Ah. Ja, jullie hebben beide te leiden gehad onder de Turken en jullie zijn buren.quote:Op woensdag 4 juli 2012 22:27 schreef DesperandoX62 het volgende:
Ik kan niet namens alle koerden spreken, maar zelf vind ik armenen toffe mensen. Wel zijn er een enkelingen armenen die naast de turken ook de schuld bij de koerden van de genocide die op hun gepleegd is begin vorig eeuw.
Relatie tussen Armenen en Koerden is sterk. Vooral omdat ze zich allebei afzetten tegen Turkije.quote:Op woensdag 4 juli 2012 22:23 schreef Pharmacist het volgende:
Hoe staan Koerden tegenover Armenen? Gewoon nieuwsgierig.
quote:Uit de geschiedenis blijkt dat de Yezidi-Koerden een belangrijke rol hebben gespeeld in Armeni. Zo heeft de Armeense generaal Andranik in de periode 1918-1920 samen met de Koerdische generaal Cengir Agha de beroemde ‘Battle of Bash-Aparan’ gevoerd. Dit is een strijd geweest tegen het Turkse leger dat gaande was tijdens de Turks-Armeense oorlog. Hierbij voerde Turkije een invasie uit nadat de democratische republiek van Armeni uitgeroepen was. Tijdens de genocide, dat hiermee gepaard ging, was de samenwerking en relatie van de twee generaals erg sterk. Daarom werd de gezamenlijke strijd van de Koerdische en de Armeense generalen een symbool voor de sterke vriendschap tussen beide naties. De Yezidi-Koerden hebben zo deelgenomen aan veel strijden en oorlogen met de Armenirs. Nog een voorbeeld hiervan is de Artsakh-strijd, waarbij meerdere Koerdische strijders om zijn gekomen. Naast de fysieke aanwezigheid hebben de Koerden ook veel van deze Armeense strijden gefinancierd. Hieruit blijkt dat deze Koerden actief deel hebben genomen aan de strijd tegen Turkije, waardoor de relatie met de Armeense bevolking versterkt werd (Kurdistan and Hayastan, 2007).
quote:Op zondag 29 juli 2012 01:35 schreef Arcadia het volgende:
Die computerprobleem h, altijd een neutrale bron en een bron van verlichting omtrent de politiek in het MO.
Aljazeera lijkt mij de beste bron als het gaat om het Midden-Oosten.quote:Op zondag 29 juli 2012 01:35 schreef Arcadia het volgende:
Die computerprobleem h, altijd een neutrale bron en een bron van verlichting omtrent de politiek in het MO.
Misschien, maar het is zeker geen objectieve bron.quote:Op zondag 29 juli 2012 02:29 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Aljazeera lijkt mij de beste bron als het gaat om het Midden-Oosten.
Wel.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:32 schreef Monidique het volgende:
[..]
Misschien, maar het is zeker geen objectieve bron.
Er is geen enkele objectieve nieuwsbron. Het bestaat niet.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:32 schreef Monidique het volgende:
[..]
Misschien, maar het is zeker geen objectieve bron.
Al-Jazeera wordt gesponsord door Qatar en indirect dus Saoedi-Arabi. Het is geen overdreven propagandazender, maar bij bijvoorbeeld de oorlog in Libi en in minder mate Syri, zag je dat ze al snel een kant kozen.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:42 schreef Individual het volgende:
[..]
Er is geen enkele objectieve nieuwsbron. Het bestaat niet.
In het rijtje Al Jazeera, BBC, NOS is AJ toch wel het meest objectieve van wat ik zover heb gezien.
Bijv de NOS koos toch ook snel een kant? In welke mate is Al-Jazeera anders dan andere nieuwszenders.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:44 schreef Monidique het volgende:
[..]
Al-Jazeera wordt gesponsord door Qatar en indirect dus Saoedi-Arabi. Het is geen overdreven propagandazender, maar bij bijvoorbeeld de oorlog in Libi en in minder mate Syri, zag je dat ze al snel een kant kozen.
Nieuws in de achtertuin is wat meer gekleurd idd. Het is jammer dat veel mensen de partijdigheid van de NOS en de BBC niet zien/willen zien en dat als enige objectieve waarheid te zien. Zelfs in het Israel conflict (conflicten) is AJ minder gekleurd..quote:Op zondag 29 juli 2012 12:44 schreef Monidique het volgende:
[..]
Al-Jazeera wordt gesponsord door Qatar en indirect dus Saoedi-Arabi. Het is geen overdreven propagandazender, maar bij bijvoorbeeld de oorlog in Libi en in minder mate Syri, zag je dat ze al snel een kant kozen.
Maliki is dan ook gewoon in dienst van Iran.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:37 schreef Peunage het volgende:
Aljazeerah is absoluut niet objectief. Ze zijn al vanaf het begin anti nieuwe Iraakse regering. Tijdje geleden zonden ze een een stukje uit van de doodstraf in Iran(ophanging) en beweerden ze dat het in Irak was. Je hoorde op de achtergrond mensen perzisch praten
1 dag later boden ze hun excuses aan. Paar dagen later zenden ze het weer uit
Ik ben blij dat ze Irak niet in mogen.
Dat ze verdeeld zijn over 4 landen. Noord-Irak is nu een autonome Koerdische regio geworden. Eigen vlag, eigen taal, eigen leger en politie en eigen lokale wetten. Maar ze willen veel meer natuurlijk.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:57 schreef Individual het volgende:
Wat is trouwens het grootste probleem van Koerdische onafhankelijkheid? Olie? De andere landen die een stukje van het gebied hebben? Politiek land/grensbehoud? Iets anders?
Dat blijf jij de hele tijd herhalen maar dat is natuurlijk bullshit.quote:Op zondag 29 juli 2012 13:54 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Maliki is dan ook gewoon in dienst van Iran.
Tevens geldt de doodstraf nog steeds in Irak (maar niet in de KRG).
Irak heeft de doodstraf hoor. Dat verzin ik niet.quote:Op zondag 29 juli 2012 13:55 schreef Peunage het volgende:
[..]
Dat blijf jij de hele tijd herhalen maar dat is natuurlijk bullshit.
Ik heb het niet over de doodstraf, ik heb het over dat Maliki. Hij heeft helemaal niks met Iran te maken.quote:Op zondag 29 juli 2012 13:56 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Irak heeft de doodstraf hoor. Dat verzin ik niet.
En Maliki is gewoon de slet van Mahmoud.
De Arabieren stellen het uitvoeren van artikel 140 steeds uit. Dit houd in dat de bevolking van de betwiste gebieden moet stemmen over waar ze bij willen horen: Zuid-Koerdistan (KRG) of Irak.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:57 schreef Individual het volgende:
Wat is trouwens het grootste probleem van Koerdische onafhankelijkheid? Olie? De andere landen die een stukje van het gebied hebben? Politiek land/grensbehoud? Iets anders?
Tuurlijk niet. Sjiietische leider in Irak, Sjiieten aan de macht in Iran. Heeft een verleden met het land gehad, zijn maatjes gaan er regelmatig op bezoek en andersom ook. Wilt dat de Sjiiet Assad aan de macht blijft, heeft een hekel aan de Soennieten en Koerden zoals Iran... Nee, Maliki doet echt niets wat voor Iran goed uitpakt...quote:Op zondag 29 juli 2012 13:56 schreef Peunage het volgende:
[..]
Ik heb het niet over de doodstraf, ik heb het over dat Maliki. Hij heeft helemaal niks met Iran te maken.
Dat zeiden ze ook over de KRG. In Syri komt er sowieso een nieuwe autonome Koerdische regio.quote:Op zondag 29 juli 2012 13:54 schreef Peunage het volgende:
[..]
Dat ze verdeeld zijn over 4 landen. Noord-Irak is nu een autonome Koerdische regio geworden. Eigen vlag, eigen taal, eigen leger en politie en eigen lokale wetten. Maar ze willen veel meer natuurlijk.
De Koerden in Iran, Turkije en Syrie willen dat hetzelfde gebeurt in die landen, maar zo ver komt het natuurlijk niet.
Wat een hoop kak zit jij hier weer te praten. Sji'ieten aan de macht in Iran dus Maliki is meteen maatjes?quote:Op zondag 29 juli 2012 14:02 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Tuurlijk niet. Sjiietische leider in Irak, Sjiieten aan de macht in Iran. Heeft een verleden met het land gehad, zijn maatjes gaan er regelmatig op bezoek en andersom ook. Wilt dat de Sjiiet Assad aan de macht blijft, heeft een hekel aan de Soennieten en Koerden zoals Iran... Nee, Maliki doet echt niets wat voor Iran goed uitpakt....
nou op een gegeven moment is dat precedent wel geschapen hoorquote:
Wat een bullshit. Maliki heeft minstens 10x zoveel adviseurs.quote:Op zondag 29 juli 2012 14:07 schreef Aladeen het volgende:
Maliki is een erg intelligente man, in tegenstelling tot onze leider Masud en Jalal. Masud kan niet eens normaal praten zonder zijn adviseurs.
Oke blijf maar twijfelen, omdat Maliki zo slim is moeten onze leiders hem juist minder vertrouwen.quote:Op zondag 29 juli 2012 14:10 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Wat een bullshit. Maliki heeft minstens 10x zoveel adviseurs.
Maliki is een domme, fanatieke Sjiiet. Barzani heeft zelfs geheim agenten die genfiltreerd zijn in zijn partij. Een tijd geleden kwam naar buiten dat Maliki en zijn vrienden het hadden over het aanvallen van de KRG zodra de straaljagers binnen waren. Daarom is het aankoop van die straaljagers momenteel vertraagt.
Tevens kom jij nu gewoon op voor een man die de veiligheid van de KRG bedreigt en ben je wr tegen het Koerdisch leiderschap. Dat jij Talabani dom noemt zegt genoeg over jouw kennis over hem. Die man is waarschijnlijk een van de slimste mensen in Irak/de hele regio. Ik denk dat jij gewoon een kloon bent van iemand op dit forum en doet alsof je een Koerd bent om vervolgens anti-KRG/Koerdisch te zijn. Zie ik wel vaker gebeuren op andere fora.
@Edit: zie het al:
geregistreerd op: dinsdag 17 juli 2012 @ 09:20
Stop met dat gelul. Er is geen enkel bewijs dat Maliki dat gezegd heeft.quote:Op zondag 29 juli 2012 14:10 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Wat een bullshit. Maliki heeft minstens 10x zoveel adviseurs.
Maliki is een domme, fanatieke Sjiiet. Barzani heeft zelfs geheim agenten die genfiltreerd zijn in zijn partij. Een tijd geleden kwam naar buiten dat Maliki en zijn vrienden het hadden over het aanvallen van de KRG zodra de straaljagers binnen waren. Daarom is het aankoop van die straaljagers momenteel vertraagt.
Tevens kom jij nu gewoon op voor een man die de veiligheid van de KRG bedreigt en ben je wr tegen het Koerdisch leiderschap. Dat jij Talabani dom noemt zegt genoeg over jouw kennis over hem. Die man is waarschijnlijk een van de slimste mensen in Irak/de hele regio.
quote:Salahadin, Iraq - The president of Iraq's Kurdistan region has warned that he would view as a "declaration of war" if the federal government cuts funding to the region in a dispute over oil sales to Turkey.
In an interview with Al Jazeera this week, Massoud Barzani also said his region would take measures to counter any military threat from the Iraqi government.
The comments, in the Kurdish leader's first international interview in months, appear to serve notice to the government in Baghdad that he does not intend to back off on the escalating dispute over its authority over the region.
Speaking at his presidential palace outside Erbil, Barzani said the issue could be solved if political parties agreed to pass an oil and gas law. Hostility by the Iraqi prime minister and others towards the Kurds was holding it up, he said.
"And of course cutting the budget of the region from Baghdad we would consider it as war, a declaration of war and Baghdad will be held responsible for the consequences," he said, speaking in Kurdish through his official interpreter.
Asked to explain what that would mean, the Kurdish president said: "It’s obvious what it entails. It's premature [to talk about that now] but certainly the moment they do that [cut the budget] then we consider it a war declaration."
Disputed oil contracts
The Iraqi government considers the Kurdistan region's contracts with oil companies such as Exxon Mobil and its plans for direct oil exports illegal.
The Kurds argue that the contracts are in line with the constitution and say they have been forced to sell crude because of delayed revenue transfers from the central government.
"Instead of having such an animosity to Kurdistan and the Kurdish people they should respond to the Iraqi people," Barzani said.
"After spending $27bn on the electricity sector can they respond to the Iraqi people and tell them what happened to that money?"
Barzani said he would not accept the current political situation to continue and said his region would find ways to counter any threat arising out of the Iraqi government's purchase of F-16 fighter jets from the US.
"If Baghdad or the federal government thinks about the usage of such things then we will be obliged to go back to the times when we had to think about how to target the F-16s... We hope this will not be the case but we have to get ready," he said.
"For us, F-16s do not differ from MIG 19s or MIG 21s. We have seen them being used against us. We have seen tanks, artillery and other weaponry being used against our people.
"We have seen large numbers of troops being used against our people. Our fear is not of that. Our fear is the mentality that still believes in using planes, artillery and tanks to solve the problems."
Al Jazeera was volgens jou toch geen goede bron. Zo zie je maar weer hoe hypocriet jullie zijn. Kraken alles af wanneer het in het voordeel is van de Koerden, gebruiken precies hetzelfde om zelf iets proberen te bewijzen. Heel erg typisch voor jullie.quote:Op zondag 29 juli 2012 14:13 schreef Peunage het volgende:
[..]
Stop met dat gelul. Er is geen enkel bewijs dat Maliki dat gezegd heeft.
Weet je wie de veiligheid van heel Irak bedreigt? Degene die dreigt met oorlog;
[..]
JIJ was degene die Aljazeerah als bron gebruikte toch? Dus dan doe ik het ook, omdat jij het blijkbaar wel betrouwbaar vind. Of is dat ineens niet meer zo?quote:Op zondag 29 juli 2012 14:17 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Al Jazeera was volgens jou toch geen goede bron. Zo zie je maar weer hoe hypocriet jullie zijn. Kraken alles af wanneer het in het voordeel is van de Koerden, gebruiken precies hetzelfde om zelf iets proberen te bewijzen. Heel erg typisch voor jullie.
Daarnaast heeft Barzani gewoon gelijk. Als de Arabische soldaten proberen om Zuid-Koerdistan binnen te vallen, zullen de Peshmerga een bloedbad onder hen aanrichten en zelfs verder oprukken.
Het Iraakse leger heeft geen schijn van kans. Dat hadden ze al niet in de tijd van Saddam, toen ze nog een luchtmacht hadden, 10x zoveel manschappen en zware artillerie. Nu dat de Peshmerga er beter voor staat kunnen ze het helemaal vergeten en meteen direct terug naar huis.
Alles wat zij proberen te doen is de orde en welvaart van Koerdistan verstoren. Gewoon vieze, smerige jaloezie en het haat is het. Niets meer, niet minder.
Wij zijn Sorani en alle oude kameraden van mijn pa zitten nog steeds bij de Peshmerga. Een aantal hebben zelfs duizenden Peshmerga onder de leiding en nog altijd zijn ze bereid om te vechten.quote:Op zondag 29 juli 2012 14:23 schreef Aladeen het volgende:
Tegenwoordig zijn vele sorani's niet bereid om te vechten voor Koerdistan, en de badhinis kunnen haast niks.
Maar aan de andere kant stelt het leger van Irak bijna niks voor.
Overal waar jij post? ik kijk gewoon altijd naar actieve topics. Maar de hogere zeggen natuurlijk dat ze bereid zijn om te vechten omdat ze anders hun salaris niet krijgen. En half koerdistan zit bij de peshmerga omdat je dan niks hoeft te doen en rond de 450 dollar krijgt per maand.quote:Op zondag 29 juli 2012 15:19 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Wij zijn Sorani en alle oude kameraden van mijn pa zitten nog steeds bij de Peshmerga. Een aantal hebben zelfs duizenden Peshmerga onder de leiding en nog altijd zijn ze bereid om te vechten.
Je praat nu dus gewoon onzin. Ik heb heel veel hoge Peshmerga militairen ontmoet, een van de beste vrienden van mijn pa heeft 2000 Peshmerga onder zijn leiding. We komen vaak bij hem en elke Peshmerga die ik daar heb ontmoet praat positief en zegt bereid te zijn het land te verdedigen.
Er zijn alleen al 25,000 extra Peshmerga naar de grensgebieden gestuurd. De Peshmerga van nu zijn misschien wel meer bereid om te vechten dan de Peshmerga begin jaren 80.
Praat er gewoon niet over als je er weinig van af weet. Vanaf het moment dat jij hier bent gekomen praat je negatief over Peshmerga / Koerdistan / Koerdische leiders en doe je alsof jullie persoonlijke contacten hebben met Talabani en Barzani. Mensen die goede banden met hen hebben zijn bijna altijd de meest nationalistische Koerden (met name die van Barzani).
Ik weet niet van wie jij een kloon bent, maar log gewoon uit en stalk mij niet meer aub.
Valt mij op dat jij overal komt en post waar ik post.
Onwaar.quote:Op zondag 29 juli 2012 15:23 schreef Aladeen het volgende:
[..]
Overal waar jij post? ik kijk gewoon altijd naar actieve topics. Maar de hogere zeggen natuurlijk dat ze bereid zijn om te vechten omdat ze anders hun salaris niet krijgen. En half koerdistan zit bij de peshmerga omdat je dan niks hoeft te doen en rond de 450 dollar krijgt per maand.
Inderdaad ik lees nooit artikelen, maar luister vaak mee bij paltalk.quote:Op zondag 29 juli 2012 15:26 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Onwaar.
Lees jij eens maar wat artikelen en probeer als je daar ooit komt (of ooit gekomen bent, wat ik betwijfel) een aantal normale Peshmerga te spreken of te luisteren wanneer zij over zulke zaken praten. Dan weet jij meteen genoeg.
Het salaris van Peshmerga is trouwens verhoogt naar zo'n 650 - 800 dollar per maand. En het is niet dat ze niets hoeven te doen, ze moeten grensposten controleren, de veiligheid van de mensen garanderen, ze moeten trainen, ze worden ingezet bij operaties tegen terroristen.
800 dollar per maand is trouwens een groot bedrag in de KRG/Irak. Het gemiddeld inkomen van de rest van Irak (dus buiten de KRG) is volgens mij zo'n 2000 dollar per jaar. Peshmerga verdienen dus zo'n 4 a 5 keer meer dan dat bedrag (en dat is exclusief extra's die er veel krijgen, maar dat is vooral bedoeld voor veteranen, niet voor de nieuwe, jonge Peshmerga).
Paltalk = stel mensen met te veel vrije tijd die complot theorien verzinnen en anti-alles zijn.quote:Op zondag 29 juli 2012 15:32 schreef Aladeen het volgende:
[..]
Inderdaad ik lees nooit artikelen, maar luister vaak mee bij paltalk.
Daar zitten wel veel belangrijke mensen, die ook hoge functies hebben.quote:Op zondag 29 juli 2012 15:41 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Paltalk = stel mensen met te veel vrije tijd die complot theorien verzinnen en anti-alles zijn.
Nah, zijn gewoon mensen met een grote mond.quote:Op zondag 29 juli 2012 15:43 schreef Aladeen het volgende:
[..]
Daar zitten wel veel belangrijke mensen, die ook hoge functies hebben.
Saddam noemde Talabani, de huidige Koerdische president van Irak, ooit een parasiet/zoon van een hond die hij uit de grotten en bergen zou roken en hem zou dwingen te knielen voor hem (voor Saddam dus).quote:Op zondag 29 juli 2012 21:47 schreef zuiderbuur het volgende:
Uh, als ik er even ook tussen kan: ik kan me niet voorstellen dat de KRG niet reeds de regels van het huidige Irak heeft overtreden (aankoop helikopters, gevluchte vicepresident herbergen)?
Ik vind het ook bizar dat ondertussen een Koerd president is van heel Irak
Dat de Koerden op dit moment bijzonder vertegenwoordigd zijn, weet ik wel. Maar mijn vraag is: als Barzani (ook niet echt zijn beste vriend) de onafhankelijkheid uitroept, met wat blijft Talabani dan achter?quote:Op zondag 29 juli 2012 21:52 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Saddam noemde Talabani, de huidige Koerdische president van Irak, ooit een parasiet/zoon van een hond die hij uit de grotten en bergen zou roken en hem zou dwingen te knielen voor hem (voor Saddam dus).
In een intereview zei Talabani ''And now I am the president of the country'' met een big smile.
En waar is Saddam nu? In Tikrit aan het rotten onder een stinkend hoopje zand.
Was dat in '96? Toen kak Barzani Saddam om hulp vroeg om tegen mam Jalal te vechten?quote:Op zondag 29 juli 2012 21:52 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Saddam noemde Talabani, de huidige Koerdische president van Irak, ooit een parasiet/zoon van een hond die hij uit de grotten en bergen zou roken en hem zou dwingen te knielen voor hem (voor Saddam dus).
In een intereview zei Talabani ''And now I am the president of the country'' met een big smile.
En waar is Saddam nu? In Tikrit aan het rotten onder een stinkend hoopje zand.
Turkije he.quote:Op zondag 29 juli 2012 12:57 schreef Individual het volgende:
Wat is trouwens het grootste probleem van Koerdische onafhankelijkheid?
In Syri zijn ze al een heel eind.quote:Op zondag 29 juli 2012 13:54 schreef Peunage het volgende:
[..]
Dat ze verdeeld zijn over 4 landen. Noord-Irak is nu een autonome Koerdische regio geworden. Eigen vlag, eigen taal, eigen leger en politie en eigen lokale wetten. Maar ze willen veel meer natuurlijk.
De Koerden in Iran, Turkije en Syrie willen dat hetzelfde gebeurt in die landen, maar zo ver komt het natuurlijk niet.
Sommige users op dit forum weigeren elk succes die de Koerden boeken te accepteren en/of te erkennen. Zolang er geen succes is, zeggen ze dat er nooit succes zal komen. Dat was ook zo met de KRG, wat nu een defacto-staat is. Ze zeggen nu hetzelfde over Syri, ookal zijn het juist de Koerden die het meeste succes boeken. Aan de ene kant zeggen ze dat de Koerden zullen falen, maar dat de Arabieren, die er erg slecht voor staan, Assad wel zullen verjagenquote:Op zondag 29 juli 2012 22:16 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
In Syri zijn ze al een heel eind.
Propagandistisch geblaat. Ik heb het al zo vaak gezegd; Kirkuk is geen Koerdische stad. Het is een Turkmeense, Koerdische, Arabische en Assyrische stad die is gevestigd op de fundamenten van de hoofdstad van het oude Assyrische rijk. De eerlijkheid gebiedt me dan ook te zeggen dat niemand de stad kan claimen, behalve Irak als geheel. Kirkuk is Irakees, en in haar diversiteit kenmerkend voor de pluriformiteit van de gehele Irakese bevolking. Dat jij de stad wilt claimen als zijnde Koerdisch zegt veel over je racisme en je agressieve, expansionistische instelling.quote:Op zondag 29 juli 2012 22:09 schreef computerprobleem het volgende:
Mam Jalal heeft het hier over de betwiste gebieden, waaronder de Koerdische stad Kirkuk. Dit is kort na de revolutie van 1991 (1992). Vanaf 00:25 komt Mam Jalal aan bod.
Er zijn geen Engelse ondertitels aanwezig, maar ik heb hier vertaald wat hij precies zegt:
- De facisten en het Ba'ath regime in Bagdad denken dat zij met het ophangen van 288 prachtige, dappere Koerdische jonge mannen het vuur van Baba Gurgur kunnen doven. Maar dat zijn enkel dromen die nooit werkelijkheid zullen worden, want zolang er n Koerd is, zal Kirkuk altijd een stad zijn van Koerdistan. -- Gejuich
Ik ben van mening dat zelfs wanneer elke stad van Koerdistan opgegeven wordt, er nooit een enkele Koerd met waardigheid zal zijn die de stad Kirkuk zal opgeven. Van het Noorden tot Khanaqin, het zijn allemaal prachtige steden van Koerdistan. -- Gejuich
Duizenden jaren hebben onze voorouders dit land geprezen en hebben het nu voor ons achter gelaten. Daarom heeft het Koerdische volk vandaag de dag een strijdmacht van dappere, sterke en toegewijde Peshmerga. Elke dag worden er duizenden dappere Peshmerga getraind en maken zij zich gereed voor de glorieuze dag waarop Kirkuk bevrijd wordt van het regime. -- Gejuich
Al onze vijanden hebben hun ogen op ons gericht, maar ooit zal Kirkuk bevrijd worden en zullen zij verblind worden door ons succes. De sleutel tot de oplossing van het Koerdische probleem was Kirkuk, is Kirkuk en zal altijd Kirkuk zijn. - Einde .
Hoopeljik word oost koerdistan ook bevrijd, daar komt namelijk 25% van mijn bloed van daan. De koerden daar worden naar mijn mening het meest onderdrukt en dat moet eens ophouden.quote:Op zondag 29 juli 2012 22:20 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Sommige users op dit forum weigeren elk succes die de Koerden boeken te accepteren en/of te erkennen. Zolang er geen succes is, zeggen ze dat er nooit succes zal komen. Dat was ook zo met de KRG, wat nu een defacto-staat is. Ze zeggen nu hetzelfde over Syri, ookal zijn het juist de Koerden die het meeste succes boeken. Aan de ene kant zeggen ze dat de Koerden zullen falen, maar dat de Arabieren, die er erg slecht voor staan, Assad wel zullen verjagen.
En dan vergeten ze Iran nog. Zodra Iran aangevallen wordt door de VS/Isral, is dat deel van Koerdistan ook zo goed als vrij. En dat kan (ik hoop het iig wel) elk moment gebeuren!![]()
Dat zal automatisch gebeuren, want dan hebben de Koerden daar meer zekerheid en kunnen ze rekenen op steun.quote:Op zondag 29 juli 2012 22:28 schreef sp3c het volgende:
een aanval op Iran en het bevrijden van de Koerdische gebieden zijn twee compleet vershillende verhalen
beiden zie ik voorlopig niet gebeuren
Ik zag jou naam staan, dus niets gelezen. Jij praat zoals gewoonlijk anti-Koerdisch, dus ik hoef die Assyrische propaganda niet meer te lezen. Vanaf nu blokkeer ik jou gewoon, dus doe maar geen moeite meer om op mij te reageren. Ik ben jouw gestalk en kinderachtige, verzonnen berichten namelijk meer dan zat.quote:Op zondag 29 juli 2012 22:23 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Propagandistisch geblaat. Ik heb het al zo vaak gezegd; Kirkuk is geen Koerdische stad. Het is een Turkmeense, Koerdische, Arabische en Assyrische stad die is gevestigd op de fundamenten van de hoofdstad van het oude Assyrische rijk. De eerlijkheid gebiedt me dan ook te zeggen dat niemand de stad kan claimen, behalve Irak als geheel. Kirkuk is Irakees, en in haar diversiteit kenmerkend voor de pluriformiteit van de gehele Irakese bevolking. Dat jij de stad wilt claimen als zijnde Koerdisch zegt veel over je racisme en je agressieve, expansionistische instelling.
Waarom reageer je niet inhoudelijk op zijn post? Omdat hij 100% gelijk heeft?quote:Op zondag 29 juli 2012 22:46 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik zag jou naam staan, dus niets gelezen. Jij praat zoals gewoonlijk anti-Koerdisch, dus ik hoef die Assyrische propaganda niet meer te lezen. Vanaf nu blokkeer ik jou gewoon, dus doe maar geen moeite meer om op mij te reageren. Ik ben jouw gestalk en kinderachtige, verzonnen berichten namelijk meer dan zat.
Wil jij mij ook blokkeren? Neem dan een abonnement. Help je FOK! ook eens keer voor de verandering.
Was dat in '96? Toen kak Barzani Saddam om hulp vroeg om tegen mam Jalal te vechten?quote:Op zondag 29 juli 2012 21:52 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Saddam noemde Talabani, de huidige Koerdische president van Irak, ooit een parasiet/zoon van een hond die hij uit de grotten en bergen zou roken en hem zou dwingen te knielen voor hem (voor Saddam dus).
In een intereview zei Talabani ''And now I am the president of the country'' met een big smile.
En waar is Saddam nu? In Tikrit aan het rotten onder een stinkend hoopje zand.
Waarom weiger je de realiteit onder ogen te zien? Barzani heeft momenteel gewoon meer macht als Maliki. Maliki mag dan wel een hogere positie hebben, maar hij is eigenlijk gewoon niets. Barzani doet wat hij belooft en heeft welvaart en veiligheid gebracht en zijn Peshmerga strijdkrachten zijn in staat om het Iraakse leger, het centrale leger van Irak dus, te verslaan als het erop aankomt. Hij heeft niet alleen een veel sterkere achterban, maar hij heeft ook veel betere internationale contacten en natuurlijk veel meer welvaart.quote:Op zondag 29 juli 2012 22:48 schreef Peunage het volgende:
[..]
Waarom reageer je niet inhoudelijk op zijn post? Omdat hij 100% gelijk heeft?
[..]
Was dat in '96? Toen kak Barzani Saddam om hulp vroeg om tegen mam Jalal te vechten?
Maar om antwoord te geven op de vraag van Zuiderbuur, ja ze hebben allerlei afspraken en wetten aan hun laars gelapt.
President van Irak is net zoiets als Koningin van Nederland. Hij heeft verder geen macht.
Kun jij lezen? Ik heb het over de president van Irak, dat is Talabani. Die heeft heeft geen macht. Natuurlijk heeft Barzani veel macht, dat kan een kleuter van 3 je nog wel vertellen. Dat maakt het nog niet goed dat hij alle regels en wetgeving aan zijn laars lapt?quote:Op zondag 29 juli 2012 22:57 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Waarom weiger je de realiteit onder ogen te zien? Barzani heeft momenteel gewoon meer macht als Maliki. Maliki mag dan wel een hogere positie hebben, maar hij is eigenlijk gewoon niets. Barzani doet wat hij belooft en heeft welvaart en veiligheid gebracht en zijn Peshmerga strijdkrachten zijn in staat om het Iraakse leger, het centrale leger van Irak dus, te verslaan als het erop aankomt. Hij heeft niet alleen een veel sterkere achterban, maar hij heeft ook veel betere internationale contacten en natuurlijk veel meer welvaart.
Maliki is maar een of andere pion van Iran die net komt kijken. De Barzani's zijn er al eeuwen en zullen niet 1,2,3 verdwijnen.
Maliki heeft gewoon geen controle meer over Zuid-Koerdistan. Zo simpel is dat. Of ontken jij dat? Heeft Irak/Maliki/Bagdad nog macht over Zuid-Koerdistan/Barzani/Erbil? Nee h?
Alle Arabieren, Turken en Perzen in de regio zijn uit op vrede. Daarom bombardeert Turkije onschuldige burgers, slacht Assad zijn eigen bevolking af, vallen er meer dan 35000 doden in Libi, is het in zowat heel Noord-Afrika onstabiel, hangt Iran dagelijks mensen op, worden er vrouwen en kinderen gestenigd, blazen terroristen zichzelf op in Irak en Afghanistan, is er een oorlog in Pakistan en Afghanistan, worden vrijheden van vrouwen beperkt in Saudie-Arabi, worden er mensen in de Verenigde Arabische Emiraten gedwongen om te werken tegen lonen lager dan het minimum-loon, blazen Palestijnse kinderen onschuldige Joodse burgers op, stuurt Saudie-Arabi militairen naar Qatar om de revolutie van de Sjiieten te onderdrukken, probeert Maliki Assad te steunen zodat hij verder kan gaan met de onderdrukking van Koerden en Soennieten, stelt hij artikel 140 uit om te voorkomen dat de Koerdische steden weer in handen van de rechtmatige eigenaren, de Koerden, vallen, stuurt hij het budget van de KRG vertraagd, stuurt hij Arabische troepen naar de grenzen met de KRG om een conflict uit te lokken... ik kan zo nog uren doorgaan.quote:Op zondag 29 juli 2012 23:04 schreef Peunage het volgende:
[..]
Kun jij lezen? Ik heb het over de president van Irak, dat is Talabani. Die heeft heeft geen macht. Natuurlijk heeft Barzani veel macht, dat kan een kleuter van 3 je nog wel vertellen. Dat maakt het nog niet goed dat hij alle regels en wetgeving aan zijn laars lapt?
En wat is die obsessie die jij met oorlog hebt? Irak heeft genoeg oorlog gezien.
- 8 jaar met Iran.
- 2de Golfoorlog waarbij meer dan 30 landen Irak aanvielen.
- In de jaren 90 meerdere keren gebombardeerd.
- Invasie in 2003.
- Tussen 2003 en 2009 gingen elke dag tientallen mensen dood aan terrorisme.
- En dan alle zooi onder het regime van Saddam.
Het is geen kinderspel. Mensen zijn het helemaal zat, iedereen heeft genoeg oorlog gezien. Niemand is op een oorlog uit. Alleen Barzani moet weer nodig gaan dreigen omdat hij weet dat hij z'n zin een keer niet krijgt.
Niemand is geinteresseerd in je dagplanning, dit topic is niet je dagboek.quote:Op zondag 29 juli 2012 23:14 schreef computerprobleem het volgende:
En ben nu de sci-fi klassieker '"Contact'' kijken.
Later.
dat zal allemaal best wel maar je snapt me nietquote:Op zondag 29 juli 2012 22:44 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Dat zal automatisch gebeuren, want dan hebben de Koerden daar meer zekerheid en kunnen ze rekenen op steun.
Daarnaast; een van de grootste Koerdische revoluties heeft in Iran plaats gevonden, onder leiding van de briljante Dr. Qasemlo. De Perzen zetten een complot op om hem te vermoorden (Ahmadenejad, een van de huidige Iraanse haatbaarden en president van het land zou er aan deelgenomen hebben).
De Koerden (KDPI) hadden de Iraanse troepen namelijk verdreven en het Iraanse leger in het Westen van het land dreigde compleet afgemaakt te worden.
Ook is er ooit een onafhankelijke Koerdische staat geweest in Oost-Koerdistan o.l.v. Qazi Muhammed, namelijk de Republiek van Mahabad (kort na de Tweede Wereldoorlog).
En er zijn nog velen Peshmerga actief in OK, o.a. Pjak en KDP-I en Komala.
Ik weet niet of je dit kan lezen, maar dat is de grootste crap die ik ooit heb gelezen. Wat heeft dat allemaal met de Koerden in Irak te makenquote:Op zondag 29 juli 2012 23:12 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Alle Arabieren, Turken en Perzen in de regio zijn uit op vrede. Daarom bombardeert Turkije onschuldige burgers, slacht Assad zijn eigen bevolking af, vallen er meer dan 35000 doden in Libi, is het in zowat heel Noord-Afrika onstabiel, hangt Iran dagelijks mensen op, worden er vrouwen en kinderen gestenigd, blazen terroristen zichzelf op in Irak en Afghanistan, is er een oorlog in Pakistan en Afghanistan, worden vrijheden van vrouwen beperkt in Saudie-Arabi, worden er mensen in de Verenigde Arabische Emiraten gedwongen om te werken tegen lonen lager dan het minimum-loon, blazen Palestijnse kinderen onschuldige Joodse burgers op, stuurt Saudie-Arabi militairen naar Qatar om de revolutie van de Sjiieten te onderdrukken, probeert Maliki Assad te steunen zodat hij verder kan gaan met de onderdrukking van Koerden en Soennieten, stelt hij artikel 140 uit om te voorkomen dat de Koerdische steden weer in handen van de rechtmatige eigenaren, de Koerden, vallen, stuurt hij het budget van de KRG vertraagd, stuurt hij Arabische troepen naar de grenzen met de KRG om een conflict uit te lokken... ik kan zo nog uren doorgaan.
En het is Barzani die uit is op oorlog? Hij probeert enkel de KRG te verdedigen, want de Arabieren gedragen zich erg vijandelijk op het moment (waarom ineens troepen sturen naar de grenzen met de KRG?).
Ik heb jou ook al door. Jij bent tegen alles en iedereen wat in het voordeel is van de Koerden.
''Het zijn altijd de Koerden die schuldig zijn.''
Jij gaat ook op de blokkeerlijst.
Zwaktebod. Het feit dat je niet inhoudelijk wil reageren op mijn posts zeg genoeg. Ik ben overigens geen Assyrir.quote:Op zondag 29 juli 2012 22:46 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik zag jou naam staan, dus niets gelezen. Jij praat zoals gewoonlijk anti-Koerdisch, dus ik hoef die Assyrische propaganda niet meer te lezen. Vanaf nu blokkeer ik jou gewoon, dus doe maar geen moeite meer om op mij te reageren. Ik ben jouw gestalk en kinderachtige, verzonnen berichten namelijk meer dan zat.
Wil jij mij ook blokkeren? Neem dan een abonnement. Help je FOK! ook eens keer voor de verandering.
quote:Op zondag 29 juli 2012 01:35 schreef Arcadia het volgende:
Die computerprobleem h, altijd een neutrale bron en een bron van verlichting omtrent de politiek in het MO.
Dankjequote:Op maandag 30 juli 2012 00:37 schreef Senor__Chang het volgende:
Computerprobleem is een goede poster
Hawler/Erbil is veder ontwikkeld dan vele Turkse steden, en grote delen van Itali, Frankrijk, Portugal, Griekenland en Spanje + heel Oostblok. (naar mijn mening)quote:Op maandag 30 juli 2012 03:14 schreef computerprobleem het volgende:
Er wordt steeds gezegd dat ik geen ''betrouwbare/neutrale'' bronnen gebruik.
Maar hier vond ik een recent filmpje op YouTube. Het is helemaal in het Arabisch en het gaat over de Koerdische hoofdstad Erbil. Ik versta er dus geen woord van, dus misschien kraken ze de KRG wel compleet af. Maar je krijgt iig een beeld dat de KRG veel verder ontwikkeld is en de oorlogszuchtige Maliki probeert de welvaart en veiligheid in gevaar te brengen. Waarschijnlijk uit jaloezie. Hij en zijn maatjes zijn er namelijk in gefaald welvaart en veiligheid te brengen naar hun bevolking.
Skynews Arabia
quote:Op maandag 30 juli 2012 10:10 schreef Aladeen het volgende:
[..]
Hawler/Erbil is veder ontwikkeld dan vele Turkse steden, en grote delen van Itali, Frankrijk, Portugal, Griekenland en Spanje + heel Oostblok. (naar mijn mening)
quote:Op maandag 30 juli 2012 03:14 schreef computerprobleem het volgende:
Er wordt steeds gezegd dat ik geen ''betrouwbare/neutrale'' bronnen gebruik.
Maar hier vond ik een recent filmpje op YouTube. Het is helemaal in het Arabisch en het gaat over de Koerdische hoofdstad Erbil. Ik versta er dus geen woord van, dus misschien kraken ze de KRG wel compleet af. Maar je krijgt iig een beeld dat de KRG veel verder ontwikkeld is en de oorlogszuchtige Maliki probeert de welvaart en veiligheid in gevaar te brengen. Waarschijnlijk uit jaloezie. Hij en zijn maatjes zijn er namelijk in gefaald welvaart en veiligheid te brengen naar hun bevolking.
Skynews Arabia
Daar kun je gerust van uitgaan hoor. Grote delen van Frankrijk & Zuid-Europa en idd zowat heel het Oostblok zijn erg onderontwikkeld, is er veel werkloosheid, leven er velen onder de armoedegrens. Niets nieuws, is in landen als Spanje altijd zo geweest. Doordat ze bij de EU horen zijn het niet meteen rijke Westerse landen. Dat zie je nu ook goed terug in de crisis.quote:
De Peshmerga moeten waarmee stoppen? Het zijn de Arabieren die Koerdistan binnen willen komen. De minister van Peshmerga heeft gezegd dat ze niet zullen toestaan dat de Iraakse troepen verder oprukken en heeft gezegd, dat als ze dat toch doen, ze terug zullen slaan en daarop land zullen innemen.quote:Op maandag 30 juli 2012 17:58 schreef Aladeen het volgende:
Als je zegt dat de peshmerga moet stoppen heb je een punt (ook al ben ik het er totaal niet mee eens), maar om te zeggen dat de koerden moeten uitgeroeid worden is gewoon racisme van het hoogste niveau.
Eens , het is triest.quote:Op maandag 30 juli 2012 17:58 schreef Aladeen het volgende:
Als je zegt dat de peshmerga moet stoppen heb je een punt (ook al ben ik het er totaal niet mee eens), maar om te zeggen dat de koerden moeten uitgeroeid worden is gewoon racisme van het hoogste niveau.
Dat is wel het geweldstaaltje waar jij op geilt h ?quote:Op maandag 30 juli 2012 18:12 schreef computerprobleem het volgende:
Peshmerga: "if the iraqi army advances one meter we will open fire and send them to hell"
Ik hoop dat de Iraakse troepen het gaan proberenquote:Op maandag 30 juli 2012 18:13 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Dat is wel het geweldstaaltje waar jij op geilt h ?
Goh lekker boeiend.quote:Op maandag 30 juli 2012 18:14 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik hoop dat de Iraakse troepen het gaan proberen.
Transport helikopters van de KRG staan gereed.
Gepantserde voertuigen en zwaarder geschut staan momenteel bij de grenzen of worden nog gebracht.
[ afbeelding ]
Wat maakt het uit dat de Assyrirs een Christelijke minderheid zijn? Dat is niet de reden waarom ik er zo over praat. Ik ben zelf namelijk een Atheist, dus religie interesseert mij sowieso niet. Ook vluchten alle Christenen momenteel naar de KRG, omdat ze daar veilig zijn en er tolerantie is.quote:Op maandag 30 juli 2012 18:18 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ik weet het niet 100% zeker , maar het leek er verdacht veel op.
Isral start vluchten naar Koerdische hoofdstad Erbil
Sowieso heeft wij wel meer nare dingen gezegd die ik wel zeker weet, zoals 'eigen volk eerst' en hele nare dingen over Assyrirs, een christelijke minderheid daarom. (en dit ontkent hij ook terwijl het op fok heeft gestaan)
Gewelddadig extreem internet-nationalisme , haat spuwen op het internet dus. Erg dom.
Thnx.quote:
quote:Sinds Bashar al-Assad, de Syrische dictator, de Koerden de vrije hand laat in enkele provincies in het noorden van Syri, is Turkije in alle staten. De Turken zijn gealarmeerd door de Koerdische vlag die wappert op Syrische regeringsgebouwen in de regio en door de beelden van Syrische Koerden, naar verluidt deserteurs uit het Syrische leger, die na hun training in de Koerdische deelstaat in Noord-Irak opmarcheerden naar Syri. Volgens Massoud Barzani, de president van de Kurdish Regional Government (KRG) in het noorden van Irak, is dat om een eventuele leemte in de veiligheid van de regio op te vullen....
Isral start vluchten naar Koerdische hoofdstad Erbilquote:Op maandag 30 juli 2012 18:23 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
Da's een vrij grove beschuldiging, maar goed dat je er een duidelijke en controleerbare bron bij hebt.
Ik zie CP er ook niet op ingaan, had je jezelf al op zijn ignorelijst gewerkt? (edit: ah nee, later reageert hij wel op je) Ik zou zo'n beschuldiging namelijk niet zo maar pikken.
Dat had ik al gelezen, zelfde onbewezen beschuldigingen met het verweer dat de reactie verwijderd is maar dat het er echt gestaan heeft met hetzelfde mailadres dat hij elders gebruikt heeft. Oftewel, onbewijsbaar.quote:Op maandag 30 juli 2012 18:36 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Isral start vluchten naar Koerdische hoofdstad Erbil
Ik zeg niet dat ze moeten stoppen, ik bedoel dat ik het niet erg vind als die zegt dat de peshmerga moet stoppen, maar om gelijk te zeggen dat alle koerden uitgeroeid moeten worden vind ik erg racistisch.quote:Op maandag 30 juli 2012 18:04 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
De Peshmerga moeten waarmee stoppen? Het zijn de Arabieren die Koerdistan binnen willen komen. De minister van Peshmerga heeft gezegd dat ze niet zullen toestaan dat de Iraakse troepen verder oprukken en heeft gezegd, dat als ze dat toch doen, ze terug zullen slaan en daarop land zullen innemen.
Lijkt mij meer dan terecht. Maliki is nu aan het provoceren.
quote:Op maandag 30 juli 2012 10:10 schreef Aladeen het volgende:
[..]
Hawler/Erbil is veder ontwikkeld dan vele Turkse steden, en grote delen van Itali, Frankrijk, Portugal, Griekenland en Spanje + heel Oostblok. (naar mijn mening)
het kan me niet echt veel schelen wat er buiten fok! gebeurt zolang het maar buiten fok! (NWS in het bijzonder) blijftquote:Op maandag 30 juli 2012 18:45 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
Dat had ik al gelezen, zelfde onbewezen beschuldigingen met het verweer dat de reactie verwijderd is maar dat het er echt gestaan heeft met hetzelfde mailadres dat hij elders gebruikt heeft. Oftewel, onbewijsbaar.
ophoudenquote:
-quote:
Irak heeft troepen gestuurd naar de grenzen van Irak met de KRG en naar de betwiste gebieden.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:09 schreef Peunage het volgende:
Welke strijd
Irak stuurt troepen naar een grenspost tussen Syrie en Irak gezien de omstandigheden in Syrie. Heel normaal en routine. Wat is het probleem van de Koerden?
Pijnlijkquote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:31 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Irak heeft troepen gestuurd naar de grenzen van Irak met de KRG en naar de betwiste gebieden.
Die betwiste gebieden zijn Koerdisch, maar vallen niet officieel onder de KRG. Daarom zijn het ook betwiste gebieden. Echter, Bagdad stelt artikel 140 al sinds de val van het Ba'ath regime uit. Dit artikel houdt in dat de bevolking van de betwiste gebieden mag stemmen over hun lot: dus aansluiting bij Koerdistan, of bij de rest van Arabisch Irak.
De meerderheid van de bevolking in deze betwiste gebieden is overduidelijk Koerdisch. Zelfs na de pogingen van het Ba'ath regime om het Arabischer te maken door de Koerden uit hun huizen te zetten, en er Arabische families te plaatsen.
De Arabieren willen deze steden niet opgeven vanwege de olie die er in de grond zit. Alleen de Koerdische stad Kirkuk zou een voorraad hebben van minstens 10 miljard vaten olie. De totale bewezen voorraad olie van hl Irak (dus ook incl. de 50 miljard vaten die zich in de KRG bevinden) is 140 miljard vaten. 1/14 van het totaal bevind zich dus in n stad. En die stad is Koerdisch en altijd al geweest.
Om je een beter idee te geven:
Mexico staat op nr 17 van de lijst met landen naar bewezen olie voorraad.
Mexico heeft een olie voorraad van 10 miljard vaten. De stad Kirkuk alleen al heeft dus evenveel olie als hl Mexico.
Kirkuk heeft bijvoorbeeld meer dan 2x zoveel olie als heel Egypte. Egypte heeft namelijk 4,4 miljard vaten olie.
Turkije heeft 260 miljoen vaten olie. Dus Kirkuk alleen al heeft 38x meer olie dan Turkije.
Hmmz.. begrijp je reactie niet helemaal? Het klopt toch wat ik zeg, het uitvoeren van artikel 140 en het houden van een referendum wordt uitgesteld? Wat ik over Kirkuk vertel & de geschiedenis (Arabisation) is toch ook correct. Snap je reactie niet...quote:
Daar doelde ik niet op (hoewel jouw stukjes tekst makkelijk te weerleggen zijn). Ik doelde op dat olieverhaal van jou wat iedereen in elk topic terug ziet. Feit is, en blijft, dat zuid Irak het meest olierijk is. Daarnaast is het gebied wat nu bekend is als Kerkuk niet altijd Koerdisch geweest (en dus ook "verkoerdischt" tijdens de Iraanse verhuizingen om het zo maar te zeggen).quote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:44 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Hmmz.. begrijp je reactie niet helemaal? Het klopt toch wat ik zeg, het uitvoeren van artikel 140 en het houden van een referendum wordt uitgesteld? Wat ik over Kirkuk vertel & de geschiedenis (Arabisation) is toch ook correct. Snap je reactie niet...
Het klopt dat Zuid-Irak het meeste olie heeft. Maar de KRG heeft alsnog een voorraad van 50 miljard vaten (exclusief betwiste gebieden) en dat is over een bevolking van 5 miljoen, terwijl de rest van de olie van Irak verdeeld zou moeten worden over zo'n 25 (?) miljoen. Het is dat de olie-industrie in de KRG nog niet zo ver ontwikkeld is, maar in 2017 pompen ze al meer olie dan wat Irak nu pompt (Irak zal tegen die tijd vast en zeker meer pompen dan nu, maar wat ze nu pompen als geheel is al enorm veel. Ze zitten nu op het niveau van de UAE volgens mij).quote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:50 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
Daar doelde ik niet op (hoewel jouw stukjes tekst makkelijk te weerleggen zijn). Ik doelde op dat olieverhaal van jou wat iedereen in elk topic terug ziet. Feit is, en blijft, dat zuid Irak het meest olierijk is. Daarnaast is het gebied wat nu bekend is als Kerkuk niet altijd Koerdisch geweest (en dus ook "verkoerdischt" tijdens de Iraanse verhuizingen om het zo maar te zeggen).
De bevolking, naar jouw streven, is niet 5 maar rond de 35 miljoen (de gehele Koerdische bevolking in een groot-Koerdistan tel ik dan). Daarnaast wordt je tegenwoordig met olie alleen niet meer welvarend genoeg. Dat heeft Dubai, ondanks haar grote olievoorraad, goed begrepen.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:53 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Het klopt dat Zuid-Irak het meeste olie heeft. Maar de KRG heeft alsnog een voorraad van 50 miljard vaten (exclusief betwiste gebieden) en dat is over een bevolking van 5 miljoen, terwijl de rest van de olie van Irak verdeeld zou moeten worden over zo'n 25 (?) miljoen. Het is dat de olie-industrie in de KRG nog niet zo ver ontwikkeld is, maar in 2017 pompen ze al meer olie dan wat Irak nu pompt (Irak zal tegen die tijd vast en zeker meer pompen dan nu, maar wat ze nu pompen als geheel is al enorm veel. Ze zitten nu op het niveau van de UAE volgens mij).
quote:Dubai's economy was built on the back of the oil industry, revenues from oil and natural gas currently account for less than 6% of the emirate's revenues
http://www.ameinfo.com/122863.html
We hebben het hier enkel over Zuid-Koerdistan. Als we hele bevolkingen erbij gaan nemen, kan ik ook zeggen dat je de olie v/d Arabische landen over 350 miljoen Arabieren moet delen, niet over die 30 miljoen Irakese Arabieren.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:56 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
De bevolking, naar jouw streven, is niet 5 maar rond de 35 miljoen (de gehele Koerdische bevolking in een groot-Koerdistan tel ik dan). Daarnaast wordt je tegenwoordig met olie alleen niet meer welvarend genoeg. Dat heeft Dubai, ondanks haar grote olievoorraad, goed begrepen.
[..]
Het is nu ook niet Koerdisch. Het is een gemengde stad. CP weet echt niet waar hij het over heeft. Je kunt beter niet op hem in gaan, er valt toch niet met hem te discussiren.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 00:50 schreef Baghdaddy het volgende:
Daarnaast is het gebied wat nu bekend is als Kerkuk niet altijd Koerdisch geweest (en dus ook "verkoerdischt" tijdens de Iraanse verhuizingen om het zo maar te zeggen).
Minstens 100,000 Arabieren die er wonen zijn er door Saddam geplaatst. Minstens 100,000 Koerden zijn daarvoor uit hun huizen geschopt en/of vermoord.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 12:12 schreef Peunage het volgende:
Je vergeet even te vertellen dat kak Barzani artikel 140 ook uitgesteld heeft. Zogenaamd om 'technische' redenen wat dat ook mag betekenen. Maar het was om meer Koerden de stad in te smokkelen.
Zoals je al zelf ziet is het geen probleem wat je zo maar even oplost. De Arabieren in Kirkoek wonen er ook al tientallen jaren en je kunt ze niet zo maar wrgsturen, hoe graag je het ook wilt.
Iedereen weet dat ze uit hun huizen zijn gezet, dat is de issue hier niet. Mensen met geweld laten verhuizen is een bekende tactiek van de Baathisten en Saddam Hoessein, dat hebben ze niet alleen in Kirkoek gedaan. Ze hebben genoeg Irakezen naar Iran gestuurd omdat ze zogenaamd 'Perzische roots' hebben.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 15:14 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Minstens 100,000 Arabieren die er wonen zijn er door Saddam geplaatst. Minstens 100,000 Koerden zijn daarvoor uit hun huizen geschopt en/of vermoord.
Het kan mij, zoals velen anderen Koerden, dus geen reet schelen hoe lang zij daar al wonen. Zij wonen daar omdat er Koerden zijn gedood of uit hun huizen zijn gezet. Hun hebben dus geen recht op die huizen en/of bezittingen, het is niet van hen. Veel van de mensen die uit die huizen zijn gezet leven nog of hebben familie.
Als die Koerden terug willen komen, naar hun oude huizen, moeten die Arabieren er dus gewoon uit. Het is niet van hen, zeker niet omdat ze er al zo lang wonen. Hadden ze maar geen bezittingen moeten stelen en moeten profiteren van andermans leed.
Dat klopt. Is verder ook niet zo belangrijk. Als ze gaan stemmen en de meerderheid wil bij de KRG blijven de Arabieren ook gewoon wonen waar ze nu wonen.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:28 schreef Senor__Chang het volgende:
Maar ook zonder het wegsturen van die Arabische gezinnen heeft Kirkuk een ruime Koerdische meerderheid.
Ja, daar heb ik ook geen problemen mee. Maar dan moet dat referendum er wel komen.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:30 schreef Peunage het volgende:
[..]
Dat klopt. Is verder ook niet zo belangrijk. Als ze gaan stemmen en de meerderheid wil bij de KRG blijven de Arabieren ook gewoon wonen waar ze nu wonen.
Het referendum komt ook niet zo makkelijk hoor. Teveel bemoeienissen van buitenaf. Het is niet de schuld van Maliki zoals CP beweert.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:35 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Ja, daar heb ik ook geen problemen mee. Maar dan moet dat referendum er wel komen.
Het is niet alleen de schuld van Maliki bedoel je.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:36 schreef Peunage het volgende:
[..]
Het referendum komt ook niet zo makkelijk hoor. Teveel bemoeienissen van buitenaf. Het is niet de schuld van Maliki zoals CP beweert.
Dat zou echt heel onverstandig en dom zijn. Innemen is 1 ding, behouden is een ander. Kirkoek is prima zoals het is en mensen hebben echt geen zin in nog meer militaire conflicten. In een ander land was het al lang in een burgeroorlog uitgedraaid maar Irak heeft genoeg oorlog gezien, neem dat maar van mij aan.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:40 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Het is niet alleen de schuld van Maliki bedoel je.
Een vraagje; Wat vindt jij van het feit dat de Koerdistan eigenhandig Kirkuk in haar regio opneemt, met militair geweld als nodig blijkt, omdat art. 140 niet wordt uitgevoerd?
Kirkuk is niet prima zoals het is. Kirkuk is een tijdbom en die gaat niet weg als je de andere kant opkijkt. Er is maar 1 partij die imo onverstandig en dom bezig is en dat is de centrale overheid. Art. 140 is er voor een reden, namelijk het geweldloos oplossen van het probleem. Als Bagdad besluit om zich niks van die wet aan te trekken kan je moeilijk verwachten dat Erbil haar schouders optrekt. Als Bagdad kiest voor oorlog in plaats van diplomatie kan ze haar borst nat maken denk ik. En haar bevolking zal er onder lijden.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:42 schreef Peunage het volgende:
[..]
Dat zou echt heel onverstandig en dom zijn. Innemen is 1 ding, behouden is een ander. Kirkoek is prima zoals het is en mensen hebben echt geen zin in nog meer militaire conflicten. In een ander land was het al lang in een burgeroorlog uitgedraaid maar Irak heeft genoeg oorlog gezien, neem dat maar van mij aan.
Hoe kom je erbij dat Baghdad oorlog wil in plaats diplomatie? Barzani, CP en jij zijn de enigen die ik over oorlog hoor praten. Artikel 140 is al meerdere keren uitgesteld en niet alleen door de centrale regering.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:49 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Kirkuk is niet prima zoals het is. Kirkuk is een tijdbom en die gaat niet weg als je de andere kant opkijkt. Er is maar 1 partij die imo onverstandig en dom bezig is en dat is de centrale overheid. Art. 140 is er voor een reden, namelijk het geweldloos oplossen van het probleem. Als Bagdad besluit om zich niks van die wet aan te trekken kan je moeilijk verwachten dat Erbil haar schouders optrekt. Als Bagdad kiest voor oorlog in plaats van diplomatie kan ze haar borst nat maken denk ik. En haar bevolking zal er onder lijden.
Het is 1 keer uitgesteld door Barzani en dat gebeurde onder zware druk van de Amerikanen die geen zin hadden in een mogelijke burgeroorlog. Als Bagdad geen oorlog wilt, dan had het al lang het artikel uitgevoerd. Als het artikel een geweldloze oplossing biedt voor het probleem, lijkt het me dat elke afwijzing en/of uitstelling een geweldloze situatie probeert de vermijden.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 18:57 schreef Peunage het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat Baghdad oorlog wil in plaats diplomatie? Barzani, CP en jij zijn de enigen die ik over oorlog hoor praten. Artikel 140 is al meerdere keren uitgesteld en niet alleen door de centrale regering.
En zoals de Koerden het een keer onder druk uitgesteld hadden moet Maliki ook uistellen onder druk van meerdere kanten. Dat is hoe politiek werkt. En als kak Barzani ook druk gaat zetten door terroristen te beschermen, wet en regelgeving niet respecteert en dreigt met oorlog, dat werkt ook niet bepaald in zijn voordeel. Maliki laat zich niet intimideren door dreigementen en al helemaal niet nu er aan alle kanten aan hem getrokken en geduwd wordt. Jij denkt dat hij morgen in 1 keer kan bepalen dat artikel 140 uitgevoerd wordt? Zo werkt het helaas niet.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 19:07 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Het is 1 keer uitgesteld door Barzani en dat gebeurde onder zware druk van de Amerikanen die geen zin hadden in een mogelijke burgeroorlog. Als Bagdad geen oorlog wilt, dan had het al lang het artikel uitgevoerd. Als het artikel een geweldloze oplossing biedt voor het probleem, lijkt het me dat elke afwijzing en/of uitstelling een geweldloze situatie probeert de vermijden.
Kijk, laten we even eerlijk zijn. Kirkuk is zeer olierijk met minstens 10 miljard vaten onder haar grond. De enige reden dat Bagdad zo moeilijk doet, is omdat ze natuurlijk geld ruiken en weten dat ze dag tegen dat geld kunnen zeggen bij het uitvoeren van art. 140. Nu wil ik niet zeggen dat dat bij Barzani en co anders is, maar een Grondwet is er niet voor niks. En art. 140 is een belangrijk deel van dat grondwet omdat het, wanneer correct uitgevoerd, een burgeroorlog kan vermijden. Maar dan moet het dus wel uitgevoerd worden en daar ligt nu net het probleem.
Dit inderdaad.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 19:07 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Het is 1 keer uitgesteld door Barzani en dat gebeurde onder zware druk van de Amerikanen die geen zin hadden in een mogelijke burgeroorlog. Als Bagdad geen oorlog wilt, dan had het al lang het artikel uitgevoerd. Als het artikel een geweldloze oplossing biedt voor het probleem, lijkt het me dat elke afwijzing en/of uitstelling een geweldloze situatie probeert de vermijden.
Kijk, laten we even eerlijk zijn. Kirkuk is zeer olierijk met minstens 10 miljard vaten onder haar grond. De enige reden dat Bagdad zo moeilijk doet, is omdat ze natuurlijk geld ruiken en weten dat ze dag tegen dat geld kunnen zeggen bij het uitvoeren van art. 140. Nu wil ik niet zeggen dat dat bij Barzani en co anders is, maar een Grondwet is er niet voor niks. En art. 140 is een belangrijk deel van dat grondwet omdat het, wanneer correct uitgevoerd, een burgeroorlog kan vermijden. Maar dan moet het dus wel uitgevoerd worden en daar ligt nu net het probleem.
Er zouden er al 6 actief zijn en volgend jaar worden er nog eens 6 geleverd.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 19:58 schreef sp3c het volgende:
die gevechtshelikopters zijn voor 2015 ook nog niet operationeel
De KRG heeft ook veel Abrams tanks e.d. gekregen / gekocht van de VS. Die staan momenteel in Erbil.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:06 schreef sp3c het volgende:
ja ik weet dat het om Apache helikopters gaat, je meld dat om de dag
die heb je niet zo 1, 2, 3 operationeel, daar is flink wat werk voor nodig ... ik geloof er helemaal niets van dat er al 6 operationeel zijn tenzij de Amerikanen ze bemannen en er ook zelf aan sleutelen
Kan zijn dat ze langer bezig zijn. Ik weet ook niet hoe dat in zijn werk gaat, militaire adviseurs van de KRG zullen er vast meer over weten. Maar zie die maar eens te pakken te krijgenquote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:12 schreef sp3c het volgende:
Abrams hebben ze in Bagdad ook
maar de Apache is echt een enorm ingewikkeld apperaat, arguably de meest geavanceerde gevechtshelikopter ter wereld ... die infrastructuur en de kennis om daar mee te vliegen bouw je echt niet vanuit het niets op in een paar jaar tijd
Met het grote verschil dat de Amerikanen in feite de baas waren in 2007 toen Barzani artikel 140 moest uitstellen. Dat kan je niet vergelijken met de Saudi's of Iran.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 19:30 schreef Peunage het volgende:
[..]
En zoals de Koerden het een keer onder druk uitgesteld hadden moet Maliki ook uistellen onder druk van meerdere kanten. Dat is hoe politiek werkt. En als kak Barzani ook druk gaat zetten door terroristen te beschermen, wet en regelgeving niet respecteert en dreigt met oorlog, dat werkt ook niet bepaald in zijn voordeel. Maliki laat zich niet intimideren door dreigementen en al helemaal niet nu er aan alle kanten aan hem getrokken en geduwd wordt. Jij denkt dat hij morgen in 1 keer kan bepalen dat artikel 140 uitgevoerd wordt? Zo werkt het helaas niet.
tegenover een onderdeel van de 10de divisie volgens dat artikelquote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:20 schreef computerprobleem het volgende:
Een Peshmerga BRIGADE staat dus tegenover een DIVISIE.
Een Brigade bestaat volgens mij uit zo'n 5000 man, een divisie uit 10 tot 30 duizend man.
Divisie bestaat nog steeds uit 10 t/m 30 duizend man. Het Iraakse leger is niet zo'n heel modern leger, dus de divisies zullen wel aan de maximum zitten. Dan bestaat een onderdeel alsnog uit veel manschappen.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:46 schreef sp3c het volgende:
[..]
tegenover een onderdeel van de 10de divisie volgens dat artikel
Nee, dat waren ze in feite niet. kak Barzani is gezwicht onder die druk omdat hij geen andere keuze had.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:41 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Met het grote verschil dat de Amerikanen in feite de baas waren in 2007 toen Barzani artikel 140 moest uitstellen. Dat kan je niet vergelijken met de Saudi's of Iran.
Als Amerikaanse troepen met honderdduizenden door de straten van Basra, Bagdad, Kirkuk en Mosul lopen beschouw ik hen als de heersers over het land.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 21:17 schreef Peunage het volgende:
[..]
Nee, dat waren ze in feite niet. kak Barzani is gezwicht onder die druk omdat hij geen andere keuze had.
Ja, zij waren de baas over de Arabieren in Irak idd.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 21:46 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Als Amerikaanse troepen met honderdduizenden door de straten van Basra, Bagdad, Kirkuk en Mosul lopen beschouw ik hen als de heersers over het land.
Leul, bak een taart en geef een feestje, maar dat heeft vrij weinig met dit topic te maken, wel?quote:Op dinsdag 31 juli 2012 21:57 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ja, zij waren de baas over de Arabieren in Irak idd.
Maar er is nooit een bezettingsmacht geweest in de KRG.
Amerikanen / Britten / Nederlanders etc. kwamen naar de KRG wanneer ze verlof hadden. Liepen er gewoon zonder uitrusting rond, konden naar kroegen/bars etc. Ze gaven aan dat het daar veiliger was dan velen steden in hun eigen land. Er is dan ook geen een coalitie troep omgekomen in de KRG
.
een brigade is ook onderdeel van een divisiequote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:52 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Divisie bestaat nog steeds uit 10 t/m 30 duizend man. Het Iraakse leger is niet zo'n heel modern leger, dus de divisies zullen wel aan de maximum zitten. Dan bestaat een onderdeel alsnog uit veel manschappen.
er gingen absoluut geen Nederlanders op verlof in de KRGquote:Op dinsdag 31 juli 2012 21:57 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ja, zij waren de baas over de Arabieren in Irak idd.
Maar er is nooit een bezettingsmacht geweest in de KRG.
Amerikanen / Britten / Nederlanders etc. kwamen naar de KRG wanneer ze verlof hadden. Liepen er gewoon zonder uitrusting rond, konden naar kroegen/bars etc. Ze gaven aan dat het daar veiliger was dan velen steden in hun eigen land. Er is dan ook geen een coalitie troep omgekomen in de KRG
.
Jouw reactie heeft ook vrij weinig met dit topic te maken. Nu zijn er 3 reacties die vrij weinig met dit topic te maken hebben, omdat jij zo nodig op 1 daarvan moest reageren. Het had bij die ene reactie kunnen blijven, maar jij hebt de boel dus laten escaleren.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 21:59 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Leul, bak een taart en geef een feestje, maar dat heeft vrij weinig met dit topic te maken, wel?
Welke randdebiel heeft het verzonnen om zoveel tanks naast elkaar te parkeren en ook nog eens toestaan om zulke foto's te maken.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 20:15 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Kan zijn dat ze langer bezig zijn. Ik weet ook niet hoe dat in zijn werk gaat, militaire adviseurs van de KRG zullen er vast meer over weten. Maar zie die maar eens te pakken te krijgen.
Wat spul van de KRG in Erbil:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik moest lachen ja! Dat vraagt gewoon om sabotage, zover de 'elite' Peshmerga. Ooow kurdistan is natuurlijk een enorme corrupte staat trouwens.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 04:07 schreef rakotto het volgende:
[..]
Welke randdebiel heeft het verzonnen om zoveel tanks naast elkaar te parkeren en ook nog eens toestaan om zulke foto's te maken._!
En dat wil grond inpikken/bezetten/terug winnen van 4 landen?
Trouwens, wat is Kurdistan voor een staat eigenlijk? Islamitisch? Seculier? Ik neem aan Islamitisch, of heb ik het verkeerd?
De meesten inwoners van moslim, maar dat maakt het geen Islamitische staat. Ongeveer 60% van de Peshmerga bestaat uit moslims, de overige 40% andere religie/geen religie. Er wonen bijvoorbeeld veel Yezidi Koerden (Koerdische religie) in de KRG, maar ook veel Christenen. Alleen Erbil (de hoofdstad van de KRG) telt zo'n 80 a 120 duizend Christenen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 04:07 schreef rakotto het volgende:
[..]
Welke randdebiel heeft het verzonnen om zoveel tanks naast elkaar te parkeren en ook nog eens toestaan om zulke foto's te maken._!
En dat wil grond inpikken/bezetten/terug winnen van 4 landen?
Trouwens, wat is Kurdistan voor een staat eigenlijk? Islamitisch? Seculier? Ik neem aan Islamitisch, of heb ik het verkeerd?
De foto's zijn niet genomen door burgers, maar door hoge militairen of verantwoordelijken voor het materieel. Iemand die daar voor Peshmerga werkt heeft het op een Koerdisch forum gepost, daar heb ik ze vandaan. Ik denk dus dat ze snel genomen zijn, omdat ze daarna ergens anders worden opgeborgen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 04:27 schreef sp3c het volgende:
lijkt me gewoon de overdracht van het materiaal ... als je dat 24/7 zo in de woestijn laat staan gaat het kapot
- Veel minder Peshmergaquote:
Finland was inderdaad veel zwakker dan de Sovjet-Unie. Maar Finland verloor de oorlog. Ik denk niet dat Barzani van plan is een mogelijke oorlog te verliezen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:10 schreef zarGon het volgende:
Je denkt dat je Finland ten tijde van de Winteroorlog bent of wat?
En dat zou iets moeten zeggen over nu?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:16 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
- Veel minder Peshmerga
- Zoals te zien, werden er nog vooral karabijn geweren gebruikt
- Kinderen en bejaarden vochten mee
- Nauwelijks zwaar geschut
- 100x zo'n sterkere vijand
- Geen internationale steun
Dat was 1980.
Jep, overwinning. Het Ba'ath regime in Irak is omgevallen, Saddam is ter dood veroordeeld en opgehangen, Zuid-Koerdistan is bevrijd van het regime en de Koerdische leiders, Barzani en Talabani, zijn er nog steeds en regeren nu over het land.quote:
Allemaal dankzij 1980.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:18 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Jep, overwinning. Het Ba'ath regime in Irak is omgevallen, Saddam is ter dood veroordeeld en opgehangen, Zuid-Koerdistan is bevrijd van het regime en de Koerdische leiders, Barzani en Talabani, zijn er nog steeds en regeren nu over het land.
Er hoeft niet perse direct iets bereikt te worden.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:18 schreef zarGon het volgende:
[..]
En dat zou iets moeten zeggen over nu?
(Wat was er overigens concreet bereikt toen?)
Pfrt.
Dankzij de Koerden. Nu is West-Koerdistan ook bevrijd. 1980 heeft daar niets mee te maken.quote:
Over welke overwinning heb je het dan eigenlijk?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:19 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Er hoeft niet perse direct iets bereikt te worden.
Het gaat erom dat de vijand niet kon rusten in Koerdistan en nu nog steeds niet kan doen. En wat mij betreft gaan de vrijheidsstrijders van Koerdistan net zo lang door totdat ze vijand zich terug trekt en het Koerdische volk met rust laat. Geen n Koerd zit te wachten op Turken, Arabieren of Perzen die hen vertellen wat ze moeten doen in hun eigen huis.
In het verleden en die van nu. Het Ba'ath regime is verslagen, Zuid-Koerdistan is bevrijd. Dat is een overwinning.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:20 schreef zarGon het volgende:
[..]
Over welke overwinning heb je het dan eigenlijk?
Waarom vertel je iets over 1980 inclusief een filmpje en geef je daarbij aan dat er overwinning is geboekt? Waarom trek je een correlatie tussen de 'overwinning' uit 1980 en de val van Saddam?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:20 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Dankzij de Koerden. Nu is West-Koerdistan ook bevrijd. 1980 heeft daar niets mee te maken.
En wat is de overwinning in/van het verleden dan?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:22 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
In het verleden en die van nu. Het Ba'ath regime is verslagen, Zuid-Koerdistan is bevrijd. Dat is een overwinning.
Ik maak een vergelijking. De Peshmerga hadden nauwelijks steun en wapens in 1980, maar slaagden er continu in veldslagen te overwinnen tegen het Ba'ath regime, die veel machtiger was. Nu zijn de Peshmerga veel sterker dan in 1980. Er is meer geld (jaarlijks 2.2 miljard dollar), veel meer wapens, veel krachtigere en moderne wapens, veel meer getrainde Peshmerga en internationale steun. Het Iraakse leger daarentegen, is afgezwakt. Ze waren destijds al kansloos tegen de Peshmerga (daarom gingen ze over op de Al-Anfal Campagne, door burgers te doden hoopten ze de Peshmerga te onderdrukken en zo te overwinnen, waar ze trouwens in gefaald zijn). En nu gaan ze lopen dreigen? Zelfs de Arabische Soennieten zullen niet voor Maliki (Sjiieten) vechten. Ook niet de Koerden in het Iraakse leger. Houd je de ongemotiveerde Sjiieten over. Wat wilt Maliki bereiken met deze bedreigingen?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:25 schreef zarGon het volgende:
[..]
Waarom vertel je iets over 1980 inclusief een filmpje en geef je daarbij aan dat er overwinning is geboekt? Waarom trek je een correlatie tussen de 'overwinning' uit 1980 en de val van Saddam?
Dankzij de Verenigde Staten, maar okay.
Dit topic gaat niet over de PKK.quote:
En wat was het eindresultaat?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:29 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik maak een vergelijking. De Peshmerga hadden nauwelijks steun en wapens in 1980, maar slaagden er continu in veldslagen te overwinnen tegen het Ba'ath regime, die veel machtiger was.
Ja, en de rest heeft stilgezeten natuurlijk.quote:Nu zijn de Peshmerga veel sterker dan in 1980. Er is meer geld (jaarlijks 2.2 miljard dollar), veel meer wapens, veel krachtigere en moderne wapens, veel meer getrainde Peshmerga en internationale steun.
Hoe zijn ze precies gefaald?quote:Het Iraakse leger daarentegen, is afgezwakt. Ze waren destijds al kansloos tegen de Peshmerga (daarom gingen ze over op de Al-Anfal Campagne, door burgers te doden hoopten ze de Peshmerga te onderdrukken en zo te overwinnen, waar ze trouwens in gefaald zijn).
Daar weet ik het fijne niet fijn. Wat me opvalt is dat je te hoog van de toren blaast en dat het allemaal heel vies kan tegenvallen.quote:En nu gaan ze lopen dreigen? Zelfs de Arabische Soennieten zullen niet voor Maliki (Sjiieten) vechten. Ook niet de Koerden in het Iraakse leger. Houd je de ongemotiveerde Sjiieten over. Wat wilt Maliki bereiken met deze bedreigingen?
De KRG is een defacto-staat. De KRG heeft nu misschien zelfs meer macht dan Bagdad, Bagdad is namelijk niet in staat ook maar iets te doen aan wat Erbil buiten Bagdad om doetquote:Op woensdag 1 augustus 2012 05:31 schreef zarGon het volgende:
Ik snap niet waar je heen wil.
In al die jaren heb je nog steeds geen souvereine staat opgericht. Over welke overwinning heb je het nou? Ja, de KRG, maar dat is momenteel alsnog 'slechts' een atonome regio.
Dus, waarom die heisa over vroeger?
Ja, heb je daar problemen mee? Zo ja:quote:
Ik heb de Nederlandse nationaliteit.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:02 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Doe eens niet zo gefrustreerd yo. Ik vroeg het alleen omdat ik dacht dat jij Nederlands was.
Ook een Koerdische?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:07 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik heb de Nederlandse nationaliteit.
Ik heb een nationalitiet.quote:
Je bent een Nederlander en geen Koerd dus?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:09 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik heb een nationalitiet.
Echt, waar heb je het over? Hier, een Turkse bron in het Engels (zodat iedereen het kan begrijpen): http://www.hurriyetdailyn(...)=26779&NewsCatID=341. En van de vele.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:04 schreef computerprobleem het volgende:
De Turkse overheid zorgt ervoor dat zo min mogelijk nieuws over de recente gevechten met de PKK naar buiten komen. Volgens de burgemeester van een stad in Oost-Turkije wordt er al een week lang hevig gevochten, maar wordt hierover niets of bijna niets in de media verteld.
''Reportedly''. Dus volgens de Turkse overheid. Ik denk dat een Koerdische burgemeester, met kennis van het gebied en de bevolking en de PKK, meer kennis heeft en 10,000x betrouwbaarder is dan een of andere ''verklaring'' gegeven door een Turkse politici een paar duizend kilometer verderop in Ankara, vanuit zijn luie stoel.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:12 schreef zarGon het volgende:
[..]
Echt, waar heb je het over? Hier, een Turkse bron in het Engels (zodat iedereen het kan begrijpen): http://www.hurriyetdailyn(...)=26779&NewsCatID=341. En van de vele.
Deze tekst komt van een pro-PKK-website h?
Gaan de ''beschaafde'' Turken zo om met hun gevangenen?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:12 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Is calan ondertussen al dood of wordt hij nog steeds gemarteld?
Wt? Wat heeft dat te maken met wat ik heb gequoot en gepost?quote:
Wt? De Turkse overheid liet juist niets los toch? Nogmaals: wt?!quote:Dus volgens de Turkse overheid.
Uhuh. Wat is nou de bron van dit nieuwsbericht?quote:Ik denk dat een Koerdische burgemeester, met kennis van het gebied en de bevolking en de PKK, meer kennis heeft en 10,000x betrouwbaarder is dan een of andere ''verklaring'' gegeven door een Turkse politici een paar duizend kilometer verderop in Ankara, vanuit zijn luie stoel.
Uhuh.quote:Daarnaast is het sowieso onrealistisch dat Turkije kan bijhouden hoeveel vrijheidsstrijders er zijn gesneuveld. Ze vuren artillerie en bombarderen vanuit straaljagers en helikopters en kunnen het aantal doden en gewonden tellen? Yeah right, seems legit.
Maar guerilla strijders hebben meer overzicht. Zij plannen hun aanvallen en zien duidelijk waar ze op schieten en richten. Zij zijn moeilijker te raken dan Turkse militairen die aankomen.
Informatie door guerilla's gegevens zie ik dan ook als veel betrouwbaarder. Bekijk mijn video's in het vorige topic maar eens, daar zie je hoe de Iraanse militairen afgemaakt worden door Koerdische guerilla's. En een video na een overwinning, waar o.a. tientallen v/d honderden Iraakse gevangenen te zien zijn. Dat is niet gelogen, dus dit zal dat ook vast niet zijn.
Hoe oud is zijn opa? Heeft hij je verteld over de Dersim Massamoord tussen 1937 - 1938? Waarbij de Turken duizenden onschuldige Koerdische burgers hebben vermoord?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:23 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Ik heb een Koerdische vriend die mij alles uitgelegd heeft met daarbij levenservaringen van zijn vader en opa, mij hoef je niets uit te leggen.
Ik vroeg alleen iets maar jij wordt weer gelijk gefrustreerd.
Geef eens antwoord dan.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:24 schreef computerprobleem het volgende:
Altijd weer die typische reacties.
Ze hebben het duidelijk van de Turkse overheid, die dat als antwoord heeft gegeven op de beweringen van de burgemeester. Dat is gewoon overduidelijk, is verder geen uitleg voor nodig. Elk mens met hersenen kan die link zien.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:27 schreef zarGon het volgende:
[..]
Geef eens antwoord dan.
Wat heeft "Reportedly" te maken met de eerste alinea van jouw OP? En wat is de bron? Dat is namelijk wel gewenst.
De Turkse overheid houdt wel vaker gevechten stil waarbij ze veel verliezen lijden.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:32 schreef waht het volgende:
Ze hebben geluk natuurlijk dat de gebeurtenissen in Syri alles overschaduwen. En uiteraard zijn ze niet het enige land dat dolblij is dat veel aandacht daar ligt.
Mogelijk, maar ik denk niet dat ze enige grip op het grondgebied hebben verloren.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:35 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
De Turkse overheid houdt wel vaker gevechten stil waarbij ze veel verliezen lijden.
Wie is 'Ze'?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:31 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ze hebben het duidelijk van de Turkse overheid,
Je noemt nog steeds je bron niet.quote:die dat als antwoord heeft gegeven op de beweringen van de burgemeester. Dat is gewoon overduidelijk, is verder geen uitleg voor nodig. Elk mens met hersenen kan die link zien.
Hoe kom je hierbij?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:04 schreef computerprobleem het volgende:
De Turkse overheid zorgt ervoor dat zo min mogelijk nieuws over de recente gevechten met de PKK naar buiten komen. Volgens de burgemeester van een stad in Oost-Turkije wordt er al een week lang hevig gevochten, maar wordt hierover niets of bijna niets in de media verteld.
Nogmaals, hoe kom je hierbij?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:35 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
De Turkse overheid houdt wel vaker gevechten stil waarbij ze veel verliezen lijden.
Tientallen Turkse militairen gedood, velen gewonden, hier en daar zijn controle posten opgezet door de PKK, duizend+ mensen zijn gevlucht, bombardementen worden uitgevoerd door straaljagers, gevechtshelikopters en artillerie, veel troepen worden naar het gebied gestuurd.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:16 schreef bijdehand het volgende:
Alsof elk gevecht boeiend is en het waard is om opgepikt te worden door de media.
Nee hoor, is niet min of meer hetzelfde.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:36 schreef zarGon het volgende:
Waarom laat je het topic nou ontsporen? Kijk, ik sta in ieder geval niet klakkeloos achter de daden van de Turkse overheid enkele decennia geleden. Wat ik niet begrijp is waarom jij in al je topics alles tot in den treure herhaalt en afwijkt van het onderwerp.
Er lopen nu drie topics over min of meer hetzelfde. En in alledrie topics bespreek je op een gegeven moment hetzelfde.
Tof maat, heb je ook (neutrale) bronnen? En waarom wordt het niet opgepikt door de media?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:18 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Tientallen Turkse militairen gedood, velen gewonden, hier en daar zijn controle posten opgezet door de PKK, duizend+ mensen zijn gevlucht, bombardementen worden uitgevoerd door straaljagers, gevechtshelikopters en artillerie, veel troepen worden naar het gebied gestuurd.
Jup, dit is een klein gevechtje. Gewoon even een schotenwisseling, verder niets aan de hand.
Dat heeft de Turkse overheid liever niet.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:20 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Tof maat, heb je ook (neutrale) bronnen? En waarom wordt het niet opgepikt door de media?
Dan kan het nieuws nog wel naar buiten komen, incl foto's en filmpjes. Dat gebeurt zelfs in een godvergeten oord als Syri, die Koerden kunnen dat ook wel. En die onafhankelijke bronnen, heb je die? Want ik kan ook wel leuke stukjes typen over het Arische Leger in het zuidoosten van China...quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:23 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Dat heeft de Turkse overheid liever niet.
Het nieuws is toch naar buiten gekomen, anders was dit topic er niet he.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:26 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Dan kan het nieuws nog wel naar buiten komen, incl foto's en filmpjes. Dat gebeurt zelfs in een godvergeten oord als Syri, die Koerden kunnen dat ook wel. En die onafhankelijke bronnen, heb je die? Want ik kan ook wel leuke stukjes typen over het Arische Leger in het zuidoosten van China...
En waarom reageer je niet op zarGon?
Maar zonder foto's, filmpjes en goede bronnen. Een burgemeester kan roepen wat hij wil, die zijn echt niet betrouwbaarder dan anderen hoor.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:30 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Het nieuws is toch naar buiten gekomen, anders was dit topic er niet he.
En het komt v/d burgemeester, kun je wel vanuit gaan dat het betrouwbaar is.
Syrie ook niet, maar genoeg "neutrale" bronnen te vinden. Your point?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:23 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Dat heeft de Turkse overheid liever niet.
Als Job Cohen het zegt, is het zoquote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:30 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Het nieuws is toch naar buiten gekomen, anders was dit topic er niet he.
En het komt v/d burgemeester, kun je wel vanuit gaan dat het betrouwbaar is.
Jouw geloofwaardigheid daalt ook met de dag. Als je neutraal bedoelt, waarom zet je het dan tussen haakjes? Vast omdat het niet zulke neutrale bronnen zijn, maar jij er vanuit gaat dat ze neutraal zijn, omdat jij denkt dat ze neutraal zijn?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:33 schreef Zaibatsu01 het volgende:
[..]
Syrie ook niet, maar genoeg "neutrale" bronnen te vinden. Your point?
Eerder om te benadrukken dat neutraal geen vaste definitie is en voor ieder anders is, koerdje.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:35 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Jouw geloofwaardigheid daalt ook met de dag. Als je neutraal bedoelt, waarom zet je het dan tussen haakjes? Vast omdat het niet zulke neutrale bronnen zijn, maar jij er vanuit gaat dat ze neutraal zijn, omdat jij denkt dat ze neutraal zijn?
Moeten we nou weer persoonlijk gaan worden, Ass-yrir?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:37 schreef Zaibatsu01 het volgende:
[..]
Eerder om te benadrukken dat neutraal geen vaste definitie is en voor ieder anders is, koerdje.
Dus je reageert niet meer op mij. Waarom niet? Zit je vast in de bronnendiscussie? Er blijkt uit NIETS dat het waar is wat jij zegt, het is nergens aan te staven, behalve een burgemeester die ik weet niet hoe ver weg zit. Je zou verwachten dat ze foto's en filmpjes hadden, maar dat is dus niet. Jammer hoor dat zulke topics mogen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:35 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Jouw geloofwaardigheid daalt ook met de dag. Als je neutraal bedoelt, waarom zet je het dan tussen haakjes? Vast omdat het niet zulke neutrale bronnen zijn, maar jij er vanuit gaat dat ze neutraal zijn, omdat jij denkt dat ze neutraal zijn?
Awh..kanje het niet meer aan?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:38 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Moeten we nou weer persoonlijk gaan worden, Ass-yrir?
Ik denk niet dat een burgemeester midden in een oorlogsgebied foto's gaat maken terwijl Turkse troepen constant het gebied in en uit komen en liever niet hebben dat er wat voor nieuws dan ook naar buiten komt. Maar jij weet blijkbaar niets af van gevechtssituaties en denkt dat alles gaat zoals jij in films ziet. Jouw denkwijze is dan ook onrealistisch, daarom zie ik niet in waarom ik nog verder op jou zou moeten reageren.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:39 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Dus je reageert niet meer op mij. Waarom niet? Zit je vast in de bronnendiscussie? Er blijkt uit NIETS dat het waar is wat jij zegt, het is nergens aan te staven, behalve een burgemeester die ik weet niet hoe ver weg zit. Je zou verwachten dat ze foto's en filmpjes hadden, maar dat is dus niet. Jammer hoor dat zulke topics mogen.
Kijk nou eens goed wie er als eerst persoonlijk wordt. Ik trek mij verder niets aan van wat jij zegt, eerder van de geur die van je af komt, als je begrijpt wat ik bedoelquote:
In elk topic praat je over je heldenfamiliequote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:42 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Kijk nou eens goed wie er als eerst persoonlijk wordt. Ik trek mij verder niets aan van wat jij zegt, eerder van de geur die van je af komt, als je begrijpt wat ik bedoel![]()
. En wat is die onaangenaam zeg
![]()
.
![]()
Oke jongentje, braaf. Kusje en aai over je bol, ga nu maar weer slapenquote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:43 schreef Zaibatsu01 het volgende:
[..]
In elk topic praat je over je heldenfamilie![]()
als dat niet persoonlijk is? Maar goed, welke stank?
Een strijder kan gewoon foto's maken. Dat gebeurt in Syri, dat gebeurde in Libi, Egypte, waar dan ook. Zelfs in het midden van de ergste rellen maakt men nog foto's. Ga me niet wijsmaken dat Koerden dat niet kunnen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:41 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik denk niet dat een burgemeester midden in een oorlogsgebied foto's gaat maken terwijl Turkse troepen constant het gebied in en uit komen en liever niet hebben dat er wat voor nieuws dan ook naar buiten komt. Maar jij weet blijkbaar niets af van gevechtssituaties en denkt dat alles gaat zoals jij in films ziet. Jouw denkwijze is dan ook onrealistisch, daarom zie ik niet in waarom ik nog verder op jou zou moeten reageren.
Je kan er niks aan doen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:44 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Oke jongentje, braaf. Kusje en aai over je bol, ga nu maar weer slapen.
Genoeg beeldmateriaal te vinden van oude gevechten. Maar je vergeet dat dit guerilla's zijn zonder luxe. De ''strijders'' in de landen die jij noemt, waren eerst gewoon mensen met toegang tot alles. Zij bevinden zich niet in de bergen, hebben niet te maken met extreme klimaten. Die ''strijders'' waar jij het over hebt, hebben of hadden gewoon vrij toegang tot de producten / voorraad die het land te bieden heeft / had. Hun doel is om de strijd bekend te maken, de buiten wereld te laten weten wat er aan de hand is. De strijd met de PKK is al meer dan 25 jaar gaande, de wereld weet nu wel dat er daar een oorlog gaande is. De PKK wordt door artillerie, gevechtshelikopters en straaljagers gebombardeerd en zij hebben geen internationale steun. De gebieden waar gevochten wordt zijn bezet door Turkse troepen, foto's e.d. smokkel je dus niet zo makkelijk weg. Er is geen makkelijk internettoegang zoals in de ontwikkelde steden van Egypte of de grotere steden in Syri.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:44 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Een strijder kan gewoon foto's maken. Dat gebeurt in Syri, dat gebeurde in Libi, Egypte, waar dan ook. Zelfs in het midden van de ergste rellen maakt men nog foto's. Ga me niet wijsmaken dat Koerden dat niet kunnen.
Dit dus. TS doet het overkomen alsof iedereen alles maar moet geloven omdat de Koerden het zeggen. Vind het een beetje jammer dat dit hier zo mag.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:46 schreef Pallas-Athene het volgende:
Zonder neutrale bronnen kan dit topic beter verplaatst worden naar BNW.
Omdat de Turken het zeggen is het waar? Mooi niet dusquote:Op woensdag 1 augustus 2012 08:58 schreef Zaibatsu01 het volgende:
PKK = terroristengroep die uitgeroeid moet worden wegens aanslagen (ook op burgers en toeristen).
Ga nou eens gewoon in op reacties. Dan krijg je een discussie. Het op typische reacties gooien, of op turkse propaganda, bij nagenoeg elke reactie, daar verneuk je je eigen topic, alweer, mee.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 06:31 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ze hebben het duidelijk van de Turkse overheid, die dat als antwoord heeft gegeven op de beweringen van de burgemeester. Dat is gewoon overduidelijk, is verder geen uitleg voor nodig. Elk mens met hersenen kan die link zien.
En de E.U, V.S, NAVO, Midden-Oosten zeggen het.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 09:12 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Omdat de Turken het zeggen is het waar? Mooi niet dus.
Omdat Turkije lid is van de Navo. Maar eigenlijk kan het niemand een reet schelen wat de PKK daar uitvoert. Sterker nog; veel landen in het MO 'beschuldigen' de VS en Isral ervan de PJAK, een onderdeel van de PKK, te bewapenen in de strijd tegen Iran. Juist ja, ze steunen de mensen wie zij uitmaken voor terroristenquote:Op woensdag 1 augustus 2012 10:33 schreef Zaibatsu01 het volgende:
[..]
En de E.U, V.S, NAVO, Midden-Oosten zeggen het.
De olie in Noord-Irak op? Whahaha, de KRG heeft een bewezen voorraad van 50 miljard vaten olie, en dit is dan exclusief ca. 10 a 20 miljard vaten die zich in de betwiste gebieden (die Koerdisch zijn) bevinden. Een groot deel v/d KRG is nog niet eens onderzocht. Naast aardolie, zijn er meer grondstoffen.quote:Op woensdag 4 juli 2012 22:38 schreef Pharmacist het volgende:
Denk dat als de Koerden onafhankelijkheid willen ze beter kunnen opschieten voordat de olie in Noord Irak op is. Dat geld zullen ze hard nodig hebben om hun land op te bouwen aangezien bijv Oost Turkije erg onderontwikkeld is tov West Turkije.
Zouden de USA & co baat hebben bij een onafhankelijk Koerdistan nu ze Irak al "in hun macht" hebben?
Ik ken een aantal Armenen en ze zijn heel erg positief over Koerden.quote:Op woensdag 4 juli 2012 22:23 schreef Pharmacist het volgende:
Hoe staan Koerden tegenover Armenen? Gewoon nieuwsgierig.
Volgens mij zie jij overal wat jij wil zienquote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:33 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik ken een aantal Armenen en ze zijn heel erg positief over Koerden.
Ik was een keer in Istanbul en bezocht daar een Armeens Kerk. Een man kwam naar mij toe lopen (priester o.i.d. i.i.g. een Armeen die daar 'werkt') en vroeg met een 'kwaad' gezicht waar ik vandaan kwam. Ik zeg dus - ''Ik ben een Koerd, ik kom uit Koerdistan, maar woon in Nederland''. Zijn gezicht ging van kwaad - naar super vriendelijk en begon mijn hand te schudden en zei 'broeder, broeder' tegen mij. Lol. Alle klasgenoten en docenten begonnen verbaasd te kijken, haha.
Valt wel mee. Er waren maar een enkeling Koerden die aan de genocide ''hielpen'' en dit was vooral onder valse voorwendselen. Simko Shikak heeft er volgens mij aan meegedaan en v/d 1 miljoen onschuldige Armeense burgers die vermoord zijn door de Turken, is nog niet eens 1% omgekomen door toedoen van Koerden.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:41 schreef De_Guidance het volgende:
De Armenen staan niet echt positief tegenover de Koerden hoor.
Koerden hebben een hele grote rol gespeeld bij de gebeurtenissen tijdens WOI.
Nee hoor. De EU en de USA delen dezelfde mening.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 09:12 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Omdat de Turken het zeggen is het waar? Mooi niet dus.
Heb je een bron voor deze cijfers?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:46 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Valt wel mee. Er waren maar een enkeling Koerden die aan de genocide ''hielpen'' en dit was vooral onder valse voorwendselen. Simko Shikak heeft er volgens mij aan meegedaan en v/d 1 miljoen onschuldige Armeense burgers die vermoord zijn door de Turken, is nog niet eens 1% omgekomen door toedoen van Koerden.
Ja hoorquote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:46 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Valt wel mee. Er waren maar een enkeling Koerden die aan de genocide ''hielpen'' en dit was vooral onder valse voorwendselen. Simko Shikak heeft er volgens mij aan meegedaan en v/d 1 miljoen onschuldige Armeense burgers die vermoord zijn door de Turken, is nog niet eens 1% omgekomen door toedoen van Koerden.
De Koerden hebben er i.i.g. excuses aangeboden en erkennen die gebeurtenis, maar de Turken ontkennen het nog steeds en willen er niet over praten.
Ik ken genoeg Armenen en ik weet waar ik het over heb. Ik ben er al veel tegengekomen en geen een heeft ooit iets slechts gezegd over Koerden. O ja, ze steunen de PKK.
quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:33 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
Ik ken een aantal Armenen en ze zijn heel erg positief over Koerden.
Ik was een keer in Istanbul en bezocht daar een Armeens Kerk. Een man kwam naar mij toe lopen (priester o.i.d. i.i.g. een Armeen die daar 'werkt') en vroeg met een 'kwaad' gezicht waar ik vandaan kwam. Ik zeg dus - ''Ik ben een Koerd, ik kom uit Koerdistan, maar woon in Nederland''. Zijn gezicht ging van kwaad - naar super vriendelijk en begon mijn hand en lul te schudden en zei 'broeder, broeder' koerdistan bestaat niet, maar wil je even bukken tegen mij. Lol. Alle klasgenoten en docenten begonnen verbaasd te kijken, haha.
Zal ik even opzoeken.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:49 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Heb je een bron voor deze cijfers?
Wat een rare vergelijking. Dus als wij samen moorden beramen, jij vermoordt er 100, en ik 1, is er voor mij geen vuiltje aan de lucht?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:58 schreef computerprobleem het volgende:
De deels Koerdische cavalry die deel heeft genomen aan de Armeense genocide:
Hamidiye Cavalry
Bestond uit 500 man, maar de cavalry had ook Turkse, Turkmeense en ''Yoruk'' eenheden. De cavalrie had 12,000 Armenen 'onder de hoede'. Deze zijn dus vermoord.
Er zijn 0,6 a 1,8 miljoen Armenen vermoord. Zal wel rond de 1,2 miljoen zitten.
12,000 van 1,2 miljoen is 1%.
Aangezien een groot deel van de cavalrie uit niet-Koerden bestond, zijn de Koerden dus inderdaad verantwoordelijk voor minder dan 1% van het totaal aantal doden.
Ik ga vanaf nu niet eens meer in op die Turkse propaganda ''de PKK dit, de PKK dat''.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 12:15 schreef De_Guidance het volgende:
Gebruikelijke Turkse propaganda, zwart maken van de PKK etc. etc. etc.
Geef eens een bron voor je bewering over 30 omgekomen kinderen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 13:20 schreef computerprobleem het volgende:
[..]
En hoe zit het met die Turkse bombardementen op Koerdische burgers, waarbij laatst 30 kinderen omkwamen?
Ik verzin dit niet. Ik plaats hier graag links met bewijzen naar alle artikelen en post video's om het te ondersteunen. Maar ik wacht eerst jouw reactie hierop af.
Ik gebruik geen caps, dus ik ben benieuwd waarom je oren pijn zouden moeten doen ?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 14:35 schreef zarGon het volgende:
Je kunt het dan ook best minder schreeuwend overbrengen.
Geen caps? Het laatste deel van je tekst was in bold n caps.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 14:41 schreef ClioSporT het volgende:
[..]
Ik gebruik geen caps, dus ik ben benieuwd waarom je oren pijn zouden moeten doen ?
Staat je mp3 speler te hard misschien ?
Zeker weten?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 14:52 schreef ClioSporT het volgende:
geen caps. wel sommige stukjes in bold.
Dit is Turkije niet, mensen zijn vrij om zelf informatie over van alles op te zoeken en hoeven het niet perse te doen met wat de staat hen voorschoteld.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 14:28 schreef ClioSporT het volgende:
Ik begin eraan te geloven dat sommige mods hier ook gebrainwashed worden door TS.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |