abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_93456303
Vorige deel: Borstvoeding deel 88

101 redenen om borstvoeding te geven

Handige en betrouwbare sites:
Borstvoeding.com biedt veel informatie over borstvoeding verzorgd door een team van borstvoedingsdeskundigen en moeders met borstvoedingservaring.
Het Borstvoedingsforum is een initiatief van de Samenwerkende Borstvoeding Organisaties.
Kellymom.com, breastfeeding and parenting Engelstalige site met zeer uitgebreide informatie.
Nursingtwo Engelstalige site over tandemvoeden (meerdere kindjes aan de borst) en voeden tijdens de zwangerschap

Medicijnen en borstvoeding

Protocol borstvoeding prematuren

Borstvoedingsorganisaties:

Vereniging Borstvoeding Natuurlijk
La Leche League
Beide organisaties hebben een GRATIS telefonische informatiedienst.

Directe links naar veel voorkomende vragen en problemen:
Het belang van goed aanleggen
Tepelproblemen
Spruw
Spruwbehandeling
Kolven
Bewaren, vervoeren en opwarmen van moedermelk; je kolf schoonhouden
Regeldagen
Verstopte melkkanaaltjes en borstontsteking
Borstontsteking te lijf
Borstvoeding en de wet

Telefoonnummer Avent: 0900 101 101 5

Al je vragen en opmerkingen over kolven: Het kolftopic deel 3
pi_93456468
90, das echt niet veel tico -O- Grotere speen lijkt me een goed plan.
pi_93458072
ja maar toen dacht ik nog ff... Ze heeft nu weer een 1-2-3- speen...Dat is dus al groot..

Ik word elke dag gebeld door het kdv... Leuk joh.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93467742
He bah. :{ Hopelijk maakt een grotere speen wat verschil.

Ivan is geloof ik blijven steken op 2+. Gek hoe snel je die dingen vergeet. Het is alweer zo normaal dat hij uit een beker drinkt.

Lena zit al de hele dag moeilijk te doen aan de borst. Ze gooit zichzelf achterover en ik krijg er maar met moeite melk in. Ik denk dat het komt door krampjes, maar ik wil ook niet aanmodderen en er uiteindelijk achterkomen dat ze spruw heeft. Hoe kun je die diagnose het beste stellen? Het lukt mij al niet eens om de witte aanslag van haar mond te vegen om te kijken of het melkaanslag is of niet.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_93468372
Hier ook heel lang de 1 speen gebruikt voor Amélie, dat ging eigenlijk meer dan prima.

Ik heb geen idee Claudia, heb je het idee dat Lena pijn heeft bij het aanhappen en de eerste slokken? en zie of voel je zelf eventueel iets misschien aan je tepel(s)? ik zou het verder niet weten eerlijk gezegd, vervelend.

Tico ook vervelend -O-

Ik heb een vraagje...
Hoeveel poepen jullie kindjes (de kleintjes van ongeveer Elin's leeftijd) nu per luier? of per poepluier in ieder geval? Ik heb enerzijds de indruk dat ze weinig poept, we hebben nog geen enkele "volle" luier gehad, het zijn veegjes, meer niet.
Maar goed, anderzijds heb ik ook een héél slecht referentiekader wat poepen betreft dus ik ben totaal het overzicht kwijt van wat normaal is :')

Donderdag gaan we langs het inloopspreekuur van het CB trouwens, dan bespreek ik het ook, maar ik ben even benieuwd.
en als Elin nou een supertevreden kindje was zou ik me er verder weinig zorgen om maken, maar ze huilt onder andere relatief veel. Plasluiers zijn niet enorm zwaar maar naast de lood-luiers van Amélie 's morgens voelt alles licht dus dat vind ik wat lastig inschatten...
Zomerkind <3 & Winterkind <3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93468730
Ik ga geen andere speen halen. Ze doet het er maar mee. Kinderen die doorslapen drinken ook 8 of 10 uur niet. Ze krijgt nog 6 voedingen aan de borst. Daar kan ze inhalen.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  maandag 28 februari 2011 @ 23:03:46 #7
279868 Sugarsnap
Sprookjesboom...
pi_93468837
Als Eline poept (en dat is dan 2x per week op dit moment) dan heeft ze ook meteen een luier flink vol. Maar ik denk ook niet dat je dit als referentie kunt nemen...

Claudia, ik ken het moeilijk doen aan de borst van Eline ook momenteel. Ik heb het idee dat het een beetje regelen is en heb op bv.com ook gelezen dat het bij de leeftijd past. Als ze zo moeilijk gaat doen, laat ik haar eerst een boertje doen, daarna drinkt ze vaak weer rustig. Soms ook niet en dan is het gewoon ff klaar. Als ze nog steeds honger/trek heeft leg ik haar na een paar minuten weer aan, maar meestal hoeft ze dan niets meer.

Ik heb vandaag 80 cc kunnen kolven na de ochtendvoeding (een borst helemaal leeg gedronken en de andere niet veel) Dit staat in de koelkast om morgen aangevuld te worden tot een 'hele' voeding en die gaan we morgen proberen. Dan kan ik kijken hoeveel ik kolf ipv een voeding.
pi_93469248
Dottirs plasluiers zijn niet zo indrukwekkend, maar ze heeft regelmatig (minstens 2x per dag, maar ook rustig 4x) een volle poepluier. Kan een plasje prut instaan en ze heeft t ook al eens anderhalve meter ver weten te spuiten.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_93469250
Lena poept elke dag meerdere keren. Soms is het een veegje, soms is het wat meer. Ik weet niet zo goed wat veel is in deze context. De poepluiers van Ivan zijn zo gigantisch dat alles erbij verbleekt. :')

Ik heb eigenlijk helemaal geen vermoeden van spruw. Ik zie niets bij mezelf, niets bij haar en ik heb ook niet het idee dat ze pijn heeft. Bij pijn zou ze ook moeilijker uit de fles moeten drinken, toch? En dat gaat juist prima.

Ik denk dat jullie situatie ook op ons van toepassing is, Sugarsnap. Ik was het vanavond even zat, dat achterover hangen, en ben toen gaan kolven en heb een flesje aangeboden. Daar dronk ze heel weinig van. Ik heb dus het idee dat ze krampjes heeft, aan de borst wil drinken als troost en zich telkens los blijft rukken omdat ze toch erg last ervan heeft en het drinken geen soelaas biedt. Nou ja, zoiets dus. Vermoedelijk gaat het vannacht beter. Ik vind het alleen lastig in te schatten of ze nu genoeg binnenkrijgt. Oh well, ze ligt tevreden te pitten.

Mooie score, 80cc! Hoe vaak drinkt Eline 's nachts? Het aantal nachtvoedingen is hier heel grillig, dus ik word soms wakker met vervelende stuwing. Ik ben pas maar een keer 's nachts gaan kolven omdat ze de tweede borst niet meer wilde drinken.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_93469772
quote:
1s.gif Op maandag 28 februari 2011 22:47 schreef Claudia_x het volgende:
He bah. :{ Hopelijk maakt een grotere speen wat verschil.

Ivan is geloof ik blijven steken op 2+. Gek hoe snel je die dingen vergeet. Het is alweer zo normaal dat hij uit een beker drinkt.
Elise drinkt nog steeds uit 1.
quote:
Lena zit al de hele dag moeilijk te doen aan de borst. Ze gooit zichzelf achterover en ik krijg er maar met moeite melk in. Ik denk dat het komt door krampjes, maar ik wil ook niet aanmodderen en er uiteindelijk achterkomen dat ze spruw heeft. Hoe kun je die diagnose het beste stellen? Het lukt mij al niet eens om de witte aanslag van haar mond te vegen om te kijken of het melkaanslag is of niet.
Bij ons begon het met niet genezende kloven (hell) en onrustig drinken (steeds loslaten, mopperen). Al gauw kwam daar een wit tongetje bij en klakgeluidjes bij het drinken. Toen was het overduidelijk.
  maandag 28 februari 2011 @ 23:21:34 #11
279868 Sugarsnap
Sprookjesboom...
pi_93469831
Eline drinkt maar 1 keer 's nachts en dat is tussen 3 en 5 (verschilt nog al eens) daarna komt ze na 3 uur ongeveer weer, dus tussen 6 en 8. Dat is eigenlijk vanaf het begin af aan al geweest.
Ze clusterd meestal tussen 17 en 20/21 uur en valt dan in coma. Meestal maak ik haar op mijn verzoek wakker tussen 23 en 0.00 uur voor de laatste voeding. Heel soms meldt ze zichzelf, maar als ik haar dan door laat slapen wordt ze om 1 uur al wakker en dan slaap ik vaak net een uurtje.
pi_93470399
Huup, hoe oud is ze nu? Vanaf 4 weken is het normaal als ze weinig gaan poepen op volledige borstvoeding. Sommige kinderen poepen dan nog maar 1x in de 2-3 weken. Zolang ze daar zelf geen last van heeft en je productie normaal is, is het geen probleem. Heb je enig idee waarom ze veel huilt? Mijn ervaring met Emma was weinig en onregelmatig poepen (volgens mij staat het record hier op een ruime 2 weken niks), maar met veeeeeeeeel moeite en het huilen was terug te voeren op darmkrampen. Deels door een overproductie, deels vette pech.
pi_93470935
woensdag is ze 4 weken, maar het is vanaf het begin zo eigk. Ik denk dat het huilen ook vooral door de krampjes komt ja, ze heeft er een pak meer last van dan Amélie had :X

Mijn ervaringen met Amélie en hoe zij poepte zijn hopelijk niet maatgevend :P
Zomerkind <3 & Winterkind <3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93477959
quote:
1s.gif Op maandag 28 februari 2011 23:20 schreef Cantare het volgende:

Bij ons begon het met niet genezende kloven (hell) en onrustig drinken (steeds loslaten, mopperen). Al gauw kwam daar een wit tongetje bij en klakgeluidjes bij het drinken. Toen was het overduidelijk.
Ging dat 's nachts ook zo? Lena drinkt dan namelijk wel goed.

En wat bedoel je met 'klakgeluidjes'? Lena heeft als ze onrustig drinkt vaak dat ze de vacuum heel even loslaat en weer aanzuigt of zo. Dat levert een soort zuiggeluidje op dat inderdaad lijkt op een klakgeluidje en ik vind het héél irritant. Ik dacht eerst dat het ermee te maken had dat ik haar niet goed had aangelegd, maar ook als ik andere houdingen probeer blijft ze er dan mee doorgaan.

Ik heb trouwens op de kraamweek na geen last van kloven (gehad), ook niet na de zwangerschap van Ivan. Ik ben geloof ik niet zo kloofgevoelig. Het witte tongetje heeft ze, maar dat is volgens mij van de melkaanslag. Het lukt me niet om te kijken of ik het van haar tong af kan krijgen.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 08:44:53 #15
14811 Asyniur
Nu met 2 jommetjes <3
pi_93478320
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 08:15 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ging dat 's nachts ook zo? Lena drinkt dan namelijk wel goed.

En wat bedoel je met 'klakgeluidjes'? Lena heeft als ze onrustig drinkt vaak dat ze de vacuum heel even loslaat en weer aanzuigt of zo. Dat levert een soort zuiggeluidje op dat inderdaad lijkt op een klakgeluidje en ik vind het héél irritant. Ik dacht eerst dat het ermee te maken had dat ik haar niet goed had aangelegd, maar ook als ik andere houdingen probeer blijft ze er dan mee doorgaan.

Ik heb trouwens op de kraamweek na geen last van kloven (gehad), ook niet na de zwangerschap van Ivan. Ik ben geloof ik niet zo kloofgevoelig. Het witte tongetje heeft ze, maar dat is volgens mij van de melkaanslag. Het lukt me niet om te kijken of ik het van haar tong af kan krijgen.
Harry heeft als baby altijd smakgeluiden gemaakt. In de kraamweek dacht de kraamverzorgster eerst dat hij steeds niet goed aanlag als dat gebeurde. Maar op een gegeven moment zei ze: ik zie niks dat verkeerd is, hij ligt goed, hij heeft een grote hap, ik zie nergens ruimte: het is gewoon een smakkerd :Y)

Als je twijfelt, kun je ook LK of CB verpleegkundige of HA even laten kijken of het geen spruw is...
Kortom het hoort eigenlijk niet, maar er zijn blijkbaar kinderen die prima goed kunnen drinken en smakken ;)
pi_93478353
Ik heb ook geen pijn of andere aanwijzingen van spruw. Als ze pijn in haar mond heeft zou ze de fles toch ook moeten weigeren of slecht moeten drinken?

Nou ja, misschien drinkt ze vandaag alweer beter. Vannacht ging het goed.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_93478385
Lena drinkt 's nachts beter dan overdag?
Hier precies andersom. Na dikke frustratie en tepelpijn vannacht ga ik maar weer kolven voor nachtvoedingen.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 1 maart 2011 @ 09:18:47 #18
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_93478878
Claudia, nog een gedachte. Heeft Lena luieruitslag? Echt rood, maar zonder stippen?
En "hoe" laat ze los? Is het hap-los-hap-los-hap-los, de hele voeding door? Toen Aviva de laatste keer spruw had, heb ik eens geteld hoe vaak ze losliet. Volgens mij was het 53 keer (of was het 63? :@ ) in de eerste 7 minuten van de voeding. 1x GV eroverheen en het was al een stuk beter.

Andere optie: ze zit in een sprongetje
Je kan natuurlijk ook een andere voedingshouding proberen.

Huup, moeilijk lijkt me dat. Je weet idd niet meer wat normaal is. Hopelijk weten ze op het cb meer.
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_93483011
Ik zit nu te kolven.haal ik uit rechts 120cc
Ben nu bang dat hij vannacht niet veel heeft gedronken en dan heeft de opvang te weinig melk :'(
  dinsdag 1 maart 2011 @ 12:12:52 #20
128491 J-net
Prettig gestoord
pi_93484321
*gaat stiekem beetje meelezen, wil erg graag borstvoeding geven*
~~~~~~Dream as if you 'll live forever, live like you 'll die today~~~~~
pi_93484980
Hoeft niet stiekem hoor J-net, bemoei je er maar lekker tegenaan ;)

Das echt balen pvoesss. Heb je de mogelijkheid om even wat melk na te brengen?

Luieruitslag door spruw ziet eruit als eilandjes voor de kust (google maar op afbeeldingen bij 'luieruitslag spruw'). Dat is echt anders dan gewone roodheid.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 13:11:19 #22
62233 Jelief
ikke lief!
pi_93486478
Ik kwam gisteren op het cb een folder tegen over een nieuwe speen van Medela. Hij heet Calma en bootst het vacuumprincipe van borstdrinken na ipv 'kauwen' .
engelse site Ik was hem nog niet eerder tegengekomenmaar ik heb dan ook geen flesdrinker meer ;) Lijkt mij een optie voor flesweigeraars.
Ow en ik kreeg een compliment vande (nieuwe) arts :)
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 13:16:48 #23
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_93486698
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 13:11 schreef Jelief het volgende:
Ik kwam gisteren op het cb een folder tegen over een nieuwe speen van Medela. Hij heet Calma en bootst het vacuumprincipe van borstdrinken na ipv 'kauwen' .
engelse site Ik was hem nog niet eerder tegengekomenmaar ik heb dan ook geen flesdrinker meer ;) Lijkt mij een optie voor flesweigeraars.
Ow en ik kreeg een compliment vande (nieuwe) arts :)
Leyla ging ervan kokhalzen en snapte de speen dus niet..

MAar ik kan m nog eens proberen.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 13:33:05 #24
259886 pessie
There's a new chef in tow
pi_93487391
J-net welkom!

Dottir anderhalve meter aan het spuiten! Geweldig! Wie stond erachter?

Sorry, van spruw heb ik geen verstand (en als ik julli verhalen lees ben ik daar heel erg blij mee).

Ik ben naar het cb geweest!
Gewicht

Lengte


Je kunt duidelijk aan zn gewicht zien dat hij 2 keer ziek is geweest.
En ze vinden dat Nathan meer bijvoeding moet. 5× per dag.
pi_93487627
Lena drinkt 's nachts inderdaad rustiger dan overdag. Dat komt denk ik voor een deel doordat ik haar aanleg terwijl ze nog niet echt wakker is. Ook ben ik een wat slordige aanlegger overdag. Ik voed haar op zoveel plekken en in zoveel posities dat ik niet altijd de tijd neem om te zorgen dat alles in orde is. En er is overdag meer drukte waar ze ook steeds meer van meekrijgt.

quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 09:18 schreef DaviniaHR het volgende:
Claudia, nog een gedachte. Heeft Lena luieruitslag? Echt rood, maar zonder stippen?
En "hoe" laat ze los? Is het hap-los-hap-los-hap-los, de hele voeding door? Toen Aviva de laatste keer spruw had, heb ik eens geteld hoe vaak ze losliet. Volgens mij was het 53 keer (of was het 63? :@ ) in de eerste 7 minuten van de voeding. 1x GV eroverheen en het was al een stuk beter.
Het is meer hap-zuig-zuig-zuig-ruknaarachter. In het begin van de voeding komt het door de toeschietreflex die ze soms niet helemaal goed weg kan drinken. Wat er daarna aan de hand is weet ik niet. Ik pas borstcompressie toe als ik denk dat de melkstroom een handje helpen een oplossing is, maar daar wordt het meestal niet beter op. Ik vermoed dat ze last van lucht heeft.

Ze heeft trouwens geen luieruitslag. Nou ja, ik kijk het nog heel even aan. Ik had al gecheckt waar ik eventueel GV kon krijgen, maar de Eurolacshop is momenteel toch gesloten.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_93490939
Nee geen mogelijkheId tot nabrengen.
Maar ik heb ze net gebeld en ze denken dat ze het redden. Ik ben om 15:00 klaar met werken dus ik race zo naar ze toe. Is een halfuur fietsen een km of 8.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 14:57:43 #27
37367 Memmel
Beppie, gekke meid.
pi_93490973
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 13:11 schreef Jelief het volgende:
Ik kwam gisteren op het cb een folder tegen over een nieuwe speen van Medela. Hij heet Calma en bootst het vacuumprincipe van borstdrinken na ipv 'kauwen' .
engelse site Ik was hem nog niet eerder tegengekomenmaar ik heb dan ook geen flesdrinker meer ;) Lijkt mij een optie voor flesweigeraars.
Ow en ik kreeg een compliment vande (nieuwe) arts :)
Mijn schoonzusje gebruikt deze voor mijn nichtje. Ik moet zeggen dat de fles er wel heel heel snel door leeggaat hoor met alle krampjes daarna. Ze hapt 'm wel netjes aan, dat wel. Maar het drinken op zich is dan wel weer onrustiger.
Cavia's zijn geen varkentjes en ze komen niet uit Guinea. Waarom cavia's dan toch als 'biggetjes' werden betiteld is onzeker maar dit heeft waarschijnlijk te maken met de piepende en knorrende geluiden die ze frequent maken.
pi_93491147
quote:
Op dinsdag 1 maart 2011 13:33 schreef pessie het volgende:
Dottir anderhalve meter aan het spuiten! Geweldig! Wie stond er achter?
:D
gelukkig vanaf de commode dus met een mooie boog op de grond.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_93491236
quote:
Op dinsdag 1 maart 2011 14:56 schreef Pvoesss het volgende:
Nee geen mogelijkheId tot nabrengen.
Maar ik heb ze net gebeld en ze denken dat ze het redden. Ik ben om 15:00 klaar met werken dus ik race zo naar ze toe. Is een halfuur fietsen een km of 8.
Hard doorfietsen dus ;)

@claudia ik heb nog 2 maanden verlof, 27 april moet ik weer beginnen. Neem een maand ouderschapsverlof op, vandaar. We hebben dus nog even om hem aan de fles te krijgen, en lukt het niet kan ik altijd heen en weer fietsen, werk 5-10 min van huis en creche af. En het is eerst maar 2 dagen in de week ipv 2,5 dag
  dinsdag 1 maart 2011 @ 15:36:00 #30
259886 pessie
There's a new chef in tow
pi_93492479
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 15:01 schreef Vanyel het volgende:

[..]

:D
gelukkig vanaf de commode dus met een mooie boog op de grond.
Borstvoedingspoep O+
pi_93543585
Ik lees ook maar mee hier. Ben van plan borstvoeding te gaan geven.
pi_93546125
quote:
1s.gif Op woensdag 2 maart 2011 16:18 schreef ferrari_rood het volgende:
Ik lees ook maar mee hier. Ben van plan borstvoeding te gaan geven.
^O^
Heb je misschien vragen op dit moment?
Ga je nog een soort van cursus volgen, vaak geven ziekenhuizen informatieavonden, de VBN en LLL geven ook regelmatig informatieavonden over borstvoeding.
pi_93546535
dus... :')

quote:
Er is echter ook kritiek op het inbakeren, omdat de hongerprikkel van de ingebakerde babys wordt onderdrukt, waarmee de borstvoeding verstoord wordt. Dit is onterechte kritiek, want inbakeren doe je bij het slapen gaan en als je baby slaapt, dan krijgt het geen borstvoeding. Zolang na elk slaapje de baby weer wordt 'ontbakerd' bijt het geenszins met borstvoeding.
Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Inbakeren

wát een klapjosti-kroegpraat zeg :o :X
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93547629
nou idd :o
pi_93548507
quote:
1s.gif Op woensdag 2 maart 2011 17:16 schreef huuphuup het volgende:
dus... :')

[..]

Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Inbakeren

wát een klapjosti-kroegpraat zeg :o :X
Gewoon aanpassen, met goede referentie :Y)
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
pi_93553251
Maar onderdrukt het dan wel echt de hongerprikkel (debiel beargumenteerd in de quote, dat zie ik ook wel, maar toch)? En hoe zit dat dan met vroegah?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_93559117
Babietjes zijn geneigd om te diep te slapen waardoor ze voedingen missen.

Huup heb je het idee dat elin rustiger wordt door inbakeren?
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93561528
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  woensdag 2 maart 2011 @ 21:27:57 #39
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_93561568
quote:
2s.gif Op woensdag 2 maart 2011 21:27 schreef Pvoesss het volgende:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
idd O+ O+ O+ O+
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_93562251
quote:
1s.gif Op woensdag 2 maart 2011 20:56 schreef Ticootje het volgende:
Babietjes zijn geneigd om te diep te slapen waardoor ze voedingen missen.

Huup heb je het idee dat elin rustiger wordt door inbakeren?
Weet ik niet. Ik heb me er een beetje over ingelezen maar ik ben niet echt een heel erge fan van inbakeren. Liever niet als het niet hoeft zeg maar. En ik wil eigk ook reflux uitgesloten hebben voor ik zoiets zou proberen dus ik wacht sowieso het cb van morgen even af.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93562264
Hij glundert!
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  woensdag 2 maart 2011 @ 21:50:24 #42
14811 Asyniur
Nu met 2 jommetjes <3
pi_93563243
Pvoesss, dat snoetje! O+

huup, helpt het niet als je haar echt heel stevig instopt met de armen onder de dekens?
Harry had te lange mouwen aan zijn slaapzakken (of eigenlijk te korte armen :') ) en dan stopte ik die onder de dekentjes, heel stevig. Hierdoor kon hij zich dan niet wakker wapperen en zijn armen ook niet (goed) onder de dekens uithalen.
Of anders op de buik laten slapen? (kan ze haar hoofd goed optillen/draaien?)
al moet ik eerlijk zeggen dat ik niet precies weet wat er met Elin is, dus misschien doe ik wel suggesties die helemaal niet van toepassing zijn :@
pi_93563244
pvoesss wat schattig O+

asy, ze slaapt al op haar buik. Maar eigenlijk slaapt ze dan ook nauwelijks. Dat strak instoppen doen we al.

En wij weten het ook niet :Y)
Wellicht (waarschijnlijk!) is er gewoon helemaal niets verder. Maar ik ben een zeikerd daarmee, dat wil ik dan wel eerst zeker weten voordat ik toestanden uit ga halen die misschien wel/misschien niet helpen zeg maar. :)
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93563715
Osteopaat een idee? Ook gezien de snelle bevalling. Niet slapen is echt slopend, en hoewel ik je daar nog nooit over heb zien klagen moet je haast wel ontzettend moe zijn. :*
pi_93564984
Wat een mooie foto pvoesss!

Moeilijk he dat slapen huup, misschien een puckababy proberen? Ik heb er 1 van keshet te leen maar Jelle past er niet in, misschien mag je die lenen van haar? Kan hem zo meesturen met de pyama
pi_93565349
quote:
1s.gif Op woensdag 2 maart 2011 21:56 schreef Jore het volgende:
Osteopaat een idee? Ook gezien de snelle bevalling. Niet slapen is echt slopend, en hoewel ik je daar nog nooit over heb zien klagen moet je haast wel ontzettend moe zijn. :*
Valt mee hoor gelukkig. Blijkbaar kan ik met relatief weinig slaap toe. :)

Osteopaat kan een idee zijn, maar zit niet in mijn aanvullende pakket en ik heb het geld voor de consulten (80 euro per consult :X ) nu even niet liggen. Ik heb niet de indruk dat ze erg last heeft van de bevalling though.

Eigenlijk kan t beter in t babytopic magoe ;)
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Lief Mrien maar hoeft niet hoor :*
we gaan het dus eerst even bespreken en bekijken wat zij ervan vinden, misschien hebben zij een suggestie.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
  woensdag 2 maart 2011 @ 22:23:12 #47
259886 pessie
There's a new chef in tow
pi_93565693
Huup wat naar!
Ben je je eigen voeding ook nagegaan? Dat je zelf dingen eet/drinkt waar ze misschien niet blij van wordt?

Wat betreft inbakeren. Wij leggen Nathan's linkerarm nog steeds vast voor de nacht. Nadat we echt te wenig sliepen omdat Nathan 4 a 5 keer wakker werd 's nachts omdat hij met zn linkerhand zichzelf wakker sloeg. Nu slapen wij allemaal weer een stuk beter. We binden hem in in een laken en hij kan zich zelf hieruit bevrijden, dat kost alleen wat meer moeite dan zonder laken zeg maar dus voordat hij zich bevrijd is hij sowieso wakker. CB heeft er niets van gezegd.
  woensdag 2 maart 2011 @ 22:23:14 #48
14811 Asyniur
Nu met 2 jommetjes <3
pi_93565697
Heb je het bedje al schuin gezet?
Heeft ze het niet koud in bed?
pi_93566145
quote:
1s.gif Op woensdag 2 maart 2011 22:23 schreef Asyniur het volgende:
Heb je het bedje al schuin gezet?
Heeft ze het niet koud in bed?
Ja en nee.
Er ligt trouwens standaard een kruik in haar wiegje.

Ze huilt bepaald niet alleen 's nachts of in haar bedje ;)
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
  woensdag 2 maart 2011 @ 22:33:38 #50
57497 happyme28
I'm so happy
pi_93566456
Huup, wat je beschrijft in je spoiler herken ik heel erg als de verborgen reflux die Daan heeft gehad. Huilen kwam door het zuur dat door de slokdarm komt. Doordat het niet uitgespuugd wordt komt het zuur er dus dubbel lang. Eigenlijk huilde (krijsen) Daan na iedere voeding, het half uur rechtop ging prima, maar zodra ik 'm neerlegde was het na een paar minuten raak.

Wij begonnen met rechtop houden na de voeding, slapen op de buik (onder toezicht) vond Daan het prettigst, bedje schuin zetten, maar dat was helaas niet voldoende (al hielp het wel een stuk). Later heb ik geprobeert Nutriton met water te mengen en dat te vinger voeden maar dat ging er echt niet in. Uiteindelijk begonnen met kolven en nutriton door de borstvoeding te doen en uit een flesje geven, helaas liep mijn voeding hard terug en ben ik na een paar maanden op flesvoeding overgegaan omdat ik op was van het full time kolven. Lang verhaal... uiteindelijk is het met medicijnen over gegaan toen we met vaste voeding begonnen.

Er is nog wel een reflux topic waarin ik (en Free volgens mij ook) toen veel in gepost hebben.
  woensdag 2 maart 2011 @ 22:34:57 #51
57497 happyme28
I'm so happy
pi_93566542
Oh, en Ostheopaat heeft bij Daan ook geholpen voor ons gevoel. We zijn 3 keer geweest en Daan werd er erg rustig van en huilde minder (al gingen we ook toen met medicijnen beginnen, dus weet niet wat nu precies het meest geholpen heeft).
  woensdag 2 maart 2011 @ 23:12:01 #52
279868 Sugarsnap
Sprookjesboom...
pi_93569238
Huup, wij hebben hier hetzelfde met Eline en de kinderarts heeft vandaag verborgen reflux bij haar geconstateerd. Osteopaat werd ons ook aangeraden, maar bij ons hetzelfde probleem van ff geen geld voor. We moeten het nu proberen met Nutriton en als het niet beter wordt meteen bellen. Tis ff een gedoe, maar we proberen alles om van Eline een blije baby te maken.
Inbakeren hebben we ook geprobeerd, maar ze werd er zo mogelijk nog hysterischer van. Maar als je het wil heb ik nog een puckababy en klassieke inbakerdoeken voor je.
Ik raad je aan om contact op te nemen met de huisarts om verder te kijken, want een huilende baby sloopt je.
  donderdag 3 maart 2011 @ 09:32:18 #53
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_93581342
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_93582557
thnx davinia :)

we zijn terug van het cb inloopspreekuur, mn kleine speklapje is keurig doorgegroeid op haar (bovenste :D ) lijntje, ze is een kilo (!) aangekomen in de 4 weken dat ze er is. Jemig haha.
Conclusie van de wvk was wel echt verborgen reflux helaas, een handvol tips en adviezen gekregen en het advies/verzoek een afspraak bij de HA te maken om te zien of medicijnen nodig worden geacht. Omdat ze echt op haar buik moet slapen omdat ze anders gewoon niet slaapt enzo denkt zij van wel. Hm. En dan moesten we het ook gelijk maar over de poepluiers hebben want dat zat haar niet lekker.
Met nutriton/jbm beginnen, zodra we merken dat de poepluiers minder worden gelijk weer mee stoppen. Maandag of dinsdag word ik teruggebeld door de andere wvk/lk om te bespreken hoe het t weekend gegaan is en om te zien hoe het met de bv gaat en of zij eventueel nog adviezen heeft.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
  donderdag 3 maart 2011 @ 10:26:20 #55
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_93582703
Mooi dat ze zo goed gegroeid is Huup ^O^

Vervelend dat het verborgen reflux is, maar wel fijn dat er vrijwel direct een diagnose is, hoop dat de HA ook eea kan betekenen qua oplossingen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_93582711
Oh, Huup wat ontzettend rot dat jullie meisje zo'n last heeft :* Het verhaal klinkt heel erg als waar Niels ook last van had, alleen had hij geen verborgen reflux maar spuugde echt. Ik zou jullie aanraden zo snel mogelijk een verwijzing te vragen naar een kinderarts zodat, als het inderdaad om reflux gaat, ze zo snel mogelijk medicijnen kan krijgen. Het zuur beschadigt namelijk de slokdarm en dan gaat het steeds meer pijn doen. Johannesbroodpitmeel/Nutriton zou ik jullie niet aanraden. Het dikt de voeding in waardoor het minder makkelijk omhoog komt. Maar als het wel omhoog komt, wat zeer waarschijnlijk is omdat het maagklepje niet voldoende afsluit bij reflux, dan blijft het ook langer in de slokdarm zitten omdat het dikker is en minder makkelijk weer terug naar de maag gaat. Dan brandt het dus nog langer. Bovendien is het erg onhandig te combineren met borstvoeding omdat je dan moet kolven. Ook verteert borstvoeding, zonder toevoegingen, zeer makkelijk en verdwijnt daardoor heel snel weer uit de maag. Voor kindjes met reflux is dat dus erg fijn.
Wat ik aan zou raden is vragen om Nexium, dat is een maagzuurremmer. Als de voeding dan omhoog komt beschadigt het de slokdarm niet meer. Bij ons was de reflux toen alleen nog maar een wasprobleem ;) Dat andere spul waarmee maagzuur geremd wordt, ik weet de naam zo neit meer, is vies en lastig toe te dienen. Nexium is zoet, Niels vond het heerlijk :D

Sterkte en succes op het CB straks! :*
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
pi_93582781
ff snel sorry, thnx voor je verhaal twinks.
Nexium ga k onthouden, cb had het over zantac?
en volgens de wvk kon jbm ook met water ofzo?

anyway, ik heb de ha gebeld en ik kan om 11 uur terecht, dus nu moet ik nog heel hard doorlopen ook :')
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93582880
Succes bij de HA!!

quote:
1s.gif Op donderdag 3 maart 2011 10:29 schreef huuphuup het volgende:
ff snel sorry, thnx voor je verhaal twinks.
Nexium ga k onthouden, cb had het over zantac?
en volgens de wvk kon jbm ook met water ofzo?

anyway, ik heb de ha gebeld en ik kan om 11 uur terecht, dus nu moet ik nog heel hard doorlopen ook :')
Ja, Zantac. Dat schijnt dus echt lastig toe te dienen te zijn, dat kreeg Lars van Karin en die baalde daar verschrikkelijk van.

Stukje over jbm:
quote:
Indikken van de voeding

Soms zal je de raad krijgen de voeding van je baby in te dikken. Ook vroegtijdig met vaste voeding beginnen wordt soms voorgesteld bij een baby met reflux. Men veronderstelt ten onrechte dat een wat dikkere voeding minder gemakkelijk in de slokdarm terug kan stromen dan moedermelk. Dit is geen goed idee.

Moedermelk laat zich niet zomaar indikken en extra dikke melk blijft langer in de maag omdat ze minder goed verteerbaar is. Het indikken van melk of het bijvoeden met sterk verdikte melk zou de reflux zelfs kunnen bevorderen. Sommige baby's geven minder over als ze dikkere voeding krijgen, maar dit betekent niet dat ze minder reflux hebben. Je kunt daarmee dus misschien je wasmachine een beetje ontlasten, maar de slokdarm van je baby krijgt nog altijd evenveel of misschien zelfs meer te verduren.

Omdat ingedikte melk langer in de maag blijft, bestaat de kans dat je baby niet meer voldoende melk en daarmee dus niet meer voldoende voedingstoffen binnen krijgt. Vaste voeding kan een baby van onder de zes maanden nog niet goed verteren. En bovendien is het teruggeven van andere voedingsmiddelen dan moedermelk voor een baby nog veel onaangenamer, pijnlijker en gevaarlijker.

bron: http://www.borstvoeding.c(...)-bezig/spugen-1.html
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
  donderdag 3 maart 2011 @ 10:46:47 #59
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_93583412
jbpm kan ook met een lepeltje. dus idd met water een papje maken, en dat proberen naar binnen te krijgen. staat op de verpakking hoe dat werkt.
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_93583829
Och jee, Huup. zoen voor jullie! :*
Meer dan een paar ochtendzoenen
heb ik nood aan stoute schoenen.
https://www.etsy.com/nl/shop/byLisdottir
pi_93584122
Ben benieuwd wat je huisarts ervan zegt huup.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_93584716
Super, mensen die met je meedenken, huup. Hopelijk kun je bij de huisarts ook goed terecht. Ik ben benieuwd wat eruit gekomen is!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 3 maart 2011 @ 11:38:33 #63
279868 Sugarsnap
Sprookjesboom...
pi_93585210
Eline weigert de Nutriton na de voeding en als ik het ervoor geef, drinkt ze heel slecht. Heeft er iemand nog tips voor mij. Ik kolf voor de voeding zon 30cc af en doe er 1 schepje bij. Dit geven we dan met een lepeltje.
pi_93585390
Lastig zeg Sugarsnap :{

de wvk zei tegen mij dat we het eerst maar met water moesten proberen zodat ik niet hoefde te gaan kolven en dat we de helft van de aanbevolen hoeveelheid moesten proberen eerst. Dat advies was enerzijds om te zien of dat al afdoende zou helpen en anderzijds omdat ze anders inderdaad minder zou gaan drinken.
Wie weet is dat een optie? Maar ik zou anders in jouw geval gewoon even de poli bellen en om advies vragen, vaak zijn ze best behulpzaam. Je kunt altijd voorleggen of je mag proberen of jullie met de helft toekunnen zodat ze niet minder gaat drinken, dat lijkt me niet de bedoeling.

We zijn weer terug van de huisarts. Hij heeft ons doorverwezen naar de kinderarts, hij wil namelijk uitsluiten dat het opgeven van voeding niet in de hand gewerkt wordt door constipatie. Omdat Amélie ook de nodige geschiedenis heeft en ik over de luiers begon vond hij dat iets waar echt naar gekeken moest worden maar ze is nog te jong om te gaan laxeren dus een doorverwijzing was op zn plaats om uit te sluiten dat er daar ook problemen zijn.
Toestand, gaan we weer :')
Nouja goed, de verwijzing is er, telefoon ligt nu aan de lader, strakjes even bellen voor een afspraak.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93585411
oh en SS wat davinia zegt, met water en hoe te bereiden staat ook op de verpakking :)
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93585460
Oh, bluh Huup. Ik hoop echt dat het niets te maken heeft met obstipatie! :*

En ik vind dat ze eens op moeten houden met jhbm/Nutriton voorschrijven....
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
  donderdag 3 maart 2011 @ 11:47:46 #67
259886 pessie
There's a new chef in tow
pi_93585493
Huup fijn dat je nu naar de KA mag. ik hoop voor je dat je snel terecht kunt.

Sugar, wat naar zeg, Eline ook reflux.
  donderdag 3 maart 2011 @ 11:48:25 #68
279868 Sugarsnap
Sprookjesboom...
pi_93585518
Als ze de volgende voeding nog zo aan het klooien is, bel ik gewoon de poli. Ik heb namelijk ook niet het idee dat het iets helpt, maar we zijn er ook nog maar sinds gisteravond mee bezig.

En Huup, ik hoop ook dat het niets met het poepen te maken heeft, maar fijn dat je naar de ka kan.
pi_93585693
quote:
1s.gif Op donderdag 3 maart 2011 11:47 schreef pessie het volgende:Huup fijn dat je nu naar de KA mag. ik hoop voor je dat je snel terecht kunt.
Sugar, wat naar zeg, Eline ook reflux.
Het komt zo ontzettend vaak voor! :( Ik snap het niet.
Ze beweren dat in 'primitieve culturen' reflux niet voorkomt, maar zowel Eline als Elin en ook Niels worden rechtop gedragen, Niels en Elin (Eline misschien ook) slapen op hun buik en mogen op mama liggen. Dat lijkt me toch precies hoe het in primitieve culturen ook zou gaan?
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
  donderdag 3 maart 2011 @ 11:55:15 #70
265732 Keshet
Alle kleuren van de regenboog
pi_93585764
Sugarsnap, ik mengde het met de vitamine D. Dat is zo gruwelijk zoet dat ze dat echt wel heel graag wilde.
Eventueel kun je het ook nog in de speen van de fles doen, Eline op haar zij neerleggen en alleen de speen van de fles (met het stuk waar de speen inzit) geven. Ik zou wel een speen gebruiken die een slagje groter is dan die je normaal gebruikt, 't spul is natuurlijk nogal dik.

Een :* voor alle muppetjes met reflux/anderssoortige moeilijkheden.

Pvoesss, die foto is echt prachtig!
A grand adventure has begun.
  donderdag 3 maart 2011 @ 11:57:50 #71
279868 Sugarsnap
Sprookjesboom...
pi_93585854
quote:
1s.gif Op donderdag 3 maart 2011 11:53 schreef Twinkly het volgende:

[..]

Het komt zo ontzettend vaak voor! :( Ik snap het niet.
Ze beweren dat in 'primitieve culturen' reflux niet voorkomt, maar zowel Eline als Elin en ook Niels worden rechtop gedragen, Niels en Elin (Eline misschien ook) slapen op hun buik en mogen op mama liggen. Dat lijkt me toch precies hoe het in primitieve culturen ook zou gaan?
Eline slaapt ook op haar buik of op papa of mama en ze wordt veel gedragen
pi_93585887
Pvoesss! O+ O+ O+ ik zie de foto nu pas.
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
pi_93586387
Ach, men mag graag dwepen met primitieve culturen. Exotisme romantiseert enzo.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93586694
Ik drink me nu suf aan de anijsthee.. Niet echt heel lekker maar ach... Op het pakje staat dat het een zoete smaak aan de borstvoeding zou geven.. Dat zou kunnen...

En ik drink het nu dus 3 dagen... En sinds gister is Leyla opeens weer melk gaan drinken.. Toeval??
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93586774
oh dat zou wel een fijne oplossing zijn zeg! Geen idee of t toeval is maar sowieso super dat ze weer drinkt! *O*
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93586777
quote:
1s.gif Op donderdag 3 maart 2011 12:12 schreef huuphuup het volgende:
Ach, men mag graag dwepen met primitieve culturen. Exotisme romantiseert enzo.
Ja, dat denk ik ook

Ticootje, wat super! Als ze later groter is gaat ze vast van anijsmelk houden :D
&lt;a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Niels&lt;/a&gt; en &lt;a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank"&gt;Sam&lt;/a&gt;
pi_93586900
Primitieve culturen... Ja tot je vertelt hoeveel babies en moeders daar gewoon sterven bij de geboorte... Mooie culturen hoor..
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93587102
quote:
1s.gif Op donderdag 3 maart 2011 12:23 schreef Twinkly het volgende:

[..]

Ja, dat denk ik ook

Ticootje, wat super! Als ze later groter is gaat ze vast van anijsmelk houden :D
nu ik het teruglees klinkt het enorm hautain haha maar gewoon, er wordt veel geromantiseerd over primitieve culturen en 'dichter bij de natuur staan' enzo. Maar puntje bij paaltje, wat tico zegt, dat geldt ook, dat is de keerzijde van de medaille, en daar (en andere vormen van baby en kindersterfte) wordt soms wel heel makkelijk overheen gestapt vind ik.

Maar goed, ik ga het refluxtopic eens doorlezen en ik verhuis met eventuele andere posts naar het kleine babytopic, want eigk hoort het hier niet natuurlijk ;) sorry voor de topicvervuiling :*
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93589407
Hale, die verantwoordlijk is voor de beroemde medicijnlijsten op borstvoeding.com, erkent dat venkel net als anijs al van oudsher in meerdere culturen bekend staat als galactogoog [stimulerend bij borstvoeding], maar toch waarschuwt hij tegen het gebruik tijdens de lactatie wegens potentieel lactatieremmend effect.
Als galactogoog wordt het van oudsher net als anijs in zijn geheel of als thee gebruikt; Hale bespreekt de oestrogeen-achtige werking van een sterke alcoholoplossing en de etherische oliën. Die zijn natuurlijk veel sterker.

De fyto-oestrogenen zouden natuurlijk inderdaad eerder remmend dan stimulerend werken. Mogelijk dat de werking van de andere werkzame stoffen de remmende werking van de fyto-oestrogenen in lage doseringen of (waarschijnlijker) andere bereidingen tegenhoudt. Van de werking op de darm is inderdaad al bekend dat deze tegengesteld wordt bij grote doseringen.

Dus: met mate gebruikt werkt venkel kalmerend op de darmen en licht melkproductieverhogend; in grote doseringen en sterkere bereidingen werkt het darmontregelend en melkproductieremmend.Oftewel: een beetje venkel geeft rust bij krampjes, veel venkel geeft juist krampjes en heel veel venkel remt de productie.


http://www.borstvoeding.c(...)r-de-moedermelk.html
pi_93589489
Oh maar ik doe met een zakje 3x hoor...

Het is niet alleen anijs.. Het is zonnatura sterremix..

En ik heb gister 300cc in de vriezer moeten gooien omdat ik al een halve liter in de koelkast had staan..
Leyla heeft geen krampen verder.. Dus dat sufdrinken is misschien een beetje overdreven.

Whaha, nog een edit-> ik denk dat ik eerst aan de schijt ga en dat dan pas Leyla er last van zou moeten krijgen als het zulke hoeveelheden zijn... En nee ik poep mezelf nog niet leeg...

[ Bericht 50% gewijzigd door Ticootje op 03-03-2011 13:43:01 ]
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93589658
:D !

ja, beetje je post editen ;)
  donderdag 3 maart 2011 @ 13:58:50 #82
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_93590411
tico, je zou natuurlijk ook anijsblokjes in de afgekolfde melk kunnen doen ;)
hebben we bij Aviva geprobeerd, wrekte niet. Maar mss helpt dat wel voor Leyla?
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_93591403
maar zit daar ook niet onwijs veel suiker bij in?
pi_93591441
Nee dat wil ik niet.. Ik heb liever dat ze gewoon melk drinkt... Ik ga geen rare poespas uithalen verder.. Dan maar niet.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93600510
stomme fokwet..
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93616090
Ging het weer niet goed vandaag?

Jelle heeft vanavond weer wat uit de fles gedronken gelukkig, nu elke dag een keer oefenen en hopen dat hij de smaak nu te pakken heeft! Zal veel rust schelen, ook al kan ik in principe heen en weer fietsen voor het voeden indien nodig
  vrijdag 4 maart 2011 @ 14:19:25 #87
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_93640390
Nee, ze dronk gewoon nog minder dan de vorige dagen.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93641125
quote:
Op vrijdag 4 maart 2011 14:19 schreef Ticootje het volgende:
Nee, ze dronk gewoon nog minder dan de vorige dagen.
Wat kut (:
pi_93641364
he gatver Tico, wat Mrien zegt :{ ben je mooi klaar mee.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
  vrijdag 4 maart 2011 @ 17:57:41 #90
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_93650519
quote:
Op donderdag 3 maart 2011 13:58 schreef DaviniaHR het volgende:
tico, je zou natuurlijk ook anijsblokjes in de afgekolfde melk kunnen doen ;)
hebben we bij Aviva geprobeerd, wrekte niet. Maar mss helpt dat wel voor Leyla?
Even hier, want ik zie je niet in een ander topic. Kijk eens wat ik vorige week tegen kwam:


Stukje skyline van Singapore. :)

:D Hoe stoer is dat!
***
pi_93652495
Gaaf BE!

Jelle heeft net zo'n 55cc uit een fles gedronken bij mij, eerst snapte hij er niks van, andere fles (tommie tippee) gepakt en toen ging het beter. Hij vind er niet echt wat aan heb ik het idee, hopelijk went het snel voor hem.
Gisteren bij Sander ging het wel goed met de avent, apart!
Had wel het idee dat hij het te langzaam vond gaan, als hij bij mij drinkt gaat het best snel en heftig voor hem, dit is dan misschien te weinig ofzo, mja hij moet het niet te makkelijk gaan vinden natuurlijk
pi_93653766
mrien, wat goed dat er vooruitgang zit in het drinken uit de fles! Dat lijkt me inderdaad een opluchting.

Een paar dagen geleden weigerde Lena ook ineens de fles bij mij te drinken. Toen gaf ik haar en de fles (Avent) aan m'n lief en dronk ze prima. Misschien toeval, misschien associeert ze mij te veel met de borst of misschien merkte ze dat ik me wat gestrest voelde. Hoe dan ook, ik blijf maar flink oefenen met haar (ook bij mij!) laten drinken. Ik vind het ook wel interessant om te zien wat ik tussendoor afkolf en of ze daar genoeg aan heeft.

Het is misschien verleidelijk om er een andere speen op te zetten, maar dat zou ik inderdaad ook niet gauw doen i.v.m. het te makkelijk vinden om uit de fles te drinken. Misschien is het later wel een optie.

Oh, en vandaag deed Lena trouwens met de fles ook wat ze overdag regelmatig doet als ze bij mij drinkt, namelijk haar hoofd achterover gooien. Ik vermoed toch dat het te maken heeft met ofwel de manier waarop de melk stroomt (te snel?) ofwel hoe de melk in haar lichaam 'valt'. Ik weet niet goed hoe ik het uit moet leggen, het is ook vooral een gevoel.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  vrijdag 4 maart 2011 @ 19:28:59 #93
259886 pessie
There's a new chef in tow
pi_93654576
Nathan had zn tong weggetrokken en beet na een voeding :X }:| . Hij schrok er wel van dat ik begon te schreeuwen...

Mrien fijn dat Jelle steeds beter drinkt!
pi_93654834
:D
Dat doet Dottir ook wel vaker als ze in slaap aan t vallen is. Gelukkig zonder tanden, maar wat een kracht he.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  vrijdag 4 maart 2011 @ 19:34:07 #95
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_93654845
Leyla bijt standaard als ze klaar is.
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
pi_93657653
haha ja Vanyel valt tegen hè die kracht in die mini-kaakjes? :D
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_93658840
Alsof ze probeert ze eraf te bijten om zo direct toegang te krijgen tot al die smakelijke melk.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_93659083
Tyfus zeg. Zit je je best te doen om nog wat te kolven uit je pijnlijke borsten die de hele dag al favoriet zijn, loopt de (kut)kat kolf plus fles van tafel |:( Niet leeg gelukkig, maar toch behoorlijk ruk om je net gekolfde melk van de vloer te moeten poetsen.

Het stomme beest probeerde het nog te gaan oplikken ook. Dan smijt ik het liever in de vuilnisbak :(
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  vrijdag 4 maart 2011 @ 20:47:36 #99
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_93659253
Hahaha!!! Ik heb ook eens m'n melk omgegooid. Balen :D
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
  vrijdag 4 maart 2011 @ 20:48:29 #100
143848 huuphuup
Dorksided
pi_93659320
oh dat is zo irritant. Ik heb wel eens zelf het flesje omgestoten per ongeluk terwijl ik de dop van t ding zocht. Ik kon mezelf wel wat doen :') :X
Je leert er wel van... volgende keer ruim je het spul waarschijnlijk direct op.
Zomerkind &lt;3 & Winterkind &lt;3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')