Pffff de moeite niet eens waard.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:20 schreef __Saviour__ het volgende:
Jongens, spreek gewoon morgen om half vier af op het schoolplein en vecht het uit
Jij moet gewoon geen onzin verkopen met een grote bek. Het geeft niks dat je er geen ene reet van snapt, maar doe dan niet alsof je het allemaal goed weet. Dat is nogal vervelend voor mensen die hier advies komen vragen, mochten ze zo onoplettend zijn om te denken dat je er iets vanaf weet.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:10 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Yep lekker gaan schelden, daar komen we verder mee
En daarmee heb je je volwassenheid bewezen. Goed hoor, je mag hem hebben. Ik ben er klaar meequote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:22 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jij moet gewoon geen onzin verkopen met een grote bek. Het geeft niks dat je er geen ene reet van snapt, maar doe dan niet alsof je het allemaal goed weet. Dat is nogal vervelend voor mensen die hier advies komen vragen, mochten ze zo onoplettend zijn om te denken dat je er iets vanaf weet.
Ik ga mijzelf niet belachelijk maken. Als jij beweert dat zoiets in de Grondwet staat weet ik al genoegquote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:14 schreef mcintosh het volgende:
[..]
Je hebt verder gelezen, of ga je je nu ook belachelijk maken?
dit is al onzin, volgens de wet kan dus een hotel kamer al een woning zijn en dat is ook jou eigendom nietquote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:19 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Het geld alleen als het je eigen huis is en dat is het in dit geval niet. Het is eigendom van de antikraakclub die jou erin gezet hebben. Jij hebt geen enkel recht op de woning.
Ja en Huge Priemus is een autoriteit op dit gebied.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:02 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Want de NRC is een betrouwbare bron?
Alleen zat jij er duidelijk naast. Dat er nog wat anderen in dit topic waren die jouw mening deelden, doet daar niets aan af. Wees gewoon een vent en geef toe dat je je vergist hebt.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:19 schreef karr-1 het volgende:
[..]
zullen we er gewoon over ophouden. Mijn punt is gemaakt, het jouwe ook, meer word het niet.
Dat bedoel ik dus, ik gaf daarna namelijk een link naar de Grondwet met het bijbehorende arikel erbij...quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:24 schreef jitzzzze het volgende:
[..]
Ik ga mijzelf niet belachelijk maken. Als jij beweert dat zoiets in de Grondwet staat weet ik al genoeg
Scheer je altijd iedereen over één kam?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:11 schreef mcintosh het volgende:
[..]
Dat bedoel ik dus, ik gaf daarna namelijk een link naar de Grondwet met het bijbehorende arikel erbij...
Maar kennelijk moet je het boek zelf in handen hebben voor je het gelooft.
Google eens zou ik zeggen en kom dan maar niet meer terug, want een fout toegeven is moeilijk hier geloof ik.
Of voor de anti-kraak. Of even een fatsoenlijke afspraak maken, of zich schuldig maken aan het strafbare feit van huisvredebreuk.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Jongens kappen met dat gezeik.
Het zit meer zo :
Ja hij mag weigeren en hij staat dan in zijn recht.
Maar practisch gezien kan hij er dan ook uitgegooit worden omdat hij niet onder die huurbescherming valt.
Zomaar binnenkomen mag niet.
Zomaar eruit gegooit worden mag dan wel.
Dus tja het is maar net wat zwaarder weegt voor TS.
Nee met anti kraak mag je er zomaar worden uitgezet.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:16 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Of voor de anti-kraak. Of even een fatsoenlijke afspraak maken, of zich schuldig maken aan het strafbare feit van huisvredebreuk.
Eruit zetten zal sowieso met een rechterlijk bevel moeten gebeuren neem ik aan, en ook anti kraak-overeenkomst is een overeenkomst waarbij voor partijen redelijkheidsvereisten gelden enzo. Dus of de rechter in een huisvredebreuk een goede aanleiding ziet om iemand eruit te zetten...? Het is maar hoe hard TS het wil spelen, maar zijn huisvrede is hoe dan ook beschermd.
Ik zou zeggen boos worden, vertellen dat ze het niet mogen, en dan soepel worden en tot een afspraak komen.
Maar hoe wil je dan iemand uitzetten als je zijn huis niet mag betreden? Met een rechterlijk uitzettingsbevel is er een titel voor het betreden van de woning. Zonder zo'n bevel is het nog steeds huisvredebreuk en in strijd met de grondwet.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:21 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Nee met anti kraak mag je er zomaar worden uitgezet.
Daar is geen rechterlijk bevel voor nodig. (omdat daar geen wetten omheen zijn gemaakt)
Waar wel wetten voor zijn is een woning of pand betreden waar iemand woont.
Wederom dat mag niet zomaar. (anti kraak of niet)
Maar omdat de rest zo slecht geregeld is mag een bewoner in een antikraak pand/huis/whatever er dus wel redelijk snel uitgezet worden zonder echte of uberhaubt geldige reden daartoe.
Dat is het risico wat je neemt eigenlijk als "huurder".
Toen ik studeerde kwam ik regelmatig bij antikraakwonende dames op bezoek. Niks mis mee, maar vanwege de korte looptijd heb je vaak dat die lui er vaak rond moeten lopen, en daarnaast zijn het meestal wat niet zo georganiseerde weinig zakelijke figuren die niet van het hippiedom bleken te kunnen leven maar die wel graag de baas spelen over huurders. Dat ook antikraak huurders recht hebben op privacy moet ze soms even duidelijk gemaakt worden. Dat maakt voor hen het werk lastiger natuurlijk, maar ja, dat heb je nou eenmaal wel eens met werk.quote:In mijn mening is het niets meer dan legale huisjesmelkerij maar goed.
Door met een paar man aan te kloppen op je deur en dan al je spullen naar buiten te flikkeren.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:30 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Maar hoe wil je dan iemand uitzetten als je zijn huis niet mag betreden? Met een rechterlijk uitzettingsbevel is er een titel voor het betreden van de woning. Zonder zo'n bevel is het nog steeds huisvredebreuk en in strijd met de grondwet.
[..]
Toen ik studeerde kwam ik regelmatig bij antikraakwonende dames op bezoek. Niks mis mee, maar vanwege de korte looptijd heb je vaak dat die lui er vaak rond moeten lopen, en daarnaast zijn het meestal wat niet zo georganiseerde weinig zakelijke figuren die niet van het hippiedom bleken te kunnen leven maar die wel graag de baas spelen over huurders. Dat ook antikraak huurders recht hebben op privacy moet ze soms even duidelijk gemaakt worden. Dat maakt voor hen het werk lastiger natuurlijk, maar ja, dat heb je nou eenmaal wel eens met werk.
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 19:49 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Door met een paar man aan te kloppen op je deur en dan al je spullen naar buiten te flikkeren.
Ja je kan het aanvechten bij een rechter maar laten we wel zijn in de praktijk maak je dan geen kans.
Zoals ik al zei er zijn geen wetten die je steunen. (als antikraak)
Huisvredebreuk gaat simpelweg niet op.
You're só full of shitquote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:58 schreef karr-1 het volgende:
Als jij dat denkt prima, ik denk er anders over. En ik ben niet alleen als ik dit topic lees.
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:22 schreef Weltschmerz het volgende:
Jij moet gewoon geen onzin verkopen met een grote bek. Het geeft niks dat je er geen ene reet van snapt, maar doe dan niet alsof je het allemaal goed weet. Dat is nogal vervelend voor mensen die hier advies komen vragen, mochten ze zo onoplettend zijn om te denken dat je er iets vanaf weet.
Lekkere schadevergoeding enzo, op zijn kosten in een hotelquote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:25 schreef mrSPLIFFY het volgende:
Als mijn zogenaamde huisbaas aan de deur staat en mn spullen naar buiten gaat flikkeren heeft hij echt een groot probleem hoor... ( niet alleen met mij, maar ook juridisch)
Karr1 heeft vele vrinden hier op t forum zie ik alquote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:35 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
You're só full of shit! En te laf om toe te geven dat je het fout had
.
[..].
Als hij zijn eigenwijsheid te gelde kon maken, dan stond ie in de Fortune-500quote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:38 schreef mrSPLIFFY het volgende:
Karr1 heeft vele vrinden hier op t forum zie ik al
Bij beëindiging van de huur is jouw toestemming dus niet vereist.quote:Artikel 223
De huurder van een onroerende zaak of een gedeelte daarvan is, indien de verhuurder tot verhuur na afloop van lopende huur of tot verkoop wenst over te gaan, verplicht te dulden dat aan de zaak de gebruikelijke kennisgevingen van het te huur of te koop zijn worden aangebracht, en aan belangstellenden gelegenheid te geven tot bezichtiging.
Dat zegt helemaal niks noppes nada over het zomaar mogen binnentreden.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:21 schreef mgerben het volgende:grondwet
Kijk eerst eens naar de huurwet. Die zegt:
[..]
Bij beëindiging van de huur is jouw toestemming dus niet vereist.
Je bent 'verplicht' het te 'dulden'.
Wat als je op voorhand bij het tekenen van de huurovereenkomst al schriftelijk je medewerking verleent/toezegt aan bezichtigingen van het pand?quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:24 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Dat zegt helemaal niks noppes nada over het zomaar mogen binnentreden.
Ok ze hebben dus een bezichtiging, en dus potientiele kopers/huurders.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 13:07 schreef Cacciatore het volgende:
Gisteren werd ik gebeld door FMT dat ze een kijker hadden voor het huis dat ik huur middels anti-kraak.
Op het moment dat ze langs wilde komen was ik niet thuis en dat zei ik ze ook, maar daarop antwoorde hij dat ze ook een sleutel hebben en derhalve de bezichting gewoon door laten gaan.
Uiteraard maakte ik bezwaar maar daar ik het wetboek niet uit mijn hoofd ken, kon ik mij niet verweren middels argumenten, is dit strafbaar? Of anders gesteld, mag dit zomaar??
-knip-quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:21 schreef mgerben het volgende:grondwet
Kijk eerst eens naar de huurwet. Die zegt:
[..]
Bij beëindiging van de huur is jouw toestemming dus niet vereist.
Je bent 'verplicht' het te 'dulden'.
Is net zo nietig als een tijdelijk huurcontract.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:29 schreef Peter het volgende:
Wat als je op voorhand bij het tekenen van de huurovereenkomst al schriftelijk je medewerking verleent/toezegt aan bezichtigingen van het pand?
Dat laatste is dus gelul. Je bent keihard beschermd, niet als huurder, maar als bewoner. Net zoals een kraker of een hotelgast ook beschermd is.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 19:49 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Door met een paar man aan te kloppen op je deur en dan al je spullen naar buiten te flikkeren.
Ja je kan het aanvechten bij een rechter maar laten we wel zijn in de praktijk maak je dan geen kans.
Zoals ik al zei er zijn geen wetten die je steunen. (als antikraak)
Huisvredebreuk gaat simpelweg niet op.
quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:24 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Dat zegt helemaal niks noppes nada over het zomaar mogen binnentreden.
'Dulden' betekent toelaten, ook als je het liever niet hebt.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:41 schreef Igen het volgende:
[..]
-knip-
Dat 'dulden' betekent slechts dat TS mee moet werken, niet dat de verhuurder zonder enig overleg een tijdstip mag opleggen en op dat tijdstip zonder pardon met een eigen sleutel naar binnen mag gaan.
Ook 'dulden' is geen vrijbrief voor de verhuurder. Pak er maar eens een boek bij dat de wet uitlegt, dan lees je bijvoorbeeld:quote:Op donderdag 15 oktober 2009 09:57 schreef mgerben het volgende:
[..]
'Dulden' betekent toelaten, ook als je het liever niet hebt.
Het betekent niet 'meewerken', en het betekent al helemaal niet dat de andere partij afhankelijk is van jouw toestemming. Pak het woordenboek er maar bij.
Je moet ook even erbij bedenken dat in een normale situatie de verhuurder helemaal geen sleutel heeft, en dus sowieso op de medewerking van de huurder is aangewezen.quote:De verplichting van de huurder om aan belangstellenden gelegenheid te geven tot bezichtiging is niet onbegrensd. (uit Huurrecht Algemeen)
Zoals ik al zei, als ik het fout heb ben ik de eerste die het toegeeft. Aangezien dat hier niet aan de orde is, heb ik niets om toe te geven.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:39 schreef k_man het volgende:
[..]
Alleen zat jij er duidelijk naast. Dat er nog wat anderen in dit topic waren die jouw mening deelden, doet daar niets aan af. Wees gewoon een vent en geef toe dat je je vergist hebt.
Eigenwijze lui die gewoon keihard gelijk hebben en niet toegeven aan een paar mensen die alleen maar schelden en met wetboeken kunnen gooien.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:41 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Als hij zijn eigenwijsheid te gelde kon maken, dan stond ie in de Fortune-500.
Maar da's wel het gevaar van een 'leken-forum' als WGR, eigenwijze lui met een grote bek die allerlei dingen gaan roepen omdat het ze 'logisch' lijkt en 'aannemelijk', die kunnen een TS nog aardig in verwarring brengen.
Dat zijn weer andere mensen....quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:38 schreef Weltschmerz het volgende:
Ah, onze grondwetdeskundige is er weer.
Als jij zou begrijpen waarom je dom uit je nek zat te lullen, dan had je meteen al begrepen dat je er niet genoeg vanaf wist, en dan was je niet eens begonnen met zo dom uit je nek lullen. Het is een feitelijke vaststelling dat je er niks van begrepen hebt, daar is jouw inzicht in eigen fouten niet voor vereist. Het gebrek aan inzicht is zowel de oorzaak van het domme gelul uit je nek, als van het feit dat je het nu niet toe wilt geven.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:33 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, als ik het fout heb ben ik de eerste die het toegeeft. Aangezien dat hier niet aan de orde is, heb ik niets om toe te geven.
En ik ben elke dag weer blij dat er mensen zijn die mij blijkbaar kennen zonder me te kennen en precies weten wat ik wel en niet weet.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:42 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als jij zou begrijpen waarom je dom uit je nek zat te lullen, dan had je meteen al begrepen dat je er niet genoeg vanaf wist, en dan was je niet eens begonnen met zo dom uit je nek lullen. Het is een feitelijke vaststelling dat je er niks van begrepen hebt, daar is jouw inzicht in eigen fouten niet voor vereist. Het gebrek aan inzicht is zowel de oorzaak van het domme gelul uit je nek, als van het feit dat je het nu niet toe wilt geven.
Wel mooi dat je alleen vet maakt wat jou goed uitkomt.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 00:21 schreef mgerben het volgende:grondwet
Kijk eerst eens naar de huurwet. Die zegt:
[..]
Bij beëindiging van de huur is jouw toestemming dus niet vereist.
Je bent 'verplicht' het te 'dulden'.
Ik kan gewoon vaststellen wat jij terzake niet weet en niet wil begrijpen. Daar hoef ik jou niet voor te kennen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:45 schreef karr-1 het volgende:
[..]
En ik ben elke dag weer blij dat er mensen zijn die mij blijkbaar kennen zonder me te kennen en precies weten wat ik wel en niet weet.
De waarde van jouw mening die je hierin gaf is al vastgesteld. Je mag jezelf best verdedigen, maar dan moet je het over de boeg gooien van ziekt, slechte dag, vlaag van verstandsverbijstering of iets dergelijks. Het verdedigen van de mening die je al gegeven hebt heeft geen zin inderdaad.quote:Maar goed, waarom zou ik mezelf nog onnodig verdedigen als de mening al gevormd is....
Ik ben niet ziek, heb geen slechte dag en mijn verstand is prima in orde. Kortom, ik blijf bij mijn mening. Dat jij of iemand anders een andere mening heeft is prima, daarom hoef ik de mijne niet aan te passen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:59 schreef Weltschmerz het volgende:
De waarde van jouw mening die je hierin gaf is al vastgesteld. Je mag jezelf best verdedigen, maar dan moet je het over de boeg gooien van ziekt, slechte dag, vlaag van verstandsverbijstering of iets dergelijks. Het verdedigen van de mening die je al gegeven hebt heeft geen zin inderdaad.
Ik geef lesjes. Les 1: Doe niet alsof je iets weet terwijl je er hooguit een keer wat over opgevangen hebt.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:55 schreef onearmedman het volgende:
Weltschermz, een kleuter die zijn eerste rechten lesje heeft gehad.
Zo ongeveer alles dat je in dit topic tot nu toe beweerd hebt bleek niet te kloppen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:33 schreef karr-1 het volgende:
Zoals ik al zei, als ik het fout heb ben ik de eerste die het toegeeft. Aangezien dat hier niet aan de orde is, heb ik niets om toe te geven.
Niet dat. Het staat wel degelijk in de Grondwet, zoals hier inmiddels is aangetoond.quote:
Nee het geldt niet alleen als het je eigen huis is. Het geldt ook als je een huis huurt, of op wat voor manier dan ook bewoont. Is in dit topic inmiddels ook afdoende aangetoond. Bovendien zullen de panden die antikraak bewoont worden zelden tot nooit eigendom zijn van de antikraakorganisatie. Zo'n organisatie biedt z'n diensten aan, aan de daadwerkelijke eigenaar / beheerder.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:19 schreef karr-1 het volgende:
Het geld alleen als het je eigen huis is en dat is het in dit geval niet. Het is eigendom van de antikraakclub die jou erin gezet hebben. Jij hebt geen enkel recht op de woning.
En:quote:
Dat dus niet. Je geniet geen huurbescherming, maar dat staat volledig los van de vraag of er zomaar binnengetreden mag worden. Huisvredebreuk valt namelijk niet onder huurbescherming.quote:
Nee. Het is vrijwel nooit eigendom van die organisatie en bovendien mag de eigenaar niet zomaar een woning betreden. Of dat nou een huurwoning is of een andere contractvorm.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:34 schreef karr-1 het volgende:
Aangezien het eigendom van de antikraakvereniging is mogen ze binnenkomen wanneer ze willen. Je hebt het recht om je eigen bezit te betreden.
Dat is relevant voor de huurbescherming, maar volledig irrelevant voor de vraag of er sprake is van bewoning en daarmee mogelijk van huisvredebreuk.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:39 schreef karr-1 het volgende:
Nee want dan betaal je huur. Een antikraakbewoner betaald alleen een vergoeding.
Nee dus. Die organisatie is zelden tot nooit de eigenaar.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:41 schreef karr-1 het volgende:
Je bezit de woning niet, de antikraakvereniging bezit de woning.
Nee, daar (huurbescherming) hadden we het niet over. We hadden het over de vraag of TS bezichtigingen moet toestaan.quote:
Nee, dat was jouw punt helemaal niet. Jij beweerde (zie quotes hierboven) dat TS de antikraakorganisatie binnen moet laten, omdat ze eigenaar van het pand zijn en de TS geen huurbescherming geniet. En daar klopt dus geen bal van.quote:
TS komt hier vragen hoe het zit, die vraagt dus niet zomaar naar een mening, maar naar een mening over hoe het juridisch zit. Dan kun jij hier wel je eigen rechtsregels en rechtsbeginselen bij elkaar gaan verzinnen, maar die zijn alleen van toepassing in je eigen fantasiewereldje waarin ook je verstand prima in orde is.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:02 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik ben niet ziek, heb geen slechte dag en mijn verstand is prima in orde. Kortom, ik blijf bij mijn mening. Dat jij of iemand anders een andere mening heeft is prima, daarom hoef ik de mijne niet aan te passen.
En zoals ik al zei, dat is jou mening en niet de mijne. Mijn mening blijft staan zoals ie is.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:07 schreef k_man het volgende:
Nee, dat was jouw punt helemaal niet. Jij beweerde (zie quotes hierboven) dat TS de antikraakorganisatie binnen moet laten, omdat ze eigenaar van het pand zijn en de TS geen huurbescherming geniet. En daar klopt dus geen bal van.
Kortom je stapelt de ene domme uitspraak op de andere onware stelling.
En interesseert verder niemand..quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:09 schreef karr-1 het volgende:
[..]
En zoals ik al zei, dat is jou mening en niet de mijne. Mijn mening blijft staan zoals ie is.
Natuurlijk, het punt is alleen dat je onsterfelijk belachelijk maakt als jouw mening niets meer is dan dat: jouw mening. Een mening die je niet kunt staven d.m.v. regelgeving of welke andere grondslag dan ook. Een mening die bovendien tegenstrijdig is met de mening van mensen die hun gelijk wél kunnen aantonen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:09 schreef karr-1 het volgende:
En zoals ik al zei, dat is jou mening en niet de mijne. Mijn mening blijft staan zoals ie is.
En dat zou mij boeien omdat?quote:
Whatever makes you happy, ik ben er klaar mee.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:16 schreef k_man het volgende:
[..]
Natuurlijk, het punt is alleen dat je onsterfelijk belachelijk maakt als jouw mening niets meer is dan dat: jouw mening. Een mening die je niet kunt staven d.m.v. regelgeving of welke andere grondslag dan ook. Een mening die bovendien tegenstrijdig is met de mening van mensen die hun gelijk wél kunnen aantonen.
Je begint een beetje op DAM te lijken.
PWND!! Hier lul je je echt niet meer uit hoor gast....quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:07 schreef k_man het volgende:
[..]
Zo ongeveer alles dat je in dit topic tot nu toe beweerd hebt bleek niet te kloppen.
Kijk eens even mee:
[..]
Niet dat. Het staat wel degelijk in de Grondwet, zoals hier inmiddels is aangetoond.
[..]
Nee het geldt niet alleen als het je eigen huis is. Het geldt ook als je een huis huurt, of op wat voor manier dan ook bewoont. Is in dit topic inmiddels ook afdoende aangetoond. Bovendien zullen de panden die antikraak bewoont worden zelden tot nooit eigendom zijn van de antikraakorganisatie. Zo'n organisatie biedt z'n diensten aan, aan de daadwerkelijke eigenaar / beheerder.
[..]
En:
[..]
Dat dus niet. Je geniet geen huurbescherming, maar dat staat volledig los van de vraag of er zomaar binnengetreden mag worden. Huisvredebreuk valt namelijk niet onder huurbescherming.
[..]
Nee. Het is vrijwel nooit eigendom van die organisatie en bovendien mag de eigenaar niet zomaar een woning betreden. Of dat nou een huurwoning is of een andere contractvorm.
[..]
Dat is relevant voor de huurbescherming, maar volledig irrelevant voor de vraag of er sprake is van bewoning en daarmee mogelijk van huisvredebreuk.
[..]
Nee dus. Die organisatie is zelden tot nooit de eigenaar.
[..]
Nee, daar (huurbescherming) hadden we het niet over. We hadden het over de vraag of TS bezichtigingen moet toestaan.
[..]
Nee, dat was jouw punt helemaal niet. Jij beweerde (zie quotes hierboven) dat TS de antikraakorganisatie binnen moet laten, omdat ze eigenaar van het pand zijn en de TS geen huurbescherming geniet. En daar klopt dus geen bal van.
Kortom je stapelt de ene domme uitspraak op de andere onware stelling.
Tief op dan en neem je fantasie-wetboek met je meequote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:19 schreef karr-1 het volgende:
Whatever makes you happy, ik ben er klaar mee.
Ik ga het ook niet eens proberen, blijkbaar mag ik geen eigen mening hebben hier. Het zij zo, zolang ik maar weet wat wel en niet waar is.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:19 schreef mrSPLIFFY het volgende:
[..]
PWND!! Hier lul je je echt niet meer uit hoor gast....
Ah kijk, we gaan weer schelden als we geen argumenten meer hebben. Het is ook zo voorspelbaar.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:21 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Tief op dan en neem je fantasie-wetboek met je mee.
Doet niet af aan het recht om toegang tot het huis te weigerenquote:
Laten ze bij mij nou helemaal hetzelfde zijn.....quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:27 schreef mrSPLIFFY het volgende:
kijk er is wel een verschil tussen eigen mening en (grond) wettelijke feiten he lieverd
>> R&Pquote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:28 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Laten ze bij mij nou helemaal hetzelfde zijn.....
Die stemmen in je hoofd zijn ook niet altijd de feiten.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:28 schreef karr-1 het volgende:
Laten ze bij mij nou helemaal hetzelfde zijn.....
Als je had willen laten zien dat het je niet boeit had je dat ^^ nou net niet moeten posten..quote:
Als er nou één iemand is die hier van alles beweert zonder argumenten, ben jij het wel. Waar anderen hun mening kunnen onderbouwen met onafhankelijke, objectieve bronnen, kom jij niet verder dan 'het is mijn mening'. Wordt er aangetoond dat die mening niet strookt met de feiten dan 'ben je er klaar mee'. In andere woorden: je kunt je mening niet onderbouwen, maar bent niet mans genoeg dat toe te geven.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:22 schreef karr-1 het volgende:
Ah kijk, we gaan weer schelden als we geen argumenten meer hebben. Het is ook zo voorspelbaar.
Voorlopig heeft hij wel gelijk.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 16:22 schreef onearmedman het volgende:
[..]
Probeer je slim te zijn?Mensen die antikraak wonen zijn geen bewoners maar gebruikers.
Inderdaad. De huurder moet dit dulden als de verhuurder het pand aan iemand anders wil gaan verhuren of verkopen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 10:50 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
Wel mooi dat je alleen vet maakt wat jou goed uitkomt.
Er staat namelijk voor dat het alleen van toepassing is wanneer de verhuurder NA AFLOOP van het lopende contract opnieuw wil verhuren je die bezichtigingen moet dulden.
Je mag ene eigen mening hebben. Het probleem echter is dat jij in den beginne beweerde te weten hoe het juridisch zat. Toen elk punt van jou van tafel werd geveegd was het ineens een mening.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:21 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik ga het ook niet eens proberen, blijkbaar mag ik geen eigen mening hebben hier. Het zij zo, zolang ik maar weet wat wel en niet waar is.
Ja, maar aandachtig lezen is nog wat anders dan goed duiden. Dat eerste heb je in ieder geval voor op menigeen in dit topic, maar ik schat dat het bij het tweede fout gaat.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 12:22 schreef mgerben het volgende:
Goed lezen. Er staat:
"als de verhuurder tot verhuur na afloop van lopende huur of tot verkoop wenst over te gaan"
Dus: De huurder moet dit dulden als de verhuurder het pand aan iemand anders wil verhuren of verkopen.
De verhuurder hoeft daarmee niet te wachten tot de huur is afgelopen.
Het staat er echt.
Grondwet staat boven alles, muv verdragsbepalingen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 12:22 schreef mgerben het volgende:
De hele grondwet is niet van belang. De grondwet regelt geen specifieke situaties. Dat doen de gewone wetten en regelingen. Dáár moet je dus naar kijken, en je moet niet een regel uit de grondwet zelf op een situatie toepassen.
Een wet kan in strijd zijn met de grondwet; in dat geval kun je dat aanvechten.
Maar je kunt niet de grondwet zover oprekken en zelf interpreteren dat hij toevallig precies uitkomt op wat jij wilt.
De huurwet regelt dus wel deze specifieke situatie. TS huurt gewoon, en of je de huur een 'vergoeding' noemt doet daar niets aan af.
Wel is er inderdaad een uitzondering voor anti-kraak, maar die heeft alleen te maken met het beperken van het recht van de huurder om in de woning te blijven.
De huurder heeft de plicht om te dulden dat het huis ter bezichting wordt aangeboden.
[..]
Inderdaad. De huurder moet dit dulden als de verhuurder het pand aan iemand anders wil gaan verhuren of verkopen.
De verhuurder hoeft daarmee niet te wachten tot de huur is afgelopen.
En volgens de OP kwam de verhuurder langs met potentiële kopers.
Dus is deze regel van toepassing.
quote:
De grondwet regelt geen specifieke situaties maar is de toetssteen voor alle andere wetten.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:01 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Grondwet staat boven alles, muv verdragsbepalingen.
En jij pikt elders een zinnetje uit, en mist het grotere verband. De grondwet stelt heel concrete eisen met betrekking tot de inbreuk op de huisvrede, nl. dat die in de wet geregeld moet zijn. Welnu, je komt niet met een wet waarin geregeld staat onder welke omstandigheden en voorwaarden de eigenaar, verhuurder of antikraakbaas tegen de wil van de bewoner naar binnen mag.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:43 schreef mgerben het volgende:
[..]
De grondwet regelt geen specifieke situaties maar is de toetssteen voor alle andere wetten.
Je kunt dus wel stellen dat de grondwet boven de andere wetten staat, maar dat betekent niet dat je de bepalingen erin mag oprekken en er je eigen draai aan mag geven.
Wat jij voorstelt is hetzelfde als wat bijbel-fanatici doen: Je pakt één zinnetje, je legt het op jouw manier uit, en vervolgens zeg je: Ik heb gelijk want het staat in de bijbel/grondwet.
Nee, het staat niet in de grondwet.
Er staat een bepaling in waar jij een uitleg overheen legt die jou uitkomt.
Art. 12 Grondwet vindt zijn vertaalslag uiterst specifiek terug in het wetboek van strafrecht, art 138 Sr.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:43 schreef mgerben het volgende:
[..]
De grondwet regelt geen specifieke situaties maar is de toetssteen voor alle andere wetten.
Je kunt dus wel stellen dat de grondwet boven de andere wetten staat, maar dat betekent niet dat je de bepalingen erin mag oprekken en er je eigen draai aan mag geven.
Wat jij voorstelt is hetzelfde als wat bijbel-fanatici doen: Je pakt één zinnetje, je legt het op jouw manier uit, en vervolgens zeg je: Ik heb gelijk want het staat in de bijbel/grondwet.
Nee, het staat niet in de grondwet.
Er staat een bepaling in waar jij een uitleg overheen legt die jou uitkomt.
quote:Antikrakers hebben juist grote mazzel
Abel Heykamp, documentairemaker, schrijft dat antikraak het huurrecht uitholt en strijdig is met de Grondwet (Forum, 22 augustus). Hij haalt daarbij de huurder en bruiklener door elkaar. Betaal je voor gebruik van de ruimte dan is er sprake van huur. Mag je ruimte gratis gebruiken, dan is er sprake van bruikleen. De rechter bepaalt uiteindelijk wat partijen afgesproken hebben. Als het antikraak bedrijf stiekem huur int, val je onder het huurrecht. Antikraak holt het huurrecht dus niet uit. Ja, zegt Heykamp, maar de antrikraak spreekt allerlei belachelijke dingen af, zoals geen feestjes, representatief houden voor kopers. Heykamp verteld niet dat zijn ‘slachtoffers’ geen cent betalen voor gebruik. Is dat een onredelijke afspraak?
De toegang door controleurs zou in strijd zijn met de Grondwet artikel 12. Dat staat daar helemaal niet. Daar staat het recht op huisvrede. Dat betekend dat je niet zonder toestemming van de gebruiker de ruimte mag betreden. Heykamp vergeet dat te vermelden. Maar contractueel heeft de gebruiker afgesproken, en dus toestemming gegeven, dat de controleurs wel binnen mogen. Een antikraakbedrijf dat misbruik maakt van het controlerecht zal door de rechter teruggefloten worden. Antikrakers zijn, zoals Heykamp beweert, helemaal niet rechteloze huurders. Antikrakers zijn gratis bewoners. Heykamp zelf schrijft over bewoners die jarenlang in een enorm complex wonen. Mazzel toch! Antikraak betekent dat vele tienduizenden gratis onderdak vinden met navenante vermindering van de leegstand.
De Leegstandswet staat tijdelijke huur sinds kort gedurende vijf in plaats van drie jaar toe. Dat is al een enorme verbetering bij sloop en renovatie, die vaak lang duren. Het antikraak wetsvoorstel, dat in september voorligt, geeft gemeenten een actievere rol bij leegstand en dus meer aandacht voor het feit dat zij te traag bouwvergunningen afgeven, een van de reden van leegstand.
Bron De volkskrant 25 augustus 2009 – Bernard Tomlow (De auteur is advocaat
Daarbij is nog wel de vraag of een dergelijke bepaling in het contract niet onredelijk bezwarend en dus nietig is.quote:
Wat hebben we aan meningen in WGR? Meningen zijn leuk, maar niet in dit subforum.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 11:21 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik ga het ook niet eens proberen, blijkbaar mag ik geen eigen mening hebben hier. Het zij zo, zolang ik maar weet wat wel en niet waar is.
Leuk stukje, maar:quote:
En het antwoord is JA. De uitleg is misschien een beetje ingewikkeld, maar goed.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 16:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Daarbij is nog wel de vraag of een dergelijke bepaling in het contract niet onredelijk bezwarend en dus nietig is.
Ik heb goed gelezen, maar er staat 'als de anti-kraak organisatie er misbruik van maakt', worden ze teruggefloten. Niet alleen bij misbruik lijkt me, ten alle tijden.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 16:37 schreef onearmedman het volgende:
Als je het stukje goed leest wordt er aangegeven dat controleurs die geen toestemming hebben gekregen (ongeacht contract of niet) worden teruggefloten door de rechter.
Dit artikel zegt dus inderdaad:quote:Op donderdag 15 oktober 2009 16:00 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Art. 12 Grondwet vindt zijn vertaalslag uiterst specifiek terug in het wetboek van strafrecht, art 138 Sr.
[sub]Artikel 12
1.Het binnentreden in een woning zonder toestemming van de bewoner is alleen geoorloofd in de gevallen bij of krachtens de wet bepaald, door hen die daartoe bij of krachtens de wet zijn aangewezen.
2.Voor het binnentreden overeenkomstig het eerste lid zijn voorafgaande legitimatie en mededeling van het doel van het binnentreden vereist, behoudens bij de wet gestelde uitzonderingen.
Volgens de wet niet. Volgens mensen die niet weten hoe je een wet moet lezen en daar ook het talent voor missen wel, maar die mening heeft niks van doen met hoe het juridisch zit.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:23 schreef mgerben het volgende:
[..]
Dit artikel zegt dus inderdaad:
a) dat niet iedereen zomaar een huis binnen mag treden
maar ook:
b) dat bij wet uitzonderingen mogen worden gemaakt.
Je kunt dus niet alleen het eerste stukje pakken en zeggen dat er nooit iemand binnen mag treden. Want dat mag wél als dat per wet bepaald is.
Ook staat er dat de wet degene mag aanwijzen die dat mag; in het huidige geval is dat de de verhuurder - die mag dat, volgens de wet.
En jij hebt dat "talent" zeker wel?quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:29 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Volgens de wet niet. Volgens mensen die niet weten hoe je een wet moet lezen en daar ook het talent voor missen wel, maar die mening heeft niks van doen met hoe het juridisch zit.
Maak een nieuw topic aan: Zelf wetten, rechtsregels en interpretaties verzinnen voor ongetalenteerde beginners die het hoog in de bol hebben. Potentiële veelposters genoeg.
Dat is wel de kennelijke consensus in de academische wereld, je weet wel, mensen die aan bepaalde eisen voldoen en zich dan systematisch en met het gebruik van hersens bezighouden met wetten en regels en hun interpretatie. Hoewel het niveau alsnog vrij laag is komt meestal meer zinnigs uit dan wanneer willekeurige figuren ook zonodig wat moeten zeggen en dan volledig uit het niets maar wat aan het interpreteren slaan en zelfs nieuw recht uit hun duim gaan zuigen.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 13:02 schreef onearmedman het volgende:
En jij hebt dat "talent" zeker wel?
Laat die wet dan eens zien? Alle personen die roepen dat een verhuurder wel toegang heeft roepen dat zonder enige onderbouwing of teksten uit wetten.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 12:23 schreef mgerben het volgende:
; in het huidige geval is dat de de verhuurder - die mag dat, volgens de wet.
Prima hoor, ik quote het gewoon uit mijn eerdere post waar het al in stond.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 13:44 schreef mcintosh het volgende:
[..]
Laat die wet dan eens zien? Alle personen die roepen dat een verhuurder wel toegang heeft roepen dat zonder enige onderbouwing of teksten uit wetten.
Vetgedrukt zijn de belangrijkste passages.quote:Artikel 223
De huurder van een onroerende zaak of een gedeelte daarvan is, indien de verhuurder tot verhuur na afloop van lopende huur of tot verkoop wenst over te gaan, verplicht te dulden dat aan de zaak de gebruikelijke kennisgevingen van het te huur of te koop zijn worden aangebracht, en aan belangstellenden gelegenheid te geven tot bezichtiging.
Absoluut waar. Niet 'zomaar'. Maar wel:quote:Er is niet per wet geregeld dat een verhuurder zomaar naar binnen mag. [...]
Het probleem is dat posters hier hun eerste stapjes op het gebied van wetsinterpretatie doen en daarbij niet gehinderd worden door enige bescheidenheid, voorzichtigheid of kennis en begrip. Dan komt er niks anders dan misplaatst zelfingenomen onzin uit.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 13:55 schreef mgerben het volgende:
Nu kunnen we nog een tijdje steggelen over 'dulden' versus 'binnentreden'. Jammer dat heel veel posters zelf het woordje 'zomaar' ervoor plakken, terwijl in de OP overduidelijk te lezen is dat de verhuurder dit netjes heeft aangekondigd.
Dat TS ervoor kiest om er niet bij te zijn is jammer voor hem. Maar hij heeft het te dulden. En er is dus geen sprake van 'zomaar' - dat wordt door posters hier zelf verzonnen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |