Vrij goed verklaarbaar hoor, onze politieke elite heeft een haast incestueze relatie met de financiele sector. Van zo'n klasse hoef je geen enkele technocratische actie te verwachten anders dan de zakkenvullerij voor de elite.quote:Op maandag 31 oktober 2011 04:18 schreef Probably_on_pcp het volgende:
En Nederland blijft achter. Heel goed gezien van onze politici om hier niet in te investeren![]()
Nice!quote:Op zaterdag 5 november 2011 10:32 schreef tntkiller het volgende:
Sharp ontwikkelt zonnecel met record-efficiëntie van 36 procent
Door Yoeri Nijs, zaterdag 5 november 2011 10:17, views: 888
Sharp heeft de efficiëntie van een prototype-zonnecel verhoogd naar 36,9 procent. De fabrikant bereikte het percentage door de weerstand tussen de drie lagen waar de cellen uit zijn opgebouwd te verlagen. Hoe dat precies werkt, is onduidelijk.
De zonnecellen zijn opgebouwd uit verschillende fotovoltaïsche lagen die twee of meer elementen als indium en gallium bevatten. Vanwege hun efficiëntie worden dit soort samengestelde zonnecellen met name in satellieten toegepast.
Sharp claimt dat het de weerstand tussen de drie verschillende lagen heeft weten te verminderen, zonder in detail te treden hoe dit bereikt is. Het percentage van 36,9 procent zou een record zijn. Het verbeteren van de efficiëntie gaat met kleine stapjes. In 2009 wist Sharp ook al een verbeterde conversie te bewerkstelligen. Toen behaalde het bedrijf met dezelfde fotovoltaïsche lagen een rendement van bijna 35,8 procent.
http://tweakers.net/nieuw(...)-van-36-procent.html
En dat is nu net het punt, daar is een gemiddeld dak te klein voor. Om het dekkend te krijgen heb je een aardige efficiency nodig.quote:Op zondag 6 november 2011 00:44 schreef Refragmental het volgende:
Efficiëntie is niet het belangrijkste. Prijs per watt is dat wel.
Zodra de prijs per watt uit zonne-energie onder dat van prijs per watt uit olie/kolen/etc komt, dan zal het snoeihard gaan binnen de zonne energie sector.
Als je je dak kunt volleggen met goedkope panelen die slechts 5% efficient zijn... maar dit je thuisgebruik toch dekt, dan zit je als huishouden al goed.
Het fijne is, prijs per watt gaat ieder jaar omlaag, efficientie gaat omhoog... en thuisgebruik gaat omlaag (steeds zuinigere TV's en andere groot aparatuur).
Een gemiddeld dak is voorlopig te klein voor een gemiddeld huishouden omdat aan geen van de factoren wordt voldaan.quote:En dat is nu net het punt, daar is een gemiddeld dak te klein voor. Om het dekkend te krijgen heb je een aardige efficiency nodig.
Een particulier komt een aardig eind met een stapeltje ouderwetse accu's: één zo'n accu kan al gauw een half kWh aan energie bevatten. Dus voor een buffer van een hele dag heb je er maar twintig nodig.(Nog geen 1000 euro, nog minder als je slim inkoopt met kwantum korting).quote:Op zaterdag 12 februari 2011 17:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Ook al wordt zonneenergie erg goedkoop, heb je nog steeds het issue dat je stroom niet makkelijk en efficient kan opslaan. Dit is een veel belangrijker issue dan de prijs van fotovoltcellen
Je bedoelt loodaccu's neem ik aan? Die lopen relatief gezien keihard leeg door zelfontlading, hebben een beroerd op- en ontlaad rendement en gaan hooguit 6 jaar mee. Niet interresant dus. Daarbij redt je het niet met een buffer van 10kWh, want in de winter leveren je panelen vrijwel niets op.quote:Op maandag 7 november 2011 22:35 schreef prt-holland het volgende:
Een particulier komt een aardig eind met een stapeltje ouderwetse accu's: één zo'n accu kan al gauw een half kWh aan energie bevatten. Dus voor een buffer van een hele dag heb je er maar twintig nodig.(Nog geen 1000 euro, nog minder als je slim inkoopt met kwantum korting).
Centraal opslaan lijkt me inderdaad het beste.quote:Wat betreft GROTE mega-opslag op landelijk niveau zijn er in het verleden ook al wel leuke dingen bedacht, zoals het plan Lievense, Of opslag in de vorm van perslucht in grote ondergrondse ruimte: http://paulusjansen.sp.nl/weblog/2008/12/14/energie-opslaan/
Als je het als particulier iets serieuzer wilt aanpakken neem je niet die ouderwetse accu's, maar moderne. Die zijn natuurlijk duurder, maar inderdaad: betrouwbaarder en véél beter. Dan moet je dus flink investeren voor een buffer van een paar dagen. Overigens: panelen leveren in de winter ook gewoon stroom: de zon staat lager, dus de instraling per cm is minder, maar de buitentemperatuur heeft met de opbrengst verder niets te maken. Een flink percentage van de zomer-waarde is best haalbaar en dat is meer dan vrijwel niets!quote:Op maandag 7 november 2011 22:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Je bedoelt loodaccu's neem ik aan? Die lopen relatief gezien keihard leeg door zelfontlading, hebben een beroerd op- en ontlaad rendement en gaan hooguit 6 jaar mee. Niet interresant dus. Daarbij redt je het niet met een buffer van 10kWh, want in de winter leveren je panelen vrijwel niets op.
[..]
Centraal opslaan lijkt me inderdaad het beste.
Ehmmm... Nee.quote:Op dinsdag 8 november 2011 15:25 schreef prt-holland het volgende:
Als je het als particulier iets serieuzer wilt aanpakken neem je niet die ouderwetse accu's, maar moderne. Die zijn natuurlijk duurder, maar inderdaad: betrouwbaarder en véél beter. Dan moet je dus flink investeren voor een buffer van een paar dagen. Overigens: panelen leveren in de winter ook gewoon stroom: de zon staat lager, dus de instraling per cm is minder, maar de buitentemperatuur heeft met de opbrengst verder niets te maken. Een flink percentage van de zomer-waarde is best haalbaar en dat is meer dan vrijwel niets!
quote:Op vrijdag 25 februari 2011 17:19 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Het zou goed kunnen zijn dat de brandstofcel-revolutie ook nabij is!
De Bloomboxdie dude op 1 minuut ook echt als ie voordoet dat 1 us home 4 asian homes isSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Verdere details over de Bloom box zijn op dit moment nog niet bekend. Het is nog één groot geheim. Op de website van Bloom Energy telt op dit moment een klok af. Is dit een hype of gaat de Bloom box de wereld veranderen?
http://www.scientias.nl/b(...)uitvinding-ooit/4863
vergeet niet dat de zonnestralen door veel meer atmosfeer moeten als de zon laagstaatquote:Op dinsdag 8 november 2011 15:25 schreef prt-holland het volgende:
[..]
Als je het als particulier iets serieuzer wilt aanpakken neem je niet die ouderwetse accu's, maar moderne. Die zijn natuurlijk duurder, maar inderdaad: betrouwbaarder en véél beter. Dan moet je dus flink investeren voor een buffer van een paar dagen. Overigens: panelen leveren in de winter ook gewoon stroom: de zon staat lager, dus de instraling per cm is minder, maar de buitentemperatuur heeft met de opbrengst verder niets te maken. Een flink percentage van de zomer-waarde is best haalbaar en dat is meer dan vrijwel niets!
En transport en transportverlies dan?quote:Op vrijdag 2 december 2011 15:54 schreef Schonedal het volgende:
Zonne-energie van voltaïsche cellen hoeft niet in accu`s opgeslagen te worden als we overgaan op een wereldwijd systeem.
Als alle elektriciteitsnetten aan elkaar gekoppeld zijn en overal op aarde zonnecellen het elektriciteitsgebruik dekken en om de reden dat altijd op een halfrond van de aarde het dag is, is er voor iedereen dag en nacht energie beschikbaar.
Hierbij moeten er wel voldoende collectoren aanwezig zijn.
Een mooie gedachte, technisch realiseerbaar, maar helaas kwetsbaar omdat de transportleidingen door allerlei terroristen kunnen worden opgeblazen (Afrika, Azie, Zuid-Amerika)quote:Op vrijdag 2 december 2011 15:54 schreef Schonedal het volgende:
Zonne-energie van voltaïsche cellen hoeft niet in accu`s opgeslagen te worden als we overgaan op een wereldwijd systeem.
Als alle elektriciteitsnetten aan elkaar gekoppeld zijn en overal op aarde zonnecellen het elektriciteitsgebruik dekken en om de reden dat altijd op een halfrond van de aarde het dag is, is er voor iedereen dag en nacht energie beschikbaar.
Hierbij moeten er wel voldoende collectoren aanwezig zijn.
Goh, kijk, een expert...quote:Op vrijdag 2 december 2011 15:54 schreef Schonedal het volgende:
Zonne-energie van voltaïsche cellen hoeft niet in accu`s opgeslagen te worden als we overgaan op een wereldwijd systeem.
Als alle elektriciteitsnetten aan elkaar gekoppeld zijn en overal op aarde zonnecellen het elektriciteitsgebruik dekken en om de reden dat altijd op een halfrond van de aarde het dag is, is er voor iedereen dag en nacht energie beschikbaar.
Hierbij moeten er wel voldoende collectoren aanwezig zijn.
Wat bedoel je met die laatste zin?quote:Op vrijdag 2 december 2011 18:40 schreef pfaf het volgende:
Water is met grote afstand de efficiëntste en goedkoopste manier om op te slaan. De komende 20 jaar is dat nog wel een uitgemaakte zaak...
Ik denk dat je over 15 jaar gewoon een soort speciale dakpannen hebt, die zonnecellen bevatten. Die kun je dan gewoon op het dak laten leggen, zijn 20 ct per pan duurder dan gewone pannen.quote:Op zaterdag 3 december 2011 00:04 schreef Jordony het volgende:
Leuk al die zonnepanelen op je dak, en dat elk huishouden zijn eigen energie produceert. Maar het ziet er niet uit. Ik hoop dat ze snel iets vinden om dit wat minder opzichtig te maken, in ieder geval niet in de huidige vorm. Bijvoorbeeld door het printen van de zonnecellen op een speciale dakbedekking. Onderzoekers zijn het al aan het ontwikkelen op ramen, maar op dakpannen of andere dakbedekking zou echt revolutionair zijn.
Neuh, dat denk ik niet, denk dat er Photo Volta dakplaten zijn, en er geen noodzaak is voor een dakbedekking daaronder.quote:Op zaterdag 3 december 2011 09:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik denk dat je over 15 jaar gewoon een soort speciale dakpannen hebt, die zonnecellen bevatten. Die kun je dan gewoon op het dak laten leggen, zijn 20 ct per pan duurder dan gewone pannen.
Die pannen staan automatisch allemaal parallel en leveren dan een paar kilowatt op.
voor wisselstroom is het verloren vermogen Pl door de weerstand van de kabel te vermenigvuldigen met de doorgevoerde hoeveelheid ampère in het kwadraatquote:Op vrijdag 2 december 2011 16:03 schreef SpecialK het volgende:
[..]
En transport en transportverlies dan?
Electrolyse van water in waterstof en zuurstof, dit kan vrij efficient naar stroom worden gevormd in een energiecel.quote:Op zaterdag 12 februari 2011 17:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Ook al wordt zonneenergie erg goedkoop, heb je nog steeds het issue dat je stroom niet makkelijk en efficient kan opslaan. Dit is een veel belangrijker issue dan de prijs van fotovoltcellen
? Huh?quote:Op zaterdag 3 december 2011 22:11 schreef Mr.44 het volgende:
voor wisselstroom is het verloren vermogen Pl door de weerstand van de kabel te vermenigvuldigen met de doorgevoerde hoeveelheid ampère in het kwadraat
Pl=I2*R
Met gelijkstroom is schijnbaar 3% verlies per 1000 Km haalbaar.
Kost klauwen energie.quote:Op zaterdag 3 december 2011 22:16 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Electrolyse van water in waterstof en zuurstof, dit kan vrij efficient naar stroom worden gevormd in een energiecel.
Oh ja.. Converteren van de ene energievorm naar de andere om dat vervolgens meer te moeten terugconverteren om een elektrisch apparaat aan te sturen.quote:Op zaterdag 3 december 2011 22:16 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Electrolyse van water in waterstof en zuurstof, dit kan vrij efficient naar stroom worden gevormd in een energiecel.
het is niet gelijk als ik wiki en het verkooppraatje van Siemens mag gelovenquote:Op zaterdag 3 december 2011 22:20 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
? Huh?
Pl=I2*R klopt voor zowel gelijk als wisselspanning. Voordeel van wisselspanning is dat het relatief makkelijk te transformeren is naar elke gewenste spanning, zowel omhoog als omlaag.
Als je maar voldoende opwekt is dat geen punt. Het maken van een zonnecel kost nu ook al meer dan hij de eerste paar jaar oplevert. Aan geld én energie.quote:
Je moet niet alles geloven wat je leest...quote:Op zaterdag 3 december 2011 22:33 schreef Mr.44 het volgende:
het is niet gelijk als ik wiki en het verkooppraatje van Siemens mag geloven
http://www.energy.siemens(...)ra/#content=Benefits
Wellicht dat tegen die tijd er meer kosten-efficiënte manieren zijn om energie op te slaan.quote:Op zaterdag 3 december 2011 02:42 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Wat bedoel je met die laatste zin?
Niet als het een negatieve energiebalans heeft.quote:Op zaterdag 3 december 2011 22:38 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Als je maar voldoende opwekt is dat geen punt.
Hou er ook rekening mee dat je ze heel schoon moet houden, kijk eens hoe vies je tuinmeubels worden van een paar regenbuien en neerslaan van stof. Een grijs laagje is al snel een flink percentage minder licht.quote:Op vrijdag 16 december 2011 10:23 schreef cynicus het volgende:
Dat is een soort van gemiddelde voor Nederland. Er zijn zat die meer dan 1000 kWh/kWp halen maar er zijn er ook die maar 850 kWh/kWp halen. 900 kWh/kWp is een richtgetal. Zie bijvoorbeeld de uitgebreide Sonnenertrag database
Maar mijn voorbeeld was bedoeld om aan te geven dat iemand die slim inkoopt en zelf bereid is de handen uit de mouwen te steken het ruimschoots kan winnen van de (goedbedoelde overigens) georganiseerde samenkoopakties. Maar die organisaties steken betaalde manuren in zo'n project en het plaatsen wordt voor je gedaan en dat is relatief duur.
Ik geef een link naar de praktijk gegevens, van installaties die al jaren liggen. Harde cijfers spreken meer dan onderbuik gevoelens.quote:Op vrijdag 16 december 2011 10:35 schreef Pietverdriet het volgende:
Hou er ook rekening mee dat je ze heel schoon moet houden, kijk eens hoe vies je tuinmeubels worden van een paar regenbuien en neerslaan van stof. Een grijs laagje is al snel een flink percentage minder licht.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |