Mooi! Jammer dat ze geen Google streetview in Haiti hebben atm.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 01:20 schreef maartena het volgende:
http://www.nytimes.com/in(...)4-haiti-imagery.html
Er staat dat men ze 'stuurt' maar niet of dat ook gaat lukken. Het lijkt mij dat al die transporten hun laadruimte wel voor iets beters kunnen gebruiken.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook dit is Amerikaanse hulp:
http://www.telegraaf.nl/b(...)els_naar_Hati__.html
Daar hebben mensen op dit moment echt behoefte aan, ja. Geen domme dingen als eten en drinken en een dak boven hun hoofd. Nee, we moeten vooral Bijbels sturen![]()
Het gaat om de wereldvreemdheid van zo'n organisatie. Die zien toch ook de beelden? Die snappen toch ook wel dat mensen op eten zitten te wachten en niet op God's woord? Welke klapmongool bedenkt dan zoiets? Dan ben je toch een redelijk eind van de rechte weg af zonder navigatiesysteem, of niet?quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:37 schreef Disana het volgende:
[..]
Er staat dat men ze 'stuurt' maar niet of dat ook gaat lukken. Het lijkt mij dat al die transporten hun laadruimte wel voor iets beters kunnen gebruiken.
Ik heb mijn bericht gewijzigd.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het gaat om de wereldvreemdheid van zo'n organisatie. Die zien toch ook de beelden? Die snappen toch ook wel dat mensen op eten zitten te wachten en niet op God's woord? Welke klapmongool bedenkt dan zoiets? Dan ben je toch een redelijk eind van de rechte weg af zonder navigatiesysteem, of niet?
Maartena kan ons vast vertellen waarom ze luisterbijbels sturen. Het argument dat velen in Haiti niet kunnen lezen snap ik, maar buiten dat moet er nog vast een goed argument te geven zijn.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook dit is Amerikaanse hulp:
http://www.telegraaf.nl/b(...)els_naar_Hati__.html
Daar hebben mensen op dit moment echt behoefte aan, ja. Geen domme dingen als eten en drinken en een dak boven hun hoofd. Nee, we moeten vooral Bijbels sturen![]()
In de eerste beelden zag je heel veel mensen god aanroepen.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:29 schreef paddy het volgende:
Ik weet niet in hoeverre ze streng gelovig zijn, maar de bevolking is Katholiek 80%, en 16% Protestant. Voor die mensen is misschien een bijbel wel belangrijk, alhoewel ik het tijdstip wel wat vreemd vind.
Man, wat lul je weer uit je nek. Het vliegveld van Haiti kan de drukte gewoonweg niet aan, en dat is de reden dat de militairen van de VS de controle hebben overgenomen. Die zijn iets beter ingespeeld op het efficient laten lopen van een luchthaven dan de drie man en een paardekop die dat normaliter doen, en een dergelijke hoeveelheid vliegverkeer simpelweg niet gewend zijn. De ehele commando-overname is overigens volledig in overleg gegaan, en met toestemming van de Haitiaanse regering.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:30 schreef NorthernStar het volgende:
In Afghanistan kwamen ze veiligheid brengen, in Irak democratie en nu brengen ze Haiti "humanitaire hulp".
Hulp noemen ze dat, lieber Gott. Vliegtuigen met echte hulpgoederen, doktoren en reddingswerkers konden niet landen want de yanks hebben het vliegveld overgenomen en druk troepen en wapens aan het invliegen waren.
Het enige wat de VS nog kan is bombarderen of binnenvallen. In Port au Prince in er niks meer te bombarderen dus doen ze maar een invasie. En zie ze maar weer eens weg te krijgen. Kwestie van tijd dat de drones boven Haiti vliegen? Ik zeg hele grote kans.
De grootste religie daar is vodouquote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:29 schreef paddy het volgende:
Ik weet niet in hoeverre ze streng gelovig zijn, maar de bevolking is Katholiek 80%, en 16% Protestant. Voor die mensen is misschien een bijbel wel belangrijk, alhoewel ik het tijdstip wel wat vreemd vind.
Het werd tijd ook. Na een week.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 10:25 schreef fruityloop het volgende:
Het lijkt er op dat Amerikaanse troepen een aantal vlakke stukken land beveiligen, en er vervolgens voorraden op droppen per parachute, om zo de bottleneck op het vliegveld wat te omzeilen. Het lijkt er op dat de eerste poging wel geslaagd is, en dat er niet al te veel waterflessen kapot zijn gegaan, ik hoop dat ze er mee door kunnen gaan.
Het vergt toch wel wat voorbereiding, je kan niet 25 ton voedsel en water zomaar in een mensenmassa neerdonderen, daar moet wat beveiliging en coördinatie voor zijn op de grond. Maar als we zo gaan beginnen, je weet dat de ministers daar zich lieten rondrijden in gepantserde SUV's, blackberries hadden, en eerste klas vlogen waar ze ook naar toe gingen, dit in een land waar ~50% voor de ramp al geen toegang had tot schoon water en gezondheidszorg? Als die wat meer moeite hadden gestoken in zeg het opstellen en handhaven van bouwvoorschriften, dan hadden de wegen nu niet vol gelegen met brokstukken van gammele gebouwen..quote:
't is meer een soort mengvorm van katholicisme met Afrikaanse religies. Wikipedia:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 12:12 schreef sylvietjoo het volgende:
Mijn impressie daar was juist dat ze heel gelovig zijn... Overal staan (katholieke) en kleurige leuzen op geschilderd, op gevels, tap-taps, auto's etc.
quote:De slaven namen uit Afrika animistische religies mee. In Haïti aangekomen werden zij door priesters en plantagehouders gedwongen bekeerd tot het katholicisme. Uit een mengeling van katholicisme en Afrikaanse religies ontstond de vodou, de Haïtiaanse variant van het in West-Afrika ontstane voodoo. Ook zijn er invloeden gevonden van de Taíno-indianen in het Haïtiaanse vodou. De katholieke kerk probeerde vodou uit te roeien, maar zonder succes. De meerderheid van de bevolking is officieel katholiek, maar vele Haïtianen beoefenen daarnaast ook het vodou. De laatste decennia is het protestantisme in opkomst.
Ze gebruiken katholieke symbolen voor hun eigen religie (vodou)quote:Op dinsdag 19 januari 2010 12:12 schreef sylvietjoo het volgende:
Mijn impressie daar was juist dat ze heel gelovig zijn... Overal staan (katholieke) en kleurige leuzen op geschilderd, op gevels, tap-taps, auto's etc.
Het land kan weer een aantal jaar maximaal profiteren van de miljarden die die kant op komen, om vervolgens weer op de oude voet door te gaan, volgens mij zijn ze daar namelijk te dom om te poepen.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 10:06 schreef Burdie het volgende:
Overigens begin ik me serieus af te vragen hoe het land hier ooit overheen gaat komen.
Haïti had al zo verschrikkelijk veel problemen en armoede, er was al nauwelijks uitzicht op verbetering, en deze ramp maakt alles nog erger. Het land is arm, uitgewoond, corrupt en heeft niets te bieden. Aan niemand. De regering denkt alleen aan zichzelf en geld voor de wederopbouw zal dan ook niet op de juiste plekken terecht komen, maar in de zakken belanden van degenen die het land besturen. Om hun eigen ranches mooi op te leuken.
Het land heeft nauwelijks nog grondstoffen, er is nooit een meerjarenplan geweest (men leeft daar bij de dag) en niemand heeft geld of gelegenheid om iets structureels, iets constructiefs op te bouwen. Het grootste deel van de bevolking is analfabeet en bestaat op papier niet, waardoor ze geen rechten hebben en nooit iets kunnen bereiken. Ze kunnen niet eens het land verlaten.
De grond is geërodeerd en daardoor vrijwel onvruchtbaar. Zelfs voor wie het zou willen, valt er niets mee te doen. Er zitten geen grondstoffen in de grond, dus geen enkel land zou Haïti willen overnemen. Het is en blijft ellende.
Dus, hoe moet dit ooit goed komen?.
Alcohol tast het brein aan hequote:Op dinsdag 19 januari 2010 13:24 schreef Shoombak het volgende:
[..]
Het land kan weer een aantal jaar maximaal profiteren van de miljarden die die kant op komen, om vervolgens weer op de oude voet door te gaan, volgens mij zijn ze daar namelijk te dom om te poepen.
quote:Nog elf Nederlanders zoek in Haïti
DEN HAAG - Het aantal Nederlanders dat nog wordt vermist na de aardbeving op Haïti is gedaald tot elf. Dat maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag bekend.
Maandag was het lot van twintig landgenoten nog onbekend. Volgens het ministerie zijn acht Antillianen en een Arubaan inmiddels terecht.
Vorige week vrijdag meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken dat er van de 38 Nederlanders die in Haïti aanwezig waren, er zich twintig gemeld hadden.
Klopt, het analfabetisme is erg hoog daar. Je hebt in Amerika veel Christelijke organisaties die op eigen houtje zaken sturen, beetje vergelijkbaar met Stichting Compassion in Nederland zeg maar die onlangs een benefietconcert gaven om Bijbels te kopen voor Afrika. Het geloof onder Haitianen is enorm sterk, en als je de media een beetje hebt bijgehouden en geïnterviewde Haitianen hebt gezien, dan had je denk ik ook wel gemerkt hoe ze om de haverklap God en Jezus bedankten voor hun redding, etc, etc. Dat sterke geloof zal waarschijnlijk het argument zijn.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:03 schreef indahnesia.com het volgende:
Maartena kan ons vast vertellen waarom ze luisterbijbels sturen. Het argument dat velen in Haiti niet kunnen lezen snap ik, maar buiten dat moet er nog vast een goed argument te geven zijn.
Wat een onzin verkoop je nu allemaal weer. De enige reden waarom de hulpgoederen zo moeilijk Haiti binnen kunnen komen is simpelweg omdat er veel meer vliegtuigen zijn dan dat er binnen KUNNEN komen, en als je de satellietfoto's van Jan. 16 erbij pakt (al eerder in dit topic gelinked) dan zie je ook dat het vliegveld bom vol met vliegtuigen staat.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:30 schreef NorthernStar het volgende:
In Afghanistan kwamen ze veiligheid brengen, in Irak democratie en nu brengen ze Haiti "humanitaire hulp".
Hulp noemen ze dat, lieber Gott. Vliegtuigen met echte hulpgoederen, doktoren en reddingswerkers konden niet landen omdat de yanks het enige vliegveld hebben overgenomen en druk troepen en wapens aan het invliegen waren.
Het enige wat de VS nog kan is bombarderen of binnenvallen. In Port au Prince valt er niks meer te bombarderen dus doen ze maar een invasie. En zie ze maar weer eens weg te krijgen. Kwestie van tijd dat de drones boven Haiti vliegen? Ik zeg hele grote kans.
Er zijn honderden hulporganisaties actief op het eiland, en sommigen brengen inderdaad ook Bijbels mee. Ik ben zelf totaal niet gelovig, maar kan me wel voorstellen dat spirtuele hulp voor sommige gelovigen ook welkome hulp is.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:37 schreef Disana het volgende:
Ze sturen ook andere goederen en hebben mensen in Haïti. Het lijkt me niet goed als dit soort groeperingen ook nog eens in de weg gaan lopen.
De meeste mensen praktiseren het gewoon naast hun (katholieke) geloof.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:14 schreef maartena het volgende:
[..]
Nee.
http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Haiti
Onzinartikel kan ik je uit eigen ervaring melden. Bijna íedereen heeft voodoo als religie.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:14 schreef maartena het volgende:
[..]
Nee.
http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Haiti
Ik las het ook netquote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:27 schreef Frutsel het volgende:
[ afbeelding ]
5.8 bij de Caymans
Langs dezelfde breuklijn, iets verderop nu
Een aardbeving van 7.0 of hoger komt toch een keer of tien per jaar voor. Zo vreemd is dat niet, maar op deze plek nog eens... tja, zou zo maar kunnenquote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:36 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ik las het ook net.
Ze voorspellen trouwens binnen 2 jaar een tweede aardbeving van deze omvang op Haïti (weet ff niet meer waar ik dat gelezen heb).
quote:Schip mag voedsel niet uitdelen.
Mariniers van het Nederlandse schip De Pelikaan kunnen het eten en drinken voor de slachtoffers in Haïti nog niet uitdelen. Eerst moeten afspraken met de VN worden gemaakt over de distributie.
De spullen moeten naar een verzamelpunt van de VN in Port-au-Prince. Daar staan rijen Haïtianen. Hulpverleners zijn bang dat wanhopige mensen hen aanvallen als ze met de hulpgoederen aankomen.
De Pelikaan heeft onder meer water aan boord. Met een speciale installatie kan het marineschip zeewater veranderen in drinkwater. De Pelikaan is daardoor nu volgeladen met 90.000 liter drinkwater.
Het Amerikaanse leger is begonnen met het droppen van zo'n 14.000 voedselpakketten.
Zo staat het in de Nederlandse wikipedia:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:33 schreef static het volgende:
[..]
Onzinartikel kan ik je uit eigen ervaring melden. Bijna íedereen heeft voodoo als religie.
Daar staat (in tegenstelling tot het Engelse artikel hierboven) dat vodou sinds 4 april 2003 (bij presidentieel decreet) de officiële godsdienst is. Welke wiki moet ik nu geloven?quote:Omdat alle plantagehouders, ook de Franse, hun slaven onder dwang kerstenden, dus het (vooral rooms-katholieke) christendom bijbrachten en doopten, heeft de originele West-Afrikaanse voodoo zich vermengd met het katholicisme en uit deze synthese kwam de Haïtiaanse vodou voort. Tijdens deze vermenging zijn de bestaande vodun-geesteswezens (de Loa) vermomd als katholieke heiligen, waarschijnlijk om de beoefening van het vodou te verbergen. Daarmee is vodou een voorbeeld van syncretisme, een poging om tegengestelde geloven met elkaar te combineren.
Beetje mayo erbij is ook wel lekker hoor.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:07 schreef static het volgende:
Persoonlijk neem ik Wiki altijd met een flinke korrel zout.
Hoe komt het dan dat iedere keer als ze Haitianen intervieuwen dat ze het over God en Jezus hebben? Ik was altijd onder de indruk dat ze katholiek waren, maar veel invloeden/gebruiken hanteerden uit de Voodoo.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:33 schreef static het volgende:
Onzinartikel kan ik je uit eigen ervaring melden. Bijna íedereen heeft voodoo als religie.
In Zuid-Amerika en Midden-Amerika zijn veel vormen van het Katholicisme in meer of mindere mate verweven met lokale godsdiensten (in Europa natuurlijk ook van antropologisch perspectief, maar dan kijken we er minder vreemd van op). Dus het zal best dat de grens soms moeilijk te trekken is.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:34 schreef maartena het volgende:
[..]
Hoe komt het dan dat iedere keer als ze Haitianen intervieuwen dat ze het over God en Jezus hebben? Ik was altijd onder de indruk dat ze katholiek waren, maar veel invloeden/gebruiken hanteerden uit de Voodoo.
Maar misschien snap ik Voodoo ook niet zo en gebruiken ze in Voodoo ook juist weer Christelijke symbolen en gebruiken.
En dan zit Nederland te zeuren over 11quote:At least 5,500 Americans are missing and unaccounted for in #Haiti, the U.S. State Department tells NBC News http://bit.ly/5iX1cw
Hier staan wel wat interessante dingen:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:07 schreef static het volgende:
Persoonlijk neem ik Wiki altijd met een flinke korrel zout.
Er woonden/verbleven dan ook 45.000 Amerikanen in Haiti, tegen de 65 uit Nederland.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:45 schreef SoldMayor het volgende:
En dan zit Nederland te zeuren over 11
+ pindasaus en uitjesquote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:21 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Beetje mayo erbij is ook wel lekker hoor.
Verschil tussen de VN, Nederland en de VS..... Nederland wacht netjes en braaf tot de bureaucratie van de VN in werking word gesteld, terwijl de VS zoiets heeft van: De mensen hebben NU eten nodig, dus we gaan NU eten brengen.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:56 schreef static het volgende:
Schip mag voedsel niet uitdelen.
Mariniers van het Nederlandse schip De Pelikaan kunnen het eten en drinken voor de slachtoffers in Haïti nog niet uitdelen. Eerst moeten afspraken met de VN worden gemaakt over de distributie.
De spullen moeten naar een verzamelpunt van de VN in Port-au-Prince. Daar staan rijen Haïtianen. Hulpverleners zijn bang dat wanhopige mensen hen aanvallen als ze met de hulpgoederen aankomen.
De Pelikaan heeft onder meer water aan boord. Met een speciale installatie kan het marineschip zeewater veranderen in drinkwater. De Pelikaan is daardoor nu volgeladen met 90.000 liter drinkwater.
Het Amerikaanse leger is begonnen met het droppen van zo'n 14.000 voedselpakkette
De Haitianen zijn naar dominica gehaald als slaaf en moesten daar katholiek worden.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:34 schreef maartena het volgende:
[..]
Hoe komt het dan dat iedere keer als ze Haitianen intervieuwen dat ze het over God en Jezus hebben? Ik was altijd onder de indruk dat ze katholiek waren, maar veel invloeden/gebruiken hanteerden uit de Voodoo.
Maar misschien snap ik Voodoo ook niet zo en gebruiken ze in Voodoo ook juist weer Christelijke symbolen en gebruiken.
Jaquote:Op dinsdag 19 januari 2010 18:01 schreef Burdie het volgende:
De Haitianen zijn naar dominica gehaald als slaaf en moesten daar katholiek worden.
Om toch hun eigen geloof te kunnen aanhangen, hebben ze veel katholieke symbolen 'hergebruikt' en omgevormd tot voodoo-symbolen.
http://www.defensie.nl/ac(...)_Prince_toegankelijkquote:Nederlands marineschip maakt haven Port-au-Prince toegankelijk
19 januari 2010, 12.26 uur
Aangekomen in de haven van Port-au-Prince worden hulpgoederen en voertuigen uitgeladen. Het ondersteuningsvaartuig Hr. Ms. Pelikaan van de Koninklijke Marine heeft als eerste schip de haven van Port-au-Prince bereikt. De militairen kregen direct verschillende hulpverleningstaken. De nadruk ligt op het verder toegankelijk maken van de haven van de Haïtiaanse hoofdstad voor grote schepen met hulpgoederen. De meegekomen mariniers begeleiden humanitaire hulpverleners en evacueren weeskinderen.
Na aankomst bij de havenmonding van Port-au-Prince, gisterochtend lokale tijd, startte de bemanning direct met het uitvoeren van hydrografische metingen. Met deze metingen wordt de havenbodem in kaart gebracht. Dit maakt het uitstippelen van een veilige vaarroute mogelijk. Ook kunnen eventuele obstakels met behulp van de scheepskraan van de Pelikaan uit de vaarweg worden verwijderd. Na enkele uren meerde het marineschip, als eerste schip sinds de aardbeving, af aan de kade. De bemanning begon direct met het lossen van de hulpgoederen.
Taken
Het marinedetachement ontving zijn takenpakket gisteravond van de Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA). Deze VN-organisatie coördineert de hulp. Het verbeteren van de havenfaciliteiten in Port-au-Prince moet de haven zo snel mogelijk toegankelijk maken voor grote schepen met hulpgoederen. De meegekomen mariniers begeleiden het Urban Search and Rescue team bij het uitvoeren van hun bergingstaken. Ook assisteren ze bij de evacuatie van 100 Haïtiaanse weeskinderen. De meegebrachte hulpgoederen worden afgeleverd bij het World Food Program (WFP), ook een organisatie van de Verenigde Naties.
Marinedetachement
De bemanning van Hr. Ms. Pelikaan bestaat uit 15 personen. Er zijn 45 mariniers van de 32ste Infanteriecompagnie van het Korps Mariniers uit Aruba en de bootgroep van het Korps Mariniers meegekomen. Verder waren er 6 militairen van de Arubaanse Militie en 2 marechaussees aan boord. De bemanning is aangevuld met logistiek, technisch en geneeskundig personeel van het Commando der Zeemacht in het Caraïbisch gebied.
Yup... ook gezien. Impressive!quote:Op dinsdag 19 januari 2010 20:51 schreef Tourniquet het volgende:
Bij Netwerk was net een rapportage over het Nederlandse USAR-team. Indrukwekkende beelden waren dat toen ze een moeder en kind uit een ingestort huis redden.
Blablablablablabla dit is weer typisch christelijk missionarissen gedrag. Hulp bieden, maar dan moet er wel iets christelijks voor tegenover staan.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:06 schreef maartena het volgende:
[..]
Klopt, het analfabetisme is erg hoog daar. Je hebt in Amerika veel Christelijke organisaties die op eigen houtje zaken sturen, beetje vergelijkbaar met Stichting Compassion in Nederland zeg maar die onlangs een benefietconcert gaven om Bijbels te kopen voor Afrika. Het geloof onder Haitianen is enorm sterk, en als je de media een beetje hebt bijgehouden en geïnterviewde Haitianen hebt gezien, dan had je denk ik ook wel gemerkt hoe ze om de haverklap God en Jezus bedankten voor hun redding, etc, etc. Dat sterke geloof zal waarschijnlijk het argument zijn.
In Haïti zijn ook al jaren veel Christelijke organisaties actief, ook vanuit Nederland bijvoorbeeld. Veel van de adopties gaan via Christelijke weeshuizen etc.
Uiteraard word in de media - De telegraaf uiteraard - alleen de Bijbels eruitgelicht, maar dat is natuurlijk niet het enige wat dergelijke organisaties sturen..... wellicht is het alleen omdat het een technisch hoogstandje is opeens interessant nieuws, want inderdaad..... de papieren versie wordt al eeuwenlang door missionarissen etc verspreid.
En hoe zijn die Haitianen christelijk geworden?quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:06 schreef maartena het volgende:
Het geloof onder Haitianen is enorm sterk,
De Haitiaanse bevolking moet de huidige regering eruit trappen. Bijna geen enkel ontwikkeld land is zonder slag of stoot welvarend geworden. Elk land dat nu rijk is, heeft ook corrupte of machtwellustige regeringen in het verleden gehad. De bevolking moet de huidige regering eruit trappen en dan proberen om meer capabele leiders naar voren te brengen. Van daaruit kan het land economisch opgebouwd worden, maar voor economische groei komt natuurlijk meer bij kijken.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 10:06 schreef Burdie het volgende:
Overigens begin ik me serieus af te vragen hoe het land hier ooit overheen gaat komen.
Haïti had al zo verschrikkelijk veel problemen en armoede, er was al nauwelijks uitzicht op verbetering, en deze ramp maakt alles nog erger. Het land is arm, uitgewoond, corrupt en heeft niets te bieden. Aan niemand. De regering denkt alleen aan zichzelf en geld voor de wederopbouw zal dan ook niet op de juiste plekken terecht komen, maar in de zakken belanden van degenen die het land besturen. Om hun eigen ranches mooi op te leuken.
Het land heeft nauwelijks nog grondstoffen, er is nooit een meerjarenplan geweest (men leeft daar bij de dag) en niemand heeft geld of gelegenheid om iets structureels, iets constructiefs op te bouwen. Het grootste deel van de bevolking is analfabeet en bestaat op papier niet, waardoor ze geen rechten hebben en nooit iets kunnen bereiken. Ze kunnen niet eens het land verlaten.
De grond is geërodeerd en daardoor vrijwel onvruchtbaar. Zelfs voor wie het zou willen, valt er niets mee te doen. Er zitten geen grondstoffen in de grond, dus geen enkel land zou Haïti willen overnemen. Het is en blijft ellende.
Dus, hoe moet dit ooit goed komen?.
Wie de neuk zijn de yanks dat zij beslissen wie er mag landen en wie niet?quote:Doctors Without Borders Plane with Lifesaving Medical Supplies Diverted Again from Landing in Haiti
Port-au-Prince, January 19, 2010 – A Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières (MSF) cargo plane carrying 12 tons of medical equipment, including drugs, surgical supplies and two dialysis machines, was turned away three times from Port-au-Prince airport since Sunday night despite repeated assurances of its ability to land there.
This 12-ton cargo was part of the contents of an earlier plane carrying a total of 40 tons of supplies that was blocked from landing on Sunday morning. Since January 14, MSF has had five planes diverted from the original destination of Port-au-Prince to the Dominican Republic. These planes carried a total of 85 tons of medical and relief supplies.
Wat snap je precies niet aan dat de landingsbaan vol stond?quote:Op woensdag 20 januari 2010 05:15 schreef NorthernStar het volgende:
Wie de neuk zijn de yanks dat zij beslissen wie er mag landen en wie niet?
Ach wat een onzin. De Amerikanen doen hun best om hulp te verspreiden. Ga jij mij uitleggen dat het BETER geweest zou zijn als de Amerikanen NIETS gedaan hadden?quote:Op woensdag 20 januari 2010 05:24 schreef indahnesia.com het volgende:
Het lijkt meer op een invasie inmiddels inderdaad. Wat slecht.
Zullen we anders eens een noodlijdende Haitiaan vragen wat hij liever heeft, 1) geen hulp, of 2) hulp + bijbel en kerkbezoek.quote:Op woensdag 20 januari 2010 00:15 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Blablablablablabla dit is weer typisch christelijk missionarissen gedrag. Hulp bieden, maar dan moet er wel iets christelijks voor tegenover staan.![]()
Bah, over de ljken van dode mensen proberen je geloof te verspreiden![]()
Dit kunstje halen ze niet alleen in Haiti uit, maar in zowat alle niet-christelijke derdewereldlanden. Ontwikkelingshulp geven aan mensen, maar dan moeten die mensen wel eerst christelijke aspecten aannemen.
[..]
En hoe zijn die Haitianen christelijk geworden?![]()
3x raden op welke manier de negroide-Afrikanen christelijk of islamitisch zijn geworden....
En nu proberen christelijke missionarissen alweer op een ziekelijke manier te profiteren om hun geloof te verspreiden over de lijken van dode en dakloze mensen.
tja, dat soort dingen heeft tijd nodig. Kan me nog een incidentje met de FEMA in New Orleans herinneren. Duurde ook enkele dagen voordat men de email opende waarin stond dat het water metershoog in de straten stond zo leek het.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:24 schreef maartena het volgende:
[..]
Ach wat een onzin. De Amerikanen doen hun best om hulp te verspreiden. Ga jij mij uitleggen dat het BETER geweest zou zijn als de Amerikanen NIETS gedaan hadden?
De VN heeft VANDAAG - Ja, VANDAAG pas besloten om een extra 2000 militairen en 1500 politiemensen te sturen naar Haiti......
Dat zullen we voortaan ook doen wanneer indonesië weer eens door een tsunami wordt geraakt. Ach reddingswerk heeft zo z'n tijd nodig. Laten we niets overhaasten.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:40 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
tja, dat soort dingen heeft tijd nodig. Kan me nog een incidentje met de FEMA in New Orleans herinneren. Duurde ook enkele dagen voordat men de email opende waarin stond dat het water metershoog in de straten stond zo leek het.
Gelukkig is de VN hier ook niet de eerste die aan komt, want dat duurt hier ook altijd langer dan gewenst. Verder hoeft men zich bij de VN niet echt te haasten voor Indonesie inderdaad, ze hebben voldoende bondgenoten die graag direct helpen, zonder bureaucratisch geneuzel van de VN.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:44 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Dat zullen we voortaan ook doen wanneer indonesië weer eens door een tsunami wordt geraakt. Ach reddingswerk heeft zo z'n tijd nodig. Laten we niets overhaasten.
Je zou voor de grap eens moeten opzoeken hoe vaak er een hospitalship door indonesië toert. Stoere jongens als jij zouden dan als een echte man je geld uit naam voor de VN gaan eisen.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:44 schreef indahnesia.com het volgende:
Waren het trouwens niet de VS die nog een fikse rekening hadden openstaan bij de VN? Ja, het is lekker roepen he...
Iets wat meer te maken heeft met de welvaart van de omliggende landen dan de sterke reputatie binnen de wereldpolitiek.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:45 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Gelukkig is de VN hier ook niet de eerste die aan komt, want dat duurt hier ook altijd langer dan gewenst. Verder hoeft men zich bij de VN niet echt te haasten voor Indonesie inderdaad, ze hebben voldoende bondgenoten die graag direct helpen, zonder bureaucratisch geneuzel van de VN.
En van die ramp heeft men geleerd.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:40 schreef indahnesia.com het volgende:
tja, dat soort dingen heeft tijd nodig. Kan me nog een incidentje met de FEMA in New Orleans herinneren. Duurde ook enkele dagen voordat men de email opende waarin stond dat het water metershoog in de straten stond zo leek het.
Altijd leuk.... als je geen ON-TOPIC discussie meer kunt houden, dan gaan we fijn oude koeien uit de sloot halen.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:44 schreef indahnesia.com het volgende:
Waren het trouwens niet de VS die nog een fikse rekening hadden openstaan bij de VN? Ja, het is lekker roepen he...
ja maar...quote:Op woensdag 20 januari 2010 09:21 schreef no1uknow het volgende:
What de fuck lopen jullie nou allemaal te rellen hierzo, stelletje kleine kinderen. Richt je liever op berichtgeving omtrent Haïti, in plaats van te bitchen op elkaar.
ouwe koeien? Dat ze eens betalen, want tot op heden hebben ze dat niet gedaan. Nieuwe koeien dus. Maar zoals ik al zei is het wel makkelijk roepen. Je wereldbeeld is flink verstoort, mogelijk door een tekort aan buitenlands nieuws in je omgeving. Dat is hier in Indonesie helaas ook een probleem, maar ik doe er toch alles aan om me een beetje op de hoogte te houden.quote:Op woensdag 20 januari 2010 07:53 schreef maartena het volgende:
[..]
Altijd leuk.... als je geen ON-TOPIC discussie meer kunt houden, dan gaan we fijn oude koeien uit de sloot halen.
Kom op.
Dat zal na deze beving een stukm minder worden...quote:Op woensdag 20 januari 2010 12:38 schreef Libereco het volgende:
Prachtig om te zien dat men nog steeds mensen heeft kunnen redden! Bij ons thuis hebben gisteravond wel een aantal een traantje moeten wegpinken aan het einde van Netwerk.
de gedachte dat er nog een hoop levenden onder het puin liggen die een langzame hongersdood sterven is voor mij erger.quote:Op woensdag 20 januari 2010 12:38 schreef Libereco het volgende:
Prachtig om te zien dat men nog steeds mensen heeft kunnen redden! Bij ons thuis hebben gisteravond wel een aantal een traantje moeten wegpinken aan het einde van Netwerk.
Absoluut! Maar dat kleine beetje hoop en de kracht van de reddingswerkers en de bevolking om levens te redden is mooi om te zien.quote:Op woensdag 20 januari 2010 12:58 schreef ASroma het volgende:
[..]
de gedachte dat er nog een hoop levenden onder het puin liggen die een langzame hongersdood sterven is voor mij erger.
En voor diegene die willen meebieden op het schilderij hier de link:quote:Nog maar een week geleden.. Het voelt zoveel langer!! En toch ook nog maar heel kort geleden.. Wat is er in de tussentijd veel gebeurd en wat gaat er nog veel gebeuren.
Soms maken alle dingen die er gaan gebeuren wel bang. GLA was een veilige, vertrouwde plek voor mij. Maar zal dat over een paar weken nog zo zijn?? Ze willen proberen alle kinderen het land uit te krijgen.. Nederland heeft toegezegt, misschien dat die kinderen vandaag nog vertrekken, en anders morgen. Ook Amerika is akkoord!! Luxemburg vliegt samen met Nederland.. En dan blijven alleen Frankrijk en Canada nog over. Wat als zij ook ja zeggen? Dan betekend het dat alle vertrouwde gezichtjes naar hun familie gaan.. Wij zullen genoeg nieuwe kinderen/mensen binnen krijgen om voor te zorgen, maar zal GLA dan nog hetzelfde zijn?? Het maakt me onzeker dat ik niet weet wat er precies gaat gebeuren, wanneer ik van welke kinderen afscheid moet nemen.. De tijd zal het leren!
Wat ik al zei, de Nederlandse kanjertjes zouden vandaag vertrekken. En misschien gaat dat nog lukken, maar dat is niet zeker. Het vliegtuig heeft nog geen tijd gekregen om te landen, dus het kan zijn dat het morgen gaat worden. Wat moet dit voor de ouders ook moeilijk zijn! Niet wetende of jou kind woensdagochtend wel op Schiphol aankomt. Tot die tijd probeer ik zoveel mogelijk tijd met hen door te brengen. En ja, ik heb daarin m’n favorieten die hier bijna de hele dag bij me zijn Wat zal ik hen missen!! Maar gelukkig is Nederland maar een klein land
Pastor Joel, waar wij normaal elke zondag een kerkdienst hebben, heeft deze week veel tijd doorgebracht in de zwaar getroffen gebieden. Zijn verhalen maken me zo verdrietig! Zoveel mensen op straat die hulp nodig hebben en maar zo weinig hulpverleners!! Hoop echt dat dit snel goed op gang komt en beter wordt georganiseerd. Want op deze manier gaat het helemaal de verkeerde kant op! Je hoort nu al zoveel verhalen over plunderingen, schietpartijen, etc. Nederland kan dan nog zoveel geld inzamelen, er moet vooral iets mee gedaan worden, nu! Ik hoop dat iedereen dat snel beseft.
En dan al die lieve berichtjes die ik nog steeds krijg.. Die doen me zo goed!! Zelfs van volkomen vreemden krijg ik de liefste woorden toegestuurd! Dat is echt zo’n grote steun.. En ik heb net te horen gekregen hoeveel er ondertussen op de bankrekening voor Haiti is binnengekomen, bijna 3400 euro!! En voor het schilderij staat op dit moment een bod van 500 euro! Zoveel mensen die willen helpen.. En ik weet zeker dat met dit geld gelijk actie wordt ondernomen! Opvang voor onze nannies en voor alle kinderen die het nu nodig hebben. Dat is waar GLA zich nu eerst op gaat richten.. Ik hoop dat ik hier snel een berichtje kan zetten dat alle Nederlandse kids op het vliegtuig zitten!!
zeker heb de beelden even bekeken, superquote:Op woensdag 20 januari 2010 13:02 schreef Libereco het volgende:
[..]
Absoluut! Maar dat kleine beetje hoop en de kracht van de reddingswerkers en de bevolking om levens te redden is mooi om te zien.
quote:Vermiste Nederlandse gezinnen Haïti overleden
RIJSWIJK - De twee vermiste Nederlandse families die tijdens de aardbeving in hotel Villa Therese in een voorstad van Port-au-Prince in Haïti verbleven, zijn overleden. Dat heeft de adoptieorganisatie Wereldkinderen woensdag gemeld.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat er nog drie Nederlanders worden vermist.
De stoffelijke overschotten van vier volwassenen zijn van de twee Nederlandse echtparen met hun drie adoptiekinderen die op het moment van de beving vorige week dinsdag in het hotel verbleven. Hun stoffelijke resten komen zo spoedig mogelijk naar Nederland.
Identiteit
De identiteit van de Nederlanders is in de nacht van dinsdag op woensdag bevestigd door een Israëlisch identificatieteam. Dat had de benodigde informatie, zoals de tandheelkundige gegevens van de vermiste echtparen, gekregen van het Nederlandse Landelijk Team Forensische Opsporing (LTFO).
Eén Antilliaan die dinsdag nog op de lijst met vermisten stond, heeft zich inmiddels gemeld.
Adoptiekinderen
Het vertraagde vliegtuig dat ruim honderd adoptiekinderen ophaalt uit Haïti, landt waarschijnlijk woensdag rond 20.00 uur (Nederlandse tijd) in Port-au-Prince. De adoptiekinderen vliegen eerst naar Curaçao, waar ze overstappen op een gecharterd vliegtuig naar Nederland. Aanvankelijk zouden de kinderen woensdagochtend al in Eindhoven aankomen.
Benefietacties
Ongeveer vijfhonderd mensen werken dezer dagen gratis voor de radio- en tv-benefietacties voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. De uitzendingen zijn donderdag. Prominente leden van het belpanel (0800-1112) komen eveneens voor niets opdagen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |