Volgende fok-kelder-meeting dan maar in staphorst houdenquote:Op vrijdag 29 januari 2010 17:48 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Probeer er maar eens een zondagswinkel te openen. Of een sexshop. Of een bordeel. Parenclub?
Ruimte voor hun eigen visie? Het ontkennen van honderden - zo niet duizenden - jaren wetenschappelijke kennis zal je bedoelen.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 16:35 schreef Bolkesteijn het volgende:
Verder vind ik het jammer dat TS christenen weer gelijk belachelijk moet maken, deze mensen vragen enkel ruimte voor hun eigen visie.
We hebben het over een wetenschappelijk onderbouwd onderzoek. Dat kan je niet verwerpen met argumenten die gebaseerd zijn op bijgeloof ("Jezus is uit de dood herrezen") en hekserij ("Jezus liep op water").quote:Op vrijdag 29 januari 2010 17:04 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Je kan een onderzoek toch altijd verwerpen? 'Ik verwerp het onderzoek, om die die en die redenen.' Zo simpel is het, je kunt mensen geen gedachten/meningen/visies opleggen, dan gaan zij zich daar tegen verzetten. Dat is precies wat ik ook aangeef.
De TS hoeft grrrristenen helemaal niet belachelijk te maken. Dat doen ze zelf al. Natrappen is in dit geval overigens wel zo gemakkelijk en aantrekkelijk dat ik het niemand kwalijk kan nemen als ze nog even een sneer in de richting van dat achterlijke volk sturen.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 16:35 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp worden er dus twee versies opgesteld. Een rapport met daarin de wetenschappelijke visie, en een rapport met daarin de bijbelse visie (of beide delen verschijnen in één rapport, dat kan natuurlijk ook). Ik zie het probleem dus niet. Deze mensen houden er een andere visie op na dan de meeste andere mensen, maar dat is geen reden om uiting van die visie, die in de minderheid is, daarom maar tegen te houden.
Verder vind ik het jammer dat TS christenen weer gelijk belachelijk moet maken, deze mensen vragen enkel ruimte voor hun eigen visie.
Ze hebben het wel over een boek van 2000 jaar geleden ja!quote:Op vrijdag 29 januari 2010 18:07 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Niets grappigs aan. Die halve zolen eisen hun ruimte en geven anderen NIETS.
Neem van mij maar aan dat die arrogantie samenhangt met het lezen van Bijbels en geloven wat er in staat.
http://www.thebricktestament.com/quote:Op zaterdag 30 januari 2010 11:03 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ze hebben het wel over een boek van 2000 jaar geleden ja!
Ze zouden allemaal de getekende versie van Crumb van het boek van Genesis moeten lezen.Er is bijna geen betere versie, met ook de originele teksten om te laten zien hoe fucking ziek hun religie is.
Zoals de klimaathoax?quote:Op vrijdag 29 januari 2010 16:42 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ze houden geen wetenschappelijk onderzoek tegen, ze willen dat ook hun visie een plaats krijgt in het rapport, gewoon naast de wetenschappelijke visie.
Nee, ik zeg dat politici niet als een hondje achter de mening van een meerderheid van de kiezers hoeven aan te lopen. Het principe van democratie is dat politieke besluitvorming verantwoord wordt met afdoende argumentatie. Niet met een beroep op wat 'een groot deel van de bevolking' vindt.quote:Op zaterdag 30 januari 2010 09:30 schreef Sakura het volgende:
[..]
Hahhahahhaha, had ik zelfs overheen gelezen.
Als ik dus beweer dat de aarde plat is, heb ik plots een voortrekkersfunctie![]()
Maar, dat is het punt juist. Afdoende argumentatie is natuurlijk niet ‘wij vinden dat het niet zo is’ nadat er geologisch onderzoek naar bodemlagen is gedaan.quote:Op zaterdag 30 januari 2010 12:09 schreef Ribbenburg het volgende:
Uit het gesloten F&L topic:
Nee, ik zeg dat politici niet als een hondje achter de mening van een meerderheid van de kiezers hoeven aan te lopen. Het principe van democratie is dat politieke besluitvorming verantwoord wordt met afdoende argumentatie. Niet met een beroep op wat 'een groot deel van de bevolking' vindt.
Dat zeg ik.quote:Op zaterdag 30 januari 2010 12:14 schreef Iblis het volgende:
[..]
Maar, dat is het punt juist. Afdoende argumentatie is natuurlijk niet ‘wij vinden dat het niet zo is’ nadat er geologisch onderzoek naar bodemlagen is gedaan.
Precies.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 18:12 schreef Montov het volgende:
Als ze hun eigen visie willen loslaten op bodemonderzoek dan stellen ze fijn zelf een rapport op met bronverwijzingen naar de Bijbel in hun eigen tijd. In een overheidsdocument met wetenschappelijke bevindingen hoort geen religieuze visie te staan. Zeker niet wanneer die religieuze visie (een 6000 jaar jonge Aarde) al wetenschappelijk is ontkracht via diverse methodes.
Als we incorrecte religieuze meningen gaan toestaan, dan kunnen we ook incorrecte milieufanaten toestaan die het hebben over allerlei verzonnen archeologische beschermde stukken grond omdat ze geen bebouwing willen.
Het is een wetenschappelijk verslag, geen credo. Het lijkt me overigens sterk dat een gemeentelijk rapport in strijd zou kunnen zijn met het recht "de godsdienst of levensovertuiging, individueel of in gemeenschap met anderen, vrij te belijden".quote:''Wij gaan samen met een groot deel van de bevolking in deze gemeente uit van een jongere aarde. Waarom zou dat niet in een gemeentelijk rapport verwoord worden?''
Was geen aanval op jouw, maar juist een ondersteuning van jouw reaktie, aantonen hoe volslagen achterlijk ze daar in staphorst bezig zijn,quote:Op zaterdag 30 januari 2010 12:09 schreef Ribbenburg het volgende:
Uit het gesloten F&L topic:
[..]
Nee, ik zeg dat politici niet als een hondje achter de mening van een meerderheid van de kiezers hoeven aan te lopen. Het principe van democratie is dat politieke besluitvorming verantwoord wordt met afdoende argumentatie. Niet met een beroep op wat 'een groot deel van de bevolking' vindt.
Als ik in de oppositie van de Staphorster gemeenteraad zat had ik ze eens flink aan de tand gevoeld.
Bron Meppelercourant.nlquote:ChristenUnie-raadslid Klaas Harke 'wereldnieuws'
zaterdag 30 januari 19:16
Staphorst - Staphorst is weer eens groot in het nieuws door een opmerking van ChristenUnie-raadslid Klaas Harke (58). Vorige week, tijdens de raadsvergadering vroeg hij of er in de zogeheten archeologische beleids- en advieskaart voor Staphorst ook een passage kon komen over het bijbelse scheppingsverhaal. De nota, een verplichting voor elke gemeente, gaat uit van een aarde die miljoenen jaren oud is, iets wat Harke niet gelooft.
Een hype was geboren. 'Geen steentijd in Staphorst', kopte een landelijk dagblad. Zelfs in België stonden de kranten er vol van. Zelden beheerste Punthorster Klaas Harke zo het nieuws. En dat terwijl hij de laatste weken van zijn raadslidmaatschap volmaakt. Hij stopt ermee. In totaal zat hij zestien jaar in de raad van Staphorst.
Harke is wel verbaasd over alle ophef die is ontstaan. Hij werd trouwens ondersteund door raadslid Arie den Ouden van de SGP. 'Ik heb alleen maar gevraagd of er een toevoeging zou kunnen komen in de nota. Dat is alles. Ik heb het rapport niet met de grond gelijk gemaakt, maar ik wil graag dat er ook in komt te staan dat veel mensen in deze gemeente geloven in een jonge aarde en niet in een wereld die miljoenen of miljarden jaren oud is.'
Verantwoordelijk wethouder Sytse de Jong (SGP) heeft al aangegeven dat een dergelijke passage zonder al te veel problemen in de nota opgenomen kan worden. Het rapport wordt per slot van rekening ook in opdracht van de gemeente Staphorst gemaakt.
De opmerking werd dinsdagavond gemaakt in de Staphorster raadszaal toen een medewerker van adviesbureau BAAC de archeologische kaart toelichtte. Deze organisatie maakte een plattegrond van de gemeente met daarop de geschiedkundig interessante plekken.
In de nota staat onder meer een tijdsschaal die miljoenen jaren behelst. Zandruggen kunnen ook tienduizenden jaren oud zijn, net als vondsten uit de steentijd die in Staphorst zeker gedaan zijn. Bijvoorbeeld aan de Staphorster Grote Stouwe waar nota bene een informatiebord staat dat hier 9.000 jaar voor Christus al mensen woonden. Dat is 11.000 jaar geleden en 5.000 jaar eerder dan de schepping die volgens veel christenen 6.000 jaar geleden plaatshad. Dit ligt gevoelig in Staphorst, waar velen geloven in een jonge aarde, een aarde door God geschapen.
Hoe oud is dan die jonge aarde? 'Veel christenen gaan uit van zesduizend jaar, maar daar wil ik mij niet op vastpinnen. Het gaat er gewoon om dat de aarde duizenden jaren oud is en niet miljoenen of miljarden jaren', zegt Klaas Harke.
(NRC)quote:Op de vraag van deze krant waarom de gemeente niet volstaat met een eigen inlegvel antwoordde wethouder Sytse de Jong (SGP) gisteravond: „Het rapport wordt door ons betaald. Mogen wij alstublieft erkend zien dat andere visies mogelijk zijn?”
Hoeveel is pi? Er is een boek waar staat dat het 10 is, maar daar wil ik mij niet op vastpinnen (dat maakt mij een onafhankelijke genuanceerde waarnemer). Het gaat er gewoon om dat pi ergens tussen de 5 en 15 ligt, en zeker niet 3 of 3.14, zegt Piet Snot.quote:Hoe oud is dan die jonge aarde? 'Veel christenen gaan uit van zesduizend jaar, maar daar wil ik mij niet op vastpinnen. Het gaat er gewoon om dat de aarde duizenden jaren oud is en niet miljoenen of miljarden jaren', zegt Klaas Harke.
Ja hoor, schrijf dat maar in SGP-magazine De Banier (over een kwartier even een dag niet toegankelijk, heeft ook met visies te maken), of in wetenschappelijk tijdschrift Zicht. Maar ga geen mensen lastigvallen die geen enkele verplichting hebben om ook maar iets van u te erkennen, meneer De Jong.quote:Op de vraag van deze krant waarom de gemeente niet volstaat met een eigen inlegvel antwoordde wethouder Sytse de Jong (SGP) gisteravond: „Het rapport wordt door ons betaald. Mogen wij alstublieft erkend zien dat andere visies mogelijk zijn?”
π is 3!quote:Op zaterdag 30 januari 2010 22:42 schreef Montov het volgende:
[..]
Hoeveel is pi? Er is een boek waar staat dat het 10 is, maar daar wil ik mij niet op vastpinnen (dat maakt mij een onafhankelijke genuanceerde waarnemer). Het gaat er gewoon om dat pi ergens tussen de 5 en 15 ligt, en zeker niet 3 of 3.14, zegt Piet Snot.
Diameter: 10 el, omtrek 30 el. Als π 3,14 was, dan zou de omtrek wel eenendertig ellen zijn geweest, of niet dan?quote:1 Koningen 7:23: 23 Verder maakte hij de gegotene zee; van tien ellen was zij van haar enen rand tot haar anderen rand, rondom rond, en van vijf ellen in haar hoogte, en een meetsnoer van dertig ellen omving ze rondom.
De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
Het lijkt me dat waarheid ook een zekere waarde heeft. Het gaat er niet alleen om dat iedereen gehoord wordt, maar ook dat we niet uit het oog verliezen wat de waarheid is. Niet dat iedereen dit hoeft te geloven of te prediken, maar het belemmeren van de zoektocht naar het ware is niet iets goeds.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 16:35 schreef Bolkesteijn het volgende:
Verder vind ik het jammer dat TS christenen weer gelijk belachelijk moet maken, deze mensen vragen enkel ruimte voor hun eigen visie.
Je kunt niet tegenover alles het ad populum argument gebruiken. Het ware en het goede hebben hun eigen waarde die losstaat van wat mensen denken.quote:'Wij gaan samen met een groot deel van de bevolking in deze gemeente uit van een jongere aarde. Waarom zou dat niet in een gemeentelijk rapport verwoord worden?'', zei raadslid Klaas Harke (ChristenUnie) vrijdag.
zelf gevonden?quote:Op zondag 31 januari 2010 00:02 schreef Iblis het volgende:
[..]
π is 3!
[url=http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=1%20Kon%207:23&id37=1&pos=0&l=nl&set=10]
[..]
Diameter: 10 el, omtrek 30 el. Als π 3,14 was, dan zou de omtrek wel eenendertig ellen zijn geweest, of niet dan?
Ik hecht meer waarde aan de meerderheid van stemmen in mijn hoofd, of heb je soms een probleem met mijn democratie?quote:Op zondag 31 januari 2010 00:02 schreef Iblis het volgende:
[..]
π is 3!
[url=http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=1%20Kon%207:23&id37=1&pos=0&l=nl&set=10]
[..]
Diameter: 10 el, omtrek 30 el. Als π 3,14 was, dan zou de omtrek wel eenendertig ellen zijn geweest, of niet dan?
quote:Schamen jullie je niet? Honderden jaren wetenschappelijke kennis verwerpen voor een boek dat vol zit met bijgeloof en hekserij (“Jezus is uit de dood ontstaan”, “Jezus liep op water”, etc.).
Met vriendelijke groet,
...
quote:ChristenUnie-raadslid Klaas Harke 'wereldnieuws'
Zo hee, zelfs in België!quote:Zelfs in België stonden de kranten er vol van.
Daar zullen ze van onder de indruk zijn!quote:Op zondag 31 januari 2010 10:45 schreef voice-over het volgende:
Ik heb de volgende email naar hert partijbureau van de CU gestuurd.
[..]
Dit heb ik al lang geleden een keer gelezen in een overzichtje van berekeningen van π in verschillende culturen en nu moest ik eraan denken.quote:
Hoeft niet, als ze maar weten dat wij hen achterlijk vinden.quote:Op zondag 31 januari 2010 12:51 schreef du_ke het volgende:
[..]
Daar zullen ze van onder de indruk zijn!
Konijnen hebben haren.quote:Op zondag 31 januari 2010 17:05 schreef Martijn_77 het volgende:
Geloof is de oorzaak van een hele hoop ellende
Wat is de volgende stap van die afschuwelijke gristenen in Staphorst? Een gemeentelijke verordening uitvaardigen dat de zon om de Aarde draait, dat de Aarde plat is, dat God de nutteloze naaktslak op aarde heeft gezet?quote:Op zondag 31 januari 2010 22:19 schreef KoosVogels het volgende:
Iedereen is natuurlijk vrij om te geloven wat hij of zij wil. Echter, wat de christelijke partijen in Staphorst willen doen is informatie vervalsen. Kop in het zand steken is een ding, maar acheleogen dwingen om onjuiste conclusies aan hun onderzoek te verbinden, gaat te ver.
Ik denk dat ze na dat 'meesterwerkje' van je zich eerder bevestigd voelen in hun overtuigingen dan dat ze zich gehaat / achterlijk voelen.quote:Op zondag 31 januari 2010 16:40 schreef voice-over het volgende:
[..]
Hoeft niet, als ze maar weten dat wij hen achterlijk vinden.
Maar blijkbaar heeft Staphorst wel een 'gemeentegodsdienst'quote:Op vrijdag 29 januari 2010 16:59 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ja, en dat hebben we hier niet. Althans officiëel niet.
Leuke aanname, dat dat 'moet', maar waar is het op gebaseerd?quote:Volgens de ChristenUnie en SGP zou er in een rapport dat door de gemeente wordt betaald op z'n minst een passage over de schepping moeten staan.
Scherp. Wellicht moet je een brief naar het Reformatorisch Dagblad zenden waarin je de hedendaagse meetkunde afdoet als ketters.quote:Op zondag 31 januari 2010 00:02 schreef Iblis het volgende:
[..]
π is 3!
[url=http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=1%20Kon%207:23&id37=1&pos=0&l=nl&set=10]
[..]
Diameter: 10 el, omtrek 30 el. Als π 3,14 was, dan zou de omtrek wel eenendertig ellen zijn geweest, of niet dan?
Het is ook een beetje slap om tegen je discussiepartner te zeggen dat ze zich "moeten schamen".quote:Op maandag 1 februari 2010 08:51 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat ze na dat 'meesterwerkje' van je zich eerder bevestigd voelen in hun overtuigingen dan dat ze zich gehaat / achterlijk voelen.
Wat ik trouwens heb begrepen van een apologist over dat verhaal is dat de kom of iets dergelijks waarmee het werd uitgebeeld standaard een platte uitstekende rand had waardoor je nou net weer wel uit zou kunnen komen op 3,14 ... tjseaa...quote:Op zondag 31 januari 2010 12:59 schreef Iblis het volgende:
[..]
Dit heb ik al lang geleden een keer gelezen in een overzichtje van berekeningen van π in verschillende culturen en nu moest ik eraan denken.
Van mijn part is het ruim 30 el en bijna 10 el, dan kom je ook wel op 3,14.quote:Op maandag 1 februari 2010 10:20 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Wat ik trouwens heb begrepen van een apologist over dat verhaal is dat de kom of iets dergelijks waarmee het werd uitgebeeld standaard een platte uitstekende rand had waardoor je nou net weer wel uit zou kunnen komen op 3,14 ... tjseaa...
Dat is een glijdende schaal, Iblis. Zo staat het in de Heilige Schrift. Wat je nou aan het doen bent is niet normaal. De ene dag is 30 opeens "ruim 30", de andere dag lopen onze kinderen te hoeren en snoeren met drugs, popmuziek en allerhande moderniteiten.quote:Op maandag 1 februari 2010 10:54 schreef Iblis het volgende:
[..]
Van mijn part is het ruim 30 el en bijna 10 el, dan kom je ook wel op 3,14.
Ach, het deed me ook denken aan dit, en nu de topic inmiddels én over π én over wetenschappelijk per politieke oekaze gaat:quote:Op maandag 1 februari 2010 10:57 schreef Dichtpiet. het volgende:
Dat is een glijdende schaal, Iblis. Zo staat het in de Heilige Schrift. Wat je nou aan het doen bent is niet normaal. De ene dag is 30 opeens "ruim 30", de andere dag lopen onze kinderen te hoeren en snoeren met drugs, popmuziek en allerhande moderniteiten.
quote:The Indiana Pi Bill is the popular name for bill #246 of the 1897 sitting of the Indiana General Assembly, one of the most famous attempts to establish scientific truth by legislative fiat. Despite that name, the main result claimed by the bill is a method to square the circle, rather than to establish a certain value for π, although the bill does contain text that appears to dictate various incorrect values of π, such as 3.2.
The bill never became law, due to the intervention of a mathematics professor who happened to be present in the legislature.
Bron: Indiana Pi Bill (Wikipedia).
Of mensen gaan denken "Ik heb me ongeveer aan de wet gehouden" en gaat ons land ten onder aan moord, verkrachting en door rood licht rijden.quote:Op maandag 1 februari 2010 10:57 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Dat is een glijdende schaal, Iblis. Zo staat het in de Heilige Schrift. Wat je nou aan het doen bent is niet normaal. De ene dag is 30 opeens "ruim 30", de andere dag lopen onze kinderen te hoeren en snoeren met drugs, popmuziek en allerhande moderniteiten.
Dan kunnen ze ook wel stoppen met bekeuren voor 4km/h te hard rijdenquote:Op maandag 1 februari 2010 11:25 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Of mensen gaan denken "Ik heb me ongeveer aan de wet gehouden" en gaat ons land ten onder aan moord, verkrachting en door rood licht rijden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |