abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_75003140
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:53 schreef Buschetta het volgende:
Ik heb toevallig in alle landen gewoont die je noemt en heb genoeg onzin gezien om vast te kunnen stellen dat jouw wereldbeeld totaal niet klopt. In Spanje zijn wekelijks racistische aanvallen. Op de canarische eiland is het een grote zooi.

En in Duitsland hebben de Turken in de jaren 70 al genoeg verpest
Je mist mijn punt, het gaat om de algemene tendens in een samenleving. Aangezien racistische geweldsuitbarstingen of andersoortige uitbarstingen nooit uit te bannen zijn. Dat is te utopisch, zoals je zelf zegt : Tis menselijk. Het gaat erom dat men over het algemeen prima met elkaar samenleven, zonder elkaar per definitie in de haren te vliegen.
Allah Al Watan Al Malik
pi_75003163
quote:
Op woensdag 25 november 2009 20:56 schreef kskopf het volgende:
Nu gaat het mij niet echt om Ierland, maar om Nederland. In Nederland mag je van links al niet voorstander zijn van dichte grenzen, maar als je openlijk zegt dat je voorstander bent van remigratie komen ze helemaal graag met nazi-vergelijkingen.
'Dichte grenzen' is een illusie. Je kan immigratie niet stoppen. Niet jij, niet ik, niet de PVV-führer.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_75003166
De nazi's willen dus dat ieder volk in zijn eigen land gaat wonen... dan wil ik wel eens van die nazi's weten: hoe om te gaan met volkeren die geen eigen land hebben?

En ts, die bepaalde groepen zullen altijd in dit land blijven en nooit meer vertrekken dus stop maar met blij zijn. Nederland is niet het enige land dat over immigranten beschikt, het is een wereldwijd fenomeen... ik zeg dan ook altijd, wen eraan of kop een trein.
  † In Memoriam † woensdag 25 november 2009 @ 22:02:00 #70
137949 Disana
pi_75003177
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:57 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Ik heb in bovenstaande post dit gezegd: Ik wil in dit topic niemand daaraan de schuld geven

Maar om er toch even kort op in te gaan: iedereen generaliseert wel (onbewust). Ik doe dat, jij doet dat, Balkenende doet dat, en Jan met de Pet doet dat.

Er hoeven maar een paar mensen uit een groep X irritant te doen, en de andere groep Y weet dan niet of de andere mensen in die groep X nou wel of niet irritant zijn.

En dat werkt 2 kanten op. Wederom ga ik generaliseren, maar grofweg is het zo: Nederlanders kijken Turken en Marokkanen vreemd aan op basis van een paar rotte, criminele individuen. En omgekeerd kijken allochtonen Nederlanders vreemd aan op basis van een paar rotte, racistische Nederlanders. Ik haal clichevoorbeelden aan, maar het gaat om het punt...
Ja ik kan je wel volgen. Maar dat wij - zij gevoel is verifieerbaar gegroeid sinds 911, dat er daarnaast relfiguren zijn maakt het er vervolgens niet beter op. Ik zie het wij - zij voornamelijk vertaald in het succes van de PVV, dus anders dan mutant denk ik wel dat het er wezenlijk is.
  woensdag 25 november 2009 @ 22:09:25 #71
102582 Asics
Asics HIGH !!!
pi_75003480
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:56 schreef kskopf het volgende:

[..]

Nee dan is het naar eigen land teruggaan.
Want laten we eerlijk zijn, veel allochtonen weten diep van binnen dat Nederland niet hun eigen land is, ook al zijn ze hier geboren.
Dan heb je de defenitie van allochtoon niet begrepen.
Asics neemt de tijd.
Asics geniet. Lees mijn columns op http://www.raaskal.com
pi_75003505
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:56 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Klopt, ik hanteer een andere definitie van de multiculturele samenleving inderdaad. Daarmee is niet gezegd dat Nederland geen spanningen kent, maar in mijn definitie is dat ook helemaal niet zo erg. Afgezien daarvan, het wij/zij gevoel heerst naar mijn mening vooral op fora, tv en in de politiek. Eerlijk waar, persoonlijk merk ik er in het dagelijks leven vrijwel niets van. En ik niet alleen, ook anderen vinden het allemaal een beetje overdreven.
Nou ja, ik vind het dus wel erg. Waarbij ik natuurlijk niet constant m'n hoofd breek van "iedereen moet aardig tegen elkaar zijn".
Maar ik merk wel dat er een wij/zij gevoel is ontstaan.

Ik denk dat indirect in het dagelijkse leven het toch wel te merken is. Bijvoorbeeld discriminatie op de arbiedsmarkt van groep X,Y,Z; norse blikken van groep X als een paar mense van groep Y in dezelfde ruimte gaan zitten, hele generalisaties en scheldkannonen op een hele groep Z wanneer een paar leden van groep Z rottigheid uithalen etc. etc.
Dat vind ik al niet kunnen. En dat is niet mijn perceptie van een harmonieuze samenleving.
quote:
Volgens mij bleek uit onderzoek dat het best wel meeviel. Het was eerder "het gevoel benadeeld te worden". In de praktijk valt het erg mee, mensen willen hun falen vaak niet aan zichzelf wijten en zoeken dan naar een andere oorzaak, discriminatie.
Daar heb je voor 100% een punt.
Maar toch speelt discriminatie wel een rol. Daar kunnen wij niet omheen denk ik.

Denk ook aan uitgaan waarbij sommige groepen geweigerd worden. In een harmonieuze samenleving horen dat soort dingen gewoonweg niet te gebeuren.
  woensdag 25 november 2009 @ 22:14:02 #73
273337 kskopf
hand in hand...
pi_75003685
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:48 schreef Hukkie het volgende:

[..]

Blijkt dat die landen er eigen regels op nahouden, wedden van niet. Zeker niet als het gaat om uitschot terug te nemen.
Die landen hebben wel een grote mond maar zodra de EU hen economisch weet te raken weten ze niet hoe snel ze meewerken aan het terugnemen van hun onderdanen.
pi_75003834
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:02 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja ik kan je wel volgen. Maar dat wij - zij gevoel is verifieerbaar gegroeid sinds 911, dat er daarnaast relfiguren zijn maakt het er vervolgens niet beter op. Ik zie het wij - zij voornamelijk vertaald in het succes van de PVV, dus anders dan mutant denk ik wel dat het er wezenlijk is.
Na 9/11 is de harmonie er slechter op geworden, dat klopt.

Maar stel dat 9/11 niet gebeurd was, dan had je nog andere gebeurtenissen die wellicht ook een slechtere sfeer zouden creeeren in Nederland. Met andere woorden: het zat er hoe dan ook aan te komen, om het zo maar even te zeggen.

En de PVV staat niet alleen op zich. Pim Fortuyn was zijn voorganger...

Kijk, ik kan mij inleven in beide partijen. Ik ga weer generaliseren, maar bijv:
- een deel v/d Nederlanders, wiens voorouders dit land hebben opgebouwd, herkent hun eigen land niet meer. Door massale toestroom van immmigranten. En daardoor reageren zij giftig, helemaal als die immigranten ook nog eens negatief in het nieuws komen.
- de welwillende mensen van allochtone groepen X,Y,Z. Die zich constant moeten verdedigen als een paar mensen van die groepen X,Y,Z rottigheid uithalen. Daar wordt je ook ziek van op een gegeven moment. En dan je constant wordt aangekeken op het falen van een paar individuen.

Dus tja, ik begrijp beide groepen.
pi_75003894
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:56 schreef kskopf het volgende:

[..]

Nee dan is het naar eigen land teruggaan.
Want laten we eerlijk zijn, veel allochtonen weten diep van binnen dat Nederland niet hun eigen land is, ook al zijn ze hier geboren.
Dus een Chinees kindje dat geadopteerd is door twee blanken moet ook terug naar China.

Zeg dan gelijk dat je een all-white-NL wilt man
  woensdag 25 november 2009 @ 22:20:40 #76
273337 kskopf
hand in hand...
pi_75004002
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:01 schreef waht het volgende:

[..]

'Dichte grenzen' is een illusie. Je kan immigratie niet stoppen. Niet jij, niet ik, niet de PVV-führer.
Legale immigratie kan prima gestopt worden, illegale is wat moeilijker maar door de controle op te voeren en nooit meer een Generaal Pardon te verlenen weten de economische wanna-be migranten dat het zinloos is om deze kant op te komen.
  woensdag 25 november 2009 @ 22:21:11 #77
69415 Buschetta
Jouw IP toevallig ?
pi_75004019
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:17 schreef Zienswijze het volgende:

Die zich constant moeten verdedigen als een paar mensen van die groepen X,Y,Z rottigheid uithalen. Daar wordt je ook ziek van op een gegeven moment. En dan je constant wordt aangekeken op het falen van een paar individuen.
Met het verschil dat het niet om een paar mensen gaat maar om een percentueel substantieel deel dat de gevangenissen 50% + bevolkt zijn door allochtonen.
  woensdag 25 november 2009 @ 22:23:41 #78
273337 kskopf
hand in hand...
pi_75004115
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:01 schreef FIFA2010 het volgende:
De nazi's willen dus dat ieder volk in zijn eigen land gaat wonen... dan wil ik wel eens van die nazi's weten: hoe om te gaan met volkeren die geen eigen land hebben?

En ts, die bepaalde groepen zullen altijd in dit land blijven en nooit meer vertrekken dus stop maar met blij zijn. Nederland is niet het enige land dat over immigranten beschikt, het is een wereldwijd fenomeen... ik zeg dan ook altijd, wen eraan of kop een trein.
Luchtvervuiling is net als sociale vervuiling een wereldwijd fenomeen, zullen we ook maar stoppen met streven naar een schone lucht?

[ Bericht 0% gewijzigd door kskopf op 25-11-2009 22:42:25 ]
  woensdag 25 november 2009 @ 22:23:47 #79
14509 reem
Correspondent in Buenos Aires
pi_75004121
in Zuid-Amerika bestaan alleen maar multiculturele samenlevingen, en dat gaat over het algemeen goed. Daarmee wil ik zeggen dat nationaliteit/etniciteit/geloof daar op zich geen relevante scheidslijn is voor conflict. Veel relevanter is voor welke voetbalclub je bent of welke politieke partij je aanhangt of hoeveel geld je hebt .

Uitstekende opmerking trouwens op de vorige pagina, dat niet ieder volk zijn eigen land heeft. Het blijft triest om te zien dat er genoeg mensen zijn die mensen afrekenen op een bepaalde groepsidentiteit ipv individuele prestaties. Ook al mislukt 60% van de Turken in de Nederlandse samenleving, dat mag natuurlijk geen reden zijn om per definitie maar geen Turken meer toe te laten of ze (gedwongen) te laten migreren.

De multiculturele samenleving is een feit en bijproduct van de globalisering. Het is verstandiger om beleid te maken dat evt. spanningen terugdringt (hulp bij integratie / tegengaan discriminatie / het verlenen van bepaalde speciale rechten voor migranten) dan maar te hopen op (re)migratie.

Als je zelf een tijdje in het buitenland hebt gewoond als migrant dan snap je dat meteen.
[b]@RemiLehmann[/b]
pi_75004170
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:21 schreef Buschetta het volgende:

[..]

Met het verschil dat het niet om een paar mensen gaat maar om een percentueel substantieel deel dat de gevangenissen 50% + bevolkt zijn door allochtonen.
Ja.

Ben eigenlijk wel benieuwd naar jouw standpunten omtrent immigratie en integratie. Als je die ff snel kan weergeven...?
pi_75004235
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:17 schreef Zienswijze het volgende:
Kijk, ik kan mij inleven in beide partijen. Ik ga weer generaliseren, maar bijv:
- een deel v/d Nederlanders, wiens voorouders dit land hebben opgebouwd, herkent hun eigen land niet meer. Door massale toestroom van immmigranten. En daardoor reageren zij giftig, helemaal als die immigranten ook nog eens negatief in het nieuws komen.
Natuurlijk hebben deze mensen een punt. Maar nieuwe tijden vragen nou eenmaal om een nieuwe kijk op zaken.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_75004366
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:26 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Natuurlijk hebben deze mensen een punt. Maar nieuwe tijden vragen nou eenmaal om een nieuwe kijk op zaken.
Ja hallo.

Elk land heeft haar culturele waarde en identiteit. Zo heeft Nederland haar eigen identiteit, Turkije heeft dat, Marokko heeft dat, Spanje heeft dat, China heeft dat etc. etc.

En als die natuurlijke identiteit dreigt te verstoren, dan ontstaan er spanningen.

Nederland heeft het recht om Nederlands te blijven. Net zoals Turkije het recht heeft om Turks te blijven en dat het niet opeens in een of ander Afrikaans of Chinees land verandert.

Elk volk heeft haar eigen cultuur, tradities etc. etc. Dat is je culturele waarde. En die moet niet verloren gaan.
pi_75004402
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:29 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Ja hallo.

Elk land heeft haar culturele waarde en identiteit. Zo heeft Nederland haar eigen identiteit, Turkije heeft dat, Marokko heeft dat, Spanje heeft dat, China heeft dat etc. etc.

En als die natuurlijke identiteit dreigt te verstoren, dan ontstaan er spanningen.

Nederland heeft het recht om Nederlands te blijven. Net zoals Turkije het recht heeft om Turks te blijven en dat het niet opeens in een of ander Afrikaans of Chinees land verandert.

Elk volk heeft haar eigen cultuur, tradities etc. etc. Dat is je culturele waarde. En die moet niet verloren gaan.
Japan is ook een mooi voorbeeld ..heel homogeen ..Ijsland ook
Niet geschoten is altijd mis..
Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
pi_75004523
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:20 schreef kskopf het volgende:

[..]

Legale immigratie kan prima gestopt worden, illegale is wat moeilijker maar door de controle op te voeren en nooit meer een Generaal Pardon te verlenen weten de economische wanna-be migranten dat het zinloos is om deze kant op te komen.
Wil je de hele Mediterrane kust gaan controleren? De hele landsgrens tussen Europa en de rest van de wereld? Dat is onmogelijk. Zo lang wij rijker zijn blijven immigranten komen. Totdat ze te oud worden om het te proberen of totdat ze sterven.

Daarnaast zijn sommige (rijke of hoogopgeleide) immigranten meer dan welkom.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  woensdag 25 november 2009 @ 22:33:38 #85
14509 reem
Correspondent in Buenos Aires
pi_75004549
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:29 schreef Zienswijze het volgende:

Elk volk heeft haar eigen cultuur, tradities etc. etc. Dat is je culturele waarde. En die moet niet verloren gaan.
Cultuur is geen statisch gegeven. Ik denk dat maar weinig Nederlanders zich thuis zouden voelen in het Nederland van de jaren '30, '50 of '70. Verder zijn er ook nog regionale verschillen: Limburgers hebben een andere cultuur dan Friezen.
[b]@RemiLehmann[/b]
pi_75004614
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:29 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Ja hallo.

Elk land heeft haar culturele waarde en identiteit. Zo heeft Nederland haar eigen identiteit, Turkije heeft dat, Marokko heeft dat, Spanje heeft dat, China heeft dat etc. etc.

En als die natuurlijke identiteit dreigt te verstoren, dan ontstaan er spanningen.

Nederland heeft het recht om Nederlands te blijven. Net zoals Turkije het recht heeft om Turks te blijven en dat het niet opeens in een of ander Afrikaans of Chinees land verandert.

Elk volk heeft haar eigen cultuur, tradities etc. etc. Dat is je culturele waarde. En die moet niet verloren gaan.
Wie heeft het erover dat onze culturele identiteit verloren gaat? Het is niet alsof het recept voor boerenkool wordt verbrand en alle historische panden worden platgewalst. Grappig is vaak dat mensen die roepen dat Nederland, Nederland moet blijven en dat onze cultuur bewaard moet worden gebleven vaak geen enkel historisch besef hebben. Die denken dat Michiel de Ruyter een voetballer was van Ajax.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_75004705
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:33 schreef reem het volgende:

[..]

Cultuur is geen statisch gegeven. Ik denk dat maar weinig Nederlanders zich thuis zouden voelen in het Nederland van de jaren '30, '50 of '70. Verder zijn er ook nog regionale verschillen: Limburgers hebben een andere cultuur dan Friezen.
En dat is dus de Nederlandse cultuur die verandert. Die Chinese of de Turkse cultuur is totaal verschillend dan de Nederlandse cultuur. Ook qua uiterlijk en gewoonten zijn die volkeren verschillend.

Veel mensen hebben een binding met hun eigen land. Het land waar hun voorouders al duizenden jaren lang leven. Het land met hun eigen tradities en cultuur. Culturele waarde is de eigen identiteit van het land. En dat moet niet verloren gaan.

Niet voor niets heeft vrijwel elk volk een eigen land. Dat is omdat mensen een eigen culturele waarde nodig hebben, met dezelfde tradities, gebruiken etc.
pi_75004734
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:35 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Wie heeft het erover dat onze culturele identiteit verloren gaat? Het is niet alsof het recept voor boerenkool wordt verbrand en alle historische panden worden platgewalst. Grappig is vaak dat mensen die roepen dat Nederland, Nederland moet blijven en dat onze cultuur bewaard moet worden gebleven vaak geen enkel historisch besef hebben. Die denken dat Michiel de Ruyter een voetballer was van Ajax.
En zo heb je dus ook weer mensen die weinig waarde hechten aan culturele identiteit....

Nou ja, als de grote steden grotendeels uit "buitenlanders" bestaan, dan begrijp ik best dat een deel v/d Nederlanders hun eigen land niet meer herkent. De steden waar hun grootouders eeuwenlang hebben geleefd en hun tradities hebben (gehad).
pi_75004864
quote:
Op woensdag 25 november 2009 21:37 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Tja...

Je hebt ene relatief rustig en bedaard landje: Nederland

Ja, vooral in de jaren 40 was het ongekend rustig in Nederland.
pi_75004889
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:37 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

En zo heb je dus ook weer mensen die weinig waarde hechten aan culturele identiteit....

Nou ja, als de grote steden grotendeels uit "buitenlanders" bestaan, dan begrijp ik best dat een deel v/d Nederlanders hun eigen land niet meer herkent. De steden waar hun grootouders eeuwenlang hebben geleefd en hun tradities hebben (gehad).
Het punt met grote steden is dat er altijd wat aan schort. Tijdens de industriele revolutie was het kut omdat al die arbeiders op een kluitje in de grote stad gingen wonen. Later vertrokken alle welgestelden richting de buitenwijken en bleven de paupers over. En tegenwoordig zijn grote steden een mengelmoes van yuppies, studenten, tokkies en allochtonen. Tsja.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  woensdag 25 november 2009 @ 22:41:41 #91
273337 kskopf
hand in hand...
pi_75004943
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:18 schreef Martin73 het volgende:

[..]

Dus een Chinees kindje dat geadopteerd is door twee blanken moet ook terug naar China.

Zeg dan gelijk dat je een all-white-NL wilt man
Waar lees jij dat ik Chinezen bedoel als ik het heb over "bepaalde groepen" of "veel allochtonen"?

Als je het zo graag wilt weten, ik zie bepaalde groepen liever vandaag dan morgen verdwijnen uit Europa, maar dan bedoel ik geen Chinezen of andere groepen uit die regio...
  woensdag 25 november 2009 @ 22:45:44 #92
14509 reem
Correspondent in Buenos Aires
pi_75005121
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:36 schreef Zienswijze het volgende:

En dat is dus de Nederlandse cultuur die verandert. Die Chinese of de Turkse cultuur is totaal verschillend dan de Nederlandse cultuur. Ook qua uiterlijk en gewoonten zijn die volkeren verschillend.
Die Nederlandse cultuur verandert constant door invloeden van buitenaf en binnenuit. Wij leren geen Engels op school omdat wij Engels zijn maar omdat de huidige wereldeconomie dat van ons verlangt, onze politieke denkbeelden komen uit alle hoeken van de wereld, onze eetgewoonten zijn ook veranderd door de migranten die hier terecht zijn gekomen.
quote:
Veel mensen hebben een binding met hun eigen land. Het land waar hun voorouders al duizenden jaren lang leven. Het land met hun eigen tradities en cultuur. Culturele waarde is de eigen identiteit van het land. En dat moet niet verloren gaan.
Het zal je verbazen hoeveel mensen wortels hebben in een andere samenleving/regio. Denk maar aan de grote volksverhuizingen voor de middeleeuwen, de grote migratiebewegingen van de 19e en 20e eeuw richting de Amerika's etc. Die culturele/etnische homogeniteit bestaat simpelweg niet (meer).
quote:
Niet voor niets heeft vrijwel elk volk een eigen land. Dat is omdat mensen een eigen culturele waarde nodig hebben, met dezelfde tradities, gebruiken etc.
De natiestaat is een relatief nieuwe uitvinding, en zeker geen eeuwigdurende zekerheid.
[b]@RemiLehmann[/b]
pi_75005203
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:39 schreef Meh7 het volgende:

[..]

Ja, vooral in de jaren 40 was het ongekend rustig in Nederland.
Dat waren ook ongewenste immigranten inderdaad. Goed van je dat je mee helpt
pi_75006842
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:45 schreef reem het volgende:

[..]

Die Nederlandse cultuur verandert constant door invloeden van buitenaf en binnenuit. Wij leren geen Engels op school omdat wij Engels zijn maar omdat de huidige wereldeconomie dat van ons verlangt, onze politieke denkbeelden komen uit alle hoeken van de wereld, onze eetgewoonten zijn ook veranderd door de migranten die hier terecht zijn gekomen.
[..]

Het zal je verbazen hoeveel mensen wortels hebben in een andere samenleving/regio. Denk maar aan de grote volksverhuizingen voor de middeleeuwen, de grote migratiebewegingen van de 19e en 20e eeuw richting de Amerika's etc. Die culturele/etnische homogeniteit bestaat simpelweg niet (meer).
[..]

De natiestaat is een relatief nieuwe uitvinding, en zeker geen eeuwigdurende zekerheid.
Volksverhuizingen van een relatief klein gebied tussen Europa of tussen landen die vlakbij elkaar liggen is heel wat anders dan volksverhuizingen uit alle uithoeken van de wereld.

En natuurlijk veranderen culturen in de loop der tijd. Maar ik denk niet dat Nederlanders zitten te wachten op een cultuurverandering afskomstig van duizenden kilometers verderop.
pi_75006863
quote:
Op woensdag 25 november 2009 22:47 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Dat waren ook ongewenste immigranten inderdaad. Goed van je dat je mee helpt
Ah dus het was dus toch niet zo perfect allemaal voordat moslims hier kwamen wonen.
  woensdag 25 november 2009 @ 23:39:45 #96
14509 reem
Correspondent in Buenos Aires
pi_75007090
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:31 schreef Zienswijze het volgende:

Volksverhuizingen van een relatief klein gebied tussen Europa of tussen landen die vlakbij elkaar liggen is heel wat anders dan volksverhuizingen uit alle uithoeken van de wereld.
Dat kan zo zijn, maar dat waren wel massale bewegingen. Als Nederland de komende 10 jaar wordt overspoeld door 2 miljoen Polen zou jij daar geen probleem mee hebben?
quote:
En natuurlijk veranderen culturen in de loop der tijd. Maar ik denk niet dat Nederlanders zitten te wachten op een cultuurverandering afskomstig van duizenden kilometers verderop.
Ik sta er iig niet vooraf al afwijzend tegenover. Ik denk dat wij veel kunnen leren van andere culturen, ook om beter te ontdekken wie wij zelf zijn. Verder worden culturen natuurlijk steeds verder vermengd. Een typische Nederlander ziet er over 100 jaar wellicht niet meer uit als iemand met blond haar en blauwe ogen, maar met een olijfkleurige huid en blauwe ogen... Maakt toch allemaal geen bal uit? Ik vind het maar moeilijk te begrijpen, die xeonofobische trekjes en dat Westerse superioriteitsgevoel.
[b]@RemiLehmann[/b]
pi_75007295
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:32 schreef Meh7 het volgende:

[..]

Ah dus het was dus toch niet zo perfect allemaal voordat moslims hier kwamen wonen.
Klopt. 4 jaar hadden we last van de voorlopers waar moslims al banden mee aanhielden.
pi_75007325
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:39 schreef reem het volgende:

[..]

Dat kan zo zijn, maar dat waren wel massale bewegingen. Als Nederland de komende 10 jaar wordt overspoeld door 2 miljoen Polen zou jij daar geen probleem mee hebben?
Het hangt ervan af denk ik of daar overlast mee gepaard gaat.

Ik denk dat als er 1 miljoen Japanners in Nederland zouden zijn, dat er dan minder weerstand zou zijn dan als er 1 miljoen mensen uit een [insert] willekeurige bevolkingsgroep uit het islamtische deel v/d wereld zou zijn.
quote:
Ik sta er iig niet vooraf al afwijzend tegenover. Ik denk dat wij veel kunnen leren van andere culturen, ook om beter te ontdekken wie wij zelf zijn. Verder worden culturen natuurlijk steeds verder vermengd. Een typische Nederlander ziet er over 100 jaar wellicht niet meer uit als iemand met blond haar en blauwe ogen, maar met een olijfkleurige huid en blauwe ogen... Maakt toch allemaal geen bal uit? Ik vind het maar moeilijk te begrijpen, die xeonofobische trekjes en dat Westerse superioriteitsgevoel.
Westers superioriteitsgevoel?
Denk je dat Turkije het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Chinezen richting Turkije zou zijn?
Denk je dat Japan het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Afrikanen richting Japan zou zijn?
Denk je dat Singapore het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Ieren richting Singapore zou zijn?
  woensdag 25 november 2009 @ 23:46:55 #99
69415 Buschetta
Jouw IP toevallig ?
pi_75007365
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:39 schreef reem het volgende:
Maakt toch allemaal geen bal uit? Ik vind het maar moeilijk te begrijpen, die xeonofobische trekjes en dat Westerse superioriteitsgevoel.
Ach ja als je planeetgenoten vrouwen verminken door niet te begrijpen redenen. En het valt je op dat sommige culturen het onbeleeft vinden om met mes en vork te eten en dan nog klagen over hepatitis. Dan kan je xenofoob worden.

Daarnaast zijn westerlingen natuurlijk ook beter. Kan je aankomen met zwakke verhalen van "ja als afrika in de 14e eeuw bla bla." Hebben ze niet gedaan sorry. Wij zijn beter. Accepteer het en leef verder.

Over 100 jaar zijn de Chinezen wellicht beter maar ik acht de kans klein.
pi_75007387
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:46 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Het hangt ervan af denk ik of daar overlast mee gepaard gaat.

Ik denk dat als er 1 miljoen Japanners in Nederland zouden zijn, dat er dan minder weerstand zou zijn dan als er 1 miljoen mensen uit een [insert] willekeurige bevolkingsgroep uit het islamtische deel v/d wereld zou zijn.
[..]

Westers superioriteitsgevoel?
Denk je dat Turkije het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Chinezen richting Turkije zou zijn?
Denk je dat Japan het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Afrikanen richting Japan zou zijn?
Denk je dat Singapore het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Ieren richting Singapore zou zijn?
Of 1.6 miljoen Joden naar Turkije... dan is geen hek te hoog.
  woensdag 25 november 2009 @ 23:48:00 #101
248844 Bowlingbal
Leuk je weer te zien :)
pi_75007401
quote:
Op woensdag 25 november 2009 20:56 schreef kskopf het volgende:
Volgens de Irish Times (kwaliteitskrant) wil maar liefst 72% van de Ieren wil dat een deel of alle immigranten uit hun land vertrekken. Dit blijkt uit een uitgebreid onderzoek onder 1000+ mensen verspreid over het hele land.

Nu gaat het mij niet echt om Ierland, maar om Nederland. In Nederland mag je van links al niet voorstander zijn van dichte grenzen, maar als je openlijk zegt dat je voorstander bent van remigratie komen ze helemaal graag met nazi-vergelijkingen. Tenzij iemand kan bewijzen dat Ieren stiekem nazi's zijn is hiermee het bewijs geleverd dat er niets mis is met dit standpunt.

Zou er in Nederland ook een meerderheid zijn voor remigratie? Laten we het hopen, want het zou een zegen zijn voor Nederland als bepaalde groepen hier verdwijnen!
Rechts was juist -terecht- voor het openen van de grenzen. Weet op z'n minst een béétje waar je over praat voordat je zo achterlijk gaat doen.
In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
- Donald Love
  woensdag 25 november 2009 @ 23:49:17 #102
14509 reem
Correspondent in Buenos Aires
pi_75007439
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:46 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Het hangt ervan af denk ik of daar overlast mee gepaard gaat.

Ik denk dat als er 1 miljoen Japanners in Nederland zouden zijn, dat er dan minder weerstand zou zijn dan als er 1 miljoen mensen uit een [insert] willekeurige bevolkingsgroep uit het islamtische deel v/d wereld zou zijn.
[..]
Tja, dat vind ik toch jammer. Mensen horen op hun individuele kwaliteiten beoordeeld te worden (vind ik). Liever een Turkse ondernemer dan een Nederlandse uitkeringstrekker (en liever een Nederlandse fabrieksarbeider dan een Baskische Terrorist).

quote:
Westers superioriteitsgevoel?
Denk je dat Turkije het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Chinezen richting Turkije zou zijn?
Denk je dat Japan het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Afrikanen richting Japan zou zijn?
Denk je dat Singapore het leuk zou vinden als er massaimmigratie van Ieren richting Singapore zou zijn?
Ik noemde het Westers superioriteitsgevoel in het kader van de Nederlandse weerstand tegen immigratie. Je hebt volkomen gelijk als je stelt dat men in andere landen ook niet zit te wachten op enorme aantallen migranten. Ook die houding keur ik af.
[b]@RemiLehmann[/b]
  woensdag 25 november 2009 @ 23:49:24 #103
248844 Bowlingbal
Leuk je weer te zien :)
pi_75007445
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:46 schreef Buschetta het volgende:

[..]

Ach ja als je planeetgenoten vrouwen verminken door niet te begrijpen redenen. En het valt je op dat sommige culturen het onbeleeft vinden om met mes en vork te eten en dan nog klagen over hepatitis. Dan kan je xenofoob worden.

Daarnaast zijn westerlingen natuurlijk ook beter. Kan je aankomen met zwakke verhalen van "ja als afrika in de 14e eeuw bla bla." Hebben ze niet gedaan sorry. Wij zijn beter. Accepteer het en leef verder.

Over 100 jaar zijn de Chinezen wellicht beter maar ik acht de kans klein.
Gelukkig vinden Aziaten hun cultuur weer superieur aan de Westerse. Dat relativeert de boel dan weer.
In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
- Donald Love
pi_75007532
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:47 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Of 1.6 miljoen Joden naar Turkije... dan is geen hek te hoog.
In veel moslimlanden is remigratie of "het plotseling verdwijnen" of sterk slinken van een minderheid nogal vaak van toepassing.

Geen immigratie kennen ze daar, maar vervolging van minderheden of minderheden vluchten zelf het land uit.
  woensdag 25 november 2009 @ 23:55:56 #105
69415 Buschetta
Jouw IP toevallig ?
pi_75007641
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:49 schreef Bowlingbal het volgende:

[..]

Gelukkig vinden Aziaten hun cultuur weer superieur aan de Westerse. Dat relativeert de boel dan weer.
Ja maar kijkend naar de maatstaven voor succes zijn de westerlingen toch een tikkie meer succesvol

Dus dan vergaat trots tegenover realiteit.
pi_75007676
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:49 schreef reem het volgende:

[..]

Tja, dat vind ik toch jammer. Mensen horen op hun individuele kwaliteiten beoordeeld te worden (vind ik). Liever een Turkse ondernemer dan een Nederlandse uitkeringstrekker (en liever een Nederlandse fabrieksarbeider dan een Baskische Terrorist).
Tja, generalisatie he.
Je kan nou niet eenmaal van elke bevolkingsgroep de criminelen eruit zuiveren.

Een hele bevolkingsgroep is nou eenmaal aanwezig. En ja, binnen elke bevolkingsgroep heb je criminelen, maar onder de ene bevolkingsgroep zijn er meer criminelen en overlastgevers aanwezig dan de andere bevolkingsgroep.
quote:
Ik noemde het Westers superioriteitsgevoel in het kader van de Nederlandse weerstand tegen immigratie. Je hebt volkomen gelijk als je stelt dat men in andere landen ook niet zit te wachten op enorme aantallen migranten. Ook die houding keur ik af.
Ja, maar wat wil je dan? Dat in elk land elk volk van de wereld ruimschoots vertegenwoordigd is?

Bepaalde volkeren of culturen kunnen nou niet eenmaal samen leven. Anders hadden we niet zoveel oorlogen op de wereld gehad. Als je alle culturen v/d wereld in 1 land gaat proppen, ontstaan er geheid spanningen.
pi_75007724
quote:
Op woensdag 25 november 2009 23:55 schreef Buschetta het volgende:

[..]

Ja maar kijkend naar de maatstaven voor succes zijn de westerlingen toch een tikkie meer succesvol

Dus dan vergaat trots tegenover realiteit.
Ehhh, voor het jaar 1500 was het hier nou niet bepaald een compleet feest aan wetenschappelijke bevindingen.

Overigens waren de volkeren uit het Midden-Oosten voor de opkomst van de islam ook ver ontwikkeld.
  woensdag 25 november 2009 @ 23:59:27 #108
14509 reem
Correspondent in Buenos Aires
pi_75007756
Ik vind het maar vreemd om mensen niet in je land toe te laten simpelweg omdat ze uit een land komen waar een cultuur heerst die naar onze maatstaven niet 'ok' is. Zolang zo iemand bereid is om zich aan de Nederlandse wet te houden mag die persoon in het dagelijks leven zijn eigen taaltje spreken, naar het gebedshuis van zijn keuze gaan. Zolang zo iemand maar bereid is om er hier wat van te maken.
[b]@RemiLehmann[/b]
  woensdag 25 november 2009 @ 23:59:55 #109
69415 Buschetta
Jouw IP toevallig ?
pi_75007771
quote:
[b]Op woensdag 25 november 2009 23:56 . Als je alle culturen v/d wereld in 1 land gaat proppen, ontstaan er geheid spanningen.
Ik denk dat spanningen voor het merendeel voortkomen uit:

  • het onvermogen om dingen in perspectief te zetten.
  • itelligentie verschil
  • gedachtengang te laten leiden door dogmas
  •   donderdag 26 november 2009 @ 00:02:19 #110
    69415 Buschetta
    Jouw IP toevallig ?
    pi_75007831
    quote:
    Op woensdag 25 november 2009 23:58 schreef Zienswijze het volgende:

    [..]

    Ehhh, voor het jaar 1500 was het hier nou niet bepaald een compleet feest aan wetenschappelijke bevindingen.

    Overigens waren de volkeren uit het Midden-Oosten voor de opkomst van de islam ook ver ontwikkeld.
    Westerlingen heersen de wereld al zeker 3 millenia. Dat een Djengis Khan of Ottomaan ook z'n sporen hebben nagelaten doet niets af aan de tendens dat de westerse wereld al eeuwenlang de besluitvorming van de wereld op zich neemt.
    pi_75007851
    quote:
    Op woensdag 25 november 2009 23:59 schreef reem het volgende:
    Ik vind het maar vreemd om mensen niet in je land toe te laten simpelweg omdat ze uit een land komen waar een cultuur heerst die naar onze maatstaven niet 'ok' is. Zolang zo iemand bereid is om zich aan de Nederlandse wet te houden mag die persoon in het dagelijks leven zijn eigen taaltje spreken, naar het gebedshuis van zijn keuze gaan. Zolang zo iemand maar bereid is om er hier wat van te maken.
    Ja, ik pleit ook niet om iedereen te weigeren uit land X die een groot cultuurverschil heeft.
    Alleen moet je niet teveel "van die groep" hebben (ik zeg het ff grof ) want dan ontstaan er spanningen in de samenleving.

    En dat is nou net wat de traditionele Nederlandse politieke partijen niet snappen.
    pi_75007915
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:02 schreef Buschetta het volgende:

    [..]

    Westerlingen heersen de wereld al zeker 3 millenia. Dat een Djengis Khan of Ottomaan ook z'n sporen hebben nagelaten doet niets af aan de tendens dat de westerse wereld al eeuwenlang de besluitvorming van de wereld op zich neemt.
    Heersen de wereld al 3 millenia?
    Hoogstens 500 jaar zal je bedoelen.

    De Grieken en de Romeinen hebben idd zeer grote beschavingen gehad. (En ze hebben Nederland ook het een en ander aan beschaving geleerd ). Maar daarvoor hadden volkeren uit het Midden-Oosten en Azie al beschavingen ontwikkeld. Niet alleen qua architectuur, maar ook qua wiskunde, astronomie, geneeskunst, irrigatie etc.
    pi_75007958
    quote:
    Op woensdag 25 november 2009 23:59 schreef Buschetta het volgende:

    [..]

    Ik denk dat spanningen voor het merendeel voortkomen uit:

  • het onvermogen om dingen in perspectief te zetten.
  • itelligentie verschil
  • gedachtengang te laten leiden door dogmas
  • Het zijn cultuur en/of religie verschillen.
      donderdag 26 november 2009 @ 00:08:14 #114
    14509 reem
    Correspondent in Buenos Aires
    pi_75007983
    Zolang mensen uit die groep zich aan de wet houden maakt het volgens mij weinig uit. Het probleem in Nederland is echter dat een deel uit die groep dat niet doet. Links schiet daartegen in automatische verdediging omdat hele groepen het gedrag van individuen wordt aangerekend, en rechts verwijt links dat men criminele minderheden in bescherming neemt.

    Migranten zijn geen probleem, individuen die zich niet aan de Nederlandse wet wensen te houden wel.
    [b]@RemiLehmann[/b]
    pi_75008056
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:08 schreef reem het volgende:
    Zolang mensen uit die groep zich aan de wet houden maakt het volgens mij weinig uit. Het probleem in Nederland is echter dat een deel uit die groep dat niet doet. Links schiet daartegen in automatische verdediging omdat hele groepen het gedrag van individuen wordt aangerekend, en rechts verwijt links dat men criminele minderheden in bescherming neemt.

    Migranten zijn geen probleem, individuen die zich niet aan de Nederlandse wet wensen te houden wel.
    En je vergeet daarbij dat als er veel van een bepaalde soort groep aanwezig is, dat er dan in het geheel zich spanningen kunnen voordoen.

    Tuurlijk moet je naar individuen kijken. Maar jij kijkt alleen naar individuen. Je moet naar zowel naar individuen als ook naar groepen kunnen kijken.
      donderdag 26 november 2009 @ 00:11:16 #116
    69415 Buschetta
    Jouw IP toevallig ?
    pi_75008072
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:05 schreef Zienswijze het volgende:

    [..]

    Heersen de wereld al 3 millenia?
    Hoogstens 500 jaar zal je bedoelen.

    De Grieken en de Romeinen hebben idd zeer grote beschavingen gehad. (En ze hebben Nederland ook het een en ander aan beschaving geleerd ). Maar daarvoor hadden volkeren uit het Midden-Oosten en Azie al beschavingen ontwikkeld. Niet alleen qua architectuur, maar ook qua wiskunde, astronomie, geneeskunst, irrigatie etc.
    Kennis is slechts een verdrijf waar macht een streven is.

    Dat is het motto van de westerse wereld. Dus op wereld niveau heeft de westerse wereld wel degelijk 3 millenia geheerst.
    pi_75008119
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:11 schreef Buschetta het volgende:

    [..]

    Kennis is slechts een verdrijf waar macht een streven is.
    Wat bedoel jij met macht? Leg je nader uit...
    quote:
    Dat is het motto van de westerse wereld. Dus op wereld niveau heeft de westerse wereld wel degelijk 3 millenia geheerst.
    Ja, en op kennisniveau hebben Nederlanders net zo weinig aan de wetenschap bijgedragen als Afrikanen voor het jaar 1500.
      donderdag 26 november 2009 @ 00:17:14 #118
    14509 reem
    Correspondent in Buenos Aires
    pi_75008198
    Dat kan, maar dat hoeft niet zo te zijn. Dat is afhankelijk van tijd en plaats en de specifieke omstandigheden. Een klein voorbeeldje: rond 1900 woonden er in Buenos Aires (in Argentinië, officieel een Spaanstalig land) door enorme hoeveelheden Italiaanse migranten meer mensen die Italiaans spraken dan Spaans. In de loop van de jaren is dat vermengd waardoor vandaag de dag 99% van de inwoners Spaans spreekt met veel Italiaanse woorden en een Noord-Italiaanse tongval. DAT is vandaag de dag 'de Argentijnse cultuur', terwijl een Argentijnse nationalist uit 1850 daar van had gegruweld.

    Natuurlijk zijn de culturele verschillen tussen Italianen en Spanjaarden kleiner dan bv tussen een Marokkaan en een Nederlander, maar ik heb absoluut geen probleem met het feit dat de Nederlandse cultuur zich in bepaalde opzichten aanpast aan de migrantengroepen (waardoor onze taal evolueert). Ik zou het ook geen enkel probleem vinden als je in bepaalde wijken in Nederland niet meer met Nederlands terecht zou kunnnen.
    [b]@RemiLehmann[/b]
      donderdag 26 november 2009 @ 00:18:19 #119
    69415 Buschetta
    Jouw IP toevallig ?
    pi_75008224
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:13 schreef Zienswijze het volgende:

    [..]

    Wat bedoel jij met macht? Leg je nader uit...
    [..]

    Ja, en op kennisniveau hebben Nederlanders net zo weinig aan de wetenschap bijgedragen als Afrikanen voor het jaar 1500.
    Kennis is ten opzichte van dominantie inherent. Als X weet hoe hij vuur kan maken en Y niet maar hij weet hoe hij X zover kan krijgen om vuur voor hem te maken ? Wie is er dan sterker, machtiger en slimmer ?
    pi_75008289
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:17 schreef reem het volgende:
    Dat kan, maar dat hoeft niet zo te zijn. Dat is afhankelijk van tijd en plaats en de specifieke omstandigheden. Een klein voorbeeldje: rond 1900 woonden er in Buenos Aires (in Argentinië, officieel een Spaanstalig land) door enorme hoeveelheden Italiaanse migranten meer mensen die Italiaans spraken dan Spaans. In de loop van de jaren is dat vermengd waardoor vandaag de dag 99% van de inwoners Spaans spreekt met veel Italiaanse woorden en een Noord-Italiaanse tongval. DAT is vandaag de dag 'de Argentijnse cultuur', terwijl een Argentijnse nationalist uit 1850 daar van had gegruweld.

    Natuurlijk zijn de culturele verschillen tussen Italianen en Spanjaarden kleiner dan bv tussen een Marokkaan en een Nederlander, maar ik heb absoluut geen probleem met het feit dat de Nederlandse cultuur zich in bepaalde opzichten aanpast aan de migrantengroepen (waardoor onze taal evolueert). Ik zou het ook geen enkel probleem vinden als je in bepaalde wijken in Nederland niet meer met Nederlands terecht zou kunnnen.
    Onderstreept van mij.
    Ik respecteer je standpunt hierover. Maar jij bent met dit standpunt echt in de minderheid. Want de meeste Nederlanders denken daar anders over. En daarbij zou jij, als kleine minderheid, je standpunt dus onderschikt moeten maken

    Ik denk gewoonweg niet dat 95% van de Nederlanders zitten de wachten waarin de islamitische cultuur bijvoorbeeld een toenemende stempel op de nederlandse samenleving en identiteit drukt.
    Tegen Japanners zou veel minder weerstand zijn denk ik, maar veel Nederlanders zitten natuurlijk ook niet hier op een 2e Japan te wachten.
      donderdag 26 november 2009 @ 00:23:55 #121
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_75008349
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:21 schreef Zienswijze het volgende:

    [..]

    Onderstreept van mij.
    Ik respecteer je standpunt hierover. Maar jij bent met dit standpunt echt in de minderheid. Want de meeste Nederlanders denken daar anders over. En daarbij zou jij, als kleine minderheid, je standpunt dus onderschikt moeten maken
    Dit is gewoon een zuivere drogreden. Niet echt een argument.
    quote:
    Ik denk gewoonweg niet dat 95% van de Nederlanders zitten de wachten waarin de islamitische cultuur bijvoorbeeld een toenemende stempel op de nederlandse samenleving en identiteit drukt.
    Tegen Japanners zou veel minder weerstand zijn denk ik, maar veel Nederlanders zitten natuurlijk ook niet hier op een 2e Japan te wachten.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
    pi_75008375
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:18 schreef Buschetta het volgende:

    [..]

    Kennis is ten opzichte van dominantie inherent. Als X weet hoe hij vuur kan maken en Y niet maar hij weet hoe hij X zover kan krijgen om vuur voor hem te maken ? Wie is er dan sterker, machtiger en slimmer ?
    En dat gebeurt dus meestal met geweld.
    En dat heeft weer met militaire macht te maken.

    Als iedereen zou denken in termen van "mijn volk kan aanzien winnen door macht te vertonen en andere volken dwingen voor mij te werken", dan krijg je dus echt oorlogen tegen grootmachten.

    China bijvoorbeeld zou zo heel Europa plat kunnen gooien. En Europeanen kunnen onderwerpen d.m.v. militair overwicht. En reken maar niet op dat de VS in de toekomst 100% Europa zal steunen, omdat de VSsteeds meer betrekkingen met China begint te houden, omdat het een aankomende macht is.

    Toevoeging:
    Negers zijn fysiek heel sterk. Stel dat niemand wapens zou gebruiken. Europeanen hebben de kennis, negers niet. Negers zijn wel fysiek sterker. Ze gebruiken die fysieke macht om kennis van de Europeanen te jatten en om Europeanen te laten werken voor hun. In jouw ogen zijn negers dan superieur toch?
      donderdag 26 november 2009 @ 00:27:22 #123
    14509 reem
    Correspondent in Buenos Aires
    pi_75008420
    Ik snap ook heel goed dat mensen bezwaar hebben tegen de komst van migranten met een andere culturele achtergrond en kan me daar -gezien de huidige omstandigheden - goed bij neerleggen. Maar wel op basis van goed onderbouwde argumenten, en niet op basis van onderbuikgevoelens die gebaseerd zijn op argwaan en onwetendheid. Wat zich in de praktijk vertaald als: "Ik wil geen moslims in mijn land" of "Alle Marokkanen het land uit".
    [b]@RemiLehmann[/b]
      donderdag 26 november 2009 @ 00:27:30 #124
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_75008422
    Nederland zal er gewoon aan moeten wennen. Jaren geleden waren het de Surinamers de de Molukkers die de schuld van alles waren. Die waren toen relatief nieuw. Nu zijn het de Marokkanen en de Turken, en wie weet over 20 jaar wel weer de Aziaten. Blijkbaar hebben zwakke mensen een relatief kleine en liefst nieuwe groep mensen nodig om die de schuld van alles te geven. Dat laat de geschiedenis wel zien.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
    pi_75008491
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:27 schreef reem het volgende:
    Ik snap ook heel goed dat mensen bezwaar hebben tegen de komst van migranten met een andere culturele achtergrond en kan me daar -gezien de huidige omstandigheden - goed bij neerleggen. Maar wel op basis van goed onderbouwde argumenten, en niet op basis van onderbuikgevoelens die gebaseerd zijn op argwaan en onwetendheid. Wat zich in de praktijk vertaald als: "Ik wil geen moslims in mijn land" of "Alle Marokkanen het land uit".
    Alle Marokkanen het land uit, is weer een heel extreem standpunt dat je ingooit.

    De PVV bijvoorbeeld wilt niet alle Marokkanen het land uit en ze willen niet alle moslims het land uit. Zij menen echter, omdat de islam een imperialistische godsdienst is en botst met de Westerse cultuur, dat er nu genoeg islam in het land is. Zij menen dat als er grote groepen islamitische minderheden in het land zijn, dat de spanningen dan zullen verhogen.

    Zij willen neit alle moslims het land uit, ze zeggen alleen dat er genoeg islam in het land is.
      donderdag 26 november 2009 @ 00:31:36 #126
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_75008518
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:30 schreef Zienswijze het volgende:

    [..]

    Alle Marokkanen het land uit, is weer een heel extreem standpunt dat je ingooit.

    De PVV bijvoorbeeld wilt niet alle Marokkanen het land uit en ze willen niet alle moslims het land uit. Zij menen echter, omdat de islam een imperialistische godsdienst is en botst met de Westerse cultuur, dat er nu genoeg islam in het land is. Zij menen dat als er grote groepen islamitische minderheden in het land zijn, dat de spanningen dan zullen verhogen.

    Zij willen neit alle moslims het land uit, ze zeggen alleen dat er genoeg islam in het land is.
    En een hoop meer dingen. Zoals geen moskee erbij, maar wel een kerk. Geen Koran in bezit hebben, maar wel de Bijbel. Etc. etc. Mensen die zoiets goedkeuren moeten toch wel compleet van de pot gerukt zijn.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
    pi_75008540
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:31 schreef Bowlingbal het volgende:

    [..]

    En een hoop meer dingen. Zoals geen moskee erbij, maar wel een kerk. Geen Koran in bezit hebben, maar wel de Bijbel. Etc. etc.
    Ja, omdat zij menen dat de islam een haatzaaiende ideologie is. Zelfde met islamitisch onderwijs sluiten, maar niet-islamitisch religieus onderwijs mag wel.

    Zij menen dat de islam in zijn totale vorm niet bijdraagt aan de integratie en participatie van moslims.
      donderdag 26 november 2009 @ 00:33:41 #128
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_75008561
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:32 schreef Zienswijze het volgende:

    [..]

    Ja, omdat zij menen dat de islam een haatzaaiende ideologie is. Zelfde met islamitisch onderwijs sluiten, maar niet-islamitisch religieus onderwijs mag wel.
    Klopt. Compleet gestoorde en belachelijke ideeën van de PVV.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
    pi_75008595
    Tja, andere mensen denken daar anders over.

    Deze zin had ik nog toegevoegd: "Zij menen dat de islam in zijn totale vorm niet bijdraagt aan de integratie en participatie van moslims."
      donderdag 26 november 2009 @ 00:35:40 #130
    14509 reem
    Correspondent in Buenos Aires
    pi_75008598
    Maar de PVV wenst geen onderscheid te maken tussen toekomstige immigranten die een gematigde stroming of een fundamentalistische aanhangen. En daar heb ik juist bezwaar tegen. Omdat men te lui is om zich te verdiepen in een andere cultuur wil men mensen op basis van 1 kenmerk (het aanhangen van een bepaalde godsdienst) het land niet meer binnenlaten.
    [b]@RemiLehmann[/b]
      donderdag 26 november 2009 @ 00:37:50 #131
    248844 Bowlingbal
    Leuk je weer te zien :)
    pi_75008636
    quote:
    Op donderdag 26 november 2009 00:35 schreef Zienswijze het volgende:
    Tja, andere mensen denken daar anders over.

    Deze zin had ik nog toegevoegd: "Zij menen dat de islam in zijn totale vorm niet bijdraagt aan de integratie en participatie van moslims."
    Andere mensen zijn blijkbaar achterlijk. Ik heb geen goed woord voor dat soort 'meningen' over. Het hoe of waarom is verder irrelevant.
    In these days of moral hypocrisy certain valuable commodities can be hard to import.
    - Donald Love
    pi_75008677
    Ten eerste denk ik dat Wilders zich meer in de islam heeft verdiept dan de gemiddelde Nederlander. Dus "men" is niet te lui o.i.d.

    De PVV wilt een moslimstop omdat moslims zich d.m.v. immigratie en hoge bevolkingsgroei de islam een dominantere positie willen laten geven in Europa.
    De PVV komt niet zomaar met die plannen.

    De islam vormt wel in meerdere landen een probleem. En ja, de islam wilt zich verspreiden over de hele wereld en dus ook over Europa.
    Het jodendom bijvoorbeeld is daarintegen een godsdienst die binnen de eigen kring blijft. Het jodendom is niet imperialistisch en joden doen niet aan bekering. Het jodendom gaat nooit van Europa een joodse staat willen maken, omdat die godsdienst niet streeft naar verspreiding over de hele wereld.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')