Op dit moment wordt er verschoven van niet-huizenbezitters naar huizenbezitters. Als niet-huizenbezitter zit je effectief gewoon in een hoger belastingtarief.quote:Op maandag 5 april 2010 19:13 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
tenzij je de opbrengsten van het afschaffen van de HRA weer teruggeeft in de vorm van lastenverlichting. Het enige wat je dan doet is verschuiven van vermogen van huizenbezitters naar niet huizenbezitters. Precies wat het doel is van veel posters in dit topic, heb ik vaak het idee
Waar woon je nu dan?quote:Op maandag 5 april 2010 19:58 schreef Startertjes het volgende:
[..]
Mijn vriendin en ik besloten ruim 3 jaar geleden al om niet te kopen omdat we de bui al zagen hangen. Het is dus geen achteraf geroep en dit kon je wel zien aankomen. Ik vind het amusant dat mensen voor ze een tv'tje kopen zich verdiepen in het beste merk etc, maar voor de duurste aankoop van hun leven tekenen ze blind![]()
Maar zoals je zegt als je aflost, zonder hra je lasten kan betalen en niet van plan bent om minimaal de komende 10 jr te verhuizen kan je gewoon kopen, maar financieel gezien is het zeker niet het beste moment.
ik heb aanzienlijk meer overdrachtsbelasting betaalt dan ik ooit aan hypotheekrente aftrek voordeel zal ontvangen. Krijg ik dat ook terug? Zat/zit in nu in een effectief lager belastingtarief? Dacht het absoluut niet.quote:Op maandag 5 april 2010 19:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Op dit moment wordt er verschoven van niet-huizenbezitters naar huizenbezitters. Als niet-huizenbezitter zit je effectief gewoon in een hoger belastingtarief.
Laat je de HRA geheel los, dan krijgt iedereen precies dezelfde belastingdruk. Dat is mi geen verschuiven, dat is juist stoppen met verschuiven.
Een niet huizenbezitter krijgt dus geld van de staat als de HRA wordt afgeschaft?quote:Op maandag 5 april 2010 19:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Op dit moment wordt er verschoven van niet-huizenbezitters naar huizenbezitters. Als niet-huizenbezitter zit je effectief gewoon in een hoger belastingtarief.
Laat je de HRA geheel los, dan krijgt iedereen precies dezelfde belastingdruk. Dat is mi geen verschuiven, dat is juist stoppen met verschuiven.
Van mij mag die overdrachtsbelasting er het eerste af. Verhuisboetes zijn het, zeer slecht voor de mobiliteit in alle opzichten.quote:Op maandag 5 april 2010 20:04 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ik heb aanzienlijk meer overdrachtsbelasting betaalt dan ik ooit aan hypotheekrente aftrek voordeel zal ontvangen. Krijg ik dat ook terug? Zat/zit in nu in een effectief lager belastingtarief? Dacht het absoluut niet.
Het gaat er ook om hoe en wat het object isquote:Op maandag 5 april 2010 19:58 schreef Startertjes het volgende:
[..]
Mijn vriendin en ik besloten ruim 3 jaar geleden al om niet te kopen omdat we de bui al zagen hangen.
Nee, natuurlijk niet. Nu betaalt een niet-huizenbezitter meer belasting dan een huizenbezitter. Als de HRA wordt afgeschaft en de belastingtarieven evenredig verlaagd, betalen ze allebei hetzelfde.quote:Op maandag 5 april 2010 20:04 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Een niet huizenbezitter krijgt dus geld van de staat als de HRA wordt afgeschaft?
De belastingtarieven worden niet verlaagd als de HRA wordt afgeschaftquote:Op maandag 5 april 2010 20:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk niet. Nu betaalt een niet-huizenbezitter meer belasting dan een huizenbezitter. Als de HRA wordt afgeschaft en de belastingtarieven evenredig verlaagd, betalen ze allebei hetzelfde.
Nee, waarschijnlijk niet, omdat het doel zal zijn om méér geld binnen te halen, dat hebben ze immers nodig. Maar deze (sub)-discussie ging wel over die mogelijkheid (verlagen belastingtarieven icm afschaffen HRA)quote:Op maandag 5 april 2010 20:11 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
De belastingtarieven worden niet verlaagd als de HRA wordt afgeschaft
Het levert meer huisbezit op en daar wordt IEDEREEN beter vanquote:Op maandag 5 april 2010 20:10 schreef LXIV het volgende:
Overigens zijn de mensen die meer overdrachtsbelasting betalen dan hypotheek denk ik toch in de minderheid, want uitgaande van een hypotheekrente van 6,5% en een HRA van 42% komt er 3% over de hypotheeksom terug. Ofwel, bij een volle hypotheek is die 6% overdrachtsbelasting binnen 2 jaar terugverdiend. Ik denk dat de Nederlander gemiddeld minder vaak verhuist.
Maar goed, die overdrachtsbelasting moet er zeker af. Net als het huurwaardeforfait. En wat mij betreft ook de OZB. Als dat geschrapt wordt dan kan er ook een stukje HRA verdwijnen. Dat maakt de zaak in ieder geval veel transparanter. Dat geschuif met geld kost alleen maar geld, verstoort de markt en levert netto niks op. Voor niemand.
Al dat geschuif levert toch niks op? Stel dat huurwaardeforfait, overdrachtsbelasting en OZB een huiseigenaar gemiddeld 1000 euro per jaar kosten en dat de HRA hem 4000 euro oplevert. Dan is het toch slimmer om die eerste drie zaken af te schaffen en de HRA met 25% te beperken? Netto maakt dat voor de huiseigenaar niks uit, voor de staat ook niet, maar de markt functioneert beter en de inningskosten zijn ook lager.quote:Op maandag 5 april 2010 20:12 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Het levert meer huisbezit op en daar wordt IEDEREEN beter van
Waar wonen de mensen die geen huis hebben?quote:Op maandag 5 april 2010 20:17 schreef LXIV het volgende:
Als je meer huizenbezit wil moet je meer bouwen. Met al die subsidiemaatregelen los je een structureel tekort aan woningen totaal niet op. Allemaal papier terwijl je bakstenen nodig hebt.
In een doos? Of onder een steen? Ik weet het niet, zelfs de straatkrant verkopers hebben een dak boven hun hoofd, meestal wel het afdakje van de lokale AHquote:Op maandag 5 april 2010 20:19 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Waar wonen de mensen die geen huis hebben?
Onder de brug?
Je weet dat je ieder jaar weer een paar % meer betaalt? Met een hypotheek betaal je zo'n beetje de komende 20 jaar jaarlijks het zelfde bedrag aan aflossing. (de HRA zit aan de belastingkant, daar reken ik nu niet mee)quote:Op maandag 5 april 2010 19:58 schreef Startertjes het volgende:
[..]
Mijn vriendin en ik besloten ruim 3 jaar geleden al om niet te kopen omdat we de bui al zagen hangen. Het is dus geen achteraf geroep en dit kon je wel zien aankomen.
<knip>
quote:Op maandag 5 april 2010 20:23 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Dat zal het zijn, maar ik blijf het raar vinden, volgens staatsmongool LVIX is er een tekort aan woningen en staan er 200.000 woningen te koop
Volgens mij klopt ergens zijn berekening niet
Jij denkt echt niet verder dan je eigen hypotheekadviseur he!quote:Op maandag 5 april 2010 20:12 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Het levert meer huisbezit op en daar wordt IEDEREEN beter van
Huizenbezit van een hoofdbewoner danquote:Op maandag 5 april 2010 21:05 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Jij denkt echt niet verder dan je eigen hypotheekadviseur he!
Er is maar 1 ding dat meer huizenbezit oplevert, en dat is het BOUWEN van meer huizen. Het huizenbezit is namelijk 100%: elk huis heeft een eigenaar!
Bijna iedereen heeft toch een woning? Gehuurd, gekregen of gekocht? De schaarste is uiteraard kwalitatief.quote:Op maandag 5 april 2010 20:19 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Waar wonen de mensen die geen huis hebben?
Onder de brug?
Ik heb een keer hier een excell-sheet van gemaakt en hier op FOK! gezet. Kon je alles invoeren, rentevoet, stijging huizenprijs, inflatie, huurbedrag, gemiddelde huurstijging, enz, enz, enz. Berekende die precies uit wat het je over 30 jaar kostte.quote:Op maandag 5 april 2010 20:25 schreef Resistor het volgende:
[..]
Je weet dat je ieder jaar weer een paar % meer betaalt? Met een hypotheek betaal je zo'n beetje de komende 20 jaar jaarlijks het zelfde bedrag aan aflossing. (de HRA zit aan de belastingkant, daar reken ik nu niet mee)
OK, ik geef je gelijk dat de rentes kunnen veranderen, maar over 20 jaar kan je minder voor een Euro kopen dan nu. En reken maar dat je over 20 jaar zeker 30% meer aan huurlasten kwijt bent, terwijl iemand die op het zelfde moment als jij bent gaan huren gekocht heeft nog even veel betaalt.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd waar het omslagpunt kopen/huren ligt, in het begin is huren goedkoper, aan het einde is kopen goedkoper, maar waar het omslagpunt is weet ik niet.
-edit-
Vergeten belastingen (OZB, HWF) mee te nemen. Zal netto wel niets uitmaken dan
Geloof je het zelf?quote:Op maandag 5 april 2010 21:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb een keer hier een excell-sheet van gemaakt en hier op FOK! gezet. Kon je alles invoeren, rentevoet, stijging huizenprijs, inflatie, huurbedrag, gemiddelde huurstijging, enz, enz, enz. Berekende die precies uit wat het je over 30 jaar kostte.
Uitkomst was trouwens dat het heel afhankelijk was van je persoonlijke situatie. Bij een lager inkomen is huren al snel voordeliger, vooral wanneer je recht krijgt op HRA en je aftrek onder de 42% duikt. Om nu te zeggen dat huren altijd duurder is dan kopen klopt in ieder geval niet.
Ja. Er is vooral kwalitatieve schaarste. Die is er trouwens eigenlijk altijd.quote:Op maandag 5 april 2010 21:09 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Is er nu wel of geen schaarste?
Nou, dat was gewoon een objectieve berekening met een kei-hard getal als uitkomst. Je kon als parameters invoeren wat je zelf dacht dat correct was voor de komende 30 jaar.quote:
Netto worden alleen de banken beter van de door de HRA veroorzaakte zeepbel. Door de HRA pompen we als economie gigantische bedragen in het bankwezen, die we beter aan BESTEEDBAAR inkomen kunnen gebruiken.quote:Op maandag 5 april 2010 20:12 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Het levert meer huisbezit op en daar wordt IEDEREEN beter van
Maar waarom de HRA niet NU AL afschaffen voor mensen die meer dan 20 jaar geleden starter zijn geweest, en die jaargrens ieder jaar een jaartje verhogen. Zo bouw je het ook in 20 jaar af, maar zo betalen die babyboomers ook nog een stukje mee aan het instorten van de zeepbel.quote:Op maandag 5 april 2010 15:53 schreef jankooi het volgende:
[..]
gewoon voor iedereen afschaffen in 10 jaar, daar merkt niemand iets van , net als in de UK, ook de huursubsidies en de huren vrijlaten, dat zijn dikke stappen naar liberalisatie
Huren vrijlaten en HRA afschaffen heft elkaar dan op![]()
Ja wat is Nederland kwetsbaarquote:Op maandag 5 april 2010 21:54 schreef droom_econoom8 het volgende:
[..]
Netto worden alleen de banken beter van de door de HRA veroorzaakte zeepbel. Door de HRA pompen we als economie gigantische bedragen in het bankwezen, die we beter aan BESTEEDBAAR inkomen kunnen gebruiken.
Nadeel van die schuldenberg is ook dat Nederland kwetsbaar wordt voor economische problemen. Naar verhouding zijn onze schulden vergelijkbaar met die van Griekenland.
En genezen is beter dan stervenquote:
Nu kan de onderkant van de markt ook wat ontspannen.quote:Op dit moment zijn er bij Agentschap NL meer aanvragen ontvangen dan er naar verwachting met het nu beschikbare budget toegekend kunnen worden. Als u nu een aanvraag indient, bestaat de kans dat u een afwijzing ontvangt wegens overschrijding van het budget. Omdat wij een werkvoorraad hebben kunnen wij op dit moment niet zeggen op welk moment het budget is overschreden. De reeds ontvangen aanvragen worden in de komende weken op volgorde van ontvangst behandeld. Zolang het budget nog niet is uitgeput, wordt op elke aanvraag, indien aan de voorwaarden van de Wet bevordering eigenwoningbezit is voldaan, positief beschikt. Als bekend is wanneer het budget is overschreden wordt dit op deze website vermeld. Het opraken van het budget heeft geen gevolgen voor reeds toegekende aanvragen. Agentschap NL adviseert u om bij het sluiten van de koopovereenkomst een ontbindende clausule op te nemen voor het geval u geen koopsubsidie krijgt.
De oorzaak is niet alleen de korting op de loonheffing voor eigen woningbezit, maar ook de AWBZ en het ambtenarenlegioen en Defensiequote:Op maandag 5 april 2010 22:13 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Ja wat is Nederland kwetsbaar
Goed plan, dan is het topic een stuk interessanter.quote:Op maandag 5 april 2010 22:23 schreef RemcoDelft het volgende:
Ik stel voor dat we alle oneliners van DAM vanaf nu negeren, dat trollen in een topic is zinloos.
Behalve voor ambtenaren.quote:Ontopic: ik ben heel benieuwd wat de politiek na de verkiezingen gaat durven. Over het algemeen wordt het afschaffen van voordeeltjes heel snel doorgevoerd (denk aan de PC-prive-regeling), dus wellicht weten we binnen een jaar meer
Ja, elke gemeente zijn eigen villawijk.quote:
Ligt er natuurlijk heel erg aan wie er in de regering komen. Als het aan PVV en VVD ligt dan mag er absoluut niks gebeuren (want zelfs het minste beetje kost ze heel veel stemmen). Als het aan de anderen light kan er best wel wat gebeuren. Overigens begin ik te overwegen D66 te gaan stemmen. Het idee van beperken van de HRA mogelijkheden en lagere belasting spreekt mij wel aan.quote:Op maandag 5 april 2010 22:23 schreef RemcoDelft het volgende:
Ik stel voor dat we alle oneliners van DAM vanaf nu negeren, dat trollen in een topic is zinloos.
Ontopic: ik ben heel benieuwd wat de politiek na de verkiezingen gaat durven. Over het algemeen wordt het afschaffen van voordeeltjes heel snel doorgevoerd (denk aan de PC-prive-regeling), dus wellicht weten we binnen een jaar meer
www,fabeltjeskrant.nlquote:Op dinsdag 6 april 2010 00:57 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ligt er natuurlijk heel erg aan wie er in de regering komen. Als het aan PVV en VVD ligt dan mag er absoluut niks gebeuren (want zelfs het minste beetje kost ze heel veel stemmen). Als het aan de anderen light kan er best wel wat gebeuren. Overigens begin ik te overwegen D66 te gaan stemmen. Het idee van beperken van de HRA mogelijkheden en lagere belasting spreekt mij wel aan.
coke maakt meer kapot dan je lief is...quote:Op maandag 5 april 2010 22:13 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Ja wat is Nederland kwetsbaar
Tenzij je het op de bouwplaats uitdeelt. Moet je eens zien hoe snel het woningtekort is opgelost.quote:Op dinsdag 6 april 2010 07:57 schreef huizenmarkt-zeepbel.nl het volgende:
[..]
coke maakt meer kapot dan je lief is...
Ah kijk, de arme zieltjes worden alvast wat gemasseerd zodat de klap minder hard aankomtquote:Op dinsdag 6 april 2010 09:41 schreef xenobinol het volgende:
Van de FP Hier, gratis korting dus niet meer zeiken over de afschaf van de HRA
De babyboomers met een afgeloste hypotheek, vut, aow en huizje in frankrijk (waar ook jaren lang aftrek van is genoten) zullen nog steeds 4 keer jaar op vakantie gaan.quote:Op zondag 4 april 2010 22:13 schreef inXs het volgende:
[..]
Naja opzich hebben we wel 'recht' op welvaart, daarom woon je ook in NL. Alleen is men juist vergeten dat er ook iets voor gedaan moet worden. Daar gaat het een beetje fout, ik denk dat er zonder HRA nog steeds welvaart is, alleen wat minder dan dan gewend.... In plaats van 4 vakanties per jaar, 'maar' 2, in plaats van elke maand uit eten, 1x per maanden bijvoorbeeld.... En tja, dat is even slikken
Hoe kom je erbij dat het probleem van de doorstroming te maken heeft met het al dan niet aflossen? Kun je dat onderbouwen?quote:Op dinsdag 6 april 2010 10:24 schreef cf230 het volgende:
Volgens mij wordt het probleem op de starterswoningmarkt niet veroorzaakt door een tekort aan betaalbare starterswoningen, maar door een chronisch gebrek aan doorstroming. "Vroeger" werden hypotheken netjes afgelost en kon op basis van overwaarde doorgestroomd worden naar een duurder, groter huis. Tegenwoordig wordt helemaal niet meer afgelost en wordt dus ook geen overwaarde opgebouwd. Doorstromen is daardoor nu vele malen moeilijker. De stijging van de salarissen is niet voldoende om groter te gaan wonen. Om de doorstroming te stimuleren zijn de volgende maatregelen noodzakelijk:
- Direct afschaffen HRA en Overdrachtsbelasting
- Verplicht direct alle hypotheken omzetten in een annuiteitenhypotheek, waarbij reeds opgebouwd vermogen (belegging/spaar-hyptoheek) gebruikt wordt om het hypotheekbedrag te verlagen
- Verbod op tophypotheek
- Verplichte bouw middenklasse-woningen (2,5-3,5 ton)
- verruimen mogelijkheden zelfbouw (dus bouwen op weiland boer onder voorwaarden toestaan)
Harde ingrepen, maar nodig om de verziekte woningmarkt er bovenop te helpen. Vooral de banken zullen de dupe zijn.
Waarom is dat negatief? Ik denk niet dat iedereen dat op een spaarrekeningetje gaat zetten. Dus wordt het geld uitgegevenquote:Op dinsdag 6 april 2010 10:33 schreef capricia het volgende:
Een negatief side-effect van het afschaffen van de HRA is dat veel mensen hun overwaarde zullen gaan cashen.
Het is dan niet meer fiscaal nadelig om dat te doen, en dat is het nu wel..
En net zit iedereen hier nog te roepen dat je je hyp moet aflossen, en nu is het opeens positief als iedereen toch al dat geld gaat uitegeven?quote:Op dinsdag 6 april 2010 10:41 schreef mierenfokker het volgende:
[..]
Waarom is dat negatief? Ik denk niet dat iedereen dat op een spaarrekeningetje gaat zetten. Dus wordt het geld uitgegeven
Als je enigsinds een beetje uitkijkt en je gezond verstand gebruik ga je er toch wel echt een buffer inbouwen dat je toch wel minimaal 6 maand of beter zelfs 1 jaar niet in de problemen komt bij het verliezen van je baan. Ik kan zelf mijn hypotheek wel degelijke blijven betalen, tot wel 2 jaar kan ik zonder werk vallen zitten als dat zou gebeuren, of als ik dat zou willen.quote:Op maandag 5 april 2010 19:27 schreef HiZ het volgende:
[..]ja alsof jij je hypotheek nog kunt opbrengen 2 maanden nadat je je baan kwijt bent.
Ik ben niet iedereenquote:Op dinsdag 6 april 2010 10:42 schreef capricia het volgende:
[..]
En net zit iedereen hier nog te roepen dat je je hyp moet aflossen, en nu is het opeens positief als iedereen toch al dat geld gaat uitegeven?
Wat is het nou..
De overwaarde zal aanzienlijk minder worden zonder HRA. Daarbij: een extra hypotheek nemen om een caravan te kopen valt nu al buiten de HRA, en na afschaffing verandert er dus niets. Het is niet dat het "niet meer fiscaal nadelig" is, dat deel blijft gewoon exact gelijk.quote:Op dinsdag 6 april 2010 10:33 schreef capricia het volgende:
Een negatief side-effect van het afschaffen van de HRA is dat veel mensen hun overwaarde zullen gaan cashen.
Het is dan niet meer fiscaal nadelig om dat te doen, en dat is het nu wel..
Lees mijn post nog eens...ik zeg ook nergens dat het niet hetzelfde is als nuquote:Op dinsdag 6 april 2010 11:13 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
De overwaarde zal aanzienlijk minder worden zonder HRA. Daarbij: een extra hypotheek nemen om een caravan te kopen valt nu al buiten de HRA, en na afschaffing verandert er dus niets. Het is niet dat het "niet meer fiscaal nadelig" is, dat deel blijft gewoon exact gelijk.
Je zegt dat het nu fiscaal nadelig is om geld te lenen voor een caravan, met je huis als onderpand. Vind ik een rare gedachtenkronkelquote:Op dinsdag 6 april 2010 11:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Lees mijn post nog eens...ik zeg ook nergens dat het niet hetzelfde is als nu![]()
Ik stel alleen dat de (psychologische) drempel dan wegvalt.
"Het is dan niet meer fiscaal nadelig om dat te doen, en dat is het nu wel.. "quote:Op dinsdag 6 april 2010 11:47 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Je zegt dat het nu fiscaal nadelig is om geld te lenen voor een caravan, met je huis als onderpand. Vind ik een rare gedachtenkronkel
Best hoor!quote:Op dinsdag 6 april 2010 12:12 schreef RemcoDelft het volgende:
Nee, het is nu ook niet fiscaal nadelig om te doen. Er zit geen fiscaal voordeel aan, maar dat zit aan meer dingen niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |