Ik vind dit nogal schokkend. Discriminatie door de overheid actief toegepast.quote:Bron
Groot feest promotie afgelast. Blanke politiebaas taboe door John van den Heuvel en Bert Huisjes
Blanke politiechef afgewezen vs Kleurling of Vrouw
AMSTERDAM - Een feest voor een nieuwe korpschef in Zuid-Holland is in allerijl afgeblazen, na discussie over de benoeming van 'weer een blanke man' in de politietop.
Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) gaf de gevraagde en verwachte goedkeuring voor deze benoeming niet. Voor de installatie van Teun Visscher was schouwburg Kunstmin in Dordrecht al afgehuurd voor een groot feest, aanstaande dinsdag. Het korps moest de boeking annuleren.
Haar ministerie zegt dat zo'n feest dan 'veel te vroeg' is gepland. Bij een informele bijeenkomst bespraken diverse korpschefs deze week openlijk dat Ter Horst dwarsligt. Zo moet de politie garanderen dat Visscher de láátste 'blanke man' is die voorlopig in de politietop komt. De volgende moet per se een vrouw zijn of een kleurtje hebben - ongeacht of er betere kandidaten zijn.
"De korpsbeheerders hebben met de minister afgesproken dat vijftig procent van de politietop vrouw of allochtoon wordt", zegt een woordvoerder van het ministerie. "Als nu een blanke mannelijke korpschef wordt benoemd, kan de volgende geen blanke man zijn."
Het korps in Zuid-Holland zit al bijna anderhalf jaar zonder korpschef. Voor de functie werden wel twee vrouwen benaderd. Maar zij konden niet, of waren niet gekwalificeerd.
Daarop werd Visscher voorgedragen. Ter Horst wil ook uit de subtop 'blanke mannen' weren. Deze bestuurslaag moet minstens voor 30 procent vrouw of allochtoon zijn. Hier is veel gemor over bij de politie. Prima kandidaten worden geblokkeerd, terwijl de eisen omlaag gaan omdat er nauwelijks vrouwelijke en allochtone kandidaten zijn.
Zo werd in Noord-Holland-Noord een vrouwelijke korpschef benoemd, afkomstig van stadstoezicht in Amsterdam. De promotie is zeer omstreden.
Discriminatie in een van zijn ergste vormen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dit is aljaren zo, hoor. De Overheid adverteert al decennia met 'Bij gelijke geschiktheid verdienen vrouwen of leden van (etnische) minderheden de voorkeur'.
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dit is aljaren zo, hoor. De Overheid adverteert al decennia met 'Bij gelijke geschiktheid verdienen vrouwen of leden van (etnische) minderheden de voorkeur'.
Dat klopt, bij gelijke geschiktheid vond ik altijd al discriminatie maar nu een extra dimensie:quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dit is aljaren zo, hoor. De Overheid adverteert al decennia met 'Bij gelijke geschiktheid verdienen vrouwen of leden van (etnische) minderheden de voorkeur'.
quote:De volgende moet per se een vrouw zijn of een kleurtje hebben - ongeacht of er betere kandidaten zijn.
Ze kiezen dan idd niet de beste, maar iemand die de voorkeur heeft en voldoet aan de minimum eisen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:29 schreef Flurry het volgende:
[..]
Bij gelijke geschikheid kan dat ik nog begrijpen, maar dit is echt absurd! Een minister die bewust niet de beste kandidaat kiest, maar iemand die past in haar ideologie is een gevaar voor de staat en moet op staande voet ontslagen worden!
Natuurlijk weet ik dat het al langer voorkomt. Maar heb het idee dat het tijdens dit wat meer linkse kabinet weer meer opleeft.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:28 schreef Jumparound het volgende:
beetje struisvogelachting als je daar NU pas achterkomt imho...
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:32 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Natuurlijk weet ik dat het al langer voorkomt. Maar heb het idee dat het tijdens dit wat meer linkse kabinet weer meer opleeft.
En of het nu zo verstandig is dit juist bij de politie te doen?
Ja. Dat kan. Maar nu is de slogan dus: "Vrouwen of leden van (etnische) minderheden genieten altijd de voorkeur" Geschikt of niet dus. Dat is iets heel anders!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dit is aljaren zo, hoor. De Overheid adverteert al decennia met 'Bij gelijke geschiktheid verdienen vrouwen of leden van (etnische) minderheden de voorkeur'.
Ook dat is al jaren zo, alleen zeggen ze het nu hardop. Ikn heb het in mijn omgeving meerdere malen gezien van vrienden en bekenden die bij de overheid solliciteerden met veel kwalificaties, om vervolgens niet aangenomen te worden, ten gunste van een lesbische, allochtone, gehandicapte, transsexuele vrouw met vele malen minder kwaliteiten, die er dan over het algemeen ook maar korte tijd zat.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:38 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. Dat kan. Maar nu is de slogan dus: "Vrouwen of leden van (etnische) minderheden genieten altijd de voorkeur" Geschikt of niet dus. Dat is iets heel anders!
Wat is hier zo grappig aan?quote:
Dat is de taak van die minister, schat.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:40 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Wat is hier zo grappig aan?
Kennelijk bemoeit de minister van binnenlandse zaken van dit kabinet zich met iets 'dat al jaren gebeurd' .
En wat vonden je vrienden en bekenden daarvan?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ook dat is al jaren zo, alleen zeggen ze het nu hardop. Ikn heb het in mijn omgeving meerdere malen gezien van vrienden en bekenden die bij de overheid solliciteerden met veel kwalificaties, om vervolgens niet aangenomen te worden, ten gunste van een lesbische, allochtone, gehandicapte, transsexuele vrouw met vele malen minder kwaliteiten, die er dan over het algemeen ook maar korte tijd zat.
alibi-aliquote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:41 schreef Flurry het volgende:
Ook lekker voor je geloofwaardigheid trouwens als je daar als vrouw of allochtoon nu wordt aangenomen: iedereen ziet je dan als excuustruus of -neger.
Waarom zou ze zich ermee bemoeien als het al jaren 'gewoon' zo gaat? Dan is het toch niet helemaal zo normaal.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:41 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Dat is de taak van die minister, schat.
En dit kabinet 'min of meer links' noemen is hilarisch.
Dit is een christelijk conservatief kanbinet, te vergelijken met de tijd van Colijn. Men wil terug naar gristelijke normen en waarden zoals zondagssluiting, betutteling en verboden in een wereld die door techniek steeds sneller en steeds meer 24-uurs wordt. Dat is niet links, hoor.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:43 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Waarom zou ze zich ermee bemoeien als het al jaren 'gewoon' zo gaat? Dan is het toch niet helemaal zo normaal.
En ja, het is toch behoorlijk links allemaal. Wat vind jij dan?
Of het wel of geen officieel beleid is dat zegt toch heel veel vind ik. Kijk, beoordelen wat dan de "meest geschikte" kandidaat is, blijft altijd subjectief. Maar openlijk verkondigen dat blanke mannen niet meer in aanmerking komen, dat is toch iets heel anders denk ik.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ook dat is al jaren zo, alleen zeggen ze het nu hardop. Ikn heb het in mijn omgeving meerdere malen gezien van vrienden en bekenden die bij de overheid solliciteerden met veel kwalificaties, om vervolgens niet aangenomen te worden, ten gunste van een lesbische, allochtone, gehandicapte, transsexuele vrouw met vele malen minder kwaliteiten, die er dan over het algemeen ook maar korte tijd zat.
Ik geloof niet dat Ali die 3 woorden Nederlands spreekt politiechef zal worden.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:46 schreef bijdehand het volgende:
Of als je van die mensen aan de telefoon krijgt die leden moeten werven of jou iets aan moeten smeren, die dan maar 8 woorden Nederlands spreken, zodat als je ze iets vraagt ze het niet snappen![]()
En maar raar vinden dat de haat jegens buitenlanders groeit
Nee, maar ik laat alleen zien wat voor enorme bagger je binnenhaalt als je zo gaat kijken. 'O, allochtoon, da's mooi. Ga jij maar lekker bellen.'quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:48 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat Ali die 3 woorden Nederlands spreekt politiechef zal worden.
Met de PVDA erbij en het geld wat ze over de balk smijten wel hoor.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:44 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Dit is een christelijk conservatief kanbinet, te vergelijken met de tijd van Colijn. Men wil terug naar gristelijke normen en waarden zoals zondagssluiting, betutteling en verboden in een wereld die door techniek steeds sneller en steeds meer 24-uurs wordt. Dat is niet links, hoor.
Meki misschien wel?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:48 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat Ali die 3 woorden Nederlands spreekt politiechef zal worden.
Jawel, want dat is dan een kwaliteit.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:48 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat Ali die 3 woorden Nederlands spreekt politiechef zal worden.
Haalt het niet bij het geld wat door voorgaande Balkenende's over de balk is gesmeten voor zaken als een JSF, Betuwelijn, HSL, spitsstroken et cetera ad infinitum.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:50 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Met de PVDA erbij en het geld wat ze over de balk smijten wel hoor.
Er wordt van Ali wel verwacht dat ie een oogje toeknijpt als allochtonen weer eens de boel terroriseren.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:48 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat Ali die 3 woorden Nederlands spreekt politiechef zal worden.
Zou een Ali dat niet beter kunnen doen wat dat betreft, omdat het dan niet als discriminatie gezien kan worden?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:54 schreef qonmann het volgende:
[..]
Er wordt van Ali wel verwacht dat ie een oogje toeknijpt als allochtonen weer eens de boel terroriseren.
Oh wacht dat doen de blanke chefs ook al..
Dat is iets heel anders. Dat zijn vaak goedkope callcentra in het buitenland. Azië of Zuid-Amerika.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:46 schreef bijdehand het volgende:
Of als je van die mensen aan de telefoon krijgt die leden moeten werven of jou iets aan moeten smeren, die dan maar 8 woorden Nederlands spreken, zodat als je ze iets vraagt ze het niet snappen![]()
En maar raar vinden dat de haat jegens buitenlanders groeit
Eens.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:53 schreef Leandra het volgende:
Als er idd sprake is van gelijke geschiktheid heb ik er geen enkel probleem mee dat een vrouw of allochtoon de voorkeur krijgt, als er echter geen sprake is van gelijke geschiktheid dan slaat dat nergens op.
Geschiktheid hangt niet af van geslacht of kleur, dat hangt af van de kwaliteiten van de kandidaat.
Dat je daar een beetje mee gaat zitten spelen op VMBO-niveau is al triest maar zou nog aanvaardbaar kunnen zijn, als het gaat om een top-functie is het helemaal van God los als je kwaliteit afwijst zodat je iemand met minder capaciteiten maar met het "juiste" geslacht of een kleurtje de baan kunt geven.
Mensen die gedreven zijn komen altijd waar ze horen, ongeacht of ze vrouw zijn of een kleurtje hebben... of beiden.
Die zijn met bezuinigen anders prima over de vorige economische recessie/crisis gekomen. Dankzij dit kabinet is het begrotingstekort weer groter dan ooit. Ben benieuwd wie de rotzooi gaat opruimen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:53 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Haalt het niet bij het geld wat door voorgaande Balkenende's over de balk is gesmeten voor zaken als een JSF, Betuwelijn, HSL, spitsstroken et cetera ad infinitum.
Klopt, maar als de een 60 scoort en de ander 90 dan wordt het al twijfelachtig.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Eens.
Maar stel je hebt een functieomschrijving.
En je moet minimaal 60 punten van de 100 scoren wil je geschikt zijn voor die job.
De ene sollicitant scoort daar 90 punten op. De ander 80.
Beiden zijn dus geschikt.
Vanuit maatschappelijk oogpunt kan het zinvol zijn om die van 80 punten aan te nemen.
Bron?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:12 schreef Leandra het volgende:
Daarbij heeft de overheid in het verleden nogal eens de functie-eisen verlaagd om op die manier mensen in aanmerking te laten komen die anders niet in aanmerking kwamen.
Tja, fok he...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:14 schreef Gewas het volgende:
Ik heb vorige maand een soortgelijk topic geopend en toen werd ik gebasht en kreeg ik allerlei beledigingen naar mijn hoofd maar nu kan men wel normaal reageren?
Dat is dan 3X woordwaarde...vrouw, allochtoon en lelijk...quote:
Eind jaren tachtig, begin jaren negentig zijn de eisen voor de functie van politie-agent verlaagd zodat er meer allochtonen in aanmerking zouden komen voor die functie.quote:
Nogmaals: Bron? Hear-say heb ik niks aan.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Eind jaren tachtig, begin jaren negentig zijn de eisen voor de functie van politie-agent verlaagd zodat er meer allochtonen in aanmerking zouden komen voor die functie.
Nou was de mavo-eis al niet bijster hoog, en is het wellicht inmiddels wel weer op dat niveau, maar destijds is het aangepast.
Dat klopt ja. Dat staat mij ook bij. Iets met afspiegeling van de maatschappij enzo.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Eind jaren tachtig, begin jaren negentig zijn de eisen voor de functie van politie-agent verlaagd zodat er meer allochtonen in aanmerking zouden komen voor die functie.
Nou was de mavo-eis al niet bijster hoog, en is het wellicht inmiddels wel weer op dat niveau, maar destijds is het aangepast.
En dat is ronduit BELACHELIJK! Want de overheid doet het alleen bij "goede" baantjes. Niet voor meer mannen voor de kleuterklas bijvoorbeeld.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:28 schreef capricia het volgende:
Het is een instrument om de bevolkingssamenstelling te doen weerspiegelen in het personeelsbeleid.
Daarom heet het ook positieve discriminatie.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:23 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Als ze hier aan voorbij gaan, en perse de helft vrouw willen, is de sollicitatiekans van de vrouwen dus aanzienlijk hoger. En dat is nou per definitie discriminatie. Melding maken bij de CGB gaat vast niet helpen...
..vond'r niet lelijk, maar ja i.v.m. Rowan ..maar smaken verschillenquote:
Tsja.... sommige dingen weet je gewoon nog, dit weet ik gewoon nog. En niet alles is even makkelijk terug te vinden.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:21 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nogmaals: Bron? Hear-say heb ik niks aan.
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:23 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
En dat is ronduit BELACHELIJK! Want de overheid doet het alleen bij "goede" baantjes. Niet voor meer mannen voor de kleuterklas bijvoorbeeld.
haha..net als in Zimbabwe ..gewoon onteigenenquote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:32 schreef LXIV het volgende:
Maar waarom moeten het altid topfuncties zijn waarin er net zoveel allochtonen zitten? 99,9% van de Nederlandse boeren zijn blanke mannen. Dat daar niks aan gebeurt!!!
Mannenberoepen verdienen meer dan vrouwenberoepen. Sterker nog:quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:37 schreef Leandra het volgende:
[..]
![]()
Het is idd opvallend dat het vooral 1 kant opgaat, voor beroepen die van oudsher door vrouwen gedomineerd worden gebeurt het (vrijwel) niet. Dat geeft dus aan dat typische "mannenberoepen" nog steeds een hoger aanzien hebben.
Maar kennelijk telt de "weerspiegeling van de maatschappij" niet als het gaat om "vrouwenberoepen"
Welke overheidsfuncties (want daar hebben we het over) worden volgens jou dan door vrouwen gedomineerd? Even voor jouw info: Onderwijzers zijn geen ambtenaren meer, zorginstellingen zijn ook private ondernemingen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:37 schreef Leandra het volgende:
[..]
![]()
Het is idd opvallend dat het vooral 1 kant opgaat, voor beroepen die van oudsher door vrouwen gedomineerd worden gebeurt het (vrijwel) niet. Dat geeft dus aan dat typische "mannenberoepen" nog steeds een hoger aanzien hebben.
Maar kennelijk telt de "weerspiegeling van de maatschappij" niet als het gaat om "vrouwenberoepen"
Jammer dat de overheid de laatste is die nog niet weet dat discriminatie per definitie niet "positief" is...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Daarom heet het ook positieve discriminatie.![]()
Hmmm ik zie ook een oververtegenwoordiging van allochtonen bij de bijstandsgerechtigden. Wellicht moet de bijstand voor blanke mannen omhoog?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:32 schreef LXIV het volgende:
Maar waarom moeten het altid topfuncties zijn waarin er net zoveel allochtonen zitten? 99,9% van de Nederlandse boeren zijn blanke mannen. Dat daar niks aan gebeurt!!!
Nog een voorbeeld: de vuilnisman! De naam zegt het al een beetje, gek genoeg doet de overheid helemaal niet z'n best om daar 50% vrouw in te krijgen... En gek genoeg zijn de allochtonen daar dan juist wel weer oververtegenwoordigdquote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:37 schreef Leandra het volgende:
[..]
![]()
Het is idd opvallend dat het vooral 1 kant opgaat, voor beroepen die van oudsher door vrouwen gedomineerd worden gebeurt het (vrijwel) niet. Dat geeft dus aan dat typische "mannenberoepen" nog steeds een hoger aanzien hebben.
Maar kennelijk telt de "weerspiegeling van de maatschappij" niet als het gaat om "vrouwenberoepen"
In dat geval ging het me meer om het stimuleren van de weerspiegeling van de samenleving door de overheid dan alleen om functies bij de overheid.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:39 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Welke overheidsfuncties (want daar hebben we het over) worden volgens jou dan door vrouwen gedomineerd? Even voor jouw info: Onderwijzers zijn geen ambtenaren meer, zorginstellingen zijn ook private ondernemingen.
Al met al maakt het me geen bal uit hoe degene die op die stoel zit er uitziet, en of er maandelijks een weekje PMS langskomt of niet. Het gaat er om dat de meest geschikte persoon de functie krijgt, ongeacht of het Maarten, Monique, Mohammed, Mimouna, Maqueesha, Morton of Moshe is.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:39 schreef capricia het volgende:
[..]
Mannenberoepen verdienen meer dan vrouwenberoepen. Sterker nog:
Als er meer vrouwen in een bepaald beroep instromen, gaat de beloning naar beneden voor de hele beroepsgroep.
Daar heeft de overheid in de private sector niks over te vertellen. De hele verontwaardigde heisa in dit topic over 'en dat doen ze niet bij kleuterleidsters' is dus gebakken lucht.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
In dat geval ging het me meer om het stimuleren van de weerspiegeling van de samenleving door de overheid dan alleen om functies bij de overheid.
Ik heb een tijdje gender-studies gedaan (als onderdeel van mijn studie P&O). En op zich is het niet erg om een tijdje de beeldvorming op te schrikken.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Al met al maakt het me geen bal uit hoe degene die op die stoel zit er uitziet, en of er maandelijks een weekje PMS langskomt of niet. Het gaat er om dat de meest geschikte persoon de functie krijgt, ongeacht of het Maarten, Monique, Mohammed, Mimouna, Maqueesha, Morton of Moshe is.
Nee dit ridicule beleid is alleen bij de overheid.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Daar heeft de overheid in de private sector niks over te vertellen. De hele verontwaardigde heisa in dit topic over 'en dat doen ze niet bij kleuterleidsters' is dus gebakken lucht.
De overheid heeft jaren geleden "positieve discriminatie" in het leven geroepen om ook in andere sectoren dan de overheid zelf een weerspiegeling van de samenleving te krijgen, van bedrijven wordt/werd ook verwacht dat ze bij gelijke geschiktheid de voorkeur aan een vrouw of allochtoon geven.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Daar heeft de overheid in de private sector niks over te vertellen. De hele verontwaardigde heisa in dit topic over 'en dat doen ze niet bij kleuterleidsters' is dus gebakken lucht.
Haha ik beeld me al een leuke sketch van koefnoen in. Een blanke christelijke man met gezin die zich bij het solliciteren voor gaat doen als homoseksueel.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:49 schreef RemcoDelft het volgende:
De eerste blanke man die nog korpschef wil worden, kan dus maar beter homo zijn, dan maakt-ie nog kans
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:59 schreef capricia het volgende:
In Frankrijk is nu juist een voorstel afgekondigd om 40% van de top van het bedrijfsleven vrouw te laten zijn. In Noorwegen is dit al lang zo. Daar is zelfs een verplichting. En het gaat wel goed in Noorwegen, volgens mij...
Prima. Voorbeeld 2 was de vuilnismanvrouw. Pure ambtenaren. En een zware ondervertegenwoordiging aan autochtonen en vrouwen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
De hele verontwaardigde heisa in dit topic over 'en dat doen ze niet bij kleuterleidsters' is dus gebakken lucht.
Dat is ook een stuk beter te doen met de daar geldende regels voor ouderschapsverlof en kinderopvang.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:59 schreef capricia het volgende:
In Frankrijk is nu juist een voorstel afgekondigd om 40% van de top van het bedrijfsleven vrouw te laten zijn. In Noorwegen is dit al lang zo. Daar is zelfs een verplichting. En het gaat wel goed in Noorwegen, volgens mij...
Ja. Het mes snijdt aan twee kanten.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 11:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is ook een stuk beter te doen met de daar geldende regels voor ouderschapsverlof en kinderopvang.
Oh ja? Mijn vuil hier wordt niet opgehaald door Marokkanen, hoor. Gewoon blanke boerenzonen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 11:02 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Prima. Voorbeeld 2 was de vuilnismanvrouw. Pure ambtenaren. En een zware ondervertegenwoordiging aan autochtonen en vrouwen.
Dat is niet zo gek, want er zijn ook meer mannen die een opleiding doen in die richting, net als dat er meer mannen studeren in de ICT en net als dat er meer vrouwen een PABO opleiding doen. Zal dat niet gewoon komen omdat de interesses van beide groepen ergens anders liggen?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 11:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Het mes snijdt aan twee kanten.
Niet alleen denken mensen hier in Nederland bij het woord "manager" of "bestuurder" niet aan een vrouw in de sollicitatieprocedure. Het is ook zo dat er minder vrouwen solliciteren op die functie.
En dat is toch aan beide kanten een onbewuste beeldvorming die je zou moeten doorbreken (vind ik hoor!).
En zo kan een advertentie in het onderwijs of zorg weer meer gericht zijn op vrouwen, omdat daar het aanbod van vrouwen weer hoger is. Dat is toch niet zo gek?quote:Neem eens de gemiddelde advertentie voor de functie van bijv. Manager. Wat staat er in? Dat het een uitdagende functie is. Dat de beloning goed is. Dat je veel carriere kunt maken. Dat je een auto van de zaak krijgt, blablabla.
Er staat niet dat het bedrijf bijv. een goede kinderopvangregeling heeft. Of dat de werktijden flexibel in te delen zijn. Of dat je makkelijk een dagje thuis kunt werken.
Terwijl dat in de organisatie wellicht ook goed geregeld is.
Die advertentie is dus gericht op mannelijk publiek. En dan krijg je dus ook meer mannen die solliciteren.
Gelijke geschiktbheid is niet :quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dit is aljaren zo, hoor. De Overheid adverteert al decennia met 'Bij gelijke geschiktheid verdienen vrouwen of leden van (etnische) minderheden de voorkeur'.
quote:Zo werd in Noord-Holland-Noord een vrouwelijke korpschef benoemd, afkomstig van stadstoezicht in Amsterdam. De promotie is zeer omstreden
quote:De volgende moet per se een vrouw zijn of een kleurtje hebben - ongeacht of er betere kandidaten zijn.
Denk dat een nicht juist weer wél veel kans gaat maken bij de volgende sollicitatierondequote:Op zaterdag 7 maart 2009 11:35 schreef Asgard het volgende:
Dit is echt belachelijk, ongelooflijk dat politici zo wereldvreemd kunnen zijn. Ik ben zelf ook een allochtoon, ik heb ook nichten
Dat kan. Aan de andere kant mag je van een manager ook verwachten dat zij zo assertief is om dat soort dingen na te vragen of het geregeld is. En eigenlijk zelfs om als die dingen niet geregeld zijn, het in de organisatie juist aan te kaarten.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 11:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Het mes snijdt aan twee kanten.
Niet alleen denken mensen hier in Nederland bij het woord "manager" of "bestuurder" niet aan een vrouw in de sollicitatieprocedure. Het is ook zo dat er minder vrouwen solliciteren op die functie.
En dat is toch aan beide kanten een onbewuste beeldvorming die je zou moeten doorbreken (vind ik hoor!).
Neem eens de gemiddelde advertentie voor de functie van bijv. Manager. Wat staat er in? Dat het een uitdagende functie is. Dat de beloning goed is. Dat je veel carriere kunt maken. Dat je een auto van de zaak krijgt, blablabla.
Er staat niet dat het bedrijf bijv. een goede kinderopvangregeling heeft. Of dat de werktijden flexibel in te delen zijn. Of dat je makkelijk een dagje thuis kunt werken.
Terwijl dat in de organisatie wellicht ook goed geregeld is.
Die advertentie is dus gericht op mannelijk publiek. En dan krijg je dus ook meer mannen die solliciteren.
Schokkend dat er een verplichting nodig is, blijkbaar wordt er anders teveel gediscrimineerd.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:23 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik vind dit nogal schokkend. Discriminatie door de overheid actief toegepast.
te dom kan ookquote:Op zaterdag 7 maart 2009 12:22 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Schokkend dat er een verplichting nodig is, blijkbaar wordt er anders teveel gediscrimineerd.
dat prima, je moet toch ergens op selecteren. Maar laat aub geschiktheid de primaire factor zijnquote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dit is aljaren zo, hoor. De Overheid adverteert al decennia met 'Bij gelijke geschiktheid verdienen vrouwen of leden van (etnische) minderheden de voorkeur'.
Over welk discriminatie heb je het?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 12:22 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Schokkend dat er een verplichting nodig is, blijkbaar wordt er anders teveel gediscrimineerd.
lees het topic eens voordat je je muil over discriminatie opentrektquote:
Inderdaad geweldig! Een land dat alleen bestuurd wil worden door mannen en geen vertrouwen heeft in vrouwen en allochtonen.quote:
Als je uit wordt gekozen is dat om je afkomst of geslacht én je kwaliteiten.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 12:53 schreef sweetlady-o het volgende:
Hoe zou dat voelen? Weten dat je niet bent gekozen vanwege je kwaliteiten maar je uiterlijk/ geslacht? Ik zou me er echt kut bij voelen.
quote:Zo werd in Noord-Holland-Noord een vrouwelijke korpschef benoemd, afkomstig van stadstoezicht in Amsterdam. De promotie is zeer omstreden.
Kwaliteiten die omlaag gehaald worden omdat anders vrouwen en allochtonen geen kans maken bedoel je?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 12:54 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Als je uit wordt gekozen is dat om je afkomst of geslacht én je kwaliteiten.
quote:Prima kandidaten worden geblokkeerd, terwijl de eisen omlaag gaan omdat er nauwelijks vrouwelijke en allochtone kandidaten zijn.
Nee ik bedoel als de kwalificaties gelijk zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 12:59 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Kwaliteiten die omlaag gehaald worden omdat anders vrouwen en allochtonen geen kans maken bedoel je?
[..]
Ik lees dat jij dit dus ook erg vindtquote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze kiezen dan idd niet de beste, maar iemand die de voorkeur heeft en voldoet aan de minimum eisen.
Het is maar net wat je belangrijk vindt.
Niet perse. De minister wil een afspiegeling van de Nederland bevolking op hoge functies.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:19 schreef LordNemephis het volgende:
Kort samengevat wil de minister dus een zwarte lesbische gehandicapte vrouw voor die functie?
Discriminatie is en blijft natuurlijk discriminatie.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Daarom heet het ook positieve discriminatie.![]()
Het is 'n personeelsinstrument.
Ik zou graag een afspiegeling willen zien van de Nederlandse samenleving in programma's zoals opsporing verzocht.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:21 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Niet perse. De minister wil een afspiegeling van de Nederland bevolking op hoge functies.
Dus niet alleen sigaar rokende manneljike VVD'ers.
Dankzijn partijen als de SGP en achterdocht tegen allochtonen is die verdeling compleet zoek. Vandaar dat ze op deze manier een inhaal slag willen maken.
Het gaat er mij om dat er goed gekwalificeerde mensen op die posten terecht komen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:20 schreef huhggh het volgende:
[..]
Ik lees dat jij dit dus ook erg vindt
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:28 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik zou graag een afspiegeling willen zien van de Nederlandse samenleving in programma's zoals opsporing verzocht.
iddquote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:28 schreef huhggh het volgende:
[..]
Discriminatie is en blijft natuurlijk discriminatie.
Die blanke men die geweigerd is zal daar weinig positiefs in zien...en terecht.
Weet je, het is gewoon een symantische verdraaiing van woorden waar ik mij verre van wil houden.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:30 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
idd
Positieve discriminatie bestaat niet eens, want dat is altijd voor alle anderen gewoon discriminatie.
ohw dus criminelen worden minder crimineel als domme fatima de leiding heeftquote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Het gaat er mij om dat er goed gekwalificeerde mensen op die posten terecht komen.
Iemand met een 8 kan best voorrang krijgen op iemand met een 9 als dat maatschappelijk gewenst is. Ik zie daar niet zozeer een probleem in.
de helft van de daders moet vrouw zijn ?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:28 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik zou graag een afspiegeling willen zien van de Nederlandse samenleving in programma's zoals opsporing verzocht.
Nee. Dat wordt nergens gezegd.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:39 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ohw dus criminelen worden minder crimineel als domme fatima de leiding heeft
Je vergeet "gelovig" en "crimineel". Want als er een bevolkingsgroep ondervertegenwoordigd is in de politietop, zijn het de criminelen wel!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:19 schreef LordNemephis het volgende:
Kort samengevat wil de minister dus een zwarte lesbische gehandicapte vrouw voor die functie?
90% van de daders moet autochtoon zijn... Wij autochtonen lopen zwaar achter..quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:39 schreef moussie het volgende:
[..]
de helft van de daders moet vrouw zijn ?
wat is het nut van maatschappelijk gewenst dan?quote:
Ik heb al eerder voorgesteld om gewoon actrices in te huren om colleges klassieke mechanica te geven... Als ze d'r tekst netjes uit d'r hoofd leert, hoeft ze echt niet te weten waar het over gaatquote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:49 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ik wil heel graag dat mijn docenten domme brunettes zijn met dikke borsten, korte rokjes en een extreem hoge sexdrive en docent-student principes overboord gooit.
Maagdenburger Bollenquote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:52 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ik heb al eerder voorgesteld om gewoon actrices in te huren om colleges klassieke mechanica te geven... Als ze d'r tekst netjes uit d'r hoofd leert, hoeft ze echt niet te weten waar het over gaat
Vragen stellen we wel per email!
Om de achterstand bij discriminatie op te heffen, is een van de instrumenten die je kunt hanteren positieve discriminatie.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:49 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
wat is het nut van maatschappelijk gewenst dan?
[..]
Over welke achterstand bij discriminatie heb je het nu? Of heb je het over dat in bepaalde functies hoofddoekjes niet geaccepteerd worden of pyjama's of dat je geen leidinggevende functie krijgt bij het behalen van je kleuterschooldiploma?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Om de achterstand bij discriminatie op te heffen, is een van de instrumenten die je kunt hanteren positieve discriminatie.
De enige echte manier om discriminatie op te heffen is door discriminerend beleid op te heffen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Om de achterstand bij discriminatie op te heffen, is een van de instrumenten die je kunt hanteren positieve discriminatie.
Helemaal mee eens.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:08 schreef __Saviour__ het volgende:
Echt walgelijk hypocriet is dit.
Ik zeg enkel dat allochtonen, vrouwen en andere minderheden ondervertegenwoordigd zijn in de topfuncties. De overheid ziet dit als ongewenst en wil graag dat het meer een afspiegeling wordt van de samenleving.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:09 schreef huhggh het volgende:
[..]
De enige echte manier om discriminatie op te heffen is door discriminerend beleid op te heffen.
En dus niet door ANDER discriminerend beleid in te voeren.
Hoe achterlijk ben je dan wel niet om dat niet te begrijpen?
Overigens suggereer je met jouw post dat de politietop dus voorheen altijd discrimineerde en dat is helemaal niet op de werkelijkheid gebaseerd.[..]
Volgens mij wordt er juist in de top van organisaties minder gediscrimineerd en hebben mensen die zich ondanks hun "achterstand" wel hebben bewezen juist voorkeur boven de jongens uit "the old boys network".... uitzonderingen daargelaten uiteraard.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 13:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Om de achterstand bij discriminatie op te heffen, is een van de instrumenten die je kunt hanteren positieve discriminatie.
Het blijft pure discriminatie, hoe je het ook noemt of met mooie woorden probeert te omschrijven. Het is echt absurd hypocriet.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zeg enkel dat allochtonen, vrouwen en andere minderheden ondervertegenwoordigd zijn in de topfuncties. De overheid ziet dit als ongewenst en wil graag dat het meer een afspiegeling wordt van de samenleving.
En een van de oorzaken is discriminatie.
Een instrument om dat te verbeteren is om mensen uit die groepen voorrang te geven. En dat heet positieve discriminatie.
Daar hoef je het van mij niet mee eens te zijn. Maar zo zit het personeelsintrumentarium nou eenmaal wel in elkaar.
Dat klopt. Het is ook discriminatie. Dat zegt het woord toch al. En het is altijd al omstreden geweest. Ook in de jaren 90 toen ze daar actief mee begonnen was het al omstreden.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:17 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Het blijft pure discriminatie, hoe je het ook noemt of met mooie woorden probeert te omschrijven. Het is echt absurd hypocriet.
dus je vind het ook goed dat we discrimineren naar geslacht en etniciteit de andere kant op?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zeg enkel dat allochtonen, vrouwen en andere minderheden ondervertegenwoordigd zijn in de topfuncties. De overheid ziet dit als ongewenst en wil graag dat het meer een afspiegeling wordt van de samenleving.
En een van de oorzaken is discriminatie.
Een instrument om dat te verbeteren is om mensen uit die groepen voorrang te geven. En dat heet positieve discriminatie.
Daar hoef je het van mij niet mee eens te zijn. Maar zo zit het personeelsintrumentarium nou eenmaal wel in elkaar.
Dat gebeurt al als je er geen duidelijk beleid op voert om het tegen te gaan. Iedereen is mens en heeft zijn al dan niet onbewuste vooroordelen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:21 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
dus je vind het ook goed dat we discrimineren naar geslacht en etniciteit de andere kant op?
Kun je dit onderbouwen?quote:ik denk dat mannelijke blanke mensen beter worden opgenomen in de hierarchie van instanties als politie en defensie. dus kun je beter blanke mannen nemen, beter voor de resultaten uiteindelijk
2 tot 3 % is toch maar WO geschoold, en die maken juist kans op die topbanen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:22 schreef __Saviour__ het volgende:
Ik zou trouwens ook absoluut niet in waarom die toplaag een afspiegeling van de samenleving zou moeten zijn.
Hoezo is 1 van de oorzaken discriminatie? Vrouwen zijn nog maar een goede 25 jaar echt op de arbeidsmarkt, en dan nog mondjesmaat.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zeg enkel dat allochtonen, vrouwen en andere minderheden ondervertegenwoordigd zijn in de topfuncties. De overheid ziet dit als ongewenst en wil graag dat het meer een afspiegeling wordt van de samenleving.
En een van de oorzaken is discriminatie.
Een instrument om dat te verbeteren is om mensen uit die groepen voorrang te geven. En dat heet positieve discriminatie.
Daar hoef je het van mij niet mee eens te zijn. Maar zo zit het personeelsintrumentarium nou eenmaal wel in elkaar.
ingroup thinking en groepsvorming.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat gebeurt al als je er geen duidelijk beleid op voert om het tegen te gaan. Iedereen is mens en heeft zijn al dan niet onbewuste vooroordelen.
Zoals ik elders al aangaf denken veel mensen bij het woord "bestuurder" of "manager" automatisch aan een blanke man. Die zal onbewust dus al een voordeel hebben bij een sollicitatie naar zo'n functie.
[..]
Kun je dit onderbouwen?
Er is ook nog een lange weg te gaan. En ik denk ook niet dat we de ongelijkheid binnen 10 jaar kunnen oplossen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:27 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hoezo is 1 van de oorzaken discriminatie? Vrouwen zijn nog maar een goede 25 jaar echt op de arbeidsmarkt, en dan nog mondjesmaat.
[..]
Bronquote:Verschillen in opleidingsniveaus kunnen dit verschijnsel niet verklaren: jaarlijks studeren meer vrouwen dan mannen af in het hoger onderwijs. Ook is er geen gebrek aan ambitie bij de vrouwen die zich wel op hun carrière toeleggen. De oorzaak moet dan ook eerder gezocht worden aan de vraagzijde, zoals Machiel van Dijk van het ministerie van Financiën afgelopen zaterdag in deze krant schreef. Blijkbaar is daar sprake van onwil of onwetendheid die het voor vrouwen lastiger maakt om hogere functies te bereiken. Het ‘glazen plafond’ kost Nederland volgens een schatting van het Ministerie van Financiën jaarlijks een kleine 10 miljard aan economische groei.
Noorwegen heeft vorig jaar wetgeving ingevoerd om gender balance aan de top te realiseren. Dat betekent dat ondernemingsbesturen voortaan voor minimaal 40 procent uit vrouwen en minimaal 40 procent uit mannen moet bestaan. De Spaanse premier Zapatero heeft inmiddels aangekondigd soorgelijke wetgeving in Spanje te willen introduceren.
Dan is het gewoon zaak om die ingroup wat groter te maken, wat diverser toch?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:28 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ingroup thinking en groepsvorming.
de politie top is veelal blank en mannelijk.
iemand met dezelfde kenmerken word makkelijker opgenomen en aanvaard.
heb geen zin om mijn psy boek erbij te pakken, google maar
Moet die ongelijkheid dan binnen 10 jaar worden opgelost??quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Er is ook nog een lange weg te gaan. En ik denk ook niet dat we de ongelijkheid binnen 10 jaar kunnen oplossen.
Maar nogmaals: Het heeft ook met beeldvorming te maken. Wat ik aangaf met de woorden "manager" en "bestuurder".
Zelfs vrouwen die full time werken maken minder makkelijk carriere dan haar mannelijk collega's. Ook al zijn ze beiden even goed geschikt voor een promotie. Dat heeft naam, "het glazen plafond".
[..]
Bron
mwah, ik zag een tijdje terug een docu (netwerk als ik het goed heb) over de promotiemogelijkheden bij de politie voor kleurlingen en vrouwen, en daaruit bleek dat dat idd dieptreurig is, capabele mensen die jaar in jaar uit overgeslagen worden bij promoties en als ze er over durven te mopperen weg gepromoveerd worden naar een of ander gehucht .. velen nemen dan ook ontslag ..quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:14 schreef Leandra het volgende:
[..]
Volgens mij wordt er juist in de top van organisaties minder gediscrimineerd en hebben mensen die zich ondanks hun "achterstand" wel hebben bewezen juist voorkeur boven de jongens uit "the old boys network".... uitzonderingen daargelaten uiteraard.
Als je het als ambtenaar of zakenman zeer goed doet, dan maakt het over het algemeen weinig meer uit dat je vader timmerman was, juist als je je uit het (arbeiders)milieu waarin je opgegroeid opgewerkt hebt brengt dat enorm veel respect met zich mee. Met als voordeel dat je dat respect gelijk in vrijwel alle lagen van de organisatie hebt.
Wat 30 jaar geleden voor de timmermanszoon gold, geldt nu IMHO voor vrouwen en allochtonen; als ze meer presteren dan van ze verwacht wordt, is de waardering en het respect ook groter.
Maar presteren is iets wat je eerst doet, daarna komt de waardering en het respect, niet andersom.
Die tien jaar vind ik niet zo belangrijk. Bewustwording is wel belangrijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Moet die ongelijkheid dan binnen 10 jaar worden opgelost??
Dat glazen plafond wordt vanzelf een glazen dakraam, vrouwen als Sylvia Toth hebben kennelijk wel de benodigde handigheid om daar doorheen te komen
ja, maar ga zelf na. als een intelligente vrouw met de ervaring en papieren in zo'n top komt dan komt het wel goed. zal ze na enige tijd wel geaccepteerd worden op basis van de andere overeenkomsten.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:34 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan is het gewoon zaak om die ingroup wat groter te maken, wat diverser toch?
BTW: je geeft hier eigenlijk al aan waarom er direct of indirect al spake is van discriminatie en buitensluiting van mensen (vrouwen in mijn voorbeeld) die even goed geschikt zouden kunnen zijn.
Dat is dan weer wel weer iets wat opgelost moet worden, maar dat kun je niet oplossen door iemand op een toppositie te plaatsen die minder geschikt is, maar toevallig wel het juiste geslacht of etnische achtergrond heeft.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:43 schreef moussie het volgende:
[..]
mwah, ik zag een tijdje terug een docu (netwerk als ik het goed heb) over de promotiemogelijkheden bij de politie voor kleurlingen en vrouwen, en daaruit bleek dat dat idd dieptreurig is, capabele mensen die jaar in jaar uit overgeslagen worden bij promoties en als ze er over durven te mopperen weg gepromoveerd worden naar een of ander gehucht .. velen nemen dan ook ontslag ..
Ik denk dat we het wel eens zijn. Het gaat er uiteindelijk om dat de mensen op die functies capabel zijn. Niemand zit te wachten op oncapabele mensen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:47 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ja, maar ga zelf na. als een intelligente vrouw met de ervaring en papieren in zo'n top komt dan komt het wel goed. zal ze na enige tijd wel geaccepteerd worden op basis van de andere overeenkomsten.
maar als je fatima, zonder goede papieren, dom en weinig kennis van de manier van werken in een top opeens een topfunctie geeft dan gaat het niet goed.
en voor zulke baantjes heb ik liever competente mensen.
laat ze anders lekker bij de moslimomroep ze hoge funties geven.
Op zich is dat niet zo vreemd, als man red je het over het algemeen ook niet aan de top als je zacht, lief, schattig en vriendelijk bent. Het lijkt dus meer iets te zeggen over de eigenschappen die bij de functie horen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Die tien jaar vind ik niet zo belangrijk. Bewustwording is wel belangrijk.
Vrouwen als Syvia Toth hebben ook een naam: Het 'Neelie-Thatcher-May-syndroom'.
Dat is dat je als vrouw alleen ver komt als je kennelijk een bitch bent, en alle zachte vrouwelijke eigenschappen laat varen. Je moet nog harder zijn dan je mannelijke collega's...pas dan kom je er.![]()
Dat is niet het voorbeeld wat veel vrouwen willen volgen. Maar ik wens Sylvia alle goeds, ik misgun het haar niet.
dat zegt ook niet alles.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:51 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk dat we het wel eens zijn. Het gaat er uiteindelijk om dat de mensen op die functies capabel zijn. Niemand zit te wachten op oncapabele mensen.
Maar nogmaals: Als de ene een 9 scoort voor de job en de andere een 8, dan zijn ze beiden capabel genoeg voor de job. En als die met die 8 een vrouw is en je wil juist meer vrouwen binnen je organisatie, dan zie ik daar geen probleem in.
Dat is weer het andere uiterste. Maar ik heb her en der wel gelezen dat de wat meer softere skills juist heel goed kunnen werken bij management posties waarbij je veel met mensen om moet gaan. En natuurlijk moet je ook gewoon veel in huis hebben. Je moet sws capabel zijn voor de betreffende job.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Op zich is dat niet zo vreemd, als man red je het over het algemeen ook niet aan de top als je zacht, lief, schattig en vriendelijk bent. Het lijkt dus meer iets te zeggen over de eigenschappen die bij de functie horen.
Ik doelde dat cijfer over alles wat je in huis moet hebben. Dus ook leiderschap enzo. Dus of je capabel bent voor de job.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:54 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
dat zegt ook niet alles.
als je met 9-5 mentaliteit in de bieb zit en een 9 haalt en geen sociaal leven verder hebt of iemand die een beetje studeerd, zich sociaal ontwikkeld en een 8 scoort, diverse dingen ernaast organiseerd etc.
een cijfer zegt iets over inzet en intelligentie maar niet altijd over toepassing of aangeboren leiderschap of management kwaliteiten.
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zeg enkel dat allochtonen, vrouwen en andere minderheden ondervertegenwoordigd zijn in de topfuncties. De overheid ziet dit als ongewenst en wil graag dat het meer een afspiegeling wordt van de samenleving.
En een van de oorzaken is discriminatie het niet kiezen van de geschikte opleiding.
Ook daar zit een punt. Er zijn veel meer oorzaken dan discriminatie alleen waarom sommige groepen ondervertegenwoordigd zijn. De keuze van de opleiding is er een van.quote:
Waarom wil je niet inzien dat er simpelweg minder vrouwen/allochtonen geschikt zijn voor zo'n positie? Als je die dan voordeel geeft, krijg je meer werkloze autochtone mannen die eigenlijk een hoge functie hadden willen hebben...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:34 schreef capricia het volgende:
[..]... die even goed geschikt zouden kunnen zijn.
Ik gok: politiek correctheid... Verder maakt het inderdaad niet uit, 't is niet alsof je de top van de politie nou zo vaak tegenkomt dat ze een voorbeeldfunctie moeten hebben o.i.d.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:22 schreef __Saviour__ het volgende:
Ik zou trouwens ook absoluut niet in waarom die toplaag een afspiegeling van de samenleving zou moeten zijn.
ja en dat zijn ze dus niet want ze verlagen de normen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik doelde dat cijfer over alles wat je in huis moet hebben. Dus ook leiderschap enzo. Dus of je capabel bent voor de job.
Nee, liever niet. Het gaat er bij mij wel om dat ze beiden capabel zijn. Ik geef niet voor niets het voorbeeld van iemand die een 9 scoort voor de job t.o.v. iemand die een 8 scoort. Dat is wat anders dan een mager 6je.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:02 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ja en dat zijn ze dus niet want ze verlagen de normen.
zou jij je ook laten opereren door iemand die net met moeite 6-jes heeft gehaald
Zoals je het nu zegt klinkt het alsof discriminatie een deel van de oorzaken is. Ik durf te beweren dat dat niet zo is! In ieder geval niet bij de politietop.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ook daar zit een punt. Er zijn veel meer oorzaken dan discriminatie alleen waarom sommige groepen ondervertegenwoordigd zijn. De keuze van de opleiding is er een van.
Dan is het toch niet zo gek dat er minder vrouwen werken?! Dit komt weer neer op wat ik al eerder schreef: er zijn simpelweg veel minder vrouwen die zo'n baan willen. En daar is niets mis mee, als ze het niet willen hoeven ze het van mij echt niet te doen!quote:Ambitieniveau is er ook zo een. Vrouwen hebben vaak een lager ambitieniveau dan mannen
Ik had het niet specifiek over de politietop, maar meer over hogere functies in zijn algemeen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:05 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Zoals je het nu zegt klinkt het alsof discriminatie een deel van de oorzaken is. Ik durf te beweren dat dat niet zo is! In ieder geval niet bij de politietop.
Juist aan de top wil je simpelweg de meest geschikte mensen hebben.
[..]
Dan is het toch niet zo gek dat er minder vrouwen werken?! Dit komt weer neer op wat ik al eerder schreef: er zijn simpelweg veel minder vrouwen die zo'n baan willen. En daar is niets mis mee, als ze het niet willen hoeven ze het van mij echt niet te doen!
ja! ik snap dat!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Ben ik nou de enige vrouw die dit juist discriminatie vind?
Ik wil verdomme die baan omdat ik de meest geschikte persoon ben niet omdat ik geen piemel heb.
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Ben ik nou de enige vrouw die dit juist discriminatie vind?
Ik wil verdomme die baan omdat ik de meest geschikte persoon ben niet omdat ik geen piemel heb.
it's a mans world. geniet daarvan en voed je kinderen op.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.
welk gedeelte van 'zelfs zijn ze even goed en soms zelfs beter, ze worden overgeslagen' begrijp je niet ?quote:
Tja, als er jarenlang een systeem is geweest dat je die baan NIET kreeg omdat je geen piemel hebt, vind ik dit een goede maatregel om die ongelijkheid weg te werken.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Ben ik nou de enige vrouw die dit juist discriminatie vind?
Ik wil verdomme die baan omdat ik de meest geschikte persoon ben niet omdat ik geen piemel heb.
ook als blijkt dat vrouwen gewoon bijzonder vaak minder geschikt zijn binnen topposities?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:15 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Tja, als er jarenlang een systeem is geweest dat je die baan NIET kreeg omdat je geen piemel hebt, vind ik dit een goede maatregel om die ongelijkheid weg te werken.
Beter dat dan aangenomen worden terwijl er iemand veel geschikter is en de baan niet krijgt.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.
Zo zou het wel moeten werken in een ideale samenleving.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:23 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Beter dat dan aangenomen worden terwijl er iemand veel geschikter is en de baan niet krijgt.
Kijk naar die chicks in het leger, die kunnen hun eigen tassen amper dragen![]()
Of ik zie mezelf al iemand arresteren met mn 1.60 en 55kg, gaat m niet worden hoor![]()
Daarintegen zijn er ook vrouwen die dit wel kunnen, die horen gewoon aan dezelfde eisen te voldoen als de man en die horen evenveel kans te hebben op de baan vind ik.
Dat blijkt helemaal niet uit dit nieuwsbericht.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.
Dat kan natuurlijk. Dan is de werving wellicht niet goed geweest.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:27 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat blijkt helemaal niet uit dit nieuwsbericht.
Misschien is er wel niet een vrouw geweest die gesolliciteerd heeft.
Als jij mij een compleet objectief en gedegen onderzoek daarover waar iedereen het mee eens is kunt laten zien.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:17 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ook als blijkt dat vrouwen gewoon bijzonder vaak minder geschikt zijn binnen topposities?
Bereken de kans nu eens per persoon i.p.v. per groep.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar die vrouwen die er wel aan voldoen maken nu eenmaal minder kans omdat ze geen piemeltje hebben.
Ah, dus het feit dat vrouwen blijkbaar geen advertenties kunnen lezen is een probleem met de werving?!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk. Dan is de werving niet goed geweest.
Precies wat jij schrijft: Je moet de doelgroep bereiken met je werving.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:30 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ah, dus het feit dat vrouwen blijkbaar geen advertenties kunnen lezen is een probleem met de werving?!
Het is niet meer dan logisch dat werving plaatsvindt op een manier waarop de doelgroep bereikt wordt. En adverteren in plaatjesvorm in de Margriet hoort daar niet bij, simpel.
Je kunt er zelf ook iets aan doen toch?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies wat jij schrijft: Je moet de doelgroep bereiken met je werving.
En als die doelgroep zowel vrouwen als mannen en allochtonen is, dan moet je zorgen dat je die bereikt en niet alleen maar blanke mannen.
Bij gelijke geschiktheid heeft iemand er wel degelijk wat aan gedaan en wordt niks in de schoot geworpen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:45 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Je kunt er zelf ook iets aan doen toch?
Je hoeft niet altijd alles in iemand zn schoot te werpen.
Nee dat bedoelde ik niet, ik had het over de doelgroep bereiken.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:47 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Bij gelijke geschiktheid heeft iemand er wel degelijk wat aan gedaan en wordt niks in de schoot geworpen.
Tuurlijk! En ik neem ook aan dat de functie van korpschef in een politie-krant heeft gestaan en dat je daarop hebt kunnen solliciteren of zo.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:48 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Nee dat bedoelde ik niet, ik had het over de doelgroep bereiken.
Maar als er simpelweg minder vrouwen geïnteresseerd zijn in die functie, kun je doen wat je wilt, maar dan reageren er toch minder vrouwen dan mannen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies wat jij schrijft: Je moet de doelgroep bereiken met je werving.
En als die doelgroep zowel vrouwen als mannen en allochtonen is, dan moet je zorgen dat je die bereikt en niet alleen maar blanke mannen.
Voor een vacature als korpschef mag je toch wel enige intelligentie verwachte, en hoef je niet alles op een presenteerblaadje aan te reiken omdat je nou eenmaal perse iemand wilt hebben die zelf blijkbaar bar weinig interesse heeft?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Tuurlijk! En ik neem ook aan dat de functie van korpschef in een politie-krant heeft gestaan en dat je daarop hebt kunnen solliciteren of zo.
Maar het blijkt binnen de werving wel degelijk een groot verschil te zitten tussen de verschillde groepen die je aan wilt spreken. Het gaat dan over het medium (hoe maak je de vacature kenbaar) en het taalgebruik (hoe spreek je je doelgroep aan).
Tuurlijk. Als een vrouw dezelde kwaliteiten heeft als een man, is ze toch incompetentquote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:57 schreef MrX1982 het volgende:
Een utopia komt niet vanzelf. Dit soort berichtgeving is ook niet nieuw het toont enkel het failliet van een (politiek) ideaal.
Positieve discriminatie blijft discriminatie en met dit soort maatregelen krijg je enkel een toename van incompetentie omdat competenties niet prevaleren bij de keuze maar geslacht of kleur.
De meeste banen bij de overheid staan op www.werkenbijdeoverheid.nl, www.gemeentebanen.nl en www.werkenbijhetrijk.nl. Dus als je ergens bij de overheid wilt werken, dan is zoeken niet heel erg ingewikkeld.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Tuurlijk! En ik neem ook aan dat de functie van korpschef in een politie-krant heeft gestaan en dat je daarop hebt kunnen solliciteren of zo.
Maar het blijkt binnen de werving wel degelijk een groot verschil te zitten tussen de verschillde groepen die je aan wilt spreken. Het gaat dan over het medium (hoe maak je de vacature kenbaar) en het taalgebruik (hoe spreek je je doelgroep aan).
Bij veel 'goede' banen, is het trouwens vaak ook niet zo dat er openlijk een vacature gepubliceerd wordt. Meestal wordt je als kandidaat benaderd. Denk aan de telefoontjes die je als ICT-er vaak krijgt (of kreeg eigenlijk). En bij bestuursfuncties is het vaak al helemaal niet duidelijk waarom iemand naar voren geschoven wordt... Echt inzichtelijk en transparant is het dan vaak niet.
Beetje een old boys network.
Ik had het ook over de hogere functies in zijn algemeen. Dat het bij de overheid wat strakker gerelegd is, is duidelijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:59 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De meeste banen bij de overheid staan op www.werkenbijdeoverheid.nl, www.gemeentebanen.nl en www.werkenbijhetrijk.nl. Dus als je ergens bij de overheid wilt werken, dan is zoeken niet heel erg ingewikkeld.
Voor overheidsfuncties geldt sowieso (vrijwel altijd) dat de werving volgens procedures gaat, en dus niet zomaar door iemand ingevuld kunnen worden, zonder de functie ook voor anderen open te stellen.
Nee, dat zijn bestuurlijke (politieke) functies. Een ministerspost wordt ook niet op internet gepubliceerd. Een korpschef is geen bestuurlijke functie, die is gewoon ambtenaar.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:02 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik had het ook over de hogere functies in zijn algemeen. Dat het bij de overheid wat strakker gerelegd is, is duidelijk.
En zelfs daar worden bestuurders vaak nog gewoon naar voren geschoven...want ik neem aan dat bijv. de functie van burgermeerster niet bij werkenbijhetrijk.nl staat.
Eens hoor!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:57 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Maar als er simpelweg minder vrouwen geïnteresseerd zijn in die functie, kun je doen wat je wilt, maar dan reageren er toch minder vrouwen dan mannen.
Als op bepaalde functies 10% vrouwen reageert en 90% mannen, moeten die functies dan wel voor 50% door vrouwen vervuld worden?
Dat moet dan ook andersom gelden.
Bij de meeste technische studies, zitten nu eenmaal meer mannen dan vrouwen. Andersom geldt het voor studies als psychologie of communicatie. Misschien is de verhouding bij bedrijfswetenschappen ook wel scheef.
Het gaat er niet om dat er overal 50% vrouwen werken, maar dat ze dezelfde kansen hebben als mannen als ze solliciteren.
Het gaat niet om "gelijkwaardigheid" in competenties maar de keuze bepalen omdat iemand vrouw of allochtoon is.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:59 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Tuurlijk. Als een vrouw dezelde kwaliteiten heeft als een man, is ze toch incompetent
Als er problemen onstaan doordat een goed geschikte vrouw de baas is, ligt dat eerder aan de mensen die dat niet accepteren dan aan die vrouw.
quote:Blaas maar af, dat inauguratiefeestje, vanaf HEDEN maken alleen nog vrouwen en negers kans op de erebaantjes bij de pliesie. Met dank aan Guusje Nadorst. Wij zijn benieuwd naar de wekelijkse peiling van Maurice de Hond morgen. Gokje: Wilders: + 2
Volgens mij was er bedacht dat bij gelijke geschiktheid de vrouw voorrang moet hebben. Dat vind ik niet zo'n probleem. Ook niet als de verschillen klein zijn en de vrouw dan voorrang krijgt.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Eens hoor!
Wat mij betreft gaat het ook gewoon om gelijke kansen. Maar dat blijkt in de praktijk (en niet over deze kopschef in het bijzonder) gewoon niet zo te zijn. Vandaar dat ze dit soort maatregelen in de jaren 90 bedacht hebben.
Ja, dat is veel te zwart wit.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:10 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Volgens mij was er bedacht dat bij gelijke geschiktheid de vrouw voorrang moet hebben. Dat vind ik niet zo'n probleem. Ook niet als de verschillen klein zijn en de vrouw dan voorrang krijgt.
Maar nu wordt er gezegd dat de volgende korpschef sowieso een vrouw moet zijn. Da's wat anders natuurlijk.
Het lijkt mij sterk dat er geen enkel vrouw te vinden is die deze baan aan zou kunnen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:10 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Volgens mij was er bedacht dat bij gelijke geschiktheid de vrouw voorrang moet hebben. Dat vind ik niet zo'n probleem. Ook niet als de verschillen klein zijn en de vrouw dan voorrang krijgt.
Maar nu wordt er gezegd dat de volgende korpschef sowieso een vrouw moet zijn. Da's wat anders natuurlijk.
Wat maakt dat uit voor het verhaal?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:14 schreef Martijn_77 het volgende:
Snap ter Horst nu niet dat positieve discriminatie ook discriminatie is?
Het gaat wel om die gelijkwaardigheid. Als iemand die baan niet aankan, dan krijg die die baan niet. Ook al is het een vrouw of allochtoon.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:08 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het gaat niet om "gelijkwaardigheid" in competenties maar de keuze bepalen omdat iemand vrouw of allochtoon is.
Bos, de laatste der Mohikanen, waarom hebben ze bij de PvdA eigenlijk geen kleurling(e) als lijsttrekker/ster ?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:17 schreef thewishmaster het volgende:
Het begint toch wel een probleem te worden ten tijde van een regering met de PVDA erin als je een blanke man bent.
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:16 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Het gaat wel om die gelijkwaardigheid. Als iemand die baan niet aankan, dan krijg die die baan niet. Ook al is het een vrouw of allochtoon.
Breng ze aub niet op ideeen, straks zitten we met die wolf in schaapskleren Marcouch opgescheeptquote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:19 schreef qonmann het volgende:
[..]
Bos, de laatste der Mohikanen, waarom hebben ze bij de PvdA eigenlijk geen kleurling(e) als lijsttrekker/ster ?
Niemand kunnen vinden van een acceptabel nivo ?
Verhuis naar de VS?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef veldmuis het volgende:
Als dit waar is woon ik vanaf nu écht in een vertieft kutland.
Nee.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:16 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Het gaat wel om die gelijkwaardigheid. Als iemand die baan niet aankan, dan krijg die die baan niet. Ook al is het een vrouw of allochtoon.
Ik begrijp überhaupt niet waarom dit moet maar er staat duiidelijk dat men een vrouw of allochtoon kiest ook als de betere kandidaat een blanke man is.quote:"De korpsbeheerders hebben met de minister afgesproken dat vijftig procent van de politietop vrouw of allochtoon wordt", zegt een woordvoerder van het ministerie. "Als nu een blanke mannelijke korpschef wordt benoemd, kan de volgende geen blanke man zijn."
Nu pas?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:26 schreef veldmuis het volgende:
Als dit waar is woon ik vanaf nu écht in een vertieft kutland.
Laten we voorop stellen dat er op de eerste plaats een selectie gemaakt moet gaan worden van capabele mensen. Als je die in kaart hebt, en ze zijn daadwerkelijk capabel, dan zie ik geen probleem met het voortrekken van een vrouw om een afspiegeling van de maatschappij te bevorderen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:23 schreef Wombcat het volgende:
En een afspraak dat 50% van de korpsbeheerders vrouw of allochtoon moet zijn, vind ik ook wat ver gaan.
Zoiets zei ik net ook al.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Laten we voorop stellen dat er op de eerste plaats een selectie gemaakt moet gaan worden van capabele mensen. Als je die in kaart hebt, en ze zijn daadwerkelijk capabel, dan zie ik geen probleem met het voortrekken van een vrouw om een afspiegeling van de maatschappij te bevorderen.
Je herhaal het zelf al.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:21 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Nee.
[..]
Ik begrijp überhaupt niet waarom dit moet maar er staat duiidelijk dat men een vrouw of allochtoon kiest ook als de betere kandidaat een blanke man is.
Dan moeten ze daar ook naar handelen en is het niet zo vreemd als iemand zorgt dat die afspraken worden nageleefd.quote:De korpsbeheerders hebben met de minister afgesproken dat vijftig procent van de politietop vrouw of allochtoon wordt
Ga er maar vanuit dat die 50% niet gehaald wordt. Als het over 10 jaar 30% is, dan zijn ze tevreden. Politiek he...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:33 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Zoiets zei ik net ook al.
Maar als je afspreekt dat 50% van de korpsbeheerders vrouw of allochtoon zijn, en blijkt dat altijd maar 25% van de sollicitanten vrouw of allochtoon is, dan trek je die dus voor. Dat is imo dan weer niet de bedoeling.
Ik vind dan dat bijvoorbeeld op de verplegersafdelingen ook 50% man moet zijn.
Zolang nergens uit blijkt dat die 50% niet gehaald kan worden zie ik het probleem niet.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:33 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Zoiets zei ik net ook al.
Maar als je afspreekt dat 50% van de korpsbeheerders vrouw of allochtoon zijn, en blijkt dat altijd maar 25% van de sollicitanten vrouw of allochtoon is, dan trek je die dus voor. Dat is imo dan weer niet de bedoeling.
Ik vind dan dat bijvoorbeeld op de verplegersafdelingen ook 50% man moet zijn.
Stellen dat die 50% sowieso gehaald kan worden is net zo ongefundeerd.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:40 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Zolang nergens uit blijkt dat die 50% niet gehaald kan worden zie ik het probleem niet.
Stellen dat er misschien maar 25% van de sollicitanten vrouw is, vind ik geen argument. Dat is een ongefundeerde aanname.
Dat is geen antwoord. Het is een afspraak maar waarop is die afspraak gebaseerd. Waarom moet je überhaupt die afspraak maken. Gaat de ministers ook met andere beroepsgroepen dit afspreken. 50% van de schoonmakers moet blank en man zijnquote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:37 schreef snowgoon het volgende:
Je herhaal het zelf al.
Die afspraak moeten ze gewoon van tafel vegen.quote:Dan moeten ze daar ook naar handelen en is het niet zo vreemd als iemand zorgt dat die afspraken worden nageleefd.
Als die korpsbeheerders geen vrouw kunnen vinden die geschikt is voor die baan, dan moeten ze dat zeggen. Maar ze hebben een duidelijk afspraak gemaakt met de minister.
Die afspraak is gemaakt tussen minister en korpsleiding. Lijkt me dat die afspraak wel ergens op gebasseerd is. Je gaat niet iets afspreken wat je niet waar kunt maken.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:42 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Stellen dat die 50% sowieso gehaald kan worden is net zo ongefundeerd.
Een minsters heeft een vinger in de pap bij overheids functies. Niet bij commerciele bedrijven.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:44 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dat is geen antwoord. Het is een afspraak maar waarop is die afspraak gebaseerd. Waarom moet je überhaupt die afspraak maken. Gaat de ministers ook met andere beroepsgroepen dit afspreken. 50% van de schoonmakers moet blank en man zijn.
[..]
Die afspraak moeten ze gewoon van tafel vegen.
Onder druk wordt alles vloeibaar.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:45 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Die afspraak is gemaakt tussen minister en korpsleiding. Lijkt me dat die afspraak wel ergens op gebasseerd is. Je gaat niet iets afspreken wat je niet waar kunt maken.
Als de korpsleiding afspraken heeft gemaakt die ze niet waar kunnen maken, dan is dat aan de korpsleiding om dat aan te kaarten bij de minister. Dat doen ze niet.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:49 schreef qonmann het volgende:
[..]
Onder druk wordt alles vloeibaar.
Hoeveel % bij de Politie is Vrouw of Kleurling.?
..en zet dat even af wat ze willen bereiken, aannemende dat je bij de Politie gewerkt en carriere moet hebben gemaakt om aan de top te komen.
Dat zouden er wel eens heel weinig kunnen zijn.
Volgens mij is de afspraak dat de helft van de nieuwe mensen een vrouw of allochtoon is. Dan duurt het wel meer dan 3 jaar voordat die 50% over het hele korps bereikt is.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:49 schreef Wombcat het volgende:
Effe gegoogled en dit (pdf) gevonden (zelfde staat ook hier in HTML). Antwoorden op kamervragen van 25 maart 2008. Niet heel erg oud, dus. Het kan zijn dat er nieuwere afspraken gemaakt zijn.
Maar daarin staat dat is afgesproken dat in 2011 30% van de korpsbeheerders vrouw of allochtoon is. Dus ofwel er klopt iets niet in het persbericht, ofwel de woordvoerder van het ministerie zegt iets verkeerd, of er is inderdaad een later afspraak gemaakt, maar die komt dan niet in de eerste hits op Google.
Die 30% lijkt haalbaar te zijn (34% vrouwen over het geheel bij de politie, 6,5% allochtonen). 50% Lijkt op basis van deze antwoorden niet haalbaar te zijn.
Ja, zo is het idd afgesproken (de discussie was een beetje afgedwaald).quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:57 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Volgens mij is de afspraak dat de helft van de nieuwe mensen een vrouw of allochtoon is. Dan duurt het wel meer dan 3 jaar voordat die 50% over het hele korps bereikt is.
De politiek wenst zoiets ook in het bedrijfsleven. Dus waarom de schoonmaakbranche niet.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:47 schreef snowgoon het volgende:
Een minsters heeft een vinger in de pap bij overheids functies. Niet bij commerciele bedrijven.
Dus nu wordt het omgedraaid en worden blanke mannen tegengehouden. Ik zie het verschil niet mocht jouw stelling al kloppen.quote:Die afspraak is gemaakt omdat jarenlang vrouwen en allochtonen zijn tegengehouden bij belangrijke functies.
Dan heb ik toch zoiets vanquote:Het korps in Zuid-Holland zit al bijna anderhalf jaar zonder korpschef. Voor de functie werden wel twee vrouwen benaderd. Maar zij konden niet, of waren niet gekwalificeerd.
Het is nu toch zo dat de volgende korpschef een vrouw moet zijn?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:02 schreef Wombcat het volgende:
Maar in het bericht staat ook:
[..]
Dan heb ik toch zoiets vanJe kunt niemand vinden, maar gaat toch voet bij stuk houden dat er per se een vrouw of allochtoon moet komen.
Hoe worden blanke mannen tegen gehouden als de eis is dat 30% van de top en subtop of vrouw of allochtoon moet zijn .. ze zijn met 70% nog steeds zwaar in de meerderheid ?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:00 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
De politiek wenst zoiets ook in het bedrijfsleven. Dus waarom de schoonmaakbranche niet.
[..]
Dus nu wordt het omgedraaid en worden blanke mannen tegengehouden. Ik zie het verschil niet mocht jouw stelling al kloppen.
Dat is de ondertoon van de OP, desnoods iemand die alleen maar VMBO heeft, alles beter dan een geschikte blanke man.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:02 schreef Wombcat het volgende:
Maar in het bericht staat ook:
[..]
Dan heb ik toch zoiets vanJe kunt niemand vinden, maar gaat toch voet bij stuk houden dat er per se een vrouw of allochtoon moet komen.
Ik zie nergens staan dat ze dat niet in de schoonmaak branck wensen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:00 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
De politiek wenst zoiets ook in het bedrijfsleven. Dus waarom de schoonmaakbranche niet.
[..]
Dus nu wordt het omgedraaid en worden blanke mannen tegengehouden. Ik zie het verschil niet mocht jouw stelling al kloppen.
En dat is dus bullshit.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:05 schreef qonmann het volgende:
[..]
Dat is de ondertoon van de OP, desnoods iemand die alleen maar VBMO heeft, alles beter dan een geschikte blanke man.
Heb jij er problemen mee om de markt dit zelf te laten regelen?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:05 schreef snowgoon het volgende:
Heb jij er een probleem mee dat er wordt gestreefd dat (overheids)functie een goede afspiegeling zijn van de samenleving?
Ja want doordat de markt het zelf heeft geregeld is het nu dus zo dat vrouwen en allochtonen zwaar onder vertegenwoordigd zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:08 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Heb jij er problemen mee om de markt dit zelf te laten regelen?
Uit de OP:quote:
de eisen gaan dus steeds verder naar beneden totdat er een vrouw of allochtoon wordt gevondenquote:Prima kandidaten worden geblokkeerd, terwijl de eisen omlaag gaan omdat er nauwelijks vrouwelijke en allochtone kandidaten zijn.
Hey, de bron is Telegraaf...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:09 schreef qonmann het volgende:
[..]
Uit de OP:
[..]
de eisen gaan dus steeds verder naar beneden totdat er een vrouw of allochtoon wordt gevonden
Het is net sport................. de beste wint.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:08 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Ja want doordat de markt het zelf heeft geregeld is het nu dus zo dat vrouwen en allochtonen zwaar onder vertegenwoordigd zijn.
quote:Geef jij nu eens antwoord op mijn vraag.
Nee, deze benoeming is tegengehouden. Dus de positie die al anderhalf jaar niet vervuld is, blijft onvervuld.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:03 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Het is nu toch zo dat de volgende korpschef een vrouw moet zijn?
Ik voel een "Ella Vogelaar-benoeming" aankomen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:03 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Het is nu toch zo dat de volgende korpschef een vrouw moet zijn?
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 09:32 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Natuurlijk weet ik dat het al langer voorkomt. Maar heb het idee dat het tijdens dit wat meer linkse kabinet weer meer opleeft.
En of het nu zo verstandig is dit juist bij de politie te doen?
Het principe is hetzelfde alleen nu omgekeerd als je al kunt spreken over dat vrouwen en allochtonen jarenlang zijn tegengehouden.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:05 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Ik zie nergens staan dat ze dat niet in de schoonmaak branck wensen.
Jij ziet geen verschill tussen jarenlang vrouwen en allochtonen tegenhouden en nu blanke mannen tegenhouden?
Ik snap niet wat je daarmee bedoeld.
Ik zie het nut er niet van in. Leuk die kunstmatige afspiegeling van de samenleving bij de overheid maar waarom?quote:Heb jij er een probleem mee dat er wordt gestreefd dat (overheids)functie een goede afspiegeling zijn van de samenleving?
De mannen die topfuncties bekleedden in banken hebben het in 2008 daarentegen bijzonder goed gedaanquote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:23 schreef Dr.Nikita het volgende:
Trouwens, vrouwen op topposities is vaak een drama en nog vaker rampzalig.
Ik lees een percentage van 50%. Vind je het erg als de meerderheid in de top bij de politie man en blank is?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:05 schreef moussie het volgende:
[..]
Hoe worden blanke mannen tegen gehouden als de eis is dat 30% van de top en subtop of vrouw of allochtoon moet zijn .. ze zijn met 70% nog steeds zwaar in de meerderheid ?
Wie dan? Noem er eens één.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:35 schreef JohnDope het volgende:
waarom doen de topvrouwen het in het bedrijfsleven wel goed![]()
Ik denk dat dat meer met politici in het algemeen te maken heeft dan met wat voor geslacht iemand heeftquote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:35 schreef JohnDope het volgende:
Waarom maken de topvrouwen in de politiek er allemaal zo'n puinhoop van en waarom doen de topvrouwen het in het bedrijfsleven wel goed![]()
Och, oorlog hoort er gewoon bij. Zonder oorlog wordt de wereld er op de lange termijn echt niet beter op. De moraal van vrouwen is ook niet beter dan van mannen. Vrouwen voeren alleen oorlog op andere manieren.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:36 schreef capricia het volgende:
Ik ben voor vrouwen als minister van defensie en als legerleider!
...ik weet zeker dat we dan een stuk minder oolog voeren in arme landen als Afghanistan...
Je moet iemand hebben die verstand van zaken heeft, dus iemand die zelf in het leger heeft gezeten.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:36 schreef capricia het volgende:
Ik ben voor vrouwen als minister van defensie en als legerleider!
...ik weet zeker dat we dan een stuk minder oolog voeren in arme landen als Afghanistan...
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:36 schreef capricia het volgende:
Ik ben voor vrouwen als minister van defensie en als legerleider!
...ik weet zeker dat we dan een stuk minder oolog voeren in arme landen als Afghanistan...
Geen idee of het de overheid beter maakt. Dat valt niet te voorspellen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:27 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het principe is hetzelfde alleen nu omgekeerd als je al kunt spreken over dat vrouwen en allochtonen jarenlang zijn tegengehouden.
[..]
Ik zie het nut er niet van in. Leuk die kunstmatige afspiegeling van de samenleving bij de overheid maar waarom?
Maakt het de overheid beter? Als er meer blanke mannen schoonmaker zijn wordt er beter schoongemaakt?
Sylvia Tóthquote:
Misschien niet zonder oorlog in het algemeen, maar niet elke specifieke oorlog is op lange termijn beter voor de mensheid.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:38 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Och, oorlog hoort er gewoon bij. Zonder oorlog wordt de wereld er op de lange termijn echt niet beter op. De moraal van vrouwen is ook niet beter dan van mannen. Vrouwen voeren alleen oorlog op andere manieren.
Weet je wel hoeveel dat bespaart? Als we die Afghanistan-shit niet aangegaan waren en al die andere missies waar we nog steeds zitten...miljoenen...quote:
Mja, het is niet iets wat makkelijk gaat. Jammer maar onvermijdelijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:15 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Nee, deze benoeming is tegengehouden. Dus de positie die al anderhalf jaar niet vervuld is, blijft onvervuld.
Daar is de politie idd mee gebaat
Kijk hoe naar vrouwen onderling zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:36 schreef capricia het volgende:
Ik ben voor vrouwen als minister van defensie en als legerleider!
...ik weet zeker dat we dan een stuk minder oolog voeren in arme landen als Afghanistan...
Dat was ook de enige die ik kon bedenken, dus die verwachtte ik al. Erg 'vrouwelijk' is die imho trouwens niet...quote:
Neem maar van mij aan dat er in het zakenleven veel meer capabele vrouwen bevinden.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:43 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Dat was ook de enige die ik kon bedenken, dus die verwachtte ik al. Erg 'vrouwelijk' is die imho trouwens niet...
Neelie-Thatcher-Maay-syndroom.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:43 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Dat was ook de enige die ik kon bedenken, dus die verwachtte ik al. Erg 'vrouwelijk' is die imho trouwens niet...
Sport vergelijken met aanname beleid?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:13 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Het is net sport................. de beste wint.
[..]
Welke vraag?
quote:Heb jij er een probleem mee dat er wordt gestreefd dat (overheids)functie een goede afspiegeling zijn van de samenleving?
Thatcher, Merkel, Kroes, H. Clinton, en Guusje zelf zijn dat ook niet. Misschien is dat zelfs wel een soort 'voorwaarde' om te kunnen slagen in deze harde wereld.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:43 schreef Lemmeb het volgende:
Erg 'vrouwelijk' is die imho trouwens niet...
Dat vrouwen ruzie maken over wie welk kapsel het eerst had, wil niet meteen zeggen dat ze met kernbommen gaan gooien.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:42 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Kijk hoe naar vrouwen onderling zijn.
Als er alleen maar vrouwen aan de macht waren geweest, was er allang een kernoorlog uitgebroken.
Dan weet je niet hoe vrouwen onderling zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:46 schreef keuvelaar het volgende:
[..]
Dat vrouwen ruzie maken over wie welk kapsel het eerst had, wil niet meteen zeggen dat ze met kernbommen gaan gooien.
Over het algemeen is er groter percentage van vrouwen die tegen kernwapens en agressieve buitenlandse politiek staan dan mannen.
Ze zijn ook zo oververtegenwoordigd in het leger...stelletje agressieve vrouwen..quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:42 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Kijk hoe naar vrouwen onderling zijn.
Als er alleen maar vrouwen aan de macht waren geweest, was er allang een kernoorlog uitgebroken.
jawel hoorquote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:47 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Dan weet je niet hoe vrouwen onderling zijn.
Ien Dales, verder terug Marga Klompé..zat weinig vrouwelijks aanquote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:46 schreef Morendo het volgende:
[..]
Thatcher, Merkel, Kroes, H. Clinton, en Guusje zelf zijn dat ook niet. Misschien is dat zelfs wel een soort 'voorwaarde' om te kunnen slagen in deze harde wereld.
Er zitten niet zo veel vrouwen in het leger, omdat ze niet zo hard zijn als mannen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze zijn ook zo oververtegenwoordigd in het leger...stelletje agressieve vrouwen..
quote:Het CDA heeft opheldering gevraagd over de situatie. CDA-Kamerlid CDA-Kamerlid Coskun Çörüz vindt het onwenselijk wanneer er inderdaad gewacht wordt tot een geschikte vrouw of allochtoon beschikbaar is, 'die luxe hebben we nu niet'.
Kennelijk dus niet, want jij gelooft nogsteeds heilig in het sprookje dat wanneer er vrouwen aan de macht zouden zijn in deze wereld, dat er automatisch wereldvrede ontstaat.quote:
Rita Verdonk natuurlijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:48 schreef qonmann het volgende:
[..]
Ien Dales, verder terug Marga Klompé..zat weinig vrouwelijks aan
Nina Brink.quote:
En een 'lieve, zachte' vrouw als Ella Vogelaar redt het weer niet.quote:
Misschien even goed lezen, want ik zeg alleen dat vrouwen niet meteen met kernbommen gaan gooien zoals jij eerder stelt en gaf daarbij mijn motivatie.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:50 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Kennelijk dus niet, want jij gelooft nogsteeds heilig in het sprookje dat wanneer er vrouwen aan de macht zouden zijn in deze wereld, dat er automatisch wereldvrede ontstaat.
Motivatie:quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:46 schreef keuvelaar het volgende:
[..]
Dat vrouwen ruzie maken over wie welk kapsel het eerst had, wil niet meteen zeggen dat ze met kernbommen gaan gooien.
Heel wat anders dus dan zeggen dat er automatisch wereldvrede ontstaat wanneer vrouwen aan de macht zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:46 schreef keuvelaar het volgende:
Over het algemeen is er groter percentage van vrouwen die tegen kernwapens en agressieve buitenlandse politiek staan dan mannen.
Zeker. Een teveel aan testosteron is voor vrouwen uiteraard een vereiste om te kunnen slagen in de harde wereld aan de top. Want een echte vrouwelijke vrouw zit dan al snel met borderlinesynmptonen thuis.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:46 schreef Morendo het volgende:
[..]
Thatcher, Merkel, Kroes, H. Clinton, en Guusje zelf zijn dat ook niet. Misschien is dat zelfs wel een soort 'voorwaarde' om te kunnen slagen in deze harde wereld.
Dan zit Nederland elke maand weer in een nieuwe oorlog verwikkeld.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:36 schreef capricia het volgende:
Ik ben voor vrouwen als minister van defensie en als legerleider!
...ik weet zeker dat we dan een stuk minder oolog voeren in arme landen als Afghanistan...
quote:„Dit heeft een wisselwerking op het hele politiekorps”, zei Tweede Kamerlid Coskun Çörüz van die partij. Het gaat er hem om dat de beste persoon wordt aangenomen. Hij zou het onwenselijk vinden als wordt gewacht tot er een geschikte vrouw of allochtoon beschikbaar is. „Die luxe hebben we nu niet.”
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:59 schreef waht het volgende:
[..]
Dan zit Nederland elke maand weer in een nieuwe oorlog verwikkeld.
Oh en even een klein weetje: die "agressieve houding" van mannen tegenover andere landen is nodig zodat wij (bijna) alles hebben en zij (bijna) niks. Geen dank trouwens.
Niet het sport zelf vergelijk ik maar het eindresultaat............ de beste wint of je vindt gewoon dat een hardloper op krukken tussen valide lopers moeten winnen, zeg dat dan gelijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:45 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Sport vergelijken met aanname beleid?
Ben je serieus?
Ja, als het opgelegd wordt ten kostte van kwaliteit.quote:Deze vraag:
[..]
Heb jij er een probleem mee dat er wordt gestreefd dat (overheids)functie een goede afspiegeling zijn van de samenleving?
Dus als het niet ten koste gaat van de kwaliteit vind je het geen probleem. Duidelijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 18:14 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Niet het sport zelf vergelijk ik maar het eindresultaat............ de beste wint of je vindt gewoon dat een hardloper op krukken tussen valide lopers moeten winnen, zeg dat dan gelijk.
[..]
Ja, als het opgelegd wordt ten kostte van kwaliteit.
Vrouwen zijn iets vredelievender, verzorgender, meelijhebbender, etc. Maar dat betekent niet dat het állemaal engeltjes zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 18:08 schreef keuvelaar het volgende:
[..]
Volgens de 1 zijn vrouwen zo agressief dat ze automatisch kernoorlogen beginnen en volgens jou is de agressie van mannen nodig, omdat vrouwen het dan niet genoeg zouden zijn
Wat is het nou?
Heb ik ook zeker niet gezegd.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 18:21 schreef waht het volgende:
[..]
Vrouwen zijn iets vredelievender, verzorgender, meelijhebbender, etc. Maar dat betekent niet dat het állemaal engeltjes zijn.
Mannen zouden dan weer geen kans hebben als vrouwen niet eerst bereid waren om 9 maanden met ze in hun buik te lopen. Zo is er toch wat evenwicht.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 18:21 schreef waht het volgende:
Misschien zouden er minder oorlogen zijn met vrouwen aan de top, maar mannen zijn fysiek sterker en seksueel agressiever, met andere woorden; vrouwen hebben geen kans.
Ik ook niet.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 18:26 schreef JohnDope het volgende:
Ik heb nog nooit zoveel onzin bij elkaar gelezen.
En terecht, want aan deze onzin moet echt maar eens een einde komen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 19:13 schreef Caesu het volgende:
door dit soort gedoe krijgt Wilders er weer twee zetels bij.
Wil je nu zeggen dat het Wilders' schuld is dat dergelijke compleet gestoorde ideeen in dit land rondgaan?!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 19:13 schreef Caesu het volgende:
door dit soort gedoe krijgt Wilders er weer twee zetels bij.
Ja, geweldig heh?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 19:13 schreef Caesu het volgende:
door dit soort gedoe krijgt Wilders er weer twee zetels bij.
HAHAHAHAHAquote:Op zaterdag 7 maart 2009 20:41 schreef LXIV het volgende:
Je zult maar 20 jaar geleden gekozen hebben voor een carriere bij de politie. Altijd hard gewerkt, vaak overuren gemaakt, in de vrije tijd nog wat cursussen om hogerop te komen. Je bleek geschikt te zijn en talent te hebben en stroomde snel door.
Dan is het eindelijk zover: je wordt benoemd tot korpschef. De uitnodigingen aan de familie zijn al verstuurd. En dan blokkeert de minister het omdat je een blanke man bent. Een blanke man. Van dezelfde soort als die de politie uitgevonden hebben. Die de politie grootgemaakt hebben. Die het dienstpistool, de auto, het zwaailicht en de rechtsspraak hebben uitgevonden. En uit de catacomben van de verkeerspolitie wordt er dan iemand naar voren geschoven wier enige kwaliteit zwart en vrouw zijn is.
Dan word je dus geen korpschef, maar mag je onder haar gaan werken. Eigenlijk het werk van de nieuwe korpschef doen, want die heeft tot dan toe enkel bonnen uitgeschreven. Ik zou het wel weten en gewoon iedere dag om half vijf naar huis gaan.
In Noorwegen gaat het perfect. Zes vrouwen die samen 40% van de commissariaten hebbenquote:Op zaterdag 7 maart 2009 10:59 schreef capricia het volgende:
In Frankrijk is nu juist een voorstel afgekondigd om 40% van de top van het bedrijfsleven vrouw te laten zijn. In Noorwegen is dit al lang zo. Daar is zelfs een verplichting. En het gaat wel goed in Noorwegen, volgens mij...
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 20:41 schreef LXIV het volgende:
Je zult maar 20 jaar geleden gekozen hebben voor een carriere bij de politie. Altijd hard gewerkt, vaak overuren gemaakt, in de vrije tijd nog wat cursussen om hogerop te komen. Je bleek geschikt te zijn en talent te hebben en stroomde snel door.
Dan is het eindelijk zover: je wordt benoemd tot korpschef. De uitnodigingen aan de familie zijn al verstuurd. En dan blokkeert de minister het omdat je een blanke man bent. Een blanke man. Van dezelfde soort als die de politie uitgevonden hebben. Die de politie grootgemaakt hebben. Die het dienstpistool, de auto, het zwaailicht en de rechtsspraak hebben uitgevonden. En uit de catacomben van de verkeerspolitie wordt er dan iemand naar voren geschoven wier enige kwaliteit zwart en vrouw zijn is.
Dan word je dus geen korpschef, maar mag je onder haar gaan werken. Eigenlijk het werk van de nieuwe korpschef doen, want die heeft tot dan toe enkel bonnen uitgeschreven. Ik zou het wel weten en gewoon iedere dag om half vijf naar huis gaan.
Als de vrouwen het voor het zeggen hadden gehad dan hadden we nu nog in grotten geleefd. De vooruitgang is volledig te danken aan het risico's nemen van de man. Uiteindelijk is dit risicovolle gedrag (waar we dus letterlijk alles aan te danken hebben) de man fataal.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:42 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Kijk hoe naar vrouwen onderling zijn.
Als er alleen maar vrouwen aan de macht waren geweest, was er allang een kernoorlog uitgebroken.
Misschien zijn mannelijke eigenschappen wel veel beter voor topfuncties. Het zou zomaar kunnen hequote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:45 schreef capricia het volgende:
Dat is dat je als vrouw alleen ver komt als je kennelijk een bitch bent, en alle zachte vrouwelijke eigenschappen laat varen. Je moet nog harder zijn dan je mannelijke collega's...pas dan kom je er.![]()
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:44 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Misschien zijn mannelijke eigenschappen wel veel beter voor topfuncties. Het zou zomaar kunnen he
Ze hebben 1,5 jaar gezocht naar een capabele vrouwquote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Laten we voorop stellen dat er op de eerste plaats een selectie gemaakt moet gaan worden van capabele mensen. Als je die in kaart hebt, en ze zijn daadwerkelijk capabel, dan zie ik geen probleem met het voortrekken van een vrouw om een afspiegeling van de maatschappij te bevorderen.
En dan zeker specifiek de eigenschappen van een blanke man?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:44 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Misschien zijn mannelijke eigenschappen wel veel beter voor topfuncties. Het zou zomaar kunnen he
In die 1,5 jaar tijd maar 2 vrouwen gevraagdquote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:47 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Ze hebben 1,5 jaar gezocht naar een capabele vrouwIk weet eigenlijk niet wat ik schokkender vind, dit of dit debacle.
Hetero blanke man om precies te zijnquote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:51 schreef capricia het volgende:
[..]
En dan zeker specifiek de eigenschappen van een blanke man?
Maar twee vrouwen gevonden die bovendien niet geschikt bleken te zijnquote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:52 schreef snowgoon het volgende:
[..]
In die 1,5 jaar tijd maar 2 vrouwen gevraagd
Dus jij vindt dat hetero blanke mannen als enige goed topfuncties kunnen vervullen?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:52 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Hetero blanke man om precies te zijn
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |