Dat is volgens jou perceptie en weer die tunnelvisie. Dit zijn woorden die bij jou het eerste opkomt bij de WOII, dat heb je geleerd op de basisschool. Maar Hitler was ook daadwerkelijk een persoon zoals jij en ik, met een leven. Dus dan denken de meeste mensen met een beetje kennis aan de persoon zelf, dus de eerste wereldoorlog, gevangenisstraf, NSDAP etc. Pas het laatste hoofstuk uit zijn leven bestaat uit WOII en de gevolgen daarvan. Dat terzijde, voor de 80.000ste keer NIEMAND in dit topic heeft het over de WOII en de gevolgen maar de periode daarvoor...quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:15 schreef voice-over het volgende:
[..]
Tuurlijk niet. Het heeft betrekking op de schilderscarrière van de latere dictator in de vroege 20e eeuw.
Luister knulletje, zodra je het H-woord hanteert, verwijs je impliciet - nee expliciet - naar gaskamers, massavernietiging, medische experimenten op babys (bijvoorbeeld 'bij welke druk ontploft een levend babyhoofdje?'), etc. etc.
Het is dom, gewoon dom om Hitler bij een discussie van wilders te betrekken.
Tuurlijk joh, als Irakezen het jaarlijkse Ashura Day vieren - de martelaarsdood van Imam Hoessein in 680 - is het net carnaval.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:22 schreef Killaht het volgende:
Irakezen vallen alles en iedereen aan? Volgens mij is het 99% die wil dat de oorlog over is en gewoon leven en dat er 1% is die groeperingen zijn met radicalegedachtengoed tegen de Amerikanen en degene die met hun zijn. Nederland vredelievend?
Enig idee hoe Christenen in sommige delen van de wereld Pasen vieren?quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:41 schreef voice-over het volgende:
vervalt
Dat is een vorm van Kastijding, als je niet weet wat het is lijkt het inderdaad of ze elkaar vermoorden. Slechts een heel klein deel van de moslims vieren dit. Want het is je vast niet bekend dat ook de Islam vele soorten voortvloeiingen heeft net als het Christendom etc. In het christendom wordt kastijding ook nog uitgeoefend, maar wederom door een bepaalde kleine groepering. Dit heeft dus niks met de overgrote meerderheid van de moslims te maken en gebruiken van de Islam.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:41 schreef voice-over het volgende:
[..]
Tuurlijk joh, als Irakezen het jaarlijkse Ashura Day vieren - de martelaarsdood van Imam Hoessein in 680 - is het net carnaval.![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
Als jij geen onderscheid kunt maken tussen de vooroorlogse Hitler en de WO II Hitler dan is droevig met je gesteld en heb ik zelfs medelijden met je vanwege je gebrek aan historische kennis.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:15 schreef voice-over het volgende:
[..]
Tuurlijk niet. Het heeft betrekking op de schilderscarrière van de latere dictator in de vroege 20e eeuw.
Luister knulletje, zodra je het H-woord hanteert, verwijs je impliciet - nee expliciet - naar gaskamers, massavernietiging, medische experimenten op babys (bijvoorbeeld 'bij welke druk ontploft een levend babyhoofdje?'), etc. etc.
Het is dom, gewoon dom om Hitler bij een discussie van wilders te betrekken.
Dat weet ik. Maar het komt niet vredelievend over.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:49 schreef Killaht het volgende:
[..]
Dat is een vorm van Kastijding, als je niet weet wat het is lijkt het inderdaad of ze elkaar vermoorden.
Het feit dat jij zonder scrupules het H-woord blijft hanteren, geeft aan dat jij geen kaas hebt gegeten van het ethisch verantwoord maken van vergelijkingen. Godwin heeft jou als voorbeeld genomen, lijkt mij zo.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als jij geen onderscheid kunt maken tussen de vooroorlogse Hitler en de WO II Hitler dan is droevig met je gesteld en heb ik zelfs medelijden met je vanwege je gebrek aan historische kennis.
Beetje makkelijk he. Godwin is overigens niet almachtig. Het is natuurlijk nonsens om te denken dat Hilter nooit in een discussie mag worden gebruikt, zelfs als het terecht is, enkel omdat die joker dat heeft geroepen. Het probleem is echter dat jij het maar niet wil begrijpen. Want je bent echt niet achterlijk, daar ben ik van overtuigd. Jij wil per se geen onderscheid maken tussen de verschillende perioden in Hitler's leven. In plaats daarvan zet jij Hitler vast al een onveranderlijk persoon.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:04 schreef voice-over het volgende:
[..]
Het feit dat jij zonder scrupules het H-woord blijft hanteren, geeft aan dat jij geen kaas hebt gegeten van het ethisch verantwoord maken van vergelijkingen. Godwin heeft jou als voorbeeld genomen, lijkt mij zo.
Dat is ie nu al, waarom zou ie moeten veranderen zoals Geert wil?quote:Op dinsdag 30 maart 2010 07:49 schreef voice-over het volgende:
Uitsluitend de Nederlandse grondwet dient voor elke Nederlander Heilig te zijn.
We spreken 40 jaar moslims in Nederland. Ik zie in Nederland niet de trends die jij hierboven met mooie plaatjes post in Iraq en andere landen..... dat is gewoon pure angstzaaierij.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 07:42 schreef voice-over het volgende:
maartena, ik waardeer enorm je wil tot nadenken maar ergens gaat er in je denkproces iets mis. Wie denkt dat Nederlandse moslims totaal onafhankelijk zijn van wereldwijde trends in de Islam is naïef of heeft op zijn minst een verwrongen wereldbeeld. Ik zeg niet dat Nederlandse moslims eenmaal aan de macht daadwerkelijk de daad bij het woord voegen en homofielen een kopje kleiner maken maar dat bedrijvers van de gelijkslachtige liefde dan een onprettig leven zullen hebben, is wel duidelijk.
Je maakt nogal duidelijk hier dat je echt geen kaas gegeten hebt van de geschiedenis, en het verschil niet kent tussen de Republiek van Weimar, de NSDAP machtsovername, de holocaust, en de Tweede Wereldoorlog.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 15:15 schreef voice-over het volgende:
Tuurlijk niet. Het heeft betrekking op de schilderscarrière van de latere dictator in de vroege 20e eeuw.
Luister knulletje, zodra je het H-woord hanteert, verwijs je impliciet - nee expliciet - naar gaskamers, massavernietiging, medische experimenten op babys (bijvoorbeeld 'bij welke druk ontploft een levend babyhoofdje?'), etc. etc.
Het is dom, gewoon dom om Hitler bij een discussie van wilders te betrekken.
Weet vader Abraham dat al?quote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:44 schreef voice-over het volgende:
Ja.
Zolang ze het ook bij preken houden is er niks aan de hand. Een club mensen die naar een geweldadige actiefilm gaan, zijn ook nog niet meteen schuldig aan terrorisme.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:45 schreef maartena het volgende:
Deze vraag staat overigens nog steeds open:
Ik heb al een paar keer de volgende vraag gesteld, en er nooit echt een antwoord op gekregen:
Een verbod op nieuwe moskeeën, en een verbod op de Koran - en eigenlijk betekend een verbod op de Koran eigenlijk effectief het einde van de moskee natuurlijk - zal er onherroepelijk toe leiden dat moslims in plaats van voortaan in het openbaar, en enigszins controleerbare situatie, te preken uit de Koran, dit voortaan gaan doen in kleinere huiskamersfeer waar er absoluut geen controle is op wat er gelezen wordt uit de Koran, en wat voor boodschap er wordt verkondigd.
Momenteel is het zo dat als een Imam haat predikt, dat zo'n iemand wordt uitgezet. Dit is ook gebeurd in Breda bijvoorbeeld. Maar als een imam (ook de normale Imams natuurlijk die normaal preken) voortaan door een Koranverbod verplicht wordt dit te doen in kleinere prive sfeer, zeg maar een soort van "schuilmoskee" status zoals de Katholieken in de 17e eeuw met de schuilkerken, dan verhuis je iets waar nog enigszins een oog op te houden is naar de woonkamer waar er echt compleet geen vat meer op is. Wat we ook geleerd hebben van de geschiedenis is dat zelfs 70 jaar een verbod op de Katholieke kerk in Nederland er echt niet tot geleid heeft dat Katholieken verdwenen. En met 1 miljoen moslims in Nederland zal de Islam ook echt niet verdwijnen. Kortom je weet van te voren dat als je de Koran verbied, dat men niet stopt met het lezen ervan, maar dat het preken eruit gewoon verdwijnt naar de ondergrondse sfeer. En het is voor de AIVD een heel stuk makkelijker om op vrijdag een moskee te betreden en aandachtig te luisteren, dan dat dit het geval is bij 20 prive-sfeer moskee-sessies omdat de Koran in het openbaar niet meer gebruikt zou mogen worden.
Wat ik toch wel weten van de PVV aanhangers is waarom men denkt dat een verbod op de Koran beter is voor de maatschappij. Waarom is het in het geheim preken uit de moskee in een soort van "schuilmoskee" status beter voor de maatschappij dan in het openbaar waar men in ieder geval nog vat heeft op wat er gepreekt wordt.
Je laat dus de gevolgen 'bewust' achterwege. De vroege geschiedenis van Duitsland in de jaren '20 en '30 is alleen maar interessant vanwege die gevolgen.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:43 schreef maartena het volgende:
Laat de holocaust en de oorlog voor wat het is, en kijk naar de vroege geschiedenis van Duitsland in de jaren 20 en 30, en er zijn behoorlijk wat overeenkomsten te trekken.
Uiteraard. Maar vind jij het dan een goed idee dat we met een verbod op de Koran de totale controle verliezen? Men heeft geen andere keus dan in het geniep preken..... in een moskee kan de AIVD nog wel eens een infiltrant binnen brengen, en dat gebeurd ook. Haat imams worden geïdentificeerd en uitgezet.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:49 schreef OeJ het volgende:
Zolang ze het ook bij preken houden is er niks aan de hand. Een club mensen die naar een geweldadige actiefilm gaan, zijn ook nog niet meteen schuldig aan terrorisme.
Ook dat maakt allemaal geen fuck uit, het is angstzaaierij, zolang iemand niks doet, waarmee een groep mensen geterroriseerd wordt, moet je doen en laten wat je wilt. Stel, iemand blaast een bus op, dan pak je die persoon op, die die bus opblaast. Zo simpel is het. En dan kun je wel stellen: ja, het komt door de Koran blablabla, dat is allemaal zo'n gelul, en daarom moeten we de Imam oppakken die daar toe aangezet heeft, allemaal CRAP. Iedereen is verantwoordelijk voor zijn eigen daden. Voor hetzelfde geld was die persoon iemand die elke week een Disneyfilm bekeek.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:53 schreef maartena het volgende:
[..]
Uiteraard. Maar vind jij het dan een goed idee dat we met een verbod op de Koran de totale controle verliezen? Men heeft geen andere keus dan in het geniep preken..... in een moskee kan de AIVD nog wel eens een infiltrant binnen brengen, en dat gebeurd ook. Haat imams worden geïdentificeerd en uitgezet.
Met een "schuilmoskee" status is dat zo goed als onmogelijk. De hamvraag is dus of dat echt beter is voor Nederland?
Er zijn overeenkomsten te vinden tussen de maatregelen die de NSDAP nam, en de maatregelen die de PVV wil nemen. Wat er na die maatregelen gebeurd is in Duitsland weten we inderdaad uit de geschiedenisboekjes.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:52 schreef voice-over het volgende:
Je laat dus de gevolgen 'bewust' achterwege. De vroege geschiedenis van Duitsland in de jaren '20 en '30 is alleen maar interessant vanwege die gevolgen.
Met andere woorden, jullie suggeren dat we met Wilders aan de vooravond staan van massale treintransporten naar het Oosten.
"Godwin" roepen is ook meestal het enige antwoord wat men heeft bij dergelijke discussies, alsof het onderbouwen opeens niet meer nodig is.quote:Of dacht je soms dat ik jullie geniepige wijze van argumenteren niet doorheb?
Godwin, Godwin, Godwin .....
Ik had al zo'n vermoeden dat je daarmee zou komen, dus zal ik me verhelderen. Als een club mensen iedere week - in het geheim desnoods - bij elkaar wil komen, en elkaar dan vertellen: "We gaan alle Christenen uitroeien." Succes ermee, zolang zij dat alleen maar roepen.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 18:18 schreef maartena het volgende:
[..]
Er zijn overeenkomsten te vinden tussen de maatregelen die de NSDAP nam, en de maatregelen die de PVV wil nemen. Wat er na die maatregelen gebeurd is in Duitsland weten we inderdaad uit de geschiedenisboekjes.
Of de PVV het ook zo ver wil gaan nemen...... dat weet niemand. We weten alleen hoe het begon.
Ik zie het niet als onmogelijk - om even bijvoorbeeld de Rijksdagbrand te nemen - dat aan de vooravond van de verkiezingen een ernstige terroristische aanslag wordt gepleegd, en net zoals in de VS waar de "approval rating" van Bush op 10 september 2001 op een laag pitje van om en nabij de 40% lag - normaal voor een president - en de rating op 15 september opeens bij de 90% lag..... de PVV in Nederland opeens 76 zetels weet te behalen omdat iedereen binnen 2 dagen na de verschrikkelijke aanslag een enorme afkeer heeft van alles wat moslim is.
En als dat zou gebeuren, dan weet ik nog zo net niet wat de volgende stappen kunnen zijn, maar het zou me niets verbazen als er dan gesproken wordt over het afnemen van het Nederlanderschap en deporteren van Marokkanen van veel meer mensen dan alleen de enkele 1000 of zo die daadwerkelijk veroordeeld worden voor een misdaad.
En met 76 zetels, kun je heel wat wetten overboord gooien, en is de twee-derde voor een grondwetswijziging ook niet heel ver meer.....
Het is een opvallende, maar wel een ware vergelijking. En eentje waar we verdomd mee moeten oppassen in Nederland, omdat we de geschiedenis kennen.
[..]
Voor elke Nederlander. Inclusief G. Wilders. En die is momenteel hard bezig met diezelfde "Heilige" Grondwet van jou zijn reet af te vegen en is van plan om, als hij zijn zin krijgt, van diezelfde "heilige" Grondwet, waar 200 jaar Staatsrecht in zit, een aftreksel van de Nuremberger Wetten uit 1935 te maken.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 07:49 schreef voice-over het volgende:
[..]
Moslims die zich aan de wet houden, behouden hun prettig leventje. Alleen hun provocerende en intimiderende symbolen van onderwerping aan de wetten van Allah worden verboden: geen hoofddoekjes, nikaabs, burkas, groezelige baarden en soepjurken meer. Uitsluitend de Nederlandse grondwet dient voor elke Nederlander Heilig te zijn.
De Christenen (Katholieken) die in de Filipijnen zichzelf laten kruisigen, nadat ze eerst - net als Jezus - hun kruis de stad uit moeten dragen terwijl ze op hun rug gezweept worden.... (zoals je hier kunt zien, ik zal voor de smakelijkheid de plaatjes maar niet posten....) doen iets vergelijkbaars als die Irakezen.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 16:01 schreef voice-over het volgende:
Dat weet ik. Maar het komt niet vredelievend over.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |