Ik teken blind voor 34 graden met droge warmte. Het is hier in Houston rond de 40 graden en 100% luchtvochtig.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 20:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
In Seoul is het de komende dagen 28-32 graden Celsius, vandaag 34 graden Celsius. Veel te warm naar mijn smaak.
Dankje nu is het afwachten ...quote:Op donderdag 2 augustus 2012 09:28 schreef motorbloempje het volgende:
Succes vandaag Kever! Duim voor je!
Ja ging het goed?quote:Op donderdag 2 augustus 2012 18:54 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dankje nu is het afwachten ...
Voor zover ik het kan beoordelen ging het goed ja... had wel een kleine slip of the tongue ik zij de ik redelijk bedreven was in schrijven... toen kreeg ik natuurlijk gelijk terug 'redelijk?' maar dat was volgensmij het enige... ze hamerden wel heel erg door over mijn mavo achtergrond.quote:
Over een week hoor ik of ik er nog een keer langs moet voor een praatje....quote:Op donderdag 2 augustus 2012 19:28 schreef Szlie het volgende:
Wat een onzin, zeg! Juist dat doorzettingsvermogen toont aan dat je pit in je hebt. Volgens mij is juist dat vasthoudende nou onontbeerlijk voor een goede wetenschapper. Wanneer laten ze iets weten?
Bah, wat elitair. Alsof die CITO-toets perfect selecteert en iedereen op dezelfde leeftijd even ver is in zijn ontwikkeling.quote:ze hamerden wel heel erg door over mijn mavo achtergrond.
Vet van mij. Ik zou ze dit bericht niet nasturen!!quote:Op donderdag 2 augustus 2012 19:09 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Voor zover ik het kan beoordelen ging het goed ja... had wel een kleine slip of the tongue ik zij de ik redelijk bedreven was in schrijven... toen kreeg ik natuurlijk gelijk terug 'redelijk?' maar dat was volgensmij het enige... ze hamerden wel heel erg door over mijn mavo achtergrond.
quote:Op donderdag 2 augustus 2012 22:32 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Over een week hoor ik of ik er nog een keer langs moet mag voor een praatje....
quote:
Herkenbaar, maar dan van mijn scriptie, slechte begeleider, onderwerp waarbij ik maar geen originele en nuttige invalshoek kan vindenquote:Op zondag 12 augustus 2012 16:32 schreef Felagund het volgende:
Blegh..., ik zit in een onderzoeksblokkade volgens mij. Ik heb sterk het gevoel dat ik de verkeerde keuze heb gemaakt een jaar geleden en dat het onderwerp te theoretisch is waardoor ik er te weinig mee kan. Mijn begeleiders zitten ook in een heel andere onderzoeksrichting en er was ook te weinig discussie. Ik heb ook vrij weinig feedback gekregen waar ik wat mee kan. Behalve dan dat er waarschijnlijk wel 1 tot 2 papers is uit te halen, samen met het onderzoek van een master studente. Maar eigenlijk heeft het hele jaar al niet lekker gelopen met de samenwerking.
Ik zit zelfs sterk te overwegen om de stekker eruit te trekken, maar ik weet niet of ik daar wat mee op schiet. Mijn 2e begeleider komt deze week terug, hopelijk weet die een oplossing.
Absoluut niet. Ik heb dat zelfs een keer gedaan bij een paper die ik voor een vak had geschreven waar ik een hoog cijfer voor had en waarvan ik dacht dat het onderwerp wel een aardige nieuwe invalshoek was. Ik heb de paper gemaild naar de docent en gevraagd of ze wilde kijken of het publicatie-waardig was voor een bepaald tijdschrift. Ze had de paper gelezen, was heel aardig en we hebben de publicatie in een gesprek besproken.quote:Op zondag 12 augustus 2012 16:45 schreef motorbloempje het volgende:
Is het heel brutaal om je scriptiebegeleider (van BA) te vragen of (een deel van) je scriptie bewerkbaar is voor publicatie?
Ze kan het vergeten zijn, het druk hebben, met haar vakantie bezig zijn of misschien wacht ze wel totdat jij het zelf voorstelt. Weet jij veel...quote:Op zondag 12 augustus 2012 17:03 schreef motorbloempje het volgende:
Nu ja, ik heb bij de eerste ontmoeting/bespreking aangegeven dat ik voor 'publicatieniveau' wilde gaan en geen genoegen zou nemen met een 7 () en dat laatste is dus ook gelukt en daar ben ik al echt heel blij mee. Dat brengt me wel aan het twijfelen over de vraag of ik 't voor moet stellen: als 't gekund zou hebben had ze 't wellicht zelf ook al voorgesteld: ze weet dat ik een PhD ambiëer.
Dat geeft je wel meer ruimte (lees: excuus) om niet een volledig dichtgetimmerd verhaal te hoeven schrijven.quote:Op zondag 12 augustus 2012 16:52 schreef Felagund het volgende:
Ik weet niet of een andere insteek zou werken, het project is vrij ambitieus en de specifieke insteek wordt vrijwel nergens anders toegepast.
Bestaat er geen mogelijkheid om zelf meer practische elementen te introduceren aan je onderzoek?quote:Op zondag 12 augustus 2012 16:52 schreef Felagund het volgende:
Van mijn master heb ik al wel een publicatie, evenals van mijn bachelor (maar dan niet als 1e auteur). En beide studies cum laude afgerond. Dus ergens heb ik al wel krediet opgebouwd hoop ik. Maar ik weet niet of ik de gok durf te wagen om ergens anders opnieuw te beginnen met het risico dat ik helemaal nergens aan de slag kom.
Ik weet niet of een andere insteek zou werken, het project is vrij ambitieus en de specifieke insteek wordt vrijwel nergens anders toegepast.
Dat kan zo overkomen inderdaad. Aan de andere kant: ze kunnen het ook zien als zelfvertrouwen en lef. Je vult al wel (een beetje negatief) in hoe anderen zouden kunnen reageren.quote:Op zondag 12 augustus 2012 17:11 schreef motorbloempje het volgende:
Wil ook niet arrogant lijken, of nog erger: mezelf overschatten.
Wat je IMHO leert tijdens een PhD, is om zelfstandig onderzoek te doen. Als het onderzoek niet loopt, dan ben je voor een groot deel geslaagd als promovendus als je zelfstandig een oplossing verzint. Ook als dat betekent dat je ergens anders verder gaat.quote:Op zondag 12 augustus 2012 16:52 schreef Felagund het volgende:
Van mijn master heb ik al wel een publicatie, evenals van mijn bachelor (maar dan niet als 1e auteur). En beide studies cum laude afgerond. Dus ergens heb ik al wel krediet opgebouwd hoop ik. Maar ik weet niet of ik de gok durf te wagen om ergens anders opnieuw te beginnen met het risico dat ik helemaal nergens aan de slag kom.
Ik weet niet of een andere insteek zou werken, het project is vrij ambitieus en de specifieke insteek wordt vrijwel nergens anders toegepast.
Ambitie is toch ook wel nodig denk ik, om ergens te komen in de wetenschapquote:Op zondag 12 augustus 2012 17:11 schreef motorbloempje het volgende:
Voor een BA-fase product is het wel een stuk ongebruikelijker dan voor een master of PhD fase product om te gaan voor een publicatie. Bij het bespreken van m'n Masterplan (hihi) met mijn begeleider (die afgelopen maand de functie 'Professorship' heeft gekregen, tof!) kwam hij er zelf al mee: "we gaan gewoon voor publicatie van (delen van) je scriptie en dan gaan we voor een PhD-vervolg". Veel 'vanzelfsprekender' dus al. Wil ook niet arrogant lijken, of nog erger: mezelf overschatten.
Jammer BBquote:Op zondag 19 augustus 2012 13:41 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik ben het niet geworden wel een collega AiO van mijn vorige werk... Zij had minder publicaties dus die zal wel een goed gesprek gehad hebben.... of het moet te maken hebben met het feit dat ze vrouw is en pools is maar daar ga ik niet van uit.
Ik dacht dat ik de perfecte CV had voor dat plekje maar mijn directe collega heeft natuurlijk vrijwel dezelfde CV
Jammer! Goede poging toch? Blijven proberen hoor. Misschien kun je nog even navragen waarom je het niet bent geworden, gezien de vergelijkbare CV en meer publicaties van jou.quote:Op zondag 19 augustus 2012 13:41 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik ben het niet geworden wel een collega AiO van mijn vorige werk... Zij had minder publicaties dus die zal wel een goed gesprek gehad hebben.... of het moet te maken hebben met het feit dat ze vrouw is en pools is maar daar ga ik niet van uit.
Ik dacht dat ik de perfecte CV had voor dat plekje maar mijn directe collega heeft natuurlijk vrijwel dezelfde CV
Ja ben ik nog wel van planquote:Op maandag 20 augustus 2012 12:23 schreef Lyrebird het volgende:
Altijd doen, dat navragen.
Ik heb wel vaker een sollicitatie de mist in zien gaan, en ging dan altijd aan mezelf twijfelen. Negen van de tien keer was er een goede reden, en lag het helemaal niet aan mij. Met die informatie sta je sterker als je de volgende keer solliciteert.
Als ik je begeleider was geweest, en jij voor zou stellen om een paper te schrijven, zou ik bijna altijd ja zeggen. Je begeleider heeft namelijk niks te verliezenquote:Op zondag 12 augustus 2012 16:45 schreef motorbloempje het volgende:
Is het heel brutaal om je scriptiebegeleider (van BA) te vragen of (een deel van) je scriptie bewerkbaar is voor publicatie? Ik heb het gevoel dat zeker mijn derde hoofdstuk, waar ze ook echt heel lyrisch over was, wellicht wel in aanmerking zou kúnnen komen voor een kleine publicatie. Het eindresultaat voor m'n scriptie was een 9 dus ik ben wel vrij zeker van mijn zaak dat ik een goed academisch product heb geleverd voor mijn opleiding, maar komen ze daar doorgaans zelf mee als het echt publiceerbaar is of kan het geen kwaad om eens een balletje op te gooien? Ik zal ook vérre van teleurgesteld zijn als het niet zo is en vind ook zeker niet dat het zonder enige vorm van twijfel publiceerbaar zou kúnnen worden, maar ik ben wel een beetje benieuwd, stiekem.
Doen hoor! Eens met wat iedereen hiervoor zegt. Initiatief alleen al zal erg op prijs worden gesteld.quote:Op maandag 20 augustus 2012 12:40 schreef motorbloempje het volgende:
Bedankt voor het meedenken allemaal! Ik ben komende week even in Nederland en zal sowieso even mailen om te laten weten dat ik langs kan komen en even zien of ze er is op de dag dat ik in Nijmegen ben, dan kan ik 't gewoon even face-to-face vragen, maar anders zal ik 't per mail eens even opgooien. Nee heb je, ja kun je krijgen.
Ik ken alleen de open deuren.... en ik weet daar nooit antwoorden opquote:Op maandag 20 augustus 2012 12:57 schreef Quoi het volgende:
Nog steeds zijn sollicitatievragen welkom! Of: wat is de meest absurde vraag die je eens hebt gekregen? Of de meest tricky?
Dat vind ik zo'n shit vraag... te hoog inzetten is niet goed (ik heb dat misschien een beetje teveel gedaan bij mijn vorige gesprek) te laag inzetten ook niet... en uiteindelijk heb ik geen flauw idee wat ik over vijf jaar doe. Ik vind het al lastig om te bedenken wat ik volgende week doequote:Op maandag 20 augustus 2012 13:07 schreef speknek het volgende:
Ja ik faalde bij de standaardvraag 'waar zie je jezelf over vijf jaar'. Want ik solliciteerde op een baan van zes jaar. Uh.. hopelijk nog hier?
Dat vind ik dus echt een hele moeilijkequote:Op maandag 20 augustus 2012 13:07 schreef speknek het volgende:
Ja ik faalde bij de standaardvraag 'waar zie je jezelf over vijf jaar'. Want ik solliciteerde op een baan van zes jaar. Uh.. hopelijk nog hier?
Of misschien wel maar dan wel aangeven welke richting je nu op gaat....quote:Op maandag 20 augustus 2012 13:11 schreef Quoi het volgende:
[..]
Dat vind ik dus echt een hele moeilijkeIk geloof erin dat je onderweg open moet staan voor zijwegen en heb niet 1 groot doel. Dat moet ik maar niet gaan zeggen....
Ik heb uiteindelijk achterlijk hoog ingezet. Niet bij het gesprek zelf want ik had geen flauw idee wat hij bedoelde, het was zo'n beetje mijn droombaan (dacht ik toen, praktijk is weerbarstig natuurlijk), dus ik hoopte dat ik het nog zo lang mogelijk zou doen. In de trein terug naar huis sloeg ik mezelf voor m'n hoofd en heb ik nog nagemaild dat ik zijn vraag niet goed begrepen had en dat ik natuurlijk mezelf tegen die tijd als internationaal vermaard onderzoeker zag en onze opleiding als beste van het land op mijn gebied.quote:Op maandag 20 augustus 2012 13:10 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat vind ik zo'n shit vraag... te hoog inzetten is niet goed (ik heb dat misschien een beetje teveel gedaan bij mijn vorige gesprek) te laag inzetten ook niet... en uiteindelijk heb ik geen flauw idee wat ik over vijf jaar doe. Ik vind het al lastig om te bedenken wat ik volgende week doe
Jij bent toch prof?quote:
Associate professor.quote:
Ligt hier denk ik aan de prof/onderzoeksgroep. Ik heb ook een paar keer meegeholpen met potentiele post-docs een rondleiding geven, over mogelijkheden praten tijdens avondeten etc. Werkt best prettig denk ik.quote:Op maandag 20 augustus 2012 15:22 schreef xienix84 het volgende:
Ik ben zelf pas net post-doc maar mag toch deze week een nieuwe post-doc kandidaat gaan interviewen. Sowieso is het hier (en dat is volgens mij heel erg lab-specifiek) een 2-dagen lang interview bestaande uit een praatje, veel gesprekken, tour van de universiteit/lab, avondeten etc. Het is heel erg goed, omdat ook de sollicitant kan kijken of ze het uberhaupt een fijne plek vinden en de kans krijgt om te praten met alle "lagen" van het lab, van profs tot grad-students. Maar vermoeiend is het wel.
Dit doen ze natuurlijk niet met een hele hoop mensen, ik denk dat er amper mensen door de voor-selectie komen.
Hoe hoger je in de boom klimt hoe verder je van het daadwerkelijke onderzoek staat. Ik werk in een ziekenhuis en het vervelende daarvan is dat het veel meer hierarchisch is dan een universiteit. En de belangrijke beslissingen worden door commissies genomen die bestaan uit mensen geselecteerd op basis van hun titel. En op die manier staat er dus een anestesioloog aan het hoofd van de commissie die moet beslissen over de computing infrastructure.quote:Op maandag 20 augustus 2012 15:52 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Associate professor.
Ik doe nog zelf onderzoek omdat ik geen Japans spreek en eigenlijk overal buiten wordt gehouden. Maar de professoren hier doen nauwelijks nog onderzoek.
In de VS was het net zo erg. Professoren zag je nauwelijks in het lab, of het moesten hele eigenwijze en goede professoren zijn.
Alleen het continu moeten schrijven van grants hangt me echt de keel uit... moet nog steeds die R01 binnen halen maar die zie ik huizenhoog tegenop, hoewel ik best een redelijke kans maak.quote:Op maandag 20 augustus 2012 17:04 schreef Lyrebird het volgende:
Moet wel zeggen dat het PI werk me steeds beter bevalt. Ik had zeker de eerste twee jaar de neiging om steeds harder te gaan werken, want ik wilde me toch graag bewijzen. Ik had twee studenten, waarvan er een goed was, de andere waardeloos. Toen heb ik een tijdje drie projecten tegelijkertijd gedraaid, zodat we met z'n drietjes goed voor de dag zouden komen op een Japanse conferentie.
Bleek dat we 's ochtends vroeg in een zaaltje voor een publiek van 8 man geprogrammeerd stonden.
Dat doen we dus niet meer.
De sleutel tot succes is goede mensen vinden. Sinds begin van het schooljaar is er een nieuwe promovendus begonnen die echt goed is. Goede ontwerper en programmeur - al met al een topingenieur, maar moet nog wat werken aan z'n wetenschapskwaliteiten. De andere promovendus is eigenlijk precies andersom: goede wetenschapster (!), maar mag nog wel wat aan haar ingenieurskwaliteiten doen. Verder nog 4 BS/MS studenten. De ene wat enthousiaster dan de andere. Daar zit 'm vaak de kneep.
Ik kan nu iets meer achterover leunen en wat dieper nadenken. Speel nu meer als laatste man dan als middenvelder. Minder rennen, meer overzicht. Dat bevalt me wel.
Hey nice. Ben erg nieuwsgierig, kun je een linkje plaatsen of per PM?quote:Op maandag 20 augustus 2012 16:32 schreef Shivo het volgende:
[..]
Hoe hoger je in de boom klimt hoe verder je van het daadwerkelijke onderzoek staat. Ik werk in een ziekenhuis en het vervelende daarvan is dat het veel meer hierarchisch is dan een universiteit. En de belangrijke beslissingen worden door commissies genomen die bestaan uit mensen geselecteerd op basis van hun titel. En op die manier staat er dus een anestesioloog aan het hoofd van de commissie die moet beslissen over de computing infrastructure.
Overigens heb ik momenteel twee vacatures voor postdocs dus als er nog iemand geinteresseerd is in kankeronderzoek...Programmeer ervaring noodzakelijk.
Mijn baas zat in diezelfde positie denk ik. Al een aantal jaar hier, maar zelf nog geen grants en het begon echt vervelend te worden tot het punt dat hij bijna terug naar Europa ging. Hij heeft nu eindelijk zijn eerste R21 binnen, en een andere R01 en een R21 kregen een behoorlijke score (net niet...) dus hopelijk lukt het in de volgende ronde.quote:Op maandag 20 augustus 2012 17:18 schreef Shivo het volgende:
[..]
Alleen het continu moeten schrijven van grants hangt me echt de keel uit... moet nog steeds die R01 binnen halen maar die zie ik huizenhoog tegenop, hoewel ik best een redelijke kans maak.
Mooie quote van onze prof: "Wie zijn dat dan? Ooooh die, die kanker-aio's".quote:Op maandag 20 augustus 2012 16:56 schreef Lyrebird het volgende:
Ik heb me eige kankeronderzoek.![]()
Dat soort grapjes vertalen niet zo goed naar het Amerikaans.
Voor de K kun je je wel aanmelden als postdoc; volgens mij zelfs al als laatste jaars PhD student? Zeker doen. Een oud-collega van me heeft dat gedaan toen hij z'n PhD aan het afronden was en die had de tenure track posities voor het uitkiezen. Was wel een erg goede student, dus dat zal ook hebben meegespeeld, maar als je aan potentiele werkgevers kunt laten zien dat je als jonkie al een grant binnen kunt halen, dan is het voor hun vaak een no-brainer om je binnen te halen.quote:Op maandag 20 augustus 2012 17:27 schreef xienix84 het volgende:
Hij wil ook graag dat ik over 1.5 jaar ofzo voor mijn eerste NIH grants ga, K-awards geloof ik, maar dat duurt nog heel eventjes. Dat kan volgens mij als post-doc hier ook nog niet, maar als research associate wel.
Ik leef me je mee. Geen enkel probleem om een voorstel te schrijven dat goed in elkaar zit, maar ik heb een bloedhekel aan het proces. Waarom zou ik mijn ideeen met de concurrentie delen? En bij NIH grants heb je wat is het een 8% kans dat je voorstel gehonoreerd wordt? Ligt waarschijnlijk iets hoger voor de 1e aanvraag als jonge onderzoeker, maar dan nog zijn de kansen laag. Ik kan daar slecht tegen.quote:Op maandag 20 augustus 2012 17:18 schreef Shivo het volgende:
[..]
Alleen het continu moeten schrijven van grants hangt me echt de keel uit... moet nog steeds die R01 binnen halen maar die zie ik huizenhoog tegenop, hoewel ik best een redelijke kans maak.
Dankje, dan ga ik daar eens naar kijken. Het kan ook van mijn positie hier afhangen hoor, of mijn visum. Maar goed, ik heb momenteel een 2-jarige grant van een liefdadigheidsorganisatie (salaris + onderzoekskosten), dus ik zit nog even goed. Maar als ik nu al voor NIH grants kan gaan, dan zou dat toch wel erg handig zijn. Ik ben het helemaal met je eens dat het gewoon ontzettend handig is voor mijn carriere... en job-security voornamelijk.quote:Op maandag 20 augustus 2012 17:31 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Voor de K kun je je wel aanmelden als postdoc; volgens mij zelfs al als laatste jaars PhD student? Zeker doen. Een oud-collega van me heeft dat gedaan toen hij z'n PhD aan het afronden was en die had de tenure track posities voor het uitkiezen. Was wel een erg goede student, dus dat zal ook hebben meegespeeld, maar als je aan potentiele werkgevers kunt laten zien dat je als jonkie al een grant binnen kunt halen, dan is het voor hun vaak een no-brainer om je binnen te halen.
Terugkijkend vond ik dat wel een zwak punt van mijn begeleiders. Die zaten zo gevangen in hun eigen wereldje, dat ze er geen rekening mee hielden dat dit soort grants je enorm kunnen helpen in het begin van je carriere als onderzoeker.
Met zo'n k-grant was ik waarschijnlijk in de VS blijven hangen. En waarschijnlijk nog steeds single. En alleen.
![]()
Nou ja, ieder nadeel heeft z'n voordeel.
quote:Op maandag 20 augustus 2012 17:29 schreef Quoi het volgende:
[..]
Mooie quote van onze prof: "Wie zijn dat dan? Ooooh die, die kanker-aio's".
lol, dat klinkt echt heel erg foutquote:Op maandag 20 augustus 2012 17:29 schreef Quoi het volgende:
[..]
Mooie quote van onze prof: "Wie zijn dat dan? Ooooh die, die kanker-aio's".
quote:Op dinsdag 21 augustus 2012 11:48 schreef Quoi het volgende:
En ja hoor: "waar zie je jezelf over 5 jaar?" Dankzij dit topic nog wel even over nagedacht van te voren, thank god.
quote:Op dinsdag 21 augustus 2012 11:48 schreef Quoi het volgende:
En ja hoor: "waar zie je jezelf over 5 jaar?" Dankzij dit topic nog wel even over nagedacht van te voren, thank god.
En ook of dat specifieke onderzoeksdomein daarin een rol zal spelen..... Eerlijke antwoord: niet specifiek. Zie mijn onderzoeksgebied vooral als een continuum van meerdere disciplines. Hoeft dus niet te betekenen dat ik over 5 jaar nog op dat specifieke onderwerp zit, maar kan ook een zijtakje zijn. Verder wil ik over 5 jaar graag een efficient werkende projectleider zijn.quote:Op dinsdag 21 augustus 2012 11:48 schreef Quoi het volgende:
En ja hoor: "waar zie je jezelf over 5 jaar?" Dankzij dit topic nog wel even over nagedacht van te voren, thank god.
Nu afwachten dus....quote:Op dinsdag 21 augustus 2012 12:18 schreef Quoi het volgende:
[..]
En ook of dat specifieke onderzoeksdomein daarin een rol zal spelen..... Eerlijke antwoord: niet specifiek. Zie mijn onderzoeksgebied vooral als een continuum van meerdere disciplines. Hoeft dus niet te betekenen dat ik over 5 jaar nog op dat specifieke onderwerp zit, maar kan ook een zijtakje zijn. Verder wil ik over 5 jaar graag een efficient werkende projectleider zijn.
Ben over meerdere dingen erg eerlijk geweest: pijnpunten in mijn promotietraject. Als ze nu alleen maar inzien dat juist door dat soort dingen mee te maken en te herkennen je een betere onderzoeker wordt..........
*zucht*
Wat sufquote:Op donderdag 23 augustus 2012 22:31 schreef Bosbeetle het volgende:
ah net te horen gekregen waarom ik het niet ben geworden... en de samenvatting is eigenlijk dat de gene die ze hebben al ja gezegd had en ze daarom het niet nodig vonden om nog iemand te laten praten. Er staat ook in de mail dat ze het een zeer prettig gesprek vonden en ik zeker 2de ronde materiaal was maar dat ze het dus niet nodig vonden ...op naar de volgende dan maar.
Oh, vage reden. Sja, vaak weet je niet wat er allemaal niet al intern is bekokstoofd.quote:Op donderdag 23 augustus 2012 22:31 schreef Bosbeetle het volgende:
ah net te horen gekregen waarom ik het niet ben geworden... en de samenvatting is eigenlijk dat de gene die ze hebben al ja gezegd had en ze daarom het niet nodig vonden om nog iemand te laten praten. Er staat ook in de mail dat ze het een zeer prettig gesprek vonden en ik zeker 2de ronde materiaal was maar dat ze het dus niet nodig vonden ...op naar de volgende dan maar.
Ja dat is meestal wel het geval hequote:Op vrijdag 24 augustus 2012 10:56 schreef motorbloempje het volgende:
Antwoord van m'n begeleider:
Ik twijfel een beetje over jouw vraag of er een artikel in jouw BA-werkstuk zit. Ik vind de kwaliteit van wat je je geschreven hebt heel goed, maar het onderwerp is in het bredere academische veld al vaak besproken; misschien té vaak. Het is misschien een beter idee om op internet te zoeken naar conferenties die over dit onderwerp gaan en een abstract daarvoor inleveren. Dan kun je er een lezing over geven en leren van wat andere onderzoekers op dit gebied doen. Er zijn natuurlijk ook kleinschaligere publicaties (studentenbladen, bijvoorbeeld), maar dat is wellicht niet wat je bedoelt?
Eens zien wat ik daar mee kan/ga doen.
Ja, zeker voor BA's, maar ik vind (en daar was ze het mee eens) dat ik toch nog een ietwat originele invalshoek heb weten te vinden waardoor ik niet alleen maar het samengevat wat anderen hebben bedacht, zeg maar. Iemand hier enig idee hoe je het fatsoenlijkst op zoek kunt gaan naar academische conferenties in verschillende velden?quote:Op vrijdag 24 augustus 2012 10:58 schreef Norrage het volgende:
[..]
Ja dat is meestal wel het geval he
Netwerk. Als je een tijdje in een vakgebied rondloopt, dan moet je in staat zijn om de 10 belangrijkste conferenties op te noemen. Is er iemand in je buurt - anders dan je baas - die al een tijdje meeloopt?quote:Op vrijdag 24 augustus 2012 10:59 schreef motorbloempje het volgende:
Iemand hier enig idee hoe je het fatsoenlijkst op zoek kunt gaan naar academische conferenties in verschillende velden?
Ook de vraag natuurlijk waar je heen zou willen voor een conferentie. Ik weet niet of je bv als BA de mogelijkheid van vergoeding gaat hebbenquote:Op vrijdag 24 augustus 2012 10:59 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ja, zeker voor BA's, maar ik vind (en daar was ze het mee eens) dat ik toch nog een ietwat originele invalshoek heb weten te vinden waardoor ik niet alleen maar het samengevat wat anderen hebben bedacht, zeg maar. Iemand hier enig idee hoe je het fatsoenlijkst op zoek kunt gaan naar academische conferenties in verschillende velden?
Ja, ook 20% onderwijs hier. Zonder dat onderwijs zou ik mijn PhD niet doenquote:Op vrijdag 24 augustus 2012 11:11 schreef Jagärtrut het volgende:
en ik zou niet alleen op het advies van 1 begeleider afgaan. Wellicht heeft deze andere interesses. Als je de tijd hebt zou ik het proberen om te schrijven, en gewoon ergens insturen. Nee heb je, ja kun je krijgen. Duurt natuurlijk wel een enorme tijd, ik ben bijna een half jaar bezig geweest m'n masterscriptie om te zetten in een artikel.
Ander onderwerp: geven jullie les? Ik moet 20% van m'n tijd lesgeven, waarvan die 20% omgezet worden in een extra jaar aan m'n PhD vast. Over 2 weken begint het eerstejaars vak waar ik verantwoordelijk voor ben, voor het eerst. Ik moet 2 college's geven voor 120 studenten, op de basis van het textboek voor het vak, dat ik ge-erfd heb, zo te zeggen. Helaas is het textboek belachelijk slecht, en geschreven door de belangrijkste prof van m'n faculteit. Ik vind het echt lastig om de lectures voor te bereiden op die basis...Ik probeer een insteek te creeeren die niet op het boek gebaseerd is, maar waar ik toch aan het boek kan refereren. Ik vind het zo stom dat ik al 3 dagen vrijwel niets doe...
Volgend jaar een ander boek!
10?quote:Op vrijdag 24 augustus 2012 11:02 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Netwerk. Als je een tijdje in een vakgebied rondloopt, dan moet je in staat zijn om de 10 belangrijkste conferenties op te noemen. Is er iemand in je buurt - anders dan je baas - die al een tijdje meeloopt?
Mmm... op zich geen afwijzende reactie. Vaak wordt dat wat je op een congres presenteert ook gepubliceerd, dus ik zie eigenlijk het onderscheid niet echt. Hij/zij mag er dan wel een congres bij noemen, vind ik.quote:Op vrijdag 24 augustus 2012 10:56 schreef motorbloempje het volgende:
Antwoord van m'n begeleider:
Ik twijfel een beetje over jouw vraag of er een artikel in jouw BA-werkstuk zit. Ik vind de kwaliteit van wat je je geschreven hebt heel goed, maar het onderwerp is in het bredere academische veld al vaak besproken; misschien té vaak. Het is misschien een beter idee om op internet te zoeken naar conferenties die over dit onderwerp gaan en een abstract daarvoor inleveren. Dan kun je er een lezing over geven en leren van wat andere onderzoekers op dit gebied doen. Er zijn natuurlijk ook kleinschaligere publicaties (studentenbladen, bijvoorbeeld), maar dat is wellicht niet wat je bedoelt?
Eens zien wat ik daar mee kan/ga doen.
Wat je er ook mee kunt/gaat doen, het is in ieder geval nuttig dat je het toch gevraagd hebt. En hij/zij gaat er serieus op in dus echt overdreven/arrogant was het ook niet om het te vragen...quote:Op vrijdag 24 augustus 2012 10:56 schreef motorbloempje het volgende:
Antwoord van m'n begeleider:
Ik twijfel een beetje over jouw vraag of er een artikel in jouw BA-werkstuk zit. Ik vind de kwaliteit van wat je je geschreven hebt heel goed, maar het onderwerp is in het bredere academische veld al vaak besproken; misschien té vaak. Het is misschien een beter idee om op internet te zoeken naar conferenties die over dit onderwerp gaan en een abstract daarvoor inleveren. Dan kun je er een lezing over geven en leren van wat andere onderzoekers op dit gebied doen. Er zijn natuurlijk ook kleinschaligere publicaties (studentenbladen, bijvoorbeeld), maar dat is wellicht niet wat je bedoelt?
Eens zien wat ik daar mee kan/ga doen.
Staat het programma dan al helemaal vast? Zo niet, dan zou ik er toch gewoon nog een mailtje aan wagen of ze niet toch een spreker nodig hebben.quote:Op zondag 26 augustus 2012 13:42 schreef motorbloempje het volgende:
Ja, ik ga maar eens even op zoek als ik weer thuis ben (verblijf nu even in NL in Den Haag en toch minder tijd/vrijheid) . Jammer wel, want ik vond net een conferentie eind september in Portugal wat echt helemaal in mijn straatje zit en waar ik wel wat voor had in willen sturen als ik er eerder mee was gekomen, maar de abstract deadline was al 15 juli, dus dat is wat jammer,
(...)
Niet geschoten, altijd mis, dat soort ongein.
Zozo ambities hoor....ergens denk ik echt dat je te hoog inzet hoor, maar goed...wie ben ik...en heb geen idee wat je doet. Maar het komt lichtelijk als grootheidswaanzin overquote:Op zondag 26 augustus 2012 13:42 schreef motorbloempje het volgende:
Ja, ik ga maar eens even op zoek als ik weer thuis ben (verblijf nu even in NL in Den Haag en toch minder tijd/vrijheid) . Jammer wel, want ik vond net een conferentie eind september in Portugal wat echt helemaal in mijn straatje zit en waar ik wel wat voor had in willen sturen als ik er eerder mee was gekomen, maar de abstract deadline was al 15 juli, dus dat is wat jammer, maar ga die website (conference alerts) in de gaten houden en zien of ze komend collegejaar nog iets in die richting gaan organiseren en ga in de tussentijd wel aan een abstract werken. Niet geschoten, altijd mis, dat soort ongein.
ISMAR! http://www.ismar.org/quote:Op vrijdag 24 augustus 2012 12:24 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
10?Zoveel zijn er niet eens denk ik voor (resting state) fMRI.
ISMRM
ISMRMB (Benelux editie van ISMRM)
ESMRMB
OHBM
SfN
lokaal dingetje in Magdenburg
MIsschien FENS nog, maar dan ben je 1 van de 10 posters die iets met MRI doen.
Dat was het denk ik wel. En dan tel ik dus ook al (goede) kleine lokale mee.
Hij/zij heeft geen twijfel, maar schrijft het gewoon zo op. Om a) MB niet te hard de grond in te boren, want ze is gewoon goed, en b) Omdat wetenschappers het nooit zeker weten. Met andere woorden: Gaat nu geen artikel worden, maar misschien past het later nog wel ergens in.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:32 schreef Quoi het volgende:
Hier nog niks gehoord van sollicitatie...
[..]
Ik bedacht me overigens: hij/zij heeft twijfel. Jij zegt dat je je wel degelijk onderscheidt van de andere literatuur. Waarom concentreer je je niet op een kneiterscherpe abstract waarin je dit duidelijk maakt? En goed voor een eventueel congres, en ter overtuiging.
Nahquote:Op maandag 27 augustus 2012 03:15 schreef xienix84 het volgende:
[..]
ISMAR! http://www.ismar.org/
Elke drie jaar. Dit jaar in Rio![]()
Bij mij zijn zowel de neuroscience/neuroimaging conferenties, als een aantal wat meer klinische conferenties een mogelijkheid, dus ik kom zeker wel aan 10 potentiele. Ze zijn zeker niet allemaal de beste.
Overigens denk ik dat het altijd goed is om te proberen en er zijn altijd wel mensen die op een bepaalde manier willen/kunnen helpen. Zeker als je zo de wetenschap in wil, is ervaring zo ontzettend belangrijk. Ik merk hier in de VS, en hiervoor in de UK, dat er zoveel mensen zijn die in principe voor niks vrijwilligen op een lab, uiteraard om ervaring te krijgen (voor op cv), maar ook om te netwerken. Vaak zit er dan ook een co-authorship in ergens.
jullie vergeten allemaal dat moblo geen natuurwetenschapper is, maar een sociale. In de sociale wetenschap is het niet zo dat prof's op talentenjacht gaan, of dat prof's opdrachten geven. Bij mij tenminste niet. Er is echt een hele andere relatie tussen professor en student.quote:Op maandag 27 augustus 2012 09:08 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Hij/zij heeft geen twijfel, maar schrijft het gewoon zo op. Om a) MB niet te hard de grond in te boren, want ze is gewoon goed, en b) Omdat wetenschappers het nooit zeker weten. Met andere woorden: Gaat nu geen artikel worden, maar misschien past het later nog wel ergens in.
Een conferentie is een goed idee, want dan kan je meteen pijlen hoe het ontvangen wordt. Vinden ze het gaaf, dan ga je schrijven, en anders ga je sowieso met iedereen praten die daar rond loopt, want iedere prof is altijd op talentenjacht.
Ik denk eigenlijk dat je begeleider je gewoon een project heeft gegeven dat an sich niet echt publiceerbaar is. Wel de moeite van het uitzoeken waard, je leert er een hoop van voor een paar specifieke gevallen, maar uiteindelijk, hoe goed je het ook hebt gedaan, heeft je begeleider gewoon interessantere vragen om zijn tijd in te steken. Ik heb zelf ook altijd meer vragen in mijn achterhoofd dan tijd, dus zit er een hoop prioriteiten stellen bij. En zelfs als je dan iemand hebt die een mindere vraag verrassend goed uitwerkt, en er zelfs in haar eigen tijd een artikel van wil maken, moet je begeleider er nog wel best wat tijd in steken. Maar goed, een goeie lokale conferentie kan geen kwaad misschien. En lokaal en kleinschalig is hier beter dan verdrinken met een poster in een hoekje op de grootste conferentie in je vakgebied.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |