abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 29 januari 2010 @ 23:09:39 #1
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_77434970
deel 2 van EU subsidieert Big Brother-software !!

Project INDECT dus, een onderzoeksproject gefinancierd door de EU wat uiteindelijk moet leiden tot een computernetwerk wat al het europese internet verkeer, dus ook jouw forumsposts, P2P activiteiten, Usenetdownloads, mailtjes en zelfs je eigen PC zal moinitoren, taggen en via datamining onderzoekt of je geen kwaad in de zin hebt...
klinkt te sci-fi voor woorden? Blijf lezen en huiver met me mee....
quote:
Stephen Booth van de Britse denktank Open Europe noemt het project 'Orwelliaans'

EU subsidieert Big Brother-software

De Europese Unie stopt miljoenen in onderzoek naar systemen die het internet en computers afspeuren naar afwijkend gedrag. 'Orwelliaans', zegt een criticaster.

Het onderzoek vindt plaats in het kader van Project Indect, een vijfjarig onderzoeksprogramma waar de Europese Unie bijna 11 miljoen euro in heeft gestopt. Diverse nationale politiecentra, technologiebedrijven en informaticafaculteiten in verschillende lidstaten werken mee aan het project,

Project Indect is dit jaar van start gegaan. Volgens de officiële website van het onderzoeksprogramma is een van de taken: "De bouw van systemen (agents) voor continue en automatische detectie van websites, discussiefora, UseNet-groepen, bestandsservers, p2p-netwerken en individuele computersystemen." Ook wordt er gewerkt aan de bouw van een zoekmachine voor het snel opsporen van personen door middel van watermerken.
Belastinggeld

Stephen Booth van de Britse denktank Open Europe noemt het project in The Telegraph 'Orwelliaans'. "Dit is allemaal heel erg eng. Dit soort projecten kunnen leiden tot een enorme inbreuk op de privacy. Burgers moeten zich afvragen of de EU hier belastinggeld aan moet spenderen," aldus Booth.

Een vergelijkbaar project, Automatic Detection of Abnormal Behaviour and Threats in crowded Spaces (ADABTS), kreeg dit jaar ruim 3 miljoen euro subsidie van de EU. Dat project onderzoekt modellen van "verdacht gedrag" die bewakingscamera's automatisch kunnen opppiken.

Het systeem zou luisteren naar de klank van stemmen, kijken naar de manier van lichaamsbeweging en daarmee bepaalde individuen uit een massa kunnen pikken. Op die manier kunnen cameratoezichthouders problemen opsporen voordat een situatie uit de hand loopt.
Hersenscans als toegangscontrole

Eerder dit jaar bleek al dat Brussel onderzoek doet naar de mogelijkheid om hersenscans te gebruiken als toegangscontrole. Dit valt te gebruiken voor vliegvelden en grenzen, maar ook op gevoelige locaties waar gevreesd wordt voor terrorisme. Door middel van een scan naar specifieke hersenpatronen kunnen beveiligers de identiteit van passanten vaststellen.
bron
Nou kan je direkt "schopje [BNW] gaan roepen, maar t is geen verzinsel, er gaat echt ¤11miljoen van de EU naar dit project wat volgens hun site o.m. het volgende gaat onderzoeken:
quote:
* to develop a platform for: the registration and exchange of operational data, acquisition of multimedia content, intelligent processing of all information and automatic detection of threats and recognition of abnormal behaviour or violence,
* to develop the prototype of an integrated, network-centric system supporting the operational activities of police officers, providing techniques and tools for observation of various mobile objects,
* to develop a new type of search engine combining direct search of images and video based on watermarked contents, and the storage of metadata in the form of digital watermarks,
Met als verwachte resultaten:
quote:
* to realise a trial installation of the monitoring and surveillance system in various points of city agglomeration and demonstration of the prototype of the system with 15 node stations,
* implementation of a distributed computer system that is capable of acquisition, storage and effective sharing on demand of the data as well as intelligent processing,
* construction of a family of prototypes of devices used for mobile object tracking,
* construction of a search engine for fast detection of persons and documents based on watermarking technology and utilising comprehensive research on watermarking technology used for semantic search,
* construction of agents assigned to continuous and automatic monitoring of public resources such as: web sites, discussion forums, UseNet groups, file servers, p2p networks as well as individual computer systems,
* elaboration of Internet based intelligence gathering system, both active and passive, and demonstrating its efficiency in a measurable way.
Te lange lap Engels en geen zin in? Hier wat korte Nederlandse berichten:
quote:
EU wil abnormaal gedrag op web en straat monitoren

De Europese Unie investeert miljoenen in de ontwikkeling van technologie waarmee abnormaal gedrag op het internet en in het dagelijks leven gemonitord kan worden. "Project Indect" ontwikkelt verschillende programma's die als een "agent" fungeren om informatie van websites, fora, fileservers, P2P-netwerken en zelfs individuele computers te verwerken en monitoren. Daarbij gaat het voornamelijk om "de automatische detectie van dreigingen en abnormaal gedrag of geweld." Project Indect ontvangt meer dan 10 miljoen euro subsidie van de Europese Unie. Er werken wetenschappers en politie uit tien verschillende landen aan. Een ander gesponsord project genaamd "Adabts", wat staat voor de Automatische Detectie van Abnormaal Gedrag en Dreigingen in drukke Omgevingen, krijgt zo'n 3 miljoen euro subsidie van de EU.

"Dit is allemaal vrij beangstigend als je het mij vraagt. Deze projecten vormen een gigantische bedreiging voor de privacy en burgers moeten zich afvragen of de EU hier hun geld aan moet uitgeven", zegt Stephen Booth van Open Europe. "De EU mist voldoende controlemechanismen en er is geen bewijs dat iemand zich ooit heeft afgevraagd of dit in het belang van de burger is." Volgens de website van Project Indect gaat het om een "Intelligent informatiesysteem dat het observeren, zoeken en detecteren voor de veiligheid van burgers in stedelijke omgevingen ondersteunt."
bron
quote:
Europa wil ons gedrag monitoren
woensdag 30 september 2009 · 1 reactie

Volgens Security.nl investeert de Europese Unie miljoenen in de ontwikkeling van technologie waarmee afwijkend gedrag op het internet en in het dagelijks leven gemonitord kan worden.

“Project Indect” ontwikkelt verschillende programma’s die als een “agent” fungeren om informatie van websites, fora, fileservers, P2P-netwerken en zelfs individuele computers te verwerken en monitoren. Daarbij gaat het voornamelijk om “de automatische detectie van dreigingen en abnormaal gedrag of geweld.” Project Indect ontvangt meer dan 10 miljoen euro subsidie van de Europese Unie.

Een ander gesponsord project genaamd “Adabts“, wat staat voor de Automatische Detectie van Abnormaal Gedrag en Dreigingen in drukke Omgevingen, krijgt zo’n 3 miljoen euro subsidie van de EU.
In een reactie noemt Stephen Booth van Open Europe dit allemaal vrij beangstigend. “Deze projecten vormen een gigantische bedreiging voor de privacy en burgers moeten zich afvragen of de EU hier hun geld aan moet uitgeven. De EU mist voldoende controlemechanismen en er is geen bewijs dat iemand zich ooit heeft afgevraagd of dit in het belang van de burger is.”
bron
quote:
Project INDECT: EU investeert in surveillance-technologie

De beladen achtergrondmuziek, de slechte acteurs en het accent van de voice-over…het promotie-filmpje van INDECT lijkt een grap. Maar het project is serieus: 17 partijen, verspreid over heel Europa, ontwikkelen samen een Orwelliaans informatiesysteem genaamd INDECT dat het mogelijk maakt vanuit de lucht en vanaf straatniveau abnormaal gedrag en geweld automatisch te detecteren. Dit project, dat EUR 11 miljoen subsidie heeft gekregen van de Europese Unie, is: “[an] intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment.” Het filmpje biedt een leerzame blik in de mogelijke ambities van een deel van de Europese overheid en haar lidstaten. Verplichte kost.
bron
quote:
Indect bespioneert Europese burgers

Uit een presentatie van de coördinator van het project, gehouden op de European Security Research Conference (SRC09) in Stockholm, blijkt dat Indect niet alleen het openbare deel van internet monitort en analyseert, maar ook individuele computersystemen. In de loop van het ontwikkelingstraject zullen er volgens de presentatie in bepaalde steden proeven worden gedaan met surveillancesoftware van Indect.

Er worden geen sites met name genoemd in de informatie die tot nu toe over Indect beschikbaar is, maar het is aan te nemen dat netwerken als Hyves, Twitter en Facebook worden gebruikt om in kaart te brengen wie met wie communiceert en welke informatie wordt uitgewisseld. Dat zijn immers de plekken waar miljoenen, en soms tientallen of zelfs honderden miljoenen, internetgebruikers bij elkaar komen om met elkaar te praten.
bron
Begint het te dagen? Is je interesse gewekt? Mooi, hier 2 langere artikelen die wat dieper op een en ander ingaan:
quote:
EU-dictatuur laat masker vallen: terreurinstrument ”Project Indect”


De Britten kunnen er over meepraten: nergens anders in Europa werd de bewaking van de bevolking zo sterk opgevoerd als op de Britse eilanden. Wat daar bijna ”normaliteit” is, zou in de niet al te verre toekomst voor heel Europa kunnen gelden – echter in een nog wezenlijk scherpere vorm. De EU heeft een project in opdracht gegeven, dat de volledige bewaking en controle van de Europese volkeren veilig moet stellen. Daarbij wordt de modernste techniek in samenwerking met de databanken ingezet. Burgerrechten zijn met het oog op dit plan nog slechts een overblijfsel uit het verleden.


Dat de Europese Unie een nieuwe super Sovjet-Unie is, staat buiten kijf. Men leutert daar weliswaar overal over democratie, maar de achter het toneel bedreven activiteiten laten duidelijk zien dat er een nieuwe (technotronische) dictatuur op ons afkomt, die in haar vorm als een feodale maatschappij met hightech-karakter moet worden omschreven. Dan helpt het ook niets wanneer door de verantwoordelijken wordt bezworen dat de op gang gebrachte maatregelen zouden dienen voor de veiligheid van ons allen. De veiligheid van de burgers interesseert de Eurocraten geen cent, het gaat hen uitsluitend om hun eigen veiligheid en het behoud van het systeem, dat de burgers als een vampier uitzuigt en aan de lopende band vers ”bloed” voor diegene levert die geen zin heeft om echt te werken.


Het is een grof schandaal, dat de Europese belastingbetalers projecten moeten financieren die hun eigen onderdrukking dienen. De EU heeft een onderzoeksproject met de naam Project Indect op gang gebracht, waar George Orwells 1984-visioenen bij in het niet vallen. Het doel van het project is een netwerk van technologie te installeren, dat niet alleen automatisch het Internet en alle daarop aangesloten systemen, dus ook uw personal computer, bewaakt, maar d.m.v. de toegang tot databanken, videobewakingssystemen en satellieten in staat is een complete controle uit te oefenen en zogenaamd ”abnormaal gedrag” vast te stellen. Officieel wil men met behulp van deze technologie jacht maken op terroristen en criminelen, maar alleen al het kneedbare begrip ”abnormaal gedrag” doet vermoeden wat er echt op ons afkomt. Voor strijders voor burgerrechten zou deze onderneming een nachtmerrie kunnen worden, want Project Indect kan alleen functioneren wanneer bijvoorbeeld het recht op informele zelfbeschikking ten grave wordt gedragen.


Voor het project heeft de EU eerst slechts enkele miljoenen euro’s ter beschikking gesteld (de informatie schommelt tussen 11 en 15 miljoen), wat weinig lijkt met het oog op de taakstelling. Men mag echter niet vergeten, dat veel voor het project benodigde technologieën helemaal niet meer ontwikkeld hoeven worden, maar al lang voorhanden zijn. Waarom het eigenlijk gaat, is de samenkoppeling van alle controle-, bewakings- en informatiesystemen tot een bijzonder soort monstrum. Je kunt je dit monster voor bewaking en informatieverwerking voorstellen als een complete scanner, die de hele Europese bevolking moet doorlichten op opvallend gedrag. Als u dan bijvoorbeeld op een internetforum een keer een verdachte formulering intypt, dat ook maar enigszins in verband gebracht zou kunnen worden met het zoekbegrip ”geweld”, dan bevindt u zich, inclusief alle over uw persoon beschikbare informatie, al in het vizier van de onderzoekers. Mocht u zich vaker ”abnormaal” of ”incorrect” uitlaten, dan krijgt u gegarandeerd op zeker moment een dagvaarding. In zwaardere gevallen volgen dan huiszoeking en arrestatie.


Ik wil er in dit verband aan herinneren, dat een paar van de meest duistere samenzweringstheorieën, die in de jaren-70 en de jaren-80 de ronde deden, ervan uitgingen dat over niet al te lange tijd de technische en technologische mogelijkheden ertoe zouden worden ingezet om complete volksgroepen tot in detail te controleren en door onderdrukking en angst tot slaaf te maken. Zeker, de theorie is een grijs gebied en alleen de praktijk geldt. Zoals nu echter te zien is, zijn we in het jaar 2009 op een punt gekomen waar de samenzweringstheoretici kunnen terugtreden, omdat de samenzweringspractici in de EU met het Project Indect van plan zijn een terreurinstrument te bedenken dat er alleen toe dient de burgerrechten uit te hollen. Met de start van dit project heeft de EU haar masker laten vallen.


Er zouden mensen bestaan die de EU positief beoordelen. In dit verband zou ik graag willen herinneren aan de Oud-Griekse historicus Plutarchus, die zijn tijdgenoten al aanraadde: ”Men moet of verstand aanschaffen of de strik (om je op te hangen).” De gedwongen invoering van de euro heeft gezorgd voor een enorme inflatie, Eurocraten beheersen vanuit Brussel het Europese continent en vertellen onze politici wat ze moeten doen en laten. En nu wil men nog de zuiver gekweekte glazen burger invoeren – uiteraard onder vermelding van verkeerde feiten.


Dit systeem is doodziek. Dit systeem is helemaal aan z’n einde. Alleen zo is een dusdanige bewakingsmaatregel als Project Indect te verklaren. De samenzweringspractici zouden namelijk heel graag iedere vorm van verzet in de kiem willen smoren – waarmee in ieder geval op de middellange termijn rekening moet worden gehouden – opdat ze hun macht en hun leven, dat veel tijdgenoten vergelijken met dat van een made in het spek, kunnen behouden.


Maar wees niet bang, beste medeburgers: alle grote rijken gingen ten onder en ook de EU zal dit lot niet ontlopen. Daar helpen ook groots opgezette bewakingsmaatregelen niets aan, temeer omdat er genoeg gewiekste tijdgenoten bestaan die systemen zullen ontwikkelen om dit tegen te gaan. U kunt zelf ook een bijdrage leveren om de informatiejagers en bluffende Orwell-fanatici het koren voor de voeten weg te maaien. Dat begint al bij het dagelijks inkopen doen. Gebruikt u weer contant geld i.p.v. Creditcards. De laatste zijn sowieso niet veilig en in een financiële crisis, zoals we die op dit moment meemaken, nergens voor te gebruiken. Gaat u op het Internet uiterst voorzichtig te werk als het gaat om het verschaffen van uw persoonlijke gegevens. Alles wat u daar achterlaat, zal ooit tegen u gebruikt worden. Schud uw Europa-afgevaardigde eens goed door elkaar (in figuurlijke zin uiteraard) en vraagt u deze wat het doel is van Project Indect. Laat u zich niet met een kluitje in het riet sturen, want als niemand zich verzet tegen deze waanzin, kan die op zekere dag u treffen, omdat u zich bij een of andere gelegenheid ”abnormaal” gedragen heeft.


Allerlei historici vragen zich steeds opnieuw af hoe dictaturen konden ontstaan. Het antwoord krijgt men, wanneer men naar Brussel kijkt. Daar speelt de historie zich in realtime voor onze eigen ogen af. Daarover valt maar één ding te zeggen: smoor het in de kiem!!
bron
En een goed stuk van NRC-Next:
quote:
dinsdag 13 oktober 2009 door Marie-José Klaver
Indect bespioneert Europese burgers

De Europese Unie subsidieert een systeem waarmee alle burgers bespioneerd kunnen worden. Indect, zoals het systeem heet, moet informatie van internet, gegevens uit databanken en beeldstromen van bewakingscamera’s met elkaar verbinden zodat een automatische scanner ontstaat die bedreigingen en verdacht gedrag ontdekt. Indect staat voor Intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment en maakt deel uit van het EU Seventh Framework (FP7) programma. Voor Indect is voor een periode van vijf jaar ongeveer 15 miljoen euro beschikbaar. Voor het security programma van FP7, waar Indect deel van uitmaakt, is in totaal 1,4 miljard euro beschikbaar.

Het nieuwe monitoring en surveillance systeem wordt ontwikkeld door verschillende Europese universiteiten, waaronder de University of York, de Bergische Universität Wuppertal en de Universidad Carlos III in Madrid, bedrijven en overheidsorganisaties. De gegevens zijn, volgens de informatie die nu beschikbaar is, vooral voor de politie bedoeld.

Het nieuwe systeem moet verschillende dingen kunnen. Indect is een intelligente zoekmachine voor personen, beeldmateriaal, watermerken en metadata. Het systeem moet ook bewegende mensen en objecten kunnen volgen en aan de hand van informatie op internet (sociale netwerken, p2p-sites, discussieforums enz.) verdacht gedrag kunnen detecteren.

Uit een presentatie van de coördinator van het project, gehouden op de European Security Research Conference (SRC09) in Stockholm, blijkt dat Indect niet alleen het openbare deel van internet monitort en analyseert, maar ook individuele computersystemen. In de loop van het ontwikkelingstraject zullen er volgens de presentatie in bepaalde steden proeven worden gedaan met surveillancesoftware van Indect.

Er worden geen sites met name genoemd in de informatie die tot nu toe over Indect beschikbaar is, maar het is aan te nemen dat netwerken als Hyves, Twitter en Facebook worden gebruikt om in kaart te brengen wie met wie communiceert en welke informatie wordt uitgewisseld. Dat zijn immers de plekken waar miljoenen, en soms tientallen of zelfs honderden miljoenen, internetgebruikers bij elkaar komen om met elkaar te praten.

Indect staat niet op zichzelf. In de Verenigde Staten bestaat al het vermoeden dat de National Security Agency (NSA) social networkingsites aan het dataminen is. In 2002 werd bekend dat de Amerikaanse overheid bezig was met het Total Information Awareness (TIA)-programma. Na protesten wegens privacyproblemen besloot het Amerikaanse Congres de subsidie voor TIA stop te zetten in 2003. Een paar jaar later dook het programma onder een andere naam, Tangram, weer op. Tangram analyseert volgens de National Journal net als Indect grote hoeveelheden informatie uit openbare en privébronnen om verdachte gedragingen en personen te ontdekken.

De projectcoördinator van Indect is vaag over privacy. Voor het onderzoek moet “informed consent” verkregen worden van deelnemers en er moet worden gestreefd naar een “correcte balans tussen veiligheid en privacy”. Maar hoe de privacy van niet-verdachte burgers beschermd wordt tegen de surveillancetechnologie van Indect is niet bekend.
bron
Scary shit huh? Maarrrr genoeg gelezen, tijd voor een filmpje!
De NOS heeft er kort maar toch gewag van gemaakt:
Filmpje!
En Tenslotte de "official INDECT promo video" die pools van origine is en gelijk laat zien waarom Polen nog niet klaar is voor de EU ik had het met mn 3CCD cam&Windows MovieMaker beter kunnen doen
Filmpje!

Meer weten? Dieper erin duiken? De Cordis projecten op rij:
nummer 1 t/m 20
nummer 21 t/m 40
nummer 42 t/m 47
Hier onder het lijst van de 47 programmas (pdf's staan in eerder genoemde links):
INFRA - Innovative & Novel First Responders Applications
ADABTS - Automatic Detection of Abnormal Behaviour and Threats in crowded Spaces
AMASS - Autonomous Maritime Surveillance System
BeSeCu - Human behaviour in crisis situations: A cross cultural investigation in order to tailor security-related communication
CAST - Comparative assessment of security-centered training curricula for first responders on disaster management in the EU
COCAE - Cooperation across Europe for Cd(Zn)Te based security
COPE - Common Operational Picture Exploitation
CPSI - Changing Perceptions of Security and Interventions
CREATIF - CREATIF related testing and certification facilities. A networking strategy to strengthen cooperation and knowledge exchange within Europe
CRESCENDO - Coordination action on Risks, Evolution of threatS and Context assessment by an Enlarged Network for an r&D; rOadmap
CrisComScore - Developing a Crisis Communication Scorecard
DEMASST - Demo for mass transportation security: roadmapping study
DETECTER - Detection Technologies, Terrorism, Ethics and Human Rights
EFFISEC - Efficient Integrated Security Checkpoints
Escorts - European network for the Security of Control and Real-Time Systems
EULER - European software defined radio for wireless joint security operations
EU-SEC II - Coordinating National Research Programmes and Policies on Security at Major Events in Europe
EUSECON - A New Agenda for European Security Economics
FESTOS - Foresight of Evolving Security Threats Posed by Emerging Technologies
FORESEC - Europe’s evolving security: drivers, trends and scenarios
FRESP - Advanced First Response Respiratory Protection
GLOBE - Global Border Environment
iDetect 4ALL - Novel Intruder Detection and Authentication Optical Sensing Technology
IMSK - Integrated Mobile Security Kit
INDECT - Intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment
INEX - Converging and Conflicting Ethical Values in the Internal/External Security Continuum in Europe
LOTUS - Localization of Threat Substances in Urban Society
NMFRDisaster - Identifying the Needs of Medical First Responders in Disasters
ODYSSEY - Strategic Pan-European Ballistics Intelligence Platform for Combating Organised Crime and Terrorism
OPERAMAR - An InterOPERAble Approach to European Union MARitime Security Management
OPTIX - Optical Technologies for Identifi cation of Explosives
SAFE-COMMS - Counter-Terrorism Crisis Communications Strategies for Recovery and Continuity
SAMURAI - Suspicious and Abnormal behaviour Monitoring Using a netwoRk of cAmeras & sensors for sItuation awareness enhancement
SECRICOM - Seamless Communication for Crisis
SECTRONIC - Security System for Maritime Infrastructure, Ports and Coastal Zones
SecurEau - Security and decontamination of drinking water distribution systems following a deliberate contamination
SECURENV - Assessment of environmental accidents from a security perspective
SEREN - Security Research NCP Network - Phase 1
SGL for USaR - Second Generation Locator for Urban Search and Rescue Operations
SICMA - Simulation of Crisis Management Activities
STRAW - Security Technology Active Watch
SUBITO - Surveillance of Unattended Baggage and the Identification and Tracking of the Owner
TALOS - Transportable Autonomous patrol for Land bOrder Surveillance system
UNCOSS - UNderwater COastal Sea Surveyor
WIMA²S - Wide Maritime Area Airborne Surveillance

Het project waar ik nu zo'n herrie over schop is nummer 22

Tijd voor serieus leesvoer, INDECT released regelmatig PDF's waarin werkwijze en voortgang worden weergegeven, en zoals bij alle supergeheime EU operaties zijn die gewoon te downloaden en te lezen, heel logisch, het beste verberg je je zaken vol in zicht

http://www.indect-project.eu/public-deliverables:

Public Deliverables

This is a virtual page that lists all deliverables marked for external publication.

File Deliverable 4.1
XML Data Corpus: Report on methodology for collection, cleaning and unified representation of large textual data from various sources: news reports, weblogs, chat.

File Deliverable 4.2
Report on current state-of-the-art methods for relationship mining

File Deliverable 6.1
Intelligent crisis management systems - concepts and usage scenarios

File Deliverable 7.1
Overall self-organizing computer network architecture model

File Deliverable 9.2
Intelligent Crisis Management Systems – Concepts and Usage Scenarios

File Deliverable 9.3
Initial plan for using and disseminating knowledge

File Deliverable 9.5
Report on current state-of-the-art methods for relationship mining


Om je een idee te geven hoe ze te werk gaan een klein stukje uit 4.1:
quote:
2.3 Description of Datasets & Annotation Schemes
In this report we focus on the annotation schemes used in a set of 6 publicly or under license
available corpora. These datasets/annotation schemes are the following:
• Automatic Content Extraction (ACE)
The first dataset is the Automatic Content Extraction Dataset (release: LDC2007E63)
[2]. This dataset is provided by the Linguistic Data Consortium [1] under license. This
dataset has been produced using a variety of sources, such as news, broadcast
conversations, etc. Table 1.1 provides an overview of the dataset properties. More
importantly, ACE annotation also focuses on co-reference resolution, identifying
relations between entities, and the events in which these participate.
• Knowledge Base Population (KBP)
The annotation scheme in KBP focuses on the identification of entity types of Person
(PER), Organization (ORG), and Geo-Political Entity (GPE), Location (LOC), Facility
(FAC), Geographical/Social/Political (GPE), Vehicle (VEH) and Weapon (WEA).
The goal of the 2009 Knowledge Base Population track (KBP) [3] is to augment an
existing knowledge representation with information about entities that is discovered
from a collection of documents. A snapshot of Wikipedia infoboxes is used as the
original knowledge source. The document collection consists of newswire articles on
the order of 1 million. The reference knowledge base includes hundreds of thousands of
entities based on articles from an October 2008 dump of English Wikipedia. The
annotation scheme in KBP focuses on the identification of entity types of Person (PER),
Organization (ORG), and Geo-Political Entity (GPE).
• NetFlix
NetFlix [9] is a movie rental site that has started a competition to improve upon its movie
recommendation engine. The movie rating data contain over 100 million ratings from 480
thousand randomly-chosen, anonymous Netflix customers over 17 thousand movie titles.
It is straightforward that NetFlix focuses on a domain-specific task, hence its annotation is
well-suited for this domain.
• WePS-2
The Web People Search (WePS) workshop [4, 5] focuses on two tasks: (1) clustering web
pages to solve the ambiguity of search results, and (2) extracting18 kinds of attribute
values for target individuals whose names appear on a set of web pages. Similarly to ACE
& KBP, WePS annotates entity names, and their attributes, i.e. relationships, birth dates
and others.
Source Training epoch Approximate size
Broadcast News 3/03 - 6/03 55,000 words
Broadcast Conversations 3/03 - 6/03 40,000 words
Newswire 3/03- 6/03 50,000 words
Weblog 11/04 - 2/05 40,000 words
Usenet 11/04 - 2/05 40,000 words
Conversational Telephone Speech 11/04-12/04 40,000 words
De PDF's zijn een aanrader als je meer wilt weten, de gebruikte technieken, problemen en oplossingen daarvoor worden samen met voorbeelden aangedragen op zoek naar een werkzame oplossing...

Weet onze overheid hiervan? eh ja...
quote:
Kamerbrief inzake beantwoording vragen van het lid De Roon over Plan INDECT

Kamerbrief | 2 november 2009

Graag bied ik u hierbij, mede namens de minister van Economische Zaken, de antwoorden aan op de schriftelijke vragen gesteld door het lid De Roon over Plan INDECT. Deze vragen werden ingezonden op 24 september 2009 met kenmerk 2009Z17153.

De Staatssecretaris voor Europese Zaken,
Frans Timmermans

Antwoorden van de heer Timmermans, Staatssecretaris voor Europese Zaken op vragen van het lid De Roon (PVV) over Plan INDECT.

Vraag 1
Bent u bekend met het bericht “EU subsidieert Big Brother-software”? 1)

Antwoord
Ja

Vraag 2
Deelt u de mening dat het niet tot de taken van de Europese Unie behoort om burgers voortdurend in de gaten te laten houden? 2)

Antwoord
Zie antwoord op vraag 3.

Vraag 3

Deelt u de mening dat de Europese Unie ons belastinggeld wel beter aan kan wenden dan voor het sponsoren van dergelijke Big Brother-projecten?

Antwoord

Het bedoelde onderzoeksproject wordt gefinancierd onder het Zevende Kaderprogramma (KP7). Het KP7 subsidieert kennisontwikkeling en innovatie, onder meer op het gebied van veiligheid. Binnen het thema veiligheid wordt ook onderzoek gedaan naar technologie die ondersteunend kan zijn aan de bestrijding van terrorisme en georganiseerde misdaad, één van de prioriteiten van de Europese Unie. Belangrijk bij de selectie van de projecten door zogenoemde ‘peers’ - door de Commissie geselecteerde onderzoekers of ondernemers - is dat privacy-aspecten worden meegewogen.

Vraag 4
Zal dit systeem ook in Nederland ingezet worden? Wilt u uiteenzetten in hoeverre dit de privacy van Nederlandse burgers zal aantasten?

Antwoord

Er is geen betrokkenheid vanuit Nederland bij dit project. Bedoeld project betreft een onderzoeksproject, waarbij aan het einde onderzoeksresultaten worden gepresenteerd. Wat met de onderzoeksresultaten gebeurt, is aan de eigenaren van de resultaten. Wanneer producten door Nederlandse partijen worden aangeschaft, zijn zij altijd gehouden aan de Nederlandse wetgeving inzake privacy.

bron
Die laatste zin...denk dan nog even aan de genoemde "end-users" die bij INDECT genoemd worden:
quote:
The crisis management portal is one of the strongest points of the INDECT project.
The system developed in this work package has to provide services and relevant
information for all the target groups including the end-users (police stations,
homeland services)
, and any other communities or citizens who are somehow related
to the topic. Work Package 6 will design and implement an integrated intelligent
portal which main aim is to integrate the services developed in the project and
provide them to the end-users. The Figure 1 presents the overall scope of the
INDECT project with the main elements of the system, in particular; the data
collection part, the data processing and analysis, the search functions and the
INDECT portal as a layer above them.
bron]
De "producten" worden dus afgenomen door de politie, justitie en dergelijke, en alleen al het vandeweek naar boven gekomen bericht over de kentekenplaat registratie laat weten hoe nauw die het nemen met de privacy, sowieso de privacy van de bruger is een lachertje voor de overheid, en INDECT maakt daar op een nooit eerder geziene schaal inbreuk op, en je hoort er niks, helemaal niks over, zoals ik eerder in het vorige topic schreef:
quote:
Op dinsdag 22 september 2009 12:29 schreef YuckFou het volgende:


Het zal mij benieuwen welke journaals hier vanavond aandacht aan besteden, ik zie het al voor me...

"De Europese Commisie heeft vandaag besloten 11 miljoen euro subsidie toe te kennen aan een onderzoeksproject waarbij wetenschappers ten behoeve van Europese veiligheid een systeem gaan ontwikkelen waarbij al het internetverkeer gemonitord kan worden op steekwoorden, illegale downloads, subversieve elementen en andere anomalies die tot nu toe voor Europol onzichtbaar waren.
Project Indect zoals dit project is genoemd heeft als een van de taken: "De bouw van systemen (agents) voor continue en automatische detectie van websites, discussiefora, UseNet-groepen, bestandsservers, p2p-netwerken en individuele computersystemen." Ook wordt er gewerkt aan de bouw van een zoekmachine voor het snel opsporen van personen door middel van watermerken.
De onderzoeksgroep benadrukt dat de Europese burger hierdoor geen gevaar loopt, de centrale opslag is voldoende beveiligd en kan alleen door Europese en Amerikaanse veiligheidsorganisaties geraadpleegt worden."
En zelfs dan, als het recht in je gezicht wordt gesmeten door de anchors zal de meerderheid wel denken

"ik heb toch niks te verbergen"


Slaap lekker, ik ga me eens in TOR&Freenet verdiepen

[ Bericht 99% gewijzigd door YuckFou op 30-01-2010 00:55:40 ]
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
pi_77435255
I am a criminal, my crime is that of potentially comitting a crime.
pi_77435381
Klinkt interessant (de TT dan).

Ik wacht even op de uitgebreide OP.
  vrijdag 29 januari 2010 @ 23:36:28 #4
136343 BasEnAad
, die clown en die acrobaat!
pi_77436068
tvp
pi_77437892
Politie blijkt kenteken gegevens op te slaan terwijl het verboden is.. Wat doet onze regering? De politie top van die regio vervolgen of ontslaan? Ze maken het legaal! Europees parlement maakt bodyscanners verboden. Wat doet onze luchthaven die eigendom van de staat is? Ze bestellen de scanners natuurlijk! Dan komt een Nigeriaan die op letterlijk 30 verschillende niveaus tegen had kunnen worden gehouden met een goedje dat zijn piemeltje in de fik zet.. Dan zijn ze opeens wel legaal! Dat ze niet de aanslag tegen hadden gehouden doet er niet toe. OV scanners voor personen waar dat helemaal niet voor nodig is zoals studenten... Gezichtsherkennings software op camera's in combi met de digitale foto van je paspoort. RFID chip in je persoonsbewijs met je vinger afrukken erop. Alles opgeslagen wat je op het internet doet... Medische gegevens verzameld. Nog even en we krijgen een volgkastje van de overheid waar de locatie van je auto ECHT niet mee wordt opgeslagen (voor de eerste 3 jaar misschien). Politie die met veel geweld je huis binnenkomt na een anonieme tip en weigert de schade te vergoeden. Als je aangifte wil doen zijn ze te lui om de aangifte op te nemen of je moet zelf eerst vooronderzoek doen. Referendum over EU is een fiasco dus liegen we maar en geven we het klootjesvolk een president waarvan ik de naam vergeten ben omdat ik die losert nooit gekozen heb. Lang leve het vrije westen!
  zaterdag 30 januari 2010 @ 00:57:28 #6
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_77438503
quote:
Op vrijdag 29 januari 2010 23:19 schreef Xrtzsck het volgende:
Ik wacht even op de uitgebreide OP.
Alstu
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
  zaterdag 30 januari 2010 @ 01:25:57 #7
188877 Stupendous76
wenst iedereen veel plezier
pi_77439384
quote:
Op vrijdag 29 januari 2010 23:09 schreef YuckFou het volgende:
deel 2 van EU subsidieert Big Brother-software !!
[..]
"ik heb toch niks te verbergen"
[..]
  • iedereen heeft wat te verbergen
  • dan moet je wel de saaiste randdebiel zijn op aarde
  • is geen argument om alles dan maar openbaar te maken
  • als je niets te verbergen hebt, zijn die gegevens toch van geen waarde en zijn ze dus ook niet nodig
  • maar ik bepaal zelf wat ik openbaar,en die keuze maken, dat heet vrijheid
  • etc.
    quote:
    “If you give me six lines written
    by the most honest man, I will find
    something in them to hang him.”

    —Cardinal Richelieu
    quote:
    Wat hadden de mensen in de DDR vroeger te verliezen?
    Niks, want ze hadden al niks meer.
    Wij nog wel. Maar dat verandert snel.
    En het zal veel, en veel erger worden dan menigeen denkt.
    De volgende link had een Fok!ker in zijn sig, maar ik weet niet meer wie, alle credits naar hem/haar:
  • Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
      zaterdag 30 januari 2010 @ 12:37:01 #8
    269262 PalmRoyale
    Life's a bitch.
    pi_77445483
    Nothing to see here people, move along
    "Our rights are not granted by governments. They are inherent to our nature. But it's entirely the opposite for governments: their privileges are precisely equal to only that which we suffer them to enjoy." - Edward Snowden
      zaterdag 30 januari 2010 @ 12:41:15 #9
    172669 Papierversnipperaar
    Cafeïne is ook maar een drug.
    pi_77445616
    quote:
    afspeuren naar afwijkend gedrag
    Free Assange! Hack the Planet
    [b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
    De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
      zaterdag 30 januari 2010 @ 13:15:40 #10
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77446566
    quote:
    Op zaterdag 30 januari 2010 01:25 schreef Stupendous76 het volgende:
    De volgende link had een Fok!ker in zijn sig, maar ik weet niet meer wie, alle credits naar hem/haar:
    Damn, die gast praat sneller dan ik kan luisteren...
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      zaterdag 30 januari 2010 @ 13:19:37 #11
    142400 RedFever007
    Schoenbekooievaar beste ooieva
    pi_77446671
    quote:
    Op zaterdag 30 januari 2010 01:25 schreef Stupendous76 het volgende:

    [..]

  • iedereen heeft wat te verbergen
  • dan moet je wel de saaiste randdebiel zijn op aarde
  • is geen argument om alles dan maar openbaar te maken
  • als je niets te verbergen hebt, zijn die gegevens toch van geen waarde en zijn ze dus ook niet nodig
  • maar ik bepaal zelf wat ik openbaar,en die keuze maken, dat heet vrijheid
  • etc.
    [..]


    [..]

    De volgende link had een Fok!ker in zijn sig, maar ik weet niet meer wie, alle credits naar hem/haar:
  • \tvp voor het filmpje. Heb net even gekeken ziet er er intressant uit maar heb geen tijd nu om alles te zien
      zaterdag 30 januari 2010 @ 14:26:42 #12
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77448456
    Ik kan weer verder met het posten van artikelen, ik nodig dan ook anderen uit om hun bij elkaar gegooglede en gelinkte info hier te plaatsen, er is genoeg over INDECT en soortgelijke systemen te vinden, het is alleen onwijs versnipperd en ik kan op de officiële EU sites na verder nog maar weinig topics vinden die hierover handelen...

    wel een stuk van de mij onbekende site innovya.com:
    quote:
    Euro project to arrest us for what they think we will do

    ‘Positively chilling’ says Liberty

    By John Ozimek • The Register

    Radical Think Tank Open Europe has this week exposed a study by the EU that could lead to the creation of a massive cross-Europe database, amassing vast amounts of personal data on every single citizen in the EU.

    The scope of this project also reveals a growing governmental preference for systems capable of locking people up not for what they have done, but for what they might do.

    Open Europe (OE) researcher, Stephen Booth, has been reviewing projects currently in receipt of EU funding. Last week he identified one of these - Project INDECT – as having potentially far-reaching effects for anyone living or working in Europe. The main objectives of this project, according to its own website, are:

    To develop a platform for: the registration and exchange of operational data, acquisition of multimedia content, intelligent processing of all information and automatic detection of threats and recognition of abnormal behaviour or violence, to develop the prototype of an integrated, network-centric system supporting the operational activities of police officers.

    In addition, it aims “to develop a set of techniques supporting surveillance of internet resources, analysis of the acquired information, and detection of criminal activities and threats.”

    There are two controversial aspects to this research. First is the extent of data collection implied by the project scope. Second, and perhaps far more worrying, is the proposition that law enforcement agencies, in possession of sufficient data, will in future be able to model potentially criminal and anti-social behaviour and therefore focus on individuals before crimes are committed.

    In this, it echoes another EU-sponsored piece of research – ADABTS – which is all about Automatic Detection of Abnormal Behaviour and Threats in crowded Spaces. According to the ADABTS prospectus, it “aims to develop models for abnormal and threat behaviours and algorithms for automatic detection of such behaviours as well as deviations from normal behaviour in surveillance data.”

    The INDECT project is co-ordinated by Polish academic Professor Andrzej Dziech. Participants include several institutions from Poland – which until recently had its own issues with over-arching state surveillance – as well as the Northern Ireland Police Service.

    Shami Chakrabarti, the director of human rights group Liberty, described this approach as a “sinister step” for any country, but “positively chilling” on a European scale.

    Stephen Booth added: “The problem with the EU funding these types of projects is the lack of accountability. Citizens are left completely in the dark as to who has approved them and there is no way to ensure that civil liberties are being duly respected.

    “The absence of any political debate about the use of these new surveillance technologies in our society is a very dangerous trend, which is especially acute at the EU level.”

    However, the idea of punishing potential criminals is not just an EU notion. As El Reg reported last year, the Home Office has certainly considered the use of automated profiling to check travellers at points of entry to the UK. This has been controversial, both because of the veiled racism implied by such a policy, as well as evidence provided to the Home Office that it might not actually work.

    However, the Vetting Database – which is due to go live later this year – will take decisions on whether people are fit to work in millions of “regulated” positions on the basis of a scoring system, designed to “predict” likelihood to offend.

    The introduction of predictive models into society appears to be carrying on apace, with very little public debate as to how desirable they are, or how the state should compensate citizens where mistakes occur. There is also a blurring of the lines between predicting a threat – in which case law enforcement officers can be asked to investigate – and simply predicting criminality and penalising an individual on the basis of something they have not yet done.

    OE is interested in seeing less formal integration across Europe, and a return to more issues being resolved at the national level. Their investigation looked at funding provided under the Seventh Framework Programme (FP7). This can be accessed via the Cordis portal, and is a mechanism whereby funds controlled by the EU Commission are made available for research projects.

    The existence of an FP7 project is not necessarily an indicator of EU policy in an area, but it is clear evidence of some interest in the approach being investigated.

    Project INDECT launched on 1 January this year with a project budget of 14.86 million Euros. It is due to deliver the goods, including a 15-node pilot project, by the end of 2013.
    bron
    Een opiniestuk van de denktank Open Europe.
    Een bijzonder interessante PDF van diezelfde denktank:
    quote:
    How the EU is watching you: the rise of Europe’s surveillance state

    As ratification of the EU Lisbon Treaty draws closer, new research from Open Europe
    warns that the Treaty will help accelerate moves towards an EU surveillance state.
    The Lisbon Treaty marks a significant shift of power from national governments to the
    EU in the field of justice and home affairs. It will lead to an increase in the volume
    and scope of EU legislation, which is already having a profound impact on EU
    citizens’ civil liberties and privacy.

    As well as measures on asylum and immigration policy, EU ministers and the
    European Commission are currently negotiating a raft of controversial new proposals,
    which are set to radically increase the EU’s role in policing, criminal, and security
    matters. EU leaders hope to reach formal agreement on many controversial new
    initiatives by the end of the year.

    They include: a target to train a third of all police officers across the EU in a “common
    culture” of policing; the mass collection and sharing of personal data including DNA
    records into an EU-wide database; controversial surveillance techniques including
    ‘cyber patrols’; the creation of a fledgling ‘EU Home Office’ with powers to decide on cooperation on police, border, immigration and criminal justice issues; an EU “master
    plan” on information exchange; the transfer of criminal proceedings among EU
    member states; a three-fold increase in the number of controversial EU arrest
    warrants; access to other member states’ national tax databases; and EU laws on
    citizens’ right to internet access, among many other things.

    However, despite these significant plans, the current Swedish EU Presidency has
    said that, with the Lisbon Treaty nearly in place, the current proposals are too
    “modest” and that the EU should increase its “level of ambition” in the field of justice
    and home affairs policy.
    Under Lisbon, national governments will lose their veto power to block legislation in
    the field of justice and home affairs, while the European Commission will be given
    greater power to draw up new laws, and the European Court of Justice (ECJ) will be
    responsible for enforcing them.

    The UK Government’s claim that under Lisbon the UK will maintain independence
    and can ‘pick and choose’ which justice and home affairs policies it opts into is a
    smokescreen. In practice, the UK has often been a key driver of policy, and has in
    some instances even exported domestic initiatives to the rest of the EU, particularly
    those that increase the power of the state over the individual. The most prominent
    examples of where the UK has pushed the agenda include the Data Retention
    Directive, the use of Passenger Name Records collected by travel companies and
    the European Arrest Warrant.

    This method of ‘exporting’ UK initiatives to the EU is akin to policy making via the
    back door, circumventing adequate democratic controls.
    De Chan 4 documentaire "Suspect Nation" die handeld over de privacyhandhaving en toekomst in de UK, waar privacy al langer zwaar onder druk staat.

    Blijft de vraag staan, wanneer zou de burgerij van deze plannen op de hoogte gebracht worden?

    [ Bericht 0% gewijzigd door YuckFou op 31-01-2010 00:18:10 ]
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      zaterdag 30 januari 2010 @ 19:47:26 #13
    188877 Stupendous76
    wenst iedereen veel plezier
    pi_77458267
    quote:
    Op zaterdag 30 januari 2010 13:19 schreef RedFever007 het volgende:

    [..]

    \tvp voor het filmpje. Heb net even gekeken ziet er er intressant uit maar heb geen tijd nu om alles te zien
    Ik had hem eigenlijk in het discussietopic moeten gooien, want het heeft weinig te maken met het INDECT-verhaal.
    Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
    pi_77459154
    tvp even

    Er staat nu ook een stuk in over ACTA in de nieuwste Computer Totaal.. wellicht dat ik het een keer in zijn geheel kan presenteren, nu even van de website van CT:
    quote:
    Nederland is betrokken bij geheime onderhandelingen over een verdrag dat het intellectuele eigendom van rechthebbenden moet beschermen en dat verstrekkende gevolgen zou kunnen hebben voor iedereen die wel eens wat downloadt of bekijkt op internet – ‘Big Brother is wachting you’, maar dan in het echt. Het klinkt als de ultieme wensdroom van de entertainmentindustrie, maar het is dodelijke ernst. Uitgelekte documenten maken duidelijk dat de overheid zich tegen de burger keert. Internet afpakken en het uitleveren van burgers dreigt realiteit te worden. Een verzoek om meer informatie eindigde in een lange, complexe juridische procedure.
    Hier ook nog een artikel: EZ weigert openheid over antipiraterijverdrag
    Ware Wijsheid Liefdevolle Vrede
    Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
      zaterdag 30 januari 2010 @ 21:22:03 #15
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77461388
    quote:
    Op zaterdag 30 januari 2010 20:13 schreef Boswachtertje het volgende:
    tvp even

    Er staat nu ook een stuk in over ACTA in de nieuwste Computer Totaal.. wellicht dat ik het een keer in zijn geheel kan presenteren, nu even van de website van CT:

    Hier ook nog een artikel: EZ weigert openheid over antipiraterijverdrag
    Als je alle plannen zo doorleest en erover nadenkt welke consequenties die kunnen hebben komt er met een paar jaar een tijd waarin je niet meer frank en vrij je menig op het net kan plaatsen, tweets in een klote bui je kunnen opbreken en het openen van een topic zoals dit kan leiden tot verstrekkende maatregelen.
    Zolang de overheid blijft beweren voor de burgers te werken en de EU pretendeert een democratisch lichaam te zijn zie ik het langzaam afkalven tot een situatie waarin afgesloten delen van het net meer underground gaan en daar nog in alle open- en vrijheid gepost, gedownload en gemaild kan worden.
    Zodra die situatie veranderd naar een totalitaire overheid die door de NWO-believers verwacht wordt is het definitief over en uit met de vrijheden zoals we die nu kennen, content zal betaald en getagged worden, posts op fora zullen doorlopend gemonitord worden en je mail zal niet alleen door google voor commerciële doeleinden gescand worden maar ook door INDECT en een eventuele binnenlandse "webmonitoringservice" waarbij kritische burgers geïntimideerd of monddood gemaakt zullen worden.

    [ Bericht 0% gewijzigd door YuckFou op 31-01-2010 00:17:35 ]
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      zaterdag 30 januari 2010 @ 21:29:41 #16
    188877 Stupendous76
    wenst iedereen veel plezier
    pi_77461614
    quote:
    Op zaterdag 30 januari 2010 21:22 schreef YuckFou het volgende:

    [..]

    Als je alle plannen zo doorleest en erover nadenkt welke consequenties die kunnen hebben komt er met een paar jaar een tijd waarin je niet meer frank en vrij je menig op het net kan plaatsen, tweets in een klote bui je kunnen opbreken en het openen van een topic zoals dit kan leiden tot verstrekkende maatregelen.
    Zolang de overheid blijft beweren voor de burgers te werken en de EU pretendeert een democratisch lichaam te zijn zie ik het langzaam afkalven tot een situatie waarin afgesloten delen van het net meer underground gaan en daar nog in alle open- en vrijheid gepost, gedownload en gemaild kan worden.
    Zodra die situatie veranderd naar een totalitaire overheid die door de NWO-believers verwacht wordt is het definitief over en uit met de vrijheden zoals we die nu kennen, content zal betaald en getagged worden, posts op fora zullen doorlopend gemonitord worden en je mail zalniet alleen door google voor commerciële doeleinden gescand worden maar ook door INDECT en een eventuele binnenlandse "webmonitoringservice" waarbij kritische burgers geïntimideerd of monddood gemaakt zullen worden.
    40-50 Jaar koude oorlog voor 'de vrijheid', die 'winnen' vervolgens en doet de winnaar alles wat ze 'overwonnen' hebben.
    Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
      zondag 31 januari 2010 @ 00:17:05 #17
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77466731
    quote:
    Op zaterdag 30 januari 2010 21:29 schreef Stupendous76 het volgende:
    40-50 Jaar koude oorlog voor 'de vrijheid', die 'winnen' vervolgens en doet de winnaar alles wat ze 'overwonnen' hebben.
    Liefst in 10-voud
    Of het nou onbedoeld gebeurt of een vooropgezet plan is, de manieren waarop we tegenwoordig te volgen en te achterhalen zijn, waren ten tijde van de koude oorlog ongekend...

    En INDECT heeft ook op YouTube wat opgeleverd:

    De bedoeling en werking van INDECT: boring


    Een Duitse commercial van de PiratenPartei simpel


    En een heuse tinfoil versie van TransAlchemy
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      † In Memoriam † zondag 31 januari 2010 @ 01:29:34 #18
    230491 Zith
    pls tip
    pi_77468588
    tvp
    I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
    pi_77471966
    Tja hadden jullie maar niet voor de EU grondwet moeten stemmen.
    "Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
      zondag 31 januari 2010 @ 11:26:19 #20
    38496 Perrin
    Toekomst. Made in Europe.
    pi_77472134
    quote:
    Op zondag 31 januari 2010 11:17 schreef JohnDope het volgende:
    Tja hadden jullie maar niet voor de EU grondwet moeten stemmen.
    And what rough beast, its hour come round at last,
    Slouches towards Bethlehem to be born?
    pi_77473713
    quote:
    Op zondag 31 januari 2010 11:17 schreef JohnDope het volgende:
    Tja hadden jullie maar niet voor de EU grondwet moeten stemmen.
    Hebben we niet gedaan, is door onze strot heen gedrukt door die hufters van het CDA, CU & PvdA
    pi_77473791
    quote:
    Op zondag 31 januari 2010 12:32 schreef RvLaak het volgende:

    [..]

    Hebben we niet gedaan, is door onze strot heen gedrukt door die hufters van het CDA, CU & PvdA
    Het is te makkelijk om hier alleen het CDA, CU & PvdA de schuld van te geven want o.a. D66 en Groenlinks gaven ook het advies aan hun achterban om voor de grondwet te stemmen.
    "Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
      zondag 31 januari 2010 @ 12:50:41 #23
    188877 Stupendous76
    wenst iedereen veel plezier
    pi_77474135
    quote:
    Op zondag 31 januari 2010 12:35 schreef JohnDope het volgende:

    [..]

    Het is te makkelijk om hier alleen het CDA, CU & PvdA de schuld van te geven want o.a. D66 en Groenlinks gaven ook het advies aan hun achterban om voor de grondwet te stemmen.
    Dit huidige kabinet heeft bij de tweede ronde geen referendum gehouden, want 'dat was niet nodig' volgens hen.
    Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
      zondag 31 januari 2010 @ 17:26:30 #24
    43624 Martijn_77
    It was a good year
    pi_77482305
    Nog even en alle privacy is weg en ben je als burger overgeleverd aan de nukken van de overheid
    Experience is what you get when you don't get what you wanted
    Take my advice ... I don't use it anyway...
    Een goede Fok! Search
    Een goede Fok! Search
    pi_77500294
    quote:
    Op zondag 31 januari 2010 12:35 schreef JohnDope het volgende:

    [..]

    Het is te makkelijk om hier alleen het CDA, CU & PvdA de schuld van te geven want o.a. D66 en Groenlinks gaven ook het advies aan hun achterban om voor de grondwet te stemmen.
    Volgens mij hebben we er helemaal nooit voor gestemt. Volgens mij hebben we er tegen gestemt en heeft bakellende de 2e keer gewoon geen referendum gehouden.
    Dus.
      maandag 1 februari 2010 @ 01:48:38 #26
    13456 AchJa
    Shut up!!!
    pi_77501243
    quote:
    Op zondag 31 januari 2010 17:26 schreef Martijn_77 het volgende:
    Nog even en alle privacy is weg en ben je als burger overgeleverd aan de nukken van de overheid
    We hebben toch niets te verbergen?

    Binnenkort kun je de "gedachtenpolitie" bij de voordeur verwachten als je googled op dikke wijven met harige armen, want ja dat is afwijkend gedrag. En laat ze gerust binnen want anders ben je je kinderbijslag oid kwijt.

    Maar dat kan allemaal, ze krijgen zelfs een bakje koffie

    Ik begrijp maar niet dat mensen zo'n blind vertouwen blijven hebben in de overheid die zogenaamd het "beste" met ons voor heeft. U kunt allen rustig slapen, wij waken over u.

    [ Bericht 19% gewijzigd door AchJa op 01-02-2010 02:16:58 ]
    pi_77505675
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 01:48 schreef AchJa het volgende:

    [..]

    We hebben toch niets te verbergen?

    Binnenkort kun je de "gedachtenpolitie" bij de voordeur verwachten als je googled op dikke wijven met harige armen, want ja dat is afwijkend gedrag. En laat ze gerust binnen want anders ben je je kinderbijslag oid kwijt.

    Maar dat kan allemaal, ze krijgen zelfs een bakje koffie

    Ik begrijp maar niet dat mensen zo'n blind vertouwen blijven hebben in de overheid die zogenaamd het "beste" met ons voor heeft. U kunt allen rustig slapen, wij waken over u.

    Gister bij DAS je goedrecht ook een schokkende reportage over bureau jeugdzorg. Kinderen worden ontrerecht afgepakt, en ouders kunnen niks doen tegen dit overheidsorgaan.

    Het staat in het dossier dus het is zo. Ook al beweert een politie rapport anders.

    Nee mensen we moeten de overheid vooral nog meer controle geven over ons leven. De overheid heeft het beste met ons voor en is altijd vakbekwaam
    pi_77505821
    Als het ons niet bevalt dan stemmen we toch gewoon deze leiders weg....
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_77505855
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:00 schreef Weltschmerz het volgende:
    Als het ons niet bevalt dan stemmen we toch gewoon deze leiders weg....
    Ja gelukkig is er ook een partij die zich hard maakt voor de privacy van haar burgers
    Er is geen keus!
    pi_77506097
    Het probleem met dit soort monitoring is dat je wel kunt roepen dat het NIET mag en ertegen kunt protesteren, maar dat je tegelijkertijd lastig kunt controleren of ze niet TOCH doen.
    pi_77506195
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:10 schreef Boldface het volgende:
    Het probleem met dit soort monitoring is dat je wel kunt roepen dat het NIET mag en ertegen kunt protesteren, maar dat je tegelijkertijd lastig kunt controleren of ze niet TOCH doen.
    Dat is helemaal waar. Maar van die dingen die ze stiekem doen lekken onherroepelijk een keer uit en dan is er oorlog. Aan het einde van de rit begint een regering natuurlijk helemaal niets tegen 16 miljoen boze burgers.
    pi_77506280
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:00 schreef Weltschmerz het volgende:
    Als het ons niet bevalt dan stemmen we toch gewoon deze leiders weg....
    Ja, dat is ook makkelijk roepen met een land vol geïndoctrineerde gristenen en andere goedgelovers die in de broek schijten bij het horen van het woord terrorisme en derhalve er voor kiezen de privacy van hunzelf, en die van de rest van het land, op te offeren voor de schijnveiligheid die een politiestaat bied.
    pi_77506409
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:14 schreef McKillem het volgende:
    Dat is helemaal waar. Maar van die dingen die ze stiekem doen lekken onherroepelijk een keer uit en dan is er oorlog. Aan het einde van de rit begint een regering natuurlijk helemaal niets tegen 16 miljoen boze burgers.
    En dat geloof je zelf? Ik weet niet over welke 16 miljoen mensen je het hebt, maar over Nederlanders kan het onmogelijk gaan. Die gaan schouderophalend over tot de orde van de dag.
    pi_77506440
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:22 schreef Boldface het volgende:

    [..]

    En dat geloof je zelf? Ik weet niet over welke 16 miljoen mensen je het hebt, maar over Nederlanders kan het onmogelijk gaan. Die gaan schouderophalend over tot de orde van de dag.
    Daar heb je een punt.
      maandag 1 februari 2010 @ 20:02:32 #35
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77525833
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:00 schreef Weltschmerz het volgende:
    Als het ons niet bevalt dan stemmen we toch gewoon deze leiders weg....
    Ehm één probleempje, INDECT word aangestuurd/gefinancierd door de EU, het meest ondemocratische overheidsorgaan wat je ooit zult meemaken, er valt niks weg te stemmen, er valt niks tegen te doen, misschien als je 1.000.000 handtekeningen ophaalt krijg je het als hamerstuk het Europees parlement ingeschoven en word het onder het mom van "veiligheid" gewoon doorgezet....
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      maandag 1 februari 2010 @ 20:25:32 #36
    136343 BasEnAad
    , die clown en die acrobaat!
    pi_77527042
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 20:02 schreef YuckFou het volgende:

    [..]

    Ehm één probleempje, INDECT word aangestuurd/gefinancierd door de EU, het meest ondemocratische overheidsorgaan wat je ooit zult meemaken, er valt niks weg te stemmen, er valt niks tegen te doen, misschien als je 1.000.000 handtekeningen ophaalt krijg je het als hamerstuk het Europees parlement ingeschoven en word het onder het mom van "veiligheid" gewoon doorgezet....
    Precies, we leven steeds meer in een schijndemocratie. Het volk is machteloos en wordt zelfs bewust dom gehouden, omdat je nooit wat over dit project hoort.
    Europa zit vol met zakkenvullende controlerende ambtenaren die werkelijk helemaal niets met de bevolking op hebben.
    pi_77529904
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:00 schreef Weltschmerz het volgende:
    Als het ons niet bevalt dan stemmen we toch gewoon deze leiders weg....
    Op landelijke schaal is dat al onmogelijk, dus op EU-niveau hoeven we daar niet over na te denken.
      maandag 1 februari 2010 @ 21:32:46 #38
    231576 -Techno-
    De kracht van herhaling
    pi_77530227
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 11:00 schreef Weltschmerz het volgende:
    Als het ons niet bevalt dan stemmen we toch gewoon deze leiders weg....
    Op wie zou ik moeten stemmen dan?
    We stoppen niet met spelen omdat we oud worden.... We worden oud omdat we stoppen met spelen.
      maandag 1 februari 2010 @ 22:09:32 #39
    172669 Papierversnipperaar
    Cafeïne is ook maar een drug.
    pi_77532023
    quote:
    Op maandag 1 februari 2010 21:32 schreef -Techno- het volgende:

    [..]

    Op wie zou ik moeten stemmen dan?
    Op mij!
    Free Assange! Hack the Planet
    [b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
    De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
    pi_77609352
    tvp
    Zaterdag 17 juli 15:05
    KoosVogels: "Ik trek me erop af, nou goed? Domme spleetoog."
    Af gaan op uiterlijk en een user-icon....
    Faal van de eeuw.
      woensdag 3 februari 2010 @ 22:09:57 #41
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77609661
    eigenlijk blijft het me verbazen dat dit topic niet zo hard loopt...hoe moet je in Godsnaam anders uitleggen aan iedereen die op Fok zit, of beter, op internet dat diverse universiteiten namens de EU bezig zijn met een project wat volautomatisch bij gaat houden wat je op internet doet, daar verbanden tussen gaat leggen en dat weer gaat gebruiken om "verdacht" gedrag op te sporen.
    Je zou toch zeggen dat eenieder die wel eens googled op medische problemen, sexuele fantasieën of muziek download zich daar druk over zou maken...
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      woensdag 3 februari 2010 @ 22:14:13 #42
    273119 BeSimple
    or die trying!
    pi_77609893
    Er wordt alleen maar gepraat over een alarmsysteem, er wordt niet gepraat over hoe streng deze zal zijn...
    Laat me met rust!
      woensdag 3 februari 2010 @ 22:22:15 #43
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77610307
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:14 schreef BeSimple het volgende:
    Er wordt alleen maar gepraat over een alarmsysteem, er wordt niet gepraat over hoe streng deze zal zijn...
    Uiteraard, en er wordt alleen maar gesproken over veiligheid, criminelen en terroristen, maar er word ook gesproken over het monitoren van het voltallige Europese internet verkeer tot aan je eigenste pc thuis aan toe, een feit waar Echolon alleen maar van kan dromen....
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_77610668
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:09 schreef YuckFou het volgende:
    eigenlijk blijft het me verbazen dat dit topic niet zo hard loopt...hoe moet je in Godsnaam anders uitleggen aan iedereen die op Fok zit, of beter, op internet dat diverse universiteiten namens de EU bezig zijn met een project wat volautomatisch bij gaat houden wat je op internet doet, daar verbanden tussen gaat leggen en dat weer gaat gebruiken om "verdacht" gedrag op te sporen.
    Je zou toch zeggen dat eenieder die wel eens googled op medische problemen, sexuele fantasieën of muziek download zich daar druk over zou maken...
    Ja dat blijft raar. Zolang men er niet direct last van heeft zal het de Nederlander aan zijn kont roesten, todat ze zelf een keer de klos zijn met een gedownload liedje oid dan is klaagbaak te klein. Of je hoort ze niet meer omdat ze niet meer op internet mogen. Eea wordt natuurlijk gecontroleerd middels een fingerprint, paspoort en irisscan. Maar dat was toch alleen maar om het terrorisme in te perken? Ja dat was... al die zaken kunnen echter ook anders gebruikt worden.
      woensdag 3 februari 2010 @ 22:33:17 #45
    188877 Stupendous76
    wenst iedereen veel plezier
    pi_77610847
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:14 schreef BeSimple het volgende:
    Er wordt alleen maar gepraat over een alarmsysteem, er wordt niet gepraat over hoe streng deze zal zijn...
    Nee, daar kom je pas achter als het er eenmaal is. Achter de gordijnen gebeurt zo ontzettend veel waar niemand weet van heeft. Tot nu toe was dat niet zo'n probleem omdat veel zaken niet aan de vrijheid van mensen kwam, maar daar is sinds een jaar of 10-15 zwaar verandering in gekomen.
    Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
    pi_77610883
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:29 schreef AchJa het volgende:

    [..]

    Ja dat blijft raar. Zolang men er niet direct last van heeft zal het de Nederlander aan zijn kont roesten, todat ze zelf een keer de klos zijn met een gedownload liedje oid dan is klaagbaak te klein. Of je hoort ze niet meer omdat ze niet meer op internet mogen. Eea wordt natuurlijk gecontroleerd middels een fingerprint, paspoort en irisscan. Maar dat was toch alleen maar om het terrorisme in te perken? Ja dat was... al die zaken kunnen echter ook anders gebruikt worden.
    Je moet de Nederlandse schaapjes niet onnodig laten nadenken, dat kunnen ze niet aan en daar worden ze eveneens moe van.

    Eigenlijk zou ik moeten emigreren zodat ik lachend kan toe kijken hoe de Nederlandse bevolking steeds verder onderdrukt wordt. Wat lijkt mij het geweldig om het moment dan mee te maken dat de bevolking wakker word en dat ze erachterkomen dat compleet vast zitten in het systeem. Het systeem wat overal controle op ze heeft.

    ICH HABE EST NICHT GEWUSTT!!!!

    Ik ga me er niet meer druk om maken, ik ben in mijn omgeving al zo vaak de discussie aan gegaan maar er is geen beginnen aan. Mensen weten niet wat er speelt sterker nog mensen WILLEN niet weten wat er speelt.
    pi_77610956
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:14 schreef BeSimple het volgende:
    Er wordt alleen maar gepraat over een alarmsysteem, er wordt niet gepraat over hoe streng deze zal zijn...

    gvd denk eens na man. Kan je niet inzien wat de potentie is van een dergelijk systeem.
    Ga jij je kinderen over 30 jaar maar uitleggen dat jij zonder morren toestemming heb gegeven voor een dergelijk systeem. Ze zullen jou dankbaar zijn. Idioot.
      woensdag 3 februari 2010 @ 22:38:46 #48
    230534 stamppot
    Stampen maarr!
    pi_77611124
    TvP
    pi_77611476
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:34 schreef Revolution-NL het volgende:

    [..]

    Je moet de Nederlandse schaapjes niet onnodig laten nadenken, dat kunnen ze niet aan en daar worden ze eveneens moe van.

    Eigenlijk zou ik moeten emigreren zodat ik lachend kan toe kijken hoe de Nederlandse bevolking steeds verder onderdrukt wordt. Wat lijkt mij het geweldig om het moment dan mee te maken dat de bevolking wakker word en dat ze erachterkomen dat compleet vast zitten in het systeem. Het systeem wat overal controle op ze heeft.
    En als je erover begint is het standaard antwoord: "Je hebt toch niets te verbergen?"
    quote:
    ICH HABE EST NICHT GEWUSTT!!!!
    Zover gaat het idd nog komen, maar ik moet eerlijk bekennen dat ook hier op Fok toch een verschuiving plaats vindt. Vijf jaar geleden zouden wij nog linea recta naar BNW/ Truth getrapt worden.
    quote:
    Ik ga me er niet meer druk om maken, ik ben in mijn omgeving al zo vaak de discussie aan gegaan maar er is geen beginnen aan. Mensen weten niet wat er speelt sterker nog mensen WILLEN niet weten wat er speelt.
    Ik blijf me er druk om maken, het lukt me gewoon niet om me er niet druk om te maken.
      woensdag 3 februari 2010 @ 22:50:31 #50
    188877 Stupendous76
    wenst iedereen veel plezier
    pi_77611755
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:45 schreef AchJa het volgende:
    [..]
    En als je erover begint is het standaard antwoord: "Je hebt toch niets te verbergen?"
    [..]
    Het interesseert de meesten gewoon geen bal. Of ze zijn zo dom (en dat is helaas een hele grote groep) of ze hebben de ervaring dat er toch niets verandert (en dat is helaas nog waar ook)

    Sowieso: "ik heb toch niets verbergen" is een dooddoener van jewelste en een onwaarheid van hier tot Tokyo. Iedereen heeft wel wat te verbergen, maar mensen zijn zich niet bewust van hun uitspraak (maar goed, dat is heel normaal tegenwoordig )

    [ Bericht 41% gewijzigd door Stupendous76 op 03-02-2010 22:56:36 ]
    Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
    pi_77612801
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:45 schreef AchJa het volgende:
    Zover gaat het idd nog komen, maar ik moet eerlijk bekennen dat ook hier op Fok toch een verschuiving plaats vindt. Vijf jaar geleden zouden wij nog linea recta naar BNW/ Truth getrapt worden.
    Ach, er zijn nog zat mensen op fok die gelijk BNW roepen. Maar in RL denkt men ook vaak, als het ze al interesseert uberhaupt, van: 'ach dat zal wel allemaal niet zo ver gaan'. En als het dan wél zo ver blijkt te gaan, zit er een mooi pakketje 'veiligheid, kinderporno, terrorisme hoor!' met een strik omheen, en vindt men het wel best.
    What Would Goku Do
    pi_77613130
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:50 schreef Stupendous76 het volgende:

    [..]

    Het interesseert de meesten gewoon geen bal. Of ze zijn zo dom (en dat is helaas een hele grote groep) of ze hebben de ervaring dat er toch niets verandert (en dat is helaas nog waar ook)
    Ik voorspel dan ook dat er in de toekomst nog een soort van oorlog uitbreekt tussen de "believers" en "non-believers" (ik verwoord het maar even op deze manier)
    quote:
    Sowieso: "ik heb toch niets verbergen" is een dooddoener van jewelste en een onwaarheid van hier tot Tokyo. Iedereen heeft wel wat te verbergen, maar mensen zijn zich niet bewust van hun uitspraak (maar goed, dat is heel normaal tegenwoordig )
    Idd, ik vraag dan ook meestal naar hun maandsalaris/ rekeningnummer/ BSN/ seksleven/ seksspeeltjes/ maat condoom enz. Dan is het plotseling stil aan de andere kant, dan krijg je plotseling opmerkingen zoals: "Daar heb je geen zak mee te maken" Okee, dat is wat ik bedoel.
    pi_77613831
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 23:20 schreef AchJa het volgende:

    [..]

    Ik voorspel dan ook dat er in de toekomst nog een soort van oorlog uitbreekt tussen de "believers" en "non-believers" (ik verwoord het maar even op deze manier)
    [..]

    Idd, ik vraag dan ook meestal naar hun maandsalaris/ rekeningnummer/ BSN/ seksleven/ seksspeeltjes/ maat condoom enz. Dan is het plotseling stil aan de andere kant, dan krijg je plotseling opmerkingen zoals: "Daar heb je geen zak mee te maken" Okee, dat is wat ik bedoel.
    Vandaag college gehad van een socialist die graag bij mensen achter de voordeur wou kijken om het collectief te beschermen. Toen hij vroeg of er ook tegenstanders waren gaf hij mij niet de beurt helaas...
    pi_77614270
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 23:37 schreef baba117 het volgende:

    [..]

    Vandaag college gehad van een socialist die graag bij mensen achter de voordeur wou kijken om het collectief te beschermen. Toen hij vroeg of er ook tegenstanders waren gaf hij mij niet de beurt helaas...
    En je mocht niet inbreken op zijn verhaal oid?
    pi_77614541
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 23:37 schreef baba117 het volgende:

    Vandaag college gehad van een socialist die graag bij mensen achter de voordeur wou kijken om het collectief te beschermen. Toen hij vroeg of er ook tegenstanders waren gaf hij mij niet de beurt helaas...
    Da's een beetje te vaag, kun je een iets concretere uitleg geven?

    Mag een gemeente toegang tot een woning eisen om een bijstand uitkering te controleren, dat lijkt mij een voorbeeld van het collectief (belastingbetalers) beschermen door achter de voordeur te kijken. Sowieso is iedere controle maatregel die aan uitkeringen vastzitten uit te leggen als het door jou genoemde en meestal zijn de socialisten daar nu juist tegen of iig minder voor.
      donderdag 4 februari 2010 @ 00:58:18 #56
    188877 Stupendous76
    wenst iedereen veel plezier
    pi_77616006
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 23:55 schreef Tijger_m het volgende:

    [..]

    Da's een beetje te vaag, kun je een iets concretere uitleg geven?

    Mag een gemeente toegang tot een woning eisen om een bijstand uitkering te controleren, dat lijkt mij een voorbeeld van het collectief (belastingbetalers) beschermen door achter de voordeur te kijken. Sowieso is iedere controle maatregel die aan uitkeringen vastzitten uit te leggen als het door jou genoemde en meestal zijn de socialisten daar nu juist tegen of iig minder voor.
    Daar was al een topic over.
    Repent, Pray, Forgive
    Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
    Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
    pi_77649381
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:50 schreef Stupendous76 het volgende:

    [..]

    Het interesseert de meesten gewoon geen bal. Of ze zijn zo dom gemaakt *(en dat is helaas een hele grote groep) of ze hebben de ervaring dat er toch niets verandert (en dat is helaas nog waar ook)

    Sowieso: "ik heb toch niets verbergen" is een dooddoener van jewelste en een onwaarheid van hier tot Tokyo. Iedereen heeft wel wat te verbergen, maar mensen zijn zich niet bewust van hun uitspraak (maar goed, dat is heel normaal tegenwoordig )
    * of is het nu teveel BNW?

    Waar zijn trouwens al die mensen die riepen dat de alu-hoedjes niet zo moesten lopen zeuren enzo?
    In public relations, spin is form of propaganda, achieved through providing an interpretation of an event or campaign to persuade public opinion in favor or against a certain organization or public figure.
      donderdag 4 februari 2010 @ 23:25:11 #58
    273119 BeSimple
    or die trying!
    pi_77651615
    Aan de ene kant ben ik tegenstander, aan de andere kant een voorstander.

    Omdat ik en misschien jullie ook wel open vragen erover hebben kunnen we het natuurlijk niet goed beoordelen.

    Waarom zou ik zo'n systeem nou niet willen?
    - Prive gegevens kunnen centraal worden benaderd (1 fout hierin, 1 iemand die kwade bedoelingen heeft, etc, etc)
    - Personen komen in mijn computer, mijn computer is bijna mijn huis (ICT opleiding). Ik heb liever niet dat andere personen in mijn huis komen ongeoorloofd.
    - China is koploper als het gaat om internet monitoring, toch is er in China procentueel gezien meer Windows PC's met illigale licenties. Bronnen (je zou dus als goede onderzoeker kunnen bekijken of het aanscherpen van veiligheidsmaatregelen het ook daadwerkelijk veiliger maakt. Zelfde principe als bij ons gedoogtbeleid m.b.t. Cannabis)
    - Naast 'goede landen' (die in mijn perceptie eigenlijk niet bestaan) zouden ook 'kwade landen' (overduidelijke dictatuur aanwezig) deze software kunnen gebruiken. Het volk kan makkelijker onderdrukt worden. Gaan wij dat risico opzoeken? (China cencureerd ook veel, waardoor het Chineese volk oprecht denkt dat het Westen slechter is dan bijvoorbeeld hunzelf of hun regering. Eng idee want het volk weet daadwerkelijk niet dat ze in een schijnwereld leven. Noord-Korea is een nog duidelijker voorbeeld.

    Waarom zou ik zo'n systeem wel willen?
    Google zoeken "Dierensex"
    Pedopartij
    Internet criminaliteit op hoog niveau


    - - - -

    Op het moment neig ik Tegen het systeem, maar omdat er gewoonweg te weinig info is. Al maak ik zelf wel de aanname dat er alleen een alarm systeem wordt ontwikkeld die filter op een aantal foute IP adressen en/of getypte zoekopdrachten in bijv google (dmv van Wireshark)

    Laat me met rust!
    pi_77651749
    quote:
    Op donderdag 4 februari 2010 23:25 schreef BeSimple het volgende:
    Op het moment neig ik Tegen het systeem, maar omdat er gewoonweg te weinig info is. Al maak ik zelf wel de aanname dat er alleen een alarm systeem wordt ontwikkeld die filter op een aantal foute IP adressen en/of getypte zoekopdrachten in bijv google (dmv van Wireshark)

    [ afbeelding ]
    In die aanname ga je uit van een passief systeem. Echter hebben we het hier over een systeem dat actief naar 'onregelmatigheden' gaat speuren.
    What Would Goku Do
      vrijdag 5 februari 2010 @ 00:38:06 #60
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77654240
    quote:
    Op donderdag 4 februari 2010 23:25 schreef BeSimple het volgende:
    Op het moment neig ik Tegen het systeem, maar omdat er gewoonweg te weinig info is. Al maak ik zelf wel de aanname dat er alleen een alarm systeem wordt ontwikkeld die filter op een aantal foute IP adressen en/of getypte zoekopdrachten in bijv google (dmv van Wireshark)
    Je aanname, hoe serieus ook, is veel te naïef, ik zou willen dat ze op IP adressen filteren als er vage zoekopdrachten of terreur gerelateerde zaken omhoog kwamen, maar om een en ander even duidelijk te maken een quote, rechtstreeks van de INDECT homepage, het eerste wat je daar overigens krijgt te lezen:
    quote:
    The main objectives of the INDECT project are:

    * to develop a platform for: the registration and exchange of operational data, acquisition of multimedia content, intelligent processing of all information and automatic detection of threats and recognition of abnormal behaviour or violence,
    * to develop the prototype of an integrated, network-centric system supporting the operational activities of police officers, providing techniques and tools for observation of various mobile objects,
    * to develop a new type of search engine combining direct search of images and video based on watermarked contents, and the storage of metadata in the form of digital watermarks,

    The main expected results of the INDECT project are:

    * to realise a trial installation of the monitoring and surveillance system in various points of city agglomeration and demonstration of the prototype of the system with 15 node stations,
    * implementation of a distributed computer system that is capable of acquisition, storage and effective sharing on demand of the data as well as intelligent processing,
    * construction of a family of prototypes of devices used for mobile object tracking,
    * construction of a search engine for fast detection of persons and documents based on watermarking technology and utilising comprehensive research on watermarking technology used for semantic search,
    * construction of agents assigned to continuous and automatic monitoring of public resources such as: web sites, discussion forums, UseNet groups, file servers, p2p networks as well as individual computer systems,
    * elaboration of Internet based intelligence gathering system, both active and passive, and demonstrating its efficiency in a measurable way.
    Niks passief meelurken, maar actief, monitoren, tracken, zoeken en en verbanden leggen, het liefst volkomen geautomatiseerd tot aan het "tracken" van "mobiele objecten" aan toe
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_77666842
    Yuckfou praktiseert de overtreffende trap
    What Would Goku Do
      zaterdag 6 februari 2010 @ 23:58:55 #62
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77719300
    quote:
    Op vrijdag 5 februari 2010 13:25 schreef viagraap het volgende:
    Yuckfou praktiseert de overtreffende trap
    hoe bedoel je?
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_77732541
    quote:
    Op zaterdag 6 februari 2010 23:58 schreef YuckFou het volgende:

    [..]

    hoe bedoel je?
    Nou dat je mijn reactie overklast qua inhoud zegmaar
    What Would Goku Do
    pi_77733456
    Er wordt dus onderzoek naar dit soort systemen gedaan, geen fijne gedachte maar dit soort onderzoek wordt sowieso gedaan ook zonder EU of regering.
    Je kunt het (voor delen) ook onderzoeken voor commerciele doeleinden (betere internet doorzoekbaarheid) zonder ooit dit voor ogen te hebben.

    Het is nog niet ingevoerd (legaal) dus je kunt er nog weinig tegen doen.
    1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
    "Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
      † In Memoriam † zondag 7 februari 2010 @ 18:25:21 #65
    230491 Zith
    pls tip
    pi_77736605
    quote:
    Op donderdag 4 februari 2010 23:25 schreef BeSimple het volgende:

    Waarom zou ik zo'n systeem wel willen?
    Google zoeken "Dierensex"
    Pedopartij
    Internet criminaliteit op hoog niveau
    Wat is er met de pedopartij? En wat gaat INDEC doen met de Pedopartij? Of met dierenseks?

    Zijn beiden niet verboden (al komt er aan dierenseks een einde binnenkort, want 'het hoort niet').
    I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
    pi_77755528
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 23:55 schreef Tijger_m het volgende:

    [..]

    Da's een beetje te vaag, kun je een iets concretere uitleg geven?

    Mag een gemeente toegang tot een woning eisen om een bijstand uitkering te controleren, dat lijkt mij een voorbeeld van het collectief (belastingbetalers) beschermen door achter de voordeur te kijken. Sowieso is iedere controle maatregel die aan uitkeringen vastzitten uit te leggen als het door jou genoemde en meestal zijn de socialisten daar nu juist tegen of iig minder voor.
    Uitkeringen ook maar vooral bij mensen die de kinders niet goed opvoedden naar de mening van het legertje ambtenaren in de wijk waar hij de baas over was. Ze hadden namelijk last van zo'n 10 jongeren waarvan er 6 in de gevangenis zaten maar er was volgens hun een grote groep die opkeek naar die jongeren. (hadden nog niks fout gedaan) Je mocht trouwens niet inbreken in zijn verhaal.
      maandag 8 februari 2010 @ 08:51:23 #67
    78918 SeLang
    Black swans matter
    pi_77759024
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:35 schreef Revolution-NL het volgende:

    [..]


    gvd denk eens na man. Kan je niet inzien wat de potentie is van een dergelijk systeem.
    Ga jij je kinderen over 30 jaar maar uitleggen dat jij zonder morren toestemming heb gegeven voor een dergelijk systeem. Ze zullen jou dankbaar zijn. Idioot.
    Dit inderdaad. En zelfs als je nu het regime vertrouwt ( ), je weet niet wat er over 20-30 jaar zit. Je moet dus dit soort infrastructuur nooit willen. Stel je eens voor dat de nazis al deze mogelijkheden hadden gehad...

    Ik begin steeds meer begrip te krijgen voor die anti-overheid groepen in de VS die zwaar bewapend leven diep in een bos in the middle of nowhere...
    "If you want to make God laugh, tell him about your plans"
    Mijn reisverslagen
    pi_77791925
    quote:
    Op maandag 8 februari 2010 08:51 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Dit inderdaad. En zelfs als je nu het regime vertrouwt ( ), je weet niet wat er over 20-30 jaar zit. Je moet dus dit soort infrastructuur nooit willen. Stel je eens voor dat de nazis al deze mogelijkheden hadden gehad...

    Ik begin steeds meer begrip te krijgen voor die anti-overheid groepen in de VS die zwaar bewapend leven diep in een bos in the middle of nowhere...
    Is zo'n opmerking in Europa nog niet strafbaar gemaakt? Let op wat je typt indect gaat af nu. (let op wat je typt is niet de bedoeling hoor neuhhhh)
      dinsdag 9 februari 2010 @ 07:50:27 #69
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_77796286
    quote:
    Op maandag 8 februari 2010 23:24 schreef baba117 het volgende:
    Let op wat je typt indect gaat af nu.
    Niet helemaal, INDECT gaat niet af, INDECT "indexeert" op geheel nieuwe wijze het internet, crosslinkt d.m.v. blueprints alles wat aan jou relateerd aan elkaar, zoekt daarin "gevaarlijke" patronen en geeft die door, of zoals het er uiteindelijk uit moet gaan zien, verteld "overheidsfunctionarissen" op hun PDA bij aan houding, wie je bent, wat je vind, hoe "gevaarlijk" je bent en op welke manier ze met je om moeten gaan, nogal anders dus dan Echolon, wat op keywords "af" schijnt te gaan...
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_78479475
    INDECT is geen probleem, maar zodra het onschuldig, transparant en nuttig is voor consumenten gaat het te ver, aldus de EU

    Google in zwaar Europees weer
      vrijdag 26 februari 2010 @ 14:10:03 #71
    136343 BasEnAad
    , die clown en die acrobaat!
    pi_78479884
    quote:
    Op vrijdag 26 februari 2010 13:57 schreef LoggedIn het volgende:
    INDECT is geen probleem, maar zodra het onschuldig, transparant en nuttig is voor consumenten gaat het te ver, aldus de EU

    Google in zwaar Europees weer
    Terecht dat Google op de vingers wordt getikt.

    Maar wat een hypocrisie!!
      vrijdag 26 februari 2010 @ 23:19:01 #72
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_78503354
    Maar gelukkig is er voor een ander stukje techniek wel weer een app geschreven:
    Software kan gezicht aan sociale-netwerkprofielen koppelen
    Leuk je mobieltje op mensen richten en kijken wie ze zijn of wat ze doen...
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_78777560
    tvp
    pi_79153621
    quote:
    Op vrijdag 26 februari 2010 23:19 schreef YuckFou het volgende:
    Maar gelukkig is er voor een ander stukje techniek wel weer een app geschreven:
    Software kan gezicht aan sociale-netwerkprofielen koppelen
    Leuk je mobieltje op mensen richten en kijken wie ze zijn of wat ze doen...
    Mwah. Dat is gewoon een kwestie van niet hebben van een porfiel of zorgen dat hij dicht zit.
    Ik zie in dit soort dingen dan weer niet direct een kwaad. Je kan hier volledig omheen lopen als je dat zou willen.
    pi_79165137
    Moet dit tot een soort van tegenhanger van Echelon leiden?
    Jusqu'ici tout va bien...
    pi_79165972
    quote:
    Op woensdag 3 februari 2010 22:09 schreef YuckFou het volgende:
    eigenlijk blijft het me verbazen dat dit topic niet zo hard loopt...hoe moet je in Godsnaam anders uitleggen aan iedereen die op Fok zit, of beter, op internet dat diverse universiteiten namens de EU bezig zijn met een project wat volautomatisch bij gaat houden wat je op internet doet, daar verbanden tussen gaat leggen en dat weer gaat gebruiken om "verdacht" gedrag op te sporen.
    Je zou toch zeggen dat eenieder die wel eens googled op medische problemen, sexuele fantasieën of muziek download zich daar druk over zou maken...
    De OP is heel uitgebreid (petje af trouwens), mensen lezen wrs. nog.

    *verkapte tvp om even over na te denken, vooralsnog heb ik er een dubbel gevoel bij.*
      maandag 15 maart 2010 @ 13:25:14 #77
    116015 SicSicSics
    Crushing Cranial Contents!
    pi_79166342
    quote:
    Op vrijdag 26 februari 2010 14:10 schreef BasEnAad het volgende:
    Terecht dat Google op de vingers wordt getikt.

    Maar wat een hypocrisie!!
    Waarom hypocriet? Google is iets heel anders dan CCTV.

    Ik krijg er ook een beetje een dubbel gevoel bij. Aan de ene kant plempen we alles maar online, profielen, voorkeuren, wensen, dromen en huidige situaties. Datamining door bedrijven en profielensites hebben we het niet over. Google ads toegespitst op persoonlijke voorkeuren kijken we niet van op of om, maar aan de andere kant zijn 'we' als de dood voor privacy schending van de overheid.

    Wat overigens nog helemaal niet zo ver is en nog geen heldere vorm heeft. Het enige wat ze doen is subsidie geven om de mogelijkheden te onderzoeken en we gieren alweer verontwaardigt de gordijnen in om te stellen dat we in een Orwelliaanse samenleving terecht zijn gekomen waarin ze zo ongeveer je schijt filteren om te zien of je niet toevallig wat couscous en muntthee naar binnen hebt gewerkt.
    Fine, fuck you then!
    The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
      maandag 15 maart 2010 @ 13:46:47 #78
    136343 BasEnAad
    , die clown en die acrobaat!
    pi_79167145
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 13:25 schreef SicSicSics het volgende:

    [..]

    Waarom hypocriet? Google is iets heel anders dan CCTV.

    Ik krijg er ook een beetje een dubbel gevoel bij. Aan de ene kant plempen we alles maar online, profielen, voorkeuren, wensen, dromen en huidige situaties. Datamining door bedrijven en profielensites hebben we het niet over. Google ads toegespitst op persoonlijke voorkeuren kijken we niet van op of om, maar aan de andere kant zijn 'we' als de dood voor privacy schending van de overheid.

    Wat overigens nog helemaal niet zo ver is en nog geen heldere vorm heeft. Het enige wat ze doen is subsidie geven om de mogelijkheden te onderzoeken en we gieren alweer verontwaardigt de gordijnen in om te stellen dat we in een Orwelliaanse samenleving terecht zijn gekomen waarin ze zo ongeveer je schijt filteren om te zien of je niet toevallig wat couscous en muntthee naar binnen hebt gewerkt.
    Ik bedoel; ik heb toch vooral de ervaring dat de overheden structureel bezig zijn de privacy en vrijheid om zeep te helpen. En zolang er geen duidelijkheid is, ga ik van het slechtste uit. Dat de EU dan Google op de vingers tikt vind ik wel typisch een gevalletje pot verwijt de ketel.
    Google begint me echter ook steeds meer tegen te staan, ze nemen het hele internet over.
      maandag 15 maart 2010 @ 14:00:02 #79
    116015 SicSicSics
    Crushing Cranial Contents!
    pi_79167700
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 13:46 schreef BasEnAad het volgende:
    Ik bedoel; ik heb toch vooral de ervaring dat de overheden structureel bezig zijn de privacy en vrijheid om zeep te helpen. En zolang er geen duidelijkheid is, ga ik van het slechtste uit.
    Dat is niet helemaal waar. Laatst nog werd er een privacy beperking in het EP afgeschoten. Ik weet even niet meer uit mijn hoofd waar het specifiek om ging.
    quote:
    Dat de EU dan Google op de vingers tikt vind ik wel typisch een gevalletje pot verwijt de ketel.
    Google begint me echter ook steeds meer tegen te staan, ze nemen het hele internet over.
    Maar Google is een heel andere instelling dan de EU zelf. Deze twee met elkaar vergelijken slaat de plank een beetje mis.
    Fine, fuck you then!
    The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
      maandag 15 maart 2010 @ 14:13:47 #80
    81187 ethiraseth
    Fuck you, got mine
    pi_79168249
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 13:25 schreef SicSicSics het volgende:

    [..]

    Waarom hypocriet? Google is iets heel anders dan CCTV.

    Ik krijg er ook een beetje een dubbel gevoel bij. Aan de ene kant plempen we alles maar online, profielen, voorkeuren, wensen, dromen en huidige situaties. Datamining door bedrijven en profielensites hebben we het niet over. Google ads toegespitst op persoonlijke voorkeuren kijken we niet van op of om, maar aan de andere kant zijn 'we' als de dood voor privacy schending van de overheid.

    Wat overigens nog helemaal niet zo ver is en nog geen heldere vorm heeft. Het enige wat ze doen is subsidie geven om de mogelijkheden te onderzoeken en we gieren alweer verontwaardigt de gordijnen in om te stellen dat we in een Orwelliaanse samenleving terecht zijn gekomen waarin ze zo ongeveer je schijt filteren om te zien of je niet toevallig wat couscous en muntthee naar binnen hebt gewerkt.
    Aanbevelingen van Amazon krijgen vind ik iets heel anders dan een overheid die actief al mijn internet monitoort en me als pedo aanvinkt in hun systeem omdat ik graag porno met vrouwen met kleine borsten zie, om maar iets te noemen, of als crimineel omdat ik teksten voor een liedje zoek (waar ook auteursrechten op zit en dus eigenlijk strafbaar is om te verspreiden).
    Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
    Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
      maandag 15 maart 2010 @ 14:23:23 #81
    116015 SicSicSics
    Crushing Cranial Contents!
    pi_79168619
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 14:13 schreef ethiraseth het volgende:
    Aanbevelingen van Amazon krijgen vind ik iets heel anders dan een overheid die actief al mijn internet monitort en me als pedo aanvinkt in hun systeem omdat ik graag porno met vrouwen met kleine borsten zie, om maar iets te noemen, of als crimineel omdat ik teksten voor een liedje zoek (waar ook auteursrechten op zit en dus eigenlijk strafbaar is om te verspreiden).
    Die criteria zijn dus ook nog helemaal niet duidelijk en al helemaal niet goedgekeurd. Zoiets komt als het goed is ook nooit door het EP. Het is (op dit moment) gehuil om niks! Er gebeurt nog niets, er wordt niets geregistreerd, je bent niet crimineel als je porno met kleine (maar 17-jarige) meisjes bekijkt... niks!

    En Amazon aanbevelingen zijn ook niet altijd even relax! Als ik een Anal-Intruder-5000 koop heb ik liever niet dat mijn vrienden dat zien bijvoorbeeld. En zo zijn er meer ongewenste scenario's te bedenken, om nog maar te zwijgen over de profielinformatie die actief wordt verkocht aan commerciële bedrijven.
    Fine, fuck you then!
    The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
      maandag 15 maart 2010 @ 14:24:51 #82
    81187 ethiraseth
    Fuck you, got mine
    pi_79168675
    Amazon aanbevelingen heb je meer in de hand dan hetgeen de overheid verzamelt. De overheid heeft simpelweg niks te maken met wat ik op internet doe.
    Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
    Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
      maandag 15 maart 2010 @ 14:34:13 #83
    116015 SicSicSics
    Crushing Cranial Contents!
    pi_79169006
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 14:24 schreef ethiraseth het volgende:
    Amazon aanbevelingen heb je meer in de hand dan hetgeen de overheid verzamelt. De overheid heeft simpelweg niks te maken met wat ik op internet doe.
    Dat ben ik ook wel met je eens! Althans, als je een auto fout parkeert, dan mogen ze je daar ook op pakken. Dus als ze (hypothetisch) een wet maken waarin staat dat het bezoeken van fok.nl vanaf heden strafbaar is, mogen ze daar wel op controleren en handhaven. Toch?
    Fine, fuck you then!
    The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
      maandag 15 maart 2010 @ 15:39:11 #84
    136343 BasEnAad
    , die clown en die acrobaat!
    pi_79171639
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 14:00 schreef SicSicSics het volgende:

    [..]

    Dat is niet helemaal waar. Laatst nog werd er een privacy beperking in het EP afgeschoten. Ik weet even niet meer uit mijn hoofd waar het specifiek om ging.
    Meestal is het Duitsland die er een stokje voor steekt, maar de koers van de EU is toch wel duidelijk zichtbaar. Ik vrees nu al voor de volgenda aanslag, alleen omdat dat weer een excuus zal zijn om in paniek allerlei idiote regels door te voeren.
    quote:
    Maar Google is een heel andere instelling dan de EU zelf. Deze twee met elkaar vergelijken slaat de plank een beetje mis.
    Ja, totdat de overheden ook toegang krijgen tot de gegevens van Google.
      maandag 15 maart 2010 @ 15:47:41 #85
    116015 SicSicSics
    Crushing Cranial Contents!
    pi_79172015
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 15:39 schreef BasEnAad het volgende:
    Meestal is het Duitsland die er een stokje voor steekt, maar de koers van de EU is toch wel duidelijk zichtbaar. Ik vrees nu al voor de volgenda aanslag, alleen omdat dat weer een excuus zal zijn om in paniek allerlei idiote regels door te voeren.
    Ik dacht dat grote vriendin Sophie in 't Veld ook flink had lopen lobbyen anders. Maar van de meeste Christelijke en/ of conservatieve partijen hoeven we inderdaad niet veel te verwachten.
    quote:
    Ja, totdat de overheden ook toegang krijgen tot de gegevens van Google.
    Dat hebben ze al! Op aanvraag.
    Fine, fuck you then!
    The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
      dinsdag 16 maart 2010 @ 00:44:58 #86
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_79195240
    quote:
    Op zondag 14 maart 2010 23:36 schreef McKillem het volgende:
    Mwah. Dat is gewoon een kwestie van niet hebben van een porfiel of zorgen dat hij dicht zit.
    Ik zie in dit soort dingen dan weer niet direct een kwaad. Je kan hier volledig omheen lopen als je dat zou willen.
    Waar ik gevaar in zie is dat als een commerciële app. dit al kan, wat gezichtsherkenning bij justitiele systemen kan, zeker gelinkt aan een netwerk als INDECT....
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 12:51 schreef Manono het volgende:
    Moet dit tot een soort van tegenhanger van Echelon leiden?
    Echelon is kinderspel vergeleken bij dit, Echelon filtert op steekwoorden, screent die data weer op relevantie en laat de resultaten daarvan doordruipen aan NSA medewerkers die de inhoud weer verifiëren en doorgeven, INDECT werkt volautomatisch, maakt profielen aan van alle internetgebruikers en matcht d.m.v. blueprints hun gedrag aan elkaar zodat anomalies eruit gepikt worden, of zodat de "end users" instant informatie hebben over verdachten die veel en veel verder gaat dan de nu bij justitie beschikbare gegevens.
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 13:25 schreef SicSicSics het volgende:
    Ik krijg er ook een beetje een dubbel gevoel bij. Aan de ene kant plempen we alles maar online, profielen, voorkeuren, wensen, dromen en huidige situaties. Datamining door bedrijven en profielensites hebben we het niet over. Google ads toegespitst op persoonlijke voorkeuren kijken we niet van op of om, maar aan de andere kant zijn 'we' als de dood voor privacy schending van de overheid.
    Als je bewust met je online gegevens omgaat ben je een stuk anoniemer dan wanneer je al je liefhebberijen overal neerzet, je profielen openbaar laat en aan zoveel mogelijk vriendensites meedoet, kwestie van een beetje nadenken of juist volkomen ignorant zijn, maar je hebt er nog een keus in.
    Ik zelf heb een aantal verschillende aliassen die ik online gebruik, hier, op flock, elders, en je moet heel erg je best doen wil je die bij elkaar kunnen brengen, t is niet onmogelijk, maar " even googlen" levert niks op, INDECT doet t volautomatisch, aan de hand van je IP, je eigen computer, de packets die vanaf jouw mac adres over t net gestuurd worden en meer onderliggende techniek, dat gaat verder dan google....veel verder, daarnaast word van alles wat je achterlaat een "blauwdruk" gemaakt, een soort indexering maar dan gelinkt aan jou persoon zodat er zonder moeite achterhaald kan worden wat je allemaal doet online, wat je download, wat je post, welke porno je kijkt en wat voor bankzaken je doet, en al die informatie is voor de "end users" in één keer opvraagbaar, lekker idee.
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 14:23 schreef SicSicSics het volgende:
    Die criteria zijn dus ook nog helemaal niet duidelijk en al helemaal niet goedgekeurd. Zoiets komt als het goed is ook nooit door het EP. Het is (op dit moment) gehuil om niks! Er gebeurt nog niets, er wordt niets geregistreerd, je bent niet crimineel als je porno met kleine (maar 17-jarige) meisjes bekijkt... niks!
    Je hebt de teksten, de PDF's en de site van INDECT doorgelezen? ook de pagina van de EU "Seventh Framework (FP7)" waarin alle veiligheidsgerelateerde projecten voorbijkomen?
    Want de criteria zijn er, het project loopt en is in december verlengt, de plannen die er lagen worden momenteel omgezet in werkende systemen en als de resultaten daarvan positief zijn is het uitrollen slechts een kwestie van tijd
    En dan kan je het gehuil om niks vinden, janken als je opgepakt wordt door een agent met een PDA omdat je te boek staat als jailbaitliefhebber is te laat, begrijp je mijn insteek van dit topic, nu schoppen voor het te laat is...
    quote:
    Op maandag 15 maart 2010 15:47 schreef SicSicSics het volgende:
    Ik dacht dat grote vriendin Sophie in 't Veld ook flink had lopen lobbyen anders. Maar van de meeste Christelijke en/ of conservatieve partijen hoeven we inderdaad niet veel te verwachten.
    Ik heb Sophie op Twitter gevraagd hoe ze staat inzake INDECT maar nog niks teruggehoord, ik was eigenlijk van plan een standaard mailtje naar alle partijen te sturen met de vraag wat hun standpunt t.o.v. INDECT is....
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_79196343
    Debiel systeem, maar wat voor last heb je er nou daadwerkelijk van?
    The only limit is your own imagination
    Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

    Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
      dinsdag 16 maart 2010 @ 07:56:48 #88
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_79197911
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 01:33 schreef El_Matador het volgende:
    Debiel systeem, maar wat voor last heb je er nou daadwerkelijk van?
    Nu nog niks, zodra ACTA in de huidige vorm is doorgevoerd en INDECT je verkeer en pc monitort komt de BUMA politie vanzelf langs om te incasseren bijvoorbeeld, of word je preventief uit de rij gehaald bij een of ander festival omdat je op flock achterliet dat de witte molentjes die je hebt gescoord vet goed zijn of, of, of...
    Het gaat er niet om wat voor last ik er daadwerkelijk van heb, van klimaatveranderingen, hooligans en familiedrama's heb ik persoonlijk ook geen last, moeten we daar dan ook niks tegen doen?
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
      dinsdag 16 maart 2010 @ 08:05:02 #89
    81187 ethiraseth
    Fuck you, got mine
    pi_79198016
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 01:33 schreef El_Matador het volgende:
    Debiel systeem, maar wat voor last heb je er nou daadwerkelijk van?
    Daar gaat het niet om.
    Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
    Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
      dinsdag 16 maart 2010 @ 09:00:17 #90
    116015 SicSicSics
    Crushing Cranial Contents!
    pi_79198836
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 00:44 schreef YuckFou het volgende:
    Als je bewust met je online gegevens omgaat ben je een stuk anoniemer dan wanneer je al je liefhebberijen overal neerzet, je profielen openbaar laat en aan zoveel mogelijk vriendensites meedoet, kwestie van een beetje nadenken of juist volkomen ignorant zijn, maar je hebt er nog een keus in.
    Ik zelf heb een aantal verschillende aliassen die ik online gebruik, hier, op flock, elders, en je moet heel erg je best doen wil je die bij elkaar kunnen brengen, t is niet onmogelijk, maar " even googlen" levert niks op, INDECT doet t volautomatisch, aan de hand van je IP, je eigen computer, de packets die vanaf jouw mac adres over t net gestuurd worden en meer onderliggende techniek, dat gaat verder dan google....veel verder, daarnaast word van alles wat je achterlaat een "blauwdruk" gemaakt, een soort indexering maar dan gelinkt aan jou persoon zodat er zonder moeite achterhaald kan worden wat je allemaal doet online, wat je download, wat je post, welke porno je kijkt en wat voor bankzaken je doet, en al die informatie is voor de "end users" in één keer opvraagbaar, lekker idee.
    Per IP, niet per persoon. Toch? Niet gelinkt naar persoon, maar naar computer/ mac/ IP adres. Natuurlijk klinkt het dan als 'kinderspel' om iemand persoonlijk aan een pc te linken, maar dat doen ze in eerste instantie niet. Ik neem aan dat ze dit ook niet zomaar zullen mogen doen, omdat je daar een aantal zaken als 'redelijk bewijs' voor nodig hebt. Volgens het strafrecht.

    Bankzaken mogen ze, volgens andere verdragen, sowieso niet bij.
    quote:
    Je hebt de teksten, de PDF's en de site van INDECT doorgelezen? ook de pagina van de EU "Seventh Framework (FP7)" waarin alle veiligheidsgerelateerde projecten voorbijkomen?
    Want de criteria zijn er, het project loopt en is in december verlengt, de plannen die er lagen worden momenteel omgezet in werkende systemen en als de resultaten daarvan positief zijn is het uitrollen slechts een kwestie van tijd
    En dan kan je het gehuil om niks vinden, janken als je opgepakt wordt door een agent met een PDA omdat je te boek staat als jailbaitliefhebber is te laat, begrijp je mijn insteek van dit topic, nu schoppen voor het te laat is...
    Nee, ik heb het niet gelezen. Ik kom op de INDECT site ook geen harde criteria tegen. Ik zal FP7 binnenkort eens bekijken, maar van wat ik er nu van zie ben ik niet heel erg onder de indruk.

    Ik begrijp je insteek, maar ik kan nog geen rationele gronden vinden om op zo'n manier zo negatief tegen dit proefproject (want dat is het) te staan. Het is niet zo dat er een EU politie opgericht is die hiermee buiten de reguliere wetgeving kan opereren. Ze maken alleen een anonieme blauwdruk van wat er met een computer gebeurt, ongeveer op een zelfde manier als dat ze kunnen achterhalen waar jouw auto was aan de hand van je GPS, je telefoon kunnen traceren aan de hand van opgeslagen nummer gegevens of je kunnen volgen via snelweg of andere camera's.
    quote:
    Ik heb Sophie op Twitter gevraagd hoe ze staat inzake INDECT maar nog niks teruggehoord, ik was eigenlijk van plan een standaard mailtje naar alle partijen te sturen met de vraag wat hun standpunt t.o.v. INDECT is....
    Ik ben wel benieuwd.
    Fine, fuck you then!
    The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
    pi_79199225
    Ik vraag me af hoe het zit met encryptie. Als ik bijvoorbeeld iets via usenet download met SSL of een mailtje encrypt met PGP dan is dit niet leesbaar voor tussenpartijen. Zou encryptie dan illegaal worden omdat ze het niet kunnen afluisteren?
    pi_79200519
    Het systeem, dat mij enorm complex lijkt, is mede door zijn complexiteit nogal makkelijk op de hobbel te krijgen voor kwaadwillenden. Immers, je kunt gaan proberen het te gaan flooden. Zodra je vermoedt dat je in de gaten gehouden word, kun je allerlei tegenstrijdige informatie, op allerlei manieren gaan 'maken'. Hierdoor vertroebelt het systeem, en is het moeilijk om er uit te dataminen wat je nou echt denkt/wil, etc
    For every fact, there is an equal and opposite opinion.
    Twitch.tv/bensel15
    pi_79200702
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 09:00 schreef SicSicSics het volgende:

    [..]

    Per IP, niet per persoon. Toch? Niet gelinkt naar persoon, maar naar computer/ mac/ IP adres. Natuurlijk klinkt het dan als 'kinderspel' om iemand persoonlijk aan een pc te linken, maar dat doen ze in eerste instantie niet. Ik neem aan dat ze dit ook niet zomaar zullen mogen doen, omdat je daar een aantal zaken als 'redelijk bewijs' voor nodig hebt. Volgens het strafrecht.

    Bankzaken mogen ze, volgens andere verdragen, sowieso niet bij.
    [..]

    Nee, ik heb het niet gelezen. Ik kom op de INDECT site ook geen harde criteria tegen. Ik zal FP7 binnenkort eens bekijken, maar van wat ik er nu van zie ben ik niet heel erg onder de indruk.

    Ik begrijp je insteek, maar ik kan nog geen rationele gronden vinden om op zo'n manier zo negatief tegen dit proefproject (want dat is het) te staan. Het is niet zo dat er een EU politie opgericht is die hiermee buiten de reguliere wetgeving kan opereren. Ze maken alleen een anonieme blauwdruk van wat er met een computer gebeurt, ongeveer op een zelfde manier als dat ze kunnen achterhalen waar jouw auto was aan de hand van je GPS, je telefoon kunnen traceren aan de hand van opgeslagen nummer gegevens of je kunnen volgen via snelweg of andere camera's.
    [..]

    Ik ben wel benieuwd.
    ik dnek dat je vergeet hoeveel gegevens je kan halen uit koppeling met andere gegevens. Als ik je een gedeelte van je adres heb, en een gedeelte van je naam of BSN, dan is het niet moeilijk uit te vogelen wat het hele adres is, en je hele naam.

    elk stukje informatie dat je geeft, kan potentieel een verdachtmaking betekenen. Bedenk goed dat je de huidige regering de voordeel van de twijfel gunt, maar dat kun je niet doen van eventueel toekomstige regeringen/regimes. Stel je voor dat er een politieke stroming aan de macht komt, die besluit alle tegenstanders uit de weg te ruimen. Dat is met een dergelijk database dan erg gemakkelijk te achterhalen.
    In de 2e wereldoorlog had Nederland een heel mooi systeem als bevolkingsregister. Jammergenoeg stond daar ook je religie in. Iets waar de duitsers gretig gebruik van maakten om de joden uit te roeien. Dat is het potentiële gevaar, en mijns inziens is dat een verschrikkelijk groot gevaar voor de rechten van de mens.
    For every fact, there is an equal and opposite opinion.
    Twitch.tv/bensel15
    pi_79201097
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 07:56 schreef YuckFou het volgende:

    [..]

    Nu nog niks, zodra ACTA in de huidige vorm is doorgevoerd en INDECT je verkeer en pc monitort komt de BUMA politie vanzelf langs om te incasseren bijvoorbeeld, of word je preventief uit de rij gehaald bij een of ander festival omdat je op flock achterliet dat de witte molentjes die je hebt gescoord vet goed zijn of, of, of...
    Op het moment dat dat gebeurt, die actieve schending van privacy, zal ik als eerste met de riek en de pek en veren klaarstaan.

    Maar nu zijn er al veel opsporingsmogelijkheden. Dat wil niet zeggen dat het toegestaan is mensen daarmee daadwerkelijk op te pakken.
    quote:
    Het gaat er niet om wat voor last ik er daadwerkelijk van heb, van klimaatveranderingen, hooligans en familiedrama's heb ik persoonlijk ook geen last, moeten we daar dan ook niks tegen doen?
    Dat zeg ik niet. Ik probeer een discussie aan te zwengelen over het onderscheid tussen actieve en passieve inmenging in de privacy.
    The only limit is your own imagination
    Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

    Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
    pi_79201107
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 08:05 schreef ethiraseth het volgende:

    [..]

    Daar gaat het niet om.
    Uiteindelijk wel.
    The only limit is your own imagination
    Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

    Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
    pi_79202308
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 10:37 schreef El_Matador het volgende:

    [..]

    Op het moment dat dat gebeurt, die actieve schending van privacy, zal ik als eerste met de riek en de pek en veren klaarstaan.

    Maar nu zijn er al veel opsporingsmogelijkheden. Dat wil niet zeggen dat het toegestaan is mensen daarmee daadwerkelijk op te pakken.
    [..]

    Dat zeg ik niet. Ik probeer een discussie aan te zwengelen over het onderscheid tussen actieve en passieve inmenging in de privacy.
    ah, leuk dat je dan klaar staat met pek en veren.. alhoewel, heb je dat wel in gevangenis? Maw: dan is het al veel en veel te laat. Dit soort initiatieven dienen nu gestopt te worden, nog voordat het passieve schending is. De scheidslijn tussen passief en actief is erg dun.
    For every fact, there is an equal and opposite opinion.
    Twitch.tv/bensel15
      dinsdag 16 maart 2010 @ 12:52:37 #97
    66714 YuckFou
    Nu niet, nooit niet...
    pi_79206145
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 09:00 schreef SicSicSics het volgende:
    Per IP, niet per persoon. Toch? Niet gelinkt naar persoon, maar naar computer/ mac/ IP adres. Natuurlijk klinkt het dan als 'kinderspel' om iemand persoonlijk aan een pc te linken, maar dat doen ze in eerste instantie niet. Ik neem aan dat ze dit ook niet zomaar zullen mogen doen, omdat je daar een aantal zaken als 'redelijk bewijs' voor nodig hebt. Volgens het strafrecht.
    Bankzaken mogen ze, volgens andere verdragen, sowieso niet bij.
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 10:23 schreef Bensel het volgende:
    ik denk dat je vergeet hoeveel gegevens je kan halen uit koppeling met andere gegevens. Als ik je een gedeelte van je adres heb, en een gedeelte van je naam of BSN, dan is het niet moeilijk uit te vogelen wat het hele adres is, en je hele naam.
    Ik blijf dit stukje met liefde keer op keer quoten van de indexpagina van INDECT:
    quote:
    Project Description
    :Intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment.
    The main objectives of the INDECT project are:
    * to develop a platform for: the registration and exchange of operational data, acquisition of multimedia content, intelligent processing of all information and automatic detection of threats and recognition of criminal behaviour or violence,
    * to develop the prototype of an integrated, network-centric system supporting the operational activities of police officers, providing techniques and tools for observation of various mobile objects,
    * to develop a new type of search engine combining direct search of images and video based on watermarked contents, and the storage of metadata in the form of digital watermarks,

    The main expected results of the INDECT project are:
    * to realise a trial installation of the monitoring and surveillance system in various points of city agglomeration and demonstration of the prototype of the system with 15 node stations,
    * implementation of a distributed computer system that is capable of acquisition, storage and effective sharing on demand of the data as well as intelligent processing,
    * construction of a family of prototypes of devices used for mobile object tracking,
    * construction of a search engine for fast detection of persons and documents based on watermarking technology and utilising comprehensive research on watermarking technology used for semantic search,
    * construction of agents assigned to continuous and automatic monitoring of public resources such as: web sites, discussion forums, UseNet groups, file servers, p2p networks as well as individual computer systems,
    * elaboration of Internet based intelligence gathering system, both active and passive, and demonstrating its efficiency in a measurable way.
    bron
    Geef vooral even je aandacht aan de dikke stukken en zeker deze:

    * construction of agents assigned to continuous and automatic monitoring of public resources such as: web sites, discussion forums, UseNet groups, file servers, p2p networks as well as individual computer systems,

    "Het construeren van "agents" (ik lees bots...) die continu en automatisch publieke domeinen monitoren zoals websites, discussiefora, Usenetgroepen, fileservers (FTP?) peer to peer netwerken alsmede individuele computersystemen"

    nou vraag ik je, hoe persoonlijk wilde je het hebben?
    Als ik een middagje ongestoord op jouw pc kan grasduinen, en ik kan alles maar dan ook alles inzien, hoeveel kom ik dan van je te weten?
    Are we not savages, innately destined to maim and kill?
    Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
    Our intelligence may progress at geometric rates
    Yet socially we remain belligerent neonates
    pi_79206498
    Ik roep het al jaren, democratie bestaat niet in Nederland. Het is een schijndemocratie, je kan stemmen wat je wilt er veranderd toch niks. Kijk maar naar de EU grondwet en de torenhoge belastingen het rekeningrijden enz. Allemaal zaken waar we niet om hebben gevraagd maar toch door de strot worden geduwd.
    Ik heb ook schijt aan mensen die zeggen dat je hier dan wel in luxe en weelde kan leven, maar wat is luxe en weelde als elke stap die je zet word gevolgd en geregistreerd. Ik noem het een open gevangenis met als enig verschil met het echte gevang dat je vrouwlijk contact kan hebben.
    Kan iemand mij vertellen waarom Nederland dit pikt en waarom geen enkele politicus zijn vingers durft te branden aan deze kwestie.
    pi_79209131
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 13:01 schreef Pokerstar het volgende:
    Ik roep het al jaren, democratie bestaat niet in Nederland. Het is een schijndemocratie, je kan stemmen wat je wilt er veranderd toch niks. Kijk maar naar de EU grondwet en de torenhoge belastingen het rekeningrijden enz. Allemaal zaken waar we niet om hebben gevraagd maar toch door de strot worden geduwd.
    Ik heb ook schijt aan mensen die zeggen dat je hier dan wel in luxe en weelde kan leven, maar wat is luxe en weelde als elke stap die je zet word gevolgd en geregistreerd. Ik noem het een open gevangenis met als enig verschil met het echte gevang dat je vrouwlijk contact kan hebben.
    Kan iemand mij vertellen waarom Nederland dit pikt en waarom geen enkele politicus zijn vingers durft te branden aan deze kwestie.
    Helemaal mee eens.
    1. Ik denk dat we het nog net niet slecht genoeg hebben om er wat aan te doen
    2. Politici zijn ook maar instrumenten van grote bedrijven. Kijk naar het ACTA verdrag, daar wordt natuurlijk geen een burger beter van. De enige reden dat het er komt (neem maar van mij aan DAT het er komt) is dat de EU-politici er echt niet zitten voor jou en mij maar om winst te garanderen voor grote bedrijven.
    pi_79209267
    quote:
    Op dinsdag 16 maart 2010 14:11 schreef kakner2 het volgende:

    [..]

    Helemaal mee eens.
    1. Ik denk dat we het nog net niet slecht genoeg hebben om er wat aan te doen
    2. Politici zijn ook maar instrumenten van grote bedrijven. Kijk naar het ACTA verdrag, daar wordt natuurlijk geen een burger beter van. De enige reden dat het er komt (neem maar van mij aan DAT het er komt) is dat de EU-politici er echt niet zitten voor jou en mij maar om winst te garanderen voor grote bedrijven.
    Dat is volgens mij ook zo, want de normale burger heeft er echt totaal geen baat bij. Het zou er niet vreemd van opkijken dat bedrijven binnenkort gewoon hele steden kan opkopen en runnen met het oogmerk op winst. Als men alle gegevens van iedereen heeft is het niet moeilijk om afwijkend gedrag op te sporen en de kop in te drukken.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')