Als ik het wist zou ik die vraag misschien ook nog beantwoord hebben. Misschien een leuke klus voor jou om uit te zoeken. Als ik moest gokken zou ik zeggen dat Nederland die informatie doorspeelt.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:14 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Hoe komt Marokko er achter dat ze Marokkaans is dan, hacken ze onze persoonsbestanden of is Nederland zo kwallerig om dat allemaal door te spelen naar Marokko?
Of is het eigenlijk zo dat stiekem elke Marokkaan dat tweede paspoort wel graag wil, en zich dus melden bij de ambassade. Beantwoord dat eens.
http://www.elsevier.nl/we(...)-toch-afschaffen.htmquote:Op vrijdag 27 november 2009 15:06 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Goed punt, ik vraag me inderdaad af hoe dit in z'n werk gaat.
Dit is 100% zeker dikke bullshit. Of het is standaardprocedure andere landen op de hoogte te stellen van zulke geboorten, of niet. Er bestaat niet zoiets als een overijverige ambtenaar die op eigen houtje contacten legt met buitenlandse ambassadesquote:Op vrijdag 27 november 2009 15:20 schreef Gia het volgende:
Echter gebeurt het maar al te vaak dat een overijverige ambtenaar dit, zonder dat de ouders het weten, melden aan de Marokkaanse autoriteit. Die kinderen krijgen dan, zonder dat de ouders het weten, de Marokkaanse nationaliteit.
Het zou zo moeten zijn dat de ouders bij geboorte zelf die keuze maken. Als een kind dan op zijn 18de toch liever de nationaliteit van zijn moeder wil hebben, dan doet hij maar afstand van de Nederlandse. Dat moesten die schaatsers ook. Geen discriminatie dus.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:20 schreef Sjaakz het volgende:
Overigens zou ik zeker ook de Marokkaanse nationaliteit hebben gehad als ik er wel (enige) moeite voor had moeten doen. Net zoals ik best bereid ben een middagje bij een willekeurige andere ambassade in de rij te gaan staan voor die nationaliteit. Hoe meer hoe beter wat mij betreft.
Dus eigenlijk gebruiken ze de Marokkaanse wet om zelf een paspoort te krijgen van Marokko, en gaan dan op latere leeftijd klagen dat ze er niks aan kunnen doen dat ze er twee hebben, en dus geen dubbele loyaliteit of plannen hebben naar Marokko te gaan of daar actieve geld activiteiten hebben.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:15 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Als ik het wist zou ik die vraag misschien ook nog beantwoord hebben. Misschien een leuke klus voor jou om uit te zoeken. Als ik moest gokken zou ik zeggen dat Nederland die informatie doorspeelt.
http://weblogs.nrc.nl/rec(...)n-tegen-wil-en-dank/quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:22 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Dit is 100% zeker dikke bullshit. Of het is standaardprocedure andere landen op de hoogte te stellen van zulke geboorten, of niet. Er bestaat niet zoiets als een overijverige ambtenaar die op eigen houtje contacten legt met buitenlandse ambassades
Maar als Sjakie zegt dat dat niet voorkomt, dan komt dat natuurlijk niet voor.quote:En voortaan, vanaf 12 mei 2007, kan dus ook het kind van een Marokkaanse moeder de Marokkaanse nationaliteit krijgen. Dat recht was tot dan toe alleen de vader gegund. De rechten van man en vrouw zijn hier dus gelijk gesteld. Daarmee zijn heel wat ‘latente Marokkanen’ in beginsel alsnog aan een tweede nationaliteit geholpen. Of ermee opgezadeld. Het is maar hoe je het bekijkt. Namelijk al die kinderen van Marokkaanse moeders en buitenlandse vaders. Daarbij geldt terugwerkende kracht. Dus ook kinderen die voor 1 mei 2007 uit een Marokkaanse moeder en een buitenlandse vader zijn geboren, zijn in principe Marokkaans. Mits ze tenminste zijn ingeschreven bij de burgerlijke stand van Marokko. Meestal gebeurt dat op verzoek van de ouders, die dus graag wilden dat hun half Marokkaanse kind ook twee nationaliteiten krijgt. Er zijn bij diverse Kamerleden echter ook gevallen bekend van ‘overijverige’ gemeenteambtenaren die op eigen initiatief een Nederlands-Marokkaans kind aan de Marokkaanse overheid melden. Dat kind en die ouders krijgen de tweede nationaliteit er dus ongewild bij. En dat hoeven ze niet leuk te vinden, want de Marokkaanse nationaliteit kan namelijk niet worden verworpen. Wie het is, blijft het. Over die individuen heeft De Krom het.
Ja, dat kan dus helemaal niet. Hoe denk je dat zoiets in zijn werk gaat? Dat iemand even belt met de ambassade en zegt, ja hoi met ambtenaar X... Er is hier een Marokkaan geboren? Zo werkt het dus niet. Daar komt wel wat meer bij kijken hoor. Zoiets is procedure binnen de gemeente of niet, maar wordt niet zomaar door een willekeurige ambtenaar verzonnen. Dat zou lachen zijn.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:26 schreef Gia het volgende:
[..]
http://weblogs.nrc.nl/rec(...)n-tegen-wil-en-dank/
[..]
Maar als Sjakie zegt dat dat niet voorkomt, dan komt dat natuurlijk niet voor.
Je bent toch Marokkaan, heb je nooit gevraagd hoe je aan dat paspoort kwam, of heb je er geen?quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:27 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Dus eigenlijk weet ik het niet. Zoals ik al zei.
Een paspoort moet je gewoon aanvragen (duh), maar een paspoort en een nationaliteit zijn niet hetzelfde hè? Als ik mijn Nederlandse paspoort laat verlopen ben ik niet ineens Nederlander af ofzo.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:31 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Je bent toch Marokkaan, heb je nooit gevraagd hoe je aan dat paspoort kwam, of heb je er geen?
Ja oké, je snapt wat ik bedoel in ieder geval mag ik hopen. Heb je nooit gevraagd hoe je aan je Marokkaanse nationaliteit komt behalve "het is een wet"?quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:32 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Een paspoort moet je gewoon aanvragen (duh), maar een paspoort en een nationaliteit zijn niet hetzelfde hè? Als ik mijn Nederlandse paspoort laat verlopen ben ik niet ineens Nederlander af ofzo.
Nee, waarom? Wat kan mij dat schelen? Heb jij je ooit verdiept in wat er precies bij de gemeente gebeurt waardoor jij je Nederlandse nationaliteit krijgt? Ik weet dat je als kind van een Marokkaanse ouder volgens de Marokkaanse wet door geboorte de Marokkaanse nationaliteit verkrijgt. Ik weet ook dat Nederland bij het opnemen van kinderen in de GBA rekening houdt met buitenlands afstamming-, nationaliteiten- en namenrecht.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:33 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Ja oké, je snapt wat ik bedoel in ieder geval mag ik hopen. Heb je nooit gevraagd hoe je aan je Marokkaanse nationaliteit komt behalve "het is een wet"?
Ja, ik heb me er wel in verdiept, en ik vind het eerlijk gezegd vreemd dat je daar zelf nooit navraag naar gedaan hebt. Nooit enige gedachte van "waarom ben ik nou eigenlijk óók Marokkaans?", dat verbaasd me wel ja.quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:36 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Nee, waarom? Wat kan mij dat schelen? Heb jij je ooit verdiept in wat er precies bij de gemeente gebeurt waardoor jij je Nederlandse nationaliteit krijgt? Ik weet dat je als kind van een Marokkaanse ouder volgens de Marokkaanse wet door geboorte de Marokkaanse nationaliteit verkrijgt. Ik weet ook dat Nederland bij het opnemen van kinderen in de GBA rekening houdt met buitenlands afstamming-, nationaliteiten- en namenrecht.
Hoe de punten en komma's verder binnen de procedure worden gezet interesseert me eerlijk gezegd erg weinig.
Waarom ik (ook) Marokkaans ben staat toch duidelijk in mijn post of lees je er bewust overheen om mij deze vraag te kunnen stellen?quote:Op vrijdag 27 november 2009 15:53 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Ja, ik heb me er wel in verdiept, en ik vind het eerlijk gezegd vreemd dat je daar zelf nooit navraag naar gedaan hebt. Nooit enige gedachte van "waarom ben ik nou eigenlijk óók Marokkaans?", dat verbaasd me wel ja.
*zucht*quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:07 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Waarom ik (ook) Marokkaans ben staat toch duidelijk in mijn post of lees je er bewust overheen om mij deze vraag te kunnen stellen?
Ik heb inderdaad al drie keer aangegeven dat ik niet weet of dat automatisch via de gemeente gaat of niet. Je bent dus gewoon aan het drammen.quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:09 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Enfin, je begrijpt me niet of je weet het niet, dus laat maar.
En ik en anderen met mij geven al de hele tijd aan dat Nederlandse ambtenaren heus niet automatisch ieder kind met een ander kleurtje bij de Marokkaanse regering aan zit te geven. Het lijkt me in ieder geval stug, halve stasi praktijken waarbij al je details worden doorgestuurd naar Marokko.quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:11 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Ik heb inderdaad al drie keer aangegeven dat ik niet weet of dat automatisch via de gemeente gaat of niet. Je bent dus gewoon aan het drammen.
Ik geloof dat ik juist degene was die dit punt maakte, en daarbij had ik het er dus over dat het vrijwel uitgesloten is dat dit gebeurt op initiatief van "overijverige ambtenaren". Daarmee probeerde ik in ieder geval niet te zeggen dat het uitgesloten is dat dergelijke procedures bestaan die ambtenaren gewoon te volgen hebben.quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:12 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
En ik en anderen met mij geven al de hele tijd aan dat Nederlandse ambtenaren heus niet automatisch ieder kind met een ander kleurtje bij de Marokkaanse regering aan zit te geven. Het lijkt me in ieder geval stug, halve stasi praktijken waarbij al je details worden doorgestuurd naar Marokko.
Vandaar.
Ook dat lijkt me stug, tenzij Nederland diep in de reet van de Marokkaanse koning wil kruipen, waarom administratief werk voor een ander land gaan verrichten.quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:19 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Ik geloof dat ik juist degene was die dit punt maakte, en daarbij had ik het er dus over dat het vrijwel uitgesloten is dat dit gebeurt op initiatief van "overijverige ambtenaren". Daarmee probeerde ik in ieder geval niet te zeggen dat het uitgesloten is dat dergelijke procedures bestaan die ambtenaren gewoon te volgen hebben.
Tja, die focus op Marokko is dan ook vrij onzinnig - waar ik eerder ook al op wees - dezelfde procedure wordt namelijk gevolgd voor alle mogelijke betrokken nationaliteiten, waarbij het recht van het ene land verkrijging van de nationaliteit op deze wijze uitsluit, het andere land net als Marokko door geboorte toekent, en weer andere landen hier andere regels voor hebben.quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:21 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Ook dat lijkt me stug, tenzij Nederland diep in de reet van de Marokkaanse koning wil kruipen, waarom administratief werk voor een ander land gaan verrichten.![]()
Maargoed, het is dus een groot wazig gebied merk ik al.
Ja dat zal best, en dat geloof ik ook wel, maar volgens mij is informatie verlenen over wetten in een eventueel thuisland (zij het Marokko of niet) heel wat anders dan ook daadwerkelijk een aangifte van geboorte doen bij een andere staat.quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:24 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Tja, die focus op Marokko is dan ook vrij onzinnig - waar ik eerder ook al op wees - dezelfde procedure wordt namelijk gevolgd voor alle mogelijke betrokken nationaliteiten, waarbij het recht van het ene land verkrijging van de nationaliteit op deze wijze uitsluit, het andere land net als Marokko door geboorte toekent, en weer andere landen hier andere regels voor hebben.
Deze regels worden bij opname in de GBA wel allemaal doorlopen door de ambtenaar van de burgerlijke stand, en - als het goed is - aan de betrokkenen uitgelegd.
Gia heeft min of meer het antwoord op je vraag gegeven. Marokkaanse ouders moeten hun kind registreren om dat land binnen te komen. Als je bij de douane komt en die ziet dat de ouders (1e generatie) beide de Marokkaanse nationaliteit bezitten en daarnaast een kind hebben (2e generatie) die niet de Marokkaanse nationaliteit bezit, dan gaat daar een alarm af. Immers dat kind moet volgens de wet aldaar de Marokkaanse nationaliteit bezitten en die moet dan ook overlegt worden. Je zou het kunnen zien als negatieve discriminatie van Marokkanen die in het buitenland zitten. Ergo terwijl jij met je Nederlands paspoort zonder problemen Marokko binnen kan komen, zal ik worden tegengehouden. Ik moet het bewijs overleggen dat ik ook ingeschreven sta in het Marokkaanse bevolkingsregister: Dit betekent dat als ik naar Marokko ga, naast mijn Nederlands paspoort een Marokkaanse Carte National moet overleggen (soort van identiteitskaart).quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Ja dat zal best, en dat geloof ik ook wel, maar volgens mij is informatie verlenen over wetten in een eventueel thuisland (zij het Marokko of niet) heel wat anders dan ook daadwerkelijk een aangifte van geboorte doen bij een andere staat.
Ik geloof best dat ze "helpen" en informatie verlenen, maar niet ongevraagd of dwingend te werk gaan.
Het toekennen van die nationaliteit? Kom op, het is een verplichting!!quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:24 schreef Sjaakz het volgende:
[..]
Tja, die focus op Marokko is dan ook vrij onzinnig - waar ik eerder ook al op wees - dezelfde procedure wordt namelijk gevolgd voor alle mogelijke betrokken nationaliteiten, waarbij het recht van het ene land verkrijging van de nationaliteit op deze wijze uitsluit, het andere land net als Marokko door geboorte toekent,
Dus Marokkanen zonder Marokkaanse nationaliteit worden geweigerd aan de grens?quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:11 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Gia heeft min of meer het antwoord op je vraag gegeven. Marokkaanse ouders moeten hun kind registreren om dat land binnen te komen. Als je bij de douane komt en die ziet dat de ouders (1e generatie) beide de Marokkaanse nationaliteit bezitten en daarnaast een kind hebben (2e generatie) die niet de Marokkaanse nationaliteit bezit, dan gaat daar een alarm af. Immers dat kind moet volgens de wet aldaar de Marokkaanse nationaliteit bezitten en die moet dan ook overlegt worden. Je zou het kunnen zien als negatieve discriminatie van Marokkanen die in het buitenland zitten. Ergo terwijl jij met je Nederlands paspoort zonder problemen Marokko binnen kan komen, zal ik worden tegengehouden. Ik moet het bewijs overleggen dat ik ook ingeschreven sta in het Marokkaanse bevolkingsregister: Dit betekent dat als ik naar Marokko ga, naast mijn Nederlands paspoort een Marokkaanse Carte National moet overleggen (soort van identiteitskaart).
Klopt, maar vind jij het dan niet laakbaar dat zowel de Nederlandse als de Marokkaanse staat die verplichting trachten te misbruiken?quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Het toekennen van die nationaliteit? Kom op, het is een verplichting!!
Als je 'el huppelepup' met je achternaam heet, dan kom je Marokko niet in, als je zoontje alleen de Nederlandse nationaliteit heeft, terwijl jij en/of je vrouw ook de Marokkaanse hebt.
Ja.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:12 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Dus Marokkanen zonder Marokkaanse nationaliteit worden geweigerd aan de grens?
Wat krom is dat.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:11 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Gia heeft min of meer het antwoord op je vraag gegeven. Marokkaanse ouders moeten hun kind registreren om dat land binnen te komen. Als je bij de douane komt en die ziet dat de ouders (1e generatie) beide de Marokkaanse nationaliteit bezitten en daarnaast een kind hebben (2e generatie) die niet de Marokkaanse nationaliteit bezit, dan gaat daar een alarm af. Immers dat kind moet volgens de wet aldaar de Marokkaanse nationaliteit bezitten en die moet dan ook overlegt worden. Je zou het kunnen zien als negatieve discriminatie van Marokkanen die in het buitenland zitten. Ergo terwijl jij met je Nederlands paspoort zonder problemen Marokko binnen kan komen, zal ik worden tegengehouden. Ik moet het bewijs overleggen dat ik ook ingeschreven sta in het Marokkaanse bevolkingsregister: Dit betekent dat als ik naar Marokko ga, naast mijn Nederlands paspoort een Marokkaanse Carte National moet overleggen (soort van identiteitskaart).
Wat een bagger land, dan zou ik per definitie al niet meer terug willen.quote:
Alleen de Marokkaanse staat toch in deze?quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Klopt, maar vind jij het dan niet laakbaar dat zowel de Nederlandse als de Marokkaanse staat die verplichting trachten te misbruiken?
Het is een prachtig land, maar met veel regels die puur uit egoisme van de staat aldaar zijn ontstaan. Bovendien zit daar toch je familie.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:14 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Wat een bagger land, dan zou ik per definitie al niet meer terug willen.
Momenteel nog wel, maar ik denk dat in de toekomst Nederland evengoed misbruik gaat maken van deze toch wel moeilijke situatie.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:16 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Alleen de Marokkaanse staat toch in deze?
Je wordt gewoon gechanteerd door je eigen regering, maffia praktijken heet dat.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:17 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het is een prachtig land, maar met veel regels die puur uit egoisme van de staat aldaar zijn ontstaan. Bovendien zit daar toch je familie.
Ja en dus? Wat doet dat af aan de situatie dat het een prachtig land is met prachtige natuur en mooie UNESCO gebieden? Wat doet dat af aan het feit dat toch je familie daar toch zit? Je hebt alleen jezelf ermee als je niet gaat.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:19 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Je wordt gewoon gechanteerd door je eigen regering, maffia praktijken heet dat.
Je kunt er wel wat aan veranderen: niet aan meewerken.quote:Op donderdag 26 november 2009 16:02 schreef waht het volgende:
Ik blijf die Marokkaanse wet sowieso raar vinden. Dat wij daar niks aan kunnen veranderen, soit. Maar wat is voor ons het nadeel dat Marokkaanse ouders hun kinderen niet als Marokkaan willen inschrijven? Dan weten we niet (direct) dat het de facto Marokkanen zijn? Nou en?
Het doet niet af aan het natuurschoon, maar wel het feit dat je hiermee eeuwig en altijd dit gezeik zal houden. Met dit gezever zal je elke generatie opnieuw een paspoort chanteren en ze daardoor verbinden aan je land.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:21 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja en dus? Wat doet dat af aan de situatie dat het een prachtig land is met prachtige natuur en mooie UNESCO gebieden? Wat doet dat af aan het feit dat toch je familie daar toch zit? Je hebt alleen jezelf ermee als je niet gaat.
Nou ja, het is je EIGEN keuzen om naar dat land te reizen natuurlijk. En tja uiteindelijk noemen we het wel gezeik, dat is het ook, maar we moeten niet overdrijven. Het enige wat je moet doen is om de 10 jaar die Carte National vernieuwen. Tis nou niet dat je daaraan dood gaat.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:23 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Het doet niet af aan het natuurschoon, maar wel het feit dat je hiermee eeuwig en altijd dit gezeik zal houden. Met dit gezever zal je elke generatie opnieuw een paspoort chanteren en ze daardoor verbinden aan je land.
Ik vind het om van te walgen, maar hé, het is niet mijn land.
Bij een nationaliteit zitten meer regels verbonden dan puur alleen de "Carte national", vooral ook met betrekking tot internationale wetgeving.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:26 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nou ja, het is je EIGEN keuzen om naar dat land te reizen natuurlijk. En tja uiteindelijk noemen we het wel gezeik, dat is het ook, maar we moeten niet overdrijven. Het enige wat je moet doen is om de 10 jaar die Carte National vernieuwen. Tis nou niet dat je daaraan dood gaat.
Dat valt behoorlijk mee, aangezien internationaal gezien het hebben van een dubbele nationaliteit niet vreemd is. Men gebruikt dan ook vaak gradaties, waarbij het land waarin men woont, werkt, een huis heeft, kinderen heeft, vaak het "leidende" land is, ook qua nationaliteit. Ik zie geen enkele verdere verplichting dan de carte national.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:27 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Bij een nationaliteit zitten meer regels verbonden dan puur alleen de "Carte national", vooral ook met betrekking tot internationale wetgeving.
Maar als je geen marokkaanse nationaliteit hebt,kun je niet erven van ome Mo.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:14 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Wat een bagger land, dan zou ik per definitie al niet meer terug willen.
Maar dat betekent meteen ook dat jouw achter- achterkleinkinderen ook nog steeds die Marokkaanse nationaliteit verplicht moeten hebben als ze jouw achternaam hebben.quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:26 schreef Mutant01 het volgende:
Het enige wat je moet doen is om de 10 jaar die Carte National vernieuwen. Tis nou niet dat je daaraan dood gaat.
Kortom: Mutant moet een mooie blonde Nederlandse trouwen, haar achternaam aannemen en hun kinderen de achternaam van de moeder geven. Vervolgens zelf naar de kapper van Geert Wilders en dan lekker onbezorgd naar Marokko op vakantie.quote:Op vrijdag 27 november 2009 21:21 schreef Gia het volgende:
[..]
Maar dat betekent meteen ook dat jouw achter- achterkleinkinderen ook nog steeds die Marokkaanse nationaliteit verplicht moeten hebben als ze jouw achternaam hebben.
Of hij doet zich bij de douane voor als Algerijn met Nederlandse pas, weg is zijn zelfvertrouwenquote:Op vrijdag 27 november 2009 21:27 schreef Pool het volgende:
[..]
Kortom: Mutant moet een mooie blonde Nederlandse trouwen, haar achternaam aannemen en hun kinderen de achternaam van de moeder geven. Vervolgens zelf naar de kapper van Geert Wilders en dan lekker onbezorgd naar Marokko op vakantie.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |