abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_87387221

Inleiding/Spelregels
We bevinden ons in een dorp waarin een maffiagroep actief is en dorpelingen vermoordt. Deze maffialeden wonen echter ook gewoon in het dorp; het kan dus iedereen van je medespelers zijn. De dorpelingen moeten erachter zien te komen wie er tot de maffia behoren, door hints op te lossen en elke dag iemand (hopelijk een maffialid) te lynchen. Intussen vermoordt de maffia rustig door. Het is de bedoeling om alle maffialeden te vermoorden voordat ze er in grotere getale zijn dan de dorpsmensen.

In principe zijn er dus 2 soorten rollen:
- of je bent maffia
- of je bent dorpsbewoner (eventueel met een speciale rol, zie hieronder)

Eerst zal iedereen een rol toegewezen krijgen via PM. Het is verboden om printscreens van je rol te versturen aan medespelers (indien dit wel gebeurt, aub melden bij de spelleider Hara en SG ). Na de rollenverdeling zal er een burgemeester door het dorp gekozen worden via een democratische verkiezing. Iedereen die wil mag zich hiervoor verkiesbaar stellen. De burgemeester zal een aantal bodyguards (speciale rol) krijgen, die zullen voorkomen dat de burgemeester ‘s nachts sterft aan de hand van de maffia. De burgemeester kan wel gelyncht worden door het dorp. De burgemeester heeft bij de dorpslynch een stem die extra zwaar telt en kan tevens eenmalig een dubbele dorpslynch instellen! Het is dus belangrijk om een betrouwbare burgemeester te kiezen.

De burgemeester mag dus in één dag naar zijn keuze een dubbele lynch instellen. Dit houdt in dat er die dag twee mensen gelyncht worden door het dorp. Iedereen mag dan op twee mensen stemmen, en de twee mensen met de meeste stemmen worden gelyncht. Dit moet voor 14:00 die dag worden aangekondigd worden door de burgemeester.

Wanneer de maffia in de nacht dorpsbewoners heeft vermoord, zal er een verhaal komen waarin aanwijzingen verstopt zitten over de maffialeden. De dorpsleden moeten deze hints ontrafelen, om er zo de maffialeden te vinden en te lynchen. De hints worden gehaald uit de ava’s, fotoboeken en profielen van de maffialeden. Ook worden er hints uit de posthistory gehaald; hierbij wordt echter alleen gekeken naar het topic en niet naar wat de desbetreffende speler daar precies gepost heeft, en wordt slechts gekeken naar de eerste pagina van de posthistory.

's Nachts kunnen de maffialeden en mensen met speciale rollen mij een PM sturen met hun actie voor die nacht. Let er hierbij goed op de tijd: tijdens de nacht dienen alle speciale rollen hun PM voor 21:40 gestuurd te hebben, zodat de overgang om 22:00 kan plaatsvinden. Om 19:00 vindt de nacht- of dagovergang plaats. De eerste dag verkiest men de burgemeester, de uitslag van de verkiezing zal de volgende dag om 19:00 zijn. Op dat moment zal tevens de nacht ingaan, waarin de speciale rollen hun PM’s kunnen sturen naar de spelleider. De uitslag van de nacht zal op het volgende moment om 22:00 bekend worden, waarna de dag weer zal ingaan en de dorpsbewoners aan de slag moeten om de hints op te lossen! Und so weiter!

De hints zitten verstopt in het verhaal van de nacht (het verhaal over de dorpslynch bevat dus geen hints), en verwijzen naar de maffialeden die aan het moorden zijn geweest. Aanwijzingen kunnen overal uit genomen worden; postcount, signature, avatar, etc. Deze teksten/plaatjes/whatever mag je dus ook niet veranderen zolang het spel duurt.

Tijdens de dag zal er iemand gelyncht worden door het dorp, n.a.v. de kills van ’s nachts. Hierbij mag iedereen stemmen, in het topic! Om er achter te komen hoe je precies moet stemmen, lees dan even verder bij stemregels.

Als de maffia de overhand krijgt (het dorp heeft niet genoeg stemkracht meer om maffia te lynchen waardoor de maffia gewoon de stad kan uitmoorden), verliest de stad. Het dorp wint als alle maffia dood is. De verhouding dorp-maffia is 5:1.

Stemregels:
1. Je moet duidelijk aangeven voor wie je stemt. Bijvoorbeeld: ”##Ik stem voor Piet.” Zorg ook dat je het lijstje met stemmen even kopieert en je eigen stem toevoegt. Wanneer je alleen zegt te stemmen maar het lijstje niet overneemt en aanvult, telt je stem niet mee.
2. Je mag niet stemmen a lá "Ik stem nu voor Piet, maar als het helpt om Jan te redden stem ik op Henk". Je kunt wel je stem veranderen door gewoon dit te posten: ”##unvote Jan, ##vote Piet”
3. Je mag niet op jezelf of iemand stemmen die dood is.
4. In het geval van twee man met evenveel stemmen zal degene die als eerste dit stemaantal heeft bereikt gelyncht worden.

Algemene gameregels:
1. Zodra je dood bent mag je niets zeggen dat het spel kan beïnvloeden. Je mag gerust posten, maar let op wat je zegt.
2. Probeer aub de posts gerelateerd te houden aan het spel.
3. Zorg dat je betrokken blijft bij het spel; dit hoeft niet door 24/7 je aanwezigheid te melden in het topic, maar zorg wel dat je stemt. Vooral als je een speciale rol hebt, is je aanwezigheid eigenlijk elke dag even nodig.
4. Ruzies zijn uit den boze, die vecht je maar via PM uit.

Deadlines
De lynch zal elke dag om 19:00 plaatsvinden (tot die tijd mag iedereen stemmen.)
Alle nachtvaardigheden moeten voor 21:40 binnen zijn. Voor de maffialeden geldt: een PM met daarin de personen die vermoord worden, alsmede door welke maffialeden zij vermoord worden.

Rollen:
Zoals al eerder benoemd, er zijn dus verschillende rollen in het spel. Aan het begin krijgt iedereen een PM met daarin zijn/haar rol. Lees hieronder wat je rol inhoudt:

Dorpsbewoner - Je bent een blije en gelukkige dorpsbewoner, opgeschrikt door de onverwachte moorden! Jouw doel is om de maffia te ontmaskeren, zodat ze het dorp niet kunnen uitmoorden. Dit doe je door de hints uit de nachtkills op te lossen en vervolgens te stemmen op de persoon waarvan jij denkt dat het een maffialid is. Je wint als alle maffia dood is gegaan.

Maffia - Jouw doel is om de stad uit te moorden! Je zult te weten krijgen wie je medemaffialeden zijn. Samen zullen jullie elke dag mij een aantal kills kunnen sturen, waarbij het aantal kills gelijk is aan het aantal maffia gedeeld door twee (naar boven afgerond).
We hebben deze ronde twee groepen mafia die elkaar en het dorp dood willen hebben.

Maffiahoer - Je bent lid van de maffia en gebruikt je mannelijke of vrouwelijk charmes om de maffia te ondersteunen. Elke nacht ga je op pad om een dorpsbewoner naar keuze bezig te houden (PM-en naar spelleider voor 20:30), deze dorpsbewoner zal zijn eventuele speciale rol die nacht niet kunnen uitvoeren. Een speler mag maar één keer lichte zedenbezoek ontvangen.

Rechercheur - Elke dag/nachtcyclus mag je me één van de volgende vragen stellen: of een bepaalde aanwijzing naar een bepaald persoon leidt, of hoeveel maffia er op een bepaald persoon gestemd hebben. Je wint als alle maffia dood is.

Nachtwaker- Je neemt het recht in eigen hand. Je kunt elke avond, behalve de eerste avond, iemand naar eigen keus vermoorden. Let op! Er zal wel een aanwijzing over jou aanwezig zijn bij de nachtkills zodra je iemand vermoordt. Je wint als alle maffia dood is.

Dorpsoudste - Als dorpsoudste geniet je veel respect in het dorp. Bij elke lynch mag je een tweede stem naar de spelleider PM-en. Dit mag ook op een andere persoon zijn dan waarop je in het topic gestemd hebt. De dorpsoudste wint als alle maffia dood zijn.

Velddoctor - Je hebt de mogelijkheid elke avond één iemand te beschermen. Dit zal hem of haar, indien er slechts één maffialid hem/haar als kill heeft opgegeven, beschermen. Indien de maffia twee man stuurt, zullen jullie allebei sterven. Je wint als alle maffia dood is.

Bodyguard - Je bewaakt de burgemeester. Alleen de burgemeester kent je identiteit. Zo lang je leeft kan de burgemeester niet 's nachts vermoord worden. Als bodyguard kun je jezelf niet beschikbaar stellen om verkozen te worden als burgemeester. Je wint als alle maffia dood zijn.

Zombie - Je vindt het belachelijk dat je vermoord bent en je wil graag wraak nemen. Dit doe jij doordat je de kans hebt om na je dood nog iemand te vermoorden. Gelijk na je dood stuur je de spelleider een PM met jouw kill, je mag niet meer spelinhoudelijk meepraten.

Spion - Je hebt sympathie voor de maffia, al hoor je zelf niet tot deze bende. Jij weet wie de maffialeden zijn, maar zij weten niet wie jij bent. Je helpt de maffia door niet op ze te stemmen bij de dorpslynch. Als je het 3 dagen volhoudt, wordt je toegelaten tot de maffia!

Busdriver - De Busdriver kiest elke nacht twee mensen die met elkaar van plek verwisselen. Deze twee mensen wisselen alleen deze nacht.
Als Persoon A door de mafia wordt doodgeschoten, is het Persoon B die dood gaat. Voor bescherming/nachtwakerattack/ed geldt hetzelfde. Op deze manier kan de mafia zichzelf ook per ongeluk afmaken, en dat is grappig. De busdriver mag niet 2 keer dezelfde spelers switchen

Gekke dokter - De gekke dokter kiest net zoals de normale dokter elke nacht iemand uit om te beschermen. Bij de gekke dokter is er alleen één probleem: hij heeft 50% kans om diegene te vermoorden ipv beschermen. Er wordt niet vermeld of je gek bent of niet.


Deelnemers
1. Susi Profiel | History | Fotoboek
2. StijnDa Profiel | History | Fotoboek
3. Liesje1979 Profiel | History | Fotoboek Gekke Dokter
4. Ladidadida Profiel | History | Fotoboek Rechercheur
5. naatje_1 Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
6. Etcetera Profiel | History | Fotoboek
7. Trevland Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
8. 08gnoT. Profiel | History | Fotoboek
9. Blessed19 Profiel | History | Fotoboek Spion
10. Sheepcidus Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
11. Stali Profiel | History | Fotoboek
12. Lekiamh Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
13. Isdatzo Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
14. Puntenslijpsel Profiel | History | Fotoboek
15. Ezechielk Profiel | History | FotoboekDorpsbewoner
16. Rave_NL Profiel | History | Fotoboek
17. tripack Profiel | History | Fotoboek
18. JaniesBrownie Profiel | History | Fotoboek Mafia
19: CaLeX Profiel | History | Fotoboek
20: wendytje Profiel | History | Fotoboek
21: lynda Profiel | History | Fotoboek Mafia
22: SilentAlarm Profiel | History | Fotoboek
23. Kalkmaar Profiel | History | Fotoboek
24. IJsdraakje Profiel | History | Fotoboek Nachtwaker
25. tombolafan Profiel | History | Fotoboek
26. iBenny Profiel | History | Fotoboek
27. faceoff Profiel | History | Fotoboek
28. Myraela Profiel | History | Fotoboek
29.TheVulture Profiel | History | Fotoboek Mafia
30 D. Profiel | History | Fotoboek
31. Tha_Erik Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
32. charmed_angel Profiel | History | Fotoboek
33. Pheno Profiel | History | Fotoboek
34. EllaN Profiel | History | Fotoboek
35. Ang3l Profiel | History | Fotoboek Dorpsbewoner
36. Bartjebart Profiel | History | Fotoboek Mafia
37. JJH Profiel | History | Fotoboek
38. zarGon Profiel | History | Fotoboek Dokter
39. Huppelmuts Profiel History Fotoboek
40. bloodysunday Profiel | History | Fotoboek
41. BeamofLight Profiel | History | Fotoboek


Belangrijke posts:
Dag 1
Nacht 1
Dag 2
Nacht 2
Dag 3
Nacht 3
Dag 4
Nacht 4

HUUUUUUUUH, WAT IS DIT?! Hier heb je een leuke oude ronde om te bekijken:
Het grote Fok! Mafia spel #42. Hallo
Deze OP is hier te vinden

[ Bericht 49% gewijzigd door lynda op 10-10-2010 23:09:33 ]
pi_87387293
pompiedom
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:42:05 #3
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_87387366
Die lijst met 41 deelnemers blijft enigszins opwindend.
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
pi_87387448
Dag en nacht 3 ook maar toegevoegd in de OP.. Verder niets meer toch?

Liesje1979 (6) Huppelmuts, Silent, Tombolafan, Pheno, wendytje, BoL
iBenny(1) D.
SilentAlarm (1) Stali
Stali (1) Liesje

de laatst bekende
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:45:56 #5
182666 Harajuku.
C'est magnifique.
pi_87387481
Liesje1979 (6) Huppelmuts, Silent, Tombolafan, Pheno, wendytje, BoL
iBenny(1) D.
SilentAlarm (1) Stali
Stali (1) Liesje

Oh, lynda was er al
I liked it. I was good at it. It made me feel alive.
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:46:18 #6
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_87387496
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:44 schreef lynda het volgende:
Dag en nacht 3 ook maar toegevoegd in de OP.. Verder niets meer toch?
Linkjes kloppen niet, volgens mij. Verwijzen naar de OP's.
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:47:50 #7
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_87387551
Ik zeg: in de volgende editie naast lynchtijd ook lunchtijd!
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
pi_87387567
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:47 schreef Tha_Erik het volgende:
Ik zeg: in de volgende editie naast lynchtijd ook lunchtijd!
?
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
pi_87387605
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:45 schreef Harajuku. het volgende:
Liesje1979 (6) Huppelmuts, Silent, Tombolafan, Pheno, wendytje, BoL
iBenny(1) D.
SilentAlarm (1) Stali
Stali (1) Liesje

Oh, lynda was er al
Iets met dat doen we weer eens tegelijk

quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:46 schreef Tha_Erik het volgende:

[..]

Linkjes kloppen niet, volgens mij. Verwijzen naar de OP's.
^O^ fixed
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:51:04 #10
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_87387626
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:48 schreef naatje_1 het volgende:

[..]

?
Een executie op een lege maag vind ik zo moeilijk.
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:52:05 #11
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_87387656
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:51 schreef Tha_Erik het volgende:

[..]

Een executie op een lege maag vind ik zo moeilijk.
Wat heeft dat nou met het maffiaspel te maken? Je kan ook niet zeggen dat het een tvp was, want die plaatste je daarvoor al?
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:53:21 #12
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_87387692
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:52 schreef naatje_1 het volgende:

[..]

Wat heeft dat nou met het maffiaspel te maken? Je kan ook niet zeggen dat het een tvp was, want die plaatste je daarvoor al?
Jongeh, laat me gewoon random opmerkingen maken :').
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
pi_87387788
Ik kijk mee vanuit de hemel
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
  zondag 10 oktober 2010 @ 16:57:42 #14
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_87387819
Jij zit in de hel!
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
pi_87387891
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 16:51 schreef Tha_Erik het volgende:

[..]

Een executie op een lege maag vind ik zo moeilijk.
_O-
Ik keek naar jou, jij naar je brommertje; ik houd van jou, jij van je brommertje; jij brak mijn hart, ik jouw brommertje...
pi_87387916
Liesje1979 (7) Huppelmuts, Silent, Tombolafan, Pheno, wendytje, BoL, Kalkmaar
iBenny(1) D.
SilentAlarm (1) Stali
Stali (1) Liesje

##Vote Liesje1979 :)
  zondag 10 oktober 2010 @ 17:04:50 #17
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_87387988
Nog 26 levenden en 10 stemmen. Wat klopt er niet :')
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
pi_87387997
quote:
Op zondag 10 oktober 2010 17:04 schreef Ladidadida het volgende:
Nog 26 levenden en 10 stemmen. Wat klopt er niet :')
Het is weekend :P
J'ai vu un escarbot ivre!-Komupolapana
Het zijn de kleine dingen die het doen <3
  zondag 10 oktober 2010 @ 17:06:41 #19
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_87388040
En de BM heeft ook nog niet gestemd
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
pi_87388065
YES de goede gelyncht gisteren :D. Ik voel mezelf groeien in dit spel ;). Even de hints van gisteren avond bekijken en nadenken.

-Edit-

Die hints die op mij zouden slaan zouden wel heeeel slap zijn jongens :o. Die zijn even slap als toen Isdatzo werd verdacht!

[ Bericht 28% gewijzigd door EllaN op 10-10-2010 17:16:18 ]
pi_87388717
Wat denken jullie van Rave voor de laatste moord?

quote:
]zarGon zat aan de keukentafel en las rustig de krant met zijn laatste flesje water in de hand. Al dat leed in de wereld, waarom kijken en lezen we hier toch nog over? zG besloot er een filmpje over te maken maar hij moest eerst zijn haar fatsoeneren. Op weg naar zijn kam en andere haarproducten struikelde hij haast over zijn voeten, maar hij bleef overeind. Toen hij bijna klaar was voor het filmpje werd hij overvallen door een angstig gevoel. "Hallo, is daar iemand?" Geen respons. zG ging zitten, zette de computer en camera aan en begon met zijn verhaal. Het is dat het geen livestream was, anders had de hele wereld de dader kunnen zien.
De mob trok een plastic zak over zG's hoofd en bond deze vast. zG(Dokter) zou spoedig stikken.
1. Leed in de wereld --> DEF topics,
2. Filmpje maken --> Black hawk down topic. Gaat over een film.
3. Haar --> In je slaap haar afgeknopt

Het water kan ik alleen niet plaatsen. Hij heeft wel gepost in een topic met Liverpool in de naam, eentje over Salt Lake city en eentje over Jan Sloot.Niet heel overtuigend though. Even verder zoeken.
pi_87388739
Liesje1979 (8) Huppelmuts, Silent, Tombolafan, Pheno, wendytje, BoL, Kalkmaar, CLX
iBenny(1) D.
SilentAlarm (1) Stali
Stali (1) Liesje

##Vote Liesje1979
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
  One tough cookie zondag 10 oktober 2010 @ 17:31:36 #23
169210 liesje1979
  One tough cookie zondag 10 oktober 2010 @ 17:33:13 #24
169210 liesje1979
pi_87388888
Welke hints in de laatste nachtpost wijzen er precies naar mij?
1. ik heb gepost in het paint stemtopic, net als 2 andere levende spelers.
En verder? Hmm?

:')
pi_87388898
Nee correctie..

Na verder geneuzel verdenk ik Stali voor de 3e moord:

1. Water --> afgesloten van water.
2. Haar --> Gespleten haarpunten
3. Filmpje maken --> Meisje filmt eigen verkrachten
4. Leed in de wereld & krant --> veel topics in NWS

Het willen filmen/livestreamen van de moord en dat meisje dat haar verkrachting heeft gefilmd komen heel erg overeen vind ik. Ik ben om :). Excuses aan Rave ;).

##Vote Stali

Liesje1979 (8) Huppelmuts, Silent, Tombolafan, Pheno, wendytje, BoL, Kalkmaar, CLX
iBenny(1) D.
SilentAlarm (1) Stali
Stali (2) Liesje, EllaN

[ Bericht 7% gewijzigd door EllaN op 10-10-2010 17:40:30 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')