Hoi Anne,
Ik lees je verhaal nu net voor het eerst. Wat een heftig verhaal zeg! Je ziet dode mensen rondlopen die je schrik aanjagen, hebt last van zelfmoordgedachten, wordt lastig gevallen door stemmen en gemeen gelach als je wilt slapen. Ik heb echt ontzettend met je te doen. Goed dat je er met mensen over durft te praten en hulp zoekt.
Medicatie zou kunnen helpen als je probleem een lichamelijke oorzaak heeft. Zelf neig ik er meer naar in jouw geval aan geestelijke oorzaken te denken. Helemaal omdat je beschrijft dat je kat dingen die jij zag ook leek op te merken. Het is in elk geval niet iets goeds wat nou eenmaal bij jou als persoon hoort. Het gaat niet van jou uit maar is tegen je gericht. Accepteer deze verschijnselen dus niet als iets wat van jou zelf uitgaat. Op mij komt wat je vertelt meer over als een onzichtbare vijand die je bang maakt en intimideert, je lastig valt op zwakke momenten zoals vlak voor je gaat slapen, je gemene en verkeerde gedachten ingeeft alsof het je eigen gedachten zijn en tot doel heeft om je uiteindelijk de dood in te drijven. Medicatie kan de dingen die je ziet/hoort onderdrukken en het minder maken doordat bijvoorbeeld je gehoorscentrum misschien minder makkelijk te manipuleren is en je emoties ed misschien afgevlakt worden. Maar als het een geestelijk probleem is zal medicatie de oorzaken niet weg kunnen nemen, het lijkt hooguit minder/beter te zijn maar de oorzaak zit er nog. Het is dus belangrijker te kijken wat de oorzaak ervan kan zijn en daarmee af te rekenen (de oorzaak waardoor je open staat voor en beïnvloedbaar bent door die machten die je tegen je zin in dingen laten zien en horen) Er moet ergens een deur voor open gezet zijn in je verleden of vanuit je voorgeslacht.
De meest voor de hand liggende reden voor dit soort verschijnselen is dat mensen die er last van hebben zich bezig hebben gehouden met het bewust oproepen van geesten (dus heel bewust contact zoeken en zo zelf een deur open zetten naar de geestelijke wereld, die is daarna niet zomaar weer dicht) Dit kan in de vorm zijn van bijvoorbeeld het spel glaasje draaien wat kinderen vaak uit nieuwsgierigheid met elkaar doen, of het proberen om contact te zoeken met overleden geliefden op wat voor manier dan ook. Het kan ook indirect door het raadplegen van waarzeggers of mediums, dat opent net zo goed een deur naar die wereld omdat het initiatief bij jou ligt (of je nou een glas gebruikt of een pendel, kaarten of een medium, jij zoekt het contact dus open je jezelf voor die wereld)
Een andere open deur kan zijn dat je voorouders (ouders,grootouders,overgrootouders) zich hiermee hebben bezig gehouden (bijvoorbeeld spiritisme, waarzeggerij, vrijmetselarij), daardoor kan er bij jou ook nog een opening zijn voor deze dingen.
Een heel ander soort oorzaak voor een open deur naar deze wereld kan zijn een hele angstige of traumatische ervaring, vaak in de kindertijd. Als dit de oorzaak zou zijn herinner je je dat moment heel duidelijk en begon het gezeur daarna waarschijnlijk met stemmetjes. Vaak zweet je je rot als je dit meemaakt en voel je je lichaam shaken en merk je dat er iets met je gebeurd. Daarna beginnen er stemmetjes tegen je te praten die eerst vriendelijk zijn en je vertrouwen proberen te winnen, je helpen en grapjes maken, en daarna steeds dwingender en gemener worden en controle over je proberen te krijgen en hun grip/invloed proberen te vergroten. Dit gebeurt vooral door intimidatie en angst, want angst creëert een enorme open deur. Ze vallen je vooral aan in je gedachten en proberen je denken te beïnvloeden en je wil en gedachten passief te maken. Deze deur kan geopend zijn als kind in wat voor angstige/traumatische situatie dan ook, meer specifiek kan het als kind of op latere leeftijd ook door het kijken naar horrorfilms (komt erg veel voor) hierdoor open je je ook onbewust voor deze wereld en de angst die zo’n film opwekt kan een deur zijn waardoor negatieve invloeden je leven binnen kunnen komen. Hierdoor hebben mensen na het kijken van zulke films soms ook last van spookverschijnselen (die ze uiteraard meestal als verbeelding wegredeneren)
Dit zijn volgens mij de meest voorkomende oorzaken. Dat je zelf bewust of onbewust contact hebt gezocht met die wereld, of indirect via mediums/waarzeggers of een van je voorouders. Of dat je als kind een angstige/traumatische situatie hebt meegemaakt waarna je last begon te krijgen van verschijningen of stemmen.
Wat me in je berichtjes opviel was dat je schreef dat het een tijd rustig was geweest maar dat het weer erg begon op te spelen toen je weer terug was verhuisd naar je ouderlijk huis. Er zouden in dat huis dus ook dingen kunnen zijn die als open deuren fungeren waardoor je er extra last van hebt. Als je er op andere plekken helemaal geen last van hebt kan dat ook exclusief de oorzaak zijn.
Open deuren in huizen waardoor dit soort machten toegang/het recht hebben om in een huis aanwezig te zijn zijn bijvoorbeeld afbeeldingen van geestelijke machten in de vorm van schilderijen/posters of beeldjes. Afbeeldingen van draken, elfjes, allerlei goden, ed geven de machten die hierachter zitten grond om in huis aanwezig te zijn. Je kunt die grond eenvoudig wegnemen door die afbeeldingen/voorwerpen in een zak te stoppen en weg te doen. Weggooien is het beste, je kunt als experiment ook tijdelijk die dingen in een zak in een schuur parkeren om te kijken in hoeverre je verschil merkt in huis. Als je merkt dat de lucht ‘opklaart’ en je veel minder last hebt van die verschijnselen is dat een goede reden om die spullen niet meer in huis te nemen. Dit kan best een heel groot verschil maken dus probeer het in elk geval. Wat hieronder ook valt zijn bijvoorbeeld rituele voorwerpen zoals Afrikaanse dodenmaskers die veel mensen aan de muur hebben hangen, of Krissen (messen waar dingen over uitgesproken zijn) of kettingen/ringen met occulte symbolen. Naast godenbeeldjes heb je bijvoorbeeld voor de sier ook soms Wajangpoppen die symbool staan voor bepaalde geesten/demonen. Vaak willen mensen geen afstand doen van zulke voorwerpen omdat het erfstukken zijn of ze zijn duur/exotisch. Probeer dan in elk geval de voorwerpen elders op te slaan en kijk wat er gebeurt met de sfeer in het huis. Boeken kunnen soms ook als open deur fungeren, zeker als het om toverboeken gaat of boeken waarin wordt uitgelegd hoe je contact legt met de geestenwereld op wat voor manier dan ook (via pendel, glas, spreuken, kaarten, visualisatie, ouija bord, waarzeggerij, contact met gidsen/geesten/engelen/doden) Ook boeken en voorwerpen die te maken hebben met vrijmetselarij bijvoorbeeld kunnen zo’n open deur zijn. En natuurlijk voorwerpen die gebruikt worden in contact met de geestenwereld: rituele messen, ouija borden, tarotkaarten, pendels.. dat soort dingen, maar dat is op zich vrij logisch. Soms kunnen meubels ook besmet zijn, bijvoorbeeld als een tafel gebruikt is voor tafeldansen. Als je in de ene kamer veel vaker nare ervaringen hebt als in de andere is dat een goed signaal dat je in die kamer goed moet opletten wat er aan voorwerpen staat/hangt die geestelijke dingen verbeelden of symboliseren.
Het kan natuurlijk ook dat er in het huis op zich (als het een oud huis is) in het verleden dingen gebeurd zijn waardoor geesten er vrije toegang/het recht hebben er te zijn. Bijvoorbeeld als er veel onrecht heeft plaatsgevonden (er mensen zijn vermoord) of oud bewoners in het huis geesten hebben opgeroepen of rituelen uitgevoerd. Als dat het geval is was het waarschijnlijk al merkbaar aan de sfeer toen jullie voor het eerst in het huis kwamen (een nare, bedrukte sfeer).
Mijn tip wat het huis betreft (omdat je verhuizing duidelijk gelinkt is aan het opspelen van die verschijnselen) is dus als experiment al dat soort voorwerpen isoleren en een week of twee ergens anders opslaan, of in de schuur in de achtertuin, en dan eens kijken hoe je je voelt. Het zou goed kunnen dat je dat al ontzettend kan helpen. Wat jezelf betreft is het belangrijk dat je de verschijnselen niet accepteert als iets van jezelf maar je ertegen afzet. Gebruik je wil en spreek gewoon hardop tegen die verschijnselen, ga er niet mee in gesprek maar meer in de zin van ‘ik wil..’ Ik wil dat je mijn kamer nu verlaat, ik wil dat je nu stil bent ed. Dus niet passief accepteren, maar je actief verzetten. In hoeverre dit spreken werkt weet ik niet, maar het lijkt me goed om te proberen, het is in elk geval goed omdat het hun doel is om je wil passief te maken en zo controle over je te krijgen (zodat je gedachten die ze je ingeven uitvoert zonder je te verzetten) Als je het tegenovergestelde doet, je wil gebruiken en tegen ze ingaan, win je in elk geval terrein.
Ik ben zelf christen, ik geloof dus in een onzichtbare werkelijkheid om ons heen waar zich goede (engelen) en slechte geesten (demonen/boze geesten) bevinden. Als je ook in Jezus gelooft kun je ook gewoon in zijn autoriteit gaan staan en kun je die geesten bevelen stil te zijn of weg te gaan, zeg gewoon hardop ‘wees stil/ga weg in de naam van Jezus’ en dan zullen ze direct moeten gehoorzamen. Als je niet in Jezus gelooft/geen band met hem hebt werkt dit waarschijnlijk niet. Je zou wel de bijbel kunnen gebruiken (of je nou gelooft of niet), als het onrustig is (stemmen, verschijningen) gewoon hardop een stuk uit de bijbel lezen, dan zal het snel rustig worden (probeer het eens als experiment, ik weet zeker dat dit werkt). De bijbel is een boek wat kracht heeft in zichzelf, als je de geestelijke wereld wilt leren kennen (hoe het in elkaar zit en vooral ook de goede kant ervan) is het zo en zo heel goed om er af en toe in te lezen. In de verhalen over Jezus gaat het constant over zijn confrontaties met boze machten en hoe hij en later zijn leerlingen mensen ervan vrij maken.
Ik ben nogal lang van stof merk ik, sorry sorry. Ik vind dit belangrijk, hoop echt dat je iets hebt aan een van mijn punten. Zal de komende tijd voor je bidden dat je hier een uitweg uit vind want er moet echt wat gebeuren. Tot slot nog een linkje, kijk hier eens naar, het is een praatprogramma en bevat veel verhalen van mensen die last hadden van dit soort verschijnselen, en hoe je er vrij van kunt komen.
Helpdesk Live - Kan ik het paranormale vertrouwen?De man rechts, Wilkin, heeft al heel veel mensen geholpen met problemen als die jij ervaart. Hij organiseert regelmatig gratis conferenties waarin hij onderwijs geeft over de geestelijke wereld en problemen daarin en bidt dan voor de hele zaal en soms specifieke groepen dat mensen vrij worden van de invloed van negatieve machten. In September is er eentje in Zoetermeer, dus mocht je daar in de buurt wonen:
Geboren om vrij te zijn conferentie Zoetermeer Ik ben er zelf twee keer geweest en ik denk echt dat zoiets een keerpunt voor je kan zijn, het is heel ontspannen en er vinden absoluut geen rare toestanden plaats.
Heel veel sterkte gewenst in het moeilijke proces waar je nu inzit!
Groetjes Klaas
<A href="http://www.jevriendin.nl">Je vriendin. Tips voor uitjes, cadeaus & romantiek!</A>