Bron: http://www.destentor.nl/regio/apeldoorn/4140791/Defecte-motor-legt-treinverkeer-stil.ecequote:Defecte motor legt treinverkeer stil
woensdag 03 december 2008 | 09:03 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 03 december 2008 | 11:45
Tekstgrootte
APELDOORN/DEVENTER - Tussen Deventer en Apeldoorn reden vanmorgen geen treinen, omdat een trein met een defecte motor het spoor blokkeerde. Op haar website meldt de NS dat het treinverkeer weer op gang gekomen is.
Door de blokkade op het spoor moest een trein die richting Apeldoorn ging, de reis onderbreken en achteruit terug rijden naar het station in Deventer.
Volgens een reiziger was het zeer druk en chaotisch op het station, omdat reizigers vanuit de richtingen Zwolle, Zutphen en Enschede niet verder konden. Zij moesten 'als haringen in een ton' wachten totdat er weer treinen in de richting van Apeldoorn rijden.
Heel spoor 4 is vernieuwd, behalve dat stuk aan de Hilversumse kant. Dat is volgens mij aardig verrot.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:12 schreef ReisT het volgende:
[..]
Vanwege de logica is dat de overweg te veel sporen zou krijgen dus.
Een nieuw wissel (tussen die overweg en begin van perron) was blijkbaar te duur.
Maar waarom spoor 4 nou doorgezaagd moest worden aan de Hilversumse kant??
Wanneer zou die concessieveiliing moeten zijn? Er staat dat hij in gaat per 2015, maar het lijkt me dat je dat een paar jaar van te voren al wilt regelen. Ook als de winnende partij niet bij AnsaldoOosterhout treinen gaat bestellen.quote:Coalitie verdeeld over toekomst spoor
DEN HAAG - CDA en PvdA in de Tweede Kamer zitten niet op een lijn over de toekomst van de Nederlandse Spoorwegen. De NS behoudt, als het aan de PvdA ligt, ook na 2015 het alleenrecht om treinen te laten rijden op het hoofdspoor.
In dat jaar loopt het contract ('concessie') van de NS af. Een nieuwe aanbesteding geeft onzekerheid die de grote investeringen door de spoorwegen kan dwarsbomen.
PvdA'er Diederik Samsom stelde dit woensdag in het voortgezette debat over de begroting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat.
"We vragen de Spoorwegen te investeren tot 2020. Het zou raar zijn als de NS in 2015 out of business zou raken.''
Vraagtekens
Het CDA zet vraagtekens bij die inzet. De prikkels die uitgaan van het aanbesteden van het spoor hebben geleid tot marktgericht werken, meende fractiewoordvoerder Ger Koopmans.
De NS moet verder 2 miljard van de 4,5 miljard euro extra kabinetsinvesteringen in het spoor tot 2020 opbrengen.
Omdat de NS een staatsbedrijf is, kan dat geld daar weggehaald worden, aldus Koopmans. "Dit is niet prikkelen, maar pamperen'', concludeerde hij.
Vervroegde investeringen
Het CDA had ook kritiek op het feit dat de PvdA geen geld van de regio's vraagt voor eventuele vervroegde investeringen in spoorprojecten. Het gaat bijvoorbeeld om een spoorboog bij Deventer, waardoor goederentreinen niet meer door de stad hoeven.
Het CDA wil zulke investeringen, die het kabinet overweegt om de kwakkelende economie een impuls te geven, in wegprojecten.
Er is nog een potje van 30 miljoen, die besteed zou kunnen worden aan bijvoorbeeld een fly-over en een vernieuwde N201 bij de Bloemenveiling Aalsmeer. De betrokken regio's moeten (en willen) geld bijpassen.
Ze moeten gewoon de NS een perma concessie geven voor Hoofdrailnet en HSL ivm het algemeen nut.quote:Op woensdag 3 december 2008 15:09 schreef De_Hertog het volgende:
http://www.nu.nl/news/186(...)_toekomst_spoor.html
[..]
Wanneer zou die concessieveiliing moeten zijn? Er staat dat hij in gaat per 2015, maar het lijkt me dat je dat een paar jaar van te voren al wilt regelen. Ook als de winnende partij niet bij AnsaldoOosterhout treinen gaat bestellen.
Hoe worden die afroepen geregeld? Doet de machinist het of is er een speciale programmeur die deze teksten toevoegt/verwijdert?quote:Op woensdag 3 december 2008 21:31 schreef kip_zonder-kop het volgende:
Vanmiddag heb ik lekker 40 minuten staan kou kleumen op het station omdat er een trein uitgevallen was. Uiteraard was er niks omgeroepen.
Wat ik overigens wel tof vind was het automatische afspeelbandje vanmorgen in de Sprinter die waarschuwde voor gladheid op de perrons. Dit bestaat waarschijnlijk al heel lang maar nog nooit eerder gehoord.
Is dat geen term van de NMBS? Misschien hebben ze in Breda een Belgische medewerker rondlopen die even vergeten was dat we hier alleen Intercity en Sprinter kennen...quote:Op woensdag 3 december 2008 10:35 schreef James1988 het volgende:
Hmm, net op Breda werd een paar keer iets omgeroepen over de L-trein naar Etten-Leur en Roosendaal. Die term gebruiken wij in NL toch helemaal niet?
Wastie van ijzer?quote:Lelystad Centrum-Amsterdam Centraal/Hilversum/Schiphol
Donderdag 4 December 10:54
Oorzaak Tussen Almere Oostvaarders en Almere Centrum rijden minder treinen door een aanrijding met een zwaan.
Verwachting De verstoring is naar verwachting rond 12:00 uur verholpen.
Die categorie bestaat al, alleen heten ze nu nog CR-treinen (CityRail). Zolang de nieuwe GEN-treinen er nog niet zijn moeten ze het doen met opgeleukte klassiekjes.quote:Op donderdag 4 december 2008 00:05 schreef Ofyles2 het volgende:GEN-treinen (Gewestelijk Netwerk Brussel, vanaf 2011, maar omdat ik vermoed dat de gemiddeld af te leggen afstanden voor deze treinen nog al kort is, sluiten ze de rij.)
Gelukkig zijn die niet bij AnsaldoZutphen besteldquote:Op donderdag 4 december 2008 11:26 schreef ReisT het volgende:
[..]
Die categorie bestaat al, alleen heten ze nu nog CR-treinen (CityRail). Zolang de nieuwe GEN-treinen er nog niet zijn moeten ze het doen met opgeleukte klassiekjes.
Bron: http://www.nu.nl/news/1869725/12/Vrouw_met_kind_geschept_door_intercity.htmlquote:Vrouw met kind geschept door intercity
Uitgegeven: 4 december 2008 09:15
Laatst gewijzigd: 4 december 2008 12:15
KAPELLE - Een vrouw en een kind van 4 jaar oud zijn donderdagmorgen in het Zeeuwse Kapelle geschept door een intercity. Daarbij zijn beiden om het leven gekomen. Dat meldt de politie.
Twee doden bij ongeval Kapelle
De vrouw stond in de auto te wachten voor een dichte spoorwegovergang. Daar zou een stoptrein passeren, maar dat duurde lang.
Daarop besloot ze toch over te steken, maar op dat moment werd ze geschept door een intercity die van de andere kant kwam.
Brandweer
Het ongeluk op de bewaakte spoorwegovergang gebeurde rond 08.15 uur. Het kind werd buiten de auto gereanimeerd en de brandweer probeerde de beknelde volwassene uit de auto te bevrijden, maar rond 08.30 uur werden zij beiden opgegeven.
(c) ANP
Darwin Award! Verhaal voldoet aan alle vijf criteria.quote:Op donderdag 4 december 2008 12:21 schreef Nightshadow het volgende:
[..]
Bron: http://www.nu.nl/news/1869725/12/Vrouw_met_kind_geschept_door_intercity.html
"Zodra NS Hispeed gaat rijden"... ergens in 2020 dus?quote:Geachte heer / mevrouw,
Uw aanmelding is bevestigd en verwerkt. Zodra NS Hispeed gaat rijden over de HSL-Zuid ontvangt u een bericht in uw mailbox en kunt zich opgeven voor een gratis ticket voor een rit op de HSL-Zuid.
Met vriendelijke groet,
NS Hispeed
Ik heb geen eens mail gehad.quote:Op donderdag 4 december 2008 22:09 schreef James1988 het volgende:
[..]
"Zodra NS Hispeed gaat rijden"... ergens in 2020 dus?
Las ergens dat die bomen 10 minuten dicht waren ...quote:Op donderdag 4 december 2008 18:58 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Darwin Award! Verhaal voldoet aan alle vijf criteria.
Je blijft maar prutsers en koeien houden die ondanks de gesloten overweg toch nog een oversteekje wagen.![]()
NS Hispeed rijdt wel maar niet over die lijnquote:Op donderdag 4 december 2008 22:09 schreef James1988 het volgende:
[..]
"Zodra NS Hispeed gaat rijden"... ergens in 2020 dus?
Alleen zijn wij iets humaner, daarnaast een vervangende machinist en lijkschouwer moet ook geregeld worden.quote:Op donderdag 4 december 2008 19:49 schreef James1988 het volgende:
Beetje grof Ofyles2. Maar je hebt wel gelijk
Ik zat gisteren met een Amerikaan te chatten, en ik zei iets over de aanrijding bij Tbr, en dat er toen 2,5 uur niets reed. Diegene snapte daar niets van, "just put the body aside and let the trains ride?" Volgens mij had diegene niet door dat dat niet zo simpel is als je met 130 km/h een trein kopt.
Ah, merci.quote:Op donderdag 4 december 2008 11:26 schreef ReisT het volgende:
[..]
Die categorie bestaat al, alleen heten ze nu nog CR-treinen (CityRail). Zolang de nieuwe GEN-treinen er nog niet zijn moeten ze het doen met opgeleukte klassiekjes.
Plus het feit dat de machinist dan wordt vervolgd voor een vluchtmisdrijf.quote:Op donderdag 4 december 2008 23:23 schreef Brembo het volgende:
[..]
Alleen zijn wij iets humaner, daarnaast een vervangende machinist en lijkschouwer moet ook geregeld worden.
Ach, er zijn zat landen waar ze het lijk aan de kant leggen en de machinist gewoon weer verder gaatquote:Op donderdag 4 december 2008 23:23 schreef Brembo het volgende:
[..]
Alleen zijn wij iets humaner, daarnaast een vervangende machinist en lijkschouwer moet ook geregeld worden.
quote:Op vrijdag 5 december 2008 06:42 schreef dennistd het volgende:
Vanaf 29 juni gaat de 'nacht'-trein in Twente rijden lees is ik net in de krant:
Om 1.05u van Enschede naar Schiphol, waar ie om 3.15u is. Vervolgens gaat ie om 3.35u weer terug naar Enschede, waar ie dan om 5.45u gaat aankomen. Hij gaat alle dagen rijden, behalve van zondag op maandag. Het is een proef van twee maanden.
stopt ook in deventer en apeldoorn hoor, zoek je stentor er maar op na.quote:Op vrijdag 5 december 2008 08:50 schreef Nightshadow het volgende:
[..]
Leuk, maar heb ik niet veel aan als ik naar Enschede ga.. Met deze trein kan ik dan een uur later weg, maar dan moet ik ook nog vervoer vinden van Deventer naar mijn huis
Fiets?quote:Op vrijdag 5 december 2008 14:45 schreef von_Preussen het volgende:
Mischien bedoelt ie dat ie niet in Deventer woont, en van daaruit nog verder moet?
Zelfde voor mij, mocht ik gebruik willen maken van de trein moet ik van Deventer nog verder zien te komen naar m'n dorpie.
Juist bork, briljant idee om midden in de nacht na een treinreis nog even 2 uur met de fiets te gaan!quote:Op vrijdag 5 december 2008 14:58 schreef bork het volgende:
[..]
Fiets?
Brommer?
Moped?
Benenwagen?
Bet wel met Zug-chef eensch uiteraard, hoe wel ik gisteren wel schrok dat mijn laatste bus op donderdag al om 0.26 ging.
Sowieso ben je afhankelijk als je met het OV moet, dan maakt het echt niet uit op welk tijdstip je onderweg bent. En die paar keer per jaar dat ik 's nachts met de trein zou willen zijn echt geen reden om permanent in de grote stad te gaan wonen, daarvoor is een stad veel te kut.quote:Op vrijdag 5 december 2008 14:50 schreef Zug-Chef het volgende:
Met alle respect hoor, maar waarom woon je dan in een klein kut dorp, en niet in de grote stad. Dat is toch veel makkelijker, je bent dan veel mobieler en niet afhankelijk van een bus die nooit rijdt als jij m nodig hebt.
En de dag erna zeker naar Holendrecht?quote:Op vrijdag 5 december 2008 15:01 schreef Dr_Flash het volgende:
Wat doen we volgende week jongens? Open dag Leidschendam met aansluitend afscheidsritje Castellumtram?
Precies. Maar daarna heb ik een afspraak in Maastrichtquote:Op vrijdag 5 december 2008 16:05 schreef bork het volgende:
[..]
En de dag erna zeker naar Holendrecht?
Nouja, ik woon in een klein ***dorp op 200 meter van Zutphen af.. Maarja Zutphen is dan ook een ***stad..quote:Op vrijdag 5 december 2008 14:50 schreef Zug-Chef het volgende:
Met alle respect hoor, maar waarom woon je dan in een klein kut dorp, en niet in de grote stad. Dat is toch veel makkelijker, je bent dan veel mobieler en niet afhankelijk van een bus die nooit rijdt als jij m nodig hebt.
Wel bij Siemens. Tot groot verdriet van het 'thuismerk' Bombardier.quote:Op donderdag 4 december 2008 11:42 schreef Nightshadow het volgende:
[..]
Gelukkig zijn die niet bij AnsaldoZutphen besteld
In het kader van de 24-uurseconomie kan ik er alleen maar voor zijn.quote:Op vrijdag 5 december 2008 06:42 schreef dennistd het volgende:
Vanaf 29 juni gaat de 'nacht'-trein in Twente rijden lees is ik net in de krant:
Om 1.05u van Enschede naar Schiphol, waar ie om 3.15u is. Vervolgens gaat ie om 3.35u weer terug naar Enschede, waar ie dan om 5.45u gaat aankomen. Hij gaat alle dagen rijden, behalve van zondag op maandag. Het is een proef van twee maanden.
Ja, verwende randstedelingenquote:Op vrijdag 5 december 2008 15:31 schreef von_Preussen het volgende:
Juist bork, briljant idee om midden in de nacht na een treinreis nog even 2 uur met de fiets te gaan!
Verwende randstedelingen ook.
Nou ja, ik hield wel rekening met het feit dat Mat '64 België helemaal niet in kan (ATB, voltage), toch knap voor een droom :pquote:
laat ze beginnen met het rijden met een twenteloper, want die krijg je toch niet vol.quote:Op vrijdag 5 december 2008 17:59 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
In het kader van de 24-uurseconomie kan ik er alleen maar voor zijn.
Mja, da's wel langquote:Op donderdag 4 december 2008 22:23 schreef Ame_thyst het volgende:
[..]
Las ergens dat die bomen 10 minuten dicht waren ...
Daar is toch al een nieuwe spoorbrug?quote:Op vrijdag 5 december 2008 22:54 schreef Ou-Tannu het volgende:
wil de SP vingerverf actie groep ook eventjes een nieuwe spoorbrug mee nemen in de plannen voor bij akkrum?
Dan zou ik eerder een aquaduct overwegen, interfereert het spoorwegverkeer niet meer met het scheepvaartverkeer.quote:Op vrijdag 5 december 2008 23:25 schreef Peterselieman het volgende:
mja, die ligt nog wel eens in storing
Een pendeltrein die 's nachts doelloos heen en weer rijdt tussen Almelo en Enschede? Dit is meer iets voor de nachtbus.quote:Op vrijdag 5 december 2008 20:46 schreef Brembo het volgende:
[..]
laat ze beginnen met het rijden met een twenteloper, want die krijg je toch niet vol.
Dat de vrouw in kwestie in overtreding was.quote:Op vrijdag 5 december 2008 21:10 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Mja, da's wel lang![]()
Maar wat maakt dat uit?
quote:Gaat het succes van de spoorlijn Enschede-Gronau de gemeente geld kosten of levert het juist een meevaller op? Als de Deutsche Bahn haar zin krijgt, die al een claim op tafel heeft gelegd, gaat Enschede (maximaal) 90.000 euro nabetalen. Samen met het Zweckverband Münsterland heeft de gemeente deze claim echter bestreden. Zij vinden dat de bijdrage juist naar beneden moet als gevolg van de reizigerstoename. In het gunstigste geval zou dat Enschede 100.000 euro opleveren. DB kwam met deze claim bij de eindafrekening van de exploitatie van de spoorlijn over de periode 2001-2007. Uit de cijfers blijkt dat het het gebruik van deze lijn zich sinds december 2001 positief blijft ontwikkelen. In vier jaar tijd (tussen 2002 en 2006) is er op alle fronten sprake van een forse stijging. Op werkdagen van 1000 naar 1800 reizigers per dag, op zaterdagen van 1800 en 2800 en op zon- en feestdagen van 800 naar 1000. Omdat de vervoerscontracten in 2011 aflopen, wordt er nu al volop gesproken over de nieuwe aanbesteding. De aanbesteding bestaat uit een gezamenlijk pakket van drie spoorlijnen: Enschede-Münster, Enschede-Dortmund en Coesfeld-Münster. Eind dit jaar moet de aanbesteding bekend worden gemaakt, zodat de vervoerder die de aanbesteding wint tijd genoeg heeft om zich voor te bereiden op de exploitatie van de spoorlijn. De planning is erop gericht om die gunning medio 2009 plaats te laten vinden. Om de trein (nog) aantrekkelijker te maken, moet de vervoerder jaarlijks een budget voor promotie vrijmaken. De proef met de nachttrein vanuit Münster die vorig jaar werd gestart, bleek geen succes. Een extra promotieactie moet voorkomen dat de proef eind volgend jaar wordt beëindigd.
nee, dit was helaas het enige dat erin stondquote:Op zaterdag 6 december 2008 15:04 schreef De_Hertog het volgende:
Staat ook in de krant waarom de DB vindt dat ze extra geld moesten krijgen? Hebben ze meer treinen moeten in zetten of iets dergelijks? Je zou inderdaad zeggen dat extra reizigers voornamelijk geld oplevert...
Nee, je woonlasten staan daar los van.quote:Op vrijdag 5 december 2008 19:17 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ja, verwende randstedelingenBetalen ook 2 keer zo veel om daar te wonen. Enig idee of dat er iets mee te maken heeft misschien? Op het platteland wonen heeft weer andere voordelen.
Dan zouden ze station Akkrum voor die 3 passerende boten verdiept aan moeten leggen, want anders wordt de helling te steil voor de goederentreinen en dat in een gemeente die geen geld heeft, dus jouw plan heeft 0% kans op uitvoering.quote:Op zaterdag 6 december 2008 06:37 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Dan zou ik eerder een aquaduct overwegen, interfereert het spoorwegverkeer niet meer met het scheepvaartverkeer.
Hogere woningwaarde = hogere OZB-aanslag & hoger eigenwoningforfait.quote:Op zaterdag 6 december 2008 19:09 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Nee, je woonlasten staan daar los van.
Nee, ik zit hier goed.quote:Soit, verwende randstedeling.
En dat wil dan in het oosten komen wonen.
Dan rijden die goederentreinen maar om via Groningen en zo.quote:Op zaterdag 6 december 2008 20:20 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Dan zouden ze station Akkrum voor die 3 passerende boten verdiept aan moeten leggen, want anders wordt de helling te steil voor de goederentreinen en dat in een gemeente die geen geld heeft, dus jouw plan heeft 0% kans op uitvoering.
Voor het Buitenhof was ik dus sowieso gezakt, want mijn plannen zijn te ambitieus.quote:Op zaterdag 6 december 2008 20:20 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Dan zouden ze station Akkrum voor die 3 passerende boten verdiept aan moeten leggen, want anders wordt de helling te steil voor de goederentreinen en dat in een gemeente die geen geld heeft, dus jouw plan heeft 0% kans op uitvoering.
gewoon een aquaduct naast de spoorbrug.. wisseltjes er bij.. kan die goederen trein mooi over de brug ( wel eventjes een spoortje er bij zodattie bij brugfalen gewoon kan wachten!! )quote:Op zaterdag 6 december 2008 20:23 schreef Duvel het volgende:
[..]
Dan rijden die goederentreinen maar om via Groningen en zo.Ook leuk voor de nimby's daar.
Ach waarom niet, het oude talud ligt er toch nog.quote:Op zaterdag 6 december 2008 23:17 schreef Ou-Tannu het volgende:
[..]
gewoon een aquaduct naast de spoorbrug.. wisseltjes er bij.. kan die goederen trein mooi over de brug ( wel eventjes een spoortje er bij zodattie bij brugfalen gewoon kan wachten!! )
kunnen de Intercitys mooi er onderdoor
Die hebben wel betere dingen te doen, lijkt mij...quote:Op zaterdag 6 december 2008 23:57 schreef Ou-Tannu het volgende:
maar je moet de vingerverf bende ook wat te doen gevenafwisseling heet dat
ja! scheepslift..quote:Op zondag 7 december 2008 00:01 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Of je moet het scheepvaartverkeer omleiden.
kortzichtige oogkleppen-huiliequote:Op zaterdag 6 december 2008 19:09 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Nee, je woonlasten staan daar los van.
Soit, verwende randstedeling.
En dat wil dan in het oosten komen wonen.
Net even gekekenquote:Op zondag 7 december 2008 16:06 schreef Socios het volgende:
REMINDER
Over 20 minuten aflevering 1 van ´Spoor van Leven´ op RTL 4!
Mooi werk, je hebt geluk gehad met de zon.quote:
quote:Treinmachinisten roepen vóór vertrek plaats van bestemming om
DOETINCHEM - Treinmachinisten van vervoersbedrijf Syntus moeten, nog voordat de trein vertrekt, omroepen waar naartoe wordt gereden. Dat gaat met name gebeuren op de stations van Doetinchem, Arnhem en Zevenaar.
Dit besluit is mede genomen naar aanleiding van de chaos die donderdagavond rond zes uur ontstond op het perron in Zevenaar. De trein van Arnhem naar Doetinchem stopte daar en ging niet verder. Er werd niets omgeroepen. Op aanwijzing van het Syntuspersoneel stapten reizigers een andere trein in die naar Doetinchem zou gaan. "De trein vertrok inderdaad, maar in de tegenovergestelde richting", aldus een boze John Punt, een van de getroffenen. "We gingen terug naar Arnhem. In Duiven zijn we maar uitgestapt. Als je ziet hoeveel bejaarde mensen daar in de kou staan; hoe jongeren paniekerig naar huis beginnen te bellen, dan vraag je je af: in dit land, hoe is het mogelijk"?
Woordvoerder Remco ten Brinke van Syntus erkent volmondig dat het vervoersbedrijf volkomen de fout is ingegaan. "Het was een fout van Syntus, eerlijk is eerlijk." Ten Brinke kan zich de boosheid van de passagiers goed voorstellen. "Er waren seinwisselstoringen en Syntus probeert dan in ieder geval delen van de lijn overeind te houden. Dat was hier ook het geval, maar het Syntuspersoneel heeft de mensen verkeerd voorgelicht. In het vervolg zal de machinist omroepen wat de bestemming van de trein is. En wij gaan onderzoeken wat er mis is gegaan met de communicatie."
Afgelopen maandagmiddag ging er ook van alles mis. Toen deed de trein van Doetinchem naar Arnhem er zo'n twee uur over. De vertraging was volgens Ten Brinke te wijten aan (een poging tot) zelfdoding. "Op last van veiligheidsinstanties moest er langzamer gereden worden en soms gestopt." De irritatie van de reizigers behelsde vooral het voortdurende omroepen dat de vertraging tien tot vijftien minuten zou duren. Opnieuw Punt: "Wat me nog het meest ergert: de oneerlijke en onduidelijke voorlichting." Ten Brinke erkent dat het omroepen in de trein en op het perron een bekend probleem is. "Het omroepen is een zaak van spoorbeheerder ProRail. Maar wij voelen ons ook verantwoordelijk, en gaan hierover intensief met ProRail praten."
Bron: http://www.gelderlander.nl/voorpagina/achterhoek/4155789/Treinmachinisten-roepen-voor-vertrek-plaats-van-bestemming-om.ece
De genoemde kilometers op die baanvakken worden geschikt gemaakt voor het systeem.quote:ProRail lanceert innovatie voor spooronderhoud
Spoorbeheerder ProRail start met een nieuwe methode om onderhoudswerkzaamheden aan het spoor sneller en efficiënter uit te voeren zonder dat dit hinder oplevert voor treinverkeer. Dankzij een nieuw beveiligingssysteem kunnen baanwerkers overdag aan het spoor werken terwijl de treinen blijven rijden. In opdracht van ProRail werkt aannemer Strukton als eerste met het systeem op het baanvak Meppel-Groningen. Op zo’n 40 procent van het Nederlandse spoor kan het systeem worden toegepast.
Spoorwerkers veilig overdag aan het werk terwijl de treinen blijven rijden
Het door ProRail ontwikkelde systeem heet ‘Beheerste Toelating met blokschakelaar’. Spoorwerkers kunnen op een veilige manier tussen twee treinen door werkzaamheden verrichten zonder dat de reizigers er last van hebben. Speciale schakelaars die op de seinen langs het spoor zijn gemonteerd, bedienen de seinen en zorgen ervoor dat er niet tegelijk gewerkt en gereden kan worden.
Voordelen
Werken met deze nieuwe methode heeft een aantal voordelen. Voor de spoorwerkers is het prettig dat er ook overdag kan worden gewerkt in plaats van ’s nachts. Verder is er minder overlast voor treinreizigers omdat het spoor minder vaak ‘buiten dienst’ hoeft te worden gesteld. Daarnaast kan het werk aan het spoor goedkoper worden uitgevoerd: nachtwerk is namelijk duur. De Inspectie Verkeer en Waterstaat en de Arbeidsinspectie hebben ingestemd met deze werkmethode omdat het aan alle veiligheidseisen voldoet.
Eerste toepassing
Inmiddels is een proef uitgevoerd op het baanvak Amersfoort-Zwolle bij Ermelo en wordt op vrijdag 28 november daadwerkelijk gestart met de nieuwe werkwijze. Werken volgens deze innovatieve methode is technisch mogelijk op ongeveer 40 procent van het Nederlandse spoor. Het betreft met name het spoor buiten de Randstad, op de baanvakken waar de frequentie van het treinverkeer niet al te groot is. Zes andere spoorbaanvakken komen op termijn hiervoor in aanmerking, namelijk: Heerlen-Maastricht (22 km), Den Bosch-Nijmegen (33 km), Eindhoven-Venlo (29 km), Zwolle-Amersfoort (18 km), Breda-Roosendaal (21 km) en Roosendaal-Vlissingen (48 km).
Bron: ProRail
Volgens mij liep er ook een vergelijkbaar programma op SBS6, ik weet alleen niet hoe deze ontvangen wordt door het publiek hier.quote:Op zondag 7 december 2008 19:28 schreef Wadloper het volgende:
20 minuten zonder iets van actie ofzo... Nee, niet echt een leuk programma...
De naam weet ik niet meer, het programma zelf vond ik ook niet zo boeiend. De muziek maakte echter veel goed.quote:Op maandag 8 december 2008 00:27 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Volgens mij liep er ook een vergelijkbaar programma op SBS6, ik weet alleen niet hoe deze ontvangen wordt door het publiek hier.
Spanning op het spoor.quote:Op maandag 8 december 2008 00:50 schreef James1988 het volgende:
[..]
De naam weet ik niet meer, het programma zelf vond ik ook niet zo boeiend. De muziek maakte echter veel goed.
Niet 'Retourtje Geluk' btw.
"In het spoor van", dat was hem ja. Was dat op RTL 4 ja? Dat was wel een goed te doen programma ja.quote:Op maandag 8 december 2008 00:53 schreef Darkwing_Duck het volgende:
[..]
Spanning op het spoor.
Maar daarvoor had je iets op RTL4, "In het spoor van "
Dat was geloof ik wel iets he?
het progamma op rtl 4 is een herhaling die had ik namelijk voorig jaar al gezienquote:Op maandag 8 december 2008 00:53 schreef Darkwing_Duck het volgende:
[..]
Spanning op het spoor.
Maar daarvoor had je iets op RTL4, "In het spoor van "
Dat was geloof ik wel iets he?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |