abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 30 mei 2010 @ 16:10:58 #1
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_82104035
Voor introductie, zie: Fred Teeven maandag 31 mei te gast op FOK!

Dit topic is bedoeld om vragen te verzinnen. Zet voor elke vraag even een 'kudoplaatje, zo vinden we vanzelf de beste vragen . Deze maak je aan via http://kudo.kexx.net/ (alleen even kijken hoe het werkt? gebruik dan deze: )

Stemmen op een vraag doe je op het plaatje te klikken.

- Hoe merken we (internetgebruikers) in de praktijk dat de VVD vóór internetvrijheid is?

- Een internetfilter, goed idee of niet?

[ Bericht 10% gewijzigd door PiRANiA op 30-05-2010 16:26:36 ]
pi_82104394
In hoeverre staat het downloaden van films en muziek die beschermd worden door auteursrechten vrij aan mensen als de VVD het voor het zeggen heeft? Is er sprake van actieve handhaving in de vorm van deep packet inspection en horen daar sancties bij, of zal dit slechts het geval zijn als mensen er een handel van maken?
Geen referral hier.
pi_82104453
Op de website van het NRC staan de volgende quotes van dhr Teeven te lezen:
quote:
„Waarom moet je het opsporingsdiensten onnodig moeilijk maken?” (Trouw, 15 januari 2008)
quote:
„Wie niks verkeerd doet, heeft niks te vrezen.” (Over het nut van camerabewaking ten opzichte van de privacyinbreuk, NRC Handelsblad, 5 februari 2008)
quote:
„Van mij mogen er juist best meer privacybeperkende maatregelen komen. Het zijn immers alleen de kwaden die daaronder lijden. De goeden hebben niets te vrezen, die hebben immers niets te verbergen?” (Trouw, 15 januari 2008)
quote:
„Liefst tot in de eeuwigheid” (Over het opslaan van telecomgegevens, de Volkskrant, 15 mei 2008)
Hoe kun je dan op je blog schrijven dat "de VVD pal staat voor de vrijheid op het internet, het individu en de privésfeer"? Dat is gewoon niet waar als je de quotes leest. Hoe kun je dat nou met elkaar rijmen?

Op woensdag 5 mei 2010 00:37 schreef henrydg het volgende:
GATVERDAMME TS. GAT VR DAMME WAT BEN JIJ GOOR JE KUNT TOCH NAAR HE TOILET LOPEN VUIEL RANSAAP GATVERDAMME :r :r
  zondag 30 mei 2010 @ 16:22:04 #4
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_82104505
Ik ben die kudo-dingen even aan het fixen. Je kan ze wel plaatsen, maar even niet stemmen.

gefikst als het goed is, zo niet: PM
pi_82104629
Eigenlijk een beetje een uitbreiding van de vraag die in de reactie hierboven staat, maar ik stel hem dan toch maar:

Hoe denkt de VVD dat een downloadverbod moet worden gehandhaafd? Er wordt namelijk door u gesteld dat u geen 'blackbox achter de voordeur wilt' maar dat u het internetverkeer wel van afstand in de gaten wilt houden, dat komt toch eigenlijk vrijwel op hetzelfde neer?

[ Bericht 0% gewijzigd door Tocadisco op 30-05-2010 16:26:03 (de reactie van Phaelanx_NL dus) ]
  zondag 30 mei 2010 @ 16:32:51 #6
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_82104949
Áls je voor een internetfilter gaat: waar ligt de grens van wat je wel en niet filtert?
pi_82104972
quote:
Daarom heb ik gisteren ook uitgelegd, dat de VVD inzet op een markt die zichzelf reguleert en dus voor voldoende legaal aanbod zorgt. In eerste instantie is het woord nu aan de industrie. Een downloadverbod is nu totaal niet aan de orde.
http://www.fredteeven.nl/ft/?p=540


Hoe zit u dat in de praktijk uitgewerkt worden? De industrie is er altijd als de kippen bij om downloaders de criminaliseren via organisaties als BREIN. Hoe kan men vanuit zo'n vooringenomen houding tot een constructieve bijdrage komen in het reguleren van de markt?

Wanneer is een downloadverbod wel aan de orde?
  zondag 30 mei 2010 @ 16:46:56 #8
223512 HugoChavez
Amor vincit Omnia
pi_82105533


Ik merk op dat u een groot voorstander bent van harder straffen en privacy-beperkende maatregelen. Verder lijkt het alsof u in de Volksrepubliek China uw licht heeft opgedaan als het gaat om de vrijheden op het internet.

Zit u wel bij de goede partij en is de communistische partij misschien niet geschikter voor u?

Waar zitten precies uw liberale roots, ik kan ze namelijk niet ontdekken.
Het komt op mij over alsof echte liberalen beter af zijn bij Groenlinks of D'66.
"Wie kinderen heeft, is bezorgd om zijn kinderen. Wie runderen heeft, is bezorgd om zijn runderen.
Wie niets heeft, kent geen zorgen.", Bhoedda
"Voorwaar, de vermindering wordt vaak tot aanwinst,
de vermeerdering vaak tot verlies.", Lao Tzu
  zondag 30 mei 2010 @ 17:04:52 #9
183637 visdiefje
algemeenste stern
pi_82106254

Vreest u niet dat de tweedeling binnen de VVD tussen enerzijds een liberaal, anderzijds een conservatief deel, op de lange termijn zou kunnen leiden tot een splitsing van de partij?


Heeft Frits Bolkesteijns recente pleidooi voor de legalisering en regulering van alle drugs het denken over dit thema binnen de VVD op enige wijze kunnen beïnvloeden?
  Admin zondag 30 mei 2010 @ 17:10:15 #10
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_82106458
Bent u het met me eens dat een 'kinderpornofilter' vooral symptoombestrijding is die bovendien eenvoudig omzeilbaar is, en dat te allen tijde voorkomen moet worden dat een dergelijk filter ook voor andere zaken ingezet kan en zal worden? Zo nee, waarom niet?

Bent u met me eens dat de entertainmentindustrie een verdienmodel moet creëren dat voldoet aan de wensen van de consument, te weten; downloadbare films en muziek in diverse kwaliteitsvarianten (van divx/mp3 tot full-hd/flac), een compleet aanbod van alle recente, oudere en obscure singles, albums, films en series en een ongelimiteerde downloadsnelheid tegen billijke tarieven en zonder middels drm-technieken opgelegde beperkingen? Zo nee, waarom niet en wat zou de entertainmentindustrie dan wél moeten doen?

Bent u voor of tegen een verkorting van de duur van het auteursrecht, zoals bijvoorbeeld de Piratenpartij voorstelt, en welke termijn zou volgens u handhaafbaar en billijk zijn?
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_82107001
Bent u van mening dat kwaliteit zelf komt bovendrijven en dat net als bij cultuur deze zichzelf in grote mate moet bedruipen? Waarom wordt dan nu niet voldoende de industrie gestimuleerd om hun product meer waarde te geven zodat gebruikers deze zelf waarderen en dientengevolge een vergoeding over hebben voor een product/dienst?
dag
pi_82107203
Wanneer er een controle wordt toegepast op internetverkeer, welke partij moet deze dan betalen? Wordt dit net als bij het aftappen op het bordje van de providers gelegd? Waarom moet een 'transportmaatschappij' opdraaien voor kosten doe voortkomen uit problemen die de entertainmentindustrie zelf in de hand heeft gehad?
Moet een energiemaatschappij ook stroom weigeren van niet-groene bronnen ookal vragen haar gebruikers/klanten hier wel om?
dag
pi_82107222
quote:
Wanneer is een downloadverbod wel aan de orde?
Deze vraag is makkelijk te ontwijken, nl: "als er voldoende legaal aanbod is". Zelfde vraag, maar dan wat minder makkelijk te omzeilen:

Aan welke specifieke eisen moet het legale downloadaanbod volgens u voldoen voordat de VVD een downloadverbod overweegt?
  zondag 30 mei 2010 @ 17:30:35 #14
300000 300000
ja echt 300000
pi_82107293
> Meneer Teven, was uw ontlasting vandaag dik of dun?
> Gaat dit mij niets aan?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 23% gewijzigd door 300000 op 30-05-2010 17:58:37 ]
pi_82107484
In de poll op de Frontpage (http://frontpage.fok.nl/poll/387450 ) is te lezen dat wanneer de VVD een internetfilter voorstelt er een flink stemmenverlies kan optreden (2000 minder stemmen van FOK!kers alleen al). In hoeverre bent u bereid om af te zien van zo'n controle als nu blijkt dat uw eigen kiezers er niet voor zijn?

Had zo'n plan niet door een congres moeten worden gesteund voordat u dit als plan naar buiten brengt/ oppert?

Is het normaal dat u een 'proefballonnetje' als deze oplaat zonder overleg te plegen met uw achterban of is dit wel gebeurd?
dag
pi_82107540
Uit diverse recente bronnen blijkt dat de politie, qua bestrijding van kinderporno, vooral de downloaders aanpakt en op dat punt omkomt in de zaken. Wat heeft u als kamerlid de afgelopen jaren ondernomen om ervoor te zorgen dat ook de makers en/of verspreiders worden aangepakt? (Vervolgvraag: Waarom niet meer?) (Vervolgvraag 2: Maar u gebruikt het argument kinderporno wel veelvuldig om privacybeperkende wetsvoorstellen te verdedigen. Is dat niet hypocriet gezien uw zeer beperkte inspanningen om het probleem daadwerkelijk aan te pakken?)
  zondag 30 mei 2010 @ 17:37:58 #17
268717 SwissDutchy
Bad Grammar inc.
pi_82107575
quote:
Zoals in ons verkiezingsprogramma staat: het internet speelt een belangrijke rol bij de productie en verspreiding van cultuur, kennis en innovatie. En de overheid dient daarom een terughoudende rol te spelen bij het reguleren van internet.
Op wat voor manier wilt U het internet reguleren en hoe behouden we onze privacy met deze regulering.
  zondag 30 mei 2010 @ 17:41:18 #18
300000 300000
ja echt 300000
pi_82107690
Meneer Teven, ik voel mij als burger ongemakkelijk als een gebied volhangt met camera's. In plaats van dat dit mijn gevoel van veiligheid versterkt, werkt dit bij mij tegenovergesteld.
Volgens uw theorie heb ik dus iets op mijn kerfstok, ik weet zelf echter niet wat dat zou moeten zijn. Ik ben nog nooit in aanraking geweest met justitie en verricht ook geen handelingen die ervoor kunnen zorgen dat dat gaat gebeuren.
Hoe kan dit, want het zijn toch alleen criminelen die om hun privacy geven?

  zondag 30 mei 2010 @ 17:46:59 #19
268717 SwissDutchy
Bad Grammar inc.
pi_82107945


Heeft de VVD mensen met verstand van zaken die over dit soort dingen nadenkt.
Wie zijn dat dan en wat zijn hun meningen over dit onderwerp?
pi_82108123
Indien in de toekomst het downloaden van films en muziek voor eigen gebruik niet meer wettelijk toegestaan zal zijn, wat voor een instantie zou indien van monitoring ooit al sprake zal zijn deze nieuwe regelgeving dan tot uitvoering moeten gaan brengen. Zal de opsporing hiervan geschieden door een particulier initiatief zoals Stichting Brein, of zal er dan een nieuwe overheidsinstantie cq afdeling binnen een bestaande organisatie voor opgezet gaan worden?



[ Bericht 9% gewijzigd door grindfreakje op 30-05-2010 18:17:01 ]
  zondag 30 mei 2010 @ 17:57:50 #21
300000 300000
ja echt 300000
pi_82108341
Het liberalisme staat naar mijn weten voornamelijk voor de vrijheid van het individu. In alle privacy beperkende maatregelen die tegenwoordig worden ingevoerd herken ik vooral communitaristische trekjes. (Het individu moet zijn vrijheden opgeven voor het belang van de samenleving als geheel.)

Het zou de VVD moeten zijn die hard voor de privacy van burgers opkomt, waarom doet zij dit niet (genoeg)?


pi_82108352
Op de luchthavens is de beveiliging de afgelopen jaren fors aangescherpt (denk aan het niet meer mee mogen nemen van vloeistoffen en de bodyscanapparatuur). Beide maatregelen lijken echter niet veel meer te kunnen bieden dan schijnveiligheid, de explosieven in de vlucht naar Detroit zouden door geen van beide controles kunnen worden aangetoond. Wel leiden zij tot ongemak bij de burger en lijken de enigen die er baat van hebben de winkels op het vliegveld die meer drank kunnen verkopen en de beveiligingsbedrijven die hun dure apparatuur kunnen slijten.
Persoonlijk denk ik dat hetzelfde geldt voor de door u gewenste toename in telefoon- en internettaps. De terrorist heb je er niet mee, die weet ze wel te omzeilen, maar de burger voelt zich continu in de gaten te houden en met een beetje pech liggen na een overheidslek al zijn gegevens op straat.
Waarom verwacht u dat dit soort maatregelen wel effectief zullen zijn en welke maatregelen wilt u nemen om de privacy van de burger te beschermen?

edit: kan iemand me helpen met de plaatjes, want ik snap er bijzonder weinig van.
edit2: bedankt, PiRANiA, nu werkt het inderdaad wel!

[ Bericht 3% gewijzigd door humberto.tan op 30-05-2010 18:05:33 ]
  zondag 30 mei 2010 @ 18:02:45 #23
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_82108512
@humberto.tan:
Voeg een link van deze pagina toe: http://kudo.kexx.net/ . Gewoon letterlijk één van de tien regels kopieëren .
  zondag 30 mei 2010 @ 18:15:09 #24
213380 Corkscrew
Turkenkrekker
pi_82108913
Misschien is het wel zo eerlijk/handig alle suggesties in de openingspost op te nemen. Dan hoef je niet hele topic door te scrollen om interessante vragen te +1'en.
Wie dit leest is alfabeet.
  zondag 30 mei 2010 @ 18:22:13 #25
300000 300000
ja echt 300000
pi_82109171
quote:
Op zondag 30 mei 2010 18:15 schreef Corkscrew het volgende:
Misschien is het wel zo eerlijk/handig alle suggesties in de openingspost op te nemen. Dan hoef je niet hele topic door te scrollen om interessante vragen te +1'en.
Bijna elke reactie is een vraag, je hebt dan dus gewoon een hele lange OP en zult nog steeds moeten scrollen
pi_82109755

Een kleine 10 jaar geleden is er enige ophef ontstaan over de in Nederland gebruikte afluisterapparatuur voor telefoontaps:
quote:
Werknemers van het Israëlische bedrijf Comverse komen volgens een radioprogramma van de EO op regelmatige basis om het onderhoud te verzorgen. Dit onderhoud wordt in het Hebreeuws gedaan, en het is de Nederlandse werknemers niet toegestaan aan de apparatuur te zitten. Wat zij daar uitvoeren is dan ook alleszins schimmig, en bovendien kan het bedrijf naar de aftapservers inbellen wanneer het daar behoefte aan heeft. Ondanks deze, wellicht zelfs criminele, reputatie in binnen- en buitenland, blijft de overheid apparatuur van het bedrijf aanschaffen. SP, GroenLinks en D66 hebben dit al meerdere malen aangekaart in de Tweede Kamer, maar de overheid bagatelliseert het probleem ondanks de duidelijke zwakheden in het systeem
(Bron: http://tweakers.net/nieuw(...)ivd-en-politie.html)

1. Wordt voor het aftappen van telefoongesprekken nog steeds gebruik gemaakt van apparatuur geleverd door dit bedrijf, al dan niet onder een andere naam (na de kamervragen over dit onderwerp werd de naam gewijzigd in Verint)? Zo nee, door welk bedrijf worden deze momenteel geleverd?
2. Is de interne werking van de afluisterapparatuur nog steeds volstrekt onduidelijk, met andere woorden, is het nog steeds mogelijk dat de afgeluisterde gegevens eveneens in andere handen terechtkomen, mogelijk zelfs ongevraagd en in strijd met de Nederlandse wet?
3. Indien het antwoord op een van de voorgaande vragen bevestigend is, is dit op zichzelf niet een groot risico voor de binnenlandse veiligheid waar onmiddellijk iets aan gedaan moet worden?
4. Indien het antwoord op een van de voorgaande vragen bevestigend is, wat bent u van plan hieraan te veranderen alvorens u het aantal telefoontaps continueert of zelfs opvoert zoals u heeft aangegeven van plan te zijn?
  zondag 30 mei 2010 @ 18:52:39 #27
269465 Stiggie
Plankgas
pi_82110241
Ik wil gewoon films en mp3's blijven downloaden zonder gestraft of gevolgd te worden op internet. Deze industrieën moeten zelf een manier vinden hoe ze hier mee leren omgaan. Kan dit bij de vvd?



Nadere uitleg ter ondersteuning van de stelling:
Artiesten kunnen genoeg geld verdienen via concerten en optredens. Mp3 download en youtube geeft de populariteit van de artiest aan en mogelijkheid tot branding. Ook andere mogelijkheden zoals het populaire programma Spotify wordt omarmd en ondersteund door de muziekindustrie.

Films worden als ze echt goed zijn bekeken in de bioscoop. Is het een twijfelgeval wordt hij vaak gedownload. Live with it, breng kwaliteit of iets unieks en je krijgt bezoekers in de bioscoop. 3d films zijn daar een goed voorbeeld van.
"Ik heb nog nooit een zak geld een doelpunt zien maken"
pi_82110633

Wat vindt u eigenlijk van de beveiliging van de Dodenherdenking op de Dam? Moet die worden aangescherpt? En hoe dan, preventief fouilleren bv?
Op woensdag 5 mei 2010 00:37 schreef henrydg het volgende:
GATVERDAMME TS. GAT VR DAMME WAT BEN JIJ GOOR JE KUNT TOCH NAAR HE TOILET LOPEN VUIEL RANSAAP GATVERDAMME :r :r
  zondag 30 mei 2010 @ 19:02:46 #29
241212 ReneDescartes
Cogito ergo sum
pi_82110650
-edit: alleen vragen, geen persoonlijke aanvallen-

[ Bericht 49% gewijzigd door timmmmm op 30-05-2010 19:15:23 ]
  zondag 30 mei 2010 @ 19:04:44 #30
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_82110733
quote:
Op zondag 30 mei 2010 18:15 schreef Corkscrew het volgende:
Misschien is het wel zo eerlijk/handig alle suggesties in de openingspost op te nemen. Dan hoef je niet hele topic door te scrollen om interessante vragen te +1'en.
Lijkt mij onnodig, omdat hier alleen maar vragen staan.
Laffe huichelaar
  zondag 30 mei 2010 @ 19:04:52 #31
213380 Corkscrew
Turkenkrekker
pi_82110742
quote:
Op zondag 30 mei 2010 18:22 schreef 300000 het volgende:

[..]

Bijna elke reactie is een vraag, je hebt dan dus gewoon een hele lange OP en zult nog steeds moeten scrollen
Het maakt wel uit of je alles gewoon op een rijtje zet of dat je straks 10 pagina's door moet klikken, ook al staat daar misschien een heel interessante vraag. Als alles onder elkaar staat kun je in elk vrij snel een overzicht krijgen.
Wie dit leest is alfabeet.
  zondag 30 mei 2010 @ 19:34:39 #32
2537 AngryAngel
Zorgwatch.nl
pi_82112094

Waarom kiest de VVD voor het downloadverbod in plaats van bijvoorbeeld een heffing op de internetverbinding (heffing naar bandbreedte) en daarmee dowloaden legaliseren?

Deze heffing gaat naar de auteurs.
maker van de enige échte vergelijkingssite voor zorgverzekeringen
  zondag 30 mei 2010 @ 19:36:57 #33
2537 AngryAngel
Zorgwatch.nl
pi_82112196

Hoe denkt de VVD ooit een download verbod te handhaven zonder internetverkeer te monitoren/tappen en daarmee dus een grove inbreuk op de privacy te genereren?
maker van de enige échte vergelijkingssite voor zorgverzekeringen
  zondag 30 mei 2010 @ 19:48:50 #34
2537 AngryAngel
Zorgwatch.nl
pi_82112750

De grootste groep downloaders zijn Jongeren. ik ben zelf ook een downloader. Hier betaal ik ook maandelijks voor (nieuwsserver). Alleen ik wil zelf bepalen wat ik download en wat niet. Daarnaast wil ik niet tientallen euro's kwijt zijn per download of betalen voor iets wat ik niet precies wil. Keuze vrijheid is van belang, maar ook prijs. Ik wil ook niet continu lastige gevallen worden door irritante reclames. Dit zijn punten die voor veel downloaders belangrijk zijn.
Beschikbaarheid, keuze vrijheid, lage kosten, flexibilteit, privacy
Denkt de VVD dat de entertainment industrie dit echt ooit zal gaan leveren? Kan er beter, wetende dat de kans dat de entertainment industrie voor deze doelgroep met iets serieus komt erg klein is, niet nu al gekozen worden voor een structurele oplossing (bv heffingen)? En waar sluit het VVD programma aan op de genoemde punten die voor downloaders belangrijk zijn, met name vrijheid en privacy?
maker van de enige échte vergelijkingssite voor zorgverzekeringen
pi_82112830
als achtergrond bij deze vraag deze 2 links:
http://tinyurl.com/2wxryl5 (bbc niewsbericht)
http://tinyurl.com/clp46z (duitse krant Bild, nieuwsbericht)

in het kort: er was op verschillende crime-scenes dna van een persoon gevonden. de politie heeft 2 jaar lang gezocht naar de dader, en zelfs een reward van 100.000 euro uitgeloofd.
het bleek uiteindelijk dat het dna niet van de daders afkomstig was, maar van de watten waarmee het dna opgespoord werd, en het bleek dus het dna van een fabrieksmedewerkester te zijn.


hoe kijkt u naar uw bewering
quote:
„Van mij mogen er juist best meer privacybeperkende maatregelen komen. Het zijn immers alleen de kwaden die daaronder lijden. De goeden hebben niets te vrezen, die hebben immers niets te verbergen?” (Trouw, 15 januari 2008)
in het licht van deze situatie?
  zondag 30 mei 2010 @ 20:10:12 #36
188877 Stupendous76
wenst iedereen veel plezier
pi_82113837
quote:
Op zondag 30 mei 2010 18:15 schreef Corkscrew het volgende:
Misschien is het wel zo eerlijk/handig alle suggesties in de openingspost op te nemen. Dan hoef je niet hele topic door te scrollen om interessante vragen te +1'en.
Sowieso lijken de eerste stellingen automatisch de meeste kudo's op te leveren, omdat ze bovenaan staan.
Zonder iets te willen zeggen over die stellingen natuurlijk.
Repent, Pray, Forgive
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
  zondag 30 mei 2010 @ 20:13:20 #37
107418 wdn
Elfen lied O+
pi_82113985
Tot hier heb ik de vragen ge-plus't
Beatus vir qui suffert tentationem.
PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
pi_82113987

Van mijn kant geen vraag, maar een stelling: De mp3 is wat een cassettebandje vroeger was. Nu download je een liedje, vroeger nam je het op van de radio. Zowel de mp3 als het cassettebandje is geen waardige vervanging van een werkelijk product, want de geluidskwaliteit is veel minder en je krijgt er geen hoesje bij. De muziekindustrie claimt ten onrechte het eigendom op een bestandsformaat voor gecomprimeerde audiobestanden (mp3). Graag uw reactie.
pi_82114189


In hoeverre zal het downloadverbod gecontroleerd worden? Als iemand een film download omdat hij de originele DVD kwijt is, is hij in zijn recht. Kan hij dan verwachten dat er door zijn bankgegevens wordt gezocht om te zien of hij de film ook daadwerkelijk heeft gekocht? Of wordt er aan de deur geklopt om een bonnetje te laten zien?
Dit zouden zware inbreuken op de privacy zijn, gezien de legale acties gerechtvaardigd moeten worden.
Of wordt het internet gewoon grofweg afgesloten en mag er daarna bezwaar gemaakt worden?

En mogen DVD's nog wel gewoon worden uitgeleend aan bijvoorbeeld vrienden en familie? Op deze manier lopen entertainmentbedrijven ook verlies op, er wordt immers 1 dvd minder verkocht, terwijl de DVD in kwestie toch een eigendom is geworden van een particulier welke mag doen en laten met de DVD wat hij wil.

Daarnaast wil ik nog even kwijt dat ik de kant die Nederland opgaat qua controles, zowel digitaal als op straat, niet geheel kan waarderen. Wanneer ik bijvoorbeeld mijn portemonnee met I.D.-bewijs vergeet als ik even bij iemand langs ga voel ik me al een crimineel omdat ik mij niet kan legitimeren, ook al doe ik niets verkeerd. Ik kan een boetegrage, gecontroleerde samenleving niet bepaald goedkeuren.

Het enige wat deze controles bereiken is dat mensen gecriminaliseerd worden. Iedereen is in staat om misdrijven te plegen, dat zal ik niet tegenspreken. Maar vóór een persoon verdacht wordt van een misdaad, vind ik het moreel onverantwoord om deze te controleren en/of te onderzoeken. Bent u het hiermee eens?

De VVD toont aan, gezien haar verleden van gesteunde moties (vingerafdruk database, bewaarplicht enzovoorts) dat zij wel graag een algemene controle op burgers ziet, ook al zijn vele burgers en actiegroepen hierop tegen. Wat is de reden dat de VVD de term privacy collectief het raam uit wil gooien?
Indien het antwoordt luidt: "Bestrijding van terrorisme en criminaliteit", in hoeverre is dit tot nu toe effectief gebleken en belangrijker: Is het het waard?
Mrrrr.
  Moderator zondag 30 mei 2010 @ 20:18:54 #40
138438 crew  Pizzakoppo
pi_82114202
Maakt u gebruik van uw toilet met de deur open? Met andere woorden, heeft u iets te verbergen?
pi_82114728
Ik weet niet of de vragen alleen over het downloaden gaan maar ik zou wel eens willen weten hoe zijn contact met Micha Kat/Wim Dankbaar is verlopen met betrekking tot de zaak Marianne Vaatstra. De zaak Marianne Vaatstra wordt door het tweetal in verband gebracht met Joris Demmink.

Micha Kat zelf blijft nogal mistig over het contact wat hij een tijdje geleden met Fred Teeven had.
  zondag 30 mei 2010 @ 20:40:11 #42
188877 Stupendous76
wenst iedereen veel plezier
pi_82115314
Waarom worden er telkens kleine maatregelen afgekondigd, terwijl duidelijk is dat het opslaan van DNA uiteindelijk ingevoerd zal worden? Waarom dat niet nu al voorstellen?

Door het opslaan van al die persoonskenmerken is iedereen bij voorbaat verdacht. Hoe staat dit tegenover 'onschuldig' tot het tegendeel bewezen is, of tegenover een rechtsstaat? Überhaupt, hoe kan vrijheid of liberalisme hiermee samen gaan?

Waarom worden wel constant privacybeperkende/-schendende maatregelen gepropageerd, maar misbruik (door zowel bedrijven als de overheid) niet aangepakt?

edit:
Vind het lastig er zo eentje te bedenken over downloaden enzo. Ieder weldenkend mens ziet wel de verbanden, maar ze daadwerkelijk aanwijzen is niet zo gemakkelijk.

[ Bericht 3% gewijzigd door Stupendous76 op 30-05-2010 20:58:53 ]
Repent, Pray, Forgive
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
  zondag 30 mei 2010 @ 20:49:44 #43
188877 Stupendous76
wenst iedereen veel plezier
pi_82115817
Waarom blijft de politiek geloven in zelfregulering terwijl zowel de theorie als de praktijk aangeven dat dat nadelig zal uitpakken voor de gewone man? Moet er eigenlijk wel iets veranderen? Want, de verkopen van media stijgen nog steeds, ondanks het downloaden, en de winsten nemen elk jaar weer toe. Is het geklaag van de media-industrie wel terecht?
Repent, Pray, Forgive
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
pi_82116121
Aangezien Fred Teeven vooral over handhaving gaat etc richt ik daar mijn vragen op itt mijn voorgangers die het vooral over downloaden van muziek hebben.

1 Er wordt ingezet op het uitbreiden van het aantal agenten, wordt de capaciteit bij het OM en de Rechterlijke macht ook uitgebreid om de werkdruk en achterstand daar weg te werken? Hoe kijkt de VVD daar tegen aan?

2 Hoe kijkt u aan tegen de handhaving door gemeentes. Veel gemeenten handhaven nu erg weinig. Wat ziet u in regionale handhavings centra die voor een aantal (bijvoorbeeld 5) gemeentes handhaven, zodat er voldoende expertise in huis is? Wat is het standpunt van de VVD in deze?
  zondag 30 mei 2010 @ 21:08:29 #45
266264 Drinky
L'amour et la violence
pi_82117082
Moeten je mensen kunnen straffen voor dingen die ze op het internet zeggen?

Censuur op het internet, ja of nee? Met censuur bedoel ik dus ook aanstootgevende plaatjes en filmpjes.

Waarom wil de overheid nu ook op het internet betuttelen? Het internet hoort een vrij medium te zijn, en er zullen altijd wel alternatieven komen hierop. Wat voor zin heeft het dan ONS geld te gebruiken voor dingen die wij eigenlijk helemaal niet willen, is dat niet een beetje krom?

[ Bericht 3% gewijzigd door Drinky op 30-05-2010 21:23:32 ]
I just warped whoop whoop!
Op dinsdag 27 juli 2010 04:05 schreef Righteous het volgende:
Drinky is een baas
  zondag 30 mei 2010 @ 21:30:27 #46
379 GeGs
Oh what the hell...
pi_82118595


Waarom vind de VVD dat artiesten/'producenten van intellectueel eigendom' recht hebben om nog gedurende lange tijd gecompenseerd te worden voor eenmalig werk? Met andere woorden: waarom steunt een liberale partij individuen om te profiteren van door de overheid gereguleerde monopolies zoals patenten en copyright zonder dat ze daadwerkelijk nog een prestatie hoeven te leveren na een initiële opname of productie?
Live young, die fast.
  zondag 30 mei 2010 @ 21:32:39 #47
183846 joepie91
Eentjes en nulletjes genoeg.
pi_82118746


Welke methode willen jullie dan gebruiken om "illegaal" downloaden tegen te gaan? Daadwerkelijk al het internetverkeer controleren, een filter dat automatisch een "alert" geeft bij bepaalde keywords, enkel naar bestemming/oorpsrong van gegevens kijken, misschien nog wel een andere manier?
ChinaCheep: Goedkoop shoppen in China
Ook ik gebruik Bitcoin :3
Adres: 15kvR6gZTkRQCF9FU4vopbxTqQeDfeW47K
  zondag 30 mei 2010 @ 21:35:22 #48
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_82118949
Op uw blog schreef u dat de VVD pal staat voor de vrijheid op het internet, het individu en de privésfeer. Maar om een eventueel door u gewenst downloadverbod te kunnen handhaven zullen deze principes opzij moeten worden gezet, ieders internetverkeer zal dan immers gecontroleerd moeten worden op het binnenhalen van beschermd materiaal. Kiest u in zo'n geval voor de handhaving van het verbod, of voor de privacy van de internetgebruiker?

[ Bericht 13% gewijzigd door fluitbekzeenaald2.0 op 30-05-2010 21:52:35 ]
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  zondag 30 mei 2010 @ 21:36:03 #49
183846 joepie91
Eentjes en nulletjes genoeg.
pi_82118999
Oh ja, nog een:



Is het niet een beter idee om tijd en geld te besteden aan het ontwikkelen van een businessmodel dat meer "bij de tijd" is, of zelfs licentievormen als Creative Commons aan te moedigen, en het afstraffen voor illegaal downloaden helemaal af te schaffen? Zoals bijvoorbeeld Blizzard inmiddels aan heeft gegeven is het een veel betere aanpak om te zorgen dat illegaal downloaden helemaal niet aantrekkelijk is.
ChinaCheep: Goedkoop shoppen in China
Ook ik gebruik Bitcoin :3
Adres: 15kvR6gZTkRQCF9FU4vopbxTqQeDfeW47K
  zondag 30 mei 2010 @ 21:59:12 #50
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_82120690

Beste Fred, je bent geboren in 1958. Rond je puberteit in de jaren '70 werd er gebruik gemaakt van LP's.
Deze werden ongetwijfeld grijs gedraaid door jou en je vrienden. Maar LP's waren behoorlijk prijzig en de concessie was dat je LP's zoveel mogelijk uitleende aan vrienden om je muziekbeleving te kunnen bevredigen.
In die tijd liepen artiesten door toedoen van jou en je vrienden toch een bepaalde omzet mis. Als je dit nu extrapoleert naar het heden, waarom ben je nu dan tegen het downloaden van bijvoorbeeld muziek?

[ Bericht 11% gewijzigd door Xebrozius op 30-05-2010 22:10:27 ]
  zondag 30 mei 2010 @ 22:04:20 #51
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_82121146
Wat vindt u van de plannen van de Australische regering om een verplicht internetfilter in te voeren, en zou u een dergelijk filter ook graag in Nederland geïntroduceerd zien worden?

[ Bericht 26% gewijzigd door fluitbekzeenaald2.0 op 30-05-2010 23:17:41 (foutje, filter is daar nog niet ingevoerd :|W ) ]
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
pi_82123134
Bij mijn bibliotheek kan ik gratis de nieuwste cd's lenen. Deze kan ik rippen en op mijn iPod zetten. Dit is gratis, legaal en ik heb de beste kwaliteit. Waarom zou ik dan muziek gaan kopen als download?

Ik zou alleen muziek gaan kopen als het zo goedkoop is dat ik het de moeite niet vind om langs de bibliotheek te gaan... Maar dan moet het wel erg goedkoop zijn.

En, ik moet toegeven, bij de bibliotheek heb je niet de allernieuwste nummers en cd's, dat duurt wel twee maanden.
  zondag 30 mei 2010 @ 23:29:44 #53
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_82126230

MIjnheer Teeven, hoe verhouden de woorden 'Vrijheid" en "Democratie" zich tot het monitoren van (data-)communicatie van miljoenen en het belangenbehartigen van (relatief) een paar bedrijven? Moet een overheid zich überhaupt bezighouden met wat in feite een privaatrechtelijk probleem is?


De indruk bestaat op websites als Tweakers, Webwereld en FOK! dat de woorden Terrorisme en Kinderporno vanuit Justitie-kringen wel erg vaak gebruikt worden voor privacybeperkende maatregelen op het Internet. Maar als mensen er principieel tegen zijn, wordt er al gauw gezegd dat je blijkbaar voor kinderporno en terrorisme bent. Maar de maatregelen helpen niet echt (want makkelijk te omzeilen) en lijken vooral bedoeld als symptoombestrijding. Bent U het eens met de stelling dat de Europese overheden (gezamelijk en individueel) zeer voorzichtig moeten zijn met dit soort methodes, omdat ze -alhoewel vele malen geavancerder- wel heel erg lijken op de methodes die tot 20 jaar geleden door bijvoorbeeld de Stasi en de Securitate gebruikt werden om de bevolking mak te houden?
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  zondag 30 mei 2010 @ 23:49:28 #54
30106 Hiawatha
Had ie nu maar een camera.....
pi_82126896
De laatste jaren zijn verschillende maatregelen door de overheid ingevoerd die terrorisme en criminaliteit moeten terugdringen, maar welke door veel mensen als bedreiging voor hun privacy worden gezien. Voorbeelden hiervan zijn het vastleggen van reisgegevens, opslaan van vingerafdrukken, vastleggen van communicatiegegevens, preventief fouilleren en binnensteden die vol met camera's hangen. Dit alles vergezeld met de naieve en gevaarlijk melding "als u niks te verbergen hebt, hebt u ook niks te vrezen". Het trieste van al die maatregelen is dat een terrorist of crimineel zich daardoor niet tegen zal laten houden. De enige die daar wel hinder van ondervindt is de gewone burger. De grote vraag bij het invoeren van al die maatregelen is: "waar ligt de grens?". Als we op de huidige wijze doorgaan belanden we uiteindelijk in een Stasi of 1984 achtige wereld. Ik mag hopen dat u het met mij eens bent dat zo'n wereld alleen maar onveiliger zal aanvoelen dan een wereld zonder al die regels. Hierbij dus mijn vraag aan u: "Waar ligt voor u de grens met betrekking tot het invoeren van privacy-aantastende maatregelen ten behoeve van de aanpak van terrorisme en criminaliteit?".

[ Bericht 4% gewijzigd door Hiawatha op 31-05-2010 03:02:37 ]
pi_82127471

Aanzienlijk meer dan alleen auteursrecht: Open brief aan Fred Teeven
  maandag 31 mei 2010 @ 00:04:50 #56
94900 Shakkara
Bom Jihad President Cocaine
pi_82127497

Hoe ziet het internet er over 10 jaar uit, als het aan U ligt?



[ Bericht 38% gewijzigd door Shakkara op 31-05-2010 00:44:27 ]
Een wolf maakt zich nooit zorgen dat de schapen flink in de meerderheid zijn.
pi_82127988
met welke partijen ziet u de vvd het liefst regeren na deze verkiezingen?
  FOK!fotograaf maandag 31 mei 2010 @ 00:26:42 #58
145146 Andyy
pi_82128237
Is het patat of friet?
pi_82129148
Als u een infrastructuur voor het monitoren van internetverkeer laat aanleggen, zal dat niet leiden tot verdere sturing op het internet door de overheid? Bijvoorbeeld het aanpakken van gebruikers op goksites of extremistische sites?
pi_82129377
U wilde ook landelijk fouilleren toestaan, internet gegevens zo lang mogelijk opslaan, u gaf eerder aan dat we alles van u mochten weten en u gaf aan dat u de overheid met uw privacy vertrouwd. Zijn deze uitspraken, die volledig in lijn zijn met uw uitspraak over het monitoren op internet, ook verkeerd uitgelegd? Of heeft u die standpunten ook herzien?

U gaf laatst aan dat u het recht op een advocaat wilde inperken. Samen met de voorgenoemde punten lijken er al een flink aantal vrijheid inperkende maatregelen op uw verlanglijstje te staan. Zijn er ook punten waarop u vrijheden niet wil inperken, maar juist wil uitbreiden?

[ Bericht 10% gewijzigd door Picchia op 31-05-2010 01:53:53 ]
pi_82130337
quote:
Op zondag 30 mei 2010 17:10 schreef Danny het volgende:


[ link | afbeelding ]Bent u met me eens dat de entertainmentindustrie een verdienmodel moet creëren dat voldoet aan de wensen van de consument, te weten; downloadbare films en muziek in diverse kwaliteitsvarianten (van divx/mp3 tot full-hd/flac), een compleet aanbod van alle recente, oudere en obscure singles, albums, films en series en een ongelimiteerde downloadsnelheid tegen billijke tarieven en zonder middels drm-technieken opgelegde beperkingen? Zo nee, waarom niet en wat zou de entertainmentindustrie dan wél moeten doen?

[ link | afbeelding ]Bent u voor of tegen een verkorting van de duur van het auteursrecht, zoals bijvoorbeeld de Piratenpartij voorstelt, en welke termijn zou volgens u handhaafbaar en billijk zijn?
Zeer mooie vragen Danny!

Nog een toevoeging
Vraag : Waarom moet legaal downloaden ( downloaden uit bittorent en usenet of soulseek of whatever is ook legaal en annoniem maar goed ) gekoppeld zijn aan het prijsgeven van je identiteit,?
Als je een CD single met contant geld betaalt bij de FRS dan weet men ook niet wie je bent.

2 het aanbod van media moet gewoon 1 op 1 lopen met de releases in Amerika en andere landen , waarom zou dat niet zo zijn ?, wat is de rede daarachter vraag je jezelf af.
Het niet gelijktijdig uitbrengen is namelijk een grote drijfveer achter het verspreiden en downloaden van media.
Internet is de wereld onder een muisklik, welkom in 2010 en dat is iets waar de grote media bedrijven niet op geanticipeerd hebben .

De vraag : Gaat de VVD zich sterk maken voor het gelijktijdig uitbrengen van films , muziek en andere zaken ?

3
Thuiskopie
Gaat de VVD stichtingen zoals Thuiskopie nu eindelijk eens verplichten openheid te geven over de verdeelsleutel

4
Verdeelsleutel BUMA Stemra
Gaat de VVD de BUMA stemra verplichten openheid te geven over de verdeelsleutel en........( zeer belanrijk ) de manier waarop het geinde geld word gebruikt
Stel je voor dat onze lokale artiest Wendell een lokale hit scoort , hij zit bij de buma maar krijgt geen cent terwijl de lokale omroep zijn plaat draait , die plaat in de kroegen ten hore word gebracht en de lokale drive in show die plaat draait, dan klopt heel die Buma niet want de kroeg en de lokale omroep moet OA voor diezelfde Weldell wel geld afdragen terwijl hijzelf niks ziet.

5
Internetradio
Internetradio is de toekomst , 3G netwerken /4G netwerken en dus autoradios met een internet aansluiting en dus internetradio , een grote bedreiging voor zenders zoals 538( en daar zit denk ik de kern van het probleem )
Gaat de VVD de ongelijkheid tussen internetradio en reguliere radio eens opheffen
Waarom moet een internetradio zoveel geld betalen terwijl een lokale/regionale/landelijke omroep met een veel en veel groter demografisch bereik naar verhouding veel minder hoeft te betalen?
De VVD vind eerlijk ondernemers schap toch belangrijk?
Laat mensen die op internet iets willen opzetten eens eerlijk opboksen tegen de grote zenders , onder de huidige regelgeving kan dat gewoon niet
pi_82130351
Games worden vrijwel nooit uitzonderlijk gemaakt voor consoles of vormen van digitale distributie die bestand zijn tegen piracy. Sommige gamedevelopers uploaden hun software zelf om aandacht te generen voor hun product. Microsoft geeft software patches uit die gekraakte Windows 7 kopieën kunnen gebruiken en stelt authenticatie niet verplicht. En Lange Frans en Baas B zijn bekend geworden doordat zij gratis liedjes aanboden. Wat vind u van deze initiatieven? Downloaders worden vaak gezien als een belangrijke groep consumenten, ziet u deze personen ook als een belangrijke groep kiezers? En waar uit dat zich in?
  maandag 31 mei 2010 @ 03:12:14 #63
223512 HugoChavez
Amor vincit Omnia
pi_82130549
quote:
Op maandag 31 mei 2010 00:04 schreef denkert het volgende:
[ link | afbeelding ]
Aanzienlijk meer dan alleen auteursrecht: Open brief aan Fred Teeven
Ik vrees dat veel FOK!kers niet de moeite zullen nemen deze brief in zijn geheel te lezen, maar deze brief is werkelijk van hoogstaande klasse.
Ik vrees echter dat deze te filosofisch van aard is, voor het toch wat simpele brein van Fred. Dit is meer een schrijven voor Frits Bolkesteijn.

Ik heb gestemd voor je brief, echt een meesterwerk van zeldzame klasse!
"Wie kinderen heeft, is bezorgd om zijn kinderen. Wie runderen heeft, is bezorgd om zijn runderen.
Wie niets heeft, kent geen zorgen.", Bhoedda
"Voorwaar, de vermindering wordt vaak tot aanwinst,
de vermeerdering vaak tot verlies.", Lao Tzu
  maandag 31 mei 2010 @ 04:48:29 #64
127522 Paginabeheerder
De meest gekopieerde
pi_82130739
Misschien ben ik te oud (en zal worden gediscrimineerd omdat ik geen sjoege verstand heb van kuddo's), waardoor mijn vragen niet worden gesteld aan de heer Teeven (joh, kan het nog cynischer wanneer het gaat om internet vrijheid???)
Maar ik doe maar een poging...

Hoe verhoud de V van Vrijheid binnen de partijnaam VVD zich met de vrijheid van de burger versus de VVD doelgroep van middenstanders en groot industriëlen? Waarom is volgens u dit woord "vrijheid" niet tegenstrijdig met de belangen van internetgebruikers zonder strafblad, door hun pc vol te hangen met overheids spionage programma's?

U was altijd een crime fighter als aanklager van het O.M.
Hierin was u behoorlijk succesvol. Vervolgens stapte u de politiek in en eerlijk gezegd... u heeft hier nog maar weinig potten kunnen breken.
Waarom heeft u ervoor gekozen een succesvolle loopbaan bij het O.M. te vergooien om als persoon de politiek in te gaan. Was het niet veel verstandiger geweest om als "onafhankelijk" openbaar aanklager verder te gaan, en daarnaast als adviseur (achter de schermen) zich stil met de politiek te bemoeien?
Want eerlijk gezegd draait u er in mijn ogen behoorlijk op los, door openlijk constant te switchen tussen TON en de VVD. U zou toch beter moeten weten?
Liever goed bedacht dan slecht gejat.
  maandag 31 mei 2010 @ 07:36:15 #65
272171 chewbacca_maatschappij
's gewoon goeien handel
pi_82131173
Kunt u voor mij een handtekening van Mark Rutte regelen?
boem bats luchtdicht me vrète is nog nooit zo fris gewist
Op zaterdag 10 juli 2010 15:33 schreef Rectum het volgende:
Jij bent vele malen irritanter dan AP
  maandag 31 mei 2010 @ 10:40:35 #66
188877 Stupendous76
wenst iedereen veel plezier
pi_82134313
quote:
Op maandag 31 mei 2010 02:28 schreef Martinovibes het volgende:
[..]
Vragen 2, 3 en 4 wil ik wel een stem geven, maar je hebt de kudo's niet aan staan.
Repent, Pray, Forgive
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
pi_82137288


Geachte heer Teeven,

Hier schrijft u dat u aan criminelen die voor de derde keer de fout in gaan de maximumstraf op wil laten leggen, "in de hoop dat notoire veroorzakers van overlast niet steeds de fout in blijven gaan".

De beoordeling van alle feiten en omstandigheden, en de daaruitvolgende bepaling van de strafmaat is een taak van de rechter, niet van de wetgever. Wil men die taak (deels) weghalen bij de rechter, is daarvoor een héle goede reden nodig. Bescherming tegen een te machtige overheid is iets wat u als liberaal toch aan zou moeten spreken. In elk geval is voor zo'n verschuiving veel meer nodig dan alleen de hoop dat iets gaat werken.

Graag zou ik uw motivatie willen weten waarom het wenselijk is deze beoordelingvrijheid bij de rechter weg te halen. Een rechter heeft immers nu ook al de mogelijheid om de maximumstraf voor dat delict op te leggen.
Verder zou ik graag de onderzoeken willen zien waarop uw mening is gebaseerd dat het opleggen van zwaardere straffen een bewezen effectief middel is om recidive te voorkomen.
pi_82138225


Geachte heer Teeven, waarom bekommert de VVD zich als partij in het geheel niet om de privacy van de Nederlandse burgers en wordt er telkens weer ingestemd met maatregelen die de privacy inperken?
Het is geel en staat in mijn ondertitel!
3DS friend code: 2191-7623-9035
  maandag 31 mei 2010 @ 12:34:49 #69
246584 Ensaf
IK DACHT HET NIET.
pi_82138371
Van 't weekend heb ik weer eens een boete gekregen voor wildpissen. Kunt u als oud-Officier van Justitie niet iets voor mij regelen?
¿sɐʍ puǝǝ uǝǝ ʞı sןɐ uǝzǝן ʞoo ʇɥɔıɹǝq ʇıp ǝɾ noZ
  maandag 31 mei 2010 @ 12:37:17 #70
246584 Ensaf
IK DACHT HET NIET.
pi_82138462
Welke shampoo gebruikt u?
¿sɐʍ puǝǝ uǝǝ ʞı sןɐ uǝzǝן ʞoo ʇɥɔıɹǝq ʇıp ǝɾ noZ
  maandag 31 mei 2010 @ 12:40:51 #71
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_82138605
I

n Nederland hebben we een rechtstaat. Dat houdt onder anderen in dat mensen in Nederland het recht op privacy hebben. Hoe verhoudt dat zich tot de plannen met betrekking tot internet zoals u die stelde? Als de overheid altijd kan bekijken wat en wanneer je wat doet op internet, heeft de burger dan nog wel privacy?


Waar vindt u dat de grens ligt? Hoeveel privacy zouden we moeten willen opgeven als burger in ruil voor veiligheid?
Laffe huichelaar
pi_82138662
quote:
Op maandag 31 mei 2010 12:30 schreef Jesse_ het volgende:
[ link | afbeelding ]

Geachte heer Teeven, waarom bekommert de VVD zich als partij in het geheel niet om de privacy van de Nederlandse burgers en wordt er telkens weer ingestemd met maatregelen die de privacy inperken?
Jullie stellen hier allemaal relvragen waar geen enkel politicus wat mee kan. Als je nou even wat moeite doet en voorbeelden geeft.

Slimme energiemeters - Omdat het energieverbruik elk kwartier wordt bekeken, kan er uit de gegevens worden afgeleid wat iemands levenspatroon is; wanneer iemand (meestal) thuis is; of iemand langdurig weg is, bijvoorbeeld op vakantie; welke elektronische producten zich in huis bevinden; (...)

Bewaarplicht telecomgegevens - De inhoud van berichten wordt niet opgeslagen, maar de rest wel: Wie er op welk moment met wie belt of e-mailt, waar hij/zij zich bevindt, wie verbinding maakt met welke webadressen op internet. Met deze gevens weten politie, justitie en inlichtingendiensten tot op de seconde nauwkeurig met wie u in het afgelopen jaar contact had, en waar u toen was.

Vingerafdrukken in paspoort en (de-)centrale database - (...) als er iemand toegang tot die gegevens uit de database krijgt, is identiteitsfraude een eitje. Bij PrivacyFirst vindt u een voorbeeldbrief hoe u garanties kunt vragen aan de gemeente over het zorgvuldig omgaan met uw vingerafdrukken. Er staat oa. in dat bij eventueel misbruik van uw vingerafdrukgegevens de gemeente voor de schade opdraait. De minister adviseert de gemeenten deze garantie niet te geven. PrivacyFirst snapt wel waarom, nl. omdat het maar de vraag is of de beveiliging van uw vingerafdrukken in orde is.
  maandag 31 mei 2010 @ 12:51:59 #73
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_82139065
voel je vrij je eigen vragen te formuleren
Laffe huichelaar
pi_82139159

Wat vind u van het concept dat alle kunst altijd toegankelijk moet zijn voor iedereen ?
  Moderator maandag 31 mei 2010 @ 13:03:35 #75
55052 crew  djkoelkast
www.xms.nl
pi_82139516

Wanneer wordt het Koningshuis afgeschaft?
Luister naar XPLIZIT op www.xms.nl
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
pi_82139541
Download u stiekem ook wel eens een MP3-tje?
  maandag 31 mei 2010 @ 13:05:41 #77
246584 Ensaf
IK DACHT HET NIET.
pi_82139587
quote:
Welke shampoo gebruikt u?
Google biedt geen uitkomst.

¿sɐʍ puǝǝ uǝǝ ʞı sןɐ uǝzǝן ʞoo ʇɥɔıɹǝq ʇıp ǝɾ noZ
  maandag 31 mei 2010 @ 13:06:51 #78
36326 Freezor
Cold as stone
pi_82139628
Hoe kan de staat de garantie geven dat de monitoring alleen gebeurt voor de door u genoemde doeleinden en dat de gegevens niet op straat komen te liggen?

[ Bericht 14% gewijzigd door Freezor op 31-05-2010 13:15:58 ]
Something for your mind, your body and your soul.
pi_82140914


Meneer Teeven,

Kunt u een inschatting maken van de kosten die de monitoring mee gaat brengen en kunt u een schatting maken van de opbrengst ( misgelopen winsten)?

Vrouwen weten dondersgoed wanneer mannen buitenspel staan...
A kiss is a lovely trick, designed by nature, to stop words when speech becomes superfluous
pi_82140965

Beste Fred,
ik volg jouw verrichtingen in de media en de Kamer een beetje en de VVD heeft mijn sympathie, liberaal als ik ben. Ik zie dat je je hardmaakt voor een strengere aanpak van (gewelddadige) criminelen en daar ben ik als vredelievend liberaal een groot voorstander van, aangezien het op het moment in VerNederland abominabel gesteld is met de bestraffing van geweld (wie barmhartig is naar de wolven, doet groot onrecht aan de schapen).
Waar ik me echter in jouw voorstellen grote zorgen over maak, is het streven naar een politiestaat. Juist een land waar men zich veilig kan voelen, wordt gekenmerkt door het streng optreden tegen criminelen en het juist zo min mogelijk moeien in de levens van de brave burgers. Een politiestaat is juist hard tegen de brave burger, juist iets wat we niet moeten willen in mijn ogen.

Waarom ben jij zo'n groot voorstander van allerlei directe pricayschendende en andere vrijheidsbeperkende maatregelen juist gericht op het grote publiek (tracking van internet, fouilleren op elke straathoek en het paddoverbod wat op jouw initiatief door de Kamer is geloodst)?

ik spreek u trouwens met "je" aan, dat doe ik met iedereen op FOK!
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_82141051

Wanneer we kijken naar de ontwikkelingen in recente jaren blijkt dat vooral de filmindustrie als gevolg van het downloaden stappen heeft genomen die de consument ten goede zijn gekomen. Ik geef als voorbeeld snellere wereldwijde bioscoopreleases (in 2000 duurde het bijvoorbeeld nog enkele maanden voordat een film die in de US uitkwam in Nederland te zien was) en het sneller verschijnen van films op DVD. Een aardige stap, maar zoals iTunes al heeft bewezen zou een systeem waarbij de films direct online zijn te downloaden, tegen een kleine vergoeding, een markt aanboren die momenteel wereldwijd in het semi-illegale circuit zit. De kosten hiervan zouden minimaal zijn in vergelijking met de huidige kosten van productie en distributie.

Met het oog op de ideologie van de VVD zou het logischer zijn als deze kwestie binnen de bestaande wetten aan de zelfregulering van de industrie wordt overgelaten. Nu er echter door de VVD wordt gesproken over het vervolgen van de downloader is mijn vraag: wat doet de VVD in samenwerking met de betreffende instaties om te komen tot een systeem dat zowel voor de consument als voor de film en muziekindustrie rendabel is?
  maandag 31 mei 2010 @ 14:00:38 #82
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_82141691
Laffe huichelaar
  maandag 31 mei 2010 @ 14:16:50 #83
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_82142349
Is het de bedoeling dat we zelf onze vragen vanaf her kopieren naar dat topic?
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  maandag 31 mei 2010 @ 14:19:51 #84
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_82142459
quote:
Op maandag 31 mei 2010 14:16 schreef RonaldV het volgende:
Is het de bedoeling dat we zelf onze vragen vanaf her kopieren naar dat topic?
Dat kan je doen. Als meneer Teeven er tijd voor heeft, zal hij zeker antwoorden. Hij kan alleen geen 10 vragen tegelijk beantwoorden, vandaar alvast de selectie, om op gang te komen.
Laffe huichelaar
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')