Bronquote:Mauro loog voor asiel
door Paul Jansen en Dennis Naaktgeboren
DEN HAAG - De jonge Angolees Mauro Manuel blijkt te hebben gelogen over zijn achternaam en over zijn geboortedatum. Hij heet eigenlijk Mauro Estevao en heeft ook al jarenlang een paspoort, waarmee hij al kort na zijn komst naar ons land terug had gekund naar zijn moeder in Angola.
Dat is bij de beoordeling van zijn veelbesproken aanvraag voor een studievisum aan het licht gekomen, zo melden bronnen in Den Haag. De Tweede Kamer is deze week vertrouwelijk geïnformeerd door minister Leers (Immigratie en Asiel). De onjuiste informatie heeft vooralsnog geen gevolgen voor zijn studievisum, zo is besloten, maar de kwestie is wel uiterst pijnlijk voor de linkse oppositie die hoog van de toren blies over de uitzetting van de 18-jarige jongen.
Ja een land vol leugenachtige luie linkse lastpakken ....quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:07 schreef maniack28 het volgende:
En stuur de intolerante Hollanders er meteen achteraan dan!
Nou Nou... het woord aap gebruiken op een vooralsnog zwarte medestudent.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:11 schreef admiraal_anaal het volgende:
Aha nu komt de aap uit de mouw![]()
Terugsturen en studievisumaanvraag intrekken
Eens over Mauro, oneens over je populistische gepraat. Maar gelukkig ben je al vertrokkenquote:Op zaterdag 3 december 2011 10:12 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Ja een land vol leugenachtige luie linkse lastpakken ....
Oh ja daarom was ik al vertrokken.
het is een vies vuil leugenaartje... dat geloofwaardigheid en coulantie voor zijn zgn (maar echte) lotgenoten weer verergert heeft.
Het het linkse klootjesvolk dat zo makkelijk tegen Dhr Wilders ageert, weigert in te zien dat Mauro hem alleen meer stemmen gaat opleveren
Noem anders even een ander spreekwoord wat de lading dekt?quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:14 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Nou Nou... het woord aap gebruiken op een vooralsnog zwarte medestudent.
Da's gevaarlijk
Hij bekent kleur.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:23 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Noem anders even een ander spreekwoord wat de lading dekt?
De Angolese aap uit de mouw,quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:11 schreef admiraal_anaal het volgende:
Aha nu komt de aap uit de mouw![]()
Terugsturen en studievisumaanvraag intrekken
Alleen als hij in hongerstaking zou gaan.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:45 schreef StateOfMind het volgende:
Ben benieuwd naar wat de linkse 'boehoe wat zielig' huillies hierop te zeggen hebben.
Eigenlijk zouden ze hem standrechtelijk moeten executeren om een voorbeeld te stellen, maar ja, dat mag weer niet.
Zwak, iedereen moet dat snappen, waarom verexcuseren op voorhand, ben je bang voor de racisme-roepers?quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:45 schreef admiraal_anaal het volgende:
Oke, het is niet de bedoeling om over "aap" door te gaan, dan kan het topic net zo goed dicht. Mijn reactie was niet racistisch beladen bedoelt en zie dat ook niet graag in dit topic. Dus gewoon ontopic blijven binnen de policy
Ja maar Hirsi wilde zichzelf graag uitzetten, dus geen probleem!quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vreemd, toen uitkwam dat Hirsi Ali had gelogen, moest het allemaal maar kunnen en werd er gebagatelliseerd bij het leven en zag men haar alsnog het liefst premier worden, maar in dit geval wordt er zelfs al over executeren gesproken.
selectieve verontwaardiging... dat is de huidige standaardquote:Op zaterdag 3 december 2011 10:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vreemd, toen uitkwam dat Hirsi Ali had gelogen, moest het allemaal maar kunnen en werd er gebagatelliseerd bij het leven en zag men haar alsnog het liefst premier worden, maar in dit geval wordt er zelfs al over executeren gesproken.
Ja, maar niet naar het land van herkomst. Ik denk dat Mauro ook weinig problemen heeft met zichzelf uitzetten naar de VS of het VK.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:49 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Ja maar Hirsi wilde zichzelf graag uitzetten, dus geen probleem!
Begrijpelijk, daar de ruif leegvreten is een stuk leuker dan in Angola waar je het moet doen met een kommetje rijst.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ja, maar niet naar het land van herkomst. Ik denk dat Mauro ook weinig problemen heeft met zichzelf uitzetten naar de VS of het VK.
Lekker zandhappen!quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:52 schreef S1nn3rz het volgende:
[..]
Begrijpelijk, daar de ruif leegvreten is een stuk leuker dan in Angola waar je het moet doen met een kommetje rijst.
1. "Zag men haar alsnog het liefst premier worden"quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vreemd, toen uitkwam dat Hirsi Ali had gelogen, moest het allemaal maar kunnen en werd er gebagatelliseerd bij het leven en zag men haar alsnog het liefst premier worden, maar in dit geval wordt er zelfs al over executeren gesproken.
Gelijke monniken... Er is gelogen bij de asielaanvraag. Hoe, waar en waarom is totaal irrelevant. Regels zijn regels!quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:57 schreef NDAsilenced het volgende:
[..]
2. Zij had niet gelogen over het hebben van een paspoort
3. Zij mocht de naam van haar grootvader niet gebruiken
4. De nuance in haar zaak was dat onder meer al haar activiteiten in de 2de kamer teruggedraait dan moesten worden omdat zij dan immers niet over een Nederlands paspoort beschikt, en dat is een vereiste. Dus het was van een ontiegelijk veel groter belang dat zij eigenlijk wel Nederlander zou blijven. Mauro is een middelmatig mbo'ertje zonder diploma, Ayaan een academisch geschoolde gekozen politicus.
Hoeveel Mauro's heb jij in huis?quote:Op zaterdag 3 december 2011 11:04 schreef DutchErrorist het volgende:
De intolerante Fokkers zijn er ook weer. Alle beetjes menselijkheid worden gelijk weggegooid.
3quote:Op zaterdag 3 december 2011 11:37 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Hoeveel Mauro's had jij alweer ook in huis?
quote:
Niet alleen het linkse klootjesvolk ageert zicht tegen Wilders. Iedere weldenkende Nederlander die de uitspraken van Wilders bizar en weinig consrtuctief vindt stemt niet op hem. De gevestigde orde maakt veel fouten, maar de PVV is daar geen antwoord op zoals die 15% denkt/hoopt.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:12 schreef desiredbard het volgende:
Het het linkse klootjesvolk dat zo makkelijk tegen Dhr Wilders ageert, weigert in te zien dat Mauro hem alleen meer stemmen gaat opleveren
18 jarige.quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:16 schreef Arth_NL het volgende:
Een liegende tienjarige!Het moet niet gekker worden.
Ja want tegen dat achterlijke beleid zijn, betekent dat ik een hele groep asielzoekers in huis moet hebben.quote:Op zaterdag 3 december 2011 11:37 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Hoeveel Mauro's heb jij in huis?
Dus het is een totaal ander persoon! Jong geleerd, oud gedaan. Wegwezen met die oplichter.quote:gelogen over zijn achternaam en over zijn geboortedatum.
Uiteraard. Net zoals de mensen die voor uitzetten zijn de mensen zelf op het vliegtuig zetten.quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:36 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Ja want tegen dat achterlijke beleid zijn, betekent dat ik een hele groep asielzoekers in huis moet hebben.
Ja want wij zijn niet mensen die ook gewoon belasting betalen. Vast niet.quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:49 schreef kawotski het volgende:
Links Nederland vind het helemaal niet erg om voorgelogen en belazerd te worden.. Het is net als met de overheid, een ander betaalt wel.
Ik ken dat. Je bent tegen net zolang je het niet zelf hoeft te betalen en dat je daadwerkelijk zelf een inspanning moet leveren. M.a.w. een grote mond tot je zelf verantwoordelijk wordt gesteld.quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:36 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Ja want tegen dat achterlijke beleid zijn, betekent dat ik een hele groep asielzoekers in huis moet hebben.
quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:24 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik ken dat. Je bent tegen net zolang je het niet zelf hoeft te betalen en dat je daadwerkelijk zelf een inspanning moet leveren. M.a.w. een grote mond tot je zelf verantwoordelijk wordt gesteld.
quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:43 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Uiteraard. Net zoals de mensen die voor uitzetten zijn de mensen zelf op het vliegtuig zetten.
Laat je nakijken manquote:Op zaterdag 3 december 2011 10:45 schreef StateOfMind het volgende:
Ben benieuwd naar wat de linkse 'boehoe wat zielig' huillies hierop te zeggen hebben.
Eigenlijk zouden ze hem standrechtelijk moeten executeren om een voorbeeld te stellen, maar ja, dat mag weer niet.
Zegt de vrouw die in Hongarije werkt en woont, met je grote mondquote:Op zaterdag 3 december 2011 14:24 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik ken dat. Je bent tegen net zolang je het niet zelf hoeft te betalen en dat je daadwerkelijk zelf een inspanning moet leveren. M.a.w. een grote mond tot je zelf verantwoordelijk wordt gesteld.
Nou, dit kwam niet plotseling hoor, dit wist hij in 2003 al.quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:40 schreef opgebaarde het volgende:
Dat hij gelogen heeft, als we het al zo moeten zien, doet toch niks af aan de heisa van de afgelopen maanden? Hij wordt gewoon na 9 jaar naar een land gekickt wat hij niet kent of dat hij daar iemand kent.
En toch houden we hem hier 8 jaar.quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:45 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Nou, dit kwam niet plotseling hoor, dit wist hij in 2003 al.
En dat heeft te maken met?quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:36 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Zegt de vrouw die in Hongarije werkt en woont, met je grote mond
Dat is dus de grote fout van het systeem waarin advocaten teveel ruimte krijgen om keer op keer te mogen procederen.quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:47 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
En toch houden we hem hier 8 jaar.
Blijft de mooiste drogreden. Want zolang je zelf geen ziekenhuis exploiteert kun je natuurlijk ook niet vinden dat zieken behandeld moeten worden.quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:24 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik ken dat. Je bent tegen net zolang je het niet zelf hoeft te betalen en dat je daadwerkelijk zelf een inspanning moet leveren. M.a.w. een grote mond tot je zelf verantwoordelijk wordt gesteld.
Niet juist. Ayaan dinges had als ruimschoots meerderjarige zélf gelogen over zowel haar naam als haar leeftijd. Daarmee had ze niet alleen gefraudeerd tegenover de IND, maar ook tegenover de kiesraad. Enkele prominente VVD-ers waren daar medeplichtig aan.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:57 schreef NDAsilenced het volgende:
[..]
1. "Zag men haar alsnog het liefst premier worden"x1000
2. Zij had niet gelogen over het hebben van een paspoort
3. Zij mocht de naam van haar grootvader niet gebruiken
4. De nuance in haar zaak was dat onder meer al haar activiteiten in de 2de kamer teruggedraait dan moesten worden omdat zij dan immers niet over een Nederlands paspoort beschikt, en dat is een vereiste. Dus het was van een ontiegelijk veel groter belang dat zij eigenlijk wel Nederlander zou blijven. Mauro is een middelmatig mbo'ertje zonder diploma, Ayaan een academisch geschoolde gekozen politicus.
5. racist!
Je hebt gelijk, voor de gezondheidszorg betalen we helemaal geen premie,quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:51 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Blijft de mooiste drogreden. Want zolang je zelf geen ziekenhuis exploiteert kun je natuurlijk ook niet vinden dat zieken behandeld moeten worden.
En als het aan minister Schippers ligt liefst vanaf vandaag ook eigen bijdrage bij doktersbezoek.quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:55 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, voor de gezondheidszorg betalen we helemaal geen premie,
Dat jij geen ban krijgt zeg.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:45 schreef StateOfMind het volgende:
Ben benieuwd naar wat de linkse 'boehoe wat zielig' huillies hierop te zeggen hebben.
Eigenlijk zouden ze hem standrechtelijk moeten executeren om een voorbeeld te stellen, maar ja, dat mag weer niet.
Kortom, voortaan helemaal niet meer proberen te achterhalen of iemand liegt voor een verblijfsvergunning, maar gewoon binnen 6 weken over de grens zetten.quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:28 schreef Individual het volgende:
maar feit is dat het falende immigratiebeleid nooit zoveel jaren over de procedure had mogen doen en dat al die jaren gekloot zijn verblijf meer legitiem maken.
Wordt het wel lekker rustig in Nederlandquote:Op zaterdag 3 december 2011 15:03 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Kortom, voortaan helemaal niet meer proberen te achterhalen of iemand liegt voor een verblijfsvergunning, maar gewoon binnen 6 weken over de grens zetten.
Helder, simpel, lekker kort. Binnen 6 weken staat iedereen buiten.
En niemand hoeft zich nog zorgen te maken over lange procedures omdat ambtenaren jaren bezig zijn om uit te vissen of de meneer die asiel zoekt wel de meneer is die hij zegt te zijn. Niemand die nog zand in de raderen van de procedure kan strooien.quote:Op zaterdag 3 december 2011 15:04 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Wordt het wel lekker rustig in Nederland
Iets zegt me dat dit hem niet gaat worden.quote:Op zaterdag 3 december 2011 15:15 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
En niemand hoeft zich nog zorgen te maken over lange procedures omdat ambtenaren jaren bezig zijn om uit te vissen of de meneer die asiel zoekt wel de meneer is die hij zegt te zijn. Niemand die nog zand in de raderen van de procedure kan strooien.
Wordt er nog aan 2 kanten geld bespaart ook.
Moeder, broers, zusjes......misschien ook zijn vader.quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:40 schreef opgebaarde het volgende:
Dat hij gelogen heeft, als we het al zo moeten zien, doet toch niks af aan de heisa van de afgelopen maanden? Hij wordt gewoon na 9 jaar naar een land gekickt wat hij niet kent of dat hij daar iemand kent.
quote:Op zaterdag 3 december 2011 14:55 schreef Dr.Nikita het volgende:[quote]
![]()
Je hebt gelijk, voor de gezondheidszorg betalen we helemaal geen premie,
quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:43 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Uiteraard. Net zoals de mensen die voor uitzetten zijn de mensen zelf op het vliegtuig zetten.
Jij niet nee, jij woont niet eens in Nederlandquote:Op zaterdag 3 december 2011 14:55 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, voor de gezondheidszorg betalen we helemaal geen premie,
Misschien iets langer dan 6 weken, maar iig minder lang dan 9 jaar. Helemaal voor kinderen onder de 18. De ruimte voor advocaten om het zo lang te kunnen rekken moet afgelopen zijn. Onmenselijk voor beide allochtoon en autochtoon.quote:Op zaterdag 3 december 2011 15:03 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Kortom, voortaan helemaal niet meer proberen te achterhalen of iemand liegt voor een verblijfsvergunning, maar gewoon binnen 6 weken over de grens zetten.
Helder, simpel, lekker kort. Binnen 6 weken staat iedereen buiten.
Ja, mee eens.quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:18 schreef Individual het volgende:
[..]
Misschien iets langer dan 6 weken, maar iig minder lang dan 9 jaar. Helemaal voor kinderen onder de 18. De ruimte voor advocaten om het zo lang te kunnen rekken moet afgelopen zijn. Onmenselijk voor beide allochtoon en autochtoon.
Resultaat van teveel rechtenstudenten?quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:23 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ja, mee eens.
Maar er zit een hele industrie omheen die deze wanvertoning graag in stand houdt. En daar worden kinderen als Mauro de dupe van.
Weet je het wel zeker dat ik niet in NL premie betaal? En wat doet het er verder toe of mag je ook al geen mening hebben wat er in NL gebeurt als je niet in NL woont?quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:04 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Jij niet nee, jij woont niet eens in Nederland
Dat weet ik niet, denk zelf dat het te maken heeft met de mentaliteit van deze advocaten.quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:39 schreef Individual het volgende:
[..]
Resultaat van teveel rechtenstudenten?
Ik weet niet wat jij aan het drammen bent maar fok jij je koeien en schapen voor het vlees wat je eet ook zelf en verbouw je je eigen groenten of ga je gewoon naar de winkel en betaal je ervoor?quote:
sjees zegquote:Op zaterdag 3 december 2011 11:37 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Hoeveel Mauro's heb jij in huis?
bovendien snap ik nog steeds niet waarom er zo moeilijk gedaan wordquote:Op zaterdag 3 december 2011 16:57 schreef LXIV het volgende:
Het gaat er niet om of er gelogen en gefraudeerd wordt bij dit soort aanvragen. Dat wordt er eigenlijk altijd wel. Het zijn niet de armsten of vervolgden die de kans hebben naar Nederland te vluchten, maar juist de wat beter gesitueerden.
Het gaat er wel om of er in het thuisland sprake is van vervolging naar die persoon toe. Dat is het enige en eerste criterium om asiel te verkrijgen. Daar is bij Mauro nooit enige sprake van geweest. Daarom krijgt hij geen asiel. Er zijn geen andere redenen mogelijk. Dat hij een geinig koppie heeft of briljant is in informatica mag niet meetellen, dat zou juist discriminatie zijn.
Ja... nóg een generaal pardon! Dat lost alles op.quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:44 schreef Flow3r het volgende:
Maar kort en goed; je kan het Mauro niet kwalijk nemen.
Wat mij betreft een generaal pardon voor alle Mauro's en dan de wet zodanig aanpassen dat deze situaties in de toekomst niet meer voor kunnen komen.
Nee hoor, die richten veel grotere schade aan. Asieladvocaat is ook niet echt leuk, het betaalt slecht en de rechter gedraagt zich niet erg onafhankelijk noch rechtvaardig.quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:39 schreef Individual het volgende:
[..]
Resultaat van teveel rechtenstudenten?
quote:Op zaterdag 3 december 2011 16:58 schreef sp3c het volgende:
je snapt toch wel dat ze reageren op onderstaande onzin?
[..]
sjees zeg
Over onzin gesproken.quote:Op zaterdag 3 december 2011 11:04 schreef DutchErrorist het volgende:
De intolerante Fokkers zijn er ook weer. Alle beetjes menselijkheid worden gelijk weggegooid.
Dat is Nederland. Geld zat. Ik denk dat we voor de rest van die 5 miljard ook genoeg hebben.quote:Op zaterdag 3 december 2011 17:09 schreef LXIV het volgende:
Het hele idee achter het Generaal Pardon:
Sommige mensen hebben geen recht op asiel, maar hebben net zo lang doorgeprocedeerd als ze konden en verblijven de facto nu al jarenlang in Nederland, terwijl hun kinderen hier gewend zijn. Dat is schrijnend. Laten we één keer al die mensen een verblijfsvergunning geven en vanaf dan mensen die gewoon geen recht hebben hier te zijn terugsturen.
Ok, dat werd gedaan. (praktisch iedere GP-er ging meteen de bijstand in).
Toen waren er tóch nog heel veel mensen die dus niet onder het pardon vielen of opnieuw binnenkwamen. Die mochten van Links wederom niet teruggestuurd worden, want zo zielig en zulke leuke kinderen. Die bleven uiteindelijk ook weer jaren.
En nu dan weer een Generaal Pardon?
Het systeem is dus: een deel van de mensen die hier aanklopt mag sowieso blijven. Een deel mag wettelijk niet blijven. Dat wordt onderzocht door rechters en ambtenaren. Die moeten dan een paar jaar wachten om via een Generaal Pardon gelegitimeerd te worden. Ad infinitum.
Eigenlijk zouden ze jou een hark in je borstkas moeten rammen, maar ja, dat mag weer niet.quote:Op zaterdag 3 december 2011 10:45 schreef StateOfMind het volgende:
Eigenlijk zouden ze hem standrechtelijk moeten executeren om een voorbeeld te stellen, maar ja, dat mag weer niet.
Dat je er überhaupt nog op reageert zegquote:Op zaterdag 3 december 2011 17:24 schreef sp3c het volgende:
te ingewikkeld weer zeker ...
de vraag of iemand Mauro's in huis heeft is net zo onzinnig en irrelevant als de vraag of iemand er zelf al een paar op het vliegtuig heeft gezet
Het idee achter een generaal pardon, of een speciaal pardon doorgaans, is natuurlijk dat je een nieuwe manier van werken start omdat de vorige niet werkte, en dat je restanten uit het verleden in één keer afdoet. Dat is op zich heel zinnig. De vraag of de nieuwe manier van werken wel deugt is een heel andere en staat daar op zich los van.quote:Op zaterdag 3 december 2011 17:09 schreef LXIV het volgende:
Het hele idee achter het Generaal Pardon:
Sommige mensen hebben geen recht op asiel, maar hebben net zo lang doorgeprocedeerd als ze konden en verblijven de facto nu al jarenlang in Nederland, terwijl hun kinderen hier gewend zijn. Dat is schrijnend. Laten we één keer al die mensen een verblijfsvergunning geven en vanaf dan mensen die gewoon geen recht hebben hier te zijn terugsturen.
Ok, dat werd gedaan. (praktisch iedere GP-er ging meteen de bijstand in).
Toen waren er tóch nog heel veel mensen die dus niet onder het pardon vielen of opnieuw binnenkwamen. Die mochten van Links wederom niet teruggestuurd worden, want zo zielig en zulke leuke kinderen. Die bleven uiteindelijk ook weer jaren.
En nu dan weer een Generaal Pardon?
Het systeem is dus: een deel van de mensen die hier aanklopt mag sowieso blijven. Een deel mag wettelijk niet blijven. Dat wordt onderzocht door rechters en ambtenaren. Die moeten dan een paar jaar wachten om via een Generaal Pardon gelegitimeerd te worden. Ad infinitum.
De pvv die hem er uit wou hebben bedoel je?quote:Op zaterdag 3 december 2011 13:49 schreef kawotski het volgende:
Links Nederland vind het helemaal niet erg om voorgelogen en belazerd te worden.. Het is net als met de overheid, een ander betaalt wel.
Maar welke methode je ook kiest, er zullen altijd gaten inzitten. Dat is alweer gebleken. Wordt er voor een 100% waterdichte methode gekozen, dan gaat de EU wel weer dwarsliggen, of Links wegens onmenselijkheid. Waarop een beleid komt met meer mogelijkheden, waardoor mensen kunnen gaan procederen, waaruit uiteindelijk weer een Generaal Pardon volgt.quote:Op zaterdag 3 december 2011 18:24 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het idee achter een generaal pardon, of een speciaal pardon doorgaans, is natuurlijk dat je een nieuwe manier van werken start omdat de vorige niet werkte, en dat je restanten uit het verleden in één keer afdoet. Dat is op zich heel zinnig. De vraag of de nieuwe manier van werken wel deugt is een heel andere en staat daar op zich los van.
Ik ook niet. Wel niet zeuren dan als alle sociale voorzieningen (incl. pensioen) per direct vervallen als de grenzen volledig opgeheven worden.quote:Op zaterdag 3 december 2011 18:26 schreef Strani het volgende:
Ik vind iemand uit een land trappen terwijl die persoon daar allang thuis is, nog altijd erger dan een leugentje. Maar goed, ik geloof dan ook niet in zoiets triviaals als landsgrenzen.
Dat is inderdaad het punt. Want open grenzen en een verzorgingsstaat gaan niet samen zolang er nog ongelijkheid op de wereld is.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:01 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik ook niet. Wel niet zeuren dan als alle sociale voorzieningen (incl. pensioen) per direct vervallen als de grenzen volledig opgeheven worden.
Iets zegt mij dat de SP-vrienden daar geen genoegen mee gaan nemen.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is inderdaad het punt. Want open grenzen en een verzorgingsstaat gaan niet samen zolang er nog ongelijkheid op de wereld is.
Maar goed, open die grenzen dan, maar dan ook helemaal. Maar vanaf dat moment voor de Nederlandse werkeloze dezelfde rechten (geen) als voor de Afrikaanse werkeloze.
Dat doet er niet aan af dat het probeem hem niet in een pardon zit, dat is juist een oplossing van een ander probleem.quote:Op zaterdag 3 december 2011 18:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar welke methode je ook kiest, er zullen altijd gaten inzitten. Dat is alweer gebleken. Wordt er voor een 100% waterdichte methode gekozen, dan gaat de EU wel weer dwarsliggen, of Links wegens onmenselijkheid. Waarop een beleid komt met meer mogelijkheden, waardoor mensen kunnen gaan procederen, waaruit uiteindelijk weer een Generaal Pardon volgt.
Je kunt natuurlijk best zorgen dat er binnen een jaar beslist wordt. Maar dan moet je daar ook het budget voor vrijmaken, je zult dan ook moeten accepteren dat je af en toe maar beslist zonder het echt goed te weten, en je zult heldere criteria moeten hebben die misschien de inhoud niet helemaal dekken. Nu is de moeizame lange procedure natuurlijk ook een onderdeel van het afschrikkingseffect, zodat asielzoekers naar een ander EU-land gaan. Het zijn kortetermijnbelangetjes die de lange termijnproblemen hebben veroorzaakt.quote:De reden waarom Mauro weg moet is dat hij nu niet en ook toen niet recht heeft gehad op asiel volgens de Nederlandse maatstaven (vervolgd in eigen land wegens geloof, overtuiging, geaardheid etc).
Dankzij landsgrenzen kun je dat hier komen vertellen.quote:Op zaterdag 3 december 2011 18:26 schreef Strani het volgende:
Ik vind iemand uit een land trappen terwijl die persoon daar allang thuis is, nog altijd erger dan een leugentje. Maar goed, ik geloof dan ook niet in zoiets triviaals als landsgrenzen.
Zonder landsgrenzen had ik het niet hoeven vertellen.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:15 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dankzij landsgrenzen kun je dat hier komen vertellen.
Mag de rest van Afrika ook zijn eerlijke kans in NL komen opeisen?quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:12 schreef Strani het volgende:
Meer eigen verantwoordelijkheid kan sowieso geen kwaad. Dus ook gewoon je eigen pensioen opbouwen.
Het is jammer dat we in onze huidige samenleving een overheid nodig hebben om voor onszelf en anderen te zorgen. Wat was er mis mee dat iemand z'n werkeloze zoon of broer tijdelijk in huis nam tot die persoon weer op eigen benen kon staan?
Ik ben er volledig voor dat iemand als Mauro een eerlijke kans krijgt in Nederland, en dat hij dan ook zelf verantwoordelijk is voor die kans.
Je zou ook het principe kunnen laten vallen dat iedereen die vervolgd wordt recht heeft op asiel in Nederland, en je effort kunnen verhogen om de situatie in die landen zelf te verbeteren. Daar heeft een groter aantal mensen iets aan, je behoudt de Nederlandse maatschappij en biedt een oplossing op langere termijn. Want telkens 1% van de bevolking aldaar hier naar toe halen, terwijl er daar niks verandert, biedt ook geen uitzicht op langere termijn.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:14 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat doet er niet aan af dat het probeem hem niet in een pardon zit, dat is juist een oplossing van een ander probleem.
[..]
Je kunt natuurlijk best zorgen dat er binnen een jaar beslist wordt. Maar dan moet je daar ook het budget voor vrijmaken, je zult dan ook moeten accepteren dat je af en toe maar beslist zonder het echt goed te weten, en je zult heldere criteria moeten hebben die misschien de inhoud niet helemaal dekken. Nu is de moeizame lange procedure natuurlijk ook een onderdeel van het afschrikkingseffect, zodat asielzoekers naar een ander EU-land gaan. Het zijn kortetermijnbelangetjes die de lange termijnproblemen hebben veroorzaakt.
Is eventjes leuk voor de beeldvorming. Tot de kloof tussen arm en rijk nog groter wordt en de staat iedereen laat vallen die het nodig heeft.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is inderdaad het punt. Want open grenzen en een verzorgingsstaat gaan niet samen zolang er nog ongelijkheid op de wereld is.
Maar goed, open die grenzen dan, maar dan ook helemaal. Maar vanaf dat moment voor de Nederlandse werkeloze dezelfde rechten (geen) als voor de Afrikaanse werkeloze.
Dat is 't hem. We houden nu angstvallig vast aan een beschermd fort in de wildernis. Dat gaat een keer fout en het zal ook fout móeten gaan. En dan wordt het chaos, dat is zeker. Maar ik gok dat ook uit die chaos balans zal ontstaan.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:30 schreef sp3c het volgende:
van mij wel maar er is niet zoveel geld en/of ruimte om dat te bewerkstelligen zonder het land net zo arm als het thuisland te maken ... maar dan ben je er wel gauw genoeg vanaf denk ik
lijkt me rijkelijk naiefquote:Op zaterdag 3 december 2011 19:39 schreef Strani het volgende:
[..]
Ik wil overigens geen utopie (nou ja, ik wil wel maar weet dat dat niet mogelijk is). Ik wil wel dat men zich herinnert dat grenzen fictief zijn en dat niemand zich het recht van een stuk land mag toeëisen omdat hij er toevallig geboren is.
Voor een gezonde balans heb je ook naievelingen nodig. Wees juist dankbaar dat sommige mensen nog dingen nastreven die misschien niet haalbaar zijn.quote:
Grenzen zelf kun je fictief noemen. In ieder geval zijn ze kunstmatig en door de mensen zelf bedacht.quote:Op zaterdag 3 december 2011 19:39 schreef Strani het volgende:
[..]
Dat is 't hem. We houden nu angstvallig vast aan een beschermd fort in de wildernis. Dat gaat een keer fout en het zal ook fout móeten gaan. En dan wordt het chaos, dat is zeker. Maar ik gok dat ook uit die chaos balans zal ontstaan.
Ik wil overigens geen utopie (nou ja, ik wil wel maar weet dat dat niet mogelijk is). Ik wil wel dat men zich herinnert dat grenzen fictief zijn en dat niemand zich het recht van een stuk land mag toeëisen omdat hij er toevallig geboren is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |