Het is sowieso een lastig thema voor ze natuurlijk. Veel kiezers hebben er niet zoveel mee, en het is al helemaal lastig om een meerderheid te vinden met andere partijen.quote:Op zondag 27 september 2009 14:22 schreef ExTec het volgende:
[..]
Die bestuurlijke vernieuwingen, die men de laatste ronde glad uitverkocht om maar op het pluche te landen, die bestuurlijke vernieuwingen?
Jep.quote:Op zondag 27 september 2009 14:24 schreef G.Fawkes het volgende:
Wil de D66 eigenlijk een verhoging van de AOW leeftijd, dat weet ik niet namelijk...
Ik denk dat integratie en crimaliteit toch wel 2 punten zijn die 99% van de autochtonen én allochtonen aangaan. Vandaar ook DIE punten.quote:Op zondag 27 september 2009 14:21 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Zie het partijprogramma zou ik zeggen. Maar je somt hier natuurlijk wel punten op die traditioneel de sterkste aandacht krijgen bij rechtse partijen. Het zal je verbazen, maar Nederland bestaat uit meer dan islam en criminaliteit![]()
En bovendien is een kritisch geluid tegen de hoge verwachtingen over repressie ook nooit weg.
Belachelijk natuurlijk, wat CPB stelt. Ik lever graag wat geld in voor algemene welvaart.quote:Op zondag 27 september 2009 14:23 schreef IHVK het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)ste_op_lange_termijn
![]()
Klopkoek zal het niet hiermee eens zijn gok ik zo.
Dat is allemaal in het kader van war = peace, slavery = freedom, etcquote:Op zondag 27 september 2009 14:22 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Het is toch juist de partij die het meest uitgesproken is tegen ID plicht enzo
Maar het is ook de enige partij die 'iets' aan die absurde privacy beperkende maatregelen doet.quote:Op zondag 27 september 2009 14:22 schreef JohnDope het volgende:
D66 is een partij met orwelliaanse trekjes. Het geen waar ze echt in uitblinken is dat ze echt altijd super veel woorden gebruiken, maar eigenlijk niks zeggen.
Ff verbeterdquote:Op zondag 27 september 2009 14:22 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
De thema's zijn vaak algemeen, maar ik denk dat veel mensen zich wel kunnen vinden in de oplossingen van D66... in het gladde bekkie van Pechtold.
Ja:quote:Op zondag 27 september 2009 14:24 schreef G.Fawkes het volgende:
Wil de D66 eigenlijk een verhoging van de AOW leeftijd, dat weet ik niet namelijk...
http://www.d66.nl/d66nl/d(...)/f=/vi8irkq5llxm.pdfquote:Naast de korte termijn kijkt D66 ook naar de lange termijn. De kosten van gezondheidszorg en AOW blijven stijgen. D66 wil die kosten niet doorschuiven naar een volgende generatie. Daarom zullen de overheidsfinanciën de komende jaren weer op orde gebracht moeten worden. Hiervoor zijn ingrijpende maatregelen nodig. D66 begint volgend jaar met het verhogen van de AOW-leeftijd, verkorting van de WW-duur en het aftoppen van de hypotheekrenteaftrek. Zodat de rekening van de crisis van nu en de besluiteloosheid van dit kabinet niet doorschuiven naar volgende generaties.
Wat klopt er niet aan?quote:Op zondag 27 september 2009 14:05 schreef qonmann het volgende:
Wat een vervelende OP
Iemand die zoiets post:
[..]
alleen op Fok ..zo niveauloos
Het is echt niet zo moeilijk: http://www.d66.nl/d66nl/item/richtingwijzers_d66quote:Op zondag 27 september 2009 14:18 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
En deze punten:
Wat wil D66 doen om:
- de criminaliteit op te lossen?
- achterstandswijken aan te pakken?
- hangjongeren aan te pakken?
- kredietcrisis oplossen?
- fileprobleem oplossen?
- integratie bevorderen?
Eens of niet mee eens? En waarom wel / niet?
quote:Op zondag 27 september 2009 14:24 schreef Zienswijze het volgende:
Maar waarom is men het eens met de standpunten van D66 of niet mee eens.
Dan ga je powerplayen, dan ga je dreigen met motie van wantrouwen.quote:Op zondag 27 september 2009 14:24 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Het is sowieso een lastig thema voor ze natuurlijk. Veel kiezers hebben er niet zoveel mee, en het is al helemaal lastig om een meerderheid te vinden met andere partijen.
Ik verkies Paars I boven elk gevormd Balkenende-kabinet...quote:Op zondag 27 september 2009 14:26 schreef ExTec het volgende:
Ben je ouder, en heb je Paars meegemaakt, dan ben je in mijn optiek olie-dom, als jij nu te paaien valt met Pechtolds anderzijds uitmuntende discussie kwaliteiten.
Die partijpunten kan ik zelf ook opzoeken. Dat is niet mijn punt.quote:Op zondag 27 september 2009 14:27 schreef YuckFou het volgende:
[..]
Het is echt niet zo moeilijk: http://www.d66.nl/d66nl/item/richtingwijzers_d66
En mocht je wel D66 willen stemmen maar Pechtold te bijdehand vinden denk dan eens aan Boris van der Ham
Mwah, klinkt niet onredelijk.quote:Op zondag 27 september 2009 14:30 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik verkies Paars I boven elk gevormd Balkenende-kabinet...
Daar zijn ze ook wel voor afgestraft natuurlijk. Ze hebben niet voor niets drie zetels op het moment.quote:Op zondag 27 september 2009 14:29 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dan ga je powerplayen, dan ga je dreigen met motie van wantrouwen.
En dat deden ze, maar dat pluche zat wel zo lekker, dat de rest zei: "Hey, weet je wat, jij gaat weer lekker op het pluche zitten, en wij doen niks aan bestuurlijke vernieuwingen, wat zeg je ervan?" En het antwoord van D66 luidde: 'Deal'.
Het net-niet-privatiseren, erg losgeslagen was het niet. Van mij mag er wel meer geprivatiseerd worden.quote:Op zondag 27 september 2009 14:35 schreef Wheelgunner het volgende:
Ik vond Paars ook niet zo erg, op het losgeslagen privatiseren na...
Dus jij vind het normaal om de oudere generatie langer te laten doorwerken terwijl zij juist het hardst hebben gewerkt? ZIj hebben zich uit de naad gewerkt zodat de jongere generatie (mijn generatie dus) alles op wenken en sloffen krijgt bediend. Ik vind het asociaal om JUIST die harde werkers aan te pakken. Van mij mag de jongere generatie best wel wat terug doen voor de oudere generatie.quote:Op zondag 27 september 2009 14:28 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]Waarom men het met die standpunten eens is?
Omdat ze zien dat de huizenmarkt compleet verkloot is, dat we een AOW-stelsel hebben dat zwaar op ons gaat drukken, dat we steeds meer privacy en rechten in moeten leveren en er weinig voor terug krijgen, dat criminaliteitsbeleid steeds meer gebaseerd is op onbewezen aannames, dat we een te starre economie hebben, dat ons onderwijs achteruit holt.
Etcetera.
Wat is er nog over? Sociale zekerheid?quote:Op zondag 27 september 2009 14:36 schreef Monidique het volgende:
[..]
Het net-niet-privatiseren, erg losgeslagen was het niet. Van mij mag er wel meer geprivatiseerd worden.
Dus ik neem aan dat ze een stevig law and order program hebben, waarin fabeltjes als taakstraffen hard afgewezen worden, gevangenissen weer open gaan ipv dicht, waar minimum straffen omhoog gaan,quote:Op zondag 27 september 2009 14:28 schreef Hephaistos. het volgende:
,dat criminaliteitsbeleid steeds meer gebaseerd is op onbewezen aannames,
Energievoorziening, openbaar vervoer, publieke omroep. (Etcetera, etcetera?)quote:Op zondag 27 september 2009 14:38 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Wat is er nog over? Sociale zekerheid?
Veel problemen die je aanhaalt zijn zaken die naar het idee van D66 een zaak zijn van de gemeentepolitiek. Iets voor lokale programma's.quote:Op zondag 27 september 2009 14:12 schreef Zienswijze het volgende:
D66 bestaat al enkele tientallen jaren, maar heeft vrijwel nooit zo'n hoog aantal zetels gehaald. Bij D66 denk je aan een klein partijtje.
Veel mensen zien in dat de PvdA crap is, daarom lopen veel PvdA-kiezers over naar partijen als de SP, PVV en D66. Ook stijgt D66 in de peilingen omdat hij constant kritiek op Wilders loopt te uiten, iets wat andere partijen nalaten. Maar hoor je D66 regelmatig ZELF voorstellen doen om de problemen in het land op te lossen?
Om te beginnen door niet de illusie te wekken dat je ooit een misdaadvrije samenleving kan maken. Maar verder een goed niet-bureaucratisch politie en justitieapparaat dat de prioriteiten op de juiste plek legt.quote:Mijn vraag: Waarom stemt men D66?
Wat wil D66 doen om:
- de criminaliteit op te lossen?
Minder eentonig bouwen, zorgen voor voldoende banen en onderwijskansen. En zorgen dat dit met name een taak van gemeentebesturen is.quote:- achterstandswijken aan te pakken?
Preventief zorgen dat er wat te doen is voor die jongerenquote:- hangjongeren aan te pakken?
Beter toezicht op banken. Verder Investeren in zaken die economisch vruchten af kunnen werpen in de toekomst.quote:- kredietcrisis oplossen?
Meer OV beschikbaarheid en daarnaast het bervorderen van flexibele werktijden en thuiswerk.quote:- fileprobleem oplossen?
Stoppen met mensen collectief in hokjes te douwen en er etiketten op te plakken en die gaan betuttelen. Eerder zorgen dat deze mensen participeren en zich verder aan onze regels en aspraken houden.quote:- integratie bevorderen?
Juistem, en ik begrijp dat je nu de illusie koestert dat ze het 'heus anders' gaan doen?quote:Op zondag 27 september 2009 14:35 schreef Hephaistos. het volgende:
Ze hebben niet voor niets drie zetels op het moment.
Waar woon jijquote:Op zondag 27 september 2009 14:39 schreef Monidique het volgende:
[..]
Energievoorziening, openbaar vervoer
In een land waar nauwelijks sprake is van volledige privatisering ('net-niet-privatiseren'), laat staan doorgeslagen privatisering.quote:
D66 was de eerste partij die er mee op de proppen kwamquote:Op zondag 27 september 2009 14:24 schreef G.Fawkes het volgende:
Wil de D66 eigenlijk een verhoging van de AOW leeftijd, dat weet ik niet namelijk...
Het succes van Pechtold is het gevolg de stevige discussies met Wilders. Hij heeft zichzelf zo tot boegbeeld van 'fatsoenlijk Nederland' weten op te werken. Voor de rest vind ik hem nogal een spitsvondige poseur maar weinig inhoudelijks brengen. Zonder Wilders geen Pechtold.quote:Op zondag 27 september 2009 14:12 schreef Zienswijze het volgende:
D66 bestaat al enkele tientallen jaren, maar heeft vrijwel nooit zo'n hoog aantal zetels gehaald. Bij D66 denk je aan een klein partijtje.
Veel mensen zien in dat de PvdA crap is, daarom lopen veel PvdA-kiezers over naar partijen als de SP, PVV en D66. Ook stijgt D66 in de peilingen omdat hij constant kritiek op Wilders loopt te uiten, iets wat andere partijen nalaten. Maar hoor je D66 regelmatig ZELF voorstellen doen om de problemen in het land op te lossen?
Mijn vraag: Waarom stemt men D66?
Wat wil D66 doen om:
- de criminaliteit op te lossen?
- achterstandswijken aan te pakken?
- hangjongeren aan te pakken?
- kredietcrisis oplossen?
- fileprobleem oplossen?
- integratie bevorderen?
Wow, nu ben jij eens de rechtsert en ik de linksert.quote:Op zondag 27 september 2009 14:41 schreef Monidique het volgende:
[..]
In een land waar nauwelijks sprake is van volledige privatisering ('net-niet-privatiseren'), laat staan doorgeslagen privatisering.
De overheid creëert geen banen.quote:Op zondag 27 september 2009 14:39 schreef Hexagon het volgende:
Minder eentonig bouwen, zorgen voor voldoende banen en onderwijskansen. En zorgen dat dit met name een taak van gemeentebesturen is.
Ja, nog meer clubhuizen voor tuig!quote:Preventief zorgen dat er wat te doen is voor die jongeren
Zo simpel. Gewoon even zorgen dat iedereen zich aan de regels en afspraken houd. Dat het nu geen hond lukt, in s'lands politiek, hebben we het niet over. Pechtold gaat het waarmaken.quote:Eerder zorgen dat deze mensen participeren en zich verder aan onze regels en aspraken houden.
Eh, nee.quote:
Van de SP naar D66? Dat zijn bijna twee uitersten als het gaat om de ideologie en het verkiezingsprogramma.quote:Op zondag 27 september 2009 14:37 schreef Ixnay het volgende:
Ik heb altijd SP gesstemd. Maar nu daar geen echte leider meer is ga ik denk ik overstappen op Pechtold.
Minstens net zo sociaal-progressief.
Maar is wel degelijk verantwoordelijk voor ene goed functionerende arbeidsmarkt.quote:
Want andere partijen willen niet dat iedereen zich aan regels en afspraken houden? Het lijkt me raar als je dat niet als doel hebt.quote:Zo simpel. Gewoon even zorgen dat iedereen zich aan de regels en afspraken houd. Dat het nu geen hond lukt, in s'lands politiek, hebben we het niet over. Pechtold gaat het waarmaken.
Inderdaad, SP is ook echt niet progressief te noemen. Zeker niet op dezelfde manier als D'66.quote:Op zondag 27 september 2009 14:55 schreef nikk het volgende:
[..]
Van de SP naar D66? Dat zijn bijna twee uitersten als het gaat om de ideologie en het verkiezingsprogramma.
Wat te denken van het huidige kabinet dat als enige activiteit het moraliseren en verbieden lijkt te hebben?quote:Op zondag 27 september 2009 14:43 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Het succes van Pechtold is het gevolg de stevige discussies met Wilders. Hij heeft zichzelf zo tot boegbeeld van 'fatsoenlijk Nederland' weten op te werken. Voor de rest vind ik hem nogal een spitsvondige poseur maar weinig inhoudelijks brengen. Zonder Wilders geen Pechtold.
Wat mijn inziens een vermoeiende overdrijving is...quote:Op zondag 27 september 2009 14:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat te denken van het huidige kabinet dat als enige activiteit het moraliseren en verbieden lijkt te hebben?
Tuurlijk, maar dat is toch wel landelijk, en zeker niet lokaal.quote:Op zondag 27 september 2009 14:55 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Maar is wel degelijk verantwoordelijk voor ene goed functionerende arbeidsmarkt.
Dan zou je toch moeten snappen wat een enorme dooddoener het is. D66 is voor beter onderwijs en betere gezondheidszorg!quote:Want andere partijen willen niet dat iedereen zich aan regels en afspraken houden? Het lijkt me raar als je dat niet als doel hebt.
Mag hopen voor D66 dat ze er deze ronde wel op letten, dat ze niet door voorkeursstemmen een bepaalde kant uitgeduwd worden.quote:Maar het ging over integratie. En dat de D66-visie op integratie niet is dat iedereen zich assimileert.
True.quote:Op zondag 27 september 2009 14:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat te denken van het huidige kabinet dat als enige activiteit het moraliseren en verbieden lijkt te hebben?
Of van een VVD die helemaal de weg kwijt is.
Het is zo jammer dat Bos nu voor altijd geassocieerd wordt met Balkenende. Van het hele zooitje vind ik het echt de meest verstandige persoon voor MP.quote:Op zondag 27 september 2009 15:10 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
True.
Neemt niet weg dat ik Pechtold een gladde poseur vind die te goed weet waar de camera's staan.
Dan tien keer liever een Wouter Bos die in stilte achter de schermen zijn ding doet.
Ik ook. Terwijl ik dus geen PvdA stem.quote:Op zondag 27 september 2009 15:17 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Het is zo jammer dat Bos nu voor altijd geassocieerd wordt met Balkenende. Van het hele zooitje vind ik het echt de meest verstandige persoon voor MP.
Ik tot nu toe ook niet, maar nu zou ik het wel overwegen. Net op het punt dat PvdA op een dieptepunt in de peilingen staat, wat ik dus ook niet echt snap.quote:Op zondag 27 september 2009 15:19 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Ik ook. Terwijl ik dus geen PvdA stem.
Een correctere weergave is: Woutertje had geen zin om het mestvaalt genaamd PvdA uit te mesten toen die het roer overnam, terwijl'ie daar als eerste direct gekozen partijleider een perfect mandaat voor had, dus hij kan het alleen zichzelf kwalijk nemen.quote:Op zondag 27 september 2009 15:17 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Het is zo jammer dat Bos nu voor altijd geassocieerd wordt met Balkenende. Van het hele zooitje vind ik het echt de meest verstandige persoon voor MP.
Tijd voor een kiesdrempel.quote:Op zondag 27 september 2009 15:16 schreef pberends het volgende:
Zou nog lachen zijn als dit de einduitslag is. Heb je bijna een 5-partijen-kabinet nodig.
Goed idee. Dag PvdD. Dag CU, dag SGP. SP, GL, ook dikke kans...quote:Op zondag 27 september 2009 15:27 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Tijd voor een (hogere?) kiesdrempel.
Kun je het hem kwalijk nemen? Daar is Rottenberg ooit eens mee begonnen geloof ik ...quote:Op zondag 27 september 2009 15:27 schreef ExTec het volgende:
[..]
Een correctere weergave is: Woutertje had geen zin om het mestvaalt genaamd PvdA uit te mesten toen die het roer overnam, terwijl'ie daar als eerste direct gekozen partijleider een perfect mandaat voor had, dus hij kan het alleen zichzelf kwalijk nemen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |