Inderdaad is het bij de Aldi en de Lidl vaak standaard wel goedkoper (groenten en vlees dan, aangezien daar geen Euroshopper van is), maar ze hebben maar zelden 50% kortingsdingen. Vaak is het hooguit 25% wat ze eraf doen. Dan kun je beter bij de AH of c1000 op die 50%-korting of 1+1 acties letten.quote:Op vrijdag 17 februari 2012 18:33 schreef The_Hives het volgende:
[..]
niet alleen aanbiedingsafhankelijk. Groente bij de Lidl is standaard goedkoper dan bij de AH. Daarnaast heeft de Lidl zelf ook altijd verschillende groentes in de aanbieding........
Ik vind de AH echt een supermarkt waar je het net zo duur kan maken als je zelf wilt. Als je euroshopper producten haalt, en ook voor de verse groente want ik vind de kwaliteit van de groente van de Lidl ed. vaak om te janken, binnen een dag of bij aankoop is het al verrot.quote:Op vrijdag 17 februari 2012 18:33 schreef The_Hives het volgende:
[..]
niet alleen aanbiedingsafhankelijk. Groente bij de Lidl is standaard goedkoper dan bij de AH. Daarnaast heeft de Lidl zelf ook altijd verschillende groentes in de aanbieding........
Mee eens!quote:Op zondag 19 februari 2012 17:50 schreef HardSun het volgende:
Wat een onzin zeg. Het groente en fruit van de lidl is juist van uitstekende kwaliteit. Bij de Aldi word ik wel vaak verdrietig van de groenteafdeling.
Ligt eraan hoeveel je van eten houdt en wat je precies eet denk ik.. Mij lukt het in mn eentje nooit voor minder dan 40 euro per week, maar ik hou erg van koken..quote:Op maandag 20 februari 2012 11:05 schreef Catch22- het volgende:
Als je alleen eet?
Want met zijn twee kan je voor 5-6 euro makkelijk eten.
Wij eten "normaal" en zijn rond de 30-35 euro per week aan booschappen kwijt (inc fris, ontbijt etc, dus alle boodschappen). Wel altijd met vlees.
Coca Cola, en vis van de visboer, en vlees van de slager? Hoe?quote:Op maandag 20 februari 2012 11:20 schreef fraubitch het volgende:
Catch, wij (2) eten ook voor gemiddeld 30 euro per week. Met echte cola en vlees/vis. Gewoon goed boodschappen doen.
Tomaten in blik ook niet en knoflook ook niet. Hoppa, daar heb je al een basis voor pasta. Alleen nog vlees en de pasta toevoegen.quote:
Bestaat niet.quote:Op maandag 20 februari 2012 15:15 schreef fotostarter het volgende:
[..]
Coca Cola, en vis van de visboer, en vlees van de slager? Hoe?
En vlees heb je helemaal niet nodig, gewoon een eitje of blikje bonen voor lunchquote:Op maandag 20 februari 2012 15:17 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Tomaten in blik ook niet en knoflook ook niet. Hoppa, daar heb je al een basis voor pasta. Alleen nog vlees en de pasta toevoegen.
oh nee zo bedoelde ik het niet, Wel coca cola, maar gewoon vlees en vis van de AH of C1000.quote:Op maandag 20 februari 2012 15:15 schreef fotostarter het volgende:
[..]
Coca Cola, en vis van de visboer, en vlees van de slager? Hoe?
Ah, ik dacht al dat ik iets verkeerd deedquote:Op maandag 20 februari 2012 15:41 schreef fraubitch het volgende:
[..]
oh nee zo bedoelde ik het niet, Wel coca cola, maar gewoon vlees en vis van de AH of C1000.
Ik koop ook vaak van die grootverpakkingen vlees, die vaak ook in de aanbieding zijn en vries het vlees per 2 in. Vis eten we maar eens in de 2 weken ofzo.
Ik bedenk meestal een week van tevoren wat we die week gaan eten en daar pas ik mijn boodschappenlijst op aan. Verder hou ik gewoon bij wat op is en wat ik dus mee moet nemen uit de winkel. De ene week betaal ik dan 35 euro de andere week ben ik met 20 al klaar.
studenten kookboek?quote:Op maandag 20 februari 2012 16:21 schreef Kluts het volgende:
Ik zie wel iets in een topic met dit soort budgetrecepten, of is er al zoiets? In tijden van crisis kan dit nog behoorlijk van pas komen!
2 euro per persoon? Maar, maar, maar, wat voor een vlees eet je dan bijvoorbeeld?quote:Op maandag 20 februari 2012 17:22 schreef Dagonet het volgende:
Een tientje gaat me niet lukken deze week. Ik zit nu op 2 euro pp voor het avondeten.
Neuh, gisteren waren het rundvleessaucijzen van de albert heijn van 4 euro voor 4 stuks.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 13:00 schreef Anne het volgende:
[..]
2 euro per persoon? Maar, maar, maar, wat voor een vlees eet je dan bijvoorbeeld?
Hamburgers uit de diepvries?
Maar da's niet voor 2 euro per persoon dusquote:Op dinsdag 21 februari 2012 13:15 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Neuh, gisteren waren het rundvleessaucijzen van de albert heijn van 4 euro voor 4 stuks.
Spekblokjes uitbakken in olijfolie, ui en twee teentjes knofloof erbij, 150 milliliter rode wijn erbij en enkele minuten laten inkoken, blik tomaten erbij, champignons (reeds gesneden, had geen zin) en wat italiaanse kruiden en de saucijzen. 20 minuten laten sudderen, blik linzen erbij, even goed doorwarmen en klaar ben je. Oh, en nog een afbak boulognestokbrood.
Da's genoeg voor twee personen twee avonden (op het brood na).
Ik zie dat ik inderdaad het brood vergeten was.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 13:17 schreef Anne het volgende:
[..]
Maar da's niet voor 2 euro per persoon dus.
En wat doe je dan met die kipkarbonades bijvoorbeeld? Je deelt er eentje door twee? Want voor 80-90 cent oid heb je toch geen kipkarbonade? En alleen kip met spruitjes? Aardappelen, rijst, whatever? En mie met kip? En de groentes dan? Dat zijn toch geen maaltijden?quote:Op dinsdag 21 februari 2012 13:28 schreef rhubarb het volgende:
Overzicht van eerder gekookt avondeten.
Mie met kip, 1,24 p.p.
Kipkarbonades met spruitjes, 1,04 p.p.
Vis met tuinbonenpuree, 1,84 p.p.
Zelfgemaakte pasta, 1,28 p.p.
Het kan best dus.
Ja, met "kost bijna niks" kom ik er inderdaad ook welquote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:30 schreef rhubarb het volgende:
Die reactieAls je de uitgebreide versie wil hebben kun je krijgen ook.
Ik kookte voor 3 personen. Kipkarbonades: 6 stuks voor 3 euro. Zat nog een 30% sticker op, dus 2 euro. Dus voor 70 cent heb je 2 kipkarbonades p.p. Zak spruitjes kostte 59 cent. Aardappels hebben we altijd op voorraad omdat een huisgenoot 25 kilo voor 5 euro haalt bij de boer. Maar goed, snelkookrijst kost ook niks en met een uitje en wat ketjap is dat al gauw lekker.
En natuurlijk zat er groente bij de mie met kip, die haal ik bij de turk dus kost bijna niks.
Pasta maak je zelf met bloem en eieren. Groente van de turk erbij en pakjes gezeefde tomaten, knoflook, en kruiden.
Oh neuh, soms wat extra brood als we er zin in hebben maar ook lang niet altijd.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:32 schreef Catch22- het volgende:
Wij eten elke dag aardappelen, rijst of pasta bij de maaltijd.
Het punt is dat als je voor een grote groep mensen kookt, zoals in een studentenhuis, je prima voor 1,50 euro p.p. kunt koken. Mits je niet al te duur vlees hebt, en je de groentes bij een Aldi, toko of turkse supermarkt haalt.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:34 schreef Anne het volgende:
[..]
Ja, met "kost bijna niks" kom ik er inderdaad ook wel.
Dan geloof ik het wel hoor en begrijp dat je dat wel voor elkaar krijgt met een grote(re) groep.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:36 schreef rhubarb het volgende:
[..]
Het punt is dat als je voor een grote groep mensen kookt, zoals in een studentenhuis, je prima voor 1,50 euro p.p. kunt koken. Mits je niet al te duur vlees hebt, en je de groentes bij een Aldi, toko of turkse supermarkt haalt.
Misschien een idee als wat mensen hun "goedkope maaltijd" fotograferen ter inspiratie voor anderen?
Gisteren zat ik voor het avondeten op 10,58 voor twee dagen.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:58 schreef Anne het volgende:
Ik ben serieus benieuwd naar bonnetjes en een weekplanning dan, want dat lukt me ammenooitniet.
Ik snap dat dit is om aan te geven dat het kán, voor 10 euro per week eten.. maar jij eet een week lang dan maar 2 verschillende avondmaaltijden? Ik moet er niet aan denken.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 18:55 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik kan gemakkelijk van 10 euro per week eten.
(heb het net ff via online winkel PLUS gecheckt)
Heinz witte bonen in tomatensaus. blik 415 gr (0.72)
Scharreleieren middelgroot. doos 6 stuks (1.09)
2 brood (1.50)
Neutraal schouderham. pak 150 gr (0.57)
Macaroni meergranen. pak 500 gr (1.08)
Chipolata 5st (1.60)
Aardappelpuree. pak 180 gr (0.85)
Hak wortelen extra fijn. pot 370 ml (0.85)
Tomatenpuree. blikje 70 gr (0.20)
Halfvolle melk (vers). pak 1 ltr (0.8)
Zo ong. 9.5 euro.
Ochtend.
Bonen, worst, eieren, brood als ontbijt (engels ftw) voor de zware dagen![]()
Anders ff alleen broodje met ham.
Avondeten
Macaroni + ham + ei als avondeten (of een andere combo)
Aardappelpuree + wortels
En geen fruit of fatsoenlijke groenten! Ik denk dat het wel kan, maar dat je veel in de aanbieding moet kopen en veel invriezen..quote:Op dinsdag 21 februari 2012 19:20 schreef Alopex het volgende:
[..]
Ik snap dat dit is om aan te geven dat het kán, voor 10 euro per week eten.. maar jij eet een week lang dan maar 2 verschillende avondmaaltijden? Ik moet er niet aan denken.
Soms eet ik helemaal geen avondeten, maar gewoon ff een boterham (met name als ik een flinke ochtend maaltijd heb gehad). Ook omdat ik er niet altijd tijd voor heb.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 19:20 schreef Alopex het volgende:
[..]
Ik snap dat dit is om aan te geven dat het kán, voor 10 euro per week eten.. maar jij eet een week lang dan maar 2 verschillende avondmaaltijden? Ik moet er niet aan denken.
Fruit kan geregeld worden, per week een zak sinaasappelen, bananen of appels. Verse groente is te duur en duurt te lang om klaar te maken. Liever een potje.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 19:22 schreef Perruche het volgende:
[..]
En geen fruit of fatsoenlijke groenten! Ik denk dat het wel kan, maar dat je veel in de aanbieding moet kopen en veel invriezen..
Ik gooi het liever in de koelkast, zodat ik het de volgende dag kan eten. Het dooien duurt altijd dusdanig lang dat op het moment je thuis bent (6u of later) het nog eeuwen duurt voordat je beginnen kunt met kokenquote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:14 schreef fraubitch het volgende:
Ik vries ook vaak wat over is in, kun je vaak later ook goed van eten.
Doe ik ook wel eens, maar dan zit je dat je vaak 2 dagen achter elkaar hetzelfde eet. En als je het invriest hoef je het niet perse de dag erna ook te eten.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:17 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik gooi het liever in de koelkast, zodat ik het de volgende dag kan eten. Het dooien duurt altijd dusdanig lang dat op het moment je thuis bent (6u of later) het nog eeuwen duurt voordat je beginnen kunt met koken
's ochtends voor je de deur uitgaat uit de vriezer halen en in de koelkast leggen, is het prima ontdooid als je thuiskomt.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 23:17 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik gooi het liever in de koelkast, zodat ik het de volgende dag kan eten. Het dooien duurt altijd dusdanig lang dat op het moment je thuis bent (6u of later) het nog eeuwen duurt voordat je beginnen kunt met koken
Ik maak er ook een sport van om zoveel mogelijk stickers te verzamelen.quote:Op maandag 6 september 2010 19:30 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik ken mensen die op 35% korting kopen en direct invriezen.
Ongezond zijn vooral transvetten, gehard plantaardig vet, wat je in margarine tegenkomt, maar ook in koekjes, halffabrikaten.quote:Op woensdag 22 februari 2012 07:49 schreef MaximusTG het volgende:
Niet zo heel vreemd als je bedenkt dat ongezond voedsel vaak gemaakt wordt van lagere kwaliteit producten. Separatorvlees en dergelijken. Niet dat daar perse iets mee mis hoeft te zijn, maar goed.
quote:
Ik denk dat ik voor weinig geld veel beter en gezonder kan eten dan wat hier zo gepost wordt.quote:
Noem eens een voorbeeld voor 10 euro?quote:Op zondag 26 februari 2012 10:59 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik denk dat ik voor weinig geld veel beter en gezonder kan eten dan wat hier zo gepost wordt.
Ach, Piet kan altijd alles beter dan iedereen.quote:Op zondag 26 februari 2012 11:35 schreef Selestha het volgende:
[..]
Noem eens een voorbeeld voor 10 euro?
Mij lukt gezond eten gewoon niet voor dat bedrag per week.
Geen idee zou ik moeite voor moeten doen dingen gaan te berekenen en prijzen uit te zoeken als ik dit goed zou willen doen. Maar het zou zeker geen voorgebakken friet en zulke bevatten.quote:Op zondag 26 februari 2012 11:35 schreef Selestha het volgende:
[..]
Noem eens een voorbeeld voor 10 euro?
Mij lukt gezond eten gewoon niet voor dat bedrag per week.
Daarom word ik ook beter betaald.quote:Op zondag 26 februari 2012 11:39 schreef CSSO het volgende:
[..]
Ach, Piet kan altijd alles beter dan iedereen.
quote:Op zondag 26 februari 2012 11:40 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Daarom word ik ook beter betaald.
Dat geloof ik best. Je weet aanzienlijk meer dan de gemiddelde jan lul over koken en eten.quote:Op zondag 26 februari 2012 10:59 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik denk dat ik voor weinig geld veel beter en gezonder kan eten dan wat hier zo gepost wordt.
Zie, zelfs in het arrogante klootzak zijn ben ik beter.quote:
Rijst in soep, gadverquote:Op donderdag 22 maart 2012 14:48 schreef Gevo het volgende:
Nou heel lang geleden leek het eten bij mij thuis vaker op dit kerstdiner. Rijst in de soep was standaard en rijstepap met kaneel en suiker een standaard toetje wat ik trouwens wel heel lekker vond als kind.
Dat lijkt me ook heel goed te doen. Ik eet wel vaak voor een euro of 6 de man, maar pasta met tomatensaus is vast ook wel lekker met een zakje ouwe kaas van de aldi, en dan wordt het lastig om boven de 2 euro uit te komen, ik doe er geen wagyu-gehakt in. Witlof met ham en kaas, zou dat nou heel vies worden van schouderham waarvoor je moet bukken in de supermarkt en kiloknallerkaas?quote:Op donderdag 22 maart 2012 14:44 schreef Dagonet het volgende:
Het is ook niet echt lekker.
Ik wil best goedkoop eten, maar lekker is belangrijker voor mij.
Dus dan heb ik het over 2 euro, 2,50 de man per maaltijd. Dat lukt me prima.
Geen idee.quote:Op donderdag 22 maart 2012 16:01 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook heel goed te doen. Ik eet wel vaak voor een euro of 6 de man, maar pasta met tomatensaus is vast ook wel lekker met een zakje ouwe kaas van de aldi, en dan wordt het lastig om boven de 2 euro uit te komen, ik doe er geen wagyu-gehakt in. Witlof met ham en kaas, zou dat nou heel vies worden van schouderham waarvoor je moet bukken in de supermarkt en kiloknallerkaas?
Heb je het al eens geprobeerd? Het is best lekker. Niet te veel rijst en met de juiste gaarheid uiteraard.quote:
Ik eet nog wel eens gemakkelijk, een stokbroodje met soep, en ik heb ontdekt dat dat best duur is. De soep is dan 2 euro of zo, het brood 1 euro, de rucola dik 1 euro uit de voordeelzak van de ah (als je moet wassen is het gemakkelijke eraf), dan een onsje chevre buche of andere kaas van zo'n 20 e de kilo, en dan nog een onsje ham, vaak van de bioslager. Wel heel lekker, maar meer dan 6 euro dus.quote:Op donderdag 22 maart 2012 16:11 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Geen idee.
Ik had gisteren worsten van de keurslager, verse linguine, pancetta en een carbonara.
Vandaag is het een simpele ovenschotel van prei, pancetta, wijn en bouillion en een verse dauphinoise.
Vers en goed wil niet zeggen dat het duur moet zijn, net als het omgekeerde.
Zes euro per dag voor het avondeten, wat koop je zoal? Ik heb hierboven in dit topic wel een paar bonnetjes overgenomen voor goede maaltijden.
Dat van het wegflikkeren van meuk dat ken ik, dat gebeurt mij eigenlijk ook veel te vaak, volgende tuin komt dus ook een hoek voor basilicum, tijm, peterselie, dat soort dingen die ik nu voor 1,40 koop en daarna weggooi. Ik reken dan ook altijd de complete kosten voor een ingrediënt, ook al hou ik officiëel over.quote:Op donderdag 22 maart 2012 16:46 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik eet nog wel eens gemakkelijk, een stokbroodje met soep, en ik heb ontdekt dat dat best duur is. De soep is dan 2 euro of zo, het brood 1 euro, de rucola dik 1 euro uit de voordeelzak van de ah (als je moet wassen is het gemakkelijke eraf), dan een onsje chevre buche of andere kaas van zo'n 20 e de kilo, en dan nog een onsje ham, vaak van de bioslager. Wel heel lekker, maar meer dan 6 euro dus.
Als ik even lekker ga koken dan is het vaak best wel simpel maar ben ik meestal niet zuinig met vlees, vis of kaas, ganzenvet, aardappelen van de aardappelspecialist, wijn door de saus, dat soort dingen tikt allemaal ook best aan. En gemak, zo'n zak gewassen spinazie is gewoon 3 euro of zo, het is nou eenmaal niet elke dag markt en dat wassen is me eigenlijk teveel moeite. Bij een forelletje denk ik ook, 2 euro per stuk niet heel duur, maar ga ik niet zelf amandelen schaven, verse peterselie moet je dan ook maar weer de rest van gaan invriezen? Meestal komt het er op neer dat ik het in de koelkast mik en dan een tijdje later van de koelkast in de vuilnisbak mi. Het verschil tussen op de kosten letten of niet is snel een paar euro pp.
Heerlijk wortelstampje! Door bij het braden van worst of vink aan het einde flink wat water bij de jus te voegen. Krijg je lekker veel dunne en dus gezonde jus.quote:Op donderdag 22 maart 2012 16:41 schreef rhubarb het volgende:
Gisteren weer eens bewezen dat een degelijke maaltijd niet veel hoeft te kosten. Gekookt voor 6 personen, boodschappen van de Aldi:
8 Rundervinken 4,48 (2 pakken van ieder 4 rundervinken, 30% korting ivm houdbaarheidsdatum)
5 kg Aardappelen 1,59 (Zak van 5 kilo, dus voor komende weken nog genoeg over voor puree e.d.)
Jus 0,00 (van de bakresten van de rundervink)
1 kg Gekookte wortelen 0,65
1 l vanilleyoghurt 0,89
Totaal: 1,27 euro p.p.
nee hoor ga maar rekenen.quote:Op donderdag 22 maart 2012 18:25 schreef MaximusTG het volgende:
*proest* lekker veel dunne en dus gezonde jus?
Verdund vet heb je dus eigenlijk gewoon. En als je het dan allemaal opeet is het effect hetzelfde..
Mja, het is goedkoop maar verder?quote:Op donderdag 22 maart 2012 16:41 schreef rhubarb het volgende:
Gisteren weer eens bewezen dat een degelijke maaltijd niet veel hoeft te kosten. Gekookt voor 6 personen, boodschappen van de Aldi:
8 Rundervinken 4,48 (2 pakken van ieder 4 rundervinken, 30% korting ivm houdbaarheidsdatum)
5 kg Aardappelen 1,59 (Zak van 5 kilo, dus voor komende weken nog genoeg over voor puree e.d.)
Jus 0,00 (van de bakresten van de rundervink)
1 kg Gekookte wortelen 0,65
1 l vanilleyoghurt 0,89
Totaal: 1,27 euro p.p.
Ik bedoel natuurlijk dat je zoveel jus hebt dat je met meerdere personen een flinke kuil in je stamp kunt vullen en dat er dan nog overblijft zodat het zeker gezond is, misschien wel dubbel.quote:Op donderdag 22 maart 2012 18:25 schreef MaximusTG het volgende:
*proest* lekker veel dunne en dus gezonde jus?
Verdund vet heb je dus eigenlijk gewoon. En als je het dan allemaal opeet is het effect hetzelfde..
Dan koop ik het nog niet eens bij de AH, gewoon omdat ik dat echt afzetterij vind, koop daar maar eens 3 verse kruiden en je maaltijd is al duur ongeacht de rest. De laatste tijd probeer ik wel een voorraad kruiden aan te leggen in de vriezer, maar dat werkt dus niet als ik het onder het koken moet doen. Gewoon kopen, wassen, hakken en in potjes.quote:Op donderdag 22 maart 2012 17:23 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Dat van het wegflikkeren van meuk dat ken ik, dat gebeurt mij eigenlijk ook veel te vaak, volgende tuin komt dus ook een hoek voor basilicum, tijm, peterselie, dat soort dingen die ik nu voor 1,40 koop en daarna weggooi. Ik reken dan ook altijd de complete kosten voor een ingrediënt, ook al hou ik officiëel over..
Jawel, maar dan heb je alleen nog maar een forel. Er moet nog wel wat bij, en iets vooraf is ook wel lekker. Dan blijf je ook niet onder de 6 euro. Het is ook maar net waar mijn hoofd naar staat hoor, dus dan is het de ene keer iets wat toevallig nog geen 2 euro pp kost, en de andere keer heb ik zin om iets te proberen en dan blijkt dat allemaal best duur en dan is het jammer om die ene wijn te laten liggen en dan is het 20e pp of zo. Ik ben eigenlijk heel zuinig maar niet met eten en niet met sociale dingen, dus al helemaal niet met samen eten. Maar dat wil niet zeggen dat het niet ook heel goedkoop kan.quote:Maar zo duur is amandelschaafsel ook niet dus voor een forelletje van twee euro ben je hooguit een euro of 4 later klaar.
Drinken bij het eten had ik nog niet meegerekend. Ik hou echt van kaas, en dan koop ik hele lekkere kaas, en die is heel snel boven de 15e de kilo. Soms vraag ik me ook wel af of je dat er wel vanaf proeft als je het voor het avondeten gebruikt. Maar ik ben geen twintig meer, en de verhouding smaak/calorie van een product is belangrijker dan de verhouding smaak/euro. "Dan doe je gewoon wat meer kaas" is niet zo heel goed voor mijn sixpack, mijn tactiek om het meest smaakvolle uit te zoeken zodat ervan met minder toekan is erg succevol.quote:En ja, het scheelt dat wij hier sowieso geen kaasliefhebbers zijn en ook geen drinkers, dus ook amper wijn.
Ik ben daar ook wel voorstander van, het is alleen niet zo dat het er bij mij echt van komt. En dan wil ik eigenlijk ook wel zelf bouillon trekken, en ik heb ook niet echt plek in de koelkast voor een grote pan soep. Maar het gazpachoseizoen komt er weer aan en dat kan in de blender. Is ook niet duur denk ik.quote:Soep met brood draait bij ons echt om de soep en die maak ik dan liever zelf dan dat ik het kant en klaar koop, lekkerder, verser en net zo duur of goedkoper. Ik ben nooit langer dan een half uur actief aan het koken.
Tja, gemakzucht hequote:Op donderdag 22 maart 2012 19:00 schreef Weltschmerz het volgende:
Dan koop ik het nog niet eens bij de AH,
Vooraf doen we eigenlijk zelden, nooit zo'n zin in.quote:Jawel, maar dan heb je alleen nog maar een forel. Er moet nog wel wat bij, en iets vooraf is ook wel lekker.
In die verhoudingen wint smaak het sowieso bij mij, maar ik vind het tegenwoordig verrassend eigenlijk hoe lekker je kan eten zonder dat het uit de klauwen loopt.quote:Maar ik ben geen twintig meer, en de verhouding smaak/calorie van een product is belangrijker dan de verhouding smaak/euro.
Dat is dus volgens mij het duurste, die gemakzucht. De hele houding van niet al meteen beginnen met op de kosten letten. Dat ik die verse kruiden niet bij de AH koop heeft meer te maken met verontwaardiging over de prijs dan met gebrek aan gemakzucht. Ik woon ook praktisch naast de markt, dus dat scheelt. Gemak is ook wat waard, dat ik niet eerst al dat zand uit de spinazie hoef te spoelen maar het zo uit de zak kan schudden mag van mij wel wat kosten.quote:
Klopt. Ik merk ook hoe duur het kan worden door er alleen maar niet op te letten. Dan evolueren gerechten ook naar veel duurder door alleen maar ingredienten te upgraden. Die 7 euro broodjes van mij begonnen ooit ook als 3 euro broodjes, maar met elke upgrade van een ingredient ging het met een halve of hele euro omhoog.quote:In die verhoudingen wint smaak het sowieso bij mij, maar ik vind het tegenwoordig verrassend eigenlijk hoe lekker je kan eten zonder dat het uit de klauwen loopt.
Voor sommige mensen is het misshien geen kwestie van willen? En goedkoop is niet automatisch ongezond.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 14:08 schreef computerprobleem het volgende:
Waarom zou je dit willen doen?
Volgens mij is dat ongezond, want dan krijg je niets goeds binnen.
Ga ik zelf trouwens nooit redden. Zal per dag wel ongeveer aan dat bedrag zitten.
Best goedkoop toch? In Nederland krijg je misschien niet eens de helft daarvan voor 10 euroquote:Op vrijdag 23 maart 2012 17:19 schreef RabbitHeart het volgende:
Ik zag dit topic en ik vond het wel interessant om te bekijken hoever je hiermee in mijn woonland (Engeland) komt. 10 euro is 8.35 pond. Sorry alvast voor de rare maten.
Dit lijstje is £9.83, maar er zitten uitgaven mee in die meer dan 1 week meegaan, zoals de aardappels, de groenten, de margerine etc. Als het echt niet uitkomt kan je de melk en de margerine schrappen.
Halfvolle melk, 568ml - £0.49
Margerine, 500gr - £0.89
Magere yoghurt, 500gr - £0.55
Pindakaas, 340gr - £0.62
Sinaasappels, 6 stuks - £0.50
Bananen, 6 stuks - £0.73
Diepvrieserwten, 900gr - £0.90
Diepvriesbroccoli, 970gr - £0.68
Aardappels, 5kg - £1.69
Heel volkoren brood, 800gr - £0.72
Varkensworstjes, 8 stuks 454gr - £0.57
Kipdrumsticks, 566gr - £1.49
De volgende week is er dan wat budget beschikbaar voor dingen als rijst, pasta etc. Sowieso het geld van de aardappels, £1.69. 1kg rijst is £0.40. 500gr spaghetti is £0.35. 1.5kg bloem is £0.52. Boter de week erna (£1.19). De week er op is er dan geld voor suiker (£0.99 per kg). En dan is het alweer tijd voor nieuwe aardappelen. Zo bouw je stukje bij beetje een voorraad.
Ik heb ooit gelezen dat wanneer je in financieel zwaar weer komt er 5 items zijn die alle voedingsstoffen bevatten, namelijk sinaasappels, bananen, yoghurt, bruin brood en pindakaas. Ik weet alleen niet hoe waar dat is.
O, ja, dat kan wel ja. Maar ik dacht dat dit een soort van uitdaging topic was om voor 10 euro een hele week te kunnen eten?quote:Op vrijdag 23 maart 2012 17:07 schreef cinnamon_M het volgende:
[..]
Voor sommige mensen is het misshien geen kwestie van willen? En goedkoop is niet automatisch ongezond.
Welke supermarkt is dat?quote:Op vrijdag 23 maart 2012 17:19 schreef RabbitHeart het volgende:
Ik zag dit topic en ik vond het wel interessant om te bekijken hoever je hiermee in mijn woonland (Engeland) komt. 10 euro is 8.35 pond. Sorry alvast voor de rare maten.
Dit lijstje is £9.83, maar er zitten uitgaven mee in die meer dan 1 week meegaan, zoals de aardappels, de groenten, de margerine etc. Als het echt niet uitkomt kan je de melk en de margerine schrappen.
Halfvolle melk, 568ml - £0.49
Margerine, 500gr - £0.89
Magere yoghurt, 500gr - £0.55
Pindakaas, 340gr - £0.62
Sinaasappels, 6 stuks - £0.50
Bananen, 6 stuks - £0.73
Diepvrieserwten, 900gr - £0.90
Diepvriesbroccoli, 970gr - £0.68
Aardappels, 5kg - £1.69
Heel volkoren brood, 800gr - £0.72
Varkensworstjes, 8 stuks 454gr - £0.57
Kipdrumsticks, 566gr - £1.49
De volgende week is er dan wat budget beschikbaar voor dingen als rijst, pasta etc. Sowieso het geld van de aardappels, £1.69. 1kg rijst is £0.40. 500gr spaghetti is £0.35. 1.5kg bloem is £0.52. Boter de week erna (£1.19). De week er op is er dan geld voor suiker (£0.99 per kg). En dan is het alweer tijd voor nieuwe aardappelen. Zo bouw je stukje bij beetje een voorraad.
Ik heb ooit gelezen dat wanneer je in financieel zwaar weer komt er 5 items zijn die alle voedingsstoffen bevatten, namelijk sinaasappels, bananen, yoghurt, bruin brood en pindakaas. Ik weet alleen niet hoe waar dat is.
Het kan nog veel goedkoper!quote:Op vrijdag 23 maart 2012 23:51 schreef Individual het volgende:
[..]
Welke supermarkt is dat?
Als je naar de markt gaat tegen sluitingstijd kan je voor £10 genoeg groente en fruit kopen voor 5 mensen voor een week. Het kan echt heel goedkoop.
Ik zit aan een speciaal dieet en dat kost me tussen £60 en £90 per week, maar dat is dan wel alles van ontbijt tot dinner. 5 a day? try 20 a day!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |