Dat begrijp ik maar dan nog, de zorg in Libië is niet beter dan hier in Nederland. Alleen al het aantal mensen dat beschikking heeft tot een arts is echt 20 keer zo laag als hier en helaas overdrijf ik niet. Het is wel zo dat ze over hele bekwame artsen beschikken, met vaak een buitenlandse opleiding. Alleen zijn er niet zoveel..quote:Op vrijdag 4 maart 2011 19:37 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Ik ga niet weg, je begrijpt me weer niet goed. Tuurlijk wordt niet iedereen daar zo goed behaneld, maar dat Ruben goed behandeld is was propaganda maar daarom is het niet minder positief. Privacy is niet netjes, maar is een andere cultuur.
Je kent de feiten niet eens.. je geeft te snel een oordeel.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 19:39 schreef Mendeljev het volgende:
Ik denk dat Nederland heel hard in zijn handjes mag wrijven aangezien ze de mislukte operatie zonder kleerscheuren konden afhaken. Voor hetzelfde geld was die helikopter uit de lucht geschoten en hadden we alsnog excuses aan moeten bieden. Dat sommigen nog opperen om een groep commando's te sturen is helemaal van de zotte. Nederland zat 100% fout.
Ik hoef maar één feit te weten en dat is dat Nederland geen toestemming heeft gevraagd aan de Verenigde Naties of NATO om een militaire operatie in een ander land uit te voeren. Zelfs als Libie toestemming toegezegd zou hebben dan was dat niet voldoende geweest.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:27 schreef Eenskijken het volgende:
Je kent de feiten niet eens.. je geeft te snel een oordeel.
Met een militair vliegtuig zonder voorafgaande toestemming een ander land binnen vliegen is gewoon fout. En Rutte en de ministers van BuZa en Def hadden dat moeten weten als ze goed waren voorgelicht.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:27 schreef Eenskijken het volgende:
[..]
Je kent de feiten niet eens.. je geeft te snel een oordeel.
Ho ho ho, misschien zijn ze erin geluisd, of is dat niet mogelijk? Toestemming gekregen en daarna gepakt.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:55 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Met een militair vliegtuig zonder voorafgaande toestemming een ander land binnen vliegen is gewoon fout. En Rutte en de ministers van BuZa en Def hadden dat moeten weten als ze goed waren voorgelicht.
/care, het is namelijk wel leiderschap en getuigt ervan dat onze premier zelf kan kiezen. iets wat de vorige kabinetten hebben gemist.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:37 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik hoef maar één feit te weten en dat is dat Nederland geen toestemming heeft gevraagd aan de Verenigde Naties of NATO om een militaire operatie in een ander land uit te voeren. Zelfs als Libie toestemming toegezegd zou hebben dan was dat niet voldoende geweest.
Ze wisten het ongetwijfeld.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:55 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Met een militair vliegtuig zonder voorafgaande toestemming een ander land binnen vliegen is gewoon fout. En Rutte en de ministers van BuZa en Def hadden dat moeten weten als ze goed waren voorgelicht.
En we schieten de Russische nucleaire bommenwerpers niet meteen uit de lucht. Een mini heli is niet bepaald een gevaar. Maar zoals op geenstijl staat is er een audio fragment waarop de piloten aan de verkeerstoren aan Malta vertellen dat ze teruggaan . Wie denkt dat de NAVO nog geen enkele commando heeft gedropt daar is gek. Ook de Engelsen laatst, die waren met twee hele vliegtuigen met gewapende dudes geland. Was je toen ook van foei hun zijn fout?quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:37 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik hoef maar één feit te weten en dat is dat Nederland geen toestemming heeft gevraagd aan de Verenigde Naties of NATO om een militaire operatie in een ander land uit te voeren. Zelfs als Libie toestemming toegezegd zou hebben dan was dat niet voldoende geweest.
Als Russische vliegtuigen de Nederlandse grens met een paar honderd meter overschrijden dan worden die ook meteen vergezeld door een aantal bewapende F16's en dat doen ze niet om elkaar op de koffie te vragen. Het disrespecteren van landsgrenzen wordt door ieder land als een serieuze dreiging beschouwd, Libie is geen uitzondering.
Dat ik commando's erbij haal is zo gek nog niet, aangezien we te maken hebben met een stel volslagen imbecielen, en als je op toestemming gaat zitten wachten dan ben je een paar maanden verder. Denk jij dat er een haan naar zou kraaien als er een groep commando's die Nederlanders uit Libië mee terug zou nemen naar Nederland? Denk het niet..quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:37 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik hoef maar één feit te weten en dat is dat Nederland geen toestemming heeft gevraagd aan de Verenigde Naties of NATO om een militaire operatie in een ander land uit te voeren. Zelfs als Libie toestemming toegezegd zou hebben dan was dat niet voldoende geweest.
Als Russische vliegtuigen de Nederlandse grens met een paar honderd meter overschrijden dan worden die ook meteen vergezeld door een aantal bewapende F16's en dat doen ze niet om elkaar op de koffie te vragen. Het disrespecteren van landsgrenzen wordt door ieder land als een serieuze dreiging beschouwd, Libie is geen uitzondering.
Dat kan. Maar dan geef ik je ter overweging: Als ze toestemming hadden, dan was er geen enkele reden om bewapend en voorzien van ontsnappingshulpmiddelen (Dollars en GSM) te vliegen. Dan waren ze gewoon net zoals de Hercules vorige week naar Libië gevlogen, om op een afgesproken plek met lokale beveiliging twee passagiers op te pikken. Dat heeft de Luchtmacht vorige week nog gedaan, ze hebben er zelfs meerdere uren aan de grond gestaan. Niks stiekum, gewoon afgesproken met de lokale autoriteiten.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:57 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Ho ho ho, misschien zijn ze erin geluisd, of is dat niet mogelijk? Toestemming gekregen en daarna gepakt.
Inderdaad. En dan blijft de vraag open: Waarom vliegt Nederland stiekum een soeverein land binnen om één Nederlander en een oudere Zweedse dame op een strandje op te pikken als er zat mogelijkheden zijn om het legaal te doen?quote:
Idd, er klopt gewoon iets niet. Misschien dachten ze "ach, we zijn toch in de buurt, doen we ff". Het was immers maar een paar minuten vliegen vanaf het fregat.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:02 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Inderdaad. En dan blijft de vraag open: Waarom vliegt Nederland stiekum een soeverein land binnen om één Nederlander en een oudere Zweedse dame op een strandje op te pikken als er zat mogelijkheden zijn om het legaal te doen?
Punt voor jou in je eerste zin, maar ik weet niet wat de protocollen zijn. Een boordmitrailleur is standaard aanwezig? Ja, dan is het logischer om met een Hercules te gaan, dat is waar.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:00 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Dat kan. Maar dan geef ik je ter overweging: Als ze toestemming hadden, dan was er geen enkele reden om bewapend en voorzien van ontsnappingshulpmiddelen (Dollars en GSM) te vliegen. Dan waren ze gewoon net zoals de Hercules vorige week naar Libië gevlogen, om op een afgesproken plek met lokale beveiliging twee passagiers op te pikken. Dat heeft de Luchtmacht vorige week nog gedaan, ze hebben er zelfs meerdere uren aan de grond gestaan. Niks stiekum, gewoon afgesproken met de lokale autoriteiten.
Het waren spionnen van de VS.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:05 schreef gelly het volgende:
[..]
Idd, er klopt gewoon iets niet. Misschien dachten ze "ach, we zijn toch in de buurt, doen we ff". Het was immers maar een paar minuten vliegen vanaf het fregat.
De militaire macht in Libie is nog steeds operationeel. Als je dan ook nog commando's stuurt die mogelijkerwijs het vuur openen tijdens een operatie dan heeft Libie het volste recht om ze allemaal stuk voor stuk af te schieten. Dat een land in rep en roer is betekent niet dat ze haar principes of grondslagen verliest, die blijven gewoon in stand.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:00 schreef Jig_Saw het volgende:
Denk jij dat er een haan naar zou kraaien als er een groep commando's die Nederlanders uit Libië mee terug zou nemen naar Nederland? Denk het niet..
Ja, maar als de operatie slaagt dan is er niks aan de hand. Die Britse Hercules werd ook omringd door 100 SAS troepen. Alleen dat was in de woestijn en in oppositieland.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:10 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
De militaire macht in Libie is nog steeds operationeel. Als je dan ook nog commando's stuurt die mogelijkerwijs het vuur openen tijdens een operatie dan heeft Libie het volste recht om ze allemaal stuk voor stuk af te schieten. Dat een land in rep en roer is betekent niet dat ze haar principes of grondslagen verliest, die blijven gewoon in stand.
. Of de gewone vliegvelden nog wel zo beschikbaar zijn voor buitenlanders vraag ik mij werkelijk af. Waarom deze dan?quote:Op vrijdag 4 maart 2011 18:23 schreef gelly het volgende:
[..]
Er zijn dan ook geluiden waarom deze 2 mensen niet gewoon op een normaal vliegtuig zijn gestapt, die vliegen namelijk ook nog. Het lijkt bijna een mislukte propagandastunt van Rutte en co...
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)uaties-uit-in-libie/quote:Het Britse en Duitse leger hebben in het geheim honderden mensen geëvacueerd uit het oosten van Libië. Gisteren voerden de Britten een vergelijkbare actie uit, waarbij ook Nederlanders werden geëvacueerd.
De Britten stuurden drie Hercules-vliegtuigen die zon 150 Britse burgers oppikten vanuit verschillende locaties in het oosten van het land.
Waarom zou je zo'n groot risico nemen je manschappen in gevaar te brengen als je dergelijke problemen niet eerst via een diplomatieke manier probeert op te lossen? De bevel gevende officier moeten ze gewoon voor de krijgsmacht slepen aangezien er overduidelijk met levens is gespeeld. In dat opzicht zijn zulke operaties altijd een mislukking.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:13 schreef Lagrinta het volgende:
Ja, maar als de operatie slaagt dan is er niks aan de hand. Die Britse Hercules werd ook omringd door 100 SAS troepen. Alleen dat was in de woestijn en in oppositieland.
Je hoeft ook niet vrij naar huis te kunnen vliegen, maar zo'n grote groep is lastig om per auto richting Egypte te krijgen. Die Britten in de woestijn konden ook wel per auto, maar dan moet je geld lappen en niet iedereen heeft direct een chauffeur voor ze.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:13 schreef paddy het volgende:
[..]
. Of de gewone vliegvelden nog wel zo beschikbaar zijn voor buitenlanders vraag ik mij werkelijk af. Waarom deze dan?
[..]
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)uaties-uit-in-libie/
Ik vraag mij dus werkelijk af of je redenatie over vrij naar huis kunnen vliegen wel klopt
Misschien hield ie zich schuil en moest of wilde ie per direct weg. Army troopers worden ingevlogen, pro Khadaffi's pakken onze army troopers op en laten burgers vrij. Army troopers zijn toch waardevoller als ruilwaar en geeft ons gezichtsverlies.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:02 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Inderdaad. En dan blijft de vraag open: Waarom vliegt Nederland stiekum een soeverein land binnen om één Nederlander en een oudere Zweedse dame op een strandje op te pikken als er zat mogelijkheden zijn om het legaal te doen?
Ik kan het niet inschatten, maar wat de Britten doen is in het oosten en in de woestijn en met 100 SAS boys. Da's nogal een verschil als met gestrekt been even de stad van Gaddafi invliegen.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:18 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Waarom zou je zo'n groot risico nemen je manschappen in gevaar te brengen als je dergelijke problemen niet eerst via een diplomatieke manier probeert op te lossen? De bevel gevende officier moeten ze gewoon voor de krijgsmacht slepen aangezien er overduidelijk met levens is gespeeld. In dat opzicht zijn zulke operaties altijd een mislukking.
Is dat zo? Ik begreep juist uit het nieuws dat hij via de normale route (Tripoli airport) het land heeft verlaten. De route via Egypte is niet logisch, want dan moet je door opstandig gebied.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:21 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Misschien hield ie zich schuil en moest of wilde ie per direct weg. Army troopers worden ingevlogen, pro Khadaffi's pakken onze army troopers op en laten burgers vrij. Army troopers zijn toch waardevoller als ruilwaar en geeft ons gezichtsverlies.
Ze schieten echt niet op een burgerauto die komt aanrijden, lijkt me onzin. Dan waren de kogels nu op. Dat het een enge situatie is en je niet weet wat je tegenkomt is uiteraard waar.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:22 schreef RonaldV het volgende:
Het oosten van Libië is waar Benghazi ligt, en daar loopt de oppositie rond. Die schieten op alles wat beweegt, of in ieder geval kun je er niet van op aan dat ze niet op jou schieten. Als je dus in het zuidoosten zit is het niet veilig om naar het noorden te reizen om daar een vliegtuig te pakken. Los daarvan: het lokale vliegveld daar is onklaar.
Een reis naar de westkant van Libië gaat dwars door de woestijn. Geen idee wat je daar allemaal kunt tegenkomen, en je kunt er nog ernstig verdwalen ook. De plek waar die Britten heen gingen heeft een airstrip, dus was de keus voor twee Herculessen een logische.
BTW: een Lynx is standaard niet bewapend. Die machine geweren zijn er aan gehangen voor de anti-piraterij missie. Hiere is er één die voige zomer bij mij voor de deur stond:
[ afbeelding ]
Geen mitrailleurs zoals je ziet. Bovendien lagen er ook nog een paar Diemacos binnen, en die behoren ook niet tot de standaarduitrusting. Pistolen zijn in oorlogsgebied wel standaard, maar alweer: die hebben ze dus niet bij zich als ze toestemming hebben van de autoristeiten
Geen militair die een oorlogsgebied binnen gaat zonder dat hij zich kan verdedigen.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:22 schreef RonaldV het volgende:
Het oosten van Libië is waar Benghazi ligt, en daar loopt de oppositie rond. Die schieten op alles wat beweegt, of in ieder geval kun je er niet van op aan dat ze niet op jou schieten. Als je dus in het zuidoosten zit is het niet veilig om naar het noorden te reizen om daar een vliegtuig te pakken. Los daarvan: het lokale vliegveld daar is onklaar.
Een reis naar de westkant van Libië gaat dwars door de woestijn. Geen idee wat je daar allemaal kunt tegenkomen, en je kunt er nog ernstig verdwalen ook. De plek waar die Britten heen gingen heeft een airstrip, dus was de keus voor twee Herculessen een logische.
BTW: een Lynx is standaard niet bewapend. Die machine geweren zijn er aan gehangen voor de anti-piraterij missie. Hiere is er één die voige zomer bij mij voor de deur stond:
[ afbeelding ]
Geen mitrailleurs zoals je ziet. Bovendien lagen er ook nog een paar Diemacos binnen, en die behoren ook niet tot de standaarduitrusting. Pistolen zijn in oorlogsgebied wel standaard, maar alweer: die hebben ze dus niet bij zich als ze toestemming hebben van de autoristeiten
Dat is juist wel logish, zo zijn al die journalisten toch allemaal Libië ingekomen. Ze weren warm onthaald.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:23 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik begreep juist uit het nieuws dat hij via de normale route (Tripoli airport) het land heeft verlaten. De route via Egypte is niet logisch, want dan moet je door opstandig gebied.
de veiligeheidsraad heeft lidstaten (waaronder Libie maar ook Libie in het bijzonder) verzocht al het mogelijke te doen om evacuaties te bespoedigenquote:Op vrijdag 4 maart 2011 20:37 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik hoef maar één feit te weten en dat is dat Nederland geen toestemming heeft gevraagd aan de Verenigde Naties of NATO om een militaire operatie in een ander land uit te voeren. Zelfs als Libie toestemming toegezegd zou hebben dan was dat niet voldoende geweest.
Libie heeft serieuzere dreigingen dan een ongewapende lynx die een engineur komen oppikken atmquote:Als Russische vliegtuigen de Nederlandse grens met een paar honderd meter overschrijden dan worden die ook meteen vergezeld door een aantal bewapende F16's en dat doen ze niet om elkaar op de koffie te vragen. Het disrespecteren van landsgrenzen wordt door ieder land als een serieuze dreiging beschouwd, Libie is geen uitzondering.
Je kunt niet verder van de waarheid af zittenquote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:25 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Geen militair die een oorlogsgebied binnen gaat zonder dat hij zich kan verdedigen.
We hebben hem net voorzien van een nieuwe helicopter!quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:35 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
waarom blokkeert, of negeert Nederland niet gewoon de resoluties tegen Libiè en helpen we Khadaffi niet met zijn cashflow probleem en eventueel wat overtolligedefensie materieel. Het hoeft ons niets te kosten, omdat het zijn eigen geld is en we kweken er goodwill bij de Libische leider. Hiermee kunnen we onze soldaten terugkrijgen.
Nee, want die ingenieur zat in Ghadafi gebied, niet in opstandelingen gebied.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:26 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Dat is juist wel logish, zo zijn al die journalisten toch allemaal Libië ingekomen. Ze weren warm onthaald.
we schofferen de man, ik vind dat Nederland openlijk excuses moet aanbieden aan de Libische leider voor de agressie tegen hem, dan zal er pas onderhandeld kunnen worden.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:36 schreef RonaldV het volgende:
[..]
We hebben hem net voorzien van een nieuwe helicopter!
omat Khadaffi een onvoorspelbare, moordlustige mafkees squote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:35 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
waarom blokkeert, of negeert Nederland niet gewoon de resoluties tegen Libiè en helpen we Khadaffi niet met zijn cashflow probleem en eventueel wat overtolligedefensie materieel. Het hoeft ons niets te kosten, omdat het zijn eigen geld is en we kweken er goodwill bij de Libische leider. Hiermee kunnen we onze soldaten terugkrijgen.
Maar toch decennia geaccepteerd door onze leidersquote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
omat Khadaffi een onvoorspelbare, moordlustige mafkees s
waaromzeg jij van die domme dingen?
Ik vond jouw posts grappiger toen je nog gewoon over vrouwen posttequote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:46 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
we schofferen de man, ik vind dat Nederland openlijk excuses moet aanbieden aan de Libische leider voor de agressie tegen hem, dan zal er pas onderhandeld kunnen worden.
Decennia geaccepteerd? Ghadaffi was een paria, al voor het Lockerbie drama, en zeker in de 20 jaar erna. Of bedoel je 'geaccepteerd' in de zin van 'we hebben hem laten zitten waar hij zat'?quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:50 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Maar toch decennia geaccepteerd door onze leiders
Dus verwijt hem niet dom te zijn, maar verwijt de cultuur waarin dergelijke mensen opgroeien
De internationale gemeenschap is hypocriet. Waarom zouden we Khadaffi nu niet steunen? vorig jaar sloten we nog multmiljarddollar contracten met hem en loofden we allemaal zijn humane beleid. Ja Libie werd zelfs voorzitter van de VN mensenrechtencommissie. Is er iets veranderd? Nee! Puur uit politiek opportunisme valt men hem nu af. Verder worden in de meeste landen politieke tegenstanders uit de weg geruimd. Het Libië van Khadaffi is relatief gezien helemaal zo slecht niet. Een democratie werkt in veel landen niet, Libië is zo'n land. De verdeel en heers politiek van Khadaffi is een prima systeem en als we hem nu steunen in plaats van tegenwerken kan een hoop bloedvergieten worden voorkomen.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
omat Khadaffi een onvoorspelbare, moordlustige mafkees s
waaromzeg jij van die domme dingen?
je moet me geen woorden in de mond leggen ... dat doet Northernstar strax wel voor jequote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:50 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Maar toch decennia geaccepteerd door onze leiders
Dus verwijt hem niet dom te zijn, maar verwijt de cultuur waarin dergelijke mensen opgroeien
Volg je wel, vind het ook hypocriet gedrag van veel westerse leiders nu of de directeur van de London School of Economics.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 21:54 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
De internationale gemeenschap is hypocriet. Waarom zouden we Khadaffi nu niet steunen? vorig jaar sloten we nog multmiljarddollar contracten met hem en loofden we allemaal zijn humane beleid. Ja Libie werd zelfs voorzitter van de VN mensenrechtencommissie. Is er iets veranderd? Nee! Puur uit politiek opportunisme valt men hem nu af. Verder worden in de meeste landen politieke tegenstanders uit de weg geruimd. Het Libië van Khadaffi is relatief gezien helemaal zo slecht niet. Een democratie werkt in veel landen niet, Libië is zo'n land. De verdeel en heers politiek van Khadaffi is een prima systeem en als we hem nu steunen in plaats van tegenwerken kan een hoop bloedvergieten worden voorkomen.
Officieel niet. De IDB is aan het eind van de Koude Oorlog opgeheven, al had dat meer met interne problemen te maken, geloof ik. De MIVD heeft voor zover ik weet geen belangstelling (gehad) voor Libië, in ieder geval niet genoeg om er ook te gaan rondhangen. Onze belangen daar zijn niet groot genoeg.quote:Op vrijdag 4 maart 2011 22:18 schreef Lagrinta het volgende:
Heeft Nederland nog spionnen in het buitenland?
Exact. Maar zitten er Nederlandse spionnen in de EU?quote:Op vrijdag 4 maart 2011 22:25 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Officieel niet. De IDB is aan het eind van de Koude Oorlog opgeheven, al had dat meer met interne problemen te maken, geloof ik. De MIVD heeft voor zover ik weet geen belangstelling (gehad) voor Libië, in ieder geval niet genoeg om er ook te gaan rondhangen. Onze belangen daar zijn niet groot genoeg.
Ik kan het me haast niet voorstellen, tenzij je elke ambassade medewerker als zodanig wilt omschrijven. Ik zie eerder klassiek inlichtingen werk gebeuren in China, India en Rusland. Maar wij zijn nooit echt sterk geweest in HumINT. De meeste informatie vergaren wij traditioneel op economisch gebied, niet op militair strategish gebied. We zijn een handelsnatie, geen militair industriele natie. Daar zijn we zo slecht op ingesteld dat we zelfs kerngeheimen prijsgeven aan studenten uit landen waarvan het bekend is dat ze aan kernwapens werken (zie Pakistan, zie Iran)quote:Op vrijdag 4 maart 2011 22:26 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Exact. Maar zitten er Nederlandse spionnen in de EU?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |