Aap uit de mouw: Beleggers die een gokje hebben gewaagd maar daar niet de verantwoordelijkheid voor willen nemen zoeken een zondebok, waar ze een claim kunnen leggen voor hun bail-out. Een verzekering tegen hebzucht. En de VEB die er wel brood in ziet (Errol Keyner is VEB lobyist).quote:Op maandag 13 februari 2012 23:34 schreef ikweethetookniet het volgende:
Hopelijk kunnen gedupeerde beleggers hiermee een stuk van hun verliezen recupereren. Op zijn minst zal het een reinigende werking hebben op een deels verziekte accountancybranche, zodat beleggers onnodig toekomstig leed bespaard blijft.
http://www.z24.nl/analyse(...)ootste_prutsers.html
Eindelijk komt de waarheid naar boven
Deels mee eens. Maar beleggingskeuzes maakt je aan de hand van de informatie die je krijgt, als achteraf dat blijkt dat dit niet klopt en veel geld verliest dan is het klote.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 12:58 schreef monkyyy het volgende:
Dus als ik beleg, verlies maak dan kan ik de schuld bij iemand anders leggen? Er bestaat niet meer zoiets als verantwoordelijkheid nemen voor je eigen acties?
Het lijkt mij dat als je rare dingen uithaalt je daar zelf verantwoordelijk voor bent.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 12:58 schreef monkyyy het volgende:
Dus als ik beleg, verlies maak dan kan ik de schuld bij iemand anders leggen? Er bestaat niet meer zoiets als verantwoordelijkheid nemen voor je eigen acties?
Niemand dwingt je te beleggen. Als je niet risico wil lopen niet aan beginnen.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 13:12 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Het lijkt mij dat als je rare dingen uithaalt je daar zelf verantwoordelijk voor bent.
Evenzo is iemand anders die jouw beleggingen van een 'goedgekeurd-stempel' voorziet daar ook op aangesproken kan worden. Al helemaal als hij dat onder een wettelijke titel doet.
Dit is een onzinnige verschuiving, en het lijkt er op dat je accountants een vrijbrief voor fraude probeert aan te rijkenquote:Op dinsdag 14 februari 2012 13:30 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Niemand dwingt je te beleggen. Als je niet risico wil lopen niet aan beginnen.
Die accountant garandeert je toch geen rendement? Sterker nog, niemand kan dat zelfs maar garanderen?quote:Op dinsdag 14 februari 2012 15:14 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Dit is een onzinnige verschuiving, en het lijkt er op dat je accountants een vrijbrief voor fraude probeert aan te rijken![]()
![]()
Als een accountant ergens - via een wettelijk vastgestelde positie - goedkeuring aan verleent volgens bepaalde regels mag die accountant daar achteraf op aangesproken worden als zijn oordeel onjuist blijkt te zijn geweest.
Een willekeurige poster op fok zal bijvoorbeeld niet al te serieus genomen worden of een dergelijke claim kunnen verwachten, maar voor iemand die een wettelijke autoriteit heeft verkregen lijkt me dat anders liggen; die mogen worden aangesproken op hun verantwoordelijkheid.
Met mijn mogelijk aandrang tot beleggen heeft dat niets te maken.
Wat jij hier doet is wel hele gemakkelijke praat verspreiden. Als wij bijvoorbeeld een koopovereenkomst aangaan voor bijvoorbeeld een auto, en jij geeft mij het geld waarna ik weiger de auto te leveren, zeg je dan 'tja... ehm.. niemand heeft mij gedwongen die koopovereenkomst aan te gaan, hou het geld maar'.
Waar lees jij dat er op rendement wordt aangesproken?quote:Op dinsdag 14 februari 2012 15:25 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Die accountant garandeert je toch geen rendement? Sterker nog, niemand kan dat zelfs maar garanderen?
Als je een accountant probeert aan te spreken omdat het rendement op je belegging tegenviel, is dat nogal kul. Als je een accountant aanspreekt omdat ie een fout heeft gemaakt, is dat prima.
Wat deze meneer van de VEB (in het kader van zijn handeltje) probeert te doen is om die twee zaken aan elkaar te knopen. Daar zit ie dus fout.
Dat zegt dan vooral wat over jouquote:Op dinsdag 14 februari 2012 15:35 schreef monkyyy het volgende:
Ik ben wel benieuwd wat er precies fout ging dan. Een accountant stelt jaarrekeningen op, maakt balans sheets en zet kasstromen op papier. Ze geven geen beleggings advies. Dus hoe gedupeerde beleggers nu hun geld vanwege 'falende accountants' terug willen eisen weet ik niet.
quote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:08 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Waar lees jij dat er op rendement wordt aangesproken?
Of bedoel je daarmee wat anders?quote:Op dinsdag 14 februari 2012 13:12 schreef GoudIsEcht het volgende:
Evenzo is iemand anders die jouw beleggingen van een 'goedgekeurd-stempel' voorziet daar ook op aangesproken kan worden. Al helemaal als hij dat onder een wettelijke titel doet.
quote:Op maandag 13 februari 2012 23:34 schreef ikweethetookniet het volgende:
Hopelijk kunnen gedupeerde beleggers hiermee een stuk van hun verliezen recupereren. Op zijn minst zal het een reinigende werking hebben op een deels verziekte accountancybranche, zodat beleggers onnodig toekomstig leed bespaard blijft.
Ik druk me wel eens wat slordig uit. Ik bedoelde dat hij de jaarverslagen van 'jouw beleggingen' van een goedkeuring voorziet. Blijkt dat ten onrechte te zijn dan is de account er dus deel van dat jou als belegger foutieve informatie wordt aangereiktquote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
[..]
Of bedoel je daarmee wat anders?
Ik lees daar dat de VEB lobbyist het spijtig vind dat beleggers op basis van een door de account goedgekeurd jaarverslag een aandeel van Ahold dachten te kopen dat achteraf in een andere staat bleek te verkeren dan ze op basis van dat jaarverslag hadden mogen geloven.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
De VEB lobbyist bedoelt dat in ieder geval wel zo:
Helaas zijn er tientallen voorbeelden van, beursgenoteerde en niet-beursgenoteerde, bedrijven die failliet zijn gegaan door fraude waarbij de jaarverslagen wel goedgekeurd werden door de specialisten die betaald werden om de boeken goed te keuren.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 11:12 schreef Setting_Sun het volgende:
wel erg kort door de bocht, accountants hebben zoveel klanten dat er wel eens eentje tussen zit waarbij iets fout gaat.
Het is imho enkel misleiding van de zijde van de accountant als de accountant dat wist, of behoorde te weten. Als hij evenzo door de leiding van het bedrijf misleid wordt, en niet de mogelijkheid had om daar doorheen te prikken, kun je 'm moeilijk aanspreken. Het oordeel wat ie geeft is gebaseerd op de informatie die redelijkerwijs voorhanden is. Waar je imho terecht een vraag over kan stellen is of accountants in alle gevallen voldoende kritisch zijn geweest (maar da's geen zwart/wit verhaal).quote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:24 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Ik lees daar dat de VEB lobbyist het spijtig vind dat beleggers op basis van een door de account goedgekeurd jaarverslag een aandeel van Ahold dachten te kopen dat achteraf in een andere staat bleek te verkeren dan ze op basis van dat jaarverslag hadden mogen geloven.
De verliezen als gevolg van dat - met goedkeuring van de accountant - foutief opgestelde jaarverlag zouden inderdaad verhaald mogen worden wat mij betreft. Het ligt in de lijn van misleiding.
Ik wist niet dat accountants tegenwoordig God waren, almachtig enzo.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:36 schreef DiRadical het volgende:
[..]
Helaas zijn er tientallen voorbeelden van, beursgenoteerde en niet-beursgenoteerde, bedrijven die failliet zijn gegaan door fraude waarbij de jaarverslagen wel goedgekeurd werden door de specialisten die betaald werden om de boeken goed te keuren.
Wel dik betaald en geen enkele verantwoordelijkheid voor het resultaat. Dat is lekker binnenlopen.
Klopt. Het lijkt er echter op dat accountants in een aantal zaken een stuk minder kritisch zijn geweest dan ze hadden moeten zijn.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Het is imho enkel misleiding van de zijde van de accountant als de accountant dat wist, of behoorde te weten. Als hij evenzo door de leiding van het bedrijf misleid wordt, en niet de mogelijkheid had om daar doorheen te prikken, kun je 'm moeilijk aanspreken. Het oordeel wat ie geeft is gebaseerd op de informatie die redelijkerwijs voorhanden is. Waar je imho terecht een vraag over kan stellen is of accountants in alle gevallen voldoende kritisch zijn geweest (maar da's geen zwart/wit verhaal).
Ik vind de derivatenpositie en het bijbehorende risico in verhouding tot de rest van het bedrijf in elk geval opmerkelijk, en vraag me af hoe dat in 2010 zat. Meer kan ik er ook niet over zeggen, maar dat er nu wat vraagtekens rondom het jaarverslag ontstaan lijkt me terecht.quote:Als er evidente fouten zin gemaakt (moedwillig of door ondeskundigheid) heeft ie een punt. Maar anders ook niet. Ik vind dat ie wel erg makkelijk met zijn claimvingertje wijst.
bron: http://www.nu.nl/economie(...)t-jaar-rouleren.htmlquote:DEN HAAG - Een accountant mag niet langer dan 8 jaar achter elkaar de boekhouding controleren van een financiële onderneming of beursgenoteerd bedrijf. Hij mag bovendien geen advieswerk meer doen bij het bedrijf waar hij ook de boekhouding controleert.
De Tweede Kamer heeft daar dinsdag mee ingestemd.
Vorig week bleek tijdens het debat erover al dat minister Jan Kees de Jager (Financiën) niet zit te wachten op deze wijzigingen.
Een groot deel van de oppositie, gesteund door gedoogpartner PVV, verwacht echter dat na 8 jaar een nieuwe accountant met een frisse blik in de boeken kijkt en bedrijven daardoor blijvend kritisch worden gevolgd.
De Jager is tegen de verplichte roulatie. Hij vreest een lagere kwaliteit van de controle en hogere kosten voor de bedrijven. Daarnaast zijn er Europese regels in aantocht en zouden die kunnen afwijken van die in ons land.
De Jager erkent wel het belang van onafhankelijkheid bij de accountant en zag om die reden meer in een regelmatige aanbesteding van het controlewerk.
Om een paar boeken kritisch gade te slaan hoef je niet over goddelijke krachten te beschikken.quote:Op dinsdag 14 februari 2012 16:41 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Ik wist niet dat accountants tegenwoordig God waren, almachtig enzo.
Het is gewoon zo dat je na 3 jaar controleren bij een bedrijf veel meer kennis over het bedrijf en over de structuur van een bepaald bedrijf hebt. Deze kennis doe je niet binnen 1 jaar op.quote:Op woensdag 15 februari 2012 14:12 schreef Bankfurt het volgende:
Nu het volk EN de politiek eindelijk wakker zijn geworden, komen ze met argumenten aan dat de kwaliteit van de controle in geding komt.![]()
Ja, ja; boekhoudschandalen, Griekenland, kredietcrisis, banken die omvallen, hypotheekellende.![]()
Allemaal dankzij die "controles" van dat accountantsgespuis, dat de ware oorzaak is van de ontstane graaicultuur en bonusschandalen.
Je wilt de achterhaalde beroepsgroep nog steeds afschermen van terechte kritiek?quote:Op woensdag 15 februari 2012 20:24 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Het is gewoon zo dat je na 3 jaar controleren bij een bedrijf veel meer kennis over het bedrijf en over de structuur van een bepaald bedrijf hebt. Deze kennis doe je niet binnen 1 jaar op.
Al deze problemen zijn ontstaan niet ondanks accountants, maar dankzij en met medeweten van accountants.quote:Boekhoudschandalen worden overigens niet veroorzaakt door accountants maar door frauduleuze handelingen van managers e.d.
En omvallende banken zijn niet het gevolg van accountants, maar van jarenlange deregulering IMHO
En je hebt niet zoiets van, laten we we rotte accountants hun titel afpakken, maar in plaats daarvan gewoon de hele bedrijfstak opheffen, want daar worden de boekhoudzaken vast en zeker beter van?quote:Op woensdag 15 februari 2012 22:46 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Je wilt de achterhaalde beroepsgroep nog steeds afschermen van terechte kritiek?
[..]
Al deze problemen zijn ontstaan niet ondanks accountants, maar dankzij en met medeweten van accountants.
Deze hele bedrijfstak is gewoon overbodig, ja dat wel. Hoe ze zich als parasieten in de samenleving weten te handhaven is ongehoord.quote:Op woensdag 15 februari 2012 22:53 schreef monkyyy het volgende:
[..]
En je hebt niet zoiets van, laten we we rotte accountants hun titel afpakken, maar in plaats daarvan gewoon de hele bedrijfstak opheffen, want daar worden de boekhoudzaken vast en zeker beter van?
Zelfs dat begrip kennen ze zelf niet.quote:Op woensdag 15 februari 2012 23:23 schreef Setting_Sun het volgende:
ach, de hele definitie (er zijn er meerdere geef ik toe) van winst die accountants hanteren slaat natuurlijk helemaal nergens op, het is niet voor niets dat het eenvoudige concept cashflow zo belangrijk is geworden de afgelopen jaren.
Het gaat ook 'gewoon beter en sneller' wanneer medewerkers volledige toegang krijgen in alle systemen. Dan kan je tenminste gewoon alles doen. of toch niet?quote:Op woensdag 15 februari 2012 23:08 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Deze hele bedrijfstak is gewoon overbodig, ja dat wel. Hoe ze zich als parasieten in de samenleving weten te handhaven is ongehoord.
Zonder accountantskantoren gaat gewoon alles beter en sneller.
Directies zijn dan direct te spreken op hun prestaties, en de toezichthoudende organen zoals Rvc , aandeelhouders, leden e.d. krijgen hun direct controlerende functie terug.
Belanghebbenden kunnen dan sneller achter het graaituig aan, zonder dan gehinderd te worden door geldvretende accountants die iedereen in de weglopen en alle bedrijfsprocessen voortdurend lopen te verzieken met hun bemoeizucht.![]()
.
pst een accountant zet geen getalletjes in een jaarrekening, die zet er alleen een stempel onderquote:Op woensdag 15 februari 2012 23:43 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Zelfs dat begrip kennen ze zelf niet.
De accountants letten maar op 1 soort winstbegrip:
hun eigen winst..
Al die andere boekhoudtermen zijn voor hen niet relevant; ze verzinnen gewoon wat getallen in een mooi tabelletje met wat mooie sexy kleurtjes en lijntjes, zetten die in een jaarverslag, sturen hun urendeclaratie en niemand kijkt er verder meer naar om.
weet je, als ik een accountant tegenkom op kantoor dan lust ik hem rauw...quote:Op donderdag 16 februari 2012 00:05 schreef snabbi het volgende:
[..]
Het gaat ook 'gewoon beter en sneller' wanneer medewerkers volledige toegang krijgen in alle systemen. Dan kan je tenminste gewoon alles doen. of toch niet?
Tiens, ik vertel tegen de accountant wat er in moet staan, hij maakt een mooie tabel; en als hij niet doet wat ik zeg sluit ik hem voor straf op in de kelder voor een halve dag.quote:[..]
pst een accountant zet geen getalletjes in een jaarrekening, die zet er alleen een stempel onder
goede controle kan ook zonder accountant; daarvoor is het management zelf verantwoordelijk voor. En uiteindelijk de aandeelhouders; zo ging dat vroeger, toen had men helemaal geen accountants.quote:Op donderdag 16 februari 2012 21:51 schreef Zechs het volgende:
Het beeld dat zoveel mensen hier hebben van controlerende accountants is compleet vervormd. Het is de taak van een accountant om onafhankelijk de jaarrekening te controleren. Natuurlijk zijn er fouten gemaakt in het verleden, maar dat is niet de reden om een hele bedrijfstak op te heffen.
En mensen die pleiten voor een wereld zonder accountants weten dan ook niet dat er genoeg stakeholders zijn die belang hebben bij goed gecontroleerde cijfers. Mocht dit niet gebeuren dan gaan er nog veel meer bedrijven failliet met als gevolgd dat er meer financiers kunnen fluiten naar hun geld omdat ze blindelings geld ergens in hebben gestoken.
allemaal volksverlakkerij en lariekoek.quote:En de beschermde titel van RA is hier inderdaad voor nodig, anders kan elke gek je gaan vertellen dat die cijfers goed zijn gekeurd. Er worden niet voor niets zo'n strenge regels gesteld om RA te mogen worden.
Lees het nog een keer. De accountant gaat rustig naar buiten kijken tot jij het tabelletje hebt opgesteld met de cijfertjes en alle bijbehorende tekst. De accountant zet daar een stempel op en stuurt vervolgens de rekening naar jou omdat hij zo lang moest wachten op je.quote:Op donderdag 16 februari 2012 12:19 schreef Bankfurt het volgende:
Tiens, ik vertel tegen de accountant wat er in moet staan, hij maakt een mooie tabel; en als hij niet doet wat ik zeg sluit ik hem voor straf op in de kelder voor een halve dag.![]()
En dat vind die nog leuk ook, zolang hij maar zijn uren kan declareren.
Over hoeveel jaar terug heb je het ongeveer?quote:Op donderdag 16 februari 2012 22:31 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
goede controle kan ook zonder accountant; daarvoor is het management zelf verantwoordelijk voor. En uiteindelijk de aandeelhouders; zo ging dat vroeger, toen had men helemaal geen accountants.
.
Het beroep Accountant is juist ontstaan nadat er schandalen waren waarbij de aandeelhouders geen weet hadden van frauduleuze handelingen van het management en controle wilden uitvoeren op het management. O.a. de Pincoff affairequote:Op donderdag 16 februari 2012 22:31 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
goede controle kan ook zonder accountant; daarvoor is het management zelf verantwoordelijk voor. En uiteindelijk de aandeelhouders; zo ging dat vroeger, toen had men helemaal geen accountants.
Ik heb nieuws voor jou:quote:Op donderdag 16 februari 2012 22:52 schreef snabbi het volgende:
[..]
Lees het nog een keer. De accountant gaat rustig naar buiten kijken tot jij het tabelletje hebt opgesteld met de cijfertjes en alle bijbehorende tekst. De accountant zet daar een stempel op en stuurt vervolgens de rekening naar jou omdat hij zo lang moest wachten op je.
[..]
Over hoeveel jaar terug heb je het ongeveer?
Staat in dat boek.quote:Op vrijdag 17 februari 2012 21:39 schreef snabbi het volgende:
Jij zegt zo ging het vroeger ook, wanneer is vroeger?
als je een beetje objectief zou trachten te quoten, ipv te suggeren wat er niet is, zou je dit ook wel mogen vermeldenquote:Op maandag 20 februari 2012 13:18 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Staat in dat boek.
-------------------------
Laatste nieuws over het accountants-gajes:
Adviesorgaan regering liet zich leiden door lobby
Laatste update: 20 februari 2012 12:51 info.
DEN HAAG - Adviesorgaan voor de regering Actal heeft zich in haar advies over accountantswetgeving laten leiden door de accountantslobby. Dat blijkt uit onderzoek van NU.nl.
Foto: ANP
Zowel Actal als de lobby erkennen dat berekeningen bij het advies, waarbij wordt gesproken over miljoenen extra kosten voor het bedrijfsleven, vanuit de accountantslobby komen.
http://www.nu.nl/politiek(...)h-leiden-lobby-.html
Graag gedaanquote:Daags voor de stemmingen schreef Actal in een brief aan de Kamer dat met de amendementen de kosten voor het bedrijfsleven disproportioneel zullen toenemen met 'naar schatting zo’n 75 miljoen euro per jaar'.
Een bedrag dat, zo blijkt uit navraag, vrijwel direct is overgenomen uit berekeningen die zijn aangedragen door de belangenorganisatie NBA, de Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants.
Kort dag
Een woordvoerder van de NBA erkent desgevraagd dat Actal zelf naar de lobby kwam om te vragen om de berekeningen. "Het was kort dag en we hadden de cijfers niet klaar liggen. We hebben dus heel snel en tot laat doorgewerkt om de berekeningen rond te krijgen."
Uiteindelijk kwam daar een schatting uit van ongeveer 75 miljoen euro, die voor een groot deel is gebaseerd op de extra kosten die accountants zouden moeten maken doordat ze hun advies- en controlefuncties moeten scheiden.
Ook zouden er hoge kosten zijn door een vermeende olievlekwerking van de wetgeving, die zou ontstaan doordat ook accountants die niet onder de strengere regelgeving vallen, toch aan de hoogste normen willen voldoen.
Dank u.quote:Op maandag 20 februari 2012 13:29 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
als je een beetje objectief zou trachten te quoten, ipv te suggeren wat er niet is, zou je dit ook wel mogen vermelden
[..]
Graag gedaan
Die lelijke grote teksten worden vanzelf automagisch ingekort met schuifbalkjes enzo.quote:Op maandag 20 februari 2012 13:32 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Dank u.
Wat is het probleem ? ik had alleen de kop geplaatst; anders krijg je van die lelijke grote teksten.
leuk om te lezen maar inhoudelijk raakt hij kant noch wal:quote:Op maandag 20 februari 2012 21:39 schreef ryan_atwood het volgende:
http://www.ftm.nl/origina(...)uuromslag-nodig.aspx
wel interessante column
idd,quote:Op maandag 20 februari 2012 21:39 schreef ryan_atwood het volgende:
http://www.ftm.nl/origina(...)uuromslag-nodig.aspx
wel interessante column
Je kan het een accountant enkel kwalijk nemen als hij moedwillig de boel belazerde, bv. de boel te hoog waardeerde terwijl dat aantoonbaar onjuist was in die omstandigheden. Maar iedereen, van klant tot makelaar tot bank tot overheid waardeerde voor de crisis vastgoed te hoog, dat is nu eenmaal het kenmerk van een bubbel. Ik zie niet in waarom een accountant in die omstandigheden over "speciale" of "verborgen" kennis zou moeten beschikken die hem de enige maakt die "weet" dat het gebakken lucht is.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 01:57 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
idd,
vooral dit gedeelte:
De kritiek op accountants zal de komende tijd toenemen. Als pensioenfondsen straks massaal hun vastgoedbeleggingen moeten afwaarderen voelen de leden dat op pijnlijke wijze in hun portemonnee en zullen zij zich afvragen of de controleurs hebben zitten slapen. Als er daadwerkelijk sprake zal blijken te zijn van een slecht uitgevoerde controlerende taak, ontkomt de accountancy niet aan claims. Ongetwijfeld zal zij zich daarbij beroepen op de economische omstandigheden, onvoorziene ontwikkelingen, onjuiste gegevens etc.
Waar kan ik lezen hoe de NBA omgaat met het leveren van betrouwbare cijfers?quote:Op dinsdag 21 februari 2012 11:27 schreef zoost het volgende:
In bijgevoegde link kun je lezen hoe de beroeps vereniging NBA (voorheen NIVRA) omgaat met het leveren van betrouwbare cijfers voor de lobby.
http://www.accountant.nl/(...)+kwamen+van+NBA.aspx
Accountants (BIG4) zitten in de wedstrijd voor het geld. Vis rot vanaf de kop.
Accountants horen te staan voor integriteit, betrouwbaarheid, professionaliteit en wat dies meer zij. Maar hoe integer, betrouwbaar en professioneel is het nu eigenlijk om een lobby mede te voeren op basis van feitelijk onjuiste informatie? De enige wijze waarop de NBA in deze nog enige geloofwaardigheid kan behouden is de berekening openbaar maken. Opdat eenieder vorenstaande stellingname kan afzetten tegen die berekening. Een berekening die door de overwinnaar van het politieke debat, Plasterk, als een ‘spookverhaal’ is afgedaan.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 11:33 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Waar kan ik lezen hoe de NBA omgaat met het leveren van betrouwbare cijfers?
Want dit artikel gaat enkel over wie naar wie verwijst, maar niet over de inhoud?
Hoe weet je nou dat het gebaseerd is op feitelijk onjuiste informatie, als je geen idee hebt waarop de berekening de facto gebaseerd is? Ik weet het ook niet hoor (no phun intended), ik ken de berekening ook niet, en weet niet wat de veronderstellingen en grondslagen zijn, maar het feit dat een politicus wat roept in een politiek debat zegt ook niet zoveel hoor, zelfs niet als het Plasterk is.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 13:14 schreef zoost het volgende:
[..]
Accountants horen te staan voor integriteit, betrouwbaarheid, professionaliteit en wat dies meer zij. Maar hoe integer, betrouwbaar en professioneel is het nu eigenlijk om een lobby mede te voeren op basis van feitelijk onjuiste informatie? De enige wijze waarop de NBA in deze nog enige geloofwaardigheid kan behouden is de berekening openbaar maken. Opdat eenieder vorenstaande stellingname kan afzetten tegen die berekening. Een berekening die door de overwinnaar van het politieke debat, Plasterk, als een ‘spookverhaal’ is afgedaan.
Ik citeerde alleen maar.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 06:12 schreef Krantenman het volgende:
[..]
Je kan het een accountant enkel kwalijk nemen als hij moedwillig de boel belazerde, bv. de boel te hoog waardeerde terwijl dat aantoonbaar onjuist was in die omstandigheden. Maar iedereen, van klant tot makelaar tot bank tot overheid waardeerde voor de crisis vastgoed te hoog, dat is nu eenmaal het kenmerk van een bubbel. Ik zie niet in waarom een accountant in die omstandigheden over "speciale" of "verborgen" kennis zou moeten beschikken die hem de enige maakt die "weet" dat het gebakken lucht is.
Je bent een zondebok aan het zoeken.
komt nog bij dat die branche van rotte vis nog door en door stinkt ook.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 11:27 schreef zoost het volgende:
In bijgevoegde link kun je lezen hoe de beroeps vereniging NBA (voorheen NIVRA) omgaat met het leveren van betrouwbare cijfers voor de lobby.
http://www.accountant.nl/(...)+kwamen+van+NBA.aspx
Accountants (BIG4) zitten in de wedstrijd voor het geld. Vis rot vanaf de kop.
Nee want er wordt netjes vermeld dat de waarde is gebaseerd op basis van kostprijs of marktprijs waardering. Dat waarderingen kunnen veranderen heeft niets te maken met de juistheid van een waardering in het verleden. Sterker nog, wanneer het jaar erop netjes staat dat al die assets geen drol meer waard zijn doordat de markt is ingestort, krijg je zo weer een goedkeurende verklaring. Die verklaring zegt namelijk alleen maar dat je de regeltjes voor het waarderen goed hebt toegepast.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 01:57 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
idd,
vooral dit gedeelte:
De kritiek op accountants zal de komende tijd toenemen. Als pensioenfondsen straks massaal hun vastgoedbeleggingen moeten afwaarderen voelen de leden dat op pijnlijke wijze in hun portemonnee en zullen zij zich afvragen of de controleurs hebben zitten slapen. Als er daadwerkelijk sprake zal blijken te zijn van een slecht uitgevoerde controlerende taak, ontkomt de accountancy niet aan claims. Ongetwijfeld zal zij zich daarbij beroepen op de economische omstandigheden, onvoorziene ontwikkelingen, onjuiste gegevens etc.
Daarmee zeg je dus dat accountants vervangen kunnen worden door robots.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:17 schreef snabbi het volgende:
[..]
Nee want er wordt netjes vermeld dat de waarde is gebaseerd op basis van kostprijs of marktprijs waardering. Dat waarderingen kunnen veranderen heeft niets te maken met de juistheid van een waardering in het verleden. Sterker nog, wanneer het jaar erop netjes staat dat al die assets geen drol meer waard zijn doordat de markt is ingestort, krijg je zo weer een goedkeurende verklaring. Die verklaring zegt namelijk alleen maar dat je de regeltjes voor het waarderen goed hebt toegepast.
Natuurlijk kan dat. Als jij de robot in staat stelt de verschillende bronnen samen te voegen en 'binnen de lijntjes te laten kleuren' om te weten of regeltje x of y van toepassing is, zie ik het probleem niet.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:21 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Daarmee zeg je dus dat accountants vervangen kunnen worden door robots.
Dan ben ik het met je eens.
Ik snap ook niet waarom een bedrijf extern z'n boeken wil laten controleren door de 'grote jongens'. Ga ze zelf opleiden of kies voor een kleine speciaal zaak.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:21 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Daarmee zeg je dus dat accountants vervangen kunnen worden door robots.
Dan ben ik het met je eens.
Tja deels is dat omdat het een wettelijke verplichting is, deels doordat de stakeholders van dat bedrijf het willen. Voor het bedrijf an sich is er weinig voordeel aan een controle.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:24 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik snap ook niet waarom een bedrijf extern z'n boeken wil laten controleren door de 'grote jongens'. Ga ze zelf opleiden of kies voor een kleine speciaal zaak.
Deze had je al staan in je OP. Het is al langer bekend dat de VEB op zoek is naar een zwart schaap om wat van de beleggingsverliezen goed te kunnen maken. Vooralsnog lijken de uitspraken van de rechtbank niet heel gunstig voor de VEB, maar dat neemt niet weg dat je in het kader van de publieke opinie wel het mag gebruiken als (aangeschoten) wild.quote:Op woensdag 14 maart 2012 17:36 schreef ikweethetookniet het volgende:
En de volgende is .........
'Deloitte misleidt beleggers'
De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) beschuldigt accountant Deloitte van het actief om de tuin leiden van beleggers in de fraudezaak bij Ahold. De VEB heeft de Autoriteit Financiële Markten (AFM) verzocht om op te treden, zo maakte de beleggersvereniging woensdag bekend.
Door te schuiven met posten tussen verschillende juridische entiteiten heeft Deloitte afgelopen jaren geprobeerd beleggers met hun schadeclaim naar het ,,verkeerde loket'' te sturen. ,,Dat is een accountant onwaardig'', aldus VEB-directeur Jan Maarten Slagter.
www.dft.nl
weer Deloitte
http://www.sobi.nl/dossiers/ahold-deloittequote:Op woensdag 14 maart 2012 22:12 schreef snabbi het volgende:
[..]
Deze had je al staan in je OP. Het is al langer bekend dat de VEB op zoek is naar een zwart schaap om wat van de beleggingsverliezen goed te kunnen maken. Vooralsnog lijken de uitspraken van de rechtbank niet heel gunstig voor de VEB, maar dat neemt niet weg dat je in het kader van de publieke opinie wel het mag gebruiken als (aangeschoten) wild.
Ik heb het ook niet over een schikking?quote:Op woensdag 14 maart 2012 22:31 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
http://www.sobi.nl/dossiers/ahold-deloitte
nog steeds heb ik een claim op Ahold, Pieter Lakeman is bezig. Niks schikking.
Ik wil het geboefte achter de tralies.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |