Dat mag.quote:Op dinsdag 4 december 2007 10:44 schreef en_door_slecht het volgende:
En ik vind dat wel een ruk idee.![]()
Dit is nog altijd beter dan het alternatief. Dat is thuis zitten en geen cent krijgen. Natuurlijk is het niet eerlijk. Zal allemaal best. Mijn broer die gehandicapt is werkt zonder een cent te vangen omdat hij dat liever doet dan thuis zitten. Die is dolblij dat er voor hem een mogelijkheid is dat hij een invulling kan geven aan zijn leven.quote:Want daarmee komen de kosten voor haar ziekte volledig bij haarzelf op het bordje. En wel dubbel en dwars, want ten eerste kan ze uit een veel beperkter aantal banen kiezen (en meestal onder haar niveau) en vervolgens krijgt ze de dagen dat ze niet werkt ook geen geld.
Niet helemaal waar. En dan nog: als ze haar willen aannemen moet ze het doen... maar kennelijk willen ze haar niet aannemen.quote:Dat terwijl elke ambtenaar de hele dag kan gaan liggen maffen zonder dat hij ook maar een beetje bang hoeft te zijn de straat op te worden geschopt, veel ziek of nooit ziek.
Het is ongelijk. Zonder meer. Maar als ik geld heb voor een klein autootje kan ik ook jaloers kijken naar mensen met een Bentley... of gewoon accepteren dat ik klein moet rijden en gelukkig zijn met de Aygo. Schijnt ook van A naar B te komen. Al is het een stuk minder prettig dan die Bentley.quote:En natuurlijk heeft iedereen bepaalde voor- en nadelen en kun je niet alles willen (er blijft altijd nog de mogelijkheid haar eigen werk te creëren, waar af en toe wegvallen geen probleem is), maar zo is het wel erg ongelijk.
Die grote ongelijkheden (in capaciteiten) waren er al, daarvoor moet je bij onze lieve heer zijn. De overheid kan trachten die ongelijkheden met geweld op te heffen maar daar staat een prijs tegenover. Die prijs bestaat uit een immer groeiend bureaucraten-apparaat (iedere maatregel die een ongelijkheid 'opheft' creëert immers weer nieuwe ongelijkheden) en een gecorrumpeerde moraal. Uiteindelijk zijn de mensen waar het je om gaat de dupe van dat systeem en worden er miljarden verspild aan mensen die prima voor zichzelf kunnen zorgen.quote:Op dinsdag 4 december 2007 10:59 schreef en_door_slecht het volgende:
Waar het mij hier om ging was dat de overheid (helemaal bij afschaffen bijstand) hele grote ongelijkheden creëert. Dat is imho nog kwalijker dan iedereen aan het overheidsinfuus te leggen. Dat er teveel ambtenaren zijn (hoeveel laat ik dan even in het midden) zijn we het over eens.
De mannen met pistolen die voor mijn deur staan als ik de belasting niet betaal om jouw bijstand van te financieren.quote:Welk geweld?
Voor de goede orde: ik pleit(te) niet voor het afschaffen van de bijstand. Dat doet de VVD ook niet, ook al heeft Klopkoek dat zo in de topictitel gezet (waarom wordt die gewoon niet aangepast?) om de VVD in kwaad daglicht te stellen.quote:Op dinsdag 4 december 2007 10:59 schreef en_door_slecht het volgende:
Waar het mij hier om ging was dat de overheid (helemaal bij afschaffen bijstand) hele grote ongelijkheden creëert.
Oke, dan heb ik idd niet goed gelezen. Ik meende dat je aan het pleiten was voor volledig afschaffen van de bijstand en het (halve) werk daarvoor een goed alternatief zou zijn.quote:Op dinsdag 4 december 2007 11:11 schreef DS4 het volgende:
Voor de goede orde: ik pleit(te) niet voor het afschaffen van de bijstand. Dat doet de VVD ook niet, ook al heeft Klopkoek dat zo in de topictitel gezet (waarom wordt die gewoon niet aangepast?) om de VVD in kwaad daglicht te stellen.
Mijn voorstel was gewoon bedoeld als oplossing voor het thuiszitten, wat voor veel mensen echt niet leuk is. Dan maar niet al te leuk werk wat slecht wordt betaald. Je bent zo iig onder de mensen.
Dat ben ik helemaal met je eens. Het initiatief moet bij mensen zelf vandaan komen.quote:Alternatief is ook zelf gaan ondernemen. Start een webwinkel. Zoveel kost dat niet en je kan vrij eenvoudig een eigen tijdsindeling er op na houden.
Ziekte is vervelend, maar het hoeft niet het einde te zijn.
Fout. Deze reactie zegt echter wel iets over jou. Je had er beter aan gedaan om inhoudelijk te reageren op mijn bericht in plaats van het vertonen van deze Pavlov-reactie omdat je iets leest was buiten jouw voorstellingsvermogen valt.quote:Op maandag 3 december 2007 19:35 schreef henkway het volgende:
laat me es schatten, jij bent 17 of 18
Ik heb zelf altijd vrijwilligerswerk gedaan. Want van alleen thuiszitten word ik depressief.quote:Op dinsdag 4 december 2007 11:11 schreef DS4 het volgende:
[..]
Mijn voorstel was gewoon bedoeld als oplossing voor het thuiszitten, wat voor veel mensen echt niet leuk is. Dan maar niet al te leuk werk wat slecht wordt betaald. Je bent zo iig onder de mensen.
Alternatief is ook zelf gaan ondernemen. Start een webwinkel. Zoveel kost dat niet en je kan vrij eenvoudig een eigen tijdsindeling er op na houden.
Alleen al in mijn omgeving ken ik stelletjes die een paar maanden samen zijn en besluiten geen voorbehoedsmiddelen te gebruiken. Meisje raakt over een jaar zwanger en 2 jaar later is de relatie over. Ik denk dat deze situatie vaker voorkomt dan die jij beschrijft...quote:Op maandag 3 december 2007 13:32 schreef zhe-devilll het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe wereldvreemd je bent maar je antwoord klinkt niet bepaald doordacht.
Denk je wel eens in de -stel je voor dat ik- termen?
Jij trouwt, je krijgt kids, gaat er niet vanuit dat je gaat scheiden of wel?
Maar toch loopt het mis wat dan?
Ik hoop dat je 5 kids krijgt die door ma bij jou gedumpt worden als jij moet werken@!
Snap je het nu wel?
Hoe kun jij oordelen over een andermans leven?
Sommige vaders betalen geen alimentatie,
omdat ze de pest in hebben.
En er zijn pa's
die niet aanwezig zijn voor de kinderen, die zeggen toedeloe bekijk het lekker maar!
Zoek het maar uit!
En dat nadenken voor je aan kinderen begint gooien op een fout bij moeders is een misvatting van jou, want meestal krijg je samen een kind, en niet met de bedoeling er eventjes lekker alleen voor te zorgen of wel?
merci voor uw aandacht in deze.
Als je dat nu eens kundig onderbouwt is het iets om over te discussiëren. Nu is het vooral om te lachen.quote:Op vrijdag 7 december 2007 02:46 schreef sampoo het volgende:
De hele overheid kan zo verkleind worden zodat inkomstenbelastingen of venootschapsbelasting kunnen halveren en op den duur zelfs afschaffen.
De overheidsschuld is 220 miljard omndanks de verkoop van alle energiebedrijven, KPN en de volledige gasbel.quote:Op vrijdag 7 december 2007 02:46 schreef sampoo het volgende:
De hele overheid kan zo verkleind worden zodat inkomstenbelastingen of venootschapsbelasting kunnen halveren en op den duur zelfs afschaffen. Die overheid is nu gewoon te groot. Wat als we geen gas hadden dan kreeg men nu al de begroting niet rond?
De decadente Westerse mens is ietwat consumerend ingesteld, met allerhande wensenlijstjes die hij opstelt, vrees ik.quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:57 schreef henkway het volgende:
[..]
De overheidsschuld is 220 miljard omndanks de verkoop van alle energiebedrijven, KPN en de volledige gasbel.
Heb jij het idee dat dit in de toekomst beter zal gaan???
Zeker nu wederom alle heffingen omhoog gaan en we in de toekomst de WAO uitkeringen van 1,2 miljoen Nederlanders moeten betalen gedurende 40 jaar.
Dit wegens de perfecte gezondheidszorg waardoor mensen via internet 24/7 online gemonitord kunnen worden in de toekomst.
Ik voorzie een failliet van het WAO stelsel binnen tien jaar, en dan zal de bijstand die klap op gaan vangen.
Dus bijstand niet afschaffen, AOW afschaffen en mensen wijzen op de noodzaak om te sparen i.p.v lenen
Als jij ze wil afschieten wel.quote:Op vrijdag 7 december 2007 11:07 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
De decadente Westerse mens is ietwat consumerend ingesteld, met allerhande wensenlijstjes die hij opstelt, vrees ik.
Overigens de demografische hobbel die we moeten nemen is op een zeker moment toch weer gelijkgetrokken?
Je bedoelt ze worden gemiddeld 89?quote:Op vrijdag 7 december 2007 11:32 schreef henkway het volgende:
[..]
Als jij ze wil afschieten wel.
Maar de techniek zal deze hobbel een permanent kostenpost maken qua zorgkosten en uitkeringen, vrees ik.
Overheidsbegroting van 168 naar 100 miljard (gelijk aan de inkomsten zonder inkomsten en vennootschapsbelasting) door gigantisch in te perken in wat de overheid voor de burger doet. Meer geld bij de burger, aantrekkingskracht naar bedrijven (denk daarom dat de venootsschapsbelasting als eerste eruit moet), hogere economische groei en welvaart. Voor een uitvoerige onderbouwing zal ik een iets gedetailleerdere miljoenennota moeten bekijken.quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:09 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als je dat nu eens kundig onderbouwt is het iets om over te discussiëren. Nu is het vooral om te lachen.
moet ik dan zelf een geweer kopen bij een aanrijding of inbraak??quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:40 schreef sampoo het volgende:
[..]
Overheidsbegroting van 168 naar 100 miljard (gelijk aan de inkomsten zonder inkomsten en vennootschapsbelasting) door gigantisch in te perken in wat de overheid voor de burger doet. Meer geld bij de burger, aantrekkingskracht naar bedrijven (denk daarom dat de venootsschapsbelasting als eerste eruit moet), hogere economische groei en welvaart. Voor een uitvoerige onderbouwing zal ik een iets gedetailleerdere miljoenennota moeten bekijken.
Wat verwacht je eigenlijk nog meer van de overheid dan dat die zorg draagt voor een goede rechtstaat, ordehandhaving, onderwijs, ziektekostenverziening en een sociaal vangnet onder voorwaarden? Al het andere kan zowat verdwijnen of opnieuw tegen het licht gehouden worden. Ook lijkt het mij de moeite waard om te onderzoeken of de gemeentelijke overheden worden geintegreerd met de provinciale.quote:Op zaterdag 8 december 2007 09:11 schreef henkway het volgende:
[..]
moet ik dan zelf een geweer kopen bij een aanrijding of inbraak??
En dan gaan we zelfde vuilnis iedere week in de gracht gooien
En wie moet er dan arme Afghanen doodschieten??
En wie moet dan de ZVWafdracht aan de heren verzekeraars betalen en wie doet er belastingcontroles
Dat weet ik wel zeker de provinciale ambtenaren zijn volledig overbodig en hebben niets meer te doen dan het instanthouden van de instantie zelf.quote:Op zaterdag 8 december 2007 23:21 schreef sampoo het volgende:
[..]
Ook lijkt het mij de moeite waard om te onderzoeken of de gemeentelijke overheden worden geintegreerd met de provinciale.
In derde wereldlanden hebben ze geen sociaal vangnet, en daar hakt een moeder een armpje van een kind af zodat ie meer krijgt bij het bedelen bij het stoplicht, is dat wat we willen in Nederland??quote:Op zondag 9 december 2007 11:41 schreef Gia het volgende:
Bijstand afschaffen, gemeente betaalt alle kosten als huur, gas/water/licht, verzekeringen enz...
Verder krijg je dan voldoende voedsel- en kledingbonnen, één tank benzine en een tientje beltegoed.
Zoiets?
Of:
Bijstand afschaffen en zie maar hoe je het overleeft?
TS wel, denk ik.quote:Op zondag 9 december 2007 12:52 schreef henkway het volgende:
[..]
In derde wereldlanden hebben ze geen sociaal vangnet, en daar hakt een moeder een armpje van een kind af zodat ie meer krijgt bij het bedelen bij het stoplicht, is dat wat we willen in Nederland??
Ik wil me verder niet te veel in de discussie mengen (doe ik waarschijnlijk toch wel), het is immer 8 uur 's ochtends en bedtijd, maar wat jij daar nu neerzet is helemaalquote:Op zaterdag 8 december 2007 23:21 schreef sampoo het volgende:
[..]
Wat verwacht je eigenlijk nog meer van de overheid dan dat die zorg draagt voor een goede rechtstaat, ordehandhaving, onderwijs, ziektekostenverziening en een sociaal vangnet onder voorwaarden? Al het andere kan zowat verdwijnen of opnieuw tegen het licht gehouden worden. Ook lijkt het mij de moeite waard om te onderzoeken of de gemeentelijke overheden worden geintegreerd met de provinciale.
Vuilnis ophalen gaat voor zover bekend gewoon buiten de inkomstenbelastingen om. Dat wordt bekostigt door gemeentebelastingen. Je hebt verder geen belastingcontroleur op landelijk niveau nodig (althans niet in de mate zoals nu het geval is) als je geen belastingen hebt om te innen. Het afschaffen van inkomstenbelasting staat en valt ook niet bij defensieuitgaven.
We moeten ook verder niet doen alsof we het wiel opnieuw moeten uitvinden. Genoeg landen die met relatief lagere inkomstenbelastingen uit de voeten kunnen. Ik denk dan allereerst aan het Ierse model. Veel lagere winstbelastingen en een eerste schijf van 20%. Het zou toch wat zijn als we iets meer geld in onze eigen zakken kunnen houden? Waarom moet de overheid bepalen dat er zo maar even wat geld naar ontwikkelingshulp en wat geld naar een museum hier en een theater daar moet gaan? Ik bepaal het liefst zelf wel wat ik met mijn geld doe.
goed stukjequote:Op maandag 10 december 2007 09:06 schreef AapBeest het volgende:
[..]
Ik wil me verder niet te veel in de discussie mengen (doe ik waarschijnlijk toch wel), het is immer 8 uur 's ochtends en bedtijd, maar wat jij daar nu neerzet is helemaal. Nu zal ik waarschijnlijk in de nu volgende reactie wat extremer zijn en vat het dus niet op alsof ik denk dat jij dit precies bedoeld
![]()
De overheid is veel te groot en te log. Ik begin nu in die leeftijd te komen dat je merkt dat veel van je vrienden afgestuurd zijn en een deel daarvan de overheid in gaat. En je ziet het meteen, leuk salaris, niets doen (serieus eentje is al een half jaar bezig één document van 30 pagina's te maken en voor de rest in z'n neus te peuteren). Alle raamabtenaren er uit, scheelt zo al weer een paar miljard - en die mensen kunnen echt wel wat, ze hoeven het alleen nu niet. En jij en ik betalen er voor!
Onzinuitgaves als ontwikkelingshulp ook meteen afschaffen. De Nederlands geven als volk, buiten de regering om, al belachelijk veel geld weg aan dit soort dingen, veel meer per capita dan in het buitenland het geval is. Voor die mensen die dat geld over hebben, mooi, prima, het spreekt voor je. Maar niet iedereen heeft dat over, en het is belachelijk dat het dan maar weggegeven wordt door de overheid terwijl je het zelf nodig hebt.
Cultuur en kunst? Belangrijk? Wellicht. Ja hallo, moet ik geld af geen geven zodat jan met de kwast lekker kan gaan lopen lallebrallen en een blanko A4-tje 'inlevert' met twee gaatjes er in om het op te hangen, waar de overheid dan enkele miljoenen voor neerteeld om in een of ander museum in de kelder te zetten? Onzin. Kunst wordt toch wel gefinancierd door de elite klasse die de knaken hebben. Ok, dan niet per sé in een museum van 20 miljoen, maar ja, waar is dat nu eigenlijk helemaal voor nodig? Het is toch mijn keus om die dingen te waarderen en aan te spenderen?
Los liever andere problemen op, zoals de bijstand (hee, ontopic!). De mensen die het zouden moeten krijgen, krijgen het niet (kan ik ook nog een boekje over open doen, en nee, dat gaat niet over mij persoonlijk - oh maar wacht, dat is maar een klein percentage, dus het maakt niet uit!), en de mensen die het wel krijgen zijn nog steeds voor een deel lamballen, criminelen en profiteurs. De AOW? Mensen die een hele leven betaald hebben krijgen dalijk niets, want het is op! Waar is dat geld heen? Kan je dat wel maken? Maar de struisvogelpolitiek van de Nederlandse regering die ze al twintig jaar volhouden heeft hier nu toe geleid en daar komen we niet meer onderuit. Schandelijk! Maar nee, laten we vooral nog even 2 miljard goed geld achter slecht geld aangooien voor bijvoorbeeld een betuwelijn die nooit profitabel zal zijn "want er zit toch al zo veel geld in".
Ik wil gewoon zelf bepalen waar mijn geld heen gaat, als het niet direct ten bate van het volk gaat. Zoals de gequote post, rechtstaat, ordehandhaving, zieketekosten en een sociaal vangnet. Voor de rest moeten we zelf kunnen beslissen. De mensen die over hebben en zo ingesteld zijn geven echt wel aan de nodigen, de mensen die over hebben en dat niet willen - dat is hun goed recht (ook al is het wellicht moreel verwerpelijk). De mensen die het niet hebben, hoeven zich er dan ook niet druk over te maken, en die kunnen dan ook normaal leven.
Ik zou ook eindelijk wel eens samen willen wonen met mijn vriendin (ik ben geen allochtoon en praat nederlands dus wij krijgen geen apartement van de woningstichting), of sparen! of een keer op vakantie! Meer nee, het geld is nodig om een museum te onderhouden!
Waarom wil je over die zaken nog anderen laten beslissen? Zijn ze daar niet véél te belangrijk voor?quote:Op maandag 10 december 2007 09:06 schreef AapBeest het volgende:
Zoals de gequote post, rechtstaat, ordehandhaving, zieketekosten en een sociaal vangnet. Voor de rest moeten we zelf kunnen beslissen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |