abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_84962431
quote:
Op vrijdag 6 augustus 2010 19:41 schreef RIVDSL het volgende:

[..]

De kans dat je elk jaar ernstig ziek wordt is erg klein. Mocht je echt chronisch ziek worden, dan ga je het jaar daarop naar een verzekering zonder eigen risico. Basisverzekering mag niet geweigerd worden namelijk.
Basisverzekering wel ja maar omdat die steeds kleiner gaat worden zul je je wel aanvullend moeten verzekeren als je chronisch ziek bent (bv. voor fysiotherapie) en daar mag je dus wel geweigerd worden. Reken er maar op dat ze je gaan weigeren, sterker nog ik wilde me hoger verzekeren voor fysiotherapie en ik werd bij mijn eigen zorgverzekering geweigerd omdat....ik gebruik maakte van de fysiotherapie. :')
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 08:23:00 #202
260000 Cat_Tank
Is not amused
pi_84967198
quote:
Op vrijdag 6 augustus 2010 21:58 schreef caroline88 het volgende:

[..]

Ik had een vaste lijn met bel1649 account. Eindeloze teleconferences met USA voor bijna noppes, en gesprekken binnen Nederland ook een stuk goedkoper dan KPN.
Oeh, goede tip. Ik heb namelijk familie in Amerika. Thanks! :D
SPACE AND TIME ARE NO OBSTACLE TO CAT_TANK
Cat_Tank is strong
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 08:40:18 #203
47047 Herkauwer
een dag niet gehuppeld .......
pi_84967276
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 08:23 schreef Cat_Tank het volgende:

[..]

Oeh, goede tip. Ik heb namelijk familie in Amerika. Thanks! :D
Probeer anders Skype, je kan dat ook combineren met een telefoon als je niet graag achter de computer zit om te praten. Zie http://www.skypetelefoonwinkel.nl/
Zonnepanelen 28 * 290 = 8120 Wp - W - 11° hellingshoek
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 08:56:23 #204
137360 mrPanerai
Bekende Belg!
pi_84967375
quote:
Op vrijdag 6 augustus 2010 18:51 schreef Sessy het volgende:

[..]

Met 1 persoon moet je het met gemak van 100 euro kunnen doen, mits je maar echt vers koopt en niet van die alleen-in-de-pan-gooien maaltijden.
Da's toch wel heel erg weinig, Ik wil wel eens een weekmenuutje voor 25 euro zien.
pi_84967950
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 08:56 schreef mrPanerai het volgende:

[..]

Da's toch wel heel erg weinig, Ik wil wel eens een weekmenuutje voor 25 euro zien.
Paar suggesties:

Macaroni: Euroshopper macaroni 0,59 euro per kilo, gehakt 2,99 per kilo (moet je wel kopen als het in de aanbieding is en invriezen, maar het is 1x per maand of zo standaard voor een week in de aanbieding), roerbakgroente uit de diepvries komen uit m'n hoofd op iets van 4 euro per kilo. Kan je zelf kruiden doorheen doen (kosten verwaarloosbaar, mits je echt kruiden gebruikt en niet een mix) en Euroshopper tomaten uit blik kosten iets van 35 cent per blikje.

Kip: Stukken kip met rug eraan kosten iets van 3 euro per 4 grote stuks (alleen beentjes of vleugeltjes zijn veel duurder, filet helemaal), snelkookrijst van Euroshopper kost omgerekend 0,88 per kilo en een krop sla kost tussen de 0,49 en 0,99 cent.

Stamppot: aardappelen uit groot voordeelpak kosten omgerekend 0,28 euro per kilo, diepvriesandijvie of spinazie of zo kosten iets van 1-3 euro per kilo afhankelijk van wat je neemt (euroshopper smaakt zelfde als grote merken, is alleen lastiger te ontdooien), rookworst van Euroshopper is omgerekend 3,12 per kilo (en is naar mijn mening beter te eten dan het huismerk van AH). Komt nog melk bij, 0,47 per liter uit houdbare pak.

Bonenschotel: blik bonen (0,60-1 euro geloof ik, en deze smaken van een merk hetzelfde als de goedkope - alleen bij sperzieboontjes zit echt verschil), blik mais, gehakt, rijst, sweet chilli sauce uit fles erdoorheen

Gehaktballen: uitjes snipperen (wat, 1,50 per kilo of zo?) met een ei en gehakt en oud brood of meel, paneren met meel of paneermeel, bakken. Aardappels erbij en wat je ook wilt aan groente, bloemkool bijvoorbeeld. Bloemkool kun je trouwens lekker bakken als je het kookt, dan in ei dompelt welke met zout en knoflook en peper is gemixt, en daarna door meel haalt en dan bakt.

Pannekoeken is helemaal belachelijk goedkoop. Als je geen zin hebt om zelf de mix te maken (bij mij bijvoorbeeld omdat je met 1 ei zo veel pannekoeken krijgt dat ik daar 3 dagen van kan eten) heb je bij de Aldi ook een kant-en-klare mix voor pannekoeken waar al ei in zit, ik geloof 4 of 6 zakjes voor 1,50 of zo, elk zakje is voor 2-3 personen. Alleen melk toevoegen. Je kan appel doen in pannekoek, of spek, of wat dan ook.

Groentes: 2 weken geleden bij de Aldi iets van 10 zakken van 3 stuks paprika gekocht voor 69 cent per stuk. Door de keukenmachine gehaald en ingevroren. Courgettes waren 39 eurocent per stuk, zelfde gedaan, Broccoli was ook goedkoop, ook zelf gehakt en ingevroren. 1 keer in de zoveel weken ga ik naar de Aldi en koop daar goedkoop groente en fruit in, dat is eigenlijk het enige behalve kant-en-klaar waar Aldi echt goedkoper in is. ^O^ Prei haal ik ook meestal bij Aldi of in de aanbieding bij AH, haal het door de keukenmachine en vries in - zelfde voor wortel. Je kan ook nog leuke mixjes maken zo die je alleen nog uit het doosje/zakje hoeft te halen en in de pan te gooien. Als je zo'n doosje/zakje niet aanduwt/volpropt valt het enorm mee met aan elkaar vriezen.

Tortillas: Je gooit zo'n keukenmix met gehakt in de pan, en doet er tortilla's bij met sambal oelek en creme fraiche.

Vis: op de markt af en toe voor 2 euro per kilo, invriezen. Eten met naja eigenlijk alles wat je maar wilt, bijv. rijst en groentes.

Fruit: let eens op de aanbiedingen. Ik vind alle fruit en groente lekker, dus als ze een watermeloen hebben voor 2 of 3 euro per stuk (bij de AH, een weekje of 3-4 geleden) neem ik die mee. Als die inmiddels 6 euro is, niet natuurlijk. Perssinaasappelen, appels en bananen zijn trouwens altijd goedkoop, voor de rest moet je echt gewoon op de aanbiedingen letten. En, ook hier, valt er op de markt vaak veel goedkoop groente en fruit te halen.

Je hoeft trouwens niet 3x per week boodschappen te doen om dit te doen. Als je eens per maand naar de Aldi gaat en daar je boodschappen doet, kan je gelijk de dingen die duur zijn bij de AH meenemen voor een maand. Ok, markt komt er wel extra bovenop, tenzij je je brood nooit invriest, want dan moet je sowieso meermaals per week boodschappen doen. Dan kan je dat ook op de markt doen een keertje.

Wat je wel moet doen is ophouden Coca Cola en Fanta en allerlei voor 80% uit water bestaande vruchtendrankjes te drinken. Koop gewoon een pak sap en leng dat zelf aan met goedkope aanlenglimonade (uit die ijzeren flessen, die plastic smaken om de 1 of ander reden chemisch bij de AH) en water, en huismerk cola's en sinas en zo. Vooral met sinas proef je dat echt niet.

Koekjes en chips - huismerk is net zo goed. Chips van de aldi zou ik niet doen, veel te zout. -O-

Als je helemaal een luie donder bent: de rijst van de Aldi en het huismerk volkoren spaghetti van de AH kun je verdomd goed invriezen. Dus als je wat overhoudt, in de vriezer, als je eens geen zin hebt om te koken opwarmen en voila. Weer geld bespaard op een pizza of zo (is nog gezonder ook)

Oh ja, en volgens het voedingscentrum moet je dacht ik iets van 150 gram vlees per dag hebben en dat is inclusief wat je op brood doet, dus iets van 125 gram voor het avondeten. ;)

(waarschijnlijk vergeet ik nog een hoop gerechten. bij de aldi kun je eeeeenorm goedkoop hamburgers en schnitzels halen uit de diepvries, maar er zitten dingen in waar ik zelf allergisch op ben dus ik eet ze nooit, bijvoorbeeld.)

En ohja: een grote diepvries loont.

[ Bericht 2% gewijzigd door Sessy op 07-08-2010 10:08:07 ]
pi_84967962
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 00:26 schreef trovey het volgende:

[..]

Basisverzekering wel ja maar omdat die steeds kleiner gaat worden zul je je wel aanvullend moeten verzekeren als je chronisch ziek bent (bv. voor fysiotherapie) en daar mag je dus wel geweigerd worden. Reken er maar op dat ze je gaan weigeren, sterker nog ik wilde me hoger verzekeren voor fysiotherapie en ik werd bij mijn eigen zorgverzekering geweigerd omdat....ik gebruik maakte van de fysiotherapie. :')
Als je chronisch ziek bent moet je dat met de verzekering ook ab-so-luut niet doen. :{
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 10:31:46 #207
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84968314
quote:
Op vrijdag 6 augustus 2010 23:14 schreef Sessy het volgende:

[..]

Chirurgische ingrepen komen uit je verplichte no-claim. :Y Daar kun je helaas niet vanaf tegenwoordig hoe je je ook verzekert.
Dat weet ik en dat was ook niet mijn probleem. Maar ik moest dus de volledige no-claim betalen (ingecalculeerd) plus nog eens 130 euro of zoiets omdat er dingen gedaan waren die niet in de basisverzekering zaten.
pi_84972851
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 10:01 schreef Sessy het volgende:

[..]

Als je chronisch ziek bent moet je dat met de verzekering ook ab-so-luut niet doen. :{
Probleem was dat men adviseerde dat je je eerst wel met een hoog eigen risico (dus buiten het wettelijke deel) zou kunnen verzekeren om geld uit te sparen en dat je dan, als je wel chronisch ziek gaat worden, je zo even overstapt naar een andere verzekeraar om daar een verzekering af te sluiten zonder eigen gekozen risico. Ik wilde hiermee aangeven dat dat dan niet zo makkelijk gaat als men denkt en dat je dan wel eens van een koude kermis thuis zou kunnen komen als je wel ineens chronisch ziek bent. ;) Zit je met je eigen gekozen risico van 1500 euro en niemand anders wil je hebben voor de aanvullende verzekeringen die je dan zonder twijfel hard nodig zult hebben. Zelf kan ik het wel vergeten om ooit nog naar een andere verzekering over te stappen met een paar chronische lichamelijke kwalen. Mensen denken vaak iets te gemakkelijk over dat zelf gekozen eigen risico na en gaan er helaas te vaak vanuit dat het allemaal wel los zal lopen en dat hun niets zal overkomen. Dit soort grote eigen risico's zou ik alleen maar adviseren als je echt zeker weet dat je het geld ook kan ophoesten als je wel chronisch ziek gaat worden en dan jaar in, jaar uit. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 14:26:01 #209
11102 knep
Mountainfreak
pi_84974236
Hypo 730 (netto)
Verwarming/Gas/Licht 130
Water 12
Zorgverzekering 105
Verzekeringen 30
TV/Internet/Telefoon 50
GSM 15
Gemeente Belastingen 50
Waterschap 25
Boodschappen 300
Abonnementen 15

Totaal: 1462

Ook hier auto van de zaak :).
Sparen schiet er af en toe bij in :').
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 14:53:47 #210
137360 mrPanerai
Bekende Belg!
pi_84975107
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 10:00 schreef Sessy het volgende:

[..]

Paar suggesties:

............
En ohja: een grote diepvries loont.
Ik zie vooral veel ingevroren spul en dito gehakt...Nou ja voor 25 euro/ week mag je ook niet klagen...ik kom amper met 100 euro toe, maar ik ga wel voor de duurdere groentes enzo.
pi_84975590
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 13:37 schreef trovey het volgende:

[..]

Probleem was dat men adviseerde dat je je eerst wel met een hoog eigen risico (dus buiten het wettelijke deel) zou kunnen verzekeren om geld uit te sparen en dat je dan, als je wel chronisch ziek gaat worden, je zo even overstapt naar een andere verzekeraar om daar een verzekering af te sluiten zonder eigen gekozen risico. Ik wilde hiermee aangeven dat dat dan niet zo makkelijk gaat als men denkt en dat je dan wel eens van een koude kermis thuis zou kunnen komen als je wel ineens chronisch ziek bent. ;) Zit je met je eigen gekozen risico van 1500 euro en niemand anders wil je hebben voor de aanvullende verzekeringen die je dan zonder twijfel hard nodig zult hebben. Zelf kan ik het wel vergeten om ooit nog naar een andere verzekering over te stappen met een paar chronische lichamelijke kwalen. Mensen denken vaak iets te gemakkelijk over dat zelf gekozen eigen risico na en gaan er helaas te vaak vanuit dat het allemaal wel los zal lopen en dat hun niets zal overkomen. Dit soort grote eigen risico's zou ik alleen maar adviseren als je echt zeker weet dat je het geld ook kan ophoesten als je wel chronisch ziek gaat worden en dan jaar in, jaar uit. ;)
Ik kon wel probleemloos overstappen, ondanks dat ze op dat moment niet eens wisten *wat* er met mijn been aan de hand was en ik ook fysio had en ggz (depressie, als je niet weet waar je lichamelijke klachten aan liggen en je bijna niks kunt, jeweets). Maar wellicht komt dat omdat ik onder de 28 ben en zo'n jeugdverzekering van vgz als uitbreidende verzekering nam?
pi_84975839
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 14:53 schreef mrPanerai het volgende:

[..]

Ik zie vooral veel ingevroren spul en dito gehakt...Nou ja voor 25 euro/ week mag je ook niet klagen...ik kom amper met 100 euro toe, maar ik ga wel voor de duurdere groentes enzo.
Het is ook maar net hoeveel moeite je ervoor wilt doen. Ik heb zelf geen zin om op elke prijs te letten, altijd maar achter aanbiedingen aan te gaan en naar 4 verschillende winkels te moeten om alles te kopen wat ik nodig heb. Hierdoor heb ik 't een stuk makkelijker, maar ben ik wel duurder uit. Afweging die ieder voor zich zal moeten maken.

Maar als je 't krap hebt per maand en je moet iets vinden om op te bezuinigen, dan is het wel snel de moeite waard om voor goedkoper eten te gaan. En ook al koop je gewoon veel groente en fruit wat altijd wat duurder is, dan kun je inderdaad nog veel besparen door voor huismerken te gaan bij andere dingen. Hier in NL is het verschil tussen huismerk en een "echt" merk kwalitatief gezien vaak maar erg klein tot niet-bestaand (veel komt vaak uit precies dezelfde fabriek, en bevat dezelfde ingrediënten).
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 15:31:25 #213
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_84976105
quote:
Op woensdag 4 augustus 2010 23:27 schreef Ticker het volgende:
Ik wil wel uitgaan van een koopwoning, laten we zeggen van een WOZ om en nabij de ¤110.000, niets geks, gewoon echt een starters woning.. maar dan kom ik op de volgende berekening:
110.000 euro? Is dat wel een reeel bedrag? Of wil je in een vaag dorpje in Groningen zitten ofzo?
Voor 110.000 krijg je in de randstad volgens mij helemaal niets, zelfs geen 1 kamer woning van 80 jaar oud.
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 15:35:18 #214
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_84976192
quote:
Op woensdag 4 augustus 2010 23:34 schreef GSbrder het volgende:
Zorgverzekering kan twee keer zo goedkoop.
Idd, als TS een gezonde jongen is die weinig ziek is en praktisch nooit naar de dokter gaat kan ie net zo goed via Unive Zekur voor 62 euro p/m het minimale basispakket (met 650 euro eigen risico) nemen.
pi_84976398
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 15:11 schreef Sessy het volgende:

[..]

Ik kon wel probleemloos overstappen, ondanks dat ze op dat moment niet eens wisten *wat* er met mijn been aan de hand was en ik ook fysio had en ggz (depressie, als je niet weet waar je lichamelijke klachten aan liggen en je bijna niks kunt, jeweets). Maar wellicht komt dat omdat ik onder de 28 ben en zo'n jeugdverzekering van vgz als uitbreidende verzekering nam?
Je leeftijd speelt zeker mee (hoe jonger hoe veerkrachtiger wat betreft je gezondheid dus een maatschappij zal er eerder vanuit gaan dat iemand van 22 jaar makkelijker hersteld van iets dan iemand van, bijvoorbeeld 40 jaar). Die jeugdverzekering ken ik zelf niet (was al te oud voor een jeugdverzekering toen dit systeem werd ingevoerd ;) ) maar wellicht heeft het ook enige invloed. Hoe ouder je gaat worden (en daar hoef je helaas niet 60-70 voor te zijn :{ )n hoe moeilijker het zal zijn om je aanvullend te verzekeren, je loopt immers steeds meer kans dat je iets gaat krijgen wat permanent gaat worden. Als je eenmaal echt een chronische ziekte hebt en het is wel zeker dat je er niet meer vanaf gaat komen dan gaan verzekeringsmaatschappijen moeilijk doen. Natuurlijk hun goed recht maar wel een probleem als je dan net te lang bent doorgegaan met je grote vrijwillige eigen risico omdat je je maandelijkse premie zo laag mogelijk wilde houden. Wil niet zeggen dat je helemaal geen vrijwillig risico moet nemen maar denk er wel goed over na voordat je bedragen gaat nemen die wellicht te groot gaan worden als je echt wat gaat overkomen. Als je wel in de WIA gaat komen dan kun je het sparen voor zulke bedragen wel vergeten. Het zal dan moeilijk genoeg worden om het einde van de maand te gaan halen in de huidige tijden van maar steeds stijgende prijzen en niet of nauwelijks stijgende WAO/WIA-uitkeringen. Het zou jammer zijn als mensen hier het allerhoogste vrijwillige eigen risico gaan nemen om nu wat geld uit te sparen om als het wel misgaat er achter te komen dat de gezondheidszorg in Nederland toch duurder is dan dat ze zich kunnen veroorloven. ;(
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 15:49:41 #216
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_84976523
quote:
Op woensdag 4 augustus 2010 23:51 schreef Sosha het volgende:
Ik vind een vaste telefoon altijd nog zeer de moeite waard om te hebben. Dan kost het tenminste geen 15 euro per uur om mijn moeder te bellen :{
[..]

Wat, hij gebruikt het woord toch verkeerd, of niet dan?
Voor zover je een beetje technisch bent (maar je bent een vrouw, ik denk het niet :') )

Smartphone zoals Google Android / iPhone met internet abo, daar nog een voipbuster/skype 10 euro beltegoed bij kopen. Dan kan je je moeder op haar vaste lijn bellen voor 1,7 cent per minuut. Tevens wereldwijd bellen voor datzelfde bedrag. Werkt perfect hier :7
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 15:56:53 #217
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84976682
trovey, dank voor je input hier. Ik vind het vervelend voor je dat je blijkbaar chronisch ziek bent en er daarom zoveel vanaf weet.

Je hebt me wel stof tot nadenken gegeven. Ga volgend jaar eens kijken of ik bij deze maatschappij wil blijven en hoe hun aanvullende verzekeringen in elkaar zitten. Eenmaal geaccepteerd kunnen ze je niet meer wippen en eigen risico kun je wel elk jaar opnieuw kiezen.
pi_84976686
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 14:53 schreef mrPanerai het volgende:

[..]

Ik zie vooral veel ingevroren spul en dito gehakt...Nou ja voor 25 euro/ week mag je ook niet klagen...ik kom amper met 100 euro toe, maar ik ga wel voor de duurdere groentes enzo.
Ik geef ook nog eens een tientje minder uit dat wat je nu noemt per week. Overigens drink ik bijna geen fris of zo.

Hoe dan ook, het is maar waar je prioriteiten liggen. Wat mij betreft is 200 euro een vakantiereisje, en dat heb ik veel liever dan, weet ik veel, steak of fruit waarvan ik de naam niet kan uitspreken. Kijk, je kan duurder eten als je dat wil maar zie dat niet als een basisding, dat is dan echt een luxe waar je voor betaalt. Gezond eten hoeft niet zo veel te kosten.
pi_84976849
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 15:56 schreef caroline88 het volgende:
trovey, dank voor je input hier. Ik vind het vervelend voor je dat je blijkbaar chronisch ziek bent en er daarom zoveel vanaf weet.

Je hebt me wel stof tot nadenken gegeven. Ga volgend jaar eens kijken of ik bij deze maatschappij wil blijven en hoe hun aanvullende verzekeringen in elkaar zitten. Eenmaal geaccepteerd kunnen ze je niet meer wippen en eigen risico kun je wel elk jaar opnieuw kiezen.
Helaas een ervaringsdeskundige ja ;( . Ik zie hier vrijwilige eigen risico bedragen noemen van 1500 euro en schrik daar een beetje van....iedereen gaat er vanuit dat je wel gezond gaat blijven maar ik heb helaas mogen ervaren dat dat heel snel kan veranderen dus dat je zeker als je b.v. de dertig gaat naderen (en zeker als er in je familie bepaalde ziektes veel voorkomen (b.v. hart- en vaatziektes of bepaalde soorten kanker)) je goed moet nadenken over je verzekering en je vrijwillige eigen risico, maandelijks geld besparen is leuk maar neem niet een risico wat je uiteindelijk de kop gaat kosten als alles tegen gaat zitten.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 16:25:12 #220
137360 mrPanerai
Bekende Belg!
pi_84977424
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 15:56 schreef Sessy het volgende:

[..]

Ik geef ook nog eens een tientje minder uit dat wat je nu noemt per week. Overigens drink ik bijna geen fris of zo.

Hoe dan ook, het is maar waar je prioriteiten liggen. Wat mij betreft is 200 euro een vakantiereisje, en dat heb ik veel liever dan, weet ik veel, steak of fruit waarvan ik de naam niet kan uitspreken. Kijk, je kan duurder eten als je dat wil maar zie dat niet als een basisding, dat is dan echt een luxe waar je voor betaalt. Gezond eten hoeft niet zo veel te kosten.
Ok maar dan vind ik dat je niet moet zeggen dat je goed gevarieerd en gezond eet.
pi_84977431
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 15:49 schreef slashdotter3 het volgende:

[..]

Voor zover je een beetje technisch bent (maar je bent een vrouw, ik denk het niet :') )

Smartphone zoals Google Android / iPhone met internet abo, daar nog een voipbuster/skype 10 euro beltegoed bij kopen. Dan kan je je moeder op haar vaste lijn bellen voor 1,7 cent per minuut. Tevens wereldwijd bellen voor datzelfde bedrag. Werkt perfect hier :7
Tref je net de dochter van een moeder die ICT'er is :P
Maar ff serieus, hoezo moet je hier technisch voor zijn? Kwestie van dingen aanschaffen of begrijp ik je nou verkeerd? :?
pi_84977452
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 16:25 schreef mrPanerai het volgende:

[..]

Ok maar dan vind ik dat je niet moet zeggen dat je goed gevarieerd en gezond eet.
Maar dat doet ze wel.
pi_84977638
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 16:25 schreef mrPanerai het volgende:

[..]

Ok maar dan vind ik dat je niet moet zeggen dat je goed gevarieerd en gezond eet.
En waarom niet? :D
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 16:45:28 #224
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_84977998
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 08:40 schreef Herkauwer het volgende:

[..]

Probeer anders Skype, je kan dat ook combineren met een telefoon als je niet graag achter de computer zit om te praten. Zie http://www.skypetelefoonwinkel.nl/
Het programma Sipdroid op je Android smartphone met internet abo :Y
pi_84978337
Ik bel m'n moeder met name via skype, die heeft zij zelf ook. :) Zij heeft skype ook ipv vaste telefoon, je kan er immers beltegoed voor kopen om naar vaste nummers te bellen.
Verder heb ik een prepaid mobieltje waar ik 300 sms'jes gratis krijg bij 10 euro opwaarderen (t-mobile pre-paid extra of zo) en zij heeft een abbo voor 60 belminuten p/m voor 6 euro plus dezelfde prepaid plan als ik.
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 17:10:31 #226
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_84978796
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 16:25 schreef Sosha het volgende:

[..]

Tref je net de dochter van een moeder die ICT'er is :P
Maar ff serieus, hoezo moet je hier technisch voor zijn? Kwestie van dingen aanschaffen of begrijp ik je nou verkeerd? :?
Ik heb vrouwelijke familieleden die me heel glazig aankijken als ik het ze probeer uit te leggen, uit zichzelf lukt het ze nooit, zelfs niet met onderstaande uitleg (die toch niet heel moeilijk is lijkt me):

• Android telefoon
• Sipdroid uit de marketplace/appstore halen
• Via de voipbuster website 10 euro beltegoed kopen
• voipbuster login gegevens invoeren in sipdroid
• bellen maar :9

En als extra: je kan een 085 voipbuster voipnummer aanvragen voor 1 euro. Wat als een vaste lijn geldt (wat dus goedkope vast naar vast telefoontjes mogelijk maakt) en deze inkomende telefoontjes weer ontvangen op je sipdroid.

Dus je moeder kan jou weer goedkoop bellen vanaf haar huistelefoon.

[ Bericht 2% gewijzigd door slashdotter3 op 07-08-2010 17:15:38 ]
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 17:18:08 #227
43615 RIVDSL
Impossible Mission
pi_84979043
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 00:26 schreef trovey het volgende:

[..]

Basisverzekering wel ja maar omdat die steeds kleiner gaat worden zul je je wel aanvullend moeten verzekeren als je chronisch ziek bent (bv. voor fysiotherapie) en daar mag je dus wel geweigerd worden. Reken er maar op dat ze je gaan weigeren, sterker nog ik wilde me hoger verzekeren voor fysiotherapie en ik werd bij mijn eigen zorgverzekering geweigerd omdat....ik gebruik maakte van de fysiotherapie. :')
Heb je volledig gelijk in, maar eigen risico en aanvullende verzekeringen zijn twee volledig los staande dingen. Je kunt je ook aanvullend verzekeren en een eigen risico hebben. Het eigen risico heeft alleen betrekking op de basisverzekering. Sterker nog, bij sommige aanvullende verzekeraars is het niet eens nodig om de basisverzekering ook bij hun te hebben.
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 17:25:51 #228
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_84979303
Waarom hebben mensen boodschappen voor 300. :') Daar kan zo 100 vanaf. :')
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_84979457
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:25 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
Waarom hebben mensen boodschappen voor 300. :') Daar kan zo 100 vanaf. :')
Toen ik op kamers zat, hadden we een jongen die 600 (!) per maand uitgaf aan eten. Man, dat was zo'n beetje mijn hele maandbudget voor alles samen.
pi_84979458
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:25 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
Waarom hebben mensen boodschappen voor 300. :') Daar kan zo 100 vanaf. :')
Als je bij het boodschappen doen standaard een fles whiskey koopt gaat het hard natuurlijk :P
pi_84979515
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:18 schreef RIVDSL het volgende:

[..]

Heb je volledig gelijk in, maar eigen risico en aanvullende verzekeringen zijn twee volledig los staande dingen. Je kunt je ook aanvullend verzekeren en een eigen risico hebben. Het eigen risico heeft alleen betrekking op de basisverzekering. Sterker nog, bij sommige aanvullende verzekeraars is het niet eens nodig om de basisverzekering ook bij hun te hebben.
Ik had het dus over het vrijwillige eigen risico wat je kunt afsluiten. Als je dat te hoger gaat nemen dan dat je je het kunt veroorloven omdat je nu geld wilt overhouden dan kan het heel erg mis gaan. Het verplichte eigen risico ken ik maar al te goed, dat is hier altijd binnen een half jaar op met mijn medicijngebruik en dat gaat de rest van mijn leven ook zo blijven.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 17:33:18 #232
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84979559
Sessy, euroshopper macaroni is vast niet volkoren denk ik.
Ben nu bezig mijn voeding te heroverwegen om nog wat gezonder te gaan eten en dat betekent wel dat het budget omhoog moet. B.v. magere kaas zit procentueel meer eiwit in - maar is wel een stuk duurder dan de doodgewone volvette kaas.
pi_84979699
Bij een reformwinkel is ook prima volkorenpasta te krijgen en dat kost ook niet meer dan een euro per zak van 500 gram. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_84979764
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:33 schreef caroline88 het volgende:
Sessy, euroshopper macaroni is vast niet volkoren denk ik.
Ben nu bezig mijn voeding te heroverwegen om nog wat gezonder te gaan eten en dat betekent wel dat het budget omhoog moet. B.v. magere kaas zit procentueel meer eiwit in - maar is wel een stuk duurder dan de doodgewone volvette kaas.
Nee, maar AH heeft wel huismerk volkoren macaroni die ook niet duur is per kilo - als ik veel spaghetti/macaroni maak (en dat doe ik meestal, want voor 1 persoon koken is om gek van te worden) pak ik die sowieso want dan kan je restjes in de vriezer dumpen. Ik weet daar alleen itt euroshopper macaroni uit het hoofd het nummertje niet bij. Ik *dacht* 1,19 per pak.
pi_84979832
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:31 schreef trovey het volgende:

[..]

Ik had het dus over het vrijwillige eigen risico wat je kunt afsluiten. Als je dat te hoger gaat nemen dan dat je je het kunt veroorloven omdat je nu geld wilt overhouden dan kan het heel erg mis gaan. Het verplichte eigen risico ken ik maar al te goed, dat is hier altijd binnen een half jaar op met mijn medicijngebruik en dat gaat de rest van mijn leven ook zo blijven.
Ze mogen je niet weigeren voor een basisverzekering, ook niet eentje zonder vrijwillige eigen risico. Alleen voor een aanvullende verzekering. Dus als je basis met een vrijwillig eigen risico neemt bij een verzekeraar en een aanvullende verzekering, en er gebeurt iets, laat je per 1 januari erop het eigen risico vallen?

Ik ben het met je eens dat je daar niet tot je 40ste mee moet doorgaan, maar we hebben het over starters op de woningmarkt.
pi_84979971
quote:
Op woensdag 4 augustus 2010 23:46 schreef trovey het volgende:

[..]

Zuinig aan doen met water dus gewoon 1 x per dag even kort douchen (paar minuten) en er niet meteen een half uur onder gaan staan helpt al heel veel, verder gewoon met volle trommels wassen draaien en ook niet onnodig veel was maken helpt ook al en natuurlijk de kraan niet onnodig laten lopen (bij b.v. het tanden poetsen). Ik heb al jaren een rekening van die grootte en kom altijd uit met de waterrekening. :')
Als je uit financiële overwegingen de kraan uit doet tijdens het tanden poetsen heb je denk ik weinig besef van hoe goedkoop water in Nederland is. ;)
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_84979978
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 15:21 schreef apogee het volgende:

[..]

Het is ook maar net hoeveel moeite je ervoor wilt doen.
Als je op jezelf wilt gaan wonen zul je daar inderdaad moeite voor willen doen. ;)
pi_84980025
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:45 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Als je uit financiële overwegingen de kraan uit doet tijdens het tanden poetsen heb je denk ik weinig besef van hoe goedkoop water in Nederland is. ;)
Trovey is afgekeurd op medische gronden en moet het doen met een heel klein budget, meen ik me te herinneren. Dan schelen alle beetjes. ;)

Baksteen in de wc wil trouwens ook nog helpen.
pi_84980051
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:25 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
Waarom hebben mensen boodschappen voor 300. :') Daar kan zo 100 vanaf. :')
Gezond, lekker en gevariëerd eten voor nog geen zeven euro per dag, daar geloof ik niet in.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_84980106
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:47 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Gezond, lekker en gevariëerd eten voor nog geen zeven euro per dag, daar geloof ik niet in.
Wat EET jij in 's hemelsnaam? Kreeft en biefstuk of zo? :{
pi_84980231
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:46 schreef Sessy het volgende:

[..]

Trovey is afgekeurd op medische gronden en moet het doen met een heel klein budget, meen ik me te herinneren. Dan schelen alle beetjes. ;)

Baksteen in de wc wil trouwens ook nog helpen.
Baksteen in de wc? Ik snap je niet, dat kan toch helemaal niet?

Als je even de kraan uitzet bespaar je misschien een halve liter water. 1000 liter water kost hier inclusief belastingen en dergelijke 1,17 euro. Dus als je twee keer per dag je tanden poetst, en daarmee dagelijks een hele liter water bespaart, bespaar je per dag 0,00117 euro, oftewel nog geen 43 eurocent per jaar.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_84980255
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:46 schreef Sessy het volgende:

[..]

Trovey is afgekeurd op medische gronden en moet het doen met een heel klein budget, meen ik me te herinneren. Dan schelen alle beetjes. ;)

Baksteen in de wc wil trouwens ook nog helpen.
Juist, alle kleine beetjes helpen + dat ik het niet nodig vind om het met veel moeite schoongemaakte drinkwater zonder enige reden weer in het riool te laten spoelen terwijl ik ook gewoond de kraan kan dichtdoen tijdens het tanden poetsen. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_84980452
@heiden6 welke factor ben je nu vergeten voor warm water?
Factor 50 of zo?
Alles kost geld klaar. Je moet gewoon je eigen balans vinden imho. En advies vragen is niet verkeerd nee.
Om op het water verbruik in te gaan, 125 euro voor 1 persoon is niet normaal idd haha, @TS. GWL = 125 ipv 255 en dat is ruim gerekend.
Het kopen/huren verhaal is ook een goede. Een lastige keuze, vooral bij starters.
pi_84980492
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:59 schreef ScarFace- het volgende:
@heiden6 welke factor ben je nu vergeten voor warm water?
Hoezo vergeten, gebruik jij warm water om je tanden te poetsen dan? :')

Ik gebruik sowieso helemaal geen warm water dus ik houd me er niet mee bezig wat dat kost.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_84980674
ik heb wel het idee dat het voor de generaties vanaf 1980 een zwaardere tijd zal zijn, financieel. De kosten zijn omhoog geschoten de salarissen zijn dalende. Op je zelf wonen en een beetje relaxt kunnen leven is 2 dingen die met elkaar vloeken. Je dient inderdaad of samen te gaan wonen of anders thuis blijven.

Ik bedoel een hypotheek van 450 is al aan de lage kant.
pi_84980795
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:41 schreef Sessy het volgende:

[..]

Ze mogen je niet weigeren voor een basisverzekering, ook niet eentje zonder vrijwillige eigen risico. Alleen voor een aanvullende verzekering. Dus als je basis met een vrijwillig eigen risico neemt bij een verzekeraar en een aanvullende verzekering, en er gebeurt iets, laat je per 1 januari erop het eigen risico vallen?

Ik ben het met je eens dat je daar niet tot je 40ste mee moet doorgaan, maar we hebben het over starters op de woningmarkt.
Je zou inderdaad dat vrijwillige eigen risico kunnen nemen bij de basisverzekering en dat dan kunnen laten vallen, probleem is wel dat als je echt chronisch ziek gaat worden je met die basisverzekering nooit uitkomt. bv. als je fysiotherapie nodig hebt voor iets chronisch dan haal je het niet met dat aantal keren uit de basisverzekering (is nu 9 of 12 x), dan heb je echt wel een aanvullende verzekering nodig en daar zit vaak het probleem met de zorgverzekeraars want daar mogen ze je wel voor weigeren. Zoals al eerder gezegd; ik wilde me juist hoger gaan verzekeren voor fysiotherapie omdat ik met mijn huidige verzekering eigenlijk te weinig consulten voor fysiotherapie heb om mijn probleem helemaal de baas te zijn en redelijk pijnvrij in het dagelijk leven te staan. Helaas werd dat dus geweigerd door de verzekeraar met als reden dat ik al gebruik maak van fysiotherapie. Ik wil dus betalen voor meer maar dan is niet goedgekeurd door de verzekeraar. Ik kan me ook goed voorstellen dat je als beginner wilt besparen op die hoge maandelijkse post van de zorgverzekering en je moet dat ook zeker doen als je gezondheid dat toestaat maar ga niet als een kip zonder kop te werk door meteen de allerhoogste risico's te gaan lopen zonder je goed te informeren alleen maar om geld te besparen, dat is het enige wat ik met dit alles wil zeggen. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_84980811
Voor mij geldt:
435 euro huur (rijtjeswoning, 75m2, 40km vanaf Hilversum)
120 euro gas,water en licht
10 euro mobiel gsm (sim-only)
35 euro televisie/internet
100 euro zorgverzekering
30 euro overige verzekeringen (inboedel/apv/reisverz)
200 euro boodschappen
40 euro gemeentebelastingen/heffinge etc

970 euro totaal.

Dan heb ik ook nog een auto
30 euro wegenbelasting
50 euro verzekering
110 euro benzine
40 euro onderhoud

1200 euro totaal

Dan geef ik nog zo'n 200 euro per maand uit aan kleding, uitgaan en leuke dingen doen

totaal 1400 euro.

Zoals je ziet hoef je echt niet heel veel te verdienen om wat over te houden.
pi_84981115
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:09 schreef trovey het volgende:

[..]

Je zou inderdaad dat vrijwillige eigen risico kunnen nemen bij de basisverzekering en dat dan kunnen laten vallen, probleem is wel dat als je echt chronisch ziek gaat worden je met die basisverzekering nooit uitkomt.
Daarom neem je een basis EN een aanvullende verzekering met een eigen risico op alleen je basisverzekering. Dat risico kun je laten vallen en mogen ze niet weigeren, terwijl je oude aanvullende verzekering gewoon doorloopt. Iig bij VGZ zijn het 2 verschillende producten, ze kunnen je aanvullende verzekering niet stopzetten omdat je de eigen risico op je basisverzekering laat vallen - mits je bij dezelfde verzekeraar blijft - toch? Of mogen zij dat wel?
pi_84981288
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:51 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Baksteen in de wc? Ik snap je niet, dat kan toch helemaal niet?

Als je even de kraan uitzet bespaar je misschien een halve liter water. 1000 liter water kost hier inclusief belastingen en dergelijke 1,17 euro. Dus als je twee keer per dag je tanden poetst, en daarmee dagelijks een hele liter water bespaart, bespaar je per dag 0,00117 euro, oftewel nog geen 43 eurocent per jaar.
Een kraan verbruikt 10 a 15 liter water per minuut (!). Controleer dit maar eens door de kraan vol open te draaien en er een emmer van 10 liter onder te zetten. Tanden poetsen kost 3 minuten volgens tandartsen. Dat is een halve badkuip. Nou zullen de meeste mensen voor het tandenpoetsen de kraan maar half opendraaien, maar dan nog. Over tandenpoetsen onder de douche moet je niet eens beginnen.

Baksteen of fles in de WC spoelbak gaat prima en zorgt ervoor dat er minder water in de spoelbak kan, waardoor je bijv. 7 liter ipv 9 liter water per keer spoelen verbruikt.
pi_84981349
quote:
Op vrijdag 6 augustus 2010 20:17 schreef Moogwai10 het volgende:

Auto
- brandstofkosten 195 8)7
- wegenbelasting 136 8)7
- onderhouds- / wasbeurten 100 8)7
- autoverzekering 47
- pechhulp 9
- bekeuringen 7

U rijdt in een tank?
pi_84981391
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:27 schreef announcement het volgende:

[..]

U rijdt in een tank?
Wegenbelasting verschilt per provincie sterk.
pi_84981545
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:20 schreef Sessy het volgende:

[..]

Daarom neem je een basis EN een aanvullende verzekering met een eigen risico op alleen je basisverzekering. Dat risico kun je laten vallen en mogen ze niet weigeren, terwijl je oude aanvullende verzekering gewoon doorloopt. Iig bij VGZ zijn het 2 verschillende producten, ze kunnen je aanvullende verzekering niet stopzetten omdat je de eigen risico op je basisverzekering laat vallen - mits je bij dezelfde verzekeraar blijft - toch? Of mogen zij dat wel?
Geen idee eigenlijk :{, die voorwaarden zijn niet altijd zo helder (de beruchte kleine lettertjes }:| ) maar wellicht wel handig om even na te trekken zodat niet alleen jij maar ook de personen die hier nog op zoek zijn ook wat extra info hebben over deze materie. ^O^ Zelf heb ik geen vrijwillig risico, juist omdat ik dat zeker wel zou opmaken, maar dat had je, denk ik, wel begrepen. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 18:37:48 #253
132152 Ticker
En de Watskeburt?!
pi_84981664
wat is er met me topic gebeurt.. :o hij is gewoon bijna toe aan een nieuwe :')
- Maybe O.D.B My Long Distance Family -
"Computer says: no.."
"Laat hen gaan, blinden zijn zij, die blinden leiden. Indien een blinde een blinde leidt, zullen zij beiden in een put vallen". (Matteüs 15:14)
pi_84981703
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:34 schreef trovey het volgende:

[..]

Geen idee eigenlijk :{, die voorwaarden zijn niet altijd zo helder (de beruchte kleine lettertjes }:| ) maar wellicht wel handig om even na te trekken zodat niet alleen jij maar ook de personen die hier nog op zoek zijn ook wat extra info hebben over deze materie. ^O^ Zelf heb ik geen vrijwillig risico, juist omdat ik dat zeker wel zou opmaken, maar dat had je, denk ik, wel begrepen. ;)
Heb zelf ook geen eigen risico, daarom niet relevant voor mij. ;)
pi_84982010
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:38 schreef Sessy het volgende:

[..]

Heb zelf ook geen eigen risico, daarom niet relevant voor mij. ;)
Dus voor de mensen die het wel aangaat :P ....zoek het even goed uit voordat je de stap maakt van een vrijwillig eigen risico, of dat nu bij de basisverzekering is of bij een aanvullende verzekering zodat je geen verrassingen krijgt als je wat wilt veranderen.

[ Bericht 0% gewijzigd door trovey op 07-08-2010 18:56:50 ]
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_84982035
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:37 schreef Ticker het volgende:
wat is er met me topic gebeurt.. :o hij is gewoon bijna toe aan een nieuwe :')
Allemaal tips...speciaal voor jou (en andere starters) :P
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_84982137
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:25 schreef Sessy het volgende:

[..]

Een kraan verbruikt 10 a 15 liter water per minuut (!). Controleer dit maar eens door de kraan vol open te draaien en er een emmer van 10 liter onder te zetten. Tanden poetsen kost 3 minuten volgens tandartsen. Dat is een halve badkuip. Nou zullen de meeste mensen voor het tandenpoetsen de kraan maar half opendraaien, maar dan nog. Over tandenpoetsen onder de douche moet je niet eens beginnen.
Volgens mij is die 10-15 liter per minuut wat overdreven. Het zal vast meer zijn dan ik zojuist vanuit ging, maar zelfs als het tien keer zo veel is praten we over 4 euro per jaar. Er zijn echt honderdduizend manieren waarop je gemakkelijker 4 euro kunt besparen, of waarmee je die kunt verdienen, dan 1400 keer een kraan open en dicht te draaien.

quote:
Baksteen in de WC spoelbak gaat prima en zorgt ervoor dat er minder water in de spoelbak kan, waardoor je bijv. 7 liter ipv 9 liter water per keer spoelen verbruikt.
Dit gaat net zo goed helemaal nergens over voor wat betreft de kosten, zoals ik net al postte kost 1000 liter water 1,17 euro (verschilt wel per regio), dus na 500 keer doortrekken heb je dat bedrag bespaard. :')

(Daarnaast vind ik zo'n sloot water die hard door de pot gaat wel relaxed, want het maakt meteen schoon. :'))

Ik begrijp dat bij veel mensen, zeker in Nederland, de zuinigheid en het niet willen verspillen diep geworteld is, maar zeggen dat je dat doet om geld te besparen klinkt echt als rationaliseren.

Een tijd terug vertelde ik een vriend van me dat ik in de paar maanden daarvoor mijn oude cd-brander, dvd-speler, mp3-speler en telefoon op marktplaats gezet had en die had verkocht. Hij vroeg zich af waarom ik die moeite toch ging doen om dat spul te verpatsen op een toon alsof hij het echt een beetje pauperig vond. Terwijl hij zelf alle was, zelfs handdoeken, ophing plaats van de droger te gebruiken, puur om geen stroom te hoeven betalen. Iets wat hij te veel moeite zou vinden maar wat me nog geen twee uur heeft gekost, heeft mij 80 euro opgeleverd. Hoe vaak zou hij daarvoor de was op moeten hangen en afhalen? :s)

Irrationeel gedrag, zoals zo vaak doen mensen maar wat zonder er eerst over na te denken.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_84982239
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:53 schreef heiden6 het volgende:

Dit gaat net zo goed helemaal nergens over voor wat betreft de kosten, zoals ik net al postte kost 1000 liter water 1,17 euro (verschilt wel per regio), dus na 500 keer doortrekken heb je dat bedrag bespaard. :')

En 1000 liter water.

Ben ik de enige die nog aan 't milieu denkt. :{

(Overigens, mijn kraan doet wel degelijk 10 liter per minuut als hij half vol is opengedraaid, want ik heb daarmee dus een volle emmer. Dat weet ik omdat mijn plantjes precies een volle emmer water nodig hebben elke week. Munt voor de muntthee en zo - dat soort plantjes ;) )
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 19:04:37 #259
283395 HeetBoven
componist van lullige liedjes
pi_84982435
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:57 schreef Sessy het volgende:

[..]

En 1000 liter water.

Ben ik de enige die nog aan 't milieu denkt. :{

(Overigens, mijn kraan doet wel degelijk 10 liter per minuut als hij half vol is opengedraaid, want ik heb daarmee dus een volle emmer. Dat weet ik omdat mijn plantjes precies een volle emmer water nodig hebben elke week. Munt voor de muntthee en zo - dat soort plantjes ;) )
Tel het allemaal bij elkaar op, als ieder huishouden water bespaart op die manier, dan gaat dat over tientallen miljoenen liters per minuut, geen kattenpis lijkt me.
pi_84982461
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:57 schreef Sessy het volgende:

[..]


Ben ik de enige die nog aan 't milieu denkt. :{
Nee hoor, ik vind het ook onzinnig om nodeloos water te gaan gebruiken. Rioolwater weer tot bruikbaar drinkwater maken kost heel veel moeite en geld en daarom gebruik ik gewoon datgene wat ik nodig heb en daarbij hoort niet het dom laten lopen van een kraan als het niet nodig is (ook al kost me dat dan blijkbaar niet zo veel geld).
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_84982476
Denk dat je 't beste milieubewust zijn en kosten besparen uit elkaar kan houden. Het is inderdaad onzinnig om de kraan hard open te laten staan als je je tanden poetst en maar een fractie van dat water daadwerkelijk nodig hebt. Dat is gewoon zonde van het schone water. Maar zoals aangegeven merk je er echter weinig aan qua kosten. Als het je om maandelijkse kosten te doen is zijn er veel manieren om gemakkelijker geld te besparen dan op letterlijk elke druppel water te gaan letten.

[ Bericht 0% gewijzigd door apogee op 07-08-2010 19:19:10 ]
pi_84982641
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:27 schreef announcement het volgende:

[..]

U rijdt in een tank?
2 Auto`s bezitten en ze iedere week door de wasstraat rijden, dan kan het nog _O-
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 19:11:31 #263
47047 Herkauwer
een dag niet gehuppeld .......
pi_84982665
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:05 schreef trovey het volgende:

[..]

Nee hoor, ik vind het ook onzinnig om nodeloos water te gaan gebruiken. Rioolwater weer tot bruikbaar drinkwater maken kost heel veel moeite en geld en daarom gebruik ik gewoon datgene wat ik nodig heb en daarbij hoort niet het dom laten lopen van een kraan als het niet nodig is (ook al kost me dat dan blijkbaar niet zo veel geld).
Ik denk daarbij niet eens aan het milieu, ik vind het gewoon zonde om iets nutteloos te verbruiken. Dus ook water :)
Zonnepanelen 28 * 290 = 8120 Wp - W - 11° hellingshoek
pi_84982795
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:57 schreef Sessy het volgende:
Ben ik de enige die nog aan 't milieu denkt. :{
Niet bepaald.

Je moet vooral doen wat je zelf wilt, en met welke reden dan ook, maar daar ging het niet over. Het ging om het financiële aspect en de feiten zijn gewoon zo dat dat niet bepaald opschiet. De kosten (waar dit topic over gaat) hebben niets te maken met jouw andere motivatie.

quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:05 schreef apogee het volgende:
Denk dat je 't beste milieubewust zijn en kosten besparen uit elkaar kan houden. Het is inderdaad onzinnig om de kraak hard open te laten staan als je je tanden poetst en maar een fractie van dat water daadwerkelijk nodig hebt. Dat is gewoon zonde van het schone water. Maar zoals aangegeven merk je er echter weinig aan qua kosten. Als het je om maandelijkse kosten te doen is zijn er veel manieren om gemakkelijker geld te besparen dan op letterlijk elke druppel water te gaan letten.
Dat dus.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 19:54:42 #265
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84983973
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:39 schreef Sessy het volgende:

[..]

Nee, maar AH heeft wel huismerk volkoren macaroni die ook niet duur is per kilo - als ik veel spaghetti/macaroni maak (en dat doe ik meestal, want voor 1 persoon koken is om gek van te worden) pak ik die sowieso want dan kan je restjes in de vriezer dumpen. Ik weet daar alleen itt euroshopper macaroni uit het hoofd het nummertje niet bij. Ik *dacht* 1,19 per pak.
De enige AH die ik hierin de buurt weet is betaald parkeren tenzij je minimaal 15 euro bij ze besteedt.
Dat haal ik dus nooit! De laatste "euroshopper type" macaroniprijs die ik me herinner is trouwens 0.39 voor 500 gram.
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 19:56:06 #266
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84984019
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 17:45 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Als je uit financiële overwegingen de kraan uit doet tijdens het tanden poetsen heb je denk ik weinig besef van hoe goedkoop water in Nederland is. ;)
Water is spotgoedkoop. Toch doe ik altijd de kraan dicht want drinkwater is heel erg kostbaar.
Als je het milieutechnisch bekijkt.
pi_84984096
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:54 schreef caroline88 het volgende:

[..]

De enige AH die ik hierin de buurt weet is betaald parkeren tenzij je minimaal 15 euro bij ze besteedt.
Dat haal ik dus nooit! De laatste "euroshopper type" macaroniprijs die ik me herinner is trouwens 0.39 voor 500 gram.
Ik loop erheen. :)
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 19:59:21 #268
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_84984126
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:05 schreef apogee het volgende:
Denk dat je 't beste milieubewust zijn en kosten besparen uit elkaar kan houden. Het is inderdaad onzinnig om de kraan hard open te laten staan als je je tanden poetst en maar een fractie van dat water daadwerkelijk nodig hebt. Dat is gewoon zonde van het schone water. Maar zoals aangegeven merk je er echter weinig aan qua kosten. Als het je om maandelijkse kosten te doen is zijn er veel manieren om gemakkelijker geld te besparen dan op letterlijk elke druppel water te gaan letten.
Toch is er vaak een positieve correlatie tussen milieubewust en kosten besparen. Denk maar eens aan energie, aan kiezen voor de fiets ipv de auto, kiezen voor een linnen tas ipv een plastic en ga maar door.
The End Times are wild
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 20:02:50 #269
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84984248
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:49 schreef trovey het volgende:

[..]

Allemaal tips...speciaal voor jou (en andere starters) :P
Nee hoor Ticker, je topic is gewoon vakkundig door ons gehacked ;)
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 20:04:15 #270
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84984289
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:58 schreef Sessy het volgende:

[..]

Ik loop erheen. :)
Het is niet eerlijk oO<
  zaterdag 7 augustus 2010 @ 20:06:40 #271
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_84984375
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:59 schreef LXIV het volgende:

[..]

Toch is er vaak een positieve correlatie tussen milieubewust en kosten besparen. Denk maar eens aan energie, aan kiezen voor de fiets ipv de auto, kiezen voor een linnen tas ipv een plastic en ga maar door.
en een positieve correlatie met je gezondheid in sommige gevallen. Ook dat groenten van de markt een stuk goedkoper is en gezonder dan zo'n kant-en-klaar maaltijd.
pi_84990202
Over dat doorspoelen van de wc; ik heb geen baksteen in mijn stortbak. Overigens wel bewust; ik merk dat ik de wc minder vaak hoef schoon te maken. Dat scheelt weer allerlei schoonmaaktroep :) (en mij wat werk)
pi_84990775
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 19:59 schreef LXIV het volgende:

[..]

Toch is er vaak een positieve correlatie tussen milieubewust en kosten besparen. Denk maar eens aan energie, aan kiezen voor de fiets ipv de auto, kiezen voor een linnen tas ipv een plastic en ga maar door.
Ja tuurlijk, maar 't ging om iemand's maandlasten verlagen door de kraan vaker dicht te draaien en daarmee 2 cent te besparen :)
pi_84994700
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:27 schreef announcement het volgende:

[..]

U rijdt in een tank?
Autokosten kunnen hard gaan. Incl afschrijv kost het mij rond de ¤ 780,- per maand.
pi_84995925
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:27 schreef announcement het volgende:

[..]

U rijdt in een tank?
Zoiets ja ... een 3 liter diesel ... :P
  zondag 8 augustus 2010 @ 11:24:09 #276
97934 ASroma
Flamboyant
pi_85001637
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:10 schreef announcement het volgende:
Voor mij geldt:
435 euro huur (rijtjeswoning, 75m2, 40km vanaf Hilversum)
120 euro gas,water en licht
10 euro mobiel gsm (sim-only)
35 euro televisie/internet
100 euro zorgverzekering
30 euro overige verzekeringen (inboedel/apv/reisverz)
200 euro boodschappen
40 euro gemeentebelastingen/heffinge etc

970 euro totaal.

Dan heb ik ook nog een auto
30 euro wegenbelasting
50 euro verzekering
110 euro benzine
40 euro onderhoud

1200 euro totaal

Dan geef ik nog zo'n 200 euro per maand uit aan kleding, uitgaan en leuke dingen doen

totaal 1400 euro.

Zoals je ziet hoef je echt niet heel veel te verdienen om wat over te houden.
1400 euro....... de meeste hier zullen tussen de 1300-2000 euro netto verdienen. Dat betekent dus dat mensen niks of 100-600 euro kunnen sparen per maand. Ik vind dat niet veel. 1400 euro uitgaven voor 1 persoon is wel veel.
  zondag 8 augustus 2010 @ 11:37:57 #277
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_85001961
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 11:24 schreef ASroma het volgende:

[..]

1400 euro....... de meeste hier zullen tussen de 1300-2000 euro netto verdienen. Dat betekent dus dat mensen niks of 100-600 euro kunnen sparen per maand. Ik vind dat niet veel. 1400 euro uitgaven voor 1 persoon is wel veel.
1400 euro uitgaven voor een persoon is vrij redelijk. 600 euro woonkosten (alles inclusief) voor een alleenstaande kan pittig zijn bij een starters inkomen, maar daar kies je dan ook voor en als je een partner hebt gaat dat bedrag weer door de helft.

Afhankelijk van je levensfase is het helemaal niet zo boeiend om al relatief veel van je lage besteedbare inkomen te gaan sparen. Op het moment dat je iets ouder bent, over een dubbelinkomen beschikt maar nog geen kinderen hebt kan je significant veel meer sparen zonder dat je er last van hebt.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
  zondag 8 augustus 2010 @ 11:42:10 #278
97934 ASroma
Flamboyant
pi_85002076
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 11:37 schreef Ryon het volgende:

[..]

1400 euro uitgaven voor een persoon is vrij redelijk. 600 euro woonkosten (alles inclusief) voor een alleenstaande kan pittig zijn bij een starters inkomen, maar daar kies je dan ook voor en als je een partner hebt gaat dat bedrag weer door de helft.

Afhankelijk van je levensfase is het helemaal niet zo boeiend om al relatief veel van je lage besteedbare inkomen te gaan sparen. Op het moment dat je iets ouder bent, over een dubbelinkomen beschikt maar nog geen kinderen hebt kan je significant veel meer sparen zonder dat je er last van hebt.
maar hoe denk je dan onverwachte uitgaven te gaan opvangen als je niet spaart?
  zondag 8 augustus 2010 @ 12:15:51 #279
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_85003035
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 11:42 schreef ASroma het volgende:

[..]

maar hoe denk je dan onverwachte uitgaven te gaan opvangen als je niet spaart?
Een spaarrekening aanhouden waar +/- altijd 2000 a 3000 (1.5/2x maandinkomen) opstaat voor noodgevallen is natuurlijk wel aan te raden, anders kan je flink de deksel op de neus krijgen als je in een maand duizend grote uitgaven moet dien. Maar deze hoeft niet - als je nog wat jonger bent - met een behoorlijk maandelijks percentage van het inkomen te worden aangevuld. De kans is groot dat de ongeplande extra inkomsten - die bijna elk mens wel heeft - zoals incidentele giften van familieleden, verjaardagscadeaus van vrienden en een extraatje op het werk genoeg zijn om dit bedrag om de rekening te houden.

Kwestie van de 100 euro van oma (of moeders) niet meteen wegbellen in 0906-lijnen maar gewoon op de spaarrekening knallen.

Natuurlijk is het in financieel opzicht altijd beter om wel te sparen, niet te lenen etc. en als je het kan missen, moet je ook gewoon lekker sparen. Je moet je alleen wel afvragen in hoeverre het de moeite waard is om 10% van je inkomen (150 euro per maand bij een modaal inkomen) kwijt te raken op een moment dat dit nog hard aankomt en relatief weinig oplevert. In Amerika - waar een flinke spaarrekening de enige remedie is om een periode zonder werk fatsoenlijk te kunnen overbruggen - zou sparen ook dan een noodzaak zijn, maar in Nederland - waar je meer belasting betaalt - is het minder relevant om ook op jonge leeftijd flink te sparen.

Mijn zienswijze gaat trouwens voornamelijk op voor hoger opgeleiden (Hbo+) die op een gegeven moment modaal of bovenmodaal verdienen en van plan zijn om een partner te krijgen die - tot dat er kinderen in het spel komen - ook full time werkt. Als dakdekker (1250 euro netto per maand geloof ik) met 2 kinderen op zijn 22ste die getrouwd is met een niet werkende huisvrouw liggen de kaarten weer heel anders. Voor hun is het een noodzaak om al zo vroeg mogelijk (16 jaar) zoveel mogelijk te sparen. Het geld zal hard nodig zijn voor de kinderen en naar alle waarschijnlijkheid zal het inkomen niet noemenswaardig meer stijgen.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_85005159
quote:
Op zaterdag 7 augustus 2010 18:06 schreef ASroma het volgende:
ik heb wel het idee dat het voor de generaties vanaf 1980 een zwaardere tijd zal zijn, financieel. De kosten zijn omhoog geschoten de salarissen zijn dalende. Op je zelf wonen en een beetje relaxt kunnen leven is 2 dingen die met elkaar vloeken.
Dit hele forum draadje gaat gewoon over een generatie-issue.

Jij hebt het over 'relaxt' leven (en TS en anderen in deze thread ook in andere bewoordingen), maar tegenwoordig willen jongeren ook alles meteen en wel nu! Ze willen en een mooi huis, mobiel. en een mooie auto, en 4 keer op vakantie, en natuurlijk 1 keer per week uit eten, etc. Dat heet een 'relaxt' leven, alles minder heet al gauw armoede of 'is niet rendabel' zoals TS het verwoord.

Nu ben ik zelf 33 (1976), maar dit gedrag wordt steeds erger bij jongeren/kinderen. Dit komt enerzijds doordat mijn leeftijdgenoten (zeg 30-45), nu aan het proberen zijn vader en moedertje te spelen waarbij kinderen vaak met alles hun zin krijgen (ga maar eens in de supermarkt kijken die 30-tigers met hun kotters die staan te jennen en nog hun zin krijgen ook). Ook hoor je vaak uitspraken zoals "Je wilt je kinderen toch alles geven", "Je wilt dat je kind niet te kort komt". Heeft je kind of zijn donder gehad van de leraar? Tijd om verhaal te halen bij die leraar. Is hij helemaal bedonderd!

Verder speelt uiteraard ook de maatschappelijk trend mij om 'instant' te voorzien in behoeften. Nu geen geld om die nieuwe TV voor het WK te kopen? Ah maakt niet uit joh, koop op afbetaling en krijg NU die TV? Geen geld voor een nieuwe spijkerbroek? Voorschotje.nl gaat je helpen zodat jij NU die spijkerbroek kunt kopen.
  zondag 8 augustus 2010 @ 14:09:30 #281
97934 ASroma
Flamboyant
pi_85006761
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 13:23 schreef josvr het volgende:

[..]

Dit hele forum draadje gaat gewoon over een generatie-issue.

Jij hebt het over 'relaxt' leven (en TS en anderen in deze thread ook in andere bewoordingen), maar tegenwoordig willen jongeren ook alles meteen en wel nu! Ze willen en een mooi huis, mobiel. en een mooie auto, en 4 keer op vakantie, en natuurlijk 1 keer per week uit eten, etc. Dat heet een 'relaxt' leven, alles minder heet al gauw armoede of 'is niet rendabel' zoals TS het verwoord.

Nu ben ik zelf 33 (1976), maar dit gedrag wordt steeds erger bij jongeren/kinderen. Dit komt enerzijds doordat mijn leeftijdgenoten (zeg 30-45), nu aan het proberen zijn vader en moedertje te spelen waarbij kinderen vaak met alles hun zin krijgen (ga maar eens in de supermarkt kijken die 30-tigers met hun kotters die staan te jennen en nog hun zin krijgen ook). Ook hoor je vaak uitspraken zoals "Je wilt je kinderen toch alles geven", "Je wilt dat je kind niet te kort komt". Heeft je kind of zijn donder gehad van de leraar? Tijd om verhaal te halen bij die leraar. Is hij helemaal bedonderd!

Verder speelt uiteraard ook de maatschappelijk trend mij om 'instant' te voorzien in behoeften. Nu geen geld om die nieuwe TV voor het WK te kopen? Ah maakt niet uit joh, koop op afbetaling en krijg NU die TV? Geen geld voor een nieuwe spijkerbroek? Voorschotje.nl gaat je helpen zodat jij NU die spijkerbroek kunt kopen.
wat jij omschrijft is geen generatie issue maar gewoon het type consument. In elke generatie heb je mensen die alles op de pof doen en van maand naar maand leven.

Wat ik omschrijf is een generatie-issue. Daar waar jouw generatie (30-45) nog met salarissen van de topjaren zit en vaste contracten hebben moet mijn generatie (20-30) een stap terug doen met tijdelijke contracten met salarissen die 3-4 jaar terug weggelachen zouden zijn. Terwijl de kosten alleen maar hoger zijn geworden, dat is het probleem.
  zondag 8 augustus 2010 @ 14:54:56 #282
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_85008403
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 11:37 schreef Ryon het volgende:

[..]

1400 euro uitgaven voor een persoon is vrij redelijk. 600 euro woonkosten (alles inclusief) voor een alleenstaande kan pittig zijn bij een starters inkomen, maar daar kies je dan ook voor en als je een partner hebt gaat dat bedrag weer door de helft.

Afhankelijk van je levensfase is het helemaal niet zo boeiend om al relatief veel van je lage besteedbare inkomen te gaan sparen. Op het moment dat je iets ouder bent, over een dubbelinkomen beschikt maar nog geen kinderen hebt kan je significant veel meer sparen zonder dat je er last van hebt.
Niet iedereen vindt of houdt een partner levenslang.
  zondag 8 augustus 2010 @ 15:00:58 #283
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_85008617
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 14:09 schreef ASroma het volgende:

[..]

wat jij omschrijft is geen generatie issue maar gewoon het type consument. In elke generatie heb je mensen die alles op de pof doen en van maand naar maand leven.
Hoewel je strikt genomen gelijk hebt, ASroma, moet me wel van het hart dat de afgelopen 10 jaar het aantal "onmisbare" gadgets schrikbarend is toegenomen (met het bijbehorende kostenplaatje). Aangezien de mens een kuddedier is wordt er een hoop rommel aangeschaft enkel en alleen omdat iedereen in de klas het heeft/doet.
quote:
Wat ik omschrijf is een generatie-issue. Daar waar jouw generatie (30-45) nog met salarissen van de topjaren zit en vaste contracten hebben moet mijn generatie (20-30) een stap terug doen met tijdelijke contracten met salarissen die 3-4 jaar terug weggelachen zouden zijn. Terwijl de kosten alleen maar hoger zijn geworden, dat is het probleem.
Eens.
  zondag 8 augustus 2010 @ 15:03:07 #284
244933 trovey
Nachtoele
pi_85008695
Ik vind het inderdaad ook een beetje eigenaardig om er maar van uit te gaan dat je later wel een dubbel inkomen zult hebben. Alsof bij iedereen het leven zo gaat lopen. :') Genoeg mensen die als ze "ouder"zijn alleenstaand zijn door allerlei redenen...gewoon geen partner hebben gevonden of gescheiden of weduwe/weduwnaar. Genoeg voorbeelden in mijn omgeving dus sparen als je jonger bent (als je dat tenminste kunt met je inkomen) en niet alles maar uitgeven is toch echt wel een goed idee. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zondag 8 augustus 2010 @ 15:07:11 #285
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_85008832
Het topic is ook: Alleen op jezelf gaan wonen...
  zondag 8 augustus 2010 @ 15:16:40 #286
119507 Demarest
Mission Phailed
pi_85009166
Is alleen op jezelf wonen rendabel? Dat kan wel, maar ongetwijfeld blijven luxe en comfort hierbij niet onaangetast. Je kunt je primaire lasten (exclusief kosten auto) beperken tot 600-700 euro als je klein woont buiten de Randstad, de verwarming op maximaal 18 graden zet, en zeer prijsbewust boodschappen doet. Logischerwijs willen/kunnen de meeste mensen dit niet, en dan ga je inderdaad qua primaire lasten al rap richting de 1.000 euro en meer.
Onopvallend doch zeer scherpzinnig...
pi_85009859
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 14:54 schreef caroline88 het volgende:

[..]

Niet iedereen vindt of houdt een partner levenslang.
Sowieso wil niet iedereen dat, en daarnaast is het niet verstandig om je woonsituatie en je vaste lasten enzo af te stemmen op twee inkomens, want dan ben je afhankelijk van elkaar.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  Moderator zondag 8 augustus 2010 @ 15:43:04 #288
9859 crew  Karina
Woman
pi_85010073
Ik heb niet alles gelezen, maar volgens mij zit je aan de hoge kant met sommige dingen (wat ik zelf weet dan).

TV/Internet/Telefoon 45 - alles in 1 neem ik aan? Anders telefoon erafhalen en alleen je GSM gebruiken, doe ik ook.
gsm 30 - sim only kan al voor 4,95 per maand en voor 10 euro heb je een heel behoorlijk abonnement
gas/licht 130 - kan veeel lager, ik zit zelf op 78 euro (voor 1 persoon) en dat is al aan de hoge kant vind ik zelf
water 125-per maand? veel te veel, ik betaal 38 euro per kwartaal!
boodschappen 300-ik zit zelf gemiddeld op 200 en ik haal zelfs al mijn boodschappen bij de AH, dus dit kan ook veel lager.

Sporten lijkt me ook vrij duur, 50 euro per maand, dat is 600 euro per jaar, erg veel geld.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_85010342
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 14:09 schreef ASroma het volgende:

[..]

wat jij omschrijft is geen generatie issue maar gewoon het type consument. In elke generatie heb je mensen die alles op de pof doen en van maand naar maand leven.

Wat ik omschrijf is een generatie-issue. Daar waar jouw generatie (30-45) nog met salarissen van de topjaren zit en vaste contracten hebben moet mijn generatie (20-30) een stap terug doen met tijdelijke contracten met salarissen die 3-4 jaar terug weggelachen zouden zijn. Terwijl de kosten alleen maar hoger zijn geworden, dat is het probleem.
Ik kan natuurlijk alleen voor mezelf praten en wat ik in m'n omgeving zie, maar naar mijn idee valt het wel mee met die tijdelijke contracten en lagere salarissen. Steeds meer bedrijven beginnen toch in te zien dat die tijdelijke contracten compleet zinloos zijn. Bij salarisonderhandelingen ben ik tot nog toe iedere keer op het gewenste uitgekomen, dus ook in dat opzicht ben ik niet ontevreden.

Nou kan ik me best voorstellen dat dit zeker niet voor iedereen geldt, maar bedrijven weten maar al te goed dat er de komende tijd langzaam aan een tekort aan goed personeel gaat komen. Dus de periode dat er door werknemers weer veel eisen gesteld kunnen worden gaat er ook weer aankomen. Als je het als bedrijf zijnde dus een beetje slim aanpakt dan zorg je ervoor dat je in de mindere tijden je personeel tevreden houdt. Bij het bedrijf waar ik werk zijn ze zich daar langzaam toch wel bewust van geworden en dat hoor ik bij meerdere bedrijven gebeuren.
  zondag 8 augustus 2010 @ 16:00:15 #290
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_85010607
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 15:36 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Sowieso wil niet iedereen dat, en daarnaast is het niet verstandig om je woonsituatie en je vaste lasten enzo af te stemmen op twee inkomens, want dan ben je afhankelijk van elkaar.
Dat is natuurlijk waar, maar ik denk dat er maar heel weinig mensen hun uitgaven op 1 inkomen baseren als ze tweeverdiener zijn.
pi_85010640
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 15:43 schreef Karina het volgende:

Sporten lijkt me ook vrij duur, 50 euro per maand, dat is 600 euro per jaar, erg veel geld.
Hangt maar af van wat voor sport je doet he? Ken zat sporten waar je het makkelijk hebt over 25 a 50 euro per les en materiaalkosten van 500 a 1000 euro per jaar. :Y En dan heb ik het niet eens over paardrijden. Maar goed, mensen die aan dat soort dingen doen geven geen 200 euro per maand aan kleren en 300 aan boodschappen uit. :')

50 euro is serieus goedkoop als je iets anders dan de sportschool of 1 of andere brakke groepssport met een bal wil doen.

[ Bericht 6% gewijzigd door Sessy op 08-08-2010 16:06:51 ]
  zondag 8 augustus 2010 @ 16:09:27 #292
277759 caroline88
The Unstoppable
pi_85010980
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:01 schreef Sessy het volgende:

[..]

Hangt maar af van wat voor sport je doet he? Ken zat sporten waar je het makkelijk hebt over 25 a 50 euro per les en materiaalkosten van 500 a 1000 euro per jaar. :Y En dan heb ik het niet eens over paardrijden.
50 euro is serieus goedkoop als je iets anders dan de sportschool of 1 of andere brakke groepssport met een bal wil doen.
Ik heb het er zelf nog nooit voor uitgegeven dus mijn eerste reactie was ook "hoog bedrag".
Laat natuurlijk onverlet dat sporten ook een gezonde hobby is.
Paardrijden staat ook op mijn verlanglijstje maar daarvoor zal ik eerst wat moeten budget schuiven.
En een baan vinden.
  zondag 8 augustus 2010 @ 16:21:58 #293
244933 trovey
Nachtoele
pi_85011476
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:01 schreef Sessy het volgende:

[..]

Hangt maar af van wat voor sport je doet he? Ken zat sporten waar je het makkelijk hebt over 25 a 50 euro per les en materiaalkosten van 500 a 1000 euro per jaar. :Y En dan heb ik het niet eens over paardrijden. Maar goed, mensen die aan dat soort dingen doen geven geen 200 euro per maand aan kleren en 300 aan boodschappen uit. :')

50 euro is serieus goedkoop als je iets anders dan de sportschool of 1 of andere brakke groepssport met een bal wil doen.
Voor sporten hoef je natuurlijk niet naar de sportschool of een vereniging hè...genoeg mogelijkheden om in beweging te zijn zonder dat daar meteen een sportschoolabonnement/sportvereniging aan hangt. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  zondag 8 augustus 2010 @ 16:30:37 #294
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_85011852
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 15:03 schreef trovey het volgende:
Ik vind het inderdaad ook een beetje eigenaardig om er maar van uit te gaan dat je later wel een dubbel inkomen zult hebben. Alsof bij iedereen het leven zo gaat lopen. :') Genoeg mensen die als ze "ouder"zijn alleenstaand zijn door allerlei redenen...gewoon geen partner hebben gevonden of gescheiden of weduwe/weduwnaar. Genoeg voorbeelden in mijn omgeving dus sparen als je jonger bent (als je dat tenminste kunt met je inkomen) en niet alles maar uitgeven is toch echt wel een goed idee. ;)
Het leven biedt natuurlijk nul garanties. Behalve dan dat de zon opkomt. Maar het is niet onverstandig om een beetje risico te nemen en toch een beetje er over na te denken hoe je toekomst er eventueel uit kan zien en daar ook op te anticiperen. Natuurlijk kan je morgen kanker krijgen of wellicht zal je nooit de liefde van je leven tegen komen, dat zijn reële mogelijkheden, maar je beperkt je eigen gezonde leven erg als je er vanuit gaat dat dat ook zal gebeuren.

Ik zeg niet dat sparen een slecht idee is - ben je mal :') - maar het is voor een groot deel van de Nederlandse bevolking op jonge leeftijd ook niet van levensbelang om het wel flink te doen. Je spaart relatief weinig en de impact die het heeft op je leven is relatief hoog. 150 euro meer of minder voel je een stuk harder op je 26ste dan op je 40ste. Dit terwijl je op je 26ste nog volop bezig bent om de fundamenten te leggen van het leven dat je zal leiden op je 40ste.

Natuurlijk is ieder mens uniek en zijn er duizenden verschillende levenslopen te bedenken waarbij het zinniger of minder nuttig is om wel of niet te sparen, verzekeren whatever. Maar een beetje vooruit kijken kan het leven een stuk aangenamer, leuker en voldoeninggevender maken.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
  Moderator zondag 8 augustus 2010 @ 16:34:22 #295
9859 crew  Karina
Woman
pi_85011961
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:01 schreef Sessy het volgende:

[..]

Hangt maar af van wat voor sport je doet he? Ken zat sporten waar je het makkelijk hebt over 25 a 50 euro per les en materiaalkosten van 500 a 1000 euro per jaar. :Y En dan heb ik het niet eens over paardrijden. Maar goed, mensen die aan dat soort dingen doen geven geen 200 euro per maand aan kleren en 300 aan boodschappen uit. :')

50 euro is serieus goedkoop als je iets anders dan de sportschool of 1 of andere brakke groepssport met een bal wil doen.
Er staat sportschool, nu heb ik geen flauw idee wat dat normaal kost, maar het leek me erg veel geld. En kleding mis ik inderdaad in het lijstje.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  zondag 8 augustus 2010 @ 16:34:32 #296
244933 trovey
Nachtoele
pi_85011965
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:30 schreef Ryon het volgende:

[..]

Het leven biedt natuurlijk nul garanties. Behalve dan dat de zon opkomt. Maar het is niet onverstandig om een beetje risico te nemen en toch een beetje er over na te denken hoe je toekomst er eventueel uit kan zien en daar ook op te anticiperen. Natuurlijk kan je morgen kanker krijgen of wellicht zal je nooit de liefde van je leven tegen komen, dat zijn reële mogelijkheden, maar je beperkt je eigen gezonde leven erg als je er vanuit gaat dat dat ook zal gebeuren.

Ik zeg niet dat sparen een slecht idee is - ben je mal :') - maar het is voor een groot deel van de Nederlandse bevolking op jonge leeftijd ook niet van levensbelang om het wel flink te doen. Je spaart relatief weinig en de impact die het heeft op je leven is relatief hoog. 150 euro meer of minder voel je een stuk harder op je 26ste dan op je 40ste. Dit terwijl je op je 26ste nog volop bezig bent om de fundamenten te leggen van het leven dat je zal leiden op je 40ste.

Natuurlijk is ieder mens uniek en zijn er duizenden verschillende levenslopen te bedenken waarbij het zinniger of minder nuttig is om wel of niet te sparen, verzekeren whatever. Maar een beetje vooruit kijken kan het leven een stuk aangenamer, leuker en voldoeninggevender maken.
Geloof me, ik weet er alles van hoe je leven ineens kan veranderen. Op mijn 26ste dacht ik echt niet dat ik het leven zou leiden wat ik nu heb. :')
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_85012033
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:00 schreef caroline88 het volgende:

[..]

Dat is natuurlijk waar, maar ik denk dat er maar heel weinig mensen hun uitgaven op 1 inkomen baseren als ze tweeverdiener zijn.
Ja, daar verbaas ik me altijd ontzettend over.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  zondag 8 augustus 2010 @ 16:56:39 #298
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_85012689
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:34 schreef trovey het volgende:

[..]

Geloof me, ik weet er alles van hoe je leven ineens kan veranderen. Op mijn 26ste dacht ik echt niet dat ik het leven zou leiden wat ik nu heb. :')
Dat hebben de meeste mensen denk ik. Je hebt wel een heel saai en voorspelbaar burgerlijk leven als je precies weet hoe jouw het leven er over 10 jaar uitziet.

Neemt niet weg dat beslissingen, ervaringen, keuzes etc die genomen zijn op persoonlijk vlak in het begin van het volwassen leven -18 tm 30 - heel erg hard doordreunen in de rest van je levensloop. Door jezelf dan te beperken en weinig risico te nemen - zeker als er relatief weinig op het spel staat - kan je het een en ander mislopen. Als een vrek in een net even te duur huis leven is daar een voorbeeld van.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_85014322
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 16:21 schreef trovey het volgende:

[..]

Voor sporten hoef je natuurlijk niet naar de sportschool of een vereniging hè...genoeg mogelijkheden om in beweging te zijn zonder dat daar meteen een sportschoolabonnement/sportvereniging aan hangt. ;)
Om sporten vol te houden moet je 't leuk vinden, als je 't niet leuk vindt ga je er steeds minder mee doen. En dan helpt het als je een sport hebt wat je leuk vindt.

Als je je budget relaxed bij elkaar wil kunnen knopen, nooit je kinderen laten sportschieten, stijldansen, paardrijden of kunstschaatsen. 10 000 - 30 000 per jaar als je even de pech hebt dat ze er goed in worden. -O- En als je het eenmaal leuk vindt stop je er echt niet mee omdat het te veel kost, je vindt wel manieren om te besparen... :Y
Tenzij je het echt van de bijstand moet doen of zo, ja dan houdt het natuurlijk op.
  zondag 8 augustus 2010 @ 17:45:15 #300
244933 trovey
Nachtoele
pi_85014497
Ik kom uit een gezin waar het geld nou niet echt voor het oprapen lag dus verder zijn een aantal jaren turnen (ikzelf en ik was er een middenmotortje in :') ) en judo (mijn broer) zijn wij in ons gezin nooit gekomen...paardrijden , sportschieten etc. daar was echt geen geld voor :') maar het is allemaal goed met ons gekomen hoor. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_85014693
Daarom zeg ik niet aan laten beginnen... :')


In het kader van nog meer budgettips. >:)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')