Niet echt, maar dat wil niet zeggen dat het niet mag.quote:Op dinsdag 11 september 2012 17:12 schreef metallicattim het volgende:
Is dit een normale gang van zaken?
Ik denk dat ze gewoon uit een aantal standaard dingen hebben moeten kiezen, en dat "bieden vanaf" geen optie was bij het krantjequote:Wij vinden dit zeer bizar, zeker omdat overal het huis te koop staat als vraagprijs 139.000 k.k. en nergens vermeld staat dat het om een bieden prijs gaat.
Biedt wat jullie er voor over hebben. Als je het niet krijgt is het jammer maar laat je niet verleiden om meer te bieden dan dat omdat je bang bent dat het anders aan je neus voorbij gaat. Er zijn meer huizen te koop, velen zelfs.quote:misschien tips voor ons?
tja, mogelijk is die 139k wel heel erg goedkoop? Met in het achterhoofd "liever omhoog dan omlaag"?quote:Op dinsdag 11 september 2012 17:55 schreef Lienekien het volgende:
Dit deed men wel vaker toen het een verkopersmarkt was. Dus een beetje vreemd is het wel.
quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:05 schreef Lienekien het volgende:
Is het niet een constructie waarin je hoopt dat men hoog gaat zitten uit angst ernaast te grijpen?
Mensen die denken dat dit hun droomhuis is en dat ze "nooit meer een ander huis vinden dat zó mooi is"quote:Welke koper laat zich daartoe verleiden in deze tijden?
3x iets met spijker en kop. Iets anders: je hebt je hypotheekadviseur contact op laten nemen met de verkoopmakelaar? Niet slim, die beiden keerlen hebben hetzelfde belang, 2 stuks:quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:05 schreef Lienekien het volgende:
Is het niet een constructie waarin je hoopt dat men hoog gaat zitten uit angst ernaast te grijpen?
Welke koper laat zich daartoe verleiden in deze tijden?
Ze mogen blij zijn als ze überhaupt een bod krijgen.
Wel met een 'vanaf-prijs' maar toch niet per se met 'sealed bids'?quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:52 schreef Lilliesleaf het volgende:
Ik keek vroeger aardig veel naar De Grote Verhuizing met Phil en Kristy. Kan me herinneren van dat programma dat in Schotland huizen standaard zo verkocht worden.
Volgens mij wel, volgens mij zelfs tot het punt dat de koper het bod wettelijk verplicht moet accepteren als hij het hoogste bod heeft uitgebracht.quote:Op dinsdag 11 september 2012 19:21 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wel met een 'vanaf-prijs' maar toch niet per se met 'sealed bids'?
Het klopt toch niet helemaal wat je zegt.quote:Op dinsdag 11 september 2012 19:23 schreef Lilliesleaf het volgende:
[..]
Volgens mij wel, volgens mij zelfs tot het punt dat de koper het bod wettelijk verplicht moet accepteren als hij het hoogste bod heeft uitgebracht.
(zo herinner ik het me tenminste, pin me er niet op vast.)
Dat wilde ik ook zeggen iddquote:Op dinsdag 11 september 2012 18:52 schreef Lilliesleaf het volgende:
Ik keek vroeger aardig veel naar De Grote Verhuizing met Phil en Kristy. Kan me herinneren van dat programma dat in Schotland huizen standaard zo verkocht worden.
Inderdaad. Ik krijg even het gevoel dat de verkopers de jaren na 2007 gemist hebben.quote:Op dinsdag 11 september 2012 18:05 schreef Lienekien het volgende:
Is het niet een constructie waarin je hoopt dat men hoog gaat zitten uit angst ernaast te grijpen?
Welke koper laat zich daartoe verleiden in deze tijden?
Ze mogen blij zijn als ze überhaupt een bod krijgen.
Waarschijnlijk de verkopend makelaar. Althans, die probeert er een slaatje uit te slaanquote:Op dinsdag 11 september 2012 20:05 schreef quo_ het volgende:
Inderdaad. Ik krijg even het gevoel dat de verkopers de jaren na 2007 gemist hebben.
Dat is een goede vraagquote:Op dinsdag 11 september 2012 18:11 schreef CafeRoker het volgende:
Wat vind je zelf een realistische prijs ervoor?
Jawel hoor. Maar vooral in andere sectoren zoals standplaats op een kermis bv en offertes voor hele grote aanbestedingen worden zo meestal gedaan.quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:41 schreef metallicattim het volgende:
maar volgens mij is dit niet de normale gang van zaken met briefjes in een enveloppie.
Wat een goede vraag, zeg!quote:Op dinsdag 11 september 2012 22:08 schreef blomke het volgende:
En als je nou een leeg briefje in die enveloppe doet?
Oh, wow, het kan dus wel: een andere, toepasselijke PI.quote:Op dinsdag 11 september 2012 22:11 schreef blomke het volgende:
Ja hé? Ik ben niet voor niets neutronenfluxberekenaar.
Dan kom je in het centrale grijze archief.quote:Op dinsdag 11 september 2012 22:08 schreef blomke het volgende:
En als je nou een leeg briefje in die enveloppe doet?
Natuurlijk wel. Alle echt geïnteresseerden leggen direct de prijs neer die ze ervoor willen betalen. Geen gedoe met onderhandelen, stuklopen daarvan, nieuwe mensen om mee te onderhandelen.quote:Op woensdag 12 september 2012 07:10 schreef metallicattim het volgende:
Ze hebben zeker geen verkoopverplichting, maar het verhaal gaat wel dat ze het huis snel kwijt moeten. Dan is dit toch niet de snelste gang van zaken?
Iedereen in ieder geval hartstikke bedankt voor de reacties
Ga naar de open dag en als het huis bevalt, doe je een bod?quote:Op dinsdag 11 september 2012 17:12 schreef metallicattim het volgende:
Iemand dit wel eens meegemaakt en misschien tips voor ons?
Kennelijk was de originele vraagprijs die de verkopers vroegen dus gewoon te laag en realiseerden ze zich net op tijd dat ze er meer voor zouden kunnen vangen. Het komt in deze markt maar zelden voor dat verkopers inzetten op een te lage vraagprijs, maar onmogelijk is het niet. En ja, dan is deze move wel te begrijpen.quote:Op woensdag 19 september 2012 17:33 schreef metallicattim het volgende:
Oke, even een update.
Het huis werd in eerste instantie te koop gezet als normaal vraagprijs k.k.
Toen bleek dat er veel geïntresseerden waren hebben ze een open huis in het leven geroepen en mocht er geboden worden met de hoogste bieder als winnaar. Zover dus de reden waarom het opeens anders verliep met de verkoop.
Dat mag. Er zijn GEEN 'regels' voor het verkopen van een huis, als verkopers het huis per se aan iemand wil verkopen die niet het hoogste bod heeft gedaan, dan is dat hun goed recht. Wellicht was dat stel al bevriend met de verkopers, wie weet.quote:Nu willen we een bod doen, maar horen we van de makelaar dat de verkoopster op vrijdag een stelletje aan de deur heeft gehad, die blijkbaar ook tijdens het open huis daar waren, die ze het huis wel gunt omdat het sympathieke mensen zouden zijn?!?
Het is misschien niet de sympathiekste manier om een huis te verkopen - zeker voor jullie! - maar het mag gewoon hoor. Het enige wat je nu kan doen is hopen dat de verkoper nog overstag gaat door die extra 10K die jullie geboden hebben. Ik hoop dat jullie snel iets horen van de verkoper, zou wel zo netjes zijn. Maar nogmaals, er is geen regel dat jullie nu 'recht' op dat huis zouden hebben. De kosten en tijd die je al kwijt bent zijn voor eigen risico - je was dat ook kwijt geweest als het huis al verkocht zou zijn aan een (nog) hogere bieder.quote:De hele wijze waarop hier zaken wordt gedaan blijf ik zeer verwarrend en zelfs bot vinden!
Wij steken veel tijd in alles, open huis, besprekingen bij de hypotheker etc. en nu is het misschien allemaal zinloos, want ze gunt het huis aan mensen die toevallig op vrijdag al langskwamen... ( overigens wil ik melden dat wij op maandag al gebeld hebben om z.s.m. een bezichtiging te kunnen doen, maar ze wilde dat iedereen zaterdag met het open huis langs moest komen ).
Kortom, het is voor ons nu afwachten totdat we iets horen, zeer frustrerend haha.
1. Best kans dat dat een niet bestaande partij is. Dit wordt idd al heel lang door makelaars zo gespeeld.quote:Op woensdag 19 september 2012 17:33 schreef metallicattim het volgende:
1. Nu willen we een bod doen, maar horen we van de makelaar dat de verkoopster op vrijdag een stelletje aan de deur heeft gehad, die blijkbaar ook tijdens het open huis daar waren, die ze het huis wel gunt omdat het sympathieke mensen zouden zijn?!?
Er wordt dus nu ook al niet meer naar een bod gekeken, maar ze gunt het die mensen, dus wat die ook bieden, die zouden het huis kunnen krijgen...
2. De hele wijze waarop hier zaken wordt gedaan blijf ik zeer verwarrend ................
Kortom, het is voor ons nu afwachten totdat we iets horen, zeer frustrerend haha.
Het gebeurt wel degelijk. Niet iedere verkoper wil 'het onderste uit de kan'.quote:Op woensdag 19 september 2012 22:32 schreef tiho1 het volgende:
Nee hoor jullie willen dan wel 5000 euro meer betalen, maar hun waren zo aardig die mogen dat wel hebben. Yeah right.
Beetje ongebruikelijk als je al een bod van 149.000 hebt gedaan.quote:
Dat is nog dommer in deze markt.quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:12 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Beetje ongebruikelijk als je al een bod van 149.000 hebt gedaan.
Dommer dan wat?quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:14 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat is nog dommer in deze markt.
De draad niet helemaal doorlezen voordat je wat postquote:
quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:17 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De draad niet helemaal doorlezen voordat je wat post
Die WOZ-waarde klopt niet. Maar om die misser van de gemeente een ander aan te rekenen. Koper doet er wel verstandig aan om herziening/verlaging te verzoeken.quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:28 schreef Leandra het volgende:
TS heeft dus 149k geboden op een huis met een WOZ-waarde van 237k?
Ik ben benieuwd wat de belastingdienst ervan gaat vinden als ze het huis voor die prijs kunnen kopen....
Iemand zal dan schenkbelasting moeten gaan betalen.
Hoe weet je dat de WOZ-waarde niet klopt?quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:36 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
[..]
Die WOZ-waarde klopt niet. Maar om die misser van de gemeente een ander aan te rekenen. Koper doet er wel verstandig aan om herziening/verlaging te verzoeken.
Begrijp je het principe van vraag en aanbod, de werking van de vrije markt en het economische verkeer?quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:45 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hoe weet je dat de WOZ-waarde niet klopt?
De WOZ-waarde kan prima overeenkomen met de waarde van het huis.... neemt niet weg dat de bewoners voor een "bieden vanaf" constructie kunnen hebben gekozen waarbij de minimumprijs bijvoorbeeld gelijk is aan de resterende hypotheek die zij op het huis hebben.
Het huis was je dus meer waard dan 160.000?quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:24 schreef metallicattim het volgende:
We hebben zelfs nog geprobeerd om boven de 160.000 te bieden, maar het mocht niet meer baten.
Of je leest het topic wat beter voordat je reageert.quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Het huis was je dus meer waard dan 160.000?
Je bied desondanks minder, en krijgt het deksel op je neus. So far, so good.
Stop met janken, en zoek een volgend huis waar je ook weer minder op biedt dan het je waard is. Wel graag weer een topic openen natuurlijk.
Of jij leest hem begrijpend. Dat mag ook.quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:44 schreef Lienekien het volgende:
Of je leest het topic wat beter voordat je reageert.
Jij hebt het niet begrepen. Sneu.quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:46 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Of jij leest hem begrijpend. Dat mag ook.
Ik begrijp het maar al te goed.quote:
Zijn bod heeft dus niks en niemendal te maken met het lid dat hij op de neus heeft gekregen.quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:51 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik begrijp het maar al te goed.
TS wilde voor een dubbeltje op de eerste rang zitten en krijgt nu terecht de deksel op zijn neus. (Weliswaar via een omweg, maar daarom niet minder onverdiend.)
Ja, ik begrijp het principe van vraag en aanbod wel, maar als mijn ouders mij hun huis met een WOZ-waarde van 350k voor 200k verkopen dan weet ik 100% zeker dat de belastingdienst met een aanslag over de schenking van 150k komt.quote:Op vrijdag 21 september 2012 16:58 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
[..]
Begrijp je het principe van vraag en aanbod, de werking van de vrije markt en het economische verkeer?
Daarnaast blijft de bepaling van de WOZ-waarde natte vingerwerk door de gemeente totdat een object op de vrije markt komt.
Zijn bod was bedoelt om er een ongegeneerd slaatje uit te slaan. Net als handelaren bij een executieverkoop. Dan is het dus goed als dat afgestraft wordt.quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:53 schreef Lienekien het volgende:
Zijn bod heeft dus niks en niemendal te maken met het lid dat hij op de neus heeft gekregen.
Dat zeg ik dus ook. Naderhand wilde hij er ineens wel 160K+ voor bieden...quote:Op vrijdag 21 september 2012 23:00 schreef Leandra het volgende:
Zijn bod van 149k was sowieso zinloos geweest als een ander 160k geboden heeft.... het is daarna niet nog een keer een open veiling met "wie biedt meer?".
Als er geen (familie)link is tussen de kopers en de verkopers zal de belastingdienst er ook wel niet achterkomen schat ik zo. Althans, ze zullen niet hard kunnen maken dat er sprake is van een vorm van 'schenking'.quote:Op vrijdag 21 september 2012 23:05 schreef Leandra het volgende:
En dan blijf ik benieuwd wat de belastingdienst ervan gaat vinden.... die verkoopprijs ligt gewoon 33% onder de WOZ-waarde.
Maar goed, daar zullen we wel niet achterkomen![]()
Ah okay, dan vraag ik of mijn ouders hun huis voor peanuts aan mijn lief verkopen....quote:Op vrijdag 21 september 2012 23:18 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als er geen (familie)link is tussen de kopers en de verkopers zal de belastingdienst er ook wel niet achterkomen schat ik zo. Althans, ze zullen niet hard kunnen maken dat er sprake is van een vorm van 'schenking'.
Als jij geen familie/fiscale band met je lief hebt (als in: geen fiscale partner, niet duurzaam samenleven, niet samenwonen, getrouwd zijn) dan zal dat best wel goed komen.quote:Op vrijdag 21 september 2012 23:22 schreef Leandra het volgende:
Ah okay, dan vraag ik of mijn ouders hun huis voor peanuts aan mijn lief verkopen....
We hebben samen een kind, maar verder geen van de door jou genoemde situaties, ook nooit gehad.quote:Op vrijdag 21 september 2012 23:25 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als jij geen familie/fiscale band met je lief hebt (als in: geen fiscale partner, niet duurzaam samenleven, niet samenwonen, getrouwd zijn) dan zal dat best wel goed komen.
Het is namelijk niet verboden om je huis onder de WOZ waarde te verkopen. Zolang je maar elke schijn van een verkapte schenking vermijd is er niks aan de hand.
Samen een kind hebben noem jij geen familieband?quote:Op vrijdag 21 september 2012 23:36 schreef Leandra het volgende:
We hebben samen een kind, maar verder geen van de door jou genoemde situaties, ook nooit gehad.
Jawel, maar we hebben nooit samengewoondquote:Op vrijdag 21 september 2012 23:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Samen een kind hebben noem jij geen familieband?
Vraagprijs is 139.000 en wij bieden 150.000 zonder te weten wat anderen bieden, dat noem jij voor een dubbeltje op de eerste rang zitten?quote:Op vrijdag 21 september 2012 22:51 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik begrijp het maar al te goed.
TS wilde voor een dubbeltje op de eerste rang zitten en krijgt nu terecht de deksel op zijn neus. (Weliswaar via een omweg, maar daarom niet minder onverdiend.)
Wou je zeggen dat die WOZ-waarde helemaal niet in de buurt komt van de werkelijke waarde?quote:Op zaterdag 22 september 2012 00:44 schreef metallicattim het volgende:
[..]
Vraagprijs is 139.000 en wij bieden 150.000 zonder te weten wat anderen bieden, dat noem jij voor een dubbeltje op de eerste rang zitten?
Wellicht verschillen onze definitie's van 'voor een dubbeltje op de eerste rang zitten'. Dat kan natuurlijk.quote:Op zaterdag 22 september 2012 00:44 schreef metallicattim het volgende:
Vraagprijs is 139.000 en wij bieden 150.000 zonder te weten wat anderen bieden, dat noem jij voor een dubbeltje op de eerste rang zitten?
Dus ja. 150K lijkt me dan ietwat aan de krappe kant...quote:Op dinsdag 11 september 2012 21:45 schreef metallicattim het volgende:
Dat is een goede vraagWe hebben de WOZ waarde opgevraagd nadat we deze gang van zaken te horen kregen en dat bleek 237.000 euro te zijn.
Ziet er goed uit, wel het uiterste hoekje van nederland heb je opgezochtquote:Op woensdag 3 oktober 2012 09:18 schreef metallicattim het volgende:
Wij hebben overigens ondertussen een ander huis gekocht, misschien niet zo'n grote garage/loods als het andere huis, maar hier gaan we zeker wel tevreden wonen![]()
http://www.funda.nl/koop/(...)50-kommerveldlaan-8/
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |