quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 20:53 schreef Reya het volgende:
[..]
Ik zeg dat dagelijks. Bij wijze van groet, zeg maar.
Woon je ookquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 20:53 schreef Reya het volgende:
[..]
Ik zeg dat dagelijks. Bij wijze van groet, zeg maar.
België is een vrij land, dus mogen mensen die dat willen een hoofddoek dragen.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 18:54 schreef bojan het volgende:
[..]
Tjah België is een vrij land dus ik mag mijn mening zeggen over onderwerpen tegen iedereen ook tegen moslimvrouwen
ach, geitewollen die nog steeds uit het zelfde vaatje tappen en schreeuwen, maar die ons land de laatste 30 jaar systematisch kapot hebben gemaakt, mogen een beetje bezorgd zijn, heb ik geen medelijden mee.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 04:05 schreef Heero87 het volgende:
[..]
Als dat dan nog eens de eerste maatregelen zijn die je als gemeentebestuur aankondigt, ben ik toch iet of wat bezorgd voor de Aalstenaar.
En ook Bart De Wever vond gisterenmorgen een afgehakte varkenskop voor z'n voordeur ...quote:Op zondag 28 oktober 2012 11:58 schreef pagadder het volgende:
http://www.hln.be/hln/nl/(...)dsbedreigingen.dhtml
Volledig mee eens. Ik volg de Belgische politiek enkel via het net en begin me meer en meer te ergeren aan al dat moddergooien ipv te focussen op degelijk bestuurquote:Op zondag 28 oktober 2012 17:52 schreef zuiderbuur het volgende:
Ik vind dat er uit die opiniestukken, bedreigingen,... eigenlijk vooral jaloezie blijkt. Als je verloren hebt, kan je de fout bij N-VA, Vlaams Belang, de verzuurde Vlaming, de kiezer.. leggen, maar misschien zou je die ook kunnen zoeken waar je er iets aan kan doen, namelijk bij jezelf?
quote:Op maandag 12 november 2012 11:11 schreef rubbereend het volgende:
Hoe verloopt de formatie in Antwerpen eigenlijk?
En als ze het niet goed vinden, is iedereen tegen hen!quote:Op maandag 12 november 2012 12:49 schreef SaintOfKillers het volgende:
En N-VA verwacht dat het beleid van de nieuwe ploeg gewoon uit het partijprogramma van N-VA zal bestaan en dat de anderen dit dan maar goed zullen vinden.
Vermoeiend, inderdaad. De houding van CD&V is ook wel wat schrijnend; het beleid maakt niet uit, zolang Van Peel maar zijn postje behoudt.quote:Op maandag 12 november 2012 13:00 schreef Beregd het volgende:
[..]
En als ze het niet goed vinden, is iedereen tegen hen!
Terwijl hij toch niet kan hebben dat er weer onderhandelingen mislukken lijkt me.quote:Op maandag 12 november 2012 15:45 schreef SaintOfKillers het volgende:
De Wever zal wel zijn sterke punten hebben, maar dit soort onderhandelingen lijken daar toch niet bij te horen.
quote:Op dinsdag 13 november 2012 19:38 schreef SaintOfKillers het volgende:
De Stadslijst in Antwerpen zal waarschijnlijk terug opsplitsen naar CD&V en SP.A.
Zo krijgen CD&V (die absoluut in de coalitie wilden en dankzij SP.A genoeg stemmen haalden om nu samen met VLD en N-VA een meerderheid te hebben, zonder het kartel was dat nooit gelukt) en N-VA hun zin (De Wever zat al langer te stoken om de 2 uit elkaar te drijven). Je reinste kiezersbedrog dus.
hoe zat het dan precies met die Stadslijst ?quote:Op dinsdag 13 november 2012 20:41 schreef SaintOfKillers het volgende:
Ik vind dat er nog een serieus verschil is tussen niet verder gaan met een bestaand kartel bij nieuwe verkiezingen of vlak na de verkiezingen tijdens de coalitievorming al splitten.
Nu was die Stadslijst een vreselijk geforceerde en lelijke constructie, maar dit vind ik toch lichtjes belachelijk, van alle betrokken partijen.
De enige 2 partijen die zich daar nog enigszins realistisch en integer gedragen zijn de 2 extremen.
Dat was een gezamenlijke lijst van SP.a en CD&V bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen; Janssens was lijsttrekker, Van Peel lijstduwer; Overigens ontkent de laatste aangestuurd te hebben op een breuk met de SP.a.quote:Op woensdag 14 november 2012 01:49 schreef rubbereend het volgende:
[..]
[..]
hoe zat het dan precies met die Stadslijst ?
Eigenlijk vind ik dat hij het in deze onverwacht sterk doet. Patrick Janssens en Groen leken aanvankelijk te denken dat De Wever , net omdat deze onderhandelingen volgens de commentatoren niet mogen mislukken , op inhoudelijk vlak héél toegeeflijk zou zijn. Dat blijkt hij volledig niet te zijn en dat pleit net voor hem , vind ik. Iemand die eens "het postje" niet boven zijn invulling van de "inhoud" plaatst. Dat had ik persoonlijk niet verwacht eigenlijk ...quote:Op maandag 12 november 2012 15:45 schreef SaintOfKillers het volgende:
De Wever zal wel zijn sterke punten hebben, maar dit soort onderhandelingen lijken daar toch niet bij te horen.
Bwoh, De Wever heeft vooral het geluk gehad dat CD&V relatief snel het kartel heeft opgeblazen, mede omdat sp.a zo'n belachelijke strategie voerde door Groen! er per se bij te betrekken. Zo kreeg hij een rechtste coalitie als het ware in de schoot geworpen. Het had nog te bezien geweest hoe hard De Wever op zijn standpunten had blijven staan moest de Stadslijst serieus onderhandeld hebben.quote:Op maandag 19 november 2012 17:21 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Eigenlijk vind ik dat hij het in deze onverwacht sterk doet. Patrick Janssens en Groen leken aanvankelijk te denken dat De Wever , net omdat deze onderhandelingen volgens de commentatoren niet mogen mislukken , op inhoudelijk vlak héél toegeeflijk zou zijn. Dat blijkt hij volledig niet te zijn en dat pleit net voor hem , vind ik. Iemand die eens "het postje" niet boven zijn invulling van de "inhoud" plaatst. Dat had ik persoonlijk niet verwacht eigenlijk ...
Het is hetzelfde NVA die voor adminsitratieve vereenvoudiging wil, en wil snoeien in het aantal ambtenarenpostjes.quote:Op dinsdag 20 november 2012 06:14 schreef Heero87 het volgende:
Ondertussen benoemt de NV.A zelfs in Temse, dichter bij de Nederlandse grens dan bij Brussel, een schepen voor Vlaamse zaken, mede om de oprukkende verfransing tegen te gaan. Blijkt uit rondvraag bij verschillende handelaars dat niemand er ooit al een Frans woord gehoord heeft.
Schepen van Vlaamse Zaken is geen extra postje, maar een extra bevoegdheid. Er blijven evenveel schepenen en die krijgen geen cent meer omdat ze een bevoegdheid meer hebben (niet dat ze niet genoeg krijgen, maar dat is een andere discussie).quote:Op dinsdag 20 november 2012 12:54 schreef Beregd het volgende:
[..]
Het is hetzelfde NVA die voor adminsitratieve vereenvoudiging wil, en wil snoeien in het aantal ambtenarenpostjes.
kloptquote:Op dinsdag 20 november 2012 15:04 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Schepen van Vlaamse Zaken is geen extra postje, maar een extra bevoegdheid. Er blijven evenveel schepenen en die krijgen geen cent meer omdat ze een bevoegdheid meer hebben (niet dat ze niet genoeg krijgen, maar dat is een andere discussie).
quote:
quote:"Half december moeten onderhandelingen rond zijn"
N-VA-voorzitter Bart De Wever wil tegen half december een bestuursakkoord hebben in Antwerpen. Dat zegt hij in een interview met De Zondag. De toekomstige burgemeester wil in zijn stad "aantonen dat een stem voor de N-VA effectief rendeert", met het oog op 2014.
De Wever zegt dat ze halfweg de eerste lezing zijn van de teksten en dat de sfeer "ontzettend goed" is. Met de N-VA, Open VLD en CD&V heeft hij de coalitie die hij wilde. "Het heeft vier weken geduurd, maar daarna is alles snel gegaan. Ik kon natuurlijk niet voorspellen dat CD&V afzonderlijk zou verder gaan, maar ik heb altijd duidelijk aangegeven dat ik zonder socialisten wou besturen."
Het Laatste Nieuws schrijft dat er over cultuur, jeugd en sport al eensgezindheid is. "Maar er is nog geen reden tot euforie", aldus een insider in de krant. "Er is pas een akkoord als er een akkoord is over alles."
"Antwerpen is nu belangrijk om aan te tonen dat het effectief anders kan, dat een stem voor de N-VA effectief rendeert", zegt De Wever, die benadrukt dat "2014 dé datum is". "Ik ben niet van plan om eeuwig langs de zijlijn te staan. Ik wil mijn programma uitvoeren. En als de peilingen zich doorzetten, gaan we in 2014 naar een Copernicaanse omwenteling."
De Wever haalt in het ook interview fors uit naar de regering Di Rupo. "Het is een Zwarte Pietenregering. Van meet af aan zijn de Vlamingen in de zak gestoken", aldus de N-VA-voorzitter, die de andere partijen verwijt dat ze bezig zijn met een "karaktermoord" op hem.
Voor Di Rupo is hij iets milder. "Ik wil hem nog verschonen. Je kan in dit land geen goede premier zijn. Ik zou het ook niet kunnen met die PS." De Wever stelt ten slotte dat de indrukwekkende N-VA-mars op 14 oktober naar het Antwerpse stadhuis groter is geworden dan de bedoeling was. "Ik wilde op een bescheiden manier naar het stadhuis gaan. Ik had echter niet gerekend op het "rattenvanger van Hamelen-syndroom". Dit was niet zo gepland."
Ik vermoed dat het bol zal staan van de symboolpolitiek, die moet aantonen dat de N-VA toch echt anders is.quote:Op zondag 2 december 2012 22:28 schreef rubbereend het volgende:
Ik zou tof ff alle tijd erin steken en in Antwerpen een mooi akkoord neerzetten. Dan kan je vervolgens mooi zwaaien dat het prima kan, regeren met de NV-A.
Antwerpen heeft vast erg veel behoefte aan een schepen voor Vlaamse zakenquote:Op maandag 3 december 2012 08:04 schreef Reya het volgende:
[..]
Ik vermoed dat het bol zal staan van de symboolpolitiek, die moet aantonen dat de N-VA toch echt anders is.
quote:Antwerpse partijen bereiken bestuursakkoord
In Antwerpen hebben de onderhandelaars van N-VA, CD&V en Open VLD een inhoudelijk akkoord bereikt. Dat hebben de drie partijen laten weten in een persmededeling. Ze zullen het bestuursakkoord maandag toelichten op een persconferentie.
De onderhandelingen in Antwerpen hebben heel wat voeten in de aarde gehad. Maar nu, bijna 2 maanden na de gemeenteraadsverkiezingen van 14 oktober, is er dus een akkoord bereikt over hoe Antwerpen de komende 6 jaar zal bestuurd worden. Over de bevoegdheidsverdeling moet wel nog gesproken worden.
De melding dat de onderhandelingen afgerond zijn, kwam in een gezamenlijke persmededeling, ondertekend door de toekomstige burgemeester Bart De Wever (N-VA), zijn partijgenote Liesbeth Homans, Marc Van Peel (CD&V) en Annemie Turtelboom (Open VLD, kleine foto).
Vorige week nog zei De Wever dat hij tegen half december een akkoord wilde hebben. Die deadline is dus ruim gehaald. Met CD&V en Open VLD heeft de N-VA-voorzitter ook de coalitiepartners van zijn voorkeur.
De Wever wilde van bij het begin een bestuur zonder de socialisten, maar die mogelijkheid kwam er pas midden november, toen de Stadslijst van Patrick Janssens (SP.A) uiteenspatte en CD&V zich apart kwam aanbieden aan de onderhandelingstafel. Vanaf dan ging het snel met de coalitievorming.
De Wever: "Bevoegdheidsverdeling komt na de inhoud"
Op de inhoud wil voorlopig niemand dieper ingaan. Dat zal gebeuren op de persconferentie morgen. Maar dat hij tevreden is, wil De Wever wel kwijt. "Er is een volledig akkoord. Dat wil zeggen dat we over de volledige inhoud resoluties hebben waarover iedereen het eens is."
Over de bevoegdheidsverdeling moet nog gesproken worden, zo bevestigt De Wever. "Dat komt na de inhoud, dat hebben we altijd zo gezegd." Het akkoord is er vroeger dan vooropgesteld was, stelt hij vast. "Het is nog iets sneller gegaan dan verwacht en zelfs iets sneller dan gebruikelijk is in deze stad, want meestal duurt het tot half december."
Ook de Antwerpse CD&V-onderhandelaar Marc Van Peel (kleine foto) reageert tevreden op het akkoord. "Ik ben er blij mee, het is een goed akkoord, maar pas maandag geven we inhoudelijke toelichting", zegt hij. "Het is een gedegen werkstuk geworden", vindt Van Peel. "Heel wat mensen hebben hier vele uren lang heel hard aan gewerkt."
En voor zij dit tijd teveel hebben, het volledige bestuursakkoord:quote:
In landen met districtenstelsels die dat van oudsher gewend waren lukt dat niet eens meer. Laat staan in een land met evenredige vertegenwoordiging.quote:Op woensdag 12 december 2012 20:54 schreef SaintOfKillers het volgende:
In 2010 hadden ze 28%, bij de provincieraden hadden ze in 2012 28,5%, dus ze lijken redelijk te stabiliseren. Mogelijk stijgen ze nog wel wat, maar 35% is al een hele stap, laat staan 40%.
50% is echt een utopie, ik denk niet dat iemand dat ooit nog haalt, links, rechts of centrum.
quote:CD&V kijkt naar Plop en co voor nieuw verhaal
Walter De Donder is als 51-jarige de vreemde eend in de bijt tussen de jongeren.
Een 30-tal jonge, knappe koppen gaan mee een nieuw verhaal schrijven voor de Vlaamse christendemocraten. Zij moeten van de CD&V een eigentijdse volkspartij maken die weer verkiezingen kan winnen. ‘Wij hebben sterke wortels, maar hebben nieuwe scheuten nodig', zegt voorzitter Wouter Beke.
Beke kreeg vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen van midden oktober iedereen over zich heen toen hij durfde te zeggen dat zijn partij geen duidelijk verhaal heeft. Ondanks dat manco hield CD&V op 14 oktober toch stand en bleef ze lokaal de grootste partij van Vlaanderen. Om ook nationaal weer een leidersrol te kunnen vervullen en de N-VA naar de kroon te steken, moet CD&V echter vervellen tot een nieuwe partij. ‘Wij hebben bij de provincieraadsverkiezingen 170.000 stemmen meer gekregen. We beschikken over goede kaarten, maar gaan niet op onze lauweren rusten', zegt Beke.
Na de staatshervorming, de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde en de lokale verkiezingen is de partijvernieuwing de volgende missie voor de partijvoorzitter. Hij gaat echter zelf het nieuwe verhaal niet schrijven. Daarvoor doet hij een beroep op high potentials , nieuwe, vooral jonge CD&V'ers die het op 14 oktober goed deden. ‘Wij hebben veel talent in huis en willen hen maximaal kansen geven', zegt Beke.
Veel bekende koppen zitten er niet bij. Enkel Walter De Donder, burgemeester van Affligem, maar beter bekend als kabouter Plop, is een BV. En hij is als 51-jarige dan nog atypisch in de groep. Ook Felix De Clerck is er bij, zoon van en organisator van de Shame-betoging die vorig jaar het uitblijven van een federale regering aan de kaak stelde.
Samen met een 30-tal anderen gaan zij de operatie Innesto leiden. ‘Innesto is een term die uit de wijncultuur komt en verwijst naar het enten van nieuwe scheuten op wijnstronken. Ook onze partij moet zo'n scheuten krijgen', zegt Beke.
Het Innesto-team komt vandaag een eerste keer samen en gaat de komende maanden brainstormen over allerlei maatschappelijke thema's en uitmaken welke rol de overheid, de markt en de samenleving daarbij kunnen spelen. Het resultaat van het denkwerk wordt dan discussievoer voor een ruimere groep van 150 à 250 mensen die niet noodzakelijk een partijkaart hebben.
Uiteraard gebeurt alles onder leiding van Beke zelf én de CD&V-studiedienst. Zij zullen erover waken dat het een CD&V-verhaal blijft. ‘Wij zoeken naar nieuwe scheuten, maar onze stronk blijft wel onze stronk', dixit Beke.
Sluitstuk van de vernieuwing is een partijcongres eind volgend jaar. Daar moet het plaveisel voor de weg naar de verkiezingsoverwinning in 2014 gelegd worden. ‘Dat is de finale doelstelling. En dat gaan we doen met een eigentijdse volkspartij die een antwoord biedt op de nieuwe maatschappelijke uitdagingen', besluit Beke.
bron: www.nieuwsblad.be
quote:Het Belgisch Staatsblad is dit jaar dikker dan ooit. Het telt bijna 90.000 pagina's en daarmee is het absolute record van 2004 verbroken. "Een wirwar en overvloed van informatie, waarin een kat haar jongen niet meer terugvindt", hekelt de werkgeversorganisatie Voka.
Momenteel staat de teller op 87.628 pagina's Staatsblad. Daarmee is het record van 2004 verbroken, toen telde het Staatsblad 87.430 pagina's.
Het Staatsblad
Het Staatsblad is het officiële publicatieblad van wetten en decreten, Koninklijke Besluiten en besluiten van de federale regering. "Dit maakt dat het aantal pagina's de maatstaf is voor het tempo waarmee regels en wetten worden geproduceerd in ons land", schrijft Voka Limburg in een persmededeling. Elke Belg wordt geacht de inhoud van het blad te kennen.
Voor de werkgeversorganisatie is de uitzonderlijke dikte van het Staatsblad dan ook een signaal dat het niet goed zit met de administratieve vereenvoudiging. "Als je strikt de letter van de wet zou volgen, dan moet je per dag 240 pagina's juridische lectuur je eigen maken, en die dan ook nog toepassen. Dit is een wirwar en overvloed van informatie, waarin een kat haar jongen niet meer terugvindt", zegt Johan Leten van Voka.
"De roep om administratieve vereenvoudiging lijkt alleszins een omgekeerd effect te hebben op de regeldrift van onze overheden. Alle verklaringen ten spijt, is het staatsblad op 10 jaar tijd verdubbeld in pagina's."
Niet mogen is wat overdreven (burgemeester en senator mag je b.v. combineren net als raadslid en kamerlid bijvoorbeeld) maar het is wel erg beperkt vergeleken met de Belgen inderdaad.quote:Op donderdag 3 januari 2013 13:14 schreef LWD-Godius het volgende:
Hoe kan het dat de Belgische politici allemaal dubbelfuncties hebben? In Nederland mag dit niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |