FOK!forum / Culinesse à gogo / Tong's culinaire recensies horeca Zaltbommel. # 2
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:21
Cafetaria TIGO

Leuke zaak, iets te weinig stoelen om een mooie ambiance te maken, maar verder is de aankleding gezellig.

Je kunt kiezen om te blijven staan bij de toonbank, maar er is ook een keuze om in de eetmuur een kroketje te nemen of een frikandel. Net wat je wil.

Ik koos voor de toonbank en dat beviel me goed, leuke mensen achter de toog, man en vrouw dus afwisseling. De man was erg bezig het de klanten naar de zin te maken en gooide uit de losse pols friet, bami, kroketten en andere snacks in de bak. Erg leuk om dat live te mogen zien.

De dame was druk met het aanvullen van het voer en had voor iedere klant een goed woordje. Ze voelde zich echt thuis in deze caferaria en was de dame die elke friettent zich wenst.

Het uitzicht was ook zeer leuk, de vrachtwagen die voor de deur stond deed niks af aan de ambiance. Iedere wandelaar kon gewoon naar binnen kijken en gezien het aantal keren dat de eigenaar zwaaide werd dat zeer op prijs gesteld.

Ik en mijn partner haden het bescheiden gehouden en hadden de maaltijd van de dag besteld. Voor mij een frietje stoofvlees en een liamboutje met maionaisse. M'n Partner nam een patatje oorlog.

Alles was perfect op warmte. Hoewel het stoofvlees iets langer gebraden had mogen worden. De tussen het wachten op de bestelling uit de muur getrokken kroket was perfect qua smaak en omvang. Het wachten op de bestelling werd daardoor een genot en duurde me niet lang genoeg.

Als aperatief nam mijn partner een ijsje van citroen en aardbei. Volgens haar was dit een delicatesse voor de tong. Ik zelf kon me niet beheersen en nam nog een klein huzaren slaatje.
Dat was even wennen na de patat stoofvlees. Maar achteraf was de aanbeveling van de cafetariahouder een ware tong in sjiek. De salade paste perfect bij het net genuttigde patatje.

Al bij al een aanbeveling na ons eerste bezoek. Een dikke 8

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:22
Chinees restaurant Happy Garden

Vorige week een ongeëvenaarde avond.

Mooie Plastic bloemen. Peper en zout op de tafel in een perfect houten beeldhouwwerkje.

Het was niet druk. We hadden de maandagavond gekozen om te kunnen genieten.
En wat een avond werd het.
De Chineze gastvrouw was allerliefst. We konden zelfs blijven zitten toen we het bier bestelden.
We bestelden het witbier dat ze in huis hadden. Er werd ons geen wijn opgedrongen.
Mijn partner bestelde een Babi Pagjang ik een Foe Jong Heij.
Ik gaf de serveerster een compliment voor haar mooie make up. Ze moest blozen.
Dat is mooi bij Chinezen, dan worden ze Oranje.
Het wachten op het gerecht duurde niet eens te lang. Na een kwartier stond het eten al voor onze neus.
Wel jammer eigenlijk want we waren net lekker aan het zuipen met z'n tweetjes.
Maar dit ongenoegen werd weggenomen door de eerste hap in het gerecht.
Zelden zo'n Foe Jong Heij geproeft. Het ei leek net gelegd en de nasi erbij geserveerd was als net geoogst.
Mijn partner had weinig tijd om te eten omdat ze haar Babi Pagjang steeds wilde aanprijzen.
'Tong dit moet je proeven' zei ze.
En Inderdaad wat een delicatesse. Wat een kok hebben ze daar in de keuken.
Maar het mooiste was eigenlijk de dingen rondom. Een mooie waterval aan de muur. Lekkere Chineze muziek om te horen. En dan nog gratis kroepoek bij iedere maaltijd.
Dit was iets om van te genieten. Dat deden we ook. We bestelden dan ook nog Gamba's en garnalen.
Nou dit overtrof elke verwachting. Dit verwacht je niet in een stadje zoals Zaltbommel.
We hoefden ze zelf niet te pellen en ze gingen erin als koek.
Ze zeiden dat familieleden ze zelf hadden gevangen in de Chineze zee. Ik geloof ze direct.
Ik hoef niemand meer te vertellen dat het toetje bestond uit gele vanille vla met Yoghurt om de Nederlandse gasten zich thuis te laten voelen.

Dit was na de Tigo en Markzicht alweer een 8.

Wat een stad is Bommel toch op eetgebied.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:23
Dinsdag visdag in Zaltbommel.

Het is dan kiezen tussen de viskraam van Bronk. Of die van Duytz.

Ik heb ditmaal Duytz gekozen omdat mijn ma er al 40 jaar komt.

Jaap heet de chefkok. Voor iedereen een praatje paraat en altijd adrem met zijn grapjes.
Jaap is al 75, maar staat nog steeds als een echte heer de kibbeling te braden.
Al staat ie met de rug naar je toe, hij blijft beleefd en veegt eerst zijn handen af als ie iets tegen je zegt.
Uit Spakenburg komen ze. En dat proef je ook. De kabeljauw lijkt wel vers gevangen en de makreel lijkt wel net van kop en kont gescheiden.
Het personeel blijft altijd beleefd, ook als je zegt dat ze de saus zijn vergeten bij de kibbeling. Altijd een net excuus en je krijgt dan een extra bakje saus.
De kraam staat prominent op de markt. Hetgeen het eten aan de kraam extra leuk maakt.
Het naar binnen laten glijden van de haring met uitjes krijgt een nieuwe dimentie als je omhoog kijkend de Bommelse toren ziet.
Extra pluspunten krijgen ze ook doordat als er iemand voordringt ze het met een grapje oplossen.
De hoofd-assistente is verder bloedmooi en lijkt op de vrouw van Jaap van 50 jaar geleden. Die was ooit het Vismeisje van het jaar in Spakenburg.
De garnalen wil ik nog extra vernoemen. Je proeft gewoon dat heel de familie van Jaap bruut aan het pellen is geweest. Geen kopje te herkennen. En als je garnalen en Kibbeling samen koopt zegt de vrouw van Jaap altijd heel lief dat je ze goed gescheiden moet houden voor de smaak en dat de garnalen natuurlijk wel peper en zout nodig hebben. Dat doet ze ook al 40 jaar.
Zijn zonen zijn in opleiding en mogen elke dinsdag meekijken tussen het afrekenen door hoe de grote baas al jaren aan de top staat.
Voor de echte visliefhebber is er voor mijn geen andere dan Jaap met zijn kraam.

Ik geef hem dan ook een vette 9. Terwijl ik het niet eens over de paling heb gehad.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:24
Cafetaria Marktzicht

Ik en mijn partner hadden een dagje te vieren, we zijn nu al een jaartje samen namelijk. Wat doe je dan ? Dan blijf je dicht bij huis en gaat naar je favoriete eetgelegenheid.
Nu was het leuke dat het zondag mooi weer was dus we konden op de stoep beginnen. We zeiden tegen elkaar dat Marktzicht zo'n mooie naam is. Want wat wil je meer dan de markt in blakende zonnenschijn aanschouwen, terwijl je op het terrasje je aardbeien milkshake kunt nuttigen.
En wat voor een milkshake, je durfde het rietje bijna niet uit je mond te halen zo heerlijk.Perfect gekoeld en geserveerd in mooie plastic bekers met de naam van het cafetaria er op.
Dit kon niet meer fout gaan zei m'n partner.
We hadden inmiddels onze bestelling geplaatst, mijn schat nam het menu van de dag, bestaand uit een patatje stoofvlees en een frikandel met uien en ketchup.
Ikzelf, meer aanhanger van de traditionele maaltijd, nam een berenlul en een patatje oorlog.
Het duurde niet te lang dat onze delicatessen klaar waren.Een minpuntje was wel dat we zelf onze bestelling aan de balie moesten ophalen, i.p.v dat het aan het tafeltje werd bezorgd.
Maar goed een kniesoor.
Want eenmaal aan het eten geslagen kwamen we steeds meer in vervoering. Alles was perfect op temperatuur. Zelfs de berenlul, waar, zo als je weet, veel mee kan misgaan was perfect.
De uitjes bij de frikandel waren mooi fijn gesneden en niet te grof.
Maar het hoogtepunt was toch het patatje stoofvlees, Frietje Haché zoals we hier zeggen. Zelden zo'n hoeveelheid vlees gezien op een patatje. Ik keek m'n ogen uit. Je zag de patat amper meer. Zelden zoiets gezien.
Dat het iets aan de prijzige kant was maakte niet uit. Want dit was een voorrecht om mee te maken.
De bediening was ook al perfect. Ze sleepten zelfs de naast ons leegstaande plastic stoeltjes naar binnen, terwijl we nog aan het eten waren. Alles om ons op het gemak te stellen.

Na de Tigo is het wel uniek dat je in dezelfde plaats een even hoog niveau treft bij een cafetaria.

Net als bij de Tigo een dikke 8. Ik ben nog aan het bijkomen

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:25
Shoarma-zaak Ramses

De buitenkant van Ramses zag er leuk en kleurrijk uit. Alles in de nationale kleuren van Egypte.
Dat was al een lokkertje om naar binnen te stappen. Maar ook mooie, felle oranje neonlichten voor het raam en een knipperlichtend bordje op de deur dat duidelijk maakte dat ze open waren.
Mooie service. Want voor hetzelfde geld sta je voor een gesloten deur en sta je als Jan met de korte achternaam aan een dichte deur te trekken. Dat is hetzelfde als dat het alarm afgaat bij het verlaten van de HEMA. Je zal zeggen dat is me worst. Maar toch ga je blozen.

Bij binnenkomst een grapje maken kan het ijs breken dacht ik. 'Wat Shaffie vandaag Ramses ?' werd echter niet begrepen. 'Ik Ali.' Daar sta je dan met je mond vol tanden. Maar goed, die tanden zou ik nog hard nodig hebben. Ik wachtte rustig mijn beurt af, er was immers nog een klant voor me. Die klant bleek echter Gekke Fritsie te zijn. Een soort mascotte van de zaak. Fritsie bestelde nooit iets, zat op een kruk in de hoek en vertelde al 10 jaar dezelfde grap aan de klanten. Iets met gehakt maken van Egyptenaren. Ik begreep er niks van, maar lachte hardop. Fritsie was weer tevreden. Fritsie zorgde voor de vrolijke noot in de zaak. En werd getollereerd door Ali.
Daar scoorde Ali, die zowel eigenaar als kok bleek te zijn, gelijk punten mee. Dat toonde zijn gastvrijheid. Ali was al even vriendelijk als Gekke Fritsie. Heel anders dan je van een Egyptenaar zou verwachten de laatste tijd. Ik voelde me gelijk op m'n gemak.

Ik bestelde een shoarmaschotel en een flesje Cola. De bestelling werd netjes genoteerd, opdat er niks mis kon gaan. Het zijn kleine details, maar dat maakt nu juist het onderscheid.
Ik ging aan een tafeltje zitten met mooie plastic bloemen en een bakje water. Je weet immers nooit wie er met zijn handen gaat eten, er zijn zoveel buitenlanders hier momenteel.
Het was brandschoon. Dat heb ik in andere zaken wel eens anders meegemaakt. Ik zag aan de muur een certificaat hangen. Ik dacht dat het een hygiëne-certificaat was, maar bleek het strikdiploma van zijn dochtertje te zijn. Dat vond ik zo lief en sympathiek. Ik ging me steeds meer op m'n gemak voelen.

Ali kwam persoonlijk de shoarmaschotel serveren. Met een glimlach werd ik bediend. 'Eet uw smakelijks meneer, dat uw het maar lekker zalt vinden.' Waar vind je die beleefdheid tegenwoordig nog ? De eerste hap is altijd het belangrijkst en die was heerlijk. De champion was lekker knisperig, het shoarmavlees perfect op temperatuur en goed gekruid. De saus maakte het af. Dat kon niet meer misgaan dacht ik. De ansjovis deed zijn werk ook goed. Mijn smaakpapillen werden gestreeld alsof André Riéu de maaltijd er per strijkstok inwalste.
Maar het cruciale moest nog komen, de patatjes. Die kunnen zo'n schotel verpesten. Een echte test voor Ali. Te slap, te hard, te koud, te flauw, alles is mogelijk. Ik was dan ook opgelucht dat de patatjes ook echte patatjes waren. Je zou ze bijna op z'n Belgisch frietjes gaan noemen.
Maar patatjes klinkt internationaler, heeft meer allure. Bij frietjes denk je al snel aan 'Frietkot Kees Kroket'

Deze zaak hàd internationale allure. Alles klopte. Vanaf de binnenkomst tot het afrekenen.
'Heeft het uw gesmaakt meneer ? Wilt u misschien ook nog een pepermunnetje voor de adem ?'
Nou ja zeg, dat kon er nog wel bij. Ali was oprecht bang dat ik uit m'n mond zou stinken. Weer zo lief. Het afrekenen ging ook in een aimabele sfeer. 'Tot de volgende keer meneer.'
En die volgende keer komt er zeker. Ali verdient zelf een diploma, naast die van zijn dochter.
En Fritsie ? Fritsie was in afwachting van de volgende klant, zijn repertoire was wat dat betreft onbeperkt.

Ramses krijgt een dikke 9 van me.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:27
Chinees Restaurant Bommel Wok.

Als Culinaire-journalist is het niet altijd het gezondste voedsel dat je binnen krijgt.Het zorgt er ook niet voor dat je een lijntje hebt als Martin Brozius.Voelde me de laatste tijd dan ook een beetje opgezwollen,slapjes en snel moe.Naar de huisarts geweest,die vertelde me dat ik een verminderde weerstand had en tegen ziekte aanleunde.Ik moest er snel iets aan gaan doen.Meer bewegen het liefst door te gaan sporten,gezonder en gevariëerder eten en dagelijks genoeg vocht tot me nemen.Dat was niet aan dovenmans oren gericht zou Vincent Bijlo zeggen.De andere dag me onmiddellijk aangemeld bij Damvereniging De Harde Schijf.Ik was liever gaan schaken,maar mocht niet te hard van stapel lopen.Dan zijn vier lopers net iets teveel van het goede.

Nu nog gevariëerder eten en genoeg drinken.Ik liet mijn fantasie gaan en kwam tot de conclusie dat wokken de ideale combinatie zou zijn van de drie opties die ik van mijn huisarts meekreeg.
Gevariëerder eten dan in een Wokrestaurant is bijna onmogelijk.Je hebt vaak zoveel keus dat als je eenmaal thuis bent en in het zakje kijkt waarin je de restjes hebt bewaard,het lijkt alsof je langs de deuren bent geweest tijdens Sint-Maarten. Kan natuurlijk ook komen door de lampions in Chineze restaurants.Het aparte van een Wokrestaurant is dat het een soort lopend buffet is en dat zou dan een mooie combinatie zijn.Je beweegt terwijl je gevariëerd eet.

Ik op pad naar Bommelwok,lopend natuurlijk.Daar waar ik vroeger met de fiets zou zijn gegaan.
Eerst gebeld of ik moest reserveren.Dat bleek niet nodig volgens de lieve stem aan de telefoon.
Eigenlijk verbazingwekkend dat er zoveel Chinezen de doodstraf krijgen.Het lijkt wel alsof alleen de lieve Chinezen emigreren.Zoals altijd probeerde ik gelijk met een grapje het ijs te breken en vroeg aan de aller-charmantste serveerster of ik er ook uit de muur kon eten.Haar opmerking dat uit de muur eten in Zaltbommel alleen bij Cafetaria Tigo kan gaf me de indruk dat het kwartje niet was gevallen.Ondertussen werd ik naar een mooi gedekte tafel geleid.

Of ik iets wilde drinken, vroeg de serveerster.Omdat ik voldoende moest drinken bestelde ik een pul bier.De stoute schoenen aangetrokken en opweg naar de mooi gestalde voederbakken.Bord en bestek gepakt en me aangesloten bij de rij andere gasten.Het is in een Wok-restaurant altijd moeilijk kiezen,er is zoveel keus dat je gaat twijfelen.Maar je kunt niet te lang aarzelen dan krijg je filevorming.Dus God zegene de greep en je gooit her en der lukraak iets op je bord.Eenmaal aan tafel vraag je jezelf soms af wat het nou eigenlijk is wat je naar binnen gaat werken.
Ditmaal bleek ik de juiste keuzes te hebben gemaakt,alles was herkenbaar.Nu nog kijken of het eetbaar is.En of het eetbaar was.De nasi was lekker pittig,de Chineze garnalenkroketjes om op te vreten,de mini loempiaatjes vol tauché en groentes.Dus ik kreeg ook mijn vitaminen-C binnen.Eenmaal bordje leeggegeten bestelde ik nog een pul bier.Aan mijn vochthuishouding zal het herstel niet liggen.

Op naar de tweede ronde.Voelde me wel een beetje dizzy,beetje wankel.Te snel opgestaan denk ik.
Nieuw schoon bord en nieuw bestek.Het leuke van een Wok-restaurant is dat je ook eens onder de mensen komt.Beetje socialiseren kan voor mij geen kwaad.Zo raakte ik in gesprek met de broer van Henk de Vries.Hij was een fervent wokker en beval me verschillende lekkernijen aan.Op een gegeven moment schrok ik wel, ik dacht dat er brand was.Ik liep al naar de brandblusser toen ik merkte dat het de kok was die aan het flamberen sloeg.Aan tafel begon mijn tweede expeditie.En weer was alles geweldig.De kip kakelde zowat vrijwillig mijn mond in,de gamba's vochten onderling voor een plekje op mijn vork,de patatjes waren niet te zout en op z'n Hollands gefrituurd.
Bordje eenmaal leeggegeten bestelde ik nog een pul bier.Voldaan leunde ik achterover en liet een grote boer.Gasten aan de aanpallende tafel keken verbouwereerd op.Maar die weten niks van de Chineze cultuur.Bommel had het weer voor elkaar.Ik stond op en was nog meer dizzy dan eerder die avond. Moet toch eens afleren te snel op te staan.Ik bestelde voordat ik zou gaan afrekenen nog één pulletje bier aan de toog.Je moet immers altijd goed luisteren naar je huisarts.Het was niet prijzig, het was de moeite waard geweest.Wankelend liep ik naar huis.Toch iets te veel gegeten denk ik.Me rot rennen zoals Martin Brozius zat er op dat moment nog niet in.Maar ik ben op de goede weg.

Een acht en een half.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:30
Tafeltje-Dek-Je Gameren, gemeente Zaltbommel.

Jullie favoriete Culinaire recensent is nog steeds een beetje slecht ter been. Lange afstanden lopen of fietsen zit er dus nog niet in. Daarom leek Tafeltje-Dek-Je me een prima alternatief.
De maaltijd wordt thuis bezorgd op een zelf uit te kiezen tijdstip, het is gezond, voor zieken en/of bejaarden en nog lekker ook had ik vernomen.

Voordat ik ging bestellen wilde ik toch iets aan lichaamsbeweging doen. 'Nederland in beweging' op Nederland-1 leek me een prima optie. Maar zoals het deze zomer betaamt kwam ik van een koude kermis thuis. Ik hou van sterke vrouwen, maar er zijn grenzen. De naam Olga deed me al aan een kampbewaarster denken. Mijn vrees kwam dan ook uit. Olga bleef maar commanderen en had wel erg veel noten op haar zang. Dat ik 50 word dit jaar wil niet zeggen dat ik als een dementerende bejaarde toegesproken wil worden. Ik ben Golfer niet.

Het einde van de middag naderde, dus de telefoon ter hand genomen en een bestelling geplaatst.
Jullie zullen je afvragen, 'waarom niet via internet' ? Nou, de laatste bestelling die ik via internet plaatste was niet zo'n succes. Ik bestelde een doos Raketjes. Sindsdien zit Nederland voor 30 jaar vast aan een contract betreffende de Starstriker-Straaljagers.
Gemoedelijke stem aan de andere kant van de lijn. Geduldig maakte ze de bestelling op.
Kippensoep, stamppot (Moet ik altijd aan SM met een lesbienne denken) boerenkool en als toetje perzik-yoghurt. Gevarieerd, gezond en lekker.

Precies op de afgesproken tijd ging de bel. Ingrid, zo bleek ze te heten, met de maaltijd. Zoals altijd probeerde ik met een grapje het ijs te breken. 'Zo, dat is niet slow schat, de post is meestal later.'
Ze keek me aan alsof ze water zag branden. Ik nam het haar niet kwalijk. Niet iedere bejaarde is zo jong van geest als jullie favoriete culinaire recensent. Ik had wel de neiging om mijn tong uit te steken. Maar dat zou verkeerd opgevat kunnen worden. 'Doe de groetjes aan Henk, Ingrid.' riep ik nog toen ze wegging.

Ik had mijn tafel van te voren al gedekt, dus kon gelijk aan het avondeten beginnen. Eerst de kippensoep. Het aroma kwam me tegemoet. Mijn neusvleugels konden gelukkig, zoals een kip, niet echt vliegen. Reken maar dat ze figuurlijk in de zevende hemel waren. De smaak was ook perfect.
Stukjes kip waren niet te groot, de selderij lekker vers en de maïs maakte het af. Als de rest van de maaltijd van dezelfde kwaliteit zou zijn had ik niets te klagen.
Nu het hoofdgerecht. Stamppot boerenkool, een vertrouwde keuze. Uit de traditionele Hollandsche keuken toch wel mijn favoriet. Door moeders er met de paplepel ingegoten. Eén van de zeven schoonheden is het kuiltje in de wang. Daarom genoot ik zo van het kuiltje met jus in de stamppot.
De rookworst werd bijna stijf van vreugde bij het vooruitzicht in de jus gedoopt te worden.
De blokjes spek en de uitjes konden het goed met elkaar vinden. Dit was een vreugdevolle maaltijd.
Het was in één woord heerlijk. Hier kon geen duur, erkend restaurant tegenop. Dan neem je de vuile vaat op de koop toe.
Het toetje, perzik-yoghurt, was ook goed te pruimen. Je kunt geen appels met peren vergelijken, maar voor hetzelfde geld waren de druiven zuur geweest.

Het was een blijde verrassing dat alles zo goed gesmaakt had. Bij Tafeltje-Dek-Je had ik toch visioenen aan een strenge winter waar Majoor Boschardt namens Het Leger des Heils, met een pollepel, erwtensoep op het bord van een dakloze pleurt.
Dit was voor herhaling vatbaar. Op naar mijn 50ste verjaardag, dan mag ik een gratis maaltijd uitkiezen. Dan neem ik als toetje een sorbet met rietje en een vlaggetje. Jong van geest, je weet.

Dikke 8.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 07:32
Morgen Pannenkoekenhuis De Waterpoort.

2eofrew.jpg

:P
Apuleiuszondag 5 augustus 2012 @ 08:04
'Ik bestelde een shoarmaschotel en een flesje Cola. De bestelling werd netjes genoteerd, opdat er niks mis kon gaan.'

:D :'( :D
Yi-Longzondag 5 augustus 2012 @ 08:37
Tong is wel verdomd kritisch, zo te lezen...(!) :P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 08:55
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 08:37 schreef Yi-Long het volgende:
Tong is wel verdomd kritisch, zo te lezen...(!) :P
:D

:P
Paralecticzondag 5 augustus 2012 @ 08:56
Mijn partner en ik.
Speculariumzondag 5 augustus 2012 @ 08:57
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 08:37 schreef Yi-Long het volgende:
Tong is wel verdomd kritisch, zo te lezen...(!) :P
Er worden met achten en negens gestrooid alsof het niks kost.
Yi-Longzondag 5 augustus 2012 @ 09:00
quote:
9s.gif Op zondag 5 augustus 2012 08:57 schreef Specularium het volgende:

[..]

Er worden met achten en negens gestrooid alsof het niks kost.
Ik vermoed dat de plaatselijke horeca bevend de recensies van deze meester-criticus afwacht... :P

Een soort 'Anton Ego' van de Nederlandse Horeca. Zijn oordeel altijd scherp maar eerlijk, but extremely hard to please...!
IBAZzondag 5 augustus 2012 @ 09:14
aperatief?
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 09:16
quote:
9s.gif Op zondag 5 augustus 2012 08:57 schreef Specularium het volgende:

[..]

Er worden met achten en negens gestrooid alsof het niks kost.
Het kost over het algemeen dan ook niet duur. Ben blij dat hier mijn huis woont.

:P
Speculariumzondag 5 augustus 2012 @ 09:45
Iets kost veel, of iets is duur. Iets kost duur klopt niet.

Ik denk, ik zeg het even.
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 09:55
quote:
9s.gif Op zondag 5 augustus 2012 09:45 schreef Specularium het volgende:
Iets kost veel, of iets is duur. Iets kost duur klopt niet.

Ik denk, ik zeg het even.
Daarom zette ik er 'woont mijn huis' achter. Ironie is namelijk niet iedereen gegeven.

:P
Beardyzondag 5 augustus 2012 @ 10:00
Wat mij bedroeft is de ambiance in de laagdrempelige horeca tengevolge van veranderingen in de wetgeving / het gemeentebeleid enigermate verschraald. Vroeger trof je overal een eigenaardig meubel aan waarvan één kant grotendeels bestond uit glazen panelen waarachter zich allerhande lampjes en een aantal bewegende - van fleurige plaatjes voorziene - trommels bevonden. Tegen een kleine vergoeding liet zo'n machine die trommels even draaien en de lichtjes 'dansen'; zelf vond ik dat voor één keertje wel amusant, maar op veel personen oefende het een wellicht enigermate hypnotiserende aantrekkingskracht uit. Die konden úren in een vrijwel bevroren toestand aan het meubel gekluisterd staan, slechts bewegend om meer muntgeld te offeren en semi willekeurig verlichte knopjes in te drukken.
Speculariumzondag 5 augustus 2012 @ 10:10
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 09:55 schreef tong80 het volgende:

[..]

Daarom zette ik er 'woont mijn huis' achter. Ironie is namelijk niet iedereen gegeven.

:P
Humor ook niet.
Dagkaartzondag 5 augustus 2012 @ 11:15
Wordt het Hema restaurant ook meegenomen?
Che_zondag 5 augustus 2012 @ 11:53
quote:
9s.gif Op zondag 5 augustus 2012 10:10 schreef Specularium het volgende:

[..]

Humor ook niet.
Daarom maakt tong de recensies en jij niet *O*
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 12:20
quote:
1s.gif Op zondag 5 augustus 2012 11:15 schreef Dagkaart het volgende:
Wordt het Hema restaurant ook meegenomen?
Goed idee. Kom bijna dagelijks in de HEMA. Woon er 100 meter vandaan. Heb er nog nooit gegeten.

^O^

:P
Beardyzondag 5 augustus 2012 @ 14:17
Dan MOET je gewoon die broodjes van ze proberen - en nee, dan niet suggestief aan een halve worst gaan lurken maar die donkere broodjes in 'n kartonnen bakkie.
Klaploperzondag 5 augustus 2012 @ 14:22
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 12:20 schreef tong80 het volgende:

[..]

Goed idee. Kom bijna dagelijks in de HEMA. Woon er 100 meter vandaan. Heb er nog nooit gegeten.

^O^

:P
Wat moet je dagelijks in de HEMA?
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 18:05
quote:
2s.gif Op zondag 5 augustus 2012 14:22 schreef Klaploper het volgende:

[..]

Wat moet je dagelijks in de HEMA?
Het is hier aan de overkant. Dagelijks verse vleeswaren en brood.

:P
Beardyzondag 5 augustus 2012 @ 18:12
www.waarwoontTong80.com

http://maps.google.nl/maps?hl=nl&tab=wl

www.daardus.nl
chufizondag 5 augustus 2012 @ 18:41
Perla di Cairo bestaat die nog? Voor een Italiaanse recensie..
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 18:57
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 18:41 schreef chufi het volgende:
Perla di Cairo bestaat die nog? Voor een Italiaanse recensie..
Ja in de Gasthuisstraat. Ik kijk er vanuit mijn keukenraam op.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 18:58
quote:
Doen het niet. Althans niet bij mij.

:P
Beardyzondag 5 augustus 2012 @ 20:21
www.pechgehadTong.nl
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 21:37
quote:
Ik lig dubbel, zou Verona van der Leur zeggen.

:P
Beardyzondag 5 augustus 2012 @ 22:10
Oh jeetje Tong is je kampeerbed nou alweer stuk?
FutureFairytalezondag 5 augustus 2012 @ 22:31
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 14:17 schreef Beardy het volgende:
Dan MOET je gewoon die broodjes van ze proberen - en nee, dan niet suggestief aan een halve worst gaan lurken maar die donkere broodjes in 'n kartonnen bakkie.
Nee die witte baguettes zijn juist lekker! Vooral die knoflookmayo die ze erop smeren mmmm, met rosbief en rucola O+
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 22:43
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 22:31 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Nee die witte baguettes zijn juist lekker! Vooral die knoflookmayo die ze erop smeren mmmm, met rosbief en rucola O+
Geeg eens een paar tips uit het HEMA-restaurant. Ben gek op vlees. Vooral rosbief.

:P
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 22:43
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 22:10 schreef Beardy het volgende:
Oh jeetje Tong is je kampeerbed nou alweer stuk?
Ja had een klaptong. ;)

:P
Mirjamzondag 5 augustus 2012 @ 22:44
waar blijft de recensie van de pannenkoekenboerderij?
chufizondag 5 augustus 2012 @ 22:46
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 18:57 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ja in de Gasthuisstraat. Ik kijk er vanuit mijn keukenraam op.

:P
Nou ook maar op de lijst zou ik zeggen :)
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 22:46
quote:
9s.gif Op zondag 5 augustus 2012 22:44 schreef Mirjam het volgende:
waar blijft de recensie van de pannenkoekenboerderij?

:P
Mirjamzondag 5 augustus 2012 @ 22:47
quote:
*O*
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 22:47
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 22:46 schreef chufi het volgende:

[..]

Nou ook maar op de lijst zou ik zeggen :)
Stond er al op. Kon je zelfs voor kiezen. Maar de pannekoeken kregen de voorkeur.

:P
chufizondag 5 augustus 2012 @ 22:49
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 22:47 schreef tong80 het volgende:

[..]

Stond er al op. Kon je zelfs voor kiezen. Maar de pannekoeken kregen de voorkeur.

:P
Volgende week of zo dan maar ...
tong80zondag 5 augustus 2012 @ 23:05
quote:
0s.gif Op zondag 5 augustus 2012 22:49 schreef chufi het volgende:

[..]

Volgende week of zo dan maar ...
Was al de planning :)

:P
tong80maandag 6 augustus 2012 @ 11:01
Pannenkoekenhuis De Waterpoort

Als democraat heb ik ditmaal mijn fans de keuze laten maken tussen een pizzeria en een pannenkoekenrestaurant. Eerlijk gezegd verbaasde het me niet dat de Fok!-lekkerbekjes voor de pannenkoek kozen. Ik denk dat de enige Nederlander, buiten chufi, die voor de Pizzeria zou hebben gekozen Marco van Basten is. Ten eerste door zijn positieve ervaringen met Italië, ten tweede door zijn negatieve ervaring met de pannenkoek.
Zelf had ik weinig keus wat betreft het pannenkoekrestaurant. Er is er één in Zaltbommel. Ben vaak in die horeca-gelegenheid geweest. Toen heette het echter nog Café De Taveerne.
Ik ben er regelmatig als een strooppannenkoek uitgerold. Me er thuis voelen mocht dus geen probleem zijn. Het etablissement is trouwens schitterend gelegen, onder de Waterpoort met uitzicht op de Waal.

Bij binnenkomst natuurlijk mijn traditionele grapje. Of de meeste gasten, net als ik, via zet-mail reserveren ? 'Meneer, u hoeft hier niet te reserveren.' Ijs werd niet gebroken.
De gastheer was verder erg hoffelijk en wees me een mooi tafeltje aan met een mooi uitzicht op de Waterstraat. Rechts van me zag ik Cafetaria TIGO, links slijterij Luc van Boort. Bij beiden veel tijd versleten. Dus een warm gevoel van binnen. Nu mijn maag nog een warm gevoel geven.

Ik had begrepen dat zo'n pannenkoek nogal vult en je al snel het volume onderschat. Dus geen voorafje. Het was bij uitzondering eens een zonnige dag, dus keus viel op een lekker glas ice-tea.
Ik koos verder voor de spekpannenkoek met ananas, kaas en stroop. De gastheer probeerde me nog over te halen er een salade bij te nemen. Goed bedoeld, maar ik vind dat als je eenmaal lekker vet gaat eten er geen semi-gezond konijnenvoer bijhoort. Als je aan de lijn bent en biologisch gekweekte zeewier eet, neem je als toetje ook geen HEMA-rookworst. Nagerecht hoefde ik ook niet. Die zou ik bij de TIGO gaan halen. Daar is het softijs likkebaardend lekker.

Het leuke van een pannenkoekenrestaurant is dat het ook naar pannenkoeken ruikt. Ik wilde bijna gaan vragen of ik de klopper mocht schoonlikken, zoals bij moeke vroeger. Maar dat doen ze tegenwoordig met een elektrische staafmixer. Voor je het weet zit je tong ertussen.
Het was gezellig onrustig door de vele kinderen. Die mogen daar voor de halve prijs eten als ze hebben afgezwommen. Normaal stikt het van de Marokkaantjes in Bommel. Hier waren ze op de vingers van één hand te tellen. Toch een voordeel van het afschaffen van het schoolzwemmen.

De dampende pannenkoek werd voor me neergezet. Het aroma kwam me tegemoet. M'n neusharen begonnen te tintelen van opwinding. Ik moest niet in de zon kijken anders zou de stroop vervangen worden door niespoeder. Je hebt de neiging hem doormidden te snijden, maar dat is not done. Spaghetti kort je ook niet in met mes en vork. Nadat ik mijn handtekening op de pannenkoek had gestroopt sneed ik er een mooi driehoekje uit. Zorgvuldig, zonder dat de stroop er vanaf gleed, bracht ik hem naar mijn mond. Een hele kunst, maar jarenlange ervaring doet wonderen. Hij was perfect op temperatuur. De kaas was heerlijk versmolten met de pannenkoek. De ananas was lekker zoet zonder zoetsappig te zijn. Dit was echt een koekje van eigen deeg. Na de laatste hap te hebben weggespoeld, kon ik niet anders dan concluderen dat Café De Taveerne een waardige opvolger had gekregen.

Een vette 8. En een 9 voor het softijs van de TIGO.

:P
Beardymaandag 6 augustus 2012 @ 11:25
Het blijft natuurlijk raar, die nieuwe Nederlandse spelling; panneNkoek. Je maakt zo'n ding in een pan, één pan. panneNkoekeN, ja - meerdere 'koeken' dan zijn meerdere pannen mogelijk en misschien zelfs wel logisch. Maar dit geheel terzijde.

Geachte heer Tong, U heeft verzuimd de oh zo belangrijke maatfactor te vermelden; hoe verhoudt zich de maat van het bord bij DE WATERPOORT tot de maat van de panne-geen N-koek, was er sprake van een huis tuin en keuken maat bord of wordt gebruik gemaakt van het kingsize bord?

Waar in de verfijnde horeca de rand van het bord BREED is en niet gebruikt wordt is het in traditioneel Nederlands pannekoekesteijn gebruikelijk een groot bord met een smalle rand te employeren, waarbij den koek de rand rondom tracht te beklimmen. Als dat niet het geval is behoort er wegens ontbrekende authenticiteit puntaftrek te volgen!

2997040636_74652a7e71_o.jpg

Deze illustratie toont een versnapering geserveerd in DE HERTENKAMP; het juiste bord (qua maatvoering althans; eigenlijk behoort het faux Delfts blauw gedecoreerd of anders boerenbont) maar panne-al dan niet N-koeken die duidelijk ondermaats zijn.
tong80maandag 6 augustus 2012 @ 11:45
quote:
0s.gif Op maandag 6 augustus 2012 11:25 schreef Beardy het volgende:

[ afbeelding ]

Deze illustratie toont een versnapering geserveerd in DE HERTENKAMP; het juiste bord (qua maatvoering althans; eigenlijk behoort het faux Delfts blauw gedecoreerd of anders boerenbont) maar panne-al dan niet N-koeken die duidelijk ondermaats zijn.
Lijken wel poffertjes :{

Zo was het :

Pannenkoek-spek.jpg

:P
Beardymaandag 6 augustus 2012 @ 13:30
Kijk, zó en niet anders hoort het; één kant van de pannekoek guitig nét over de rand uitpiepend. Met een oud hollandschen pleesmet. Aleen TJA - wit bord? Dát zou toch een half puntje kosten.
Yi-Longmaandag 6 augustus 2012 @ 13:37
quote:
0s.gif Op maandag 6 augustus 2012 11:45 schreef tong80 het volgende:

[..]

Lijken wel poffertjes :{

Zo was het :

[ afbeelding ]

:P
Dat ziet er prima uit idd.
Che_maandag 6 augustus 2012 @ 13:43
Die opmerking over Marrokanen :')
tong80maandag 6 augustus 2012 @ 16:36
quote:
1s.gif Op maandag 6 augustus 2012 13:43 schreef Che_ het volgende:
Die opmerking over Marrokanen :')
Vanwaar die smilie :?

:P
chufimaandag 6 augustus 2012 @ 16:40
Ik sta in een recensie van tong :9
Karinamaandag 6 augustus 2012 @ 19:11
Al heb ik toenstraks al gegeten, als ik die recensie lees krijg ik meteen trek in een lekkere, dikke spekpannenkoek :9~ Als ik zo vrij mag zijn: wat kost dat nou tegenwoordig?
tong80maandag 6 augustus 2012 @ 19:54
quote:
99s.gif Op maandag 6 augustus 2012 19:11 schreef Karina het volgende:
Al heb ik toenstraks al gegeten, als ik die recensie lees krijg ik meteen trek in een lekkere, dikke spekpannenkoek :9~ Als ik zo vrij mag zijn: wat kost dat nou tegenwoordig?
Typisch Nederlandse vraag. Het kostte niet duur.

:P
Karinamaandag 6 augustus 2012 @ 19:55
quote:
0s.gif Op maandag 6 augustus 2012 19:54 schreef tong80 het volgende:

[..]

Typisch Nederlandse vraag. Het kostte niet duur.

:P
Ik wilde het er nog bij zetten, we blijven Hollanders ;) Goed om te weten dat het niet duur kostte. Goedkoop, lekker en je zit stampvol, wat wil je nog meer?
tong80maandag 6 augustus 2012 @ 22:04
quote:
99s.gif Op maandag 6 augustus 2012 19:55 schreef Karina het volgende:

Goed om te weten dat het niet duur kostte. Goedkoop, lekker en je zit stampvol, wat wil je nog meer?
Als het niet veel duur geld kost wil het nog niet zeggen dat het goedkoop geld kost. ;)

:P
Karinamaandag 6 augustus 2012 @ 22:08
quote:
0s.gif Op maandag 6 augustus 2012 22:04 schreef tong80 het volgende:

[..]

Als het niet veel duur geld kost wil het nog niet zeggen dat het goedkoop geld kost. ;)

:P
Goedkoop of duur is relatief natuurlijk. Als het HEEEEL lekker was, dan mag het wel duur kosten maar als het vies was, dan is het altijd te duur ;)
Mirjammaandag 6 augustus 2012 @ 22:23
hier in Leiden ben je voor 10 euro klaar als je 1 pannenkoek neemt met wat erop en eraan, en 1 drankje
tong80maandag 6 augustus 2012 @ 22:43
quote:
14s.gif Op maandag 6 augustus 2012 22:23 schreef Mirjam het volgende:
hier in Leiden ben je voor 10 euro klaar als je 1 pannenkoek neemt met wat erop en eraan, en 1 drankje
Wat bedoel je met eraan ?

:P
tong80dinsdag 7 augustus 2012 @ 23:32
pannenkoek_jpg_611874d.jpg

:P
tong80woensdag 8 augustus 2012 @ 07:12
Goeiemorgen

c_/

:P
tong80vrijdag 10 augustus 2012 @ 08:29
quote:
10s.gif Op maandag 6 augustus 2012 16:40 schreef chufi het volgende:
Ik sta in een recensie van tong :9
Welke pizza raad je me aan ?

:P
FutureFairytalevrijdag 10 augustus 2012 @ 10:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 08:29 schreef tong80 het volgende:

[..]

Welke pizza raad je me aan ?

:P
4 formaggi :9
tong80vrijdag 10 augustus 2012 @ 10:48
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 10:39 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

4 formaggi :9
Wat zit er in ? 4 dingen ?

:P
Yi-Longvrijdag 10 augustus 2012 @ 11:51
Die Tong80..... de hele dag non-stop op FOK! en alsnog regelmatig luxe uit eten in de dure horeca van Zaltbommel.

Ik ben er zeker van. Tong80 klust zwart bij als huurmoordenaar! >:)
FutureFairytalevrijdag 10 augustus 2012 @ 12:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 10:48 schreef tong80 het volgende:

[..]

Wat zit er in ? 4 dingen ?

:P
Nee je mag wel 4x raden.
tong80vrijdag 10 augustus 2012 @ 15:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 12:13 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Nee je mag wel 4x raden.
Kaas en maggi ?

:P
chufivrijdag 10 augustus 2012 @ 17:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 08:29 schreef tong80 het volgende:

[..]

Welke pizza raad je me aan ?

:P
Deze zou ik nemen:

75 Quattro Stagioni 9,50
Tomaat, kaas, ham, salami, paprika, champignons

of deze

81 Nazaka 10,50
Tomaat, kaas, ham, salami, champignons, paprika, uien,
artisjokken, en ananas


Zelf had ik gisteren deze

Del Padrone
Tomaat, kaas, salami, ham, gorgonzola, paprika, artisjokken, champignons en knoflook
¤ 12,00
En die was yammie :9
FutureFairytalevrijdag 10 augustus 2012 @ 18:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 15:57 schreef tong80 het volgende:

[..]

Kaas en maggi ?

:P
volgens mij kun jij t beter houden bij fred kroket :P
tong80vrijdag 10 augustus 2012 @ 19:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 17:53 schreef chufi het volgende:

Zelf had ik gisteren deze

Del Padrone
Tomaat, kaas, salami, ham, gorgonzola, paprika, artisjokken, champignons en knoflook
¤ 12,00
En die was yammie :9
Die ligt wel in mijn smaakbereik. Voorlopig m'n nummer één.

:P
chufivrijdag 10 augustus 2012 @ 19:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 19:13 schreef tong80 het volgende:

[..]

Die ligt wel in mijn smaakbereik. Voorlopig m'n nummer één.

:P
Helaas niet verkrijgbaar bij jouw overbuurman Perla DI Cairo
tong80vrijdag 10 augustus 2012 @ 19:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 19:19 schreef chufi het volgende:

[..]

Helaas niet verkrijgbaar bij jouw overbuurman Perla DI Cairo
Welke wel ? En welke raad je me daar aan ?

:P
chufizaterdag 11 augustus 2012 @ 17:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 augustus 2012 19:48 schreef tong80 het volgende:

[..]

Welke wel ? En welke raad je me daar aan ?

:P
1 van die andere 2, die komen van de kaart Perli Di Caïro
tong80zaterdag 11 augustus 2012 @ 19:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 augustus 2012 17:02 schreef chufi het volgende:

[..]

1 van die andere 2, die komen van de kaart Perli Di Caïro
Cool. Ben benieuwd.

:P
tong80dinsdag 14 augustus 2012 @ 12:30
Ristorante/Pizzeria Perla di Cairo

Het moest er een keer van komen. Bij de buren van Perla di Cairo aan tafel schuiven.
Had er al vaak een pizzaatje gehaald, maar nog nooit in de pizzeria zelf gegeten. Als ik uit het raam van m'n flatje kijk zie ik de dampende walmen uit de rookpijp van het restaurant opstijgen. Bij aflandse wind uit het midden-oosten snuif ik de geur op van gebraden gehakt, geroosterd varkensvlees en gesnipperde uien. Heel wat anders dan de aangebrande kiplucht van een mislukte barbeque die mijn reukorganen iedere zomer teistert. De veroorzakers daarvan zitten de hele zomer op de stoep in trainingspak bier te drinken. Ik ken inmiddels alle nummers van Fransje Bauer uit m'n hoofd. Het zijn natuurlijk wel de originele, oer-Hollandsche, politiek bewuste, shoarma etende, RTL-kijkers.
Ze hebben ook zo'n mooi bordje aan de muur. 'Krek Wak Wou.' 'Dit is precies hetgeen ik wilde' paste er niet op denk ik. Als ik ze beleefd groet groeten ze altijd in dialect terug : 'Hek wa van oe an ?' 'Eensgelijks' zeg ik dan. Waar vind je dat nog tegenwoordig ?

Ik zag door het raam Yazied al bezig met zijn one-man show. Ik noem hem altijd Ari, klinkt ammicaal, zeg maar goeie kennisen onder elkaar. Ari goochelt al 20 jaar met deegrollers en pannen. 'Jij gaat altijd tot de bodem hè Ari ?' Zei ik in de geest van de Olympische Spelen. Ari worstelt nog steeds een beetje met de Nederlandse taal en hij begreep de dubbele bodem van mijn opmerking dan ook niet helemaal. Met cijfers heeft ie minder moeite. Hij wilde al beginnen aan nummertje 28, toen ik hem vertelde dat ik aan een tafel wilde plaatsnemen. Het was alsof ik in m'n eigen huis op visite ging.

De bediening liet niet lang op zich wachten. Op advies van een mede-recensent bestelde ik de Nazaka. Nummer 81 zou Ari zeggen. Een pizza met alles erop en eran. Voorgerecht een Zuppa di Pomodoro, klinkt toch aantrekkelijker dan het saaie tomatensoep. Net zoals artisjokken lekkerder klinkt dan dierentuinliegen. Na tien minuutjes werd de Pomodoro geserveerd. De soepballetjes dreven met hun billetjes aan de oppervlakte, klaar om opgevist te worden. De eerste indruk had me niet voorgelogen. De balletjes waren lekker heet en de zoet/zure soep was innig verstrengeld met de stukjes tomaat.

Wachtend op mijn Pizza nam ik de omgeving in me op. Het was rustiek en knus. Italiaans en Egyptisch vloeiden mooi samen met Hollandse degelijkheid. Hier zou het bordje 'Krek Wak Wou' niet misstaan. Samen met Ari Salami zorgde het voor een gemoedelijke, huiselijke sfeer.
Vanaf mijn tafel zag ik Ari met de pizzabodem gooien alsof ie aan het discuswerpen was. Ari was goud waard voor deze zaak en ging helemaal in zijn werk op. Hij had duidelijk plezier in wat ie deed.
Mijn grootste plezier zou nog komen.

De Pizza was niet te groot en niet te klein. Precies zoals het hoort. Alles lag mooi gerangschikt.
Niets overlapte elkaar en niets lag er verloren bij. Waar te beginnen is dan de vraag. Ik prikte eerst een champignonnetje aan de vork. Stukje deeg erachteraan. 'We are the champignons' wilde ik zingen. Maar hield me met moeite in. De stukjes tomaat waren niet te slap en de paprika niet te hard. Je zou er bijna een stijve van krijgen, ware het niet dat er net een engeltje op m'n tong pieste. De kaas fietste overal tussendoor, was als een glijmiddel voor de ham, salami en uitjes. Dit was als een thuiswedstrijd voor de artisjokken en de ananas, alleen het applaus ontbrak.
Het was duidelijk, hier had Ari jarenlang voor geoefend.
Dit was de perfecte pizza. Hans van Zetten zou zeggen : 'Hij staat, hij staat en ik sta ook.'

Een 9. Zonder aftrek van punten.

:P
FutureFairytaledinsdag 14 augustus 2012 @ 12:44
Ari Salami :D
Karinadinsdag 14 augustus 2012 @ 12:51
Het water loopt me in de mond, het is dat ik al heb gegeten, anders haalde ik een pizza (zonder ananas, dat vind ik vies).

Ik moest wel even denken wat Krek wak wou betekent :D Dialect begrijp ik niet zo ;)
Mollemandinsdag 14 augustus 2012 @ 13:02
Ik begin honger te krijgen Tong! Dit is een topper onder de Pizzaboeren zo te horen.
FutureFairytaledinsdag 14 augustus 2012 @ 13:40
Een restaurant in Italie is er niks bij
tong80dinsdag 14 augustus 2012 @ 13:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 augustus 2012 13:02 schreef Molleman het volgende:
Ik begin honger te krijgen Tong! Dit is een topper onder de Pizzaboeren zo te horen.
Ik zou zeggen, het is het omrijden waard.

:P
tong80dinsdag 14 augustus 2012 @ 13:41
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 augustus 2012 13:40 schreef FutureFairytale het volgende:
Een restaurant in Italie is er niks bij
Die hebben niet eens shoarma.

:P
markmarkmarkdinsdag 14 augustus 2012 @ 18:18
haha wat een topic.
als tong een boek met korte verhalen zou uitbrengen, zou ik geen seconde twijfelen om het te kopen.
chufidinsdag 14 augustus 2012 @ 18:40
De 81 :D ... Goede smaak tong :Y)
tong80dinsdag 14 augustus 2012 @ 21:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 augustus 2012 18:18 schreef markmarkmark het volgende:
haha wat een topic.
als tong een boek met korte verhalen zou uitbrengen, zou ik geen seconde twijfelen om het te kopen.
Leuk. :) Nu nog een uitgever. ;)

:P
tong80dinsdag 14 augustus 2012 @ 21:03
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 augustus 2012 18:40 schreef chufi het volgende:
De 81 :D ... Goede smaak tong :Y)
Nog bedankt voor de tip. ;)

:P
chufidinsdag 14 augustus 2012 @ 21:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 augustus 2012 21:03 schreef tong80 het volgende:

[..]

Nog bedankt voor de tip. ;)

:P
Geen dank tong, we hebben waarschijnlijk dezelfde smaak
TargaFloriodinsdag 14 augustus 2012 @ 21:18
Tong, de Johannes van Dam van Zaltbommel.
Wanneer komt De Dikke Van Tong uit?
tong80dinsdag 14 augustus 2012 @ 21:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 augustus 2012 21:18 schreef TargaFlorio het volgende:

Wanneer komt De Dikke Van Tong uit?
Dan wil ik wel het laatste woord hebben.

:P
BrandXwoensdag 15 augustus 2012 @ 08:15
Ik krijg spontaan trek in pizza _O-
Wel zonder paprika :P
tong80woensdag 15 augustus 2012 @ 22:45
quote:
19s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 08:15 schreef BrandX het volgende:
Ik krijg spontaan trek in pizza _O-

Krijg ook weer lekkere trek :)

:P
tong80donderdag 16 augustus 2012 @ 07:02
gepelde-banaan-foto-'s-nb16899.jpg
White_nectarine_and_cross_section.jpg
yogurt.jpg
kop-koffie-blog.jpg

Goeiemorgen.


:P

[ Bericht 18% gewijzigd door tong80 op 16-08-2012 07:09:50 ]
tong80vrijdag 17 augustus 2012 @ 06:57
muesli.jpeg
Banaan_217x173.jpg
kiwi-clean-FD-lg.jpg
coffee-beancup.jpg

PI200(150).gif

:P

[ Bericht 14% gewijzigd door tong80 op 17-08-2012 07:07:34 ]
tong80vrijdag 17 augustus 2012 @ 21:20
broodje-kaas-600x600.jpg
kantinediensten%20broodje%20rosbief2.JPG
mango.jpg
glas-melk-op-wit-thumb5121141.jpg

:P

[ Bericht 17% gewijzigd door tong80 op 17-08-2012 21:27:25 ]
chufivrijdag 17 augustus 2012 @ 21:33
Was dit je avondmaal?
tong80vrijdag 17 augustus 2012 @ 21:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 augustus 2012 21:33 schreef chufi het volgende:
Was dit je avondmaal?
"Middag"

:P
tong80zondag 19 augustus 2012 @ 07:31
Festini-Peer.jpg

Goeiemorgen.

:P
markmarkmarkzondag 19 augustus 2012 @ 15:01
perenijsjes _O_
tong80zondag 19 augustus 2012 @ 15:04
quote:
0s.gif Op zondag 19 augustus 2012 15:01 schreef markmarkmark het volgende:
perenijsjes _O_
Onovertroffen. _O_ Ook in de winter. :)

:P
Karinazondag 19 augustus 2012 @ 16:36
Zo lekker dat ze uitverkocht waren -O- Maar Raketjes zij ook lekker *O*
tong80maandag 20 augustus 2012 @ 06:25
449402-1.jpg

Goeiemorgen

:P
tong80dinsdag 21 augustus 2012 @ 06:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 augustus 2012 21:33 schreef chufi het volgende:
Was dit je avondmaal?
Goeiemorgen

waterijs.jpg

Chufi waar zal ik gaan eten/recenseren ?

:P
tong80dinsdag 21 augustus 2012 @ 06:07
Moet straks trouwens nuchter bloed laten prikken.

Maar mijn maag knorkt.

Wie had ooit gedacht dat ik aan ontbijten gewend zou raken ? :)

:P
chufidinsdag 21 augustus 2012 @ 22:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 augustus 2012 06:07 schreef tong80 het volgende:
Moet straks trouwens nuchter bloed laten prikken.

Maar mijn maag knorkt.

Wie had ooit gedacht dat ik aan ontbijten gewend zou raken ? :)

:P
Je wordt steeds vroeger wakker tong... Hoop dat je niet flauwgevallen bent.. Nu dat je nuchter zal moeten zijn , neem ik aan
tong80woensdag 22 augustus 2012 @ 06:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 augustus 2012 22:47 schreef chufi het volgende:

[..]

Je wordt steeds vroeger wakker tong... Hoop dat je niet flauwgevallen bent.. Nu dat je nuchter zal moeten zijn , neem ik aan
Ik ga ook steeds vroeger naar bed :) Trekt wel weer bij.

Goeiemorgen.

ijs_003.jpg

:P
Olewoensdag 22 augustus 2012 @ 06:06
Ontbijt je nu met waterijsjes?
tong80woensdag 22 augustus 2012 @ 08:40
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 06:06 schreef Ole het volgende:
Ontbijt je nu met waterijsjes?
Niet echt. Maar vond het wel passend met dit weer.

:P
tong80woensdag 22 augustus 2012 @ 18:16
Aankomende weekend :

hema_logo.jpg

:P
chufiwoensdag 22 augustus 2012 @ 18:20
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 18:16 schreef tong80 het volgende:
Aankomende weekend :

[ afbeelding ]

:P
Waar ga je dan eten beste tong?
tong80woensdag 22 augustus 2012 @ 18:30
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 18:20 schreef chufi het volgende:

[..]

Waar ga je dan eten beste tong?
ZKzb006-IMG_1480%20gemeentebord%20Zaltbommel%20WEB.JPG

:P
chufiwoensdag 22 augustus 2012 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 18:30 schreef tong80 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

:P
Dat weten we inmiddels wel :)
tong80woensdag 22 augustus 2012 @ 19:00
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 18:50 schreef chufi het volgende:

[..]

Dat weten we inmiddels wel :)
hema.jpg

:P
chufiwoensdag 22 augustus 2012 @ 19:07
Alleen de worst of nog een side-dish er bij?
Karinawoensdag 22 augustus 2012 @ 21:31
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 19:07 schreef chufi het volgende:
Alleen de worst of nog een side-dish er bij?
Mosterd kan er wel bij.
chufiwoensdag 22 augustus 2012 @ 21:36
quote:
99s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 21:31 schreef Karina het volgende:

[..]

Mosterd kan er wel bij.
Das voor na de maaltijd ...
Karinawoensdag 22 augustus 2012 @ 21:37
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 21:36 schreef chufi het volgende:

[..]

Das voor na de maaltijd ...
Dat was wel een inkoppertje ;)
chufiwoensdag 22 augustus 2012 @ 21:38
quote:
99s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 21:37 schreef Karina het volgende:

[..]

Dat was wel een inkoppertje ;)
:) En aan tong om te beproeven
tong80woensdag 22 augustus 2012 @ 22:22
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 21:38 schreef chufi het volgende:

[..]

:) En aan tong om te beproeven
Ik lust geen mosterd. :{

:P
chufiwoensdag 22 augustus 2012 @ 22:26
quote:
0s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 22:22 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ik lust geen mosterd. :{

:P
Die mensen zijn er . maar na de maaltijd never
Dagkaartwoensdag 22 augustus 2012 @ 22:53
Aah! De Hema gaat getest worden _O_ .
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 06:07
quote:
1s.gif Op woensdag 22 augustus 2012 22:53 schreef Dagkaart het volgende:
Aah! De Hema gaat getest worden _O_ .
Ik heb er zin in. Loop er dagelijks langs. Eens moest het gebeuren.

Goeiemorgen

dyn006_original_245_245_pjpeg_2570021_9b9543a1f7f9b11259917b37fece92d6.jpg


:P
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 06:21
Trouwens als jullie, ervaringsdeskundigen, tips hebben over wat te bestellen....shoot.

:P
Dr.Sexydonderdag 23 augustus 2012 @ 06:31
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 06:21 schreef tong80 het volgende:
Trouwens als jullie, ervaringsdeskundigen, tips hebben over wat te bestellen....shoot.

:P
broodje warme beenham met honingmosterdsaus.
Oledonderdag 23 augustus 2012 @ 06:34
quote:
1s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 06:31 schreef Dr.Sexy het volgende:

[..]

broodje warme beenham met honingmosterdsaus.
:9~
FutureFairytaledonderdag 23 augustus 2012 @ 06:50
Pistoletje rosbief. Is met knoflookmayo en rucola :9
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 06:57
quote:
1s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 06:31 schreef Dr.Sexy het volgende:

[..]

broodje warme beenham met honingmosterdsaus.
Klinkt lekker. Welke andere saus eventueel ?

:P
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 06:58
quote:
1s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 06:50 schreef FutureFairytale het volgende:
Pistoletje rosbief. Is met knoflookmayo en rucola :9
Klinkt ook lekker. Maar ik eet al zo vaak rosbief.

:P
Dr.Sexydonderdag 23 augustus 2012 @ 07:04
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 06:57 schreef tong80 het volgende:

[..]

Klinkt lekker. Welke andere saus eventueel ?

:P
dat is onmogelijk
TargaFloriodonderdag 23 augustus 2012 @ 13:23
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 06:57 schreef tong80 het volgende:

[..]

Klinkt lekker. Welke andere saus eventueel ?

:P
hela.jpg
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 16:01
quote:
Is er niks anders ?

:P
Oledonderdag 23 augustus 2012 @ 16:09
Mayo?
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 16:41
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 16:09 schreef Ole het volgende:
Mayo?
Welke ? Hebben ze daar nog variatie in ?

En zijn de croisantjes er te eten ?

:P
Dagkaartdonderdag 23 augustus 2012 @ 20:01
Ik heb daar wel eens een ambachtelijke of Hema hamburger op. Is al een tijd geleden, maar smaakte goed!!
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 20:22
Als ik iets bij de Hema ging eten nam ik altijd patat en een frikandel :@
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 20:22
quote:
1s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 20:01 schreef Dagkaart het volgende:
Ik heb daar wel eens een ambachtelijke of Hema hamburger op. Is al een tijd geleden, maar smaakte goed!!
In Zaltbommel ?

En wat is het verschil tussen de 2 Hamburgers ?

:P
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 20:22
quote:
99s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 20:22 schreef Karina het volgende:
Als ik iets bij de Hema ging eten nam ik altijd patat en een frikandel :@
Ik neem altijd een worstenbroodje bij de Chinees.

:P
Dagkaartdonderdag 23 augustus 2012 @ 20:41
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 20:22 schreef tong80 het volgende:

[..]

In Zaltbommel ?

En wat is het verschil tussen de 2 Hamburgers ?

:P
Nee ik bedoel 1 en dezelfde hamburger, weet alleen niet meer hoe ze hem noemen daar. ik zal het even anders verwoorden :P : ga voor de hamburger .
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 20:53
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 20:22 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ik neem altijd een worstenbroodje bij de Chinees.

:P
Ja man dat is 20 jaar geleden of zo, toen hadden ze al die fratsen niet. Bij de Hema op de Nieuwendijk nam je altijd patat met een frikandel.
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 20:54
quote:
1s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 20:41 schreef Dagkaart het volgende:

[..]

Nee ik bedoel 1 en dezelfde hamburger, weet alleen niet meer hoe ze hem noemen daar. ik zal het even anders verwoorden :P : ga voor de hamburger .
Ik gooi het in de groep.

:P
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 20:58
De Hema rookworst heeft geen saus nodig, die heeft het er standaard inzitten en het druipt eruit.
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:06
quote:
2s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 20:58 schreef Piet_Piraat het volgende:
De Hema rookworst heeft geen saus nodig, die heeft het er standaard inzitten en het druipt eruit.
Die eet ik een andere keer wel

:P
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:09
Ok, Zorba De Griek lijkt me een echte aanrader.
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 21:14
Hema = rookworst ... Als je er al iets eet.
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:14
quote:
3s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:09 schreef Piet_Piraat het volgende:
Ok, Zorba De Griek lijkt me een echte aanrader.
Komt ook nog een keer.

Hoe kom je daar zo plots bij ? :)

:P
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:14
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:14 schreef chufi het volgende:
Hema - rookworst ... Als je er al iets eet.
Eet ik al zovaak.

:P
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 21:16
http://www.eet.nu/zaltbommel
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 21:18
Argentijns naar Maxima dan ...
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:19
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:14 schreef tong80 het volgende:

[..]

Komt ook nog een keer.

Hoe kom je daar zo plots bij ? :)

:P
Google en Grieks is altijd veel en betaalbaar.
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:19
Nee ik ga naar de HEMA. De worst komt later wel. Sorry voor het misverstand.

:P
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:20
De genoemde restaurants liggen trouwens allemaal op 150 vierrkante meter. Net als de voorgaande. Alleen het wokken was 200 meter verder.

:P
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 21:20
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:19 schreef tong80 het volgende:
Nee ik ga naar de HEMA. De worst komt later wel. Sorry voor het misverstand.

:P
Die worst houden we nog wel tegoed dan.

en nu heb ik trek in worst
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:21
Zo ontdek je nog eens wat toch?
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 21:22
quote:
5s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:21 schreef Piet_Piraat het volgende:
Zo ontdek je nog eens wat toch?
Dat Karina worst wil?
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 21:22
Met mosterd :9~
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:22 schreef chufi het volgende:

[..]

Dat Karina worst wil?
Dat wil elke vrouw. :{w
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:24
quote:
5s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:21 schreef Piet_Piraat het volgende:
Zo ontdek je nog eens wat toch?
Wat bedoel je ?

:P
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:25
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:24 schreef tong80 het volgende:

[..]

Wat bedoel je ?

:P
Al die eetgelegenheden zo dichtbij. :)
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 21:28
Dat heb ik niet eens hier in de buurt, wel redelijk dichtbij, maar niet ZO. Twee Chinezen en een Japanner en nog een snackbar. Iets verder zijn er wel wat meer bij elkaar (Amstelveenseweg voor de in Amsterdam bekenden).

Ja of op het Leidseplein, maar dat is al niet meer op loopafstand.
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 21:30
quote:
99s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:28 schreef Karina het volgende:
Dat heb ik niet eens hier in de buurt, wel redelijk dichtbij, maar niet ZO. Twee Chinezen en een Japanner en nog een snackbar. Iets verder zijn er wel wat meer bij elkaar (Amstelveenseweg voor de in Amsterdam bekenden).

Ja of op het Leidseplein, maar dat is al niet meer op loopafstand.
Dat is het verschil tussen dorp en stad ...
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 21:31
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:30 schreef chufi het volgende:

[..]

Dat is het verschil tussen dorp en stad ...
Zaltbommel is een stad ;)

Deze buurt is wel beetje een dorp zou je kunnen zeggen.
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:32
Zaltbommel is volgens mij een klein stadje. ;)
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:43
quote:
3s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:32 schreef Piet_Piraat het volgende:
Zaltbommel is volgens mij een klein stadje. ;)
Precies. 12.000 inwoners. Gemeente Zaltbommel 20.000.

Ik woon in het centrum, daarom alles in loopbereik.

:P
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 21:44
Maar Zorba ziet er gezellig uit. :P

Zorba2.jpg
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 21:48
quote:
6s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:44 schreef Piet_Piraat het volgende:
Maar Zorba ziet er gezellig uit. :P

[ afbeelding ]
Ik kijk er wel eens naar binnen. Vind het er nogal klein uitzien. Dan krijg ik het benauwd. Kan natuurlijk meevallen.

:P
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 21:57
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:48 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ik kijk er wel eens naar binnen. Vind het er nogal klein uitzien. Dan krijg ik het benauwd. Kan natuurlijk meevallen.

:P
Doordeweek zal het wel rustiger zijn ..
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 22:06
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 21:57 schreef chufi het volgende:

[..]

Doordeweek zal het wel rustiger zijn ..

Maar dan is Kortjakje ziek :{

:P
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 22:08
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 22:06 schreef tong80 het volgende:

[..]

Maar dan is Kortjakje ziek :{

:P
Wat ben je toch een oudbollige zeiklul. :{w
tong80donderdag 23 augustus 2012 @ 22:12
quote:
13s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 22:08 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Wat ben je toch een oudbollige zeiklul. :{w
Is plots ironie verboden ? :{

:P
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 22:14
Jullie weten wat het beroep van Kortjakje was ;)
chufidonderdag 23 augustus 2012 @ 22:16
quote:
99s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 22:14 schreef Karina het volgende:
Jullie weten wat het beroep van Kortjakje was ;)
Handelaar
#ANONIEMdonderdag 23 augustus 2012 @ 22:16
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 22:12 schreef tong80 het volgende:

[..]

Is plots ironie verboden ? :{

:P
Sarcasme snap je niet. :{w
Karinadonderdag 23 augustus 2012 @ 22:17
quote:
0s.gif Op donderdag 23 augustus 2012 22:16 schreef chufi het volgende:

[..]

Handelaar
Dat is wel een eufemisme :D
tong80vrijdag 24 augustus 2012 @ 07:17
Goeiemorgen

1032.jpg

:P
Karinavrijdag 24 augustus 2012 @ 14:04
Eigenlijk ben ik er niet eens zo heel gek op, maar ik had een kortingsbon :)
DSCF7257.JPG
TargaFloriovrijdag 24 augustus 2012 @ 14:23
Veel te duur
Karinavrijdag 24 augustus 2012 @ 14:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2012 14:23 schreef TargaFlorio het volgende:
Veel te duur
Vandaar dat ik het alleen koop als ik een kortingsbon heb ;)
TargaFloriovrijdag 24 augustus 2012 @ 14:29
Van de Postcode loterij? ;)
TargaFloriovrijdag 24 augustus 2012 @ 14:30
Het smaakt overigens best goed maar is nou ook weer niet zo bijzonder als door sommigen beweerd wordt.
Karinavrijdag 24 augustus 2012 @ 14:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 augustus 2012 14:29 schreef TargaFlorio het volgende:
Van de Postcode loterij? ;)
Hehe nee, AH kortingsbon. En je hebt gelijk, zo bijzonder is het niet, ik eet ook elke keer alleen maar een klein bakje, is zat. Voor een keertje wel lekker.

Maar off-topic, sorry tong :+
tong80zaterdag 25 augustus 2012 @ 05:14
img-rainbow.jpg

Goeiemorgen.

Zit sinds gisteren met m'n been in het verband wegens klompvoet. Even kijken of ik naar buiten kan. Anders wordt de recensie later.

:P
sinterklaaskapoentjezaterdag 25 augustus 2012 @ 05:16
Tong80 ga slapen :')
tong80zaterdag 25 augustus 2012 @ 06:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 05:16 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
Tong80 ga slapen :')
Ik kom er net uit.

:P
Olezaterdag 25 augustus 2012 @ 09:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 05:14 schreef tong80 het volgende:
[ afbeelding ]

Goeiemorgen.

Zit sinds gisteren met m'n been in het verband wegens klompvoet. Even kijken of ik naar buiten kan. Anders wordt de recensie later.

:P
Hoe doe je dat nou weer :? een klompvoet :X
Apuleiuszaterdag 25 augustus 2012 @ 09:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 05:14 schreef tong80 het volgende:
[ afbeelding ]

Goeiemorgen.

Zit sinds gisteren met m'n been in het verband wegens klompvoet. Even kijken of ik naar buiten kan. Anders wordt de recensie later.

:P
_O-

Moggùh.
Neem nog een klompvoet, tong. Dan heb je een soort van gratis schoeisel. :D
tong80zaterdag 25 augustus 2012 @ 10:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 09:14 schreef Ole het volgende:

[..]

Hoe doe je dat nou weer :? een klompvoet :X
:D

Er zit water in mijn voet en enkel. Erg opgezwollen. Moet druk op worden gezet, vandaar het verband. Oorzaak onbekend. Misschien moet mijn lichaam wennen aan de nieuwe gezonde levenswijze.

:P
Olezaterdag 25 augustus 2012 @ 13:18
Dat zal het zijn! Dat lijf van jou is in shock!
TargaFloriozaterdag 25 augustus 2012 @ 14:05
Of minder waterijsjes eten? ;)
tong80zaterdag 25 augustus 2012 @ 14:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 14:05 schreef TargaFlorio het volgende:
Of minder waterijsjes eten? ;)
Ik mag toch nog wel iets ? :{

:P
Apuleiuszaterdag 25 augustus 2012 @ 15:30
Dat heb jij weer, tong. En dan niet aan 2 kanten. Neen, aan 1 voet. Of je naar je culinaire gelegenheid kan hinkelen zeg. Zo'n lichaam denkt alleen aan zichzelf. :r Ik zou het gewoon thuis laten. In ieder geval er subtiel mee dreigen. Wat denkt zo'n voet wel niet, tsssssk!
tong80zondag 26 augustus 2012 @ 06:27
Sinaasappelijsjes-21.jpg

Goeiemorgen

:P
Klaploperzondag 26 augustus 2012 @ 14:15
quote:
0s.gif Op zondag 26 augustus 2012 06:27 schreef tong80 het volgende:
[ afbeelding ]

Goeiemorgen

:P
Die dingen moet ik.
tong80zondag 26 augustus 2012 @ 14:40
quote:
1s.gif Op zondag 26 augustus 2012 14:15 schreef Klaploper het volgende:

[..]

Die dingen moet ik.
Lekker hè ? :)

:P
Mirjamzondag 26 augustus 2012 @ 14:43
het lekkerst vind ik nog wel ijsstokjes in Danoontjes, en ze dan invriezen.
goddelijke ijsjes worden dat.
tong80zondag 26 augustus 2012 @ 20:21
Vanmiddag geprobeerd te lopen met m'n nieuwe slippers. Hinkelend ging het redelijk. Dus morgen of overmorgen even oversteken naar de HEMA.

:P
Olezondag 26 augustus 2012 @ 20:28
Ik heb nog wel krukken voor je hoor.
tong80zondag 26 augustus 2012 @ 21:18
quote:
0s.gif Op zondag 26 augustus 2012 20:28 schreef Ole het volgende:
Ik heb nog wel krukken voor je hoor.
Ik heb geen pijn. Kan redelijk lopen. Alleen passen zwemvliezen me momenteel niet.

:P
Beardyzondag 26 augustus 2012 @ 23:31
En ik maar denken dat KLOMPVOET iets is met SUKKE grote splinters in je voeten van slecht houten schoeisel!
tong80maandag 27 augustus 2012 @ 05:09
quote:
0s.gif Op zondag 26 augustus 2012 23:31 schreef Beardy het volgende:
En ik maar denken dat KLOMPVOET iets is met SUKKE grote splinters in je voeten van slecht houten schoeisel!
Goeiemorgen.

Nu ligt een woordgrap met Fok!ke voor de hand.

waterijs200x200.jpg

:P
tong80dinsdag 28 augustus 2012 @ 07:06
Goeiemorgen

waterijs.jpg

:P
tong80woensdag 29 augustus 2012 @ 07:00
250x250-lolly-framboos1.jpg

:P

[ Bericht 1% gewijzigd door tong80 op 29-08-2012 07:05:15 ]
The_Hiveswoensdag 29 augustus 2012 @ 07:20
met alleen maar plaatjes van ijsjes bloed je topic ook een beetje dood. Jammer!
FutureFairytalewoensdag 29 augustus 2012 @ 09:42
quote:
0s.gif Op woensdag 29 augustus 2012 07:20 schreef The_Hives het volgende:
met alleen maar plaatjes van ijsjes bloed je topic ook een beetje dood. Jammer!
Dit ja. Ik wacht op de Hema recensie!
tong80woensdag 29 augustus 2012 @ 10:59
quote:
0s.gif Op woensdag 29 augustus 2012 07:20 schreef The_Hives het volgende:
met alleen maar plaatjes van ijsjes bloed je topic ook een beetje dood. Jammer!
Je hebt gelijk. Het was de bedoeling hem maandag te plaatsen. Maar door omstandigheden, hier boven al geschetst, kwam er een kink in de voet. Hij komt er vandaag nog, anders morgen.

:P
tong80donderdag 30 augustus 2012 @ 12:37
HEMA-Restaurant

Dat ik weer in de lappenmand zat deed hier en daar wat stof opwaaien. Helaas met deze temperaturen geen opwaaiende zomerjurkjes. Dat belette me gisteren niet, iets later dan gepland, al strompelend op m'n slippers de HEMA met een bezoekje te vereren. Ben er kind aan huis, woon er immers 50 meter vandaan, maar had nog nooit het restaurant gefrequenteerd. Normaal haal ik er mijn dagelijkse brood, vleeswaren, borrelnootjes of scheermesjes om van je af te snijden.

Jullie favoriete recensent heeft het geluk dat vrijwel alle culinaire gelegenheden van Zaltbommel in een straal van 200 meter van zijn flatje zijn gesitueerd. Je komt onderweg dan regelmatig bekende Bommelaren tegen. Illustere plaatsgenoten als Zwarte Chris, Mien de Lub of Gerrit de Kutto. Ze horen thuis in het centrum van m'n stadje en zijn altijd bereid je te woord te staan als je de laatste roddels wil horen. Gerrit en Mien zijn een soort peper-en zoutstel. Ze strooien samen met anekdotes en zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden.

Dat brengt me op het restaurantbezoek. Ietwat onwennig liep ik naar de eetgelegenheid. Natuurlijk niet voordat ik Corrie de cassière had begroet. Corrie kent me zo goed dat ze nog steeds de wijntas pakt voordat ik bij de kassa ben. Maar ja, uw recensent drinkt niet meer en dat is voor Corrie ook even wennen. Evenals voor de inkoper. Die vertelde me dat de drankomzet de afgelopen maanden met 10 % was gedaald.

Achteraan de kleine rij aangesloten met m'n dienblad, vroeg ik de bediening of ze de mosterd voor me klaar wilde zetten.....'voor later'. 'Voor later ?' vroeg ze. 'Ja, die neem ik altijd na de maaltijd.'
Gezien haar glazige blik en strakke gezicht viel voor de zoveelste keer het kwartje niet. Kan natuurlijk aan de invoering van de euro liggen.
Ik had me vantevoren via internet verdiept in de menukaart. Achteraf een goed idee want op het grote bord stond : 'Diverse soepen, één euro.' Voor hetzelfde geld zeg je dan : 'Doet u mij maar diverse soepen voor één euro.'
Het voorgerecht werd een tomatensoepje met ballen. Ik moest me inhouden om in deze verkiezingstijd niet om een pollepel te vragen. Hoofdgerecht werd een Tostini Surinaamse kip.
Ik had natuurlijk voor de veilige weg kunnen kiezen en een broodje rosbief of rookworst kunnen nemen. Maar de avontuurlijke geest van uw recensent dwong hem tot een buitenlands avontuur.
Fruitdrankje voor de vitamines en klaar was Tong.

Natuurlijk koos ik voor een plekje aan het raam, met uitzicht op de bruisende hoofdstraat.
Ik zag dat Zwarte Chris weer eens iemand aan het waarschuwen was voor de parkeerwachter.
Dat is het leuke van een klein stadje. We hebben geen prostituée's, maar je kunt toch je geld kwijt als je iets in een gleuf wil stoppen.
Soep was een beetje aan de flauwe kant. Maar zoals eerder gemeld, geen gebrek aan peper-en zoutstellen in Bommel. Ik kwam zelfs stukjes tauché tegen. Wat een prettige verrassing.
Nu de Surinaamse delicatesse. Broodje zag er mooi uit, was goed op temperatuur en stond bol van het kippenvlees. Sterk gekruid en licht pittig door de kerriesaus. De uienringen en de komkommer-en bananenschijfjes waren ook zoals het hoort. Kon mezelf wel voor de kop slaan dat ik dit niet eerder had geprobeerd. Maar dat doe je niet waar andere mensen bij zijn. In een stadje als Bommel heb je dan al snel de bijnaam Giel de La Tourette.

Het was weer een geslaagde missie geweest. Het kostte me niet te duur qua geld om uit te geven.
De prijs-kwaliteitsverhouding was oké en de ambiance viel me honderd procent mee.
Na het afrekenen groette ik de koksmuts beleefd en zei dat ik toch maar afzag van de mosterd.
Op weg naar de uitgang hoorde ik Rick de Leeuw nog omroepen dat de damesstrings deze week voor de halve prijs waren. 'Die koop ik morgen.' riep ik naar Corrie. 'Oh ja, je moeder is eerdaags jarig.' Echt HEMA.

Om in rookworsttermen te blijven. Een vette acht.

:P
Tokaydonderdag 30 augustus 2012 @ 12:43
Ik kwam zelfs stukjes touché tegen.
markmarkmarkdonderdag 30 augustus 2012 @ 14:59
_O_
Mollemandonderdag 30 augustus 2012 @ 16:03
Taugé

Hij is weer goed Tong!
chufidonderdag 30 augustus 2012 @ 16:24
tong de la Tourette :D
8)7

[ Bericht 30% gewijzigd door chufi op 30-08-2012 19:03:48 ]
Karinadonderdag 30 augustus 2012 @ 19:01
Klinkt goed, ik lust alleen geen kerrie, dus helaas ga ik het niet eten :)

Ik moest wel even opzoeken wat een Tostini is :@ , zoiets?
bgBHykpT8r3PY0aby-Fddz-pancetta-grilled-chicken-tostini-manhattan-240x162.jpg

En mag ik vragen wat je had betaald? Omdat je zegt: De prijs-kwaliteitsverhouding was oké

Wel weer top geschreven ^O^
flipsendonderdag 30 augustus 2012 @ 19:20
Ik zit toch echt te wachten op de eerste negatieve recensie...
TargaFloriodonderdag 30 augustus 2012 @ 19:32
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 19:20 schreef flipsen het volgende:
Ik zit toch echt te wachten op de eerste negatieve recensie...
Tong wordt gewoon betaald door de VVV en middenstand van Zaltbommel dus je zult geen kwaad woord horen.
Beardydonderdag 30 augustus 2012 @ 19:42
Tong is gewoon een REALIST; geen elitaire maaltijden, geen elitaire recencies, wel een lekkere vette knipoog (past prima bij de HEMA worst).
tong80donderdag 30 augustus 2012 @ 20:13
quote:
99s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 19:01 schreef Karina het volgende:

En mag ik vragen wat je had betaald?

Tuurlijk mag je dat vragen.

:P
tong80donderdag 30 augustus 2012 @ 20:14
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 19:20 schreef flipsen het volgende:
Ik zit toch echt te wachten op de eerste negatieve recensie...
Zoek maar een leuke zaak uit voor me. Anders weet chufi misschien nog een slechte vreetschuur.

:P
tong80donderdag 30 augustus 2012 @ 20:15
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 19:42 schreef Beardy het volgende:
Tong is gewoon een REALIST; geen elitaire maaltijden, geen elitaire recencies, wel een lekkere vette knipoog (past prima bij de HEMA worst).
Ben Golfer niet. :)

:P
Karinadonderdag 30 augustus 2012 @ 20:31
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:13 schreef tong80 het volgende:

[..]

Tuurlijk mag je dat vragen.

:P
Oh, toch wel?
tong80donderdag 30 augustus 2012 @ 20:59
quote:
99s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:31 schreef Karina het volgende:

[..]

Oh, toch wel?
Of ik antwoord is een tweede.

:P
Karinadonderdag 30 augustus 2012 @ 21:00
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:59 schreef tong80 het volgende:

[..]

Of ik antwoord is een tweede.

:P
Laat maar dan, zoek ik het wel op.
chufidonderdag 30 augustus 2012 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:14 schreef tong80 het volgende:

[..]

Zoek maar een leuke zaak uit voor me. Anders weet chufi misschien nog een slechte vreetschuur.

:P
Bommelwok
Steenweg 2-4
5301 HL Zaltbommel
Telefoon
0418-512517

Of is dat te ver uit de buurt ?
Oledonderdag 30 augustus 2012 @ 21:06
Wanneer gaan Tong en Karina eindelijk een keer eten?Ik zorg wel dat het wordt betaald!
Oledonderdag 30 augustus 2012 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:15 schreef tong80 het volgende:

[..]
U
Ben Golfer niet. :)

:P
Asjeblieft niet zeg :X
chufidonderdag 30 augustus 2012 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 21:06 schreef Ole het volgende:
Wanneer gaan Tong en Karina eindelijk een keer eten?Ik zorg wel dat het wordt betaald!
Gaat hem niet worden denk ik ... Maar je weet maar nooit
tong80donderdag 30 augustus 2012 @ 21:11
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 21:05 schreef chufi het volgende:

[..]

Bommelwok
Steenweg 2-4
5301 HL Zaltbommel
Telefoon
0418-512517

Of is dat te ver uit de buurt ?
Ben ik al geweest, maandje geleden ofzo. Lees maar terug. :)

:P
chufidonderdag 30 augustus 2012 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 21:11 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ben ik al geweest, maandje geleden ofzo. Lees maar terug. :)

:P
Wordt vergeetachtig :)
Oledonderdag 30 augustus 2012 @ 21:33
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 21:08 schreef chufi het volgende:

[..]

Gaat hem niet worden denk ik ... Maar je weet maar nooit
We blijven proberen ;) :P
hemarookworstvrijdag 31 augustus 2012 @ 00:17
Geweldige recensie van de HEMA!!!

FutureFairytalevrijdag 31 augustus 2012 @ 04:10
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:59 schreef tong80 het volgende:

[..]

Of ik antwoord is een tweede.

:P
Je weet t gewoon niet meer.

@ Karina; wat jij post is een focaccia. Tostini (zo noemen zij het) is een gewoon broodje met een ovalen vorm die je zowel koud als getoast kunt krijgen. Kost ongeveer 3,50. Soep rond de 3 euro.
tong80vrijdag 31 augustus 2012 @ 05:50
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 04:10 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Je weet t gewoon niet meer.

Jawel hoor. Maar praat liever niet over wat het kost. :)

:P
Apuleiusvrijdag 31 augustus 2012 @ 08:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 05:50 schreef tong80 het volgende:

[..]

Jawel hoor. Maar praat liever niet over wat het kost. :)

:P
Wat een kolder, tong. En kinderachtig.
tong80vrijdag 31 augustus 2012 @ 10:23
quote:
10s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 08:15 schreef Apuleius het volgende:

[..]

Wat een kolder, tong. En kinderachtig.
:{ Ik heb in niet één recensie de prijs vermeld. Soms wel of het duur of niet duur was. Vind het niet leuk staan om met die bedragen te komen. Zo kneuterig. Er mee pochen hoe veel het wel niet kostte laat ik aan anderen over.

:P
FutureFairytalevrijdag 31 augustus 2012 @ 12:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 10:23 schreef tong80 het volgende:

[..]

:{ Ik heb in niet één recensie de prijs vermeld. Soms wel of het duur of niet duur was. Vind het niet leuk staan om met die bedragen te komen. Zo kneuterig. Er mee pochen hoe veel het wel niet kostte laat ik aan anderen over.

:P
Wat valt er aan de prijzen van de Hema te pochen?
tong80vrijdag 31 augustus 2012 @ 13:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 12:04 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Wat valt er aan de prijzen van de Hema te pochen?
Dat was een klein sneertje naar een niet bij name te noemen concurrerende recensent. ;)

:P
Grippervrijdag 31 augustus 2012 @ 13:30
Heb je al overwogen wat je gaat doen als alle horeca-etablissementen in Bommel zijn gewogen en beoordeeld? Ga je dan in de omliggende plaatsen uit eten?

Ik kom de laatste tijd wel eens op een bedrijventerrein in Bommel, waar zo'n typische bedrijventerrein-snackbar zit: cafetaria de Schimmink. Voordat ik weet of ik daar met een zakenrelatie naartoe kan om de prettige samenwerking met een balletje gehakt te beklinken, kun jij er wat zinnigs over vertellen Tong?
tong80vrijdag 31 augustus 2012 @ 14:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 13:30 schreef Gripper het volgende:


Ik kom de laatste tijd wel eens op een bedrijventerrein in Bommel, waar zo'n typische bedrijventerrein-snackbar zit: cafetaria de Schimmink. Voordat ik weet of ik daar met een zakenrelatie naartoe kan om de prettige samenwerking met een balletje gehakt te beklinken, kun jij er wat zinnigs over vertellen Tong?
Zo'n tien jaar terug en langer geleden werkte ik daar in de buurt. Paar keer iets gegeten wat ze daar hadden gehaald om te eten tijdens het overwerken. Weet echt niet meer hoe het smaakte. Het was wel goed op temperatuur geloof ik.

:P
popolonvrijdag 31 augustus 2012 @ 17:47
't Is weer een mooie. :D

Ok, volgende: Grand Café Restaurant De Verdraagzaamheid.

• Rolstoeltoegankelijk,
• Toegankelijk toilet,
• Gehandicaptenparkeerplaats

:P
Karinavrijdag 31 augustus 2012 @ 18:36
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 04:10 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Je weet t gewoon niet meer.

@ Karina; wat jij post is een focaccia. Tostini (zo noemen zij het) is een gewoon broodje met een ovalen vorm die je zowel koud als getoast kunt krijgen. Kost ongeveer 3,50. Soep rond de 3 euro.
Dankje :) Toen ik zocht kreeg ik het plaatje dat ik postte. Reden dat ik naar de prijs vroeg was ook omdat ze bij V&D soortgelijke broodjes verkopen, volgens mij kosten ze daar 4 euro. Best wel duur, maar wel lekker, scheelt niet zo heel veel eigenlijk.

Geen idee of die van V&D groter zijn.
tong80vrijdag 31 augustus 2012 @ 19:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 17:47 schreef popolon het volgende:

Ok, volgende: Grand Café Restaurant De Verdraagzaamheid.

• Rolstoeltoegankelijk,
• Toegankelijk toilet,
• Gehandicaptenparkeerplaats

:P
Zat al ergens in de planning. Laatst nog op TV geweest bij Herman de Blijker. Red je restaurant of zoiets.

:P
Selesthavrijdag 31 augustus 2012 @ 20:08
Leuk stukje weer Tong :)
Apuleiusvrijdag 31 augustus 2012 @ 20:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 10:23 schreef tong80 het volgende:

[..]

:{ Ik heb in niet één recensie de prijs vermeld. Soms wel of het duur of niet duur was. Vind het niet leuk staan om met die bedragen te komen. Zo kneuterig. Er mee pochen hoe veel het wel niet kostte laat ik aan anderen over.

:P
Je had het ook even per DM/PM kunnen melden.
tong80vrijdag 31 augustus 2012 @ 21:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 20:08 schreef Selestha het volgende:
Leuk stukje weer Tong :)
Altijd goed om te lezen. :)

:P
FutureFairytalevrijdag 31 augustus 2012 @ 21:44
quote:
99s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 18:36 schreef Karina het volgende:

[..]

Dankje :) Toen ik zocht kreeg ik het plaatje dat ik postte. Reden dat ik naar de prijs vroeg was ook omdat ze bij V&D soortgelijke broodjes verkopen, volgens mij kosten ze daar 4 euro. Best wel duur, maar wel lekker, scheelt niet zo heel veel eigenlijk.

Geen idee of die van V&D groter zijn.
Van V&D zijn iets duurder en iets groter. Tussen de 4,50 en 6 euro per broodje. Allebei lekker hoor ;)
Karinavrijdag 31 augustus 2012 @ 21:45
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 21:44 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Van V&D zijn iets duurder en iets groter. Tussen de 4,50 en 6 euro per broodje. Allebei lekker hoor ;)
Die met tonijnsalade vond ik altijd lekker :9~ Zelf krijg ik het nooit zo. En de patatjes en mayo van V&D is ook ^O^
tong80zaterdag 1 september 2012 @ 09:02
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 21:44 schreef FutureFairytale het volgende:

[..]

Van V&D zijn iets duurder en iets groter. Tussen de 4,50 en 6 euro per broodje. Allebei lekker hoor ;)
Niks duurder dan een broodje shoarma dus.

:P
tong80maandag 3 september 2012 @ 20:16
Ik ben er uit. Het wordt aankomend weekend De verdraagzaamheid.

:P
Mollemandinsdag 11 september 2012 @ 11:36
quote:
0s.gif Op maandag 3 september 2012 20:16 schreef tong80 het volgende:
Ik ben er uit. Het wordt aankomend weekend De verdraagzaamheid.

:P
En..? :P
tong80dinsdag 11 september 2012 @ 19:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 11:36 schreef Molleman het volgende:

[..]

En..? :P
Ze hadden koffie,....echte koffie...Douwe Egberts koffie. Morgen of overmorgen de recensie. :)

:P
Karinadinsdag 11 september 2012 @ 19:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 19:02 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ze hadden koffie,....echte koffie...Douwe Egberts koffie. Morgen of overmorgen de recensie. :)

:P
In een restaurant neem je espresso ;) Of anders cappuccino OF een Irish Coffee :9~
tong80dinsdag 11 september 2012 @ 21:29
quote:
99s.gif Op dinsdag 11 september 2012 19:08 schreef Karina het volgende:

[..]

In een restaurant neem je espresso ;) Of anders cappuccino OF een Irish Coffee :9~
Dan ken jij hun koffie niet.

:P
Karinadinsdag 11 september 2012 @ 21:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 21:29 schreef tong80 het volgende:

[..]

Dan ken jij hun koffie niet.

:P
Zo goed? Espresso is anders altijd wel lekker, hoe sterker hoe beter :) En zonder suiker natuurlijk. Cappuccino lust ik niet met die melk erin, bah.
chufidinsdag 11 september 2012 @ 23:16
Zelfs in mn vliegtuig hadden e DE cafe... Niet dat ik het genomen heb maar dat terzake :)
gargamelnlwoensdag 12 september 2012 @ 20:04
quote:
Ze hadden koffie,....echte koffie...Douwe Egberts koffie. Morgen of overmorgen de recensie. :)

:P
Nog steeds geen recensie, FOK! soldaat tong80 :(
Uiterlijk morgen om 0700 uur een recensie van bovenstaande, anders 4 weken latrine dienst! ~O>
tong80woensdag 12 september 2012 @ 20:20
quote:
0s.gif Op woensdag 12 september 2012 20:04 schreef gargamelnl het volgende:

[..]

Nog steeds geen recensie, FOK! soldaat tong80 :(
Uiterlijk morgen om 0700 uur een recensie van bovenstaande, anders 4 weken latrine dienst! ~O>
Ken je mijn verhaal over m'n diensttijd ? :D

:P
gargamelnldonderdag 13 september 2012 @ 00:05
Jazeker! :{

Full-metal-jacket-02.jpg
chufidonderdag 13 september 2012 @ 00:13
Vanavond de slechtste pizza van mn leven gegeten.... Nog slechter dan een Aldi pizza thuis klaargemaakt.....
Mirjamdonderdag 13 september 2012 @ 00:14
quote:
0s.gif Op donderdag 13 september 2012 00:13 schreef chufi het volgende:
Vanavond de slechtste pizza van mn leven gegeten.... Nog slechter dan een Aldi pizza thuis klaargemaakt.....
Kan Tong80 zo slecht koken?
chufidonderdag 13 september 2012 @ 00:18
quote:
1s.gif Op donderdag 13 september 2012 00:14 schreef Mirjam het volgende:

[..]

Kan Tong80 zo slecht koken?
Nee tong was niet in Spanje ....
Mirjamdonderdag 13 september 2012 @ 00:26
quote:
1s.gif Op donderdag 13 september 2012 00:18 schreef chufi het volgende:

[..]

Nee tong was niet in Spanje ....
Sinds wanneer ligt Zaltbommel in Spanje
Nee hoor, grapje.
Wat was er mis met de pizza?
chufidonderdag 13 september 2012 @ 00:34
quote:
10s.gif Op donderdag 13 september 2012 00:26 schreef Mirjam het volgende:

[..]

Sinds wanneer ligt Zaltbommel in Spanje
Nee hoor, grapje.
Wat was er mis met de pizza?
Leek wel een slechte versie van een Aldi pizza .. Dikke bodem, niet gaar niet echt lekker , terwijl de ingredienten op beter leken te wijzen... Hij werd ook binnen 15 min opgediend...
tong80donderdag 13 september 2012 @ 14:00
quote:
1s.gif Op donderdag 13 september 2012 00:14 schreef Mirjam het volgende:

[..]

Kan Tong80 zo slecht koken?
Laatst nog lasagna opgewarmd. Was vergeten te lezen dat je het plastic bakje niet in de magnetron kon gebruiken. Gelukkig heb ik geen brandmelder.

:P
tong80donderdag 13 september 2012 @ 14:01
quote:
1s.gif Op donderdag 13 september 2012 00:34 schreef chufi het volgende:

Dikke bodem, niet gaar niet echt lekker
Bij SBS6 maken ze daar een zaterdagavond-programma van.

:P
chufidonderdag 13 september 2012 @ 23:02
quote:
0s.gif Op donderdag 13 september 2012 14:01 schreef tong80 het volgende:

[..]

Bij SBS6 maken ze daar een zaterdagavond-programma van.

:P
En niet over vandaag... Gazpacho , een tongetje :P met honing en aubergines, een ijsje met extra slagroom en chocoadesaus. 2 bier, een carajillo whisky en nog een shotje van de zaak... En dat voor 12.20 E.... En het was prima te pruimen.. Wel een vliegensvlugge ober die alles binnen 2 minuten op je tafel had staan.. Aan het eind deed ie rustiger aan, aangezien er weinig nieuwe gasten meer kwamen
tong80vrijdag 14 september 2012 @ 08:49
Lekker :)

En niet duur geld.

:P
TheFastOnedonderdag 27 september 2012 @ 17:47
Laat je trouwe fans niet langer in spanning Tong. Wat wordt het volgende avontuur?
tong80donderdag 27 september 2012 @ 19:56
quote:
1s.gif Op donderdag 27 september 2012 17:47 schreef TheFastOne het volgende:
Laat je trouwe fans niet langer in spanning Tong. Wat wordt het volgende avontuur?
Hier wachtte ik op. Recenseer niet voor de kat zijn kut :*

:P
Karinadonderdag 27 september 2012 @ 19:58
Wanneer? Wordt inderdaad wel weer tijd ;)
tong80donderdag 27 september 2012 @ 19:59
quote:
99s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:58 schreef Karina het volgende:
Wanneer? Wordt inderdaad wel weer tijd ;)
Als de appels gaar zijn.

:P
Karinadonderdag 27 september 2012 @ 20:00
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:59 schreef tong80 het volgende:

[..]

Als de appels gaar zijn.

:P
Dan heb je appelmoes, hebben ze bij van der Valk, MET kers ;)
Mollemandonderdag 27 september 2012 @ 21:25
quote:
99s.gif Op donderdag 27 september 2012 20:00 schreef Karina het volgende:

[..]

Dan heb je appelmoes, hebben ze bij van der Valk, MET kers ;)
Maar er zit geen Van Der Valk in Bommel Karina...
Karinadonderdag 27 september 2012 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 21:25 schreef Molleman het volgende:

[..]

Maar er zit geen Van Der Valk in Bommel Karina...
Ja weet ik veel, ik kom daar nooit. Iets wat er op lijkt dan.
Mollemandonderdag 27 september 2012 @ 21:28
Hier tong, een overzicht met wat je allemaal nog kunt bezoeken!

http://2miljoen.nl/Top/Nederland/Gelderland/Zaltbommel/horeca/
tong80donderdag 27 september 2012 @ 21:47
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 21:28 schreef Molleman het volgende:
Hier tong, een overzicht met wat je allemaal nog kunt bezoeken!

http://2miljoen.nl/Top/Nederland/Gelderland/Zaltbommel/horeca/
Held _O_

:)

:P
gargamelnlzaterdag 6 oktober 2012 @ 12:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 19:02 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ze hadden koffie,....echte koffie...Douwe Egberts koffie. Morgen of overmorgen de recensie. :)

:P
Duurt lang :N
Mollemanzondag 7 oktober 2012 @ 09:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 oktober 2012 12:30 schreef gargamelnl het volgende:

[..]

Duurt lang :N
Inderdaad, de spanning is te snijden... Wel met een koksmes.

:P
tong80zaterdag 9 februari 2013 @ 09:33
Morgen of overmorgen een nieuwe recensie.

Ga vanavond naar De Verdraagzaamheid. :)

:P
Olezaterdag 9 februari 2013 @ 10:58
Is ma tong jarig?
Klaploperzaterdag 23 maart 2013 @ 12:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 februari 2013 09:33 schreef tong80 het volgende:
Morgen of overmorgen een nieuwe recensie.

Ga vanavond naar De Verdraagzaamheid. :)

:P
!
dralion13zondag 24 maart 2013 @ 01:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 februari 2013 09:33 schreef tong80 het volgende:
Morgen of overmorgen een nieuwe recensie.

Ga vanavond naar De Verdraagzaamheid. :)

:P
tong, heb je inmiddels al een maaltijd genuttigd bij De Verdraagzaamheid? Ik ben erg benieuwd het weer tongstrelend was.
tong80zondag 24 maart 2013 @ 13:58
quote:
7s.gif Op zondag 24 maart 2013 01:18 schreef dralion13 het volgende:

[..]

tong, heb je inmiddels al een maaltijd genuttigd bij De Verdraagzaamheid? Ik ben erg benieuwd het weer tongstrelend was.
Ben er inmiddels geweest. Nadat Herman de Blijker er geld in heeft gestoken.

:P
Karinazondag 24 maart 2013 @ 14:03
quote:
0s.gif Op zondag 24 maart 2013 13:58 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ben er inmiddels geweest. Nadat Herman de Blijker er geld in heeft gestoken.

:P
Ja kom op met die recensie dan }:|
tong80zaterdag 13 juli 2013 @ 11:12
Restaurant De Verdraagzaamheid

Het heeft even geduurd, maar hier is ie dan, de recensie van het mooie De Verdraagzaamheid.
Jullie favoriete recensent zat even op een te laag pitje, maar wat in het vat zit verzuurt niet. Behalve zure haring. Die opmerking moet je met een korreltje zout nemen trouwens. Gewoon een kutsmoes. Over zure haring gesproken. Vaak langs De Verdraagzaamheid gefietst en zag er mensen op het terras zitten. Zelf ook op het terras plaatsgenomen. Was mooi weer weer. Bovendien heb je een geweldig uitzicht op de waal.

De Verdraagzaamheid bestond vorige maand 150 jaar. Golfer was nog bij de opening destijds.
De Verdraagzaamheid wordt tijdens carnaval gebruikt als feestzaal. Heb er mooie herinneringen aan.
'S ochtends om elf uur beginnen met een uitsmijter en 's nachts naar buiten gewerkt worden door een uitsmijter. De uitsmijter liet ik ditmaal links liggen. Niet dat ik hem had besteld en hem links liet liggen. Ik bedoel het spreekwoordelijk. Voor de goede orde. Er zaten meer mensen op het terras, allerlei nationaliteiten. Ze maakten soms een praatje in verschillende talen. Echt verdraagzaam.

Ik maakte een ijsbrekend grapje met de ober, dat ik het zo mooi vond dat het rolstoelvriendelijk was.
Dat Koos Alberts hier een rolmops zou bestellen. Hij begreep de mop niet en ik liet het er maar bij zitten. Voor de rest liep het wel op rolletjes. Aperatiefje kwam al snel. Lekker koud biertje. Om de honger op te wekken. De menukaart was perfect in orde zonder taal-of spelfauten. Ik nam een goulashsoepje als voorgerecht. Mijn hoofdgerecht was asperges met saus en ham. Is een seizoensgerecht dus ik kon deze kans niet laten glippen. Het was lekker warm dus nagerecht werd chocolade-ijs met een vlaggetje.

Wel grappig dat ik vroeger tijdens Carnaval dronken op dit terras lag terwijl het nu zo schoon was dat je er van de grond kon eten. Destijds liet ik er voedsel achter. Niet te lang na mijn bestelling kwam de soep al op tafel. Mooie grote kommen om het morsen tegen te gaan. Je zou er zo een goudvis in kunnen laten zwemmen. De soep was heerlijk. Niet te dik en niet te dun. Na het nuttigen vroeg de ober of het gesmaakt had. 'Alsof er een engeltje over je tong fietst' zei ik.

Nu het hoofdgerecht. Het was te merken dat Herman de Blijker hier schijnbaar goed werk had verricht.
Zelfs zolderkamerautisten met de ziekte van asperger zouden hierdoor de marathon gaan lopen. Het was duidelijk dat de kok des huizes ervaren was en iets unieks kon maken met een traditioneel recept. Er valt veel te verpesten aan asperges, te slap, te hard, niet gaar of te gaar. Ik vroeg aan de kelner of ie de complimenten over wilde brengen aan de kok. Nu het chocolade-ijs. Kon natuurlijk altijd nog het feestmaal verpesten. Ik merkte aan de andere gasten dat ze m'n glimlach waardeerden.
Het vlaggetje zat er terecht in. Met vlag en wimpel geslaagd.

Hier ga ik vaker eten. Ook in de winter als je niet buiten kunt zitten. Of ik er ooit nog carnaval ga vieren lijkt me sterk. Als ik zuip heb ik een onbedwingbare behoefte om een peuk op te steken.
Hoewel de steek bij Carnaval hoort is het vervelend om op een avond 20 keer in de kou te gaan staan om aan je verslavingsbehoefte te voldoen.

Een dikke 8

:P
Che_zaterdag 13 juli 2013 @ 11:17
Hahahah _O-
Karinazaterdag 13 juli 2013 @ 11:36
Hij is weer mooi ^O^
tong80zaterdag 13 juli 2013 @ 11:55
quote:
99s.gif Op zaterdag 13 juli 2013 11:36 schreef Karina het volgende:
Hij is weer mooi ^O^
Het is dan ook mooi weer.

:P
Olezaterdag 13 juli 2013 @ 12:29
Volgende keer met Karina tong!
tong80zaterdag 13 juli 2013 @ 12:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2013 12:29 schreef Ole het volgende:
Volgende keer met Karina tong!
Klinkt als een Egyptisch recept.

:P
tong80zaterdag 13 juli 2013 @ 20:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2013 12:29 schreef Ole het volgende:
Volgende keer met Karina tong!
Het wordt iig Zorba de Griek.

Ongegeneerd hompen vlees naar binnen schrokken.

:P
popolonzaterdag 13 juli 2013 @ 22:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2013 11:12 schreef tong80 het volgende:


De Verdraagzaamheid bestond vorige maand 150 jaar. Golfer was nog bij de opening destijds.

:D !
tong80zaterdag 13 juli 2013 @ 22:11
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 juli 2013 22:07 schreef popolon het volgende:

[..]

:D !
Olavski Popolon _O_

:P
Olezondag 14 juli 2013 @ 14:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2013 20:26 schreef tong80 het volgende:

[..]

Het wordt iig Zorba de Griek.

Ongegeneerd hompen vlees naar binnen schrokken.

:P
http://www.iens.nl/restaurant/15124/zaltbommel-zorba-de-griek
Veel vlees zo te lezen idd, en een serveerster met openstaand bloesje :o
tong80zondag 14 juli 2013 @ 14:35
quote:
0s.gif Op zondag 14 juli 2013 14:28 schreef Ole het volgende:

[..]

http://www.iens.nl/restaurant/15124/zaltbommel-zorba-de-griek
Veel vlees zo te lezen idd, en een serveerster met openstaand bloesje :o
Bedankt voor de link. :)

:P
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:09
Grieks Specialiteiten Restaurant Zorba de Griek

Zoals beloofd is ditmaal Zorba de Griek het restaurant dat uw favoriete recensent met een bezoekje vereert. Blijft vreemd dat ik hier niet eerder ben geweest. Ik kan bij mij thuis bijna de geur van de giros ruiken. Als kind dacht ik trouwens dat giros de naam van een gierige koe was. Als kind heb je wel vaker rare associäties. Mijn Haagse camping-vriendje dacht dat Fetta kaas Haags dialect was voor vette kaas. Golfer dacht als kind bij de cut halen aan, nou ja.....vul zelf maar in. De stoute schoenen aangetrokken. Zelfs met dit weer ga je niet in badslippers naar een Grieksrestaurant. Dat doe je alleen op vakantie in Griekenland.

Eenmaal in de zaak bleek het niet al te groot te zijn. Kreeg er het een beetje benauwd van. Kan natuurlijk ook aan het weer hebben gelegen. Is altijd komisch als mensen naar Lesbos hebben geboekt vanwege de slechte Nederlandse zomers en het is hier warmer dan op de camping vol te dikke Duitsers. Eenmaal aan een mooi gesitueerd tafeltje aangeschoven was de bediening al snel ter plaatse. En wat voor een bediening. Ik keek recht in de grotten van Han. De bovenste knoopjes van haar blouse zaten er maar nutteloos op. Ik kreeg het nog benauwder van. Had eigenlijk gewoon m'n badslippers kunnen aandoen achteraf, zo half bloot was ze.

Vriendelijk vroeg ze naar mijn keuze. Door haar nam ik als voorgerecht Midia Tiganita, gebakken mosselen in pikante saus. Er was zoveel keus uit hoofdgerechten dat ik de specialteit des huizes nam, de Zorba schotel. Ik hoefde niet lang te wachten of het voorgerecht stond al voor me. De mosselen gleden erin als zoete koek. 'Koekkoek' zou Sierd hebben geroepen. Nu het hoogtepunt, de Zorba schotel. Het rook heerlijk en zag er perfect uit. Maar het belangrijkste is natuurlijk hoe het smaakt. Ik begon met de zo typisch Griekse souflaki. Hij was heerlijk. Even combineren met de oh zo Nederlandse gebakken aardappeltjes en over naar het volgende gedeelte.

Eerst maar eens de schnitzel, kon ik mooi met de salade nuttigen. Hij was helaas iets aan de harde kant. Hij smaakte desondanks prima. Weer een paar aardappeltjes erbij en ik kon overgaan op de suzuki. Niet dat ik zelf steeds wist wat ik at, daar was de serveerster voor. Toen ze zei dat dit de suzuki was grapte ik dat ze in Japan met zo'n brommobieltje belden. Ze keek me aan alsof ze Uzo zag branden. Hij was lekker pittig en gekruid. Beetje sla erbij gecombineerd met de aardappeltjes en ik kon beginnen aan de tzatziki. Dit was belangrijk. Tot dusver had ik niks te klagen. En gelukkig hoefde dat nog steeds niet. De salade en gebakken aardappeltjes waren al op, maar zouden afbreuk gedaan hebben aan deze tzatziki. Uit vreugde wilde ik bijna op z'n Grieks de schotel kapot gooien.

Ik begreep weer waarom het zo mooi is om in Zaltbommel te wonen. Van cafetaria tot viskraam en van Chinees tot Griek, alles geweldig. Terwijl ik toch bekend sta als uiterst kritische resencent.
Bij het afrekenen zei ik nog tegen de eigenaar dat ie goud in huis had met de serveerster en dat ie de complimenten moest doorgeven aan de kok. Hij reageerde een beetje grillig, er stond een hele rij klanten die hun eten kwamen ophalen, volgens mij hield ik hem op. Dat kostte hem een punt. Maar de twee extra punten van de serveerster waren dik verdiend.

Een 7,5 werd zodoende een 8,5

:P
Oledonderdag 1 augustus 2013 @ 16:17
Geweldig weer! Maar je vergeet het belangrijkste voor de Hollander: wat kostte het?
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:32
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 16:17 schreef Ole het volgende:
Geweldig weer! Maar je vergeet het belangrijkste voor de Hollander: wat kostte het?
CUL / Tong's culinaire recensies horeca Zaltbommel # 3 :)

:P
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:32
Posten we deze vol

:P
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:33
Het is voor de goede zaak

:P
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:33
Om in horecatermen te blijven

:P
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:33
Hard werken dit

:P
Oledonderdag 1 augustus 2013 @ 16:33
Ja uiteraard
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:33
Nog 6

:P
Oledonderdag 1 augustus 2013 @ 16:33
En dat met deze hitte
Oledonderdag 1 augustus 2013 @ 16:34
Nog 1
tong80donderdag 1 augustus 2013 @ 16:34
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 16:33 schreef Ole het volgende:
Ja uiteraard
Heb de prijs-kwaliteis verhouding toegevoegd :)

:P
Mirjamdonderdag 1 augustus 2013 @ 16:34
:o
Oledonderdag 1 augustus 2013 @ 16:34
2