Oehhh heerlijk en dan dat vlees dippen in Turkse yoghurt met 10% vet.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 22:58 schreef RobinOok het volgende:
[ afbeelding ]
Kip tandoori met spinazie en rijst.
jemigquote:Op zondag 19 juli 2009 20:08 schreef DevilsAndDust het volgende:
[ afbeelding ]
Spitskoolsalade met sinaasappel, dressing van olie, citroensap, oregano, daarna cayennepeper eroverheen. Smaakte goed bij de kippenbouten geglaceerd met basterdsuiker, sinaasappelsap, passata, sojasaus en worchestershiresaus.
Ga dan eens op de echte Foodgawker krijgen, na een uurtje voel je je zo hongerig als een klein Ethiopisch kindje.quote:Op zondag 26 juli 2009 15:40 schreef Maikuuul het volgende:
Ik krijg me hendig veel honger van dit topic
Binnenkort ook maar eens wat maken
Inderdaad, en zo smaakte ie ookquote:
Heb je ergens een receptlinkje van die foccacia voor mij?quote:Op dinsdag 21 juli 2009 19:55 schreef prinseszondererwt het volgende:
Vandaag twee erg lekkere dingen gemaakt, al zeg ik het zelf...![]()
Courgettesoep en foccacia...
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
Ja hoor, die staat er twee posts onder.quote:Op woensdag 29 juli 2009 01:16 schreef Flaccid het volgende:
[..]
Heb je ergens een receptlinkje van die foccacia voor mij?
Niet goed gekeken, thanks!quote:Op woensdag 29 juli 2009 09:45 schreef prinseszondererwt het volgende:
[..]
Ja hoor, die staat er twee posts onder.
Foto's zijn ok alleen 't watermerk is oerlelijk.quote:Op woensdag 22 juli 2009 22:33 schreef Schranseman het volgende:
Laatst wat paling gerookt. Omdat mijn foto's nogal slecht zijn heb ik mijn zwager gevraagd wat pics te maken.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Meer foto's hier
Oh myquote:Op woensdag 29 juli 2009 21:12 schreef RobinOok het volgende:
[ afbeelding ]
Bucatini all' Amatriciana met gegrillde tomaat en stukkie tonijn
(da's spaghetti met saus van euh, spekjes, ui, knoflook, chiliflakes en blik tomaten. Met parmezaan natuurlijk)
Zo dat ziet er lekker uit zeg.quote:Op woensdag 29 juli 2009 21:12 schreef RobinOok het volgende:
[ afbeelding ]
Bucatini all' Amatriciana met gegrillde tomaat en stukkie tonijn
(da's spaghetti met saus van euh, spekjes, ui, knoflook, chiliflakes en blik tomaten. Met parmezaan natuurlijk)
damn ik denk dat ik verliefd benquote:Op maandag 3 augustus 2009 23:11 schreef RobinOok het volgende:
[ afbeelding ]
Stamppot andijvie met roquefortbommetjes en een sichuanpeppersteak.
Het hoort met een equote:Op dinsdag 4 augustus 2009 01:33 schreef sexymofo het volgende:
Maar de enige vertaling van andijvie in het engels die ik kende is scarole, jij gebruikt andive en google geeft endive. Kan dit allemaal, zat jij fout, zat google fout of zat ik fout of een combinatie van?
Ha, ik heb mijn lief zojuist op boodschappenpad uitgestuurd - dit eten we vanavond!quote:Op maandag 3 augustus 2009 23:11 schreef RobinOok het volgende:
Stamppot andijvie met roquefortbommetjes en een sichuanpeppersteak.
Ah andijvie!quote:Op maandag 3 augustus 2009 23:11 schreef RobinOok het volgende:
[ afbeelding ]
Stamppot andijvie met roquefortbommetjes en een sichuanpeppersteak.
wat zit er op die appeltaart, lijken wel allemaal groene puntjes?quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 01:46 schreef progje het volgende:
Dudok appeltaart, mijn eerste appeltaart die ik ooit gebakken heb en hij was gelukkig erg lekker!
voor hij de oven in ging: (beetje wazig)
[ afbeelding ]
uit de oven:
[ afbeelding ]
een klein puntje:
[ afbeelding ]
Wat ziet dát er goed uit!quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 15:13 schreef prinseszondererwt het volgende:
Courgettebrood, wegens courgette-overschot.
[ afbeelding ]
zijn kruimels... met (bruine) basterdsuikerquote:Op dinsdag 4 augustus 2009 15:17 schreef Mirjam het volgende:
[..]
wat zit er op die appeltaart, lijken wel allemaal groene puntjes?
quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 15:28 schreef progje het volgende:
[..]
zijn kruimels... met (bruine) basterdsuiker
Thanks. Nummer 2 zit in de oven. Die is niet zoet, maar hartig. Met geroosterde paprika, courgette en groene pepertjes. Ben benieuwd.quote:
Ah, honger!quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 15:47 schreef prinseszondererwt het volgende:
[..]
Thanks. Nummer 2 zit in de oven. Die is niet zoet, maar hartig. Met geroosterde paprika, courgette en groene pepertjes. Ben benieuwd.
Edit: Daar is 'ie al:
[ afbeelding ]
endive is de algemne naam, maar daar valt soms zelfs witlof onder... (wikipedia)quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 09:01 schreef Trusten het volgende:
[..]
Het hoort met een een (chicorée) scarole is toch frans?
@ Robin
Echt super mooie foto's
als je deze naam aanhoudt krijg je iets wat op andijvie lijkt in je mandje...quote:Escarole, or broad-leaved endive (var latifolia) has broad, pale green leaves and is less bitter than the other varieties. Varieties or names include broad-leaved endive, Bavarian endive, Batavian endive, grumolo, scarola and scarole.
Gewoon een kruimige aardappel. Bij mij komt dat meestal neer op die blauwe zak van Appie, Pommes Culinair heet dat geloof ik of zo, heeft een zusje in gelige zak.quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 10:47 schreef minilot het volgende:
Wat voor aardappels heb je gebruikt voor de puree? En zou het ook lekker zijn met gorgonzola? Vast wel.
En moet die T in je recept geen t zijn? Het lijkt zo veel!
Het was heerlijk! Gorgonzola deed het er prima in, en inderdaad niet stevig geroerd. De kleine t-tjes bleken ruim voldoende voor onze ministukjes koe. We eten niet zo vaak vlees, en áls we vlees eten, dan ook maar kleine porties. Marinade genoeg voor in een ziploc-zakje, samen met het vlees.quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 19:38 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Gewoon een kruimige aardappel. Bij mij komt dat meestal neer op die blauwe zak van Appie, Pommes Culinair heet dat geloof ik of zo, heeft een zusje in gelige zak.
Gorgonzola kan ook best, alleen hou ik toevalligl meer van roquefort.
De tip/truc is: niet roeren. Blokjes er een beetje over verdelen en erin duwen, je wilt niet dat het vermengt, want dan proef je er niet veel van terug.
En nee, die T is echt voor Tablespoon (15 ml). Hoewel, ik gebruikte gisteren een dessertspoon (die is 10 ml), maar dat mengsel was echt net genoeg voor 2 entrecootjes. Als je 't vervangt met teaspoon (5ml) wordt het wel heel krap aan. Maar goed, je moet gewoon zelf maar zien wat voor lepel je gebruikt. Fijne van 't recept is dat 't allemaal T's zijn, of allemaal t's dus of allemaal dessertspoons of allemaal jouw spoons. Je hoeft er niet bij na te denken.
quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 21:41 schreef RobinOok het volgende:
Lekker met dit warme weer:
[ afbeelding ]
Koude tong
[ afbeelding ]
Aubergine salade
Mooi weer zeg, hoe stel jij je camera inquote:Op zaterdag 8 augustus 2009 21:41 schreef RobinOok het volgende:
Lekker met dit warme weer
Altijd lekker, groene curry! Die staat hier ook regelmatig op het menu. Grappige is dat iemand mijn foto van de ingredienten voor groene currypasta geupload heeft naar wikipedia!quote:Op zondag 9 augustus 2009 19:31 schreef fokkerspy het volgende:
[..]
Check orgineel green curry en bijbehorend recept en hieronder hoe ik het vandaag heb gegeten met kipfilet in dit topic (niet zelf bereidt=vrouwtje gedaan)
[ afbeelding ]
Automatisch, macro, zonder flits. Meer niet. :-)quote:
kan je het recept posten van die scones?quote:Op maandag 10 augustus 2009 09:36 schreef n0a het volgende:
Mijn yoghurt scones met kersenvlaai vullen er op.
[ afbeelding ]
Dat gespam all over de place werkt op mijn zenuwen spyquote:Op maandag 10 augustus 2009 20:49 schreef fokkerspy het volgende:
Check dit topic voor wat ik vandaag heb gegeten en gisteren bereid.
En hier wil ik wel in háppenquote:Op maandag 10 augustus 2009 09:36 schreef n0a het volgende:
Mijn yoghurt scones met kersenvlaai vullen er op.
[ afbeelding ]
lekker ontopic hier, je eigen baksels die ergens anders staan spammenquote:Op maandag 10 augustus 2009 20:49 schreef fokkerspy het volgende:
Check dit topic voor wat ik vandaag heb gegeten en gisteren bereid.
ik heb pas een boek gelezen over een meisje dat alle Julia Child-recepten wilde uitproberen in een jaar tijd. Ze had net zo'n keuken als jijquote:Op maandag 10 augustus 2009 22:42 schreef minilot het volgende:
Laat op de avond én dronken, dus prutfoto, maar toch:
[ afbeelding ]
Quiche au Roquefort, met een recept uit het legendarische kookboek Mastering The Art Of French Cooking van Julia Child. Er staan éllenlange instructies over hoe je pâte brisée fine moet maken: het delicate, luchtige korstdeeg dat de basis is van de quiche.
Het is even een beetje gedoe, maar de moeite waard! Véél lekkerder dan de smijt-maar-een-deeglap-in-elkaar-recepten die ik tot nu toe gevolgd heb om quiche mee te maken..
Franse keuken ahoi!
Alleen balen dat ik alleen zo'n piepklein kabouterig toaster-oventje heb. Ik wil een gewone, échte oven en een keuken waar -ie inpast!
En daar is recent een film over gemaakt, en toevallig heb ik daar vandaag een topic over gemaakt in CUL!quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 16:35 schreef zoetekauwtje het volgende:
[..]
ik heb pas een boek gelezen over een meisje dat alle Julia Child-recepten wilde uitproberen in een jaar tijd. Ze had net zo'n keuken als jij![]()
maar uiteindelijk is het toch gelukt. Keileuk boek om te lezen, als je lid bent van de bieb moet je maar eens kijken. Het was iets met: twee julia's (de kokkin-in-spé heette ook Julia)
Gewone omdat ik op het laatste moment besloot dat er ook eens bij te doenquote:Op dinsdag 11 augustus 2009 17:42 schreef motorbloempje het volgende:
gewone omelet of japanse?zo te zien gewone, maar probeer ook eens de japanse, die is ook mega lekker voor in/op de sushi
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wat er ook gebeurt; altijd blijven lachen :-)
Dit lijkt me ook wel ietsquote:Op woensdag 5 augustus 2009 16:46 schreef SnuggLe het volgende:
Van http://www.kayotickitchen.com/ :
[ afbeelding ]
DIE wil ik gaan maken. LEKKUR!
![]()
http://www.kayotic.nl/blog/?p=4820
Ja slappe fletse hap hequote:Op dinsdag 11 augustus 2009 19:25 schreef RobinOok het volgende:
Jouw foto ziet er lekkerder uit dan die van Granitalia! :-)
Blikkies gecondenseerde melk van Friesche Vlag, volgens mij te krijgen bij elke supermarkt waar ik ooit geweest ben.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 20:37 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
[..]
Dit lijkt me ook wel ietsenig idee waar ik dat spul voor Dulce de Leche kan halen? Dat melkspul?
quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 20:37 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
[..]
Dit lijkt me ook wel ietsenig idee waar ik dat spul voor Dulce de Leche kan halen? Dat melkspul?
Gewoon appie! Blik melk met suiker is het. Ik heb het gemaakt en het gaat prima. Daarna wordt het alleen best wel hard en moeilijk 'smeerbaar' zegmaar. Ik ga het gerecht zelf zondag/maandag maken, zodat het dinsdag te eten is.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 20:37 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
[..]
Dit lijkt me ook wel ietsenig idee waar ik dat spul voor Dulce de Leche kan halen? Dat melkspul?
Thanks, die ga ik ook proberen. Met cream & jam zijn scones HEERLIJK.quote:Op maandag 10 augustus 2009 11:08 schreef n0a het volgende:
Zal hem even snel in t Nederlands doen:
280 gr zelf rijzend bakmeel, 50 gr rietsuiker, 10 gr bakpoeder, 1/4 tl zout, 80 gr koude boter, 1 ei, 1 zakje vanille suiker, ongeveer 4 el yoghurt.
Droge ingredienten door elkaar mixen, dan boter in stukjes erbij en met de vingers er door heen wrijven totdat je een soort broodkruim krijgt. Mix wat uit elkaar duwen en daarin het ei en de yoghurt in doen. Met een mes mix ik het ei en yoghurt een beetje en roer langzaam de mix er door heen. Dan met de hand alles goed door elkaar kneden (niet te veel kneden). Ik heb niet echt ruimte om het uit te rollen dus ik druk het deeg totdat het ongeveer 2.5 cm hoog is en dan uitsteken met een ring (niet draaien anders rijst het niet mooi).
Rondjes op bakpapier in de oven op 190 graden. Ik heb een gasoven dus doe ik ze boven in de oven. Ik denk dat ze in een electrische beter in het midden kunnen. Verder doe ik er niks bovenop. Na 15 minuten even controleren met satestokje of tandenstoker. Vaak doe ik ze dan nog even 5 minuten.
Engelse versie hier: http://nombelina.com/yoghurt-scones-bye-bye-delia/ mijn versie is een aangepaste versie van een joyofbaking recept. Had niet alles in huis en nu maak ik ze altijd zo. De hoeveelheid yoghurt doe ik altijd op het oog, de massa moet gewoon niet te droog zijn. Als het ietsje te nat is maakt het niet eens zo veel uit.
Bedoel je clotted cream of bedoel je de cream die ze gebruiken in het joyofbaking recept?quote:Op woensdag 12 augustus 2009 17:35 schreef SnuggLe het volgende:
[..]
Thanks, die ga ik ook proberen. Met cream & jam zijn scones HEERLIJK.
Waar is de 'cream' eigenlijk te kopen? Is dat gewoon zure room zoals in de winkel? Nee toch?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |