Ik ben niet (meer) ziek, hoop ik, maar wel zodanig arbeidsgehandicapt dat het UWV van mening is dat ik volledig afgekeurd hoor te zijn. Ik mag toch aannemen dat de artsen daar dat beter weten dan de fokkertjes hier. Ik heb hiervoor ook verschillende medische onderzoeken ondergaan, in een academisch ziekenhuis. De rapportage daarvan vermeldt expliciet dat mijn situatie zeer invaliderend is.quote:Op dinsdag 6 november 2012 11:30 schreef freeeman het volgende:
Jaja, Mijn moeder was dat ook. Die kon en deed alles nog op haar eigen tempo. Zelfs als ze elke middag een paar uur kotsmisselijk op de bank lag bleef ze actief. Werken is niet altijd gevaarlijk, ook als je ziek bent kan aangepast werken goed zijn.
Daar gaat het helemaal niet om. 2 x 35.000 gaat helemaa niks méér betalen. 1 x 70.000 wel.quote:Op dinsdag 6 november 2012 15:12 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het gaat er om dat dit salaris makkelijk bereikt word als je het gezamenlijk optelt bij je partner. En daar vallen velen onder.
quote:Op dinsdag 6 november 2012 15:14 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Jaja...wie is er verantwoordelijk voor de hogere zorgkosten? De mensen die dat 'topinkomen' verdienen? Wat een onzin..
Waarom zou je inkomen als proxy voor zorgconsumptie gebruiken?quote:Op dinsdag 6 november 2012 17:55 schreef Lemans24 het volgende:
Gemiddeld genomen worden mensen met een hoger inkomen (veel) ouder dus ja, die gebruiken uiteindelijk ook meer zorg. Mensen die op hun 50e kapot gaan aan de nicotine en de alcohol zijn erg goedkoop.
Dat gebeurt ook niet. Dat is alleen onderzocht.quote:Op dinsdag 6 november 2012 17:58 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Waarom zou je inkomen als proxy voor zorgconsumptie gebruiken?
Helemaal mee eens.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:14 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
6 jaar gebikkeld op het VWO, 6 jaar gestudeerd, bijna 10 jaar aan het werk, werkweken van 50-60 uur met flinke verantwoordelijkheden, bijna elk weekend nog een paar uurtjes werken (overigens allemaal met veel plezier hoor, daar niet van) om dan langzaam maar zeker op te klimmen qua functie en salaris en jawel, zo ergens in 2014 rond de 70.000 bruto per jaar verdienen en dan straks een fractie 1,75 netto overhouden van een gezin met 2 kinderen in de bijstand.
Hoezee!
http://www.nivelleren-is-een-feest.nl/
http://nos.nl/artikel/437(...)h-over-zorgplan.htmlquote:VVD in senaat kritisch over zorgplan
De Eerste Kamerfractie van de VVD heeft grote moeite met de plannen voor de inkomensafhankelijke zorgpremie. De fractie vraagt zich af of na invoering van de premie de kosten van het zorgstelsel wel genoeg kunnen worden beheerst. "Nivelleren via zorgpremies zou het stelsel in problemen kunnen brengen", zegt fractievoorzitter Hermans. De kritiek van de VVD richt zich niet zozeer op de nivellering zelf.
Eindoordeel
Volgens Hermans zal de VVD in de Eerste Kamer pas een eindoordeel geven als de plannen door de Tweede Kamer zijn aanvaard. De voorstellen om de zorgpremie te laten afhangen van het inkomen, leiden al ruim een week tot grote onrust, vooral in de achterban van de VVD. Die maakt zich zorgen over de gevolgen voor de midden- en hoge inkomens. In de recentste peiling van TNS Nipo levert de VVD 20 zetels in ten opzichte van de Tweede Kamerverkiezingen.
Geen meerderheid
De Eerste Kamerfractie is niet gebonden aan het regeerakkoord van VVD en PvdA, maar als de fractie zich tegen de plannen zou keren, zou dat uiteindelijk betekenen dat er geen meerderheid voor is in de senaat. VVD en PvdA hebben samen geen meerderheid in de Eerste Kamer en PVV, SP en CDA hebben zich ook al zeer kritisch over de voorstellen uitgelaten.
Premier Rutte en VVD-minister Schippers benadrukten de afgelopen dagen dat de plannen nog moeten uitgewerkt.
Doe het werk omdat het leuk vindt, wees blij met het geld wat je overhoudt, je zit in de top 5-10% van Nederland.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:14 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
6 jaar gebikkeld op het VWO, 6 jaar gestudeerd, bijna 10 jaar aan het werk, werkweken van 50-60 uur met flinke verantwoordelijkheden, bijna elk weekend nog een paar uurtjes werken (overigens allemaal met veel plezier hoor, daar niet van) om dan langzaam maar zeker op te klimmen qua functie en salaris en jawel, zo ergens in 2014 rond de 70.000 bruto per jaar verdienen en dan straks een fractie 1,75 netto overhouden van een gezin met 2 kinderen in de bijstand.
Hoezee!
Ik doe het werk ook vooral omdat ik het leuk vind, maar als ik dan zie wat een waanzinnig bedrag er elke maand bruto al afgaat aan bijv. loonheffing en andere inhoudingen dan vind ik dat ik mijn duit wel aardig in het zakje heb gedaan voor de maatschappij. Het loont amper meer om jezelf te ontwikkelen en hard te werken. Ambitieuze mensen zijn geen werkmieren die maar belangeloos kunnen worden ingezet voor het welzijn van de hele kolonie...quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:24 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Doe het werk omdat het leuk vindt, wees blij mer het geld wat je overhoudt, je zit in de top 5-10% van Nederland.
Dus met jezelf uit de naad werken 1,75x zoveel overhouden als een gezin waar iedereen heel de week tot 10 uur in bed ligt en de rest van de dag vegeteert op de bank met een diepvriespizza en een pilsje vind jij een enorm verschil?quote:[b]
En in je eentje bijna twee keer zoveel overhouden als een heel gezin, dat is toch juist een enorm verschil!?
Ambitieuze mensen moeten dan niet genoegen nemen met 70.000 maar gaan voor de ton. Zit je bij de top 1%. De 99% zijn de mieren, inderdaadquote:Op dinsdag 6 november 2012 18:29 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
[..]
Ik doe het werk ook vooral omdat ik het leuk vind, maar als ik dan zie wat een waanzinnig bedrag er elke maand bruto al afgaat aan bijv. loonheffing en andere inhoudingen dan vind ik dat ik mijn duit wel aardig in het zakje heb gedaan voor de maatschappij. Het loont amper meer om jezelf te ontwikkelen en hard te werken. Ambitieuze mensen zijn geen werkmieren die maar belangeloos kunnen worden ingezet voor het welzijn van de hele kolonie...
Het nieuwe doel is dan ook om "het omslagpunt" te behalen!quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:32 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ambitieuze mensen moeten dan niet genoegen nemen met 70.000 maar gaan voor de ton. Zit je bij de top 1%. De 99% zijn de mieren, inderdaad
Het probleem is dan ook dat dit soort mensen leven aan de hand van hun inkomen. Als ik nooit gewerkt had en altijd in de bijstand zat dan heb ik daar mijn leven op ingericht.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:24 schreef Lemans24 het volgende:
En in je eentje bijna twee keer zoveel overhouden als een heel gezin, dat is toch juist een enorm verschil!?
Ik zal daarop een uitzondering zijn dan.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:34 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het probleem is dan ook dat dit soort mensen leven aan de hand van hun inkomen. Als ik nooit gewerkt had en altijd in de bijstand zat dan heb ik daar mijn leven op ingericht.
Heb ik een mooie baan met een inkomen en moet veel inleveren dan snap je ook wel dat dit funest kan zijn. En (uitzonderingen heb je altijd) niemand die een inkomen van 3500-4000 euro netto beurt die gaat leven als een bijstander. Die woont dan ook over het algemeen in een veel duurder huis etc.
Dat is leuk bedacht, totdat je straks een vrouw hebt, kinderen die 3 dagen naar het KDV moeten, 2 auto's voor de deur, een lekker ruim huis voor het gezin in een leuke buurt enz. enz.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:43 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik zal daarop een uitzondering zijn dan.
Ik leefde als student met weinig geld en met een vaste baan met veel meer geld, maar gaf nauwelijks meer uit. Al mijn extra geld is altijd aan luxe goederen en reizen opgegaan, ik zou er niet over pijnzen m'n vaste lasten vrijwillig te vergroten.
Alles wat je hier opnoemt zijn keuzes. Als je daarvoor kiest moet je niet zeuren als dat op de lange termijn niet houdbaar blijkt.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:49 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
[..]
Dat is leuk bedacht, totdat je straks een vrouw hebt, kinderen die 3 dagen naar het KDV moeten, 2 auto's voor de deur, een lekker ruim huis voor het gezin in een leuke buurt enz. enz.
Dat lijkt me niet echt houdbaar voor de lange termijn, of ga je er vanuit dat je nooit trouwt, altijd een gratis OV-jaarkaart houdt, een leven lang op een kamer van 10-20 m² blijft zitten en de waszak aan je moeder mee geeft?quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:43 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik zal daarop een uitzondering zijn dan.
Ik leefde als student met weinig geld en met een vaste baan met veel meer geld, maar gaf nauwelijks meer uit. Al mijn extra geld is altijd aan luxe goederen en reizen opgegaan, ik zou er niet over pijnzen m'n vaste lasten vrijwillig te vergroten.
quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:51 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Alles wat je hier opnoemt zijn keuzes. Als je daarvoor kiest moet je niet zeuren als dat op de lange termijn niet houdbaar blijkt.
Het is toch van de zotte dat je rekening moet houden met het feit dat de overheid van de een op de andere dag beslist dat het opeens alles omgooit en een groot deel van je inkomen afpakt. Natuurlijk zijn er altijd zaken waar je rekening mee moet houden, en niet break-even gaan leven, maar dit is wel heel dramatisch...quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:51 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Alles wat je hier opnoemt zijn keuzes. Als je daarvoor kiest moet je niet zeuren als dat op de lange termijn niet houdbaar blijkt.
+1quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:52 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat lijkt me niet echt houdbaar voor de lange termijn, of ga je er vanuit dat je nooit trouwt, altijd een gratis OV-jaarkaart houdt, een leven lang op een kamer van 10-20 m² blijft zitten en de waszak aan je moeder mee geeft?
Straks? Ik leef al tien jaar zo hoor.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:49 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
[..]
Dat is leuk bedacht, totdat je straks een vrouw hebt, kinderen die 3 dagen naar het KDV moeten, 2 auto's voor de deur, een lekker ruim huis voor het gezin in een leuke buurt enz. enz.
Je hebt het nu over een studentenleven. Dat is al even geleden.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:52 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat lijkt me niet echt houdbaar voor de lange termijn, of ga je er vanuit dat je nooit trouwt, altijd een gratis OV-jaarkaart houdt, een leven lang op een kamer van 10-20 m² blijft zitten en de waszak aan je moeder mee geeft?
Het lijkt mij van de zotte als je een inkomensdaling van 10% niet aan kan wanneer je wel hebt gekozen voor 3 kinderen, 2 auto's voor de deur en een ruim huis in een leuke buurt. Zo'n inkomensdaling heb je zo te pakken, ontslag, arbeidsongeschikt, scheiding...noem maar op. Let wel: we hebben het hier dus over een goed verdienend persoon.quote:Op dinsdag 6 november 2012 18:55 schreef arj1o1 het volgende:
[..]
Het is toch van de zotte dat je rekening moet houden met het feit dat de overheid van de een op de andere dag beslist dat het opeens alles omgooit en een groot deel van je inkomen afpakt. Natuurlijk zijn er altijd zaken waar je rekening mee moet houden, en niet break-even gaan leven, maar dit is wel heel dramatisch...
Dus je vaste lasten zijn toegenomen, immers: je hebt er voor gekozen om geld kwijt te zijn aan vervoer en aan een grotere kamer. Hoe verhoudt zich dit tot de opmerking die je net plaatste dat je er niet over peinsde om meer geld aan vaste lasten kwijt te zijn?quote:Op dinsdag 6 november 2012 19:03 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Je hebt het nu over een studentenleven. Dat is al even geleden.
Ehm, het was toen scheefhuren...quote:Op dinsdag 6 november 2012 19:09 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dus je vaste lasten zijn toegenomen, immers: je hebt er voor gekozen om geld kwijt te zijn aan vervoer en aan een grotere kamer. Hoe verhoudt zich dit tot de opmerking die je net plaatste dat je er niet over peinsde om meer geld aan vaste lasten kwijt te zijn?
Dat vond ik inderdaad ook wat vreemd.quote:Op dinsdag 6 november 2012 19:54 schreef arj1o1 het volgende:
Iets begrijp ik niet. In het debat vorige week zei Rutte het volgende:
"...koopkrachtgevolgen van het regeerakkoord beperkt zijn: 0,2 procent erbij voor lage inkomens en 0,6 procent eraf voor hoge inkomens."
In de laatste berichten spreekt men over een grosso modo (Zijlstra wilde het woord maximum niet in zijn mond nemen) verlies van 4%.
4% of 0,6% scheelt toch heel wat...
quote:Op dinsdag 6 november 2012 19:54 schreef arj1o1 het volgende:
Iets begrijp ik niet. In het debat vorige week zei Rutte het volgende:
"...koopkrachtgevolgen van het regeerakkoord beperkt zijn: 0,2 procent erbij voor lage inkomens en 0,6 procent eraf voor hoge inkomens."
In de laatste berichten spreekt men over een grosso modo (Zijlstra wilde het woord maximum niet in zijn mond nemen) verlies van 4%.
4% of 0,6% scheelt toch heel wat...
quote:Wie daarentegen in zijn eentje anderhalf tot twee keer modaal verdient (50- tot 70 duizend euro) behoort in Nederland tot de hogere inkomens. Voor deze groep daalt de koopkracht wel: gemiddeld zo'n 1,5 procent per jaar. Wie nog meer verdient moet rekening houden met een daling van gemiddeld 4 procent.
Bronquote:Premier Rutte sprak over 0,6 procent koopkrachtverlies. Heeft hij daarin gelijk?
Ja, zijn uitspraak klopt, maar is wel verhullend. Ruttes '0,6 procent per jaar' ging over hogere inkomens. Doordat hij zich in procentenpunten uitdrukte en slechts de stijging per jaar weergaf, denk je dat het meevalt. Maar omgerekend in harde euro's oogt het bedrag al groter. Over een periode van vier jaar gaat het, bij hogere inkomens, opgeteld om een duikeling van 2,4 procent aan koopkrachtverlies. Het CPB komt tot dezelfde conclusie, maar heeft de hogere inkomens ingedeeld in twee groepen, met verschillende percentages, (1,5 en 4 procent), wat verwarrend is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |