Beleid kan leiden tot meer investeringen en meer werkgelegenheid. Directe overheidsinvesteringen ondersteunen consumentenvertrouwen of infrastructuurprojecten etc. Of bedoel je dat niet?quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:09 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
De overheid kan geen banen creeeren.
Als mensen dat eens zouden leren, dan zou er al veel gewonnen zijn.
Het zijn banen, maar dat betekent niet dat een overheid banen kan creeren. Voor iedere baan die bij de overheid gecreeerd wordt, moet er ergens anders geld worden weggesnoept. En dat kost weer banen.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:24 schreef OMG het volgende:
[..]
Niet? Dus die lui in congress zitten daar wat te hobby-en? En de brandweer, politie, en dergelijke is ook iets wat mensen voor de lol als erbij doen? Toch? En het leger? En de IRS? En rechters? En mensen die de regeltjes in de gaten houden zodat ik m'n eten en drinken zonder allerlei ziektes binnen kan krijgen bijvoorbeeld? Dat zijn allemaal geen banen?
Dat is de Keynsiaanse droom. In de werkelijkheid is het een nachtmerrie, en als je niet wakker wordt (zoals in Japan waar ze na 20 jaar aan Keynsiaans stimuleren een tekort van meer dan 200% van het BNP hebben) dan kunnen de schulden heel hard op gaan lopen.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:26 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Beleid kan leiden tot meer investeringen en meer werkgelegenheid. Directe overheidsinvesteringen ondersteunen consumentenvertrouwen of infrastructuurprojecten etc. Of bedoel je dat niet?
Droom of theorie, dat maakt niet zoveel uit. Het principe is dat het werkgelegenheid kan creëren en dus banen. Dat de praktijk weerbarstiger is is duidelijk, maar zo zou het wel moeten werken.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dat is de Keynsiaanse droom. In de werkelijkheid is het een nachtmerrie, en als je niet wakker wordt (zoals in Japan waar ze na 20 jaar aan Keynsiaans stimuleren een tekort van meer dan 200% van het BNP hebben) dan kunnen de schulden heel hard op gaan lopen.
Je kunt als overheid wel een gunstig economisch klimaat creëren wat buitenlandse bedrijven aantrekt en eigen bedrijven (en dan het liefst klein- en middenbedrijven) doet groeien.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:09 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
De overheid kan geen banen creeeren.
Als mensen dat eens zouden leren, dan zou er al veel gewonnen zijn.
Dat is idd the way to go.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:33 schreef Euribob het volgende:
[..]
Je kunt als overheid wel een gunstig economisch klimaat creëren wat buitenlandse bedrijven aantrekt en eigen bedrijven (en dan het liefst klein- en middenbedrijven) doet groeien.
Netto levert het geen banen op.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:32 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Droom of theorie, dat maakt niet zoveel uit. Het principe is dat het werkgelegenheid kan creëren en dus banen. Dat de praktijk weerbarstiger is is duidelijk, maar zo zou het wel moeten werken.
Meestal zijn die 'overheidsbanen' erop gericht om collectieve actieproblemen te overkomen. Dus betere infrastructuur in de breedste zin van het woord creëren. Daarnaast komen mensen vaak niet meer uit langdurige werkloosheid vandaan, daarom is het ook beter om ze sneller aan het werk te krijgen.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:27 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Het zijn banen, maar dat betekent niet dat een overheid banen kan creeren. Voor iedere baan die bij de overheid gecreeerd wordt, moet er ergens anders geld worden weggesnoept. En dat kost weer banen.
Werkervaring in iets wat er eigenlijk niet toe doet (denk aan Melkertbanen), is minder bruikbaar voor een baan in de reguliere banenmarkt dan werkervaring in een echte baan. Verder is de overheid niet de beste instantie om te beslissen waar in geinvesteerd moet worden.quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:43 schreef thettes het volgende:
[..]
Meestal zijn die 'overheidsbanen' erop gericht om collectieve actieproblemen te overkomen. Dus betere infrastructuur in de breedste zin van het woord creëren. Daarnaast komen mensen vaak niet meer uit langdurige werkloosheid vandaan, daarom is het ook beter om ze sneller aan het werk te krijgen.
Daarom levert het netto wel iets op.
Maar incidenten nemen toch niet weg dat de overheid collectieve actieproblemen oplost? En dat dat dé reden is waarom een baan die min of meer 'overheidsbaan' is, niet 1-op-1 net zoveel kost als dat ie oplevert?quote:Op dinsdag 4 september 2012 18:09 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Werkervaring in iets wat er eigenlijk niet toe doet (denk aan Melkertbanen), is minder bruikbar voor een baan in de reguliere banenmarkt dan werkervaring in een echte baan. Verder is de overheid niet de beste instantie om te beslissen waar in geinvesteerd moet worden.
Neem de regering Obama als voorbeeld.
Men dacht dat een groene economie goed betaalde banen in de VS zou houden, en daarom werd er geinvesteerd in groene energie. Het resultaat: een verspilling van miljarden aan belastingen.
Overheden kunnen best investeren in nieuwe technologieen, maar gebruik dan toewijzingsmethodes die zichzelf in de praktijk bewezen hebben.
Wij hebben een tijdje met het zwaar gesubsidieerde Lawrence Livermore National Lab samengewerkt, en waar die lui de kanjes er van af liepen, moesten wij buffelen om onze onderzoeksvoorstellen gefinancierd te krijgen. Laat partijen inschrijven met (kleine) onderzoeksvoorstellen, maar ga geen hele industrietak optuigen op kosten van de belastingbetaler.
Afschaffen.quote:Op dinsdag 4 september 2012 18:17 schreef Lyrebird het volgende:
Verlaging van het minimumloon snijdt meer hout.
Nog beter.quote:
Ja, of Singapore, of Liechtenstein, echt pure armoede krijg je dan.quote:Op dinsdag 4 september 2012 19:02 schreef michaelmoore het volgende:
Hebben ze in India ook, daar zie je die vrouwen en kinderen s'nachts werken of moeders die hun kind verkopen
Ha Handel
Ja daar moeten we ook heen, en bedelaars die moeten we ook, zonder bene
laat we het maar op een menswaardig niveau houden hequote:Op dinsdag 4 september 2012 19:10 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ja, of Singapore, of Liechtenstein, echt pure armoede krijg je dan.
Laten we het minimumloon verhogen naar 1000 euro per uur, dan worden we allemaal rijk.
theretische rates zijn net zo interssant als 'beloftes' van politici...quote:Op dinsdag 4 september 2012 17:35 schreef Lyrebird het volgende:
De VS hebben de hoogste corporate tax rate in de wereld, en daarnaast nog een oerwoud aan regelgeving, die met de dag groeit.
En Sealand, als we dan toch stadsstaten als voorbeeld nemen.quote:Op dinsdag 4 september 2012 19:10 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ja, of Singapore, of Liechtenstein, echt pure armoede krijg je dan.
Nog twintig jaar en dan wordt alles 24/ 7 door robots gemaakt,quote:Op dinsdag 4 september 2012 19:10 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ja, of Singapore, of Liechtenstein, echt pure armoede krijg je dan.
Laten we het minimumloon verhogen naar 1000 euro per uur, dan worden we allemaal rijk.
Op de korte en middellange termijn, vanuit een strikt economisch perspectief misschien wel. Uiteindelijk is democratische politiek echter bedoeld om iedereen een menswaardig bestaan te geven. Dat is ook welbegrepen eigenbelang, want op de langere termijn leidt armoede natuurlijk tot minder sociale cohesie, scholingsachterstanden en alle gevolgen die dat met zich meebrengt.quote:Op dinsdag 4 september 2012 18:17 schreef Lyrebird het volgende:
Verlaging van het minimumloon snijdt meer hout.
Grote afwezige was toch wel de voormalige President.quote:
Zonder RINO's kan de GOP niet meer winnen. De Tea Party is eigenlijk ook een verzameling RINO's. (Alhoewel onder Tea Party aanhang zijn zij de ECHTE Republikeinen en is de rest RINO.)quote:Op maandag 3 september 2012 19:44 schreef Lyrebird het volgende:
Het wegblijven van de Bush clan, Steele en Swartzenegger laat MI zien dat men eindelijk eens schoon schip aan het maken is. Geen RINOs (Republican in name only) meer, maar alleen nog maar ijzervreters.
Er moet alleen gesneden worden in de juiste dingen.quote:Op maandag 3 september 2012 21:57 schreef Lyrebird het volgende:
Er zal drastisch gesneden moeten gaan worden.
quote:Obama ligt al ver voor als het er om gaat dat men hem mag en die voorsprong op Romney zal door de rede van Michelle alleen maar zijn gegroeid. ,,Ze heeft die voorsprong in cement gegoten”, aldus een politiek commentator.
Vlak na de toesprak vroeg CNN aan haar kijkers wie de beste First Lady was.
Het bleek een ‘strike’ voor Michelle Obama te zijn met maar liefst 72% van de stemmen. Op hele ruime afstand kwam Laura Bush als tweede met 16%.
"Sociale zekerheid"? Wat is dat voor een onzinterm?quote:Op woensdag 5 september 2012 14:36 schreef gigi02 het volgende:
leve Obama dan
ik hou we niet van zijn zwarte predikers spraak, zo onnatuurlijk
en rond de pot draaiend...
het feit dat de rijke amerikanen tegen een betaalbare sociale zekerheid voor iedereen zijn, is gewoon onbegrijpelijk
en een schande voor de hele natie
Ach inderdaad.... een President kan alleen maar doen wat het congress hem laat doen. Maar ik ben er vrij zeker van dat Al Gore niet zomaar met zijn kornuitjes een triljarden verslindende oorlog in Irak was begonnen. En ik ben er ook niet onzeker van dat hij de banken zijn gang zou laten gaan onder het motto "laat de vrije markt het maar oplossen". Er werd aan het begin van de 2000s al over geklaagd en in 2002 en 2004 voerde Bush (met congress) zelfs een aantal maatregelen in die het NOG makkelijker moest maken voor huizenkopers om een huis te kopen. Hij wilde dat miljoenen mensen huis eigenaar zouden moeten worden, want dat was de "cornerstone of America". Nu heeft ie in die uitspraak wel gelijk, alleen werd er door allerlei experts toen al gewaarschuwd dat dit wel eens fout zou kunnen gaan.quote:Op woensdag 5 september 2012 04:52 schreef beeer het volgende:
Net alsof jouw geliefde Democrats het anders zouden doen. One Party System en jij houdt het mede in stand.
Een directe vertaling van Social Security wellicht. Maar dan lijkt het er wel op dat gigi02 niet helemaal begrijpt wat Social Security nu eigenlijk is.....quote:Op woensdag 5 september 2012 15:14 schreef heiden6 het volgende:
"Sociale zekerheid"? Wat is dat voor een onzinterm?
Ook een onzinterm natuurlijk, maar dan weet ik in elk geval wat hij bedoelt.quote:Op woensdag 5 september 2012 15:27 schreef maartena het volgende:
[..]
Een directe vertaling van Social Security wellicht.
dat ze uberhaupt geld besteden aan werkende prutsers, geld is voor gezonde bankmanagers , niet voor zieke sukkels.quote:Op woensdag 5 september 2012 14:36 schreef gigi02 het volgende:
leve Obama dan
ik hou we niet van zijn zwarte predikers spraak, zo onnatuurlijk
en rond de pot draaiend...
het feit dat de rijke amerikanen tegen een betaalbare sociale zekerheid voor iedereen zijn, is gewoon onbegrijpelijk
en een schande voor de hele natie
Er worden gigantische bedragen aan onderwijs uitgegeven, maar de resultaten zijn slecht. De oplossing van de Democraten is om er nog meer geld aan te besteen, in de hoop dat het dan beter gaat. Als er $10.000 / (student*jaar) wordt uitgegeven, zonder dat de student beter scoort dan studenten in 'goedkopere' landen, dan loopt er ergens iets heel erg fout. Het lijkt me verstandiger om dat iets aan te pakken, dan geld in een bodemloze put te blijven gooien. Of wacht, dat noemen we Keynsiaans investeren, via shovel ready projects.quote:Op woensdag 5 september 2012 01:13 schreef maartena het volgende:
[..]
Er moet alleen gesneden worden in de juiste dingen.
NIET: Gezonheidszorg, Social Security, Onderwijs.
WEL: Defensie, Lobbyisme/"Pork Barrel" Projecten, Efficiënt regeren.
Amerika heeft gewoon niets te zoeken in al die landen.quote:Op woensdag 5 september 2012 17:03 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Er worden gigantische bedragen aan onderwijs uitgegeven, maar de resultaten zijn slecht. De oplossing van de Democraten is om er nog meer geld aan te besteen, in de hoop dat het dan beter gaat. Als er $10.000 / (student*jaar) wordt uitgegeven, zonder dat de student beter scoort dan studenten in 'goedkopere' landen, dan loopt er ergens iets heel erg fout. Het lijkt me verstandiger om dat iets aan te pakken, dan geld in een bodemloze put te blijven gooien. Of wacht, dat noemen we Keynsiaans investeren, via shovel ready projects.
Zorg idem dito. Amerikaanse zorg is goed maar duur. Kijk eerst naar waarom de zorg zo duur is, en ga daar iets aan doen. Geld in een bodemloze put gooien heeft geen zin. In Democratensprookjesland misschien wel (Keynsiaans investeren), maar daarom zijn die lui ook retegevaarlijk als ze aan de macht zijn.
Hetzelfde geldt voor defensie. Afghanistan is een drama. Er is genoeg firepower aanwezig om alles in de as te leggen, en reken maar dat je dan wint. Maar als je niet wil winnen, dan moet je zsm opzouten. Oorlogen tegen dit soort landen zijn niet te winnen als je niet bereid bent om tot het uiterste te gaan.
Das waarquote:Op woensdag 5 september 2012 17:03 schreef Lyrebird het volgende:
Hetzelfde geldt voor defensie. Afghanistan is een drama.
Er is genoeg firepower aanwezig om alles in de as te leggen, en reken maar dat je dan wint. Maar als je niet wil winnen, dan moet je zsm opzouten.
Oorlogen tegen dit soort landen zijn niet te winnen als je niet bereid bent om tot het uiterste te gaan.
GEEN regulering bij zowel de zorgverzekeringen alsmede de farmaceutische industrie. En dat is tevens een stokpaardje van de GOP trouwens, die willen nog steeds het "vrije markt" principe hanteren.quote:Op woensdag 5 september 2012 17:03 schreef Lyrebird het volgende:
Zorg idem dito. Amerikaanse zorg is goed maar duur. Kijk eerst naar waarom de zorg zo duur is, en ga daar iets aan doen.
Nou ja... voor de top dogs dan. Kleine zelfstandigen krijgen onder Romney's plannen een dikke middelvinger.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:11 schreef heiden6 het volgende:
De GOP wil een vrije markt? Dat is toch wel de grap van de week.
En met veel waarheid. Ik ben van mening dat je in principe zelf je keuzes moet kunnen maken met betrekking tot gezondheidszorg. Maar er is wat voor te zeggen dat dingen als rookverboden en trans-fat verboden en andere troep die in ons eten wordt gestopt aan banden wordt gelegd.quote:
Dat is dus geen vrije markt.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:24 schreef maartena het volgende:
[..]
Nou ja... voor de top dogs dan. Kleine zelfstandigen krijgen onder Romney's plannen een dikke middelvinger.
Jij bent echt dom. Ik kan het niet beter verwoorden. Geen woord over patenten of de FDA die de reden zijn dat die bedrijven onderlinge afspraken kunnen maken. En het dan een vrije markt durven noemen. Je verdient niet beter en beter zul je ook niet krijgen onder je profeet.quote:Op woensdag 5 september 2012 21:01 schreef maartena het volgende:
Blaat
De vrije markt heeft de zorg industrie volledige verpest, en alleen fatsoenlijke regulering kan het nog repareren.
Zou je richting je medegebruikers van dit forum je toon een beetje willen matigen?quote:Op donderdag 6 september 2012 08:53 schreef beeer het volgende:
[..]
Jij bent echt dom. Ik kan het niet beter verwoorden. Geen woord over patenten of de FDA die de reden zijn dat die bedrijven onderlinge afspraken kunnen maken. En het dan een vrije markt durven noemen. Je verdient niet beter en beter zul je ook niet krijgen onder je profeet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |