abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_108310702

“Help, ik wil een digitale camera, maar ik weet niet wat ik moet kopen…. “

Het probleem is dat iedereen iets anders wil. De een wil perfecte kwaliteit, de tweede lekker compact, en de derde wil op 100 meter diepte nog kunnen fotograferen. En soms weten de vragers zelf niet eens wat ze precies willen :) Dit lijstje kan daar ook bij helpen.

Budget:
- Wat mag de camera kosten, inclusief alles.
Houd er rekening mee dat je naast de camera, geheugenkaartje, accu/oplaadbare batterijen nodig hebt, en een tasje vaak ook handig kan zijn, zeker bij de wat grotere camera’s.
- Bij dSLR camera’s moet je ook nog lenzen hebben.

Formaat:
Wil je een compactcamera, bridgecamera, systeemcamera of een digitale SLR met alles erop en eraan? Om het makkelijk te maken deel ik het even op in 5 segmenten:

• Micro camera: Makkelijk meenemen, past meestal in een broekzak, maar meestal beperkt in mogelijkheden. Modellen als de Canon Ixus serie.
• (Travel) Compact camera: Ligt wat fijner in de hand als de micro’s hierboven, past niet fijn in een broekzak, maar een jaszak moet lukken. Heeft vaker wat meer opties, zoals een betere zoom en videomodus.
• Bridgecamera/Superzoom: Zoom, zoom en nog meer zoom. Tegenwoordig al over de 40x voorwerpen dichterbij kunnen halen. Erg flexibel en vaak verbluffende specificaties en mogelijkheden.
• Systeemcamera (ILC=Interchangable Lens Camera/Mirrorless camera/Evil camera): Camera's met een lensmount waardoor je de camera met verschillende lenzen kunt gebruiken. Deze camera's hebben geen optische viewfinder/spiegel waardoor ze compacter zijn. De sensor kan echter zo groot zijn als die van een dSLR, zo is de Sony NEX uitgerust met een APS-C sensor. Camera's als deze zijn erg in opkomst.

• D-SLR bodies: het echte fotogeweld, keuze uit vele lenzen, grote tassen, en nog meer accessoires.

Doel:
Wat ga je fotograferen? Feesten, sport, landschappen, portretten, macro of huis- tuin- en keuken- foto’s? Schrijf in het kort op wat je wil fotograferen.

De fotograaf:
is het doos open en fotograferen, en de handleiding komt nooit uit de doos, Of kan je in je slaap de handleiding citeren? Met andere woorden, wat voor fotograaf ben jij?

Huidige camera:
Als je al een camera hebt, vertel dan even welke, en wat de tekortkomingen zijn, maar ook wat er wel aan bevalt.

Welke camera’s twijfel je over:
Als je zelf al een basiskeuze gemaakt hebt, vermeld ze dan hier, en waarom je tussen die modellen twijfelt.

Bijzondere eisen:
Als je camera aan bijzondere eisen moet voldoen, die hierboven nog niet genoemd zijn, mag je dat hier vermelden. Denk eens aan dingen als: Specifiek wel/geen accu, ik heb al een terabyte aan Compact flash of 'Moet schoonmoeder met de mond dicht kunnen fotograferen' ;)

Dus even op een rijtje: (dit lijstje even in je post plakken: )

quote:
Budget:
Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
Doel:
Fotograaf:
Huidige camera:
Welke camera’s twijfel je over:
Bijzonderheden:
Sitetips
Je kunt ook zelf aardig wat research doen. Hier wat handige sitetips:

Snapsort - Klik je eisen aan en zie wat er in die richting zoal beschikbaar is. Een erg handige tool om te kijken welke camera's in aanmerking komen voor jouw keuze. Neem de scores op deze site met een korreltje zout.
Sortable - Een site zoals Snapsort.
Cameralabs - Een van de beste sites als het gaat om camera reviews. Voordelen, nadelen, specs, samples, conclusies en vergelijkingen. Nadeel? Niet alle camera's komen aan bod.
Letsgodigital - Een site met Nederlandse taal en alles rondom camera's. Nieuws en reviews.
DPreview - Een site met de laatste nieuwtjes en reviews.
Image Resource - Jouw bron voor de laatste nieuwtjes. Erg handig zijn de Comparometer (camerasamples onder identieke situaties) en Cameraspecsvergelijker.
The Verge - Al het laatste nieuws over de nieuwste camera's.
DigitalRev - Reviews, tips, blogs en meer.
Vergeet het YouTube-kanaal met Kai, Lok en Alamby niet! (Vaak de TopGear op fotografie-gebied genoemd)

Geruchten en reviews op blogs:
http://photorumors.com
http://nikonrumors.com
http://canonrumors.com
http://eoshd.com
http://43rumors.com
http://mirrorlessrumors.com

Belangrijke beurzen:
CES -/- CP+ -/- Photokina

Prijsvergelijkingsites
Google Shopping
Geizhals
Tweakers Pricewatch
Voordeelmuis (acties en aanbiedingen)

Vorige: [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #26

[ Bericht 5% gewijzigd door Isdatzo op 29-02-2012 15:37:22 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108310745
Last post:
quote:
0s.gif Op donderdag 23 februari 2012 18:25 schreef vault_tec het volgende:
ik wil een nieuwe camera, gewoon digitaal. Hoeft geen spiegelreflex te zijn. Budget is 150 euro, mag iets overheen. Maar wil wel iets van goed kwaliteit, iemand tips?

Gewoon een compact dingetje. Mocht er iets zijn van budget 200+ wat super mooie foto's maakt wil ik daar ook wel info over :Y
Kijk hier ff bij. http://snapsort.com/recom(...)eral=price&price=225
Ligt voornamelijk aan het gebruik/doel waarmee je hem koopt en dus waar je behoefte aan hebt, welke camera bij je past. Maar denk al snel richting de Canon IXUS-lijn of een Coolpix P-lijn. ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  donderdag 23 februari 2012 @ 18:57:53 #3
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_108311722
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 februari 2012 21:11 schreef Bart2911 het volgende:
Ik denk steeds te weten welke camera ik wil, maar door alles en iedereen ga ik toch steeds weer twijfelen, hopelijk kunnen jullie mij helpen.

Budget: rond de ¤500

Formaat: compact / SLR-like

Doel: mooie foto's maken met realistische kleuren

Fotograaf: ik maak graag foto's van mijn huisdieren, mensen (familie, vrienden), natuur

Huidige camera: ik had een Canon SX30, maar helaas is deze bij een inbraak gestolen

Welke camera’s twijfel je over: ik wil graag dat jullie mij blanco advies geven, dus hier zet ik bewust niks neer

Bijzonderheden: ik wil graag full hd, een kantelbaar lc scherm, minimaal 24x zoom, vrij makkelijke bediening, veel mogelijkheden, veel AE programma's (zoals bij de FZ150) en een groothoeklens. Verder weet ik zo niks, mocht er nog iets bijkomen dan horen jullie dat natuurlijk.

Groetjes Susanne
Koop gewoon de opvolger Canon PowerShot SX40 HS. Qua bediening vrijwel identiek en met net iets betere specificaties.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_108348727
Wat vinden jullie van de Fujifilm HS22 EXR? Die komt op snapsort.com op nr 1 als ik mijn gewenste eigenschappen invul...
pi_108351604
1. De camera heeft reeds een opvolger (HS30, aankomende maand vers van de pers), is lichtelijk verouderd
2. Het scherm van de HS20 (HS22 elders) is niet 'articulated', maar klapt alleen naar boven en naar onder (flip-up), hierdoor kun je bijvoorbeeld geen zelfportretten maken met het display naar voren wijzend aan de zijkant van de camera, wat wel bij de SX40 en de FZ150 kan (zelfde nadeel als de Sony HX100 en de Nikon Coolpix P500/P510, was dat de reden niet dat het de 42x zoom P510 niet werd?)
3. De zoomlens is w.m.b. een nadeel, maar voornamelijk omdat ik ook veel gebruik maak van video. De handmatige zoom is niet erg soepel en de focus ring is moeilijk bereikbaar
4. Hij heeft geen facedetection, zo heb ik begrepen
5. Qua formfactor veel minder compact en meer diefstalgevoelig (omdat 'ie eruit ziet als een dSLR)
6. Zoom op de SX40 is nog altijd meer

Mijn overweging zou het niet zijn, eigenlijk is 'ie door het vaste lensobjectief geen point-and-shoot (retractable zoom) bridgecamera meer, is 'ie vrij groot en zwaar en mist 'ie een volledig roterend scherm. Aan de andere kant heeft 'ie wel vrijwel dezelfde features als de SX40 en de FZ150 en is de HS20 stukken goedkoper te krijgen (omdat 'ie wat gedateerd is), is 'ie uitgerust met een lichtelijk grotere sensor (die ook nog backside illuminated (BSI) is) en beschikt over grotere ISO-boost (12800), verschillende features als panorama en RAW. EXR betekent dat je in verschillende lichtcondities bepaalde 'standen' hebt. Met een drop naar 8 Megapixels, noise reduction en een verhoging van de ISO-sensitiviteit krijg je dan mogelijk aardige foto's. Hier een vergelijking met de verouderde SX30 en HX100. Ik ben echter van mening dat het voordeel ten opzichte van de SX40 en FZ150 er niet is. Hoe de HS30 (HS33 elders) zich houdt is nog de vraag.

Je moet je maar ff afvragen of je zo'n gevaarte wel wilt. Als je hem überhaupt ergens in een winkel kan vinden (toch een minder populaire camera, ik heb 'em nog niet in het echt gezien) er even mee spelen dus, kijken hoe het bevalt, qua flip-up scherm en handmatig vaste lens. Voor de prijs verder wel een aardige deal, daar niet van.

Vergeet ook niet op YouTube te kijken hè, als je geïnteresseerd bent in een cameramodel. Genoeg goede reviews te vinden, vaak van WhichWebsite (zuster van Consumentenbond), DigitalRev, Mike Lowe van WhatDigitalCamera of Gordon Laing van Cameralabs en CNET. Dan zie je meteen hoe een camera er in iemands handen uitziet en krijg je lichtelijk een indruk van hoe 'ie in de praktijk werkt. Dat is wel wat handiger dan een lijstje met specificaties en wat foto's. ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108352326
Oke, dat wordt em niet dus ;). Dankje voor de heldere uitleg!
pi_108352683
No problemo. Snapsort laat alleen zien wat er mogelijk is met je eisen, ik zou er niet kijken vanwege de rankings en scores. Waar je uiteindelijk naar opzoek bent en het beste bij jou persoonlijk past kan dag-en-nacht verschillen met wat Snapsort #1 vindt. :P Het is een leuk hulpmiddel, maar geen guru helaas.

Interessant zou mogelijk de opvolger van de Sony HX100 nog zijn als alternatief voor de Nikon Coolpix P510, Canon Powershot SX40 en Panasonic Lumix DMC-FZ150. :Y Maar dat is nog maar de vraag óf en wánneer. April schijnbaar.
Meer details in 4 dagen.

Interessant voor de mensen die een Canon dSLR willen kopen. Dan wordt tevens de opvolger van de 5D mkII en de nieuwe Canon Rebel-camera aangekondigd?

[ Bericht 11% gewijzigd door shiz op 24-02-2012 17:34:34 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie vrijdag 24 februari 2012 @ 17:58:13 #8
300347 MrManuel
pi_108354020
Heb besloten om van me 600D hoger op te gaan.
Twijfel nog heftig tussen de 5D mk II en de 7D..

Iemand toevallig een van deze nog 2e hands liggen?
[i]~ The impossible is easy![/i]
  vrijdag 24 februari 2012 @ 18:13:06 #9
84430 kanovinnie
Wie dit leest is gek!
pi_108354448
Kunnen al je lenzen op een 5D?
Op dinsdag 25 augustus 2015 15:48 schreef Toekito het volgende:
de grootste schande van heel FOK! naast Fylax is Kano als mod.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 18:19:47 #10
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108354649
Waarom is een 7D/60D voor mensen zoveel aantrekkelijker dan een 550/600D? Ze hebben allen 'dezelfde' sensor en vrijwel dezelfde mogelijkheden. De enige noemenswaardige step-up is dan de weathersealing/buildquality, de focuspoints (crosstype), de betere burstrate, viewfinder en top-LCD.

Voor sportfotografie begrijp ik de focuspoints/burstrate. Maar het is wel een smak geld dat je er dan tegen aangooit en al deze camera's hebben in feite het potentieel om dezelfde kwaliteit foto's af te leveren. :o Of mis ik nu wat? :P Ik vraag me dit nu altijd al af.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie zaterdag 25 februari 2012 @ 01:28:45 #11
300347 MrManuel
pi_108372562
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 18:13 schreef kanovinnie het volgende:
Kunnen al je lenzen op een 5D?
Nee, er zullen tevens nieuwe lenzen aangeschaft moeten worden..
Dit is een van de voornaamste redenen waarom ik twijfel tussen de 5D en 7D.
[i]~ The impossible is easy![/i]
pi_108486887
Hallo allemaal,

Ik ben op zoek naar een nieuwe fotocamera waarmee ik zowel zeer mooie macrofoto's als mooie macrovideo's kan maken.

Het is eigenlijk niet voor buiten bedoeld. Het is namelijk bedoeld om mijn eigen huisdieren goed vast te kunnen leggen.

Ik heb nu een Samsung Camcorder met een Raynox 250 macrolens, waarmee ik al aardige filmpjes kan maken. Maar ik wil nog beter.

Om even een voorbeeld te geven van wat ik nu kan filmen:
Dit zijn overigens mijn eigen huisdieren :p
  dinsdag 28 februari 2012 @ 02:24:50 #13
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108491767
Voor macrofotografie is een spiegelreflex natuurlijk eigenlijk ideaal, omdat je naar wens een macrolens gebruiken kan met z'n eigen specifieke karakteristieken. Deze zijn ook erg geschikt voor macrovideo (let wel: handmatige focus) van bijvoorbeeld insecten. Aangezien je voornamelijk binnen wilt schieten is een grotere sensor en een macrolens natuurlijk ook erg geschikt voor de momenten met minder licht beschikbaar. De Full HD-videomode is bijzonder goed bij de Canon 550D/600D/7D/60D en 5D mkII. Nikon's D3100 en D5100 hebben wel autofocus tijdens video.
Ligt een beetje aan je budget of dat je zint, is misschien overkill voor het doel. Verder heeft een macrolens over het algemeen geen zoom en moet je dus bovenop de actie zitten. Anders moet je eens kijken naar een superzoom/bridgecamera misschien. Met m'n oude Fujifilm S8000fd heb ik deze twee foto's gemaakt:

Door de zoom hoef je er niet bovenop te zitten (hoewel 'ie op dat laatste plaatje op m'n poloshirt zat, kreng had me later nog gestoken :P ). Superzooms/bridgecamera's hebben tegenwoordig erg aardige specificaties en vooral de videomode met autofocus en stabilisatie is werkelijk goed te noemen. Nadeel is natuurlijk de relatief kleine sensor. En zo'n enorm 'ingewikkelde' zoomlensconstructie zorgt er vaak voor dat je niet onder zo'n f/2.8 kunt schieten (en dat is uitgezoomd), wat je misschien tegenstaat. In deze categorie zijn de laatste modellen de Canon Powershot SX40 HS, Fujifilm HS30 EXR, Nikon Coolpix P510, Panasonic Lumix DMC-FZ150 en de Sony Cybershot HX200V. Zijn veel goedkoper dan een dSLR-body (of kit) met een goede macrolens en je wint wat flexibiliteit, maar daarvoor geef je dan wel wat kwaliteit op.

Hier een vleugje van wat mogelijk is met een SX40 i.c.m. de Raynox 250:
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108508512
Morgen heeft Mediamarkt een Canon A3200 in de aanbieding. Weet iemand of deze cam een beetje leuke foto's maakt? Mijn eisen nog maar een keer:

-Ook relatief goeie foto's bij minder licht
-Makkelijk te bedienen
-Goeie macrofoto's, liefst met een macroknop aan de buitenkant

Heb nu een Sony Cybershot W-30 uit 2006 dus ik neem aan dat deze sowieso zeker wel beter is? :P

Specs:
14,1 Megapixel
28 mm groothoekobjectief met 5x zoom
Optical Image Stabilizer
6,7 cm (2,7 inch) LCD-scherm
Smart Auto- en Easy-modus en Hints & Tips
HD-films (720p) met Dynamic IS
Live View Control en creatieve filters
Gezichtsdetectie en automatische rode-ogen-correctie
DIGIC 4
Lithium-ionbatterij



[ Bericht 33% gewijzigd door #ANONIEM op 28-02-2012 17:25:36 ]
pi_108523066
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 februari 2012 02:24 schreef shiznuts het volgende:

Hallo Shiznuts.
Bedankt voor de snelle reactie!

Ik heb even gekeken.
Kan je moet een spiegelreflexcamera ook echt HD filmpjes maken.

Bijvoorbeeld met de Canon Eos 550D en EF-S 18-55 IS en 55-250 IS
Als ik het goed begrepen heb, kan ik mijn Raynox 250 lens hierop aansluiten.

Maar als ik kijk op youtube bijvoorbeeld, zie ik alleen maar filmpjes met de kwaliteit 480p.
Terwijl ik nu bijvoorbeeld 1080p (HD) kan maken.

Ik ben best een noob hierin eigenlijk. Heb er namelijk weinig verstand van, maar wil heel graag voor mijn hobby dus hele mooie macro filmpjes kunnen maken van mijn huisdieren.
pi_108533523
Zelfs met een canon 550D kan je prachtige hd filmpjes maken. Hij filmt 1080p op 25 fps
pi_108538947
Wie kan mij helpen met de volgende vraag;

Ik ben me aan het oriënteren voor een instapper SLR. Nu zag ik bij de mediamarkt de volgende aanbieding: CANON EOS 1100D + EF 18-55 DC + EF 75-300 DC voor ¤444,-

Ik ben nog een redelijke leek op het gebied van SLR, en was in eerste instantie enthousiast over de aanbieding. Over de body valt te zeggen dat deze enigszins cheap aanvoelt (licht, plastic, knoppen,etc.) maar erg hoge eisen stel ik niet aan de body.

Wat naar mijn idee minstens zo belangrijk is zijn de objectieven. In dit geval zijn het geen image stabalized lenzen. Naar mijn idee is dat toch geen onbelangrijke feature. Ik ga binnenkort een reis maken door Z-Amerika en zou toch ook graag mooie foto's willen maken vanuit de hand.

Kortom, mijn vraag is: Hoe belangrijk en nuttig is IS?
pi_108545898
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 18:19 schreef shiznuts het volgende:
Waarom is een 7D/60D voor mensen zoveel aantrekkelijker dan een 550/600D? Ze hebben allen 'dezelfde' sensor en vrijwel dezelfde mogelijkheden. De enige noemenswaardige step-up is dan de weathersealing/buildquality, de focuspoints (crosstype), de betere burstrate, viewfinder en top-LCD.

Voor sportfotografie begrijp ik de focuspoints/burstrate. Maar het is wel een smak geld dat je er dan tegen aangooit en al deze camera's hebben in feite het potentieel om dezelfde kwaliteit foto's af te leveren. :o Of mis ik nu wat? :P Ik vraag me dit nu altijd al af.
Voor mij is het de 60D ipv de 550D geworden vanwege het top-LCD, weg te klappen schermpje en het formaat. Ik was een 10D gewent met een top-LCD en daar maakte ik alle instellingen op. Ik heb de 550D geprobeert, maar die instellingen maken op het LCD ging mij te langzaam.
Daarbij heb ik op mijn 10D het schermpje nooit veel gebruikt, en deze is bij de 60D dan ook gelukkig 'dicht' te klappen zodat deze me ook niet kan storen als ik bezig ben. Je moet foto's kunnen maken zonder na elke foto het resultaat te moeten willen bekijken.
En als laatste het formaat.. de 60D is tov de 550D net iets groter, waardoor die voor mij lekkerder in de hand ligt.

De 7D is het van wege de euro's niet geworden... het is en blijft een hobby.

Maar bovenstaande zijn voor mij argumenten geweest om een 60D te nemen ipv een 550D.
(ten tijde dat ik mijn de 60D kocht, was de 600D nog niet).

[ Bericht 0% gewijzigd door bakkerl op 29-02-2012 19:40:34 (tikfoutje) ]
Bij (tik)fouten kunt u de foute letters/tekens zelf vervangen door dejuiste uit onderstaande lijst (letters/tekens kunnen/mogen meerderemalen gebruikt worden). abcdefghijklmnopqrstuvwxyz1234567890-=[];',./`~!@#$%^&*()_+|{}:"<>?
pi_108558747
Budget: 200-400
Formaat: SLR-like / D-SLR Body
Doel: Gewoon gebruik, maar ook voor vakantie Indonesië
Fotograaf:beginner
Huidige camera: Samsung goedkoop ding uit 2005
Welke camera’s twijfel je over: Nu een aanbieding Canon EOS 1100D met 18-55 IS II
Bijzonderheden:geen

[ Bericht 8% gewijzigd door jeffreykleijer op 29-02-2012 20:46:45 ]
  FOK!fotograaf woensdag 29 februari 2012 @ 21:17:52 #20
48846 Xilantof
I keep you in the holes
pi_108561426
quote:
0s.gif Op woensdag 29 februari 2012 20:31 schreef jeffreykleijer het volgende:
Budget: 200-400
Formaat: SLR-like / D-SLR Body
Doel: Gewoon gebruik, maar ook voor vakantie Indonesië
Fotograaf:beginner
Huidige camera: Samsung goedkoop ding uit 2005
Welke camera’s twijfel je over: Nu een aanbieding Canon EOS 1100D met 18-55 IS II
Bijzonderheden:geen
Ik zou een SLR-like/bridge-camera aanraden. Puur voor het gemak, maar genoeg instelopties om toch leergierig te geraken!
Zo iets als: http://www.dpreview.com/p(...)ts/panasonic_dmcfz47
Xilantof Flickrt
foto-nerd
  woensdag 29 februari 2012 @ 23:00:51 #21
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_108568356
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 februari 2012 17:23 schreef heaven7 het volgende:
Morgen heeft Mediamarkt een Canon A3200 in de aanbieding. Weet iemand of deze cam een beetje leuke foto's maakt? Mijn eisen nog maar een keer:

-Ook relatief goeie foto's bij minder licht
-Makkelijk te bedienen
-Goeie macrofoto's, liefst met een macroknop aan de buitenkant

Heb nu een Sony Cybershot W-30 uit 2006 dus ik neem aan dat deze sowieso zeker wel beter is? :P

Specs:
14,1 Megapixel
28 mm groothoekobjectief met 5x zoom
Optical Image Stabilizer
6,7 cm (2,7 inch) LCD-scherm
Smart Auto- en Easy-modus en Hints & Tips
HD-films (720p) met Dynamic IS
Live View Control en creatieve filters
Gezichtsdetectie en automatische rode-ogen-correctie
DIGIC 4
Lithium-ionbatterij

[ afbeelding ]
Het is een relatief eenvoudige camera in het lagere prijssegment. Verwacht geen geweldige prestaties bij weinig licht. Daarvoor kan ik de HS versies van Canon aanbevelen. Verwacht ook geen geweldige macromogelijkheden, het is maar een eenvoudige camera.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_108572339
quote:
0s.gif Op woensdag 29 februari 2012 07:28 schreef Kajji het volgende:
Zelfs met een canon 550D kan je prachtige hd filmpjes maken. Hij filmt 1080p op 25 fps
Het blijkt lastig kiezen als je er weinig verstand van hebt.
Wil namelijk geen verkeerde keuze maken aangezien het aardig wat kost allemaal.
  donderdag 1 maart 2012 @ 01:43:50 #23
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_108573828
quote:
0s.gif Op donderdag 1 maart 2012 00:30 schreef ProXi_NL het volgende:

[..]

Het blijkt lastig kiezen als je er weinig verstand van hebt.
Wil namelijk geen verkeerde keuze maken aangezien het aardig wat kost allemaal.
Ik zou in jouw geval de 600D nemen i.v.m. een kantelbaar scherm, dat is wel zo praktisch bij het filmen. De 550D heeft dat niet. De 60D of 7D zou in jouw geval teveel van het goede zijn, omdat de sensoren identiek zijn.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_108602243
quote:
0s.gif Op woensdag 29 februari 2012 21:17 schreef Xilantof het volgende:

[..]

Ik zou een SLR-like/bridge-camera aanraden. Puur voor het gemak, maar genoeg instelopties om toch leergierig te geraken!
Zo iets als: http://www.dpreview.com/p(...)ts/panasonic_dmcfz47
Bedankt voor de info, ben nu persoonlijk tussen de volgende 4 camera's aan het twijfelen:

Panasonic Lumix DMC-FZ48
http://tweakers.net/price(...)wart.html#tab:prices

Samsung NX11
http://tweakers.net/price(...)o-punt-i-punt-s.html

Sony NEX-C3K
http://tweakers.net/price(...)55mm.html#tab:prices

Olympus PEN E-PM1
http://tweakers.net/price(...)42mm-35-56-ii-r.html

Kan iemand mij hier verder bij adviseren? Wat zijn de pro's en con's per toestel?

[ Bericht 6% gewijzigd door jeffreykleijer op 01-03-2012 21:27:26 ]
pi_108673200
Ik ga een paar maanden op reis en wil daarvoor een nieuwe camera aanschaffen.
Wat ik vooral belangrijk vind is dat de camera op de automatische stand mooie foto's kan maken. Ik weet van mezelf namelijk dat ik toch niet met verschillende standen/instellingen ga werken.
Verder heb ik qua grootte, accuduur, filmen etc niet zo veel eisen, fotokwaliteit vind ik echt het belangrijkste. Budget is ongeveer tot 350 euro.

Wie kan mij op weg helpen? :)
  zaterdag 3 maart 2012 @ 19:44:24 #26
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
  zaterdag 3 maart 2012 @ 19:46:19 #27
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108673779
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 maart 2012 19:26 schreef Miless het volgende:
Ik ga een paar maanden op reis en wil daarvoor een nieuwe camera aanschaffen.
Wat ik vooral belangrijk vind is dat de camera op de automatische stand mooie foto's kan maken. Ik weet van mezelf namelijk dat ik toch niet met verschillende standen/instellingen ga werken.
Verder heb ik qua grootte, accuduur, filmen etc niet zo veel eisen, fotokwaliteit vind ik echt het belangrijkste. Budget is ongeveer tot 350 euro.

Wie kan mij op weg helpen? :)
Spiegelreflex zou ik met budget en automode meteen vergeten. Bridgecamera/superzoom is erg flexibel en heeft doorgaans een grotere sensor en goede automode en stabilisatie dan de echte compacts. Maar of je daadwerkelijk zoeentje nodig hebt ligt er meer aan waar je naartoe gaat.

Ga je op strandvakantie en door de jungle, dan heb je meer aan iets compacts en onopvallends met een grote sensor en wide-angle (denk Canon S100/S95, IXUS (HS)-lijn, Nikon P310 ,Olympus XZ-1, Panasonic Lumix DMC-LX5). Ga je in Afrika op safari en wil je inzoomen op een leeuw/nijlpaard etc, dan is een superzoom (denk Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510, Panasonic Lumix DMC-FZ150 of Sony HX200V) erg handig. Je kunt ook tussen die twee uitersten gaan zitten met een travelzoom (Canon PowerShot SX260 HS, Nikon Coolpix S9300 of Panasonic Lumix TZ30).
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108690090
Bedankt beide! Hier kan ik zeker wat mee. Spiegelreflex was sowieso al niet het idee ;)
Vooral de Canon S95 komt erg in de buurt bij wat ik zoek dus ga eens kijken of ik deze ergens voor een mooie prijs kan vinden :)
  maandag 5 maart 2012 @ 00:42:32 #29
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108728349
De Canon S95 is net als de nieuwe en duurdere S100 wel een goede keuze, ja. Vrij grote sensor, super compact, grootse kwaliteit, ook in condities met weinig licht. Enige nadeel is dat je niet al te ver in kunt zoomen, wanneer je daar veel waarde aan zou hechten. Qua foto's is de opvolger S100 niet veel beter dan de S95 zegt men, de meerprijs ligt vooral bij de nieuwe andere functionaliteit zoals Full HD video en GPS. ^O^ Heb 'em gezien voor rond de 275,- euro. Zie ook de sites in de OpeningsPost (OP) om je op weg te helpen.

Verder had ik ff een heads-up voor de mensen die een entry-level consumer dSLR willen als instap. Zag net dat Wehkamp mogelijk een leuke prijs heeft voor de 1100D waarmee ze te koop lopen als Daybreaker. ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108766108
Hi hier een Noob. Zoek een kleinere camera.

Budget tot 150¤.
14-16 megapixel.
Goede zoom (zover dat kan)
Moet in mijn broekzak passen.
Sneller sluitertijd ook fijn.
Filmen is leuk, geen must. Heb een canon HF100

Ik heb 16 gig Sd/HC kaartjes liggen. Zou mooi Zijn als deze erin passen.

Zoiets zit ik aan te denken.
http://m.bol.com/Default.(...)06-9086-566777368905

of deze.

http://www.cameranu.nl/nl(...)ver/h254_118_242644/

Edit. Heb al wat gekocht. Jammer dat dt topic niet leeft.

[ Bericht 14% gewijzigd door nelisb op 06-03-2012 23:23:43 ]
pi_108835027
Ik ben helemaal nieuw met fotografie en zoek een beginnersmodel voor onder de 350euro. Ik kom dan uit bij de 1100d of tweedehandsmodellen. Wat raden jullie aan?

De camera wil ik gaan gebruiken voor een studieperiode in het buitenland en het reizen hieromheen (vandaar ook mijn beperkte budget). Dit wil ik graag, mooi en in goede kwaliteit (ook film) willen vastleggen.

Ik twijfelde zelf tussen de 1100d en de 550d maar vind het verschil in prijs toch te groot.

Raden jullie het aan om voor de 1100d te gaan of om een tweedehandsmodel model te zoeken?
  woensdag 7 maart 2012 @ 20:48:45 #32
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108838038
Het belangrijke bij fotografie met spiegelreflexcamera's zijn ook vooral de lenzen die je naast je body gebruikt. Als je zegt nieuw te zijn met fotografie (en dus zelf geen lenzen en ervaring hebt) en 350 euro je maximum is, is het dan wel verstandig naar een nieuwe (of tweedehands) dSLR te kijken?

De body's die je noemt zijn niks mis mee, ook de 1100D is best een prima camera. Maar de 18-55 kitlens is leuk, biedt echter beperkte flexibiliteit. Wil je lenzen die het beter doen in situaties met wat minder goed licht of een grotere zoom, dan moet je in de buidel tasten.

De 550D is vrij waanzinnig qua video (en foto ook natuurlijk), waar de 1100D het moet doen met een wat simplistische 720p-modus, maar daar betaal je dus weer voor. Dan moet je er ook rekening mee houden dat als je wilt filmen alles met de Canons in 'manual focus' gaat, er is geen autofocus mogelijk, iets wat wel redelijk kan met een Sony of Nikon.

Verder betekent een instap-dSLR niet dat je je niet hoeft te verdiepen om alles uit je camera te handen en op AUTO-stand laten staan is zonde. Je moet dan bereid zijn wat moeite te doen om je bekend te maken met zaken als aperture, shuttertime, ISO, exposure compensation, camerashake, etc, de effecten en samenhang daarvan. Zo heb je controle over wat je vast wilt leggen en haal je het beste uit je camera en jezelf. Is de beperkte kitlens geen probleem en ben je bereid je in te lezen en erop los te experimenteren dan is de 1100D denk ik prima voor het geld. De wat oudere, maar hogere klasse camera's die je voor dat geld vindt, die kunnen vaak niet eens op tegen de specs van zo'n nieuwere 1100D, dat krijg je nu eenmaal met technologie. Tenzij je voor een schijntje aan een tweedehands 550D kunt komen.

Is dit min of meer je eerste serieuze camera en wil je wat meer compactheid, flexibiliteit en in het begin vooral niet te veel willen nadenken over hoe je licht vastlegt, maar gewoon willen point-en-shooten, dan kun je ook naar een van de eerder genoemde camera's kijken. Vrijwel al deze camera's hebben autofocus in videomode en een videomode van 1080p en ze vallen minder op dan een dSLR wat gunstig kan uitpakken in het buitenland/tijdens het reizen waar je niet ten prooi wilt vallen aan diefstal.
Tevens zou je kunnen kijken naar een Panasonic GF3 met touchscreen en Full HD of een Sony NEX C3.

Miless wilde namelijk ook een camera tot 350,- euro en haar raadde ik aan:
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 maart 2012 19:46 schreef shiznuts het volgende:

[..]

Bridgecamera/superzoom is erg flexibel en heeft doorgaans een grotere sensor en goede automode en stabilisatie dan de echte compacts. Maar of je daadwerkelijk zoeentje nodig hebt ligt er meer aan waar je naartoe gaat.

Ga je op strandvakantie en door de jungle, dan heb je meer aan iets compacts en onopvallends met een grote sensor en wide-angle (denk Canon S100/S95, IXUS (HS)-lijn, Nikon P310 ,Olympus XZ-1, Panasonic Lumix DMC-LX5). Ga je in Afrika op safari en wil je inzoomen op een leeuw/nijlpaard etc, dan is een superzoom (denk Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510, Panasonic Lumix DMC-FZ150 of Sony HX200V) erg handig. Je kunt ook tussen die twee uitersten gaan zitten met een travelzoom (Canon PowerShot SX260 HS, Nikon Coolpix S9300 of Panasonic Lumix TZ30).


[ Bericht 1% gewijzigd door shiz op 07-03-2012 21:12:40 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108876485
Heey, wat een leuk topic!

Ik kan jullie hulp ook wel gebruiken!
Kan iemand mij zijn kennis/ervaringen vertellen over de Sony Alpha 55 in vergelijking met de Nikon D5100?

Ik heb voor mijn verjaardag een DSLR gevraagd, en mijn keuze min of meer op de Nikon D5100 laten vallen. Nu was mijn vriend vanmiddag bij de speciaalzaak en daar begon de verkoopster over de Sony Alpha 55. Ze had het erover dat de stabilisator bij dit model in de body zit en niet in de lens, waardoor lenzen over het algemeen goedkoper zijn dan bij de Nikon D5100. Nu vind ik het heel lastig om een vergelijking te maken tussen deze twee. Ze hebben het bij Sony steeds over compactheid en een Translucent spiegel. Betekent dit dan dat ik een volwaardige DSLR aan Sony heb, en, is dat Translucent een goede technologie? Of kan ik beter voor de conventionele DSLR kiezen?

Misschien is het ook wel even handig te vertellen dat ik geen geoefende fotograaf ben, maar wel van plan ben het fotograferen serieus op te pakken. Ik wil dan ook liever geen instapmodel, ik wil zelf de meeste instellingen kunnen doen, niet dat alles al voorgeprogrammeerd is. Ik wil mijn camera meenemen op vakantie naar Suriname later dit jaar, en wil graag dieren fotograferen. Heb dus wel een flinke zoomlens nodig denk ik?

Alvast bedankt voor het beantwoorden van mijn vragen?
Humous
pi_108876639
Shiznuts, bedankt voor je antwoord. Ik heb besloten voor de 1100d te gaan omdat ik zeker wel moeite er in wil stoppen en het bovendien, na wat ingelezen te hebben, meer en meer interessant begin te vinden. Ik neem een kit, en wil later denk ik de 50mm van Canon erbij kopen.
  donderdag 8 maart 2012 @ 22:31:12 #35
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108884618
No problemo. De 50mm f1.8 is een no-brainer. Heb je al voor 100,- euro en mag dan niet het neusje van de zalm zijn (prime, plastic, glaswerk, stabilisatie), maar het is toch wel erg leuk en je krijgt veel waar voor je geld! _O_ Goede vriend heeft hem net ruim een maand voor z'n 600D. Best leuk spul om mee te experimenteren.

@ Houmous: de translusive mirror van de Sony is een permanente spiegel, die niet wegklapt. Hij is semi-transparant en laat 70% van het licht door richting de sensor en 30% gaat naar het phase detection autofocus systeem. Waar het op neer komt is dat het de camera wat compacter kan maken en de autofocus beter kan aansturen (phase detection i.p.v. contrast), iets wat erg van belang zou moeten zijn bij video, maar in de praktijk op dat gebied eigenlijk niet veel beter presteert dan de contrast based traditionele methode. Door deze techniek is wel de focus erg snel en de A55 doet het ook aardig in termen van burstrate met de mogelijkheid om 10 frames per seconde vast te leggen.

In termen van fotokwaliteit liggen ze dicht bij elkaar, ze hebben beide een APS-C grootte sensor, met dezelfde specificaties, maar heeft de Nikon de 'edge' vanwege die translusive mirror in de Sony die 30% licht tegenhoudt (al klinkt dat dramatischer dan het is). ;)

In het voordeel van de Nikon werkt het aantal beschikbare lenzen. Bovendien heeft de D5100 een volledig roterend scherm, wat zich uitstekend leent voor zelfportraiten bijvoorbeeld. Het scherm van de Sony tilt alleen omhoog en omlaag.

Het voordeel van de Sony zit hem inderdaad onder andere in de ingebouwde stabilisatie. De Sony heeft ook wat meer geinige features als 3D en panorama shots, tevens ook ingebouwde GPS. Verder heeft de Sony een elektronische viewfinder, wat je, afhankelijk van voorkeur, een voordeel kan vinden. Hiermee heb je 100% in beeld wat je vastlegt (Nikon: 95%) en kun je verschillende soorten info als overlay voor je oog toveren. Een van de grote nadelen van een elektronische viewfinder is dat het redelijk wat stroom vreet. De Sony kan op een volle accu haast de helft minder foto's maken dan de Nikon kan.

Het is denk ik ook vooral een persoonlijke keuze waar niet echt een eenvoudige winnaar aan te wijzen is. Gewoon in de winkel met beide spelen en als je bereid bent lenzen te kopen goed kijken hoe duur die je wilt dan daadwerkelijk zijn, wat men ervan vindt en bedenk ook hoe serieus je wilt gaan fotograferen. Als je later van body wilt switchen is het handig als je de lenzen al hebt. Voor een Nikon-fotograaf is het aantrekkelijker over te stappen op een andere Nikon, dan een nieuwe Sony en andersom. Als je dieren wilt fotograferen en niet al te dichtbij kunt komen, is een forse zoomlens wel verstandig, maar daar zit ook een prijskaartje aan. In de richting tot 300mm moet wel aardig te doen zijn. Een tweede lens, naast de kit van 100-300mm ofzo. :Y Verder heb ik helaas helemaal geen ervaring met deze camera's of lenzen, dus ik hoop dat iemand anders nog tips heeft voor je, maar ik heb me al georiënteerd op zo'n beetje alles wat er te koop is (waaronder die twee) omdat ik zelf tijden in het ongewisse was wat ik nu wilde. :P
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_108885450
@ Shiznuts: Bedankt voor je uitgebreide reactie, ondanks dat je geen ervaring hebt met beide camera's heb je wel veel kennis!

Maar in principe zijn beide camera's wel volwaardig DSLR? Want op dit moment trekt de D5100 of de EOS600D mij meer, maar dat komt meer omdat al die elektrische snufjes met spannende namen van Sony mij doen twijfelen of je wel echt een DSLR koopt? De 600D en D5100 klinken mij wat vertrouwder..

Maar dit komt misschien omdat ik mij al helemaal had ingesteld op één van deze modellen en mijn vriend ineens met een folder van de Sony Alpha55 aan kwam zetten.

groetjes, Houmous.
  donderdag 8 maart 2012 @ 23:20:15 #37
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_108887736
Canon en Nikon zijn ook meer 'mainstream' en traditioneel ja. Het zijn dé twee grote. Wat verder niks afdoet aan merken als Sony, Panasonic, Pentax en Olympus die ook prima camera's maken. Die je noemt zijn beide normale spiegelreflexsystemen. Hebben allebei een volledig roteerbaar scherm. Zijn ook veel meer lenzen en accessoires voor te krijgen. De D5100 maakt prachtfoto's. De 600D maakt ook topfoto's en glanst vooral ook qua video en de instelmogelijkheden daarvoor (al is de videomode handmatige focus only). :Y

Ook hier is het maar net wat je voorkeur is. Filosofie verschilt enigszins en moet kijken bij welke jij het beste past. Zeker wanneer twee camera's erg dicht bij elkaar liggen. Toch weer een kwestie van uitproberen in het echt. Naast elkaar houden en kijken wat het beste bevalt voor jou. Qua lenzen is er genoeg te kiezen bij beide. Ik beveel altijd Cameralabs aan, die geeft altijd goed weer hoe camera's zich houden ten opzichte van elkaar, de voor- en nadelen. In het geval van de D5100 VS 600D is er zelfs een videospecial over. Tevens heb ik laatst meer sitetips in de vernieuwde OP gegooid zodat je meer research kunt doen. ^O^

Mij ligt de 600D het meest van die twee, maar eigenlijk alleen omdat ik net zo veel waarde (of meer zelfs) hecht aan video als foto's. De D5100 maakt echter schitterende foto's met de meer dan prima sensor, wil je toch niks poespassigs willen doen met je videomode. Ik heb me dan echter door de grootte van de 600D en het gebrek aan autofocus laten vallen voor de Panasonic Lumix DMC-GH2 (al weet ik niet of ik die nu doe of wacht op de opvolger die dit jaar zou moeten komen). Niet traditioneel, kleinere sensor, niet mainstream, maar wel compact, autofocus en hackbaar bijvoorbeeld. 't Is maar net waar je je camera voor wilt gebruiken en hoe die in je filosofie past, welke de beste voor je is.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_109132396
Budget: 500-600 euro

Formaat: D-SLR Body

Doel: Stad/urban/mensen/reizen

Fotograaf: Ben een leek in DSLR, maar weet wel de ins en outs over ISO's enzo...

Huidige camera: Canon ixusje... niks speciaals

Welke camera’s twijfel je over:

Canon EOS 1100D + 18-55 en 75-300 DC (499 bij BCC)
Nikon D3100 + 18-55 (419,- euro bij Makro)
Nikon D3100 AF-S DX 18-105 (599,- bij lokale boer)
Canon EOS 600D 18-55ISII (520,- bij lokale boer)

Bijzonderheden:

Zou graag meer willen dan alleen de standaard 18-55 lens. Een tweede (zoom)lens is dus wenselijk, alsmede een polaroid filter. Ik bezoek graag steden (london, new york, parijs etc) en wil voornamelijk daar fotograferen ... in combinatie met foto's van mensen (geen portretten)

[ Bericht 0% gewijzigd door Retarded op 15-03-2012 15:50:06 ]
pi_109133385
quote:
0s.gif Op donderdag 15 maart 2012 15:42 schreef Retarded het volgende:
Budget: 500-600 euro

Formaat: D-SLR Body

Doel: Stad/urban/mensen/reizen

Fotograaf: Ben een leek in DSLR, maar weet wel de ins en outs over ISO's enzo...

Huidige camera: Canon ixusje... niks speciaals

Welke camera’s twijfel je over:

Canon EOS 1100D + 18-55 en 75-300 DC (499 bij BCC)
Nikon D3100 + 18-55 (419,- euro bij Makro)
Nikon D3100 AF-S DX 18-105 (599,- bij lokale boer)
Canon EOS 600D 18-55ISII (520,- bij lokale boer)

Bijzonderheden:

Zou graag meer willen dan alleen de standaard 18-55 lens. Een tweede (zoom)lens is dus wenselijk, alsmede een polaroid filter. Ik bezoek graag steden (london, new york, parijs etc) en wil voornamelijk daar fotograferen ... in combinatie met foto's van mensen (geen portretten)
Gezien je budget zou ik de d3100 en 1100d niet doen. de 600d en d5100 zijn net een klasse hoger. Ik mis de d5100 dan ook in je rijtje. Heb zelf met een vergelijkbaar budget ook getwijfeld tussen camera's. Ik heb uiteindelijk voor de d5100 gekozen. Ik baseer de keuze op zich vergelijkings sites en de mogelijkheden die de camera heeft. Conclusie in het kort is dat de canon beter kan filmen maar dat de nikon betere foto kwaliteit realiseert dankzij de sensor. Dezelfde sensor als de d7000.

De camera die ik je aanraad is dus de nikon d5100 maar dan ga je met een extra lens over je budget. Dan is natuurlijk bij de 600d niet anders. Urban lensen durf ik niets over te zeggen. Ikzelf koop eind deze maand mijn d5100 met een tamron 18-270. (jaja een superzoom mindere kwaliteit etc etc) De d5100 is erg goed in het compenseren van de CA en de barrel distortion die de tamron produceert. Voor mij is 1 flexibele lens de enige oplossing.

vergelijking tussen 600d en d5100: http://www.digitalreview.(...)to-Nikon-D5100.shtml

edit: Ga ook eens bij een Mediamarkt ofzo kijken en houd de camera eens vast. Hij moet ook lekker in de hand liggen en de toegankelijkheid van de camera moet je ook liggen.
pi_109198707
quote:
0s.gif Op donderdag 15 maart 2012 16:09 schreef whitetiger300 het volgende:

[..]

Gezien je budget zou ik de d3100 en 1100d niet doen. de 600d en d5100 zijn net een klasse hoger. Ik mis de d5100 dan ook in je rijtje. Heb zelf met een vergelijkbaar budget ook getwijfeld tussen camera's. Ik heb uiteindelijk voor de d5100 gekozen. Ik baseer de keuze op zich vergelijkings sites en de mogelijkheden die de camera heeft. Conclusie in het kort is dat de canon beter kan filmen maar dat de nikon betere foto kwaliteit realiseert dankzij de sensor. Dezelfde sensor als de d7000.

De camera die ik je aanraad is dus de nikon d5100 maar dan ga je met een extra lens over je budget. Dan is natuurlijk bij de 600d niet anders. Urban lensen durf ik niets over te zeggen. Ikzelf koop eind deze maand mijn d5100 met een tamron 18-270. (jaja een superzoom mindere kwaliteit etc etc) De d5100 is erg goed in het compenseren van de CA en de barrel distortion die de tamron produceert. Voor mij is 1 flexibele lens de enige oplossing.

vergelijking tussen 600d en d5100: http://www.digitalreview.(...)to-Nikon-D5100.shtml

edit: Ga ook eens bij een Mediamarkt ofzo kijken en houd de camera eens vast. Hij moet ook lekker in de hand liggen en de toegankelijkheid van de camera moet je ook liggen.
thanks voor die site. Ben nu echt aan het twijfelen tussen de D600 en de 5100d ... en gezien het aantal comparisons op internet ben ik niet de enige. Heb ze nog niet vastgehad, hoewel ik al wel een beetje heb gespeeld met de D550.

Ik maak uit de meeste recensies op dat voor het fotograferen van landschappen/steden de Canon een voorkeur heeft, terwijl aktie foto's etc de Nikon het weer beter doet vanwege de betere kwaliteit bij hoge ISO's. Ook de batterijduur van de Nikon is beter en het aantal continues shots van de Nikon is hoger.

Ga vandeweek even een winkel in om ze beide vast te houden etc.

Is er een prijsverschil in de lenzen die voor beide camera's te krijgen zijn?
  zaterdag 17 maart 2012 @ 12:06:50 #41
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_109199214
Ik zou ze allebei eens vasthouden en dan kijken of je sterk de voorkeur hebt voor één van de twee. De D5100 heeft de betere sensor, dus die zou ik persoonlijk aanraden.

quote:
0s.gif Op zaterdag 17 maart 2012 11:41 schreef Retarded het volgende:
Ik maak uit de meeste recensies op dat voor het fotograferen van landschappen/steden de Canon een voorkeur heeft
Hoe dat zo?

quote:
Is er een prijsverschil in de lenzen die voor beide camera's te krijgen zijn?
Nee, is er niet echt.
pi_109200668
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 maart 2012 12:06 schreef problematiQue het volgende:
Ik zou ze allebei eens vasthouden en dan kijken of je sterk de voorkeur hebt voor één van de twee. De D5100 heeft de betere sensor, dus die zou ik persoonlijk aanraden.

[..]

Hoe dat zo?

[..]

don't know..lees ik op veel sites. Misschien iets met image stabilisatie ofzo?
  zaterdag 17 maart 2012 @ 13:33:07 #43
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_109201105
Laat ik dan diegene zijn die je vertelt dat het onzin is.
pi_109201713
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 maart 2012 11:41 schreef Retarded het volgende:

[..]

thanks voor die site. Ben nu echt aan het twijfelen tussen de D600 en de 5100d ... en gezien het aantal comparisons op internet ben ik niet de enige. Heb ze nog niet vastgehad, hoewel ik al wel een beetje heb gespeeld met de D550.

Ik maak uit de meeste recensies op dat voor het fotograferen van landschappen/steden de Canon een voorkeur heeft, terwijl aktie foto's etc de Nikon het weer beter doet vanwege de betere kwaliteit bij hoge ISO's. Ook de batterijduur van de Nikon is beter en het aantal continues shots van de Nikon is hoger.

Ga vandeweek even een winkel in om ze beide vast te houden etc.

Is er een prijsverschil in de lenzen die voor beide camera's te krijgen zijn?
Als je niets geeft om het draaibare scherm dan raad ik de 550 aan ten opzichtte van de 600d. De verschillen tussen deze camera's kunnen mijn inziens het prijs verschil niet verklaren naast het draaibare scherm.

Dat de ene beter is voor landschappen/steden dan de ander lijkt me onzin. Dat is een kwestie van welk objectief je gebruikt. Stabilisatie zit in de lenzen dus dat lijkt me niet aan de orde. Dat gezegd hebbende zit er ook nauwelijks een prijsverschil tussen beschikbare objectieven. Ik zou je dan ook de Nikon aanraden tenzij je filmen ook zeer belangrijk vindt, in dat opzicht geven de meeste mensen de voorkeur aan de Canon.
pi_109508008
Budget: +/- 200,-
Formaat: Geen flauw idee, ik wil beginnen met fotografie, dus het is logisch dat ik geen enorm dure dingen nodig zal hebben.
Doel: Vooral natuur, landschappen etc, ook portretten. Ik zal minder snel macro foto's maken.
Fotograaf: /
Huidige camera: Geen/telefoon cameratje
Welke camera’s twijfel je over:
Bijzonderheden: Ik heb al wat door zitten lezen, en meerdere topics gezocht, maar kan toch echt niet een beslissing maken. Een groot punt is wel dat ik echt zuivere scherpe foto's wil, dus als je een portret foto maakt, dat je de stoppels kan zien zitten. Geen idee of dat teveel of juist te weinig is gevraagd, maarja. Zou ook het liefst een iets 'lompere' camera hebben dan zo'n platte camera die je zo in je broekzak stopt.

Ik hoor graag het advies :D
It is our light, not our darkness that frightens us the most.
Our biggest fear is not that we are inadequate, our biggest fear is that we are powerful beyond measure.
  zondag 25 maart 2012 @ 22:01:09 #46
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_109509875
Is het ook belangrijk om goede foto's te kunnen maken bij 'slecht' licht?
Ga voor de grootst mogelijke sensor. Het liefste CMOS/Backside illuminated met bijvoorbeeld EXR-technologie. Pixelhoeveelheid van de sensor van om en nabij de 12 Mpx is prima genoeg (hoe meer pixels op een vast oppervlak, hoe minder oppervlak elke pixel heeft, wat bij veel megapixels er weleens voor wil zorgen dat de pixels niet gevoelig genoeg zijn bij situaties met onvoldoende licht).

Ga je de foto's printen?
Zoek dan naar eentje met veel megapixels, om te croppen en om op grote formaten genoeg detail te weten houden. Is het alleen voor computergebruik en slideshows op televisie e.d. moet je bedenken dat de resolutie van de foto's niet veel groter dan 1920x1080 hoeft te zijn en je dus echt niet voor een camera hoeft te gaan die meedoet aan de megapixel race en bijvoorbeeld 18 megapixels heeft.

Hoe flexibel moet de focal length zijn? Hoeveel zoom heb je nodig?
Zoom je niet vaak verder dan 4 á 5 keer in, dan ga je voor een compact camera. Mag het iets meer zijn, ga dan voor een travel compact, die hebben 10~18x zoom vaak. Bedenk wel dat zo'n lange focal length in een compact camera lichtelijk concessies moet doen aan kwaliteit. En elke verhoging in zoom versterkt 'camera shake' en het effect van bewegingsonscherpte. Vol ingezoomt hebben lenzen ook vaak een 'slechtere' aperture, wat betekent dat er meer licht verloren gaat wanneer je inzoomt.

Is video belangrijk voor je?
Vele camera's hebben een HD Ready mode van 720p. Sommige hebben zelfs 1080p met 30/24 fps. Er zijn ook camera's met highspeed recording, wat dan ten koste gaat van de resolutie, dat je in VGA kwaliteit ofzo bijvoorbeeld 240fps kan opnemen.

Een overal goede camera, met grote sensor en aardige resolutie is bijvoorbeeld een Canon S95. Maar kijk ook naar de concurrentie daarvan op Snapsort. Bijvoorbeeld een Nikon Coolpix P300, Canon IXUS 220 HS/(SX)230 HS, Sony Cybershot DSC-HX9v, Nikon Coolpix S9100/S8200, Fujifilm FinePix F550 EXR en Samsung WB750.

Ligt net aan jezelf welke je nodig hebt en jou goed ligt. Ga vooral ook in de winkel kijken/uittesten.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_109512541
quote:
0s.gif Op zondag 25 maart 2012 22:01 schreef shiznuts het volgende:
Is het ook belangrijk om goede foto's te kunnen maken bij 'slecht' licht?
Ga voor de grootst mogelijke sensor. Het liefste CMOS/Backside illuminated met bijvoorbeeld EXR-technologie. Pixelhoeveelheid van de sensor van om en nabij de 12 Mpx is prima genoeg (hoe meer pixels op een vast oppervlak, hoe minder oppervlak elke pixel heeft, wat bij veel megapixels er weleens voor wil zorgen dat de pixels niet gevoelig genoeg zijn bij situaties met onvoldoende licht).

Ga je de foto's printen?
Zoek dan naar eentje met veel megapixels, om te croppen en om op grote formaten genoeg detail te weten houden. Is het alleen voor computergebruik en slideshows op televisie e.d. moet je bedenken dat de resolutie van de foto's niet veel groter dan 1920x1080 hoeft te zijn en je dus echt niet voor een camera hoeft te gaan die meedoet aan de megapixel race en bijvoorbeeld 18 megapixels heeft.

Hoe flexibel moet de focal length zijn? Hoeveel zoom heb je nodig?
Zoom je niet vaak verder dan 4 á 5 keer in, dan ga je voor een compact camera. Mag het iets meer zijn, ga dan voor een travel compact, die hebben 10~18x zoom vaak. Bedenk wel dat zo'n lange focal length in een compact camera lichtelijk concessies moet doen aan kwaliteit. En elke verhoging in zoom versterkt 'camera shake' en het effect van bewegingsonscherpte. Vol ingezoomt hebben lenzen ook vaak een 'slechtere' aperture, wat betekent dat er meer licht verloren gaat wanneer je inzoomt.

Is video belangrijk voor je?
Vele camera's hebben een HD Ready mode van 720p. Sommige hebben zelfs 1080p met 30/24 fps. Er zijn ook camera's met highspeed recording, wat dan ten koste gaat van de resolutie, dat je in VGA kwaliteit ofzo bijvoorbeeld 240fps kan opnemen.

Een overal goede camera, met grote sensor en aardige resolutie is bijvoorbeeld een Canon S95. Maar kijk ook naar de concurrentie daarvan op Snapsort. Bijvoorbeeld een Nikon Coolpix P300, Canon IXUS 220 HS/(SX)230 HS, Sony Cybershot DSC-HX9v, Nikon Coolpix S9100/S8200, Fujifilm FinePix F550 EXR en Samsung WB750.

Ligt net aan jezelf welke je nodig hebt en jou goed ligt. Ga vooral ook in de winkel kijken/uittesten.
Super, hier ga ik goed naar kijken :D
It is our light, not our darkness that frightens us the most.
Our biggest fear is not that we are inadequate, our biggest fear is that we are powerful beyond measure.
  zondag 25 maart 2012 @ 23:05:50 #48
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_109513966
Pas de problème. ;) Ook handig misschien nog ff (naast de linkjes uit de OP (onderaan)):
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 16:45 schreef shiznuts het volgende:
[..]

Vergeet ook niet op YouTube te kijken hè, als je geïnteresseerd bent in een cameramodel. Genoeg goede reviews te vinden, vaak van WhichWebsite (zuster van Consumentenbond), DigitalRev, Mike Lowe van WhatDigitalCamera of Gordon Laing van Cameralabs en CNET. Dan zie je meteen hoe een camera er in iemands handen uitziet en krijg je lichtelijk een indruk van hoe 'ie in de praktijk werkt. Dat is wel wat handiger dan een lijstje met specificaties en wat foto's. ;)
Je kunt ook op Flickr e.d. kijken bij groups van eigenaren van een bepaalde camera. Zoals de S95-groep hier (camera net iets over de 200,- euro). Krijg je meteen een goede blik wat je er zoal mee zou kunnen.
En over stoppels gesproken... :P
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_109514703
quote:
14s.gif Op zondag 25 maart 2012 23:05 schreef shiznuts het volgende:
Pas de problème. ;) Ook handig misschien nog ff (naast de linkjes uit de OP (onderaan)):

[..]

Je kunt ook op Flickr e.d. kijken bij groups van eigenaren van een bepaalde camera. Zoals de S95-groep hier (camera net iets over de 200,- euro). Krijg je meteen een goede blik wat je er zoal mee zou kunnen.
En over stoppels gesproken... :P
Ik zie wel bij veel foto's die genomen zijn met de S95 dat hij bij landschappen niet enorm scherp is, zal dat bij al de camera's van deze prijs zijn? Wil namelijk wel zo scherp mogelijk voor de prijs xD
It is our light, not our darkness that frightens us the most.
Our biggest fear is not that we are inadequate, our biggest fear is that we are powerful beyond measure.
  zondag 25 maart 2012 @ 23:35:22 #50
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_109515363
Naar mijn mening heb je in dat segment tot zo'n 200 euro niet veel beter... Alles boven dat segment gaat voornamelijk ook om tertiaire functies als nog meer zoom en pixels, betere schermresolutie, GPS, Full HD enz etc. Echt beter qua beeldkwaliteit zijn misschien de Olympus XZ-1 en Panasonic Lumix DMC-LX5? Maar daar zit dan ook een prijskaartje aan.

Landschappen is heel veel licht dat van ver komt reizen meestal. Van zo ver mis je dan detail. Wil je daar echt veel meer dan dat eruit halen, dan zul je met grotere sensors en lenzen moeten werken... en dus ergens meer kunde en geld kweken. :+
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  maandag 26 maart 2012 @ 01:49:52 #51
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_109518810
Als je meer de hobbyist wilt uithangen dan kun je voor 200 euro denk ik beter een tweedehands spiegelreflex (via marktplaats) kopen. Ongeacht hoe oud maakt zo'n camera nog altijd betere foto's dan de nieuwste compacts.

Ik ben ooit met dit type camera begonnen: http://link.marktplaats.nl/543899766 Daar ga je, als je écht met fotografie bezig wilt zijn, veel meer lol aan beleven dan aan een compact. Koop voor een paar tientjes een oude manuele 50mm lens en je zult schrikken van de scherpte. Als voorbeeld, de combinatie camera en lens van de onderstaande foto is minder dan 200 euro waard, en deze foto is met een compact niet te maken:

pi_109610391
* Suuzig de noob komt binnen vallen :9

Budget: +/- 400,- t/m +/- 600,- Als dat enigszins reëel is..
Formaat: Micro / compact / SLR-like Denk ik dan../ D-SLR Body Iig niet zo zeer een zakformaat, maar ook geen superjoekel ding.
Doel: Natuur, mensen (volwassenen en kinderen), (kleine) voorwerpen fotograferen.
Fotograaf: Ik ben wel wat lui :@ . Boekjes krijg ik moeilijk doorgewerkt, icoontjes werken wel weer goed bij me. Dat klinkt wat klunzig he?! :+ Wel van plan een fotografiecursus/studie te gaan doen in het najaar.
Huidige camera: Snipsnap Canon Ixus 75. Broekzakfototoestel dus. Leuk voor tussendoor.
Welke camera’s twijfel je over: Nog geen idee.
Bijzonderheden: Het plan is om hem in Amerika te gaan kopen. Graag hoor ik of ik daar ook verstandig aan doe.

Alvast hartelijk dank! :Y
Mooi he, alles.
  woensdag 28 maart 2012 @ 21:23:28 #53
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_109626517
Als je 'em uit het buitenland haalt zit er vaak alleen wereldwijde garantie op de lenzen, niet de 'body'. Daar zou ik dan extra naar navragen in ieder geval. ;) Zo wilde ik een 550D uit Tokyo meenemen, maar heb dat toen om die reden toch maar niet gedaan. Met wereldwijde garantie zijn die dingen opeens niet zo meer aantrekkelijk om voor die prijs in het buitenland aan te schaffen. Verder zou ik ook oppassen met douane. Uit een niet-EU land mag je eigenlijk maar voor 430,- euro aan waarde belastingvrij importeren. Dus doos, misschien platgevouwen zelfs in de koffer en camera om je nek/in de tas.

Met SLR-like, bedoel je neem ik aan mee een systeemcamera? Wel een camera met grote sensor en verwisselbare lenzen, maar zonder spiegel en dus een schempje (en eventueel tevens elektronische viewfinder) zoals de Sony NEX-series, Panasonic G...-series en Olympus PEN? Naar de Samsung NX, Nikon 1, Pentax en Fujifilms zou ik niet echt kijken.

Dan ligt het er een beetje aan wat je eisen zijn in kwaliteit, features en design. In principe kun je voor Sony, Pana en Oly prima lenzen halen die bij je behoeftes passen, dus ik zou me keuze laten bepalen door de prijs/kwaliteit van de body's. Instapmodellen met kitlens heb je al rond de 400,- euro (Olympus E-PL1 en E-PM1, Panasonic GF3 en Sony NEX-C3). Dan heb je nog 200,- á 150,- over voor een (2e hands) lens naar wens, hoewel dat lastig gaat worden als je lastige eisen hebt. De meeste degelijke lenzen beginnen toch vaak vanaf 300,- euro. Betere groothoek kost geld. Betere low light performance ook. Geldt ook voor zoom...

De Sony NEX-serie is gewoon erg goed. In tegenstelling tot de Panasonic G-vul in-series en Olympus PEN-serie, die het micro four thirds formaat als sensor gebruiken, heeft de Sony NEX een APS-C sensor, die je ook vindt in de spiegelreflexcamera's. :Y Nadeel is wel de speciale NEX-mount voor lenzen en dat alles van Sony zo'n beetje naar mijn mening aan de redelijk prijzige kant zit. Vind ook de ruimte tussen het instapmodel en de volgende in de serie vrij groot en zou zeker de 5N over de C3 aanraden voor die meerprijs.

Meeste keuze uit bodies heb je denk ik bij Pana en Olympus. Bij Panasonic krijg je bij het instapmodel al 1080p. Er zijn ook GF3's met gecurvde vormen, de body in het zuurstokroze en een touchscreen speciaal om vrouwen aan te spreken. :P Wil je wat meer, dan is er de G3 en de GX1. De PEN's zijn in mijn idee meer voor de retro-fotograaf, zeer waardige camera's wel, maar mogelijk niet voor iedereen.

Verder onderlinge verschillen om op te letten zijn onder andere: uitklapbaar schermpje (sommige modellen hebben dat niet) en schermresolutie, ingebouwde flitser ja/nee (alleen bij Pana hebben alle modellen dat meen ik), lens- of sensorstabilisatie (PEN heeft een gestabiliseerde sensor) en videokwaliteit (720p/1080p, 60 fps?).

Ik denk persoonlijk dat de GF3 misschien wel goed bij je past. Maar ga ook eens in de winkels langs en kijk zelfs eens, ga er eens wat mee spelen, vergelijk ze met elkaar. Kijk daarbij ook naar bridgecamera's en spiegelreflexcamera's om die toch niet uit te sluiten. Bridgecamera's bieden doorgaans veel flexibiliteit en features voor het geld. Ze kunnen echter niet mee qua beeldkwaliteit en presteren minder bij slecht licht. ;) Spiegelreflexcamera's zijn beter en goedkoper geworden de laatste tijd en bieden mogelijk meer dan een systeemcamera omdat je daar voornamelijk ook betaalt voor de compactheidfactor. Voordeel is ook dat er heel veel lenzen beschikbaar zijn. Eventueel kun je ook gaan voor een van de oudere modellen, maar die zijn lastig te vinden in een winkel natuurlijk.

Kijk op Snapsort naar de GF3 en concurrentie (niet op de scores e.d. letten), puur ter vergelijking van features: http://snapsort.com/cameras/Panasonic-GF3-competitors
Reviews kijken op YouTube kan ik ook altijd aanraden: http://www.youtube.com/results?search_query=gf3+review

[ Bericht 1% gewijzigd door shiz op 28-03-2012 21:57:05 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_109760320
Gisteren mijn camera kapot laten vallen :( :') , nu op zoek naar;

• Camera dient zakformaat te zijn, dus gemakkelijk mee te nemen.

• Gebruik van de camera is vooral op vakantie, sportwedstrijden etc. Dus puur als hobby. Ben niet iemand die de stamper van een bloem gaat belichten.

• Kosten ergens tussen de ¤ 200- en ¤ 300-

Welke raden jullie me aan?
Heb/had zelf momenteel een Panasonic van 4 jaar oud, maar als ik bijvoorbeeld de recensies op Kieskeurig lees dan adviseert men eigenlijk niet echt de Panasonic toestellen.

Alvast bedankt voor de hulp !
U MAD?
pi_109761976
quote:
0s.gif Op zondag 1 april 2012 13:21 schreef de_boswachter het volgende:
Gisteren mijn camera kapot laten vallen :( :') , nu op zoek naar;

• Camera dient zakformaat te zijn, dus gemakkelijk mee te nemen.

• Gebruik van de camera is vooral op vakantie, sportwedstrijden etc. Dus puur als hobby. Ben niet iemand die de stamper van een bloem gaat belichten.

• Kosten ergens tussen de ¤ 200- en ¤ 300-

Welke raden jullie me aan?
Heb/had zelf momenteel een Panasonic van 4 jaar oud, maar als ik bijvoorbeeld de recensies op Kieskeurig lees dan adviseert men eigenlijk niet echt de Panasonic toestellen.

Alvast bedankt voor de hulp !
Ik hoor toch juist vrij veel positiefs over de nieuwe Panasonic Travelzoom serie (TZ25 en TZ30, laatste is wel over je budget heen). Ik ben zelf van plan 1 van de 2 te halen om naast mijn FZ150 te gebruiken.
May you never steal, lie or cheat. But if you have to steal, then steal away my sorrows. If you have to lie, then lie with me all the nights of our life. If you have to cheat, then cheat death because I don't want to live a day without you
  zondag 1 april 2012 @ 15:20:06 #56
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_109765110
True that. Een travelzoom is ook wel ideaal voor sport en op vakantie. Met zo'n 18x zoom kun je tijdens een voetbalwedstrijd goed inzoomen op een speler bijvoorbeeld en op vakantie is zo'n zoom lekker flexibel. Op vakantie wil een groothoek ook nog weleens handig uitpakken. Dus zou kijken naar iets dat begint van 24 á 25 mm en iets van 18x zoom heeft. Moet je zelf nog ff kijken wat je aan videomode en functies wilt. Je hebt tot 300,- euro wel aardig wat verschillende mogelijkheden. Sommige hebben grotere sensors (en mogelijk backside illuminated CMOS) dan anderen en een lens met een lage f-waarde, wat betekent dat zo'n camera ook goed presteert bij weinig licht. Andere hebben weer een 1080p videomode en 720p met 60 frames per seconde (handig voor slomo footage bij sportwedstrijden), betere stabilisatie, snellere sluitertijd, burstrate, GPS en een touchscreen bijvoorbeeld.

De TZ-serie van Panasonic is eigenlijk best om lovend over te zijn (zie ook cameralabs best-of), dus daar zou ik het niet voor laten. Maar het ligt net aan je eigen behoeftes en waar je zo'n camera voor gaat gebruiken, dat uiteindelijk bepaalt voor welke camera je gaat. Dat is ook bijvoorbeeld een kwestie van hoe zo'n camera eruitziet, aanvoelt en hoe zo'n menu werkt, want daar houden ze ook verschillende filosofieën op na. Kijk naast de TZ-serie van Panasonic ook eens naar de Coolpix S-serie van Nikon, de Powershot SX HS-serie van Canon, Cybershot DSC-HX-serie van Sony, Exilim ZR-serie van Casio, de WB-serie van Samsung en de FinePix EXR-series van Fujifilm bijvoorbeeld. :Y

Een travelcompact is een eigen 'range' en toch wat minder compact dan een echte compact camera. Dus of 'ie lekker in je broekzak zit is de vraag, maar een jaszak of tas(je) wil prima. Ook weer een kwestie van flexibiliteit of formaat? Want je hebt ook compacts met grootse kwaliteit en die netjes en haast onmerkbaar in je broekzak passen (zoals de Canon S95 en IXUS-jes, denk ik dan aan). Nadeel is dat ze met 4- á 5x zoom, niet al te flexibel inzetbaar zijn. ;)

Ik zou zeggen: online research, er is veel genoemd in de OP en dit topic. In de winkel gaan kijken en vergelijken. Thuis een nachtje erover slapen, online prijsvergelijken en 'em ergens bestellen.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_109773307
Ja die TZ25 zag ik inderdaad ook al staan, alleen begreep van een aantal reviews dat de foto's binnenshuis niet echt geweldig waren.
Is het merk Panasonic momenteel dan het beste qua pocketcams ?
U MAD?
pi_109784000
quote:
0s.gif Op woensdag 28 maart 2012 21:23 schreef shiznuts het volgende: --Knip--
shiznuts! Bedankt voor je uitgebreide reactie!
Ik ga eens wat verder zoeken en kijken. En vooral dus ook winkels in.
En ik denk toch dat ik voor een spiegelreflex wil/moet gaan. Mede omdat dit ook wordt gevraagd door de cursus/studie. En ik denk dat ik dus al de eerste noob-fout heb gemaakt met dat SLR-like als 'wens' aangeven. :@

Je tips wat betreft in het buitenland kopen en garantie is een slimme om mee te nemen in mijn keuze. Nogmaals, bedankt!
Mooi he, alles.
  maandag 2 april 2012 @ 07:45:47 #59
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_109792864
No problemo! :P

Je kunt gaan kijken naar de D3100 van Nikon, da's wel een vrij aardige. Mogelijk dat de D5100 en Canons 1100D, 500D, 550D ook opties zijn? Je moet ook rekening met het 'glaswerk' houden natuurlijk, als je een budget tot 600,- in gedachten hebt.

problematiQue zou vast ook zeggen: kijk ook naar wat oudere/tweedehands dSLR's. Daar is weinig mis mee en kun je des te meer geld uitgeven aan goede objectieven. ;)
quote:
0s.gif Op zondag 1 april 2012 18:46 schreef de_boswachter het volgende:
Ja die TZ25 zag ik inderdaad ook al staan, alleen begreep van een aantal reviews dat de foto's binnenshuis niet echt geweldig waren.
Is het merk Panasonic momenteel dan het beste qua pocketcams ?
Er is niet echt 'de beste'. Verschillende merken hebben verschillende modellen, waar toppers bijzitten. In feite zijn alle compacts niet ideaal voor binnenfotografie. Compacts hebben immers kleine sensors en de lenzen zijn vaak niet heel erg lichtgevoelig. Wil je aan binnenfotografie en fotografie waarbij 'slechter' licht is gaan doen, dan kijken naar een f-waarde van f1.8~f2.0 en een grote sensor.
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 maart 2012 19:46 schreef shiznuts het volgende:

[..]

Ga je op strandvakantie en door de jungle, dan heb je meer aan iets compacts en onopvallends met een grote sensor en wide-angle (denk Canon S100/S95, IXUS (HS)-lijn, Nikon P310 ,Olympus XZ-1, Panasonic Lumix DMC-LX5). Ga je in Afrika op safari en wil je inzoomen op een leeuw/nijlpaard etc, dan is een superzoom (denk Canon Powershot SX40 HS, Nikon Coolpix P510, Panasonic Lumix DMC-FZ150 of Sony HX200V) erg handig. Je kunt ook tussen die twee uitersten gaan zitten met een travelzoom (Canon PowerShot SX260 HS, Nikon Coolpix S9300 of Panasonic Lumix TZ30).


[ Bericht 20% gewijzigd door shiz op 02-04-2012 07:52:50 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_109911292
quote:
0s.gif Op maandag 2 april 2012 07:45 schreef shiznuts het volgende: ---Knip---
Wederom bedankt shiznuts _O_
Zoals ik het nu bekijk op internet lijken die twee van Nikon meer bij me te passen.
Morgen maar eens in de stad wat zaken in lopen en vasthouden.
Tevens ook gezien dat de prijs niet zo heel gek veel verschilt met die van Amerika. Dus voor de garantie etc. waarschijnlijk toch gewoon in Nederland.

Je hoort vast nog van me! :P
Mooi he, alles.
pi_110251719
Budget: niet veel meer dan 350¤

Formaat: Compact / systeemcamera
Niet al te groot toestel, zodat grootte en gewicht niet in de weg gaan zitten op vakantie en bij
doordeweeks gebruik.

Doel: Fotograferen op vakantie en thuis.Vooral steden (gebouwen/mensen) en af en toe landschap/natuur.

Fotograaf: Geen ervaring met iets geavanceerder dan een compact, maar wel op de hoogte van/interesse in de theorie van fotografie en nabewerking.

Huidige camera: Samsung compact.

Welke camera’s twijfel je over: Panasonic G1/G2/GF1, Olympus epl-2, Samsung NX10/11,
Samsung EX1, Olympus XZ-1.
Mijn voorkeur gaat eerder uit naar de systeemcamera's door de betere IQ en de mogelijkheid
om de oude manuele pentaxlenzen die ik heb te gebruiken.

Bijzonderheden: Ik kan een tweedehands Panasonic G1 met 14-45mm lens ( 3300 clicks) kopen voor 200¤, is dit een goede deal ?
Hoe handig/noodzakelijk is de EVF van de G1/2 en NX10/11, is compactheid meer waard en kies ik beter voor een GF1/epl-2 ?
pi_110264312
even een kleine zijstraat, maar in mijn ogen wel passend... wie helpt mij aan een nieuwe lens :)

Ik zou graag een leuke zoomlens hebben. Ben een ontzettende hobbyfotograaf.. met een Nikon d3100. Zou het leuk vinden om bij wielrenwedstrijden wat mooie schots te kunnen maken en mijn standaard nikkor 18-105 mist daarin toch wat mogelijkheden. Wil graag verder inzomen op individuele renners of juist op gezichten etc.
Wat zouden goede, betaalbare tips zijn voor deze mega amateur :)? en dan voor lenzen die tot 300 of 400 mm gaan ofzo?? Ik wil geen lens die duurder is dan de camera, het blijft voor de hobby, een enkele keer per maand ofzo..
everyone's a critic...
even you ! !
  vrijdag 13 april 2012 @ 09:21:25 #63
247356 infp2009
More cowbell!
pi_110265178
Uhm... Nikon 70-300?
"Faith is making a virtue out of not thinking."
"Capitalism is a system wherein man exploits man. And communism — is vice versa.”
pi_110269815
Veschillende mensen hebben me de Canon 500d, 550d, 600d aangeraden.

500D ziet er wel goed uit, maar voor hetzelfde geld heb je al een 550D.
Bij een 600D vind ik het uitklapbare schermpje overbodig, alhoewel het prijsverschil tussen een 550D en een 600D (beide met lens) dan ook maar 40 euro is.

Bij een 600D zit een 18-55ISII lens terwijl bij een 550D een 18-55IS lens zit.
Wat is het verschil?
En weet iemand wat verder nog de verschillen zijn tussen een 550D en 600D?
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
  vrijdag 13 april 2012 @ 12:14:33 #65
247356 infp2009
More cowbell!
pi_110271532
"Faith is making a virtue out of not thinking."
"Capitalism is a system wherein man exploits man. And communism — is vice versa.”
pi_110271746
quote:
Thnx, en het verschil tussen die lenzen?
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
  vrijdag 13 april 2012 @ 12:41:04 #67
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110272571
Zoals je uit de OP kon opmaken, wel de scores daar met een korreltje zout nemen hè. ;)
Alleen erg handig ter specs vergelijken en in de comments kijken.

600D heeft klapschermpje en is wat beter geschikt voor video (en low- en high-angle fotografie).
Zou zelf de meerprijs overbruggen, wat je nu misschien niet nodig denkt te hebben of erg handig lijkt, kan misschien anders liggen in de nabije toekomst. ;)

Verder zit er tussen die lenzen nauwelijks verschil. In beeldkwaliteit ga je het niet merken, misschien cosmetisch aan de lens zelf. IS kwam uit in 2007, de 550D in 2010, dus kit met IS-lens. Toen de 600D in 2011 met in dat jaar ook de 'nieuwe' IS II.

Er is trouwens ook niks mis met de Nikon D5100...
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 april 2012 08:38 schreef the_critic het volgende:
even een kleine zijstraat, maar in mijn ogen wel passend... wie helpt mij aan een nieuwe lens :)

[..]
-> [Centraal] Het grote lenzen/objectieven topic #31 ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_110284264
Jij zou dan toch voor de 600D gaan?
Ik twijfel enorm. :P prijsverschil is inderdaad niet zo groot.

550D is wel lichter, start sneller op, etc. zie http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Canon_EOS_550D
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
  maandag 23 april 2012 @ 12:26:40 #69
342493 MissionPhailed
EU = Mission Phailed?
pi_110669473
Budget: maximaal ongeveer 350 euro
Formaat: niet té groot, moet hendig mee kunnen op vakantietrips
Doel: fotograferen van steden, landschappen en wolkenluchten
Fotograaf: ben wel enigzins bewust van ISO-waarden en sluitingstijd, maar weet er 't fijne niet van
Huidige camera: Olympus FE-4000 - een compact digitale camera van 2 jaar oud met acceptabele beeldkwaliteit en vrij goede videofunctie (480p)
Welke camera’s twijfel je over: heb nu de Canon 1100D onder de loep. Beoordelingen van consumenten lijken vrij positief, maar is dat apparaat ook geschikt voor mijn doeleinden ... ?
Bijzonderheden: voor maximaal 350 euro koop ik uiteraard niet de crème de la crème qua fotocamera. Maar is een Canon 1100D nu werkelijk beter dan een FE-4000?
  FOK!fotograaf maandag 23 april 2012 @ 14:03:41 #70
341889 Pizza_Boom
manusje van alles
pi_110673491
Voorkeur voor merk? Nieuw/tweede hands?
Wil je een videofunctie in de nieuwe?
The summer is magic!
Nobody on the road, nobody on the beach.
I feel it in the air, the summer is out of reach.

"Censorship is telling a man he can't have a steak just because a baby can't chew it."
  maandag 23 april 2012 @ 14:31:59 #71
342493 MissionPhailed
EU = Mission Phailed?
pi_110674493
Ik ben niet echt merkgebonden, zolang de beoordelingen maar (vrij) positief zijn. Nieuw bij voorkeur en een videofunctie zou mooi zijn. Zag dat de Canon 1100D video's opneemt met 720p?
  maandag 23 april 2012 @ 16:08:03 #72
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110678366
Als je niet van plan bent te gaan rondzeulen met lenzen, of met je budget gezien deze aan wilt schaffen, dan kun je eigenlijk niet lekker uit de voeten met zo'n 1100D en een 18-55 kitlens erbij. Of nou ja, je hebt wel de voordelen van een spiegelreflexcamera, de grote sensor en lichtgevoeligheid, maar dan zou ik naar een compact kijken met grote sensor en het zoombereik van zo'n 18-55 of beter. Compacts hebben vaak ook een goede 720p/1080p videomode (tevens gestabiliseerd, niet alle lenzen hebben stabilisatie ingebouwd) en zijn bovendien erg portable (in tegenstelling tot een spiegelreflex) en de kwaliteit is tegenwoordig echt goed te noemen. Ik zou je toch aanraden te kijken naar...
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 maart 2012 19:46 schreef shiznuts het volgende:

[..] iets compacts en onopvallends met een grote sensor en wide-angle (denk Canon S100/S95, IXUS (HS)-lijn, Nikon P310 ,Olympus XZ-1, Panasonic Lumix DMC-LX5).
Wil je 10x~18x zoom zijn er ook goede travelcompacts te vinden.
De scores en ranking moet je niet naar kijken, maar je kunt wel passende camera's op je wensen zoeken met www.snapsort.com . In jouw geval zou ik kijken naar de huidige concurrentie van Canons S100.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  maandag 23 april 2012 @ 17:29:08 #73
342493 MissionPhailed
EU = Mission Phailed?
pi_110681730
Nou, aanschaf van een extra lens sluit ik niet uit maar da's iets voor op termijn. Maar een 1100D vormt opzich wel een degelijke basis?
  maandag 23 april 2012 @ 18:40:54 #74
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110684572
Jawel hoor. Maar voor zo goed als hetzelfde geld heb je ook een Nikon D3100 en voor zo'n 100,- euro meer heb je al een Canon EOS 500D bijvoorbeeld. Die vind ik persoonlijk net ff wat bekwamer/serieuzer.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  FOK!fotograaf maandag 23 april 2012 @ 18:53:43 #75
341889 Pizza_Boom
manusje van alles
pi_110685130
quote:
0s.gif Op maandag 23 april 2012 16:08 schreef shiznuts het volgende:
Compacts hebben vaak ook een goede 720p/1080p videomode (tevens gestabiliseerd, niet alle lenzen hebben stabilisatie ingebouwd)
Bij Sony heeft geen enkele lens stabilisatie erin, dat zit in de body.
The summer is magic!
Nobody on the road, nobody on the beach.
I feel it in the air, the summer is out of reach.

"Censorship is telling a man he can't have a steak just because a baby can't chew it."
  maandag 23 april 2012 @ 19:01:15 #76
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110685465
Alleen zijn nergens Sony's verkrijgbaar voor een instappersprijs. ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  FOK!fotograaf maandag 23 april 2012 @ 19:59:28 #77
341889 Pizza_Boom
manusje van alles
pi_110688661
Ik heb er een te koop... :P [TK]Sony instap DSLR A330 en schouderdraagtas
En de A35 is ook relatief goedkoop. En anders een NEX 3.
The summer is magic!
Nobody on the road, nobody on the beach.
I feel it in the air, the summer is out of reach.

"Censorship is telling a man he can't have a steak just because a baby can't chew it."
  maandag 23 april 2012 @ 20:19:58 #78
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110689811
Mooi gepitched. :P
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_110739100
Interessant voor de beginners.
Nikon heeft een nieuwe camera uitgebracht, de Nikon d3200.

http://www.nu.nl/gadgets/(...)gelreflex-d3200.html
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
  dinsdag 24 april 2012 @ 21:01:47 #80
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110739310
Rare prijs.

De D5100 met 18-55 heb je voor 200,- minder...
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_110740982
Ik twijfel tussen de eos 600d of d5100.

Shiz, je mening s.v.p. :P
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
pi_110741520
5100D komt trouwens met een 18-55 II of 18-55VR lens.
Whats the difference?
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
  dinsdag 24 april 2012 @ 22:53:02 #83
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110748589
VR is met Vibration Reduction, oftewel stabilisatie, de II is de 2e generatie normale 18-55 lens. ;) Dat (VR) gaat echt helpen bij shots waarbij je werkt met langere sluitertijden om bewegingsonscherpte tegen te gaan zonder de ISO al te veel te 'cranken' (wat noise introduceert).

De 5100D is een erg mooie camera vind ik. De videomode is qua mogelijkheden wat beperkt en de Nikon is niet te hacken met zoiets tofs als Magic Lantern, maar kommer je daar niet om, dan zou ik dus voor de Nikon gaan. Ook de kitlens is net wat beter zou ik zeggen, voornamelijk ook omdat de 600D met de standaard kitlens duurder is (zo'n 70 ekkies) en dat geen IS-versie (Internal Stabilization) is.

Check ook de vele YouTube-battles: http://www.youtube.com/results?search_query=d5100+600d
En in de winkel welke je zelf het prettigst lijkt werken in de omgang.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  woensdag 25 april 2012 @ 17:56:05 #84
160987 abruzzese
Veel geld veel vrijheid
pi_110776263
Ik heb een Sony Cybershot DSC-P72 van 02-2004 ( ¤299,00 ) en heb er veel plezier van gehad en werkt nog perfect maar de techniek van deze compact camera is toch wat ouderwets .
Daarom heb ik 06-04-2012 een nieuwe compact camera gekocht na lang zoeken en het was voor mij vooral de kleine formaat camera die ik makkelijk aan broekriem in tasje meeneem .
Ik ben zeer tevreden met deze Nikon Coolpix S6300 + 8 GB 4 class geheugen .
En wat een wereld van verschil met deze twee camera's .



Oude & en nieuwe



[ Bericht 0% gewijzigd door abruzzese op 26-04-2012 00:08:47 (spellingfout) ]
Hardlopen is mijn grote passie en loop ongeveer 3000 KM per jaar
  woensdag 25 april 2012 @ 18:56:04 #85
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_110778353
Wat geinig! :D
Met digitale fotografie begon ik ooit eens met een Kodak CX4230. 2 hele megapixels maar liefst, begonnen...

Oh, oh, oh. :P Was 2002/2003 denk ik, voor 149,- euro.
Wat een brakke kwaliteit foto's kwamen daaruit (vooral achteraf gesproken).
Daarna bij de Saturn geloof ik voor 88,- een Samsung i70 slidecamera met mp3-functie.
Lekker compact en intuïtief, maar weinig verbluffend, meer een pocketable gimmick.

Daarna de Fujifilm Finepix S8000fd die erg goed beviel. Je had genoeg range qua zoom en vooral de macro was vrij verbluffend. Hier een voorbeeld (click it!):

Helaas kreeg deze camera kuren (bij temperaturen boven de 22 graden was er een lenserror) en was de videomode maar VGA. Toen gegaan voor de Canon Powershot SX1 IS, hetzelfde idee als de Fuji, maar wat meer megapixels en zoom, bovendien 1080p video een 'articulated screen' en het feit dat 'ie hackbaar was en zich meer leende voor handmatige instellingen. Daarmee echt veel geleerd over handmatig schieten en video.

Van de video was ik zo'n fan dat ik inmiddels een Panasonic Lumix DMC-GH2 heb die voor dat geld belachelijk goed is in video-opname, goed is voor handmatig foto's schieten en berust op een systeem dat met losse lenzen werkt. Eerstvolgende stap/wens zou dan een fullframe Canon 6D zijn (5D mkIII met (touchscreen) klapschermpje (en autofocus?)). :+

10 Jaar digitale fotografie. :P Verschillende camera's en ervaringen. Maar de kwaliteit is echt waanzinnig verbeterd en technologische vernieuwingen volgen zich steeds in rap tempo op. Er is ook veel concurrentie en de markt kent nu vele diverse segmenten en specialisaties. Er is nu voor iedereen een camera te vinden die uitstekend presteert en met de features waar hij/zij belang bij heeft. Ik zie nu ook pas in dat ik nooit een merk ben trouw gebleven en altijd ging voor wat het beste mij me paste. Mooi spul is het toch ook. _O_
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  donderdag 26 april 2012 @ 00:10:53 #86
160987 abruzzese
Veel geld veel vrijheid
pi_110799275
Heel leuk verhaal en foto's Shiz , als je bij jouw terug kijkt in stappen is er al een groot verschil .
Bij mij zijn tussen deze twee camera's 8 jaar verschil en inderdaad is de techniek zo verbeterd en het fotograferen is daardoor nog leuker geworden volgens mijn weten .
Hardlopen is mijn grote passie en loop ongeveer 3000 KM per jaar
pi_111046492
Budget: 550 euro (inlusief lens, liefst tweedehands)
Formaat: D-SLR
Doel: Portret, Sport, Interieur
Fotograaf: Is op de hoogte van de technische mogelijkheden
Huidige camera: Geen
Welke camera’s twijfel je over: 40D (kost ħ 325 euro) of 50D (kost ħ 450 euro)
  Moderator / FOK!Fotograaf woensdag 2 mei 2012 @ 17:21:40 #88
132619 crew  D_A
Ben jij van die İ ?
pi_111046586
40D
[b] Op Zaterdag 26 april 2008 22:35 schreef lauwert het volgende:[/b]
[i] Waar zouden we toch zijn zonder onze geliefde D_A O+ [/i]
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie woensdag 2 mei 2012 @ 17:30:38 #89
300347 MrManuel
pi_111046947
Vast niemand hier die ze 24mm prime lens verkoopt? :9
[i]~ The impossible is easy![/i]
pi_111048857
quote:
14s.gif Op woensdag 2 mei 2012 17:21 schreef Dark_Angelus het volgende:
40D
Denk het ook inderdaad. Volgens mij is die 50D de 100 euro extra niet waard, en kan ik het geld beter investeren in een 'goede' lens.
pi_111131460
Vond het altijd al fantastisch om andersmans foto's te zien, ook als ik hier in de topics kijk. Wil het zelf ook eens proberen, kijken of ik de feeling heb. Ik wil dan vooral mensen en dieren fotograferen. Ik heb er eerlijk gezegd nog 0,0 verstand van maar het lijkt me gewoon een fantastische hobby om eens mee te beginnen en kijken of het een serieuze hobby kan worden.

Budget: 300-350 euro startend (mag ook tweedehands zijn, weet alleen niet waar ik op moet letten, op marktplaats staan er een aantal maar weet niet welke eisen ik aan mezelf moet stellen)
Formaat: Geen idee, wil gewoon het gevoel hebben dat ik professionele foto's kan maken, auto instellingen zeggen me niet zoveel. Wil de mogelijkheid hebben om zelf instellingen te wijzigen.
Doel: Mensen en dieren fotograferen als hobby
Fotograaf: amateur
Huidige camera: geen (oude compacte en iphone camera met dikke 1000 foto's op :P )
Welke camera’s twijfel je over: nog geen, zie door de bomen het bos niet meer
Bijzonderheden: Zoek gewoon een leuk toestel voor de absoluut beginnende fotograaf, waar ik het "vak" kan leren en zien of het me ligt en of ik er werkelijk veel plezier aan beleef. Vandaar dat ik niet meteen 1000 euro wil neertellen voor een spiegelreflex.
  vrijdag 4 mei 2012 @ 15:31:02 #92
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_111131806
Een beginner die een beetje serieus aan de slag wil, maar niet het budget voor een DSLR heeft kan ik een bridgecamera aanraden. Denk aan bv. de volgende types:

Fujifilm Finepix HS20
Nikon Coolpix P500
Canon Powershot SX40 HS
Sony Cyber-shot HX100V
Panasonic Lumix FZ150
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  vrijdag 4 mei 2012 @ 16:20:52 #93
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111133692
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 mei 2012 15:22 schreef Verrekte_Koekwous het volgende:
Vond het altijd al fantastisch om andersmans foto's te zien, ook als ik hier in de topics kijk. Wil het zelf ook eens proberen, kijken of ik de feeling heb. Ik wil dan vooral mensen en dieren fotograferen. Ik heb er eerlijk gezegd nog 0,0 verstand van maar het lijkt me gewoon een fantastische hobby om eens mee te beginnen en kijken of het een serieuze hobby kan worden.

Budget: 300-350 euro startend (mag ook tweedehands zijn, weet alleen niet waar ik op moet letten, op marktplaats staan er een aantal maar weet niet welke eisen ik aan mezelf moet stellen)
Formaat: Geen idee, wil gewoon het gevoel hebben dat ik professionele foto's kan maken, auto instellingen zeggen me niet zoveel. Wil de mogelijkheid hebben om zelf instellingen te wijzigen.
Doel: Mensen en dieren fotograferen als hobby
Fotograaf: amateur
Huidige camera: geen (oude compacte en iphone camera met dikke 1000 foto's op :P )
Welke camera’s twijfel je over: nog geen, zie door de bomen het bos niet meer
Bijzonderheden: Zoek gewoon een leuk toestel voor de absoluut beginnende fotograaf, waar ik het "vak" kan leren en zien of het me ligt en of ik er werkelijk veel plezier aan beleef. Vandaar dat ik niet meteen 1000 euro wil neertellen voor een spiegelreflex.
Huisdieren (hond/kat) of dieren in de natuur (vogels e.d.)? Wil je meteen handmatig gaan schieten? Of wil je gewoon primair mooie foto's kunnen maken en het liefste gaandeweg je camera leren kennen en uiteindelijk zelf ook wat handmatig schieten?

Huisdieren zijn niet moeilijk benaderbaar. Sterker nog, ze zijn vrijwel altijd dicht in de buurt van hun mensen. Dat tezamen met portretfotografie (mensen) en echt handmatig mooie foto's willen schieten zou zich uitermate lenen op een spiegelreflex met kitlens te kopen. Dat kan nieuw, bijvoorbeeld de Canon 1100D/Nikon D3100, maar moet je wel net wat dieper in de buidel tasten. Tweedehands kun echter ook kijken voor een goede dSLR, mogelijk een wat oudere maar een klasse hoger dan de nieuwe instap budget dSLRs. Met een spiegelreflexcamera heb je de mogelijkheid (!) de beste kwaliteit foto's neer te zetten. De voorwaarde is dat je je camera erg goed moet leren kennen (en verwennen) en dit tijd (en geld) kost.

Wil je bijvoorbeeld een eekhoorntje en/of een vogel op de foto zetten, dan moet je met zo'n kitlens wel heel erg dichtbij zo'n diertje gaan staan vanwege de minimale zoom (18-55 ~ 3x zoom). Vaak schrikt zo'n beestje en is je kans weg. Zoals ACT-F al zegt zijn er bridgecamera's die veel zoom bieden. Zo heb ik de afgelopen twee jaar zo'n beetje met een Canon Powershot SX1 IS geschoten. Hier een voorbeeld:

Zo'n 20x zoom is erg veelzijdig. Zo'n camera leent zich uitermate om op AUTO-stand te gebruiken, maar wil je meer controle op het eindproduct of zelf leren dingen in te stellen, dan is daar ook de mogelijkheid voor. Een bridgecamera is quasi de stap tussen compact camera's en dSLRs. De mogelijkheid andere lenzen te gebruiken is er niet, maar daarvoor heb je wel een hele brede zoomrange om je uit de brand te helpen, je kunt alles handmatig instellen mocht je dat willen en ze beschikken over zowel een liveview lcd-scherm (dan al niet kantel-/draaibaar) als een elektronische viewfinder (kijkgaatje). Het grote manco aan bridgecamera's is de kleine sensor in vergelijking met een spiegelreflexcamera. Ook de hoeveelheid zoom en de aanwezigheid van glaselementen in zo'n zoomlens wil de kwaliteit nog weleens inperken. (De redenen dat ik sinds kort ben overgestapt op een systeemcamera).

Travelcompacts en micro compacts zijn over het algemeen echte point-and-shoot camera's. Letterlijk dus: richten-schieten-klaar! Ze missen o.a. een viewfinder, maar maken dat vaak goed met zaken als een HD-videomode, grappige filters/effecten, GPS, HDR, 3D en panorama. De meeste bieden wel de mogelijkheid van alles handmatig in te stellen. Het grote nadeel van compacts blijft echter dat de compactheid de sensorgrootte beperkt. Je wilt dat een zo groot mogelijk oppervlak zoveel mogelijk licht vangt. Er zijn maar een paar modellen (veel besproken in dit topic, de S100/S95 en concurrentie daarvan) die voor een compact een royale sensor hebben en dus betere kwaliteit leveren, vooral in condities met weinig licht. Ook hebben compacts vaak weinig zoom en je kunt er geen andere lens op zetten, dus daar zit je dan aan vast.

Wat je eventueel ook kunt doen is een systeemcamera kopen (Panasonic, Olympus, Sony). Bij de goedkoopste versies heb je dan geen viewfinder, alleen het liveview lcd-display, maar wel een sensor in de grootte van een spiegelreflexcamera en de mogelijkheid andere lenzen te gebruiken.

Kortom: zet voor jezelf op een rijtje wat voor je van belang is, kijk naar deze verschillende soorten camera's en bedenk welke het beste bij jou en jouw fotografiedoeleinden zou passen. Ga ook eens in de winkel alle camera's die ze daar op display hebben af en probeer ze eens uit (eventueel van thuis een memorykaartje meenemen, kun je zelfs resultaten vergelijken). Laat je niet afleiden door een actie 'oeh, deze komt met een tasje en geheugenkaart'. Belangrijker is: Hoe ligt de camera in de hand? Hoe is het menustructuur en bevalt deze je? Denk je dat je met die zoom uit de voeten kunt? Alle camera's zijn in principe in staat mooi foto's af te leveren, maar een camera is vooral ook een persoonlijk iets, dus je moet gewoon kiezen welke het beste bij je past en aan je eisen voldoet.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_111176572
Ik heb er een aantal zien staan op marktplaats:

Fuji Finepix S100 fs

Olympus E300

Sony Alpha 200/a200

Welke zou geschikt zijn voor mij? indien ze allen niet geschikt zijn dan hoor ik het graag :P en waar moet ik op letten bij een tweedehandse camera?
  zaterdag 5 mei 2012 @ 19:51:17 #95
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111177347
De S100 fd is geen spiegelreflex, zou je voor die categorie gekozen hebben. Ik zou eerder voor een wat oudere spiegelreflex gaan dan een oude bridgecamera. Als je een bridgecamera wil, doe dan een nieuwe of vrij recente daar dat toch in je budget valt. :Y Een spiegelreflex is helaas nieuw niet zo goedkoop, maar de sensors zijn altijd al zo groot, alleen de megapixelcount (wat niet alles zegt) en wat features en technologie zijn wat anders, de kwaliteit van oude dSLRs echter nog vrij top.

De E-300 is maar liefst 8 jaar oud! Zou ik ook niet voor gaan. Wil je een Olympus en m4/3 dan eerder een E-420.

Sony is wel een aardig optie en de helft jonger dan de E-300. Ik ben alleen niet zo'n fan van Sony, omdat alles wat erbij komt kijken bij Sony vaak duur is en lenzen ook niet zo makkelijk zijn in vergelijking met m4/3 en Nikons/Canons APS-C camera's. Zou dan eerder ergens een Nikon D40 / D60 / D70 / D90 / D3000 op de kop tikken.
Of een Canon 30D / 350D / 450D / 1000D of iets, zou ik dan zeggen. ;) Die heb je wel voor onder '300-350 euro'.

Check ook wat hieronder gezegd wordt!

[ Bericht 0% gewijzigd door shiz op 05-05-2012 23:41:38 ]
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  zaterdag 5 mei 2012 @ 23:10:52 #96
115025 IbeBen
Yuck Foo!
pi_111185851
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 mei 2012 19:28 schreef Verrekte_Koekwous het volgende:
Ik heb er een aantal zien staan op marktplaats:

Fuji Finepix S100 fs

Olympus E300

Sony Alpha 200/a200

Welke zou geschikt zijn voor mij? indien ze allen niet geschikt zijn dan hoor ik het graag :P en waar moet ik op letten bij een tweedehandse camera?
Is de aanbieding van de Nikon D3100 van de Mediamarkt niet iets voor je? Ik meen de D3100 + kitlens voor 369. Iets boven je budget, maar wel n prima starters spiegelreflex. Denk wel dat de aanbieding maar tot morgen geldig is...
  zaterdag 5 mei 2012 @ 23:40:36 #97
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111187105
Ach so. Ook alweer in prijs aan het dalen. Zo'n actie was er nog niet. ^O^ En inderdaad:
quote:
12,5 jaar Media Markt: Aanbiedingen 30 april t/m 6 mei.
Ook de 1100D + 18-55mm is overigens voor 369,- te vinden (met IS II lens, 15,- goedkoper is de DC III-lensversie).
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_111200486
Ik wil aan het einde van de maand de stap nemen om een DSLR aan te schaffen. Ik beleef veel plezier aan het maken van foto's in de natuur en in dierparken en wil dit naar een hoger niveau tillen met een goede camera. Ik heb twee modellen op het oog, de Canon Eos 1000D en de 1100D. Beide bieden een set aan met std. 18-55 lens en 75-300 lens. Het prijsverschil is +- 100 euro. Ik twijfel nog welke van de twee ik ga halen. Hieronder het lijstje met mijn voorkeuren:

Budget:
¤550 incl. accesoires zoals SD kaart.

Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
D-SLR

Doel:
Voornamelijk natuur en dierenfoto's, hiernaast af en toe huis tuin en keuken fotografie.

Fotograaf:
Ik "speel" vaker met de compact cameras van mijn ouders en vriendin maar heb verder geen verstand van alle mogelijkheden. Wel wil ik het maximale uit mijn nieuwe camera halen en ben dus ook niet te beroerd om te oefenen en informatie en tips in te winnen via forums/boeken etc.

Huidige camera:
Goedkope Compact

Welke camera’s twijfel je over:
Canon EOS 1000D incl 18-55 en 75-300, Canon EOS 1100D incl 18-55 en 75-300.

Wat raden jullie aan? Ik heb het e.e.a. opgezocht en zie dat de 1100D enkele leuke verbeteringen aan boord heeft, mijn vraag is of ik hier wat aan heb als beginner, is het de 100 euro extra waard?
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 6 mei 2012 @ 13:43:03 #99
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_111201313
quote:
0s.gif Op zondag 6 mei 2012 13:17 schreef VulcanRaven het volgende:
Ik wil aan het einde van de maand de stap nemen om een DSLR aan te schaffen. Ik beleef veel plezier aan het maken van foto's in de natuur en in dierparken en wil dit naar een hoger niveau tillen met een goede camera. Ik heb twee modellen op het oog, de Canon Eos 1000D en de 1100D. Beide bieden een set aan met std. 18-55 lens en 75-300 lens. Het prijsverschil is +- 100 euro. Ik twijfel nog welke van de twee ik ga halen. Hieronder het lijstje met mijn voorkeuren:

Budget:
¤550 incl. accesoires zoals SD kaart.

Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
D-SLR

Doel:
Voornamelijk natuur en dierenfoto's, hiernaast af en toe huis tuin en keuken fotografie.

Fotograaf:
Ik "speel" vaker met de compact cameras van mijn ouders en vriendin maar heb verder geen verstand van alle mogelijkheden. Wel wil ik het maximale uit mijn nieuwe camera halen en ben dus ook niet te beroerd om te oefenen en informatie en tips in te winnen via forums/boeken etc.

Huidige camera:
Goedkope Compact

Welke camera’s twijfel je over:
Canon EOS 1000D incl 18-55 en 75-300, Canon EOS 1100D incl 18-55 en 75-300.

Wat raden jullie aan? Ik heb het e.e.a. opgezocht en zie dat de 1100D enkele leuke verbeteringen aan boord heeft, mijn vraag is of ik hier wat aan heb als beginner, is het de 100 euro extra waard?
Even vooropgesteld, welke van de twee je ook kiest, de verschillen zullen, Canon kennende, niet zodanig zijn dat je na een maand of drie het gevoel krijgt maar beter die andere te hadden moeten kiezen.

Over de verschillen tussen die twee, kun je zelf beknopt aangeven wat die verbeteringen in de 1100D zijn en hoe je die in de praktijk terug kunt vinden :?
Als je dat verschil niet naar de praktijk kunt vertalen zit je eigenlijk met het vorige model net zo goed.
Folders stellen vaak zo'n verbetering voor alsof het een verschil van dag en nacht is en reviews vergroten elk verschil zodanig uit dat amper meer is na te gaan of dat verschil nou in de praktijk zo relevant voor je gaat zijn, zeker als beginnend hobbyfotograaf

Een betere afweging zou het zijn (tenzij je aan budget gebonden bent) om een 1000D/1100D te gaan vergelijken met één stapje hoger op de modellenlijn, dus met de 550D of 600D. Je ziet dan een duidelijk verschil in opzet van de camera en de vraag is dan hoe lang je met zo'n 1100D zou fotograferen voor je naar 'meer' begint te verlangen.
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
pi_111202843
quote:
0s.gif Op zondag 6 mei 2012 13:43 schreef Ouwesok het volgende:

[..]

Even vooropgesteld, welke van de twee je ook kiest, de verschillen zullen, Canon kennende, niet zodanig zijn dat je na een maand of drie het gevoel krijgt maar beter die andere te hadden moeten kiezen.

Over de verschillen tussen die twee, kun je zelf beknopt aangeven wat die verbeteringen in de 1100D zijn en hoe je die in de praktijk terug kunt vinden :?
Als je dat verschil niet naar de praktijk kunt vertalen zit je eigenlijk met het vorige model net zo goed.
Folders stellen vaak zo'n verbetering voor alsof het een verschil van dag en nacht is en reviews vergroten elk verschil zodanig uit dat amper meer is na te gaan of dat verschil nou in de praktijk zo relevant voor je gaat zijn, zeker als beginnend hobbyfotograaf

Een betere afweging zou het zijn (tenzij je aan budget gebonden bent) om een 1000D/1100D te gaan vergelijken met één stapje hoger op de modellenlijn, dus met de 550D of 600D. Je ziet dan een duidelijk verschil in opzet van de camera en de vraag is dan hoe lang je met zo'n 1100D zou fotograferen voor je naar 'meer' begint te verlangen.
Bedankt voor je reactie! De verschillen die ik tegenkwam zijn o.a. iets meer MPx's, betere accuduur, hogere iso waardes, filmfunctie. Hiernaast zag ik dat de lenzen die erbij geleverd worden wel een stuk beter waren dan de voorganger en hier twijfel ik ook over.

Qua budget wil ik het toch liever bij de 550 euro houden. Ik heb ook de 550D bekeken en die zou ook wel in mijn budget passen maar dan zit ik vast aan de 18-55 lens. Ik heb in de winkel wat gespeeld met beide lenzen en denk dat deze toch iets te beperkt is voor een deel van mijn doeleinden en dan zou het incl. 2e lens een stuk duurder worden.

Ik heb overigens voor de vergelijking geen winkels geraadpleegd maar echt vergelijkingswebsites.
  Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 6 mei 2012 @ 15:04:25 #101
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_111204582
quote:
0s.gif Op zondag 6 mei 2012 14:24 schreef VulcanRaven het volgende:

[..]

Bedankt voor je reactie! De verschillen die ik tegenkwam zijn o.a. iets meer MPx's, betere accuduur, hogere iso waardes, filmfunctie. Hiernaast zag ik dat de lenzen die erbij geleverd worden wel een stuk beter waren dan de voorganger en hier twijfel ik ook over.

Qua budget wil ik het toch liever bij de 550 euro houden. Ik heb ook de 550D bekeken en die zou ook wel in mijn budget passen maar dan zit ik vast aan de 18-55 lens. Ik heb in de winkel wat gespeeld met beide lenzen en denk dat deze toch iets te beperkt is voor een deel van mijn doeleinden en dan zou het incl. 2e lens een stuk duurder worden.

Ik heb overigens voor de vergelijking geen winkels geraadpleegd maar echt vergelijkingswebsites.
Raadpleeg ook nog eens wat winkels, mij bekruipt wel eens het voorzichtige gevoel dat die vergelijkingssites qua integriteit wat te wensen overlaten. Beter verneem je de prijs bij de aanbieder zelf.

Van de verbeteringen zie ik alleen de verbeterde accuduur als échte verbetering. Die megaspikkels zeggen over het algemeen niet zo bijster veel en videomogelijkheden zijn alleen een verbetering als je daar zelf op enige wijze behoefte aan hebt.
Hogere ISO's is leuk, maar dan vooral omdat de prestaties bij lagere ISO's dan meestal beter worden.

Met je eigen budget-overweging erbij zou ik in dan tot de volgende conclusie komen (maar die is persoonlijk)
Een betere accu-performance en ISO zouden me toch wel richting de 1100D sturen. In een kit met twee zoomlenzen heb je hem bijv. bij Cameranu.nl voor 529.
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
pi_111204783
quote:
0s.gif Op zondag 6 mei 2012 15:04 schreef Ouwesok het volgende:

[..]

Raadpleeg ook nog eens wat winkels, mij bekruipt wel eens het voorzichtige gevoel dat die vergelijkingssites qua integriteit wat te wensen overlaten. Beter verneem je de prijs bij de aanbieder zelf.

Van de verbeteringen zie ik alleen de verbeterde accuduur als échte verbetering. Die megaspikkels zeggen over het algemeen niet zo bijster veel en videomogelijkheden zijn alleen een verbetering als je daar zelf op enige wijze behoefte aan hebt.
Hogere ISO's is leuk, maar dan vooral omdat de prestaties bij lagere ISO's dan meestal beter worden.

Met je eigen budget-overweging erbij zou ik in dan tot de volgende conclusie komen (maar die is persoonlijk)
Een betere accu-performance en ISO zouden me toch wel richting de 1100D sturen. In een kit met twee zoomlenzen heb je hem bijv. bij Cameranu.nl voor 529.
Ik ga inderdaad de komende weken nog wat winkels na om informatie in te winnen en beide modellen eens goed te vergelijken. De kit die je aangeeft had ik ook al op het oog :)
  maandag 7 mei 2012 @ 11:26:06 #103
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111241405
Na anderhalf jaar alleen maar foto's met mijn telefoon gemaakt te hebben, vind ik het wel weer tijd voor een dedicated camera. De camera van mijn smartphone maakt hele behoorlijke foto's voor zijn beperkingen, maar toen ik twee maanden geleden een week in Krakau was en naar Auschwitz ging, baalde ik er behoorlijk van dat ik niet een veelzijdigere camera bij me had.

Ik heb eerder meerdere DSLR's en enkele systeemcamera's gehad. Qua bediening beviel de Canon 500D mij het best, en ook qua fotokwaliteit was het meer dan genoeg voor mij. Maar ik ken mezelf, en een DSLR is aan mij niet besteed omdat ik die veel te vaak thuis zal laten liggen vanwege het formaat.

Budget
Enigszins flexibel, maar liefst zo goedkoop mogelijk. Het zal ergens tussen de 200 en 550 euro schommelen, en tweedehands is ook een optie voor mij.

Formaat
Zo klein mogelijk, maar wel met een grote sensor en bij voorkeur verwisselbare lenzen. De enige echt realistische optie is volgens mij dus een systeemcamera, waarbij ik tegenstrijdige eisen heb: ik heb het liefst de lenzen zo klein mogelijk, maar de sensor zo groot mogelijk. Kleiner dan micro-fourthirds wil ik niet gaan, dus de systeemcamera's van Pentax vallen af. De Nikon 1-serie valt voor mij ook af.

Omdat ik de laatste tijd uitsluitend foto's met mijn smartphone maakt, zou ik het geen probleem vinden om met een prime te fotograferen. Wel vind ik het jammer dat al die pancakes zo erg groothoek zijn. Zijn er geen 35mm primes voor systeemcamera's?

Doel:
Ik heb het liefst een camera die een beetje een allemansvriend is. Ondanks het feit dat ik meerdere kwaliteitscamera's heb gehad, ben ik nog best wel een n00b op gebied van fotografie. Ik vond altijd de technische prestaties interessanter dan daadwerkelijk creatief fotograferen.
Ik ga voornamelijk portretten doen, met optie voor macro en landsschaps-/stadsfotografie. Ik maak op feestdagen altijd de meeste foto's en hoewel het doorgaans bij "snapshots" van vrienden blijft, zie ik regelmatig dingen die ik graag wat creatiever in beeld zou willen brengen.

Een beetje van alles dus :)

De fotograaf:
Zoals ik hierboven ook al zei, was ik altijd meer geinteresseerd in wat een camera kon, dan in wat ik ermee kon. Ik lees voor aanschaf altijd zoveel mogelijk reviews op de bekende techsites en las destijds ook fanatiek fotografie magazines. De handleidingen lees ik nooit, maar ik speel wel altijd uitgebreid met knoppen en instellingen, op zoek naar shortcuts. Het gros van mijn foto's maakte ik op de aperture priority-stand, waarbij ik op mijn camera vertrouwde om de juiste belichting te vinden.

Huidige camera:
Een iPhone 4S. De laatste camera die ik had, de Canon 500D, beviel mij prima, maar ik heb liever een camera die kleiner is, zodat ik hem ook daadwerkelijk mee zal nemen.

Welke camera's twijfel je over:

- De Sony Nex-serie: De Sony Nex-C3 krijgt fantastische recensies, heeft een fijn formaat en lijkt een erg goede fotokwaliteit te hebben. Omdat er een APS-C sensor in zit, zijn de lenzen wel groter dan die van de meeste concurrenten, maar het zal het dynamisch bereik en de kwaliteit bij schemerlicht (wat ik best belangrijk vind) wel bevorderen. De Nex-5 is tweedehands ook voor een mooie prijs te krijgen en de aluminium body spreekt mij meer aan dan de body van de C3, ook door de fijnere grip.

- De Panasonic Lumix GF3/GF5: Ik heb de GF1 gehad en dat vond ik best een fijne camera. De kwaliteit was op zich aardig, maar wel iets minder dan die van de Canon 500D en vooral de snelheid was merkbaar minder. Is dat bij de nieuwere modellen inmiddels verholpen? De GF3 is nieuw met 14-42 lens heel erg betaalbaar, maar ik meen ooit gelezen te hebben dat deze lens kwalitatief een stuk minder is dan de 14-45 lens die ik op de GF1 had. En de 20mm prime geeft een beeldhoek van 40mm, wat ik nog net iets teveel vind.

De Olympus Pen-serie heeft mij nooit echt getrokken, maar lijkt wel een goede prijs/kwaliteit-verhouding te hebben.

Suggesties zijn meer dan welkom ^O^
  Eindredactie Frontpage / Forummod maandag 7 mei 2012 @ 20:23:38 #104
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_111261330
quote:
0s.gif Op maandag 7 mei 2012 11:26 schreef Splackavellie02 het volgende:

Welke camera's twijfel je over:

- De Sony Nex-serie: De Sony Nex-C3 krijgt fantastische recensies, heeft een fijn formaat en lijkt een erg goede fotokwaliteit te hebben. Omdat er een APS-C sensor in zit, zijn de lenzen wel groter dan die van de meeste concurrenten, maar het zal het dynamisch bereik en de kwaliteit bij schemerlicht (wat ik best belangrijk vind) wel bevorderen. De Nex-5 is tweedehands ook voor een mooie prijs te krijgen en de aluminium body spreekt mij meer aan dan de body van de C3, ook door de fijnere grip.

- De Panasonic Lumix GF3/GF5: Ik heb de GF1 gehad en dat vond ik best een fijne camera. De kwaliteit was op zich aardig, maar wel iets minder dan die van de Canon 500D en vooral de snelheid was merkbaar minder. Is dat bij de nieuwere modellen inmiddels verholpen? De GF3 is nieuw met 14-42 lens heel erg betaalbaar, maar ik meen ooit gelezen te hebben dat deze lens kwalitatief een stuk minder is dan de 14-45 lens die ik op de GF1 had. En de 20mm prime geeft een beeldhoek van 40mm, wat ik nog net iets teveel vind.

De Olympus Pen-serie heeft mij nooit echt getrokken, maar lijkt wel een goede prijs/kwaliteit-verhouding te hebben.

Suggesties zijn meer dan welkom ^O^
De m4/3's zijn nogal verbeterd qua AF-snelheid en accuratesse, het trage van de eerste generatie is er nu wel zo ongeveer af en er zitten voor het formaat hele puike sensortjes in.
Maar volgens mij kan Shiznuts veel nuttiger dingen over de Panny GF's roepen.

Dan de NEX. Als het je eerste camera is ben je er prima mee bediend. Als je een spiegelreflex gewend bent is een NEX in de eerste periode een uitgesproken 'alles is anders show' met een veel te klein camera'tje en een veel te grote lens. Probeer eens in een winkel of je het wat vindt, dat gaat heel eenvoudig, je vindt het prachtig of je vindt het helemaal niks.
Ikzelf was na een keer zo'n ding vasthouden compleet verslingerd aan de NEX, maar om hele andere redenen * .
NEX-tip: Neem de tweede generatie, dus een C3 of een 5N. De sensor die Sony daarin gepropt heeft is in één woord waanzinnig, zelfs ISO3200 ruist nog nauwelijks en geeft gewoon kleuren.
Wat ik heb geprobeerd met de eigen lenzen van de NEX vond ik de AF niet bijzonder traag, ook niet razendsnel maar erg goed bruikbaar en vooral nauwkeurig, maar omdat ik niet zoveel met AF heb heb ik mijn 5N zonder lenzen gekocht :')
*Voor liefhebbers van oude lenzen, waar ik er een van ben, is een NEX een uitgesproken juweeltje. Nagenoeg alle lenzen zijn pas te maken en manual focussen met een NEX is een compleet feestje.
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
  maandag 7 mei 2012 @ 21:13:32 #105
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111264210
Ik ben voornamelijk vanwege de video en articulated screen voor een Panasonic m4/3 gegaan. ;) De combo met de 14-140 is een ideaal allround startpunt. De camera is tevens hackbaar, wat ik persoonlijk vind dat de camera nog aantrekkelijker maakt. Daarnaast natuurlijk het feit dat je er makkelijk een erg breed scala aan andere (non-native) lenzen op kunt mikken, al zijn er denk ik haast net zoveel NEX-mountadapters.

Puur voor foto's zou ik eerder richting NEX neigen (of mits geld geen rol een OM-D E-M5 wat een machtig mooi ding is). :Y Die APS-C sensor in de Sony is echt goed. Daardoor is het ook wat makkelijker wide-angle shots te maken, cropfactor is immers minder. Hoge megapixelcount is dan weer goed om in post grote resolutie uitsneden te maken en voor printwerk. Zou dan inderdaad voor de 5N gaan (persoonlijk vind ik weinig aan de C3). Aan de andere kant, de pancake lenzen voor de Panny zijn natuurlijk wel erg fijn en maken zo'n ding uitermate compact en allround, maar als jij zeg met zo'n 20mm al niet uit de voeten te kunnen... kom je toch weer op het voordeel van cropfactor voor betere wide-angle bij de NEX.

Ikzelf maak ook graag foto's waar ik dan ook ben, maar laat dat vaak ook omdat de fotokwaliteit van m'n phone (8 mpx camera) leuk is gekrompen tot blogpostplaatje in maximaal 640x480 resolutie, maar je 'em niet als wallpaper voor je 1920x1080 desktop instellen zal. Ik heb ook geen zin om een spiegelreflexformaat camera constant mee te zeulen, maar ik denk dat ik net zo goed een NEX of GF thuis zou laten, want je moet je geen illusies maken dat 'ie zo ff in je broekzak past en je hem als mobieltje ff tevoorschijn haalt en knipt als een geschikt moment zich voordoet. Je moet 'em nog altijd 'meenemen' en ergens laten. Zelf zou ik dan eerder gaan voor een premium compact. Kom ik toch weer met de Canon S100/S95 (of concurrentie) aanzetten. :P Dat is wat mij betreft dé vervanging voor de camera op je mobieltje, zonder gedoe te zijn. Je leest ook vaak dat dat nou net de camera is die veel spiegelreflex-lui voor 'erbij' hebben, wanneer ze niet hoeven te werken, maar zonder toestanden creatief en met controle leuke en aantrekkelijke plaatjes kunnen schieten.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  maandag 7 mei 2012 @ 21:32:15 #106
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111265316
Beiden bedankt voor de reacties! Het is er alleen niet makkelijker op geworden :p Ik zal een poging doen het nog wat specifieker te maken.

Ik zal er wel af en toe mee filmen, maar dat is voor mij geen prioriteit. De 720p van de NEX C3 zou denk ik al volstaan.

Verder heb ik de lenzen ook liefst zo klein mogelijk, en hoewel de 14-140 mij erg mooi lijkt, is die toch aan de flinke kant. Bovendien meen ik mij te herinneren dat die toch vrij prijzig was. De 20mm is op het eerste gezicht ideaal, maar ik zou veel liever een prime hebben die het equivalent van een 50mm heeft, of zelfs een 80mm. Zijn die er überhaupt wel, voor micro 4/3 of de NEX-serie?

Wat ik van jullie beiden begrijp, zou ik beter af zijn met de NEX C3 dan de NEX 5 van de eerdere generatie (de 5N wordt alweer wat prijzig), klopt dat? Van wat ik heb begrepen, heeft de C3 dezelfde sensor als de 5N, maar dan met een plastic body ipv aluminium en geen full HD video. Of zijn er nog meer verschillen?

Ik snap dat ook een systeemcamera niet in je broekzak of jaszak past. Maar ik heb vrijwel altijd een tas bij me waar deze in zou passen. Een DSLR (zeker als die ook nog in een hoes/cameratas zit) laat veel minder ruimte over voor mijn andere spullen. Een goede compact is ook niet uitgesloten, maar als ik er eentje wil die ook volledig handmatige instellingen en RAW-ondersteuning biedt, zit ik al snel op dezelfde prijs als met een systeemcamera. Ik kies dan liever voor de grotere sensor en de mogelijkheid tot uitbreiden van dat laatste.

De twee camera's waar ik momenteel het meest naar neig zijn de NEX C3 en de Panasonic GF3.

Welke micro 4/3 heb je zelf? En hebben jullie ervaring met de NX-serie van Samsung of de PEN-serie van Olympus?
  Eindredactie Frontpage / Forummod maandag 7 mei 2012 @ 22:05:57 #107
41809 crew  Ouwesok
Leuke lamp overigens
pi_111267499
Hoe klein de lens ook is, op een NEX is ie groot omdat de NEX zo ontzettend klein is.
Desalwelteplus zijn er een paar best wel fraaie lenzen voor te koop.
Ten eerste de pancake van Sony zelf, de 16mm. Niet snel, niet top, maar voor zijn geld helemaal niet verkeerd.
Ten tweede heeft Sigma een tweetal vastbrandpunten uitgebracht voor de NEX die ook niet echt ontzettend groot zijn, maar optisch verrassend goed. Het zijn een 2.8/19mm en een 2.8/30mm. Met 174 euro per stuk zijn ze absoluut niet te hoog geprijsd.
Sony zelf staat ook niet met lege handen. Die hebben een 3.5/30mm macro(¤ 219) en een 1.8/50mm(¤ 269). Die laatste schijnt absoluut niet verkeerd te zijn, maar het prijskaartje is voor een 50mm ook best aan de hoge kant.

Maar nogmaals, omdat er in de NEX een APS-C-sensor zit kunnen de lenzen onmogelijk klein blijven.
Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
  maandag 7 mei 2012 @ 22:06:28 #108
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111267524
Nou ja, de m4/3 Panasonic GH2 die ik heb is eerder een mega 4/3 natuurlijk, niet echt een telefooncameravervanger, maar m'n primaire camera. :P Maar ik wist ook dat ik de 14-140 wilde dus dat het al meezeulen zou worden. Ik zie niet in waarom je, als je toch zo'n lens erop zet, dan wel weer voor een mini body (met beperkingen) zou gaan. Maar er is ook teveel van het goede. Een 600D bijvoorbeeld met een samenstelling van lenzen met quasi dezelfde flexibiliteit in zoom zou dan echter wel weer veel te veel ruimte in zou nemen. Dat zou echt niet gaan.

Jij kijkt natuurlijk naar lenzen met een korte range of zelfs pancake-achtige primes, wat natuurlijk wat anders is en daarbij een compacte body het geheel nog vrij subtiel en pocketable maakt. Andere mirrorless bodies (buiten NEX en GH) en lenzen heb ik eigenlijk niet eens zoveel research gedaan, omdat ze buiten m'n 'ideologie' vielen. :@ Dus hoewel ik een Pana m4/3 heb, kan ik je eigenlijk niet zo heel veel zeggen over een GF, behalve wat ik weet uit globale interesse voor fotografie, de blogs/artikels en o.a. Digital Rev video's op het internet die ik ben tegengekomen. Weet wel dat iedereen veel plezier beleeft aan zijn of haar 20mm f/1.7. Voor mij is die dan weer te duur voor wat 'ie biedt en hecht ik niet zo heel erg veel waarde aan wideangle shots, hoewel het indoors misschien een welkome toevoeging zou zijn.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  maandag 7 mei 2012 @ 23:02:14 #109
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111270849
Die Sigma 30mm lijkt me inderdaad wel interessant bij een NEX- of m4/3-body. Dat geeft een beeld van 48 of 60mm, wat wel een brandpunt is waarmee ik uit de voeten kan.

Ik twijfel nog steeds over de body, dus ik denk dat ik morgen maar even wat ga uitproberen.

Nogmaals bedankt voor de reacties :)
  maandag 7 mei 2012 @ 23:08:30 #110
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111271159
quote:
0s.gif Op maandag 7 mei 2012 23:02 schreef Splackavellie02 het volgende:
Ik twijfel nog steeds over de body, dus ik denk dat ik morgen maar even wat ga uitproberen.
Dat is inderdaad dé manier om erachter te komen welke je het beste bevalt natuurlijk. :P Succes.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  dinsdag 8 mei 2012 @ 16:56:06 #111
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111294805
Zo, vandaag even langs de lokale fotoboer geweest en de keuze is er tegelijkertijd makkelijker en moeilijker op geworden. De meeste systeemcamera's hadden ze wel staan om getest te worden, dus ik heb ze allemaal even kunnen uitproberen en een aantal kunnen wegstrepen:

De Samsung NX100: groot, voelt heel erg plastic aan en de bediening was niet erg overzichtelijk. Ook miste het scherm contrast en felheid, wat wel belangrijk is bij het gebrek aan viewfinder.

De Olympus Pen PM1 en E-PL3 lagen beiden niet lekker in de hand en hadden ook een weinig indrukwekkend beeldscherm.

De Nikon J1 had de meest intuitieve interface en (voor het gevoel) de beste kwaliteit knoppen en schakelaars. Ik vind hem er ook mooi uitzien, maar hij leek wat traag met scherpstellen en hij lag niet zo lekker in de hand.

Bovenstaande camera's vallen allemaal af waardoor, net als gisteren, de Panasonic Lumix GF3 en Sony Nex C3 overblijven. De 5N heb ik ook nog even geprobeerd en die beviel mij eigenlijk het beste. Maar ik doe niet genoeg met fotografie om de meerprijs ten opzichte van de C3 te rechtvaarden. Dan stop ik dat geld liever in een betere lens.

Zowel de GF3 als de C3 lagen prettig in de hand. Autofocus leek vlotter te werken bij de GF3 en volledig handmatige instellingen waren iets sneller bereikbaar. Daar stond weer tegenover dat ik op de C3 weer makkelijker shortcuts voor belangrijke instellingen kon vinden. Bij beiden vond ik de feedback en het gevoel van de knoppen een beetje te plastic aanvoelen voor mijn smaak. Dit leek kwalitatief allemaal een stuk minder robuust dan ik bij de GF1 en de 500D gewend was.

Ik ben er dus nog steeds niet uit :P Ik heb er natuurlijk maar een half uurtje ofzo mee gespeeld, maar ik denk dat ik met de minpunten van beiden wel kan leven. Ze lagen allebei verder goed in de hand en waren lekker compact, dus wat dat betreft zie ik mezelf wel echt gebruik maken van de camera's. Nu wordt het alleen beslissen welke van de twee ik wil. Ik wil hoogstwaarschijnlijk de 30mm/F2.8 van Sigma erbij kopen waar Ouwesok het over had, en die geeft op de m3/4 van de Panasonic een betere afstand voor portretten. Aan de andere kant biedt de hogere resolutie en betere lowlight-prestatie van de Sony mij weer meer mogelijkheid om te croppen..

Decisions, decisions..
  dinsdag 8 mei 2012 @ 17:04:11 #112
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111295153
Ik zag trouwens ook de SLR Magic 35mm/1.7 liggen, een goedkope, plastic speelgoedlens, maar de specificaties zijn leuk, en de reviews zijn positief:

http://www.stevehuffphoto(...)w-on-the-sony-nex-5/

Heeft iemand hier ervaring mee? Ik verwacht natuurlijk geen hoogwaardig glas, maar de scherpte lijkt heel behoorlijk voor de prijs!
  dinsdag 8 mei 2012 @ 17:15:47 #113
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111295642
Ik heb een Fujian (zelfde idee) 35mm f/1.7 CCTV C-mount lens (met korting op een China webshop) met C-mount to M4/3-adapterring (ook op Ebay te verkrijgen). ;) Is inderdaad een erg leuke lens voor dat geld om mee te spelen en als je er niet veel van verwacht. Je hebt er voor het goede wel een lenshood bij nodig (of deze zelf van een wc-rol maken of iets), want hij wil een nogal wazige flair afgeven bij 'gemeen licht'.


Wat dan wel een geinig dromerig effect geeft. :P
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  dinsdag 8 mei 2012 @ 17:17:10 #114
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111295702
Ziet er wel cool uit! Ik ben mijn iPhone gewend, waarbij ik de meeste foto's met Hipstamatic maak, dus ik vind die effecten juist wel leuk :)

Maar begrijp ik het goed dat die lenzen geen autofocus hebben?
  dinsdag 8 mei 2012 @ 17:18:58 #115
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111295795
Haha, nee, klopt, hebben ze niet. Diafragma en focus dienen beide handmatig ingesteld te worden.
Wat ook zeker weleens leuk is! :Y
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  dinsdag 8 mei 2012 @ 17:46:20 #116
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111296901
quote:
14s.gif Op dinsdag 8 mei 2012 17:18 schreef shiznuts het volgende:
Haha, nee, klopt, hebben ze niet. Diafragma en focus dienen beide handmatig ingesteld te worden.
Wat ook zeker weleens leuk is! :Y
Dat zeker, maar dat maakt die lenzen meer iets onder de noemer "leuk voor later, maar nu even niet". Maar voor het geld is het het proberen zeker waard. Ik gaf tenslotte ook 60 euro uit aan een iPhone-lens :')

Ik kom op marktplaats net deze tegen: http://link.marktplaats.nl/558411001

Het is dan wel een NEX-3 ipv de nieuwere C3, maar voor 280 lijkt mij dit een heel mooi pakketje. Ik probeer een beetje uit te vinden wat nu concreet de verschillen zijn tussen beide modellen, maar ik kom niet verder dan een hogere resolutie, betere prestatie bij hoge ISO en een lichtere body. Kortom: niet echt dingen waar een beginneling veel aan heeft. Mis ik iets significants, of zou de NEX-3 voor mij ook al volstaan?
  dinsdag 8 mei 2012 @ 18:27:36 #117
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111298535
60,- euro voor een iPhone-speeltje, nondeju! :X _O-

Ik heb trouwens ook geen SLR Magic, want zo veel vind ik wat spelen niet waard. ;) Een Fujian is best cheap te vinden via Ebay of www.chinaprices.us (tevens allerlei andere gadgets/toestanden voor je camera). Mijne kwam hier vandaan (kortingscoupon via www.tjoos.com of www.retailmenot.com ). Daarbij doe je dan deze FOTGA C-mount to NEX adapter (bijvoorbeeld; er zijn meerdere verschillende ringen, maar FOTGA bevalt me het beste) en klaar is kees voor zo'n 27 euro. Liefste van Ebay dan nog deze lenshood erbij voor haast nop en dan is het feestje helemaal af. Ik heb ook de 25mm f/1.4. Maar de minimal focal distance begint te ver van de lens en ergens is 'ie niet zo fijn (o.a. vignetting) als de 35mm f/1.7 (vignetvrij op M4/3) en heb ik 'em niet meer dan 5 minuten gebruikt. Er is ook een 50mm f/1.4, maar die heb ik dan weer niet. Oppassen dus met vignetting en focal distance, voor dat eerste kun je de digitale Extended Tele converter/mode gebruiken, mits je camera daarover beschikt.

Is heel persoonlijk, dus ligt er maar net aan of dat een goede keuze zou zijn, die NEX. Als je met die punten die je noemt kunt leven, lijkt de NEX-3 inderdaad een leuke set voor die prijs. Weet niet waar je een nog aardig recente body + pancake + kitlens in goede staat hebt voor dat geld. Maar is dat dan niet alsof je teruggaat naar je oude GF1?
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  dinsdag 8 mei 2012 @ 18:38:16 #118
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111298917
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 mei 2012 18:27 schreef shiznuts het volgende:
60,- euro voor een iPhone-speeltje, nondeju! :X _O-
Ik heb er uiteindelijk maar 17 euro voor betaald, omdat het een namaak bleek te zijn en de verkoper de rest terug heeft gestort. Maar ik probeerde het te rechtvaarden met het argument dat de olloclip drie lenzen in een is :P
quote:
Ik heb trouwens ook geen SLR Magic, want zo veel vind ik wat spelen niet waard. ;) Een Fujian is best cheap te vinden via Ebay of www.chinaprices.us (tevens allerlei andere gadgets/toestanden voor je camera). Mijne kwam hier vandaan (kortingscoupon via www.tjoos.com of www.retailmenot.com ). Daarbij doe je dan deze FOTGA C-mount to NEX adapter (bijvoorbeeld; er zijn meerdere verschillende ringen, maar FOTGA bevalt me het beste) en klaar is kees voor zo'n 27 euro. Liefste van Ebay dan nog deze lenshood erbij voor haast nop en dan is het feestje helemaal af. Ik heb ook de 25mm f/1.4. Maar de minimal focal distance begint te ver van de lens en ergens is 'ie niet zo fijn (o.a. vignetting) als de 35mm f/1.7 (vignetvrij op M4/3) en heb ik 'em niet meer dan 5 minuten gebruikt. Er is ook een 50mm f/1.4, maar die heb ik dan weer niet. Oppassen dus met vignetting en focal distance, voor dat eerste kun je de digitale Extended Tele converter/mode gebruiken, mits je camera daarover beschikt.
Dat is allemaal een stuk voordeliger voor hetzelfde idee inderdaad. Dan wordt het spelen ermee wel interessant! :)
quote:
Is heel persoonlijk, dus ligt er maar net aan of dat een goede keuze zou zijn, die NEX. Als je met die punten die je noemt kunt leven, lijkt de NEX-3 inderdaad een leuke set voor die prijs. Weet niet waar je een nog aardig recente body + pancake + kitlens in goede staat hebt voor dat geld. Maar is dat dan niet alsof je teruggaat naar je oude GF1?
In principe wel, al lijkt de NEX wel betere fotokwaliteit te hebben. Maar op die GF1 had ik in principe niet zo heel veel aan te merken, buiten het feit dat ik hem te weinig gebruikte.
  zaterdag 12 mei 2012 @ 16:12:51 #119
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111461859
Na veel wikken en wegen denk ik toch dat het de C3 wordt. Ik vind dit wel een hele mooie aanbieding:
http://fotohanskeuzekamp.(...)-zwart--18-55mm.html

Is er nog een reden om de camera niet hier te bestellen? Zwolle is een roteind hier vandaan dus ophalen is geen optie. Ik had nog nooit van deze winkel gehoord, maar op tweakers staan positieve shopreviews en de verkoper aan de telefoon wist mij wel zodanig uitgebreid te informeren, dat ik het wel aandurf om daar iets te bestellen.

Kent iemand deze winkel, of wil iemand nog een lastminute pitch voor de Panasonic GF3 doen?
  zaterdag 12 mei 2012 @ 16:25:33 #120
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111462298
Mooi aanbieding als het zo is (zeker met 50,- cashback), al hebben ze de GF3 ook voor een erg schappelijke prijs.

De sensor van de Sony is natuurlijk subliem, dus daarvoor hoef je het niet te laten. Denk dat je de knoop moet doorhakken op Sony VS Pana = APS-C VS M4/3 en de voordelen en nadelen daarvan. Ik zou denk ik inderdaad voor de Sony gaan.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  zaterdag 12 mei 2012 @ 16:43:27 #121
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111462815
Mijn persoonlijke voorkeur gaat ook uit naar de NEX. Ik zat nu alleen te twijfelen tussen de C3 nieuw, of de NEX-5 tweedehands kopen. Maar aangezien de prijzen met deze aanbieding nagenoeg gelijk liggen aan wat er voor de NEX-5 gevraagd wordt op marktplaats, ga ik liever voor nieuw en een betere sensor dan voor de fijnere body van de 5.

Kleine kans natuurlijk, maar heb je toevallig ervaring met deze winkel?
  zaterdag 12 mei 2012 @ 16:54:21 #122
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111463128
Nope, never heard of, but looks legit.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  maandag 14 mei 2012 @ 17:34:42 #123
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111539963
Ik heb hem een uurtje geleden besteld en krijg net de verzendbevestiging en het trackingnummer. Hopelijk is je morgen binnen. Als ik hem heb, zal ik wel wat ervaringen posten.

Bedankt voor de hulp heren :)
  dinsdag 15 mei 2012 @ 11:04:12 #124
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111571759
Hij is binnen! Nu even wachten tot hij opgeladen is en ik kan gaan :)
pi_111571838
Ik zit sterk te twijfelen of ik een Nikon D5100 zal aanschaffen. Ik zou er graag natuur en landschap fotografie mee gaan doen. Dat is nou vrij moeilijk met mijn compact camera. heeft iemand ervaring met de D5100?
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  dinsdag 15 mei 2012 @ 11:33:55 #126
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111572806
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 mei 2012 11:04 schreef Splackavellie02 het volgende:
Hij is binnen! Nu even wachten tot hij opgeladen is en ik kan gaan :)
Tof! Ben benieuwd. :)
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 mei 2012 11:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
Ik zit sterk te twijfelen of ik een Nikon D5100 zal aanschaffen. Ik zou er graag natuur en landschap fotografie mee gaan doen. Dat is nou vrij moeilijk met mijn compact camera. heeft iemand ervaring met de D5100?
De D5100 is een prima camera met een erg goede sensor. Als je succesvol natuur en landschap wilt schieten hangt dat niet zozeer af van de camerabody, maar de lenzen die je daarop kunt zetten. Maar goed, daarvoor heb je eigenlijk bij zowel een Canon 550D/600D als een D5100 genoeg keuze voor, is maar net welke je beter bevalt, de D5100 is dan een prima keuze. Je wilt dan eigenlijk die kitlens eraf laten voor een goede wide-angle zoom of prime. Tokina en Sigma hebben wel leuke lenzen daarvoor, buiten de cameramerken zelf. :Y
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  dinsdag 15 mei 2012 @ 11:43:23 #127
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111573232
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 mei 2012 11:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
Ik zit sterk te twijfelen of ik een Nikon D5100 zal aanschaffen. Ik zou er graag natuur en landschap fotografie mee gaan doen. Dat is nou vrij moeilijk met mijn compact camera. heeft iemand ervaring met de D5100?
De vader van een vriendin heeft die, en ik heb er een paar keer mee gespeeld. Ik vind het een erg mooi ding en heb Nikon's altijd wat interessanter gevonden dan Canons. Maar de 500D of 550D beviel mij beter. Betere handling, toegankelijkere bediening (hoewel het niet veel scheelt) en mooiere foto's. Nikons gebruiken volgens mij veel meer verscherping. Of dat zit gewoon tussen m'n oren.

Wel een mooi ding waar je zeker veel plezier aan kunt hebben, maar ik zou zeker de concurrentie ook uitproberen.
pi_111573618
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 mei 2012 11:33 schreef shiznuts het volgende:

[..]

Tof! Ben benieuwd. :)

[..]

De D5100 is een prima camera met een erg goede sensor. Als je succesvol natuur en landschap wilt schieten hangt dat niet zozeer af van de camerabody, maar de lenzen die je daarop kunt zetten. Maar goed, daarvoor heb je eigenlijk bij zowel een Canon 550D/600D als een D5100 genoeg keuze voor, is maar net welke je beter bevalt, de D5100 is dan een prima keuze. Je wilt dan eigenlijk die kitlens eraf laten voor een goede wide-angle zoom of prime. Tokina en Sigma hebben wel leuke lenzen daarvoor, buiten de cameramerken zelf. :Y
Ik zat te denken aan een set, met een 18-55 vr en een 55-300VR. daar kan ik toch wel redelijk mee uit de voeten toch?
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  dinsdag 15 mei 2012 @ 13:26:39 #129
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111576949
In principe een flexibel uitgangspunt ja. :Y Al is het wenselijk om voor echte landschapfotografie er dus eigenlijk iets bij te hebben onder die 18mm. Een lens die begint bij 8, 10, 11, 12 of 16mm bijvoorbeeld. Maar als je van een compact afkomt (begreep ik dat goed?) kun je die aanschaf best uitstellen en eerst kijken hoe je hiermee uit de voeten komt.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_111577147
quote:
14s.gif Op dinsdag 15 mei 2012 13:26 schreef shiznuts het volgende:
In principe een flexibel uitgangspunt ja. :Y Al is het wenselijk om voor echte landschapfotografie er dus eigenlijk iets bij te hebben onder die 18mm. Een lens die begint bij 8, 10, 11, 12 of 16mm bijvoorbeeld. Maar als je van een compact afkomt (begreep ik dat goed?) kun je die aanschaf best uitstellen en eerst kijken hoe je hiermee uit de voeten komt.
Ik was vroeger toen ik jong was nogal een vogelgek, totdat ik uitgaan ontdekte, toen kwamen heel andere intresses naar boven. Nu lijkt het me leuk om wat andere doelen te gaan stellen, en ik zit te twijfelen om als doel te stellen om van elke vogelsoort in nederland eigenhandig een foto te maken. Als leuke bijkomstigheid zie ik dan ook nog wat leuke plekken van Nederland. En ik vraag me af of dit een leuke camera is om een begin te maken met dat doel. En zo'n lens kan ik er altijd nog bijkopen. Dat is niet echt het probleem meer.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  dinsdag 15 mei 2012 @ 13:39:05 #131
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111577486
Ik heb zelf een tijdje een D80 met de Tokina 12-24/F4 gehad en dat was een erg fijne combi voor de 200 euro die ik ervoor betaald had. Ik denk dat dat zeker een lens is waar je heel veel aan hebt voor landschappen. Als je je daar echt serieus op wilt richten, zou ik de 55-300 laten schieten en die lens erbij nemen.

Edit: voor vogels is die 55-300 weer wel handig. En voor wat je ermee wilt doen, is de D5100 een hele leuke camera. Erg toegankelijk voor beginners, maar wel met genoeg mogelijkheden om te groeien.
  dinsdag 15 mei 2012 @ 13:55:17 #132
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111578154
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 mei 2012 13:39 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..] voor vogels is die 55-300 weer wel handig. En voor wat je ermee wilt doen, is de D5100 een hele leuke camera. Erg toegankelijk voor beginners, maar wel met genoeg mogelijkheden om te groeien.
Jup. :Y Een vogel kun je niet echt een paar centimeter vanaf gaan zitten, helaas. Wil je die in hun element op de foto zetten moet je inderdaad wel wat zoom packen (komt een extended tele-mode ook goed uit). Ligt er maar net aan wat je wilt schieten, wat voor een lens daar het beste zou passen en af en toe moet je wat compromis sluiten.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  dinsdag 15 mei 2012 @ 14:34:39 #133
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_111579832
Hoi. :)

Budget: tot ongeveer 200 euro

Formaat: Geen voorkeur, maar waarschijnlijk is bridge/superzoom de beste keuze voor mij.

Doel: vooral vakantiefoto's, maar ik wandel ook graag in de natuur, dus ik denk dat ik als ik eenmaal een camera heb, die ook daar mee ga nemen.

Fotograaf: Beginnend

Huidige camera: Geen idee, een 10 jaar oude 3 MP ofzo. ;)

Welke camera’s twijfel je over:
Als ik een beetje zoek, kom ik rond de 150 euro zo uit bij de
Canon Powershot SX130
Nikon Coolpix S6200
Olympus SP610
FujiFilm FinePix S2980
Maar de iets hogere modellen van 200 euro wellicht ook. Ik weet echter niet of die extra zoom ook nuttig zal zijn. Ik kan me voorstellen van wel, aan de andere kant zie ik me ook terug komen van vakantie met allemaal Olympus SP-620UZ 36x zoom foto's die bewogen zijn... :D

Bijzonderheden: Video is niet nodig. Accu-oplaadbaarheid wel (of is dat tegenwoordig overal standaard?)
  zondag 20 mei 2012 @ 11:47:57 #134
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
  zondag 20 mei 2012 @ 14:57:40 #135
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111782440
quote:
tot ongeveer 200 euro [..] bridge/superzoom [..] vooral vakantiefoto's, maar ik wandel ook graag in de natuur
Denk dat je eigenlijk moet gaan kijken naar een travelcompact. Neem je wat makkelijker mee, hebben veel features en een flexibele zoom vaak richting 14 á 20x. Ze zijn natuurlijk ook veel goedkoper. Je moet niet denken dat omdat ze duurder zijn, superzooms per se betere foto's maken. Zo'n 36~42x is leuk en lekker flexibel, maar vooral in condities met weinig licht moeten ze het afleggen, de sensor is klein en ze hebben zoveel elementen in de lens gestopt dat er veel lichtkwaliteit verloren gaat.

De vrij nieuwe Nikon Coolpix L810 is een leuke camera voor wat je zoekt bijvoorbeeld (202,- eur). 15.9 Megapixel sensor, 25,4x zoom, wide angle van 23mm, macrofocus vanaf 1 cm, gedetailleerd 921k pixels scherm. Features als pop-up flash, HDR, 3D en panoramische foto's. De L810 is zo goed als een bridge-/superzoomcamera maar dan zonder de prijs en nog net niet helemaal de grootte ervan (o.a. door het ontbreken van een optische zoeker). Nikon maakt erg goede camera's in deze range, check ook de S-lijn, bijvoorbeeld de S8200 en de S9100 die in je budget vallen en compacter zijn. Andere merken en typen zijn de Lumix TZ-serie van Panasonic, Olympus' SP-serie, de IXUS-serie van Canon, Casio's Exilim, de Sony Cybershot DSC-HX, de WB-serie van Samsung en de Fuji Finepix EXR.

Gewoon naar je camerastore of een electronicastore zoals Mediamarkt of Saturn en uitproberen wat je het beste bevalt, daar hebben ze er altijd veel uitgestald. Leuke camera gevonden? Kijk online nog even naar de reviews, daar vind je gedetailleerdere informatie over hoe de camera onder verschillende omstandigheden presteert en waar mensen naarmate ze er meer ervaring mee hebben vertellen waar ze nog tegenaan zijn gelopen en je op moet letten.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
  zondag 20 mei 2012 @ 22:39:32 #136
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_111808696
:) Merci! Ik zal je tips eens doornemen en de lokale specialist ermee bezoeken.
pi_111819268
Goedemorgen,
Budget: ongeveer 400 euro
Formaat: Geen voorkeur, dslr formaat mag
Doel: foto's van landschappen, onze twee katten, scherpe gedetailleerde foto's zijn de bedoeling.
Fotograaf: Beginnend, een cursus wil ik na aanschaf van de camera zeker volgen.
Huidige camera: Een panasonic lumix en een fujifilm, allebei twee compacte camera's die niet de kwaliteit foto's opleveren die mijn vrouw en ik willen.
Welke camera’s twijfel je over: Canon Eos 1100d en de Nikon D3100. Ik zie de Canon in twee vormen bij Bol.com, de 1100d 18-55mm III en de 18-55mm II IS. De II IS is 20 euro duurder maar bij de specs kan ik zo direct niet terugvinden wat nu het verschil is tussen de twee.
Op sommige websites zie ik dat de Nikon wat meer pluspunten heeft t.o.v. de Canon, video 1080 t.o.v. 720 bijvoorbeeld. Het prijsverschil is dusdanig klein (40e) dat ik het hier niet van wil laten afhangen.
Bijzonderheden: nope.
  maandag 21 mei 2012 @ 09:18:13 #138
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111820093
Zijn inderdaad de twee instappers van 'de grote twee'. Qua specs en performance wijst zo'n beetje alles in het voordeel van de D3100. Net wat grotere sensor, net wat betere ISO-performance en kleurreproductie, groter beeldscherm, FHD opname video mét autofocus, 2 extra focuspunten en betere accuduur. Bij de Nikon moet je wel rekening houden met het feit dat de focusmotor niet in de body is gebouwd en dat je dus lenzen nodig hebt die dat daarin hebben.

Qua lenzen hanteert Canon voor stabilisatie het IS(Image Stabilization)-systeem en Nikon heeft VR (Vibration Reduction). Dat betekent dat 'camerashake', ongewenste beweging, gedempt wordt en je foto's er daardoor scherper uitzien dan zonder.

Laat je alleen niet puur verleiden door de specificaties. Een camera wordt vaak eerder gekozen omdat 'ie beter past bij iemands smaak en filosofie, dus ga ook vooral kijken naar de twee, welke ligt het beste in de hand? Welke heeft de meest begrijpelijke menustructuur? Waar zie ik mijzelf mee plaatjes schieten? Uiteindelijk liggen de twee erg dicht bij elkaar en zijn de verschillen best subtiel; beide lenen zich om een start te maken in fotografie met spiegelreflexcamera's en mooie plaatjes te maken. ;)
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_111820603
quote:
0s.gif Op maandag 21 mei 2012 09:18 schreef shiznuts het volgende:
Zijn inderdaad de twee instappers van 'de grote twee'. Qua specs en performance wijst zo'n beetje alles in het voordeel van de D3100. Net wat grotere sensor, net wat betere ISO-performance en kleurreproductie, groter beeldscherm, FHD opname video mét autofocus, 2 extra focuspunten en betere accuduur. Bij de Nikon moet je wel rekening houden met het feit dat de focusmotor niet in de body is gebouwd en dat je dus lenzen nodig hebt die dat daarin hebben.

Qua lenzen hanteert Canon voor stabilisatie het IS(Image Stabilization)-systeem en Nikon heeft VR (Vibration Reduction). Dat betekent dat 'camerashake', ongewenste beweging, gedempt wordt en je foto's er daardoor scherper uitzien dan zonder.

Laat je alleen niet puur verleiden door de specificaties. Een camera wordt vaak eerder gekozen omdat 'ie beter past bij iemands smaak en filosofie, dus ga ook vooral kijken naar de twee, welke ligt het beste in de hand? Welke heeft de meest begrijpelijke menustructuur? Waar zie ik mijzelf mee plaatjes schieten? Uiteindelijk liggen de twee erg dicht bij elkaar en zijn de verschillen best subtiel; beide lenen zich om een start te maken in fotografie met spiegelreflexcamera's en mooie plaatjes te maken. ;)
Thnx.
M.b.t. de lenzen, ik neem aan dat een lens met focusmotor duurder is dan een lens zonder?
  maandag 21 mei 2012 @ 09:57:38 #140
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_111820883
In principe kost de bouw van zo'n lens meer, maar volgens mij vallen de prijzen in de praktijk erg mee. :Y
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_111821542
Bedankt voor de info, ik ga vanavond eens bij de mediamarkt kijken hoe beide camera's 'aanvoelen'.
pi_111838414
Budget: +/- 1500 euro
Formaat: D-SLR Body
Doel: van alles maar moet vooral goed zijn voor mijn grootste doel, en dat is auto's fotograferen
Fotograaf: betaald amateur? www.flickr.com/koenvanderwerf of www.koenvanderwerf
Huidige camera:sony a580 met 17-50 tamron, 70-300 sigma en 105mm macro
Welke camera’s twijfel je over: canon 550d, 60d, of 7d.
Bijzonderheden: de prijs is inclusief lenzen en wil direct fatsoenlijke lenzen.
Ik verwacht dat mijn sony nog zo een 1200 euro opbrengt omdat ik vele extra's heb.

Maar de overstap van sony naar canon moet toch gemaakt worden, omdat ze nu alleen nog maar slt camera's maken, en ik en niet tevreden met de lichtopbrengst van die camera.
ik kan tot 4 tellen en dat herhalen
jeps ik ben een drummer=D
  maandag 21 mei 2012 @ 18:12:14 #143
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_111839712
quote:
0s.gif Op maandag 21 mei 2012 17:41 schreef koentjedrummer het volgende:
Budget: +/- 1500 euro
Formaat: D-SLR Body
Doel: van alles maar moet vooral goed zijn voor mijn grootste doel, en dat is auto's fotograferen
Fotograaf: betaald amateur? www.flickr.com/koenvanderwerf of www.koenvanderwerf
Huidige camera:sony a580 met 17-50 tamron, 70-300 sigma en 105mm macro
Welke camera’s twijfel je over: canon 550d, 60d, of 7d.
Bijzonderheden: de prijs is inclusief lenzen en wil direct fatsoenlijke lenzen.
Ik verwacht dat mijn sony nog zo een 1200 euro opbrengt omdat ik vele extra's heb.

Maar de overstap van sony naar canon moet toch gemaakt worden, omdat ze nu alleen nog maar slt camera's maken, en ik en niet tevreden met de lichtopbrengst van die camera.
Is je budget 1500 + 1200 of alleen 1500?

Als je snel bewegende onderwerpen wilt fotograferen dan is de 7D een aanrader, maar je budget voor de lenzen wordt dan al beperkter. Goede lenzen zijn de Canon 17-55 en 70-200.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_111844478
alleen 1500 euro ;)
ik kan tot 4 tellen en dat herhalen
jeps ik ben een drummer=D
  maandag 21 mei 2012 @ 20:15:17 #145
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_111846194
quote:
0s.gif Op maandag 21 mei 2012 19:48 schreef koentjedrummer het volgende:
alleen 1500 euro ;)
Dan zou ik voor de 550D gaan, zodat er voldoende budget overblijft voor fatsoenlijke lenzen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  maandag 21 mei 2012 @ 20:22:36 #146
267336 Splackavellie02
Ma gavte la nata
pi_111846698
quote:
0s.gif Op maandag 21 mei 2012 20:15 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dan zou ik voor de 550D gaan, zodat er voldoende budget overblijft voor fatsoenlijke lenzen.
Als je een Sony A580 gewend bent, is de 60D een betere match qua handligging, formaat en knoppen. Helemaal als je van plan bent wat serieuzer aan de slag te gaan, is de stevigere body van de 60D en betere ergonomie een aanrader.

Als je een 60D body combineert met de 17-40/F4 zit je op 1475 euro, dus nog net onder je budget. Je hebt dan wel een bijzonder fijne body met een prachtige lens, al mis je natuurlijk wat zoom. Je zou ook nog voor een 50D body kunnen kijken.
  maandag 21 mei 2012 @ 21:07:42 #147
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_111849518
quote:
0s.gif Op maandag 21 mei 2012 20:22 schreef Splackavellie02 het volgende:
Als je een 60D body combineert met de 17-40/F4 zit je op 1475 euro, dus nog net onder je budget. Je hebt dan wel een bijzonder fijne body met een prachtige lens, al mis je natuurlijk wat zoom.
Dat is meteen het nadeel van een duurdere body met dit budget. Persoonlijk zou ik doorsparen naar een budget van ¤2500 om de wensen te kunnen verwezenlijken.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_111875361
Ik vraag me af of dit wat is om mee te experimenteren als absolute beginner:

Olympus E420
  dinsdag 22 mei 2012 @ 14:26:07 #149
158292 problematiQue
Correspondent ter Plaatse
pi_111875898
Ja, dat is wat. Maar bedenk dat deze serie cameras en lenzen niet meer wordt doorontwikkeld. Niet dat dat per se heel erg is, maar mocht het bevallen dan is het kopen van nieuwe lenzen of bodies alleen op marktplaats mogelijk, en de bodies zijn dan per definitie achterhaald.
pi_112173129
Ik heb net een Nikon Coolpix S9300 gekocht, maar mag em alleen terugbrengen/ruilen als ie nog niet gebruikt is. Nou ben ik wat reviews aan het opzoeken, maar het klinkt niet heel erg positief en nu ga ik twijfelen :p. Misschien dat ze op elk klein dingetje letten bij die reviews en valt het wel mee..

Ik wil er zowel binnen als buiten foto's en filmpjes mee gaan maken. Ook ga ik zo nu en dan naar concerten en zou ook graag onder deze lichtomstandigheden nog goede filmpjes en foto's kunnen maken. Ik zou ook graag willen dat de foto's en filmpjes van een goede kwaliteit zijn. Qua budget wil ik niet verder gaan dan zo'n ¤350,-. Omdat ik het ook in concertzalen wil gebruiken moet het een digitale camera zijn.

Nu zoek ik dus goede raad: deze camera gaan gebruiken of toch teruggaan om een andere te kopen, nu de verpakking nog dicht zit :S
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')