abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 19 januari 2010 @ 20:49:18 #151
21467 franske19
Hit the deck!
pi_77026205
quote:
Nederlands marineschip maakt haven Port-au-Prince toegankelijk

19 januari 2010, 12.26 uur

Aangekomen in de haven van Port-au-Prince worden hulpgoederen en voertuigen uitgeladen. Het ondersteuningsvaartuig Hr. Ms. Pelikaan van de Koninklijke Marine heeft als eerste schip de haven van Port-au-Prince bereikt. De militairen kregen direct verschillende hulpverleningstaken. De nadruk ligt op het verder toegankelijk maken van de haven van de Haïtiaanse hoofdstad voor grote schepen met hulpgoederen. De meegekomen mariniers begeleiden humanitaire hulpverleners en evacueren weeskinderen.

Na aankomst bij de havenmonding van Port-au-Prince, gisterochtend lokale tijd, startte de bemanning direct met het uitvoeren van hydrografische metingen. Met deze metingen wordt de havenbodem in kaart gebracht. Dit maakt het uitstippelen van een veilige vaarroute mogelijk. Ook kunnen eventuele obstakels met behulp van de scheepskraan van de Pelikaan uit de vaarweg worden verwijderd. Na enkele uren meerde het marineschip, als eerste schip sinds de aardbeving, af aan de kade. De bemanning begon direct met het lossen van de hulpgoederen.

Taken

Het marinedetachement ontving zijn takenpakket gisteravond van de Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA). Deze VN-organisatie coördineert de hulp. Het verbeteren van de havenfaciliteiten in Port-au-Prince moet de haven zo snel mogelijk toegankelijk maken voor grote schepen met hulpgoederen. De meegekomen mariniers begeleiden het Urban Search and Rescue team bij het uitvoeren van hun bergingstaken. Ook assisteren ze bij de evacuatie van 100 Haïtiaanse weeskinderen. De meegebrachte hulpgoederen worden afgeleverd bij het World Food Program (WFP), ook een organisatie van de Verenigde Naties.

Marinedetachement

De bemanning van Hr. Ms. Pelikaan bestaat uit 15 personen. Er zijn 45 mariniers van de 32ste Infanteriecompagnie van het Korps Mariniers uit Aruba en de bootgroep van het Korps Mariniers meegekomen. Verder waren er 6 militairen van de Arubaanse Militie en 2 marechaussees aan boord. De bemanning is aangevuld met logistiek, technisch en geneeskundig personeel van het Commando der Zeemacht in het Caraïbisch gebied.
http://www.defensie.nl/ac(...)_Prince_toegankelijk
pi_77026319
Bij Netwerk was net een rapportage over het Nederlandse USAR-team. Indrukwekkende beelden waren dat toen ze een moeder en kind uit een ingestort huis redden.
AIVD Kerstpuzzel 2025: 1a, 2, 3a, 5
pi_77031101
quote:
Op dinsdag 19 januari 2010 20:51 schreef Tourniquet het volgende:
Bij Netwerk was net een rapportage over het Nederlandse USAR-team. Indrukwekkende beelden waren dat toen ze een moeder en kind uit een ingestort huis redden.
Yup... ook gezien. Impressive!

Denk alleen dat ze in hun oranje overall's moeten oppassen voor Amerikaanse soldaten.





[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-01-2010 22:13:28 ]
pi_77037090
quote:
Op dinsdag 19 januari 2010 16:06 schreef maartena het volgende:

[..]

Klopt, het analfabetisme is erg hoog daar. Je hebt in Amerika veel Christelijke organisaties die op eigen houtje zaken sturen, beetje vergelijkbaar met Stichting Compassion in Nederland zeg maar die onlangs een benefietconcert gaven om Bijbels te kopen voor Afrika. Het geloof onder Haitianen is enorm sterk, en als je de media een beetje hebt bijgehouden en geïnterviewde Haitianen hebt gezien, dan had je denk ik ook wel gemerkt hoe ze om de haverklap God en Jezus bedankten voor hun redding, etc, etc. Dat sterke geloof zal waarschijnlijk het argument zijn.

In Haïti zijn ook al jaren veel Christelijke organisaties actief, ook vanuit Nederland bijvoorbeeld. Veel van de adopties gaan via Christelijke weeshuizen etc.

Uiteraard word in de media - De telegraaf uiteraard - alleen de Bijbels eruitgelicht, maar dat is natuurlijk niet het enige wat dergelijke organisaties sturen..... wellicht is het alleen omdat het een technisch hoogstandje is opeens interessant nieuws, want inderdaad..... de papieren versie wordt al eeuwenlang door missionarissen etc verspreid.
Blablablablablabla dit is weer typisch christelijk missionarissen gedrag. Hulp bieden, maar dan moet er wel iets christelijks voor tegenover staan.
Bah, over de ljken van dode mensen proberen je geloof te verspreiden

Dit kunstje halen ze niet alleen in Haiti uit, maar in zowat alle niet-christelijke derdewereldlanden. Ontwikkelingshulp geven aan mensen, maar dan moeten die mensen wel eerst christelijke aspecten aannemen.
quote:
Op dinsdag 19 januari 2010 16:06 schreef maartena het volgende:
Het geloof onder Haitianen is enorm sterk,
En hoe zijn die Haitianen christelijk geworden?
3x raden op welke manier de negroide-Afrikanen christelijk of islamitisch zijn geworden....

En nu proberen christelijke missionarissen alweer op een ziekelijke manier te profiteren om hun geloof te verspreiden over de lijken van dode en dakloze mensen.

[ Bericht 32% gewijzigd door Zienswijze op 20-01-2010 00:21:13 ]
pi_77037577
quote:
Op dinsdag 19 januari 2010 10:06 schreef Burdie het volgende:
Overigens begin ik me serieus af te vragen hoe het land hier ooit overheen gaat komen.

Haïti had al zo verschrikkelijk veel problemen en armoede, er was al nauwelijks uitzicht op verbetering, en deze ramp maakt alles nog erger. Het land is arm, uitgewoond, corrupt en heeft niets te bieden. Aan niemand. De regering denkt alleen aan zichzelf en geld voor de wederopbouw zal dan ook niet op de juiste plekken terecht komen, maar in de zakken belanden van degenen die het land besturen. Om hun eigen ranches mooi op te leuken.

Het land heeft nauwelijks nog grondstoffen, er is nooit een meerjarenplan geweest (men leeft daar bij de dag) en niemand heeft geld of gelegenheid om iets structureels, iets constructiefs op te bouwen. Het grootste deel van de bevolking is analfabeet en bestaat op papier niet, waardoor ze geen rechten hebben en nooit iets kunnen bereiken. Ze kunnen niet eens het land verlaten.

De grond is geërodeerd en daardoor vrijwel onvruchtbaar. Zelfs voor wie het zou willen, valt er niets mee te doen. Er zitten geen grondstoffen in de grond, dus geen enkel land zou Haïti willen overnemen. Het is en blijft ellende.

Dus, hoe moet dit ooit goed komen? .
De Haitiaanse bevolking moet de huidige regering eruit trappen. Bijna geen enkel ontwikkeld land is zonder slag of stoot welvarend geworden. Elk land dat nu rijk is, heeft ook corrupte of machtwellustige regeringen in het verleden gehad. De bevolking moet de huidige regering eruit trappen en dan proberen om meer capabele leiders naar voren te brengen. Van daaruit kan het land economisch opgebouwd worden, maar voor economische groei komt natuurlijk meer bij kijken.

Je hebt gelijk: ook na de wederopbouw van de verwoestigen door de aardbeving, zal het een zooitje in Haiti blijven. De Haitianen moeten zelf hun land opbiuwen.

En belangrijk: laat landen in alsjeblieft NIET ontwikkelingshulp rechtstreeks aan regeringen geven, want dat werkt juist corruoptie in de hand, Helemaal in onstabiele landen zoals Haiti.
Ik heb al eerder gezegd: besteed dat ontwikkelingshulp liever aan de bouw van aardbevingbestendige gebouwen, zodat bij de volgende aarbeving niet alles wederom als een kaartenbhuis in elkaar stort.

[ Bericht 6% gewijzigd door Zienswijze op 20-01-2010 00:40:50 ]
  † In Memoriam † woensdag 20 januari 2010 @ 05:15:02 #156
21290 NorthernStar
Insurgent
pi_77040229
Artsen Zonder Grenzen probeert al sinds zondag te landen.
quote:
Doctors Without Borders Plane with Lifesaving Medical Supplies Diverted Again from Landing in Haiti

Port-au-Prince, January 19, 2010 – A Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières (MSF) cargo plane carrying 12 tons of medical equipment, including drugs, surgical supplies and two dialysis machines, was turned away three times from Port-au-Prince airport since Sunday night despite repeated assurances of its ability to land there.

This 12-ton cargo was part of the contents of an earlier plane carrying a total of 40 tons of supplies that was blocked from landing on Sunday morning. Since January 14, MSF has had five planes diverted from the original destination of Port-au-Prince to the Dominican Republic. These planes carried a total of 85 tons of medical and relief supplies.
Wie de neuk zijn de yanks dat zij beslissen wie er mag landen en wie niet?

De ramp wordt door Washington geexploiteerd voor een militaire voet aan de grond, simpel zat.

En nog iets om over na te denken. Er is nu een partij die voordeel heeft van uitbrekend geweld. Rellen en geweld kan de VS gebruiken als rechtvaardiging voor de aanwezigheid van troepen. En als iemand belang heeft bij geweld kun je erop rekenen dat er geweld zal zijn.

Wat ik eerder op de FP al schreef:

Ik zag de beelden van helicopters die zwaar verpakte dozen in een groep mensen droppen. Niemand hoeft gestudeerd te hebben om te weten welk effect dat heeft. Natuurlijk wordt er geworsteld om een doos in handen te krijgen. En dit zijn precies de beelden die men wil. Men had de dozen ook leeg kunnen strooien zodat iedereen wel iets kon krijgen. Zelfs kinderen die eendjes voeren weten beter.

Straks pluderingen en gewapende gangs, wellicht zelfs deathsquads, en de VS heeft onder het mom van veilligheid een excuus om te blijven.
pi_77040267
Het lijkt meer op een invasie inmiddels inderdaad. Wat slecht.
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:20:43 #158
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_77040641
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 05:15 schreef NorthernStar het volgende:
Wie de neuk zijn de yanks dat zij beslissen wie er mag landen en wie niet?
Wat snap je precies niet aan dat de landingsbaan vol stond?

En leg even precies aan me uit wie op dit moment het vliegverkeer BETER kan begeleiden? Wie kan het DIRECT overnemen als morgenochtend de Amerikanen met hun radio apparatuur weer vertrekken?

Wie?

Juist..... NIEMAND.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:24:24 #159
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_77040652
Alles is de schuld van het grote enge amerika.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:24:49 #160
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_77040654
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 05:24 schreef indahnesia.com het volgende:
Het lijkt meer op een invasie inmiddels inderdaad. Wat slecht.
Ach wat een onzin. De Amerikanen doen hun best om hulp te verspreiden. Ga jij mij uitleggen dat het BETER geweest zou zijn als de Amerikanen NIETS gedaan hadden?

De VN heeft VANDAAG - Ja, VANDAAG pas besloten om een extra 2000 militairen en 1500 politiemensen te sturen naar Haiti......
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:26:37 #161
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_77040661
Als je alle goederen wilt gaan openmaken en leegstrooien heb je nog twee infanteriedivisies nodig. En dan is het wéér niet goed.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:28:29 #162
245594 Pinterman
Luis in de pels
pi_77040668
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 00:15 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Blablablablablabla dit is weer typisch christelijk missionarissen gedrag. Hulp bieden, maar dan moet er wel iets christelijks voor tegenover staan.
Bah, over de ljken van dode mensen proberen je geloof te verspreiden

Dit kunstje halen ze niet alleen in Haiti uit, maar in zowat alle niet-christelijke derdewereldlanden. Ontwikkelingshulp geven aan mensen, maar dan moeten die mensen wel eerst christelijke aspecten aannemen.
[..]

En hoe zijn die Haitianen christelijk geworden?
3x raden op welke manier de negroide-Afrikanen christelijk of islamitisch zijn geworden....

En nu proberen christelijke missionarissen alweer op een ziekelijke manier te profiteren om hun geloof te verspreiden over de lijken van dode en dakloze mensen.
Zullen we anders eens een noodlijdende Haitiaan vragen wat hij liever heeft, 1) geen hulp, of 2) hulp + bijbel en kerkbezoek.

Wie ben jij om mensen de nodige hulp te ontzeggen omdat de motieven van de hulpverleners verder gaan dan alleen het redden van levens?
Ik wens je een dolfijne dag
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:36:44 #163
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_77040724
Ja, ik maak me ook niet zoveel zorgen over de Christelijke hulpverlening..... die zaten ook al JAREN in Haiti voor de aardbeving, en deden verder gewoon goed werk.

Ik ben ook geen gelovige, maar als dat soort organisaties nou ook eens echt helpen, dan ga ik ze niet veroordelen voor een paar bijbels.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_77040740
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:24 schreef maartena het volgende:

[..]

Ach wat een onzin. De Amerikanen doen hun best om hulp te verspreiden. Ga jij mij uitleggen dat het BETER geweest zou zijn als de Amerikanen NIETS gedaan hadden?

De VN heeft VANDAAG - Ja, VANDAAG pas besloten om een extra 2000 militairen en 1500 politiemensen te sturen naar Haiti......
tja, dat soort dingen heeft tijd nodig. Kan me nog een incidentje met de FEMA in New Orleans herinneren. Duurde ook enkele dagen voordat men de email opende waarin stond dat het water metershoog in de straten stond zo leek het.
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:44:13 #165
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_77040764
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:40 schreef indahnesia.com het volgende:

[..]

tja, dat soort dingen heeft tijd nodig. Kan me nog een incidentje met de FEMA in New Orleans herinneren. Duurde ook enkele dagen voordat men de email opende waarin stond dat het water metershoog in de straten stond zo leek het.
Dat zullen we voortaan ook doen wanneer indonesië weer eens door een tsunami wordt geraakt. Ach reddingswerk heeft zo z'n tijd nodig. Laten we niets overhaasten.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
pi_77040765
Waren het trouwens niet de VS die nog een fikse rekening hadden openstaan bij de VN? Ja, het is lekker roepen he...
pi_77040781
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:44 schreef GasTurbine het volgende:

[..]

Dat zullen we voortaan ook doen wanneer indonesië weer eens door een tsunami wordt geraakt. Ach reddingswerk heeft zo z'n tijd nodig. Laten we niets overhaasten.
Gelukkig is de VN hier ook niet de eerste die aan komt, want dat duurt hier ook altijd langer dan gewenst. Verder hoeft men zich bij de VN niet echt te haasten voor Indonesie inderdaad, ze hebben voldoende bondgenoten die graag direct helpen, zonder bureaucratisch geneuzel van de VN.
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:46:52 #168
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_77040785
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:44 schreef indahnesia.com het volgende:
Waren het trouwens niet de VS die nog een fikse rekening hadden openstaan bij de VN? Ja, het is lekker roepen he...
Je zou voor de grap eens moeten opzoeken hoe vaak er een hospitalship door indonesië toert. Stoere jongens als jij zouden dan als een echte man je geld uit naam voor de VN gaan eisen.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:48:03 #169
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_77040789
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:45 schreef indahnesia.com het volgende:

[..]

Gelukkig is de VN hier ook niet de eerste die aan komt, want dat duurt hier ook altijd langer dan gewenst. Verder hoeft men zich bij de VN niet echt te haasten voor Indonesie inderdaad, ze hebben voldoende bondgenoten die graag direct helpen, zonder bureaucratisch geneuzel van de VN.
Iets wat meer te maken heeft met de welvaart van de omliggende landen dan de sterke reputatie binnen de wereldpolitiek.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:52:20 #170
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_77040825
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:40 schreef indahnesia.com het volgende:
tja, dat soort dingen heeft tijd nodig. Kan me nog een incidentje met de FEMA in New Orleans herinneren. Duurde ook enkele dagen voordat men de email opende waarin stond dat het water metershoog in de straten stond zo leek het.
En van die ramp heeft men geleerd.

Men doet het nu in Haiti enorm goed, maar er blijven natuurlijk altijd figuren zoals jij die als er ergens een paar dingen niet geheel soepel lopen..... (Waarvan jij me prima mag uitleggen wie het wel beter had kunnen doen)... Amerika gewoon weer - geheel onterecht - onderuit moet halen.

Wie zou het beter kunnen? De VN? Nee, die hadden zelf teveel schade..... en geen mogelijkheid om de vliegverkeersleiding over te nemen. Europa? Ja, Europa had het gekund..... maar deed het niet.

Uiteraard hulde voor de teams die vrijwel elk Europees land stuurde, en de marine schepen uit o.a. Nederland en Frankrijk. Maar als Amerika niet meteen in actie was gekomen, was het er nu allemaal nog veel erger aan toe geweest.

Of ga jij me vertellen dat er een betere mogendheid was die met hospitaalschepen, water voorraden, en een complete mobiele luchtverkeersleiding zo snel en adequaat had kunnen installeren?

Wie? Venezuela? Indonesië? Frankrijk? Nou, wie?
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 20 januari 2010 @ 07:53:33 #171
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_77040833
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 07:44 schreef indahnesia.com het volgende:
Waren het trouwens niet de VS die nog een fikse rekening hadden openstaan bij de VN? Ja, het is lekker roepen he...
Altijd leuk.... als je geen ON-TOPIC discussie meer kunt houden, dan gaan we fijn oude koeien uit de sloot halen.

Kom op.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_77041881
is het niet gewoon een popularity contest voor Obama, ik denk dat Bush een stuk minder effectief had gehandeld.
pi_77041921
What de fuck lopen jullie nou allemaal te rellen hierzo, stelletje kleine kinderen. Richt je liever op berichtgeving omtrent Haïti, in plaats van te bitchen op elkaar.
  Moderator woensdag 20 januari 2010 @ 09:30:28 #174
8781 crew  Frutsel
pi_77042085
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 09:21 schreef no1uknow het volgende:
What de fuck lopen jullie nou allemaal te rellen hierzo, stelletje kleine kinderen. Richt je liever op berichtgeving omtrent Haïti, in plaats van te bitchen op elkaar.
ja maar...
ja maar...

Ministererie Venezuela"Amerika schuldig aardbeving Haïti"

het was hullie schuld

maar je hebt wel gelijk... ontopic!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')