Nee ok geen 110 Euro , tenzij je de rente erbij teltquote:Op maandag 21 mei 2012 11:30 schreef Budapestenaar het volgende:
[..]
Tja, als een lening in euro's 100 euro is, dan zal die lening in euro's nooit 50 euro worden.
aan de andere kant zullen nieuwe leningen in Euro's niet erg populair meer zijnquote:Op maandag 21 mei 2012 11:20 schreef Igen het volgende:
Dat vraag ik me ook af. Nederlandse financiële instellingen die in Zuid-Europese eurolanden investeren, hoeven immers helemaal geen rekening te houden met een valutarisico.
De EGKS is NIET begonnen om alleen maar een economisch verband te zijn. De EXPLICIETE bestaansreden van de EGKS/EEG/EU was een politieke vereniging van Europa. Elke lezing die dat ontkent is gewoon een botte leugen. Al in het eerste verdrag van Rome staat dat het doel is 'een steeds hechter verband tussen de Europese volkeren'. Ongeclausuleerd. Economische verstrengeling van de economieën van Europa werd gezien als het middel tot Europese eenwording, niet als het doel.quote:Op zondag 20 mei 2012 22:50 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
zoals ik al eerder zei inderdaad moet men elkaar ook durven loslaten. De EU is een economische samenwerkingsverband, meer moet het niet zijn!! De landen moeten zelf verantwoording nemen voor hun beleid, dus red je het niet , jammer dan. Dat heet natuurlijke selectie. In de dierenwereld overleven de misgeboortes het ook niet en gaan zieke dieren ook dood. Hetzelfde moet gebeuren met landen, natuurlijke selectie.
Over kletsika gesproken. De Eurozone is gewoon solvent hoor. Er is een plaatselijk liquiditeitsprobleem, maar meer dan dat ook niet.quote:Op maandag 21 mei 2012 10:10 schreef Budapestenaar het volgende:
Als het noorden uit de Euro stapt, zal de euro minder waard worden, wat ook betekent dat de schuldenlast minder waard wordt. Dat verlies zullen we moeten nemen. Als we op deze koers verder gaan, zijn we binnenkort allemaal bankroet en zien we dat geld zeker niet terug.
quote:Spanje blijft hulp uit Europees noodfonds afwijzen
Economie •
Spanje houdt vol dat het geen Europese hulp nodig heeft om de balansen van de banken in het land te versterken.
De Spaanse minister van financiën Luis de Guindos zei dat maandag.
Spanje zag zich eerder deze maand genoodzaakt de bank Bankia te nationaliseren, omdat die dreigde te bezwijken onder slechte vastgoedleningen. Bankia heeft nog eens zeven miljard euro extra steun nodig, maar volgens De Guindos hoeft het Europese noodfonds EFSF daar niet voor te worden aangesproken. Frankrijk deed die suggestie afgelopen weekeinde
De rente op Spaanse staatsobligaties met een looptijd van tien jaar steeg maandag met zes basispunten naar 6,26 procent. Vrijdag had de Spaanse regering bekendgemaakt dat het begrotingstekort over vorig jaar op 8,9 procent was uitgekomen, in plaats van de eerder aangegeven 8,5 procent.
De Guindos wijt het hogere tekort aan kostenoverschrijdingen door vier Spaanse regio's. Die hadden eerder cijfers overgelegd die niet 'volledig transparant' waren
Uiteraard.quote:Op maandag 21 mei 2012 13:43 schreef HD9 het volgende:
Ja hoor nu gaat Frankrijk voorstellen om Spaanse banken te redden met EU geld van het noodfonds
[..]
Een slecht artikel dat maar de halve waarheid vertelt. Het valt me sowieso op dat in zowat alles wat over het ESM in de media terecht komt - ook in deze petitie - steeds dezelfde link zit naar hetzelfde Duitse YouTube-filmpje dat met halve waarheden angst probeert te zaaien.quote:Op maandag 21 mei 2012 14:04 schreef Scrummie het volgende:
http://petities.nl/petitie/het-esm-verdrag
Goed artikel over het ESM met een petitie teken mogelijkheid.
Alles dat op YouTube te zien is, is per definitie waar: 9/11 was een inside job, Big Foot wandelt rond in Amerikaanse bossen, het einde van de wereld is gegarandeerd op 21 december en Bert en Ernie zijn homo.quote:Op maandag 21 mei 2012 14:26 schreef Igen het volgende:
[..]
Een slecht artikel dat maar de halve waarheid vertelt. Het valt me sowieso op dat in zowat alles wat over het ESM in de media terecht komt - ook in deze petitie - steeds dezelfde link zit naar hetzelfde Duitse YouTube-filmpje dat met halve waarheden angst probeert te zaaien.
Ik vind het wel typisch. Je zag hetzelfde effect bij "Money as Debt". Mensen denken niet na - mensen kijken een misleidend YouTube-filmpje en denken vervolgens dat dat de enige absolute waarheid is en dat alle "hoge heren" liegen als die iets zeggen dat niet met het YouTube-filmpje in overeenstemming is.
Nou, link maar eens een goed artikel dan, waar het wel juist en volledig waar staat uitgelegd.quote:Op maandag 21 mei 2012 14:26 schreef Igen het volgende:
[..]
Een slecht artikel dat maar de halve waarheid vertelt. Het valt me sowieso op dat in zowat alles wat over het ESM in de media terecht komt - ook in deze petitie - steeds dezelfde link zit naar hetzelfde Duitse YouTube-filmpje dat met halve waarheden angst probeert te zaaien.
Ik vind het wel typisch. Je zag hetzelfde effect bij "Money as Debt". Mensen denken niet na - mensen kijken een misleidend YouTube-filmpje en denken vervolgens dat dat de enige absolute waarheid is en dat alle "hoge heren" liegen als die iets zeggen dat niet met het YouTube-filmpje in overeenstemming is.
quote:ma 21 mei 2012, 16:12
Van Rompuy wil open debat zonder taboes
BRUSSEL (AFN) - EU-president Herman Van Rompuy hoopt dat de regeringsleiders woensdag in Brussel open en recht voor zijn raap met elkaar gaan praten over het stimuleren van groei in Europa, zonder taboes. Dat schrijft hij maandag in zijn uitnodigingsbrief aan de 27 regeringsleiders en staatshoofden van de Europese Unie, die bij elkaar komen voor een informeel diner.
,Omdat we toch geen definitieve besluiten zullen nemen, roep ik iedereen op om zo open en openhartig als het kan te praten'', aldus de EU-president. Als het gaat om de toekomst, zou alles bespreekbaar moeten zijn.
Het is volgens hem niet te vroeg om vooruit te kijken en ,,te reflecteren op mogelijk meer fundamentele veranderingen binnen de muntunie''. Of Van Rompuy daarmee doelt op de invoering van euro-obligaties - een plan dat de nieuwe Franse president François Hollande wil bespreken, maar op tegenstand van Duitsland kan rekenen - werd in het schrijven niet duidelijk.
Van Rompuy hoopt dat de gesprekken woensdag zullen leiden tot een solide pakket aan maatregelen dat bij de echte top eind juni definitief beklonken kan worden. ,,De tijd is daar om meer nadruk te leggen op maatregelen die direct gelinkt zijn aan het stimuleren van groei en werkgelegenheid.''
Dat is toch die crypto anti-semitische 'documentaire' over het bankwezen?quote:Op maandag 21 mei 2012 14:28 schreef monkyyy het volgende:
Money As Debt is walgelijke propaganda wat vol onwaarheden zit. Pak een goed macro-economisch boek als je wil weten hoe het geld systeem in elkaar zit.
Ik erger me groen en geel aan dat gelul over "groei" in de context van de eurocrisis. Er is namelijk maar één manier om op korte termijn een hogere "groei" te krijgen en dat is als Duitsland en Nederland nog meer geld ter beschikking stellen en de PIIGS dat als een idioot gaan uitgeven aan korte termijn consumptie.quote:EU-president Herman Van Rompuy hoopt dat de regeringsleiders woensdag in Brussel open en recht voor zijn raap met elkaar gaan praten over het stimuleren van groei in Europa, zonder taboes.
'Europa moet Griekse schuld verlichten'quote:Op maandag 21 mei 2012 00:18 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
http://www.telegraaf.nl/d(...)d_verlichten___.html
hoezo betekent een Grieks faillissement dat NL de garanties tot 100miljard moet vergroten. Er worden weer van die niet bestaande verbanden in de lucht gegooit om die Grieken maar weer meer geld te geven. Ik zeg, \ukt het niet met de Grieken, prima, donderden dan Spanje en Portugal om, ook prima, houdt het dan helemaal op, ook prima.... Geen kunstmatige ingrepen meer, laat de markt het werk doen!
Vergeleken met de US, Japan en UK is het superausterity.quote:Op maandag 21 mei 2012 19:08 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik erger me groen en geel aan dat gelul over "groei" in de context van de eurocrisis. Er is namelijk maar één manier om op korte termijn een hogere "groei" te krijgen en dat is als Duitsland en Nederland nog meer geld ter beschikking stellen en de PIIGS dat als een idioot gaan uitgeven aan korte termijn consumptie.
Echte investeringen die nut hebben leveren pas op lange termijn iets op en daar gaat het hier niet om want ze willen groei NU. Verder is de belangrijkste voorwaarde voor echte gezonde groei natuurlijk herstructurering, maar dat levert op korte termijn altijd eerst krimp op.
Verder is de hele discussie sowieso vreemd omdat er momenteel al een ultra keynesiaans "groei" stimuleringsbeleid wordt gevoerd door astronomische overheidstekorten te handhaven. Dat draagt per definitie bij aan het GDP. Zelfs als je dat terugbrengt naar 3% heb je nog steeds een agressief stimuleringsbeleid, dus eigenlijk is het belachelijk dat dat "austerity" wordt genoemd.
Dan kunnen ze ons geld geven om de staatsschuld te verkleinen.quote:Op maandag 21 mei 2012 19:09 schreef pberends het volgende:
[..]
'Europa moet Griekse schuld verlichten'
Laat ze inderdaad failliet gaan, dan hebben ze meteen de laagste staatsschuld van heel Europa.
Dat is dus gewoon een euro gebruiker.quote:Op maandag 21 mei 2012 19:25 schreef SeLang het volgende:
Overigens, het parallel invoeren van de drachme terwijl Griekenland in de euro blijft moet de "Griekenland heeft een te sterke munt"-crowd aanspreken.
Dus: Griekenland blijft gewoon in de euro, spaargeld blijft in euros (dus geen reden voor bankruns), alleen worden de overheidsuitgaven in drachme betaald. Dus ambtenarensalarissen gaan 1:1 naar drachme, alles wat de overheid binnen Griekenland koopt wordt afgerekend in drachme, etc. Griekenland betaalt alles in IOU's (de nieuwe drachme).
Natuurlijk zijn die buiten Griekenland niks waard en die drachmes zakken natuurlijk heel snel in waarde dus zullen Grieken ze snel omwisselen naar euros maar dat maakt niet uit want alle arbeidskosten e.d. zijn nu in de devaluerende drachme en Griekenland wordt daardoor een export grootmacht als je veel economen moet geloven (). Door de enorme winsten die Griekenland dan gaat maken kunnen ze de schulden (die nog in euro zijn) makkelijk blijven financieren en door hun lage kosten zullen ze al snel een geduchte concurrent worden voor de Duitse export machine. De drachme stabiliseert dan en zal tzt weer stijgen tot die uiteindelijk weer een 1:1 koers heeft met de euro. Tegen die tijd zal Duitsland bij Griekenland komen bedelen om een bailout.
Zucht.quote:Op maandag 21 mei 2012 19:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat is dus gewoon een euro gebruiker.
Wat ik al verwachtte
quote:ma 21 mei 2012, 19:36
Rutte wijst eurobonds pertinent af
CHICAGO (AFN) - Premier Mark Rutte voelt niets voor zogenoemde eurobonds, waardoor probleemlanden in de eurozone goedkoper geld kunnen lenen. Hij heeft dat maandag duidelijk gemaakt aan de voorzitter van de Europese Commissie, José Manuel Barroso.
De twee spraken elkaar in de marge van de 25e NAVO-top in Chicago. Barroso is een pleitbezorger van euro-obligaties als middel om wat te doen aan de schuldencrisis. Eurolanden die nu moeilijk kunnen lenen op de financiële markten kunnen dan makkelijker aan geld komen, tegen een lagere rente.
Maar de Nederlandse regering blijft tegenstander: ,,Daarvoor zijn de verschillen in Europa veel en veel te groot tussen landen met een heel lage rente en die met een hoge rente'', stelde Rutte. ,,Wij zien eurobonds niet als het instrument om uit deze crisis te komen.''
Duitsland
Ook Duitsland is tegen de uitgifte van gezamenlijke Europese obligaties, bevestigde een regeringswoordvoerder maandag. De Franse president François Hollande daarentegen voelt wel wat voor de eurobonds. De socialist gaat woensdag op het informele diner van de Europese leiders in Brussel over economische groei pleiten voor de uitgifte van dergelijke obligaties.
Hollande zei dat hij druk zal uitoefenen op Berlijn om het Duitse veto tegen de uitgifte van euro-obligaties op te heffen, of om de Europese Centrale Bank rechtstreeks geld te laten lenen aan landen uit de eurozone.
Voor rijke landen als Duitsland en Nederland zou de rente bij gezamenlijke obligaties sterk kunnen oplopen. Daarnaast zouden probleemlanden te makkelijk toegang tot te veel kredieten kunnen krijgen.
Laten we aub hopen dat hij zijn rug recht houdt. Hier scoort hij wel punten mee. Smeerlap van een Hollande die wel even druk op Duitsland zal gaan uitoefenen.quote:Op maandag 21 mei 2012 21:14 schreef michaelmoore het volgende:
Rutte heeft er helemaal geen zin, goed zo jong.
Precies wat ik al dacht
Laat Nederland niet leegstelen man
http://www.telegraaf.nl/d(...)_pertinent_af__.html
[..]
Het is trouwens helemaal niet zo zeker dat de rente op eurobonds hoger zou zijn dan op de huidige nationale bonds. Wat wel zeker is, is dat het noorden zich nooit meer zomaar kan onttrekken aan verantwoordelijkheid voor de schulden van het zuiden. Ik geloof dus dat die eurobonds er niet mogen komen zolang landen hun eigen fiscale beleid mogen bepalen.quote:Op maandag 21 mei 2012 21:14 schreef michaelmoore het volgende:
Rutte heeft er helemaal geen zin, goed zo jong.
Precies wat ik al dacht
Laat Nederland niet leegstelen man
http://www.telegraaf.nl/d(...)_pertinent_af__.html
[..]
Welke onwaarheden worden er verteld dan? Naar mijn weten komt het allemaal zeer accuraat naar voren en is een groot gedeelte gewoon waar.quote:Op maandag 21 mei 2012 14:28 schreef monkyyy het volgende:
Money As Debt is walgelijke propaganda wat vol onwaarheden zit. Pak een goed macro-economisch boek als je wil weten hoe het geld systeem in elkaar zit.
Er klopt weinig van die film, kijk hier maar eens.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 01:47 schreef LazyDave het volgende:
[..]
Welke onwaarheden worden er verteld dan? Naar mijn weten komt het allemaal zeer accuraat naar voren en is een groot gedeelte gewoon waar.
Ja Hollande heeft de geldkraan opengezet in Frankrijk, en denkt we gaan toch allemaal samen binnenkort.quote:Op maandag 21 mei 2012 21:20 schreef Bombshell het volgende:
Smeerlap van een Hollande die wel even druk op Duitsland zal gaan uitoefenen.
Hollande heeft de geldkraan opengezet in Frankrijk? Bron?quote:Op dinsdag 22 mei 2012 08:11 schreef HD9 het volgende:
[..]
Ja Hollande heeft de geldkraan opengezet in Frankrijk, en denkt we gaan toch allemaal samen binnenkort.
Zo dacht Griekenland er ook over
En wij maar afknijpen
quote:di 22 mei 2012, 08:24 |lees voor
ChristenUnie tegen euro-noodfonds
AMSTERDAM - De ChristenUnie (CU) wil niet instemmen met het permanente noodfonds voor de euro, het ESM.
De partij wil volgens fractievoorzitter Arie Slob eerst weten wat er met de 40 miljard euro aan gemeenschapsgeld gebeurt. Dat meldt de NOS.
De CU wil ook duidelijk medezeggenschap daarover en Slob vindt dat demissionair minister Jan Kees de jager (Financiën) dan ook weer terug moet naar de onderhandelingstafel
Ooh, gelukkig maar, ik ben helemaal gerustgesteld. Je hebt alles onder controle.quote:Op maandag 21 mei 2012 13:41 schreef HiZ het volgende:
[..]
Over kletsika gesproken. De Eurozone is gewoon solvent hoor. Er is een plaatselijk liquiditeitsprobleem, maar meer dan dat ook niet.
Ik vind dat er nog een argument bij komt waar je vreemd genoeg niemand over hoort: voortschrijdend inzicht. Ondanks al het geld dat er nu al is uitgegeven aan bailouts is de situatie alleen maar verslechterd. En elke keer is de "oplossing" om er nog meer geld tegenaan te smijten?quote:CU tegen permanent noodfonds
De ChristenUnie weigert in te stemmen met het permanente noodfonds voor de euro, het ESM. Fractievoorzitter Slob zegt dat de partij niet akkoord kan gaan met het overmaken van 40 miljard euro aan gemeenschapsgeld, zonder dat duidelijk is wat er met dat geld gebeurt en zonder zeggenschap daarover.
De ChristenUnie vindt dat demissionair minister De Jager van Financiën terug moet naar de onderhandelingstafel. Slob wil dat De Jager regelt dat landen die geld besteden aan het noodfonds ook zeggenschap krijgen over de wijze waarop het geld wordt besteed.
Volgens de ChristenUnie is dat nu niet het geval. Slob zegt dat zijn partij al maanden geleden via moties in de Tweede Kamer heeft aangegeven dat de afspraken over het noodfonds niet goed zijn. Die moties werden aangenomen, maar Slob vindt dat de regering het nog steeds niet goed heeft geregeld.
Kort geding
PVV-leider Wilders liet al eerder weten dat hij tegen de Nederlandse deelname aan het ESM is. Hij wil die via een kort geding tegenhouden. Volgens Wilders worden door de instemming met het permanente noodfonds veel bevoegdheden aan Brussel overgedragen. Hij vindt dat het demissionaire kabinet daar niet over kan beslissen en wil dat de rechter deze "onrechtmatige daad" tegenhoudt. Ook de SP is tegen.
Vandaag debatteert de Tweede Kamer over de Nederlandse deelname aan het permanente noodfonds voor eurolanden.
Steun PvdA
De steun van de PvdA is cruciaal om het noodfonds aan een Kamermeerderheid te helpen. Volgens financieel woordvoerder Plasterk steunt zijn partij het ESm, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Plasterk wil garanties dat er volledig inzicht komt in de geldstromen van het fonds, dat accountants er toezicht op houden en dat het Nederlands parlement wordt betrokken bij de besluitvorming.
Volgens Plasterk kan het noodfonds niet langer uitgesteld worden, in het belang van onze eigen economie. "Het fonds moet voorkomen dat een crisis zoals nu in Griekenland, overslaat naar andere zwakke regio's van Europa en wellicht op een gegeven voor onze poort staat", zegt Plasterk. "Dat moet nu in gang gezet worden, gewoon op een democratische manier."
http://nos.nl/artikel/375468-cu-tegen-permanent-noodfonds.html
The bigger the bazooka more damage is underway.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 09:35 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik vind dat er nog een argument bij komt waar je vreemd genoeg niemand over hoort: voortschrijdend inzicht. Ondanks al het geld dat er nu al is uitgegeven aan bailouts is de situatie alleen maar verslechterd. En elke keer is de "oplossing" om er nog meer geld tegenaan te smijten?
Er ontbreekt ook een overall visie over hoe de crisis moet worden opgelost waar iedereen het mee eens is en waar alle landen zich aan committen. De een wil "austerity", de ander wil een Europese superstaat, weer een ander wil de geldpers aanzetten, en weer een ander wil z'n kop in het zand steken en doen alsof er niets aan de hand is. Of een combinatie van die dingen.
Het is echt bizar om zulke bedragen te alloceren zonder dat duidelijk is wat het nut ervan is en sterker nog, vergelijkbare initiatieven zoals eerdere bailouts hebben gewoon gefaald. Sowieso is dat hele ESM ook alweer te klein als Spanje en Italië aan de beurt zijn, dat weet je nu al.
Dat is wat mij als leek ontzettend dwars zit: iedereen roept verschillende dingen. De ene gerenomeerde econoom zegt: Griekenland moeten we blijven steunen. De andere zegt dat Griekenland er zo snel mogelijk uit moet.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 09:35 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik vind dat er nog een argument bij komt waar je vreemd genoeg niemand over hoort: voortschrijdend inzicht. Ondanks al het geld dat er nu al is uitgegeven aan bailouts is de situatie alleen maar verslechterd. En elke keer is de "oplossing" om er nog meer geld tegenaan te smijten?
Er ontbreekt ook een overall visie over hoe de crisis moet worden opgelost waar iedereen het mee eens is en waar alle landen zich aan committen. De een wil "austerity", de ander wil een Europese superstaat, weer een ander wil de geldpers aanzetten, en weer een ander wil z'n kop in het zand steken en doen alsof er niets aan de hand is. Of een combinatie van die dingen.
Het is echt bizar om zulke bedragen te alloceren zonder dat duidelijk is wat het nut ervan is en sterker nog, vergelijkbare initiatieven zoals eerdere bailouts hebben gewoon gefaald. Sowieso is dat hele ESM ook alweer te klein als Spanje en Italië aan de beurt zijn, dat weet je nu al.
Dat is het, niemand weet het meer en de puinhoop wordt met de week groterquote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:19 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Dat is wat mij als leek ontzettend dwars zit: iedereen roept verschillende dingen. De ene gerenomeerde econoom zegt: Griekenland moeten we blijven steunen. De andere zegt dat Griekenland er zo snel mogelijk uit moet.
De bedragen waar over gepraat wordt zijn compleet onrealistisch. Er worden miljaren tegenaan gesmeten terwijl die niet terug te betalen zijn. En wie heeft er nou baat bij zoveel schuld?
Jij roept dat we failliet gaan. Maarvoor een faillissement is insolventie nodig. En zolang de eurozone een handelsoverschot heeft is insolventie per definitie onmogelijk.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 09:17 schreef Budapestenaar het volgende:
[..]
Ooh, gelukkig maar, ik ben helemaal gerustgesteld. Je hebt alles onder controle.
Is dat wel zo? Ik begin ondertussen juist het gevoel te krijgen dat de voorspellingen van de te verwachten puinhopen steeds groter worden. Als ik mensen een schadebedrag van 1 biljoen euro hoor noemen tengevolge van een Griekse exit, dan vraag ik me serieus af hoe dat uberhaupt mogelijk is dat Griekenland - zelfs met alle schulden die het heeft - een gat kan veroorzaken dat 10 keer zo groot is als de hele economie voorstelt.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:25 schreef HD9 het volgende:
[..]
Dat is het, niemand weet het meer en de puinhoop wordt met de week groter
Je kan prima winst maken en toch een solvabiliteit van min weet ik veel hebben. Genoeg bedrijven die op papier winst maken en klats boem failliet gaan omdat er geen stuiver in kas zit omdat iedereen te laat betaald en banken geen tijdelijke kredieten willen verstrekken. Feitelijk exact wat nu gebeurt.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:35 schreef HiZ het volgende:
[..]
Jij roept dat we failliet gaan. Maarvoor een faillissement is insolventie nodig. En zolang de eurozone een handelsoverschot heeft is insolventie per definitie onmogelijk.
Qua leverage/vertrouwen gaan we idd broke.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:51 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Je kan prima winst maken en toch een solvabiliteit van min weet ik veel hebben. Genoeg bedrijven die op papier winst maken en klats boem failliet gaan omdat er geen stuiver in kas zit omdat iedereen te laat betaald en banken geen tijdelijke kredieten willen verstrekken. Feitelijk exact wat nu gebeurt.
De eurozone is geen bedrijf, en het rekensommetje voor de eurozone in zijn totaliteit is dat we meer produceren dan consumeren. We houden dus geld over aan het einde van de rekening. Een deel van de angelsaksische kritiek op Duitsland houdt daar verband mee; zij vinden dat wat Duitsland wil haalbaar is voor een klein of middelgroot land, maar dat wanneer de eenheden te groot worden alleen maar richten op overschotten contraproductief werkt.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:51 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Je kan prima winst maken en toch een solvabiliteit van min weet ik veel hebben. Genoeg bedrijven die op papier winst maken en klats boem failliet gaan omdat er geen stuiver in kas zit omdat iedereen te laat betaald en banken geen tijdelijke kredieten willen verstrekken. Feitelijk exact wat nu gebeurt.
voor faillissement is een tekort aan liquiditeit al een voldoende voorwaarde.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:35 schreef HiZ het volgende:
[..]
Jij roept dat we failliet gaan. Maarvoor een faillissement is insolventie nodig. En zolang de eurozone een handelsoverschot heeft is insolventie per definitie onmogelijk.
In elk geval is dit hele gedoe een duur grapje.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:35 schreef HiZ het volgende:
[..]
Jij roept dat we failliet gaan. Maarvoor een faillissement is insolventie nodig. En zolang de eurozone een handelsoverschot heeft is insolventie per definitie onmogelijk.
Doe ik! Da's -3.7% volgens het kadaster inmiddels. Krijg ik nog een paar duizend euro van een griekquote:Op dinsdag 22 mei 2012 13:17 schreef HD9 het volgende:
dan kunne ze ook wel alle woningoverwaardes aan de grieken overmaken
Volgens die redenatie is de VS dus allang failliet.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:59 schreef HiZ het volgende:
[..]
De eurozone is geen bedrijf, en het rekensommetje voor de eurozone in zijn totaliteit is dat we meer produceren dan consumeren. We houden dus geld over aan het einde van de rekening. Een deel van de angelsaksische kritiek op Duitsland houdt daar verband mee; zij vinden dat wat Duitsland wil haalbaar is voor een klein of middelgroot land, maar dat wanneer de eenheden te groot worden alleen maar richten op overschotten contraproductief werkt.
Wij staan er inderdaad beter voor dan de VS.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 13:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Volgens die redenatie is de VS dus allang failliet.
Behalve dat de VS militair de baas is en wij niet.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 15:20 schreef HiZ het volgende:
[..]
Wij staan er inderdaad beter voor dan de VS.
quote:Op dinsdag 22 mei 2012 15:26 schreef Perrin het volgende:
[..]
Behalve dat de VS militair de baas is en wij niet.
De vraag is dan of de nepchips ook niet in china met wat rotzooi geinfecteerd zijn en amerika met een druk op de knop door china vleugellam gemaakt kan worden. Net zoals VS/israel met dat industriele virus gedaan hebben in iran.quote:Amerikaans leger gebruikt veel Chinese namaakproducten
LONDEN - In het materieel van de Amerikaanse strijdkrachten zitten veel Chinese namaakproducten. .......
Een leuke andere scenario.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 15:34 schreef Basp1 het volgende:
[..]
[..]
De vraag is dan of de nepchips ook niet in china met wat rotzooi geinfecteerd zijn en amerika met een druk op de knop door china vleugellam gemaakt kan worden. Net zoals VS/israel met dat industriele virus gedaan hebben in iran.
Maar de VS is een land en "wij" zijn er 17, met 17 talen en 17 regeringenquote:Op dinsdag 22 mei 2012 15:20 schreef HiZ het volgende:
[..]
Wij staan er inderdaad beter voor dan de VS.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |