Ik zeg vaak dat ik mijn best heb gedaan. Een vriend van mij vroeg laatst in een café of ze lekkere koffie hadden. Toen de serveerster zei dat ze standaard gore koffie inkochten moest ik toch wel even lachen; dat mag ik welquote:Op woensdag 14 november 2012 11:35 schreef The_Dean het volgende:
[..]
[..]
Ik snap serieus ook niet wat hier zo fout aan is.
Of moet ik er vanuit gaan dat een goede fotograaf alleen maar mooie foto's maakt?
Vriend van me fotografeert veel op meetings, en ik vraag ook altijd of hij mooie foto's heeft gemaakt. Ik krijg altijd netjes antwoord van ja, of nee en waarom wel/niet.
Ja maar, ik heb een camera met 35x zoom!quote:Op woensdag 14 november 2012 13:52 schreef Gripper het volgende:
[..]
Als mensen zelfs al niet snappen dat je met een groothoek niet veel uithaalt als je een roofvogel 50 meter verderop in een boom scherp in beeld wilt hebben...
Ik snap je vergelijking, ik ben het alleen niet eens met je voorbeeld.quote:Op woensdag 14 november 2012 09:39 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Gitaar. En er zijn veel verschillende. Maar de verschillen zijn kleiner dan bij fototoestellen.
Die is idd mooi.quote:Op woensdag 14 november 2012 14:36 schreef DennyH het volgende:
Met avondopnames de vraag krijgen, bent u van de politie en daarna de vraag bent u auto's aan het flitsen.
Zou ik ook doen, ben toch vrij paranoia met busjes op vreemde plekken langs de weg, een verdwaalde kliko langs de weg of statievenquote:Op woensdag 14 november 2012 15:57 schreef CrashO het volgende:
[..]
Die is idd mooi.
Stond laatst in de avond hier voor de deur eens bij de bushalte (busbaan ligt tussen de weg) met statief om eens wat te oefenen met lighting trails, dus de camera netjes op de rijbaan gericht..
Viel me na een paar minuten ineens op dat iedereen heel rustig begon te rijdenNormaal denderen ze voorbij met 70, toen braaf rond de 50 allemaal
Herkenbaar. Ook een keer statief op een reling gezet bij een stoplicht, wou graag alle kleuren. Opeens mensen hard in de remmen voor het rode licht en rustig erdoorheenquote:Op woensdag 14 november 2012 15:57 schreef CrashO het volgende:
[..]
Die is idd mooi.
Stond laatst in de avond hier voor de deur eens bij de bushalte (busbaan ligt tussen de weg) met statief om eens wat te oefenen met lighting trails, dus de camera netjes op de rijbaan gericht..
Viel me na een paar minuten ineens op dat iedereen heel rustig begon te rijdenNormaal denderen ze voorbij met 70, toen braaf rond de 50 allemaal
Onzin, fotografie is een moment vastleggen, als dat moment niet komt, is de foto niet mooi.quote:Op woensdag 14 november 2012 14:00 schreef Doodkapje het volgende:
[..]
Ik zeg vaak dat ik mijn best heb gedaan. Een vriend van mij vroeg laatst in een café of ze lekkere koffie hadden. Toen de serveerster zei dat ze standaard gore koffie inkochten moest ik toch wel even lachen; dat mag ik welZelfde principe met foto's.
Das bij koffie zetten toch ook? Als de ingrediënten er niet zijn krijg je ook geen lekkere koffie.quote:Op woensdag 14 november 2012 18:49 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Onzin, fotografie is een moment vastleggen, als dat moment niet komt, is de foto niet mooi.
ingrediënten kun je kopen, een moment niet.quote:
Hangt van je foto af.quote:Op woensdag 14 november 2012 18:55 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ingrediënten kun je kopen, een moment niet.
Deze was niet mogelijk als het moment er niet was.quote:
Wel hoor. gedresseerde gier lenen, jongetje inhuren.quote:Op woensdag 14 november 2012 18:57 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Deze was niet mogelijk als het moment er niet was.
[ afbeelding ]
Die gast was later over de zeik dat de gier z'n vleugels niet spreidde, als hij toen gevraagd werd of ie een mooie foto had gemaakt dan had ie ontkendquote:Op woensdag 14 november 2012 18:58 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Wel hoor. gedresseerde gier lenen, jongetje inhuren.
Meisje, overigens.....quote:Op woensdag 14 november 2012 18:58 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Wel hoor. gedresseerde gier lenen, jongetje inhuren.
Ja, lekker boeiend? Al was het met de nieuwste hasselblad geschoten. Wat maakt het uit waarmee het geschoten is?quote:Op woensdag 14 november 2012 22:11 schreef helldeskr het volgende:
[..]
Meisje, overigens.....
En for the record..
Deze foto is geschoten met een nul komma weinig megapixel analoge camera die je nu voor 7.50 op Koninginnedag kan kopen.
Dat geldt voor elke vorm van straatfotografie waaronder deze foto ook valtquote:Op woensdag 14 november 2012 18:57 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Deze was niet mogelijk als het moment er niet was.
[ afbeelding ]
En daarom is het dus best mogelijk dat een fotograaf zegt dat ie geen mooie foto's heeft gemaakt op een dag.quote:Op woensdag 14 november 2012 22:52 schreef Stefan het volgende:
[..]
Dat geldt voor elke vorm van straatfotografie waaronder deze foto ook valt
Sowieso weet ik dat meestal pas als ik thuis ben. Hoewel ik mensen die ik schiet wel vaak laat meekijkenquote:Op woensdag 14 november 2012 22:53 schreef Maanvis het volgende:
[..]
En daarom is het dus best mogelijk dat een fotograaf zegt dat ie geen mooie foto's heeft gemaakt op een dag.
quote:Op woensdag 14 november 2012 22:40 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ja, lekker boeiend? Al was het met de nieuwste hasselblad geschoten. Wat maakt het uit waarmee het geschoten is?
Schilder? Sinds wanneer is dat nog een echt beroep dan? Elke kluns kan met een kwast vegen, niet elke kluns kan een mooie foto maken.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:36 schreef De_Kardinaal het volgende:
Fotograaf? Sinds wanneer is dat nog een echt beroep dan? Elke kluns kan op een knopje duwen, niet elke kluns kan de Nachtwacht schilderen.
De een verft met een kwast, de ander met een penseel. Ik had het niet over de winterschilder.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:45 schreef denaamishenk het volgende:
[..]
Schilder? Sinds wanneer is dat nog een echt beroep dan? Elke kluns kan met een kwast vegen, niet elke kluns kan een mooie foto maken.
En die heeft daar minder recht op dan iemand met een canon/nikon?quote:Op donderdag 15 november 2012 11:36 schreef Mirjam het volgende:
50: Wil je even opzij gaan? Je staat in de weg zo kan ik geen foto maken (Iemand met een Blackberry)
Nee, maar het is storend als je tegen je deadline aan zit en net die foto aan het maken bentquote:Op donderdag 15 november 2012 11:49 schreef HeatWave het volgende:
[..]
En die heeft daar minder recht op dan iemand met een canon/nikon?
Een penseel is een type kwast, kutje.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:48 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
De een verft met een kwast, de ander met een penseel. Ik had het niet over de winterschilder.
quote:Op donderdag 15 november 2012 11:51 schreef denaamishenk het volgende:
[..]
Een penseel is een type kwast, kutje.
quote:Een penseel is een gereedschap dat door kunstschilders wordt gebruikt voor het aanbrengen van olieverf, aquarelverf, gouache of acryl. Het verschil tussen een penseel en een kwast is dat voor een penseel zacht en soepel haar, bijvoorbeeld marterhaar, wordt gebruikt. Kwasten worden meestal gemaakt van varkenshaar. Kwasten zijn daardoor stugger, en bij gebruik van kwasten blijft de verfstreek beter zichtbaar.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Penseel
Jawel hoor, iedereen kan de nachtwacht schilderen, het zal niet zo mooi zijn als Rembrandt deed maar iedereen kan met een kwast de nachtwacht schilderen. Net zoals iedereen een foto kan maken.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:36 schreef De_Kardinaal het volgende:
Fotograaf? Sinds wanneer is dat nog een echt beroep dan? Elke kluns kan op een knopje duwen, niet elke kluns kan de Nachtwacht schilderen.
Maar blijkbaar kan niet iedereen een afbeelding plaatsen.quote:Op donderdag 15 november 2012 12:04 schreef Stefan het volgende:
[..]
Jawel hoor, iedereen kan de nachtwacht schilderen, het zal niet zo mooi zijn als Rembrandt deed maar iedereen kan met een kwast de nachtwacht schilderen. Net zoals iedereen een foto kan maken.
[ afbeelding ]
quote:
Iedereen die achter de computer beats in elkaar draait kan zichzelf met Mozart vergelijken naar degenen toe die nog maar net komen kijken, maar daarmee is de vergelijking nog niet helemaal zuiver.quote:Op donderdag 15 november 2012 12:04 schreef Stefan het volgende:
[..]
Jawel hoor, iedereen kan de nachtwacht schilderen, het zal niet zo mooi zijn als Rembrandt deed maar iedereen kan met een kwast de nachtwacht schilderen. Net zoals iedereen een foto kan maken.
[ afbeelding ]
dan ga je er dus vanuit dat in dit topic gevuld wordt door gemiddelde fotografen...quote:Op donderdag 15 november 2012 14:45 schreef tjoptjop het volgende:
Als ik de reacties zo mag geloven is de gemiddelde fotograaf toch een vrij verzuurd persoon
Die is andersom ook mooi. Iemand die vanuit het vliegtuig een foto van nachtelijk Parijs had gemaakt. Helemaal donker. Ging ze aan mij vragen hoe dat kon, ze had toch geflitst?!quote:Op woensdag 14 november 2012 15:50 schreef henkde_j het volgende:
"Moet je niet flitsen?"
Als je bovenop een berg staat om een fjord in de nacht te fotograferen
Ah dus dát is bliksem. Ik dacht altijd dat het een natuurverschijnsel was, maar het zijn dus geowon mensen in een vliegtuig die foto's makenquote:Op donderdag 15 november 2012 15:29 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Die is andersom ook mooi. Iemand die vanuit het vliegtuig een foto van nachtelijk Parijs had gemaakt. Helemaal donker. Ging ze aan mij vragen hoe dat kon, ze had toch geflitst?!
Is iemand die zegt dat je mooie foto's maakt irritant? Dat snap ik ff niet.quote:Op donderdag 15 november 2012 15:29 schreef arachide. het volgende:
Ik zou mezelf geen fotograaf willen noemen, maar de opmerkingen zijn herkenbaar
"Staat hij wel aan, je ziet niks op dat scherm!"
"Waarom krijg jij dat wel op de foto" (omdat sluitertijd, fucktard)
"Jij kan wel mooie foto's maken he.."
"En wat moet ik nu doen?" (Als ik portretten oefen.)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |