Het is heel wisselend, maar voor mijn gevoel zijn de technische problemen met de locomotieven inmiddels zo goed als voorbij.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:09 schreef KomtTijd... het volgende:
Weet iemand of die binnenlandse fyra tegenwoordig nog een beetje accuraat is? Volgens mij wel nu die stofzuigerts van de baan af zijn toch?
Ja, sommige bestaan allebei namelijk:quote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:07 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Waarom gaat dat niet vanzelf? Moet het met een hoofdletter?
Dat had NS in eerste instantie ook maar de minister wilde helemaal geen realistische business case zien.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:04 schreef Dr_Flash het volgende:
Plus Veolia had WEL een realistische business case.
Ja. Wij kijken namelijk allemaal dagelijks in die loods dus wij weten het wel als dat normaal isquote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:23 schreef Mirgeam het volgende:
In de loods op de watergraafsmeer stond vanochtend de 1755 met een fyra stam erachter, is dat normaal?
Geen idee of dat normaal is. Misschien stond die loc daar om elektriciteit te leveren voor de verwarming van die rijtuigen.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:23 schreef Mirgeam het volgende:
In de loods op de watergraafsmeer stond vanochtend de 1755 met een fyra stam erachter, is dat normaal?
rijdt dat zo wel eens rond bedoel ikquote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:23 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ja. Wij kijken namelijk allemaal dagelijks in die loods dus wij weten het wel als dat normaal is
En het haalt ook meteen het standpunt van Meerstadt - "De Benelux zat niet erg vol op de grens" - onderuit. 7400 reizigers per dag vertaalt zich (bij 16 treinparen per dag) naar plusminus 230 reizigers per trein.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 16:01 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Dat is ongeveer tweemaal 16 bakken SLT op de volnorm. Gaat niet passen in een losse trein dus.
Had er nog meer willen maken, maar de shitload aan water zowel binnen als buiten de machine, maakten dat onmogelijk. Vandaag door de drukte helemaal niks kunnen schieten. Donderdag weer een kans.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 10:14 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
nice zeg. Zien we ook eens hoe de wasstraat er van binnen uit ziet
dat zal morgen duidelijk te zien zijn aan de rode spinnen die over het land gaan lopenquote:
Op de reisplanner is alles nog normaal...had gehoopt dat het zo bleef want ik vind om kwart over vijf opstaan al vroeg genoeg. Met een aangepaste dienstregeling wordt het nog vroegerquote:Op dinsdag 5 februari 2013 16:49 schreef ReisT het volgende:
Over weer gesproken, komende nacht dwarrelen er weer een paar witte vlokjes naar beneden. We weten ondertussen allemaal wat dat betekent...
Inderdaad, tijd voor een rode regel!
Lees: Deze keer PROBEREN we niet eens "treinen waar nodig te verlengen".quote:Houdt u rekening met mogelijk een langere reistijd, vaker overstappen en drukte in de trein.
Dat is toch geen behoorlijk bestuur?quote:Op dinsdag 5 februari 2013 15:18 schreef ReisT het volgende:
[..]
Dat had NS in eerste instantie ook maar de minister wilde helemaal geen realistische business case zien.
Volgens sommigen hier kun je ook gewoon na zes uur na incheck uitchecken, en is die 'regel' puur theoretisch.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 17:14 schreef KomtTijd... het volgende:
weten jullie trouwens ook hoeveel je over je nominale reistijd heen kunt gaan voordat je uitcheckt? indien je dus een tussenstop maakt...
edit: gevonden, 6uur na inchecken...
dag erna om 04:00,die 6 uur regeling is geschiedenis.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 17:14 schreef KomtTijd... het volgende:
weten jullie trouwens ook hoeveel je over je nominale reistijd heen kunt gaan voordat je uitcheckt? indien je dus een tussenstop maakt...
edit: gevonden, 6uur na inchecken...
En wat hebben wij daaraan?quote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:09 schreef James1988 het volgende:
Gelukkig is er ook nog positief nieuws te melden: het definitieve ontwerp voor een snelle spoorlijn tussen Lyon en Turijn is voorgesteld. Als deze verbinding wordt gebouwd wordt de totale reistijd op het traject Milaan - Parijs met 3 uur teruggebracht tot 4 uur.
Ja, kan. Maar alleen daar in die buurt. Niet in de rest van het land.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:11 schreef Ireyon het volgende:
Weet iemand of het Euregio ticket ook gewoon in de kaartautomaat te halen valt? Om de gok op de 10 minuten overstaptijd in Heerlen niet te hoeven wagen..
Zal wel een rondje Keulen - Rome - Madrid - Brussel worden dan, want in brabant sneeuwt het. Misschien. Een centimeter. Of misschien wel tweequote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:11 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat maakt een HST-rondje Amsterdam - Rome - Madrid - Amsterdam een stuk haalbaarder
De concessie loopt tot 2025 (gezien de voorziene integratie van de HSL-concessie met de hoofdrailnetconcessie), dus we mogen hopen van wel.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:28 schreef bloodysunday het volgende:
Aan het einde van de consessieperiode is het nog niet opgelost hoor.
Zou JIJ je iets aantrekken van Truus en Truus dan? Pik in, 't is winter. Of men doet in ieder geval alsofquote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:12 schreef Fiorano het volgende:
WTF, serieus morgen een aangepaste dienstregeling? Wauw, dan is NS nog dieper gezonken dan ik dacht.
Het is juist minister Schultz geweest die dit aanmoedigdequote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:22 schreef Zelva het volgende:
Ja hoor, morgen weer aangepaste dienstregeling.![]()
Wanneer gaat de politiek eens ingrijpen om deze misselijkmakende methodes om de punctualiteitscijfers op te krikken te verbieden?
quote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:25 schreef James1988 het volgende:
[..]
Het is juist minister Schultz geweest die dit aanmoedigde
Dus dat betekend dat als al je altijd/weekend vrij hebt en je bliept niet tussen 0.00 uur en 4 dan ben je de lul?quote:Op dinsdag 5 februari 2013 17:57 schreef b2py het volgende:
[..]
dag erna om 04:00,die 6 uur regeling is geschiedenis.
Briljant idee. Verwacht resultaat: sterk vergrote uitval van treinen. Welke &&¤&¤& heeft ooit bedacht dat die dingen per definitie niet meetelden voor de punctualiteitscijfers?quote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:33 schreef arkkey het volgende:
Ideetje, de vetragings-spaarkaart! 4* een kwartier is tenslotte ook een uur... (en 6*10 minuten, etc etc etc)
het is wel een goed idee, want een dak van zonnepanelen kan ervoor zorgen dat er én minder problemen ontstaan en dat er nog energie opgewekt wordt ookquote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:56 schreef Viezze het volgende:
We kennen hem allemaal, zanger Rinus. De beste man heeft in een interview ook nog wat te melden over de NS en komt met een aanbeveling voor het spoor.
[ afbeelding ]
2 flokken sneeuw en er moet al gesneden wordenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:04 schreef DriekOplopers het volgende:
Reactie op de voor morgen afgekondigde schlemielendienstregeling:
"Staatssecretaris moet ingrijpen"
http://www.voorbeterov.nl/
ik denk dat het ijdele hoop isquote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:39 schreef lyolyrc het volgende:
Zou uitval van treinen ook niet gaan meetellen voor de punctualiteit? Of komt dat later? Of is dat ijdele hoop?
Als de nieuwe concessie door een "marktwerking is de bom" minister/staatssecretaris wordt afgesproken? Reken er maar niet op.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:39 schreef lyolyrc het volgende:
Zou uitval van treinen ook niet gaan meetellen voor de punctualiteit? Of komt dat later? Of is dat ijdele hoop?
Ja die telt ook man.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:39 schreef lyolyrc het volgende:
Zou uitval van treinen ook niet gaan meetellen voor de punctualiteit? Of komt dat later? Of is dat ijdele hoop?
Dus morgen wel. En eigenlijk elke winterDGRL-dag deze winter (want max 12-14 uur van te voren bekend...)quote:Op dinsdag 5 februari 2013 20:10 schreef James1988 het volgende:
...maar als de treinen meer dan 36 uur van tevoren worden opgeheven sowieso niet.
Als we het idee van marktwerking door trekken dan gaan Schultz en die andere doos dus gevierendeeld en gelyncht wordenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:26 schreef Litpho het volgende:
[..]. Marktwerking
.
Maar wel met onderhandse gunningen en zonder risico, anders is het geméén.
mja, ze hebben eerst nog beloofd iedereen op het ministerie ff de oren te wassenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 20:25 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Als we het idee van marktwerking door trekken dan gaan Schultz en die andere doos dus gevierendeeld en gelyncht worden
Die zijn overheid, dat is anders. Anders zou Rutte zichzelf ook wel ¤550,000 gevenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 20:25 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Als we het idee van marktwerking door trekken dan gaan Schultz en die andere doos dus gevierendeeld en gelyncht worden
Ja, bepaalde treinen mogen inderdaad wel verlengd worden.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 19:38 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
2 flokken sneeuw en er moet al gesneden worden
Ze krijgen het tegenwoordig al voor elkaar om de normale dienstregeling door materieeltekort niet fatsoenlijk uit te voeren
Dat is niet het enige probleem van corridorrijden natuurlijk. Bovendien wordt dat vanzelf bij elkaar op schoot of achterblijven. De NS is er tenslotte om treintjes te rijden, niet om rare dingen zoals een 'comfortnorm' na te strevenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 20:40 schreef Peterselieman het volgende:
het probleem van corridorrijden zoals het nu is, is dat je op bepaalde delen van trajecten ligplaatsen hebt en op andere bij elkaar op schoot zit.
Tuurlijk. Geen eisen, geen controle van betekenis. Dat is nou net één van de punten die de NS wél begrepen heeft van marktwerking, dat een bedrijf op het sociopathische af winst (en vooral dividend) hoort na te streven. Wat daar dan weer niet bij hoort is die eeuwige hand boven het hoofd.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 20:44 schreef James1988 het volgende:
Een willekeurige andere vervoerder zou hetzelfde doen als er amper eisen worden gesteld.
klopt. dat is het nadeel van de huidige concessiequote:Op dinsdag 5 februari 2013 20:44 schreef James1988 het volgende:
Een willekeurige andere vervoerder zou hetzelfde doen als er amper eisen worden gesteld.
I fixed that for you!quote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:10 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
klopt. dat is het nadeel van de huidige concessie concessieverlener.
Advies: gewoon niet rijden, dan weet de reiziger zeker waar hij aan toe isquote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:38 schreef DriekOplopers het volgende:
Ja mensen,
er wordt zo links en rechts wat kritisch gedaan over de NS en ProRail die de nooddienst hebben afgekondigd omdat er drie centimeter sneeuw gaat vallen.
Maar vergeet niet dat er plaatselijk ook sneeuwduinen worden verwacht van vijf centimeter. Zulke extreme omstandigheden mag men uiteraard niet lichtvaardig onderschatten.
Uw Driek
het sarcasme druipt er weer vanafquote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:38 schreef DriekOplopers het volgende:
Ja mensen,
er wordt zo links en rechts wat kritisch gedaan over de NS en ProRail die de nooddienst hebben afgekondigd omdat er drie centimeter sneeuw gaat vallen.
Maar vergeet niet dat er plaatselijk ook sneeuwduinen worden verwacht van vijf centimeter. Zulke extreme omstandigheden mag men uiteraard niet lichtvaardig onderschatten.
Uw Driek
Dat geklaag van jou altijd. TELKENS als er een nooddienst gereden wordt loop je te klagen dat het niet nodig is. OF het is een pavlov-reactie, OF het ministerie heeft wat "bijsturing" nodig.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:38 schreef DriekOplopers het volgende:
Ja mensen,
er wordt zo links en rechts wat kritisch gedaan over de NS en ProRail die de nooddienst hebben afgekondigd omdat er drie centimeter sneeuw gaat vallen.
Maar vergeet niet dat er plaatselijk ook sneeuwduinen worden verwacht van vijf centimeter. Zulke extreme omstandigheden mag men uiteraard niet lichtvaardig onderschatten.
Uw Driek
Nou en trut. Een trein van 600 ton is iets anders dan een broodmagere fries op een spinnenpoot met 2 wielenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:47 schreef Peterselieman het volgende:
Als het echt sneeuwjacht is dan is dat niet echt fijn. Zelf een keer meegemaakt toen ik na een treinreis nog acht kilometer moest fietsen. heb hele stukken moeten lopen, omdat fietsen door de sneeuwduinen en de harde wind gewoon geen optie meer was
Lang leve de OV-loze gebieden in de periferie...quote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:47 schreef Peterselieman het volgende:
Als het echt sneeuwjacht is dan is dat niet echt fijn. Zelf een keer meegemaakt toen ik na een treinreis nog acht kilometer moest fietsen. heb hele stukken moeten lopen, omdat fietsen door de sneeuwduinen en de harde wind gewoon geen optie meer was
Hier meer voor de mensen die Duits kunnen.quote:Vernietigend overheidsrapport over spoorproject Stuttgart 21
Het Duitse ministerie van Verkeer heeft een vernietigend rapport opgesteld over het omstreden nieuwe station in Stuttgart, waar de Stuttgarter Zeitung en Spiegel Online uit citeren. Volgens het rapport duurt het waarschijnlijk tot 2024 voor het spoorproject Stuttgart 21 af is en lopen de meerkosten zo hoog op dat het project economisch niet meer rendabel is. Minister van Verkeer Ramsauer ontkent dat de Duitse overheid, als eigenaar van de Duitse Spoorwegen, zich terugtrekt uit het project. De deelstaat Baden-Württemberg en de stad Stuttgart, die Stuttgart 21 medefinancieren, willen niet meer meebetalen aan de meerkosten.
er was nul verkeer op de weg verder, maar de treinen reden wélquote:Op dinsdag 5 februari 2013 21:48 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Nou en trut. Een trein van 600 ton is iets anders dan een broodmagere fries op een spinnenpoot met 2 wielen
Ben vandaag van schiphol naar delft via rotterdam gegaan, voor de prijs van alleen een fyra-toeslagquote:Op dinsdag 5 februari 2013 17:53 schreef KnightSolaire het volgende:
[..]
Volgens sommigen hier kun je ook gewoon na zes uur na incheck uitchecken, en is die 'regel' puur theoretisch.
Waarom wil je 't eigenlijk weten?
Storingquote:Op dinsdag 5 februari 2013 22:10 schreef Fiorano het volgende:
Al ergens bekend wat er morgen uit gaat?
De Reisplanner is bijgewerkt en op www.ns.nl staat een lijst.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 22:10 schreef Fiorano het volgende:
Al ergens bekend wat er morgen uit gaat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |