abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 20:27:56 #1
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63169520

Hier alweer deel 131 in deze succesvolle reeks. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

Er zijn een aantal vaak terugkomende vragen over het reizen met de trein. Hierbij de vraag en het antwoord:
- Mag ik met mijn OV studentenkaart reizen in de ICE op de binnenlandse trajecten?

De NS
De NS rijdt tegenwoordig, zoals waarschijnlijk wel bekend is, niet meer overal. Een aantal lijnen zijn aanbesteed, en goederenvervoer doet de NS niet meer. De NS is tegenwoordig opgesplitst in meerdere bedrijven, waarvan NS Reizigers, NS HiSpeed en NS Regio de bekendste zijn. Eerstgenoemde rijdt de binnenlandse NS-treinen, met een paar uitzonderingen. NS HiSpeed rijdt de treinen naar het buitenland, waarvan op dit moment nog niets met ‘HiSpeed’ gaat, aangezien de HSL nog steeds niet in gebruik is. NS Regio rijdt op een aantal aanbestedingslijnen, zoals Zwolle-Kampen en Apeldoorn-Zutphen.


Goederentreinen
In het goederenvervoer is de NS zoals eerder gezegd niet meer actief. Wel rijden er een aantal anderen, zoals Railion, ACTS, ERS Railways en nog een stuk of tien meer. In dit topic wordt vooral over reizigerstreinen gepraat, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling.


Internationaal
Regionaal
Arriva: Nieuweschans-Leer
NMBS: Roosendaal-Antwerpen
DB Regio: Enschede-Münster, Heerlen-Aachen en Venlo-Hamm
PEG: Enschede-Dortmund

Overig
Oldenzaal-Bentheim: Berlijn-trein (pimpel)
Zevenaar-Emmerich: ICE
Roosendaal-Antwerpen: Thalys & Benelux-trein


Materieel en vervoerders
Hieronder worden de vervoerders die in Nederland actief zijn besproken, samen met het materieel waarmee men rijdt. We beginnen met de regionale vervoerders.


Arriva is actief in Groningen en Friesland, en ook op MerwedeLingeLijn (Dordrecht-Geldermalsen). Op alle trajecten wordt met Stadler GTW’s gereden, door Arriva Spurts gedoopt. In het noorden zijn het de dieselversies. Zij rijden vanaf Leeuwarden op de trajecten naar Harlingen-Haven en Stavoren. Vanaf Groningen wordt gereden naar Roodeschool, Delfzijl, Nieuweschans en vanaf 2010 Veendam. Ook tussen de twee provinciehoofdsteden rijdt Arriva. Op de MerwedeLingeLijn wordt gereden met elektrische spurts.
Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.



Syntus rijdt in het oosten van het land. Het voert de treindienst uit op Tiel-Arnhem, Arnhem-Winterswijk, Winterswijk-Zutphen en Zutphen-Oldenzaal. Op het eerstgenoemde traject wordt met van NS gehuurde DM’90 (Buffels) gereden. Op de andere sporen is het de Lint die de dienst uitmaakt. Daarnaast rijdt men in opdracht van Connexxion op Almelo-Mariënberg, zie daarvoor hieronder.



Connexxion heeft de aanbesteding gewonnen op twee trajecten: Almelo-Mariënberg en Ede=Wageningen-Amersfoort. Op het eerstgenoemde traject rijdt Syntus met twee rode Linten, de kleuren van de Twents-concessie waartoe de lijn behoort. Op het andere traject rijdt Connexxion met de Protos. Deze trein is nog niet helemaal zonder kinderziektes, waardoor er geregeld gesneden moet worden in de dienst wegens te weinig dienstvaardige stellen.



Veolia rijdt op de Maaslijn (Nijmegen-Roermond) en de Heuvellandlijn (Maastricht=Randwijck-Kerkrade=Centrum). Op eerstgenoemde lijn rijdt men met Stadler GTW’s, die door Veolia Velios genoemd worden. Aangezien deze lijn geen bovenleiding heeft, betreft het uiteraard de dieselversie. Op de andere lijn rijdt men nog met Plan V, totdat de elektrische Velios geleverd zijn.



De NS rijdt de treinen die niet door de andere vervoerders gereden worden, en dat zijn er nogal wat. Daarvoor heeft de NS een groot aantal treinen tot zijn beschikking, wat er teveel zijn om hier allemaal op te gaan noemen. Daarvoor verwijzen we je graag door de NS-treinen wiki.



Naast de treinen rijdt NS ook op twee trajecten met trams. De dienst Houten-Houten=Castellum wordt onderhouden met een tweedehands trams uit Hannover, op een apart spoortje. Dit omdat er geen ruimte in de dienstregeling was om reguliere stoptreinen hier te laten stoppen. Op de RijnGouweLijn (Gouda-Alphen a/d Rijn) wordt in samenwerking met de HTM gereden met A32-trams. Deze rijden wel op het gewone spoor, alleen de perrons zijn ervoor verlaagd.

Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.



NS HiSpeed is de opvolger van NS Internationaal. Het rijdt de intercity naar Berlijn (4x per dag, vanaf december 7x), de ICE naar Frankfurt (7x per dag), de intercity naar Brussel (elk uur) en de Thalys naar Parijs (wisselend).
De trein naar Berlijn rijdt in Nederland als gewone intercity, waardoor reizigers naar Enschede moeten overstappen in Hengelo. Hij wordt gereden door een 1700/1800-loc met daarachter negen Duitse IC-rijtuigen.
De Benelux-trein rijdt met een 1100-loc van de NMBS, met daarachter ICRm-rijtuigen in NS HiSpeed-kleurstelling. Achterop zit een stuurstandrijtuig in oude kleurstelling. Een aantal treinen rijdt al met een groene Traxx-loc, door de vele defecten aan 1100-locs en stuurstandrijtuigen. Als de HSL geopend wordt zal de Benelux hierop gaan rijden.
De Thalys is de enige trein waarmee niet met een normaal binnenlands kaartje mag worden gereisd. Bij de ICE is dit wel toegestaan, maar moet een toeslagkaartje van maar liefst twee euro gekocht worden.

Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Als de HSL ooit echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.


Verhalen
Sinds eind 2007 worden er af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder.
Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork
IJmondlijn door von_Preussen


Regels


Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. deze OP is hier te vinden Dus laat je creativiteit de vrije loop!
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_63169532
Hulde @TT
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_63169558
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:28 schreef Dr_Flash het volgende:
Hulde @TT
Inderdaad
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 20:29:05 #4
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63169570
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:24 schreef von_Preussen het volgende:
En waarom veranderen ze de naam van Nieuweschans dan?

Kan fles iig weer een nieuw Nederlands bordje schieten.
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:26 schreef Peterselieman het volgende:
vanwege dat kuuroord, genaamd Fontana
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 20:32:02 #5
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63169703
quote:
Op woensdag 12 november 2008 19:49 schreef sander89 het volgende:
Trein bij Spoorwegmuseum ontspoord

UTRECHT - Bij het Spoorwegmuseum in Utrecht is een trein door een stootblok geschoten en ontspoord. De schade is groot, niemand raakte gewond. De machinist bleef ongedeerd.

De Museumtrein was leeg en ook stond er niemand op het perron. De trein schoot verder door een hek en kwam tegen een mast tot stilstand.

De schade bedraagt zeker 100.000 euro en komt voor rekening van de Nederlandse Spoorwegen. De trein rijdt voorlopig niet. Bezoekers kunnen vanaf Utrecht Centraal wel buslijn 3 nemen om het museum te bereiken.



Blaadjes?
Bron
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_63169758
Hmmmm, oke, ik wist dat het in het Duits een gebruik was om daar een toevoeging "Bad" aan te geven (Bad Bentheim, Bad Zwischenahn, Bad Homburg etc.). Maar dat ze dat in Nederland doen is nieuw, zeker om de Duitse toeristen aan te lokken.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 20:36:39 #7
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63169894
Dat lijkt mij wel ja
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_63169983
Langzamerhand nemen de Duitsers ons land over. In 2015 volgt de DB :--)
pi_63170026
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:38 schreef Zug-Chef het volgende:
Langzamerhand nemen de Duitsers ons land over. In 2015 volgt de DB :--)
Ik hoop het niet
  woensdag 12 november 2008 @ 20:40:06 #10
137676 TommyGun
Stik er maar in!
  woensdag 12 november 2008 @ 20:40:16 #11
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_63170047
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:39 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Ik hoop het niet
Als we dan overal ICE's krijgen ipv ICK - ja graag

ICK

't zit echt kut
pi_63170131
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:38 schreef Zug-Chef het volgende:
Langzamerhand nemen de Duitsers ons land over. In 2015 volgt de DB :--)
Ze zijn iig alvast met NS Cargo aan de haal gegaan.
pi_63170205
Ik zeg: op alle diesellijnen Dosto met D-loc. Gelijk stukken meer capaciteit

Nee dat zal natuurlijk niet gebeuren. Als de DB hier uberhaupt komt, dan blijft het materieel toch nog wel bestaan..
pi_63170422
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:43 schreef Zug-Chef het volgende:
Ik zeg: op alle diesellijnen Dosto met D-loc. Gelijk stukken meer capaciteit

Nee dat zal natuurlijk niet gebeuren. Als de DB hier uberhaupt komt, dan blijft het materieel toch nog wel bestaan..
Idd, ik denk dat in dat geval pas bij nieuwe bestellingen eventueel gezamelijk nieuw materieel besteld zou worden (wat dan alleen technisch afwijkt).

Maar goed, zo'n BR218 met Dosto's zou idd niet verkeerd zijn. En dan graag tussen Apeldoorn en Almelo een BR111 met Dosto's, terwijl alle Intercity's met Duits Intercity-materieel worden gereden (incl. Restaurant, want zoiets mis ik regelmatig in Nederlandse treinen).





Fijn hoor!
pi_63170698
Rijdt de Thalys al langs Breda?!
pi_63170725
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:33 schreef von_Preussen het volgende:
Hmmmm, oke, ik wist dat het in het Duits een gebruik was om daar een toevoeging "Bad" aan te geven (Bad Bentheim, Bad Zwischenahn, Bad Homburg etc.). Maar dat ze dat in Nederland doen is nieuw, zeker om de Duitse toeristen aan te lokken.
In België hebben ze toch ook Oostende Bad, Koksijde Bad enzovoort?
pi_63170810
Wij hebben ook Cadzand Bad.

Leuke plek voor de FOK!stok ook.
pi_63170863
Sinds wanneer hoort België bij Nederland dan?

Nee, maar ik ben niet zo bekend met België, dus vandaar dat het nieuw voor me is.
  woensdag 12 november 2008 @ 21:03:25 #19
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_63171114
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:49 schreef von_Preussen het volgende:
[ afbeelding ]
Tering, wat een lelijke trein!

Sowieso ( ) Duitse treinen: saaie eenheidsworst.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_63171443
Dosto's, niks mis mee toch. Creërt iig genoeg zitplaatsen =)




pi_63171741
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:54 schreef Socios het volgende:
Rijdt de Thalys al langs Breda?!
LAngs, ja.

Ben uitgestapt in Antwerpen, de eerste trein naar Roosendaal gepakt. Sta nu stil bij een schimmig plaatsje, genaamd Wildert. .
pi_63171786
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:10 schreef Zug-Chef het volgende:
Dosto's, niks mis mee toch. Creërt iig genoeg zitplaatsen =)
Als je vervolgens op een viersporige hoofdlijn (DU-E-DO) dan wel twee keer per uur een sneltrein laat rijden valt dat ook tegen hoor.

En verder weet ik 100% zeker dat je voor je dagelijkse treinrit 10 keer zo lief een VIRM dan een Duitse dubbeldekker wil.

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 12-11-2008 21:19:31 ]
pi_63172247
Rijdt de ICK alleen maar DH - Venlo? Verbaast me. Ik ben zo aan dat ding gewend, omdat ik elke dag op Tilburg kom. Vind het eigenlijk wel een ultiem chille trein.
Op maandag 9 november 2009 12:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Dat interesseert GroenLinks voor geen meter, ze zien je als een wandelende zak euro's waar ze handig een tap in kunnen drukken voor hun socialistische hobbies.
  woensdag 12 november 2008 @ 21:31:07 #24
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_63172315
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:28 schreef --Christiaan-- het volgende:
Rijdt de ICK alleen maar DH - Venlo? Verbaast me. Ik ben zo aan dat ding gewend, omdat ik elke dag op Tilburg kom. Vind het eigenlijk wel een ultiem chille trein.
ICK doet alleen DH-Venlo ja, gemengd met ICRm en VIRM .

Vanochtend naar Ehv had ik een VIRM (de 8735, denk ik), dat was een aangename verrassing t.o.v. de ICK
  woensdag 12 november 2008 @ 21:41:41 #25
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_63172680
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:28 schreef --Christiaan-- het volgende:
Vind het eigenlijk wel een ultiem chille trein.
Ik ook. Stoelen zitten best aardig, je kunt er in elk geval in slapen, en je kunt de verwarming achterlijk hoog zetten in je coupé. Dat is vooral handig als je ziek wordt op je werk in Eindhoven en met koppijn en dikke koorts in je lijf naar je huis wil in Rotterdam.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_63172726
Zojuist was er in "Volt" op Belg een interview met een directeur van de nmbs over "noorderkempem" (een station op de hsl in belgie) met als hoogsvraag wanneer er een trein gaat rijden. Het station ligt er al twee jaar ongebruikt.
Volgens de man gaan er midden volgend jaar treinen over de hsl rijden. Volgens hem zal dat de Tales(Thalys) zijn.
Ik ben benieuwd.
So we just called him Fred too
pi_63172764
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:10 schreef Zug-Chef het volgende:
Dat is vlakbij Emmerich toch?

Heb daar veel hele dag rond gereden in de herfstvakantie langs het spoor, maar dat plekje niet kunnen vinden.

Binnenkort ga ik weer is met de op een mooie vrije dag die kant op.
............................
pi_63172786
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:31 schreef James1988 het volgende:

[..]

ICK doet alleen DH-Venlo ja, gemengd met ICRm en VIRM .

Vanochtend naar Ehv had ik een VIRM (de 8735, denk ik), dat was een aangename verrassing t.o.v. de ICK
Ik heb er echt nog nooit ICRm gezien . Op de latere uren is het volgens mij vooral VIRM.
Op maandag 9 november 2009 12:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Dat interesseert GroenLinks voor geen meter, ze zien je als een wandelende zak euro's waar ze handig een tap in kunnen drukken voor hun socialistische hobbies.
pi_63172858
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:41 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik ook. Stoelen zitten best aardig, je kunt er in elk geval in slapen, en je kunt de verwarming achterlijk hoog zetten in je coupé. Dat is vooral handig als je ziek wordt op je werk in Eindhoven en met koppijn en dikke koorts in je lijf naar je huis wil in Rotterdam.
Dat inderdaad. En ik heb toch het gevoel van een beetje "Privacy" erin, ook al zit je met zes vreemden (doch zit ik soms alleen (Y) ). Slapen gaat ook prima ja.
Op maandag 9 november 2009 12:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Dat interesseert GroenLinks voor geen meter, ze zien je als een wandelende zak euro's waar ze handig een tap in kunnen drukken voor hun socialistische hobbies.
  woensdag 12 november 2008 @ 21:48:23 #30
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_63172937
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:44 schreef --Christiaan-- het volgende:

[..]

Ik heb er echt nog nooit ICRm gezien . Op de latere uren is het volgens mij vooral VIRM.
Vorige week (of misschien twee weken terug) had ik daar een ICRm. Zat best lekker, beter dan in die ICK - meer beenruimte
pi_63173341
VIRM is okay voor zulke gesprekken, waar luistervinken niet welkom zijn. .
  woensdag 12 november 2008 @ 22:00:06 #32
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_63173496
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:39 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Ik hoop het niet
Ik neem genoegen met alles, maar First Group, Stagecoach en Veolia hoeven niet te komen.
  woensdag 12 november 2008 @ 22:03:37 #33
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_63173624
quote:
Op woensdag 12 november 2008 21:57 schreef At-EZ het volgende:
VIRM is okay voor zulke gesprekken, waar luistervinken niet welkom zijn. .
Op voorwaarde dat er geen kleine kinderen in de buurt zijn.
  woensdag 12 november 2008 @ 22:04:41 #34
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_63173668
Zowiezo kan ik door dat geouwehoer met De Efteling iedere week dat trajact Den Haag Tilburg wel dromen, dus als ik naar eindhoven ga of verder in die contreien ga ik wel over utrecht, geen ICK meer voor mij
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 22:11:44 #35
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63173995
Er is sowieso al minder ICK op de baan dan eerst. De NS heeft besloten om in Nuth wat bakken die over zijn te stallen.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport woensdag 12 november 2008 @ 22:57:18 #36
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_63176296
de trein had vertraging, waardoor ik bijna de bus miste, maar door ervoor te springen stopte ie gelukkig nog
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_63176551
quote:
Op woensdag 12 november 2008 22:11 schreef Peterselieman het volgende:
Er is sowieso al minder ICK op de baan dan eerst. De NS heeft besloten om in Nuth wat bakken die over zijn te stallen.
Je hebt ICK en ICB/ICL de laatste heeft blauwe stoeltjes en ICK heeft turquoise stoelen in de tweede klas. Ik vind zelf op zich prima materiaal qua comfort, vooral het raampje in de zomer .
Maar helaas zit dit spul ook in de 2000 en vooral bij het kopmaken in Ah valt het nogal erg vaak uit. Daarnaast schijnen er ook problemen te zijn om alle deuren goed te sluiten.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 23:05:46 #38
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63176671
Het ICL zal halverwege volgend jaar ook deels uit dienst gaan, ondanks dat het leasecontract nog niet afgelopen is. VIRM moet dit op gaan vangen.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 12 november 2008 @ 23:09:41 #39
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_63176832
quote:
Op woensdag 12 november 2008 20:32 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
Sprinters hebben wel een supranormale prikkel voor stootblokken.

Den Haag Centraal, Amsterdam Zuid en nu Utrecht Maliebaan.

Het volgende incident met de SGM zal plaats vinden op Leiden Centraal en ik zet daar één miljoen op.
pi_63176842
Ik plaats toch ff een TVP
pi_63176856
Misschien moeten we maar even een centraal BR218 topic maken tzt, als het echt op uitdienststelling aankomt...
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_63176894
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:09 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Sprinters hebben wel een supranormale prikkel voor stootblokken.

Den Haag Centraal, Amsterdam Zuid en nu Utrecht Maliebaan.

Het volgende incident met de SGM zal plaats vinden op Leiden Centraal en ik zet daar één miljoen op.
In dat geval gooi ik ook nog wel ff een kratje op Baarn en eentje op Hoek Strand
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 23:12:44 #43
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63176964
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:09 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Sprinters hebben wel een supranormale prikkel voor stootblokken.

Den Haag Centraal, Amsterdam Zuid en nu Utrecht Maliebaan.

Het volgende incident met de SGM zal plaats vinden op Leiden Centraal en ik zet daar één miljoen op.
Het zijn niet alleen de sprinters hoor. Wat te denken van ICM in Leeuwarden en Groningen en VIRM in Maastricht. En de Plan V in Dordrecht niet te vergeten. En zo zijn er meer gevallen
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_63176996
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:05 schreef Peterselieman het volgende:
Het ICL zal halverwege volgend jaar ook deels uit dienst gaan, ondanks dat het leasecontract nog niet afgelopen is. VIRM moet dit op gaan vangen.
Oke, hebben ze nu al zo'n overschot aan V-IRM dan Ik heb nog steeds het gevoel , dat er al wat bakken rond rijden maar nog niet voldoende om al het ICK / ICL/ ICB op te vangen.
pi_63177048
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:12 schreef Peterselieman het volgende:
En de Plan V in Dordrecht niet te vergeten.
Daar was ik bij
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 12 november 2008 @ 23:15:32 #46
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_63177072
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:12 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Het zijn niet alleen de sprinters hoor. Wat te denken van ICM in Leeuwarden en Groningen en VIRM in Maastricht. En de Plan V in Dordrecht niet te vergeten. En zo zijn er meer gevallen
Omdat een paar Einsteins het nodig vinden de WC's in de treinen te gebruiken op de stations.
pi_63177162
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:15 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Omdat een paar Einsteins het nodig vinden de WC's in de treinen te gebruiken op de stations.
Omdat een paar josti's het normaal vinden dat er in Nederland nog steeds geen enkele trein een gesloten circuit heeft qua afvalsysteem. Ja NU wel met ICMm inmiddels, eindelijk. Maar de halberstadtjes hebben dat al zeker 5 jaar.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 23:18:28 #48
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63177187
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:13 schreef Brembo het volgende:

[..]

Oke, hebben ze nu al zo'n overschot aan V-IRM dan Ik heb nog steeds het gevoel , dat er al wat bakken rond rijden maar nog niet voldoende om al het ICK / ICL/ ICB op te vangen.
Nog niet, maar als het laatste stel geleverd is waarschijnlijk wel genoeg om al het ICK te vervangen en een deel van het ICL.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_63177191


Wat zit er zoal in dat ding, wanneer rijdt het?
Op maandag 9 november 2009 12:25 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Dat interesseert GroenLinks voor geen meter, ze zien je als een wandelende zak euro's waar ze handig een tap in kunnen drukken voor hun socialistische hobbies.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 12 november 2008 @ 23:19:38 #50
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_63177231
quote:
Op woensdag 12 november 2008 23:17 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Omdat een paar josti's het normaal vinden dat er in Nederland nog steeds geen enkele trein een gesloten circuit heeft qua afvalsysteem. Ja NU wel met ICMm inmiddels, eindelijk. Maar de halberstadtjes hebben dat al zeker 5 jaar.
Je vergeet de GTW's en de nieuwe VIRM's
Altijd onderweg naar het avontuur
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')