abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_89554046
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:22 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

De linkse partijen hebben ook invloed. Verder kunnen op gemeentelijk niveau linkse partijn de macht hebben, waar ze dan snoepreisjes voor criminelen kunnen aanbieden. In A'dam bijv. gebeurt dat. Leuk he?

Of wat dacht je van Gouda? Meneer de PvdA-burgemeester kan de overlast van een stel 12-jarige snotjochies niet eens oplossen.

Grootschalig aanbod van uitkeringen, lage straffen, luxe gevangenissen, kop in het zand steken...het zijn allemaal synoniemen voor links.
Ja, dit gebeurt natuurlijk alleen in PvdA-gemeenten.

Annemarie Jorritsma

Jozias van Aartsen
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_89554066
quote:
In de Parijse wijk van Goutte dOr-Château Rouge bijvoorbeeld. Al een jaar of vijftien wordt daar ostentatief door moslimgelovigen iedere vrijdag op straat gebeden, terwijl er in die wijk vier moskeeën zijn. Iedere vrijdag kunnen buurtbewoners hun huizen niet verlaten omdat drie- tot vierduizend gelovigen hun bidmatjes in diverse straten hebben ontrold. De Franse wet is hierover duidelijk: dit is verboden. Maar het wordt wel onder toeziend oog van politieagenten gedoogd. Wie daartegen protesteert, wordt geïntimideerd en haalt het niet in zijn hoofd om bij de politie een klacht in te dienen. Met tolerantie en gelijkwaardigheid valt inderdaad niet te marchanderen. Maar defaitisme en zelfverloochening kunnen ook tot maar een en hetzelfde oordeel leiden: slap en zwak.
Dit heeft niets met cultuurrelativisme te maken. Dit is gewoon laksigheid. Als het ging om een stel autochtone tokkies ging, die hun rotzooi niet opruimden en mensen bedreigden, heeft het dan ook opeens met "cultuurrelativisme" te maken?
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
pi_89554068
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Zodra er posts komen die dieper gaan dan 'links is de schuld van alles, zelfs het weer' ben ik maar al te bereid te reageren. Maar dit soort topics en de 'argumenten' die erin aangedragen worden zijn van een dusdanig laag niveau en nworden bovendien geuit door mensen die contra-geluiden toch alleen maar kunnen afdoen met 'je bent een typisch linkschmens' dat ik het redelijk zonde van de slijtagte aan mijn toetsenbord vindt om daarop in te gaan.
Ik sponsor een nieuw toetsenbord voor je :P
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_89554080
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2010 16:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Nee, omdat rechts alleen op korte termijn denkt en dat de negatieve gevolgen van hun egoïstische gedrag vanzelf verdampen.
Bezuinigen om de verzorgingsstaat op lange termijn betaalbaar te behouden en de toekomstige generaties niet met een enorme rente op de staatsschuld opz te adelen noem ik geen korte termijn denken. (Ik ga er even vanuit dat je met rechts partijen als de VVD en het CDA bedoelt.)
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
  zondag 5 december 2010 @ 16:34:33 #80
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89554082
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:33 schreef Garagedeur het volgende:

[..]

Typisch linkse reactie weer. Vooral niet ingaan op de inhoud maar trollen trollen en nog eens trollen. :{
QED
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_89554087
Maar wat is het alternatief voor cultuurrelativisme? Fascisme of zo? :')
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
pi_89554113
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:15 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Daarom heb je keiharde straffen nodig voor criminelen dat ze dat soort zaken wel uit hun hoofd halen. In Dubai heb je ook veel arme immigranten, maar zij halen het wel uit hun hoofd om te gaan stelen.

Overigens pleit ik niet voor een volledig systeem a la Dubai, maar je begrijpt wat ik bedoel.
klopt, als je de rest van mijn post leest zie je dat ik het daarin met je eens ben. maar strenger straffen is ook niet alles, en zal mijn inziens nooit het probleem helemaal op kunnen lossen
quote:
[..]

Pakkans ben ik met je eens. Maar ook hier ligt het aandeel gedeeltelijk bij links: flitsen op de snelweg ipv boeven vangen. En links is voorstander van veel regels = bureaucratie. Daardoor heeft de agent nauwelijks tijd om criminelen te vangen.
schuldvraag. ik kijk liever naar de toekomst. realiseer je trouwens ook dat ik niet probeer links te verdedigen in zijn aanpak, maar probeer duidelijk te maken dat de beste aanpak mijn inziens ook linkse standpunten bevat. als je echter óf links het laat oplossen, óf rechts, zal het probleem in geen van beide gevallen helemaal opgelost worden.
quote:
Mits deze projecten op particulier initiatief zijn, heb ik uiteraard niets tegen deze projecten. Waar ik me wel aan erger, zijn al die gesubsidieerde projecten op kosten van de belastingbetaler.

Mijn inziens zou dit trouwens gewoon op de basisschool in het reguliere programma worden opgenomen.
dus zodra er subsidie aan gegeven wordt, is het slecht.
maar als het op de volledig gesubsidieerde basisschool in het programma wordt opgenomen, waar ook veel kinderen bereikt die het niet écht nodig hebben, dan is het wel goed?

begrijp me niet verkeerd, ik zou het zeker een goed initiatief vinden als alle basisscholen die zouden opnemen in het programma, ook voor kinderen die niet uit achterstandswijken komen.

maar jij bent dus tegen subsidie vanuit de overheid voor de doelgerichte aanpak, waar zei die het hard nodig hebben naar een speciale weekendschool gaan. maar wel voor de algemene aanpak, waar elk kind deze extra 'cursus' krijgt, en dit alles ook met 'subsidie' vanuit de overheid.
beetje rare redenatie mijn inziens.

ten slotte wil ik meegeven dat ik volledig vóór ben als deze projecten op particulier initiatief gebeuren. maar als dit niet (genoeg) op eigen initiatief gebeurt, dan vind ik dat een subsidie een terecht middel is om te zorgen dat dit alsnog van de grond komt. ik zou dan ook pleiten voor een subsidie van bijvoorbeeld 20-30% bovenop de eigen inkomsten. zo blijft het een particulier initiatief, die steun moet zoeken in bijvoorbeeld het bedrijfsleven, en niet aan overheidsbureaucratie doet, maar krijgen ze wel een extra steun in de rug.
pi_89554134
quote:
Op zondag 5 december 2010 15:19 schreef Zienswijze het volgende:

Ik denk juist door rechts. Links heeft altijd gepleit om Marokkanen als gelijkwaardig te beschouwen opdat ze zich niet hoefden te verschuilen achter een naampje als ze zich onwaardig bejegend voelen. Rechts heeft een zekere ongelijkheid in het spel gebracht door Marokkanen als Marokkanen te benoemen. Nu wordt daar handig op ingespeeld doordat de gemeenschap zich ook echt als een Marokkaanse gemeenschap gedraagt en meent dat ze zich ook aan andere wetten willen houden.
Aardig dat je het probeert, maar wat moet ik hierop zeggen? Chinezen worden ook gewoon Chinezen genoemd; presteert deze groep het ook om telkens negatief in het nieuwes te komen? Nee toch?

Het ligt niet aan discriminatie. Iedereen heeft immers dezelfde kansen. Dat Marokkanen in de loop der tijd een negatief imago hebben gekregen, is de schuld van de grote groep raddraaiers, die - sorry dat ik het weer moet zeggen - maar niet door links aangepakt (willen) worden.
pi_89554147
Ok, we schaffen cultuurrelativisme af. Maar dan is het wel de dingen die IK belangrijk vind waar jullie allemaal naar moeten luisteren. MIJN normen en waarden worden die van jou.

Ja, dat is even schrikken he? :')

Als het van iemand anders komt dan je zelf, dan verandert er opeens een hoop ....
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
  Moderator zondag 5 december 2010 @ 16:39:23 #85
249559 crew  Lavenderr
pi_89554228
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 15:20 schreef BasEnAad het volgende:
Een oorzaak is natuurlijk ook die walgelijke weg-met-ons-instelling die er heerst onder velen in Nederland. Een soort krampachtige houding om te laten zien dat je toch echt niet nationalistisch (vies woord!) bent.
Nee, trots op eigen land mag niet (meer), dat is blijkbaar abject.
Nu ben ik ook niet trots op de laffe, halfslachtige manier waarop momenteel in ons land problemen worden aangepakt. Of niet aangepakt , maar gepapt en nat gehouden. En we noemen het: bruggen bouwen of de boel bij elkaar houden :')
pi_89554243
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:26 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Ik zou erg blij zijn als dit domme argument niet meer in mijn topics zou opduiken. Het is al zo vreselijk vaak onderuit gehaald, dat ik eigenlijk geen zin meer heb om weer dezelfde tekst te tikken om het te ontkrachten. Zeer storend.
Ik heb het nog nooit eerder gebruikt eigenlijk. Kun je het nog een keertje onderuit halen speciaal voor mij?
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
  zondag 5 december 2010 @ 16:40:06 #87
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89554244
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:37 schreef teknomist het volgende:

[..]

Waarom nou op zo'n toon op de man spelen? Wat is het nut daarvan? Bevordert dit soort opmerkingen een goed politiek debat? :)
Waar zie jij in dit topic een 'politiek debat' dan? Of laat ik het anders stellen:Zie jij zelfs maar de uitnodiging tot een politiek debat uitgaan van zo'n OP?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_89554252
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:39 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Nee, trots op eigen land mag niet (meer), dat is blijkbaar abject.
Nu ben ik ook niet trots op de laffe, halfslachtige manier waarop momenteel in ons land problemen worden aangepakt. Of niet aangepakt , maar gepapt en nat gehouden. En we noemen het: bruggen bouwen of de boel bij elkaar houden :')
Oh, dus je bedoelt eigenlijk trots op een bepaald deel van je eigen land. En dat verpak je dan als "trots op je eigen land".
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
pi_89554254
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:34 schreef Klaudias het volgende:
Maar wat is het alternatief voor cultuurrelativisme? Fascisme of zo? :')
Cultuurrelativisme kan ook fascistoïde trekjes hebben. ;) Er is geen alternatief voor cultuurrelativisme, maar wel moet cultuurrelativisme begrensd worden door bijvoorbeeld de rechten van de mens (en dier) en contextueel bekeken worden.
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
  zondag 5 december 2010 @ 16:40:33 #90
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_89554258
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:29 schreef Klaudias het volgende:
Wat is het alternatief voor cultuurrelativisme?
Fascisme.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_89554281
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:40 schreef teknomist het volgende:

[..]

Cultuurrelativisme kan ook fascistoïde trekjes hebben. ;)
Leg uit ...

quote:
Er is geen alternatief voor cultuurrelativisme, maar wel moet cultuurrelativisme begrensd worden door bijvoorbeeld de rechten van de mens (en dier) en contextueel bekeken worden.
wat zeg je nou allemaal?
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
  zondag 5 december 2010 @ 16:41:50 #92
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89554302
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:39 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Nee, trots op eigen land mag niet (meer), dat is blijkbaar abject.
Dat zegt niemand. Maar je hebt trots zijn op en je hebt volledig doorslaan in nationalisme.

quote:
Nu ben ik ook niet trots op de laffe, halfslachtige manier waarop momenteel in ons land problemen worden aangepakt. Of niet aangepakt , maar gepapt en nat gehouden. En we noemen het: bruggen bouwen of de boel bij elkaar houden :')
Terwijl we natuurlijk veel beter net als in Brazilië met tanks en pantserwagens de sloppenwijken in kunnen rijden ;)
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_89554314
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:39 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Nee, trots op eigen land mag niet (meer), dat is blijkbaar abject.
Blijkbaar. Ik weet niet, ik ben nog niemand tegengekomen die zegt 'je mag niet trots zijn op je land' (ik ben overigens niet trots op Nederland, ik vind het wat dommig, maar als iemand dat wilt, hey, zijn keuze), ik heb nog geen tv-programma gezien dat zegt dat het walgelijk is trots te zijn op eigen land, ik heb nog geen politieke partij gezien die dat zegt. Maar blijkbaar is er een grote cultuurrelativistische weg-met-ons-mentaliteit onder met name de linkschmenschen.
pi_89554362
Hoe kun je trots zijn op iets waar je zelf helemaal niets voor hebt gedaan? Geboren worden op een bepaalde plek, bedoel ik dan.
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
  zondag 5 december 2010 @ 16:44:13 #95
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_89554366
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:41 schreef Klaudias het volgende:

[..]

Leg uit ...

[..]

wat zeg je nou allemaal?
Moeilijk he? En Wilders legt het allemaal zo makkelijk uit...
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zondag 5 december 2010 @ 16:44:52 #96
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89554386
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2010 16:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Fascisme.
Suuuure
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_89554414
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2010 16:36 schreef Zienswijze het volgende:
Aardig dat je het probeert, maar wat moet ik hierop zeggen? Chinezen worden ook gewoon Chinezen genoemd; presteert deze groep het ook om telkens negatief in het nieuwes te komen? Nee toch?

Het ligt niet aan discriminatie. Iedereen heeft immers dezelfde kansen. Dat Marokkanen in de loop der tijd een negatief imago hebben gekregen, is de schuld van de grote groep raddraaiers, die - sorry dat ik het weer moet zeggen - maar niet door links aangepakt (willen) worden.
Doe je niet exact hetzelfde slimpie? Als het een groep raddraaiers is waarom noem je het dan geen groep raddraaiers? Wat hebben alle andere Marokkanen te maken met die groep? Iedereen heeft toch dezelfde kansen?

Je stelt dat het geen discriminatie is en dat een select groepje personen voor onrust zorgt. Toch wordt een groep mensen aangesproken op het gedrag van anderen.

Het zou bijvoorbeeld toch ernstig zijn als jouw gebrek aan intellect en empathie wordt aangerekend voor een andere groep mensen? Zou je dat niet oneerlijk vinden?
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_89554426
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:44 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Suuuure
Geef jij het antwoord dan maar.
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
  zondag 5 december 2010 @ 16:47:44 #99
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_89554463
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:45 schreef Mendeljev het volgende:

Het zou bijvoorbeeld toch ernstig zijn als jouw gebrek aan intellect en empathie wordt aangerekend voor een andere groep mensen? Zou je dat niet oneerlijk vinden?
Anders ik wel!
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  Moderator zondag 5 december 2010 @ 16:49:14 #100
249559 crew  Lavenderr
pi_89554509
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:40 schreef Klaudias het volgende:

[..]

Oh, dus je bedoelt eigenlijk trots op een bepaald deel van je eigen land. En dat verpak je dan als "trots op je eigen land".
Nee, dat bedoel ik niet, dat maak jij er van.
pi_89554516
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:41 schreef Klaudias het volgende:

[..]

Leg uit ...

[..]
Als cultuurrelativisme leidt tot het gegeven dat men de vrijheids van meningsuiting probeert te begrenzen door mensen zich beledigt voelen omdat anderen bepaalde culturen inferieur achten. Het is zelfs strafbaar, dat noem ik een fascistoïde trekje. Tot eind jaren negentig een andere cultuur minderwaardig vinden was zelfs in de praktijk strafbaar, anderen worden er voor vermoord.

quote:
wat zeg je nou allemaal?
Moet ik het conflict tussen cultuurrelativisme en de rechten van de mens uitleggen? Ik noem bijvoorbeeld steniging, vrouwenbesnijdenissen, voodoo op Haïti et cetera. En qua context: een bepaalde cultuur kan conflicteren met de grondmoraal in bepaald land: dan heb ik het over gescheiden zwemmen van mannen en vrouwen bv.
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_89554525
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:42 schreef Monidique het volgende:

[..]

Blijkbaar. Ik weet niet, ik ben nog niemand tegengekomen die zegt 'je mag niet trots zijn op je land' (ik ben overigens niet trots op Nederland, ik vind het wat dommig, maar als iemand dat wilt, hey, zijn keuze), ik heb nog geen tv-programma gezien dat zegt dat het walgelijk is trots te zijn op eigen land, ik heb nog geen politieke partij gezien die dat zegt. Maar blijkbaar is er een grote cultuurrelativistische weg-met-ons-mentaliteit onder met name de linkschmenschen.
Nee, het probleem is helaas dat het soort nationalisme en "trots op je land zijn" wat de media doorgaans haalt niet het soort is waarmee je geassocieerd wilt worden.

Ik ben bijvoorbeeld vrij trots dat Nederlanders erom bekend staan om hun talen te spreken, hoogopgeleid te zijn en werelds georiënteerd. En dan is er nog voetbal (ja, ik ben zo'n proleet), het homohuwelijk, de economie en de fiets. Kleine en grote dingen die we hier een stuk beter voor elkaar hebben dan in Burkina Faso.

Ik ben alleen niet trots op jongeren die te dom zijn om te poepen die "in mijn tijd" de vlag claimden door ermee op hun bombers rond te paraderen (en waarop de achterlijke reactie kwam vanuit scholen om die te verbieden) en mensen in deze tijd die Wilders stemmen "omdat hullie de allochone meer hebbuh als ons".

En nee, dat zijn niet alle PVV-stemmers denk ik, het is alleen de domme schreeuwende minderheid die de media haalt. Net als dat je alleen kutmarokkanen op ziet duiken overal maar de genuanceerde uitspraken van hun wel geïntegreerde broeders en zusters nog geen pixel ruimte lijken te krijgen.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_89554529
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:49 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Nee, dat bedoel ik niet, dat maak jij er van.
Wat bedoel je dan?
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
  zondag 5 december 2010 @ 16:51:01 #104
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89554549
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:49 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Nee, het probleem is helaas dat het soort nationalisme en "trots op je land zijn" wat de media doorgaans haalt niet het soort is waarmee je geassocieerd wilt worden.

Ik ben bijvoorbeeld vrij trots dat Nederlanders erom bekend staan om hun talen te spreken, hoogopgeleid te zijn en werelds georiënteerd. En dan is er nog voetbal (ja, ik ben zo'n proleet), het homohuwelijk, de economie en de fiets. Kleine en grote dingen die we hier een stuk beter voor elkaar hebben dan in Burkina Faso.

Ik ben alleen niet trots op jongeren die te dom zijn om te poepen die "in mijn tijd" de vlag claimden door ermee op hun bombers rond te paraderen (en waarop de achterlijke reactie kwam vanuit scholen om die te verbieden) en mensen in deze tijd die Wilders stemmen "omdat hullie de allochone meer hebbuh als ons".

En nee, dat zijn niet alle PVV-stemmers denk ik, het is alleen de domme schreeuwende minderheid die de media haalt. Net als dat je alleen kutmarokkanen op ziet duiken overal maar de genuanceerde uitspraken van hun wel geïntegreerde broeders en zusters nog geen pixel ruimte lijken te krijgen.
:Y
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 5 december 2010 @ 16:51:07 #105
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89554551
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:46 schreef Klaudias het volgende:

[..]

Geef jij het antwoord dan maar.
Er zijn vele tinten grijs denkbaar tussen Etnocentrisme aan de ene kant en Cultuurrelativisme aan de andere kant.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_89554561
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2010 16:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Fascisme.
Een filosofische denkwijze kun je niet vervangen door een politiek systeem en andersom. Dat is appels en peren. (Ja, het is beiden fruit maar je snapt de idee.)
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
  zondag 5 december 2010 @ 16:54:20 #107
172495 Arglist
Suum cuique tribuere
pi_89554647
quote:
De brief die gisteren op de Podium-pagina onder de kop Slappe Nederlander werd gepubliceerd, zal bij menig lezer nogal provocerend zijn overgekomen. Maar je kunt deze korte tekst ook in de categorie ongemakkelijke waarheid opnemen.

De briefschrijver is een jonge Marokkaan die bondig en helder uitlegt hoe er vanuit zijn familie en gemeenschap tegen de Nederlandse samenleving wordt aangekeken: slap en zwak. De meeste Marokkanen snappen niets van democratie. Wie bij ons de macht heeft, overlegt niet.
'Ongemakkelijke waarheid'...Mooie, deskundige opening van een stuk. Eigenlijk zou je als weldenkend mens het moeten laten bij de eerste twee zinnen. Maar omdat ik toch al niet verwachtte dat er wat zinnigs in zou staan besloot ik het toch maar door te lezen. Ik wil ook weer een 'lagen', zoals om de eerste reactie in dit topic.......
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 14:52 schreef BasEnAad het volgende:
Niets nieuws natuurlijk. Marokkanen lagen de Nederlandse autoriteiten keihard uit. En geef ze eens ongelijk, ze kunnen alles flikken hier.
Zoiets geeft mij meteen al een redelijk inzicht in wat voor mensen dit 'goede stukken' en 'waarheid' vinden.
quote:
Directe aanleiding voor deze rauwe observatie wordt door het Trouw-commentaar van afgelopen maandag gevormd. Daarin wordt over het lot getreurd van christenen die in islamitische landen onderdrukt, vervolgd en verjaagd worden. Desondanks, stelt de commentator, moeten moslimgelovigen hier niet met gelijke munt worden terugbetaald: Wij moeten juist laten zien dat wij geloven in de gelijkwaardigheid van alle burgers.

Inderdaad, tegen onverdraagzaamheid past alleen maar beschaving. En ook de Marokkaanse briefschrijver is het hiermee eens: Ik vind dat ook, maar onze mensen denken toch: ze verdedigen zich niet, ze zijn bang voor ons. Met andere woorden: wij verbieden hun kerken bij ons te stichten, wij onderdrukken hun geloof en zij helpen ons moskeeën te bouwen en subsidiëren onze religieuze verenigingen. Leg eens aan een (orthodoxe) moslim uit wat het christelijke concept van het toekeren van de andere wang inhoudt.
'Rauwe observatie'.... Tweede mooie typering. Nou, ik verwacht van iemand die een middelbare school heeft afgemaakt dat hij kan concluderen dat mensen iets niet kunnen begrijpen wat ze nooit hebben gekend. Moeten we ons nu hierover verbazen dat 'Marokkanen' niets van democratie begrijpen? Wie zich daar over verbaast en dit als 'schokkende waarheid' 'rauwe, zeer scherpe en kritische observatie' presenteert, omdat het een Marokkaan is die het zelf zegt, heeft er overduidelijk niet veel van begrepen. De eerste generatie snapt inderdaad in gevallen helemaal niet veel van ons land, van onze manier van denken of van onze normen en waarden. Wat nu?

Helemaal niks, onbereikbare mensen kan je niet bereiken. Ongeletterde mensen kan je geen tekst laten lezen. Het is wachten tot ze doodgaan. De nieuwe generaties moeten wel zo veel mogelijk bereikt worden en moeten zoveel mogelijk geschoold worden. Na verloop van tijd lost het probleem zich zelf op. Onbegrip bestrijd je inderdaad met onderwijs.

Dat deze Marokkaan dicht bij de samenleving staat zal allemaal wel, maar ik kan prima van uit mijn eigen Marokkaan vrije woonomgeving ook zien wat het probleem is. Het probleem is achtergesteldheid. Maar gelukkig worden de collegebanken van onze (linkse) universiteiten gevuld met Marokkaanse en Turkse jongeren. Jongeren die inderdaad niet zo actief zijn in het verenigingsleven, jongeren die je inderdaad niet tegenkomt in de kroeg, maar hey, zij zullen dat hun nageslacht niet aandoen. Met die gedachte kan ik wel vrede hebben.

quote:
Wat de briefschrijver tastbaar heeft willen maken, is de discrepantie en fundamentele verschillen tussen beide geloven, en, hieruit voortvloeiend, culturen en mentaliteiten. Daar waar de commentator de maakbaarheid van de mens en vermogen tot veranderen impliciet benadrukt, lijkt de briefschrijver te antwoorden: wat naïef, het gaat hoofdzakelijk om krachtsverhoudingen. De sterkste overwint en daar past geen andere wang bij om een nieuwe klap te incasseren. Natuurlijk kun je blindelings achter de fata morgana van de gelijkwaardigheid van religies aan blijven hollen. Maar, anders dan het christendom, is de islam niet voor softe treuzelaars die in hun naasten alleen de goedheid willen ontwaren. Het is onderwerpen of onderworpen worden. En terwijl kerken worden aangevallen in Irak en christenen uit het Midden-Oosten worden verjaagd, nemen steeds meer moslimgelovigen van orthodoxe snit bezit van de openbare ruimte in Europa.
Ah, natuurlijk, want er zijn alleen maar twee soorten mensen. Christenen en Moslims. Dan heb ik een groot probleem blijkbaar op deze wereld.

quote:
In de Parijse wijk van Goutte dOr-Château Rouge bijvoorbeeld. Al een jaar of vijftien wordt daar ostentatief door moslimgelovigen iedere vrijdag op straat gebeden, terwijl er in die wijk vier moskeeën zijn. Iedere vrijdag kunnen buurtbewoners hun huizen niet verlaten omdat drie- tot vierduizend gelovigen hun bidmatjes in diverse straten hebben ontrold. De Franse wet is hierover duidelijk: dit is verboden. Maar het wordt wel onder toeziend oog van politieagenten gedoogd. Wie daartegen protesteert, wordt geïntimideerd en haalt het niet in zijn hoofd om bij de politie een klacht in te dienen. Met tolerantie en gelijkwaardigheid valt inderdaad niet te marchanderen. Maar defaitisme en zelfverloochening kunnen ook tot maar een en hetzelfde oordeel leiden: slap en zwak.
Heel vervelend dat dit in Frankrijk gebeurt. Maar volgens mij hebben zij een redelijk rechtse regering dus ik verwacht dat de problemen binnen de kortste tijd opgelost zijn, toch Zienswijze?

[ Bericht 2% gewijzigd door Arglist op 05-12-2010 17:49:36 ]
"Der freie Mensch handelt niemals arglistig, sondern stets aufrichtig."
pi_89554661
Voordat men begint over "cultuurrelativisme", leg eerst maar eens uit wat het is, want ik lees dat al die migrantenproblemen mede veroorzaakt zijn door cultuurrelativisme, maar ik lees ook dat cultuurrelativisme met voodoo en stenigingen te maken heeft. Me dunkt is "cultuurrelativisme" een hol labeltje waardoor niet uitgelegd hoeft te worden wát er nou bedoeld wordt, wát er nou mis gaat.
  zondag 5 december 2010 @ 16:56:15 #109
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89554698
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:54 schreef Monidique het volgende:
Voordat men begint over "cultuurrelativisme", leg eerst maar eens uit wat het is, want ik lees dat al die migrantenproblemen mede veroorzaakt zijn door cultuurrelativisme, maar ik lees ook dat cultuurrelativisme met voodoo en stenigingen te maken heeft. Me dunkt is "cultuurrelativisme" een hol labeltje waardoor niet uitgelegd hoeft te worden wát er nou bedoeld wordt, wát er nou mis gaat.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Cultuurrelativisme
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  Moderator zondag 5 december 2010 @ 16:56:16 #110
249559 crew  Lavenderr
pi_89554699
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:41 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Dat zegt niemand. Maar je hebt trots zijn op en je hebt volledig doorslaan in nationalisme.

[..]

Terwijl we natuurlijk veel beter net als in Brazilië met tanks en pantserwagens de sloppenwijken in kunnen rijden ;)
Doorslaan in nationalisme? Ik heb het nog niet gezien. Jij? Misschien met schaatsen, maar meer ook niet.

En je vergelijking met Brazilie,over doorslaan gesproken :D
  zondag 5 december 2010 @ 16:57:19 #111
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_89554732
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:54 schreef Monidique het volgende:
Voordat men begint over "cultuurrelativisme", leg eerst maar eens uit wat het is, want ik lees dat al die migrantenproblemen mede veroorzaakt zijn door cultuurrelativisme, maar ik lees ook dat cultuurrelativisme met voodoo en stenigingen te maken heeft. Me dunkt is "cultuurrelativisme" een hol labeltje waardoor niet uitgelegd hoeft te worden wát er nou bedoeld wordt, wát er nou mis gaat.
Cultuurrelativisme betekend dat je je eigen cultuur niet als heilige superieure waarheid ziet waardoor je minder argumenten hebt om donkere of anders-gelovige medemensen te minachten en/of onderdrukken.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zondag 5 december 2010 @ 16:57:32 #112
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89554740
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:56 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Doorslaan in nationalisme? Ik heb het nog niet gezien. Jij?
Ja, ik wel. Vlag hijsen elke dag, volkslied laten zingen op scholen elke ochtend.. Ik vind dat redelijk doorslaan, ja.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_89554767
quote:
Inderdaad, zelfs de Wikipedia-pagina geeft een vage, onduidelijke definitie. Oftewel: mensen, wat bedoelen jullie concreet als jullie het over "cultuurrelativisme" hebben en hoe, concreet, is dat van toepassing op zowel het vermeende migrantenprobleem in Nederland als op voodoo?
pi_89554816
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:54 schreef Monidique het volgende:
Voordat men begint over "cultuurrelativisme", leg eerst maar eens uit wat het is, want ik lees dat al die migrantenproblemen mede veroorzaakt zijn door cultuurrelativisme, maar ik lees ook dat cultuurrelativisme met voodoo en stenigingen te maken heeft. Me dunkt is "cultuurrelativisme" een hol labeltje waardoor niet uitgelegd hoeft te worden wát er nou bedoeld wordt, wát er nou mis gaat.
Het is een vorm van soort ethisch nihilisme. Er zijn geen absolute maatstaven om de ene cultuur beter of slechter te vinden dan de ander. Het is een denkwijze die niet weerlegt kan worden, maar dat is in principe alles wat met nihilisme of postmodernisme te maken heeft. Echter, in de praktijk vind ik het geen goede leidraad en zijn er grote bezwaren.

Daarnaast is het paradoxaal. Want als een cultuur anti-cultuurrelativistisch is, geldt de centrale stelling dan ook?
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
  zondag 5 december 2010 @ 17:00:49 #115
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89554832
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Ja, ik wel. Vlag hijsen elke dag, volkslied laten zingen op scholen elke ochtend.. Ik vind dat redelijk doorslaan, ja.
Nederland doet dat niet, maar is wel verschrikkelijk nationalistisch
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_89554858
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2010 16:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Cultuurrelativisme betekend dat je je eigen cultuur niet als heilige superieure waarheid ziet waardoor je minder argumenten hebt om donkere of anders-gelovige medemensen te minachten en/of onderdrukken.
Een cultuur als waarheid zien? Wat bedoel je daarmee? :D

En waarom nu de huidskleur erbij halen, racist.
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_89554866
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:00 schreef teknomist het volgende:

[..]

Het is een vorm van soort ethisch nihilisme. Er zijn geen absolute maatstaven om de ene cultuur beter of slechter te vinden dan de ander. Het is een denkwijze die niet weerlegt kan worden, maar dat is in principe alles wat met nihilisme of postmodernisme te maken heeft. Echter, in de praktijk vind ik het geen goede leidraad en zijn er grote bezwaren.
Hoe uit zich dat dan in de praktijk? Femke Halsema die zegt: 'tuurlijk, stenigen is wat jullie gewend zijn, ik kan dus niet zeggen dat het verkeerd is, ga je gang'?
  zondag 5 december 2010 @ 17:02:03 #118
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89554871
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:00 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nederland doet dat niet, maar is wel verschrikkelijk nationalistisch
Als het aan de PVV ligt, gaat Nederland dat wel doen. Weer een reden om de PVV een eng clubje te vinden.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 5 december 2010 @ 17:03:48 #119
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89554926
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:01 schreef Monidique het volgende:

[..]

Hoe uit zich dat dan in de praktijk? Femke Halsema die zegt: 'tuurlijk, stenigen is wat jullie gewend zijn, ik kan dus niet zeggen dat het verkeerd is, ga je gang'?
Mensen als Femke Halsema zeggen het één maar doen het ander.
Grote bek maar een stinkmercedes rijden, en kinderen van een zwarte school halen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zondag 5 december 2010 @ 17:05:09 #120
172495 Arglist
Suum cuique tribuere
pi_89554970
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:03 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Mensen als Femke Halsema zeggen het één maar doen het ander.
Grote bek maar een stinkmercedes rijden, en kinderen van een zwarte school halen.
Mensen met geld rijden inderdaad wel eens in Mercedesen, iets op tegen? Ook studeren hun kinderen aan dure universiteiten, iets op tegen?
"Der freie Mensch handelt niemals arglistig, sondern stets aufrichtig."
pi_89554976
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:01 schreef Monidique het volgende:

[..]

Hoe uit zich dat dan in de praktijk? Femke Halsema die zegt: 'tuurlijk, stenigen is wat jullie gewend zijn, ik kan dus niet zeggen dat het verkeerd is, ga je gang'?
Nu chargeer je een beetje (want steniging vindt niet plaats in Nederland), en ik begrijp niet helemaal waarom je Femke Halsema erbij haalt. Maar als het bijvoorbeeld gaat om eerwraak of het onverdoofd slachten van dieren...
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_89554983
Hoe is dat "ethisch nihilisme" mede de oorzaak van de vermeende problemen? Waar en wanneer zijn er geen absolute maatstaven gehanteerd (whatever dat betekent), is er geen goed en fout benoemd, waardoor die problemen ontstaan of verergerd zijn? Ik vind het allemaal erg vaag.
  zondag 5 december 2010 @ 17:06:07 #123
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89555000
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:02 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Als het aan de PVV ligt, gaat Nederland dat wel doen. Weer een reden om de PVV een eng clubje te vinden.
Omdat ze het uiterlijk vertoon willen zijn ze eng? Ik vind eerder het stompzinnig nationalisme van de Nederlanders erg storend. Dat heeft niets met de PVV te maken
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_89555022
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:05 schreef Monidique het volgende:
Hoe is dat "ethisch nihilisme" mede de oorzaak van de vermeende problemen? Waar en wanneer zijn er geen absolute maatstaven gehanteerd (whatever dat betekent), is er geen goed en fout benoemd, waardoor die problemen ontstaan of verergerd zijn? Ik vind het allemaal erg vaag.
Aan wie stel je deze vraag?
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_89555062
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:05 schreef teknomist het volgende:

[..]

Nu chargeer je een beetje (want steniging vindt niet plaats in Nederland), en ik begrijp niet helemaal waarom je Femke Halsema erbij haalt. Maar als het bijvoorbeeld gaat om eerwraak of het onverdoofd slachten van dieren...
Eerwraak slaat op geweld en moord en is verboden in Nederland -ik ken ook niemand die er begrip voor heeft-, dierenrechten zijn nu ook niet diep verankerd in onze samenleving, zeker niet lang. Ik snap dus niet wat daar precies "ethisch nihilistisch", cultuurrelativistisch aan is. Wat is er nou aan de hand?
pi_89555072
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:06 schreef teknomist het volgende:

[..]

Aan wie stel je deze vraag?
Aan jou en aan iedereen die die vraag wil beantwoorden.
  zondag 5 december 2010 @ 17:08:07 #127
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_89555078
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:06 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Omdat ze het uiterlijk vertoon willen zijn ze eng? Ik vind eerder het stompzinnig nationalisme van de Nederlanders erg storend. Dat heeft niets met de PVV te maken
Ja, wat is het nou? Nederlanders hebben een 'weg met ons' mentaliteit of 'Nederlanders zijn stompzinnig nationalistisch'? Allebei kan niet.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  Moderator zondag 5 december 2010 @ 17:09:24 #128
249559 crew  Lavenderr
pi_89555113
:?
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Ja, ik wel. Vlag hijsen elke dag, volkslied laten zingen op scholen elke ochtend.. Ik vind dat redelijk doorslaan, ja.
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Ja, ik wel. Vlag hijsen elke dag, volkslied laten zingen op scholen elke ochtend.. Ik vind dat redelijk doorslaan, ja.
Doen we dat hier dan :?
Zelfs een klein vlaggetje op je rugzak is al verdacht. We zijn helemaal naar de andere kant doorgeslagen hier. Het is bespottelijk.
  zondag 5 december 2010 @ 17:10:49 #129
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89555163
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:08 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Ja, wat is het nou? Nederlanders hebben een 'weg met ons' mentaliteit of 'Nederlanders zijn stompzinnig nationalistisch'? Allebei kan niet.
Schizofreen nietwaar? Waar haal je het idee vandaan dat mensen allemaal consequent zijn?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_89555189
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:09 schreef Lavenderr het volgende:
:?

[..]



[..]

Doen we dat hier dan :?
Zelfs een klein vlaggetje op je rugzak is al verdacht. We zijn helemaal naar de andere kant doorgeslagen hier. Het is bespottelijk.
En dat is zo geworden omdat dat symbool op de rugzak/jack is geclaimd door de extreemrechtse jongeren in de jaren negentig. Het is niet alsof er een keer een padvinder met zo'n rugzak de grote stad in struinde en zomaar ineens voor hardcore gabber aangezien werd.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_89555202
Het bespottelijk is, is dat je hier gewoon aan het fantaseren bent. Een klein vlaggetje op je rugzak is niet verdacht -meestal waren die jongeren door wat ze deden, door hun uitstraling gewoon niet geliefd-, we zijn niet doorgeslagen, je wordt niet raar aangekeken als je zegt trots op Nederland te zijn. "Ik hou van Holland" schijnt een succes te zijn, iedere sport is er weer dat volkslied, hangt er weer die vlag. Je ageert tegen een fictieve situatie.
  zondag 5 december 2010 @ 17:12:18 #132
172495 Arglist
Suum cuique tribuere
pi_89555231
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:09 schreef Lavenderr het volgende:
:?

[..]



[..]

Doen we dat hier dan :?
Zelfs een klein vlaggetje op je rugzak is al verdacht. We zijn helemaal naar de andere kant doorgeslagen hier. Het is bespottelijk.
Ik heb een hele grote vlag op mijn reistas. Toch best handig als je op je bagage wacht op een vliegveld, in geval van verlies maar ook als herkenning. Mensen reageren daar ook altijd zeer enthousiast op in Afrika, Azie maar ook Zuid-Amerika. Dus wat is je punt eigenlijk?
"Der freie Mensch handelt niemals arglistig, sondern stets aufrichtig."
  zondag 5 december 2010 @ 17:14:18 #133
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89555302
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:12 schreef Arglist het volgende:Mensen reageren daar ook altijd zeer enthousiast op in Afrika, Azie maar ook Zuid-Amerika.
Ze zijn blij dat je geen Amerikaan bent?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zondag 5 december 2010 @ 17:15:18 #134
172495 Arglist
Suum cuique tribuere
pi_89555335
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ze zijn blij dat je geen Amerikaan bent?
Dat is niet de conclusie die ik trok. Maar van mij mag jij gerust brainstormen over de mogelijke redenen waarom ze positief reageren op mij en mijn vlag.
"Der freie Mensch handelt niemals arglistig, sondern stets aufrichtig."
  zondag 5 december 2010 @ 17:21:23 #135
265075 Sachertorte
VVD-mentaliteit
pi_89555565
quote:
Op zondag 5 december 2010 16:40 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik heb het nog nooit eerder gebruikt eigenlijk. Kun je het nog een keertje onderuit halen speciaal voor mij?
Vanavond wellicht.
Quousque tandem abutere, PvdA, patientia nostra?
  zondag 5 december 2010 @ 17:21:50 #136
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_89555587
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:01 schreef teknomist het volgende:

[..]

Een cultuur als waarheid zien? Wat bedoel je daarmee? :D

En waarom nu de huidskleur erbij halen, racist.
Racisme mag niet, daarom discrimineren we mensen nu op cultuur.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_89555670
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:07 schreef Monidique het volgende:

[..]

Eerwraak slaat op geweld en moord en is verboden in Nederland -ik ken ook niemand die er begrip voor heeft-, dierenrechten zijn nu ook niet diep verankerd in onze samenleving, zeker niet lang. Ik snap dus niet wat daar precies "ethisch nihilistisch", cultuurrelativistisch aan is. Wat is er nou aan de hand?
Ik ken ze hoor ivoren toren-academici die dat niet veroordelen omdat het nou eenmaal "hun cultuur" is. Ik heb het gevoel dat je mij iets in de mond probeert te leggen, want ik zal niet zeggen dat het een wijdverbreid fenomeen is bij de politieke en bestuurlijke elite, maar er zijn wel soms trekjes waarneembaar waarvan ik denk dat er een bepaalde grens wordt overschreven. Bijvoorbeeld, het toestaan van gescheiden zwemmen van mannen en vrouwen of het onverdoofd slachten van dieren. Al denk ik dan soms dat het inderdaad meer met lafheid en korte termijn-denken te maken heeft dan dat men echt overtuigd cultuurrelativist is in dat soort gevallen.
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
  zondag 5 december 2010 @ 17:28:28 #138
265075 Sachertorte
VVD-mentaliteit
pi_89555850
quote:
Op zondag 5 december 2010 17:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Racisme mag niet, daarom discrimineren we mensen nu op cultuur.
Zonder dergelijke discriminatie zou de beschaving niet eens bestaan, het is de basis van mensenrechten e.d.
Quousque tandem abutere, PvdA, patientia nostra?
  zondag 5 december 2010 @ 17:28:32 #139
165633 eriksd
The grand facade...
pi_89555855
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 15:12 schreef Eclaire84 het volgende:

[..]

:') Jankbal. Ga anders in een hoekje huilen met je "geterroriseerd".
Aldus onze internetheld.
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
  zondag 5 december 2010 @ 17:28:45 #140
203635 Ugjerke
God of tits and wine
pi_89555867
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 15:32 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

En @ Asphias:

Ik zal als volgt enkele argumenten deponeren waarom links geheel de schuldige aan deze problematiek is.

Het probleem was niet zozeer de gastarbeiders. De mannen hebben gewerkt en de economie een boost gegeven. Win-win situatie dus. Een slim, uitgewerkt plan van rechts.

Maar toen kwam links zich ermee bemoeien, en zoals u wellicht weet, gaat het dan in veel gevallen fout.

1). Links is voorstander van een uitgebreide sociale verzoringstaat. Daardoor trek je dus merendeel laagopgeleide/analfabete immigranten. Je hoeft dan geen genie te zijn om een verwachtingspatroon te trekken dat deze groep immigranten als groep weinig bijdragen aan de samenleving. Sterker, ze kunnen de samenleving alleen maar geld kosten en daar is niemand, ook de linkse naive stemmer, niet bij gebaat.
De vele importbruiden zijn dan gekomen als gevolg van een links beleid; immers, door links, werd zo'n gezin toch wel onderhouden door de staat.

Schuld: links.

2). Gelooft in de glorie van lage straffen en theekdrinken. Er wordt zelf in het artikel aangegeven dat een softe aanpak niet werkt. Opmerkelijk is dat dit gezegd wordt door een Marokkaan, en die de problematiek beter zal begrijpen dan een theedrinkende linkse die onder een steen leeft (denk aan Pechtold, Halsema en vrijwel al hun stemmers).
Voorts hebben linkse mensen geen énkel bewijs dat lage straffen helpen. Sterker nog, de criminaliteit onder Marokkanen viert hoogtij, terwijl in Dubai bijv. er nauwelijks criminaliteit onder islamitische én niet-islamitische groepen te vinden is.

Schuld van de criminaliteit: links.

3). Links is voorstander van een uitgebreide verzorgingsstaat. Daardoor is de Marokkaanse vrouw in beginsel niet gaan werken wanneer de man arbeidsongeschikt raakte. Nu zat de Marokkaanse vrouw thuis.

Dat heeft tot gevolg dat:
- Links geheel verantwoordelijk is voor de mislukte emancipatie van vrouwen.

Verder zullen bij het beperken van de uitkeringen de jongeren meer hun best doen op school. Dat houdt in dat zowel de ouders als de kinderen zich meer op studie richten i.p.v. de hele dag buiten hangen (waar rotzooi trappen uitkomt). Ouders zullen hun kinderen stimuleren om te leren/studeren als ze vrij zijn van school. i.p.v. hen de hele dag de straat op te sturen.

Kortom: links maar meer kapot dan je lief is.
1. Het was de bedoeling om laagopgeleide arbeidsmigranten te trekken, die hadden we juist nodig volgens 'rechts'.
2. Ik vraag mij hierbij af of je werkelijk ons rechtssysteem wil verlagen tot dat van de landen waar deze migranten vandaan komen.
3. De situaties waarbij een arbeidsmigrant arbeidsongeschikt thuis zat en de vrouw niet werkte zijn er te weinig om de gehele integratie van deze vrouwen te doen mislukken. Daarnaast had rechts natuurlijk ook kunnen zeggen dat deze vrouwen aan het werk moesten, 'rechts' was immers aan de macht.

Ook zou het de discussie goed doen om naar partijen ipv geheel links of geheel rechts te wijzen. Heb je "Gastarbeid en Kapitaal" eens gelezen? Dat is ook links namelijk.
Op maandag 29 april 2013 16:56 schreef Moira. het volgende:
Ug, je bent af en toe een (leuke) mafkees, maar ook een wijs man.
  zondag 5 december 2010 @ 17:30:23 #141
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_89555931
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2010 17:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Racisme mag niet, daarom discrimineren we mensen nu op cultuur.
ga eens een jaartje in Saudi wonen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_89555978
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2010 17:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Racisme mag niet, daarom discrimineren we mensen nu op cultuur.
Het ligt er voor mij een beetje aan of je op 'theoretisch niveau' discrimineert of dat je iemand niet toelaat op een christelijke school omdat -ie moslims is... In een discussie de ene cultuur beter vinden dan de ander is van een andere orde dan mensen op basis van cultuur uitsluiten...

Maar goed, mijn vraag heb je nog niet beantwoord. ;)
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_89556011
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:30 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

ga eens een jaartje in Saudi wonen.
Nee dank je, het bevalt me voor geen meter hoe ze daar omgaan met niet-moslims, vrouwen en overige minderwaardige wezens. Gelukkig wonen wij in een land waarin we deze wel basale mensenrechten gunnen en het risico tot afzakken naar dat niveau gering is.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
  zondag 5 december 2010 @ 17:35:05 #144
172495 Arglist
Suum cuique tribuere
pi_89556111
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:23 schreef teknomist het volgende:

[..]

Ik ken ze hoor ivoren toren-academici die dat niet veroordelen omdat het nou eenmaal "hun cultuur" is. Ik heb het gevoel dat je mij iets in de mond probeert te leggen, want ik zal niet zeggen dat het een wijdverbreid fenomeen is bij de politieke en bestuurlijke elite, maar er zijn wel soms trekjes waarneembaar waarvan ik denk dat er een bepaalde grens wordt overschreven. Bijvoorbeeld, het toestaan van gescheiden zwemmen van mannen en vrouwen of het onverdoofd slachten van dieren. Al denk ik dan soms dat het inderdaad meer met lafheid en korte termijn-denken te maken heeft dan dat men echt overtuigd cultuurrelativist is in dat soort gevallen.
Goed. Het zal je misschien verbazen, maar voor mensen die in hun leven nooit een televisie gezien hadden, mensen bij wie kraanwater een andere betekenis had dan naar je keuken lopen en aan dat dingetje draaien, mensen die amper andere geschriften dan de koran kennen en zelfs die niet kunnen lezen, mensen die overwegend uit een agrarische samenleving komen, etc, is het nogal een, laten we zeggen, behoorlijke stap om culturele, sociale en economische verschillen van twee eeuwen binnen een paar decennia te overbruggen. Wat denk jij? Maar goed, jij bent niet laf en denkt natuurlijk alleen op de lange termijn. Dat heeft verder zeer weinig met het door jou aangehaalde cultuurrelativisme te maken, we hebben hier niet met cultuur verschijnselen te maken. Tenzij jij onbegrip en lage scholing tot iemands 'cultuur' rekent.

[ Bericht 0% gewijzigd door Arglist op 05-12-2010 17:57:16 ]
"Der freie Mensch handelt niemals arglistig, sondern stets aufrichtig."
  zondag 5 december 2010 @ 17:42:27 #145
295457 TomLievense
Verhagen = onbetrouwbaar.
pi_89556339
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 15:32 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

En @ Asphias:

Ik zal als volgt enkele argumenten deponeren waarom links geheel de schuldige aan deze problematiek is.

Het probleem was niet zozeer de gastarbeiders. De mannen hebben gewerkt en de economie een boost gegeven. Win-win situatie dus. Een slim, uitgewerkt plan van rechts.

Maar toen kwam links zich ermee bemoeien, en zoals u wellicht weet, gaat het dan in veel gevallen fout.

1). Links is voorstander van een uitgebreide sociale verzoringstaat. Daardoor trek je dus merendeel laagopgeleide/analfabete immigranten. Je hoeft dan geen genie te zijn om een verwachtingspatroon te trekken dat deze groep immigranten als groep weinig bijdragen aan de samenleving. Sterker, ze kunnen de samenleving alleen maar geld kosten en daar is niemand, ook de linkse naive stemmer, niet bij gebaat.
De vele importbruiden zijn dan gekomen als gevolg van een links beleid; immers, door links, werd zo'n gezin toch wel onderhouden door de staat.

Schuld: links.
Ja, links is een voorstander van de verzorgingsstaat. Immigranten zijn niet hierheen gekomen omdat wij hier een verzorgingsstaat hebben. Als dat wel zo is moet je dat hard kunnen maken. De mensen die hierheen kwamen hadden geen flauw benul van onze verzorgingsstaat.
quote:
2). Gelooft in de glorie van lage straffen en theekdrinken. Er wordt zelf in het artikel aangegeven dat een softe aanpak niet werkt. Opmerkelijk is dat dit gezegd wordt door een Marokkaan, en die de problematiek beter zal begrijpen dan een theedrinkende linkse die onder een steen leeft (denk aan Pechtold, Halsema en vrijwel al hun stemmers).
Voorts hebben linkse mensen geen énkel bewijs dat lage straffen helpen. Sterker nog, de criminaliteit onder Marokkanen viert hoogtij, terwijl in Dubai bijv. er nauwelijks criminaliteit onder islamitische én niet-islamitische groepen te vinden is.

Schuld van de criminaliteit: links.
Er is veel bewijs dat het zwaarder straffen niet werkt, zie bijvoorbeeld https://openaccess.leiden(...)/oratie_moerings.pdf . Je zegt zelf dat in ‘het artikel’ wordt aangegeven dat de softe aanpak niet werkt, dan wil ik graag weten over welk artikel je het dan hebt. Dat dit beweerd wordt door een Marokkaan doet geheel niet ter zake, wie zegt dat die verstand heeft van strafrecht. Ik baseer me lieven op wat wetenschappers er over zeggen.

TIP: www.scolar.google.nl

quote:
3). Links is voorstander van een uitgebreide verzorgingsstaat. Daardoor is de Marokkaanse vrouw in beginsel niet gaan werken wanneer de man arbeidsongeschikt raakte. Nu zat de Marokkaanse vrouw thuis.
Ligt het aan mij of is dit exact het zelfde als 1)? Er zijn in het verleden fouten gemaakt waardoor deze vrouwen over het algemeen slecht Nederland spreken, gelukkig wordt hier nu iets aan gedaan en zijn er cursussen. Marokkaanse vaker thuis dan Nederlandse vrouwen, dat wil ik best van je aannemen, het is daarom goed dat er ook voor hen een sollicitatieplicht is.
quote:
Dat heeft tot gevolg dat:
- Links geheel verantwoordelijk is voor de mislukte emancipatie van vrouwen.

Verder zullen bij het beperken van de uitkeringen de jongeren meer hun best doen op school. Dat houdt in dat zowel de ouders als de kinderen zich meer op studie richten i.p.v. de hele dag buiten hangen (waar rotzooi trappen uitkomt). Ouders zullen hun kinderen stimuleren om te leren/studeren als ze vrij zijn van school. i.p.v. hen de hele dag de straat op te sturen.

Kortom: links maar meer kapot dan je lief is.
Bij de beperking van de uitkeringen gaan de jongeren beter hun best doen op school? Die redenatie is werkelijk nergens op gebaseerd, je zou evengoed kunnen zeggen dat ze het slechter gaan doen op school, omdat ze andere zorgen aan hun hoofd hebben.

@Zienswijze.
Hierboven in een andere post heb je ook ergens Gouda als voorbeeld gegeven, maar in Gouda is de criminaliteit helemaal niet zo hoog. Je spijkert jezelf te veel vast op enkele voorbeelden in de media, zoals je grote Geert dat ook doet.

KORTOM: Rechts reageert op de waan van de dag en let daarbij niet op wat werkelijk de beste oplossingen zijn.
Op zaterdag 22 januari 2011 19:19 schreef voice-over het volgende:
Om het woord naargeestig te parafraseren: TomLievense schrijft naargeestige stukjes
pi_89556549
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:23 schreef teknomist het volgende:

[..]

Ik ken ze hoor ivoren toren-academici die dat niet veroordelen omdat het nou eenmaal "hun cultuur" is. Ik heb het gevoel dat je mij iets in de mond probeert te leggen, want ik zal niet zeggen dat het een wijdverbreid fenomeen is bij de politieke en bestuurlijke elite, maar er zijn wel soms trekjes waarneembaar waarvan ik denk dat er een bepaalde grens wordt overschreven. Bijvoorbeeld, het toestaan van gescheiden zwemmen van mannen en vrouwen of het onverdoofd slachten van dieren. Al denk ik dan soms dat het inderdaad meer met lafheid en korte termijn-denken te maken heeft dan dat men echt overtuigd cultuurrelativist is in dat soort gevallen.
Volgens mij plak jij nu het labeltje "cultuurrelativisme" op alles wat je niet zint. Althans, daar lijkt het wel een beetje op. Dingen worden toegestaan, ja, en nu? Het enige wat ik zie is in je twee voorbeelden ten eerste vrijheid van vereniging en ten tweede de vrijheid om een dier te mogen behandelen zoals je wilt. Vrijheid. In dat laatste geval, ik weet niet wat de wet stelt, maar als het verboden is en in dit geval niet als je zegt dat het vanuit een bepaalde religieuze opvatting wel mag, dan is dat hypocriet en belachelijk, maar wat het met dat "ethisch nihilisme" te maken heeft, dat ontgaat mij volledig.

Ik blijf het herhalen: ik heb nog geen enkele vorm van cultuurrelativisme gezien in dit topic, nog geen enkele concrete uiting ervan die ervoor zorgt dat we in dit land kennelijk een migrangenprobleem hebben. Ik hoor dingen over voodoo en eerwraak en onverdoofd slachten... maar het enige wat ik daarin hoor is dat men het eigenlijk oneens is met die praktijken, en waarom ook niet. Ik hoor echter niet wat dat cultuurrelativisme in de praktijk nou inhoudt, hoe dat concreet werkt, wat voor gevolgen dat in de realiteit heeft gehad.

(Overigens, ik wil je niets in de mond leggen, het is gewoon onduidelijk wat je bedoelt. Dus vraag ik daarnaar.)
pi_89556750
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:35 schreef Arglist het volgende:

[..]

Goed. Het zal je misschien verbazen, maar voor mensen die in hun leven nooit een televisie gezien hadden, mensen bij wie kraanwater een andere betekenis had dan naar je keuken lopen en aan dat dingetje draaien, mensen die amper andere geschriften dan de koran kennen en zelfs die niet kunnen lezen, mensen die overwegend uit een agrarische samenleving komen, etc, is het nogal een, laten we zeggen, behoorlijke stap om culturele, sociale en economische verschillen van twee eeuwen binnen een paar decennia te overbruggen. Wat denk jij? Maar goed, jij bent niet laf en denkt natuurlijk alleen op de lange termijn.
Je lijkt er nu op 1 of andere manier vanuit te gaan dat ik daar geen begrip voor heb. Natuurlijk snap ik dat het lastig voor de oude generatie om (nog) te kunnen integreren. Ik denk ook niet dat het echt zinvol is om 60-jarige gastarbeiders nog op taalcursussen e.d. te sturen.

Maar dat moet niet betekenen dat er concessies gedaan moeten worden op zaken als bv. gelijkheid van mannen en vrouwen, rechten waar jarenlang is voor gevochten of dat er begrip getoond moet worden voor bepaalde uitingen van 'mediterraanse gepassioneerdheid'.

Natuurlijk sus je daar op korte termijn de gemoederen mee, maar op lange termijn kweek je er alleen maar onrust, frustratie en xenofobie mee; de PVV is daar een bewijs van. :)
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
  zondag 5 december 2010 @ 18:06:51 #148
172495 Arglist
Suum cuique tribuere
pi_89557071
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:55 schreef teknomist het volgende:

[..]

Je lijkt er nu op 1 of andere manier vanuit te gaan dat ik daar geen begrip voor heb. Natuurlijk snap ik dat het lastig voor de oude generatie om (nog) te kunnen integreren. Ik denk ook niet dat het echt zinvol is om 60-jarige gastarbeiders nog op taalcursussen e.d. te sturen.
Ik ben het met je eens dat dit niet zinvol is.

quote:
Maar dat moet niet betekenen dat er concessies gedaan moeten worden op zaken als bv. gelijkheid van mannen en vrouwen, rechten waar jarenlang is voor gevochten of dat er begrip getoond moet worden voor bepaalde uitingen van 'mediterraanse gepassioneerdheid'.
Concessies? Er worden geen concessies gedaan. Of is gescheiden zwemmen een concessie naar de moslims toe dat we stiekem toch niet vinden dat mannen en vrouwen gelijk zijn? Nee, dat is het niet. Er wordt enkel mensen die daar wel vanuit gaan, en met die gedachtegang ook hun graf in zullen gaan, de kans geboden om een zwembad te bezoeken. Gun je dat die vrouwen niet? Heb je geen medelijden met die vrouwen?

Het wetboek van strafrecht is voor mij duidelijk, net als de uitsluitingsgronden. Tot voor kort kenden en kennen Europese landen nog steeds de crime passionnel, oei....... Verder kan ik je ook vertellen dat vrouwen een zeer groot zwak hebben voor uitingen van mediterraanse gepassioneerdheid.

quote:
Natuurlijk sus je daar op korte termijn de gemoederen mee, maar op lange termijn kweek je er alleen maar onrust, frustratie en xenofobie mee; de PVV is daar een bewijs van. :)
Dat komt omdat ik me wel een beeld bij een lange termijn kan voorstellen. Dat is niet een paar decennia. Jij praat over de korte termijn dus.
"Der freie Mensch handelt niemals arglistig, sondern stets aufrichtig."
pi_89557073
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 17:50 schreef Monidique het volgende:

[..]

Volgens mij plak jij nu het labeltje "cultuurrelativisme" op alles wat je niet zint. Althans, daar lijkt het wel een beetje op. Dingen worden toegestaan, ja, en nu? Het enige wat ik zie is in je twee voorbeelden ten eerste vrijheid van vereniging en ten tweede de vrijheid om een dier te mogen behandelen zoals je wilt. Vrijheid. In dat laatste geval, ik weet niet wat de wet stelt, maar als het verboden is en in dit geval niet als je zegt dat het vanuit een bepaalde religieuze opvatting wel mag, dan is dat hypocriet en belachelijk, maar wat het met dat "ethisch nihilisme" te maken heeft, dat ontgaat mij volledig. [/uqote]

Er wordt gevraagd wat cultuurrelativisme betekent en ik geef mijn eigen definitie daarop. Dat is voor mij een filosofische discussie en het enige waar ik daarbij doe om de link met de alledaagse praktijk duidelijk te maken is het geven van voorbeelden van zaken die een gevolg zijn van cultuurrelativistische trekjes (maar lafheid is mss een betere duiding).

En laten we nu geen discussie voeren of het idd wenselijk is dat dieren wel of niet ritueel geslacht worden, want dan dwalen we af van de kern van de discussie nu.

[q]Ik blijf het herhalen: ik heb nog geen enkele vorm van cultuurrelativisme gezien in dit topic, nog geen enkele concrete uiting ervan die ervoor zorgt dat we in dit land kennelijk een migrangenprobleem hebben. Ik hoor dingen over voodoo en eerwraak en onverdoofd slachten... maar het enige wat ik daarin hoor is dat men het eigenlijk oneens is met die praktijken, en waarom ook niet. Ik hoor echter niet wat dat cultuurrelativisme in de praktijk nou inhoudt, hoe dat concreet werkt, wat voor gevolgen dat in de realiteit heeft gehad.
Dit topic gaat ook niet om cultuurrelativisme maar om slapheid en zwakte. :P De term wordt er opeens bijgehaald, er wordt gevraagd om een definitie (terecht overigens) en ik reageer met mijn kijk daarop.

quote:
(Overigens, ik wil je niets in de mond leggen, het is gewoon onduidelijk wat je bedoelt. Dus vraag ik daarnaar.)
Neen, het topic is vaag en richtingloos, dat ligt niet aan mij. :')
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_89557133
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2010 15:13 schreef RQPS het volgende:

[..]

Dat zijn ware woorden. Het doet er niet toe wie gelijk heeft, of onze normen en waarden wel goed zijn of welke cultuur nou beter is. Het Westen is door al zijn beschaving zwak geworden en zal, als er niks verandert, wat ik niet denk, binnen 50 jaar vallen.
Niet mee eens, om te beginnen:

Ik vind het een byzonder ongebalanceerde 'brief' schrijfsel.
Ik wordt moe van dit links-rechts gedoe. We leven allemaal in EEN wereld!!!

Bovendien: Het Westen wordt zwak door zijn beschaving, wat bedoel je daarmee?
Dat we de rechten en wetten van het Oosten moeten aan nemen?? Dat we beschaving (het enige dat ons onderscheidt van het dierenrijk) maar uit het raam moeten gooien??

Onzin in mijn ogen , we moeten gewoon een manier vinden om met deze nieuwe wereld en nieuwe verhoudingen en 'waarheden' om te gaan.
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
(Cree Indian Prophecy Quotes)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')