Ik bedoel ermee te zeggen dat ze minder ingewikkeld zijn dan de andere nummers en zeker niet simpel.quote:Op dinsdag 15 februari 2011 17:16 schreef Prenzlauer het volgende:
[..]
Simpel in de breedste zin van het woord. Niets simpels aan Radiohead, zeker niet als je al die fucked up slagjes en effecten van Greenwood maakt, zelfs op hun eerste albums al. Ik luister niet meer naar de grote hits omdat ik ze te vaak achter elkaar heb gedraaid. Maar simpel, nee.
Klinkt als ieder Radiohead album na OKC.quote:Op dinsdag 15 februari 2011 22:56 schreef DO2 het volgende:
Als we op de albumhoes mogen afgaan,
dan wordt het dus een duister, mysterieus, gelaagd en bijzonder intrigerend album.
Baas, vinyl is meesterlijk. Niet eens zozeer als informatiemedium maar gewoon al die semantieke waarde vind ik geweldig.quote:Ik ben benieuwd, heb ook maar de vinyl versie gekocht
Dit dus. Net als The Eraser van Thom btwquote:Op woensdag 16 februari 2011 11:44 schreef TUFKAL het volgende:
Nee het zijn gewoon kunststukjes op zich
Ik schaam me ook wel een beetje voor m'n fanboyheid (zie m'n avatar alleen al) maar kan het niet helpenquote:Op woensdag 16 februari 2011 11:43 schreef Norrage het volgende:
Nou nou, als we zelfs de albumcovers van Radiohead gaan aanbidden gaat het wel heel erg ver hoor.....
Klinkt aannemelijkquote:Op dinsdag 15 februari 2011 22:56 schreef DO2 het volgende:
Als we op de albumhoes mogen afgaan,
dan wordt het dus een duister, mysterieus, gelaagd en bijzonder intrigerend album.
Ik vind hem eigenlijk spuuglelijk, deze cover.quote:Op woensdag 16 februari 2011 11:43 schreef Norrage het volgende:
Nou nou, als we zelfs de albumcovers van Radiohead gaan aanbidden gaat het wel heel erg ver hoor.....
je bent niet de enige. Ik vond die van In Rainbows en The Eraser ontzettend mooi, paste goed bij de tijdsgeest. Maar voor de rest kan geen 1 cover van Radiohead mij bekoren.quote:Ik vind hem eigenlijk spuuglelijk, deze cover.
Uit die gedachtegang kwam mijn opmerking ook vooral voortquote:Op woensdag 16 februari 2011 12:08 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ik vind hem eigenlijk spuuglelijk, deze cover.
Tegen die tijd mag je de mijne hebben voor 3 keer de verkoopprijsquote:Ik vind hem schitterend, de cover. Ook omdat de maker het opnameproces bijgewoond heeft zal het precies de sfeer van het album omvatten. Ik wil dolgraag de vinyl versie halen, maar ik koop nooit een album blind, dus ik wacht tot hij me bevalt.
Wat oppervlakkig gedacht. Ik als designer en liefhebber vind het gewoon een prachtige cover, ook al ben ik fan van Radioheadquote:Op woensdag 16 februari 2011 12:15 schreef Norrage het volgende:
[..]
Uit die gedachtegang kwam mijn opmerking ook vooral voortAl die covers vind ik sowieso niet bepaald boeiend van ze, ,maar goed, iedereen is radiohead fanboy dus dan zijn de covers automatisch ook goed
Maar, een cover maakt me ook geen flikker uit verder. Ben benieuwd naar de muziek
Ik mag aannemen dat Stanley Donwood de cover, danwel het hele newspaper-box-design voor zijn rekening heeft genomen...quote:
Ah. Ik wist niet dat hij al het artwork tot nu toe gemaakt had. Het heeft iets weg van Daniel Richter (of vice versa).quote:Op woensdag 16 februari 2011 13:14 schreef Yevgeni het volgende:
[..]
Ik mag aannemen dat Stanley Donwood de cover, danwel het hele newspaper-box-design voor zijn rekening heeft genomen...
quote:Op woensdag 16 februari 2011 13:08 schreef Haunter het volgende:
Pablo Honey vind ik namelijk gewoon een lelijke cover hoor.
Electronische jazzquote:Op woensdag 16 februari 2011 13:15 schreef Prenzlauer het volgende:
alsjeblieft geen back to roots. Meer elektronische jazz shizzle.
Alsjeblieft niet...quote:Op woensdag 16 februari 2011 13:10 schreef OVchipkaart het volgende:
Een back to the root brit-pop plaat of een country&western plaat zou ik tof vinden van radiohead. Of een noise plaat als een soort van middelvinger naar de blind kopers (zoals ik) een beetje de metal machine music van radiohead.
Nouja ze mogen wel een beetje buiten de lijntjes komen, van ok computer naar kid a was zo'n stap maar zoals ik zei sinds kid a zijn wel een beetje veiliger muziek gaan maken. Zou leuk zijn als ze eens wat durven te experimenteren dat is tenslotte de reden dat ze de band zijn geworden die ze zijn.quote:Op woensdag 16 februari 2011 13:31 schreef Gillingham het volgende:
[..]
Alsjeblieft niet...
Maar daar ben ik ook niet bang voor. Ze komen gewoon met hun eigen geluid.
De akkoordenschema's van de heren gaat wel even iets verder dan poppy rock. Het gebruikt net als jazz improvisaties van verschillende ladders door elkaar, ook wordt er heel veel geexperimenteerd met effecten en soundscapes. Je zou het ook prog rock kunnen noemen maar daar in dat genre wordt veel minder geexperimenteerd met het geluid zelf.quote:Electronische jazzIk categoriseer radiohead meer in de poppy rock met een drupje electronica hoek.
Dat geldt vooral voor Kid A en Amnesiac.quote:Op woensdag 16 februari 2011 13:42 schreef BoemBats het volgende:
Ook de nummers op het album zelf verschillen soms erg van elkaar.
Nouja de akkoordenschema's kunnen wel iets verder gaan maar dan kunnen ze het wel laten klinken als poppy rockquote:Op woensdag 16 februari 2011 13:38 schreef Prenzlauer het volgende:
[..]
De akkoordenschema's van de heren gaat wel even iets verder dan poppy rock. Het gebruikt net als jazz improvisaties van verschillende ladders door elkaar, ook wordt er heel veel geexperimenteerd met effecten en soundscapes. Je zou het ook prog rock kunnen noemen maar daar in dat genre wordt veel minder geexperimenteerd met het geluid zelf.
Je doelt daarmee op Hail to the Thief en In Rainbows, neem ik aan?quote:Op woensdag 16 februari 2011 13:45 schreef OVchipkaart het volgende:
Ik heb een beetje het idee dat ze een erg veilig pad lopen de laatste 8 á 10 jaar en dat is niet zo spannend.
Nouja eigenlijk alles na kid a, de stap van ok computer naar kid a was een grote ik had het heel erg cool gevonden als ze zulke stappen hadden vol gehoudenquote:Op woensdag 16 februari 2011 13:52 schreef DO2 het volgende:
[..]
Je doelt daarmee op Hail to the Thief en In Rainbows, neem ik aan?
Ik hou er wel van om de weg kwijt te raken, dan ziet alles er om je heen ineens als nieuw uit. Ik denk inderdaad dat radiohead dat niet zou durven en lopen daarom op gebaande paden. Niet dat het heel erg veel uitmaakt want het zijn best prettige padenquote:Op woensdag 16 februari 2011 14:12 schreef DO2 het volgende:
Nu ja, het moet wel leuk blijven, OV.
Als je louter gaat experimenteren om het experimenteren - dus sprong na sprong na sprong gaat maken - raak je geheid een keer de weg kwijt.
Da's ook een beetje gebeurd op Hail to the Thief, vind ik... ( Springen we vanaf hier nu naar voren, of naar achteren? )
In Rainbows bracht ze mijns inziens weer right on track.
Ik ook daarom zei ik ook dat ik hoopte op iets heel anders wie weet kunnen ze toch nog versassenquote:Op woensdag 16 februari 2011 14:16 schreef DO2 het volgende:
Ja, maar dat valt mij toch alles mee, hoor.
Ik bedoel, ik heb echt niet zo'n goed idee wat we mogen verwachten van het nieuwe album, hoor.
Ik vind het daarom wel spannend.
Ik ben het hier mee eens.quote:Op woensdag 16 februari 2011 14:14 schreef OVchipkaart het volgende:
[..]
Ik hou er wel van om de weg kwijt te raken, dan ziet alles er om je heen ineens als nieuw uit. Ik denk inderdaad dat radiohead dat niet zou durven en lopen daarom op gebaande paden. Niet dat het heel erg veel uitmaakt want het zijn best prettige paden
Ik denk gewoon 00:00 Engelse tijd, dus 01:00 Nederlandse tijd.quote:Op woensdag 16 februari 2011 15:25 schreef Arn0 het volgende:
Is er eigenlijk al een precieze tijd bekend voor zaterdag?
Mooiste opmerking van dit topic. Radiohead niet experimenteel genoegquote:Op woensdag 16 februari 2011 13:10 schreef OVchipkaart het volgende:
Maar daarvoor is radiohead niet experimenteel genoeg helaas.
ohja jij bedoeld dus experimenteel zonder te experimenterenquote:Op woensdag 16 februari 2011 18:05 schreef Mansjester het volgende:
[..]
Mooiste opmerking van dit topic. Radiohead niet experimenteel genoeg![]()
Ze zijn in mijn ogen juist 1 van de, zoniet DE, meest experimentele bands ooit. Maar als je bedoelt dat ze plotseling country gaan spelen, op die manier zijn ze niet origineel nee. Gelukkig niet
Grapje, mag ik hopen?quote:Op woensdag 16 februari 2011 18:05 schreef Mansjester het volgende:
Ze zijn in mijn ogen juist 1 van de, zoniet DE, meest experimentele bands ooit.
Opzich heb je wel gelijk, maar Radiohead is zeker experimenteel zoals je kunt merken aan het verschil tussen bijvoorbeeld The Bends en Kid A. En ja, tuurlijk zijn er bands die experimenteler zijn.quote:Op woensdag 16 februari 2011 18:38 schreef BlueChicagoMoon het volgende:
Ze waren vooral experimenteel bezig op Kid A, maar ook daar hebben ze goed afgekeken bij andere artiesten (als je namen wil: veel artiesten van het Warp-label, of The Notwist). Dat ambient-stukje op het album bijvoorbeeld, was natuurlijk totaal niet bijzonder. Maar Radiohead was op dat moment één van de populairste bands van de wereld (en nog steeds), dus dat album kwam bij een groot publiek aan, oftewel: zij hebben een beetje dezelfde functie gehad als de Beatles, de experimenten naar een groot publiek overbrengen. Voor iedereen die zich al meer had verdiept in de muziek waar ook Thom en co zich in hadden verdiept, was dat album natuurlijk helemaal niet zo experimenteel. Het is allemaal een kwestie van relativiteit natuurlijk, maar omdat het zo'n grote band is, kwam ik ook vrij snel in aanraking met Kid A, en in het begin vond ik dat ook maar vage muziek. Nu kan ik dat beter relativeren, en vind ik het allemaal wel meevallen.
En verder vind ik alles wat Radiohead op Kid A na heeft gedaan al helemaal niet zo experimenteel.
Maar het belangrijkste punt is, denk ik, het perspectief, en het feit dat Radiohead zo'n grote band is.
DE meest experimentele bands ooit is wel wat overdrevenquote:Op woensdag 16 februari 2011 18:05 schreef Mansjester het volgende:
[..]
Mooiste opmerking van dit topic. Radiohead niet experimenteel genoeg![]()
Ze zijn in mijn ogen juist 1 van de, zoniet DE, meest experimentele bands ooit. Maar als je bedoelt dat ze plotseling country gaan spelen, op die manier zijn ze niet origineel nee. Gelukkig niet
Ik heb ook niet ontkend dat ze experimenteel zijn.quote:Op woensdag 16 februari 2011 18:54 schreef BoemBats het volgende:
[..]
Opzich heb je wel gelijk, maar Radiohead is zeker experimenteel zoals je kunt merken aan het verschil tussen bijvoorbeeld The Bends en Kid A. En ja, tuurlijk zijn er bands die experimenteler zijn.
Oh sorry, dan heb ik het verkeerd geïnterpreteerd.quote:Op woensdag 16 februari 2011 19:24 schreef BlueChicagoMoon het volgende:
[..]
Ik heb ook niet ontkend dat ze experimenteel zijn.
Ok, laat ik experimenteel vervangen door vernieuwend of belangrijk. Misschien niet helemaal goed verwoord. Maar ik denk dus dat Radiohead heel belangrijk is geweest voor de ontwikkeling van muziekquote:Op woensdag 16 februari 2011 19:07 schreef TUFKAL het volgende:
[..]
DE meest experimentele bands ooit is wel wat overdreven
Dan vind ik Amnesiac nog het experimenteelst van de laatste 3 albums...quote:Op woensdag 16 februari 2011 19:35 schreef Prenzlauer het volgende:
Ik denk juist dat Hail to the thief en In Rainbows het meest experimenteel zijn geweest voor Radiohead gezien ze toch heel veel electronische spelwerken erin drukken maar het natuurlijk en traditioneler laten klinken.
ja graagquote:Op woensdag 16 februari 2011 19:49 schreef Norrage het volgende:
[..]
Dan vind ik Amnesiac nog het experimenteelst van de laatste 3 albums...
maar ja...wat is experimenteel precies..daar kunnen we zoals we nu al merken al pagina's over vollullen
Daarom zijn we toch op een forumquote:Op woensdag 16 februari 2011 20:28 schreef Z het volgende:
Je hebt een punt, maar de weg er naar toe is vol geouwehoer.
Jazeker.quote:Op woensdag 16 februari 2011 19:39 schreef Mansjester het volgende:
[..]
Ok, laat ik experimenteel vervangen door vernieuwend of belangrijk. Misschien niet helemaal goed verwoord. Maar ik denk dus dat Radiohead heel belangrijk is geweest voor de ontwikkeling van muziek![]()
Jammer want ik heb geen verstand van muziek maar wil wel graag meer erover lerenquote:Op woensdag 16 februari 2011 20:39 schreef Z het volgende:
Eigenlijk zou ik wat inhoudelijker moeten reageren maar daar heb ik geen zin in. Ik ben het deels met je punt eens, hoe je daar toe komt vind ik onzin.
"Niets mis geouwehoer zolang daar Gods zege op rust" zei een groot schrijver ooit.
Ik hoop het niet, want ik ga niet naar Lowlands maar wil ze uiteraard wel zien!quote:Op woensdag 16 februari 2011 20:48 schreef whosvegas het volgende:
Ik voorspel, Radiohead op Lowlands!!
(iets wat ik elk jaar roep)
Het is natuurlijk onzin dat Radiohead niet zou durven. Experimenteel zijn is wat anders dan een metalplaat oid durven maken.quote:Op woensdag 16 februari 2011 20:50 schreef OVchipkaart het volgende:
[..]
Jammer want ik heb geen verstand van muziek maar wil wel graag meer erover lerenIk heb wel meningen over muziek.
quote:Op woensdag 16 februari 2011 21:50 schreef whosvegas het volgende:
Mij intressereert het totaal niks of ze experimenteel zijn of niet
Ze maken gewoon fantastische muziek en daar gaat het om
Ja dat is waar dat was ook niet helemaal waar ik op doelde ik doelde meer op een ander geluid, andere invloeden, kortom iets nieuws. En we gaan het zien zaterdag.quote:Op woensdag 16 februari 2011 21:04 schreef Z het volgende:
[..]
Het is natuurlijk onzin dat Radiohead niet zou durven. Experimenteel zijn is wat anders dan een metalplaat oid durven maken.
Ik duim en voorspel meequote:Op woensdag 16 februari 2011 20:48 schreef whosvegas het volgende:
Ik voorspel, Radiohead op Lowlands!!
(iets wat ik elk jaar roep)
Nou zeg dát dan.quote:Op woensdag 16 februari 2011 22:18 schreef OVchipkaart het volgende:
[..]
Het enige wat ik wou aangeven is dat ik het leuk zou vinden als de plaat me verrast
Ik hoop dat de plaat me verrast.quote:
quote:"No one invents anything in music, it's all a continuum and people just rediscover stuff, change the shape and add [...] I think the indians or someone back in ancient time did it first"
-Dylan Carlson-
quote:Radiohead's 'The King Of Limbs' album to feature eight songs?
Radiohead's new album 'The King Of Limbs' is being tipped to feature an eight-song tracklisting.
According to fansite Ateaseweb.com the Japanese arm of the band's album sales website, Thekingoflimbbs.jp, provided the information. The download and CD versions of the record offered through the 'newspaper album' version of the release were reportedly listed as containing eight tracks.
The information has been removed from the site since. The band's spokesperson told NME that they would not be releasing tracklisting details ahead of the release.
If the information rings true this would make 'The King Of Limbs' the Radiohead album containing the least amount of songs to date.
The album will be released as a paid-for download on Saturday (February 19), then on CD and 12-inch vinyl on March 28. The 'newspaper album' version, featuring a CD, vinyl and artwork sheets, will be out on May 9.
Ateaseweb.com crashed under the weight of hits yesterday (14) morning as fans searched for information about the new album.
Hachiko Square Shibuya, 59 minutes at 18 Fridayquote:Op donderdag 17 februari 2011 11:39 schreef Haunter het volgende:
De band had net nog iets speciaals te melden op Twitter.
Wel heel vet overigens!quote:Op donderdag 17 februari 2011 11:56 schreef BoemBats het volgende:
[..]
Hachiko Square Shibuya, 59 minutes at 18 Friday
Dat is de vertaling, zal wel een optreden zijn om 23:59 op 18 februari.
Ik heb vrijdag een hard feestje. Ik heb besloten om zaterdag eerst Radiohead te luisteren, en daarna brak te wordenquote:Op donderdag 17 februari 2011 14:00 schreef Xrenity het volgende:
6 uur 's ochtends dus.
Ja, zo vroeg kan ik mn bed toch niet uit jongens
quote:
http://www.nme.com/news/radiohead/55020quote:Fans are now speculating that the band may appear at the square at 18:59 (JST) tomorrow, which would be 4:59am UK time on Saturday morning. Radiohead have so far not elaborated on what the tweet means, and their spokesperson is yet to reply to a request for further information.
quote:Radiohead: 'We won't be playing a gig in Tokyo'
Band's spokesperson quells speculation about possible live show
Radiohead's spokesperson has quashed rumours about the band making an appearance in Tokyo ahead of the release of their new album.
This morning (Feb 17), the band posted a message online in Japanese mentioning Tokyo's Hachiko Square in Shibuya and the time 18:59 (JST) tomorrow. Some fans suggested this was referring to a possible appearance from the five-piece, but their spokesperson has told NME that this isn't the case.
"The band will not be in Japan tomorrow so people should not go to Shibuya expecting to see the band in person," they said.
Hachiko Square boasts huge screens overlooking it, making some kind of broadcast there from the band a possibility.
Radiohead are set to release new album 'The King Of Limbs' on Saturday.
The album is tipped to feature eight songs, although the band have said that they will not release tracklisting details ahead of its release.
http://www.nme.com/news/radiohead/55031
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |