quote:In 1985 deed Grueter op 16-jarige leeftijd een snuffelstage bij het populaire weekblad Voetbal International. Vanaf dat moment wist hij dat hij sportjournalist wilde worden. Na de School voor Journalistiek in Utrecht rolde hij het vak in. Grueter ging werken bij Voetbal International en later bij Voetbal 2000. Via Veronica Sport kwam hij bij RTL Sport terecht. Hij was onder andere als sportverslaggever in Atlanta voor de Olympische Spelen van 1996. Kort daarna komt hij bij NOS Studio Sport terecht. Na vier jaar werk als freelancer, kreeg hij in 2000 een vaste aanstelling. Sindsdien voorziet hij grote sportevenementen van commentaar.
In 1998 versloeg Grueter al enkele duels tijdens het WK voetbal in Frankrijk. In 2000 rook hij opnieuw aan het grote werk gedurende het Europees kampioenschap in Nederland en België. Verder was Grueter actief op de WK’s van 2002 en 2006. Op 30 juni 2004 gaf Grueter commentaar bij de halve finalewedstrijd tussen Nederland en Portugal op het Europees Kampioenschap van dat jaar. Op 11 juni 2006 klonk zijn stem tijdens het openingsduel van Oranje tegen Servië-Montenegro op het wereldkampioenschap in Duitsland. Op 21 mei 2008 kreeg hij de eer om de finale van de UEFA Champions League te verslaan. In Bazel becommentarieerde hij op 21 juni 2008 het kwartfinaleduel tussen Nederland en Rusland, op het Europeeskampioenschap in Oostenrijk en Zwitserland. Verder was zijn stemgeluid te horen bij wedstrijden in de Nederlandse Eredivisie, de Engelse Premier League en de UEFA Cup. In de seizoenen 2005-2006, 2006-2007 en 2007-2008 versloeg Grueter ook Eredivisieduels voor NOS Langs de Lijn op Radio 1.
In 1998 werd Grueter het vaste geluid bij de zwemwedstrijden van Studio Sport. In 2000 verzorgde hij het zwemcommentaar tijdens de Olympische Zomerspelen in Sydney. In 2004 was Grueter ook te horen tijdens de Olympische Spelen in Athene. In 2006 versloeg hij het Olympisch ijshockeytoernooi in Turijn en in 2010 wederom het Olympisch ijshockeytoernooi in Vancouver. In 2008 becommentarieërde hij de zwemwedstrijden op de Olympische Zomerspelen in Peking. In het UEFA Champions League 2009/10 mocht hij voor het eerst de finale van een internationaal toernooi becommentatieëren.
Zeker niet teveel Frank Snoeksquote:Op dinsdag 15 juni 2010 21:46 schreef mcwops het volgende:
hij is goed. luistert prettig. snoeks afgewisseld met Grueter is goed te verdragen.
quote:Op dinsdag 15 juni 2010 22:06 schreef Jivis het volgende:
Wat loopt die Grueter weer op Brazilië te geilen zeg.
Wat is je mening over Ten Napel?quote:Op dinsdag 15 juni 2010 22:10 schreef Klopkoek het volgende:
prutcommentator. weg met hem. type telegraafjournalist. schreeuwerig, conflictzoekend, manipulatief, sensatiezoeker en lelijk taalgebruik
Het Evert ten Napel topic is een deurtje verder hoor.quote:Op dinsdag 15 juni 2010 22:20 schreef Klopkoek het volgende:
Nou, het grappige is dat Ten Napel vroeger helemaal niet zo populair scheen te zijn. Kan ik me wel iets bij voorstellen. In vergelijking met zijn generatiegenoten viel hij wat uit de toon.
Ten Napel heeft wel iets. Weet een wedstrijd altijd mooi aan te kleden, benadert het positief, leuk taalgebruik... en op zijn minder sterke vlakken scoort ie gewoon een 'voldoende'.
Wat Ten Napel iig niet doet is kunstmatige conflictjes en tegenstellingen opzoeken.
quote:Op dinsdag 15 juni 2010 22:23 schreef Gilead het volgende:
[..]
Het Evert ten Napel topic is een deurtje verder hoor.
Ik denk ook altijd meteen aan zwemmen bij hemquote:Op dinsdag 15 juni 2010 22:49 schreef Arcee het volgende:
Ik hoor 'm in gedachten altijd Pieter van den Hoogenband of Inge de Bruijn zeggen.
Hou op alsjeblieft met je Frank Snoeks... dat lult en lult en lult.quote:
Dat is wel erg fout ja.quote:Op vrijdag 18 juni 2010 00:31 schreef pwned het volgende:
hij geilt op Cristiano Ronaldo
Volgens mij had je dan de radio aan ofzoquote:Op zondag 20 juni 2010 08:50 schreef Paul het volgende:
Goed wassie weer gisteren he bij het NL elftal
QFTquote:Op zaterdag 19 juni 2010 16:23 schreef Haunter het volgende:
Wat een slechte commentator is het ook. De hele tijd die bullshit over dat "slechte veld". Nee, Nederland speelde zelf gewoon slecht.
Ik schrok me ook de pleuris, maar eerlijk is eerlijk: de scheids leek ook naar de stip te wijzen!quote:
het leek er ook wel heel erg op.quote:
Inderdaad, dat had ik nou ook. Die 'Penalty!'-uitroep klonk dan ook een soort van blij. Iets met een wens, vader en een gedachte enzo.quote:Op zondag 20 juni 2010 10:08 schreef Jivis het volgende:
Ik vroeg me gisteren de hele tijd af waarom hij voor Japan was.
Gisteren had ie het erover dat de 'omstandigheden slecht waren: een zonnetje en 20 graden'. En het gras was ook niet goed.quote:Op zondag 20 juni 2010 21:22 schreef Haunter het volgende:
Ik vond dat gedoe over penalty nog niet eens zo erg (scheidsrechter deed ook erg vaag), maar vooral de hele tijd dat gezeur om dat slechte veld.![]()
De hele tijd van die slappe excuses verzinnen.
Brazilië dekbed & Barcelona sloffenquote:Op zondag 20 juni 2010 22:22 schreef golfer het volgende:
Grueter is openlijk fan van Brazilië. Zoveel is wel duidelijk.
Ik denk dat Grueter nog nooit een fluit in z'n mond gehad heeft.quote:Op zondag 20 juni 2010 22:37 schreef Roi het volgende:
"Kaka gaat geel krijgen, nou ja zeg! Zielig gedrag van de scheidsrechter, hij moet hem juist beschermen!"
Bij afwezigheid van Ronaldinho.quote:Op zondag 20 juni 2010 22:42 schreef Platina het volgende:
Ah er is gelukkig al een klaagtopic. Wat een irritante kutcommentator zeg. Die zit zich op zeker af te trekken op Kaka.
Kritisch is leuk, maar gisteren kon Nederland ook geen goed bij hem doen.quote:Op zondag 20 juni 2010 22:54 schreef Falco het volgende:
Hij is erg deskundig en het is duidelijk dat hij na Frank Snoeks in de pikorde staat bij de NOS. Alleen zijn fan-zijn van Brazilië (en ook Barça en Chelsea) mag wel wat minder.
Hij prees AC Milan ook altijd de hemel in in de wedstrijden tegen PSV.quote:Op zondag 20 juni 2010 22:54 schreef Falco het volgende:
Hij is erg deskundig en het is duidelijk dat hij na Frank Snoeks in de pikorde staat bij de NOS. Alleen zijn fan-zijn van Brazilië (en ook Barça en Chelsea) mag wel wat minder.
publieksreacties@nos.nl veel succesquote:Op zondag 20 juni 2010 22:50 schreef Pieter-utd het volgende:
Ik erger me aan veel commentatoren, maar deze is na vandaag echt de ergste. Ongelooflijk wat een partijdigheid. Als ik het mailadres had zou ik een klacht mailen naar de NOS
Hij vindt hands maken blijkbaar oke zolang het doelpunt dan maar mooi is.quote:Op zondag 20 juni 2010 22:45 schreef Saekerhett het volgende:
Wat heeft iedereen tegen Grueter? Ik vind het een van de fijnste commentatoren om naar te luisteren. Ik val daarbij tenminste niet in slaap, zoals vaak het geval is bij Arno Vermeulen en Philip Kooke.
Vervelend stemgeluid ja. Vaak ook niet goed geinformeerd. Evert ten Napel had zijn informatie toch wel wat beter op ordequote:Op zondag 20 juni 2010 22:56 schreef WillemWever het volgende:
Slechtste commentator ooit. Met zijn irritante "KÁkÁ!" elke minuut van de wedstrijd. Partijdig en zegt vaak iets voordat hij het zeker weet. Zoals tegen de wedstrijd van NL tegen Japan "Penalty!" roepen.
Daar doet Brazilië niet aan mee zeker?quote:Op maandag 21 juni 2010 11:47 schreef nyny83 het volgende:
Ik vind hem bij het voetbal ook niet best, maar bij het ijshockey (Olympische Spelen Vancouver) was hij echt goed.
Inderdaad, werkelijk dramatisch. Heb gezapt naar Sporza.quote:Op maandag 21 juni 2010 11:25 schreef Symer het volgende:
Gisteren was echt intens slecht, als ik alleen had zitten kijken had ik gezapt
ja en 'kaka'quote:Op maandag 21 juni 2010 17:51 schreef jantje84 het volgende:
Ik vind vooral zijn overdreven uitspraak van de letters 't' en 'k' irritant. Of ben ik de enige die dat opvalt? Let maar eens op hoe hij de naam 'Tioté' uitspreekt.
Thiothé en Khákhá...quote:Op maandag 21 juni 2010 17:53 schreef WillemWever het volgende:
[..]
ja en 'kaka'
Ik krijg koppijn van zijn geschreeuw.
Nee hoor, de beste man heet trouwens al meer dan 65 jaar Ten Napel.quote:Op maandag 21 juni 2010 18:01 schreef WillemWever het volgende:
En altijd negatief. Ten Apel brengt tenminste positiviteit.
Dat komt omdat Grueter telkens geforceerd naar tweestrijdjes en conflictjes zoekt. Als je eenmaal in die denktrant zit dan wordt je al snel partijdig en positief voor de één en negatief voor de ander.quote:Op maandag 21 juni 2010 18:01 schreef WillemWever het volgende:
En altijd negatief. Ten Apel brengt tenminste positiviteit.
Oh, gelukkig geen Snoeks dus.quote:Op maandag 28 juni 2010 14:59 schreef ScottTracy het volgende:
Straks weer tijdens Nederland - Slowakije![]()
![]()
Alles beter dan deze azijnpissende mafkeesquote:
* Ofyles2 even roerloos blijft liggen...quote:Op maandag 28 juni 2010 15:02 schreef ScottTracy het volgende:
[..]
Alles beter dan deze azijnpissende mafkeesIk heb nog liever Prem Radhakishun als commentator
![]()
Vond ik ook. Ik vind hem bovenal een veel prettigere stem hebben dan Snoeks, die praat als een tweederangs pooier.quote:Op maandag 28 juni 2010 20:07 schreef Jivis het volgende:
Ik vond hem prima deze wedstrijd. Neutraal, op de juiste momenten enthousiast en niet onterecht negatief. Prima.
quote:Op maandag 28 juni 2010 20:57 schreef TNA het volgende:
[..]
Vond ik ook. Ik vind hem bovenal een veel prettigere stem hebben dan Snoeks, die praat als een tweederangs pooier.
Mij ook, hij was niet extreem storend dit keer.quote:
Die man is zo partijdig als de tering, heeft de voorkeur voor Barcelona en Spanje.quote:Op woensdag 30 juni 2010 14:38 schreef Piebe het volgende:
Hele irritante gast.
Kaka krapt aan zijn kont KaaaaKA!!!!!!!
Doelpunt in de 15e minuut 1-0. commentaar van Grueter: De wedstrijd is beslist!!!
Een paar jaar geleden was er voor de champions leaugue de wedstrijd Liverpool - Chelsea.
Elke keer als Chelsea scoorde wist de Grueter te melden dat het beslist was. Maar ja de iets betere kenners weten dat Liverpool berucht is om zijn veerkracht, Jeroen G. dus niet.
En ook zo ergerniswekkend. Een paar dagen terug ik geloof Uruguay - Zuid-Korea, begon ie uit het niks over Brazilie.
Het is maar goed dat ie geen scheidsrechter is of een hoge baas bij de Fifa.
haha idd.quote:Op woensdag 30 juni 2010 14:38 schreef Piebe het volgende:
Doelpunt in de 15e minuut 1-0. commentaar van Grueter: De wedstrijd is beslist!!!
Jeroen Elshoffquote:Op woensdag 30 juni 2010 17:14 schreef schoolstudent het volgende:
Weet iemand wie gisteren commentaar leverde bij SPA-POR? Vond ik wel een prima commentator.
Doet Frank het weer ja?quote:Op woensdag 30 juni 2010 17:25 schreef Jivis het volgende:
Volgensmij gaan we van Brazilië winnen omdat Grueter het commentaar niet doet.
Ze gaan om de beurt lijkt het... En Jeroen deed maandag het commentaar. Dikke kans dusquote:
Ow ok. En Frank doet ook de finale hoorde ikquote:Op woensdag 30 juni 2010 17:47 schreef Jivis het volgende:
[..]
Ze gaan om de beurt lijkt het... En Jeroen deed maandag het commentaar. Dikke kans dus.
helaas doet frank ned - bra en ook de finalequote:Op woensdag 30 juni 2010 17:47 schreef Jivis het volgende:
[..]
Ze gaan om de beurt lijkt het... En Jeroen deed maandag het commentaar. Dikke kans dus.
Dus dat. Hij zit altijd de onderlinge doelsaldo's qua uit- en thuisdoelpunten te verkrachten bij de Champions League: Als Barca bij Chelsea met 1-0 voorstaat, en de eerste wedstrijd thuis, met 2-1 heeft gewonnen, dan is hij in staat om dingen te zeggen als "Nu moet Barca er NOG TWEE inschieten", ik heb het hem horen zeggen, ik zweer het je.quote:Op dinsdag 15 juni 2010 21:53 schreef TheThirdMark het volgende:
Vind het eerder een kutamateur. Zwaar irritant ventje met een compleet gebrek aan kennis.
quote:Op dinsdag 6 juli 2010 16:31 schreef ScottTracy het volgende:
Als we vanavond verliezen ligt het aan deze droeftoeterDe laatste officiële wedstrijd die NL niet won was hij ook de commentator... ergens in de zomer van 2008.
Ik gelukkig wel, in de rust genoten van een goede analyse en ook nog een terugblik naar Mexico 86quote:Op dinsdag 6 juli 2010 16:43 schreef Fir3fly het volgende:
Ah nee, hebben we hem vanavond?
Ik ben bang dat ik mijn gezelschap niet zal kunnen overtuigen om over te schakelen op de Belg.
Dat kleine na-tikje bedoel ik? Grueter was druk met zijn oranje vlag aan het wapperenquote:Op dinsdag 6 juli 2010 21:36 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ik gelukkig wel, in de rust genoten van een goede analyse en ook nog een terugblik naar Mexico 86
Van Bommel had geel/rood moeten krijgen net voor het doelpunt, ook bij Nederland gezien ?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |