Voor Pattex moet je wel zorgen dat de ondergrond droog en schoon is; daarbij laat het los bij temperaturen boven de 80o ... is dit K&W?quote:Op vrijdag 27 maart 2009 22:18 schreef Klonk het volgende:
ik draai hem nu eigenlijk al de hele dag en merk gewoon nergens aan dat het een beta is, echt stabieler dan een blok graniet gestort in cement dat vastgelijmd is met pattex...
my badquote:Op vrijdag 27 maart 2009 23:53 schreef Sander het volgende:
[..]
http://www.ubuntu.com/
Werkelijk waar. Steek anders 3 seconden tijd ergens in ofzo
sneller.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 02:43 schreef Mordreth het volgende:
Zijn er nog bijzondere veranderingen ten opzichte van versie 8? Morgen maar eens proberen.
Ik wist eerst niet eens dat dat konquote:Op zondag 29 maart 2009 14:37 schreef Garbageman het volgende:
aparte /home partitie scheelt al een hoop gedoe als je je install verkloot.
De update van compiz van vandaag heeft het opgelost!quote:Op zaterdag 28 maart 2009 13:04 schreef erikkll het volgende:
[..]
flash crasht bij fullscreen met compiz aan
Het grappige is dat opensource fans dat al jaren roepen. En vooruit, opensource is wel gegroeid, maar het gaat heel erg langzaam.quote:Op vrijdag 27 maart 2009 22:52 schreef LXIV het volgende:
Als overheden in de EU straks gebruik gaan maken van Linux/Ubuntu dan neemt de groei echt toe. Net zoals MICRO$OFT Encarta-encyclopedie helemaal van de kaart geveegd is door Wikipedia is de toekomst denk ik ook aan open source. De kracht van het concept, waarbij honderduizenden onbezoldigden voortdurend in touw zijn om het te verbeteren is commercieel moeilijk te verslaan.
ik heb gewoon op mjin dagelijks gebruik computer staan en merk echt niets van het beta zijnquote:Op maandag 30 maart 2009 12:56 schreef ex het volgende:
Hmm heb hem even in virtualbox gezet voornamelijk omdat dit gewoon ook me laptop is waar ik al me werk op doe.
Ziet er cool uit, ook dat nieuwe splash kitt lijntje hehe.
Nog 25 24 dagen!
ik heb een aMSN-Plugin die aftelt naar de launch van JauntyJackalope...quote:Op maandag 30 maart 2009 12:56 schreef ex het volgende:
Hmm heb hem even in virtualbox gezet voornamelijk omdat dit gewoon ook me laptop is waar ik al me werk op doe.
Ziet er cool uit, ook dat nieuwe splash kitt lijntje hehe.
Nog 25 24 dagen!
hmm gebruik zelf alleen emesenequote:Op dinsdag 31 maart 2009 11:07 schreef amvrosios het volgende:
[..]
ik heb een aMSN-Plugin die aftelt naar de launch van JauntyJackalope...
als je dr behoefte aan hebt,pm bakje staat wagenwijd open
Nou, 10 jaar geleden was er nog nauwelijks opensource software te vinden op de gemiddelde PC van een consument en nu zijn producten als VLC, Firefox, Thunderbird en OpenOffice toch aardig mainstream. Dat kun je langzaam noemen, maar opensource kun je op dit moment gewoon geen onbelangrijke speler noemen.quote:Op maandag 30 maart 2009 03:42 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
Het grappige is dat opensource fans dat al jaren roepen. En vooruit, opensource is wel gegroeid, maar het gaat heel erg langzaam.
Ubuntu is de standaard release die gebruik maakt van de GNOME desktop omgeving. Kubuntu maakt gebruik van de KDE desktop omgeving (wat resulteert in een ander uiterlijk, een ander standaard software pakket dat meegeleverd wordt, etc.).quote:Op donderdag 2 april 2009 13:27 schreef vogeltjesdans het volgende:
Wat is het verschil tussen Ubuntu, Edubuntu en Kubuntu?
Ubuntu.quote:Op donderdag 2 april 2009 16:20 schreef vogeltjesdans het volgende:
Wat raden jullie aan om mij het meest overtuigd te laten worden van het feit dat ik vooral geen microsoft meer moet gebruiken? K-, X of gewoon ubuntu?
Hoef niet.quote:Op donderdag 2 april 2009 16:22 schreef vogeltjesdans het volgende:
Met bijvoorbeeld het installeren en het verwijderen van programma's had ik altijd zoiets van "wat is een tar.gz?". Allemaal command lines en sudo's, hartstikken eng dus. En daar ben ik dus bang voor
Maak een /home partitie aan bij het installeren en je kunt elke dag je Ubuntu opnieuw installeren zonder dat je bang hoeft te zijn dat er wat belangrijks verloren gaat. Ik breek m'n distributie bijna half-jaarlijks af door onbezonnen olifant-in-porseleinkast-gedrag van me, maar ik gooi er een cdtje in en binnen een uur heb ik alles weer op orde.quote:Out of the box draait het misschien wel, maar ik wil er ook zelf aan kunnen klooien
Het is niet eng!quote:Op donderdag 2 april 2009 16:22 schreef vogeltjesdans het volgende:
Met bijvoorbeeld het installeren en het verwijderen van programma's had ik altijd zoiets van "wat is een tar.gz?". Allemaal command lines en sudo's, hartstikken eng dus. En daar ben ik dus bang voor
Out of the box draait het misschien wel, maar ik wil er ook zelf aan kunnen klooien
Naar mijn weten, behalve het updaten van allerlei packages uiteraard, snellere boottijden, het notification systeem en weblications. Van die laatste heb ik echter nog niet echt iets teruggezien, maar ook nog niet naar gezocht.quote:Op donderdag 2 april 2009 16:31 schreef pfaf het volgende:
Wat was eigenlijk de focus van deze distro? Opstartsnelheid en hibernaten toch o.a.? Iemand een leuk/handig/mooi overzichtje?
Is dat zo? Als je van voor 1960 bent kan ik me voorstellen dat het lastig is, maar de interface is toch enorm intuďtief voor iemand die een beetje bekend is met pc's?quote:Op donderdag 2 april 2009 17:34 schreef Sloggi het volgende:
Wat ik zo jammer vind van Ubuntu is dat het zo ontoegankelijk is voor verstokte Windows-gebruikers. Je wordt toch behoorlijk 't diepe in gegooid.
Nee.quote:Op donderdag 2 april 2009 17:40 schreef Badabingea het volgende:
Kun je elke apps van windows zonder problemen draaien op Ubuntu?
Snel, makkelijk, veilig, mooi, gratis en veel vrijheid.quote:En wat zijn de grote voordelen van Ubuntu?
Ik ben van '87. Je moet wel weer commands invoeren, zoals -apt get. Moet je toch opzoeken en daarna onthouden. Je kan in ieder geval niet alles doen door alleen je muis te gebruiken (niet in mijn ervaring althans).quote:Op donderdag 2 april 2009 17:38 schreef pfaf het volgende:
[..]
Is dat zo? Als je van voor 1960 bent kan ik me voorstellen dat het lastig is, maar de interface is toch enorm intuďtief voor iemand die een beetje bekend is met pc's?
Windows-only apps (veel games, evenals andere programma's die alleen op Windows draaien)?quote:Op donderdag 2 april 2009 17:42 schreef pfaf het volgende:
[..]
Snel, makkelijk, veilig, mooi, gratis en veel vrijheid.
Ik kan geen reden bedenken waarom ik Windows zou moeten draaien, die heeft voor mij enkel nadelen.
Dan heb je al 5 jaar geen Linux meer geprobeerd. Met 5 muisklikken heb je alles geďnstalleerd. Apt-get is helemaal niet nodig...quote:Op donderdag 2 april 2009 17:43 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik ben van '87. Je moet wel weer commands invoeren, zoals -apt get. Moet je toch opzoeken en daarna onthouden. Je kan in ieder geval niet alles doen door alleen je muis te gebruiken (niet in mijn ervaring althans).
Ik speel geen games, maar dat zou een reden kunnen zijn ja. Al kom je met Wine vaak ook al een aardig eind. Maar er zijn ook duizenden Linux-apps die niet op Windows draaien, dus dat vind ik een flauw argument wat dat betreft.quote:Op donderdag 2 april 2009 17:44 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Windows-only apps (veel games, evenals andere programma's die alleen op Windows draaien)?
Ach kom op, zo'n beetje alle applicaties die er toe doen worden voor Windows ontwikkeld. Sommige bedrijven ontwikkelen ook een versie voor de Mac, maar dan houdt het toch al snel op.quote:Op donderdag 2 april 2009 17:47 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik speel geen games, maar dat zou een reden kunnen zijn ja. Al kom je met Wine vaak ook al een aardig eind. Maar er zijn ook duizenden Linux-apps die niet op Windows draaien, dus dat vind ik een flauw argument wat dat betreft.
Nou ja, ik werk in een academische omgeving en daar is het juist andersom.quote:Op donderdag 2 april 2009 17:51 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ach kom op, zo'n beetje alle applicaties die er toe doen worden voor Windows ontwikkeld. Sommige bedrijven ontwikkelen ook een versie voor de Mac, maar dan houdt het toch al snel op.
Zulke dingen zijn inderdaad even lastig. Maar op het internet zijn honderden tutorials te vinden die tot in detail uitleggen hoe zulke dingen werken. Dat zoiets wellicht ook in de installatie moet zitten ben ik met je eens. Al zijn er zelfs complete bijeenkomsten waar mensen graag alles kosteloos voor je uitleggen en installeren..quote:Op donderdag 2 april 2009 17:52 schreef Sloggi het volgende:
Wat ik trouwens ook nodeloos ingewikkeld vond, was de installatieprocedures. Die swap-partities, ext3-dingetjes enzo. Er wordt (werd?) niet duidelijk uitgelegd hoe je het het beste kon indelen, dat moest ik dan weer allemaal googlen.
Ik ben Ubuntu niet aan het bashen, ik leg gewoon uit waar ik als Windows-gebruiker tegenaan liep.
Ik heb Guitar Pro een tijdje geinstalleerd gehad op m'n linux-bak.quote:Op donderdag 2 april 2009 17:56 schreef Sloggi het volgende:
Ik ben er trouwens wel over na aan het denken om weer over te stappen. Ik vind het alleen jammer dat Guitar Pro niet werkt op Linux (en m'n geluidswieltje). Gamen doe ik toch bijna niet meer, daar is m'n laptop te oud voor.
Dus wie weet.
Geluidswieltje aan de zijkant van m'n laptopquote:Op donderdag 2 april 2009 17:58 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik heb Guitar Pro een tijdje geinstalleerd gehad op m'n linux-bak.En een niet-werkend muiswieltje? Wat voor een exotische muis heb je dan?
quote:Op donderdag 2 april 2009 17:59 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Geluidswieltje aan de zijkant van m'n laptop.
Uit dit topic: Het grote enige echte 'post je desktop' topic! dl.19quote:
Bedankt voor het linkjequote:Op donderdag 2 april 2009 18:00 schreef pfaf het volgende:
[..]My bad, ik las niet goed. Zulke dingen blijven een probleem zolang bedrijven Linux blijven negeren inderdaad.
En wellicht: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=247869
Het ziet er zeer strak uit. Dat dan weer wel.quote:Op donderdag 2 april 2009 18:03 schreef pfaf het volgende:
[..]
Uit dit topic: Het grote enige echte 'post je desktop' topic! dl.19
Mijne:
[ afbeelding ]
pkwarts'
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Maargoed, dit zegt niet zo veel, gewoon even live-cd'tje proberen.
Moet je eens naar Fusion kijken. En bijna zonder performanceverlies..quote:Op donderdag 2 april 2009 18:09 schreef Badabingea het volgende:
[..]
Het ziet er zeer strak uit. Dat dan weer wel.
Ik daarentegen vind Wobbly Windows dan weer rete irritantquote:Op donderdag 2 april 2009 18:11 schreef pfaf het volgende:
[..]
Moet je eens naar Fusion kijken. En bijna zonder performanceverlies..
Als een venster geen wobbly-effect heeft, vind ik het niet meer te gebruiken.
dat dacht ik eerst ook, maar er zijn mooie sitesquote:Op donderdag 2 april 2009 17:43 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik ben van '87. Je moet wel weer commands invoeren, zoals -apt get. Moet je toch opzoeken en daarna onthouden. Je kan in ieder geval niet alles doen door alleen je muis te gebruiken (niet in mijn ervaring althans).
Ubuntu of Kubuntu. Kubuntu lijkt een beetje op Windows. Ubuntu lijkt ... iets minder op windows. Ik vind ze allebei wel OK. Je moet even achter de trucjes en de handigheidjes komen, en dan kun je meedoen in de eindeloze discussie van 'de mijne is beter want . . . '. Ze hebben allebei hun eigen handigheidjes. Leuk!quote:Op donderdag 2 april 2009 16:22 schreef vogeltjesdans het volgende:
Wat raden jullie aan om mij het meest overtuigd te laten worden van het feit dat ik vooral geen microsoft meer moet gebruiken? K-, X of gewoon ubuntu?
Dit is 99% achterhaald.quote:Met bijvoorbeeld het installeren en het verwijderen van programma's had ik altijd zoiets van "wat is een tar.gz?". Allemaal command lines en sudo's, hartstikken eng dus. En daar ben ik dus bang voor
Klopt. Soms moet het nog. Meestal kom je er dan met:quote:Out of the box draait het misschien wel, maar ik wil er ook zelf aan kunnen klooien
Root (/) hoeft op zich niet zo heel groot te zijn. Ik heb hem zelf 10GB en is meeeeer dan genoeg. Dan heb je nog een aparte partitie voor je /home nodig. Die kan je gewoon de rest van de ruimte geven. Als je meer dan 1GB geheugen hebt dan heb je geen Swap partitie nodig eigenlijk... Ik heb hem wel (ik wist dat toen nog niet), maar hij wordt eigenlijk nooit gebruikt.quote:Op donderdag 2 april 2009 20:53 schreef Sloggi het volgende:
Ik denk meteen helemaal om. Is ook wel een goede stok achter de deur, verdoe ik m'n tijd niet meer met computerspelletjes.
Wel even al m'n MP3's enzo overzetten.
Hoe kan ik mijn Linux-partities het beste indelen?
Dat kan, maar met 8.10 kan je volgens mij geen ext4 gebruiken. Ext4 zorgt voor snellere boottijden e.d. bij 9.04.quote:Op donderdag 2 april 2009 21:01 schreef Sloggi het volgende:
Ik heb 2gb, dus de swap sla ik dan maar over. Ik dacht over te stappen naar 9.04 als ik 8.10 heb geďnstalleerd. Dat kan toch ook gewoon?
Kan wel volgens mij, maar dan moet je weer dingen gaan tweaken ofzo en volgens mij raak je je gegevens kwijt (dit weet ik trouwens niet heel zeker).quote:Op donderdag 2 april 2009 21:10 schreef Sloggi het volgende:
Dus als ik eerst 8.10 installeer in dan overstap naar 9.04 kan ik m'n schijf niet omzetten naar ext4?
ja hoor, ik heb alles in het NLquote:Op donderdag 2 april 2009 21:14 schreef Sloggi het volgende:
Is 9.04 wel in het Nederlands te krijgen?
Niet mee eens. Ik zou het volgende er nog bij doen:quote:Op donderdag 2 april 2009 21:05 schreef Klonk het volgende:
partities kun je het beste als volgt doen
partitie 1: 10-12 gig voor de systeeminstall, aanknopen met /
partitie 2: swap, ik heb ook 2 gig draaien en heb ongeveer 4 gig aan swap, geen flauw idee of het helpt maar op een schijf van 300 gig boeit dat ook niet zoveel
partitie 3: als je compleet overstapt de rest van je harde schijf aanknopen met /home
Na een fresh install van 9.04 kon ik me niet beheersen en weer teruggegaan naar Dustquote:Op donderdag 2 april 2009 18:03 schreef pfaf het volgende:
[..]
Uit dit topic: Het grote enige echte 'post je desktop' topic! dl.19
Mijne:
[ afbeelding ]
pkwarts'
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Maargoed, dit zegt niet zo veel, gewoon even live-cd'tje proberen.
dat is een nog beter idee, sterker nog een idee wat ik ook toe ga passenquote:Op donderdag 2 april 2009 21:41 schreef wdn het volgende:
[..]
Niet mee eens. Ik zou het volgende er nog bij doen:
Partitie 3: /home 10 Gb
Partitie 4: data
Je kunt dan op 3 manieren herinstalleren:
1. Alleen root+swap formateren en de gebruikersnamen+instellingen voor die gebruiker(s) overnemen (/home laten staan dus);
2. Root+swap+home formateren en dus met nieuwe namen installeren.
3. Volledig formatteren.
Argumentatie: indien er iets verkloot wordt met het inloggen en je bent te onbekend met Ubuntu/gnome/kde om uit te vinden waarom kun je met optie 2 alle systeemfiles opnieuw installeren. Indien je files in je home dir hebt staan moet je eerst via command line alle data veiligstellen. Met mijn methode staat de data al veilig.
In principe kun je dan nog steeds je home dir overkopieren zodat je ook je data en je settings kunt veiligstellen maar dat is iets meer 'gevorderde Linux' (je moet met 'cp' je /home/ overzetten naar een veilige plek). Maar dat is dus te voorkomen met 1 extra partitie.
Met optie 1 kun je trouwens een install doen van een nieuwe versie. Laat je /home intact dan blijven je mails, bookmarks, passwords, settings en heel veel andere zaken intact (want die staan in /home). Zo bewaard deluge kopien van torrent files in /home/ onder een hidden directory. Indien je dus /home intact laat zal deluge na een herinstall verder kunnen gaan met de downloads die je hebt afgebroken(!) OOK als je deluge verwijderd en herinstalleert kan dat.
Ik ga nu 9.04 downloaden
edit: hier staan wat van de features:
http://www.ubuntugeek.com(...)le-for-download.html
Al bij preferences > appearance > fonts gekeken? Zit ook nog een knop "details..." bij waarbij je een beetje met hinting kan spelen.quote:Op donderdag 2 april 2009 22:41 schreef Sloggi het volgende:
Ik typ nu vanuit Ubuntu 8.10, ik ben nu aan het upgraden naar 9.10.
Alleen de fonts zijn nog verrot.
1. Waarom FF via Mozilla downloaden en niet via de repo?quote:Op donderdag 2 april 2009 22:47 schreef Sinat het volgende:
Niemand problemen met Firefox en Flash? Ik heb 9.04 geďnstalleerd, Flash via de DEB van Adobe. Maar alles gaat traag en stottert. Af en toe geen beeld, wel geluid. Firefox crasht continue waarbij je een force quit moet doen.
Ik heb alles al verwijderd. Firefox 3.0.8 via Mozilla gedownload en geďnstalleerd. Netjes Adbobe Flash player 10 geďnstalleerd en het crasht net zo hard als voorheen
quote:Installing this package will pull in support for MP3 playback and decoding,
support for various other audio formats (GStreamer plugins), Microsoft fonts,
Java runtime environment, Flash plugin, LAME (to create compressed audio
files), and DVD playback.
Ik ken het probleemquote:Op donderdag 2 april 2009 23:37 schreef Sloggi het volgende:
Bah, ik ben Chrome gewend en heb nu Opera weer geďnstalleerd. Die had ik eerst, maar crashte regelmatig onder Windows. Nu vind ik m'n scherm veel te klein.
Chrome is wat dat betreft wel goed vind ik, die laat de titelbalk gewoon wegvallen.quote:Op donderdag 2 april 2009 23:51 schreef pkwarts het volgende:
Ik vind alle browsers standaard aan de bovenkant veel te hoog. Ik pas Firefox ook altijd aan naar 1 balk:
[ afbeelding ]
Klopt, ik vind het alleen wel jammer dat hij totaal niet opgaat in de styling van je andere programma's. Ik heb het liever uniform dan zo'n "Kijk! ik ben alternatief!" design. Doet me een beetje denken aan die vreselijke keygen generators uit mijn windows tijdperkquote:Op vrijdag 3 april 2009 00:27 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Chrome is wat dat betreft wel goed vind ik, die laat de titelbalk gewoon wegvallen.
Met 8-bits muziekjesquote:Op vrijdag 3 april 2009 00:56 schreef pkwarts het volgende:
[..]
Klopt, ik vind het alleen wel jammer dat hij totaal niet opgaat in de styling van je andere programma's. Ik heb het liever uniform dan zo'n "Kijk! ik ben alternatief!" design. Doet me een beetje denken aan die vreselijke keygen generators uit mijn windows tijdperk
- Check je resolutiequote:Op vrijdag 3 april 2009 01:30 schreef Sloggi het volgende:
Ik heb toch het idee dat alles er groter en breder uitziet in Ubuntu. Misschien iets dat ik nog niet goed ingesteld heb ofzo. Ik zie veel te weinig posts op één pagina om maar een voorbeeldje te noemen.
En als je geluk had een animatie op de achtergrondquote:
Iddquote:Op vrijdag 3 april 2009 01:39 schreef pkwarts het volgende:
[..]
En als je geluk had een animatie op de achtergrond![]()
Vreselijke dingen.
Als je gewoon tussendoor je updates blijft draaien zit je op een gegeven moment vanzelf op de uiteindelijke release. Het is niet zo dat je een grote patch hoeft binnen te halen oid.quote:Op vrijdag 3 april 2009 08:18 schreef Yildiz het volgende:
Hoe gaat straks het 'upgraden' van beta naar de uiteindelijke release? Gaat dat met een nieuwe installatie, of een patch..?
In navolging van Microsoft heeft Ubuntu de beta maar voor beperkte tijd aangeboden. Vanaf eind april kun je een kopie krijgen tegen betaling van een paar honder euro.quote:Op zaterdag 4 april 2009 08:42 schreef Wunny het volgende:
Echt, ik kan nergens een download link van Ubuntu 9.04 Beta vinden, iemand hier een directe link?
quote:Op zaterdag 4 april 2009 08:42 schreef Wunny het volgende:
Echt, ik kan nergens een download link van Ubuntu 9.04 Beta vinden, iemand hier een directe link?
1 |
quote:Op zaterdag 4 april 2009 11:05 schreef PiRANiA het volgende:dit topic heb ik even gemist
Welke MOD/FA met html rechten wil dit in de OP zetten?
[ code verwijderd ]
(komt letterlijk van hier)
Je homedir en je conf-files?quote:Op zaterdag 4 april 2009 11:28 schreef PiRANiA het volgende:
Eerst maar eens een backup maken
maar WAT moet ik nou allemaal backuppen?
Dankjequote:Op zaterdag 4 april 2009 09:10 schreef Sander het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Graag gedaan.
Compiz is wel geďntegreerd hoor. De geavanceerde Compiz Configuration Editor dan weer nietquote:Op zaterdag 4 april 2009 17:53 schreef Sloggi het volgende:
Waarom is Compiz eigenlijk niet geďntegreerd in Ubuntu? Of was dat een ander programma wat standaard in Ubuntu zit/zat met allemaal vage schermeffecten?
Ook. Gewoon aanschakelen.quote:Op zaterdag 4 april 2009 18:04 schreef Sloggi het volgende:
Maar die kubus-effecten als je van bureaublad wisselt zitten dan weer niet standaard in Ubuntu?
Precies. Ik vind het matig dat die configurator niet standaard bij Ubuntu zit. Gelukkig is hij wel makkelijk verkrijgbaar (ik doe het in het Engels, want ik heb geen Nederlandsequote:Op zaterdag 4 april 2009 18:11 schreef mgerben het volgende:
[..]
Ook. Gewoon aanschakelen.
Het mooiste werkt het als je 'rotate cube' aanzet. Dan ga je naar het configuratiescherm van die optie, en zet je de 'initiate' dingen aan. Daarmee kun je o.a. instellen dat hij roteert als je op een bepaalde rand van het scherm klikt.
Bijvoorbeeld: Op de linkkerrand van het scherm klikken roteert naar links.
Dezelfde rand maar dan met de rechtermuisknop: Roteert naar links én neemt de actieve window mee.
Boven in beeld klikken = kubus vastpakken met de muis en handmatig draaien.
Voor deze dingen heb je de compiz configurator nodig.
Iemand een antwoord op deze vraag?quote:Op zaterdag 4 april 2009 14:33 schreef Wunny het volgende:
Trouwens, gaat het verwijderen net als Ubuntu 8.04?
Gewoon het Grub menu verwijderen en dan in Windows Vista zelf de partities verwijderen?
Hm... je zou ndiswrapper kunnen gebruiken om de Windows drivers te gebruiken... maar ik denk niet dat je daar zin in hebtquote:Op zaterdag 4 april 2009 21:04 schreef WammesWaggel het volgende:
Net zoals in de eerdere versies van Ubuntu werkt bij mijn MS Optical Intellimouse het scrollwieltje niet 100% en die Linksys PCI wifi kaart doet helemaal niks
Dus gebruik ik XP nog wel een tijdje.
http://dotnet.org.za/matt/pages/39097.aspxquote:Op zaterdag 4 april 2009 21:04 schreef WammesWaggel het volgende:
Net zoals in de eerdere versies van Ubuntu werkt bij mijn MS Optical Intellimouse het scrollwieltje niet 100% <..>
Vast wel... maar is die ene extra muisklik nu zo erg?quote:Op zaterdag 4 april 2009 22:27 schreef wdn het volgende:
De teller die opkomt als ik shutdown kies is die ergens in te stellen? of nog beter: weg te halen
Neuh ik zie het als een teken, Linux is nog altijd niet klaar voor mijquote:Op zaterdag 4 april 2009 21:36 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Hm... je zou ndiswrapper kunnen gebruiken om de Windows drivers te gebruiken... maar ik denk niet dat je daar zin in hebt
De fabrikanten dragen ook bij. De fabrikant van je wifi kaart heeft geen linux driver. Dan is het dus weer aan de community om daar een driver voor te maken. Laten ze een voorbeeld nemen aan NVIDIA ofzoquote:Op zaterdag 4 april 2009 22:34 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Neuh ik zie het als een teken, Linux is nog altijd niet klaar voor mij
Ja. Mijn notebook gebruik ik in het ov. Dus ja die ene muisklik kost me teveel tijdquote:Op zaterdag 4 april 2009 22:32 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Vast wel... maar is die ene extra muisklik nu zo erg?
Wat heb je gedownload dan? Compiz zit standaard bij Ubuntu hoor? En het werkt echt wel vlekkeloos (mits de videokaart een beetje werkt)quote:Op zaterdag 4 april 2009 18:29 schreef Sloggi het volgende:
Ik heb 'm nu gedownload. Ik heb wel al meteen een bug ontdekt geloof ik, als ik naar een ander bureaublad schakel raak ik m'n onderste taakbalk soms kwijt
.
Ik heb het alleen als ik extra opties van Compiz aan heb (waarbij je dat extra programma moet downloaden).quote:Op woensdag 15 april 2009 19:48 schreef pfaf het volgende:
[..]
Wat heb je gedownload dan? Compiz zit standaard bij Ubuntu hoor? En het werkt echt wel vlekkeloos (mits de videokaart een beetje werkt)
CompizConfig?quote:Op woensdag 15 april 2009 19:57 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik heb het alleen als ik extra opties van Compiz aan heb (waarbij je dat extra programma moet downloaden).
vlc?quote:Op woensdag 15 april 2009 20:57 schreef Sloggi het volgende:
Ja. Maar die heb ik nu niet meer, dus ik heb er geen last meer van. Ik ben wel tevreden over Ubuntu, ik heb alleen nog geen mediaplayer gevonden die echt praktisch werkt met ondertitels.
Die werkt niet zo prettig met ondertitels vind ik dus. Met BSplayer kon ik heel makkelijk de ondertitels aanpassen als ze niet goed liepen, met VLC moet ik dat hele menu in gaan. Het werkt gewoon niet lekker vind ik.quote:
quote:Op woensdag 15 april 2009 21:08 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Die werkt niet zo prettig met ondertitels vind ik dus. Met BSplayer kon ik heel makkelijk de ondertitels aanpassen als ze niet goed liepen, met VLC moet ik dat hele menu in gaan. Het werkt gewoon niet lekker vind ik.
smplayer is een wat fijnere grafische schil om het programma! werkt gewoon met mplayer, maar ziet er iets anders uit, werkt net even wat lekkerder.quote:
Er zit een stukje javascript in met een aftelkalender voor Ubutnu 9.04. Misschien is dat het.quote:Op donderdag 16 april 2009 00:41 schreef slacker_nl het volgende:
Wat zit er in de OP dat ervoor zorgt dat ik dit topic niet goed geopend krijg? De ironie: FF3 op Ubuntu 8.04..
Must be it, is de enige post die ik niet kan zienquote:Op donderdag 16 april 2009 00:55 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Er zit een stukje javascript in met een aftelkalender voor Ubutnu 9.04. Misschien is dat het.
na de install ff dit doen: http://wiki.ubuntu-nl.org/MultimediaOndersteuningIntrepidquote:Op donderdag 16 april 2009 12:06 schreef DennisMoore het volgende:
Vol optimisme ging ik het na een jaar weer eens proberen met Ubuntu... kijken hoe snel ik weer tegen gebruiksonvriendelijkheid aan zou lopen. En ja hoor, slechts een paar minuten na verse installatie.
Firefox start al niet meer op. Hij zegt onderin de menubalk "Starting Firefox Web B..." en m'n muisicoon verandert in een 'zandloper'. En na een aantal seconden verdwijnt dat weer, niks Firefox.
Bij dubbelklikken op een mp4 of flv-bestand krijg ik de vraag "Search for suitable plugin?"
Tuurlijk, goed idee, doe mij die MPEG-4 AAC decoder maar *klik*
Helaas pindakaas, "No packages with the requested plugins found".
En met Ubuntu loop ik dus áltijd tegen dit soort gekloot aan, ik eindig altijd met apt-get achtige dingen en andere toverformules die ik met Google moet opzoeken en in terminalvensters moet gooien...
Nee, nog steeds niet dus.... Sorry, het spijt me, linux-fanboys.
En hoe start ik Firefox ook alweer opquote:Op donderdag 16 april 2009 12:13 schreef Klonk het volgende:
na de install ff dit doen: http://wiki.ubuntu-nl.org/MultimediaOndersteuningIntrepid
paar keer klikken en klaar is klara
Een week voor de final versie? Gaan ze er dan echt nog iets aan veranderen of andere RC's ook nog uitbrengen?quote:Op donderdag 16 april 2009 12:20 schreef gerbenp het volgende:
Vandaag komt de RC uit, als ik het goed heb.
Volgens mij als je gewoon via apt-get de upgrades uit blijft voeren, heb je op een gegeven moment vanzelf de final versie van de distro op je systeem staan.quote:Op donderdag 16 april 2009 12:21 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Kun je over een week de beta of rc makkelijk updaten/upgraden naar de uiteindelijke versie? Het is voor mij alweer een jaartje geleden dat ik het heb gevruikt, volgens mij ging dat makkelijk met 1 commando.
opstarten ehmm gaat niet meer via menu, kun je nog wel via alt-f en dan firefox ?quote:Op donderdag 16 april 2009 12:18 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
En hoe start ik Firefox ook alweer op?
Kijken of ik die via Synaptic opnieuw kan installeren...
*pruts & zucht*
Lukte niet meer idd... via synaptics reinstall van FF-zooi, en nu doet ie 't weer.quote:Op donderdag 16 april 2009 12:32 schreef Klonk het volgende:
opstarten ehmm gaat niet meer via menu, kun je nog wel via alt-f en dan firefox ?
Heb het met gksudo geprobeerd en daarna kon hij het inderdaad wel wegschrijven. Maar wat ik ook verander in die xorg.conf, Ik krijg zelfs geen 800x600, maar alleen die 2 nog lagere resoluties. Tenzij ik die hele nvidia zooi uitzet, maar dan kan ik geen fatsoenlijke grafische dingen doen, zoals die cube enzo. En dat had ik ook met 7.10 op deze en een andere pc en op mijn laptop toen ik er ubuntu opzette. Het is toen uiteindelijk wel gelukt.quote:Op donderdag 16 april 2009 23:21 schreef pkwarts het volgende:
Heb je dat Nvidia programma met root rechten opgestart? Anders kan hij natuurlijk niet xorg.conf aanpassen.
Hmm. Jij maakt het denk ik moeilijker dan het is. Tenzij de nVidia 5200 een vreemde eend is want wat jij hier post heb ik nog nooit hoeven doen (ik heb een nVidia maar weet zo niet welk typenummerquote:Op donderdag 16 april 2009 22:03 schreef northernlight81 het volgende:
Damn, was even vergeten dat de juiste resolutie krijgen in Ubuntu op elke pc een ramp lijkt. Ben er nu al 2 uur mee bezig ofzo. De videokaart heeft hij goed geinstalleerd, maar hij geeft maar 2 lag resoluties weer in dat nvidia programma. xorg.conf wijzigen helpt niet. En als ik in dat nvidia programma mij instellingen wil opslaan geeft hij een melding dat hij die xorg.conf niet kan parsen. Iemand?
Zal niet meer zo zijn in 9.04quote:Don't choose the 177 driver with 8.10 if you have a 5200 card (and maybe any 5*** card), the 177 diver does not support the 5200. If you choose the 177 driver thinking newer is better (Like I did) X won't start and you will have to edit xorg.conf manually to get X back.
9.04 gebruikt 180. Bij mij tenminste wel.. ik geloof dat het standaard is, want ik kan me eigenlijk niet herinneren dat ik een nieuwere heb gedownload.quote:Op vrijdag 17 april 2009 09:47 schreef wdn het volgende:
[..]
Hmm. Jij maakt het denk ik moeilijker dan het is. Tenzij de nVidia 5200 een vreemde eend is want wat jij hier post heb ik nog nooit hoeven doen (ik heb een nVidia maar weet zo niet welk typenummer).
edit1:
Voor deze grafische kaart is zelfs een how to aanwezig:
http://www.howtoforge.org(...)n-ubuntu-8.10-nvidia
Stappen:
System > Administration > Hardware Drivers.
Nieuwste driver installeren.
Reboot om deze te activeren.
en daarna is het ccsm installeren.
Is van 2008 maar nog steeds actief lijkt me.
9.04 is in dat opzicht niets anders.
edit2:
[..]
Zal niet meer zo zijn in 9.04![]()
Voor fonts? Preferences > Appearance > Fontsquote:Op vrijdag 17 april 2009 11:55 schreef gerbenp het volgende:
RC staat hier geinstalleerd, waar kun je dat van de DPI instellingen veranderen?
grep dpkg /etc/X11/xorg.conf geeft je de precieze regel:quote:Op vrijdag 17 april 2009 08:27 schreef Farenji het volgende:
Als je zelf wijzigingen hebt zitten maken in de xorg.conf en je wil naar een schone terug, doe dan in een terminal "sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg", paar keer enter, klaar.
Bedankt voor je hulp!quote:Op vrijdag 17 april 2009 09:47 schreef wdn het volgende:
[..]
Hmm. Jij maakt het denk ik moeilijker dan het is. Tenzij de nVidia 5200 een vreemde eend is want wat jij hier post heb ik nog nooit hoeven doen (ik heb een nVidia maar weet zo niet welk typenummer).
edit1:
Voor deze grafische kaart is zelfs een how to aanwezig:
http://www.howtoforge.org(...)n-ubuntu-8.10-nvidia
Stappen:
System > Administration > Hardware Drivers.
Nieuwste driver installeren.
Reboot om deze te activeren.
en daarna is het ccsm installeren.
Is van 2008 maar nog steeds actief lijkt me.
9.04 is in dat opzicht niets anders.
edit2:
[..]
Zal niet meer zo zijn in 9.04![]()
Laatste: ja, dat zet xorg.conf naar default.quote:Op vrijdag 17 april 2009 13:43 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Bedankt voor je hulp!
Wat in die handleiding voor die geforce 5200 staat heb ik gedaan. Nadat ik hem geinstalleerd had kreeg ik een resolutie van 800x600. Heb toen eerst de juiste nvidia driver geďnstalleerd en toen kreeg ik direct die kloteresolutie. Ik kon dus in dat nvidia hulpprogramma geen betere kiezen. Kan het ermee te maken hebben dat mijn monitor zit aangesloten via een RGB-kabel en niet via die standaard verbinding (gaf slecht contact en daardoor foute kleuren soms). Anders zou ik hem alsnog even aan kunnen sluiten via die kabel en daarna de rgb weer terug kunnen zetten?
Heb daarna overigens met envyng de driver nogmaals geinstalleerd. Die zei ook dat die nieuwst nvdia driver niet compatable is. Als ik die toch installeer en hij doet het niet, kan ik dan via die dpkg-reconfigure regel de standaard driver weer terug zetten?
Nou, brakke hardware... Alleen die VGA monitor kabel verbinding is niet helemaal goed in de monitor. Daarom dus een RGB kabel aangesloten. Daarom dus een RGB kabel aangesloten en nu werkt het perfect. Onder windows duurt het krijgen van de juiste resolutie nog geen minuut.quote:Op zaterdag 18 april 2009 07:27 schreef wdn het volgende:
[..]
Laatste: ja, dat zet xorg.conf naar default.
Brakke hardware hmmm? Niet het OS de schuld geven dat dingen niet werken als de hardware niet goed werktAangezien je vreemde resultaten krijgen met de nVidia driver lijkt het me redelijk te stellen dat die rgb kabel of de aansluiting van je videokaart inderdaad het probleem is. Hardware fixen is dan de beste oplossing
ik ga het meteen weer aanzettenquote:Ctrl-Alt-Backspace is now disabled, to reduce issues experienced by users who accidentally trigger the key combo. Users who do want this function can enable it in their xorg.conf, or via the command dontzap --disable.
Standaard is nog ext3. vanaf versie 9.10 wordt dit ext4 zover ik begreep.quote:Op zaterdag 18 april 2009 11:05 schreef PiRANiA het volgende:
Gebruikt iedereen overigens ext4?
en dit:
[..]
ik ga het meteen weer aanzetten
Ik ga weer eens een clean install doenquote:Op zaterdag 18 april 2009 11:38 schreef Farenji het volgende:
Ik gebruik nog gewoon ext3, heb een upgrade vanuit 8.10 gedaan en ik heb geen zin om eerst alles te moeten backuppen. Ja ik weet dat je ext3 gewoon kan converteren maar dat ga ik niet zonder backup doen.
herkenbaar. ik heb ook altijd het idee dat mijn pc ineens veel beter werktquote:Op zaterdag 18 april 2009 11:47 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Ik ga weer eens een clean install doen
Geeft altijd een lekker gevoel om met een schoon sys te beginnen
Tis toch veel leuker om een oude release goed te onderhouden en geen clean install te hoeven doenquote:Op zaterdag 18 april 2009 11:47 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Ik ga weer eens een clean install doen
Geeft altijd een lekker gevoel om met een schoon sys te beginnen
lsb_release -aquote:Op zaterdag 18 april 2009 15:40 schreef northernlight81 het volgende:
Hoe kun je zien of je geupdate bent naar de RC?, en dus ook of je volgende wee de final hebt?
Als je 9.04 geinstalleerd hebt en je kwa updates up-to-date bent, dan zit je automatisch op de laatste release. Er is niet iets van een patch oid, het is gewoon updates onderhouden.quote:Op zaterdag 18 april 2009 15:40 schreef northernlight81 het volgende:
Hoe kun je zien of je geupdate bent naar de RC?, en dus ook of je volgende wee de final hebt?
minder accu verbruik........quote:Op zondag 19 april 2009 12:25 schreef wdn het volgende:
Iemand anders ook last van een wit scherm tijdens het rebooten/shutdownen?
Smplayer springt in 'pauze' als de kabel eruit gaat of in gaat. dat vind ik nogal irritant.
Iemand een idee waar dat aan kan liggen?
Opvallend: mijn batterijtijd is naar 4h25 gegaan. Onder 8.10 was dat 4h.
Nee alleen veranderd hij wel overdreven vaak van resolutie hier bij opstarten 5 keer en afsluiten 2 keer. Vind ik best wel irri voor mijn oude crt die er aanhangt.quote:Op zondag 19 april 2009 12:25 schreef wdn het volgende:
Iemand anders ook last van een wit scherm tijdens het rebooten/shutdownen?
Smplayer springt in 'pauze' als de kabel eruit gaat of in gaat. dat vind ik nogal irritant.
Iemand een idee waar dat aan kan liggen?
Opvallend: mijn batterijtijd is naar 4h25 gegaan. Onder 8.10 was dat 4h.
Briljante conclusiequote:
1 |
quote:Xrandr is used to set the size, orientation and/or reflection of the
outputs for a screen. It can also set the screen size.
If invoked without any option, it will dump the state of the outputs,
showing the existing modes for each of them, with a ’+’ after the pre‐
ferred mode and a ’*’ after the current mode.
There are a few global options. Other options modify the last output
that is specified in earlier parameters in the command line. Multiple
outputs may be modified at the same time by passing multiple --output
options followed immediately by their corresponding modifying options.
Ik krijg unknown bij detect displays en kon geen hogere resolutie kiezen. Dat nvidia programma is hetzelfde.quote:Op zondag 19 april 2009 19:58 schreef wdn het volgende:
Voor de scherm resolutie kennen we het commando:
[ code verwijderd ]
[..]
[ afbeelding ]
Wat krijg jij hier te zien?
(Wat doet de knop "detect displays"?)
En met dit:quote:
1 |
1 |
1 2 | sudo aticonfig --overlay-type=Xv |
quote:Latest ATI Linux Driver Introduces Support for Ubuntu 9.04
Yet another stable version of the ATI/AMD Linux display driver was released last night, for both x86 and x86_64 architectures. With version 9.4, ATI Catalyst introduces early support for the upcoming Ubuntu 9.04 operating system and full support for the recently released Red Hat Enterprise Linux 5.3. Users of the Release Candidate of Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope) can install and test this new ATI driver via the "Hardware Drivers" utility in the System -> Administration menu. Without further introduction, we invite you to take a look at the resolved issues of the new ATI Catalyst 9.4 video driver from AMD: https://a248.e.akamai.net(...)linux_cat92-inst.pdf
Requirements:
ˇ X.Org 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3 or 7.4
ˇ Linux kernel 2.6 or higher
ˇ glibc version 2.2 or 2.3
ˇ Support for POSIX Shared Memory (/dev/shm) is necessary for 3D programs
ˇ The following packages should be installed on your system: XFree86-Mesa-libGL, libstdc++, libgcc, XFree86-libs, fontconfig, freetype and zlib.
Supported operating systems:
ˇ Red Hat Enterprise Linux
ˇ Novell SUSE Enterprise Linux
ˇ Ubuntu Linux
xxx@xxx-laptop:~$ bootchartquote:Op maandag 20 april 2009 19:35 schreef wdn het volgende:
Sander you can do it
Sloggi:Hoe lang duurt het booten?? Onder de 20 sec. krijg je Ubuntu niet denk ik. Tenminste niet zonder SSD.
Installeer bootchart eens en kijk eens of en waar een bottle-nek ligt.
ext4 gebruiken maakt ook verschil (seconde of anderhalf).
title Ubuntu 9.04, kernel 2.6.28-11-genericquote:Running
-------
1. Install bootchartd and the bootchart renderer. See INSTALL for details.
2. Modify your boot loader (GRUB/LILO) if necessary. Alternatively, change
the kernel command line interactively upon reboot.
Reboot.
3. Verify that /var/log/bootchart.tgz was created and contains the log files.
4. Render the chart by running:
$ bootchart
Daar heb ik ook last van gehad. Was over toen ik een schone install deed met de RC en alle update's binnenhaaldequote:Op maandag 20 april 2009 22:40 schreef Sloggi het volgende:
Nee, ik gebruik geen Compiz. Nadat ik heb ingelogd blijft het scherm een seconde of twee, drie zwart. Daarna krijg ik mijn achtergrond enzo pas. Ik heb het idee dat dat eerst een stuk sneller was. Het enige programma dat ik laat laden (behalve de standaard-programma's) is een Gmail-notifier.
Er zit een KDE 3.5.x package in 9.04?quote:Op dinsdag 21 april 2009 08:40 schreef pfaf het volgende:
Ik ga voor een gnome-loze install de volgende week. Ik vond KDE altijd erg log aanvoelen in plaats van gnome, maar vanaf 4.2 zou dit andersom moeten zijn. Is er al iemand die dit kan bevestigen? (Toen ik m'n KDE-desktop naar 4.2 wilde upgraden kreeg ik teveel gnome-kde-conflicten dat ik 'm maar weer snel gedowngrade heb.)
Dat maakt me niet uit.quote:Op dinsdag 21 april 2009 09:19 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Er zit een KDE 3.5.x package in 9.04?
Had m'n vader ook! Heb een nieuwe gebruikersaccount aangemaakt en hem daarmee laten inloggen! Vervolgens de documenten van het ene account naar het andere zetten en het werkt weer prima.quote:Op maandag 20 april 2009 22:40 schreef Sloggi het volgende:
Nee, ik gebruik geen Compiz. Nadat ik heb ingelogd blijft het scherm een seconde of twee, drie zwart. Daarna krijg ik mijn achtergrond enzo pas. Ik heb het idee dat dat eerst een stuk sneller was. Het enige programma dat ik laat laden (behalve de standaard-programma's) is een Gmail-notifier.
Ik hecht er wel waarde aanquote:Op dinsdag 21 april 2009 09:21 schreef pfaf het volgende:
[..]
Dat maakt me niet uit.Ik ga toch m'n distro opnieuw installeren volgende week, dus wilde ik voor volledig KDE gaan. En 4.2 lijkt me dan
.
Ben ff op irc gedoken en in #ubuntu+1 gaan vragen:quote:Op dinsdag 21 april 2009 09:23 schreef pfaf het volgende:
Weet je het wel zeker overigens: https://wiki.kubuntu.org/JauntyJackalope/Alpha5/Kubuntu ?
Dat vond ik van 4.1 ook, erg log, zwaar en veeleisend, maar ik lees her en der dat dat in 4.2 toch enorm verbeterd moet zijn. Zo veel dat het Gnome's ass kicked.quote:Op dinsdag 21 april 2009 17:48 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
Ik hecht er wel waarde aanAangezien ik KDE4.x nog niet echt je van het vind (te bloated enzo).
Dat kan ik helemaal beamen. In de korte tijd dat ik 8.10 heb gedraaid met KDE 4.1.x heb ik mij groen en geel lopen ergeren aan deze versie van KDE. Dit was ook de reden om op mijn desktop PC niet over te stappen naar 8.10 en onder 8.04 met KDE 3 te blijven draaien.quote:Op dinsdag 21 april 2009 20:38 schreef pfaf het volgende:
[..]
Dat vond ik van 4.1 ook, erg log, zwaar en veeleisend, maar ik lees her en der dat dat in 4.2 toch enorm verbeterd moet zijn.
Dit stemt mij vrolijk.quote:Op woensdag 22 april 2009 04:41 schreef Niesl het volgende:
[..]
Dat kan ik helemaal beamen. In de korte tijd dat ik 8.10 heb gedraaid met KDE 4.1.x heb ik mij groen en geel lopen ergeren aan deze versie van KDE. Dit was ook de reden om op mijn desktop PC niet over te stappen naar 8.10 en onder 8.04 met KDE 3 te blijven draaien.
KDE 4.2.x is daarentegen zo snel, dat ik zodra ik tijd heb ook mijn desktop opnieuw ga inspoelen met Jauty. Daarnaast bevallen die Plasmoids mij zeer goed en draait alles veel sneller dan KDE 3.x
Dat is niks nieuwsquote:Op donderdag 23 april 2009 14:47 schreef Ordavicium het volgende:
De uiteindelijke versie is al te downloaden![]()
Wel grappig, je kan tijdens de installatie de release notes lezen. Dan start gewoon firefox op en dan kan je dus ook gewoon naar Fok.
Sure, is het niet een RC?quote:Op donderdag 23 april 2009 14:47 schreef Ordavicium het volgende:
De uiteindelijke versie is al te downloaden![]()
Wel grappig, je kan tijdens de installatie de release notes lezen. Dan start gewoon firefox op en dan kan je dus ook gewoon naar Fok.
Ik draai ook nog 8.10 en blijf daar ff bij.quote:Op donderdag 23 april 2009 17:41 schreef slacker_nl het volgende:
Ik voel me zo alleen aangezien ik nog niet ga upgraden.
Ik ben nog meer old-skool met m'n 8.04quote:Op donderdag 23 april 2009 18:12 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik draai ook nog 8.10 en blijf daar ff bij.
Niet verwonderlijk in een Ubuntu 9.04 topicquote:Op donderdag 23 april 2009 17:41 schreef slacker_nl het volgende:
Ik voel me zo alleen aangezien ik nog niet ga upgraden.
Dus toen je klaar was met dit typen was hij ondertussen al klaar?quote:
Die heb je al, als je tenminste regelmatig de updates bijhoudt via update-manager. Op het moment dat je de beta hebt draai je al jaunty, en het enige wat er verandert is dat men op een gegeven moment het stickertje "beta" erafpulkt. Dit gaat automatisch als je de laatste updates binnenhaalt.quote:Op vrijdag 24 april 2009 00:30 schreef koenelsenaar het volgende:
Hoe updaten jullie van de beta naar de final versie? Ik heb in tussentijd wel steeds geupdate via Updatebeheer, maar wil graag naar de final, of heb ik die al?
Hier hetzelfde sentiment, al is het dan op basis van een opensuse installatie. Nog niet alles is perfect in KDE4, maar het komt een eind, en ziet er (na uitgebreid tweaken) goddelijk uit. De stap van 4.1 naar 4.2 was wat mij betreft de stap van beta naar release. Nu draait het ook op mijn 5jaar oude Athlon64 met matige videokaart allemaal prima. Qt4.5 maakt het allemaal nog weer iets sneller, en zorgt voor een bijna werkende Webkit/Konqueror. Dolphin werkt fijn als filemanager, kate is een uitstekende editor aan het worden (was het al).quote:Op woensdag 22 april 2009 04:41 schreef Niesl het volgende:
[..]
Dat kan ik helemaal beamen. In de korte tijd dat ik 8.10 heb gedraaid met KDE 4.1.x heb ik mij groen en geel lopen ergeren aan deze versie van KDE. Dit was ook de reden om op mijn desktop PC niet over te stappen naar 8.10 en onder 8.04 met KDE 3 te blijven draaien.
KDE 4.2.x is daarentegen zo snel, dat ik zodra ik tijd heb ook mijn desktop opnieuw ga inspoelen met Jauty. Daarnaast bevallen die Plasmoids mij zeer goed en draait alles veel sneller dan KDE 3.x
Ik zie op werk ook iedereen upgraden (niet iedereen maar toch wel een aantal).quote:Op donderdag 23 april 2009 19:20 schreef pkwarts het volgende:
[..]
Niet verwonderlijk in een Ubuntu 9.04 topic
Ik heb gewoon de 64bits gedaan op mijn AMD64 systeem, en het loopt als een zonnetje. Zodra gevraagd werd om flash te installeren heb ik die van Adobe gekozen (staat als tweede keuze, ik had wel eens problemen met die eerste keuze, die liep niet altijd vlekkeloos). En tot nu toe geen problemen.quote:Op vrijdag 24 april 2009 18:47 schreef PiRANiA het volgende:
Ik heb een tijdje geleden besloten (nog) geen 64 bit te nemen vanwege de ondersteuning van onder andere flash. Is hier inmiddels verbetering in? Zijn er nog grote programma's die niet werken?
Ik heb het nooit gebruikt, maar veel verhalen gehoordquote:Op vrijdag 24 april 2009 20:03 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Ik heb gewoon de 64bits gedaan op mijn AMD64 systeem, en het loopt als een zonnetje. Zodra gevraagd werd om flash te installeren heb ik die van Adobe gekozen (staat als tweede keuze, ik had wel eens problemen met die eerste keuze, die liep niet altijd vlekkeloos). En tot nu toe geen problemen.
Maar in 8.10 had ik nooit last dat iets niet werkte. Wat werkte bij jou vroeger niet dan?
Hier werkt het iigquote:Op vrijdag 24 april 2009 20:24 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Ik heb het nooit gebruikt, maar veel verhalen gehoord
Bij mij weigeren Google Earth en Skype te installeren onder Jaunty 64 bitquote:Op vrijdag 24 april 2009 18:47 schreef PiRANiA het volgende:
Ik heb een tijdje geleden besloten (nog) geen 64 bit te nemen vanwege de ondersteuning van onder andere flash. Is hier inmiddels verbetering in? Zijn er nog grote programma's die niet werken?
voor dat schokkerige... zet desktop effects uit. Dat verhelpt het... Die desktop effects zijn allemaal heel leuk natuurlijk, maar het is wel traag als je niet zo'n goede videokaart hebt..quote:Op zondag 26 april 2009 11:09 schreef exile79 het volgende:
Heb geupgrade, ziet er leuk uit. maar ik heb ineens geen geluid meer, dat snap ik niet helemaal. Krijg ook niet alle widgets op m'n bureaublad (nee, niet dat ik ze állemaal tegelijk probeer). En het is allemaal een beetje schokkerig. Kan natuurlijik ook aan m'n eigen laptop liggen. Maar ja, kan natuurlijk niet achterblijven he.
Hoe gaat het browsen op een nettop?quote:Op zaterdag 25 april 2009 17:17 schreef Metro2005 het volgende:
Ik heb ubuntu 9.04 netbook remix op mijn eeepc gezet. Opstarten gaat lekker snel maar de interface is traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaag dus ik heb hem op de standaard desktop gezet en dat werkt uit de kunst, lekker vlot en alles werkt out of the box
Edit: nieuwste ubuntu ook even op mijn desktop gezet (amd64 3000+ 1gb geheugen ) en wauwvoelt echt stukken sneller aan dan Mandriva 2009.1 die er op stond en opstarten duurt nog geen 30 seconden
Alleen jammer dat mijn RT2500 netwerkkaart nog altijd gaar werkt met de standaard madwifi drivers, gelukkig doet ndiswrapper zijn werk goed, kan alleen geen 64 bits versie gebruiken daardoor
ik ben tevreden iig.
netbook-launcherquote:desktop-switcher allows the user to switch between two desktop modes.
It currently supports switching between Ubuntu Netbook Remix mode and
"Classic Ubuntu" (two panels, gnome-like) mode.
Maar zo te zien lijkt het irritant: alles wordt altijd full-screen. Dat is alleen maar leuk op kleine schermen lijkt mequote:Netbook Launcher is a desktop launcher that uses the clutter UI library.
It is commonly being used on netbook desktops with a resolution of
1024x600 pixels and also supposed to support usage on touchscreens.
It follows the xdg spec standards from freedesktop.org
for the Desktop menu layout. Originally this application is used in
the Ubuntu Netbook Remix.
See https://launchpad.net/netbook-remix-launcher for more information.
even een kijkje nemen in /etc/fstab....quote:Op maandag 27 april 2009 12:44 schreef pfaf het volgende:
Ik heb bij de installatie niet aangegeven dat m'n /home partitie de /home partitie moest worden, nu leest 'tie m'n oude /home-partitie als extern volume. Kan ik dit nog wijzigen, of moet ik de boel even opnieuw installeren?
Euhm, hetzelfde als onder windows XPquote:Op zondag 26 april 2009 11:30 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Hoe gaat het browsen op een nettop?
Ik heb nu nog XP () op mn nettop, voornamelijk omdat ik daarmee met Chrome behoorlijk aardig kan browsen..
Cheers!quote:Op maandag 27 april 2009 13:01 schreef erikkll het volgende:
[..]
even een kijkje nemen in /etc/fstab....
Fonts worden in FF door FF geregeld (-> opties)quote:Op maandag 27 april 2009 15:43 schreef pfaf het volgende:
[..]
Cheers!
Alles werkt momenteel prima, alleen de fonts in firefox zijn verschrikkelijk lelijk. Hoe krijg ik die ook alweer fatsoenlijk?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |