Beetje kinderachtige opvatting van journalistieke profilering, inderdaad.quote:Op dinsdag 31 mei 2011 23:31 schreef viagraap het volgende:
Wij krijgen hier thuis sinds midden 2009 de NRC Next. Ooit een tijdelijk abonnement genomen wegens de speciale Lowlands-editie, maar omdat ik en mijn zusje het toch best fijn vonden om een krant in huis te hebben werd het langer.
Vanochtend lag er dus weer een op de mat, met het volgende artikel erin:
http://www.nrcnext.nl/files/2011/05/NNpagina4-5b1.pdf
Nu lees ik de Telegraaf slechts bij hoge uitzondering. In de wachtkamer van de huisarts of de tandarts bijvoorbeeld. Persoonlijk vind ik de Telegraaf een belediging van 110 jaar leerplicht, maar dat is natuurlijk subjectief.
Desondanks dacht ik na de fotokopie van de voorpagina van de Telegraaf in eerste instantie toch echt dat het een persiflage moest zijn. Wat een wanstaltige manier van journalistiek bedrijven.
Zijn er hier fok!kers die vinden dat dit in KLB zou moeten of kan hier nog een zinvolle discussie over gevoerd worden?
Het is die van gisterquote:Op woensdag 1 juni 2011 08:30 schreef De_Nuance het volgende:
Leuk! Ik ga 'm kopen , weer wat te lezen in de trein.
Als je het artikel gelezen had zou je gezien hebben dat ze ook naar het NRC verwijzen bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 1 juni 2011 08:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Grappig dat het als typisch voor de Telegraaf wordt gezien. Dit campagne voeren is wat meer kranten doen. Voorbeeld -> Martelhoax van de volkskrant dag voor de verkiezingen.
Ging me meer om jouw en andere reacties hier, die het wel exclusief over de telegraaf hebbenquote:Op woensdag 1 juni 2011 08:51 schreef du_ke het volgende:
[..]
Als je het artikel gelezen had zou je gezien hebben dat ze ook naar het NRC verwijzen bijvoorbeeld.
Ook triest.quote:Op woensdag 1 juni 2011 08:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Grappig dat het als typisch voor de Telegraaf wordt gezien. Dit campagne voeren is wat meer kranten doen. Voorbeeld -> Martelhoax van de volkskrant dag voor de verkiezingen.
He, dat heb ik nou met de krant van het martelprimeurtje.quote:Op woensdag 1 juni 2011 00:16 schreef Boldface het volgende:
De topictitel had wat mij betreft wat duidelijker gemogen. Het gaat over de manier waarop de Telegraaf de publieke opinie beïnvloedt. De Telegraaf is geen journalistiek product, maar een wanstaltig propaganda-orgaan, wat het in de Tweede Wereldoorlog ook al was. Een foutere krant bestaat er niet.
De druppel die voor mij de emmer deed overlopen, was dat ze op slinkse wijze een 9-jarig slachtoffer van een vliegramp lastigvielen, terwijl hij in het ziekenhuis lag en net al zijn naaste familieleden had verloren. Dieper kun je in mijn optiek niet zinken. Sinds die dag boycot ik de Telegraaf. Ik weiger het vod nog te lezen, ik bezoek de website niet meer. Soms kom je er door een verkorte link op Twitter per ongeluk op terecht, maar dan klik ik het meteen weg.
Typisch was ook hoe de Telegraaf, het VVD-partijblad bij uitstek, uitpakte daags nadat de PvdA zijn verkiezingsprogramma had gepubliceerd. Achtkoloms breed kopte de Telegraaf in grote hoofdletters: PVDA PAKT DE GEWONE MAN
Weerzinwekkende, misselijkmakende propaganda van een krant waar het woord neutraliteit heel ver is te zoeken. Ik heb oprecht medelijden met mensen die hun wereldbeeld baseren op de populistische bagger van de Telegraaf. Het is een schandalig slechte krant die mijn huis in elk geval nooit (meer) in komt.
Welke engelstalige kranten schaar jij onder deze categorie?quote:Op woensdag 1 juni 2011 14:36 schreef Pietverdriet het volgende:
maar mist de brede journalistieke kant die de FAZ of NZZ wel hebben.
Lees al een tijd nauwelijks of geen engelstalige kranten meer, maar bv de NYT was vroeger goed, net als de Washington Post.quote:Op woensdag 1 juni 2011 15:14 schreef DRidder het volgende:
[..]
Welke engelstalige kranten schaar jij onder deze categorie?
Ik zou het anders verwoorden maar ben het in grote lijnen een keer met Piet eens.quote:Op woensdag 1 juni 2011 14:36 schreef Pietverdriet het volgende:
Ik heb het al vaker gepost, en zal het blijven posten
Boulevardbladen-------------------------middensegment------------------------------Kwaliteit
News of the world--Bild-----------------------------------telegraaf-AD-volkskrant-trouw--nrc------------FD----------------FAZ-NZZ
De telegraaf is geen boulevardblad, en de NRC geen kwaliteitskrant, ze zitten aan die kanten van het middensegement, maar een echte yellow press kennen we in NL helemaal niet, kranten als Bild, News of the World, the Sun, daarbij vergeleken is de telegraaf meer een kwaliteitskrant als het NRC is in vergelijking met de telegraaf.
Echte kwaliteitskranten, alleen het Financieel Dagblad komt een eind in de buurt maar mist de brede journalistieke kant die de FAZ of NZZ wel hebben.
Het eeuwige gezeik over de telegraaf is een duidelijk symptoom van wereldvreemdheid en dorpsdenken. Mensen die nooit eens hebben gekeken wat er in het buitenland gebeurd.
Is de telegraaf een goede krant? Nee, is het niet, de NL Hoernalistiek is sowieso om te huilen zo slecht. De media zijn ook niet links, ze zijn gemakzuchtig, hyperig, sensatiebelust en lui. Ze nemen zonder na te denken elk persbericht over en zijn over het algemeen niet in staat verder te denken dan een koe schijt.
Ik chargeer uiteraard ook wel een beetje.quote:
Het artikel in de NRC gaat dan ook over de Telegraaf dat hiervan in Nederland toch wel het schoolvoorbeeld is.quote:Op woensdag 1 juni 2011 08:56 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ging me meer om jouw en andere reacties hier, die het wel exclusief over de telegraaf hebben
Wat was vroeger dan beter aan de NYT dan nu? Ik lees regelmatig de IHT (de facto ook NYC) en die wil ik toch echt in een categorie kwaliteitskranten plaatsen die we helaas in Nederland niet (meer) hebben.quote:Op woensdag 1 juni 2011 15:17 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Lees al een tijd nauwelijks of geen engelstalige kranten meer, maar bv de NYT was vroeger goed, net als de Washington Post.
Telegraaf is niets erger dan bv het AD en andere kranten bezondigen zich net zo goed.quote:Op woensdag 1 juni 2011 17:46 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het artikel in de NRC gaat dan ook over de Telegraaf dat hiervan in Nederland toch wel het schoolvoorbeeld is.
Dat is geen argumentquote:Dat jij een definitiekwestie van 5 jaar geleden keer op keer op blijft rakelen zegt vermoedelijk meer over jou dan over de Volkskrant of Telegraaf.
Geen idee, heb hem tijden niet meer gelezen.quote:Op donderdag 2 juni 2011 00:41 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Wat was vroeger dan beter aan de NYT dan nu?
Algemeen Dagblad?quote:Op woensdag 1 juni 2011 21:31 schreef LXIV het volgende:
Een grotere kutkrant bestaat er niet in Nederland
De Telegraaf heeft goed kunnen oefenen tijdens de oorlog.quote:Op donderdag 2 juni 2011 10:23 schreef Weltschmerz het volgende:
Het AD probeert in wezen hetzelfde, alleen zijn ze daar te incompetent om echt vals te zijn.
Daar zijn ze bij de Volkskrant weer grootmeester inquote:Op donderdag 2 juni 2011 10:23 schreef Weltschmerz het volgende:
Het AD probeert in wezen hetzelfde, alleen zijn ze daar te incompetent om echt vals te zijn.
quote:Op dinsdag 31 mei 2011 23:31 schreef viagraap het volgende:
Nu lees ik de Telegraaf slechts bij hoge uitzondering. In de wachtkamer van de huisarts of de tandarts bijvoorbeeld. Persoonlijk vind ik de Telegraaf een belediging van 110 jaar leerplicht, maar dat is natuurlijk subjectief.
heerlijk dat snobisme van sommige mensen en dan daarna keihard falen...quote:Op dinsdag 31 mei 2011 23:31 schreef viagraap het volgende:
Wij krijgen hier thuis sinds midden 2009 de NRC Next. Ooit een tijdelijk abonnement genomen wegens de speciale Lowlands-editie, maar omdat ik en mijn zusje het toch best fijn vonden om een krant in huis te hebben werd het langer.
Soms kunnen marokkanen ook teveel integreren.quote:Op donderdag 2 juni 2011 10:24 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De Telegraaf heeft goed kunnen oefenen tijdens de oorlog.
Nee, het is nog steeds erg relevant. Dat ze toen een foute propagandakrant waren, valt ze nog wel te vergeven, maar ze hebben er alleen zo bar weinig van geleerd.quote:
quote:Op donderdag 2 juni 2011 13:06 schreef Boldface het volgende:
[..]
Nee, het is nog steeds erg relevant. Dat ze toen een foute propagandakrant waren, valt ze nog wel te vergeven, maar ze hebben er alleen zo bar weinig van geleerd.
Voel je je op je teentjes getrapt?quote:Op donderdag 2 juni 2011 10:32 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
[..]
heerlijk dat snobisme van sommige mensen en dan daarna keihard falen...
Dominique Weesie schreef dat artikel (even los van die foto).quote:Op donderdag 2 juni 2011 13:29 schreef superworm het volgende:
Mijn ouders zeiden de Telegraaf destijds op om de paginagrote foto van een vermoorde, in bloed gedrenkte Fortuyn. Ik heb er zelf nooit één gekocht en lees hooguit geamuseerd heel af en toe een paar alineaatjes bij de kapper of snackbar.
Per Nederlander heeft de overheid bijna ¤2000 ´geleend` aan Griekenland.quote:Wij krijgen hier thuis sinds midden 2009 de NRC Next. Ooit een tijdelijk abonnement genomen wegens de speciale Lowlands-editie, maar omdat ik en mijn zusje het toch best fijn vonden om een krant in huis te hebben werd het langer.
Vanochtend lag er dus weer een op de mat, met het volgende artikel erin:
http://www.nrcnext.nl/files/2011/05/NNpagina4-5b1.pdf
Nu lees ik de Telegraaf slechts bij hoge uitzondering. In de wachtkamer van de huisarts of de tandarts bijvoorbeeld. Persoonlijk vind ik de Telegraaf een belediging van 110 jaar leerplicht, maar dat is natuurlijk subjectief.
Desondanks dacht ik na de fotokopie van de voorpagina van de Telegraaf in eerste instantie toch echt dat het een persiflage moest zijn. Wat een wanstaltige manier van journalistiek bedrijven.
Zijn er hier fok!kers die vinden dat dit in KLB zou moeten of kan hier nog een zinvolle discussie over gevoerd worden?
Zelfs al weet je het, dan nog blijf je je af en toe verbazen over het extreem lage niveau.quote:Op donderdag 2 juni 2011 15:16 schreef reformatorisch het volgende:
Dat de TS hier verbaasd over is, dat verbaasd mij dan weer, iedereen weet waar de telegraaf voor staat
, schijnbaar leeft de TS in een andere wereld waar de telegraaf net gekomen is
Van mensen als TS ?quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zelfs al weet je het, dan nog blijf je je af en toe verbazen over het extreem lage niveau.
Van de telegraaf. Waar al het daadwerkelijke nieuws wordt verpakt in schreeuwerige, populistische termen tot het de kwaliteit van een nijntje-prentenboek zonder prenten heeft en vervolgens verbannen wordt naar pagina 8, zodat de eerste 7 gevuld kunnen worden met wat de massa écht interesseert.quote:
Gezien de tunnelvisie dat dit de Telegraaf uniek maakt is het niveau van de klagers hier niet veel hoger.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:33 schreef Tchock het volgende:
[..]
Van de telegraaf. Waar al het daadwerkelijke nieuws wordt verpakt in schreeuwerige, populistische termen tot het de kwaliteit van een nijntje-prentenboek zonder prenten heeft en vervolgens verbannen wordt naar pagina 8, zodat de eerste 7 gevuld kunnen worden met wat de massa écht interesseert.
Oh dat zei ik niet hoor. Doet niets af aan het feit dat de telegraaf echt afschuwelijk is, en dat ik vind dat er geen enkele andere krant is in Nederland die zó dieptriest is. Zelfs het AD, de Volkskrant en het lokale gratis blaadje hier zijn van hogere kwaliteit.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:36 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gezien de tunnelvisie dat dit de Telegraaf uniek maakt is het niveau van de klagers hier niet veel hoger.
de volkskrant, die dit soort artikelen plaatst?quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:44 schreef Tchock het volgende:
[..]
Oh dat zei ik niet hoor. Doet niets af aan het feit dat de telegraaf echt afschuwelijk is, en dat ik vind dat er geen enkele andere krant is in Nederland die zó dieptriest is. Zelfs het AD, de Volkskrant en het lokale gratis blaadje hier zijn van hogere kwaliteit.
Klopt, en ik heb die volkskrant ook gelezen. Ik praat het niet goed, en uiteraard is dit gewoon een lage rotstreek. Toch blijf ik er bij dat niet alleen het gemiddelde niveau in de volkskrant nog steeds hoger is, ook maken zij zich een stuk minder vaak schuldig aan dit soort journalistieke misdaden. Het lijkt alsof de mensen bij de telegraaf totaal geen moraal hebben, af en toe.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
de volkskrant, die dit soort artikelen plaatst?
"Nederlanders martelen in Irak."
5 dagen voor de verkiezingen?
Dat was een directe aanval op onze democratie
Het hangt er vanaf wanneer de feiten bekend zijn geworden waar dat artikel op is gebaseerd. Als ze het eerst 3 maanden in een la hebben laten liggen om het pas 5 dagen voor de verkiezingen te publiceren, dan geef ik je volkomen gelijk.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
de volkskrant, die dit soort artikelen plaatst?
"Nederlanders martelen in Irak."
5 dagen voor de verkiezingen?
Dat was een directe aanval op onze democratie
Nee, het is ronduit misdadig.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:52 schreef Tchock het volgende:
[..]
Klopt, en ik heb die volkskrant ook gelezen. Ik praat het niet goed, en uiteraard is dit gewoon een lage rotstreek.
Hoernalisten met moraal?quote:Toch blijf ik er bij dat niet alleen het gemiddelde niveau in de volkskrant nog steeds hoger is, ook maken zij zich een stuk minder vaak schuldig aan dit soort journalistieke misdaden. Het lijkt alsof de mensen bij de telegraaf totaal geen moraal hebben, af en toe.
Welke feiten? Er werd helemaal niet gemarteld door Nederlandse militairen.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:55 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Het hangt er vanaf wanneer de feiten bekend zijn geworden waar dat artikel op is gebaseerd.
Het is zeer relevant want het isquote:Op donderdag 2 juni 2011 17:18 schreef Ryon het volgende:
Dat er nu weer gewezen wordt naar een artikel dat in 2007 (4 jaar terug..) onder invloed van een pvda'r geplaatst werd in de Volkskrant is niet bijster relevant. Iedereen die de Volkskrant leest weet dat zij een andere vorm van journalistiek bedrijven dan de Telegraaf en dat is maar goed ook. Dan heeft de burger tenminste nog wat te kiezen. De VK krampachtig neerzetten als de 'de linkse bode' is niet meer van deze tijd, hoewel het de boel en stuk spannender zou maken als ze wel wat vaker een kleur zouden bekennen.
Het is voornamelijk een oude koe. Zou de Volkskrant dag in, dag uit dergelijke artikelen publiceren dan was het misschien nog een kenmerkend voorbeeld geweest en daardoor relevant. Maar een klein mediabommetje van de PvdA van 4 jaar terug is behoorlijk door de tijd ingehaald.quote:Op donderdag 2 juni 2011 17:24 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Het is zeer relevant want het is
1. Een groot schandaal
2. Het laat duidelijk zien dat de VK niet vies is van praktijken die door postertjes hier worden gezien als datgene wat de telegraaf zo slecht maakt
3. Ik heb nergens de VK verweten links te zijn. Ik zeg zelfs letterlijk " De media zijn ook niet links, ze zijn gemakzuchtig, hyperig, sensatiebelust en lui."
4. De VK bedrijft geen andere journalistiek dan de Telegraaf, er is slechts een nuance verschil in toonzetting en vooral in Layout.
Ik vraag me af of deze mensen bestaan. Maar het punt dat je probeert te maken ben ik het geheel mee eens.quote:Op donderdag 2 juni 2011 19:23 schreef LXIV het volgende:
En wat ik ook leuk vind aan de Telegraaf is dat ze in staat zijn Henk&Ingrid bang te maken voor een links kabinet (er wordt gesuggereerd dat ze dan aan de bedelstaf raken door het resoluut afschaffen van de HRA), waarop ze maar gauw op de VVD gaan stemmen.
Het volgende kabinet (met VVD), draait H&I vervolgens compleet en totaal de duimschroeven aan, zodat Ingrid zich 's avonds moet gaan prostitueren achter het station (bij oude Marokkaanse mannen) om nog een beugelbekkie voor Kevin en Priscilla te kunnen kopen. Dat vind ik wel weer leuk, om H&I te zien bloeden voor hun zelfverkozen partij. Gewoon, omdat ze zo stom zijn.
Nee. De anti-paddo-campagne had geen andere krant kunnen bedenken.quote:Op woensdag 1 juni 2011 08:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Grappig dat het als typisch voor de Telegraaf wordt gezien. Dit campagne voeren is wat meer kranten doen. Voorbeeld -> Martelhoax van de volkskrant dag voor de verkiezingen.
Tja dit is natuurlijk gewoon spijkers op laag water zoeken. Het artikel uit de NRC is van 30 mei toen overal werd verkondigd dat het om de komkommers ging. En het artikel uit de Volkskrant klopt toch ook gewoon? Door alle negatieve EHEC publiciteit (voor Nederland niet terecht maar dat weet iedereen) zijn de tuinders in de problemen gekomen en daar komt al of niet een regeling voor.quote:Op vrijdag 3 juni 2011 09:01 schreef Pietverdriet het volgende:
Nog wat voorbeelden van kwaliteitshoernalistiek
EHEC-Tuinder
Zo blijven mensen wel de komkommer met Ehec verbinden
Of onder een foto lekker suggestief over mogelijke EHEC besmette kommers schrijven
Vernietigde komkommers in Spanje die mogelijk besmet waren met de EHEC-bacterie.
Kortom, geen verschil tussen Telegraaf en NRC die ook gewoon met de wolven meehuild en niet nagaat of er daadwerkelijk EHEC gevonden is op de Kommers en suggestief schrijft, net als de Telegraaf dat doetquote:Op vrijdag 3 juni 2011 10:20 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja dit is natuurlijk gewoon spijkers op laag water zoeken. Het artikel uit de NRC is van 30 mei toen overal werd verkondigd dat het om de komkommers ging.
Zeg ik dat het niet klopt?quote:En het artikel uit de Volkskrant klopt toch ook gewoon?
Je snapt het punt niet, maar dat doe je wel vaker niet. Het is een soort kop wat de telegraaf verweten wordt. EHEC Tuinder, Terreurwijk, lekker smeuig voor bij de ontbijttafel.quote:Door alle negatieve EHEC publiciteit (voor Nederland niet terecht maar dat weet iedereen) zijn de tuinders in de problemen gekomen en daar komt al of niet een regeling voor.
Maar grote beoordelaar van de Hoernalistiek. Wat was dan wel een goede titel voor het artikel geweest?
Okquote:Op vrijdag 3 juni 2011 10:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kortom, geen verschil tussen Telegraaf en NRC die ook gewoon met de wolven meehuild en niet nagaat of er daadwerkelijk EHEC gevonden is op de Kommers en suggestief schrijft, net als de Telegraaf dat doet
[..]
Zeg ik dat het niet klopt?
[..]
Je snapt het punt niet, maar dat doe je wel vaker niet. Het is een soort kop wat de telegraaf verweten wordt. EHEC Tuinder, Terreurwijk, lekker smeuig voor bij de ontbijttafel.
Je hebt er echt moeite mee inhoudelijk te blijven, niet? Schelden gaat je beter afquote:Op vrijdag 3 juni 2011 10:49 schreef du_ke het volgende:
[..]
Okgrote kenner
dan is er geen enkel verschil ook goed
Hier meen jij helemaal niets van.quote:Op donderdag 2 juni 2011 09:56 schreef Pietverdriet het volgende:
Telegraaf is niets erger dan bv het AD en andere kranten bezondigen zich net zo goed.
Je moest eens weten hoe ik dat meen. Ik heb in NL maar 1 krant die ik respecteer en dat is het FDquote:Op zaterdag 4 juni 2011 10:40 schreef stekelzwijn het volgende:
[..]
Hier meen jij helemaal niets van.
Maar de volkskrant schreef ooit iets over martelen wat verwerd tot een definitiekwestiequote:Op zaterdag 4 juni 2011 11:48 schreef Mutant01 het volgende:
Je kan zeggen wat je wil PV, maar de Telegraaf is toch van een fors lager niveau dan alle andere kranten die wij hier in Nederland hebben. Het lafste is misschien nog wel dat ze gewoon volstrekt verhalen verzinnen - gewoon ook écht verzinnen - om zo over de rug van minderheden een hogere oplage te behalen.
Volgens mij verzinnen ze niet echt helemaal uit het niets, maar gebruiken een incident om er een verhaal omheen te breien, vol met allerlei emoties en suggesties. Feitelijk staat er dan niet echt iets aantoonbaar fout, maar de gemiddelde Tokkie die het artikel leest raakt wel vervuld met haat jegens bijv. Griekenland.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 11:48 schreef Mutant01 het volgende:
Je kan zeggen wat je wil PV, maar de Telegraaf is toch van een fors lager niveau dan alle andere kranten die wij hier in Nederland hebben. Het lafste is misschien nog wel dat ze gewoon volstrekt verhalen verzinnen - gewoon ook écht verzinnen - om zo over de rug van minderheden een hogere oplage te behalen.
Hoe verklaar jij dan het bericht aangaande de SM-shop/room in R'dam?quote:Op zaterdag 4 juni 2011 12:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Volgens mij verzinnen ze niet echt helemaal uit het niets, maar gebruiken een incident om er een verhaal omheen te breien, vol met allerlei emoties en suggesties. Feitelijk staat er dan niet echt iets aantoonbaar fout, maar de gemiddelde Tokkie die het artikel leest raakt wel vervuld met haat jegens bijv. Griekenland.
De boodschap is het feitelijke bericht plus de emotionele lading erbij. Vooral met die lading probeert de Telegraaf te sturen.
"De 87-jarige mevrouw Giessen, die heel haar leven gezwoegd heeft om haar gezin van 8 kinderen een fatsoenlijke opvoeding te geven, schrok zich opeens een hoedje toen ze oog in oog kwam te staan met een 17-jarige lichtgetinte uit Amsterdam"
Waar ging dat ook alweer precies over? Er staat me vaag wel iets bij hoor.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 12:09 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Hoe verklaar jij dan het bericht aangaande de SM-shop/room in R'dam?
In De Telegraaf stond dat een hele "moslimwijk in shock" (met koeienletters) was over een sm-kelder (in R'dam). Het artikel hebben ze naderhand zelfs verwijderd.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 12:12 schreef LXIV het volgende:
[..]
Waar ging dat ook alweer precies over? Er staat me vaag wel iets bij hoor.
Dat doen andere kranten ook, maar meestal over andere onderwerpen. Het persbericht van een utrechts onderzoeksbureau dat Allochtonen meer gebruik maken van voorzieningen dan de gemiddelde nederlander werd door alle kranten overgenomen zonder kritiek of er bij na te denken dat je een allochtoon niet kan vergelijken met een gemiddelde Nederlander omdat de doorsnee allochtoon niet net zo gemiddeld is qua opleiding, inkomen, leeftijd, etc kwam niet bij ze op.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 11:48 schreef Mutant01 het volgende:
Je kan zeggen wat je wil PV, maar de Telegraaf is toch van een fors lager niveau dan alle andere kranten die wij hier in Nederland hebben. Het lafste is misschien nog wel dat ze gewoon volstrekt verhalen verzinnen - gewoon ook écht verzinnen - om zo over de rug van minderheden een hogere oplage te behalen.
Overigens zijn de beschuldigingen in de Volkskrant nooit weerlegd. Het is niet zo dat de feiten zijn ontkend, het is dat iemand van de overheid heeft gezegd: ' Ja, maar dat is geen martelen.' Beetje zoals de Amerikanen deden dus. Et voila, "martelhoax" was geboren. De feiten zijn echter niet weerlegd.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
de volkskrant, die dit soort artikelen plaatst?
"Nederlanders martelen in Irak."
5 dagen voor de verkiezingen?
Dat was een directe aanval op onze democratie
Wie claimt bewijst is het toch?quote:Op zaterdag 4 juni 2011 12:59 schreef Monidique het volgende:
[..]
Overigens zijn de beschuldigingen in de Volkskrant nooit weerlegd. Het is niet zo dat de feiten zijn ontkend, het is dat iemand van de overheid heeft gezegd: ' Ja, maar dat is geen martelen.' Beetje zoals de Amerikanen deden dus. Et voila, "martelhoax" was geboren. De feiten zijn echter niet weerlegd.
quote:Op zaterdag 4 juni 2011 12:59 schreef Monidique het volgende:
[..]
Overigens zijn de beschuldigingen in de Volkskrant nooit weerlegd. Het is niet zo dat de feiten zijn ontkend, het is dat iemand van de overheid heeft gezegd: ' Ja, maar dat is geen martelen.' Beetje zoals de Amerikanen deden dus. Et voila, "martelhoax" was geboren. De feiten zijn echter niet weerlegd.
http://www.depers.nl/binn(...)elingen-in-Irak.htmlquote:Nederlandse militairen hebben in 2003 in Irak geen gevangenen gemarteld. Dat is de conclusie van twee commissies die er onderzoek naar deden: de commissie-Van den Berg en de Commissie van Toezicht betreffende de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten.
http://www.depers.nl/binn(...)-term-marteling.htmlquote:Volkskrant-hoofdredacteur Pieter Broertjes betreurt het gebruik van het woord 'martelingen' om de veronderstelde misstanden bij verhoren van Iraakse gevangenen door Nederlandse militairen in 2003 te omschrijven.
ok ... welke beweringenquote:
We hebben de afgelopen tien jaar gezien dat heel veel "geen martelen" is, met de juiste definitie.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 13:24 schreef sp3c het volgende:
het is geen martelen
zo onduidelijk is die grens helemaal niet
met we bedoel je jezelf hoop ik?quote:Op zaterdag 4 juni 2011 13:25 schreef Monidique het volgende:
[..]
We hebben de afgelopen tien jaar gezien dat heel veel "geen martelen" is, met de juiste definitie.
Oh, dus nu roep je dat de volkskrant een slechte krant is die niet staat voor wat ze zeggen.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 13:17 schreef Monidique het volgende:
Dat zeg ik: Het mocht geen martelen genoemd worden. En ik zal de Volkskrant niet beschuldigen van een rechte rug, dus ja, ze gingen erin mee. Het is alleen zo, en misschien heb ik dat fout en ik zou dat graag horen dan, dat de vermeende handelingen nooit verzonnen bleken, het mocht alleen geen martelen heten.
Nee, het is door de volkskrant kort voor de verkiezingen gepubliceeert met het doel de verkiezingen te beinvloeden. Daarom een direct aanval op de democratie.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 18:22 schreef sp3c het volgende:
nou goed, nu ben ik geen woordvoerder maar ik wil het best zeggen al staat het ook letterlijk in de gegeven linkjes
de vermeende handelingen zijn nooit verzonnen, het is alleen geen martelen, komt niet eens in de buurt en het is geen grijs gebied ... de titel is door de Volkskrant verzonnen om kranten te verkopen
beetje vergelijkbaar als hoe de Telegraaf te werk gaat en met een beetje bedoel ik exact 100% carbon copy
Elke krant zal er met de berichtgeving wel eens wat naast zitten en ja, ik wil ook nog wel geloven dat bepaalde berichten op tactische momenten worden gepubliceerd. Maar er ligt nog steeds journalistiek aan ten grondslag. Vergelijk dat eens hiermee:quote:Op zaterdag 4 juni 2011 18:40 schreef Pietverdriet het volgende:
Nee, het is door de volkskrant kort voor de verkiezingen gepubliceeert met het doel de verkiezingen te beinvloeden. Daarom een direct aanval op de democratie.
quote:PvdA pakt de gewone man
DEN HAAG - De PvdA torpedeert de middeninkomens. De partij zadelt de hardwerkende Nederlander op met een reeks lastenverzwaringen op het gebied van consumptie, zorg en wonen.
Zo wil de partij van kandidaat-lijsttrekker Job Cohen de hypotheekrenteaftrek vanaf 2014 stapsgewijs in dertig jaar afbouwen tot een maximumtarief van 30 procent, ook voor bestaande gevallen. Bovendien wordt de aftrek in eveneens dertig jaar afgebouwd naar de gemiddelde huizenprijs. Deze ligt momenteel op circa 233.000 euro.
Vertrouwen
Dat staat in het PvdA-verkiezingsprogramma, dat gisteren is gepresenteerd. Volgens Cohen is de harde ingreep, die op termijn 6 miljard euro moet opleveren, nodig omdat de huidige koopmarkt 'oneerlijk' en 'onhoudbaar' is. Hij vindt het wijzigen van de spelregels voor bestaande hypotheken niet haaks staan op zijn oproep aan de burger om meer vertrouwen in de politiek te hebben. "Mensen krijgen de tijd om zich voor te bereiden", aldus de PvdA-leider.
Naast een hypotheekingreep wil de PvdA ook een nieuw toptarief van 60 procent voor inkomens boven 150.000 euro, hoewel dit volgens onderzoek weinig oplevert en grote negatieve gevolgen heeft voor de arbeidsmarkt. Verder wil de partij de zorgpremie grotendeels inkomensafhankelijk maken (en eventueel ook het eigen risico), alleen beperkte studiefinanciering voor lage inkomens, het pensioensparen beperken en meer belasting heffen op consumptie, vermogen en milieuvervuilend gedrag.
Om welke maatregelen het precies gaat, kon de PvdA gisteren nog niet zeggen. "Solidariteit is niet gratis", stelde Cohen. "In goede en in slechte tijden moeten de lusten en lasten eerlijk worden gedeeld."
Het bizarre is dat er met grote letters staat: "TOPTARIEF 60%" en daarna wordt gesuggereerd dat vooral 'de gewone man' de dupe wordt van de PVDA. Voor solidariteit met de werkende klasse moet je dus bij de VVD zijn!quote:Op zaterdag 4 juni 2011 19:22 schreef Boldface het volgende:
[..]
Elke krant zal er met de berichtgeving wel eens wat naast zitten en ja, ik wil ook nog wel geloven dat bepaalde berichten op tactische momenten worden gepubliceerd. Maar er ligt nog steeds journalistiek aan ten grondslag. Vergelijk dat eens hiermee:
[..]
[ afbeelding ]
Daags na de presentatie van het VVD-verkiezingsprogramma opende de Telegraaf naar verluidt met de kop: "Rutte presenteert degelijke aanpak". Hoe partijdig kun je zijn? De Telegraaf pretendeert in zijn colofon een "onafhankelijke" krant te zijn, maar die onafhankelijkheid en neutraliteit is heel ver te zoeken. Zeker als de waarheid grof geweld wordt aangedaan en geen journalistiek, maar propaganda wordt bedreven.
Let ook op de foto van Job Cohen, die er heel onvoordelig op staat, net als hij zijn bril afzet. En de gebruikte kreten: "keiharde ingreep" voor het stapsgewijs terugbrengen van de HRA in 30 jaar tijd. En de kwalificatie "symboolpolitiek" voor het toptarief: puur een mening, op geen enkele manier neutrale berichtgeving.
Ik deel je opvattingen. Kiezers zijn er zelf met open ogen ingetuind, maar dat maakt de rol van de Telegraaf niet minder dubieus. Ik vind het gewoon een foute krant. En het is not-done om er subtiel op te wijzen dat ze dat in de Tweede Wereldoorlog ook al waren, maar de overeenkomst is frappant.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 20:15 schreef LXIV het volgende:
Het bizarre is dat er met grote letters staat: "TOPTARIEF 60%" en daarna wordt gesuggereerd dat vooral 'de gewone man' de dupe wordt van de PVDA. Voor solidariteit met de werkende klasse moet je dus bij de VVD zijn!Gezien de winst van de VVD afgelopen verkiezingen is deze campagne wel succesvol gebleken. Met afschaffing PGB, huursverhogingen, minder kinderopvangtoeslag, zorgtoeslag maar mét volledige handhaving van de HRA als gevolg.
![]()
Anderzijds vind ik dat wanneer Henk&Ingrid zó dom zijn om dit allemaal te geloven, en op advies van de Telegraaf op de VVD stemmen, ze zelf ook maar met de billen op de blaren moeten zitten. Dat interesseert mij werkelijk dan helemaal geen zier. Zelf heb ik alleen maar voordeel met een VVD-kabinet.
Er is een verschil tussen er naast zitten en bewust proberen de verkiezingen te beinvloedenquote:Op zaterdag 4 juni 2011 19:22 schreef Boldface het volgende:
[..]
Elke krant zal er met de berichtgeving wel eens wat naast zitten en ja, ik wil ook nog wel geloven dat bepaalde berichten op tactische momenten worden gepubliceerd.
Hoorden we je hier ook over toen Rutte vlak voor de statenverkiezingen een uur exclusief de tijd kreeg bij Nieuwsuur en Pauw en Witteman voor zijn verhaal?quote:Op zaterdag 4 juni 2011 20:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen er naast zitten en bewust proberen de verkiezingen te beinvloeden
Je begrijpt hopelijk dat dát wat anders is? Nee, waarschijnlijk begrijp je dat niet.quote:Op zondag 5 juni 2011 01:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
Hoorden we je hier ook over toen Rutte vlak voor de statenverkiezingen een uur exclusief de tijd kreeg bij Nieuwsuur en Pauw en Witteman voor zijn verhaal?
Oh het is allicht iets anders maar de invloed op de verkiezingen was waarschijnlijk groter. Al zal jij dat nooit erkennen.quote:Op zondag 5 juni 2011 08:58 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je begrijpt hopelijk dat dát wat anders is? Nee, waarschijnlijk begrijp je dat niet.
Yeah right. Een dag voor de verkiezingen uitpakken met het bericht dat het kabinet martelingen toestaat lijkt me toch wel van een iets groter kaliber. Was dat bericht overigens niet gestuurd door een bevriende PvdA'er van de desbetreffende journalist? Er werd domweg pure propaganda bedreven.quote:Op zondag 5 juni 2011 12:45 schreef du_ke het volgende:
[..]
Oh het is allicht iets anders maar de invloed op de verkiezingen was waarschijnlijk groter. Al zal jij dat nooit erkennen.
2 opeenvolgende dagen de premier een uur bijna zuivere spreektijd geven zonder veel tegenspraak. Ok dat is dan geen pure propaganda, hoe heet het dan, onzuivere propaganda? Of het misbruiken van de publieke omroep om campagne te voeren?quote:Op zondag 5 juni 2011 12:55 schreef nikk het volgende:
[..]
Yeah right. Een dag voor de verkiezingen uitpakken met het bericht dat het kabinet martelingen toestaat lijkt me toch wel van een iets groter kaliber. Was dat bericht overigens niet gestuurd door een bevriende PvdA'er van de desbetreffende journalist? Er werd domweg pure propaganda bedreven.
De Telegraaf heeft een rijke traditie op het gebied van verdraaien en konkelen.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 20:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het bizarre is dat er met grote letters staat: "TOPTARIEF 60%" en daarna wordt gesuggereerd dat vooral 'de gewone man' de dupe wordt van de PVDA. Voor solidariteit met de werkende klasse moet je dus bij de VVD zijn!Gezien de winst van de VVD afgelopen verkiezingen is deze campagne wel succesvol gebleken. Met afschaffing PGB, huursverhogingen, minder kinderopvangtoeslag, zorgtoeslag maar mét volledige handhaving van de HRA als gevolg.
![]()
Anderzijds vind ik dat wanneer Henk&Ingrid zó dom zijn om dit allemaal te geloven, en op advies van de Telegraaf op de VVD stemmen, ze zelf ook maar met de billen op de blaren moeten zitten. Dat interesseert mij werkelijk dan helemaal geen zier. Zelf heb ik alleen maar voordeel met een VVD-kabinet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |