De kinderen van generatie x zijn nog verwender dan de babyboom kinderen denk ik.quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:12 schreef Karina het volgende:
Net nog een stukje gekeken. Totaal niet herkenbaar voor mij (maar ik ben allang geen 20 meer). Ze kwamen me nogal verwend over.
Vroeger, jaren 80, heette het de patatgeneratie, nu schijnbaar dus de strawberrygeneratie.quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:15 schreef Macabrefuture het volgende:
[..]
De kinderen van generatie x zijn nog verwender dan de babyboom kinderen denk ik.
Mensen die zo bezig zijn met hun zelf en daardoor geen kinderen meer kunnen krijgen omdat het niet in hun planning past noem ik de "panda generatie"..quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:30 schreef Karina het volgende:
[..]
Vroeger, jaren 80, heette het de patatgeneratie, nu schijnbaar dus de strawberrygeneratie.
Misschien moet je vaker Tegenlicht bekijken, of een ander kwaliteitsprogramma.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:16 schreef Lindstrøm. het volgende:
Ik ga deze docu nog een keer bekijken. In lange tijd niet zo'n "terechte" docu gezien.
Ik denk dat die Danny ondernemer meer filosofie in zijn pink heeft dan die 19-jarige "Muzikant/Schrijver" die graag Harry Mulisch wil gaan overtreffen.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:25 schreef Lindstrøm. het volgende:
Deze man weet wel wat hij zegt. Hij heeft puur een pak aan, omdat het 'moet'. Thuis zit hij lekker in z'n leisure kleding piano te spelen.
Dat was echt pijnlijk van die moeder-bitchquote:Op donderdag 15 december 2011 21:47 schreef Bosbeetle het volgende:
Oeps die sneer naar die 'oudere' broer goed voorbeeld doet volgen (of is die jonger)
Psychologen willen gewoon op een makkelijke manier geld verdienen, beetje gelul aanhoren en "een luisterend oor" aanbieden, en dan doen alsof ze het allemaal begrijpen. Zeker Amerikaanse private psychologen.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:57 schreef arucard het volgende:
Ik erger me wel altijd aan die psychologen die maar even vertellen wat je probleem is, ben van mening dat je dat beter zelf kan uitzoeken.
Als je sites kunt bouwen, en je hebt een goed idee kun je inderdaad snel veel geld verdienen. Je hebt niet veel kosten, maar de inkomsten kunnen wel groot worden.quote:Op donderdag 15 december 2011 22:05 schreef Ryon het volgende:
Natuurlijk heb je ook mongolen zoals Nalden (25 jaar) die dankzij de netwerk mogelijkheden ook een zekere populariteit/fortuin hebben vergaard. Maar dan krijg je meer het gevoel dat een kneusje geluk gehad heeft met het vinden van een luchtbel dan iemand die echt ondernemerschap en zelf ontplooiing ademt en droomt. Dat laatste is toch een stuk inspirerender.
Die muzikant/schrijver sloeg inderdaad nergens op.quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:08 schreef pberends het volgende:
[..]
Ik denk dat die Danny ondernemer meer filosofie in zijn pink heeft dan die 19-jarige "Muzikant/Schrijver" die graag Harry Mulisch wil gaan overtreffen.
Nalden heeft zijn knaken niet zozeer gemaakt door het bouwen van een website, maar door het commercieel exploiteren van een bepaalde grootstedelijke scene. Tot op het irritante af. Prima natuurlijk, maar dat is meer een luchtbel uitmelken dan iets innovatiefs toevoegen.quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:13 schreef pberends het volgende:
[..]
Als je sites kunt bouwen, en je hebt een goed idee kun je inderdaad snel veel geld verdienen. Je hebt niet veel kosten, maar de inkomsten kunnen wel groot worden.
Maar lang niet elke jongere kan goed sites bouwen (Nee, op je iPad rommelen wil nog niet zeggen dat je sites kan maken). Totale lariekoek allemaal dus.
Ik denk dat een belangrijk deel van de doelgroep van deze documentaire ook tegelijk het onderwerp is (twintigers). Wat bij een documentaire over het vmbo onderwijs weer anders kan liggen.quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:05 schreef pberends het volgende:
[..]
Misschien moet je vaker Tegenlicht bekijken, of een ander kwaliteitsprogramma.
Deze docu zei geen reet, behalve dat er een handjevol internetondernemers zijn die succesvol zijn, en dat er vast en zeker zat ambiteuze jongeren zijn.
Je had misschien ook wel een docu kunnen maken over kansloze vmbo'ers die helemaal niet ambtieus zijn, of een docu over vmbo'ers en havisten die gewoon een "normaal" modaal leven nastreven.
Ik heb dat project van hem niet echt gevolgd, maar het zal ongetwijfeld niet vele wezenlijks toevoegen (behalve dat een bepaalde groep het handig vindt). Het zijn allemaal van die concepten op toch al bestaande concepten. Maar bezoekers betekent geld, dus hij zal vast blij zijn.quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:19 schreef Ryon het volgende:
[..]
Nalden heeft zijn knaken niet zozeer gemaakt door het bouwen van een website, maar door het commercieel exploiteren van een bepaalde grootstedelijke scene. Tot op het irritante af. Prima natuurlijk, maar dat is meer een luchtbel uitmelken dan iets innovatiefs toevoegen.
[..]
Ik denk dat een belangrijk deel van de doelgroep van deze documentaire ook tegelijk het onderwerp is (twintigers). Wat bij een documentaire over het vmbo onderwijs weer anders kan liggen.
Dat zorgt ervoor dat de aflevering niet alleen een informatief karakter heeft, maar ook probeer te confronteren (het publiek als het ware een spiegel voor te houden). Of dat helemaal gelukt is weet ik niet, maar het geeft zeker een extra dimensie aan deze uitzending.
Ik moest wel lachen om die BDO-accountancy oplichtersbaas die zei "Zo heb ik elke werknemer voor het nieuwe jaar een iPad cadeau gegeven".quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:15 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Die muzikant/schrijver sloeg inderdaad nergens op.
Mekic had ook weinig nieuws te melden. Mekic heeft gewoon een goede start gehad waar hij nog steeds van profiteert. Hij is niet iets compleet anders gaan doen, bijv. filosofie, waar hij ook succesvol in is.
Hij wil gewoon jong en hip zijn, en dat heeft die ict,er door en slaat er een slaatje mee uit.quote:Op vrijdag 16 december 2011 18:07 schreef pberends het volgende:
[..]
Ik moest wel lachen om die BDO-accountancy oplichtersbaas die zei "Zo heb ik elke werknemer voor het nieuwe jaar een iPad cadeau gegeven".
De tering, wat denkt die mongool daarmee te bereiken?
Ja, geniale vent die Dannyquote:Op vrijdag 16 december 2011 18:20 schreef Macabrefuture het volgende:
[..]
Hij wil gewoon jong en hip zijn, en dat heeft die ict,er door en slaat er een slaatje mee uit.
Dat hoeft ook niet. Het gaat erom of je iets doet omdat je het leuk vindt (en talent voor hebt) en daarmee succes hebt, of omdat je iets doet omdat je er succes mee kan hebben en dat van je verwacht wordt. Wat Mekic uitstraalt is het eerste, en daar is hij al op jonge leeftijd mee bezig. Wat veel twintigers (deze generatie) hebben is het tweede. Iets doen omdat men dat van je verwacht of omdat je denkt dat het de standaard is in je omgeving.quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:15 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Die muzikant/schrijver sloeg inderdaad nergens op.
Mekic had ook weinig nieuws te melden. Mekic heeft gewoon een goede start gehad waar hij nog steeds van profiteert. Hij is niet iets compleet anders gaan doen, bijv. filosofie, waar hij ook succesvol in is.
Ik denk dat Danny zijn talent ergens anders heeft liggen. Maar dat hij toevallig goed met computers overweg kan en daarom ICT heeft gedaan zodat hij nog meer onafhankelijk is van derden.quote:Op vrijdag 16 december 2011 18:30 schreef pberends het volgende:
[..]
Ja, geniale vent die Danny.
Die lult gewoon een end raak op een interessante wijze, en mensen betalen hem blauw omdat ze er zelf niets van snappen.
Mee eens. Danny heeft gewoon op een jonge leeftijd een succes gehad en heeft daar verstandig op doorgebouwd. Hij lult gewoon lekker over onderwerpen waar anderen geen verstand van hebben. Hij betrekt ook nauwelijks onderzoek in zijn verhaal.quote:Op vrijdag 16 december 2011 18:30 schreef pberends het volgende:
[..]
Ja, geniale vent die Danny.
Die lult gewoon een end raak op een interessante wijze, en mensen betalen hem blauw omdat ze er zelf niets van snappen.
Dat probeert ze ook, door tot 4 uur 's nachts door te feesten om vervolgens 3 dagen achter elkaar in bed te huilen.quote:Op vrijdag 16 december 2011 21:24 schreef Spanky78 het volgende:
Volgnes mij moet ze gewoon eens een beetje lol maken.
quote:Op vrijdag 16 december 2011 21:24 schreef Spanky78 het volgende:
Tegenlicht is inderdaad een stuk interessanter dan deze docu. Maar wel grappig om dat stresskipje met te hoge verwachtingen van zichzelf zo vast te zien zitten in haar slachtofferrol. Ik hoop voor haar dat ze er ooit eens uitkomt.
Het doet me hier aan denken:quote:Op zaterdag 17 december 2011 16:24 schreef Terreros85 het volgende:
Ik had het idee dat het een documentaire was over geslaagde 20'ers in plaats van een docu over 'mijn geneneratie'.
Was verder wel vermakelijk en herkenbaar. Respect voor die jongens die het al 'gemaakt' hebben. Ik ken ze ook, maar zulke mensen hebben allemaal het talent om te ondernemen en overal geld in te zien. Het is imo slechts een klein groepje met dit talent. De meeste mensen van mijn leeftijd hebben gewoon een baan/studie en zijn helemaal niet bezig om bedrijven op te richten.
Het viel me ook al op dat het een hartstikke labiel wijf met aandachtstekort is...quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:07 schreef Roi het volgende:
Mijn hemel de vrouw die nu in beeld is.. Dit kan je als maker toch niet in je TV-docu doen? Die vrouw bedriegt haar man en lijkt me duidelijk niet stabiel.
Wil je een wijntjequote:Op zaterdag 17 december 2011 22:07 schreef Roi het volgende:
Mijn hemel de vrouw die nu in beeld is.. Dit kan je als maker toch niet in je TV-docu doen? Die vrouw bedriegt haar man en lijkt me duidelijk niet stabiel.
Dat idee kreeg ik bij die ontmoeting wel.quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:09 schreef Cinderella_Man het volgende:
[..]
Wil je een wijntje
T was 11 uur 's-ochtends
Dit is in scene gezet joh....toch ?
quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:23 schreef Specularium het volgende:
'Gebaseerd op waargebeurde verhalen.'
Dat vond ik ook. Hij deed wat hij deed met z'n hart. Geweldig.quote:Op vrijdag 16 december 2011 22:43 schreef Varkensbiefstuk het volgende:
Wat ik een mooie uitspraak vond, volgens mij van die muzikant/schrijver was: wat zou je doen als je nog maar 3 maanden te leven hebt? Bekijk dat voor jezelf, en ga dat doen. Iets wat ik ook graag zou willen. Ik vind bijvoorbeeld schrijven heel leuk, maar doe 't eigenlijk veel te weinig, terwijl ik er wél tijd voor heb.
Het is natuurlijk ook een slecht geschreven boek door een opgeblazen dandy waar praktisch iedereen wel iets weet tegen in te brengen.quote:Op zondag 18 december 2011 08:55 schreef Radioheader het volgende:
Hehe, ik moet het ook lezen voor de studie. Richard FloridaCreatieve klasse
![]()
Om heel eerlijk te zijn vind ik het behoorlijk gebakken lucht, maar natuurlijk wel slim gedaan van hem en ben behoorlijk jaloers dat ik niet zelf op die onzin ben gekomen.
Klopt, hij paste er ook eigenlijk helemaal niet tussen. De enige die wel deed wat ie leuk vond, in plaats van dat wat anderen verwachtten dat hij zou moeten doen. Dat was voor mij de onderliggende boodschap van de documentaire: mensen die teveel bezig zijn met wat anderen van hun verwachten.quote:Op zondag 18 december 2011 01:06 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat vond ik ook. Hij deed wat hij deed met z'n hart. Geweldig.
Maar het is wel het tegenovergestelde van de 'bv ik', waar je juist in je jonge jaren niet van vandaag tot morgen moet leven, maar juist zo keihard mogelijk aan je eigen professionele image moet werken om dan later, na je dertigste ofzo, goed voorbereid het 'echte leven' in kan gaan. Zoals bij die dames van YER zo mooi duidelijk werd.
Te laat, bedoel je zeker?quote:Op zondag 18 december 2011 01:40 schreef Ryon het volgende:
Ik ben iets te kaal om te inhoudelijk te reageren, maar: Richard FloridaHet boek dat de meeste studenten dienen te lezen.
Laat was het ook jaquote:
Zijn boek zie ik als een soort kunstwerk. Er zit weinig structuur in. Als je zijn statistische analyse uittekent dan krijg je een diagram dat eruit ziet als een abstract schilderij van Picasso: mooi om naar te kijken, maar de betekenis blijft vaag. Maar het boek schetst wel heel mooi een (herkenbaar) beeld en gevoel.quote:Op zondag 18 december 2011 08:55 schreef Radioheader het volgende:
Hehe, ik moet het ook lezen voor de studie. Richard FloridaCreatieve klasse
![]()
Om heel eerlijk te zijn vind ik het behoorlijk gebakken lucht, maar natuurlijk wel slim gedaan van hem en ben behoorlijk jaloers dat ik niet zelf op die onzin ben gekomen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |