is inderdaad een klassiekertje zeg... valt het heel goed op dat het een oudje is of niet?quote:Op maandag 12 januari 2009 15:36 schreef Maxerazzi het volgende:
Heb gisteren maar even een klassiekertje uit de kast gepakt.
A Clockwork Orange
Schoppen, aftuigen, stelen, zingen, tapdansen, verkrachten. Hooligan Alex (Malcolm McDowell) houdt er zijn eigen manier van plezier maken op na. Ten koste van het leven van anderen. Het overgangsproces van amoreel boefje tot gehersenspoelde deftige burger en terug vormt de dynamische boog in de shockerende toekomstvisie die Stanley Kubrick maakte van de roman van Anthony Burgess.
Geweldige film. Het mooie is dat je moeilijk grip krijgt op de hele film, maar hij wel zorgt dat je constant op het puntje van je stoel zit. De afranselingen, berovingen en verkrachtingen worden zo koud in beeld gebracht, dat je met afgrijzen naar het hoofdpersoon zit te kijken. Alleen begin je later in de film soms medelijden te krijgen met diezelfde hoofdpersoon. Daarnaast mooie gekuntselde dialogen, boeiend verhaal en mooie beelden. Absolute topper.
IMDB: 8.5
Mijn score: 9.3
Viel mij helemaal niet op eerlijk gezegd. Als ik niet had geweten dat hij uit '71 kwam, had ik eerder gegokt op jaren '90.quote:Op maandag 12 januari 2009 15:43 schreef resque het volgende:
[..]
is inderdaad een klassiekertje zeg... valt het heel goed op dat het een oudje is of niet?
Lijkt me een leuke film, ook al issie 'stom'quote:Op maandag 12 januari 2009 18:06 schreef Falco het volgende:
Safety Last!
[ afbeelding ]
Prima film uit de oude 'stomme' doos met verrassende vondsten, die een glimlach op mijn gezicht wisten te toveren. Via een alleraardigste intro gaat de film pas echt knallen bij een klimscene van een warenhuismedewerker om publiciteit te genereren. Deze scene is erg heldhaftig en knap in elkaar gezet. Het schijnt dat toentertijd bij die scene bioscoopbezoekers flauwvielen en dat daarmee deze film ook geadverteerd werd.
Harold Lloydquote:
Maar wat is je waardering?quote:Op maandag 12 januari 2009 18:06 schreef Falco het volgende:
Safety Last!
[ afbeelding ]
Prima film uit de oude 'stomme' doos met verrassende vondsten, die een glimlach op mijn gezicht wisten te toveren. Via een alleraardigste intro gaat de film pas echt knallen bij een klimscene van een warenhuismedewerker om publiciteit te genereren. Deze scene is erg heldhaftig en knap in elkaar gezet. Het schijnt dat toentertijd bij die scene bioscoopbezoekers flauwvielen en dat daarmee deze film ook geadverteerd werd.
Cijfer: 8.quote:Op dinsdag 13 januari 2009 16:50 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Maar wat is je waardering?
Weet men overigens dat deze zelfs in de Top250 staat.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.cijfer: 8,5 / imdb: 7,9
Tillsammans
De avond er na dus nog maar een filmpje van Moodysson bekeken. En ook deze stelde niet teleur.
Het draait om een groep mensen die in socialistisch/communistisch/hippie-communeverband een huis nabij Stockholm bewonen. De relaties en spanningen tussen hen worden mooi in beeld gebracht en fijn geacteerd. Soms is het regelrechte komedie en over het algemeen behoorlijk feelgood, maar er zit zeker diepte in. En opnieuw die menselijkheid die Moodysson blijkbaar prachtig kan vastleggen. Vooral de potjes voetbal in de tuin zijn fantastisch.
cijfer: 8,5 / imdb: 7,4
Paranoid Park
De voorlaatste film van Gus van Sant. Ditmaal weer een kleinschaliger project a la Elephant, geschoten met minder poespas en een onervaren cast. Visueel weer erg mooi, maar qua verhaal en structuur snap ik de keuzes soms niet helemaal. Het hele sfeertje wat Van Sant hier neer zet is wel weer dik in orde en de acteerprestaties vond ik weer verrassend goed.
cijfer: 8,0 / imdb: 7,0
Milk
En zojuist Van Sant's nieuwste film bekeken. En dat is toch echt wel weer een prachtige film geworden. Sean Penn zet weer een ontzettend sterke rol neer (waar hij op z'n minst een oscarnominatie voor verdient). James Franco en Emile Hirsch halen misschien niet hetzelfde niveau, maar komen een groot eind met sterk acteerwerk. Josh Brolin laat ook weer van zich horen en is vooral in zijn meest extreme scènes ontzettend overtuigend.
Verder is de film prachtig geschoten en werkt de combinatie met archiefbeelden erg goed.
cijfer: 8,5 / imdb: 8,3
Vicky Cristina Barcelona
Nu eindelijk ook de nieuwste film van Woody Allen gezien. En ook die is weer erg goed vanaf de eerste minuut, waarin een voice-over tijdens de taxirit vanaf het vliegtuig een volledige psychoanalyse van Vicky en Cristina geeft. Javier is erg slick, Rebecca Hall een grote neuroot (waarin ik vooral veel Woody Allen zie, zeker in haar dialogen), Scarlett Johansson een wispelturige huppelkut en Penelope Cruz een bloedmooie, temperamentvolle Spaanse schone. Een prachtig ogende film (Barcelona op z'n mooist), volgepropt met clichés en foute muziek.
Heerlijk.
cijfer: 8,0 / imdb: 7,6
[ Bericht 0% gewijzigd door TJLinden op 14-01-2009 00:03:31 ]
Helemaal mee eens. Heerlijke film die een prachtige sfeer neerzet. Alleen jammer dat toen ik de bios uitstapte ik de regen al weer op mijn huid voelde.quote:Vicky Cristina Barcelona (2008, Sp, Woody Allen)
Als een film er voor zorgt dat je het liefst meteen op het vliegtuig stapt naar de plaats, waar de film is opgenomen, is dat altijd een goed teken.
Behalve van Barcelona valt in de film ook te genieten van vrouwelijk schoon in de vorm van Scarlett Johansson, Penélope Cruz en Rebecca Hall Ook kunnen we genieten het acteerwerk van Javier Bardem. Wat wel opvalt is het grote verschil in acteer tussen Scarlett, die ongeveer in elke scene dezelfde zwoele blik en monotone stem heeft en Penélope, die zich met gemak staande houdt tegenover Bardem.
Verder vond ik het een pluspunt dat ik niet kon voorspellen hoe de film zou gaan eindigen.
cijfer: 8
Die ga ik binnenkort ook kijken denk ik.quote:Op donderdag 15 januari 2009 18:06 schreef Falco het volgende:
El Orfanato (The Orphanage)
Niet helemaal wat ik ervan verwachtte. Het had wel wat spaarzame schrikmomenten, die best geslaagd waren, maar voor de rest liep het maar stroefjes qua verhaal. Cijfer: 6,5
Ja, Pan's Labyrinth was geweldig. Hier was de sfeer wel oke, maar niet zo uitmuntend als in Pan's Labyrinth.quote:Op donderdag 15 januari 2009 18:50 schreef Orbeatle het volgende:
[..]
Die ga ik binnenkort ook kijken denk ik.
Ben er erg benieuwd van. Die Del Toro heeft vaak toch wel een leuk sfeertje in zijne films.
Het is niet echt een trilogy meer als je deel 5 hebt gezienquote:Op donderdag 15 januari 2009 21:14 schreef Kerol het volgende:
Saw 5
Weer een geweldige film uit de SAW trilogie, ik vond het wederom een top film!
Cijfer; 9
Ik ging El Orfanato ook kijken met het idee ow yeah een Del Toro film dus hopelijk nog zo fantastisch als Pan's Labyrinth. Maar je komt bedrogen uit na een half uur hebben we El Orfanato uitgezet het was echt totaal niet eng of spannend.quote:Op donderdag 15 januari 2009 18:50 schreef Orbeatle het volgende:
[..]
Die ga ik binnenkort ook kijken denk ik.
Ben er erg benieuwd van. Die Del Toro heeft vaak toch wel een leuk sfeertje in zijne films.
Scary Movie 4 ?quote:Op zaterdag 17 januari 2009 20:07 schreef TLC het volgende:
Ik weet de titel niet, want ik viel vannacht midden in de film![]()
Het was op de BBC met o.a. Leslie Nielsen, ontzettend flauwe film waarin War of the World en Saw op de hak werden genomen.
De film was weliswaar erg flauw, maar dat maakt hem ook wel leuk![]()
Vooral het einde met de Saw parodie was hilarisch![]()
Denk er even over na, nu is het nog leukquote:Op dinsdag 13 januari 2009 22:07 schreef Timo20 het volgende:
Prison Break: Seizoen 2
Het eerste seizoen was al geweldig maar dit seizoen vond ik waarschijnlijk nog beter. Meer diepgang in de personages, goed uitgewerkte verhaal lijnen, soms wat humor van met name T-Bag en gewoon ontzettende snelle, spannende actie.
Ontzettend verslavend, kon er geen genoeg van krijgen. Snel seizoen 3 aanschaffen!
Thanks, ik hou het in de gatenquote:Op zaterdag 17 januari 2009 23:03 schreef SaintOfKillers het volgende:
Er komt binnenkort een film uit over hetzelfde verhaal, dit jaar was dat de Braziliaanse oscarinzending: http://www.imdb.com/title/tt1280567/
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarnaast Gomorra gezien... een echt andersoortige maffiafilm! de verschillende verhaallijnen die zomaar ergens beginnen en ook niet echt netjes hollywood-achtig ten einde komen maken het interessant en realistisch. Toch daarom moeilijker om te volgen: 7,5
Hiernaast nog Australia gezien... viel enigszins tegen, met name door Nicole Kidman die er nu als een plastic gebotoxt alientje de hele film als 'an English lady' doorworstelt, wat natuurlijk niet lukt als je eruit ziet als een alien zonder expressie...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.. Wel prachtige beelden en de rest vh verhaal is absoluut de moeite waard... maar ja, ze speelt zo'n grote rol, dat ze toch flink wat puntjes meesleept: 7,3Dromen zijn voorgevoelens van dingen die je in staat bent daadwerkelijk te verwerkelijken
Dat heb ik me nou geen moment afgevraagd.quote:Op zondag 18 januari 2009 13:30 schreef Falco het volgende:
Lars and the Real Girl
..... Ook vroeg ik me af wanneer iemand nou eens met een mes in die pop zou gaan snijden en Lars uit zijn waanwereld zou helpen.
Haha... inderdaad.quote:Op zondag 18 januari 2009 14:12 schreef scanman01 het volgende:
[..]
Dat heb ik me nou geen moment afgevraagd.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Verder weinig opmerkingen over deze film. Het is zeker een aanrader met goed acteerwerk !
Ik vond het liefdes verhaal erin zo klote. Ben ook gestopt met kijken toen dit een beetje naar boven kwam. Die scène met die homo's was wel geniaal.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:36 schreef Timo20 het volgende:
Gisteren in de sneak:
Zack and Miri Make a Porno
Kevin Smith`s nieuwste film is alles wat je mag verwachten van een film met een dergelijke naam die door Smith geregisseerd wordt. Er zitten genoeg humoristische scenes in en heb dan ook goed gelachen. Maar voor het grootste gedeelte was het wel ontzettend plat en vlogen de pies- en poep grappen je om de oren. Dat had zeker minder gekund.
Een leuke comedy voor tussendoor en vermakelijk zo lang `t duurt, maar zeker niet meer dan dat.
IMDB Cijfer: 7,5/10
Mijn Cijfer: 6,5/10
Ach ja, die onderbroekenlol was ik ook al vrij snel zat eigenlijk. Seks, seks, seks.... de hele film door en zo grof mogelijk. Daar kun je dus wel naar kijken, maar als ze er dan een romance in gooien kun je er niet meer tegen?quote:Op zondag 18 januari 2009 23:39 schreef Edwinuss het volgende:
[..]
Ik vond het liefdes verhaal erin zo klote. Ben ook gestopt met kijken toen dit een beetje naar boven kwam. Die scène met die homo's was wel geniaal.
quote:Op zondag 18 januari 2009 20:04 schreef Karina het volgende:
Slumdog Millionaire
Arme Indiaase jongen doet mee aan de Indiase versie van Weekend Millionaires.Mooie film inderdaad, maar je geeft hier wel erg veel info weg!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het staat toch in een spoiler ?quote:Op maandag 19 januari 2009 22:18 schreef kletskop het volgende:
[..]
Mooie film inderdaad, maar je geeft hier wel erg veel info weg!
ik vond m tegenvallen. weinig origineel.quote:
Dat is wel jammer.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 13:03 schreef mschol het volgende:
[..]
bijna in slaap gevallen bij die film....
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |