The media covers the markets now as ever, by extrapolating trends into the future. They never acknowledged that their trusty indicators failed miserably to signal the most important turning points of the past decade.quote:Op woensdag 23 december 2009 19:35 schreef LXIV het volgende:
Och, ik herinner me die foldertjes van de banken en andere obscure instellingen nog wel uit 2000. Stijgende beurskoersen werden gewoon logaritmisch geëxtrapoleerd. Binnen een decennium zou de AEX op 1500 staan, Aegon op 200 en UPC op 500. Het leek wel een gratis geldmaakmachine voor iedereen. Beleggen moest je wel op de langere termijn doen, twee, drie jaar geduld had je wel nodig! Iedereen had ook aandelen, bij voorkeur in Nieuwe Economie, en op feestjes werd daar dan over gepraat.
Mocht er zich zo'n situatie weer eens voordoen dan weet je wat je doen moet! Shorten, shorten en nog eens shorten. Alsof je leven er vanaf hangt!
als je nou zo slim bent om je email te pm'en...quote:Op donderdag 24 december 2009 08:52 schreef dramatiek het volgende:
Heb jij nog een nieuwe Marc Faber nieuwsbrief? Krijg die normaal via via, met jou als bron, maar ergens in dat proces hapert er iets.
De Unemployment Claims kunnen denk ik wel meevallen, ontslaan tijdens de kerstdagen is niet zo populair. Overigens heeft de AEX er niks aan omdat die dicht zijn vanaf 2 uur.quote:Op donderdag 24 december 2009 12:07 schreef dramatiek het volgende:
Slechte of goede cijfers deze middag?
Deze dagen zijn altijd saaiste dagen van het jaar, het gaat pas weer echt beginnen op 4 januari.quote:Op donderdag 24 december 2009 13:52 schreef MikeCitybike het volgende:
man man man wat is het saai de afgelopen dagen
zo'n dag als vandaag slaat natuurlijk nergens op, doe hem dan helemaal dicht zoals de helft van de andere beurzen
Ja, AEX stond de laatste 4 uur tussen 0.2 punt te dansen.quote:Op donderdag 24 december 2009 13:52 schreef MikeCitybike het volgende:
man man man wat is het saai de afgelopen dagen
zo'n dag als vandaag slaat natuurlijk nergens op, doe hem dan helemaal dicht zoals de helft van de andere beurzen
Maar toen was het wel relatief veiliger, toch? Dan kocht je wat aandelen en liet je ze jarenlang liggen.quote:Op donderdag 24 december 2009 14:31 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
vroeger waren het meerendeel van de dagen zo 'saai'. Kan zich iemand van de huidige turbo- en spintergeneratie dat nog voorstellen?
soms kon je ze zelfs letterlijk laten liggenquote:Op donderdag 24 december 2009 14:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar toen was het wel relatief veiliger, toch? Dan kocht je wat aandelen en liet je ze jarenlang liggen.
Toen moest je de beurskoersen ook nog uit de krant van de volgende dag halen. En naar de bank fietsen om daar je orders door te geven. Het hele tempo lag toen zoveel lager dat het relatief niet uitmaakte.quote:Op donderdag 24 december 2009 14:31 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
vroeger waren het meerendeel van de dagen zo 'saai'. Kan zich iemand van de huidige turbo- en spintergeneratie dat nog voorstellen?
14:30 USD Unemployment Claims 452K 471K 480Kquote:Op donderdag 24 december 2009 12:22 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
De Unemployment Claims kunnen denk ik wel meevallen, ontslaan tijdens de kerstdagen is niet zo populair.
Ja, dat weet ik nog wel. Er waren weinig particulieren op die markt actief.quote:Op donderdag 24 december 2009 14:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Toen moest je de beurskoersen ook nog uit de krant van de volgende dag halen. En naar de bank fietsen om daar je orders door te geven. Het hele tempo lag toen zoveel lager dat het relatief niet uitmaakte.
Koersgrafieken maken op grafiekpapier (bestaat dat nog).
ik denk dat je je nog wel eens zou kunnen verbazen over het uitblijven van renteverhogingen. Niemand will de historie ingaan als de president die het herstel de kiem smoorde. Je onderschat de roekeloosheid van policy makersquote:Op donderdag 24 december 2009 14:38 schreef LXIV het volgende:
Hoe zien jullie 2010 eigenlijk? Zullen we doorstijgen naar de 400? Mijn gevoel zegt dat we grosso modo zijwaarts gaan bewegen. Er komen straks hoe dan ook renteverhogingen aan, wat de beurs zal drukken.
Misschien moet ik gewoon calls schrijven voor het hele jaar en het verhaal uizitten.
2010 word 2008 alleen dan op een grotere schaalquote:Op donderdag 24 december 2009 14:38 schreef LXIV het volgende:
Hoe zien jullie 2010 eigenlijk? Zullen we doorstijgen naar de 400? Mijn gevoel zegt dat we grosso modo zijwaarts gaan bewegen. Er komen straks hoe dan ook renteverhogingen aan, wat de beurs zal drukken.
Misschien moet ik gewoon calls schrijven voor het hele jaar en het verhaal uizitten.
En waarom?quote:Op donderdag 24 december 2009 15:07 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
2010 word 2008 alleen dan op een grotere schaal
Omdat we binnen afzienbare tijd gaan beginnen aan een daling ter vergelijking van mei-nov 2008 alleen dan van een grotere schaal.quote:
dat snap ikquote:Op donderdag 24 december 2009 15:20 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Omdat we binnen afzienbare tijd gaan beginnen aan een daling ter vergelijking van mei-nov 2008 alleen dan van een grotere schaal.
Die plaatjes zal ik morgen wel even online gooien, zit nu op de verkeerde computer daarvoor, vooral de Dow Jones Transport geeft aan dat we heel dicht bij een top zijn omdat die een zogenaamde "tripple zigzag" aan het afronden is, en een tripple zigzag is het maximale in hoelang iets kan worden opgerekt, er bestaat niet zoiets als een zigzag die uit 4 zigzags bestaat. Maar ik zal daar morgen wel even op terugkomen op mijn goede computerquote:Op donderdag 24 december 2009 15:28 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
dat snap ikmaar waarom gaat die daling binnen afzienbare tijd beginnen?
Wie verzint al die dingen toch? Een tripple zigzag. Ik vroeg me al jaren af wat John Cleese tegenwoordig deed...... d'er moet een goed boek inzitten, of in ieder geval een stortvloed aan Dilberts.quote:Op donderdag 24 december 2009 15:48 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Die plaatjes zal ik morgen wel even online gooien, zit nu op de verkeerde computer daarvoor, vooral de Dow Jones Transport geeft aan dat we heel dicht bij een top zijn omdat die een zogenaamde "tripple zigzag" aan het afronden is, en een tripple zigzag is het maximale in hoelang iets kan worden opgerekt, er bestaat niet zoiets als een zigzag die uit 4 zigzags bestaat. Maar ik zal daar morgen wel even op terugkomen op mijn goede computer
Wanneer kwam dat sinistere groepje ook al weer bij elkaar?quote:Op donderdag 24 december 2009 15:48 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Die plaatjes zal ik morgen wel even online gooien, zit nu op de verkeerde computer daarvoor, vooral de Dow Jones Transport geeft aan dat we heel dicht bij een top zijn omdat die een zogenaamde "tripple zigzag" aan het afronden is, en een tripple zigzag is het maximale in hoelang iets kan worden opgerekt, er bestaat niet zoiets als een zigzag die uit 4 zigzags bestaat. Maar ik zal daar morgen wel even op terugkomen op mijn goede computer
Ooit moeten die verhogingen toch komen, dus dat mag meteen in de prijs. Maar goed, tot die tijd kunnen we best wel klimmen.quote:Op donderdag 24 december 2009 14:43 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ik denk dat je je nog wel eens zou kunnen verbazen over het uitblijven van renteverhogingen. Niemand will de historie ingaan als de president die het herstel de kiem smoorde. Je onderschat de roekeloosheid van policy makers
Het zou me niet verbazen dat het hoger gaat, maar ik vind nu bijna alles al overpriced, dus ik brand me fikken er niet aanAls een aantal fondsen al weer hoger staan dan medio 2007,dan geloof ik er niet zo in.
Daarnaast is er wel iets grappigs aanstaande met banken en verzekeraars, wat een leuke arbritrage mogelik maakt. Ze zullen namelijk in 2012 achtergestelde leningen niet meer als weerstandsvermogen mogen tellen, en zullen dus gedwongen worden aandelen uit te geven
Dus long pref's , short aandelen zou een leuke kunnen zijn, denk ik
De vraag is alleen of dat in 2010 al uitspeelt, of pas in 2011
Dat roep je al weken en vandaag zetten DJ, S&P en Nasdaq een nieuwe year-high neer.quote:Op donderdag 24 december 2009 15:20 schreef Vandergeld het volgende:
Omdat we binnen afzienbare tijd gaan beginnen aan een daling ter vergelijking van mei-nov 2008 alleen dan van een grotere schaal.
volgens US GAAP is dat 1 jaar. Dus het heeft nog even tijdquote:Op donderdag 24 december 2009 17:19 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dat roep je al weken en vandaag zetten DJ, S&P en Nasdaq een nieuwe year-high neer.
Wat is volgens jou die afzienbare tijd nu dan?
ik ben eigenlijk verbaasdquote:Op donderdag 24 december 2009 18:44 schreef tony_clifton- het volgende:
Verkooporder voor mijn aandelen Umicore ingezet op 25 euro. Gekocht aan 12.
Wel jammer, ben ondertussen bijna gehecht aan die aandelen geraakt.
quote:Op donderdag 24 december 2009 18:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
ik vind je ontroering wel vertederend, overigens
ja, je was te laat met editten, of ik was te snel met quoten
Schrik je er zelf van
Ze zijn wel erg optimistisch, bijna geen kritische geluiden.quote:Op donderdag 24 december 2009 20:28 schreef TeringHenkie het volgende:
http://www.rtl.nl/compone(...)g_rtlz.avi_plain.xml
Zeer interessant
Wel heel bijzonder.quote:Op vrijdag 25 december 2009 09:06 schreef SeLang het volgende:
Okee, toch ff een picca kunnen uploaden. Zoals gezegd een brakke camera (3 megapixel, max 200 ASA, max belichtingstijd 1") maar het geeft een indruk van wat ik vanmorgen rond 5:30 vanaf mijn balkon kon aanschouwen. Irl is het natuurlijk veel mooier.
[ afbeelding ]
Robeco heeft via haar dochter SAM (Sustainable Asset Mananegement, een club uit Zwitserland die hierin specialiseerd is) ook een fonds opgezet dat hierin gespecialiseerd is. Niet dat je dat in portofeuille moet nemen, maar die hebben waarschijnlijk wel iets geschreven hierover.quote:Op donderdag 24 december 2009 19:09 schreef tony_clifton- het volgende:
Ik zit onderandere naar PIO te kijken; Powershares Global Water. Een fonds/tracker met bedrijven die investeren in drinkbaar water/zuiveringstechnologie/..., die dingen. Lijkt mij een goeie kandidaat om in te spelen op groeilanden en ook op de achtergestelde Amerikaanse infrastructuur...
Of misschien is 't allemaal nog wat vroeg hiervoor... Nog ff uitvogelen (of toch proberen)
Al moet ik denken dat China enz toch wel in de problemen gaan komen op de manier waarop ze nu bezig zijn...
Hier vind je de gegevens: http://www.invescopowersh(...)view.aspx?ticker=pioquote:Op vrijdag 25 december 2009 09:18 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Robeco heeft via haar dochter SAM (Sustainable Asset Mananegement, een club uit Zwitserland die hierin specialiseerd is) ook een fonds opgezet dat hierin gespecialiseerd is. Niet dat je dat in portofeuille moet nemen, maar die hebben waarschijnlijk wel iets geschreven hierover.
Ik heb trouwens wel een keer naar dit soort waterfondsen gekeken, maar die hadden vooral utitlites in bezit. Suez en dat soort dingen. Is dat bij PIO niet zo, want ik zou juist vooral in de techniek geinteresseerd zijn....
Ze hebben hun GDP met 4,5% verhoogd, of naar 4,5%?quote:Op zaterdag 26 december 2009 14:00 schreef dramatiek het volgende:
Zijn dit soort revisies normaal of is dit echt voorbehouden aan landen als China?
China revises 2008 gross domestic product higher by 4.5%
quote:Op maandag 28 december 2009 08:01 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Ze hebben hun GDP met 4,5% verhoogd, of naar 4,5%?
Mooi verhaal over de geautomatiseerde handel van nu:quote:Op donderdag 24 december 2009 14:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Toen moest je de beurskoersen ook nog uit de krant van de volgende dag halen. En naar de bank fietsen om daar je orders door te geven. Het hele tempo lag toen zoveel lager dat het relatief niet uitmaakte.
Koersgrafieken maken op grafiekpapier (bestaat dat nog).
Gvd, da's er eentje dat ik niet gevolgd heb. Als 't een overname ofzo is ga ik balenquote:De koers van het biotechbedrijf IBt is geschorst op Euronext Brussel in afwachting van een mededeling. Dat meldt beurswaakhond CBFA.
Veel eerder waarschijnlijk niet nee, echte volume keert 4 januari weer pas terugquote:Op maandag 28 december 2009 16:51 schreef bascross het volgende:
Saaie beursdag. Over een week weer spektakel?
Overnamebod 3% onder de huidige koers, niet balen dusquote:Op maandag 28 december 2009 16:25 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Gvd, da's er eentje dat ik niet gevolgd heb. Als 't een overname ofzo is ga ik balen.
5 biotechbedrijven in PF en dan wordt 't gene dat je niet hebt overgenomen.
Murphy, kom er in.
Ken je nog leuke agriculture trackers?quote:Op zaterdag 26 december 2009 12:03 schreef SeLang het volgende:
Mijn sectorspreiding voor 2010:
Agriculture 28.7%
Food 21.8%
Retail 18.8%
Clothing 11.9%
Services 10.9%
Manufacturing 4.0%
Construction 3.0%
Transportation 1.0%
Landenspreiding:
Cambodia 20.8%
Peru 13.9%
Philippines 8.9%
Tanzania 7.9%
Mali 5.9%
Nigeria 5.0%
Bolivia 5.0%
Nicaragua 4.0%
Paraguay 3.0%
Uganda 3.0%
Rwanda 3.0%
Togo 2.0%
Mongolia 2.0%
Honduras 2.0%
South Sudan 2.0%
Tajikistan 2.0%
Ecuador 1.0%
Benin 1.0%
Palestine 1.0%
Mexico 1.0%
Dominican Republic 1.0%
Lebanon 1.0%
Viet Nam 1.0%
Kyrgyzstan 1.0%
El Salvador 1.0%
Ghana 1.0%
En ik doe vooral vrouwen
female 81.2%
male 18.8%
Voor de rest cash
Selang is op vakantie dus kan wel even duren voordat hij antwoordt denkquote:Op maandag 28 december 2009 19:42 schreef PabloLopez het volgende:
[..]
Ken je nog leuke agriculture trackers?
De 1120 hebben we inderdaad doorbroken, maar Dow Jones Transport wil niet meedoen. Ik doe dit jaar niks meer met opties en doe pas op 4 januari weer dat.quote:Op maandag 28 december 2009 19:45 schreef Arcee het volgende:
Vind je nu dat we grenzen doorbroken hebben op WS, Vandergeld?
Ik denk eigenlijk van niet, want het is maar een klein beetje.
Invesco PowerShares heeft ETFs op bijna alles...quote:Op maandag 28 december 2009 19:42 schreef PabloLopez het volgende:
[..]
Ken je nog leuke agriculture trackers?
Stel we zijn doorgebroken... Gaat jouw EW dan niet meer op?quote:Op maandag 28 december 2009 19:49 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
De 1120 hebben we inderdaad doorbroken, maar Dow Jones Transport wil niet meedoen. Ik doe dit jaar niks meer met opties en doe pas op 4 januari weer dat.
EW gaat altijd op, dat is het brakke ervan. Vroeger had je met EW alleen golf 1,2,3 volgens mij. Later bleek dit niet voldoende om patronen te herkennen en werden de golfen A,B,C verzonnen. Als je nu naar analisten luistert zullen sommige je vertellen dat we in een golf 5 zitten terwijl anderen beweren dat het een golf A kan zijn. Er is helemaal geen consensus onder de analisten mbt EW en de theorie spreekt ook geen boekdelen omdat het multi-interpretabel en veel te simpel is.quote:Op dinsdag 29 december 2009 09:02 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Stel we zijn doorgebroken... Gaat jouw EW dan niet meer op?
True en dat geld bijna voor alle TA indicatoren.quote:Op dinsdag 29 december 2009 12:38 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
EW gaat altijd op, dat is het brakke ervan. Vroeger had je met EW alleen golf 1,2,3 volgens mij. Later bleek dit niet voldoende om patronen te herkennen en werden de golfen A,B,C verzonnen. Als je nu naar analisten luistert zullen sommige je vertellen dat we in een golf 5 zitten terwijl anderen beweren dat het een golf A kan zijn. Er is helemaal geen consensus onder de analisten mbt EW en de theorie spreekt ook geen boekdelen omdat het multi-interpretabel en veel te simpel is.
Op de één of andere manier trekt EW toch veel mensen aan omdat je zonder enige mathematische/financiele basiskennis en met een simpele onderliggende theorie denkt marktpatronen te kunnen bevatten met visuele analyse. Als het zo simpel zou zijn dan onderschat je de markt toch echt wel..
Er nog maar van afgezien dat statistiek geen voorspellende waarde heeft. Leuk hoor, allemaal grafiekjes maken en lijntjes extrapoleren, maar de beurs gaat omlaag vanwege een oorzaak, niet vanwege de statistiek.quote:Op dinsdag 29 december 2009 12:38 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
EW gaat altijd op, dat is het brakke ervan. Vroeger had je met EW alleen golf 1,2,3 volgens mij. Later bleek dit niet voldoende om patronen te herkennen en werden de golfen A,B,C verzonnen. Als je nu naar analisten luistert zullen sommige je vertellen dat we in een golf 5 zitten terwijl anderen beweren dat het een golf A kan zijn. Er is helemaal geen consensus onder de analisten mbt EW en de theorie spreekt ook geen boekdelen omdat het multi-interpretabel en veel te simpel is.
Op de één of andere manier trekt EW toch veel mensen aan omdat je zonder enige mathematische/financiele basiskennis en met een simpele onderliggende theorie denkt marktpatronen te kunnen bevatten met visuele analyse. Als het zo simpel zou zijn dan onderschat je de markt toch echt wel..
QFTquote:Op dinsdag 29 december 2009 12:44 schreef Wombcat het volgende:
[..]
[...]Leuk hoor, allemaal grafiekjes maken en lijntjes extrapoleren, maar de beurs gaat omlaag vanwege een oorzaak, niet vanwege de statistiek.[...]
quote:Op dinsdag 29 december 2009 12:44 schreef Wombcat het volgende:
Leuk hoor, allemaal grafiekjes maken en lijntjes extrapoleren, maar de beurs gaat omlaag vanwege een oorzaak, niet vanwege de statistiek.
Het kan natuurlijk wel als een hoop mensen gebruik maken van TA, dan volgen ze gewoon de patronen. Op zichzelf heeft TA (imo) inderdaad niet zoveel waarde.quote:Op dinsdag 29 december 2009 12:44 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Er nog maar van afgezien dat statistiek geen voorspellende waarde heeft. Leuk hoor, allemaal grafiekjes maken en lijntjes extrapoleren, maar de beurs gaat omlaag vanwege een oorzaak, niet vanwege de statistiek.
Een paar weken geleden had je een dipje vanwege Dubai. Hoe kun je dat nu voorspellen op basis van statistiek?
Dat klopt. Alleen dan moet iedereen wel hetzelfde patroon herkennen. En dat gebeurt niet. TA wordt gebruikt om een een edge te krijgen op de markt, maar dat kan natuurlijk niet. Als er een TA is die echt werkt, dan wordt dat snel bekend en verlies je je edge. Dan gaat iedereen weer zoeken naar een andere TA.quote:Op dinsdag 29 december 2009 17:01 schreef bascross het volgende:
[..]
Het kan natuurlijk wel als een hoop mensen gebruik maken van TA, dan volgen ze gewoon de patronen. Op zichzelf heeft TA (imo) inderdaad niet zoveel waarde.
Ikzelf heb ishares.Ben er zeer tevreden meequote:Op dinsdag 29 december 2009 16:48 schreef beertenderrr het volgende:
stel ik wil een tracker op de AEX nemen, welke moet ik dan kiezenik zag dat er verschillende zijn, maar waar zit precies het verschil in? Ik zag Ishares en nog een ander in ieder geval, wat is er nog meer in de aanbieding? Of kan ik er dan beter opties in nemen
iShares AEX heeft voor 99,7% aandelen, dat is altijd wel prettig als je de koers van de index nauwkeurig wil volgen.quote:Op dinsdag 29 december 2009 16:48 schreef beertenderrr het volgende:
stel ik wil een tracker op de AEX nemen, welke moet ik dan kiezenik zag dat er verschillende zijn, maar waar zit precies het verschil in? Ik zag Ishares en nog een ander in ieder geval, wat is er nog meer in de aanbieding? Of kan ik er dan beter opties in nemen
Jawel, we kunnen zelfs nog tot 400 gaan in een extreem geval, waar ik nu vooral benieuwd naar ben is hoe koersen zich gaan ontwikkelen als het volume weer terug is in de markt.quote:Op dinsdag 29 december 2009 09:02 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Stel we zijn doorgebroken... Gaat jouw EW dan niet meer op?
Wanneer gaat 'ie niet meer op?quote:Op dinsdag 29 december 2009 17:38 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Jawel, we kunnen zelfs nog tot 400 gaan in een extreem geval, waar ik nu vooral benieuwd naar ben is hoe koersen zich gaan ontwikkelen als het volume weer terug is in de markt.
Boven oude toppen omdat een golf 2 niet hoger mag komen als golf 1, dat is een van de basisregels. Zou mij verbazen mochten we überhaupt de komende 25 jaar boven oude toppen uitbrekenquote:
De top van 2007?quote:Op dinsdag 29 december 2009 17:45 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Boven oude toppen omdat een golf 2 niet hoger mag komen als golf 1, dat is een van de basisregels. Zou mij verbazen mochten we überhaupt de komende 25 jaar boven oude toppen uitbreken
Het interne plaatje van golf 2 laat toch wel zien dat top niet meer ver weg zal liggen, verwacht nu zelf nog wel een opleving richting 1135-1140 op S&P. Onder de 1090 bevestiging van daling.quote:Op dinsdag 29 december 2009 17:52 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De top van 2007?
Dan zit er dus nogal een flinke marge in de voorspellende waarde van je model.
Dat is niet helemaal waar. Je tradingsysteem handelt op basis van jouw inputwaarden. TA-indicatoren geven alleen een samenvatting van wat er gebeurd is op basis van een definitie. Iedereen beschikt over deze kennis dus bepaal je voor jezelf wat voor jou een statistische edge kan zijn door je systeem te backtesten. Zal je bv met RSI(30,70) gaan handelen dan zul je in 75% van de gevallen een profitable trade maken. De wet van grote getallen zal ons op het eerste gezicht zeggen dat het systeem rendabel is maar dat is niet zo omdat de verwachtingswaarde ook afhangt van de 25% van de keren dat het misgaat (meestal gaat het dan ook goed mis). Uiteindelijk bepaalt niet de TA-indicator de edge maar het handelsysteem dat ermee werkt.quote:Op dinsdag 29 december 2009 17:04 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat klopt. Alleen dan moet iedereen wel hetzelfde patroon herkennen. En dat gebeurt niet. TA wordt gebruikt om een een edge te krijgen op de markt, maar dat kan natuurlijk niet. Als er een TA is die echt werkt, dan wordt dat snel bekend en verlies je je edge. Dan gaat iedereen weer zoeken naar een andere TA.
VdG gebruikt EWquote:Op dinsdag 29 december 2009 17:04 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat klopt. Alleen dan moet iedereen wel hetzelfde patroon herkennen. En dat gebeurt niet. TA wordt gebruikt om een een edge te krijgen op de markt, maar dat kan natuurlijk niet. Als er een TA is die echt werkt, dan wordt dat snel bekend en verlies je je edge. Dan gaat iedereen weer zoeken naar een andere TA.
Inderdaad, 2010 heeft mogelijkheden tot enorme rendementen m.i.quote:Op dinsdag 29 december 2009 19:48 schreef M.Melandri het volgende:
Hele mooie setting voor 2010 met koersen rond de 340
duh, elk jaar heeft mogelijkheden tot enorme rendementen.....quote:Op dinsdag 29 december 2009 20:04 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Inderdaad, 2010 heeft mogelijkheden tot enorme rendementen m.i.
Daarnaast lopen de meeste opties ook waardeloos af. Dat moet ook wel want anders schrijft niemand zequote:Op dinsdag 29 december 2009 20:43 schreef tony_clifton- het volgende:
Saai is de nieuwe sexy. Ik zou niet teveel in opties duiken...
Waardeloos !? Of bedoel je: zonder waardestijging.quote:Op dinsdag 29 december 2009 20:59 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Daarnaast lopen de meeste opties ook waardeloos af. Dat moet ook wel want anders schrijft niemand ze
Weg uit Azië en Zuid Amerika dus straksquote:Op dinsdag 29 december 2009 22:13 schreef Arcee het volgende:
Straks de Beurs Top 5 van Nova die veel beter dan de AEX gepresteerd zou hebben.
Plus een voorspelling voor 2010.
Nee waardeloos. Zonder waardestijging zou je ATM zitten en je premie dus terugverdiend hebben. Met de meeste opties kun je fluiten naar je premie.quote:Op dinsdag 29 december 2009 22:04 schreef jaco het volgende:
[..]
Waardeloos !? Of bedoel je: zonder waardestijging.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |