De laatste post is al een tijd geleden, maar omdat dit voor mij en vele anderen nu eigenlijk toch de realiteit is, geef ik hem toch een kickje.
10 euro per persoon per week aan eten is op zich prima te doen. Wel met een boel creativiteit en een grote vriezer. Wij doen het met 2 personen (eigenlijk 3 personen, want mijn vriend eet voor 2

) met een budget van 100 euro per maand (dus iets minder dan 25 euro per week), maar daar zitten dan ook dingen bij als wc-papier, schoonmaakmiddelen, tandpasta, shampoo, e.d. Vaak houden we zelfs nog enkele euro's over.
Het is wel een kwestie van kijken naar wat je écht nodig hebt, dus geen snoep, koek, frisdrank en vruchtensappen e.d. Verder eten we best gevarieerd. Ik zag dat iemand aanraadde om goedkope zakjes wokgroenten te kopen. Dat kan natuurlijk nog veel goedkoper door zelf een prei, een wortel, en een ui te snijden om dat vervolgens te verdelen over een paar porties en in te vriezen. Paprika is nu stervensduur. Dat haal je dus in de zomer op de markt in van die voordeelzakken, snij je in stukjes en vries je apart in. Ook ijsbergsla haal je beter in een krop om daar af en toe wat blaadjes van af te halen. Dan kan zo'n krop wel 2 weken goed blijven in de koelkast, terwijl zo'n zakje sla na een dag al half verlept is.
Saus voor pasta of rijst maak je zelf met een goedkoop blikje tomatenpuree (6 cent), wat water, en wat kruiden en/of ketjap. Beetje gehakt uit de aanbieding en wat van bovenstaande groenten erin en klaar is Kees.
Aardappelen kosten ook niet zoveel als je weet waar je het moet halen (markt, boer, of ergens in de aanbieding). Doe er een groente van het seizoen bij (zelf snijden dus weer), en hoppa, je hebt weer een supergoedkope maaltijd. Vlees halen wij 1 keer in de zoveel tijd bij een exportslagerij die 1 keer per week ook aan particulieren verkoopt of gewoon als er een aanbieding is. Zo hebben wij toch elke dag iets van 100 gram vlees. Datzelfde geldt voor kip. Die halen we bij een grote pluimveeslachterij. Vis halen we ingevroren bij de supermarkt als dat in de aanbieding is.
Pannenkoeken maak je voor een paar cent met wat goedkope bloem, een paar eieren en een scheutje melk.
Groentensoep is ook heel goedkoop om zelf te maken. Een beetje spaghetti, macaroni of rijst i.p.v. vermicelli, en verder gewoon een halve prei, een worteltje en eventuele andere groenten die je over hebt.
Brood kun je bij de AH kopen voor 2 euro per 3 broden. Dan heb je de keuze uit wit, bruin of volkoren. Prima te doen.
Verder alles van de Euroshopper. Alles wat daar niet in het assortiment zit, heb je ook niet echt nodig. Een misvatting is trouwens dat Aldi en Lidl veel goedkoper zijn. Euroshopper is vaak even duur of zelfs goedkoper. En groenten zijn bij Aldi en Lidl alleen goedkoper als er bij AH geen aanbieding is.
Shampoo en wasmiddelspul halen we altijd bij Kruidvat in de aanbieding. Dan heb je vaak A-merken voor minder geld dan het goedkoopste spul bij de Lidl. Niet dat ik me druk maak om merknamen, maar toch altijd mooi meegenomen als dat dan ook nog eens goedkoper is. Ook kun je je eventueel je eigen wasmiddel, schoonmaakmiddel e.d. maken. Een beetje groene zeep, (baking) soda en azijn is alles wat je nodig hebt.
En als we dan een keer toch wat lekkers in huis willen hebben omdat er visite komt, maken we gewoon zelf een cake of een appel- of pruimentaart. Appeltjes kunnen wij hier gratis plukken van een boom in de buurt en die snijden we dan in stukjes en vriezen het in met een paar druppels citroensap. Ook krijg ik altijd wat pruimen, nectarines, appels, peren en walnoten van mijn oma, die een boomgaard heeft. En verder maken we ook wel eens onze eigen siroop of jam van geplukte rozenbottels of bramen. Dus we hebben nog nooit honger geleden.
[ Bericht 0% gewijzigd door miep_miep op 17-02-2012 14:56:46 ]