Ik vraag me dit ook wel eens af. Natuurlijk is een laag bf% een vereiste voor een strakke buik waar de abdominals doorheen schijnen, maar als asthetics je doel is, is het noodzakelijk om je abs apart te trainen? Zo ja, hoe?quote:Op vrijdag 16 maart 2012 04:27 schreef star_gazer het volgende:
Iemand nog tips voor een goeie isolatie oefening voor abs? Ik doe in principe geen crunches of leg raises ivm diastasis. Momenteel doe ik eigenlijk alleen maar planks, naast een volledig SS regime waar ik mn abs ongewtijfeld ook wel mee pak.
Genetics. Natuurlijk pak je ze met je compounds maar voor de meeste mensen is het niet genoeg, van wat ik gelezen heb iig. Maar sowieso, abs zijn belangrijke spieren, core dit dat. Dus ik zelf doe wel altijd planks en vaak nog crunches erbij. Die paar minuutjes op het matje kunnen er sowieso wel bij, dus ik zie geen reden om het niet te doen.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:17 schreef Panzermaus het volgende:
Zowel BB.com Zyzz als FOK! Zyzz deden nooit extra abzz werk, en toch hadden ze allebei prima abs.Op SimplyShredded staat ook dat Zyzz interview met zijn 6-daagse split, geen direct ab work.
Ik doe het dit seizoen ook zonder, ben benieuwd hoe het eruit ziet deze zomer. Wanneer het tegenvalt ga ik ze voortaan 1, 2 keer per week pakken. Maar denk eerlijk gezegd niet dat het nodig is bij mij.
Ik denk het wel, het is gewoon een spier als alle anderen. Weighted crunches raad ik wel aan.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:23 schreef Stereotomy het volgende:
Maar eigenlijk is de vraag: rekening houdend met de vereiste dat je een laag bf% nodig hebt om je abs ueberhaupt zichtbaar te maken, kun je door middel met isolatieoefeningen de definitie van je abs verbeteren bij een gelijke bf%, en zo ja, welke oefeningen?
+1. O wee als iemand durft te zeggen dat ie curlt of squat niet zijn favo oefening is.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:23 schreef Stereotomy het volgende:
Maar het heeft natuurlijk wel een stoerheidsfactor om te zeggen dat je geen direct ab work doet. Net als te zeggen dat je niet bicep curlt, omdat er hele bevolkingsgroepen zijn waarmee je je niet wil identificeren deze twee oefeningen doen. Dus zou het geloofwaardig zijn, vraag ik me af?
Zelfde stoerheidsfactor krijg je door te zeggen dat je squat en deadlift. Of dat je geen machines gebruikt. Ik zie echter nog steeds voordelen van machines *in combinatie met* vrije gewichten. Zo kun je met een leg press bv veel geisoleerder je benen pakken, en kun je door middel daarvan misschien door een plateau komen in je squat.
Maar eigenlijk is de vraag: rekening houdend met de vereiste dat je een laag bf% nodig hebt om je abs ueberhaupt zichtbaar te maken, kun je door middel met isolatieoefeningen de definitie van je abs verbeteren bij een gelijke bf%, en zo ja, welke oefeningen?
Met je eens tot de laatste zin. dat lijkt me dan weer broscience.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:51 schreef Autobandje het volgende:
[..]
+1. O wee als iemand durft te zeggen dat ie curlt of squat niet zijn favo oefening is.
That said, het lijkt me dat als je weighted crunches e.d. doet dat je dan wel degelijk grotere abs met meer definitie kan krijgen. Als je juist high rep low volume buikoefeningen doet wordt je buik wat platter.
Hoezo dat?quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:53 schreef Chuck_Norris het volgende:
[..]
Met je eens tot de laatste zin. dat lijkt me dan weer broscience.
Je hoort wel meer mensen dat zeggen, maar ik geloof er inderdaad ook niet zo in. Ik train m'n buikspieren 1 á 2 keer in de week voor 10 minuten. Ik doe een superset van verschillende oefeningen zoals (weighted) crunches, bicycles, side plank raises en nog 2 oefeningen waarvan ik de naam niet weet.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:53 schreef Chuck_Norris het volgende:
[..]
Met je eens tot de laatste zin. dat lijkt me dan weer broscience.
De theorie is dat de Transversus abdominis wat strakker (sterker) wordt door high rep oefeningen waardoor je buik wat plat getrokken wordt. Is naar mijn weten geen broscience.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:53 schreef Chuck_Norris het volgende:
[..]
Met je eens tot de laatste zin. dat lijkt me dan weer broscience.
Ik doe al jaren geen abs oefeningen...quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:17 schreef Panzermaus het volgende:
Zowel BB.com Zyzz als FOK! Zyzz deden nooit extra abzz werk, en toch hadden ze allebei prima abs.Op SimplyShredded staat ook dat Zyzz interview met zijn 6-daagse split, geen direct ab work.
Ik doe het dit seizoen ook zonder, ben benieuwd hoe het eruit ziet deze zomer. Wanneer het tegenvalt ga ik ze voortaan 1, 2 keer per week pakken. Maar denk eerlijk gezegd niet dat het nodig is bij mij.
Haha als ik daar op google kom ik alleen oefening voor vrouwen die net zijn bevallen tegenquote:Op vrijdag 16 maart 2012 13:58 schreef star_gazer het volgende:
Weet iemand iets voor abs waar je geen crunches voor hoeft te doen? Ik kan dus geen crunches of leg raises doen omdat ik daarmee mijn gruwelijk lelijke diastasis (opening tussen abs) groter maak.
En zo wordt broscience geboren.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:13 schreef Jajong het volgende:
Fuck die studies eens. Ik doe wat ik lekker vind voelen, ik heb geen jarenlang onderzoek nodig om te weten dat dropsets mij helpen bij mij doelen bereiken.
Voor mij is het én én: 't moet lekker voelen (belangrijkst) en als het bewezen is geen broscience te zijn dan is het helemaal goed.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:13 schreef Jajong het volgende:
Fuck die studies eens. Ik doe wat ik lekker vind voelen, ik heb geen jarenlang onderzoek nodig om te weten dat dropsets mij helpen bij mij doelen bereiken.
Wanneer ik op gevoel af ga wordt t helemaal niksquote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:13 schreef Jajong het volgende:
Fuck die studies eens. Ik doe wat ik lekker vind voelen, ik heb geen jarenlang onderzoek nodig om te weten dat dropsets mij helpen bij mij doelen bereiken.
Wat een onzinquote:
Het hangt er natuurlijk ook vanaf hoe groot je basiskennis is. Als je dom ben (Nee, ik noem jou niet dom) of gewoon totaal geen affiniteit hebt met inspanningsfysiologie kan je misschien beter kuddedieren gedrag vertonen i guess.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:21 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Wanneer ik op gevoel af ga wordt t helemaal niks
klopt.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:30 schreef Chuck_Norris het volgende:
boh merken jullie veel verschil tussen vroeg en 's avonds trainen? voel me altijd veel zwakker in de ochtend.
Ben avondmens en train dus altijd 's middags of 's avonds.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:30 schreef Chuck_Norris het volgende:
boh merken jullie veel verschil tussen vroeg en 's avonds trainen? voel me altijd veel zwakker in de ochtend.
Alleen moet je wel de goede kudde volgen en dat is bij deze sport erg moeilijk... al heb je veel ervaring.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:23 schreef Jajong het volgende:
[..]
Het hangt er natuurlijk ook vanaf hoe groot je basiskennis is. Als je dom ben (Nee, ik noem jou niet dom) of gewoon totaal geen affiniteit hebt met inspanningsfysiologie kan je misschien beter kuddedieren gedrag vertonen i guess.
Ja dat is ook een gevaar inderdaad.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:33 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Alleen moet je wel de goede kudde volgen en dat is bij deze sport erg moeilijk... al heb je veel ervaring.
Andere trainingspartner zoeken, aan die slappe haas heb je niks.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:40 schreef Sapstengel het volgende:
Lamzak van een trainingsmattie is al 2 1/2 week niet geweest. Vandaag belde hij alweer af, omdat het mooi weer was en hij op het terras zat.
Ik ga gewoon lekker in m'n eentje altijdquote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:41 schreef Jajong het volgende:
[..]
Andere trainingspartner zoeken, aan die slappe haas heb je niks.
dat soort mensen ken ik... paar weken als een mongool trainen en dan weer paar weken niet.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:47 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ik ga gewoon lekker in m'n eentje altijd.
Maarja vanaf volgende week wilde hij weer serieus bezig gaan, ben benieuwd.
maar aan jouw foto van laatst te zien doe jij al jaren sowieso nie veelquote:Op vrijdag 16 maart 2012 13:26 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Ik doe al jaren geen abs oefeningen...![]()
Vind het zelf totaal niet boeiend...
quote:Op vrijdag 16 maart 2012 14:51 schreef BeamofLight het volgende:
[..]
maar aan jouw foto van laatst te zien doe jij al jaren sowieso nie veel
Mwa, leg presses zijn over het algemeen het saaiste wat er is qua apparaten.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:28 schreef Jahr00n het volgende:
ik vind benen trainen niet leuk daarom doe ik het niet
Ik vind het squatrek best leuk, curl ik altijd. Je ziet dan ook iedereen kijken.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:38 schreef o.us het volgende:
[..]
Mwa, leg presses zijn over het algemeen het saaiste wat er is qua apparaten.
Daarom ga ik liever squatten, veel effectiever ook.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |