Ik heb ongeveer hetzelfde. Misschien komt het omdat hij in zijn stukjes altijd zo persoonlijk aanwezig was dat het leek alsof hij rechtstreeks met je sprak. Hij schreef zeer intiem. Misschien dat het daardoor lijkt alsof je 'm echt kende en alsof er een bekende is heengegaan.quote:Op donderdag 23 april 2009 00:32 schreef ondeugend het volgende:
Ik ben er oprecht van onder de indruk....
raar wel want in de meeste gevallen van BNérs zwaai ik ze doei en ok dat was het dan weer wel. Maar in dit geval voelt het anders. Ziek was ie dat wist ik maar niet dat het zo erg was dat ik hem zou moeten missen.
En ik zal....
hier sluit ik me graag bij aan.quote:Op donderdag 23 april 2009 00:49 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ik heb ongeveer hetzelfde. Misschien komt het omdat hij in zijn stukjes altijd zo persoonlijk aanwezig was dat het leek alsof hij rechtstreeks met je sprak. Hij schreef zeer intiem. Misschien dat het daardoor lijkt alsof je 'm echt kende en alsof er een bekende is heengegaan.
Ik hou van mensen als Bril. Zo'n groot contrast met de schreeuwerige, oppervlakkige wereld, waar je aan alle kanten mee wordt doodgegooid. Ik zal 'm ook missen.
Mooi stuk.quote:Op woensdag 22 april 2009 22:36 schreef Roel_Jewel het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)akte_was_diep_genoeg
[..]
Hij is dood. Niet op reis.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:10 schreef Ringo het volgende:
Klote. Daar laat ik het bij. Goeie reis, waar dan ook.
SCH respect hoe mooi je 't kan vertellen.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:23 schreef SCH het volgende:
Ik was niet lyrisch over al zijn stukjes maar soms had hij omschrijvingen en observaties die zo klein en verstild waren, dat het de briljantie benaderde. Heel sneu dat hij, nadat hij zijn alcholholprobleem en de eerste kanker had overwonnen, toch voor de tweede keer getroffen werd. Ik zal vooral zijn stukjes in het VK-magazine op zaterdag missen.
Blijf jij vaker plakken in rouwkamers?quote:Op donderdag 23 april 2009 01:38 schreef kraaksandaal het volgende:
[..]
Het verdwijnt en komt weer nieuw spul.
quote:Op donderdag 23 april 2009 01:41 schreef Ringo het volgende:
[..]
Blijf jij vaker plakken in rouwkamers?
Ik vind je naar en opdringerig.
Doe niet zo melodramatisch manquote:Op donderdag 23 april 2009 01:42 schreef kingmob het volgende:
1 van de eerste BN'ers die ik echt ga missen geloof ik. Iedereen gaat maar dood de hele tijd verdomme
waarom ?quote:Op donderdag 23 april 2009 01:41 schreef Ringo het volgende:
[..]
Blijf jij vaker plakken in rouwkamers?
Ik vind je naar en opdringerig.
dat dusquote:Op donderdag 23 april 2009 01:42 schreef kraaksandaal het volgende:
[..]
Het gaat dood en daarna komen er weer nieuwe columnisten.
Nou retard, z'n columns misschien.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:43 schreef Pacmaniac het volgende:
[..]
Doe niet zo melodramatisch man![]()
Waarom ga je hem zo enorm "missen" , was het familie ofzo?
Zulke geniale bijdrages zal ie missen.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:46 schreef kingmob het volgende:
[..]
Nou retard, z'n columns misschien.
Einstein
Het is idd mijn schuld dat hij er melodramatisch en enorm missen van maakt, terwijl ik slechts aangeef dat ik het voor het eerst daadwerkelijk erg vind. Maar troll vooral verder.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:47 schreef kraaksandaal het volgende:
[..]
Zulke geniale bijdrages zal ie missen.
Het? Volgens mij was Martin Bril nog altijd een hij.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:42 schreef kraaksandaal het volgende:
[..]
Het gaat dood en daarna komen er weer nieuwe columnisten.
Wat waardeerde je zo in in hem dan?Wat was zijn beste column? Nou??quote:Op donderdag 23 april 2009 01:46 schreef kingmob het volgende:
[..]
Nou retard, z'n columns misschien.
Einstein
Oh noes, je denkt dat ik dom benquote:Op donderdag 23 april 2009 01:49 schreef Pacmaniac het volgende:
[..]
Wat waardeerde je zo in in hem dan?Wat was zijn beste column? Nou??
Verder dan de Bobo lezen kom je niet eens , metrosexuele aandachtshoer
Je bent gewoon een kneusje met je krokodillentranen , Stemt zeker op Wilders??quote:Op donderdag 23 april 2009 01:48 schreef kingmob het volgende:
[..]
Het is idd mijn schuld dat hij er melodramatisch en enorm missen van maakt, terwijl ik slechts aangeef dat ik het voor het eerst daadwerkelijk erg vind. Maar troll vooral verder.
Columnisten en TV persoonlijkheden kunnen van bijderlei kunne zijn, vandaar: "Het"quote:Op donderdag 23 april 2009 01:48 schreef Specularium het volgende:
[..]
Het? Volgens mij was Martin Bril nog altijd een hij.
Ik heb "hem" nog niet op een bijzondere gedachte kunnen betrappen. Wel 15 brainfarts zien plaatsen. Snap de toegevoegde waarde van deze user niet zo, in dit topic.quote:
SCH je neemt de woorden uit de mond.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:53 schreef SCH het volgende:
Altijd jammer dat rouw en overlijdenstopics worden gekaapt door mensen die het anderen niet gunnen om even van slag te gaan. Waarschijnlijk kende niemand hem hier persoonlijk maar daarom kan zijn overlijden je nog wel raken, bijvoorbeeld omdat je zelf geraakt werd door zijn stukjes, zijn levensverhaal of sowieso; bij dit soort mensen heb je nou eenmaal soms het gevoel dat je ze een beetje kent, daar is toch niks mis mee.
Zullen we als mod dan ook onze verantwoordelijkheid nemen? Dank je.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:52 schreef ondeugend het volgende:
Zullen we ons gewoon even gedragen zonder op de man te spelen?
Ik begrijp die behoefte ook niet zo. Ik las zijn stukjes met plezier en hoorde hem graag praten, dat bracht me plezier en dat zal nu niet meer door hem gedaan kunnen worden. Zeker door de aard van zijn stukjes lijkt het idd een beetje alsof je hem kent en dan raakt het je ff. Wat is de big dealquote:Op donderdag 23 april 2009 01:53 schreef SCH het volgende:
Altijd jammer dat rouw en overlijdenstopics worden gekaapt door mensen die het anderen niet gunnen om even van slag te gaan. Waarschijnlijk kende niemand hem hier persoonlijk maar daarom kan zijn overlijden je nog wel raken, bijvoorbeeld omdat je zelf geraakt werd door zijn stukjes, zijn levensverhaal of sowieso; bij dit soort mensen heb je nou eenmaal soms het gevoel dat je ze een beetje kent, daar is toch niks mis mee.
Nee want dit is niet mijn forum.quote:Op donderdag 23 april 2009 01:56 schreef Ringo het volgende:
[..]
Zullen we als mod dan ook onze verantwoordelijkheid nemen? Dank je.
quote:Martin Bril (49) overleden
Schrijver Martin Bril is woensdag op 49-jarige leeftijd overleden. Foto GPD
In Amsterdam is woensdag schrijver en columnist Martin Bril overleden. Bril was vaste columnist van de Volkskrant, sinds een paar weken op de voorpagina, en schreef jarenlang columns voor Het Parool, waar hij ook begon als journalist. Bril is 49 jaar geworden.
Voor Vrij Nederland schreef Bril het feuilleton Evelien. Daarnaast publiceerde hij verschillende boeken. Voor zijn boek De Kleine Keizer, over Napoleon, kreeg hij afgelopen dinsdag nog de Bob den Uyl-prijs voor reisliteratuur. Bij de uitreiking kon hij, vanwege zijn ziekte, niet aanwezig zijn.
De columns van Bril leken soms over niets te gaan, maar beschreven samen, zoals de schrijver zelf zei in een interview in Vrij Nederland, 'een geschiedenis van hedendaags Nederland.' Hij riep ook jaarlijks in zijn column 'rokjesdag' uit, de eerste lentedag van het jaar waarop vrouwen rokjes dragen.
Bril was regelmatig te gast in het televisieprogramma De Wereld Draait Door bij goede vriend Matthijs van Nieuwkerk, met wie hij ook bij Het Parool samenwerkte.
De columnist leed acht jaar geleden aan darmkanker. De ziekte sloeg dit jaar opnieuw toe. Bril laat een vrouw en twee dochters na. (HET PAROOL)
quote:Martin Bril wint Bob den Uyl Prijs 2009
,,Bril heeft een onwaarschijnlijk fraai evenwicht gevonden tussen kennis en ervaring, tussen planning en nonchalance, tussen het persoonlijke en politieke'', luidde het oordeel van de jury. Foto ANP
AMSTERDAM - Martin Bril heeft dinsdag voor zijn boek De Kleine Keizer de VPRO Bob den Uyl Prijs gewonnen. De jaarlijkse prijs voor het beste literaire en/of journalistieke reisboek werd voor de zesde keer uitgereikt. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 5000 euro en een plastiek van Berenice Witsen Elias.
,,Bril heeft een onwaarschijnlijk fraai evenwicht gevonden tussen kennis en ervaring, tussen planning en nonchalance, tussen het persoonlijke en politieke'', luidde het oordeel van de jury. ,,Het is een boek dat als voorbeeld kan dienen en tegelijkertijd door niemand anders dan deze auteur geschreven had kunnen worden.'' Voor De Kleine Keizer bezocht Bril slagvelden, archieven, monumenten en musea die te maken hebben met het leven van Napoleon Bonaparte.
De ernstig zieke Bril was niet aanwezig bij de prijsuitreiking in Amsterdam. Afgelopen vrijdag gaf de schrijver en columnist nog te kennen dat hij erbij wilde zijn, aldus een woordvoerster van de VPRO. Bril heeft eerder in de week al gehoord dat hij de winnaar is. (ANP)
Wat een schertsfiguur, hem plaatsen in het rijtje Hermans, Mulisch, Van 't Reve..quote:Goede vriend en collega Max Pam beschreef hem als 'een bijzondere kerel'. ''Daar is er geen tweede van.''
Pam schaarde Bril in het rijtje van grote schrijvers. ''Hermans, Mulisch, Van 't Reve... Van die mensen die je nog hoort praten als ze zijn overleden. Ik hoor hem ook nog gewoon praten.''
De columnist zag zijn vriend een week geleden voor het laatst. ''Dat was duidelijk een soort afscheid.''
quote:Op donderdag 23 april 2009 07:53 schreef qonmann het volgende:
Maar goed M. Pam heeft het nieuws ermee gehaald.
Mensen prijzen hem nu natuurlijk de hemel in omdat hij overleden is. Typisch DWDD-publiek, loopt als een kip zonder kop achter elke hype aan.quote:Op donderdag 23 april 2009 03:21 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik ken hem eigenlijk alleen van naam. Heb eigenlijk geen flauw idee wat hij heeft gedaan. Schreef hij boeken ofzo?
Wat een onzin weer. Ik kijk nooit naar DWDD, wist niet eens dat hij daar vaak te gast was. Z'n columns in Parool en Volkskrant waren wel leuk. Maar goed, aangezien hij niet column na column moslims beledigde en Job Cohen een klootzak noemde, kun jij hem natuurlijk nooit goed hebben gevonden.quote:Op donderdag 23 april 2009 09:28 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Mensen prijzen hem nu natuurlijk de hemel in omdat hij overleden is. Typisch DWDD-publiek, loopt als een kip zonder kop achter elke hype aan.
het mooie aan een figuur als bril is dat hij ook gewoon zijn "slechte" kanten had. dat van alcohol en drugsgebruik.quote:Op donderdag 23 april 2009 09:28 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Mensen prijzen hem nu natuurlijk de hemel in omdat hij overleden is. Typisch DWDD-publiek, loopt als een kip zonder kop achter elke hype aan.
Niks mis met Martin Bril, en zoals hierboven blijkt heeft hij een prima leven gehad. Maar sommige reacties hier van het type "ik vond hem altijd zóóóóó leuk bij dwdd" zetten mij ertoe aan om een hele vieze wind te laten.quote:Op donderdag 23 april 2009 09:34 schreef hverburg84 het volgende:
[..]
het mooie aan een figuur als bril is dat hij ook gewoon zijn "slechte" kanten had. dat van alcohol en drugsgebruik.
soort bon vivant, die aan beide kanten van de lijn heeft gestaan.
dat maakt wellicht een mens mooi, iemand die zijn goede en slechte kanten heeft en daar bewust van is.
Waarom kun jij je zo druk maken over wat anderen leuk vinden? Schiet je daar nou echt iets mee op?quote:Op donderdag 23 april 2009 09:37 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Niks mis met Martin Bril, en zoals hierboven blijkt heeft hij een prima leven gehad. Maar sommige reacties hier van het type "ik vond hem altijd zóóóóó leuk bij dwdd" zetten mij ertoe aan om een hele vieze wind te laten.
Nee, niet echt. Maar de ergernis aan DWDD-publiek blijft, of ik me er nu druk om maak of niet.quote:Op donderdag 23 april 2009 09:45 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Waarom kun jij je zo druk maken over wat anderen leuk vinden? Schiet je daar nou echt iets mee op?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |