abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 30 juni 2012 @ 23:05:03 #201
37769 erodome
Zweefteef
pi_113610366
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 juni 2012 14:59 schreef wapi het volgende:

[..]

Er zijn heel wat effecten van een scheiding van de ouders op het eigen huwelijk en vervolgens cascade-effecten op het huwelijk van de kinderen. Jouw onderzoek moet dus over vijfenzeventig jaar lopen, ofzo.

Je vindt wel wat fragmentarisch onderzoek naar deze materie:

Growing up in a divorced family greatly increases the chances of ending one's own marriage, a phenomenon called the divorce cycle or the intergenerational transmission of divorce.

Er loopt eigenlijk geen enkel onderzoek lang genoeg om dat allemaal goed in kaart te brengen, hoor.
Dit hangt enorm aan cultuur.
En wat is er echt erg aan beseffen dat vele banden die je aangaat niet voor eeuwig hoeven te zijn, het is een aardige bevrijding om je te realiseren dat banden niet voor eeuwig hoeven te zijn. Jezelf losmaken van de dwang dat je met elkaar opgescheept moet zitten. Het maakt het mogelijk om tijdelijke banden aan te gaan die je anders zou missen, die je als persoon verrijken, die maken dat je groeit en leert en een veel bredere poel hebt om uit te putten, veel meer saamhorigheid omdat je weet dat je tijdelijk kan samenkomen en het goed is om dat ook weer achter je te laten, zonder te denken dat je gefaald hebt, zonder te denken dat je een slecht mens bent.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
  zondag 1 juli 2012 @ 01:39:46 #202
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_113617420
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 juni 2012 22:21 schreef kleinduimpje3 het volgende:

[..]

Ja, maar er staat dus ook dat de Abhidharma een synthese is van uitspraken in de soetra’s en vinaya.

Daar bevinden ze zich dus blijkbaar ook al, alleen nog niet in zo’n systematische vorm.
De Boeddhistische grondteksten zijn heel simpel en nuchter. Lees de dhammapada maar. Simpele morele versen. De kosmologie is erbij verzonnen en / of berust op allerlei bijgeloof van die tijd.

[ Bericht 4% gewijzigd door deelnemer op 01-07-2012 02:09:40 ]
The view from nowhere.
pi_113619516
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 juni 2012 19:00 schreef deelnemer het volgende:
Als mensen ergens ongelukkig van worden dan moet daar wel naar gekeken worden, vind ik.
Mijns insziens is de familie in zo'n gevallen het best geplaatst om te helpen. Helaas, in het artikel was de situatie daar ook al vol problemen.
pi_113619570
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 juni 2012 23:05 schreef erodome het volgende:
Dit hangt enorm aan cultuur.
Eerder de godsdienst. De regels van de moraliteit in de godsdienst onderstrepen dat het huwelijk geen tijdelijke bezigheid mag zijn.
quote:
En wat is er echt erg aan beseffen dat vele banden die je aangaat niet voor eeuwig hoeven te zijn, het is een aardige bevrijding om je te realiseren dat banden niet voor eeuwig hoeven te zijn. Jezelf losmaken van de dwang dat je met elkaar opgescheept moet zitten.
Godsdienstige families zullen bij de opvoeding van hun kinderen er duidelijk de nadruk op leggen dat er moet worden vermeden om de huwelijksbanden te verbreken. De godsdienstige familie zal dus juist het tegenovergestelde aan de kinderen aanleren.
quote:
Het maakt het mogelijk om tijdelijke banden aan te gaan die je anders zou missen, die je als persoon verrijken, die maken dat je groeit en leert en een veel bredere poel hebt om uit te putten, veel meer saamhorigheid omdat je weet dat je tijdelijk kan samenkomen en het goed is om dat ook weer achter je te laten, zonder te denken dat je gefaald hebt ...
Dat standpunt wordt echter in de godsdienst afgekeurd en als immoreel beschouwd. Als je zo denkt, dan ligt het voor de hand dat een langdurig huwelijk voor jou uitgesloten is. Je kan helemaal niet langdurig gehuwd blijven, als je meent dat het huwelijk toch maar een tijdelijke toestand is. Iedereen doet uiteraard wat hij of zij zelf wil. Mijn opvatting is dat gezien het feit dat zulke mentaliteit spontaan tot echtscheidingen leidt, en gezien het feit dat het vooral de kinderen zijn die onder een echtscheiding lijden, ik dat standpunt onverantwoordelijk en afkeurenswaardig vind.
pi_113619907
Heb niet alles gelezen, maar denk dat er verschillende dingen spelen.

1) Individualisering en het uiteen vallen van gemeenschappen en daarmee geen sterk netwerk om op terug te vallen.

2) Verdeel en heers mentaliteit is erop gebaseerd om groepen tegen elkaar uit te spelen. Bij de romeinen had je slaven die tegen de leeuwen vochten of tegen elkaar. Of je had ridders die streden om een vrouw.

3) Gedwongen huwelijk of vrije keuze in huwelijkspartner.

4) Hedonisme, porno, ect.

En nog een aantal zaken waar ik even niet aan denk. Ik denk dat de vrije keuze van huwelijkspartner een goed iets is. Het is niet goed dat je als meisje met een man moet trouwen (en sex moet hebben) die je heel onprettig vind.

Hechte banden en een sterke gemeenschap zijn belangrijk voor een goed welzijn, wel belangrijk dat het uit liefde is en niet gedwongen dus.
Als je niet graag doet wat je doet en niet doet wat je wél graag doet, dan heb je wanklank boven muziek verkozen.
Schildpadden kunnen meer over de weg vertellen dan hazen
pi_113620057
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 04:53 schreef sientelo het volgende:
... wel belangrijk dat het uit liefde is ...
Ik vraag me af wat er zo interessant zou zijn aan een methode die erin bestaat van belangrijke beslissingen over te laten aan de toevallige stand van het hormonenpeil.
quote:
Ik denk dat de vrije keuze van huwelijkspartner een goed iets is.
Dat is de opvatting van een kleine minderheid binnen de wereldbevolking. De meerderheid verkiest gearrangeerde huwelijken. Ik heb geen globale cijfers kunnen terug vinden. Om toch maar een idee te geven:

Marriages are arranged by parents in China, India and Indonesia — three countries with 40% of the world's population.

Als vooral objectieve criteria zouden moeten doorwegen bij de keuze van een huwelijkspartner, en gezien het feit dat de betrokken personen vaak te jong zijn om dat allemaal zelf te kunnen afwegen, vind ik het persoonlijk beter dat de familie beslist. Anderzijds beslist elke familie daar uiteraard zelf over. Als er dus families zijn die de keuze van een huwelijkspartner liever aan het toeval overlaten, dan is dat uiteraard hun eigen beslissing.
pi_113620162
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 06:04 schreef wapi het volgende:
Ik vraag me af wat er zo interessant zou zijn aan een methode die erin bestaat van belangrijke beslissingen over te laten aan de toevallige stand van het hormonenpeil.
Jij bent zo te zien iemand die nog het verschil niet kent tussen lust en liefde. Ik zal je alvast iets verklappen : beide begrippen kunnen los van elkaar bestaan.
quote:
Dat is de opvatting van een kleine minderheid binnen de wereldbevolking. De meerderheid verkiest gearrangeerde huwelijken.
Dat gebeurd nog enkel in minder ontwikkelde culturen.

quote:
Als vooral objectieve criteria zouden moeten doorwegen bij de keuze van een huwelijkspartner, en gezien het feit dat de betrokken personen vaak te jong zijn om dat allemaal zelf te kunnen afwegen, vind ik het persoonlijk beter dat de familie beslist.
Hier in een meer ontwikkelde cultuur is pedofilie verboden, en zeker deze achterlijke ' geregelde huwelijken '. Hier is het ook niet meer de gewoonte een bruid te kopen met kamelen of geiten. Dat is hier al een tijdje uit de mode.
quote:
Anderzijds beslist elke familie daar uiteraard zelf over. Als er dus families zijn die de keuze van een huwelijkspartner liever aan het toeval overlaten, dan is dat uiteraard hun eigen beslissing.
Hier in het westen kennen we zo iets als ' liefde ". Hier is het niet de lust, maar de liefde dat een stel doet beslissen om samen door het leven te gaan. Zelfs huwen heeft daar totaal geen invloed op. Dat zijn zaken die men enkel in een warm nest al meekrijgt. Pech als je dat achteraf met schâ en schand moet leren.
pi_113620238
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 07:35 schreef ATON het volgende:
Dat gebeurd nog enkel in minder ontwikkelde culturen.
Wat is er dan ontwikkeld aan om het plebs dingen wijs te maken, om ze beter om de knoet te houden, maar diezelfde dingen niet op zichzelf toepassen? Een praktijk die geschikt is voor koningshuis en adel -- te belangrijk wegens staatsbelang -- maar niet geschikt is voor de lagere, sociale klassen, aan wie wordt gezegd dat ze liefst maar wat willekeurig trouwen, om maar zeker geen gevaarlijke patronen van solidariteit te zien ontstaan.
quote:
Dat is hier al een tijdje uit de mode.
Het is juist omdat we willen verhinderen dat moraliteit een zaak wordt van mode, dat we de zaak hebben dicht getimmerd.
quote:
Hier in het westen kennen we zo iets als ' liefde ". Hier is het niet de lust, maar de liefde dat een stel doet beslissen om samen door het leven te gaan.
Liefde is een niet-toetsbare emotie, die uiteraard wel bestaat, maar waar je uitsluitend een individuele privézaak van kan maken. Je kan daar in de publieke sfeer geen gewicht aan geven, al was het omdat andere mensen helemaal geen zicht hebben op individuele emoties.
pi_113620249
Koningshuis en adel :')
jij leeft in ieder opzicht nog niet in 2012 hè?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113620339
quote:
10s.gif Op zondag 1 juli 2012 08:01 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Koningshuis en adel :') jij leeft in ieder opzicht nog niet in 2012 hè?
Dat is een foto uit 2012:

http://www.koninklijkhuis.nl

pi_113620394
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 07:58 schreef wapi het volgende:

[..]

Wat is er dan ontwikkeld aan om het plebs dingen wijs te maken, om ze beter om de knoet te houden, maar diezelfde dingen niet op zichzelf toepassen? Een praktijk die geschikt is voor koningshuis en adel -- te belangrijk wegens staatsbelang -- maar niet geschikt is voor de lagere, sociale klassen, aan wie wordt gezegd dat ze liefst maar wat willekeurig trouwen, om maar zeker geen gevaarlijke patronen van solidariteit te zien ontstaan.

[..]

Het is juist omdat we willen verhinderen dat moraliteit een zaak wordt van mode, dat we de zaak hebben dicht getimmerd.

[..]

Liefde is een niet-toetsbare emotie, die uiteraard wel bestaat, maar waar je uitsluitend een individuele privézaak van kan maken. Je kan daar in de publieke sfeer geen gewicht aan geven, al was het omdat andere mensen helemaal geen zicht hebben op individuele emoties.
Zoals ik al dacht; je bent een rigide en zielig persoontje.
pi_113620544
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 08:30 schreef wapi het volgende:

[..]

Dat is een foto uit 2012:

http://www.koninklijkhuis.nl

[ afbeelding ]
Ja en die twee zijn echt de machthebbers in nl en de rest het plebs :D
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113620582
quote:
10s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:04 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Ja en die twee zijn echt de machthebbers in nl en de rest het plebs :D
Moet je wel een pleb zijn dit te denken. :Y
  zondag 1 juli 2012 @ 09:11:46 #214
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_113620584
quote:
10s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:04 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ja en die twee zijn echt de machthebbers in nl en de rest het plebs :D
Gelukkig niet. :)

Het is een schattig relikwie uit vergane tijden.
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_113620599
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:11 schreef Molurus het volgende:

[..]

Gelukkig niet. :)

Het is een schattig relikwie uit vergane tijden.
Maar te belangrijk voor het staatsbelang en daarom uitgehuwelijkt aan elkaar volgens wapi de wappie....

Volgens mij hebben Bea en co weinig te maken gehad met het 'uitzoeken' van Maxima trouwens. Maar ja, dat zijn dan weer feitelijkheden en van feitelijkheden houd TS niet zo.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113620749
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:15 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Volgens mij hebben Bea en co weinig te maken gehad met het 'uitzoeken' van Maxima trouwens. Maar ja, dat zijn dan weer feitelijkheden en van feitelijkheden houd TS niet zo.
Er wordt nooit naar de motivatie voor een huwelijk gevraagd, want dat is onbeleefd.
  zondag 1 juli 2012 @ 09:54:41 #217
362100 Comp_Lex
The Doctor
pi_113620955
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 04:05 schreef wapi het volgende:
Eerder de godsdienst. De regels van de moraliteit in de godsdienst onderstrepen dat het huwelijk geen tijdelijke bezigheid mag zijn.
Dat is mooi voor die godsdienst. Ik ben niet gelovig dus die regeltjes boeien me niet.

quote:
Godsdienstige families zullen bij de opvoeding van hun kinderen er duidelijk de nadruk op leggen dat er moet worden vermeden om de huwelijksbanden te verbreken. De godsdienstige familie zal dus juist het tegenovergestelde aan de kinderen aanleren.
Dat betekent niet automatisch dat die kinderen correcte dingen leren.

quote:
Dat standpunt wordt echter in de godsdienst afgekeurd en als immoreel beschouwd. Als je zo denkt, dan ligt het voor de hand dat een langdurig huwelijk voor jou uitgesloten is. Je kan helemaal niet langdurig gehuwd blijven, als je meent dat het huwelijk toch maar een tijdelijke toestand is. Iedereen doet uiteraard wat hij of zij zelf wil. Mijn opvatting is dat gezien het feit dat zulke mentaliteit spontaan tot echtscheidingen leidt, en gezien het feit dat het vooral de kinderen zijn die onder een echtscheiding lijden, ik dat standpunt onverantwoordelijk en afkeurenswaardig vind.
De kinderen lijden ook onder de ruzies van de ouders (wanneer ze niet gaan scheiden)
"What I did, I did without choice... in the name of peace and sanity." - The Doctor
pi_113621005
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:54 schreef Comp_Lex het volgende:
De kinderen lijden ook onder de ruzies van de ouders (wanneer ze niet gaan scheiden)
Als het nog in orde komt, is dat geen ramp, want dan leren ze ook hoe je zo'n dingen in orde brengt. Dan kunnen ze dat later in hun eigen huwelijk ook toepassen. Als de ouders scheiden, zullen ze misschien ook de neiging tot scheiden ontwikkelen, en dan hebben ze pas echt de echtscheidingsvirus overgeërfd.
  zondag 1 juli 2012 @ 10:14:59 #219
362100 Comp_Lex
The Doctor
pi_113621236
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:58 schreef wapi het volgende:

[..]

Als het nog in orde komt, is dat geen ramp, want dan leren ze ook hoe je zo'n dingen in orde brengt. Dan kunnen ze dat later in hun eigen huwelijk ook toepassen. Als de ouders scheiden, zullen ze misschien ook de neiging tot scheiden ontwikkelen, en dan hebben ze pas echt de echtscheidingsvirus overgeërfd.
Als ze de echtscheidingsvirus hebben, lijden ze dan nog?
"What I did, I did without choice... in the name of peace and sanity." - The Doctor
pi_113621326
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:36 schreef wapi het volgende:

[..]

Er wordt nooit naar de motivatie voor een huwelijk gevraagd, want dat is onbeleefd.
Dus je verzint zoals gewoonlijk maar weer wat zonder een sprankje bewijs?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  zondag 1 juli 2012 @ 10:19:53 #221
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113621348
quote:
10s.gif Op zondag 1 juli 2012 09:04 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ja en die twee zijn echt de machthebbers in nl en de rest het plebs :D
Dat zou wat zijn ja.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113621386
quote:
1s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:18 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Dus je verzint zoals gewoonlijk maar weer wat zonder een sprankje bewijs?
Jij hebt inderdaad de neiging om zoiets te vragen, want jij bent inderdaad onbeleefd, maar daar kan je zelf niets aan verhelpen, want dat is een gevolg van de situatie waarin jij bent opgegroeid.
  zondag 1 juli 2012 @ 10:23:08 #223
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113621404
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:22 schreef wapi het volgende:

[..]

Jij hebt inderdaad de neiging om zoiets te vragen, want jij bent inderdaad onbeleefd, maar daar kan je zelf niets aan verhelpen, want dat is een gevolg van de situatie waarin jij bent opgegroeid.
Ben je zelf lid van het koningshuis? Zo niet, dan ben je hetzelfde als hij.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113621426
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:23 schreef Id_do_her het volgende:
Ben je zelf lid van het koningshuis? Zo niet, dan ben je hetzelfde als hij.
Ik heb nooit de vraag gesteld, hoor. Ik wil dat eigenlijk zelfs niet weten.
  zondag 1 juli 2012 @ 10:24:49 #225
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113621437
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:24 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik heb nooit de vraag gesteld, hoor. Ik wil dat eigenlijk zelfs niet weten.
Net als met zoveel dingen, waarschijnlijk.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113621457
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:24 schreef Id_do_her het volgende:
Net als met zoveel dingen, waarschijnlijk.
Juist. Ik wil echt geen details uit dat soort van privé-zaken kennen.
  zondag 1 juli 2012 @ 10:26:18 #227
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113621469
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:25 schreef wapi het volgende:

[..]

Juist. Ik wil echt geen details uit dat soort van privé-zaken kennen.
Ik doelde niet op privé-zaken.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113621617
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:22 schreef wapi het volgende:

[..]

Jij hebt inderdaad de neiging om zoiets te vragen, want jij bent inderdaad onbeleefd, maar daar kan je zelf niets aan verhelpen, want dat is een gevolg van de situatie waarin jij bent opgegroeid.
Duidelijk, je verzint wat zonder een sprankje bewijs. Je bent de perfecte simpele ziel die gelovigen graag zien. Daar kan je niets aan doen, dat is een gevolg van de situatie waarin jij bent opgegroeid.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113621752
quote:
1s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:34 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Duidelijk, je verzint wat zonder een sprankje bewijs.
Over wat heb je het nou eigenlijk? Trouwens, ik kan toch ook niets verhelpen aan die familiale toestanden waar jij in opgegroeid bent?
pi_113621904
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:41 schreef wapi het volgende:

[..]

Over wat heb je het nou eigenlijk? Trouwens, ik kan toch ook niets verhelpen aan die familiale toestanden waar jij in opgegroeid bent?
Over de zgn uithuwelijking, ben je dat al weer vergeten?
En nee daar kan jij niets aan verhelpen dat je vader en moeder al familie van elkaar waren voor ze trouwden, dus ik zal je genetische afwijkingen niet te erg tegen je gebruiken.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113621970
Heb je een sterke morele overtuiging van eigen ervaringen?

Omdat je zelf niet in staat bent een vrouw te houden wil je je falen voorkomen door het maar te verbieden!

:D
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113622020
quote:
1s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:49 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Over de zgn uithuwelijking, ben je dat al weer vergeten?
Wat dan juist over uithuwelijking?
quote:
En nee daar kan jij niets aan verhelpen dat je vader en moeder al familie van elkaar waren voor ze trouwden, dus ik zal je genetische afwijkingen niet te erg tegen je gebruiken.
Tja, het nieuwste vriendje van jouw moeder is inderdaad niet de biologische vader van je broertje, want zo werkt het niet in dat soort van dierentuin. Het is immers juist andersom! Jij hebt trouwens helemaal geen gekende biologische of andere vader, want alles wat ze jou verteld hebben, zijn biologische leugens. Daar zal je mee moeten leren leven.
pi_113622094
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:54 schreef wapi het volgende:

[..]

Wat dan juist over uithuwelijking?

[..]

Tja, het nieuwste vriendje van jouw moeder is inderdaad niet de biologische vader van je broertje, want zo werkt het niet in dat soort van dierentuin. Het is immers juist andersom! Jij hebt trouwens helemaal geen gekende biologische of andere vader, want alles wat ze jou verteld hebben zijn biologische leugens. Daar zal je mee moeten leren leven.
Mijnes zijn tenminste nog bij elkaar en mijn vrouw en ik ook. In tegenstelling tot jij die verlaten werd door je vrouw omdat je haar niet tevreden kon houden. Tja... Dan snap ik dat je het af wilt laten dwingen door religieuze regels, als je zelf niet genoeg man bent om dat te kunnen. Het verklaart gelijk een hele hoop van je extremistische religieuze gedrag. Dat trekt altijd de losers der maatschappij aan die niet mee kunnen komen op eigen kracht en daarom zich vastklampen aan zoiets als laatste strohalm.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113622435
quote:
6s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:58 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
In tegenstelling tot jij die verlaten werd door je vrouw omdat je haar niet tevreden kon houden.
Ik heb zelf besloten dat ik liever een godsdienstige vrouw had, hoor. Ik heb mijn goddeloze ex dus inderdaad verstoten. In beginsel heb je geen last van de goddelozen, als je daar niet mee trouwt. Vandaar dat ik het probleem nu als opgelost beschouw.
pi_113622519
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:14 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik heb zelf besloten dat ik liever een godsdienstige vrouw had, hoor. Ik heb mijn goddeloze ex dus inderdaad verstoten. In beginsel heb je geen last van de goddelozen, als je daar niet mee trouwt. Vandaar dat ik het probleem nu als opgelost beschouw.
Weet je de godsdienstige vrouwen van nu, zijn vaak de goddelozen van de toekomst, als ze er dan achter komen dat op je 50e te jong doen ook niks brengt komt het soms in een fatsoenlijk evenwicht.
De beschaving moet uit je eigen inzichten komen denk ik.
Dus niet hotter than my daughter, haha.
Ikblijfmaarsteedsweerterugkomen???
  zondag 1 juli 2012 @ 11:21:06 #236
362100 Comp_Lex
The Doctor
pi_113622576
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:14 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik heb zelf besloten dat ik liever een godsdienstige vrouw had, hoor. Ik heb mijn goddeloze ex dus inderdaad verstoten. In beginsel heb je geen last van de goddelozen, als je daar niet mee trouwt. Vandaar dat ik het probleem nu als opgelost beschouw.
Ik heb het probleem ook voor mezelf opgelost ;)
"What I did, I did without choice... in the name of peace and sanity." - The Doctor
  zondag 1 juli 2012 @ 11:21:53 #237
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113622593
quote:
10s.gif Op zondag 1 juli 2012 10:52 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Heb je een sterke morele overtuiging van eigen ervaringen?

Omdat je zelf niet in staat bent een vrouw te houden wil je je falen voorkomen door het maar te verbieden!

:D
:') _O-
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113622713
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:18 schreef Nietvandezewereld het volgende:
Weet je de godsdienstige vrouwen van nu, zijn vaak de goddelozen van de toekomst, als ze er dan achter komen dat op je 50e te jong doen ook niks brengt komt het soms in een fatsoenlijk evenwicht.
De beschaving moet uit je eigen inzichten komen denk ik.
Dus niet hotter than my daughter, haha.
Het verbod op huwen met goddelozen staat vastgebeiteld in steen. Dat is voor eeuwig en altijd dicht getimmerd, hoor. Dat is trouwens een grote wijsheid, en daar wordt nooit op terug gekomen. Door dat ooit toch te doen, heb ik mij de straf des hemels op de hals gehaald, maar nu dat ik mijn fout heb rechtgezet, is de kous daarmee af ;-)
  zondag 1 juli 2012 @ 11:29:06 #239
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_113622772
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:27 schreef wapi het volgende:

[..]

Het verbod op huwen met goddelozen staat vastgebeiteld in steen. Dat is voor eeuwig en altijd dicht getimmerd, hoor. Dat is trouwens een grote wijsheid, en daar wordt nooit op terug gekomen. Door dat ooit toch te doen, heb ik mij de straf des hemels op de hals gehaald, maar nu dat ik mijn fout heb rechtgezet, is de kous daarmee af ;-)
Zo gauw je dogma verheft tot "Grote Wijsheid" heb je rationeel denken helemaal opgegeven.
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_113622844
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:29 schreef Molurus het volgende:
Zo gauw je dogma verheft tot "Grote Wijsheid" heb je rationeel denken helemaal opgegeven.
Tja, is bevestiging uit mijn eigen ervaring dan niet genoeg? In de godsdienst wordt er verboden van met goddelozen te trouwen. De godsdienst heeft gelijk, want dat draait uit op een flop. Dat geldt zelfs wanneer twee goddelozen met mekaar trouwen. Dan blijft het een flop.
  zondag 1 juli 2012 @ 11:33:36 #241
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113622873
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:32 schreef wapi het volgende:

[..]

Tja, is bevestiging uit mijn eigen ervaring dan niet genoeg? In de godsdienst wordt er verboden van met goddelozen te trouwen. De godsdienst heeft gelijk, want dat draait uit op een flop. Dat geldt zelfs wanneer twee goddelozen met mekaar trouwen. Dan blijft het een flop.
Ja, omdat het een keer mis ging met jou geldt dat nu voor iedereen. :')
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113622972
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:33 schreef Id_do_her het volgende:
Ja, omdat het een keer mis ging met jou geldt dat nu voor iedereen.
Tja, wij maken elkaar als gelovigen onder mekaar wijs dat je met die goddelozen niet mag trouwen. Dat versterkt de groepsgeest!
  zondag 1 juli 2012 @ 11:40:08 #243
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113622999
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:38 schreef wapi het volgende:

[..]

Tja, wij maken elkaar als gelovigen onder mekaar wijs dat je met die goddelozen niet mag trouwen. Dat versterkt de groepsgeest!
Ja, en vervreemd jullie totaal van de rest van de wereld.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113623036
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:40 schreef Id_do_her het volgende:
Ja, en vervreemd jullie totaal van de rest van de wereld.
Nee, hoor. De meerderheid van de wereldbevolking is ook zo.
  zondag 1 juli 2012 @ 11:42:49 #245
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_113623074
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:41 schreef wapi het volgende:

[..]

Nee, hoor. De meerderheid van de wereldbevolking is ook zo.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_113623094
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:27 schreef wapi het volgende:

[..]

Het verbod op huwen met goddelozen staat vastgebeiteld in steen. Dat is voor eeuwig en altijd dicht getimmerd, hoor. Dat is trouwens een grote wijsheid, en daar wordt nooit op terug gekomen. Door dat ooit toch te doen, heb ik mij de straf des hemels op de hals gehaald, maar nu dat ik mijn fout heb rechtgezet, is de kous daarmee af ;-)
Hoe noem je iemand die denkt dat god wel bestaat , maar niet naar zijn adviezen of dwang wil luisteren omdat hij deze god niet verstandig vindt?
Maakt niet uit, ik wil je zeggen dat deze mensen bestaan.
Ook dat er redenen zijn om goddelozen niet van de hoogste moraal te betichten, maar helaas zien we in de gehoorzaamheid aan god ook niet enkel voordeel.
Ikblijfmaarsteedsweerterugkomen???
pi_113623095
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:38 schreef wapi het volgende:

[..]

Tja, wij maken elkaar als gelovigen onder mekaar wijs dat je met die goddelozen niet mag trouwen. Dat versterkt de groepsgeest!
Goed omschreven ja, jullie maken elkaar wijs...
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113623112
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:41 schreef wapi het volgende:

[..]

Nee, hoor. De meerderheid van de wereldbevolking is ook zo.
Populariteitswedstrijd dus?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113623145
quote:
Dat was geen argumentum ad populum:

Ja, en vervreemd jullie totaal van de rest van de wereld.
> Nee, hoor. De meerderheid van de wereldbevolking is ook zo.


Hoe kan die opvatting nou "vervreemden" van de rest van de wereld, als de rest van de wereld ook zo is?
  zondag 1 juli 2012 @ 11:46:43 #250
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113623182
quote:
:') :D

quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:41 schreef wapi het volgende:

[..]

Nee, hoor. De meerderheid van de wereldbevolking is ook zo.
Dus dan doe jij het ook maar.

:')
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113623213
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:46 schreef Id_do_her het volgende:
Dus dan doe jij het ook maar.
Ik wees dus wel op een contradictie in de opmerking.
  zondag 1 juli 2012 @ 11:49:17 #252
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113623236
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:48 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik wees dus wel op een contradictie in de opmerking.
Kundig om de hete brei heen.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113623382
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:43 schreef Nietvandezewereld het volgende:
Hoe noem je iemand die denkt dat god wel bestaat , maar niet naar zijn adviezen of dwang wil luisteren omdat hij deze god niet verstandig vindt?
Oei. Het wordt weer metafysisch ...

Hoe kan je nou debatteren over metafysische stellingen in de godsdienst? Je kan het antwoord daarop toch nooit toetsen? Het enige wat er mogelijk is, is dat er toch een tegenstrijdigheid wordt ontdekt in de redenering die vanuit metafysische standpunten vertrekt. Je mag jezelf dus, zelfs in metafysische zaken, niet tegenspreken.

In de uitspraak die je maakt, kan ik op het eerste gezicht eigenlijk nog geen flagrante tegenstrijdigheid ontdekken. Je moet verder en verder en verder uitleggen, totdat je jezelf vastrijdt in een contradictie. De paar zinnen die je geschreven hebt, zijn echter onvoldoende om de vereiste tegenstrijdigheid uit de doeken te kunnen doen. Dus, leg nog maar wat verder uit.
  zondag 1 juli 2012 @ 12:35:47 #254
362100 Comp_Lex
The Doctor
pi_113624372
Ik heb trouwens het probleem voor mezelf opgelost door het te relativeren en er verder niet mee te zitten.
"What I did, I did without choice... in the name of peace and sanity." - The Doctor
pi_113624851
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:56 schreef wapi het volgende:

[..]

Oei. Het wordt weer metafysisch ...

Hoe kan je nou debatteren over metafysische stellingen in de godsdienst? Je kan het antwoord daarop toch nooit toetsen? Het enige wat er mogelijk is, is dat er toch een tegenstrijdigheid wordt ontdekt in de redenering die vanuit metafysische standpunten vertrekt. Je mag jezelf dus, zelfs in metafysische zaken, niet tegenspreken.

In de uitspraak die je maakt, kan ik op het eerste gezicht eigenlijk nog geen flagrante tegenstrijdigheid ontdekken. Je moet verder en verder en verder uitleggen, totdat je jezelf vastrijdt in een contradictie. De paar zinnen die je geschreven hebt, zijn echter onvoldoende om de vereiste tegenstrijdigheid uit de doeken te kunnen doen. Dus, leg nog maar wat verder uit.
Nou, ik wilde het graag helder houden hoor.
Niks metafysischer dan wie dan ook die over goden spreekt.
Wat mij betreft, prima lui die goden, maar laat ons lekker met rust.
Als goden iets zinnigs te melden hebben mogen ze meer dan een kop koffie komen drinken.
Dat is mijn standpunt.
De contradictie zit in het luisteren naar goden besloten, m.i.
goden zijn gebonden door hun eigen begeerte, maar meer nog door hun overmatige trots wat hun hoofdemotie is. Deze vertroebelt hun blijk, en makt ze minder interessant dan mensen die een scherpe geest hebben en hun blik hierdoor gemakkelijker helder kunnen krijgen.
Mits de lastige eigenschappen ze niet in de weg blijven staan.
Nu ja, je zult er wel anders over denken.
Maarruh...jij begon toch over goden en wat ze verordonneren?.
Ikblijfmaarsteedsweerterugkomen???
pi_113625478
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 12:51 schreef Nietvandezewereld het volgende:

[..]

Nou, ik wilde het graag helder houden hoor.
Niks metafysischer dan wie dan ook die over goden spreekt.
Wat mij betreft, prima lui die goden, maar laat ons lekker met rust.
Als goden iets zinnigs te melden hebben mogen ze meer dan een kop koffie komen drinken.
Dat is mijn standpunt.
De contradictie zit in het luisteren naar goden besloten, m.i.
goden zijn gebonden door hun eigen begeerte, maar meer nog door hun overmatige trots wat hun hoofdemotie is. Deze vertroebelt hun blijk, en makt ze minder interessant dan mensen die een scherpe geest hebben en hun blik hierdoor gemakkelijker helder kunnen krijgen.
Mits de lastige eigenschappen ze niet in de weg blijven staan.
Nu ja, je zult er wel anders over denken.
Maarruh...jij begon toch over goden en wat ze verordonneren?.
Ja maar, nu bouw je niet verder op dezelfde redenering, maar begin je met een gans nieuwe. Zo lukt het ook nooit, hoor. Als je een leeg blad neemt en je schrijft de eerste zin, is het normaal dat er nog geen tegenstrijdigheden op dat blad staan. Schrijf nu een tweede zin, en een derde, en een vierde, en blijf dezelfde redenering opbouwen. Als je dat lang volhoudt, dan wordt het pas interessant.
pi_113626239
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:43 schreef Nietvandezewereld het volgende:
Hoe noem je iemand die denkt dat god wel bestaat , maar niet naar zijn adviezen of dwang wil luisteren omdat hij deze god niet verstandig vindt?

Oei. Het wordt weer metafysisch ...

Hoe kan je nou debatteren over metafysische stellingen in de godsdienst? Je kan het antwoord daarop toch nooit toetsen? Het enige wat er mogelijk is, is dat er toch een tegenstrijdigheid wordt ontdekt in de redenering die vanuit metafysische standpunten vertrekt. Je mag jezelf dus, zelfs in metafysische zaken, niet tegenspreken.

In de uitspraak die je maakt, kan ik op het eerste gezicht eigenlijk nog geen flagrante tegenstrijdigheid ontdekken. Je moet verder en verder en verder uitleggen, totdat je jezelf vastrijdt in een contradictie. De paar zinnen die je geschreven hebt, zijn echter onvoldoende om de vereiste tegenstrijdigheid uit de doeken te kunnen doen. Dus, leg nog maar wat verder uit.


Nu, ik ging er vanuit dat je op bovenstaande reageert?
Wat voor tegenstrijdigheid zou hier in kunnen zitten? Ik dacht dat er mensen zijn die Gods bestaan ontkennen. Ook zijn er die Gods bestaan erkennen en deze god als een hogere macht of zelfs createur zien, en moreel leider zo je wilt.
En dan een groep die weliswaar Gods bestaan erkent als mogelijk, maar daar verder geen consequenties aan wil verbinden omdat daar geen reden toe lijkt.
M.a.w. we vinden god de slimste niet?
Het is juist de contradictie in godsdiensten die me hier van weggehouden heeft, al die jaren.
de tegenstrijdigheid is: God handelt en beslist vanuit een wens. logica heeft me geleerd dat wensen, en zeker het uitvoeren van wensen tegenstrijdige belangen dient. Met het uitvoeren van wensen moet je uiterst voorzichtig zijn, daar je binnen de kortste keren anderen te kort doet of leed berokkent. oorlogen, promotie battles en financiële wereld zijn hier duidelijke voorbeelden van
Dat mensen die erg goede bedoelingen hebben toch luisteren naar een god, is om deze redenen in mijn ogen contradictioneel met de wens: "het goede "te doen..
Ikblijfmaarsteedsweerterugkomen???
pi_113626536
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 13:37 schreef Nietvandezewereld het volgende:
de tegenstrijdigheid is: God handelt en beslist vanuit een wens.
Welke wens is dat volgens jou?
quote:
...het uitvoeren van wensen tegenstrijdige belangen dient. Met het uitvoeren van wensen moet je uiterst voorzichtig zijn, daar je binnen de kortste keren anderen te kort doet of leed berokkent. oorlogen, promotie battles en financiële wereld zijn hier duidelijke voorbeelden van
De boedhistische leer praat wel over het probleem van verlangen en wensen en vooral de wens tot wedergeboorte, maar ik ben niet genoeg beslagen in die filosofie om daar verder iets over te zeggen.
quote:
Dat mensen die erg goede bedoelingen hebben toch luisteren naar een god, is om deze redenen in mijn ogen contradictioneel met de wens: "het goede "te doen.
Deze conclusie vind ik niet echt helder. Volgens mij, kan je best eerst uitleggen wat je bedoelt met "God handelt en beslist vanuit een wens."
pi_113655906
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:38 schreef wapi het volgende:

[..]

Tja, wij maken elkaar als gelovigen onder mekaar wijs dat je met die goddelozen niet mag trouwen. Dat versterkt de groepsgeest!
Een troll
Als je niet graag doet wat je doet en niet doet wat je wél graag doet, dan heb je wanklank boven muziek verkozen.
Schildpadden kunnen meer over de weg vertellen dan hazen
pi_113657541
Oke, mocht ik deze zin toch helemaal verkeerd geinterpreteerd hebben, en je meent alles serieus.. d

quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 06:04 schreef wapi het volgende:

Ik vraag me af wat er zo interessant zou zijn aan een methode die erin bestaat van belangrijke beslissingen over te laten aan de toevallige stand van het hormonenpeil.
Ik denk dat zeer weinig mensen die uit vrije keuze trouwen, dat doen vanuit de toevallige stand van het hormonenpeil. Dan hebben ze een one night stand ofzo. Om te trouwen spelen er wel andere zaken lijkt me. Daarbij heb je bij een geregeld huwelijk ook met hormonen te maken toch. Als er dan geen liefde is, is er dus sex alleen voor de lust? Of zelfs tegen de wil in van de vrouw?
quote:
Dat is de opvatting van een kleine minderheid binnen de wereldbevolking. De meerderheid verkiest gearrangeerde huwelijken. Ik heb geen globale cijfers kunnen terug vinden. Om toch maar een idee te geven:

Marriages are arranged by parents in China, India and Indonesia — three countries with 40% of the world's population.
Als de meerderheid kiest voor moorden en verkrachten, maakt het toch nog niet iets goeds? Als de meerderheid gelooft dat de aarde plat is, maakt dat die stelling nog niet waar toch?
quote:
Als vooral objectieve criteria zouden moeten doorwegen bij de keuze van een huwelijkspartner, en gezien het feit dat de betrokken personen vaak te jong zijn om dat allemaal zelf te kunnen afwegen, vind ik het persoonlijk beter dat de familie beslist. Anderzijds beslist elke familie daar uiteraard zelf over. Als er dus families zijn die de keuze van een huwelijkspartner liever aan het toeval overlaten, dan is dat uiteraard hun eigen beslissing.
Hoezo te jong? Over welke leeftijd heb je het? En je kunt toch ook later pas trouwen? Je kunt altijd naar advies van familie en vrienden luisteren, maar dat is toch heel wat anders dan dat je familie beslist met wie je trouwt. Ik sprak een tijdje terug met een jongen uit Irak. Hij hield van een meisje en zij van hem en ze hadden al een tijd iets samen. Maar de familie had geregeld dat ze met een andere man moest trouwen. Hij woonde ook nog naast hun en kon het niet aanzien om daar te blijven en is naar Nederland vertrokken.
Als je niet graag doet wat je doet en niet doet wat je wél graag doet, dan heb je wanklank boven muziek verkozen.
Schildpadden kunnen meer over de weg vertellen dan hazen
pi_113659191
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 11:32 schreef wapi het volgende:
In de godsdienst wordt er verboden van met goddelozen te trouwen.
O, en vanwaar dan die talloze ' schijn-huwelijken ' met goddelozen ?
pi_113660434
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 00:50 schreef sientelo het volgende:
Oke, mocht ik deze zin toch helemaal verkeerd geinterpreteerd hebben, en je meent alles serieus.. d
Als de meerderheid kiest voor moorden en verkrachten, maakt het toch nog niet iets goeds? Als de meerderheid gelooft dat de aarde plat is, maakt dat die stelling nog niet waar toch?
Ik verdedig die stelling niet door te stellen dat er veel mensen dat doen, hoor. De opmerking gaat alleen over de prevalentie van die keuze, niet over haar correctheid. Dit was dus echt geen argumentum ad populum.

Gezien het feit dat de stelling noch haar anti-stelling kunnen worden getoetst, betreft het alweer een metafysische zaak, die enkel kan verworpen worden op grond van een tegenstrijdigheid.
pi_113661687
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 03:16 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik verdedig die stelling niet door te stellen dat er veel mensen dat doen, hoor. De opmerking gaat alleen over de prevalentie van die keuze, niet over haar correctheid. Dit was dus echt geen argumentum ad populum.

Gezien het feit dat de stelling noch haar anti-stelling kunnen worden getoetst, betreft het alweer een metafysische zaak, die enkel kan verworpen worden op grond van een tegenstrijdigheid.

TROLL :( :( :(
pi_113662330
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 juni 2012 16:20 schreef kleinduimpje3 het volgende:

[..]

Nee, ik ook niet.
Ik vind dit antwoord van de gechannelde Jezus beter, om niet te zeggen: erg goed.

[..]

http://www.askrealjesus.nl/node/274
Mensen zijn bereid en zelfs hongerig om alles wat de notie van ultieme verantwoordelijkheid in de vorm van een laatste oordeel over leven en dood verwerpt te omarmen.
  maandag 2 juli 2012 @ 14:20:48 #265
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_113671209
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 03:16 schreef wapi het volgende:

Ik verdedig die stelling niet door te stellen dat er veel mensen dat doen, hoor. De opmerking gaat alleen over de prevalentie van die keuze, niet over haar correctheid. Dit was dus echt geen argumentum ad populum.

Gezien het feit dat de stelling noch haar anti-stelling kunnen worden getoetst, betreft het alweer een metafysische zaak, die enkel kan verworpen worden op grond van een tegenstrijdigheid.
Als je een intern consistente theorie formuleert, volgens welke een steen van de aarde afvalt ipv naar de aarde toe, is dat dan bezwaarlijk? Zou een theorie, om consistent te zijn, niet tevens in overeenstemming moeten zijn met de feiten. Hoe weet jij zo zeker dat deze kwestie buiten het bereik van iedere toetsing valt, en dus zuiver metafysisch is?

Zelf kom je tot de conclusie dat je bepaalde regels in acht moet nemen, op grond van eerdere ervaringen. Dat klinkt als een vorm van toetsing.
The view from nowhere.
pi_113681309
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 01:39 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De Boeddhistische grondteksten zijn heel simpel en nuchter. Lees de dhammapada maar. Simpele morele versen. De kosmologie is erbij verzonnen en / of berust op allerlei bijgeloof van die tijd.
Ik denk dat je dat niet in zijn algemeenheid kan zeggen, de boeddhistische sutta literatuur is zeer uitgebreid.

Hier bijvoorbeeld een overzicht:

http://www.dhammaweb.net/Tipitaka/viewsutta.php

Deze sutta beschrijft verschillende hellen:

http://www.dhammaweb.net/Tipitaka/read.php?id=164
  maandag 2 juli 2012 @ 18:41:39 #267
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_113682090
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 18:21 schreef kleinduimpje3 het volgende:

[..]

Ik denk dat je dat niet in zijn algemeenheid kan zeggen, de boeddhistische sutta literatuur is zeer uitgebreid.

Hier bijvoorbeeld een overzicht:

http://www.dhammaweb.net/Tipitaka/viewsutta.php

Deze sutta beschrijft verschillende hellen:

http://www.dhammaweb.net/Tipitaka/read.php?id=164
Als ik de History of Buddhism lees, valt me op dat er tussen het eerste Boeddhistische concilie:

quote:
The first Buddhist council was held just after Buddha's Parinirvana, and presided over by Gupta Mahākāśyapa, one of His most senior disciples, at Rājagṛha (today's Rajgir) during the 5th century under the noble support of king Ajāthaśatru. The objective of the council was to record all of Buddha's teachings into the doctrinal teachings (sutra) and Abhidhamma and to codify the monastic rules (vinaya). Ānanda, one of the Buddha's main disciples and his cousin, was called upon to recite the discourses and Abhidhamma of the Buddha, and Upali, another disciple, recited the rules of the vinaya. These became the basis of the Tripiṭaka (Three Baskets), which is preserved only in Pāli.
en het vierde Boeddhistische concilie

quote:
The Fourth Council is said to have been convened in the reign of the Kushan emperor Kaniṣka around 100 CE at Jalandhar or in Kashmir. Theravāda Buddhism had its own Fourth Council in Sri Lanka about 200 years earlier in which the Pāli canon was written down in toto for the first time. Therefore there were two Fourth Councils: one in Sri Lanka (Theravāda), and one in Kashmir (Sarvāstivādin).

Extent of Buddhism and trade routes in the 1st century CE.It is said that for the Fourth Council of Kashmir, Kaniṣka gathered 500 monks headed by Vasumitra, partly, it seems, to compile extensive commentaries on the Abhidharma, although it is possible that some editorial work was carried out upon the existing canon itself. Allegedly during the council there were altogether three hundred thousand verses and over nine million statements compiled, and it took twelve years to complete. The main fruit of this council was the compilation of the vast commentary known as the Mahā-Vibhāshā ("Great Exegesis"), an extensive compendium and reference work on a portion of the Sarvāstivādin Abhidharma.

Scholars believe that it was also around this time that a significant change was made in the language of the Sarvāstivādin canon, by converting an earlier Prakrit version into Sanskrit. Although this change was probably effected without significant loss of integrity to the canon, this event was of particular significance since Sanskrit was the sacred language of Brahmanism in India, and was also being used by other thinkers, regardless of their specific religious or philosophical allegiance, thus enabling a far wider audience to gain access to Buddhist ideas and practices. For this reason there was a growing tendency among Buddhist scholars in India thereafter to write their commentaries and treatises in Sanskrit. Many of the early schools, however, such as Theravāda, never switched to Sanskrit, partly because Buddha explicitly forbade translation of his discourses into what was an elitist religious language (as Latin was in medieval Europe). He wanted his monks to use a local language instead - a language which could be understood by all. Over time, however, the language of the Theravādin scriptures (Pāli) became a scholarly or elitist language as well, exactly opposite to what the Buddha had explicitly commanded.
er van alles gebeurd kan zijn.
The view from nowhere.
pi_113683132
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 18:41 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Als ik de History of Buddhism lees, valt me op dat er tussen het eerste Boeddhistische concilie:

[..]

en het vierde Boeddhistische concilie

[..]

er van alles gebeurd kan zijn.
Ik vraag me af of dat zo relevant is.

Het vierde concilie vond pas plaats in 100 na Chr. en ging voor een groot deel over commentaren op de abhidharma.

Ik had het echter over de sutta’s, die dus over het algemeen betrouwbaarder geacht worden.
pi_113684788
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 08:58 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Mensen zijn bereid en zelfs hongerig om alles wat de notie van ultieme verantwoordelijkheid in de vorm van een laatste oordeel over leven en dood verwerpt te omarmen.
De gechannelde Jezus ontkent niet de mogelijkheid van de tweede dood:

quote:
Ik kan je verzekeren dat ongeacht hoe ver een ziel afgedaald is naar een staat van ontkenning, geen enkele ziel het meer van vuur onder ogen kan zien zonder wakker geschud te worden voor de realiteit dat dit vuur de ziel compleet en totaal kan oplossen. De meeste zielen die eindigen in het Hof van het Heilige Vuur zijn erg hoogmoedig en zij denken meestal dat ze overal mee weg kunnen komen. Toch wanneer een ziel in het meer van vuur kijkt, realiseren zelfs de meest trotse zielen zich ogenblikkelijk de misvatting van deze gemoedstoestand. Het is de ultieme ‘met je kop tegen de muur lopen’ ervaring.

Dus er is geen enkele mogelijkheid dat de ziel de consequentie van de keuze, die ze op het punt staat te maken, niet zal beseffen. Omdat de ziel zoveel keuzes heeft gemaakt in het verleden die een schending van Gods wetten waren, heeft ze haar keuzes zo beperkt dat ze letterlijk nog maar één keuze over heeft. Die keuze is simpel. Zul jij je omkeren, je huidige identiteitsgevoel loslaten en beginnen aan een klim omhoog die ertoe leidt dat jij je beperkte identiteitsgevoel transcendeert, totdat je Christusbewustzijn bereikt en het onsterfelijke spirituele wezen wordt, dat je bedoeld bent te zijn? Of zul je in plaats daarvan ervoor kiezen om de Christus in je te ontkennen en te weigeren terug te klimmen naar onsterfelijkheid – en daarbij onvermijdelijk opgelost worden in het meer van vuur?

Dit is letterlijk de enige optie die de ziel op dit punt heeft. Tot aan dit punt kon de ziel de keuze om zich om te draaien en haar identiteitsgevoel te transcenderen, uitstellen. Maar vanwege de Wet van de Zelftranscendentie is de tijd op. Nu kan de ziel niet langer de keuze uitstellen. Ze zal ervoor moeten kiezen te zijn of niet te zijn en ze moet nu kiezen.

Als een ziel ertoe besluit om zich om te keren, zal ze alle mogelijke hulp krijgen, maar ze zal ook voor de taak staan om alle verkeerde overtuigingen uit het verleden te overwinnen die ze als deel van haar identiteit heeft geaccepteerd en alle negatieve karma die ze heeft gemaakt vanwege haar vele verkeerde keuzes. Sommige zielen weigeren letterlijk dit te doen om verschillende reden – meestal de trots om toe te geven dat ze verkeerd zaten – dus kiezen ze ervoor om liever te worden opgelost dan hun eigen onvolmaakte creaties ongedaan te maken. Sommige zielen weigeren om hun rebellie, woede en haat los te laten, vaak God tot het laatste moment vervloekend. Dit was het geval met Hitler die het bewustzijn van Lucifer tot in de allerhoogste graad belichaamde.

Dus je ziet, zelfs de tweede dood wordt niet gedaan tegen de vrije wil van de ziel in. In feite is het de eigen keuze van de ziel, omdat ze ervoor kiest om niet haar eigen verkeerde keuzes ongedaan te maken. Daarom zou ze nog liever één laatste keuze meer maken om haar eigen Christuspotentieel te ontkennen. Die keuze zal dan de laatste en uiteindelijke keuze van de ziel worden.
http://www.askrealjesus.nl/node/500
  maandag 2 juli 2012 @ 19:55:31 #270
37769 erodome
Zweefteef
pi_113685522
quote:
0s.gif Op zondag 1 juli 2012 04:05 schreef wapi het volgende:

[..]

Eerder de godsdienst. De regels van de moraliteit in de godsdienst onderstrepen dat het huwelijk geen tijdelijke bezigheid mag zijn.

[..]

Godsdienstige families zullen bij de opvoeding van hun kinderen er duidelijk de nadruk op leggen dat er moet worden vermeden om de huwelijksbanden te verbreken. De godsdienstige familie zal dus juist het tegenovergestelde aan de kinderen aanleren.

[..]

Dat standpunt wordt echter in de godsdienst afgekeurd en als immoreel beschouwd. Als je zo denkt, dan ligt het voor de hand dat een langdurig huwelijk voor jou uitgesloten is. Je kan helemaal niet langdurig gehuwd blijven, als je meent dat het huwelijk toch maar een tijdelijke toestand is. Iedereen doet uiteraard wat hij of zij zelf wil. Mijn opvatting is dat gezien het feit dat zulke mentaliteit spontaan tot echtscheidingen leidt, en gezien het feit dat het vooral de kinderen zijn die onder een echtscheiding lijden, ik dat standpunt onverantwoordelijk en afkeurenswaardig vind.
In jouw godsdienst ja, niet in alle, absoluut niet zelfs.
Het is prima mogelijk een levenslange band aan te gaan, zolang dat goed voelt, hier duurt dat al 20 jaar, zonder dat ik vind dat we verplicht zijn bij elkaar te blijven.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_113707042
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 14:20 schreef deelnemer het volgende:
Zou een theorie, om consistent te zijn, niet tevens in overeenstemming moeten zijn met de feiten. Hoe weet jij zo zeker dat deze kwestie buiten het bereik van iedere toetsing valt, en dus zuiver metafysisch is?
Probeer dan te toetsen. Als je erin slaagt, dan is de theorie inderdaad toetsbaar en dan mag ze worden onderworpen aan toetsing.
quote:
Zelf kom je tot de conclusie dat je bepaalde regels in acht moet nemen, op grond van eerdere ervaringen. Dat klinkt als een vorm van toetsing.
Een persoonlijke ervaring is niet veralgemeenbaar. Je kan daar dus enkel persoonlijk conclusies uit trekken.
pi_113707097
quote:
0s.gif Op maandag 2 juli 2012 19:55 schreef erodome het volgende:
Het is prima mogelijk een levenslange band aan te gaan, zolang dat goed voelt, hier duurt dat al 20 jaar, zonder dat ik vind dat we verplicht zijn bij elkaar te blijven.
Je bent beter af van te trouwen met iemand die ook gelooft dat echtscheidingen zoveel mogelijk moeten worden vermeden. Met iemand die dat niet gelooft, trouw je best niet, hoor. Van godsdienstige mensen weet je op voorhand dat ze dat geloven, want dat maakt deel uit van de morele regels van de godsdienst.
  dinsdag 3 juli 2012 @ 10:42:19 #273
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113707157
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 10:40 schreef wapi het volgende:

[..]

Je bent beter af van te trouwen met iemand die ook gelooft dat echtscheidingen zoveel mogelijk moeten worden vermeden. Met iemand die dat niet gelooft, trouw je best niet, hoor. Van godsdienstige mensen weet je op voorhand dat ze dat geloven, want dat maakt deel uit van de morele regels van de godsdienst.
Dan ben je er mooi klaar mee als je een ongelukkig huwelijk hebt.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113708046
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 10:42 schreef Id_do_her het volgende:
Dan ben je er mooi klaar mee als je een ongelukkig huwelijk hebt.
Ongelukkig ben je wanneer het huwelijk niet aan je verwachtingen voldoet. De verwachtingen worden echter in belangrijke mate in de morele regels van de godsdienst vastgelegd. In principe zou het dus meestal moeten werken. In de praktijk blijkt dat trouwens gewoonlijk het geval te zijn.
  dinsdag 3 juli 2012 @ 11:14:37 #275
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_113708114
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 10:38 schreef wapi het volgende:

Een persoonlijke ervaring is niet veralgemeenbaar.
Dat is toch wat jij doet. Alles wat jij hier verdedigd berust een persoonlijke ervaring van jou. Wie geeft hou het recht daarin je eigen keuzes te maken? Alleen binnen een open samenleving kan dat.
The view from nowhere.
  dinsdag 3 juli 2012 @ 11:16:48 #276
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113708188
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 11:12 schreef wapi het volgende:

[..]

Ongelukkig ben je wanneer het huwelijk niet aan je verwachtingen voldoet. De verwachtingen worden echter in belangrijke mate in de morele regels van de godsdienst vastgelegd. In principe zou het dus meestal moeten werken. In de praktijk blijkt dat trouwens gewoonlijk het geval te zijn.
Veelal niet nee, en dan maakt het niet eens echt uit of het nou is vastgelegd of niet. Er komt wel meer bij kijken dan wat regels op papier om het te laten werken.
With my pack on my back, down the road I will stray.
pi_113708974
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 11:16 schreef Id_do_her het volgende:
Veelal niet nee, en dan maakt het niet eens echt uit of het nou is vastgelegd of niet. Er komt wel meer bij kijken dan wat regels op papier om het te laten werken.
Dat vastleggen van regels, leidt wel tot het ontstaan van een ingesteldheid. Het is die ingesteldheid die van een huwelijk een sukses of een mislukking maakt.
pi_113709949
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 11:40 schreef wapi het volgende:

[..]

Dat vastleggen van regels, leidt wel tot het ontstaan van een ingesteldheid. Het is die ingesteldheid die van een huwelijk een sukses of een mislukking maakt.
Nee hoor.
Conscience do cost.
  dinsdag 3 juli 2012 @ 12:11:18 #279
230109 Id_do_her
Overal en nergens.
pi_113709972
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 11:40 schreef wapi het volgende:

[..]

Dat vastleggen van regels, leidt wel tot het ontstaan van een ingesteldheid. Het is die ingesteldheid die van een huwelijk een sukses of een mislukking maakt.
Zo werkt het niet.
With my pack on my back, down the road I will stray.
  dinsdag 3 juli 2012 @ 21:30:41 #280
37769 erodome
Zweefteef
pi_113733673
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 10:40 schreef wapi het volgende:

[..]

Je bent beter af van te trouwen met iemand die ook gelooft dat echtscheidingen zoveel mogelijk moeten worden vermeden. Met iemand die dat niet gelooft, trouw je best niet, hoor. Van godsdienstige mensen weet je op voorhand dat ze dat geloven, want dat maakt deel uit van de morele regels van de godsdienst.
Ben al 20 jaar gelukkig samen met mijn partner, met de wetenschap dat als de liefde ophoud we gewoon uit elkaar gaan.
Veel beter dat bewust kiezen voor elkaar dan gedwongen met elkaar opgescheept te zitten.

Maar je hebt wel een erg grote mond voor iemand met een echtscheiding achter de rug, die opgaf toen het niet meer leuk genoeg was voor je, toen je anders ging denken en dus uit elkaar groeide.
Ik, zonder geloof erachter die me dwingt om bij elkaar te blijven heb nogsteeds mijn eerste relatie.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_113746767
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juli 2012 21:30 schreef erodome het volgende:
Maar je hebt wel een erg grote mond voor iemand met een echtscheiding achter de rug, die opgaf toen het niet meer leuk genoeg was voor je, toen je anders ging denken en dus uit elkaar groeide.
Ik heb de zaak voorgelegd voor expertadvies en de aanbeveling was om dat huwelijk met de goddeloze echtgenote te ontbinden. Gelovigen mogen simpelweg niet gehuwd blijven met goddelozen.
  woensdag 4 juli 2012 @ 02:13:36 #282
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_113747162
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 01:52 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik heb de zaak voorgelegd voor expertadvies en de aanbeveling was om dat huwelijk met de goddeloze echtgenote te ontbinden. Gelovigen mogen simpelweg niet gehuwd blijven met goddelozen.
Als iemand gelovig wordt en zijn/haar partner niet, dan is een scheiding noodzakelijk, ook als er al kinderen zijn. Wat een ontwrichtend expertadvies ! Typisch iets wat je doet als je mensen in een sektarische beweging wilt opsluiten. Als beide partners in de beweging zitten, kan niet één van beide eruit stappen, zonder dat een scheiding wordt afgedwongen. De geloofsdwang druipt ervan af.

[ Bericht 2% gewijzigd door deelnemer op 04-07-2012 02:30:43 ]
The view from nowhere.
  woensdag 4 juli 2012 @ 02:36:41 #283
224960 highender
Travellin' Light
pi_113747559
Synoniemen voor goddeloos:
godvergeten, heiligschennend, oneerbiedig, ongodsdienstig, onheilig, vloekwaardig, atheïstisch, heidens, slecht, verdorven, verworpen, zondig, afschuwelijk, hels

:D
pi_113748354
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 02:13 schreef deelnemer het volgende:
De geloofsdwang druipt ervan af.
Ik ben nooit gedwongen door om het even wie om het advies ten uitvoer te leggen.
  woensdag 4 juli 2012 @ 08:06:01 #285
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_113749329
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 03:27 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik ben nooit gedwongen door om het even wie om het advies ten uitvoer te leggen.
"Gelovigen mogen simpelweg niet gehuwd blijven met godelozen". Dat klinkt niet erg vrijblijvend.

Daarnaast is het gewoon een slecht advies.
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_113749495
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 08:06 schreef Molurus het volgende:
"Gelovigen mogen simpelweg niet gehuwd blijven met godelozen". Dat klinkt niet erg vrijblijvend.
Er was geen verplichting om het advies ten uitvoer te leggen, hoor.
quote:
Daarnaast is het gewoon een slecht advies.
Ik moest wel iets doen. Ik kon moeilijk de situatie op zijn beloop laten gaan. Ik was zelf eigenlijk al tot dezelfde vaststelling gekomen, namelijk, dat je best niet met iemand trouwt, die de ingesteldheid niet heeft om daarna ook getrouwd te blijven. Ik wilde liefst niet scheiden, maar dat had alleen maar uitstel van executie betekend. Achteraf bekeken -- we zijn nu al járen verder -- heb ik helemaal geen spijt van mijn beslissing om er na de zoveelste keer niet meer mee opnieuw te beginnen. Mijn godsdienstige vrouw is uiteindelijk een veel betere keuze gebleken.
pi_113749795
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 08:25 schreef wapi het volgende:

[..]

Er was geen verplichting om het advies ten uitvoer te leggen, hoor.

[..]

Ik moest wel iets doen. Ik kon moeilijk de situatie op zijn beloop laten gaan. Ik was zelf eigenlijk al tot dezelfde vaststelling gekomen, namelijk, dat je best niet met iemand trouwt, die de ingesteldheid niet heeft om daarna ook getrouwd te blijven. Ik wilde liefst niet scheiden, maar dat had alleen maar uitstel van executie betekend. Achteraf bekeken -- we zijn nu al járen verder -- heb ik helemaal geen spijt van mijn beslissing om er na de zoveelste keer niet meer mee opnieuw te beginnen. Mijn godsdienstige vrouw is uiteindelijk een veel betere keuze gebleken.
Volgens mij, wat jij hebt meegemaakt, niet gelovige vrouw, dan een wel godsdienstige vrouw, zijn dit factoren die horen bij een land in verwarring. Ja Nederland is het meest verwarde land op aarde.
Dat betekent niet dat er niet veel geweten wordt; de middenweg is hier waarschijnlijk ook de juiste, wel of geen religie kan de oplossing lijken, maar de intentie van de 2 mensen die hun leven willen delen is de belangrijkste samen met evt. opvoeding of kijk op de wereld.
Deze kijk op, is bij Nederlanders zo ongelooflijk verschillend dat een huwelijk soms tegenvalt?
Is dit zinnig?
Ikblijfmaarsteedsweerterugkomen???
  woensdag 4 juli 2012 @ 10:17:39 #288
37769 erodome
Zweefteef
pi_113751647
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 08:25 schreef wapi het volgende:

[..]

Er was geen verplichting om het advies ten uitvoer te leggen, hoor.

[..]

Ik moest wel iets doen. Ik kon moeilijk de situatie op zijn beloop laten gaan. Ik was zelf eigenlijk al tot dezelfde vaststelling gekomen, namelijk, dat je best niet met iemand trouwt, die de ingesteldheid niet heeft om daarna ook getrouwd te blijven. Ik wilde liefst niet scheiden, maar dat had alleen maar uitstel van executie betekend. Achteraf bekeken -- we zijn nu al járen verder -- heb ik helemaal geen spijt van mijn beslissing om er na de zoveelste keer niet meer mee opnieuw te beginnen. Mijn godsdienstige vrouw is uiteindelijk een veel betere keuze gebleken.
Kortom, je eeuwige verbintenis waar je zo hoog van opgeeft geloof je zelf ook niet in, alleen met de juiste persoon....
Als je echt werkelijk had geloofd in de eeuwigheid van die verbinding dan had je een manier moeten vinden waarop het wel werkte, dat wilde je niet(is je goed recht wat mij betrefd, maar niet volgens jezelf).
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_113754472
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 10:17 schreef erodome het volgende:
Kortom, je eeuwige verbintenis waar je zo hoog van opgeeft geloof je zelf ook niet in, alleen met de juiste persoon....
It takes two to tango.
  woensdag 4 juli 2012 @ 22:06:24 #290
37769 erodome
Zweefteef
pi_113781247
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 11:48 schreef wapi het volgende:

[..]

It takes two to tango.
Citaat van jou: Ik heb zelf besloten dat ik liever een godsdienstige vrouw had, hoor. Ik heb mijn goddeloze ex dus inderdaad verstoten.

Je bent getrouwd geweest, je hebt de eeuwige verbintenis die je hier zo fel verdedigt zelf opgegeven toen je vond dat je niet meer bij elkaar paste.
Eigenlijk ben je nog getrouwd, want met de eeuwige verbintenis in het achterhoofd kan je wel voor het wereldse scheiden, maar niet voor de schepper, wat betekend dat je nu een verboden verbintenis hebt ;)

Sorry, dat laatste kon ik niet laten, dat is zo'n mooi open doel dat zelf ik de bal daar wel in krijg ;)
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_113787301
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 11:48 schreef wapi het volgende:
It takes two to tango.
.... in de veronderstelling dat ze kunnen tango dansen...
pi_113788843
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 23:43 schreef ATON het volgende:

[..]

.... in de veronderstelling dat ze kunnen tango dansen...
Dansen en muziek mogen niet van allah. Wordt ie boos.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 5 juli 2012 @ 00:15:16 #293
224960 highender
Travellin' Light
pi_113788960
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 11:48 schreef wapi het volgende:

[..]

It takes two to tango.
Moslims mogen toch met meer dan één moslima de tango dansen?

[ Bericht 0% gewijzigd door highender op 05-07-2012 00:16:09 (ninja edit) ]
pi_113793957
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 22:06 schreef erodome het volgende:
Je bent getrouwd geweest, je hebt de eeuwige verbintenis die je hier zo fel verdedigt zelf opgegeven toen je vond dat je niet meer bij elkaar paste.
Het expertadvies was nochtans goed gemotiveerd, hoor. De oplossing bestond erin van in overeenstemming met de wetten van de Schepper de goddeloze echtgenote te verstoten. Nu dat dit achter de rug is, kan ik je verzekeren dat ik echt niets meer te maken wil hebben met zulke goddeloze vrouwen.
pi_113794003
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juli 2012 07:12 schreef wapi het volgende:

[..]

Het expertadvies was nochtans goed gemotiveerd, hoor. De oplossing bestond erin van in overeenstemming met de wetten van de Schepper de goddeloze echtgenote te verstoten. Nu dat dit achter de rug is, kan ik je verzekeren dat ik echt niets meer te maken wil hebben met zulke goddeloze vrouwen.
Haha, jij hebt je door zo'n faler met soepjurk, vieze baard en een slecht gebit in een obscure moskee ala de As Soenah laten aanpraten dat je je vrouw moest verlaten om bij de club te mogen. Tom Cruise is er niets bij.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113794589
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juli 2012 07:12 schreef wapi het volgende:
Het expertadvies was nochtans goed gemotiveerd, hoor. De oplossing bestond erin van in overeenstemming met de wetten van de Schepper de goddeloze echtgenote te verstoten. Nu dat dit achter de rug is, kan ik je verzekeren dat ik echt niets meer te maken wil hebben met zulke goddeloze vrouwen.
Groot gelijk. Vast te hoog gegrepen.
pi_113794685
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juli 2012 08:46 schreef ATON het volgende:

[..]

Groot gelijk. Vast te hoog gegrepen.
Inderdaad. Een vrouw met een eigen mening en die zelfstandig buiten mag lopen is maar eng hoor.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_113794851
quote:
1s.gif Op donderdag 5 juli 2012 08:53 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Inderdaad. Een vrouw met een eigen mening en die zelfstandig buiten mag lopen is maar eng hoor.
En al die goddeloze sletten zetten je takken waar je bij staat. _O-
pi_113795079
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juli 2012 09:06 schreef ATON het volgende:

[..]

En al die goddeloze sletten zetten je takken waar je bij staat. _O-
Dat is EXACT de reden waarom religieuze conservatieven vrouwen behandelen zoals ze doen. Ze zijn panisch voor de vrouwelijke seksualiteit en doodsbang niet te kunnen voldoen aan de echte eisen van een vrouw die vrij is haar eigen keuzes te maken en niet als een mak schaap doodsbang en afhankelijk van haar man is.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 5 juli 2012 @ 09:56:07 #300
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_113795933
quote:
0s.gif Op woensdag 4 juli 2012 01:52 schreef wapi het volgende:

[..]

Ik heb de zaak voorgelegd voor expertadvies en de aanbeveling was om dat huwelijk met de goddeloze echtgenote te ontbinden. Gelovigen mogen simpelweg niet gehuwd blijven met goddelozen.
Je bent een lafaard. Te laf om zelf die beslissing te nemen en er dan verantwoordelijkheid voor te moeten nemen. Dus dan leg je het maar voor aan een 'expert' die jou verteld wat je moet doen.

Moreel laakbaar gedrag. :N

[ Bericht 4% gewijzigd door DustPuppy op 05-07-2012 10:02:41 ]
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')