Mooi! Jammer dat ze geen Google streetview in Haiti hebben atm.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 01:20 schreef maartena het volgende:
http://www.nytimes.com/in(...)4-haiti-imagery.html
Er staat dat men ze 'stuurt' maar niet of dat ook gaat lukken. Het lijkt mij dat al die transporten hun laadruimte wel voor iets beters kunnen gebruiken.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook dit is Amerikaanse hulp:
http://www.telegraaf.nl/b(...)els_naar_Hati__.html
Daar hebben mensen op dit moment echt behoefte aan, ja. Geen domme dingen als eten en drinken en een dak boven hun hoofd. Nee, we moeten vooral Bijbels sturen![]()
Het gaat om de wereldvreemdheid van zo'n organisatie. Die zien toch ook de beelden? Die snappen toch ook wel dat mensen op eten zitten te wachten en niet op God's woord? Welke klapmongool bedenkt dan zoiets? Dan ben je toch een redelijk eind van de rechte weg af zonder navigatiesysteem, of niet?quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:37 schreef Disana het volgende:
[..]
Er staat dat men ze 'stuurt' maar niet of dat ook gaat lukken. Het lijkt mij dat al die transporten hun laadruimte wel voor iets beters kunnen gebruiken.
Ik heb mijn bericht gewijzigd.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het gaat om de wereldvreemdheid van zo'n organisatie. Die zien toch ook de beelden? Die snappen toch ook wel dat mensen op eten zitten te wachten en niet op God's woord? Welke klapmongool bedenkt dan zoiets? Dan ben je toch een redelijk eind van de rechte weg af zonder navigatiesysteem, of niet?
Maartena kan ons vast vertellen waarom ze luisterbijbels sturen. Het argument dat velen in Haiti niet kunnen lezen snap ik, maar buiten dat moet er nog vast een goed argument te geven zijn.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook dit is Amerikaanse hulp:
http://www.telegraaf.nl/b(...)els_naar_Hati__.html
Daar hebben mensen op dit moment echt behoefte aan, ja. Geen domme dingen als eten en drinken en een dak boven hun hoofd. Nee, we moeten vooral Bijbels sturen![]()
In de eerste beelden zag je heel veel mensen god aanroepen.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:29 schreef paddy het volgende:
Ik weet niet in hoeverre ze streng gelovig zijn, maar de bevolking is Katholiek 80%, en 16% Protestant. Voor die mensen is misschien een bijbel wel belangrijk, alhoewel ik het tijdstip wel wat vreemd vind.
Man, wat lul je weer uit je nek. Het vliegveld van Haiti kan de drukte gewoonweg niet aan, en dat is de reden dat de militairen van de VS de controle hebben overgenomen. Die zijn iets beter ingespeeld op het efficient laten lopen van een luchthaven dan de drie man en een paardekop die dat normaliter doen, en een dergelijke hoeveelheid vliegverkeer simpelweg niet gewend zijn. De ehele commando-overname is overigens volledig in overleg gegaan, en met toestemming van de Haitiaanse regering.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:30 schreef NorthernStar het volgende:
In Afghanistan kwamen ze veiligheid brengen, in Irak democratie en nu brengen ze Haiti "humanitaire hulp".
Hulp noemen ze dat, lieber Gott. Vliegtuigen met echte hulpgoederen, doktoren en reddingswerkers konden niet landen want de yanks hebben het vliegveld overgenomen en druk troepen en wapens aan het invliegen waren.
Het enige wat de VS nog kan is bombarderen of binnenvallen. In Port au Prince in er niks meer te bombarderen dus doen ze maar een invasie. En zie ze maar weer eens weg te krijgen. Kwestie van tijd dat de drones boven Haiti vliegen? Ik zeg hele grote kans.
De grootste religie daar is vodouquote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:29 schreef paddy het volgende:
Ik weet niet in hoeverre ze streng gelovig zijn, maar de bevolking is Katholiek 80%, en 16% Protestant. Voor die mensen is misschien een bijbel wel belangrijk, alhoewel ik het tijdstip wel wat vreemd vind.
Het werd tijd ook. Na een week.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 10:25 schreef fruityloop het volgende:
Het lijkt er op dat Amerikaanse troepen een aantal vlakke stukken land beveiligen, en er vervolgens voorraden op droppen per parachute, om zo de bottleneck op het vliegveld wat te omzeilen. Het lijkt er op dat de eerste poging wel geslaagd is, en dat er niet al te veel waterflessen kapot zijn gegaan, ik hoop dat ze er mee door kunnen gaan.
Het vergt toch wel wat voorbereiding, je kan niet 25 ton voedsel en water zomaar in een mensenmassa neerdonderen, daar moet wat beveiliging en coördinatie voor zijn op de grond. Maar als we zo gaan beginnen, je weet dat de ministers daar zich lieten rondrijden in gepantserde SUV's, blackberries hadden, en eerste klas vlogen waar ze ook naar toe gingen, dit in een land waar ~50% voor de ramp al geen toegang had tot schoon water en gezondheidszorg? Als die wat meer moeite hadden gestoken in zeg het opstellen en handhaven van bouwvoorschriften, dan hadden de wegen nu niet vol gelegen met brokstukken van gammele gebouwen..quote:
't is meer een soort mengvorm van katholicisme met Afrikaanse religies. Wikipedia:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 12:12 schreef sylvietjoo het volgende:
Mijn impressie daar was juist dat ze heel gelovig zijn... Overal staan (katholieke) en kleurige leuzen op geschilderd, op gevels, tap-taps, auto's etc.
quote:De slaven namen uit Afrika animistische religies mee. In Haïti aangekomen werden zij door priesters en plantagehouders gedwongen bekeerd tot het katholicisme. Uit een mengeling van katholicisme en Afrikaanse religies ontstond de vodou, de Haïtiaanse variant van het in West-Afrika ontstane voodoo. Ook zijn er invloeden gevonden van de Taíno-indianen in het Haïtiaanse vodou. De katholieke kerk probeerde vodou uit te roeien, maar zonder succes. De meerderheid van de bevolking is officieel katholiek, maar vele Haïtianen beoefenen daarnaast ook het vodou. De laatste decennia is het protestantisme in opkomst.
Ze gebruiken katholieke symbolen voor hun eigen religie (vodou)quote:Op dinsdag 19 januari 2010 12:12 schreef sylvietjoo het volgende:
Mijn impressie daar was juist dat ze heel gelovig zijn... Overal staan (katholieke) en kleurige leuzen op geschilderd, op gevels, tap-taps, auto's etc.
Het land kan weer een aantal jaar maximaal profiteren van de miljarden die die kant op komen, om vervolgens weer op de oude voet door te gaan, volgens mij zijn ze daar namelijk te dom om te poepen.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 10:06 schreef Burdie het volgende:
Overigens begin ik me serieus af te vragen hoe het land hier ooit overheen gaat komen.
Haïti had al zo verschrikkelijk veel problemen en armoede, er was al nauwelijks uitzicht op verbetering, en deze ramp maakt alles nog erger. Het land is arm, uitgewoond, corrupt en heeft niets te bieden. Aan niemand. De regering denkt alleen aan zichzelf en geld voor de wederopbouw zal dan ook niet op de juiste plekken terecht komen, maar in de zakken belanden van degenen die het land besturen. Om hun eigen ranches mooi op te leuken.
Het land heeft nauwelijks nog grondstoffen, er is nooit een meerjarenplan geweest (men leeft daar bij de dag) en niemand heeft geld of gelegenheid om iets structureels, iets constructiefs op te bouwen. Het grootste deel van de bevolking is analfabeet en bestaat op papier niet, waardoor ze geen rechten hebben en nooit iets kunnen bereiken. Ze kunnen niet eens het land verlaten.
De grond is geërodeerd en daardoor vrijwel onvruchtbaar. Zelfs voor wie het zou willen, valt er niets mee te doen. Er zitten geen grondstoffen in de grond, dus geen enkel land zou Haïti willen overnemen. Het is en blijft ellende.
Dus, hoe moet dit ooit goed komen?.
Alcohol tast het brein aan hequote:Op dinsdag 19 januari 2010 13:24 schreef Shoombak het volgende:
[..]
Het land kan weer een aantal jaar maximaal profiteren van de miljarden die die kant op komen, om vervolgens weer op de oude voet door te gaan, volgens mij zijn ze daar namelijk te dom om te poepen.
quote:Nog elf Nederlanders zoek in Haïti
DEN HAAG - Het aantal Nederlanders dat nog wordt vermist na de aardbeving op Haïti is gedaald tot elf. Dat maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag bekend.
Maandag was het lot van twintig landgenoten nog onbekend. Volgens het ministerie zijn acht Antillianen en een Arubaan inmiddels terecht.
Vorige week vrijdag meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken dat er van de 38 Nederlanders die in Haïti aanwezig waren, er zich twintig gemeld hadden.
Klopt, het analfabetisme is erg hoog daar. Je hebt in Amerika veel Christelijke organisaties die op eigen houtje zaken sturen, beetje vergelijkbaar met Stichting Compassion in Nederland zeg maar die onlangs een benefietconcert gaven om Bijbels te kopen voor Afrika. Het geloof onder Haitianen is enorm sterk, en als je de media een beetje hebt bijgehouden en geïnterviewde Haitianen hebt gezien, dan had je denk ik ook wel gemerkt hoe ze om de haverklap God en Jezus bedankten voor hun redding, etc, etc. Dat sterke geloof zal waarschijnlijk het argument zijn.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:03 schreef indahnesia.com het volgende:
Maartena kan ons vast vertellen waarom ze luisterbijbels sturen. Het argument dat velen in Haiti niet kunnen lezen snap ik, maar buiten dat moet er nog vast een goed argument te geven zijn.
Wat een onzin verkoop je nu allemaal weer. De enige reden waarom de hulpgoederen zo moeilijk Haiti binnen kunnen komen is simpelweg omdat er veel meer vliegtuigen zijn dan dat er binnen KUNNEN komen, en als je de satellietfoto's van Jan. 16 erbij pakt (al eerder in dit topic gelinked) dan zie je ook dat het vliegveld bom vol met vliegtuigen staat.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 09:30 schreef NorthernStar het volgende:
In Afghanistan kwamen ze veiligheid brengen, in Irak democratie en nu brengen ze Haiti "humanitaire hulp".
Hulp noemen ze dat, lieber Gott. Vliegtuigen met echte hulpgoederen, doktoren en reddingswerkers konden niet landen omdat de yanks het enige vliegveld hebben overgenomen en druk troepen en wapens aan het invliegen waren.
Het enige wat de VS nog kan is bombarderen of binnenvallen. In Port au Prince valt er niks meer te bombarderen dus doen ze maar een invasie. En zie ze maar weer eens weg te krijgen. Kwestie van tijd dat de drones boven Haiti vliegen? Ik zeg hele grote kans.
Er zijn honderden hulporganisaties actief op het eiland, en sommigen brengen inderdaad ook Bijbels mee. Ik ben zelf totaal niet gelovig, maar kan me wel voorstellen dat spirtuele hulp voor sommige gelovigen ook welkome hulp is.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 08:37 schreef Disana het volgende:
Ze sturen ook andere goederen en hebben mensen in Haïti. Het lijkt me niet goed als dit soort groeperingen ook nog eens in de weg gaan lopen.
De meeste mensen praktiseren het gewoon naast hun (katholieke) geloof.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:14 schreef maartena het volgende:
[..]
Nee.
http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Haiti
Onzinartikel kan ik je uit eigen ervaring melden. Bijna íedereen heeft voodoo als religie.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:14 schreef maartena het volgende:
[..]
Nee.
http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Haiti
Ik las het ook netquote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:27 schreef Frutsel het volgende:
[ afbeelding ]
5.8 bij de Caymans
Langs dezelfde breuklijn, iets verderop nu
Een aardbeving van 7.0 of hoger komt toch een keer of tien per jaar voor. Zo vreemd is dat niet, maar op deze plek nog eens... tja, zou zo maar kunnenquote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:36 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ik las het ook net.
Ze voorspellen trouwens binnen 2 jaar een tweede aardbeving van deze omvang op Haïti (weet ff niet meer waar ik dat gelezen heb).
quote:Schip mag voedsel niet uitdelen.
Mariniers van het Nederlandse schip De Pelikaan kunnen het eten en drinken voor de slachtoffers in Haïti nog niet uitdelen. Eerst moeten afspraken met de VN worden gemaakt over de distributie.
De spullen moeten naar een verzamelpunt van de VN in Port-au-Prince. Daar staan rijen Haïtianen. Hulpverleners zijn bang dat wanhopige mensen hen aanvallen als ze met de hulpgoederen aankomen.
De Pelikaan heeft onder meer water aan boord. Met een speciale installatie kan het marineschip zeewater veranderen in drinkwater. De Pelikaan is daardoor nu volgeladen met 90.000 liter drinkwater.
Het Amerikaanse leger is begonnen met het droppen van zo'n 14.000 voedselpakketten.
Zo staat het in de Nederlandse wikipedia:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:33 schreef static het volgende:
[..]
Onzinartikel kan ik je uit eigen ervaring melden. Bijna íedereen heeft voodoo als religie.
Daar staat (in tegenstelling tot het Engelse artikel hierboven) dat vodou sinds 4 april 2003 (bij presidentieel decreet) de officiële godsdienst is. Welke wiki moet ik nu geloven?quote:Omdat alle plantagehouders, ook de Franse, hun slaven onder dwang kerstenden, dus het (vooral rooms-katholieke) christendom bijbrachten en doopten, heeft de originele West-Afrikaanse voodoo zich vermengd met het katholicisme en uit deze synthese kwam de Haïtiaanse vodou voort. Tijdens deze vermenging zijn de bestaande vodun-geesteswezens (de Loa) vermomd als katholieke heiligen, waarschijnlijk om de beoefening van het vodou te verbergen. Daarmee is vodou een voorbeeld van syncretisme, een poging om tegengestelde geloven met elkaar te combineren.
Beetje mayo erbij is ook wel lekker hoor.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:07 schreef static het volgende:
Persoonlijk neem ik Wiki altijd met een flinke korrel zout.
Hoe komt het dan dat iedere keer als ze Haitianen intervieuwen dat ze het over God en Jezus hebben? Ik was altijd onder de indruk dat ze katholiek waren, maar veel invloeden/gebruiken hanteerden uit de Voodoo.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:33 schreef static het volgende:
Onzinartikel kan ik je uit eigen ervaring melden. Bijna íedereen heeft voodoo als religie.
In Zuid-Amerika en Midden-Amerika zijn veel vormen van het Katholicisme in meer of mindere mate verweven met lokale godsdiensten (in Europa natuurlijk ook van antropologisch perspectief, maar dan kijken we er minder vreemd van op). Dus het zal best dat de grens soms moeilijk te trekken is.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:34 schreef maartena het volgende:
[..]
Hoe komt het dan dat iedere keer als ze Haitianen intervieuwen dat ze het over God en Jezus hebben? Ik was altijd onder de indruk dat ze katholiek waren, maar veel invloeden/gebruiken hanteerden uit de Voodoo.
Maar misschien snap ik Voodoo ook niet zo en gebruiken ze in Voodoo ook juist weer Christelijke symbolen en gebruiken.
En dan zit Nederland te zeuren over 11quote:At least 5,500 Americans are missing and unaccounted for in #Haiti, the U.S. State Department tells NBC News http://bit.ly/5iX1cw
Hier staan wel wat interessante dingen:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:07 schreef static het volgende:
Persoonlijk neem ik Wiki altijd met een flinke korrel zout.
Er woonden/verbleven dan ook 45.000 Amerikanen in Haiti, tegen de 65 uit Nederland.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:45 schreef SoldMayor het volgende:
En dan zit Nederland te zeuren over 11
+ pindasaus en uitjesquote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:21 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Beetje mayo erbij is ook wel lekker hoor.
Verschil tussen de VN, Nederland en de VS..... Nederland wacht netjes en braaf tot de bureaucratie van de VN in werking word gesteld, terwijl de VS zoiets heeft van: De mensen hebben NU eten nodig, dus we gaan NU eten brengen.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 16:56 schreef static het volgende:
Schip mag voedsel niet uitdelen.
Mariniers van het Nederlandse schip De Pelikaan kunnen het eten en drinken voor de slachtoffers in Haïti nog niet uitdelen. Eerst moeten afspraken met de VN worden gemaakt over de distributie.
De spullen moeten naar een verzamelpunt van de VN in Port-au-Prince. Daar staan rijen Haïtianen. Hulpverleners zijn bang dat wanhopige mensen hen aanvallen als ze met de hulpgoederen aankomen.
De Pelikaan heeft onder meer water aan boord. Met een speciale installatie kan het marineschip zeewater veranderen in drinkwater. De Pelikaan is daardoor nu volgeladen met 90.000 liter drinkwater.
Het Amerikaanse leger is begonnen met het droppen van zo'n 14.000 voedselpakkette
De Haitianen zijn naar dominica gehaald als slaaf en moesten daar katholiek worden.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 17:34 schreef maartena het volgende:
[..]
Hoe komt het dan dat iedere keer als ze Haitianen intervieuwen dat ze het over God en Jezus hebben? Ik was altijd onder de indruk dat ze katholiek waren, maar veel invloeden/gebruiken hanteerden uit de Voodoo.
Maar misschien snap ik Voodoo ook niet zo en gebruiken ze in Voodoo ook juist weer Christelijke symbolen en gebruiken.
Jaquote:Op dinsdag 19 januari 2010 18:01 schreef Burdie het volgende:
De Haitianen zijn naar dominica gehaald als slaaf en moesten daar katholiek worden.
Om toch hun eigen geloof te kunnen aanhangen, hebben ze veel katholieke symbolen 'hergebruikt' en omgevormd tot voodoo-symbolen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |