doe je wel 'join-as-you-go'? dat scheelt een héleboel werk namelijk!quote:Op zaterdag 26 november 2011 13:35 schreef Ynske het volgende:
daar zitten ook de kleurtjes van mn deken in
op t lichte grijs na.
k heb nu al 20 hexagonnetjes klaar met de roze kleur (linksonderin 2e) gaat een meerjaren project worden ben ik bang
er zit een vrij uitgebreide wolwinkel (beetje garagesale achtig) op de hoge larenseweg, bij de kleine spoorovergang (bij de vorstin en dan over t spoor). Je ziet t bijna niet zitten...quote:Op zaterdag 26 november 2011 18:28 schreef Guppyfriend het volgende:
Wolhal, klinkt als een wolhalla!! Ik was vandaag in Hilversum, maar daar is haken nog niet zo hip
Aha! Weer wat geleerd!quote:Op zaterdag 26 november 2011 22:34 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
groepjes van 3 stokjes.
Hij is 240 steken breed.
Hihi, sjaal word ook echt aso lang!quote:Op zaterdag 26 november 2011 23:01 schreef Brighteyes het volgende:
405!!
Met 240 kwam lucy op 110x150 uit lijkt mij prima als bankhang-deken.Ik zal morgen eens meten hoe breed hij is.
Wat leukquote:Op zondag 27 november 2011 12:32 schreef mmascha het volgende:
Hij is nu echt helemaal af!
Lieve trui, heel erg bedankt voor de tip voor de witte rand![]()
[ afbeelding ]
Ik ga um straks geven aan mijn 5-jarige nichtje
[ afbeelding ]
quote:Op zondag 27 november 2011 12:35 schreef EsseEi het volgende:
woow! die is gaaaaaf! ik dacht eerst geloof ik dat het een voorbeeld plaatje was (half lezen enzo) maar WOW!
Pfjieuw, je herkent er gelukkig Hello Kitty in.quote:
Thanx!quote:
Wat een lieverd! Je kan altijd nog een roze/blauw strikje om zijn halsje knopen.quote:Op zondag 27 november 2011 13:28 schreef Inu het volgende:
[..]
Wat leuk
Mijn nicht is zwanger van haar tweede, nog niet bekend wat het wordt, dus ik heb een beertje voor de nieuwe baby gemaakt
[ afbeelding ]
Ja, zoiets zat ik idd ook aan te denkenquote:Op zondag 27 november 2011 13:51 schreef mmascha het volgende:
Wat een lieverd! Je kan altijd nog een roze/blauw strikje om zijn halsje knopen.
crème, wit of grijs?quote:Op zondag 27 november 2011 14:33 schreef Nijna het volgende:
Iemand een suggestie met wat voor kleur ik dit straks kan gaan verbinden?
[ afbeelding ]
Het is die saskia acryl van de wibra, daar zijn niet heel veel kleuren van, althans hier bij de wibra niet dacht ik.
wit?quote:Op zondag 27 november 2011 14:33 schreef Nijna het volgende:
Iemand een suggestie met wat voor kleur ik dit straks kan gaan verbinden?
[ afbeelding ]
Het is die saskia acryl van de wibra, daar zijn niet heel veel kleuren van, althans hier bij de wibra niet dacht ik.
Grijs of zwart? Die donkere is paars toch?quote:Op zondag 27 november 2011 14:33 schreef Nijna het volgende:
Iemand een suggestie met wat voor kleur ik dit straks kan gaan verbinden?
[ afbeelding ]
Het is die saskia acryl van de wibra, daar zijn niet heel veel kleuren van, althans hier bij de wibra niet dacht ik.
Daarom heb ik een stuk of 8 stopnaalden.quote:Op zondag 27 november 2011 19:10 schreef _Arual_ het volgende:
Noooooos, ik vermoed dat ik samen met restjes garen ook mijn stopnaald heb weggegooid...
Mijn nichtje was er heel blij mee! Ze zei welt: Het is Nijntje.quote:Op zondag 27 november 2011 18:22 schreef Nijna het volgende:
Gave deken, ik had de hello kitty er niet gelijk in gezien, maar nu ik terugkijk dus wel! Gaaf hoor!
ik ken de methode, maar vind dat geen mooie manier van vastmaken van de hexagons. Ik haak ze liever aan de achterkant vast.quote:Op zondag 27 november 2011 21:33 schreef trui het volgende:
ynske, heb je ook de jayg-methode overwogen? dus de laatste ronde nog even uitstellen tot je weet hoe je de overige kleuren ongeveer wil verdelen en dan gaan met die banaan. scheelt je zoveel tijd!
quote:Op zondag 27 november 2011 16:16 schreef trui het volgende:
[..]
da's niet mijn beertje hoor! maar ik vind 'm ook leuk, inu!
Herkenbaarquote:Op zondag 27 november 2011 19:10 schreef _Arual_ het volgende:
Noooooos, ik vermoed dat ik samen met restjes garen ook mijn stopnaald heb weggegooid...
Nee,je steekt ze door de opening van de vorige ronde (die 12 steken)quote:Op maandag 28 november 2011 11:07 schreef draculettetje het volgende:
@trui, moet die ene vaste dan ook wel door de cirkel zeg maar? Ik steek echt de naald niet goed in vrees ik
Leuk zeg!quote:Op maandag 28 november 2011 12:30 schreef Tyler-Girl het volgende:
Er zijn weer veel leuke dingen gemaakt....en veel dekens in wording volgens mij....heel leuk, ben benieuwd naar het resultaat.
Ik heb een sjaal gemaakt van RibbonXL. Hij is erg leuk geworden en ben er erg blij mee (hij ruikt alleen nog een beetje....daar moet ik nog wat aan doen)
[ afbeelding ]
let niet op mijn hoofd
[ afbeelding ]
Hij heeft een opstaand randje, wat voor een leuk effect zorg
dank! Ik ben maar even naar elke steek een speldje aan het doen, ik zie het gewoon echt niet...quote:Op maandag 28 november 2011 12:33 schreef Dottey het volgende:
[..]
Nee,je steekt ze door de opening van de vorige ronde (die 12 steken)
ik weet niet of ik je vraag goed begrijp. misschien heb je wat aan de tutorials op deze site? (of op deel 2 -waar ze precies zo beginnen als bij jouw patroon, alleen weet ik nu niet zeker meer of jij een magic ring maakte of een 'gewone' beginring.)quote:Op maandag 28 november 2011 11:07 schreef draculettetje het volgende:
@trui, moet die ene vaste dan ook wel door de cirkel zeg maar? Ik steek echt de naald niet goed in vrees ik
Ik heb er ook een tijdje mee geworsteld, maar nu heb ik het onder de knie.quote:Op maandag 28 november 2011 19:56 schreef draculettetje het volgende:
Dank voor de links, ik ga daar eens kijken
ik ben begonnen met magische ring en zie dan perfect waar ik moet insteken, zo gauw ik heb verdubbeld naar 12 zie ik mn lusjes gewoon niet! Zal aan mij liggen hoor...
Volgens mij zijn de 18 nu gelukt! (en weer zie ik het niet....)
Ja ik heb dat ook. Ik werk ook tegen de klok in en toen was er hier een keer een discussie over en ben ik er toen achter gekomen dat ik dus eigenlijk binnenste buiten haak.quote:Op maandag 28 november 2011 20:08 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Ik heb er ook een tijdje mee geworsteld, maar nu heb ik het onder de knie.
Ik heb trouwens wel allerlei discussies gevonden over de 'goede' en de 'slechte' kant van amigurumi. Ik ben rechtshandig en ik haak tegen de klok in. Als ik een bolvormig haakseltje maak, krult dat om naar mij toe, ik kijk dus in een kommetje zeg maar. Nu blijkt volgens sommige amigurumi-deskundigen de 'goede' kant dus aan de binnenkant van het kommetje te zitten. Dat zou dus betekenen dat ik het werkje, als het bijna af is, moet omkeren, de vulling erin moet doen, en hem 'dicht moet minderen' door met de klok mee te haken. Doen jullie dat ook?
Misschien helpt het om het een keer uit te schrijven/tekenen o.i.d. Ik had er in het begin ook moeite mee, maar dat komt echt vanzelf.quote:Op maandag 28 november 2011 21:53 schreef draculettetje het volgende:
Ja dat heb ik ook! Zie ik het daarom ook zo moeilijk?
Nu snap ik mn patroon niet, gaat lekker zo ahum:
Ik heb er dus 18, haak 1v, * 2v in de volgende v, 2v * herhaal *tot* , tot het einde van de toer, eindig met 1v (24)
Ik moet dus weer meerderen maar hoe ik ook tel ik kom niet op 24
Wat leuk!quote:Op maandag 28 november 2011 20:16 schreef EsseEi het volgende:
ik ben al uit het patroon, maar het wordt niet mooi, te weinig meerderingen.
Ik had eerst dat ik alleen in de binnenste lus haakte en ook binnenstebuiten (geloof ik) toen kwam ik iets van 3 filmpjes tegen en zag ik hoe het "moest" en ben ik het goed gaan doen.
Weet niet of je echt hetzelfde effect krijgt alsj e 'm "gewoon" omkeert....maar aan het begin (als je het net gaat proberen) moet je het werkje wel wat forceren om aan de "goede" kant te gaan haken, maar uiteindelijk gaat dat vanzelf (alsnog soms wel beetje forceren in de eerste ronde) het sluiten gaat dan ook makkelijkr!
Heb trouwens gister en vandaag flink door-gehaakt en 6 kerstdingetjes gemaakt
[ afbeelding ]
Niet een geweldige foto, maar het is donker enzo. Heb er een give away van gemaakt op m'n blog
wow, leuk zeg, en wat snel!!!quote:Op maandag 28 november 2011 20:16 schreef EsseEi het volgende:
Heb trouwens gister en vandaag flink door-gehaakt en 6 kerstdingetjes gemaakt
[ afbeelding ]
Niet een geweldige foto, maar het is donker enzo. Heb er een give away van gemaakt op m'n blog
Er kwam niet echt iets uit waarvan ik dacht 'ja!' Dus ik ga zelf maar puzzelen.quote:Op dinsdag 29 november 2011 11:02 schreef trui het volgende:
je kunt ook zelf wat spelen met afwisselende kleuren-volgordes natuurlijk. ik vind 't moeilijk om m'n keuzes af te laten hangen van zo'n programmaatje. maar wel leuk dat het er is!
Hij is prachtigquote:Op dinsdag 29 november 2011 09:54 schreef trui het volgende:
[..]
wow, leuk zeg, en wat snel!!!
ik heb de tas gevoerd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
ook een van de kussenhoezen afgemaakt, maar daar heb ik nog geen foto van.
Wat een leuk grappig dingquote:Op dinsdag 29 november 2011 12:21 schreef Dottey het volgende:
Ik kon niet wachten met het geven van de boekenworm aan mijn bijna jarige vriendje.
Maar hij vond hem keileuk!![]()
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]
Ik vind het wel mooiquote:Op dinsdag 29 november 2011 10:46 schreef Brighteyes het volgende:
Ik vind hem zo saai worden!
[ afbeelding ]
Zo braafjes...
Ik heb ooit eens een linkje gezien waar je een kleurtjes randomizer oid mee kon doen, was dat nou hier?
*zoeken gaat...
Leuk dat priegelspul.quote:Op maandag 28 november 2011 20:16 schreef EsseEi het volgende:
ik ben al uit het patroon, maar het wordt niet mooi, te weinig meerderingen.
Ik had eerst dat ik alleen in de binnenste lus haakte en ook binnenstebuiten (geloof ik) toen kwam ik iets van 3 filmpjes tegen en zag ik hoe het "moest" en ben ik het goed gaan doen.
Weet niet of je echt hetzelfde effect krijgt alsj e 'm "gewoon" omkeert....maar aan het begin (als je het net gaat proberen) moet je het werkje wel wat forceren om aan de "goede" kant te gaan haken, maar uiteindelijk gaat dat vanzelf (alsnog soms wel beetje forceren in de eerste ronde) het sluiten gaat dan ook makkelijkr!Heb trouwens gister en vandaag flink door-gehaakt en 6 kerstdingetjes gemaakt
[ afbeelding ]
Niet een geweldige foto, maar het is donker enzo. Heb er een give away van gemaakt op m'n blog
Jij maakt er altijd zoveel werk van, ik zou al blij zijn als ik de buitenkant klaar zou hebbenquote:Op dinsdag 29 november 2011 09:54 schreef trui het volgende:
[..]
wow, leuk zeg, en wat snel!!!
ik heb de tas gevoerd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
ook een van de kussenhoezen afgemaakt, maar daar heb ik nog geen foto van.
Wow.quote:Op dinsdag 29 november 2011 12:21 schreef Dottey het volgende:
Ik kon niet wachten met het geven van de boekenworm aan mijn bijna jarige vriendje.
Maar hij vond hem keileuk!![]()
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]
Welkom.quote:Op dinsdag 29 november 2011 19:18 schreef Reilain het volgende:
LeukTrui gaf me een linkje voor dit hoekje..
Ik ben al jaren aan het vingerhaken om ergens mee te kunnen prutsen.. maar toch maar eens besloten om het echte werk ook eens te proberen..
Kreeg zowaar 3 rijen op elkaar voordat ik hopeloos in de knoop raakte..
maar ben duidelijk met de verkeerde wol begonnen (Nigar 75% acryl & 25% wol van de zeeman)
Zijn er nog goede tips, youtubelinks, boeken voor de 2 linkerhanden-beginner?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |